Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  změny v MHD od 01.07.2012

Odesílatel:  visit.cz (82.142.112.*)

Datum:  27.06.2012 16:12

Od neděle 01.07.2012 nebude konečně trasa linek MHD (po více jak 15ti letech) vedena ve směru od nemocnice k nádraží po věčně ucpané Palackého ulici, ale bude zřízena dočasná zastávka na Kalábrii a autobusy pak odbočí do Škroupovy ulice a ulicí ČSA pojedou přímo a rychlou trasou k nádraží. Tím se maximálně odstraní zpoždění spojů linek MHD od nemocnice k nádraží, ušetří se zbytečné kilomtery navíc a ušetří se tak hlavně i čas cestujích. Tím se garantuje i možnost cestování ze směru od nemocnice, stadiónu a Kalábrie s přestupem u nádraží, kde od linek č.2 a 3 je zabezpečen po celý den přestup nejen na vlaky ČD, ale i na linku MHD č.1, která dále pokračuje od nádraží do Poděbradovy ulice, ke sladovně a dále k Topolské, na Větrník a ke Kapličce.
Nově je i u této linky č.1 zřízena zastávka u Hasičské zbrojnice a tím je i zajištěná velice dobře dopravní obslužnost této linky na široký okruh ulic v tomto okolí. A jelikož je linka č.1 polookružní je možné nově k této zastávce u hasičárny cestovat nejen ze směru od nádraží, ale nově i od ní, a to směrem na Větrník, ke Kapličce, Sladovně, Masaryk.nám. a k nádraží.
Do blízké budoucnosti, by se měla vybudovat zastávka MHD ve Škroupově ulici před NS Dukla (Copp).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em (62.240.183.*)

Datum:  10.07.2012 23:38

Dobrý den, visitku! Zvláštní, že jste jízdní řády nepřipravoval, nepotřebujete je, nejste v nich zainteresován, ale o všem víte, vychvalujete a informujete.

Zajisté jste (na rozdíl od občanů) věděl, že se od července mění dopravy a posunují nějaké odjezdy? My se to dozvěděli ráno a pak okolo šestého července ze Zpravodaje.

Řeči, že si měl člověk zjistit autobusy s přechodem na prázdninový režim zřejmě neobstojí, protože ty šly zjistit už při poslední úpravě.

Naše ministerstva také tvrdí, že (už několikátý) informační systém funguje super. Je fakt, že už něco zobrazuje.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  visit.cz (82.142.112.*)

Datum:  11.07.2012 09:35

Dobrý den paní(?) pane(?) (em),
život není opravdu taková tragédie jak se mnoho jedinců u nás snaží naznačit či dokonce se podle toho i tak chová. Viz. ten pán Cenzura. O tom, že dochází ke změně jsem věděl přesně stejně tak jako Vy a to týden dopředu z nových JŘ na webu idos. Jediné co jsem věděl už dříve, je to, že dochází konečně po 15ti letech(!!) k odstrnění toho nesmyslu trasovaní linek MHD po Palackého ulici až na křižovatku k Románii. Věděl jsem to proto, že jsem skoro 4 roky, někdy i tvrdě tlačil na radnici, aby tento nesmysl odstranila. A proto jsem byl v kontaktu s odborem dopravy či přímo s panem starostou. Byl jsem i u toho, když jsme sbírali během krátkého dne v lednu, podpisy od cestujících proti tomuto časově a finačně nevhodnému řešení. Pokud toto vše k tomu nějak napomohlo, což samozřejmě nevím, tak mě to těší a jsem rád za to, že nyní cesta od nemocnice k nádraží je již bez poskakování v kolonách. A těšilo by mě to ještě víc, kdyby se díky této změně začali zase k MHD vracet ty cestující, které ten stav trvající 15let odradil od cestovaní s městskou dopravou.
Co se týče, jak píšete, že jste se o změnách dozvěděl(i) až v pondělí ráno, tak Vám mohu říci, že jsem sám upozorňoval vedoucího odboru dopravy, aby o změnách bylo inmormováno včas a s větším předstihem. Na druhou stranu musím říci, že k žádným zásadním změnám(kromě změny trasy přes Škroupovu ul.)nedošlo, tak aby každému druhému ujel spoj. Jen u linky č.1 došlo k posunu o 5min o dvou večerních spojů a na lince č.3 přestali jezdit o prázdninách ve špičce vložené spoje po 30min. A něco málo se změnilo o nedělích.
Dále byla zřízena další nová zastávka (po zastávce u aut. nadr. u podchodu) a to u Hasič.zbrojnice. Ta by měla dobře plnit svoji pro široký okruh ulic v tomto okolí. Co se týče toho jak píšete, že spoje odjíždí ve stejný čas, myslel jste asi od nádraží - tak to má jednoduchý důvod. Předně nikdy nejezdí ve stejném směru a hlavně je to proto, že po celý den je možno u žel stanice přestupovat ve směru od nemocnice z linek č.2 a 3 na linku č.1 ve směru ke sladovně a na Topolskou a opačně zase z linky č.1 od Větrníku, kapličky a sladovny na linky č.2 a 3 ve směru k nemocnici. Ale přesto jezdí od nádraží celý den spoje po 30min a ve špičce i po 15min. A tímto režimem JŘ dochází i k tomu, že např.v úseku nemocnice - nádraží je pocelý den také jednotný interval 30minut a ve špičce dokonce 15minut a třeba na Větrníku vychází ranní interval všech linek dkonce jen cca 8-12 (!!) minut. Což na takové město jako ej Chrudim je opravdu velice slušné.
Tak prosím, buďme trochu soudní a snažme se nevidět jen vše černě a snažme se vidět taky někdy i za roh své ulice. Hezký den.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ladislav Svoboda (77.104.225.*)

Datum:  07.11.2013 03:07

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz (213.226.211.*)

Datum:  04.07.2012 16:53

Ta zastávka na Kalábrii je fakt bomba.Kterýpak dement na to přišel.Pokud někdo neseřidí semafory,aby fungovaly tak jak mají,tzn.navazování zelené na jednotivých křižovatkách na hlavní silnici,tak stejně nic nikdo tímhle paskvilem nevyřešil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO (77.104.199.*)

Datum:  09.07.2012 09:10

Ta zastávka na Kalábrii je jediné možné řešení a měla být už dávno - ideálně hned poté, co tam byla zbourána stará poliklinika (kdopak z vás ji pamatuje, hm?).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em (62.240.183.*)

Datum:  10.07.2012 23:33

Když byl autobusový záliv dlouhý jak pakroviště před Borznou, tak jen blázen by dělal ještě jeden před křižovatkou. I pamětník by se mohl občas zamyslet.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz (213.226.211.*)

Datum:  10.07.2012 20:46

Jediný rozumné řešení je obchvat.Bohužel stále nejsou peníze ani vůle .

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  em (62.240.183.*)

Datum:  10.07.2012 23:32

Obchvat nevyřeší to, že lidé jezdí DO CHruidmi do práce a PO Chrudimi do práce autem, že když člověk potřebuje něco zařídit, vezme auto, aby půlhodinovou věc nezařizoval tři hodiny.

Vizitku, zdravím. Všechno je super, buď se projdeme nebo se stavíme na nákupu, poklábosíme a jedeme dalším autobusem. Ale zato nám jedou do každého směru najednou. A pak zase čekáme nebo jdem... za město zdravější.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  monin (82.142.112.*)

Datum:  09.07.2012 22:37

Jasně, stará poliklinika, naproti na rohu obchod - domácí potřeby..za rohem v Havlíčkově ulici cukrárna těsně před dnešní restaurací Kateřina..
Co se týče zastávky na Kalábrii - díky ní se teď dostanou autobusy k nádraží bez stání v zácpách na Palackého ulici a jsou tak opravdu garantované přestupy i mezi linkami MHD u žel.stanice, takže např. od Kalábrie se dá nově nyní cestovat i ve směru k nádraží např. linkou č.3 kde na ní navazuje hned linka č.1 a s ní se dá dále cestovat ke sladovně, nově k hasičské zbrojnici (nová zastávka) a dále na Větrník a ke kapličce. To vše pro majitelé předplatních karet za cenu jednu jízdy.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  monin (82.142.112.*)

Datum:  05.07.2012 18:47

ad Cenzura
Vážený předsedo akademie věd,
moc se mi líbí, že v této zemi skoro každý ví, jak vše dělat lépe, dokonaleji a plnohodnotnějí a podle toho to vše zde,taky vypadá. Když je toto podle Vás paskvil, tak proč jste nepřišel s daleko lepším návrhem? A místo toho tady blábolíte jen nesmysly?
I kdyby se semafory seřídily maximálně na zelenou vlnu, tak to přeci autobusu nepomůže, ten zastavuje na zastávkách před ními. Obce Ležáků a nyní nově na Kalábrii. Takže mu je zelená vlna k ničemu.
Ale co je daleko podstatnější, že z Kalábrie je teď autobus za dvě minuty u želez.stanice, což při trase až k Románii nebylo ani omylem. Zpoždění i 8 minut nebyla žádná vyjímka.
Tak pokud máte ještě lepší řešení než toto, které vymyslel nějaký dement, jak píšete, tak sem s tím. Dnes již bylo pozdě.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz (213.226.211.*)

Datum:  06.07.2012 18:28

Ne,ono je lepší řidičům sebrat i ten jeden pruh co tam zůstal,počkáme až autobus zastaví,vyleze po deseti minutách deset důchodců a máme frontu aut až do Slatiňan.Tohle je věc šitá horkou jehlou,která možná pomůže pěti lidem dostat se na vlak,ale dalších padesát lidí si to o to dyl odsedí v autě. Druhá věc je ta,že zastavka autobusu se budovala co nejblíže poliklinice,aby to starší spoluobčané měli co nejblíž.
Teď mají v tomhle vedru určitě radost.Daleko jednodušší bylo posunout o deset minut odjezdy autobusu A za třetí si myslím,že na radnici je dost "chytrých ldí"královska zaplacených na to,aby občas ten svůj línej mozek a zadek zapojili do akce.Denně najezdím okolo 500km a takovouhle zástávku jsem viděl poprvré a doufám,že naposled.Každý normální člověk udělá zastávku tak,aby byla co nejbezpečnější a co nejméně omezoval dopravu.Tohle není ani jedno ani druhé.

P.S.Pro další rýpaly.Ještě jsem se ve svém okolí nesetkal s kladným postojem k této věci.Hodně lidí s kterými se stýkám jsou profesionální řidiči a náš názor se shoduje.

Milý monin,který to tady obhajuje,je pravděpodobně lenoch,který dojíždí vlakem do práce a jelikož je líný zvednout tu svoji prdel ze židle o deset minut dřív a jít pěšky,tak mu bohužel vlak každý den ujel,Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  steveck (94.143.232.*)

Datum:  10.07.2012 09:55

cenzuro,k tomu se dá napsat jen interd...l.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz (213.226.211.*)

Datum:  10.07.2012 19:53

To ses moc nerozepsal blbečku.To monin to je jiný spisovatel.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  monin (82.142.112.*)

Datum:  06.07.2012 22:15

Milý pane,
to co tady píšete, to je jen jedna velká demagogie a to ještě velmi dobře namixovaná s lidskou závistí, se sobeckostí s povrchností a s velkou a primitivní tupostí.
Nemá to cenu snad ani komentovat, ale přeci jen. To Vaše :
"Všichni počkáme" - jak krásné je skrývat se za všechny. Autobusy jezdí 2x do hodiny, ve špičce maximálně 4x a stojí v zastávce maximalně minutu. To musí být pak něco tak životně smrtelného počkat v autě minutu za autobusem. Patrně těch 500km denně najezdíte jen po Chrudimi, jinak by jste toto ani nemohl napsat.
"Až vyleze deset důchodců" - plně chápu, že pro někoho kdo vidí jen sám sebe - ostatní lidé neexistují a když už tak ať jsou laskvě někde zalezlí a hlavně ať nebrzí provoz, když zrovná JÁÁ chci někam jet.
"Takovou zastávku jsem ještě neviděl" - tak to jste toho patrně viděl v životě hodně a hodně málo a není se čemu divit, když vidíte hlavně jen sám sebe.
"V mém okolí jsem se nesetkal s kladným postojem k této věci" - tak jelikož vrána k vráně sedá a z Vás megasobeckost čiší na sto honů a je ještě míšená s tím, že nevidíte ani za roh své ulice, tak se potom nedivím, že okolo sebe máte stejné lidi s těmito "krásnými" životními hodnotami a životními názory.
"Na radnici je dost lidí královsky zaplacených" - zde Vaše závist, jakoli se nechci nikoho na radnici zastávat, se na mě vyvanula i přes můj laptop - jak je silná. Proč jste tedy nekandidoval do voleb, když jim to tak závidíte?
A co se týče mě - tak snad jen to, že jsem ten, kdo se nikdy nesmíří s tím, že okolo nás pořád bují kýčovitá hloupost a všude přítomná povrchnost, sobeckost a trapnost - a Vy jste toho všeho maximálním příkladem.
A i přes Vaší povrchnost jste si proto patrně nevšiml -že tato zastávka byla zřízená jako dočasná - s tím, že se má vybudovat autobus.záliv ve Škroupově ulici. Ale i na této věci, Vy jako vševědoucí jistě najdete nějakou chybu a demenci.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: změny v MHD od 01.07.2012

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Cenzura www.Chrudim.cz (213.226.211.*)

Datum:  07.07.2012 19:18

Soudruhu,Vy jste se tu ale rozohnil.Pozor v tomhle teple na tlak.To je malér natotata.Mám rád takové morálně zasadové,čisté,nábožensky založené lidi.
Ale to víte odsud až potud .
Já jsem jen obyčejný hulvát,mluvím sprostě,závidím všem lidem okolo sebe i nos mezi očima,kradu,znásilňuju,ničím veřejný majetek atd.
Pokud jsem na něco zapoměl tak mě prosím doplňte.
Jinak nevím,kdo z nás je demagog.500km po Chrudimi za těch podmínek,jaké jsou bych jezdil týden.Pokud někdo jezdí jen sockou tak se nedivím,že tohle může napsat.
Jinak jste si za ta léta mohl jako já zvyknout,že v tomto městě dočasně znamená výhledově do 10let.Možná....
P.S Sorry,že jsem si napsal svůj názor,slibuji soudruhu,že už to víckrát neudělám.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.