Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Chrudimské noviny

Odesílatel:  shot

Datum:  01.10.2010 21:12

Lež č.1. Chrudim prý není je zadlužena. Je a pořádně, dluh v polovině roku činil 78 miliónů.
Lež č.2. Vytvoření vilové čtvrti. Co to je za vilovou čtvrť kde se vybuduje 272 bytů a jen 106 rodinných domů?
Lež č. 3. Nebude způsoben dopravní kolaps. Byl by způsoben. 272 bytů a 106 domků je zhruba 700 aut, která by se denně snažila dostat ven a zpět. Vše jen Olbrachtovou a Škroupovou ulicí. K tomu, aby se dostala do Olbrachtovy, musí projet celým Skřivánkem po úzkých ulicích místy bez chodníků.
Lež č. 4 Obchvat přes stávající Skřivánek. Kudy povede obchvat? V místě údajného napojení přes stávající Skřivánek je proluka asi 4 m, navíc velice křivolaká. Bude se vyvlastňovat a zbourají se stávající domy?
Lež č. 5. Developer má za povinnost vybudovat inženýrské sítě. Ano, pokud chce stavět, nebo prodávat zasíťované pozemky. V článku se skromně mlčí o tom, že náklady zahrne developer do ceny pozemků, případně domů a bytů. To znamená, zaplatí je budoucí majitelé a ne developer.
Lež č. 6. Šnek od místního architekta vyřeší dopravu. Kdo vyjede od Stadionu (Skřivánku) aby objel celou Chrudim a napojil se na silnici u Tesca, když od nemocnice bud popojíždět? Tento šnek pouze přivede dopravu z ulice Čáslavská do úzkých ulic na Skřivánku a odtud k Tescu. Bude po poklidné vilové čtvrti. Navíc část silnice by vedla v přistávací dráze letiště, což by byl problém.
Lež č. 7. Změnu ÚP ve prospěch Unimex Group Schválili zastupitelé na návrh starosty Libého a podpořili ji všichni zastupitelé za Chrudimskou volbu, tedy i onen architekt. Rovněž tak i byla ChV pro výstavbu Tesca.
A co v novinách není? Radniční klika hodlala prodat m2 pozemků na Skřivánku za 351 Kč. V návrhu smlouvy bylo i to, že developer bude budovat po etapách a městu zaplatí za pozemky až po vybudování poslední etapy. To nejdříve za 10 let. Díky dinosaurovi Řezníčkovi se to nepovedlo. Proto tolik křiku, někdo přišel o opravdu velké peníze. Zkuste hádat kdo. Zkuste také hádat, kdo vydává Chrudimské noviny a porušuje tím platné zákony. Toho opravdu chcete volit?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  OBCAN.007

Datum:  12.10.2010 10:19

Chrudimske noviny psaly, že kandidati na strrostu by meli nejdrive projit psychotesty. S tim je treba silne souhlasit, nebot prave jejich kandidat je vysinuta osobnost, ktera jeste pred nedavnem prodala cely svuj majetek a venovala ho sekte, se kterou pak take ukryty v hlubokych lesich prezival, nez mu hrablo znovu a vratil se do normalniho zivota. Mozna ze prave takovy postup je normalni a my vsichni ostatni jsme magori, tezko to hodnotit. Ale ze je na jejich kandidatce take reditel Chrudimske besedy, ktery se zda byt celem normalni, to mi hlava nebere.
Predvidam, ze tohodle Stepanka neuhlida ani manipulator Jelinek, a az mu zase hrabne, necha majetek mesta prepsat na ucet Adventistum dvacateho dne, a to teprve bude prca.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  12.10.2010 11:06

A připočtetěte si k tomu dva pravomocně odsouzení kandidáty s kandidátem, ze kterého se musí páčit poplatky soudně. Kandidáta, který kupuje za velice výhodných podmínek pozemky a domy od města, naposledy chtěl koupit pozemky na Skřivánku za 351 Kč/m2. No to by tedy opravdu byla síla.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  muzejník

Datum:  12.10.2010 15:08

Chci slušného starostu
Jana Faulhamerová, 9. kandidátka Svobodných v komunálních volbách v Chrudimi
Mám ráda naše město a velice mi záleží na kvalitě života chrudimských občanů.

Již v minulosti jsem začala mít určité výhrady k politickému dění v Chrudimi. S velikými iluzemi a ve snaze alespoň částečně moci ovlivňovat politickou kulturu ve prospěch jednotlivých občanů žijících v tomto regionu jsem v roce 2006 vstoupila do Místního sdružení ODS. Záhy jsem pochopila, jak moc jsem se mýlila.

Tehdy uvnitř chrudimské ODS docházelo k očistnému a ozdravnému procesu, jsem přesvědčena, že ku prospěchu všech. To se však nelíbilo současnému vedení.

Po předem připravené a vykonstruované kauze, navíc bez vědomí většiny členské základny a možnosti se k dané problematice vyjádřit, byla ODS v dubnu roku 2008 zrušena.

Dle mého názoru odebrání licence místnímu sdružení Výkonnou radou bylo velikou chybou a toto nedemokratické opatření vrhlo špatné světlo na celou oblastní ODS. S nemorálním postupem orgánů jsem se nedokázala vyrovnat a tato politická strana se tak stala pro mne naprosto nepřijatelnou. Do nově utvořeného Místního sdružení ODS jsem již nevstoupila a po třech měsících tak moje členství automaticky zaniklo.

Členkou Strany svobodných občanů jsem se stala krátce po jejím založení v Chrudimi. Oslovily mne zejména její liberální principy a konzervativní hodnoty. Programové cíle této malé nově utvořené politické strany, její hesla – svoboda, odpovědnost, spravedlnost – jsou mi velice blízké.

V nadcházející komunální kampani je naším cílem ZMĚNA!

Nabízíme občanům Chrudimě jiný způsob jednání a řízení. Odmítáme brát politiku jako byznys, lobbistické hry jsou nám cizí.

Našimi hesly jsou: slušnost, poctivost, odpovědnost, úcta k lidem. Naší prioritou je občanům, naslouchat, řešit jejich problémy, upřednostňovat jejich zájmy a hájit je. I naše město se utápí v dluzích, je bezpodmínečně nutné zabránit dalšímu zadlužování. Slibujeme průhledné, transparentní hospodaření. Chceme vést politiku otevřenou bez zákulisních praktik. S podrobným volebním programem naší strany se můžete seznámit na našich webových stránkách.

Lídrem a zároveň i zárukou politické kultury naší strany je ředitel Gymnázia Josefa Ressela pan Eduard Beránek. Člověk čestný, noblesní, s vytříbeným vystupováním, přímý, rovný, přesvědčený antikomunista. Je člověkem slušným, důvěryhodným, který v minulých komunálních volbách získal nejvyšší počet hlasů. Věřím, že tomu tak bude i v podzimních říjnových dnech.

Chtěla bych apelovat na všechny občany našeho města, kterým na Chrudimi záleží, aby k nadcházejícím volbám přišli a přistupovali k nim výjimečně zodpovědně a s rozmyslem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  02.10.2010 21:40

Kdo porušuje zákon šotku? Znáš vůbec tiskovej zákon? Pochybuju jinak bys zase nešílel a nešířil paniku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  12.10.2010 18:09

Tiskový zákon samozřejmě porušován je, proto jsem podal ke Krajskému úřadu Pardubického kraje podnět k zahájení řízení z moci úřední o uložení pokuty dle § 17 tiskového zákona.

http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_l=46/2000&PC_8411_ps=10#10821

Viz § 3 - definice periodického tisku, § 8 - Povinné údaje a § 17 - Pokuty.

Na můj e-mailem zaslaný dotaz, kdo za nimi stojí, mi dosud nikdo neodpověděl, což rozhodně nesvědčí o ochotě autorů tohoto plátku komunikovat se čtenáři. Dnes jsem našel další číslo (4), kde v úvodu slibují, že v dalším čísle zveřejní vydavatele a v závěru se schovávají za veřejně dostupné zdroje a internet, to je však z pohledu tiskového zákona naprosto nedostatečné.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  muzejník

Datum:  12.10.2010 15:21

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  02.10.2010 23:16

Vildo, vido, viloušku. Nejprve si přečti tiskový zákon, je tam definice, a pak se podívej na ty noviny. Pokud jsi nevyšel z 5. třídy pomocné školy, tak ti to dojde. Ale vůbec se nedivím. Jak ukazuje zkušenost, většina z těch, kteří jednou podváděli a kradli, bude podvádět a krást znova. Proto je pro mne Chrudimská volba nedůvěryhodná, zařazením pravomocně odsouzených za podvody a krádeže na svou kandidátku, i když si ti kandidáti svůj trest odpykali, si převzala a nese stigma svých kandidátů.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  03.10.2010 14:08

Šotečko zase máš ty svý menstruační dny - prosím tě už na někoho ukaž kdo tady podváděl a kradl a neplácej pitominy nebo radši zalez. To bude pro občany tohoto města to nejužitečnější co uděláš. Protože jinak seš zralá na hospitalizaci. A jestli jsou Chrudimský noviny skutečně noviny nebo volební materiál to asi ve svým zatemněným mozečku nedokážeš rozlišit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  03.10.2010 22:43

Zase ta reportáž? Vznikla na politickou objednávku ČSSD a platila to celé jedna PR agentura. Z hlediska faktů to nemá ani hodnotu toho filmu, na kterým to je natočený

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  04.10.2010 00:05

Rozhodně má hodnotu v tom, že ukazuje na podivné praktiky při užití peněz z rozpočtu Chrudimi. Praktiky, které používali lidé, z nichž někteří dnes znovu kandidují, ačkoliv jejich zásluhou přišla Chrudim o 30 miliónů. Zřejmě už došly. Ten flastr podle tebe také není pravda, že ano?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  karin pospíšilová

Datum:  04.10.2010 22:21

asi nejsi tak dokonale informovaný, jak se tady každého snažíš přesvědčit, protože jinak bys věděl, že trest pana Kušty byl už před docela dlouhou dobou zrušen....,ale pro tebe je asi větší zábava na někoho házet špínu co???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  04.10.2010 22:56

Pokud je mi známo, byl odsouzen podmínečně. Odsouzen za to, že chtěl obrat stát na dani, jak je zřejmé i televizní reportáže. To, že mu podmínečný trest vypršel není zrušení trestu, to je jeho odpykání. Tudíž byl pravomocně odsouzen a trest si odpykal. A protože není jediným člověkem na kandidátce ChV, který byl pravomocně odsouzen, je tato kandidátka pro mne nepřijatelná.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  04.10.2010 23:06

Právě že teď mě šotku dobře poslouchej. Trest pro Milana Kuštu byl zrušen, protože onen skutek není trestným činem. Ale obávám se, že jiný trestný čin se tady odehrává, kdy tady tohoto člověka stále dokola nepravdivě ostouzíš. Já mu nebudu dělat advokáta, protože na to si umí advokáty najmout sám. Ale možná bys mohl/mohla skončit před soudem, protože tyhle urážky lze smazat jedině necivilizovaně rozbitím tlamy, případně civilizovaně rozsudkem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  05.10.2010 02:04

Tak on byl odsouzen neprávem? To by tedy snad musel být nový soud, který by ho viny zprostil. Můžeš mi sdělit, který soud a kdy ho zprostil viny? Proč tedy odešel ze zastupitelstva? Protože nebyl odsouzen? A nyní zase kandiduje, aby mohl znovu odejít? Mám pocit, že to poněkud překrucuješ.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  05.10.2010 08:59

Nebylo by nejlepší napsat p. Kuštovi, dyž tě to tolik zajímá. Třeba ti odpoví a tvoje duše bude mít klid. Minule si mu přál vše dobré a mnoho zdraví, tak to může být idilické. Stačí se podívat na stránky jeho firem, třeba www.k2invest.cz.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  04.10.2010 01:54

jenom pro osvěžení, na těchto stránkách v r. 2005 napsal autor colombo:
Je mnoho záhad na politickém a podnikatelském nebi Chrudimi.
Jednou z nich je koupě pozemků pro PZ, rušení letiště, prodej budovy katastrálního úřadu za podivných podmínek, jinou opět zatajovaný i avízovaný prodej nemocnice v Chrudimi. Jinak to ovšem vypadá podíváme-li se blíže kdo za těmito aktivitami stojí. Stmelovacím článkem na politickém nebi je p. starosta Libý, na podnikatelském úspěšný podnikatel p. Kušta. Jim vydatně napomáhají a vezou se s nimi další. Jmenovat můžeme třeba dva, vyšetřovatel p. Kušta – ne, není to shoda jmen a ředitel státní VZP p. Culek (bývalý úspěšný policista na poli boje s vnitřním nepřítelem).
A je zajímavé, že podnikatel p. Kušta, prodává městu – starostovi p. Libému (který se ve věci velmi angažuje) za podivných okolností předražené pozemky pro PZ. Peníze „vydělané“ prodejem protečou agenturou Máša a skončí na soukromých účtech. Čích asi? Veškeré trestní oznámení vyšetřuje vyšetřovatel p. Kušta. Mohlo se tedy něco vyšetřit? Také veškeré další trestní oznámení podaná na p. starostu Libého vyšetřuje stejný vyšetřovatel p. Kušta. Lze se divit, že dodnes nikdo nebyl vyslechnut? Poté se prodává budova katastrálního úřadu. Světe div se, kupuje ji opět podnikatel p. Kušta a za velice výhodných podmínek. Aby nedošlo k nějakému „pochybení nebo opomenutí“ ze strany města, zapomene se několika zastupitelům zasedajícím ve výběrové komisi poslat pozvánka na zasedání.
Smlouva se navrhne taková, že město své peníze dostane asi za 20 let.
Zřejmě za tyto a podobně „vydělané“ peníze se připravuje prodej Chrudimské nemocnice. Protože je to přeci jenom větší sousto, je nutno opět vydělat. Jak? Jednoduše, prodejem městských pozemků na Skřivánku (opět velmi podivný návrh prodeje), zrušením letiště a jeho následným rozprodejem. A kdo, že je onen zájemce o koupi nemocnice? Přeci p. starosta Libý společně s p.
Beránkem a p. Culkem. Nyní p. starosta hodlá kandidovat jako poslanec do parlamentu.
Nutně to potřebuje, neboť neví, kdy se mu imunita bude hodit

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  04.10.2010 19:29

Šotek zas nezklamal Úsměv Jen není úplně přesně informovaný, protože Libý k té nemocnici přikoupil ještě Karlštějn a Eifelovku. Jen na letiště mu už tolik nezbylo, tak ho koupil napůl s Blériotem. Šotku, ty patříš na uzavřený oddělení Úsměv

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  04.10.2010 22:19

No on toho Libý chtěl víc. Pod plásštíkem Kanadské univerzity chtěl i klášter, chtěl rozparcelovat letiště. Naštěstí ne vše mu vyšlo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  04.10.2010 09:08

Takže chrudimskou nemocnici vlastní p. Libý, nebo stále Pardubický kraj ? Letiště je zrušené ? Asi čerpáš ze špatných pramenů ....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  cona

Datum:  03.10.2010 21:43

To je to video o průmyslové zóně? Nemáš něco lepšího, třeba o vyplácení peněz "amatérským" hokejovým hráčům? Zeptej se kamaráda Řezníčka, třeba už kápne božskou.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  04.10.2010 00:06

Bohužel o tom nic nevím, napiš více.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bujón

Datum:  03.10.2010 21:40

Shot má už zas výron slovní mrdky. Udělal ses při tom, úchyle?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  muzejník

Datum:  12.10.2010 15:07

Město svobodných lidí
Josef Káles, 4. kandidát, student politologie a žurnalistiky
Současné vedení města vyhazuje peníze a jeho fungování je přinejmenším podivné. Jak by ale město mělo fungovat?

Komunální politika je specifickou záležitostí. Řada lidí ji ani za politiku nepovažuje, protože je podle nich jedno, kdo rozhoduje o tom, kudy povede kanalizace apod. Vidím to však jinak. Kdyby se jednalo skutečně jen o takové záležitosti, nemusely by obce mít své samosprávy a mohli by rozhodovat pouze úředníci. To by bylo určitě špatně. Komunální politika je politikou plnohodnotnou a velice důležitou, neboť ovlivňuje to, jak bude vypadat život každého z nás. Zda budeme mít po čem chodit, jestli budou mít vaše děti kam chodit do školy a jaká ta škola bude, zda nám u oken bude každý víkend hrát hlasitá muzika, zda budeme platit vysokou daň z nemovitosti, za kterou pak bude město stavět naprosto nepotřebné budovy nebo podporovat určité podnikatelské zájmy. Oblastí komunální politiky je prostě mnoho a každého ovlivňují velkou měrou. Město by podle mého názoru mělo mít co nejmenší úřad, kde by se neplýtvalo penězi. Počet místostarostů by rozhodně neměl převyšovat číslo dvě. Současný stav je pouze důsledkem dohod vládnoucích stran, které nehledí na potřeby města a zbytečně vyhazují peníze za tři místostarosty. Člověka také napadá, k čemu město potřebuje Muzeum barokních soch za sto milionů korun, které bude nadále jen prodělávat. Proč město dotuje profesionální sportovce? Otázek je mnoho. Odpovědi však žádné.

Ideálně by se město mělo starat jen o věci nezbytné, neždímat z lidí peníze, aby je mohlo přerozdělit ve formě dotací a nadsazených veřejných zakázek, nekonkurovat svým občanům v podnikání, mít slušného starostu, za kterého by se nemuselo stydět.

Letošní komunální volby rozhodnou, zda se město bude dále zadlužovat a nadále dělat podivné kroky. Svobodní nabízejí skutečnou osobnost – aby se však starostou Eduard Beránek stal, musí mít Svobodní silné postavení v zastupitelstvu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  muzejník

Datum:  12.10.2010 15:07

Efektivní městský úřad
Petr Lichtenberg, 3. kandidát, správce nemovitostí - vedoucí pracovník
Svobodní chtějí opravené silnice a chodníky, pořádek, čistotu a bezpečnost. Proto je zapotřebí mít dobře fungující městský úřad s přívětivými úředníky.

Naše město je zadlužené a každý jeho obyvatel nese na svých bedrech část tohoto dluhu. Nechceme-li, aby Chrudim, Athény východních Čech, čekal stejný osud jako Athény na poloostrově Peloponés, musíme začít šetřit. Jak na to? Zastavíme megalomanské projekty typu Muzeum barokních soch, které z rozpočtu města odčerpávají desítky miliónů korun. Provedeme zásadní změny v organizaci a řízení městského úřadu a zeštíhlíme jej. Zavedeme jasná pravidla pro zadávání veřejných zakázek a dosáhneme snížení jejich cen. Zabráníme zneužívání sociálních dávek. Budeme se zodpovědně starat o městský majetek. Neplatiči nájemného či osoby užívající městské byty bez řádných nájemních smluv budou vystěhováni. Naším cílem je efektivní úřad bez zbytečné byrokracie, se vzdělanými, ochotnými, přívětivými a odpovídajícím způsobem ohodnocenými úředníky. Přicházíme s konceptem odvážným, ale zodpovědným, průhledným a úsporným. K naplnění našich vizí však potřebujeme podporu Vás, našich spoluobčanů. Přijďte k volbám a nebojte se volit změnu!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bujón

Datum:  03.10.2010 14:19

Šotku, ty [ošklivé slovo], žes byla zas nachacaná, když sedla ke kompu?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  baby

Datum:  02.10.2010 01:31

Shot už z konečnou platností zešílel. Jeho současnou zbraní jsou obsáhlé a zmatené komentáře, na které se nikomu nechce odpovídat. Kodl, zahlť to tady ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  logo2

Datum:  01.10.2010 23:12

Lež č.8 - lidé podepsaní pod peticí ze Skřivánku nebyli obelháni, mluvila o možnosti až 8. pater a byla to pravda, změna územního plánu by nastavila právě takový limit

Lež č.9 - developer postaví kus nového obchvatu - ano, celých 50 metrů končících v poli a naprosto k ničemu

Lež č. 10 - lidé budou mít možnost stavět rodinné domy - nikoliv, to jen v Sobětuchách, tady si je koupí hotové na uniformním sídlišti


Má to vlastně cenu počítat ? Kdo chce, pravdu si zjistí...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  02.10.2010 12:52

Shotovy nesmysly nemá cenu komentovat. Ale že i ty ?
Údajná lež č.8: Když lidi začali podepisovali petici proti výstavbě 9-ti patrových domů, už skoro rok probíhalo územní řízení na výstavbu domů maximálně čtyřpatrových s výškou stávající bytovky.
Údajná lež č.9: devoleper se zavazuje zahájit budování obchvatu, tak nevím proč by to měla být lež
Údajná lež č.10: Proč by nemohli stavět individuálně ? Jen by asi měl být zachován jednotný urbanistický koncept. Jinak výstavba v Sobětuchách je tragická.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  logo2

Datum:  04.10.2010 10:01

ad 8) Nikoliv územní řízení, to je něco jiného, bylo to projednání návrhu změny územního plánu 17a, 17b a 18( zpracovatel arch. Thér ) a mluvilo se sde o maximální výšce domů 293, později 290 m.n.m.. Při znalosti výškopisu by to v dolní části mohlo být až 8 pater. Doporučuji studii arch. Kouckého, zadavatel Parnasiuss Apolo, je zde velmi jasný obrázek.

ad 9) trvám na tom, že oněch 50 metrů je pro danou zástavbu naprosto k ničemu a obchvat to není, protože je vysoko v poli nad celou zástavbou směrem od města a nikam nevede. Navíc, Chrudim bude (snad) stavět obchvat východní, těžko se pak najdou peníze na další, západní.

ad 10) Mohu připustit že by někdo stavěl individuálně svůj nový dům povinně podle obdrženého projektu, ale zdá se mi to nepravděpodobné. Podle zveřejněné studie však má investor zjevně v úmyslu stavět domy dodavatelsky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  04.10.2010 18:56

A proti čemu že se teď protestuje, když jsou schválený tři podlaží ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Viky

Datum:  02.10.2010 12:55

A kvůli asi tak komu je výstavba v Sobětuchách tragická? to Vás nenapadá?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  04.10.2010 09:16

Výstavba v sobětuchách je tragická, protože nemá koncept. Taky se tam trochu zapomnělo na silnice. Asi 30 stávajících a 50 plánovaných domů je obsluhováno vyasfaltovanou polňačkou, která vedla ke kravínu. A Obec Sobětuchy nechal na svém pozemku stavšt firmu p. Jirušky. Na tom by nebylo nic zvláštního. Ale na výstavbu není smlouva a co víc, tato firma má postavit jenom těleso silnice a povrchy už bude dělat obec. A co je úplně nejzajímavější, že tato firma chce po každém stavebníkovi, aby ji zaplatil nehorázné peníze za to, že si bude moci uložit na městský pozemek sítě. Jinak nedá souhlas se zásahem do své stavby. To je ukázka absolutní hlouposti, nebo korupce od radnice v Sobětuchách. Tak proto.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Viky

Datum:  01.10.2010 22:22

Pan Kušta Vám shote evidentně moc leží v žaludku. Uznávám, že je to člověk pracovitý, chytrý a má v sobě finančního génia, jak zde již bylo někde napsáno v předchozích diskuzích. Bohužel s tím, co jste napsal o Skřivánku ve většině bodů plně souhlasím. Mě osobně nejvíce děsí ten budoucí možný problém s dopravou , myslím si že napojení je nedostatečně promyšlené. Otázkou je, zda je vůbec nějaké řešení. Osobně jsem pro, aby se proluka na Skřivánku zastavěla, ale rodinnými domy s velkými a kvalitními pozemky pro bydlení. Ať je investorem třeba p. Kušta, ale mělo by to mít nějakou úroveň. Domy navržené architektem do této lokality se mi ale líbí, je to jednotné, ucelené a dispozičně jsou tyto domy opravdu zajímavé.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  01.10.2010 23:25

Och, proti p. Kuštovi nic nemám, naopak domy které získal, opravil a dle mého názoru pěkně. Přeji mu tímto hodně zdraví, Vadí mi ale sešlost Chrudimské volby. Jak je možné, že se na jedné kandidátní listině sejdou lidé souzeni za podvody, krádeže, lidé se kterými se musí spoluobyvatelé soudit o to, aby zaplatili nájemné. Není to podivné? Zákony této země jim evidentně nic neříkají když protizákonně vydávají podivné noviny, používají podpásovky různými bilboardy a diskuzemi na facebooku, kde si založí profil pod jmény protikandidátů, nebo alespoň jméno pozmění. Jedno přísloví říká: vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá.Jak se potom budou takoví lidé chovat ve funkcích, co od nich mohu dobrého očekávat?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Tara

Datum:  02.10.2010 21:49

Děkuju za rady od různých poraděnků, zejména označení Kocourka za pana Lorence považuju za hodně trefné. Takže nechte na mě a mém manželovi, jak se rozhodneme. Každopádně považujeme projekt Skřivánku za hodně zajímavý a chceme si tam pořídit dům. Mimochodem, momentálně bydlíme v bytě v domě, který stavěl pan Kušta a jsme s jeho kvalitou vcelku spokojeni. Nemáme důvod se domnívat, že by na Skřivánku měl odvést nějakou fušeřinu, takže opravdu nehodláme o víkendu běhat kolem míchačky, ani posílat tchána jako kontrolu na stavbu. Moje poznámka směřovala výhradně k tomu, že nechápu některé politiky v tomhle městě, kteří tu výstavbu blokují a projekt ostouzejí. A mezi protestujícími obyvateli Skřivánku znám minimálně dva, kteří si tam za komunistů postavili z nakradeného. Je bezvadné když někdo protestuje, aby se tam nestavělo, když má sám postaveno. Pokud tady někdo vykřikuje, že kdo chtěl v Chrudimi stavět, už má postaveno, tak by si měl omývat pohlaví vlažnou vodou, jak praví spisek páně Batisty. Pravda je, že v Chrudimi prostě podobně řešená čtvrť není a o Sobětuchy nebo Medlešice vážně nestojíme.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Vikii

Datum:  03.10.2010 17:00

A já bych jen dodal, že jeden z nich, dnes povykující nerudný stařík kandidující u pana Beránka, nechal ve své době změnit jednu z možných příjezdových komunikací na Skřivánek v Územním plánu na zahrádku, kterou dnes s chutí využívá. Skřivánek má díky tomu navěky problém a tento pán dnes proti výstavbě bezostyšně brojí s poukazem, že Skřivánek má omezené příjezdové komunikace. Jak, že to píšou Beránkovi Svobodní na plakátech? Slušnost a poctivost pro Chrudim? Nepřipadá vám to jako groteska?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  03.10.2010 17:56

Já jsem o tom slyšel taky. Bývalý starosta Nový za dob svého starostování nechal zrušit pruluku vedle svého domu jako rezervu na silnici, která by mohla napojit budoucí skřivánek na Jiráskovu ulici. Asi aby tam měl na důchod větší klid. A teď Eduard Beránek píše v Chrudimsku, že ho přivede znovu na radnici. To se máme na co těšit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  logo2

Datum:  03.10.2010 19:29

Proluka tam nikdy nebyla,vždy jen oplocená zahrada,která samozřejmě panu Novému nepatří. Nahlédnutím do katastru snadno zjistíte,že na polovině této zahrady má město věcné břemeno.To jsou fakta.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  03.10.2010 12:15

Se rozhodni sama jak a kde budeš bydlet a kdo ti to postaví.To je mě úplně jedno.Jen jsem psal jak to dnes ve většině případů se stavbou chodí,abych ušetřil některým lidem peníze,nervy,atd.Evidentně moc nevíš o čem je řeč ohledně kvalitního a úsporného bydlení.To neznamená jenom lítání kolem míchačky a posílání tchána na stavbu(jestli by tomu vůbec rozuměl).Ohledně pana Lorence.To je vlastně dnes takový stavební dozor.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  02.10.2010 23:31

Prostě zase jeden inzerát.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Viky

Datum:  02.10.2010 22:11

Je jen na Vás jak se rozhodnete, je to Vaše svobodné rozhodnutí. Projekt na Skřivánku je zajímavý a lákavý. Ovšem, řeknu Vám jedno: kdybyste totiž bydleli v jednom z bytů co pan Kušta postavil, tak si postavit už od něj nedáte...a přeberte si to jak chcete

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  baby

Datum:  02.10.2010 09:59

Shote, ty přeješ panu Kuštovi úplný kulový, jsi pokrytec a pokaždé píšeš jinak. Stačí se podívat do starších příspěvků, kde ho pomlouváš a obviňuješ ze všech nepravostí světa. I když, pokrytec asi nejsi, protože tvoje příspěvky vykazují spíš známky duševní choroby.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  02.10.2010 09:32

Znova se tě ptám - kdo jsou ti odsouzení lidé?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Viky

Datum:  01.10.2010 23:58

Za p. Kuštou je vidět jeho práce a dle mého názoru opravdu dobře zrekonstruoval domy ve městě ( Žralok, Kateřina, objekt Omegy...), věnuje se svým projektům ( bytové domy Na Špici,bytový dům v Kolíně, výstavba v Přelouči Na Obci, Hodinářka, bytové domy Kvasiny...). A v tom je bezesporu úspěšný. Ovšem jeho spojení s politickým podhoubím města je již jiná záležitost.Je to finančně silný člověk. Politika je o penězích, kam asi tak půjde politický žvanil, za kým, s kým se asi tak bude chtít plácat zdatně po ramenou?? za tím, kdo má sílu, jistotu, finance. Tudíž bych za tím viděla jiné tlaky. A o něm jen jediné, je právě ted ve špatnou dobu na špatném místě.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  01.10.2010 21:35

Také jsem si Vámi zmíněný plátek přečetl. Přijde mi poněkud trapné, že si někdo (Kuštovci) dělá volební kampaň a zároveň není schopen říct na rovinu, že dělá volební kampaň. Musíme pouze věřit ve schopnost voliče myslet a rozhodovat se samostatně. Pokud se jedná o tiskový zákon, našel jsem tento odkaz, neručím za aktuálnost znění, ale moc by se to měnit nemělo:

http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_l=46/2000&PC_8411_ps=10#10821

Zajímavý je hlavně § 8 - Povinné údaje a § 17 - Pokuty.
Vzhledem k tomu, že mě to celkem zaujalo, podám v pondělí podnět Krajskému úřadu Pardubického kraje, aby zahájil správní řízení o uložení pokuty.

Je zvláštní, že někdo, kdo chce spravovat město, není schopen dodržovat zákony této země - ale u pana Kušty mě to vlastně ani nepřekvapuje, tam jsme na to zvyklí (pravomocné odsouzení za trestný čin).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jezevec

Datum:  02.10.2010 15:38

Tiskový zákon je tímto porušován zcela zřejmě a fér není ani dnešní předvolební - eh čo to táram - pracovní účast pana Kadeřávka a Mgr. Štěpánka na bramborovém jarmarku, pokud tam ale byli pracovně, jeden jako ředitel Chrudimské besedy a druhý jako vedoucí odboru kultury MěÚ Chrudim, tak co tam potom dělal ten jejich volební plakát lídra Chrudimské volby?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Gerus

Datum:  03.10.2010 06:05

V rámci volební kampaně tam normálně v zaplaceným stánku pekli placky ty debile a peníze za to jim lidi strkali do kasičky pro dobročinný konto mateřský školky a byla tam konečně sranda:).
Ps: až na pár kyselejch, závistivejch a zrzavejch ksichtů

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vilda

Datum:  02.10.2010 21:45

Jezevče zalez zase do nory ten bilboard je tam už několik týdnů.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  02.10.2010 17:53

Z Lájošova a Jezevcova příspěvku na mě zavanul duch 70. let, kdy strana vše řídila a zakazovala. Odhaduji, kdo z kandidátů zde píšících je zcela ponořen v této době. A vůbec bych se nedivil, kdyby to byl ten, který na stránkách Svobodných ve stejném duchu "požaduje, aby se tvůrce Chrudimských novin k jejich vydávání veřejně přihlásil". To jsem už někde slyšel a jsem rád, že to je už hodně dávno.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  03.10.2010 10:04

Nevím, jak by mohl požadavek, aby někdo dodržoval platné zákony této země, zavánět duchem 70. let. Když někdo dělá předvolební kampaň, tak ať si ji dělá, na to má plné právo. A když chce někdo vydávat noviny, tak ať si vydává noviny. Ale v tom případě by si měl nejprve přečíst tiskový zákon. Mohu Vás ujistit, že nikam nekandiduji a ani v dohledné době kandidovat nehodlám.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  02.10.2010 23:42

Na mne zase dýchl duch let minulých z akce na náměstí. V té době také na kdejaké kulturní akci visel plakát s hvězdou, případně alespoň s nápisem se SSSR na věčné časy. Přesně v tomhle duchu to proběhlo na náměstí. Takže, byli tam pánové jako zástupci města, nebo ChV? A jak to, že na akci pořádané městem visel plakát ChV? Nesvědčí to o něčem?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  chrudimak100

Datum:  02.10.2010 18:50

A už je tedy veřejně známé, kdo to vydává?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  12.10.2010 18:19

Tak jsem právě koukl na net na stránku www.crtk.cz a už tam mají číslo 5, kde se k vydávání tohoto plátku hlásí chrudimská volba - takže zítra doplním podání na Krajském úřadě PK v tomto směru, abych jim usnadnil zjišťování stavu věci, o němž nejsou důvodné pochybnosti :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  muzejník

Datum:  13.10.2010 07:27

„Slušnost a poctivost pro Chrudim“
Kandidáti Svobodných v Chrudimi
10. JUDr. Aleš Korejtko
■právník
■28 let
■bez politické příslušnosti

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  rocek.j

Datum:  12.10.2010 19:44

Přeju ti s tím udáváním hodně úspěchů a hlavně abys něčeho dosáhl:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  12.10.2010 21:30

Pokud chce někdo řídit naše město, a přitom v rámci volební kampaně porušuje zákon, tak je to jeho vizitka, nikoliv moje. Neznám zákulisí, ale třeba kuštovce tahle diskuse a můj podnět alespoň rozhoupaly ke snaze zákon nakonec dodržet - na pátém čísle už je dole registrační číslo od ministerstva kultury, sice tam pořád spousta povinných údajů schází, ale aspoň se snaží :) Jinak podání ke krajskému úřadu jsem podal osobně pod svým jménem, datem narození a adresou, nikoliv anonymně - za svoje jméno ve styku se státní správou se nestydím.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  filek

Datum:  12.10.2010 22:13

Ach jak jsi chytrý ... ale co když to je jinak? Přemýšlej:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  07.10.2010 20:18

No jak jsem se dozvěděl po mém podání na krajském úřadě, nebude tak jednoduché vydavatele zjistit, protože lidé, kteří tomuto plátku dali rozhovor, si nepamatují, komu to vlastně odpovídali na otázky :) Jediný kontakt je tak webová adresa www.crtk.cz, kterou si registroval nějaký maník ze Žamberka ...., prostě dokonalá konspirace.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  02.10.2010 23:52

Jasně. Franta se svým známým architektem a pár dalších lidí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Krmelec

Datum:  03.10.2010 09:39

Pomóc... shot má zas menstruační tenzi...!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo kpt

Datum:  02.10.2010 16:42

Oni úředníci chodí do práce v sobotu ? Nevím o tom. Tak proč by nemohli pracovníci městskéhůo úřadu ve svém volném čase stát na náměstí u plakátu ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  01.10.2010 22:14

Ještě jeden podivný názor: Pan Wiesner říká, že jeho společnost zvítězila ve výběrovém řízení a že bude na městu požadovat 800 tisíc Kč. Také říká že začne tavet. Bez změny ÚP? Cudně také zapoměl dodat, že v podmínkách výběrového řízení bylo něco jiného, než o co se jeho společnost nyní snaží. V podmínkách výběrového řízení bylo, že veškeré sítě a přístupové komunikace budou vybudovány před vlastním zahájením výstavby. Ovšem jeho společnost předložila návrh na rozdělení stavby na 3 etapy tak, aby tyto podmínky výběrového řízení nemusely být splněny. Dokonce, a to je podivné, byla ze strany města zpracován návrh kupní smlouvy, která to zohledňovala bez ohledu na podmínky výběrového řízení. Prostě jako vždy. Výběrové řízení s takovými podmínkami, aby se do něj nikdo jiný nepřihlásil a pak ty podmínky zrušit. Většina zastupitelů prokázala, že má rozum.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudimské noviny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  logo2

Datum:  01.10.2010 23:25

Ještě jeden zásadní rozpor: v době, kdy bylo výběrové řízení vypsáno, a ještě 2 roky poté platil územní plán s výstavbou pouze rodinných domů v celé lokalitě. Toto výherce věděl, a přesto vypracovával studie s bytovou zástavbou. Jak může chtít náhradu za něco, co bylo naprosto v rozporu s územním plánem ?

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2022 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.