Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  povodne? bububu!

Odesílatel:  Kamil Dubský

Datum:  15.08.2002 23:37

ano, doposud si nemyslim, ze obavy z pripadnych zaplav u pistov, ackoliv na brehu chrudimky, musi nutne znamenat zavrhnuti celeho projektu rodinné zástavby.
Jeste jednou opakuji, jsou i jine zpusoby, jak se proti temto rizikum zabezpecit - poldery, prohloubeni koryta, hraze atd.
to bychom taky mohli z fleku zlikvidovat sidliste u stadionu, to je na tom z bezpecnostniho hlediska skoro stejne, jen s tim rozdilem, ze tam uz ty hraze postavene jsou. je to jenom o ekonomice - kdyz se ty bezpecnostni pojistky v projektu zaplati... pokud si radnice dokaze spravne spocitat jedna a jedna, coz bych od ni rad ocekaval, tak by, jak ostatne tvrdi a ja ji nebudu predem podezrivat ze lzi, mela obratem ruky vydelat dva miliony. tak o cem je rec? rec je mozna o tom, ze zatimco pred lety jsme si samolibe mysleli, ze porucuime vetru, desti, ted na nas dvakrat za pet let udelala priroda bububu a my najednou, totalne vystraseni z toho, co vidime v televizi, obratime svuj postoj o sto osmdesat stupnu? to je detinske a hystericke.
proto jsem za tim, jak rikate, hledal politiku.
protoze nemam rad, kdyz se lidi takhle rychle nechaj necim unest a prestavaji pouzivat, jak jste spravne pouzil, selsky rozum. a z toho vas obvinovat nechci, proto jsem se priklonil spis k tomu, ze zaplavy jsou z vasi strany jen zastupny duvod.
p.s. zminkou o selskem rozumu jsem vam ale nahral, je pravdou, ze selsky rozum rika, ze neradno jest budovati dum na brehu reky, ale o kus dal na vyvysenine. pravda. bohuzel vsak nezijeme v dobach knizete borivoje a dalsich bajnych hrdinu a jsme dnes socioekonomicky svazani spoustou jinych, civilizacnich omezeni, respektive - zalezi na uhlu pohledu - vymozenosti: dobre, prestehujme si ten projekt rodinne zastavby na vetrnik. uz dneska tam nechce nikdo bydlet. a tak bychom v diskusi mohli pokracovat...
tesim se v postpovodnovych casech, rada mesta by to mozna mela predlozit znovu az na poslednim predkomunalnim zastupitelstvu, az zastupitelum v case skoropredvanocnim zjihne, zapomenou na srpnovou charitu a utopeny karluv most a na svem poslednim, rozluckovem dychanku to s vidinou na bujary vecerni mejdan rychle odmavaji...
s pozdravem kamil dubsky

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: povodne? bububu!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  stín radnice

Datum:  18.08.2002 13:12

Připadá mně to jako by jste četl jen úryvky z toho co jsem psal. A rozhodně by jste siměl pozorně prostudovat stávají záplavové zóny pro stoletou vodu a zjistit si na kolik vycházejí protipovodňová opatření.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: povodne? bububu!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš

Datum:  16.08.2002 00:39

>>>>> .... dobre, prestehujme si ten projekt rodinne zastavby na vetrnik. uz dneska tam nechce nikdo bydlet. .....
No teda, já na Větrníku bydlím a docela se mi tam líbí.
Občas skoro stále fouká, ale jinak to jde :-))).
Lukáš

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.