Přeskočit navigaci

Články zařazené do kategorie:
Obousměrný vjezd na náměstí

Počet článků: 10

Nová anketa: Široká ulice

Vydáno dne: 18.12.2006 - Administrátor

Jak se Vám líbí nová Široká ulice?

Anketa na téma Široká ulice

Vydáno dne: 29.6.2006 - Administrátor

Již je rozhodnuto! Široká ulice se přemění na schody. Jak to vnímají občané města?

Nová anketa - Budoucnost Resslova náměstí - novostavba

Vydáno dne: 9.11.2005 - Lukáš Němec

 Jak se Vám líbí výsledky architektonické soutěže? Který projekt je nejlepší? Vyjádřete svůj názor.

Budoucnost Resslova náměstí

Vydáno dne: 6.11.2005 - Lukáš Němec

 V článku Vám přinášíme pár fotografií výsledků architektonické soutěže na zpracování návrhů rekonstrukce budovy bývalého Katastrálního úřadu Chrudim, výstavby obchodního a bytového centra na sousední parcele a hotelu na Resselově náměstí v místě dnešní balustrády.

Zklidnění centra města

Vydáno dne: 11.5.2005 - Lukáš Němec

Zastupitelstvo města na svém posledním jednání jednomyslně schválilo koncept studie „Zklidnění centra města Chrudim - Široká ulice“, kterou vypracoval architekt Roman Koucký. Předložená studie se zabývala Širokou ulicí v rozsahu od kruhového objezdu na Bídě přes Resselovo náměstí, Školní náměstí až po křižovatku u „Růžovky“.

Rozhovor s architektem Romanem Kouckým

Vydáno dne: 21.4.2005 - Český rozhlas Pardubice

Chrudimské Resslovo náměstí protíná frekventovaná silnice. Přes historické centrum si tak řidiči zkracují cestu z jednoho konce města na druhý. Většina z nich si navíc s dodržováním rychlosti nedělá těžkou hlavu. A tak veřejnost začala volat po změně. Radní proto oslovili známého architekta Romana Kouckého, aby jim pomohl podobu náměstí upravit. Architekt představil svou studii zastupitelům a ti její první část, která se týká Široké ulice vedoucí na Resslovo náměstí, schválili. Romana Kouckého poprosila o krátký rozhovor redaktorka Naďa Kubínková.

Rozhovor se starostou Chrudimi L. Libým

Vydáno dne: 19.4.2005 - Český rozhlas Pardubice

Přes chrudimské náměstí v historickém centru se řidiči zkracují cestu z jednoho konce města na druhý. To se nelíbí většině obyvatel. Proto radnice oslovila známého architekta Romana Kouckého. Ten zastupitelům představil svou architektonicko-urbanistickou studii, která by toto náměstí oživila a zároveň zabránila nepříjemnému tranzitu. Více informací připravila redaktorka Naďa Kubínková.

Rozhovor s místostarostou Janem Čechlovským a investorem Balustrády p.

Vydáno dne: 15.4.2005 - Český rozhlas Pardubice

Chrudimští zastupitelé budou v pondělí rozhodovat o tom, jak bude vypadat historické Resslovo náměstí. Chtějí ho především oživit a zároveň zabránit řidičům, aby si přes něj zkracovali cestu. Vytlačit tranzit, zpomalit dopravu a upravit současnou podobu náměstí - to jsou úkoly, které radní zadali známému architektovi Romanu Kouckému. Ten radním předložil studii, která by tyto problémy vyřešila. Jak, to vám řekne redaktorka Naďa Kubínková.

Rozhovor se starostou Chrudimi L. Libým

Vydáno dne: 6.4.2005 - Český rozhlas Pardubice

Přes chrudimské historické náměstí si většina řidičů zkracuje cestu z jednoho konce města na druhý. Už před rokem byla totiž zrušena jednosměrka v Široké ulici, která ústí na Resslovo náměstí. Chrudimská radnice si proto na začátku tohoto roku najala známého architekta Romana Kouckého a ten předložil radním návrh, který by měl zklidnit dopravu v centru města ve prospěch chodců a zabránit tak nechtěnému tranzitu. Jak to bude možná v Chrudimi vypadat, se dozvíte z rozhovoru kolegyně Nadě Kubínkové. Ta oslovila starostu města Ladislava Libého.

Široká ulice v Chrudimi

Vydáno dne: 3.11.2004 - Český rozhlas Pardubice

Chrudim Chrudimští radní loni v září slíbili, že do března připraví plán, jak zpomalit provoz v Široké ulici vedoucí na hlavní náměstí, kam pustili auta v obou směrech. Nyní přiznali, že nemají v ruce nic.

1 
© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.