Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
IQ TEST - jak jste na tom s inteligencí? Cenzura www.Chrudim.cz 14.09.2006 08:34
Já ho včera viděl.Netelefonoval,nekoukal z okna,jen tak nějak divně,jakoby nepřítomně kokal před sebe. To je sranda :-D
Reagovat na tento příspěvek
 
IQ TEST - jak jste na tom s inteligencí? shot 13.09.2006 22:03
Jak nemusím p. Řezníčka, to s kým se stýká a koho miluje, to je skutečně jeho věc. Jiná by byla, kdyby působil někde nějaké veřejné pohoršení – tím nemyslím to, že se s někým stýká. Proto prosím tohle nechte na těch dvou a pokud se na veřejnosti chovají slušně a nikoho neobtěžují, pak jim to přejte. Ač se to někomu nezdá, asi se mají opravdu rádi.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? shot 13.09.2006 21:55
Máš pravdu. Až na to, že nám politické strany naordinovaly koho můžeme volit a koho ne. Takže ve svém důsledku se jedná opět o stejné lidi za kterými budou stejné výsledky. Jinou volbu nemáme. Již několik volebních období si můžeme vybrat. Buď náš milovaný starosta a nyní poslanec, naše slunko jasné p. Libý, lídr téměř všech politických stran p. Řezníček, p. Moučka, p Půlpán, svazák p. Jelínek. Můžeš mi říct kde je jaká změna? Nějak jsem si ji nevšimla. Když se před časem ozvalo křídlo v ODS, byla z toho tam bartolomějská noc , a když nepřijali do ODS p. Lebdušku, který by tam byl zcela jistě pro změny, byl jsi to tuším ty, kdo z toho měl největší prču. Takže co volby v Chrudimi změní? Snad jen to, že místo našeho milovaného starosty a nyní poslance, našeho slunka jasného p. Libého bude na radnici jeho klon.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Celer 13.09.2006 20:16
Prosím Tě, jen tak orientačně , nemáš doma nějaké dom.zvíře např. psa či kočku ? odepiš popravdě prosím!!
Reagovat na tento příspěvek
 
IQ TEST - jak jste na tom s inteligencí? Max 13.09.2006 17:29
...jeste ze se u toho koukaanii z okna pan poslanec nedloube v rypaaaku. Nevite, uz mel nejaky vystoupeni u pultiku, nejaky zhavy theeema mimo miiisu?
Reagovat na tento příspěvek
 
oznámení ANO 13.09.2006 16:55
 
IQ TEST - jak jste na tom s inteligencí? ANO 13.09.2006 16:54
Tak za tyhle kecy máš u mě korunu! HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
oznámení honza mrkvička 13.09.2006 16:17
budu mít kluka !!!Nebo holku ....
Reagovat na tento příspěvek
 
IQ TEST - jak jste na tom s inteligencí? Pirát 13.09.2006 14:27
To asi mají oba rádi rumové pravinky.Ona to není žádná legrace mít hrůzu s toto kdo zazvoní u dveří.,že by p.Libý nevěděl co říkají?No pokud ne tak ale zcela určitě dobře ví za kolik a také odkud se sypou penízky v jeho milovaném městě.Ale snad opravdu toto město má rád právě pro to,všude se to sype.
Reagovat na tento příspěvek
 
IQ TEST - jak jste na tom s inteligencí? Helena Malínská 13.09.2006 13:53
Oblečená ano, střízlivá asi těžko, to ji člověk za ta léta ani takovou nezná. Já ji také znám, ale jeho jsem měla za slušného člověka alespoň co se soukromí týká. Proto mě to překvapilo. Jak se ty jeho moralistické řeči o slušném životě a při svatbách slučují s tím, jak žije jeho vyvolená a on tedy s ní. Jak se to slučuje s tím propagováním zdravého života ve zdravém městě, bez toxických látek, když se veřejně ukazuje a fotí s takovou známou pijavicí a "veselou holkou". Ale myslím, že už o nich dost řečí. Pan starosta ing. Libý se nedívá z okna, protože vzpomíná na Chrudim,ale proto,že nerozumí tomu,co tam vpředu říkají.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Kopr 13.09.2006 13:06
až ti bude hořet barák tak budeš ještě rád, že tam ty dobrovolní hasiči dorazej. *47*
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Kopr 13.09.2006 13:04
Tak abych tě tím koprem nezadusil
Reagovat na tento příspěvek
 
IQ TEST - jak jste na tom s inteligencí? Pirát 13.09.2006 13:01
P.Heleno,co dodat k těmto dvěma??Řezníček moc let nemá nic na práci,pouze se předvádí a podvádí,tedy v tom umí opravdu mimořádně chodit / jako ten nad ním / a družka,kolik Řezníčků bylo dříve?To ani nevíte,že oba mají všechno potřebné ale již nemají žaludek.A jinak právě před volbami to již p.Řezníček dobře umí-pokolikáté.A to tam byla Zorka oblečené,střízlivá?To šla holka do sebe.Sledujte záběry ČT z zasedání porlamentu ČR a jistě si všimnete,že p Libý vždy při záběru-Drží tel.nebo kouká z okna.Asi mu je smutno po jeho krásném městě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Agarwal 13.09.2006 11:44
Lidi vy jste fakt zábavný HAHAHA! ) Co to je alespoň trochu pravda? Buď něco pravda je nebo není.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Bluehaze 13.09.2006 11:41
. . nebude to spise tak, ze ve meste rozhoduje a vladne jedna particka - bratrstvo vyvolenych (a zvolenych . . osoby kandidatu jsou vizitkou a odpovednosti jednotlivych stran a jejich clenu, v prvni rade nejsilnejsi - tedy ODS), a to ma samozrejme v cele nejake to Dlouhe Bidlo . . A verit ze jim jde predevsim o blaho mesta, a az nasledne o jejich zaslouzene vydelane penize (jak se nedavno zrovna pan starosta trefne vyjadril k otazce, zda se ma vzdat platu na chrudimske radnici. . za tu zodpovednost, kterou preci ma :)), tomu uz snad neveri ani nejvetsi idealista a naivka . . Zadna starostliva rada starsich neprodava obecni vodovod zahranicnimu POLOSTATNIMU subjektu (a mimochodem, ponecha si infrastrukturu, do ktere jsou nutne nemale a pravidelne investice na udrzbu a funkcnost . .). Rakouska firma koupila dotycne samozrejme s jedinym umyslem - vydelat !! A presvecte me o opaku, rad se necham poucit . .:))
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Katatonia 13.09.2006 10:57
Mohl byste prosím definovat slovo špína ve Vašem pojetí? Co takhle třeba místo slova špína použít termín "alespoň trochu pravda", i když všechno, co se kolem na fóru zmiňovaných událostí s průmyslovou zónou, katastrem, atd. dělo či děje, zatraceně smrdí, takže to slovo špína by bylo opravdu na místě???????
Reagovat na tento příspěvek
 
IQ TEST - jak jste na tom s inteligencí? Helena Malínská 13.09.2006 09:47
ano to jsem měla na mysli. Jesliže p.Řez. z těch tří králů alespoň jediný reprezentoval město, protože on jediný slušně vypadá a dovedl se chovat, po boku Zorky se k nim přiřadil. A že si ji dal dokonce na volební plakát parlamen.voleb tak celému městu ukázal, co ve svém soukromí uznává - hamižnost, hrabání jenom pro sebe, vulgaritu a bohorovnost - zkuste si mě soudit když mně má p.Řez. na plakátě. A nebo by si ten test inteligence měl udělat on, protože je také možné, že si ten chudák s druhou mízou ani neuvědomuje, do jakého xxxx zase šlápl a že se ho teď už bude těžko zbavovat, protože druhej debakl se ženskou by už asi veřejně nedokázal přiznat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Glen 13.09.2006 08:39
Držet hubu a krok?! To jistě ne. Ale ono je velice jednoduché anonymně na někoho házet špínu a sám nic nedělat. Na výsledek letošních voleb jsem opravdu velice zvědav. Až opět zvítězí "ti samý", to tu na fóru bude zase řevu a pláče HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Glen 13.09.2006 08:35
Děláte jako by tady ve městě byla vláda jednoho muže!! Vše přeci prochází skrz radu a zastupitelstvo, máte je za nesvéprávné? Věřím, že drtivá většina z nich to s městem myslí dobře a chtějí zajistit jeho další rozkvět. Bohužel, ne vždy se ale vše povede podle původního, byť dobře myšleného záměru. Teď budou nové volby, běžte hlasovat a změňte osazenstvo k obrazu svému.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Glen 13.09.2006 08:25
Nemáš šanci chlape! Jasným favoritem je Mr(s). Shot. Ale začínáš pomalu ale jistě dotahovat Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Agarwal 13.09.2006 08:20
Demokracie je metoda, která nám zaručuje, že se nám nebude vládnout lépe než si zasluhujeme. George Bernard Shaw To se týká i těch co s výsledky voleb nesouhlasí, protože na rozdíl od totalitních režimů, s tím mají možnost sami něco u příštích voleb udělat. Ale tlacháním na tomto fóru toho moc nezměníte i když vám tento "sport" nechci nijak upírat. Každopádně je to cesta hlupáků, protože u piva (na fóru) si dokáže stěžovat každý.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim shot 12.09.2006 21:41
Ba ne. Já navrhuji jako kandidáta našeho milovaného pana starostu, nyní poslance, naše slunce jasné p. Libého. Za jeho krásný výrok o přemístění chrudimského letiště a zájem o rychlostní komunikaci na kterou se jel zeptat až do Bruselu. Opravdu si ten titul zaslouží. Kde jinde než u pulitru by na to vše mohl přijít. Taky p. Řezníček se svým projevem v prvé třídě by mohl být horkým kandidátem. A pro administrátora: nedala by se udělat nějaká anketa? Konec roku se blíží.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Hašan 12.09.2006 21:33
Pane jo, to jsi jich tolik prošel, že to tak dobře víš,? Potom jsi asi jedním z nich, když to tak dobře znáš!
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Hašan 12.09.2006 21:28
Cenzuro, bedlivě sleduji veškeré příspěvky ohledně Tebe a hasičů. Jedno Ti doporučím. Dej si www.sdh-chrudim.cz projdi si to, pozorně přečti a možná, že na ty hasiče změníš názor. Mají to moc hezky udělaný, pozorně čti a pak je kritizuj!!! Pro kocourka: od začátku sleduji tu jejich bitvu a začal si bohužel cenzura. Odkazuji Tě rovněž na stránky hasičů a pak snad oba dojdete k nějakému závěru a kladnému názoru na hasiče. Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim kocourek 12.09.2006 19:27
Je pravda,že jsem v životě neslyšel,že by zdejší dobrovolní hasiči něco pro město udělali.Je možné,že nestojí o publicitu a dělají věci po tajnu.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim kocourek 12.09.2006 19:23
Nechápu proč se do něj tak návážíš.Že má jiný názor a nebo to vidí jinak?
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim kocourek 12.09.2006 19:21
To máš pravdu.Většinou největší zábava a vožrávačka je na hasičských zábavách.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Max 12.09.2006 19:10
Moc se neraduj, o spici bojuje taky pani SHOT...
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Cenzura www.Chrudim.cz 12.09.2006 17:58
Jsem pro.Doufám,že vyhraju To je sranda :-D .Rád bych pulitr pro vítěze daroval našim mladým hasičům,aby si nemysleli,že jsem zas tak velká svině,jak si myslejí.Tak pane Lebduška ať to není pulitr z minibazaru. Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Lebduška Josef 12.09.2006 17:09
Jsem pro. Pojďte vyhlásit třebas krále tlachalů na tomto fóru. Na věku, pohlaví a národnosti zcela jistě nezáleží. Nějaký pohár, nejlépe pulitr zakoupím.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Cenzura www.Chrudim.cz 12.09.2006 16:42
Bože, co ty šeš za trapáka a vola ! Chrudim by se spíš měla stydět za to, že v ní bydlej takový lidi jako seš ty.----Pán je inteligent co?Navíc já kopr nerad.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Cenzura www.Chrudim.cz 12.09.2006 16:39
To jo,ale odvážnému štěstí přeje. HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Bluehaze 12.09.2006 15:49
. . na miste jmenovaneho pana z ODS, ktery po vsech svych aferach na regionalni urovni (nastrceny vykup pozemku pro prumyslovou zonu a jeji zuslechteni pro efektivni pestovani bodlaku za cca 110 milionu . . nyni reseni odkupu jedine prijezdove komunikace a jeji opravy za dalsich vice jak 40 milionu . . prodej katastralniho uradu s odkladem splatek pro "nejmenovaneho" kupujiciho v radu nekolika let . .), diky svym stranickym soukmenovcum postoupil do parlamentu dle hesla "kozel zahradnikem", bych premyslel o situaci, kampak nasledne posadit svou moralne vyspelou existenci, pokud budou predcasne volby - a tebou tolik milovany pan Liby, nedej boze, uz nedosahne na poslaneckou imunitu a lavici ve Snemovni ul.. . :)) Jeho stopa, ale i tapoty jeho pricvrnkavacu, se urcite nesmazatelne vryly do historie Chrudimi . . :)))
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim myš 12.09.2006 14:23
...v pětapadesáti by to byla nááááramná švanda.....
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Kopr 12.09.2006 14:21
Bože, co ty šeš za trapáka a vola ! Chrudim by se spíš měla stydět za to, že v ní bydlej takový lidi jako seš ty.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Katatonia 12.09.2006 11:33
Zůčastěných? A nebo zúčastněných? Co znamená se uzdravit? Shot pouze uvedl,-a příspěvek jiného účastníka diskuse! Uzdravit se v Chrudimi znamená držet hubu a krok????? Hlavně nenapadat a neoznačovat nikoho, kdo si na základě zvolené funkce mohl za podivných okolností namastit kapsu na úkor ostatních "spoluobčanů"? A třeba taky dosadit kamarády do různých nevolených funkcí na základě skutečně "poctivých" výběrových řízení? Proč je Chrudim po několika letech vlády určitých lidí tam, kde je? Kde jsou pracovní příležitosti, rozvoj bytové výstavby, kterou by město kontinuálně podporovalo? Kde je obchvat Chrudimi?!!!!!!!!!!!!!! Atd.... Kde jsou výsledky jejich slibů? Uvědomme si tohle všechno u volebních uren! A pokud budou zvoleni opět ti, kteří Chrudim tak "pozvedli", nadále nemá cenu burcovat stádo slepých ovcí! P.S. případ rekonstrukce Široké ulice je typickým příkladem toho, jak fungují jakékoliv akce v režii vedení města!
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Glen 12.09.2006 10:58
Shote, jednu chvilku to již vypadalo, že jsi se uzdravil. Ale vidím, že "tvoje staré já" je již opět zde. Na místě p. Libého a dalších zůčastněných bych přemýšlel o podání žaloby za šíření pomluvy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Orientační mapy msoptik 12.09.2006 09:39
Človek si musí umět vždy poraditÚsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Agarwal 12.09.2006 08:37
Už jen to, že v diskuzi tohoto typu má někdo potřebu zareagovat na poznámku o léčení mindráků popřením pravdivosti dané poznámky nasvědčuje, že tam nějaký mindráček bude. Ale není na tom nic špatného, každý si neseme určité psychické bloky, které formují naši osobnost. Chybou je myslet si, že jsme úplně OK a ztratit dostatečně sebekritický pohled na sebe sama. Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Max 12.09.2006 07:06
No, az ti bude horet barak nebo koudel u pr..., tak bude kazda vterinka dobraa. Ok? Fajn den
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim shot 11.09.2006 22:46
Rozhodně je mi milejší hasič hasící žízeň, než politik mastící si kapsu. A hasiči mají hezčí uniformy, v případě ohně jsou daleko užitečnější než nějaký místostarosta a proto jestli uběhli něco za 20 nebo 40 mne vůbec nevzrušuje. Hasičům zdar!
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Pirát 11.09.2006 22:35
Nedite se mu a nenadávejte.On to nezná. Každý hasič přece když není jeko dělo,není hasič.Vemte si ODS borce-to budou hasiči!!
Reagovat na tento příspěvek
 
IQ TEST - jak jste na tom s inteligencí? Pirát 11.09.2006 22:30
IQ tak -max,Libý,dvojče Čechlovský nebo snad Zora s Řezníčkem.Jsem u konce nikoho jiného neznám.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Cenzura www.Chrudim.cz 11.09.2006 22:30
Rovněž doufám.Ale stále tu zůstávají nezodpovězené otázky.Nedozvěděl jsem se, co dělá SDH pro Chrudim.Jak zde bylo řečeno,dělá mnoho užitečného.A žádná odpověd. Ok? I když na jeden můj dotaz zde odpověď už zazněla.Hádej na který. Úsměv Na druhou stranu máš pravdu,s tou ostudou jsem to asi přehnal,ale rozhodně to umístění není nic,čím by se SDH Chrudim mohlo chlubit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Orientační mapy buldog 11.09.2006 21:35
Proč tento příspěvek až teď? Jednoduchá odpověď, teprve nedávno jsme se přistěhovali do Chrudimi. Ale rada, že si má každý něčím posvítit to je tedy SUPER !!!
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Hasičina 11.09.2006 21:32
Najednou cenzuro, že není žádná ostuda z 20 být 17. Ale, že Seč udělá za 20 vteřin požární útok a Chrudim podle Tebe za 40 je ostuda. Tak o tom to je, tys nás napadl.A proč? A radní Ty na ně házíš špínu, nejsou tak špatní jak Ty je děláš. Musím se jich zastat. A jestli oceňují práci hasičů, to je přece úplně normální. Kdo jiný má hasiče ocenit. Ty?, který je kritizuješ a stále meleš, že je to ostuda, když něco neudělají podle tvých představ. Ještě jsi mi neodpověděl, na to, kdyby Tvé děti projevili zájem jíti k hasičům. Co by se stalo? Nářky nad tím, že nemají hasiči, kde civičit, je skutečnost, kterou hasiči potřebují ke své práci. Zeptej se svého kamaráda-profika, kolik metrů je potřeba k rozvinutí požárního útoku při použití 3 hadic B, a 2 hadic C. Jestli to ví, tak Ti to zodpoví. Jestli ne, tak nemá u hasičů co dělat. A pak kritizuj. Doufám, že u ostatních lidí najdeme více pochopení než u Tebe.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst Cenzura www.Chrudim.cz 11.09.2006 21:26
A paninka se nam čertí.Asi ví proč.Jak jsem se obuldo hasičů.Napsal jsem čistočisotou pravdu a hold pravda někdy bolí,ale na to si kočko budeš muset zvyknout.Život už je takovej.Ok? Ty si neodpověděla na moji otázku.Proč tak se tak urputně biješ za hasiče jsem se nedozvěděl.Hmmm Já jsem odpověděl dost jasně,ale ty jsi asi méně chápavá,Zkus to přečíst znovu.Opakování je matka moudrosti. Pokud Tě to zahřeje u srdce,ano počítám mezi drzé děti i Ty své.Spokojena. HAHAHA! Teď je řada odpovědět na Tobě.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst Hasičina 11.09.2006 21:12
Cenzuro, protože Ty první jsi se obul do hasičů. Tak co čekáš. K jinému připomínky ode mně nejsou.Neodpověděl jsi na to, co je to drzá mládež, jestli do toho počítáš i své děti. Už nám dej pokoj a neotravuj nás svými nesmysly.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Cenzura www.Chrudim.cz 11.09.2006 20:58
Ty nerad čteš?To je sranda :-D :?
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Max 11.09.2006 20:50
Nezlob se na me, ale tenhle romaan cist nebudu. My o koze a ty o hasicskym voze...Ok? Precti si, ceho se clanek tykaa !
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129  128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.