Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Kolik hlasů se asi nechá koupit za "Burčák"? pepe 18.09.2006 13:28
Vykašlete se na debilní politiku a řešení toho, kde který politik zaparkoval své auto, nebo letadlo a vyražte raději někam do přírody užívat hezké počasí. Pokud budeme řešit takovéto pitomosti tak se z toho brzy zcvokneme. Pan Pithart ať si dělá kampaň jakou chce, když mu nato někdo skočí díky Burčáku, tak to jen hovoří o inteligenci našeho národa.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kolik hlasů se asi nechá koupit za "Burčák"? Doležal Jan 18.09.2006 12:53
Otázka do diskuze? Kolik hlasů se nechá koupit za "burčák od Petra Pitharta"? A ještě jeden malý postřeh z chrudimského náměstí? Zajímalo by mě, jestli měl pan Roman Málek v pátek povolení parkovat svůj vůz uprostřed náměstí při akci Petra Pitharta???
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Administrátor 18.09.2006 11:16
Na něčem v tomto stylu (Otázky & odpovědi radnice) se snažíme domluvit s radnicí, tak uvidíme. Technicky to není problém .... Admin
Reagovat na tento příspěvek
 
IQ TEST - jak jste na tom s inteligencí? Administrátor 18.09.2006 10:59
Dobrý den, Tyhle reklamy si prosím na těchto stránkách odpusťte. Děkuji za pochopení, Admin
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? janek 17.09.2006 17:28
Možná by to mohl vypátrat pan Řezníček, nebo pan Pavlíček.Ten první by si to mohl pamatovat!
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Max 17.09.2006 17:16
Jo, jasne, taky je volit NEBUDU Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? ANO 17.09.2006 17:02
Jistě. TOHLE je dobré si pamatovat, až půjdeme k volbám.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jeden malý odpadkový koš.... myš 17.09.2006 14:58
Instalace odpad. košů je záležitostí technických služeb.Pokud jste tam nepochodila,doporučuji jít na MÚ na náměstí na ref péce o měst. zeleň za sl. Jánskou, kde se jedná i o realizaci dětských hřišť.Pak, prosím, napište,jak jste pochodila.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Jan Roček 17.09.2006 14:53
Hlavním iniciátorem přestavby Široké ulice byla Chrudimská volba.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Jan Roček 17.09.2006 14:25
Havarijní stav??? Široká ulice se kompletně rekonstruovala v roce 1997 (což mi nepřijde jako středověk) včetně inženýrských sítí a kanalizace! Pokud tedy nyní byly zjištěny vážné, život ohrožující závady, musely tehdy provedené práce být značně nekvalitní, za což by se jistě dala vyvodit konkrétní zodpovědnost, konkrétních lidí (nedbalost, veřejné ohrožení). Nevíte čirou náhodou, kdo stavbu tehdy dozoroval?
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim nana 17.09.2006 14:19
No,tak myslim,ze bysis mel udelat poradek v nekterych pojmech.Kralovna totiz neni jen o krase.Ty holky taky musi mit neco v hlave a ikdyz byly jen tri,tak to nebylo rozhodnuty od zacatku..samozrejme jsou v chrudimi hezci holky,ale treba jsou to pekne slipky...zkus se zamyslet,jestli je tak jednoduche najit devce hezke a chytre,nenamyslene,aby neco umela,mohla reprezentovat...
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Jan Roček 17.09.2006 13:02
V rámci objektivity je nutné uvést, že pan Eduard Beránek (ODS) a pan Petr Řezníček (SNK-ED) navýšení rozpočtu na přestavbu Široké ulice na 17 miliónů při rozhodujícím hlasování v zastupitelstvu NEPODPOŘILI. Neházejte prosím všechny radní do jednoho pytle.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Agarwal 17.09.2006 09:57
Konečně někdo rozumný. Nutně s vámi nemusím ve všem souhlasit, ale to co předkládáte jsou rozumná fakta na základě kterých si člověk může udělat vlastní úsudek. Nejedná se o příspěvek, kde nejsem schopný rozeznat rozdíl mezi reálným základem a hysterickým osočováním vyprodukovaným zamindrákovanou myslí. Škoda, že příspěvků tohoto typu tady stále ubývá na úkor hospodských plků. Škoda že zde nelze založit vlastní moderovanou místnost.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Max 17.09.2006 09:03
Vis co, ptat se jich par tejdnu pred volbama, to ti slibej i obchvat Chrudimi do konce roku... Jsem zvedavej, jakaa radnicni koalice po volbach vznikne, kdyz ted vsichni najednou hlasaj´, ze o prestavbe Siroky se nezeptali lidi, ze za to muze tamten (ODS). Zkratka, Siroka ulice se predelava, tempem obvykliim a az bude hotovaa, tak to konecne nebude ostuda tohohle mesta!
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? janek 17.09.2006 08:36
Dobrý den. Jen mě napadlo, že kdyby ti volení a zde napadaní naši zástupci, dostatečně vysvětlili své aktivity, za něž jsou tady kritizováni, mohla by se diskuze o městě vést věcně.Pokud jsem si všimnul dělá to jen P.Pavlíček a to velmi nešikovně.Co se jich na to zeptat na zastupitelstvu? Nebo máme strach?
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Pirát 17.09.2006 06:25
shote,to bylo vysvětlení!!Poprve něco pozitivního pro vyvolené.Že by až tak brali ohledy ne občany a až tak jim hrozilo nebezpečí?A,že by již nešlo kdo dá více na odměnách.To je něco nového.Ale to by si tito tři pánové zaslouž.konečně také uznání a pochvalu!!Když tak super víš,navrhni termín kdy podle Tebe přejeda Širokou ulicí of.první auto-termín??Jinak něco nového pro Tebe.Na radnici bude po volbách nová funkce-odborný poradce-motu Tě navrhnout??Kandiduji nahoru.
Reagovat na tento příspěvek
 
Opět Hypernova Pirát 17.09.2006 06:13
p.Nováková,Váž názor je opravdu přesvědč.Pokud tamsama pracujete tak se nedivím.Tedy-až bude v tomto chaotickém obch domě alespon odborný personál,bude situace o 1/3 lepší.Vždy platilo-náš zákazník náš pán.Tady-?Pokud chcete poradit s výběrem technicky tak Vám např.prodavačka řekne,že tomuto rozumí pouze p.x a ten je svého času na dovolené.Viz další oddělení.Na otázku proč tomuto prodavačka nerozumí-jsem tady od toho abych prodávala a pokud nevíte co vlastně chcete tak si zajděte do malých krámků tam tomu rozumí!!Tedy jsme u personálu.Další výstižné-Jaký pán takový krám.Je otázkou jak se na místo vedoucí tohoto obch domu mohla dopracovat tato paní-jaké a kde jsou její hodnoty-kvality.A ochranka samozřejmě nejsou zaměstnanci,ale pokud s některým je problém,není problém tuto osobu vyměnit-výmluva.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? shot 17.09.2006 01:37
Nemýlím-li se bylo to prezentováno i na tomto fóru. I kolínská automobilka TPC měla splňovat veškeré normy. Nejenom ty české, ale i EU, bylo provedeno EJA a další kroky zabezpečující veškeré enviromentní podmínky. Bohužel pouze na papíře. Lidem v sousední vesnici vyschly studna, popraskaly baráky a jejich domy jsou neprodejné. Protihlukový val se opomněl postavit. Nyní město nemá peníze a automobilka tvrdí, že to není její problém. Myslíte, že vedení chrudimské radnice postupuje jinak? Co nejdříve přilákat investora, na papír dáme cokoliv a až něco bude stát, ono to nějak dopadne. Přeci nikdo nezruší a nezbourá fabriku za pár miliard. A lidé? Ti si musí zvyknout, co jim jiného zbývá. Takže co udělali naši volení zástupci, aby to nedopadlo podobně jako v Kolíně, ale i jinde? Takže, alespoň nebalamuť.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? waterway 17.09.2006 00:43
Máte evidentně trauma.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? shot 16.09.2006 23:31
Okolo r. 510 před naším letopočtem zreformoval Kleisthhenés ústavu athénského státu a nastartoval přechod k demokratickému zřízení. Podstatou bylo, že všichni svobodní občané dostali stejná práva, mimo jiné volit a být volen. Vzniklo 10 týf, (později jich bylo více) které volili 500 zástupců, radu. Tento orgán řídil athénský stát a vládl 36 dnů. Roku 429 pnl., za Periklovy vlády byl tento proces ukončen. Protože rada vládla 36 dnů a každý den byl volen její nový předseda, bylo nemožné, aby byl zvolen do rady někdo, kdo nepřesvědčil své spoluobčany o tom, že bude prosazovat, to co žádá většina, či alespoň její podstatná část. Nebylo tak možné, aby bylo nějaké důležité téma, které nebylo předem projednáno s občany státu. Tím byla zaručena přímá účast občanů na rozhodování a každý z nich, pokud dokázal přesvědčit ostatní, mohl být zvolen. Ovšem současný volební systém je poněkud onomu demokratickému systému vzdálen. Spíše připomíná římskou republiku okolo r 510 pnl.. Římský senát (v Chrudimi zastupitelé) byl volen z představitelů aristokratických rodů (dnes politické strany), a byl poradním orgánem magistrátu. Magistrát řídili konzulové (Rada města?), v době ohrožení volený diktátor (dosaď si sám).Později byli voleni plebsem tribunové lidu, postupem doby měli stejná práva jako občané Chrudimi. Mluvit na shromáždění senátu, to bylo vše. Konzulové a diktátoři měli naopak neomezenou moc. Tyhle údaje nalezneš v každé učebnici dějepisu. Samozřejmě to v závorkách je můj dovětek.
Reagovat na tento příspěvek
 
Opět Hypernova Petra Nováková 16.09.2006 19:07
Je zajímavý jak každej kritizuje hypernovu,ale Ty co nejvíc nadávaj tak tam lezou každej den. Oni občas zákazníci jsou,taky nepříjemný a snažej se to vybít na prodavačkách. Když byla hajpa zavřená,tak zákazníci chodili do kauflandu,ale taky si stěžovali,ale to už tady nikdo nenapíše. Zkrátka všechno se musí hodit na hypernovu. Jiny obchodáky jsou asi svatý. A ochranka nejsou zaměstnanci hypernovy, ale group4. Ano paní Jetmarová se chová jak kráva,ale co chcete před nástupem do hajpy dála ve věznici a tak si asi myslí,že tam stále dělá a bude buzerovat zákazníky.
Reagovat na tento příspěvek
 
IQ TEST - jak jste na tom s inteligencí? ketiketa 16.09.2006 13:33
 
Jeden malý odpadkový koš.... Cenzura www.Chrudim.cz 16.09.2006 11:55
To není jen problém Chrudimi.Minulý týden jsem deset minut hledal nějaký odpaďák v Heřmanově Městci.Pokud tedy nechci být dobytek a hodit to kam se mi zachce,jak to podle všudypřítomných nedopalků,žvýkaček a pet lahví dělá mnoho našich spoluobčanů,tak mám jeden velký problém a to najít odpadkový koš.Ano,okolo centra jich je dostatek,ale na ostaní části města se prostě dlabe.Jděte se projít po Chrudimi,co ulic je bez jediného koše.potom učte děti pořádku. Tak to je fakt na ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? johansson 16.09.2006 02:02
Jak nám politické strany naordinovaly, koho volit? Z kandidátky můžeš vybrat kohokoli bez ohledu na stranou stanovené pořadí. A jestli nejsi spokojená ani s jednou kandidátkou, měla jsi dát dohromady partu lidí, kteří by to dělali "jinak" Takže se nezlob, tohle jsou jen kecy
Reagovat na tento příspěvek
 
Jeden malý odpadkový koš.... kuna 15.09.2006 19:41
Naučit rodiče dětí, aby naučili své potomky pořádku. Ale možná začít u rodičů rodičů.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jeden malý odpadkový koš.... pepe 15.09.2006 19:27
Milá Zizi, odpadkový koš bych určitě nekupoval a neinstaloval na vlastní pěst. Při inteligenci úřadů a naší hvězdné radnice byste dostala jistě pořádnou pokutu za stavbu bez stavebního povolení a kdo by se měl pořád dívat jaký je na dětských hřištích odporný pořádek. A navíc, naše město je jak známo velice spořivé a neutrtí přeci zbytečně ani kačku.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Pirát 15.09.2006 18:58
Vážený 123 již jsem nabídl reálné přejmenování,sleduji Vaše další odpovědi-výsměch.Tedy navrhuji Vaše nové jméno-ŽUMPA a to se k Vám-věřte super hodí.To opravdu nejste LIBÝ nebo ČECHLOVSKÝ,nevěřím.Tedy něco k vašemu intelig.vysvětlení.Aopravdu věřte,že toto není z tisku-ten vydává pouze cenzuru Libého,docházejí na radnici na pohovory-jedna paní z redakce.Tedy-Průmyslová zona!! Kdo vyhnal italskou firmu ??Lebduška spolu z nějakým zkorumpovaným stomatologem Pekárkem který a to se podržte nikdy v tomto městě neměl nic.Doma je v Praze a to pouze proto,že jeho problémy vždy vyřeší bratříček-jinak šéf STOMATOLOG.komory ČR.Další kolik je v této zoně vyhozených peněz a kolik bude stát a kolik již někdo dostal a ještě dostane.A blbečku-Španěle do toho netahej.Náš pan starosta tam byl ne sám na návštěvě ne laciné a přijej cejý nadšený.Takže omez svoje přiblblé články.Oba asi dobře víme o čem mluvíme ale Ty pouze máš z tohoto zábavu.To odpovídá tomu co se v tomto městě děje a bohužel dlouho bude dít.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jeden malý odpadkový koš.... Zizi 15.09.2006 18:38
Ve chvíli, kdy se u našeho hřiště (jako i u ostatních hřišť v CR) objevil zelený stojan v zemi, mé srdce zaplesalo, že tu bude konečně odpadkový koš. Nebyl to koš, ale cedule s řádem, jak máme naše pískoviště užívat a udržovat na něm pořádek. Dole jsou kontakty na pověřené osoby. To bylo, tuším, v lednu. Tak jsem sedla a poprosila paní uvedenou dole o odpadkový koš na hřiště.Jistě to znáte, pískoviště plné pet lahví, papírů, hadrů... Něco zanese vítr, něco odhodí mládež při večerních dýcháncích.... Bylo mi odpovězeno, že na koš nejsou peníze a až se najdou, tak koš bude. Tak to vypadá, že peníze na koš v naší kase nejsou :o( Kolikrát mám i chuť ten koš koupit, bohužel ho těžko dám sama do země a už vůbec nezajistím jeho vysypávání. Co si to tom myslíte? Co bych měla pro to, abychom měli odpadkový koš na hřišti udělat?
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? myš 15.09.2006 15:20
Tema Široka ulice ano ci ne je už dnes pasé,po odhalení stavu celé komunikace vlastně dobře,že k této investici došlo.Já bych ráda nadhodila jiné s tím související-kulturu a turismus ve městě.Tuhle jsem v TV viděla pořad Kultura v regionech,kde se věnovali návštěvnosti takových objektů,jako jsou hrady,zámky aspol.Návštěvnost letos poklesla o 50procent,proto se v lokalitách s těmito objekty starají o souběžné akce,starostové měst spolupracují s místními podnikateli v ubytování,stravování,aby se pro případné návštěvníky udělalo maximum.Pokud budou příští radní laxní stejně jako všichni minulí,historické objekty,lout. muzeum ani nová Široká ulice nám nepomůže,abychom jako město neupadli v zapomění.Co vy všichni na to???
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Katatonia 15.09.2006 13:54
Hahaha, to je legrace, jak jste vtipný a zábavný.... Proč to v jiných městech jde a v Chrudimi ne? Asi to přeci jenom bude o tom, jací lidé tomu velí? Nebo že by ne? Ale ono nemá cenu debatovat s někým, kdo vidí černou bíle a vždycky bude fungovat prdolezectví, že?
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? 123 15.09.2006 13:47
Jako bych Vás viděl, jak si dupete nožičkou a pisklavým hláskem malého rozmazleného dítěte křičíte: "Kde jsou odpovědi na všechny moje otázky?! Možná jste četl nepozorně, zkuste to ještě jednou. Třeba když budete číst pomalu, tak Vám něco dojde:) Váš svět je zřejmě buď - anebo. Už i toto pochybné diskusní fórum chcete rušit když není po Vašem:)))
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? kuna 15.09.2006 13:05
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Katatonia 15.09.2006 12:59
Fakta? Kde jsou odpovědi na všechny moje otázky, vážený o všem informovaný ein zwei drei????? Jaké jsou skutečné výsledky aktivit radnice? Kolik nových investorů přišlo do Chrudimi za poslední 4 roky a jakým způsobem se snížila nezaměstnanost na základě jejich příchodu? Nepotřebuji znát všechny detaily týkající se toho, jaká kriteria musela být splněna, nesplněna, a ani mne to nezajímá, mě zajímají skutečné výsledky. A právě ta fakta, ta pozitivní nebo negativní skutečnost, ve které se Chrudim nachází. Je situace Chrudimi růžová a spravují ji lidé, kterým záleží na tom, jak bude Chrudim vypadat za rok, za dva….???? K Vaší informaci, jsem velice zvědav, jaký investor se do zóny chystá. A ještě víc jsem zvědav na reakci občanů Markovic, Rozhledny a dalších přilehlých lokalit! Nicméně, shrnuto, podtrženo: Pokud si občané Chrudimi v dalších volbách zvolí takové zastupitele, kteří o penězích města rozhodovali a rozhodují v současné době, je to jejich vůle a opravdu již dále nemá cenu na cokoliv upozorňovat, cokoliv napadat, na cokoliv se ptát, prostě je nutné respektovat vůli voličů! Pak ovšem navrhuji zrušit i tento chat, prostě držet hubu a krok! A na nikoho neházet špínu, i když setsakra smrdí pravdou!
Reagovat na tento příspěvek
 
CLUB SIX U SLEJŠKŮ.. ??? pavel mokrý 15.09.2006 12:55
Je to nic moc. občas zajdu. Možná lepší obsluha a trochu míň slizký majitel nebo ten vedoucí. taky by to chtělo více lidí. Prostě hurá do Baraky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? 123 15.09.2006 12:40
Milý Katatonie, nevím kde se v poslední době bere u nás styl diskuse (a na tomto webu obzvlášť), který se dá vyjádřit slovy "já o koze a ty o voze". Zřejmě dost pozorujete televizní pořady s politiky, kteří si vesele každý melou o svém a chudák moderátor je musí okřikovat jak malé děti. Platí o Vás totéž, co jsem psal panu Shotovi. Semelete hrušky s jablkama a pokud možno tak, aby chudák čtenář netušil co tím autor myslel. Ale popořadě. Všimněte si, že jsem ve svém příspěvku netvrdil, že "celý problém je v občanské výchově". To jste si pouze vy "vyprojektoval", abyste se mohl odrazit ke své argumentaci o hospodaření města. Vaše logická dedukce velmi skřípě a lze v ní maximálně nalézt tzv. Shotovu demagogickou školu (pokud ovšem není Katatonia dalším nickem pana Shota:) Jak odpovědět na Váš příspěvek. Z Vašeho slovního výronu musím bohužel vytrhávat jednotlivé "myšlenky" a pokusit se zeptat, co tím míníte. Tedy, co jste myslel větou: "Např. průmyslová zóna a miliony do ní? Jak prodiskutovali s lidmi v okolí zóny její závadnost či nezávadnost? Aby se např. neopakoval případ Colorobia??????" Vidím, že jste zcela neinformován. Případná investice fy Colorobia byla podmíněna velmi přísnými ekologickými normami EU. Její odchod z Chrudimě se dá přičíst několika faktorům. Předně management nikdy neprozradí pravé motivy svého jednání, takže můžeme pouze spekulovat. Na rozhodnutí firmy se mohla podílet nepřipravenost investice ze strany Colorobie, strach z nepřesvědčivého vyjednávání radnice, obava s aktivistů v Markovicích anebo úplně jiná příčina z oblasti finančního investování například ve Španělsku. Víte, kapitál je "velmi plachý" a neznám firmu, která by diskutovala s veřejností o svých záměrech. V každém případě město Chrudim vyslalo do firmy delegaci, která měla vyhodnotit na místě případná rizika. Členem delegace byl i ekolog ing. Milan Marenčák, jehož věta, kterou pronesl hned po příjezdu se stala již klasickou: "Oni ve fabrice pěstují olivy a slyšel jsem tam ne hluk továrny, ale cvrčky". Pokud Vás zajímá analýza, kterou by si měso Chrudim mělo ověřit zájem o průmyslovou zónu, musím Vám říci jedné. Zajímejte se více o problematiku ivestování v průmyslových zónách. Například na stránkách CzechInvestu, se můžete dozvědět, co všechno muselo město Chrudim připravit a jaké podklady zpracovat, než ho CzechInvest zařadil do svého portfolia. A věřte, že Czech Invest vyhodnocuje Chrudimskou zónu velmi dobře. Myslím, že práce chrudimské radnice bude brzy korunována úspěchem. Což se nakonec v blízké době dozvíte ... Tuším, že Vás ale fakta nezajímají. Struktura a styl Vašeho příspěvku o tom vypovídá. Připadá mi to jako házení bláta na zeď. Neprorazím ji, ale alespoň trochu ušpiním.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Agarwal 15.09.2006 09:07
Pokud vím, tak počátek demokracie v Řecku (Athény) je spojována se Solónem, který vydal zákoník a zavedl čtyřista členný parlament. Za Perikla to bylo okolo pětiset členů. Všichni měli možnost (správně podotýkáš kromě otroků) volit parlament, ale nikde jsem se nikdy nedočetl, že by se všichni podíleli na přímém ozhodování. Své znalosti v tomto oboru jsem ovšem dost zanedbával, takže bych poprosil o nějaký zdroj (literaturu), kde se píše o účasti všech na PŘÍMÉM rozhodování, abych svoje mezery doplnil. Díky
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? 123 15.09.2006 08:59
Milý Piráte, s tím radním jste mi udělal radost. Ne, že bych se necítil nepotěšen. Docela bych tu práci někdy zkusil. Ale mám dostatek zábran, které mi říkají, abych se držel svého "kopyta". Myslím, že radním není co závidět. Dělají to zadarmo a otírá se o ně kdejaký primitiv. Myslíte, že veřejnou diskusí se nic nevyřeší? Máte pravdu. Pokud je ta diskuse na úrovni "pavlače", pak ji nikdo nebere vážně. Řekněte mi, jaké procento příspěvků na tomto webu má racionální základ, je psáno slušnou a pochopitelnou češtinou? Jeden ze sta? Myslím, že každý, kdo má rozhodovací pravomoce, potřebuje velké množství kvalitních a ověřených informací. Politik navíc ještě sleduje informace "z dola", od svých voličů. Myslíte, že je některý z nich ochoten se prodírat houští lží a nesmyslů, které na tomto webu převládají? Věřím, že ne. A je to opět škoda. Odkud se potom má dozvědět, že někde je rozbitý chodník, nefunguje osvětlení, autobusy jezdí pozdě, městská policie nekoná, atd. Cítím, že jste smutný z toho, že i v Chrudimi funguje standardní demokracie. To, že ODS je jedna z nejsilnějších stran v Chrudimi, je dáno především voličskými preferencemi. Jestli si tato strana vybrala demokratickou volbou mezi svými politiky kandidáta na starostu je logické a pochopitelné. Váš vtip o přejmenování 123 na 789 oceňuji. Ale nic moc jsem se nezasmál:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Pirát 15.09.2006 08:15
Vážený 123, tak vy musíte být určitě radní.?Je pravda,že nic z toho co se tady píš e nikomu nepomůže ani nic nevyřeší.A např. o tom kdo bude po p.poslanci dělat starostu je již rozhodnuto-téměř.To by se musel stát zázrak a volby ve městě vyhrát jiná strana.Navrhuji však přesto 123 přejmenovat na něco výraznějšího.Co takhle 789 nejsou to již velé čísla ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? hel 15.09.2006 08:11
Musím s Vámi souhlasit. Nevím jak v jiných městech, ale tady v Chrudimi se neustále zapřahá vůz před koně. Nejdřív oprava místních komunikací s uzavírkami, pak obchvat. Nejdříve všechny peníze z kasy do průmyslové zóny, pak těžké hledání investora. Každý den spílám našim radním, když jedu pro děti do školy. Včera lajna aut od straré Transporty až k Liedlu. Jelo to krokem. MHD k ničemu. Děs. Možná by bylo dobré si uvědomit, že radní jsou zde proto, aby byl život ve městě lepší, ne plný stresu. Dopravní situace je prostě neúnosná. A do toho je příští týden Evropský den bez aut. Chrudim se také připojí - k smíchu, provokace.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Katatonia 15.09.2006 07:27
Já se domnívám, že celý problém není v občanské výchově. Celá podstat problému tkví v tom, jak tito lidé umí a nebo neumí hospodařit s prostředky města. Jak efektivně (s výhodou pro lidi) nebo neefektivně (možná s výhodou pro sebe) utrácí peníze, které mohou spravovat. Myslím, že už se nám správci jako Libý, Řezníček, Beránek, atd. předvedli dostatečným způsobem. Jak těmito lidmi schválené a zrealizované investice zlepšili kvalitu života v Chrudimi (pro obyčejné lidi, pro podnikatele např. v centru…atd.)? Např. průmyslová zóna a miliony do ní? Jak prodiskutovali s lidmi v okolí zóny její závadnost či nezávadnost? Aby se např. neopakoval případ Colorobia?????? Je přeci více než zřejmé, že lidé v okolí tam žádnou zónu mít nechtějí a vždy budou proti zvýšení hluku, prašnosti atd. spojené s oživením takové zóny bojovat (viz. pan Lebduška). Jak to doopravdy bylo s odkupem pozemků pro mrtvou průmyslovou zónu? A kolik to všechno stálo? A kdypak se to městu vrátí ve zvýšené zaměstnanosti např.? Udělalo si město vůbec nějakou analýzu a předběžný průzkum, jestli nějakého investora vůbec Chrudim zajímá? Co přístupová cesta k zóně? Za kolik se dala koupit před pár lety, kdy město katerogicky odmítalo? A za kolik to ti samí lidé kupují za peníze města dnes? Dále, kruhové objezdy ve městě….kapitola sama pro sebe. Proč se nejdříve nevybudoval obchvat města? Proč se prostředky nesměřovaly tam (v součinnosti se státem)? Atd….. Milý 123, tohle všechno jsou asi hloupé otázky, nesmysly apod., že? P.S. A ta Široká ulice - třešnička na dortu výše uvedených "investic"!
Reagovat na tento příspěvek
 
Referendum Mexiko 14.09.2006 23:50
Referendum číslo 1) Považujete IQ test za účelný, vypovídající a budete se ho účastnit? ANO <u><b>NE</b></u> škrtám ANO, podtrhuji NE
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? 123 14.09.2006 23:30
Mýlíte se Shote. Ostatně téměř jako vždy. Jediná demokracie opravdu nebyla pouze ve starověkých Athénách, ale byla a je např. v USA a mnoha dalších zemích. A když už na ni vzpomínáte, napadá mne, že bychom z té athénské demokracie mohli něco převzít. Začal bych třeba lanem, které vojáci natáhli přes agoru a donutili lidi jít k volbám. Bylo to moudré. Každý se vyjádřil jak chtěl a nemusel potom zamindrákovaně vykládat v taverně (na webu), že by to mělo být všechno jinak. Jinak musím konstatovat, že na Váš příspěvek se těžko reaguje. Semlel jste podstatné s podružným, fakta s nepravdou, pocity s realitou a pak vše "vyhrknul" na tento web. Opravdu nevím co k Vašim argumentům dodat. Mluví samy za sebe. Raději se ještě jednou vrátím k diskutované demokracii. Její podstatnou součástí je veřejná diskuse – k ní patří nejen svobodná a nezávislá média, ale i její kultura. A této kultury, schopnosti věcně argumentovat, umění vážit si oponenta a reagovat na podstatu diskuse se mi u Vás nedostává. Je to škoda. Z dobrého pocitu, který bych mohl mít při čtení o věcech obecních, zůstává jenom ošklivost z vědomí, že opět narazím na Vaše příspěvky. A ještě jednou a naposledy o řecké demokracii. Co takhle zkusit s Vámi ostrakismus? http://cs.wikipedia.org/wiki/Ostrakismus
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? shot 14.09.2006 22:24
Ty jsi zřejmě na hodiny občanské výchovy chodil. Ale pamatuješ si jen to co se ti hodí. Jediná demokracie byla ve starověkých Athénách, kde všichni občané (ne otroci) o důležitých věcech hlasovali veřejně na náměstí. Až naši zastupitelé demokraticky vyslechnou občany a budou s nimi diskutovat o tom co je a co není potřebné a kolik to bude stát, až budou veřejnosti přístupné všechny smlouvy a rozpočty, až si bude kdokoliv cokoliv zjistit, pak se té demokracii budeme blížit. Zatím se spousta věcí peče za zavřenými dveřmi, smlouvy a rozpočty jsou tajné, krásný je příklad PZ. Aby náhodou vlastníci pozemků nechtěli 200 Kč za m2, tak se to koupí od překupníků, zbytek od Pozemkového fondu (asi za 20 kčm2)a tak se konečná ceny srovná na 350 Kč za m2. Opravdu zářný příklad demokratického zneužití moci. K čemu jsou veřejná zasedání na nichž se sice sem tam někoho vyslechne, ale toť vše. Případně vystoupí pan Jelínek či Žídek a prohlásí, že zastupitelé mají mandát a proto občany poslouchat nemusí. Celkově s tou demokracií je to podivné. Kolik mají strany skutečně členů? Dvacet, třicet? Kolik lidí z města Chrudim a připojených obcí navrhlo tyhle kandidáty? Deset? Patnáct? To není demokracie, to je stejné jak za komunistů. Tehdy sis mohl demokraticky vybrat zda budeš volit v sobotu nebo v neděli, nyní zda budeš volit toho kdo to mrší za ODS či jinou stranu. Ale zrovna tak, jako za komunistů tam pořád sedí ti samí.
Reagovat na tento příspěvek
 
královna věnných měst - chrudim Celer 14.09.2006 21:49
Jen taková věcná.. skus se někde zeptat kdo zasahuje věčně na povodních na Šancích. Kdo odklizi nasledky.. Na tom se prave podileji i ti dobráci, kteri tady porad tak hanite. !
Reagovat na tento příspěvek
 
Referendum kuna 14.09.2006 19:35
Když tak čtu ty názory,tam mám radost že se nekonají referenda.To jsou bláboly.K referendu radši až po tom testu IQ.Ale nebude to asi nic platné.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? 123 14.09.2006 18:02
Referendum k rekonstrukci povrchu a sítí Široké ulice?! Nebuďte směšný. K čemu Vám potom je zastupitelská demokracie? Na co máte Zastupitelstvo a Radu města? Referenda jsou využívána zpravidla na otázky dotýkající se samotné podstaty celku, či jeho zásadní změny (spojení nebo rozdělení obcí, investice zásadně měnící strukturu zaměstnanosti či ekologické poměry v obci apod.)Z Vašeho stylu usuzuji, že jste inteligentní, ale také vidím, že na občanské výchově jste pohříchu chyběl:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Katatonia 14.09.2006 16:02
Já jsem rozhodně lidi, kteří v současné době město vedou, nevolil, to opravdu ne... A k tomu, jestli se mají nebo nemají ptát lidí, nemyslím si, že je referendum na místní úrovni k problému lokálního charakteru, který ovlivní podnikatele, občany a turisty ve městě, úplně od věci... Sami ti páni politici teď po dotazech ze strany médií tvrdí, že s občany diskuse měly být vedeny a že se nemělo jednat o jednostranný krok ze strany vedení města. Takže nejde o žádné mimo-povykování, jde o to, co strany, které jdou do voleb před volbami proklamují, a jaká je potom realita.... A doufám, že ani jedné z nich alibismus nepomůže!
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? 123 14.09.2006 14:52
A vy věříte tomu, co David Půlpán píše? Ten článek mi připadá přitažený za vlasy. Asi nemá o čem psát. Jděte se na Širokou ulici podívat. Plynové přípojky byly v havarijním stavu a musí se dělat znovu, odpady do kanalizace jsou snad ze středověku. Taky tam mohl z těch přípojek bouchnout plyn a archeologové mohli mít zase práci:) Na několika místech byly pod asfaltem veliké kaverny, že by se tam propadlo osobní auto. Už aby ta silnice byla opravená, i když jsem zvědavý, jestli to zpomalení zamezí zbytečným průjezdům. A taky se chci zeptat. Proč by radnice měla mluvit s občany o opravě silnice v havarijním stavu? Proč ty lidi teda volíte? Aby se Vám zpovídali z každé investice ve městě? Myslím, že s tím povykováním jste trochu mimo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Katatonia 14.09.2006 14:23
Tohle mluví samo za sebe: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=215&r=mfpardubice&c=581040 Radniční strany: Obešly jsme lidi Chrudim - Současní radní Chrudimi nemluví s lidmi. Před rekonstrukcí Široké ulice v centru města jim nedali ani šanci se k ní vyjádřit. Po volbách se to musí změnit. atd.... Takové strany chcete volit? Nikdo z nich za nic nemůže, oni to vlastně nechtěli, ale byli přehlasováni...8-( Ale kým byli přehlasováni? Sami sebou?
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? Agarwal 14.09.2006 08:36
Jen zopakuji Frustra legit qui non intellegit, tedy že Nadarmo čte ten, kdo nechápe. Nebylo to o tom, co ti ordinují politické strany, nebo o tom že druzí neudělali změny, které by se ti líbily. Bylo to o tom, že pokud se ti něco nelíbí, máš možnost v tomto systému pro změnu udělat něco TY.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130  129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.