Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 01.10.2006 21:20
Na Vás jsem zapomněl milý 321. Plynule můžete přejít na diskusní forum na www.spiknuti-v-chrudimi.cz. Již tam na Vás čekají shot, Bluehaze, Bohemund a Jaroslav Trávníček. Jestli něco vyřešíte, pošlete nám mail :)
Reagovat na tento příspěvek
 
Neplatná smlouva? 123 01.10.2006 21:13
Navrhují založit server www.spiknuti-v-chrudimi.cz Myslím, že příspěvků bude dost a na chrudimské diskusi se trochu vyčistí vzduch. Určitě se to povede. Témat je dost. Kuštova neexistující-existující smlouva, 6 milionů do kapsy za Širokou, 100 milionů do kapsy (ani nevím komu) za průmyslovou zónu ... Šefredaktor Shot, redaktoři Bohemund a Bluehaze. Další se jistě připojí. Webmaster: Jaroslav Trávníček, bývalý místostarosta.
Reagovat na tento příspěvek
 
Frolík - o co tady vlastně jde orbit 01.10.2006 21:06
Asi chce další peníze Bene, kdyby byl financován celý archeologický výzkum ze státních peněz, už by p. Frolík dávno seděl zpátky v teplíčku své kanceláře a lopatičky by měl uklizené a připravené na soukromého investora!
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco orbit 01.10.2006 21:02
Jistěže ne, pište si co chcete, máme přece demokracii.Ale zkuste se podívat na celou kauzu kolem katastru i z jiného úhlu pohledu. Nemyslím si že přestavbou katastru dojde k prznění práce našich předků.Jistě víte jak dům vypadá a co nevidět by nám spadl na hlavu.A projekt který byl vypracován je zajímavý a určitě nijak nepoškodí vzhled náměstí.V současné době prostě nejde postavit repliku starého domu. To by byl myslím ten pravý výsměch práci našich předků.
Reagovat na tento příspěvek
 
Frolík - o co tady vlastně jde Ben 01.10.2006 20:57
Archeologové už na tom místě byli někdy před 10-ti lety. Teď tam jsou půl roku. A tři dny před ukončením jejich práce najednou objeví Ameriku. Vlastně sklípek. Zvou televizi, píšou do novin ... Čím to, že se najednou probrali. To nevěděli co našli před mnoha měsíci? Výzkum platí investor. Tak ho nechali platit, aby ho nevyplašili a těď začali bojovat. Teď, když se má stavět. Myslím, že p. Frolík byl ten, kdo zanedbal svoje povinnosti - je-li to tak cenné. A nebo mlží. Chce být slavný. Nebo chce další peníze ....?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 321 01.10.2006 20:52
to je zvláštní logika Tak to je fakt na ... nejdřív město okradete o peníze a pak argumentuje tím, že město nemá peníze...
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco Bohemund 01.10.2006 20:48
Je mi 24 a jsem studentem vysoké školy. Závidět někomu cokoliv(hmmm, co bych asi tak mohl závidět p. Kuštovi???) je nízká a přízmní věc. Jedna paní povídala to rozhodně není. Prostě se mi nelíbí dům, který tam má vyrůst. Být to stavba v např. historizujícím slohu, neřeknu ani popel. Co mám jako pochopit? To, že žijemem ve 21. století a je možný hyzdit a prznit páci našich předků, kteří nám zanechali nádherné město? No tak to opravdu nepochopím. Můj náhled na to, co je a není hezké je trošku jiný, než pana Kušty a pana architekta, jež navrhoval tu "věc". A mám takový pocit(jedna paní nepovídala, ale překvapivé množství mladých lidí), že je dost lidí, kterým se nelíbí, co má vzniknout v historickém centru. Sorry, ale máme demokracii(bohužel, já sám bych byl pro monarchii), tak toho hodlám využít. Pokud se vám to nelíbí, vaše smůla. Nikdo vás nenutí číst moje příspěvky. A kritizovat si můžu co chci a kdy se mi zachce. Od toho totiž tyhle diskuse jsou. Nebo snad ne? Určíte nám, co můžem a co nemůžem psát? Ha ha.....
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko 123 01.10.2006 20:48
Milý Bluehaze, nechci Vám brát iluze, ale chrudimský hrad opravdu nebyl hradem, který si představujete. Hranice o kterých mluvíte, by odpovídaly velikosti např. Karlštejna. Chrudimský hrad byl zzela jistě hradem mnohem menším. Mluví pro to archeologické sondáže. Možná byste se měl zeptat archeologů. Ti již na základě sond odhadli i jeho velikost. Důvod proč se nechtějí "pustit" lokality na Balustrádě je zcela jiný ... Cením, že máte jasnou předtavu o parkovacím domě na místě Moravovy zahrady. Bohužel jste jediný. Žádný z investorů se za posledních deset let do takového projektu zrovna nehrnul. Pan Kušta je jediný široko daleko, kdo takový projekt připravuje. V Pardubicích se po deseti let příprav nusel spojit Krajský úřad s Magistrátem a měli co dělat, aby parkovací dům zafinancovali. A když jsme u toho, před časem se panu Kuštovi ozvali z litomyšlské radnice a sondovali, zda by to nechtěl zkusit i u nich. Parkování v podzemí je evropský trend a z hlediska ochrany životního prostředí a památkového charakteru center zřejmě patří k těm podařeným. Není to nejlevnější, ale věřím, že i zde se ukáže, že soukromník je v podnikání schopnější než obec. Archeologické "tanečky" neberu příliš vážně. Chovají se přirozeně. Velí jim jednostranné specializované vzdělání a zároveň nezodpovědnost za rozvoj a život města. Stačí když si vzpomenu jak s klidným srdcem nechali před pár lety zabetonovat keltské naleziště na místě archivu ve Filištínské ulici. A tam se mohlo dělat za státní peníze téměř cokoliv. Doufám, že se shodneme na tom, kolik je v centru chrudimě památek 1400 let starých a kolik je sklepů ze 17. století. Spekulace "pro koho a za kolik" mne už na tomto webu nebaví. Založte nějaké jiné vlákno této diskuse, třeba se k Vám někdo připojí a celé to spiknutí odahlíte.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko orbit 01.10.2006 20:46
Na novostavbu na náměstí se těším, vždyť stávající budova je opravdu v neutěšeném stavu a p. Kuštovi držím palce a věřím že za pár let oceníme co všechno pro město udělal. Jeho práce je v Chrudimi totiž vidět. pro všechny krátkozraké připomeňme jen jak vypadal před lety Žralok na náměstí. Plechová vrata,špína a zubožený dům.Stejně tak Kateřina,Famos a další.Přejme raději úspěch schopným investorům. Vždyť prodat městský dům třeba našim vietnamským spoluobčanům je tak jednoduché...peníze hned na ruku,parkování nikde ale zase bysme měli novou tržnici a možná by i myšinou smrděla...
Reagovat na tento příspěvek
 
Neplatná smlouva? Ben 01.10.2006 20:38
Musíte číst zápisy ze všech zastupitelstev, která se věci týkají. Pak by jste věděl, že p. Kušta měl dávno před tím zastupitelstvem schválenou a uzavřenou smlouvu o budoucí smlouvě, kde jsou konkrétní podmínky prodeje. Ve Vámi citovaném usnesení zastupitelstva se pouze řeší změna termínu uzevření kupní smlouvy. Tak zase nic ....
Reagovat na tento příspěvek
 
Likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Ben 01.10.2006 20:27
Ten dům je skvělý. Těším se, až bude na náměstí stát. A myslím, že peníze a zisk nejsou hlavní motivací investora. Mnohem levnější je postavit dům na zelené louce. A nemusel by se babrat s archeologama. Taky parkování by bylo levnější - před domem.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Ben 01.10.2006 20:19
Mě se ten dům líbí. A moc. Je to soudobá stavba, která neruší a myslím, že to bude ozdoba centra města. Rozhodně lepší, než ty rozvaliny, co tam byly.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Ben 01.10.2006 20:16
Myško, ty se ale pleteš.V tomhle má jasně pravdu Pepin. Historie je přece o tom, kdy město vzniklo, jak se vyvíjelo. Každý dům má svoji historii. Čím starší dům, tím delší historie. A domy se vždycky předělávaly, nebo stavěly nové. Tady se na místě zbořeného domu staví dům nový. To je život a přirozená obmněna města. Navíc se zachovává jedniná dochovalá část původního domu - sklep ze 16 stol. Ostatní jsou jen ruiny. Takže opak je pravdou. Přibude nová stavba, která nechá vyniknout těm stávajícím starý.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco orbit 01.10.2006 20:11
Jak tak sleduji příspěvky, mám dojem že vážený p.Bohemund, shot a jim podobní stále ještě nepochopili a ani nepochopí...sundejte si už ty zamlžené brýle a začněte uvažovat reálně a BEZ ZÁVISTI!!!.Mám dojem že stavíte pouze na tom co jedna paní povídala.Vy máte pořád svoji pravdu a tu vám nikdo nevyvrátí. Kde byste hledali odvahu pustit se do takového projektu Vy?to se vám to kritizuje, asi máte málo práce. Vezměte si lopatičky a běžte makat, aspoň se nebudete pořád do někoho navážet a budete užiteční...
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? 123 01.10.2006 19:27
Dobrá, Shote. Vysvětlím Vám to potřetí - naposledy. Částka "okolo 8 milionů" byla vyřčena na Zastupitelstvu města během veřejné prezentace docenta Kouckého. Řekl tenkrát: "Zadláždění Široké ulice bude stát kolem 8 milionů." Nemohl říci ani nic jiného - není na světě člověk, který by mohl po vypracování konceptu (neplést s projektem a rozpočtem) říci kolik bude stát výměna přípojek, jestli je pod asfaltem kvalitní "kufr" (makadamové a štěrkové podloží, dovolující zátěžový provoz) a už vůbec nemohl vědět, co vše si město do projektu nechá zapracovat (kanalizační přípojky, kolektor pro optický vodič, nové osvětlení, "anglické dvorky", čistící vstupy apod.) Tzv. druhých osm milionů schválilo Zastupitelstvo po vypracování projektu (v ceně je výměna kufru - to bylo křiku, že není třeba a podívejte se dnes - žádný tam vlastně ani nebyl:), dále jsou v ceně dešťové přípojky, nové osvětlení, lavičky, koše ... Někteří zastupitelé si ale zřejmě sedí na uších (Vámi zmiňovaný pan Trávníček) anebo naschvál z důvodu zapšklosti (vyhozen z radnice) celou situaci matou (navrhuji také socialistu Trávníčka). Je docela trapné, že zcela standardní oprava hlavní ulice historického jádra vyvolává tolik povyku. Chrudim je poslední ze srovnatelných měst, které mělo hlavní historickou třídu v asfaltu. Nevěřím, že je to kvůli zadláždění ulice, rozšíření chodníků pro chodce a zpomalení tranzitní dopravy. Představte si, že by se v Chrudimi dělala nějaká pořádná stavba. Co by se asi dělo? Zvažte sám. Není to k smíchu?
Reagovat na tento příspěvek
 
Nová atletická dráha gulo 01.10.2006 19:11
 
Nová atletická dráha ANO 01.10.2006 19:10
Říká se: "Lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše". Pokud to aplikujeme na tuto situaci, znamená to, že je lepší investovat do jedné nové atletické dráhy hned, než šetřit na opravu tribuny.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco 123 01.10.2006 19:04
Opět ta fakta Shote ... Jenom na veřejné prezentaci byli 3 architekti, členové komise. Prof. Kotalík, docent. Koucký. a arch. Thér. Profesor Kotalík je zřejmě největší česká autorita v oblasti dvou "žárlivých řemesel" - architektonického a památkářského. Obě strany ho uznávají. Stačí? Docent Koucký je nositel několika Grand Prix za architekturu. Lépe řečeno, nikdo jich v Česku nedostal víc. Také nestačí? Další ti "nekompetentní" byli odborníci z Památkového úřadu, o nichž je známo, že obecně brání vstupu moderní architektury do historických měst. Projekt Balustrády schválili. Komora architektů? Přečetěte si co o Balustrádě píší na svých stránkách. Zde je alespoň výňatek: "Nárožní dostavba (Balustráda) - standardní architektonické řešení s kvalitním osvětlením bytových jednotek charakterizují i dobré ukazatele hospodárné přiměřenosti a reálné konstrukční řešení vč.rozpočtu" ... Že by všichni byli zaplaceni? Nebo jsou nevzdělaní?Možná je to nějaké spiknutí ... :) Anebo na druhé straně stojí pár nevzdělaných buranů, které na tomto webu "startuje" zamindrákovaný nespokojenec vyhozený z radnice?
Reagovat na tento příspěvek
 
Nová atletická dráha quido. 01.10.2006 18:17
On tam chodí si někdo jen tak zaběhat?Sem si nikdy nevšim.NO to je pravda že teď tam není na co koukat, když je kvůli tý dráze,(která je zbytečná pro těch maximálně 5 atletů), hřiště zavřený.Celý vnitřek tribuny by potřeboval rekonstrukci a ona se dělá nová dráha-tak to je super!!
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko gulo 01.10.2006 17:50
jo, a mohli by začít s tebou :))
Reagovat na tento příspěvek
 
Nová atletická dráha gulo 01.10.2006 17:46
No myslím si, že bylo již načase, ta škvára toho pamatovala vážně už dost, a atletická dráha je v městech velikosti Chrudimi standardní záležitost. Nehledě na to, že pokud vím tak neslouží pouze atletům, nýbrž také komukoli kdo by si chtěl zaběhat..a tito lidé změnu jistě uvítají raději než např. Vámi zmiňovaná tribuna(jen tak mezi námi, stejně není na co koukat)
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko ANO 01.10.2006 17:22
Díky za ty odpovědi, jen se nepřekřikujte všichni. HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko myš 01.10.2006 17:15
Mily Pepine narod a mesto bez historie nemuze existovat, proto prave ty nepatrne zlomky v podobe skanzenu je zalostne malo.Pokud jakoukoliv pripominku historie nahradime novostavbou, pak uz napriklad nema smysl mesta nazyvat jmeny.,ale mohou byt pod cisly, protoze zmizi vse, co utvari po staleti charakter prave toho mesta.
Reagovat na tento příspěvek
 
Likvidace neprohlášené kulturní památky unesko kuna 01.10.2006 17:05
Peníze,mamon a moc zase vítězí nad zdravím rozumem! Ano. Ale už staletí.A bude to tak nadále.
Reagovat na tento příspěvek
 
Likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Boda70 01.10.2006 16:10
Stavět takovou obludnost vsamotném historickém centru? Bože,chraň nás.Vnešní době už je opravdu možné vše.Doufám,zě čas ukáže,jaká to byla nenapravitelná chyba.Peníze,mamon a moc zase vítězí nad zdravím rozumem!
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco shot 01.10.2006 16:01
Kecáš. Jmenuj tu komisi a uvěď ta zvučná jména architektů, hlavně nezapomeň na našeho milovaného pana starostu a nyní i poslance, naše slunce jasné p. Libého, nyní tedy i architekta. A hlavně řekni, proč ta soutěž byla neveřejná, jaký ohlas měla v obci architektů.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? shot 01.10.2006 15:55
Co mne k tomu vede? To, jak ty a spousta dalších překrucujete fakta. Při schvalování rekonstrukce Široké byla prvotní cena okolo 8 miliónů. Tak to bylo prezentováno zastupitelům předkladatelem návrhu a s tím tento záměr zastupitelé schválili. Nyní je cena dvojnásobná. A hovoří se o různých vadách minlé opravy což na mne půdobí dojmem přípravy na budoucí navýšení ceny. Přečti si usnesení zastupitelstva, přečti si příspěvek p, Trávníčka pod stejným titulkem (Jste spokojeni..) ze dne 24. 09. 06. Hovoří o tom samém. A pokud vím p. Trávníček je jedním ze zastupitelů a tudíž by měl mít informace z prvé ruky. Jenom nevím co jsou peníze za ten kufr, protože opravám ulic příliš nerozumím, tak se domnívám, že to jsou peníze, které si někdo je tak odnesl v kufru? A to, že schůůze zastupitelstva jsou vedeny tak, že nikdo neví co se vlastně schválilo a pak se upravuje zápis, to je také pravda. Takže shrnuto: z původních 8 mil. se cena vyšplhala na 17 mil. A to je pravda.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco Pepin 01.10.2006 15:52
Vy jste asi génius. Jistě už máte spoustu staveb za sebou. Tak jen pro úplnost Bylo asi 10 projektů na dostavbu. Pak nejlepší návrh vybrala komise architektů, pak se k tomu vyjadřovali archeologové, památkáři z Chrudimi, z Pardubic, z Prahy ... Počítám tak 20 architektů a urbanistů. Podle Vás jeden zaplacený pitomec vedle druhého. Jestli tomu tak rozumíte, črtněte nám prosím skicu a dejte ji na internet. Doplňte k tomu svoje jméno a jistě Vás budou investoři poptávat. Génius se mezi blbci jistě neztratí.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco 123 01.10.2006 15:47
Mluvil jsem o něčem jiném. Pusťe to z hlavy, tohle na diskusi nevypadá:)
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco Pepin 01.10.2006 15:44
Vy jste se pane zbláznil. Jak jsem viděl ten dům, tak je naprosto skvělý. Skláním poklonu architektovi, který to navrhl i p. Kuštovi, který se do toho pustil. Stavba se na místo hodí. A jestli se Vám líbí rumiště, doporučuju se přestěhovat do maringotky u skládky v Nasavrkách. Já chci živý střed města s domy a lidmi. Už aby ten dům stál.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nová atletická dráha quido 01.10.2006 15:40
Zajímal by mě názor lidí na novou atletickou dráhu na stadionu AFK.Podle mě zbytečná věc.Atleti se tam určitě dají spočítat na prstech jedné ruky.Místo aby se něco udělalo s tribunou a sociálním zařízením, tak se cpou miliony na nepotřebné věci.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco garnier 01.10.2006 15:25
Mohu se jen z čistě studijních důvodů pozeptat co jste zač?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco Bohemund 01.10.2006 15:11
Máte potřebu mě urážet? Husy jsme spolu nepásli, pokud si vzpomínám. A nezdá se vám poněkud omezené, srovnávat předměstí/kde by památku typu Kostel Nanebevzetí PM, renesanční domy, barokní radnici etc, etc. pohledal/ a centrum města, kde se tyto památky nacházejí. A co to tady melete o bourání předměstí? Kdo tady likviduje památku a hyzdí střed města jste vy, pane Kušto, případně jím zaplacený pseudoodborníku. A propos, kteří odborníci? Měststké zastupitelstvo, nebo památkáři. No tak to jsou vážně odborníci na slovo vzatí. Něco na způsob těch, co povolili stavbu archivu, který se teď spolu s knihovnou vesele odebírá ze svahu dolů. Vážně isnpirativní...
Reagovat na tento příspěvek
 
Neplatná smlouva? Smlouva 01.10.2006 14:55
Není potřeba složitých právních rozborů. Obecně musí být v každém takovém usnesení podmínky, za kterých má k převodu nemovitostí dojít, jednoznačně stanoveny, nebo musí usnesení obsahovat alespoň výslovný odkaz na konkrétní smlouvu. V tomto usnesení však takový odkaz chybí, tedy chybí tam formulace typu "ZM ukládá vedoucímu Odboru...MěÚ uzavřít ZA PODMÍNEK STANOVENÝCH VE SMLOUVĚ O SMLOUVĚ BUDOUCÍ ZE DNE X.X... kupní smlouvu s Ing. M. Kuštou...". Cit. usnesení ale obsahuje pouze příkaz Zastupitelstva města, adresovaný příslušnému odboru MěÚ, uzavřít smlouvu o převodu nemovitostí (kupní smlouvu) na určitou (é) nemovitost(i), avšak není zde uvedeno, za jakých podmínek má k převodu dojít, není uvedena dokonce ani kupní cena. Pokud bychom tvrdili, že je toto usnesení zcela v pořádku, mohlo by v té smlouvě pak být uvedeno cokoliv, např. kupní cena ve výši 5.000,-- Kč. To, jak jistě uznáte, není přípustné. A ani zákonodárce to nedovoluje. Proto se domnívám, že uvedené usnesení je pro rozpor se zákonem absolutně (tedy od počátku) neplatné (tedy je na něj nutno pohlížet jakoby nikdy nebylo). Jestliže je ale absolutně neplatný tento "příkaz", adresovaný příslušnému odboru MěÚ, pak je logicky neplatná i smlouva, kterou na základě tohoto absolutně neplatného příkazu příslušný odbor MěÚ připravil a někdo za město následně podepsal.Stačí?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco 123 01.10.2006 14:51
Bohemunde, otázka je, jestli se pro Vaše omezené názory za Vás nestydí ostatní:) Kde jste přišel na to, že Balustráda je odporná moderní zrůdnost? Když už hodnotíte architekturu, všimněte si, že "moderna" to bude težko. Domů těcho parametrů a stylu jsou po republice v centrech stovky a většinou se stavěly ve třicátých letech minulého století. U nás si podobnou "modernu" můžete prohlédnout v Komerční bance, na Divadle Karla Pippicha nebo například na Čsl. kostele v Rooseweltově ulici. Rozhodování o "moderním a nemoderním" bych nechal na odbornících. Je to pravděpodobně lepší, než když o tom bude rozhodovat "ulice". To už tady bylo. Z té ulice totiž pocházela většina "vzdělaných" soudruhů, kteří vesele bourali Kateřinské předměstí nebo vybourali tzv. Špalíček mezi katastrem a kostelem v Chrudimi.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? 123 01.10.2006 14:36
Ale on tu cenu nikdo nenavýšil. To jenom vy neustále opakujete. Ta cena byla zveřejněna: 1. za dlažbu - arch. Koucký na zastupitelstvu. 2. komplet se sítěma, kufrem a dlažbou - radnice na tiskové konferenci. Ten pocit, že nepracujete s fakty, ale snažíte se za každou cenu manipulovat a pomlouvat už nemám. Jsem s tím jist. Ptám se tedy znovu. Co Vás k tomu vede?
Reagovat na tento příspěvek
 
Kušta Pepin 01.10.2006 14:29
Jestli se Ti něco zdá v nepořádku, konej svoji občanskou povinnost a nech to prošetřit. Jinak to jsou jenom žvásty.
Reagovat na tento příspěvek
 
Neplatná smlouva? Pepin 01.10.2006 14:25
Ta jste odhalil další spiknutí. Bude potřeba dojít na policii a podat trestní oznámení. Na městské úředníky, radní i zastupitele. Ti všichni za tím komplotem stojí. A pro jistotu podejte trestní oznámení i na Kuštu. Aby jich nebylo málo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kušta shot 01.10.2006 14:19
Je s podivem, že v Chrudimi je více lidí minimálně stejně úspěšných a bohatých, kteří mají také postaveny nové vily, jezdí také v luxusních autech a přesto se o nich na tomto fóru nikdo nezmiňuje. Ono to tedy nebude tím, že někdo někomu něco závidí, pokud tedy nesoudíš podle sebe, ale spíše tím, jak kdo ke svému majetku přišel, že ano? Pokud město jednomu podnikateli prodá dům na splátkový prodej s odkladem splátek, bez jakýchkoliv záruk a navýšení ceny alespoň o časovou hodnotu peněz a jinému prodává tak, že pokud nezaplatí, nedá povolení k zápisu do katastru, je to s podivem. No a takovéto věci lidi štvou a proti takovým brojí. A ty vize – škoda, že je p. Kušta neměl když podepisoval účetnictví družstva zajišťujícího výkup pozemků pro PZ. Jinak staví pěkné byty a opravil si pěkně domy v tom všechna čest.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kušta shot 01.10.2006 14:16
Ten hnůj se už začíná kydat, neboj na všechny dojde.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jste spokojeni s tempem rekonstrukce Široké ulice? shot 01.10.2006 14:15
Ano, pak ji tedy na 17 mil. navýšil jedině Paroubek z marťany.
Reagovat na tento příspěvek
 
Neplatná smlouva? shot 01.10.2006 14:12
Velmi zajímavý názor. Můžeš jej podpořit nějakým, byť laickým, právním rozborem?
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Bohemund 01.10.2006 14:03
Jsem snad jedinej, komu se ta Balustráda nelíbí??? Nechme stranou sklípky a jejich historický, či nehistorický význam. Vždyť se to tam v§bec nehodí!!! Copak estetika nikomu nic neříká? Když Schmoranz přestavoval kostel, taky ho renovoval ve stylu novogotickém, ne nějaké secesi, či co tenkrát letělo. A proč? No asi proto, že do historickýho centra se to hodí ne? A ta zrůdnost z oceli, betonu a skla je tam jak pěst na oko. Proč se neudělalo referendum? Proč se nezeptat lidí? Proč nechávat něco tak zásadního, co změní ráz města na x let dopředu jen na zatupitelstvu o jehož nestrannosti a nepodplatitelnosti lze pochybovat. Imho, docela by mě zajímalo, kde pan starosta vzal na novýho jeepa, v němž se prohání po Chrudimi. Z poslaneckého platu asi těžko, když ještě nedávno splácel svýho Forda. No, zvláštní.....
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco Bohemund 01.10.2006 13:55
Balustráda je odporná moderní zrůdnost, která se do Chrudimě nehodí. Nevím, jak je možné, že památkáři něco tak odporného dovolili. Jindy se handrkují o každou pitomou tašku na střeše a tohle jim nevadí. By mě zajímalo kde, komu a kolik bylo zaplaceno. Ale jak už je v Chrudimi dobrým zvykem, zavezou se vykoupávky betonem. To je panečku vyzitka!!!Lepší rumiště, než hnus, hnus a ještě jednou hnus. Stydím se za zastupitelstvo. A časem i za to, že jsem z Chrudimě:(((
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesco Mikeš 01.10.2006 13:17
Vy všichni, kteří jste proti výstavbě Na balustrádě, Vám se asi moc líbilo to rumiště obrostlé kopřivami, že? Chodili jsme kolem něj 15 let a nic se nedělo.Opravdu pěkná vizitka Chrudimi!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Kušta hel 01.10.2006 13:17
Toto je typická výmluva neschopných. Nemusíte být podnikatelem na úrovni pana Kušty, můžete mít malou firmu. Tam místo ostrých loktů musíte mít úplně jiné vlastnosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
Neplatná smlouva? Smlouva 01.10.2006 12:24
Doporučuji všem diskutujícím přečíst si zápis z jednání Zastupitelstva města ze dne 19. 6. 2006 (http://www.muchrudim.cz/public/file/zapis24.pdf). Pokud budete číst pozorně, tak se dozvíte, že v usnesení č. 38 (bod 3 - ust. 3.2) ukládá Zast. města vedoucímu Odboru správy majetku a investic uzavřít kupní smlouvu mezi městem Chrudim a Ing. Milanem Kuštou, podnikajícím po jménem Ing. Milan Kušta - OMEGA Plus, na dům čp. 12 a na pozemky, na kterých tento dům stojí. Není zde ale jaksi uvedena KUPNí CENA!!!!!!!!!!!!!! Zastupitelům je tedy evidetně jedno, za kolik "prodávají" městský majetek. Toto usnesení tak bylo dle MÉHO NÁZORU přijato v rozporu se zákonem o obcích a jakýkoliv právní úkon na základě tohoto usnesení učiněný bude absolutně neplatný (tedy i případná kup. smlouva). Pokud by tomu tak skutečně bylo, uvedené nemovitosti jsou stále ve vlastnictví Města.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kušta kocourek 01.10.2006 11:21
Na podníkání nemá každý žaludek.Musí mít člověk také ostré lokty a nemít slitování.
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko Bluehaze 01.10.2006 11:14
Vážený 123, Nevím co Vás učily v 5.tř. obecné, ale řekl bych že Vlastivědu, o Dějepisu v té době ještě nebyla řeč, ale k podstatě. Vlastní centrum hradu mohlo být jak uvádíte, ovšem jeho hranice tedy i archeologicky nejcennější teritorium je potvrzeno hranicí Široké schody, arciděkanství, budova Policie ČR . . A prostor uvažovaného podzemního parkoviště je tedy v lokalitě hradu. Jinak to nic nemění na tom, že pokud musí být parkoviště, je místo za kostelem sv.Josefa velice vhodné, na rozdíl od Balustrády . . Vaše představa Parkovacího domu je asi značně zjednodušená, architektonicky zajímavě lze řešit cokoliv (ne systémem návrhů „Balíků slámy“), a parkoviště mohou být pod daleko zajímavějším využitím nějakého objektu (obdobou Balustrády) . . že ono místo je např.pro p.Kuštu momentálně nezajímavé, je možné, ale může být zajímavé pro jiného. I např. v souvislostí se vcelku povedeným záměrem radnice revitalizace klášterních zahrad , ona revitalizace může být jinak napohled také nezajímavá, že . . :)). Ono hodně věcí je na první pohled nezajímavé a až když jde o daleko větší kšeft, ledy se hýbou jak pověstné pírko ve slaboučkém vánku . . Především jde „o kolik“ a „pro koho“. Když mohlo město mít od správce konkurzní podstaty krachující Transporty sítě a komunikace v areálu firmy za „hubičku“, nebyl zájem, až když je firma ONIVON ohodnotila bratru 30ti miliony, tak to jde :). Zkrátka myslím, že oba jakož i většina obyvatel CR, víme svý, o co, kde v Chrudimi jde v první řadě . . :))
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko orbit 01.10.2006 10:51
Andreo, nikdo přece nebourá naše náměstí. Našel se jenom blázen, který chce opravit rozpadající se budovu bývalého katastru a dostavět nárožní dům, který spadnul někdy v roce 1990. To místo léta vypadalo opravdu neutěšeně. Podpěry sousedního domu, aby nespadl, zbytky zdí a vysoké kopřivy ... To je předzvěst onoho zbouraného náměstí. A pod zemí má být parkoviště. Takové, které není vidět a nikoho neobtěžuje. A když přijde někdo, kdo tenhle stav řeší, je kolem spousta křiku. Archeologové chtějí zachraňovat. Ale co vlastně. Každý dům, který na náměstí stojí, má svoji historii, právě proto, že Chrudim je starobylé město. Tak myslím, že ty bláboly o jedinečnosti jsou jen výplodem fantazie pomateného Frolíka.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136  135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.