Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Kušta Lord John 08.10.2006 21:56
A proč vlastně Bídu nekoupil pan Kušta?
Reagovat na tento příspěvek

Kušta 123 08.10.2006 21:54
Shote, opět do černého ! Bída a Bohemie ! Vynikající ukázky podnikatelských záměrů. Bída, čekala na fasádu 12 let od změny majitele (a to ještě s pravidelnými dotacemi od města). Bohemia? Během posledních 13 let 3 majitel. Tip pro milovníky architektury a designu - zajděte si prohlédnout nové interiéry restaurací a hotelu.

Kušta 123 08.10.2006 21:50
Shote, vy jste to vzal ale hopem. Snažil jsem se ty defraudace počítat s Vámi, ale když jsme se dostali ke stovkám milionům tak jsem toho raději nechal. Jsou to ale zločinci ti radní. Co s tím? Jaká je tedy zadluženost Chrudimě? Abych se poučil.

Kušta Lord John 08.10.2006 21:40
Nemám důkazy a nerad bych riskoval žalobu ze strany pana Kušty. Je mi tudíž jasné, že vás nepřesvědčím. Na věci to však nic nezmění.

Kušta shot 08.10.2006 21:39
Když chceš diskutovat, tak si musíš zapamatovat alespoň jednu rozvitou větu. Musíš být alespoň na úrovni dítěte v třetí třídě, které má za již umět sdělit, co v daném článku bylo napsáno. A mnou bylo napsáno „jsem svým zaměstnavatelem velmi slušně honorována“ a tedy Shot nikdy nenapsal „ze je sam sobe zamestnavatelem“. Je s podivem jak ty, Agrwal, Mikeš, 123 a jím podobní, dokáží vždy něco překroutit, přehodit téma na jinou kolej a to tak, že původní sdělení má naráz jiný význam. Takže: Jestliže město zaplatilo na PZ o zhruba 40 miliónů více – jakýsi příplatek za „ocenění“ pak ten kdo PZ pro město připravil, také město pěkně podojil. Dále -jestliže město prodá nějaký objekt pod odhadní cenou a na splátkový prodej s odkladem několik let, navíc pokud v jiných případech postupuje zcela odlišně, je to skutečně velmi podivné, nestandardní a přinejmenším to vzbuzuje pochybnosti. Koupí-li město silnice, k PZ, které v době zřizování PZ mohlo koupit od správce konkurzní podstaty za zlomek ceny, za kterou je koupilo nyní, přinejmenším to svědčí o naprosté neprofesionalitě těch, co PZ připravovali. Koupí-li město pozemky pro PZ, které zainvestuje a pak je prodává laciněji, pak to také něco, co nedělá autorům PZ velkou čest. No a ty potrefené husy, co vše zpackali, ty se nyní ozývají. A k té koupěschopnosti o které píšeš dál. Myslíš, že průměrná mzda se v Chrudimi zvýší tím, že zde bude stáčírna piva? Na lince bude sedět pár nekvalifikovaných lidí s minimální mzdou. Ti určitě koupěschopnost nezvýší. Kdyby se ovšem ti, co se mají starat o rozvoj města skutečně starali, pak by to v Chrudimi vypadalo poněkud jinak. Vždyť dnes i mnohé vesnice mají lepší vývoj ve svých financích než Chrudim. Pro 123 a jemu podobné – jsou procentuálně méně zadluženy než Chrudim. A ti, kdo se mají starat především, to jsou náš milovaný p. starosta, nyní poslanec a naše slunko jasné p. Libý, místostarostové p. Řezníček a p. Čechlovský, emeritní místostarosta p. Trávníček, členové městské rady a zastupitelstva. Jen je s podivem, že p. MUDr Pulpán, který snad za celé své volební období na veřejných zasedáních ani nekvákl – kromě jednoho, kdy byl odvolán z funkce, nyní kandiduje na starostu.

Kušta shot 08.10.2006 21:37
Jsi si s tím vším opravdu tak jistý? A co míníš tím má dáti, dostane? No, pokud mluvíme o p. Kuštovi nevím co komu má dáti, ale dle článků v novinách mu opravdu hrozí, že dostane. A dostane-li, hrozí i dalším že by mohli dostat. Nebyl by to prvý případ, kdy policie obviní zastupitele a někteří z toho pak mají soudy. Ale to nechme na policii a soudech. A k těm dílům a co Bída, Bohemie? Jde to i bez Kušty. Nezapomeň, že každý podnikatel se stará o svůj majetek. Pokud je tvé přání míněno upřímně, pak děkuji.

Kušta 123 08.10.2006 21:33
Sem s nimi, milý Johne ...

Kušta Lord John 08.10.2006 21:28
Milé 123, je-li tato příprava průmyslové zóny tak veskrze pozitivní, proč ji sám pan Kušta kritizuje jako pro město nevýhodnou? Co pro to udělal, aby byla pro město výhodná, jestliže byl jeden z hlavních aktérů? Podnikatelský záměr se mu jistě vydařil - přejme mu to. Ale jako starosta by mohl být pro městské finance velice nebezpečný. Vždy by mohl jednat spíše pro svůj vlastní podnikatelský záměr, nežli se zasazovat o zájmy města. Znám několik velice zajímavých podrobností o jeho podnikatelských aktivitách, tudíž poněkud naivní příspěvky o tom, jak schopný a hlavně čestný podnikatel to je, na mé tváři vyvolávají jen úsměv. Nuže, věřte si dál...

Feťáci BLooD560 08.10.2006 21:22
takze za prve proc fetaky urazite co si to vubec dovoluje te co kdyby ste v tech drogach litatla vy co jak by vam bylo kdyby nekdo ovas rikal ze ste deilek co???ty si proste jedna stech co nas narkomany jenom urazite nerekne te chudak ale vy reknete parchant verbes hajzl grazl parchant....de te vsichni proste do prdele a ze nechce te nekoho takovyho vosetrovat my mame stejny pravo na vosetreni jako vy jak by bylo vam kdy by vas odmitly osetri ja vim vy si rikate necham ho chcipnout buzeranta skurvenyho sou to vsichni mrdky tak si chcipni ty fetaku jeden skurvenej tahni jeste mi uspinis ten belouckej plast.vyliz mi prdel marseeelko

Kušta Lord John 08.10.2006 21:07
Opravuji částku: o desítky milionů dráže

Kušta Lord John 08.10.2006 21:06
Pane, sežeňte si prosím iformace. Tento příspěvek je trefa do černého. Právě zakladatelé Chrudimské volby (včetně pana Kušty) se coby družstvo Agrospol Eco na výkupu pozemků pro průmyslovou zónu podíleli. Následně tento postup v předvolebních kampaních neustále drze kritizují, jak to bylo pro město nevýhodné - ale už nedodávají, že to bylo nevýhodné i kvůli nim, neboť městu pozemky prodali o desítky miliard dráže, než je získali pod záminkou, že zde chtějí pěstovat ekologickou zeleninu. Dokonce před nějakými minulými volbami kdosi z Chrudimské volby vypustil fámu, že byl pan Libý při tomto obchodu zkorumpován. Nevím, nemohu soudit, ale pokud byl, tak ho zkorumpovali právě lidé okolo pana Kušty (pak to tedy musejí moc dobře vědět, ale pak by to bylo "zloděj křičí - chyťte zloděje!"). Proto je naopak váš příspěvek zcela nesmyslný. Pan Kušta toho pro Chrudim příliš nedělá. Dělá spíše pro sebe. To je mi jako kvalifikace např. až na starostu příliš málo.

Kušta Lord John 08.10.2006 21:02
Pro koho bude to parkoviště? Ne náhodou pro obyvatele téhož domu, kteří nejprve za ony byty (včetně možnosti využití parkoviště) tvrdě zaplatí? Co z toho budou mít ostatní obyvatelé města? Podmínka především spočívala v tom, že přibudou v centru další byty, což by při nynějších problémech s parkováním v centru mohlo znamenat veliký problém.

Kušta Lord John 08.10.2006 20:59
Je to taková logická posloupnost. Za pár let získá pan Kušta radnici a pak už tomu tady bude moci starostovat. Radnice je teď po přestěhování úřadu do Pardubické ulice nevyužívaná, takže se vypíše soutěž - a ejhle, pan Kušta zvítězí....

Kušta Lord John 08.10.2006 20:57
Milý pane, raději nestrašte. Finančního génia v sobě pan Kušta možná má, ale pochybuji, že by pracoval dobře ve prospěch města. Už mohl ukázat, jak moc mu na městě záleží - při výkupu pozemků pro průmyslovou zónu. Zákon sice nejspíše porušen nebyl, ale připadá vám fakt, že několik chrudimských podnikatelů včetně pana Kušty lidem namluvilo, že na těchto pozemcích chtějí pěstovat ekologickou zeleninu, čímž je získali celkem levně (levněji, než kdyby přiznali barvu - že zde má být průmyslová zóna), a pak je prodali městu o čtyřicet milionů dráže, v pořádku? Ano, jistě jim jejich podnikatelský záměr vyšel, k tomu jim gratuluji. Ale pana Kuštu jako starostu bych opět podezříval z toho, že mu jde o nějaký jeho podnikatelský záměr, nikoli o prospěch města.

Eduard Beránek - dvojka ODS Lord John 08.10.2006 20:50
Paní Chalupová, laskavě už zavřete klapačku. Na vaše jedovaté sliny jsem již stále méně zvědavý.

Eduard Beránek - dvojka ODS Lord John 08.10.2006 20:49
Asi tak. Očividně se zde kdosi snaží pana Beránka před volbami očernit. Pamatuji se, a to už nějaký pátek, kdy jsem maturoval, že jsme oslavy výročí založení gymnázia mívali pravidelně každý rok. Vždy to organizovali studenti a vedení školy průběh akce pouze schvalovalo. S čím očerňovači přijdou příště? Že pan Beránek řediteluje gymnáziu, čímž podvratně ovlivňuje studenty, aby ho volili na starostu?

Eduard Beránek - dvojka ODS Lord John 08.10.2006 20:41
Milé 123, opět špatně. Jestli "něco" rozbíjí místní ODS, tak to určitě není Eduard Beránek. Ten se pouze svezl na vlně určité narůstající nespokojenosti uvnitř zdejší ODS. Připadáte mi velice angažovaný ve věci pana Kušty - takže narovinu: co jste zač? Příznivec Chrudimské volby? Či člen chrudimské ODS patřící k okruhu pana Pištory a spol.? Pokud to první, případně jakákoli jiná možnost než druhá, tedy laskavě nekomentujte něco, čemu nerozumíte.

Kušta Mexiko 08.10.2006 20:09
to jako, že tam je nejvyšší počet nezaměstnaných na hektar???

Eduard Beránek - dvojka ODS Leto 08.10.2006 19:40
123,každý,hlavně ne zkorumpovaný kašpárek.Do dnešního dne se ani nenaučil zdravit.Pouze to co umí se naučil od Libého.A to tedy jistě není zákonné.Tedy i Berának-pokud potvrdí,že to co dělal jeho předchůdce dá policii ale ne tedy, v městě ale inspekci To bude bomba.Vždyt tento je tak mimořádný podvodník a nikoho to nezajímá.Tedy Beránkové+Trávníčkové.Ti mu to doručí.Až budete mít tolik ze všeho jako má on tak jistě budete mlčet.Proč mu tedy nepřejete,Nikdy město nemělo takového supermana-starostu.A jak umí počítat??

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE Freeware 08.10.2006 19:23
No, nedá mi to:) A zeptám se našeho všeználka, který se opovažuje kritizovat jedince stokráte ho svým intelektem převyšující. Ten Váš "klasik", pan říšský ministr propagandy Joseph Goebbels, je váš oblíbenec? Čtete ho často před spaním? Hned po úryvku z Mein Kampf?

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE Freeware 08.10.2006 19:12
Doufám, že jste si vědom, jakého "klasika" jste právě citoval. Spíše si myslím, že si toho ale vědom nejste, jinak by jste slovo "klasik" těžko vypustil z úst. To vše vypovídá dost o vaší "vzdělanosti". O to více mne ovšem zaráží, s jakou drzostí si dovolujete zpochybňovat úroveň vzdělání jiných! Jakého vzdělání jste dosáhl vy, vážený? Dovedu si to živě představit. Pokud jde o vlastnosti "správce věcí veřejných", tak si dovolím opět připomenout slova mého veleoblíbeného J. S. Milla, který řekl, že ÚKOLEM POLITIKA JE PŘEDEVŠÍM DOHLÍŽET NA TO, ABY NIC POTŘEBNÉHO NEZŮSTALO NEVYKONÁNO, NIKOLIV JEDNOTLIVOSTI VYKONÁVAT - OD TOHO MÁ ADMINISTRATIVNÍ APARÁT.Budete muset, můj milý, ještě hodně studovat, než se počnete v labyrintu světa alespoň trochu orientovat. Do té doby doporučuji více skromnosti a pokory. A méně teatrálních příspěvků na této diskusi, jakož i méně politických analýz. Politice totiž zcela evidentně, ostaně jako mnohým jiným věcem, nerozumíte.

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE Karel Jůza 08.10.2006 16:27
Vážený, zřejmě jenom Váš věk Vás omlouvá z tak nepředloženého jednání. Nedostatek vkusu, který jste Vaším příspěvkem projevil, mne vyprovokoval k napsání prvního příspěvku do této diskuse, již jinak docela rád čtu. Nevěřil jsem vlastním očím, co všechno jste o panu Beránkovi napsal. Nejdříve jsem si pomyslel, že si snad děláte legraci, posléze jsem pochopil, že to ve svém svatém nadšení myslíte váženě. Většinu vývodů by stačilo významově obrátit a Vaše hodnocení by se stalo snad přesnější. Píšete-li o osobnosti vzdělané, s rozhledem a obecným respektem, udělejte si průzkum také mimo Vaši školu. Teenager (navíc zapálený politický aktivista) těžko posoudí vzdělanost (aprobace tělocvik a čeština) a rozhled u svého učitele, když doposud jiné informace nestačil vstřebat. A respekt? Nebuďte bláhový. Ten se získává jinak, než mixem cukru a biče, kombinováno s populistickým vztahem ke svým žákům. K úspěšnému manažerství Eduarda Beránka se toho příliš říci nedá. Škoda, že se na veřejnost nedostala kontrolní zpráva Krajského úřadu, kterou jeho spolustraníci tak elegantně ztopili. Čeho si ale mohou všimnout všichni, je technický stav školy po 15 letech jeho ředitelování. Stačí srovnat s nedalekou Integrovanou školou vedenou panem Kořínkem. Od fasády, po vybavení učeben a zázemí přes způsob řízení a jednání s lidmi – cítíte ten rozdíl? Veřejnost si Eduarda Beránka již dávno mohla vybrat díky jeho patnáctiletému působení v komunální politice. Proč to tak neudělala a proč dnes musí pana Beránka tlačit skupina mládežníků z gymnázia ? Všichni si totiž dobře všimli, že Eduard Beránek za těch patnáct let na zastupitelstvu téměř nepromluvil. Jak se má tedy veřejnost dozvědět o jeho vizích, nápadech a řešeních? Kde jsou jeho názory v novinách, kde je jeho publikační činnost, když už ne na téma našeho města, tak alespoň v oblasti pedagogické. Je možné, že žádné názory a vize vůbec neměl. Píšete, že Eduard Beránek nepoznal jako politik volební neúspěch. Zde nemluvíte pravdu. V jediném opravdickém politickém klání svého života, v primárkách k těmto volbám - prohrál. Pravdu máte ale v preferenčních hlasech, které dostal ve všech volbách. Přibližně tolik, kolik dostali všichni učitelé a lékaři na kandidátkách ostatních stran. Nechtěně se tím dotýkáme letitého problému s „nasazováním“ učitelů a lékařů na kandidátky. Sice o praktických věcech města moc nevědí, ale lidi je volí. Koho jiného, když znají jenom je? Své lékaře a učitele svých dětí. Nejdůležitějšími parametry při zkoumání kandidáta by měl být zřejmě jeho volební program. Přečtěte si na stránkách Eduarda Beránka, co považuje za svůj program a zároveň priority: 1. Odlákání voličských hlasů levicovým stranám (jak se to dělá?) 2. Nabídnout voličům pro práci na radnici svůj styl … (?) 3. Nalézání cest k evropským financím (ty už nalezeny dávno jsou, jenom se musí vymyslet na co a vyplnit spousty papírů) 4. Vyhovět důležitým investičním potřebám místních částí našeho města (chce investovat v Topoli, Medlešicích, Markovicích. V Chrudimi ne ?) 5. Získávat adekvátní finanční podporu pro sportovní akce a kulturní podniky (to je tedy opravdu priorita: - i když lobováním za atlety je znám) 6. Napomáhat v konzervativním duchu rozumné reformě vzdělávání v chrudimských školách (co tím myslí?) 7. Podporovat činnost sociálních služeb, zvláště vzdělávací aktivity seniorů (ten program se v Chrudimi dávno s úspěchem realizuje) 8. Přispívat k integraci etnických minorit, zejména v oblasti vzdělávání mládeže i dospělých a ve sféře vzájemného multikulturního sbližování. Nic víc, nic míň. Nemyslíte, že naše město má jiné problémy? Dopravu, parkování, zaměstnanost, bytovou politiku, … Chcete s touto vizí poslat Eduarda Beránka řídit město na další čtyři roky? Není to trochu málo, napsat takový „starostovský program“ ? Z výše uvedených důvodů nejsem tedy přesvědčen, že by Eduard Beránek byl vhodným kandidátem na starostu města. Vedou mne k tomu uvedené důvody i prostý fakt, že si to nepřeje ani jeho mateřská strana ODS. Poslední tečkou jeho nerozumu a neodhadnutí situace je situace, do které díky svému neuváženému jednání přivedl místní sdružení Občanské demokratické strany. Její rozkol, poškozuje naše město a dává příležitost nedemokratickým stranám. Už jen kvůli tomu by se měl Eduard Beránek vzdát své politické činnosti, k čemuž se mi chce jedovatě dodat, že ji posledních 14,5 roku stejně nevyvíjel a jeho současné populistické volební kroky mne nemohou přesvědčit o opaku. Ke klasikům, které citujete - věřím, že jste je opravdu četl:) - přidám dalšího: „Lež, jenom opakovaná lež se stává pravdou“. Doufám, že opakováním Vašich volebních hesel nepodrobíte chudáka Eduarda Beránka pečlivému veřejnému zkoumání a následnému všeobecnému procitnutí.

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE reason 08.10.2006 14:58
Mluviti stříbro, mlčeti zlato!

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE Freeware 08.10.2006 14:27

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE johansson 08.10.2006 13:51
Slyšeli jsme slovo Boží. Amen Úsměv

Eduard Beránek - dvojka ODS organizator 08.10.2006 13:06
Jak tu jiz nekdo zminil, minuly rok byla oslavou Gymnaziální noc-dopoledne meli vsichni volno, vecer byl pochod Chrudimi s lampiony po drivejsich budovach gymnazia, v noci nasledovaly ruzne souteze, meli jsme pozvanou cajovnu, kapelu Dukla vozovna a jeste jednoho Dj, po celou noc byly pro zájemce promitany filmy. O teto akci zrejme nic nevite, protoze Vas jednoduse deni na chrudimskem gymnaziu nezajimalo. Pokud neumite cist, bylo napsano, ze akci organizovali dobrovolnici z rad studentu, kdyz uz jednou chodite do skoly, vyucovani pro Vas take neni dobrovolne(ale vzdycky muzete jit k zubari).

Eduard Beránek - dvojka ODS reason 08.10.2006 12:01
To co píšete nejsou fakta, ale lži. Když píšete, že se žádná oslava minulého výročí nekonala, jsou to jen a jen lži. v této situaci je na radnici potřeba po delší době právě ta zapomenutá slušnost. Myslím si, že dostatečně vidím do zákulisí gymnázia. O p. Beránkovi vím i to, že si dokáže prosadit svou a zakřičet si. Pokračujte dál ve Vašem pomlouvání, rád Vám všechno budu vyvracet, ať veřejnost či čtenáři tohoto fóra konečně vidí pravdu a nečtou tu jen samé pomluvy a lži.

Eduard Beránek - dvojka ODS xx 08.10.2006 11:45
Vážený, nikoho nepomlouvám, neurážím, pouze konstatuji fakta. Dokonce s Vámi i souhlasím, že pan Beránek je v očích veřejnosto brán jako slušný člověk. Do zákulisí v gymnáziu veřejnost nevidí, tak proč ne. Já jen pochybuji o jeho ambicích. Navíc vámi proklamovaná slušnost je trochu málo na řízení města.

Eduard Beránek - dvojka ODS reason 08.10.2006 11:39
Je mi líto, že neumíte číst. A tak kopíruji můj včerejší příspěvek, který naprosto vyvrací Vaše LŽI: Také jsem o tom našel stránku - http://www.gjr.cz:82/webstranky/eda2/07-aktivity/ostatni-gn.php Tak co si já pamatuju: Tak příkladem 142. výročí gymnázia, které se konalo minulý rok. Myslím, že se to jmenovalo gymnaziální noc, a byl to den, který začínal ve škole děláním různých projektů, do kterých se studenti přihlašovali podle svých zájmů a ve večerních hodinách se uskutečnil pochod městem a poté se na gymnáziu konaly různé soutěže a hrála tam dokonce nějaká hudební skupina. Byla to rozhodně větší akce než ta, která se uskutečnila včera. Myslím si, že 141. výročí vyšlo na víkend, ale nejsem si jistý, ale rozhodně 140. výročí bylo obrovské - sjeli se absolventi gymnázia a probíhal nějaký program před divadlem apod. Takže v tom hledáte jen způsob, jak pomluvit p. Beránka před komunálkama, přestože je to jeden z mála slušných lidí na radnici. Měli byste se mu omluvit.

likvidace neprohlášené kulturní památky unesco Mikeš 08.10.2006 11:35
Vzkaz pro Bohemunda: Jistě máte pravdu, máme demokracii,takže si můžeme řikat co chceme.Ale měli bychom to vždy dělat slušně, kultivovaně a na jisté úrovni.Píšete, že jste vysokoškolák.I k němu patří nejen znalosti v oboru, ale také umění komunikovat s druhými.Ráda bych se Vás zeptala, jaký obor studujete? Děkuji za odpověď. Hezký den.

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE xx 08.10.2006 11:27
Tyhle pochvalné ódy na pana Beránka může psát snad jen někdo, kdo ho nezná, nebo vedoucí jeho volebního týmu. Myslím že to druhé je správně. P. Beránek žije z podstaty. Jeho dosavadní působení v místní politice je triskní. Už jste ho někdo viděl promluvit na zastupitelstvu? A to už vůbec nemluvím o prosazování nějaké konkrétní věci

Eduard Beránek - dvojka ODS xx 08.10.2006 11:22
Vzpomínejte se mnou, jak se tento významný den oslavoval před rokem. Na nic si nepamatuji. A jestli říkáte, že akce byla dobrovolná, tak to je velký omy.Všichni to měli nařízené. Jak učitelé, tak i žáci. Bylo to přece v době vyučování ..

a co správa městských bytů? theis 08.10.2006 10:45
Tak s tím souhlasím.Jelikož na tento příspěvek dosud nikdo nereagoval, myslím si že buď všichni přispěvatelé bydlí ve vlastním, bebo mají dobré zkušenosti.Já jsem jen obyčejná ženská, ktrá spoustě věcí už nerozumí, ale pana Kuštu posuzuji z lidského hlediska a nedám na něj dopustit.Bydlela jsem v jeho domě a moc ráda na to vzpomínám.Teď jsem v městském a tak mohu trošku porovnat.Je pravda, že nájem jsem platila vyšší, ale za větší komfort.Cokoliv se mi v bytě porouchalo,zneužila jsem telefonu a obracela se přímo na něj.Přesto, že měl spoustu jiných a daleko důležitějších jednání a občas nebyl k zastižení, vždy se mi hned sám ozval a všechny problémy se mnou řešil a dokonce mi některé opravy přišel udělat sám. Tam jsem také poznala pí.Hanauerovou jako sousedku a určitě jí dám ve volbách hlas, protože ji znám jako výborného člověka, který neváhá nejen vyslechnout, ale také kdykoliv pomoci.Pan Kušta se mnou jednal ne jako s nájemnicí,ale se sobě rovným člověkem, kdežto s městem si připadám jako ten poslední prosebník, když potřebuji něco v bytě opravit a jejich zaklínadlo je že nejsou peníze. Nikdo nám také není schopen říct, co bude s městskými byty v centru města.Jestli si je město ponechá, nebo je bude prodávat.

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE Freeware 08.10.2006 08:15
Ačkoliv Niccoló Machiavelli ve svém díle Vladař říká, že vladař nemusí mít všechny dobré vlastnosti, ale musí umět vzbudit zdání, že je má, snažme se, aby platil opak. Stavme se proti tomuto negativistickému pojetí politiky. Jednejme tak, abychom nepotvrzovali svými rozhodnutími platnost téměř dvě století starého výroku Johna Stuarta Milla, že největší nedokonalostí místních veřejných institucí a hlavní příčinou úpadku, který je postihuje, je malý rozhled lidí, jimiž bývají skoro vždy spravovány. Je třeba moudrých lidí v čele těchto institucí. Dle Edmunda Burka, zakladatele angloamerické konzervativní tradice, pramení moudrost především ze zkušeností. Vyberme proto jedince s bohatými životními zkušenostmi. Vyberme, jedince vzdělaného, jedince s rozhledem, jedince (a to především), který bude společenstvím, v jehož čele má stanout, plně respektován. Vyberme osobnost, za kterou se budeme moci všichni hrdě postavit! Pokud jde o můj názor, já jsme přesvědčen, že takovou osobností je právě Eduard Beránek. Eduard Beránek je bez diskusí jedincem s bohatými životními zkušenostmi, jedincem vzdělaným, jedincem s rozhledem, jedincem, který prokázal, že je nejen vynikajícím učitelem, ale též úspěšným manažerem, když ve funkci prvého (a dosud i posledního) polistopadového ředitele Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi úspěšně navázal na bohaté tradice tohoto ústavu a současně jej přeměnil na špičkovou vzdělávací instituci nadregionálního významu. Jako člověk Eduard Beránek prokázal osobní statečnost a názorovou pevnost ve vypjatých dnech konce roku 1989, kdy vyslovuje společně se sedmi (z více než čtyřicetičlenného učitelského sboru!) dalšími učiteli Gymnázia Josefa Ressela veřejně nedůvěru tehdejšímu režimnímu řediteli školy V. Pavlíčkovi a stává se mluvčím OF učitelů GJR Chrudim. Později vstupuje do ODS a ani v dobách těžkých (období tzv. Sarajeva) – na rozdíl od mnoha jiných – nikdy nepochybuje o správnosti své volby. Jako politik Eduard Beránek nikdy nepoznal volební neúspěch. Ve volbách do zastupitelstva obce v roce 1994 kandidoval za MS ODS Chrudim na sedmém místě, a přesto získal pouze o čtyřicet hlasů méně než tehdejší lídr kandidátní listiny a kandidát na starostu pan Ing. Jiří Nový a současně o 1040 hlasů více než kandidát na místě šestém – Ing. Ivan Pištora! Volební úspěch zopakoval Eduard Beránek i ve volbách v roce 1998, kdy získal nejvíce hlasů ze všech kandidátů ODS, o 334 hlasů více než kandidát na prvním místě! V komunálních volbách v roce 2002, ač kandidoval až na pátém místě, získal Eduard Beránek třetí nejvyšší počet hlasů a stal se tak historicky nejúspěšnějším kandidátem MS ODS Chrudim polistopadové éry! Ze shora uvedených důvodů jsem tedy přesvědčen, že Eduard Beránek je jediným SKUTEČNÝM kandidátem MS ODS Chrudim na funkci starosty, neboť jednoznačně prokázal, že je jedincem splňujícím všechny požadavky, které by měly být na osobu stojící včele pětadvacetitisícového společenství občanů kladeny, že je skutečnou osobností, osobností respektovanou, osobností těšící se značné důvěře voličů.

EDUARD BERÁNEK - KANDIDÁT ODS Č. 2 Freeware 08.10.2006 07:51
Ano, Bene, byly (viz příspěvek reasona). Pouze speciální (zvláštní) škola, tedy tvá alma mater, takovéto oslavy nepořádá. A proto se tolik divíš. To lze omluvit.

Eduard Beránek - dvojka ODS reason 07.10.2006 21:01
Ano přesně tak, nad tím jsem také přemýšlel. Žádnou takouvou školu bohužel neznám. A navíc když už jsme u p. Beránka, myslím si, že je češtinář, takže po jazykové stránce vlastně odborník.

Eduard Beránek - dvojka ODS Bond 07.10.2006 20:32
Můžete mi někdo vysvětlit jaké jsou to ty odborné, pracovní a jazykové předpoklady na funkci starosty. Tato funkce je většinou politická, ač na menších obcích se k příslušnosti k určité politické straně nikdo nehlásí, páč by byl vypráskán (samý "nezávislý"). Jde mi o to, aby byl v této funkci slušný člověk a bude mluvit dobře česky. Je mi jedno z jaké strany. Pokud někdo ví o nějaké škole pro starosty, tak ať mi řekněte a já se přihlásím (nejde mi o funkci, ale zajímá mě ten studijní obor). Budiž blahořečení chudí duchem, raz, dva, tři.

Eduard Beránek - dvojka ODS organizator 07.10.2006 20:26
Jeste chci dodat, ze jestli za vsim, co se tyka pana Beranka vidite politiku, je mi Vas uprimne lito a ocenit by se dalo, kdybyste si nejdrive zjistil o co se jednalo, aby nedochazelo k takovym trapnym omylum. Jako organizatora me Vase predsudky skutence mrzi. Take by mohlo byt zajimave vedet odkud jste ziskal tyto informace...

Eduard Beránek - dvojka ODS organizator 07.10.2006 20:19
Pcinani lze vysvetlit velice jednoduse:To, co se delo v patek nebyla politicka akce. Delo se v patek 6.10., protoze tohoto dne v roce 1863 byli na gymnzium prvni zaci. Toto vyroci oslavujeme kazdy rok. Kdyby na sebe chtel pan Beranek upozornit, mohl dat o teto akci vedet-nic takoveho se nestalo. Cely den byl organizovan dobrovolniky z rad studentu a nikdo do jeho prubehu nezasahoval. Pokud Vam vadi, ze zaci nesedi cely skolni rik v lavicich, nedeje se tak dnes temer nikde a Gymnnazium J. Ressela je proslule svymi aktivitami at uz se jedna o zajmove aktivity, exkurze, cesty do zahranici, nebo sportovni kurzy. Na Vase politicke otazky neexistuje odpoved, protoze pro me neexistuji ani ty otazky. Pro Vasi informaci byl rekord uspesne prekonan.

Eduard Beránek - dvojka ODS reason 07.10.2006 19:26
To samé co jsem psal v tématu EDUARD BERÁNEK - kandidát č. 2. Navíc ODS sice svého lídra má, ale slyšel jsem že se některé s těch starších a také ze zakládajících členů už přestal bavit lobbysta Pištora a starosta a navíc ta volba prý neprobíhala příliš poctivě, že lidé okolo p. Čechlovského používali nefér praktiky, takže asi museli počítat s tím, že se to té protistraně nebude líbit.

EDUARD BERÁNEK - KANDIDÁT ODS Č. 2 reason 07.10.2006 19:08
Tak co si já pamatuju: Tak příkladem 142. výročí gymnázia, které se konalo minulý rok. Myslím, že se to jmenovalo gymnaziální noc, a byl to den, který začínal ve škole děláním různých projektů, do kterých se studenti přihlašovali podle svých zájmů a ve večerních hodinách se uskutečnil pochod městem a poté se na gymnáziu konaly různé soutěže a hrála tam dokonce nějaká hudební skupina. Byla to rozhodně větší akce než ta, která se uskutečnila včera. Myslím si, že 141. výročí vyšlo na víkend, ale nejsem si jistý, ale rozhodně 140. výročí bylo obrovské - sjeli se absolventi gymnázia a probíhal nějaký program před divadlem apod. Takže v tom hledáte jen způsob, jak pomluvit p. Beránka před komunálkama, přestože je to jeden z mála slušných lidí na radnici. Měli byste se mu omluvit.

Eduard Beránek - dvojka ODS 123 07.10.2006 19:04
Milý xx, počínání pana Beránka lze vysvětlit velmi jednoduše. Opravdu by moc chtěl být starostou a snaží se pro to lecos udělat. Nevadí mu, že ODS má jiného kandidáta, nevadí mu, že ke svému cíli zneužívá studenty z gymnázia a už vůbec mu nevadí, že rozbíjí místní ODS. Nejhorší je, že k funkci starosty nemá předpoklady. Ani odborné, ani jazykové, a už vůbec ne pracovní.

EDUARD BERÁNEK - KANDIDÁT ODS Č. 2 Ben 07.10.2006 18:55
Vidím, že na tvoji radu začal používat mozek 123, já a ty to zkus taky.

EDUARD BERÁNEK - KANDIDÁT ODS Č. 2 Ben 07.10.2006 18:53
Ano, slavilo 143 výročí. Ale podívej se do historie gymnázia a polož si otázku. Byly takto velkolepé oslavy 142 výročí, 141 výročí atd ..? Nebyly. Tak se asi asi nedení gymnázia najednou rozbřesklo. A s volbama to vůbec nesouvisí, viď.

EDUARD BERÁNEK - KANDIDÁT ODS Č. 2 123 07.10.2006 18:51
Milý Freeware, zapomněl jste pouze pouze dodat, že GJR slaví 143. výročí svého otevření. Pěkné, kulaté výročí, že? :) Je to trapné ...

Feťáci avotlcpa.96 07.10.2006 18:51

Feťáci avotlcpa.96 07.10.2006 18:51
jak se huli tráva řekne mě to někdo prosím

Feťáci avotlcpa.96 07.10.2006 18:49
můžu se tě na něco zeptat

Zahájení výuky na gymnáziu v Chrudimi-1863 Freeware 07.10.2006 18:37
Založení gymnázia Od poloviny 19. století vznikají reálné školy a jejich spojením s nižším gymnáziem i nižší reálná gymnázia. První bylo založeno r. 1862 v Táboře a jeho ustavení podnítilo i žádost chrudimského obecního zastupitelstva o změnu nižší reálky v nižší reálné gymnázium. Této žádosti vyhovělo vídeňské ministerstvo dekretem ze dne 22. září 1863 a již 6. října bylo v budově hlavní školy za kostelem slavnostně zahájeno vyučování v prvním ročníku. Třídním sto šesti žáků a jednoho privatisty se stal Ignác Sekl, ředitelem Josef Šimek. První učební osnovy nové školy vypracovali sami členové učitelského sboru. Veškeré náklady byly v počátcích hrazeny z prostředků města a to mělo zásluhu i na výstavbě samostatné gymnazijní budovy na Školním náměstí. Důležitá pro životaschopnost ústavu byla roční státní subvence ve výši 3 990 zlatých udělovaná po dobu šesti let. Pro chrudimskou obec však jsou i tak náklady spojené s provozem gymnázia příliš velké, a proto žádá o jeho převzetí do státní správy. Žádosti je r. 1871 vyhověno. Postátnění s sebou přineslo i jednotný plán. Podle něho měly první dvě třídy společný základ, třetí a čtvrtá třída se členily na větev gymnazijní s řečtinou a větev reálnou, kde se vyučovala francouzština a odkud žáci již nemohli postoupit do vyššího ročníku. První maturity, tehdy z osmi předmětů, se konaly 3.-6. července 1875. Šestnáct abiturientů bylo dokladem úplnosti chrudimského gymnázia.

Zahájení výuky na gymnáziu v Chrudimi-1863 Freeware 07.10.2006 18:35

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140  139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.