Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Baby a jejich věčný procházky LukeD 10.10.2006 14:54
Zdravím, moje přítulkyně by chtěla pořád někde šmajdat, aby prej neztloustla a mě už tý procházky po Chrudimi nebavěj. Je to hroznej stereotyp. Vzal jsem jí teda už několikrát do Kochánovic, na Kočičí hrádek, na Kunětickou horu a potřebuju novou inspiraci, abych se z toho nezbláznil ;o). Takže mi prosím poraďte. Dík
Reagovat na tento příspěvek

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE Georgina 10.10.2006 12:29
Konečně někdo uhodil hřebík na hlavičku! Díky za příspěvek, mluvíte mi z duše. Ok? Kéž by už konečně procitlo víc lidí...Tak to je fakt na ...

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE Agarwal 10.10.2006 08:34
Otázkou ovšem je, zda-li jsou oligarchické sklony stran ku prospěchu nebo na škodu věci Ok? .

Kušta Václav Unar 10.10.2006 08:10
Vy jste ještě nikdy neslyšel pojem "Bílí koně?" Jsou to lidé figurující jako statutární orgán zapsaný v obchodním rejstříku, ale ve skutečnosti bez rozhodovacích pravomocí, jen kryjící skutečné ovládající osoby.

Eduard Beránek - dvojka ODS Pepin 10.10.2006 07:44
Píšete ve svém příspěvku o drogách na gymnáziu ? O tom, jak všichni, včetně ředitele dělají, že u nich ve škole tenhle problém není. Jak pan ředitel nevidí cestou do práce jeho studenty jak u podchodu v hloučku kouří před vyučováním trávu. Komu by se chtělo do takového boje jít. Je lepší dělat, že tento problém není.

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE Pepin 10.10.2006 07:40
Vidím, že pan Beránek má i svůj fun klub. To je dobře. Ten potřebuje každý, kdo má ambice vyšší, než jaké mu demokratickou cestou přidělila jeho vlastní strana.

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE Freeware 09.10.2006 22:36
Jednoznačná tendence jakékoliv institucionalizované struktury k oligarchizaci byla již na poč. min. století popsána vynikajícím německým sociologem Robertem Michelsem v jeho knize Political Parties. Formuloval zde známý iron law of oligarchy. Doporučuji všem k četbě, to vás zbaví iluzí...

PRO CENZURU Holmatro PHB731 09.10.2006 22:31
Vážený pane Cenzuro chci se zde zastat SDH Chrudim, jelikož i já jsem členem hasičského cechu a členy SDH i HZS znám osobně. já sám jsem člen SDH Golčův Jeníkov http://www.hasici-gjenikov.cz/ a VHZS Kutná Hora tak o hasičině něco málo vím. Ono opravdu tato prace moc na veřejnosti vidět není až na krvavé nehody na TV Nova,ale jet například v 1.30 rano hasit a hlidat požařišté dalších 12 hodin po likvidaci a to vše zadarmo...ja to oceňuji, vy asi ne, vím totiž jaké to je. Myslim si osobně že svými výroky zde křivdíte a měl byste si uvědomit co říkate, kdo si myslíte, že např. na silvestra dbá o to, aby pyrotechnika nezapálila například ty Vaše keře. A to samé platí i o ČČK také dělají dobrovolně a zdarma. A co dělají pro město: co třeba prezentace města tím,že místní jednotka 14 dní pomáhala likvidovat následky povodní v obci Štechovice spolu s ČČK CR. A k těm soutěžím kluci jsou mladí mnozí z nich běhají 1. rokem a je to znát až spolu budou běhat 5 a více let v neměnném složení učitě to bude lepší. A ten Váš kamarád hasič ať Vám vysvětlí rozdíl mezi strojem SDH CR a SDH Seč ono na tom stroji to moc záleží. Mrkvička Pavel P.S. Doufám že se také představíte ať víme kdo by vše udělal nejlépe a občané Vás můžou zvolit třeba starostou. Nebo se za své názory stydíte?

Eduard Beránek - dvojka ODS Freeware 09.10.2006 22:30
Dám ti příklad, Bene. Jsi učitelem na soukromé internátní škole a dozvíš se, že tvůj kolega zneužívá žáky. Oznámíš tuto skutečnost policii a vystavíš svého zaměstnavatele (školu) riziku odlivu klientů (platící rodiče studujících žáků), nebo to přejdeš a budeš dělat, že o ničem nevíš? Podle mne je, a to za všech okolností, správná varianta č. 2 (nehledě na to, že by ses jinak dopustil trest. činu).Ale pokud někdo nechce slyšet argumenty, tak je neuslyší.

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE Jan Roček 09.10.2006 22:17
Ano, slyšel jsem pana Eduarda Beránka na zastupitelstvu mluvit a viděl jsem ho také hlasovat v souladu s jeho přesvědčením a názory. V každé straně, ODS nevyjímaje, se najdou lidé slušní, kteří vnímají politiku jako službu lidem, a pak bohužel ti méně slušní, kteří vnímají politiku jako službu především sami sobě. Neposuzuji lidi podle slov, nýbrž podle činů. Pan Eduard Beránek, projevil nesčetněkrát pevný charakter, nenechal sebou manipulovat. Do ODS vstupoval s demokratickým přesvědčením a s čistým štítem (narozdíl od některých kariéristů, kteří před rokem 1989 horečně usilovali o stranickou legitimaci KSČ). Stojí za připomenutí, že pan Eduard Beránek v době, kdy se rozhodovalo o bytí či nebytí chrudimského letiště, připojil svůj podpis pod petici za zachování letiště. Často spolu hovoříme o aktuálních problémech města, na řadu věcí máme názory velmi blízké či zcela totožné. V nadcházejících komunálních volbách dám své preferenční hlasy jednotlivým kandidátům které osobně znám, kteří jsou slušní a kterým věřím. Pan Eduard Beránek patří zcela jistě mezi ty nejlepší. Jan Roček připojuji článek, který vůbec není od tématu: Idnes 26. září 2006 http://zpravy.idnes.cz/strany-jen-obchoduji-s-vlivem-tvrdi-nova-zprava-ftj-/domaci.asp?c=A060926_131735_domaci_rb Zástupci české pobočky Transparency International se velmi ostře pustili do chování politických stran v zemi. Podle nich jsou strany uzavřenými spolky zaměřenými na získávání vlivu. Strany jsou prý také odpovědné za vysokou korupci v zemi. Vedení Transparency International (TI) sleduje korupční prostředí v Česku už několik let, ovšem ještě nikdy nevystoupilo s tak ostrou kritikou politických stran, jako v úterý. Politici to "schytali" hned za několik věcí. Stav české politiky je prý příčinou nelichotivého postavení Česka v žebříčku světové korupce. Politika je za tuto korupci přímo zodpovědná. Strany si žijí svůj vlastní život, kdy se několik málo členů neustále drží u moci, rozděluje si důležité posty ve státě a dává si pozor, aby o tuto moc nepřišli. A k tomu všemu je prý ještě celé financování stran zcela nepřehledné. "Politické strany v Česku postupně zmutovaly do firem obchodujících s vlivem," tvrdí Michal Štička z Transparency International. On a jeho kolegové v úterý zveřejnili hned několik studií, které nesou poněkud složitý název - Transparentní procesy v politickém rozhodování. Všechny přitom "svázali" do knihy o 232 stranách, na nichž se lze dočíst mnohé o chování i financování politických stran, stejně jako o tom, jak vypadá život uvnitř těchto stran či jaké problémy se točí kolem vyšetřování politiků. "Zasloužilí" straníci nové lidi nepouští A z čeho "odborníci na korupci" vycházejí, když srovnávají strany s firmami, jejichž byznysem je vliv? Jednoduše řečeno, z jejich pohledu tvoří politické strany jen několik málo členů, kteří si žijí svým vlastním životem, aniž by měli zájem pouštět mezi sebe nové zájemce. Štička to ukazuje na příkladu vnitrostranické demokracie, tedy na výběru kandidátů do vysokých funkcí. "Taková demokracie je v České republice chimérou. Strany nemají dostatečná pravidla pro obsazování kandidátních listin, a pokud je mají, tak je zhusta nedodržují," říká. "Moc se tak reálně soustředí do rukou několika stovek lidí, z nichž jsou mnozí funkcionáři," doplňuje ho kolega David Ondráčka, který mluví o o tom, že tito lidé si nastavují takový systém, aby o své posty nepřišli. "Místní kartely mezi sebe nové lidi nepouští. Politika se neokysličuje, objevují se stále stejní lidé," vysvětluje Ondráčka. Zároveň upozorňuje ještě na jedno riziko, které přináší nízký počet straníků. Tímto rizikem je fenomén mrtvých duší. "Je velmi snadné získat naoko několik nových členů, zaplatit jim nízké příspěvky a s jejich pomocí se poté dostat mezi kandidáty na nějaký post," tvrdí Ondráčka. Vysoké posty ve státě jen pro "vyvolené" Výkonná ředitelka TI Adriana Krnáčová upozorňuje rovněž na to, že nepříliš početné členstvo stran má možnost disponovat velkými penězi. "Strany uspokojují jen potřeby malé skupiny lidí, tedy vlastních členů. Stát ale dává stranám ročně téměř tři čtvrtě miliardy korun, přitom počet jejich členů jde do tisíců, moc se tak koncentruje do velice úzké skupiny lidí, to je alarmující," míní Krnáčová. Zástupci TI v úterý poukazovali také na to, jak každá strana, která se dostane k moci, téměř okamžitě mění státní aparát a dosazuje své lidi. "Tyto změny udělají pro to, že v Česku nemáme nastavená pravidla, kam až by měla sahat moc politiků v personálních otázkách ve veřejné správě," podotýká Štička s tím, že pak jsou ve velkém vyměňováni lidé od nejvyšších míst až po nejnižší.

královna věnných měst - chrudim Holmatro PHB731 09.10.2006 22:16
Vážený pane Cenzuro chci se zde zastat SDH Chrudim, jelikož i já jsem členem hasičského cechu a členy SDH i HZS znám osobně. já sám jsem člen SDH Golčův Jeníkov http://www.hasici-gjenikov.cz/ a VHZS Kutná Hora tak o hasičině něco málo vím. Ono opravdu tato prace moc na veřejnosti vidět není až na krvavé nehody na TV Nova,ale jet například v 1.30 rano hasit a hlidat požařišté dalších 12 hodin po likvidaci a to vše zadarmo...ja to oceňuji, vy asi ne, vím totiž jaké to je. Myslim si osobně že svými výroky zde křivdíte a měl byste si uvědomit co říkate, kdo si myslíte, že např. na silvestra dbá o to, aby pyrotechnika nezapálila například ty Vaše keře. A to samé platí i o ČČK také dělají dobrovolně a zdarma. A co dělají pro město: co třeba prezentace města tím,že místní jednotka 14 dní pomáhala likvidovat následky povodní v obci Štechovice spolu s ČČK CR. A k těm soutěžím kluci jsou mladí mnozí z nich běhají 1. rokem a je to znát až spolu budou běhat 5 a více let v neměnném složení učitě to bude lepší. A ten Váš kamarád hasič ať Vám vysvětlí rozdíl mezi strojem SDH CR a SDH Seč ono na tom stroji to moc záleží. Mrkvička Pavel P.S. Doufám že se také představíte ať víme kdo by vše udělal nejlépe a občané Vás můžou zvolit třeba starostou. Nebo se za své názory stydíte?

Kušta Ben 09.10.2006 21:59
Pokud mám informace, tak o nákupu pozemků rozhodovalo zastupitelstvo. Nevím, proč se tady melou kolem dokola nesmysly. Jestli se to městu zdálo výhodné, koupilo za nabídnutou cenu. Kdyby se jim to výhodné nezdálo, nechalo by pozemky být a družstvo ať si s nima dělá co chce. To je vše. Tady se ale ze všeho dělá politika a zkoumá se jestli náhodou nevydělal velký mág Kušta. Podle toho, kolik mu tady věnujete prostoru musí být geniální. Nebo tak geniální není a vy jste jenom hloupí ...

Eduard Beránek - dvojka ODS Ben 09.10.2006 21:51
Myslím, že pan Beránek rozkládá ODS zevnitř. Docela mě to mrzí. Byl jsem jejich voličem. Ale po tom, co se tam děje. Nechápu, proč si dělá osobní kampaň. Ale je to jeho boj. Škoda, že to oslabuje ODS. Vydělají na tom asi jen komančové a prodělají všichni ostatní.

Eduard Beránek - dvojka ODS Freeware 09.10.2006 21:27
Katarze bývá bolestivá. Je to ale vždy lepíš, než pokračovat v cestě do pekel. Podívejte se na kandidátky, které ODS postavila v Chrudimi a ve Slatiňanech. Podívejte se, kdo jsou lidé kandidující na prvních místech (postech lídrů). Podívejte se na www.volby.cz, jakých "úspěchů" dosáhli tito "lídři" v minulých komunálních volbách. Když toto učiníte, dozvíte se, že tito lidé u voličů neuspěli! Přesto je ODS opět staví proti vůli voličů na přední místa. A to je cesta do pekel. Je to též jeden z důvodů, proč jsou lidé znechuceni politikou a nechodí k volbám, neboť je takovýto postup stran utvrzuje v tom, že nemají skutečnou možnost cokoliv ovlivnit. V jedněch volbách totiž vyjádří svou vůli "nemít" někoho starostou a ejhle, on je ve volbách následujících opět na prvním místě kandidátky...

Eduard Beránek - dvojka ODS janek 09.10.2006 19:24
Dobrý den, já tomu také moc nerozumím. Jsem pravicově založený a mám problém.Jak můžu volit stranu /ODS/ která v Chrudimi předvádí předvolební frašku. Ať už to bude pan Beránek, či pan Čechlovský. Ale jak hodnotit práci pana Pištory a vůbec vedení strany? A jak si my voliči máme představit povolební spolupráci těch nahoře napsaných na kandidátce? Letošní předvolební kampaň ODS je špatný příběh. Bohužel.

Feťáci ANO 09.10.2006 18:15
U sousedů - my máme jen průmyslovou zonu a sklep na náměstí. Ok?

Feťáci Kwajdan 09.10.2006 15:44
Jsi zajímavý exot,kterého rádi vyšetří v Bohnicích,a určitě si tě tam nechají na pozorování.

Feťáci kokotek 09.10.2006 15:11
a co perník? ten by tu nebyl?

Kušta Lord John 09.10.2006 14:29
Ano, pane Pavlíčku. Ještě byste při své obhajobě mohl dodat, že jste z družstva Agrospol Eco stačil včas vystoupit, a tudíž jste zcela čistý, neboť jste na tom pozdějším zisku nenesl podíl. Takto jste se přeci vždy hájil - a proč vlastně, jestliže ten obchod byl tak čistý, jak nyní předestíráte? Odpovím vám pěkně popořadě: * Pan Kušta možná nestál u samého zrodu Chrudimské volby, nicméně např. na stránkách www.volby.cz je možno ověřit si, že za ni již v té době, kdy do chrudismkého zastupitelstva kandidovala poprvé, pan Kušta kandidoval. Již tehdy a od té doby vždy patřil k jejím čelním osobnostem. * Tvrdíte, že o průmyslové zóně se uvažovalo již dlouho. Komunisté prý do areálu dokonce přivedli dvě vlečky, "které zasahují až do vlečky" (??). To je sice pravda, ale v 90. letech panoval útlum průmyslu, Transporta se potácela na pokraji krachu a nakonec i zkrachovala. V této situaci je opravdu dost odvážné uvažovat o rozšiřování průmyslového areálu, nemyslíte? Podpora průmyslových zón se rozjela až s nástupem vlád ČSSD po roce 1998 a stejně tak město Chrudim teprve tehdy začalo uvažovat, že by se pokusilo oživit ve městě průmyslovou tradici. Pokud si ale vzpomínám, tak ačkoli pole vedle Transporty představovaly horkého kandidáta, uvažovalo se i o jiných pozemcích, případně o revitalizaci areálu Transporty, apod. Ty pozemky v místě nynější průmyslové zóny nebyly zkrátka jediná možnost. Přesto se náhle pan Kušta společně se svými společníky rozhodl tyto pozemky začít vykupovat. Co ho k tomu vedlo? A pokud opravdu jen obchodnický čich, vysvětlete mi: připadá vám skutečně morální nejprve na prodeji vydělat od města desítky milionů a následně jej zkritizovat, že byl pro město nevýhodný? To pan Kušta nevěděl již při tom prodeji? A jestliže to věděl, proč se nepokusil, aby byl pro město výhodnější? Jistě, nemusel, je to podnikatel. Ale pak ať nám tu nevykládá, že mu jde především o prospěch města. Dokázal, že to není pravda.

Kušta pavlicek 09.10.2006 14:00
Milý Lorde Johne, jen pro pořádek, několik málo faktických poznámek - * Chrudimská volba vznikla více než 4 roky před nákupem pozemků pro průmyslovou zónu. * Ing. Milan Kušta nestál při vzniku tohoto subjektu, vstoupil myslím nejméně 2 - 3 roky po začátku existence tohoto občanského sdružení * Pozemky za Transportou - byly uvažovány jako rozvojová plocha pro průmyslový rozvoj už dlouho za totáče - což dokazují i dvě železniční vlečky, které zasahují poměrně hluboko do vlečky. Odhadnout tyto pozemky (řady vlastníků a ještě delší řady spoluvlastníků a dědiců) jako vhodné pro užití pro PZ tedy mnoho geniality ani nepotřebovalo. pp.

Eduard Beránek - dvojka ODS Ing. Luděk Vlk 09.10.2006 11:29
NAPROSTÝ SOUHLAS.

Feťáci LukeD 09.10.2006 11:22
Kdyby jsi radši místo hulení chodil do školy. Po přečtení tvýho příspěvku mám chuť ti rozšlápnout injekční stříkačku na ksichtu. Ne ani tak kvůli obsahu co jsi tu vyblil, ale za to, že jsem to tu musel po tobě dešifrovat. NAZDAR.

Kušta Lord John 09.10.2006 11:10
Myslím, že tak trochu mlžíte vy. Buď z neznalosti, nebo z podlého záměru. Celý projekt byl připraven některými lidmi z Okresní hospodářské komory, kde pan Kušta dělal místopředsedu a současně byl jedním z pěti podílníků družstva Agrospol Eco. Klíčová jednání probíhala především mezi zástupci města a panem Kuštou. To, že pan Kušta nefiguruje jako jednatel firmy, je docela logické. To družstvo fungovalo jako zástěrka pro skutečný podnikatelský záměr. Pan Kušta byl již tehdy docela známým chrudimským podnikatelem, tudíž se patrně rozhodl, že se bude držet v pozadí a nebude nikde figurovat.

Eduard Beránek - dvojka ODS gun 09.10.2006 11:00
Ještě aby nebyli naštvaní. Když se v "demokratické" straně někteří členové nepřijímají. Někteří meli být minulý rok vyloučeni a ..... NAJEDNOU ..... strana přijme nekolik lidí kteří přijdou, .... odhlasují podporu 123 a pak už se třeba nikdy neobjeví . Jenom díky tomuto byl pan Beránek poražen va těchto "demokratických" primárkách. Proto považuji individuální kampaň pana Beránka za adekvátní odpověd. Paní Páralová si do parlamentu udělala taky vlastní kampaň a ODS to asi nohy nepodlomilo.

Kušta Pepin 09.10.2006 08:50
Myslím, že mlžíte. Ať hledám jak hledám, pan Kušta není ani statutární zástupce družstva o kterém zde mluvíte. Podívejte se na to, než nám budete něco podsouvat. Ú p l n ý v ý p i s z obchodního rejstříku, vedeného Krajským soudem v Hradci Královéoddíl Dr, vložka 875 -------------------------------------------------------------------------------- Datum zápisu: 4.července 2000 Obchodní firma: DRUŽSTVO AGROSPOL ECO Zapsáno: 4.července 2000 Sídlo: Lukavice 10, 538 21 Slatiňany Zapsáno: 4.července 2000 Identifikační číslo: 259 40 171 Zapsáno: 4.července 2000 Právní forma: Družstvo Předmět podnikání: - Zemědělská výroba Zapsáno: 4.července 2000 - Koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej Zapsáno: 4.července 2000 Statutární orgán - představenstvo: Předseda družstva: Jaroslav Čížek, r.č. 311114/038 Svojšice, Stojice 22, PSČ 533 62 Zapsáno: 4.července 2000 Místopředseda družstva: Martina Vaňourková, r.č. 805810/0435 Praha 10, plk. Mráze 1189/8 člen pověřený členskou schůzí Zapsáno: 4.července 2000 Způsob jednání za družstvo: Jde-li o právní úkony pro které je zákonem předepsaná písemná forma, které se týkají nabývání nebo prodeje nemovitého majetku, případně jeho zástavy, nebo dále provozních výdajů jejichž celková částka k jednomu subjektu přesáhne 10.000,-- Kč jednorázově nebo během doby kratší než 3 měsíce je oprávněn jednat předseda společně s místopředsedou a toto konání podléhá schválení členské schůze. Ve všech ostatních případech jednání za družstvo je oprávněn jednat předseda nebo místopředseda, případně jiný pověřený člen a to každý samostatně. Zapsáno: 4.července 2000 Základní členský vklad: 10 000,- Kč Zapsáno: 4.července 2000 Zapisovaný základní kapitál: 60 000,- Kč Zapsáno: 4.července 2000

Kušta Jan Roček 09.10.2006 08:08
Zde jsou veřejnosti přístupné informace o doméně www.chrudim.cz, které si lze u registrátora snadno ověřit: Detailnější info o doméně Doména : chrudim.cz Popis : Omega plus;Chrudim; Vlastník domény : MK283-RIPE_XX Název : Omega plus Adresa : Poštovní adresa Ulice : Kozeluzska 554 Město : Chrudim PSČ : 537 01 Země : CZ Technický správce : JK582-RIPE_XX Registrátor : REG-GENERAL-REGISTRY Typ upozornění : Upozornit Upozornění na email : kusta@chrudim.cz DNS servery : ns.omegaplus.cz, ns1.omegaplus.cz Vytvořena : 11.12.1997 Zaplacená do : 21.10.2009 Potvrzení pravidel : 20040801 Jméno a příjmení : Milan Kusta Potvrzeno dne : 16.08.2004

Kušta Leto 09.10.2006 06:35
Lorde,opět moje slova.Tedy kdo,kdy se zajímal o to,že do nedávna OMEGA-Kušta byla jediná která měla pod sebou celou počítačovou sít úřadu?+Vše kolem.Až když to bylo již veřejné tajemství se toto bohatství rozděliko několika poč.firem?Jinak,pokud bude tolik nebezpečný starostovi-Libému +přátelům,tolik budete o všem vědět tak Vám zajištuji předem také podobné místo na radnici.Je ale vidět,že to byl pro starostu mimořádný tah,již neřekne na nic ani slovo a radnice má klid na všechno to kolem.Otázka,bude někdo a kdy řešit opravdu situaci v Široké ulici.Dříve a ted.Někdo tam vše sice stále něco fotí,ale to bude asi někdo z města pro to aby od firem bylo víc.

Kušta Leto 09.10.2006 06:20
Lorde,neodporuj-zbytečné.Ten paán-číslo ti stejně vše vyvrátí a jistě ví proč ze sebe dělá kašpárka a komu tím slouži.Nebo to je on.Tedy opět směšná debata.P.Kušta+prům.zona.Ale to opravdu ČÍSLO je asi Mág a dokáže,že vlastně mistr KUŠTA je pro město spolu s Libým SANTA KLAUS.Již tomu věřím předem.

Kušta Leto 09.10.2006 06:11
Lorde,dobrý postřeh.Je to opravdu pravda.Přesto-kdo na jeho místě by něco dělal jinak.Jenom jediné,až v tomto městě již nebude na čem zbohatnout kam se odstěhuje?Vždyt i Beran vyhrožuje Chrudimi,že se odstěhuje do Rakouska.Otázka-koho vezme se bou a kolik lidí asi bude plakat?Jinak starosta?Vždyt Kušta velice dobře ví,že pro něho je a bude nejlepší kdy zůstane pouze ,mimořádně spoleh.kamarád této Šlechty města.Jinak to ale bylo super.

Kušta Lord John 09.10.2006 02:15
Máte na mysli např. uživatele 123? Ten bývá velice halasný....

Kušta Lord John 09.10.2006 01:35
Pokud vše bylo tak, jak má, potom panu Kuštovi gratuluji ke geniálnímu podnikatelskému čichu. Považte sám: ačkoli ještě nebylo zřejmé, kde přesně průmyslová zóna bude (věděli to patrně jen zastupitelé, kteří to ale, pokud jim budeme věřit, nikomu nesdělili), pan Kušta společně s dalšími podnikateli začal investovat miliony do doposud téměř bezcenných polí poblíž Transporty... Svou investici následně pohádkově zhodnotil. No není on úžasný? Kam se na něj hrabou ti přízemní vlatníci pozemků, kteří tak geniální čich neměli, tudíž si nespočítali 1+1 a družstvu Agrospol Eco ty pozemky prodali. Kdyby byli počkali ještě nějaký ten čásek, mohli je bývali prodat mnohem dráže...

Kušta Lord John 09.10.2006 01:13
Jinak, ještě drobnost. Před časem jsem se zajímal o to, proč vlastně oficiální stránky města Chrudimě nejsou www.chrudim.cz, ale www.chrudim-city.cz. Dostalo se mně odpovědi, že doménu www.chrudim.cz si zaregistroval pan Kušta, a protože se s městem nedokázal dohodnout na jejím odkoupení, začal ji provozovat sám (kupodivu ji nepřevedl na město za podmínek výhodných pro město, ač neustále tvrdí, že mu jde pouze o prospech Chrudimě). Nevěříte-li, doporučuji tento odkaz http://www.vizus.cz/domeny.html?action=1&domain=chrudim&tld=cz. Ale předpokládám, že to víte a opět, jak je vaším zvykem, se snažíte odvést pozornost jinam. Tento server možná provozuje někdo jiný, ale s panem Kuštou, vlastníkem domény, je evidentně ve velmi úzkém kontaktu.

Kušta Lord John 09.10.2006 00:47
1. Omega Plus má nicméně ke správci serveru velice blízko, o čemž svědčí i její trvalá reklama umístěná přímo na stránce www.chrudim.cz (možná hlavní sponzor, nicméně ta reklama tam je umístěna trvale, což o lecčems svědčí). 2. Nepomlouvám, uvádím fakta. 3. Pan Pavlíček byl rovněž podílníkem firmy Agrospol Eco, prohlašuje ovšem, že z ní odešel dříve, než došlo k prodeji pozemků městu, a tudíž s ním nemá nic společného (věřme mu). Pokud ovšem tvrdíte vy, že vámi zmíněné body jsou jediná fakta, která jste v mém příspěvku dokázal nalézt, pak tvrdím, že nehorázně lžete a přesně to zapadá do stylu vašich příspěvků (překrucování faktů, odvracení pozornosti jinam, atd.). Dalším z faktů je např. toto: Družstvo Agrospol Eco, jehož podílníkem byl pan Kušta, pozemky prodalo městu o desítky milionů dráže, než je nakoupilo od lidí poté, co jim namluvilo, že zde chce pěstovat ekologickou zeleninu. Chcete to popřít? Nebo jen odvracíte pozornost a předstíráte, že toto vůbec obsahem příspěvku nebylo? A chcete popřít i to, že přímo tento nákup pan Kušta v následné předvolební kampani kritizoval? Co vlastně kritizoval? Jak mohl tvrdit (a ten volební zpravodaj Chrudimské volby si velice dobře pamatuji, kdysi mně přišli docela zajímaví, takže jsem si ho pozorně pročetl - a tento rozpor mě zaujal), že mu jde pouze o prospěch města, a tudíž pokud by to on dostal do ruky, k podobným "úletům" by nedocházel? Nebo budete tvrdit, že lžu? Podle mě lžete vy. Kdo jste? Najal vás pan Kušta, abyste mu soustavně dělal advokáta? Nebo jste přímo pan Kušta?

Eduard Beránek - dvojka ODS Lord John 09.10.2006 00:34
Mrzí mě to. S takovou záští a z ní plynoucím negativismem vedená antikampaň, bez ohledu na následky (poškození strany ve volbách), je opravdu síla. Možná to není mnou zmíněná paní, ale sázím právě na někoho z tohoto okruhu. A je mi to líto. Proč se raději nedohodnout a jen přilévat oleje do ohně?

Eduard Beránek - dvojka ODS Mexiko 09.10.2006 00:26
to chce klid .... a nohy v teple .... nebo si je tam alespoň dát .... bohužel, i tací diskutéři tu jsou ... a ještě větší smůla je, že dávají poměrně negativní nálepku celému našemu městu!!

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE Lord John 09.10.2006 00:09
Váš příspěvek je příliš dlouhý na to, aby reagoval na všechny jednotlivosti. Musím nicméně konstatovat, že jste velice schopný v překrucování faktů. Proč jste si vlastně dal tu práci? Bojíte se, že váš favorit ve volbách neuspěje, a tak používáte nejrůznější podpásovky? K technickému stav gymnázia. Vy to nevíte, že tuto budovu po revoluci získaly jeptišky (Kongregace školských sester), které se ji také po nějakou dobu pokoušely spravovat? Protože neměly příliš peněz, odrazilo se to i na technickém stavu budovy. V majetku státu je budova gymnázia teprve několik posledních let, tudíž se teprve řeší, jak ji zrekonstruovat. Lze proto shrnout, že přinejmenším v tomto bodě jste se dopustil poměrně drzého překroucení skutečnosti. Zkusme namátkou bod další. Pan Beránek skutečně není osobou, která rozštěpila chrudimskou ODS (nevím, proč to sem před volbami taháte - vy chcete, aby ODS volby prohrála?). Spíše byl vybrán do čela určitou skupinou nespokojenců - a že není nikterak bezvýznamná, je vidět i podle hlasování v primárkách: pan Beránek prohrál o jediný hlas. Ale to jistě velmi dobře víte... Proto vám radím: zanechme zbytečných hádek a soustřeďme se na volby. Nechci zbytečně ubírat hlasy ODS, proto s největší pravděpodobností budu volit celou kandidátku. Ale na vaši nehoráznost jsem zkrátka musel reagovat.

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE reason 08.10.2006 23:59
A to je právě to, co si myslí veřejnost. Pan Beránek není jedna ruka s Libým, jak tady uvádíte, právě že naopak. Škoda, že se v Chrudimském zpravodaji nepíše, jak kdo hlasoval.

Kušta 123 08.10.2006 23:32
Milý Johne, epický talent máte, děj byl zajímavý, gradoval, ale to finále. Odnikud nikam. To už i ten David Půlpán z mrdfDNES píše zajímavější historky. Ptáte se, co si o tom myslím? Ta konstrukce je hodně odvážná a postavená na špatných faktech. Nevěříte? Čtěte se mnou: 1. Server www.chrudim.cz neprovozuje OmegaPlus, ale náš trpělivý hostitel ing. Lukáš Němec. 2. Nesnažím se Vás přesvědčovat, že pan Kušta je dobrodinec města, pouze se snažím upozorňovat na skutečnosti, které jsou v protikladu s pomlouváním jeho jména. Obyčejná slušnost, chcete-li. 3. Chrudimská volba byla založena několik let před nákupem pozemků PZ (zdroj Pavel Pavlíček, předseda CHV) Toto byla jediná fakta, která jsem ve Vašem příspěvku našel. Bohužel, všechna jsou nepravdivá. Zkuste někdy tvořit svůj názor na základě ověřených faktů. Nevytvářejte fakta na základě Vašich přání. Uvidíte, že Vás pak psaní příspěvků bude více bavit a možná pobavíte a poučíte i ostatní.

Kušta Lord John 08.10.2006 23:24
Vidím, že jste se opravdu rozjel. Teď jste mi to nandal. Dokonce jste mě obvinil z ovlivnění komunismem, závisti, malosti... Vlastně jste prokázal takové hezké chování komunistického aparátčíka, který také věděl všechno nejlíp. Vězte, že panu Kuštovi skutečně nezávidím. Vím velice dobře, co takové podnikání obnáší, že to není žádné válení se na penězích, nýbrž léta tvrdé dřiny. Ale trvám si na tom, že pan Kušta není vhodný kandidát na starostu a už vůbec ne takový filantrop, za něhož se ho pokoušíte vydávat. Pan Kušta je podnikatel a pochybuji, že bude více hájit zájmy města, nežli své vlastní podnikatelské. Co se týče onoho "nesdělení pravdy": jak pan Kušta vlastně věděl, že tam bude průmyslová zóna? Možností bylo více, menší zóna později vznikla i v Pardubické ulici... Přesto to pan Kušta riskl a vykoupil pozemky přesně v tom místě, kde ta zóna později vznikla. Zvláštní... Nu, musíme věřit, že to skutečně nevěděl a byl to pouze jeho geniální podnikatelský čich...

Kušta Lord John 08.10.2006 23:19
Možná kdyby to nejdřív koupilo město a pak mu to za babku přenechalo, tak by býval chtěl...

Kušta Lord John 08.10.2006 23:16
Nevymyslel jsem si nic nebojte se. A buďte si jist, že téměř žádné diskuzní fórum není skutečně anonymní, což vám potvrdí každý, kdo se trochu zabývá informačními technologiemi. Naznačím např. tuto cestu: není takový problém ukládat IP-adresy uživatelů zdejší diskuze. Server Chrudim.cz provozuje Omega Plus. A - ano, i já jsem připojen k internetu přes tuto firmu... Takže - pro mě jsou ony zmíněné informace dobrým dokreslením obrázku, který o panu Kuštovi mám. Protože však nemám důkazy, přestaňme se jimi nyní zabývat. Raději uvádím podložená fakta. Nuže, zde jsou. Ponechme nyní stranou podnikání pana Kušty (v něm je bezesporu úspěšný a já coby pravicově smýšlející člověk mu to přeji), neboť diskuze o panu Kuštovi se již dlouhodobě ubírá poněkud jiným směrem. Skupina zdejších uživatelů včetně vás se ostatní usilovně snaží přesvědčit, že je pan Kušta nebývalým dobrodincem našeho města, divže ne samým Spasitelem, někdo by pana Kuštu dokonce rád viděl jednou starostou a dokonce si myslí, že by po něm mohla být pojmenována ulice (a co ulice – proč bychom se nemohli přejmenovat na Kuštov? Stejně nám tak již ironicky říkají). Jsem si jist, že tomu tak není. Připomeňme fakta z průběhu výkupu pozemků pro průmyslovou zónu. Na počátku stáli lidé z Okresní hospodářské komory v čele s panem Kuštou, kteří si založili družstvo Agrospol Eco a začali od lidí vykupovat pozemky s tím, že zde chtějí pěstovat ekologickou zeleninu. Získali je tudíž levněji, než kdyby přiznali, že je vykupují kvůli průmyslové zóně (zní to přeci pěkně: ekologická zelenina, leckterého původního majitele pozemků-taktéž občana Chrudimě jistě mohlo zahřát u srdíčka, k jak bohulibému záměru to vlastně přispěl, ekologické, vždyť to je tak pěkné - ochrana přírody dneska hodně letí). Přejděme nyní fakt, jak pan Kušta a ostatní zjistili, že zde jednou bude průmyslová zóna (věřme, že byli skutečně vedeni pouze logickou úvahou, že jinde ta zóna zkrátka být nemůže, a ne např. dohodou s vedením města – protože v tom případě by to bylo zneužití informací v obchodním styku) a postupme dál. Družstvo Agrospol Eco totiž pozemky prodalo městu o desítky milionů dráže, než je původně nakoupilo. Ano, řeknete – no a co, podnikatelům vyšel jejich záměr a my máme průmyslovou zónu. Shodnu se s vámi, že průmyslová zóna bude pro město spíše přínosem, neboť umožní vytvoření většího množství pracovních míst, a byl bych ochoten přistoupit i na těch čtyřicet milionů jako určitou daň za tento přínos. Jenže pak je tu ještě fakt, že pan Kušta a jeho přátelé z družstva Agrospol Eco si založili politickou stranu Chrudimská volba, která za jedno z nosných témat své předvolební kampaně přijala kritiku nákupu pozemků pro průmyslovou zónu. Přímo pan Kušta se odvážil tvrdit, že na rozdíl od představitelů města jemu jde o prospěch města, a tudíž kdyby to dostal do ruky on, k podobným věcem by nedocházelo. Jenže on už to v ruce měl! Právě při tom výkupu pozemků. Někdo z Chrudimské volby dokonce před časem vypustil fámu, že starosta Libý přijal ve věci průmyslové zóny úplatek. Ovšem když to domyslíme do důsledků: právě pánové zakladatelé Chrudimské volby musejí moc dobře vědět, zda starosta úplatek přijal, či nikoli, protože pokud ano, dali mu ho sami! Takoví pánové že jsou nejvhodnějšími představiteli města? Možná v Chrudimi existují dva lidé téhož jména Milan Kušta, jeden z nich náruživý podporovatel města Chrudimě, zatímco druhý nelítostný podnikatel, který se k prosazení svých zájmů nezalekne před žádnou metodou. Nebo je možná jenom jeden pan Kušta, ale trpí rozdvojením osobnosti, takový Jekyll a Hyde. Anebo je to všechno jen jeden pan Kušta pouze jedné osobnosti, velmi schopný podnikatel, který umí tvrdě jít za svým. Toho ovšem nepovažuji za vhodného kandidáta na starostu: vždy budu mít obavu, zda spíše nesleduje vlastní podnikatelský záměr, nežli prospěch města. Již jednou prokázal, co je mu bližší. Co myslíte vy?

Kušta 123 08.10.2006 23:14
Shote, Vám povolují nervy ... O dalších podnikatelích tu díky bohu nebyla řeč. Pokud si vzpomínám, Vy jste byl první, kdo začal lustrovat pana Kuštu a zpochybňovat vše, co je s jeho jménem spojeno. Diskuse přispěvovatelů Vám Vaše vývody zpochybňila, takže jste se jako správný oportunista okamžitě vydal jiným směrem, říkaje v posledním příspěvku: "Takže nejenom p. Kušta odvedl kus práce." Koho si vyberete nyní? Stejně tak manipulujete s údajnou zadlužeností města. Nejdříve pláčete, jak město krachuje a na moji otázku, jaký že je dluh města, odpovídáte větami: přečtětě si pana Řezníčka či zápisy ze zastupitelstva. Shote, když něco nevíte, zkuste se nejdříve zeptat a pak dedukujte závěry. Tipuji, že rozpočet města byl navržen jako vyrovnaný a stejně tak bude tento finanční rok opět schválen. Vsadíte se? Nevím jestli Vašeho zaměstnavatele zajímají Vaše politické názory. Odhaduji, že ne. Co ho ale zajímá určitě je čas, který v pracovní době věnujete pomlouvání na tomto webu, čímž ho okrádáte o peníze.

JAKÉ VLASTNOSTI MÁ MÍT STAROSTA?APEL NA VOLIČE shot 08.10.2006 23:13
Zde je subjektivní záznam, jak kteří zastupitelé pracují na zastupitelstvu: Volební strana : Chrudimská volba PhDr. Ivana Hrochová - diskutuje, navrhujeMUDr. Hana Ženková - mlčíIng. arch. Karel Thér - diskuteuje, navrhujeMgr. Jana Malá - diskuteuje, navrhujeLuboš Jelínek - diskutuje, navrhujeVolební strana: KDU – ČSL, US - DEU Ing. Ondřej Kudrnáč - diskutuje, navrhujeMgr Tomáš Kopecký - diskutuje, navrhujeBc. Miloslav Macela - diskutuje, navrhujeMgr. Tamara Volejníková - mlčíVolební strana: KSČM Ing. Jaroslav Moučka - diskutuje, navrhujePaedDr. Ivan Bělohlávek - mlčíMgr. Pavel Žampach - mlčíFrantišek Balcar - mlčíVolební strana: ČSSD Ing. Jaroslav Trávníček - diskutuje, navrhujeMUDr. Jaroslav Půlpán - mlčíMUDr. Tomáš Vondráček - mlčíMiroslav Joska - mlčíVolební strana: ODS Mgr. Pavel Kobetič - mlčíPetr Vojtěchovský - mlčíEduard Beránek - navrhujePetr Židek - mlčíIng. Ladislav Libý - diskutuje, navrhujeBc. Jan Čechlovský - mlčíVolební strana: Nezávislí Mgr. Petr Řezníček - diskutuje, navrhujeMUDr. Miloš Broďák - mlčíMUDr. Věra Ždímalová - diskutujeTomáš Židek - diskutuje, navrhuje Tolik příspěvek Tallymama z 18. 03. 04 Takže proč volit p. Beránka? Za to že sedí jako pecka a hlasuje pro vše, co náš pan milovaný starosta a nyní i poslanec, naše slunce jasné p. Libý navrhne? Je ovšem pravdou, že starostu volí zastupitelé a my voliči a občané Chrudimi jim do toho nemáme právo kecat. A že starosta bude zvolen z členů zastupitelstva. Takže klidně i znovu náš pan milovaný starosta a nyní i poslanec, naše slunce jasné p. Libý, zvláště, budou-li nové volby do parlamentu.

Kušta shot 08.10.2006 23:04
Opravdu tvé úvahy jsou skvělé. Obdobně asi uvažoval Milouš Jakeš – viz jeho projev o kůlu v plotě. Čistá logika. Nemám-li pravdu, musím zaútočit. Jedno jak a proč, jen ať odvedu pozornost, že ano?

Kušta 123 08.10.2006 22:57
Z Vaší logiky tedy usuzuji, že Žralok nebo Kateřina byly v majetku města? Mistrovská úvaha ... Shote, snažte se trochu, je tu zábava jak na pohřbu:)

Kušta shot 08.10.2006 22:44
Protože Bída nebyla majetkem města.

Kušta shot 08.10.2006 22:43
A zase tady lžeš, překrucuješ. Tak se někdy projdi po Chrudimi. Podívej se co je nově opravených objektů. A nejen obchody, ale i rodinné domy, bytovky, průmyslové objekty – třebas TMT. Takže nejenom p. Kušta odvedl kus práce. Kdybychom měli každého, kdo se jen trochu stará o svůj majetek stavět na podstavec spasitele města, to by se ty podstavce nestačily vyrábět. Jinak ano, p. Kušta ty domy opravil velmi pěkně. Zadluženost města? Přečti si článek p. Řezníčka v městském zpravodaji, zápisy z jednání zastupitelstva kolik a na co si město půjčilo a ještě bude nespíše muset půjčit. Lituji toho, kdo se bude snažit stav městských financí zvrátit, ale budu mu fandit. Mé příspěvky jsou psány ve většině případů večer, kromě dnů kdy mám dovolenou apod. Takže opět, nelži. Ale ty rovně mluvit neumíš, že ano? A slova morálka a čest? To jsou pro tebe zřejmě jen slova ze slovníku, jejichž význam nechápeš. Mému zaměstnavateli je totiž jedno jaký mám politický názor, jakého jsem vyznání a ani se mne nedotazoval na sexuální orientaci. Má na své zaměstnance zcela jiné požadavky.

Kušta 123 08.10.2006 22:21
Ano, připadá mi to v pořádku. Pan Kušta neudělal nic jiného, než že nakoupil, sloučením zhodnotil a se ziskem prodal. Takhle funguje obchod od starověku a díky Bohu, že tomu tak je dodnes. To, že každému nevykládal co bude dělat je přirozené. Vy byste svoje obchodní záměry vykládal na potkání? Opravdu? Že to vidíte jinak je též přirozené. Nezažil jste za komunismu nic jiného než rovnostářství, přerozdělování a závist, tudíž i Váše názory pocházejí z podobného filosofického zázemí. Nevěšte ale hlavu. Dvacet, třicet let života v demokratické společnosti Vám tu "optiku" opět narovná:)

Kušta 123 08.10.2006 22:03
No jo ... To mohl. Ale co když nechtěl:)

Kušta 123 08.10.2006 22:02
Ale nebojte se Johne, jste na anonymním diskusním foru. Jen to povězte:) Nebo jste si to všechno vymyslel?

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141  140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.