Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Veterina pro králika Jaro 01.03.2011 15:49
Super-ordinace+prostředí-lékařka se vám o něho bude jistě mimořádně-starat-mám malého Praž.krysaříka a je to mimořádné.Středa má ale ord.hodiny až od-13-19,00.Místo-u Vlak.nádraží-proti u cukrárny za ní o dva domy-označeno na zdi+oknech.Nechte mě v ordinaci vzkaz-hezký první jarní den-spokojenost,jistě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Veterina pro králika Samík 01.03.2011 14:24
Prosím poraďte mi nějakou veterin.amb.specialujícíse na malá plemena/pro zakrsl.králíka/ v Chrudimi.Díky S.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem drive 27.02.2011 23:03
Koukám, že panu místostarostovi Málkovi se to celé začíná vymykat z rukou. Žádná korupce se nenašla, žádné temné síly neobjeveny, takže nezbývá, než začít hledat náhradního nepřítele a odvést pozornost od průseru, do kterého se brzo dostane město Chrudim. Ten se jmenuje vracení peněz z dotace EU a důvodem bude, že město nestihne celý projekt dokončit v termínu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem OBCAN.007 27.02.2011 15:54
Celá akce MBS by mohla být klidne křištálově čistá, kdyby nebyla tolik propojená s uskupením lidí z Ch.V., kteří za pomoci ODS vyvedli už předtím tolik peněz z městské pokladny. Takto je více než jasné, že audit by byl více než potřebný, i když nemůže odhalit nic ze zákulisí tvorby smluv města s aktéry, které se více než na majetkovém nebo investičním odboru tvořily u Modré hvězdy. obcan
Reagovat na tento příspěvek
 
Test kvality vody MIREK 25.02.2011 07:28
 
Test kvality vody Kora 23.02.2011 18:46
Zeptej se shota, ten ví všechno.
Reagovat na tento příspěvek
 
Test kvality vody Tommy 23.02.2011 12:58
Vodní zdroje Chrudim http://www.vz.cz/labs.htm Cenu netuším.
Reagovat na tento příspěvek
 
Test kvality vody Tester 23.02.2011 12:57
Neví někdo pls., kde se dá v Chrudimi otestovat kvalita vody ze studny? Případně kolik to stojí? Díky.
Reagovat na tento příspěvek
 
beseda, pepa nos 23.02.2011 12:38
Proč je teda už cca 7 let zavřená vinárna v Muzeu? Nedalo by se to pronajmout?
Reagovat na tento příspěvek
 
festival Jeden svět v Chrudimi louda 23.02.2011 10:16
Tak zase bude festival Jeden svět. To je fajn, jedna z mála věcí co tu stojí za to. http://www.sance.chrudim.cz/jedensvet.php
Reagovat na tento příspěvek
 
No prostě vesnice Chrudim Agarwal 23.02.2011 08:00
Tak v tom já s vámi naprosto souhlasím, proto jsem také o čtyři příspěvky výše (http://chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=14827#focus) na toto malé faux-pas chrudimského kulturního života upozornil. Nijak to ale nesouvisí s kvalitami kurátora výstavy v MBS (a jak vidím opravdu ani nevíte kdo by to měl být). Zrovna tak jak vidím nemáte ani páru o tom obrazu z kostela sv. Josefa i když tady zasvěceně píšete o mizerných kvalitách případné barokní sbírky v MBS. Proto mi nezbývá si o vás myslet, že plácáte a děláte soudy bez patřičných znalostí i v jiných příspěvcích.
Reagovat na tento příspěvek
 
No prostě vesnice Chrudim shot 22.02.2011 22:22
Mám dojem, že pokud někdo prezentuje rok baroka, mohl by být zahajovací koncert v tomto duchu. Nebo alespoň pár takových koncertů. Mohly být přizvány i nějaké soubory zabývající se hudbou baroka a to jak ve vážném provedení, tak i soubory hrající barokní hudbu na moderní nástroje či naopak v dobovém ladění nástrojů. Občas proběhhne něco takového na zámku v Pardubicích a je to velice pěkné. Také mohly být přizvány kapely mající v repertoáru barokní hudbu v moderním hávu. Jinak vůbec nemám důvod myslet si, že kvůli vyhlášení roku baroka se jiná hudba v Chudimi nebude hrát.
Reagovat na tento příspěvek
 
beseda, shot 22.02.2011 22:10
Předem přiznávám, že podnikání v pohostinství nerozumím. Ale jen takový názor: mám dojem, že většina restaurací v Chrudimi, a nejen v Chrudimi je plná jen přes obědy. To samozřejmě neplatí obecně a hlavně to neplatí pro podniky, kde se spíše jen točí pivo, ty jsou poloprázdné zase v době oběda. Jinak by mne zajímalo, zda je resturace Muzeum dotována, či zda do městského rozpočtu přispívá. Zřejmě přispívá, když tam mají v době oběda plno, tedy hlavně úředníků města. Ale je tam poměrně slušné prostředí a i ty obědy nejsou nejhoší.
Reagovat na tento příspěvek
 
beseda, stefanie.com 22.02.2011 16:25
Je hezké, že se nestydíte za své jméno, ale narovinu.... Jsem názoru, že za soukromého podnikání byla restaurace více jak z poloviny plná. Teď? Ano, témeř přez obědy nebo v plesové sezoně, jinak zde mají mrtvo.
Reagovat na tento příspěvek
 
beseda, stefanie.com 22.02.2011 16:22
Doblej, tak vám mohu ubezpečit, že ani nevíte jak jste blízko pravdě. Dalo by se říci, že město to dost hustě dotuje, nevím co přesně a jak, vinárna nefunguje ale je nová i s nábytkem, vše se rekonstruje, ale jen na plesovou sezonu, jinak zeje restaurace dost prázdnotou..
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak dál s Chrudim.cz .... Tommy 22.02.2011 12:10
Mě osobně tento web naprosto vyhovuje v podobě v jaké je teď. Je jasný, přehledný a vše je na dosah jednoho kliknutí. Ne každý "upgrade / modernizace" webu je vždy kuprospěchu právě uživatelů. Jediné bych snad změnil je inzerce. A to na placenou a soukromou. Dost mě otravují stále se opakující nabídky realitek.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak dál s Chrudim.cz .... Administrátor 22.02.2011 11:14
Vážení návštěvníci našeho serveru www.Chrudim.cz, jak jste se mohli nedávno dočíst v mediích, město Chrudim odstoupilo od svých plánů na společném využití domény www.Chrudim.cz jako oficiálních stránek města. Více informací například zde: Článek - Český rozhlas Tyto původní plány byly důvodem, proč jsme přestali investovat náš čas a finance do dalšího rozvoje stávajícho webu. To se již bohužel projevilo určitou zaostalostí našich stránek. Vzhledem k oficiálnímu ukončení této vize nyní připravujeme plán, jak náš web zmodernizovat a oživit. Zapojit se můžete i Vy, návštěvníci a příznivci našich stránek, každý dle svých možností a chutě. Uvítáme jak tipy na nové služby, tak programátory ochotné vyvíjet nové aplikace, stejně tak tvůrce obsahu a článků s chrudimskou tématikou. Nabízíme spolupráci pod heslem "Chrudim sobě" Ok? Kontakt: Kontakt na provozovatele stránek Admini
Reagovat na tento příspěvek
 
No prostě vesnice Chrudim Agarwal 21.02.2011 17:57
No a vy víte kdo tím kurátorem je nebo má být? Nebo zase jen tak plácáte a urážíte lidi bez jakýchkoliv podkladů? Jinak je jasné že ty koncerty má v Chrudimi na starosti někdo jiný než kurátor případné výstavy v MBS a ani nevidím problém v průběhu roku uvádět i jiné než barokní autory. (Poslouchat celý rok baroko by bylo poněkud nudné, nemyslíte?). Jen to na stránkách s nadpisem "Barokní rok" vypadalo docela kuriózně, ale rozhodně to nebyl důvod urážet případného kurátora MBS Ok? . Pokud jste byla na té výstavě Karla Škréty, tak jste si tam určitě všimla toho obrazu, který byl původně v Chrudimi v kostele sv. Josefa? Schválně jestli jste dávala pozor - kdo ho namaloval a co na něm bylo za motiv? - nebo vaše prohlídka byla stejně povrchní jako vaše příspěvky a názory na tomto fóru?
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem shot 20.02.2011 22:41
Snad je nejprve investor, který má nějaký záměr. K tomu si vybere architekta a jejich společným dílem je nějaký projekt. Tedy soutěž na projekt je něco jiného, než vlastní stavební dokumentace. Ta se vytváří na základě projektu, je např. potřebná pro vlastní stavební řízení, a oceňuje již reálnými cenami. To znamená např. počet cihel krát jejich cena a samozřejmě to platí i u dalších položek. K tomu se používá řada programů. Ceny se určují dle průměrných cen výrobců a práce se oceňuje dle vzorových cen. To vše vydává nějaký ústav, mohu zjistit jeho název, a z těchto cen vychází např. soudní znalci. Teprve poté se dělá výběrové řízení na dodavatele. Ten pochopitelně má své ceny. Pokud se postupuje správně, pak skutečná cena se od té rozpočtové nijak výrazně neliší. Samozřejmě lze navrhnout do rozpočtu i položky (třebas i ty dveře), které bude dělat nějaký umělec a budou tedy uměleckým dílem. Potom cena tomu i odpovídá. Ovšem není mi nic známo o tom, že pro MBS obálky navrhoval nějaký umělec a totéž platí i pro označení dveří na WC. Takže tady zase tvrdíš něco, co není pravdou.
Reagovat na tento příspěvek
 
kruhak u lidlu Cenzura www.Chrudim.cz 20.02.2011 17:27
Jednoduché řešení-pár dlažebních kostek a je po problému.Nezbývá než doufat,že ten bilboard brzo zaujmé nějakého vandala.V každém případě ten kdo tam povolil tuto reklamní plochu instalovat je nezodpovědný tupec.Je pravdou,že pro peníze český úředník prodá i vlastní děti.Ostatně jsme se o tom v nejednom případě mohli přesvědčit i v tom našem Kocourkově.To je sranda :-D
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem schot 20.02.2011 08:32
Hele Shote, neztrácej nervy. Projektantská cena je cena, kterou navrhuje architekt v návaznosti na jím navrhovaná řešení a postupy. Z té se pak vychází při odhadu nákladů na realizaci. Máš neskutečný nepořádek v tom co na kostela sv. Josefa patřilo do stavby a je hotové a co je nebo bude předmětem veřejné zakázky na expozici a interiéry. Prosím tě, nastuduj to. Je to všeobecně známé, Roman Málek to vynesl z úřadu a cvrlikají si o tom všichni chrudimští vrabci. Shote, musím říci, že mě trochu překvapuješ. Měl jsem tě za většího formáta. Ty si fakt myslíš, že cena za projekt se nesoutěží, ale určuje podle ceny díla? To si fakt myslíš?
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem Pepin 20.02.2011 01:39
Podle toho co píšeš, tak vlastně architekt a projektant nejsopu potřeba. Stačí zadavatel .... Já jsem si do dnes myslel, že investor provede rámco vé zadání a architekti tvoří. Ale u Shotů je to jinak. Ti si to sami vytvoří a potomy zbytečně platí architekta, že ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem Pepin 20.02.2011 01:36
A už si podal trestní oznámení, aby v tom bylo jasno ? Je to tvoje občanská povinnost. Jinak to jsou plky, polopravdy a lži.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem shot 19.02.2011 23:22
Och, pokud tohle bude někdo vyšetřovat, tak to zcela jistě nebudou lékaři. Potom ta diagnóza nebude z medicíny, ale úplně z jiné oblasti. Takže šetři nápady, možná je budeš potřebovat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem game 19.02.2011 22:40
Shot tu pořád dokola chaoticky mele něco, čemu zřejmě rozumí jenom on sám. Nemohu si pomoct, ale vidím to na diagnozu. Co taková paranoia?
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem shot 19.02.2011 20:52
Jasně, jsem na omylu. Součástí stavebních prací je jen položení cihel. Dodávky dveří včetně označení WC je patří do dodávky audiovizuální techniky, že ano? Jinak architekt přeci neplní svá zbožná přání, to tak leda když si jde koupit Ferrari, při projektu přeci plní jen zadání. A zadání mu někdo dává. Kdopak asi? Že by svatý Josef, jemuž opravuje kostel? Tak pročpak se pan Jelínek odvolává na jakousi "projektanskou cenu"? A z čeho se vypočítává odměna za projekt? Zkus si v tom udělat jasno ty, já mám jasno už dlouho. A Řezníčka do toho moc nemotej, ten sice byl v Radě města. Ale byl tam spolu s Čechlovským a dalšími lidmi, kteří to odkývali, o tom ze skromnosti mlčíš, že ano? Navíc většinu v Radě měli ODS a její odnož CHV, tedy jelínkovci. To pak prošlo vše, co bylo třeba.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem schot 19.02.2011 07:29
Shote, shote, jsi jako gramofon. Na jedné straně je zbožné přání pana architekta a na druhé straně je realita. Jinak také stavíš neustále do jedné roviny stavbu – opravu kostela a další fázi - dokončení interiérů a expozice. To, co dokola opakuješ, je dodatek ke smlouvě na rekonstrukci kostela, na stavební práce. Doporučuji ti si v tom udělat nejprve jasno a co se týče stavby, tedy rekonstrukce baráku, vznést dotaz na pana starostu Řezníčka, který to měl ve své působnosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem shot 18.02.2011 19:27
Směrnoce rozhodně není protizákonná. Ale je podivné, pokud se něco dělá bez výběrového řízení. Navíc, když se pak ukáže že "projektanská cena" na označení WC je 2000 za kus. Prostě jak se ukazuje bylo něco shnilého v projektech a činnostech při výstavbě MBS
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem shot 18.02.2011 19:24
A do dodatku se toho dá schovat, že ano? Jinak, proč byly různé dodatky, když byl takový kvalitní projekt, nebo bylo to snad proto, že koordinátor místo na papíru měl vše v hlavě?
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem Nemo kpt 18.02.2011 16:17
Tak předně nejsem Luboš. A to o čem píšeš je dodatek provedení prací k již provedenému výběrovému řízení. Tam ani není možné aby se na staveništi motala jiná firma, než ta, která soutěž vyhrála. Ale to je nad možnosti tvého chápání.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem schot 18.02.2011 15:03
Shote, shote, přečti si městskou směrnici o zadávání veřejných zakázek a pokud to je protuzákonné podej už konečně žalobu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem shot 18.02.2011 14:41
Vzorem zcela jite nejsem a ani nechci být. Ale o tom lhaní. Lžeš ty, ostatně jako vždy, Lubošu. Znovu se odvolávám na zápisy z Rady města Chrudim: "Rada města Chrudim na 96. řádném jednání dne 9. června 2010 mimo jiné: - schválila výsledky jednacího řízení bez uveřejnění na veřejnou zakázku „Muzeum barokních soch – rekonstrukce kostela sv. Josefa v Chrudimi – dodatek č. 5“, nejvhodnějším uchazečem je firma První stavební Chrudim a. s.": Taková výběrová řízená provázela výstavbu MBS. A tak se soutěžilo poptávaní zboží a prácí. Jestli tohle je soutěž, tak jí jsem starostou.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem Nemo kpt 18.02.2011 13:25
Zase lež Shote, v souteži se zveřejní poptávané zboží, ale už ne ceny. Takže dveře, které byly vyprojektovány za 100 tis si potom firmy které podávají nabídku proberou výběrovým řízením a z toho jim vyjde finální cena. Čím levněji se jim je podaří sehnat, tím nižší může být nabídková cena. A když není, tak soutěž nevyhrají. Je to tak jednoduché. A ty to nechápeš a nechápeš ... Jen tady mlžíš, lžeš a pomlouváš. jestli je něco špatně, honem na policii. Je to tvoje občanská povinnost. A ty jsi vzor pro občany tohoto města, ne ?
Reagovat na tento příspěvek
 
kruhak u lidlu pepe 17.02.2011 21:24
Nojo, jenže problém je, že jsou tu ještě bezdomovci a až bude hezky, tak ještě řidiči budou čučet po ženských a čtyři oči moc lidí nemá Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
kruhak u lidlu Kwajdan 17.02.2011 20:02
Tak ať si veme nějakýho poradce na hradě je jich zbytečně stovky,
Reagovat na tento příspěvek
 
kruhak u lidlu MIREK 17.02.2011 19:04
Pro jednookého dost velkej problém.
Reagovat na tento příspěvek
 
kruhak u lidlu Kwajdan 17.02.2011 10:46
Konečně je v Chrudimi nějaká zajímavost, a už je na to kritika.Jedním okem sleduji provoz na silnici,druhým okem reklamu a v pohodě jedu,není co řešit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem shot 16.02.2011 23:01
Och, někdo se zlobí? Ale to je jenom okopírováno z oficiálních stránek města Chrudim. Vždyť to jenom dokazuje, jak byla prováděna výběrová řízení na MBS. Nevím co je na tom za lež, nebo překrucování. Lubošu, Lubošu. Vzpamatuj se.
Reagovat na tento příspěvek
 
kruhak u lidlu Mexiko 16.02.2011 21:35
Děkuji řidičovi/řidičce auta se snadno zapamatovatelnou značkou 2E2 2200 za to, že dneska večer kolem 19:40 najednou prudce zabrzil na prázdném kruháku a (nejspíše) čučel na tu reklamu. Málem jsem se mu podíval do kufru!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem lucka2 16.02.2011 20:15
Shote nežvaň a mluv k tématu. Opět jenom překrucuješ a lžeš. Proč to děláš?
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem shot 16.02.2011 17:47
Jistě, město vypisuje veřejné zakázky. Jako třebas na tuhle: "Rada města Chrudim na 96. řádném jednání dne 9. června 2010 mimo jiné: - schválila výsledky jednacího řízení bez uveřejnění na veřejnou zakázku „Muzeum barokních soch – rekonstrukce kostela sv. Josefa v Chrudimi – dodatek č. 5“, nejvhodnějším uchazečem je firma První stavební Chrudim a. s.": Je to divné, ale bylo to na MBS. Takový dodatek, v tom se schová věcí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Muzeum barokních soch Gerus 16.02.2011 13:36
Muzeum možná otevře číselná magie Chrudim – Podle chrudimského místostarosty Romana Málka není v současnosti čerpání evropských dotací ohroženo. Město musí na přání památkářů zajistit v nejbližších měsících dlouhodobé měření vlhkosti uvnitř budoucího Muzea barokních soch v kostele svatého Josefa. Nadměrná vlhkost sice neuškodí kamenným objektům, ale mohla by mít špatný vliv na dřevěné plastiky. Pokud by měly být za takových okolností v kostele umístěny, museli by Chrudimští dále investovat do původně neplánovaného odvlhčovacího zařízení. Chrudimský místostarosta Roman Málek to uvedl na úterní schůzce s novináři. Málek dále označil za bezpředmětnou výzvu bývalého radního Luboše Jelínka a bývalého vedoucího odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Josefa Štěpánka, aby se omluvil za své nedávné výroky nebo odstoupil z funkce. Místostarosta odmítl také tezi o údajném ohrožení evropských dotací. „Jde o strašák pro veřejnost. K dnešnímu dni již bylo městu proplaceno přes 19 milionů korun a dokončení se v těchto chvílích pozdrželo asi o dva měsíce. Termín přitom definitivně vyprší až v roce 2013,“ řekl místostarosta. Podstatný prý nebude ani výpadek z nevybraného letního vstupného, neboť početné školní výpravy by na konci června stejně již do Chrudimi nepřijížděly. Podle kolujících neoficiálních informací bude muzeum otevřeno v lepším případě letos 10. září na Den otevřených dveří památek. Ve hře je prý ale rovněž termín 11.11.2011 v 11 h­odin a 11 minut. http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/muzeum-mozna-otevre-ciselna-magie20110215.html
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem bzuk 16.02.2011 10:47
Ahoj shote, zase lžeš. Cena za projektovou dokumentaci je předmětem veřejné zakázky, kterou město vypisuje. Všechny soutěže v Chrudimi jsou nastaveny jako jedno kritérijní a soutěží se nejnižší cena.
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem shot 16.02.2011 10:34
To je právě ono. Někteří lidé se snaží těžit z toho, že ostatní neví a neznají. A podají-li se jedostranné informace zabalené do hávu ušlechtilosti opravy kostela a záchrany baroka, pak to vypadá opravdu pěkně. Jenom potom utíká ta finanční stránka. Například cena za projektovou dokumentaci se vypočítává z rozpočtu (koordinátorem tak zvaná pojektanská cena). No a čím větší rozpočtová cena, tím větší odměna. Tím také je možno při realizaci nechat nějakou firmu "slušně vydělat". Příklad? Dveře mohou být v projektu za 3 tisíce, nebo také za 100 tisíc. Ve skutečnosti se dodají za 20 tisíc a vyfakturuje se 90 tisíc. Opticky se ušetří a všichni zúčastnění se napakují. Prosím betre tuhle úvahu jako modelový příklad, ne jako skutečnost.
Reagovat na tento příspěvek
 
Muzeum barokních soch bzuk 16.02.2011 10:27
Ahoj Shote, je to ještě horší než si myslíš. A to tresní oznámení by měl pan Jelínek rozhodně podat. Já mu v tom fandím. Docela se na to těším.
Reagovat na tento příspěvek
 
Muzeum barokních soch shot 16.02.2011 10:15
Příště, až budeš vydávat plamenné výzvy k odstoupení, tak se nejprve Luboši podepiš. Potom také přetaň mystifikovat a vykládat svůj jedostranný pohled. Ona ta skutečnost je někde jinde, naž jak ji tady předkládáš. A je li to opravdu tak katastrofální, tak podej na Málka žalobu. Jenom tě upozorňuji, že u soudu svá tvrzení musíš dokázat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Muzeum barokních soch bzuk 16.02.2011 09:57
Prohlášení Luboše Jelínka a Josefa Štěpánka v plném znění Muzeum barokních soch se připravuje 6 let. Myšlenku oživit padesát let zavřený kostel sv. Josefa, dát ho ve prospěch veřejnosti a zároveň ochránit barokní sochy jednoznačně podpořilo Zastupitelstvo města, historici i pracovníci památkové péče, církev i občané města. Posledních 5 let se neozval nikdo, kdo by byl proti realizaci Muzea. Až půl roku před minulými komunálními volbami se ostře proti Muzeu vymezila část chrudimské politické scény, mezi nimi i předseda MO KDU-ČSL a místostarosta Roman Málek. Není zcela jasné proč se tak stalo, po celé minulé volební období hlasoval Málek pro projekt a oficiálně nikdy nevznesl žádnou námitku. Po ustanovení nové radniční koalice převzal odpovědnost za kulturní záležitosti ve městě právě místostarosta Roman Málek. Od té doby až do dnešního dne neprojevil zájem o jakoukoli spolupráci s autory projektu, přestože k tomu byl starostou a 1. místostarostou výslovně vyzván. Osobně jsem mu nabídl schůzku s předáním vyčerpávajících informací o problematice Muzea. Dodnes se mi neozval. Stejně tak se nepamatuji, že by on nebo kdokoliv ze současných kritiků projevil zájem o prostudování podrobností projektu. I když Roman Málek odmítá setkání s tvůrci projektu a tím informace o stavu přípravy, rozhoduje o zásadních věcech přípravy interiérů a programu Muzea. Přirozeně se tak stává nekompetentním. Pokud za tohoto stavu navíc šíří nepravdivé informace, vědomě poškozuje celý projekt. Přestože navenek deklaruje zájem o dokončení Muzea, odstavil z týmu hlavního koordinátora, pár dní před tím nechal zrušit smlouvu autorovi projektu a zároveň reorganizuje pracovníky na odboru kultury, kteří mají v kompetenci části projektu. Celý projekt je již několik měsíců retardován, desítky úkolů byly zastaveny a nikdo je neřeší. Na projektu pracuje množství dalších lidí, kteří současnou situaci vnímají s velkými obavami. Termín otevření Muzea barokních soch byl odložen na neurčito. Celý projekt je tak vystaven riziku, že nebude včas předloženo vyúčtování dotace od Evropské unie, což by mělo pro město katasrofální následky. Místostarosta odpovědný za kulturu si neláme hlavu s tím, že od 1. ledna byl spuštěn projekt Rok baroka, který měl podpořit publicitu Muzea po celé republice. Nevadí mu, že otevření Muzea bylo naplánováno roky dopředu například v souvislosti s příjezdy stovek dětí se školními zájezdy a tisíců turistů, kteří přijíždějí do naší oblasti v létě. Tolik k současnému stavu, o kterém jste již byli informováni. Dnes Vás chceme seznámit s bezpříkladnými manipulacemi, kterých se místostarosta Málek v poslední době dopustil. Nevratně tak poškodil projekt a jeho včasné dokončení, ale hlavně nenávratně poškodil mediální obraz Muzea barokních soch. O bezdůvodném a lživém napadání tvůrců Muzea ani nemluvě. V médiích se v posledních deseti dnech objevilo několik prohlášení Romana Málka k Muzeu barokních soch. Zásadně s nimi nesouhlasíme a zároveň prohlašujeme: 1. Místostarosta Roman Málek lže, když tvrdí, že výběrové řízení na interiéry Muzea barokních soch je připraveno špatně. Překrucuje skutečnost, když seznamuje veřejnost prostřednictvím medií s některými položkami z podkladů pro výběrové řízení. Tyto položky se nenacházejí v podkladech, které odbor kultury předložil Radě města. Roman Málek vědomě čerpal informace z tzv. projektantských cen, které neodpovídají scénáři ani záměrům realizačního týmu. Tímto krokem mystifikoval veřejnost a poškodil tak projekt Muzea barokních soch. (Zdroj: Deník, 28.1.2011, mfDNES, 28.1.2011) 2. Místostarosta Roman Málek lže podruhé, když tvrdí, že "případným zrušením výsledků některých výběrových řízení mohlo město ušetřit miliony". Žádné výběrové řízení totiž doposud nebylo vypsáno, a proto ani nemůže být zrušeno. (Zdroj: Právo, 8.2.2011) Chceme se proti těmto tvrzením důrazně ohradit a žádáme Romana Málka o uvedení všech skutečností na správnou míru. Zároveň požadujeme omluvu za šíření lží. Pokud to Roman Málek neučiní na stejném místě a ve stejném rozsahu, požadujeme jeho odstoupení z veřejné funkce z důvodu zásadní nedůvěryhodnosti. Nedovedeme si představit, že člověk odpovědný za chrudimskou kulturu, nepodporuje největší investici města v oblasti kultury za posledních 70 let a navíc ji zásadně poškozuje. Člověk který lže, nemůže zastávat veřejnou funkci..
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem ANO 15.02.2011 16:06
Petr nebo Pavel, vám je to fuk, co? ;)
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem lucka2 15.02.2011 13:40
Já tomu moc nerozumím. Podle informací na tiskové konferenci pana Jelínka žádná zakázka na interiéry zatím vypsána nebyla. Jak se tedy mohla předražit o desítky milionů? Trochu nesmysl, co říkáte? Nemyslíte tím předražováním rekonstrukci kostela? To se pak musíte zeptat minulé radnice včetně bývalých místostarostů Řezníčka a Málka a také celého zastupitelstva, které jednomyslně rekonstrukci a její financování schválilo ... Jinak rekonstrukce kostela stála 70 milionů. Shot píše, že to mohlo stát o mnoho desítek méně. Kolik je to mnoho? A jak by ta rekonstrukce potom vypadala. Asi by to chtělo udělat forenzní audit, co říkáte?
Reagovat na tento příspěvek
 
Projekt muzea baroka brzdí těsně před cílem shot 15.02.2011 10:52
Humbuk dělají především ti, kteří zajišťovali předražené zakázky. Ano, ziskové to není a nebude, kostel se musel opravit. Ovšem mohlo to stát o mnoho desítek milionů méně. A to je to, oč tu jde.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298  297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.