Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Uz je to tady tohos 05.04.2007 15:07
Nepsal sem "maji" ale budou mit,usuzuji podle toho,kolik tam chodilo lidi drive a kolik ted. Nejsem zastance hostinskych a provozovatelu,ale za chvili po koureni se muze zakazat treba venkovni posezeni u hospod. Pisi proste jen svuj nazor.
Reagovat na tento příspěvek
 
Uz je to tady ANO 05.04.2007 14:49
Ano, to je další aspekt, který případný zákaz kouření přinese. Hospodští se budou vymlouvat, že je "položil". Opravdu máte dojem, že restaurace U kapličky má existenční potíže proto, že se tam nekouří?
Reagovat na tento příspěvek
 
Uz je to tady navstevnik 05.04.2007 09:47
A ve spolecnosti, kde je jen 1/3 socialnich demokratu zakazeme CSSD Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek juhele 05.04.2007 09:16
jo a proč zrovna jméno Blažek, protože již několik let se léčí u MUDr. Blažkové na psychiatrii se schizofrenií..
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek juhele 05.04.2007 09:11
tenhle pan Blažek má Vysokou školu s titulem Ing., nechápu tedy proč pracoval ve Foxconnu na lince a v cukrovaru, ale podstatnější je, že prachy neshání pouze na obživu, ale především je dost nemocný gambler,takže mu nějakou tou korunou můžeme přispět maximálně tak na automaty, toho člověka nebudu litovat,ale každý má hold nějaký problém a už jenom na něm závisí jak ho chce řešit. Pořád lepší zkoušet žebrat timhle stylem než jak se to dělá v Praze na hlaváku:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Uz je to tady tohos 05.04.2007 09:10
Uz desli dobu se nekouri v hospode na kaplicce (ve velke mistnosti,v tom pokojicku vlova ano) a budou mit velky problem s existenci,i kdyz je zachrani leto a perfektni zahradka,tam sna dkoureni nezakazou. To ze se vsude v evrope zvedly trzby je zachazejici. Je to stejne,ukazal to pruzkum a hlavne se hodnotilo hned po par mesicich. Sem kurak a taky nemam rad koureni primo pod nos,prekoureny hospody a nacichly veci,ale zakazat koureni ve vsech hospodach,restauracich,atd. je pitomost. Ty kuraci pak budou kourit kde? Cast z nich prestane,ale to stat urcite nechce,protoze ze spotrebni dane stat dejcha. Tam kde je normalni restaurace a podavaji se hotovky a minutky bych zakaz koureni privital. Jeslti ma provozovatel moznost oddelene mistnosti pro kuraky,tak proc ji nezachovat. Ale zakazat kourit v pivnicich,kde k jidlu dostane bramburky,v lepsim pripade tlacenku,tak to je primo hovadina!!! Jinak se mejte fajnove Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Uz je to tady ANO 05.04.2007 08:41
U vás doma se prádlo nepere? Ok? Jinak +/- souhlas. Hostinským zatím zdá se chybí odvaha. Ovšem i v CR je vidět, jak se která restaurace profiluje. Tam, kam chodí rodiny s dětmi, se kouření výrazně omezuje, nicméně stále je to tak na půli cesty.
Reagovat na tento příspěvek
 
Uz je to tady Lajos 04.04.2007 22:59
Ale on to není soukromý prostor, ale veřejný prostor (samozřejmě v provozní době). Pročpak si myslíte, že hostinští prohrávají soudy, když nepustí cikány dovnitř? Pokud by to byl soukromý prostor, kde si každý rozhoduje, koho pustí dovnitř, tak by hostinští u soudu uspěli. Každopádně nějaké polovičaté řešení - oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky jsou nesmysl. Bude to stát spoustu peněz a stejně bude zahuleno všude. Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že zákaz kouření nikde neznamenal snížení tržeb, ba naopak. Pokud jsou ve společnosti cca 1/3 kuřáků a 2/3 nekuřáků, tak je nutné to postavit tak, že kuřáci jako menšina svým zvykem obtěžují ostatní. Do hospody se přece nechodí kvůli tomu, jestli se tam kouří nebo nekouří, ale proto, aby se s kámošema probraly důležitý věci. Prostě aby se pokecalo. Nikde ve světě se nestalo, že by kuřáci přestali kvůli zákazu do hospod chodit, naopak se počet hostů zvýšil o nekuřáky, kterým prostě dosud vadí vrátit se z hospody a oblečení si vzít až za 3 dny, než trochu vyčichne.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek Lajos 04.04.2007 22:50
Zhruba před třemi měsíci mě tato osoba oslovila na parkovišti před Borznou, známí mu odvezli ve služebním autě doklady a peníze, v autě mu došel benzin, potřeboval na kanystr, aby se mohl s druhým služebním autem dostat do Tábora. Ve svém příběhu měl několik logických rozporů. Zřejmě je to pro něj dobrá živnost.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek pepe 04.04.2007 22:05
Pana Blažka jsem potkal v pátek asi ve 13 hod na nádraží, kanystr jsem neměl, začal jsem mu tedy vysvětlovat cestu k benzince a že jedu okolo, že ho tam můžu hodit, načež přišel s tím, že má posledních 50kč a to mu na benzín do Tábora nestačí a pak, že mi ukáže občanku, chvíli jsem váhal, ale nakonec jsem mu řekl, že prachy nemám, že musím někde vybrat a on, že pojede se mnou k bankomatu, nakonec v klidu odešel. Inu každý se nějak živíme To je sranda :-D
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek danad 04.04.2007 22:01
Tento člověk se pohybuje zhruba tři roky mezi Chrudimí a Pardubicemi a zřejmě mu tento styl obživy stále vychází. Myslím, že neznám člověka, který by se s ním nesetkal. Nechápu.Poslední dobou je však při odmítnutí agresívní.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek McGyver 04.04.2007 20:57
Pro všechny poškozené: pan Dr. Blažek je Milan Lupoměský ze Zaječic. Za své jednání by potřeboval minimálně rozbít hubu. McG.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek Naděžda Gutzerová 04.04.2007 20:14
Toho pána jsem potkala 3x jak v Chrudimi, tak v Pardubicích. Zavolala jsem i na polici, ale řekli mi, že pokud nejsem poškozená (nenaletěla jsem mu) tak s tím nic nemůžou dělat....
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek Liesta 04.04.2007 17:25
Jen bych chtěla napsat,že jedna má známá tohoto pána zažila asi před půl rokem na parkovišti u Borzny. Naštěstí mu nedala ani korunu. Pamatuji si to proto,že jsme si říkali,že je to podvodník,protože doktor by určitě nebyl takový chudák. Ale určitě mu občas někdo naletí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek jezevec 04.04.2007 10:45
Tak tenhle chlap se svým dojemným příběhem (s mírnými obměnami) prudí v Chrudimi už minimálně 2 roky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Uz je to tady reason 03.04.2007 23:17
Zákaz kouření v restauracích je blbost. Jak může stát zakázat dělání něčeho v soukromém majetku?! Když nemáte rád zakouřené prostředí, tak choďte tam, kde si majitel dobrovolně zvolil, že se u něj nebude kouřit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek Lukáš Němec 03.04.2007 23:17
Chci upozornit na příhodu, která se mi stala nedávno na parkovišti před obchodem Plus vedle nemocnice. Čekám před obchodem venku s děckama než manželka nakoupí, když se u mě náhle objeví cca 180cm vysoký muž, sportovní postavy, v kostkované košili a kšiltovkou na hlavě. Slušně se představí jako dr. Blažek, pediatr z Tábora, s tím, že mu došel benzín v autě a zda nemám rezervní kanystr. Celkem standardní věc, stala se snad již každému. Vypadá celkem slušně a já přemýšlím, jak pomoci člověku v nouzi. Kanystr s benzínem pochopitelně nemám, ale pan doktor má hned v rukávu návrh na řešení jeho problematické situace - že bych mu jako půjčil pár stovek, on se prokáže občankou a že peníze pošle zpátky poštou a ještě klidně přidá 200,-Kč navrch. To už se mi moc nezdá a tak získávám čas na rozmyšlenou - peníze má žena, teď nakupuje - počkejte až se vrátí. Moc spokojen není, mává rukou a bručí něco ve smyslu, že mu stejně nic nedá (asi zná ženský) a jde zatím otravovat někoho jiného. Příběh má krásné zakončení - manželka dorazí, vysvětlím ji v rychlosti situaci a chlapík než se stačí pořadně nadechnout, tak je zasypán "sprchou různých vět" - už ho potkala před cca 14 dny někde u Modré hvězdy se stejným příběhem To je sranda :-D Nijak to nekomentoval a v tichosti utekl z parkoviště. Možná není pro některé z vás tohle žádná převratná informace - když jsem příběh vyprávěl známým, tak všichni "dr. Blažka" již někde potkali Ok? takže spíše výstraha pro lidi dobrého srdce jako mám já Ok? L.
Reagovat na tento příspěvek
 
Uz je to tady Lukáš Němec 03.04.2007 22:46
 
Uz je to tady Lukáš Němec 03.04.2007 22:45
jojo, začátkem týdne se přestalo kouřit ve Walesu, od 1.7.2007 se přestane kouřit v restauracích celé Anglie. Škoda jen, že tady v Čechách se dočkáme až za XY let Bohužel, škoda grrrr.
Reagovat na tento příspěvek
 
Uz je to tady Mirda 03.04.2007 19:34
 
nesmysl shot 02.04.2007 22:10
Ano. Ten, kdo je závislý na alkoholu, ten je feťák i když pro to máme jiné výrazy. Jsou zde tací, co píší, jak užívají již třebas po několik let mariánku. Jak jim odhalila netušené obzory. Jak jim to nijak nezhoršilo vnímání, reakce, úsudek. Ovšem většinou pouze v jejich fantazii. Po jakémkoliv delším užívání i ona „neškodná“ tráva si vybírá dvou daň. A ten postižený, ten si toho většinou ani nestačí všimnout. Ano při prvém použití droga může povzbudit, ovšem poté si vezme vše zpět i s úroky. Jakákoliv forma závislosti se dá dost dlouho skrýt u všech uměleckých povolání. Například malíř ať napatlá na plátno cokoliv, vždy se najde někdo, kdo to bude obdivovat. Skrýt závislost se ovšem nedá u povolání vyžadujících jasný úsudek, koordinaci pohybů, rychlé reakce. Proto téměř nejsou feťáci v takovýchto povoláních – chirurg, bankéř, politik (prosím neuvádět pana Kota) a pokud se feťáky stanou, rychle se to provalí. Ale to platí i v prozaičtějších povoláních. Zkuste si představit zfetovaného či nalitého popeláře, jak dlouho to asi vydrží a hlavně jak dlouho se toho kuka vozu udrží.
Reagovat na tento příspěvek
 
nesmysl kokotek 02.04.2007 07:57
takže kdo pije alkohol je taky feťák? alkohol je taky droga i když legální, takže jsme tu skoro všichni fetky? termín feťák je zavádějící
Reagovat na tento příspěvek
 
nesmysl pepe 01.04.2007 23:56
Hulíš travku od roku 78? A v jakém množství? Doufám, že ne větším než malém, jinak to leze asi dost na mozek. Ale dát si čas od času špeka neni určitě na škodu. Nic se ale nemá přehánět Ok? Mimochodem už máš zaseto?
Reagovat na tento příspěvek
 
nesmysl kocourek 01.04.2007 21:56
Já se Vám to pokusím vysvětlit.To bude tím,že mariuhana je pořád na seznamu drog.Tak automaticky kdo ji užívá je feťák jako kdyby si píchal.A že se dělí na lehké a tvrdé to už je v tento moment vedlejší.To je jako např. každý kdo řídí auto je řidič a je jedno jestli řídí Trabanta a nebo BMW.
Reagovat na tento příspěvek
 
Velikonoce na Veselém kopci msoptik 01.04.2007 15:46
Myslím že i když tam nic není stojí to za prohlídkuÚsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Velikonoce na Veselém kopci ANO 01.04.2007 15:39
Právě jsem dočetl tu citaci do konce - tak zjevně bude na Veselém kopci o Velikonocích zavřeno. Bohužel, škoda
Reagovat na tento příspěvek
 
Velikonoce na Veselém kopci msoptik 01.04.2007 15:37
Rád bych odpověděl ale nevím.Podle mého tam něco bude ale spíš bych hledal odpověd jinde a ne na tomhle foru.Protože tady se akorád vše kritizuje a pomlouvá tak nevím jak pochodíte ale hodně štěstí a věřím že se někdo najde kdo vám poradíÚsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Velikonoce na Veselém kopci ANO 01.04.2007 15:36
Určitě ano - http://www.npu.cz/zprist/kalendar/?news[detail]=1945. Velikonoce na Betlémě 03.04.2007 - 22.04.2007 | výstavaNPÚ, ú.o.p. v Pardubicích, 27.03.2007 [Vysočina - soubor lidových staveb, NPÚ-ÚOP Pardubice, lidová kultura] Ve všech zpřístupněných roubených domcích budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si ukázky kraslic, pečiva a dalších tradičních předmětů provázejících velikonoční svátky v minulosti. Dozvědět se něco o tom, jak vypadala příprava na velikonoční svátky, proč se pekly „jidáše“, co všechno nesmělo chybět na svátečním stole o Božím hodu velikonočním, jak a čím se zdobila vajíčka na Hlinecku. Výstava se rovněž podrobně věnuje lidovému jídelníčku v době velikonočního půstu. Návštěvníci uvidí nejen tradiční tvary jarního pečiva, ale mohou si odnést recepty a návody. V sobotu 7.4. a v neděli 8.4. bude výstava doplněna o ukázky pletení pomlázek a zdobení velikonočních perníčků. Prohlídku expozic na Betlémě si můžete zpříjemnit nákupem velikonočních dárků v prodejně s upomínkovými předměty, kam své výrobky dodávají lidoví řemeslníci. Otevírací doba: úterý až neděle: 8 - 12 a 13 – 16 hodin 9.4. Velikonoční pondělí: 13 – 16 hodin Vstupné: 25 a 15 Kč. Telefon do pokladny památkové rezervace Betlém 469 311 429 Poznámka: Letošní návštěvnická sezóna na Veselém Kopci bude zahájena 28. Dubna. V době velikonočních svátků budou expozice na veselém kopci uzavřeny.
Reagovat na tento příspěvek
 
nesmysl ANO 01.04.2007 15:32
No vidíš. A kdybys to nehulil, tak třeba dokážeš napsat odpověď tam, kam patří, a nezakládáš kvůli tomu zcela nové téma. HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
Velikonoce na Veselém kopci Zaba4 01.04.2007 12:39
Chtěla bych se zeptat, zda někdo nevíte jestli nebude na Veselém kopci velikonoční jarmark či něco podobného, na netu jsem našla jen neaktualizované stránky a žádný program. Díky
Reagovat na tento příspěvek
 
nemocnice kocourek 01.04.2007 00:45
 
nemocnice kocourek 01.04.2007 00:44
To je docela dost smutné když nevíte na co jste 4 roky studovala.Doufám,že jste si tuto profesi vybrala sama a dobrovolně.Já mám také bohužel špatné zkušenosti s doktory a sestřičkami z chrudimské nemocnice.Ne se všemi.Podle vlastní zkušenosti a co jsem slyšel tak kromě porodnice a dětského oddělení je to docela hrůza.
Reagovat na tento příspěvek
 
nesmysl aiwory smouker 31.03.2007 20:41
Osoba kouřící marihuanu je podle vás feťák, jste směšný. měli byste umět rozeznávat huliče od feťáků. To že marihuana je škodliva je věc názoru, , marihuanu kouřím od roku 1978. na své zdraví si nestěžuji kdybych tak dlouho kouřil cigaretový tabák tak nevim kdebych se dnes nacházel. cigaretový kour je daleko skodlivejsi, marihuana ma lecive schopnosti ktere sem osobne odzkousel. vy vsichni chytri nejdriv neco zkuzte pak komentujte.
Reagovat na tento příspěvek
 
Komu svědčí anonymita? vutdream 31.03.2007 11:15
Ahoj, dlouho jsem tu nebyl a nazev diskuse me zaujal natolik, ze jsem si ji otevrel a ejhle, muj nick se objevil v prispevku :D chtel bych se zeptat, jak si prisel na to, ze jsem spolu s temi ostatnimi nicky jedna osoba? Za druhe: vim ze to tam nekonstatujes primo na tyto niky, ale myslim, ze vsechny me prispevky jsou neutralni a nikdy se nesnazim nikoho urazit. No a za treti: Nejsem IT odbornik ale na informatice do nas profesor neco hustil ve smyslu, ze pod jednou IPadresou muze byt schovano hooodne moc pocitacu (nevim jak to nazvat odborne). Co kdyz ti lidi co si se mnou vymenoval jsou jen mi sousedi z baraku ve kterem bydlim ;)
Reagovat na tento příspěvek
 
nemocnice shot 31.03.2007 00:01
Vůbec nic nemám proti většině „služek“ a doktorů v chrudimské nemocnici. Ovšem co si mám pomyslet o sestře, která bezostyšně nabízí ve své pracovní době ostatním sestrám a pacientům kosmetické přípravky nikdo z personálu se nepozastaví nad tím, že je vlastně placena v tuto chvíli za něco jiného. Co si mám pomyslet o oddělení, kde je pracovní doba od 7 hod, ale dveře se otevřou až v 7.30 hod. Co si mám pomyslet o lékaři, který mne nemá v nemocnici čas vyšetřit, ovšem po pracovní době ve své soukromé ordinaci má času dost. Co si mám pomyslet o lékaři, který mne pozve na vyšetření v určitou hodinu, přijde pozdě do práce a ještě místo mého vyšetření odejde na jakousi poradu, co o lékaři, který provádí naprosto zbytečná vyšetření a zákroky. Co si mám pomyslet o primáři, který si zve pacienty ve své pracovní době do nemocnice, provede jim ve své pracovně léčbu a vyinkasuje peníze na dlaň. A takovýchto co, je opravdu mnoho. A oproti tomu jsou zde jak sestry, tak lékaři sloužící skutečně obětavě a se vztahem k lidem, svým pacientům. A bez těch by to opravdu nešlo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dětské hřiště na větrníku Pilař Michal 30.03.2007 15:50
Sídliště Na Větrníku díky té mládeži, která tam žila (nevím jak dnes) je vůbec, asi rychlospotřební. V ulici Slovenská byla provedena rekonstrukce hřiště asi po 30 letech a kromě zubu času bylo vše zachovalé, protože když něčí děti něco zničili, tak rodiče zajistili opravu. Dnes se čeká, že město vše zaplatí. Nestojí to za zamyšlení???
Reagovat na tento příspěvek
 
Lidl a okradani zákazníků mamina 29.03.2007 16:23
Zdravím, taky mám tuto zkušenost s Lídnem už se mi tam taky stalo že mi namarkovali o pár stoveček víc a nebo mi vrátili o nějakou tu korunku míň a když je člověk na to upozorní tak se ještě nafouknou a žádná omluva,nic.
Reagovat na tento příspěvek
 
nemocnice Daniela 29.03.2007 13:08
Je mi dost smutno při čtení vašich názorů a to hlavně proto, že v této nemocnici pracuji jako " služka". Jen nevím, na co jsem čtyři roky studovala. Svou práci dělám ráda a řekla bych , i dobře. a jsem velmi vděčná za to , že jsem se dosud setkala pouze se slušnými a vstřícnými pacienty, kteří dokáží ocenit naši práci a umí i pochválit.To v tomto diskusním foru umí málokdo.
Reagovat na tento příspěvek
 
nemocnice satan 29.03.2007 10:18
Achio, Kolotoč ti nepomůže. Na tvým místě bych si šel lehnout někam jinam. Každýho, kdo si de do chrudimský nemocnice dobrovolně lehnout, bych dal trestně stíhat za sebepoškozování. Srovnej počet císařských řezů v Chrudimi a v jiných nemocnicích - a z údivu nevyjdeš. Asi sou tu na chrudimsku nejaký divný holky, který neumějí rodit přírodní cestou. Možná je to tím smradem z lihovaru.
Reagovat na tento příspěvek
 
nemocnice Achaia 29.03.2007 08:41
Reagovala jsem na příspěvek ,který kritizoval ambulanci.Tam si jistě pití zajistíte sám.Na oddělení je to samozřejmě něco jiného.Přeji vám brzké uzdravení.(Pokud vás nenavštěvují rodinní příslušníci,je to politováníhodné..!?)
Reagovat na tento příspěvek
 
nemocnice tea 28.03.2007 18:53
Achaia: Asi za 14 dní si jdu do nemocnice lehnout.Nebudu mít s sebou žádného rodinného příslušníka. Tu vodu mi musí přinést sestra.Od toho tam je.Je to její povinnost. A mně,jako pacientovi je úplně jedno,kdo jak dlouho slouží.To je vnitřní organizační záležitost,která mě fakt nezajímá.Platím dost na pojištění,abych za to dostala odpovídající služby a kdyby to bylo možné,i připlatím.Ale zákony to neumožňují.A co jiného je běžná sestra v nemocnici,než služka? Nemyslím to nijak hanlivě,ale pokud nemá nějakou vyšší odbornost třeba sálové sestry apod.,tak to tak můžeme klidně brát.Promiňte mi.Já tuto práci obdivuji,ale musí se dělat s láskou k člověku,ne pro prachy(to ani nejde).Je to poslání a kdo si toto povolání vybral a nechce ho dělat dobře,tak ať jde od toho...Tak mi držte palce a slibuji,že si určitě nenechám nic líbit! Jinak tam udělám pěknej kolotoč.HAHAHA! )
Reagovat na tento příspěvek
 
Lihovar a jeho štiplavý zápach občanka 27.03.2007 15:57
mnohem horší a pro zdraví nebezpečnější než lihovar je asfaltový zápach z Topola z obalovny,který jsem v těchto dnech nucena čichat denně a který je určitě cítit i Na Větrníku. Ptám se občanů Topola - Vám ten smrad a náklaďáky nevadí?
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Mexiko 27.03.2007 09:12
.... nejnepřehlédnutelnější ..... ještě mám tak trochu moc brzké ráno
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Mexiko 27.03.2007 09:06
Bohužel - při příjezdu do Chrudimi z téměř všech směrů jsou nejvyšší a nejnepřehlédnutelnou dominantou "Tři oudy" na Větrníku .......
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Rostislav Vondra 27.03.2007 08:41
Co takhle odbourat zbytek náměstí a nechat jen kostel ? Dominanta opravdu jedinečná ! Ale teď vážně. Všichni mluvíte o zachovalých pohledech na kostel a zapomínáte na to, že celé západní panorama je zničeno socialistickou "destruktivní" pseudoarchitekturou! To je problém! Je potřeba zacelit umělé "díry" tam, kde si to žádá. A balustráda vedle kostela je právě jedna z nich. Vždyť právě urbanistická čistota a celistvost náměstí vyzdvihne chrudimský svatostánek jako výraznou dominantu ! A ne "parčík", který tam leží jako bez ladu a skladu. Nejsem zrovna zastáncem dnešního obrazu komerční architektury, ale budova v moderním stylu, avšak s ohledem na historii okolní zástavby sem musí přijít! Mimochodem nově budované OBC Balustráda je právě jedním z příkladů, jak lze elegantně a citlivě zacelit podobné proluky. Jedná se o moderní architekturu, která ctí ducha místa, respektuje okolní budovy a přirozeně dotváří historické prostředí. Takových více!
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? pavlicek 27.03.2007 07:45
Ale pane Bohemunde, přečtěte si to ještě jednou a jistě poznáte, kde je ona ironie. Pak snad zjistíte, že stojíme na jedné lodi, i když ne na té, co se pokouší vplout do náměstí. Aby bylo úplně jasně, tak bez ironie - kostel pokládám za nejvýznamnější chrudimskou dominantu, chraňme si ho (stejně jako průhledy na jeho siluetu) jako oko v hlavě. Jestli jsou tu snahy o jeho částečné zakrytí řadou baráků, pokládám to snad za jedinou věc, která lidi z Chrudimi vyprovokuje k silnému odporu. A určitě budu u toho i já.
Reagovat na tento příspěvek
 
A co říkáte na pouť? Administrátor 26.03.2007 13:11
Můj úvodní příspěvek byl jen citací z novin. Ohledně aféry Spilkových, pokud se nepletu, bylo to, že pro ně zdarma pracovali dva mentálně zaostalí jedinci, kteří snad byli uneseni. Nakonec se jim po několika měsících podařilo utéct. Pokud se mýlím, někdo mě opravte, nechci tu šířit nějaké fámy a bludy Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Bohemund 26.03.2007 07:34
Voni, Pavlíček sou odborník na slovo vzatej:) Kostel prej není gotickej, alébrž novo gotickej. No nepovidaj! Já celou dobu žiju v tom, krov nad presbytářem je třetí nejstarší krov v české kotlině;) Děkuju, že mě vyvedli z omylu. Von ten Schmoranz byl vůbec mimóza. Asi proto opravoval a regotizoval i kostel v Mejtě že? No jo, Pavlíček, voni sou fakt vodborník:) Chlape, proberte se! Kostel je sice opraven ve stylu novogotickém, ale rozhodně to oku lahodí více, nežli staré barokní cibule, které svého času hyzdily věže gotického kostela Nejsvětějšího Salvátora, respektive Nanebevzetí Panny Marie. A pokud není dominantou kostel, tak co tedy, Pavlíček? Že by paneláky, Mydlářovský dům? Dům Rozvodovský, nebo copak? Pokud si dobře pamatuji, tak ať už přijíždím z jakékoliv strany k mému rodnému městu, vidím KOSTEL, ne stavby zmíněné výše. Inu, lépe se věnovat kaktusům, nežli kafrat do něčeho, čemu rozumím jak koza petrželi že?:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? shot 25.03.2007 22:28
Problém bude v tom, že tem současný dům - platí-li ten parník vplouvající do náměstí- byl současný tak před 40 lety. Prohlédni si pořádně Tančící dům a zástavbu okolo, ten dům má charakter okolní zástavby a přesto je odlišný. A proto je krásný. Ale zkus mi ukázat jediný dům na náměstí a okolí, který má charakter onoho plánovaného Titaniku. U Borzny by zapadl, to je podobný charakter.
Reagovat na tento příspěvek
 
sídliště U stadionu shot 25.03.2007 22:20
Zkus poprosit Markovičáky, možná se přidají, když ty jim pomůžeš s PZ. Nebo ne?
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171  170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.