Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Maturitní tablo Julla 06.05.2007 20:42
Podpořte chrudimské studenty v celorepublikové soutěži o nejlepší maturitní tablo!!! Jedná se o tablo studentů SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim, jež je vystaveno na Masarykově náměstí pod hodinami (na rohu u kruhového objezdu před hotelem Bohemia) Hlasovat a prohlédnout si fotografie můžete na adrese www.management.rajce.idnes.cz
Reagovat na tento příspěvek
 
digitální televize ANO 06.05.2007 11:16
Na zmatcích kolem digitální TV by překvapivě mohla právě Chrudim vydělat. Pokud vše půjde tak, jak má, dočkáme se ještě v tomto roce: http://www.digizone.cz/aktuality/verejnopravni-multiplex-letos-na-plzensku-a-pardubicku/ Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Norei 05.05.2007 18:05
Co to je prosím vás SLUŠNÁ PRÁCE ?. Přece nechcete doopravdy tvrdit, že práce ve Foxconnu je slušná ??!! Podle mne to je jedna z nejposlednějších možností, jak vyměňovat svůj čas za peníze. Kdyby za to alespoň nějaké "slušné" peníze byly. Osobně fandím škodovákům v Boleslavi, kteří si dokázali vydupat alespoň částečné navýšení svých platů a připadat si tak jako důstojný člověk v Evropě 21.století. O většině ostatních zaměstnanců v této zemi se to říci nedá. Pokud budou nadále sami sebe prodávat tak nízko, bude to pořád stát za ... Buďte trochu hrdí a stanopvte si objektivně svou vlastní cenu na trhu práce. Když to udělají všichni, zaměstnavatelé budou muset změnit své postoje !! Těším se na Vaše reakce ?!
Reagovat na tento příspěvek
 
Slogan serveru www.Chrudim.cz Anonym 04.05.2007 17:07
můj návrh je: Server pro Chrudim a okolí
Reagovat na tento příspěvek
 
VEREJNA OMLUVA panu Skalickému Denyyym 04.05.2007 16:57
Dobrý den,chci jen říci to,že kdo sem dal příspěvek o panu Skalickým nemá asi vsechno pohromadě,protože nyní to jakorát způsobilo to,že vsechno svedčí na moji osobitost,přitom já s touto osobou nemám nic společného co sem příspěvek po přezdívkou pepik5 dala.Chápu pana Skalického že je rozčílen,kdo by taky v jeho situaci nebyl.Co na to říc jen že za to nemohu musel to být někdo kdo mě zná velmi dobře a za tu osobu se panu Skalickému veřejně omlouvám a doufám že omluvu přijímá.PRAVDA CO TA OSOBA PSALA TO NENI.Pan Skalický je uplně stejný a poctivý občan jako každý jiný.S omluvou za danou neznámou osobu RYBISAR
Reagovat na tento příspěvek
 
Ty lavičky? Vaklaf 04.05.2007 14:21
Já na nich jednou někoho sedět viděl. Ale opravdu jen jednou a kdo ví jestli si to prkénko už nepřinesl To je sranda :-D
Reagovat na tento příspěvek
 
nemocnice kokotek 04.05.2007 08:52
 
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Ludva 04.05.2007 08:38
Dobrý den. I já měla obrovské problémy sehnat v Chrudimi slušnou práci. Nyní pracuji ve Foxconnu v Pardubicích a vím, že se bude budovat ještě jeden závod. Jsou vytipovaná 4 města. Jestli je mezi nimi Chrudim, nevím. Je nás spousta,co dojíždíme z Chrudimě. Bylo by milé, kdyby zastupitelstvo oslovilo tuto nebo podobnou, prosperující, perspektivní firmu a vytvořilo zde nová pracovní místa.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nebo snad zastánci tc snobárna hadr pište podvrhy pepík5 02.05.2007 21:41
Dobry den,smutné je to že má osoba píšící tyto témata o Tc Chrudim pravdu z 70%
Reagovat na tento příspěvek
 
Slogan serveru www.Chrudim.cz Pavlíček Karel 02.05.2007 20:04
HAHAHA! )))))))))))))) A víš že mě to doteť ani nenapadlo? Fakt nevím kdo to vymyslel, ale zeptám se ho. No vážně asi není dobré přivlastnit si slogan jakékoliv politické strany.Ale mě se prostě líbil.
Reagovat na tento příspěvek
 
novostavby - cena ??? nálepka 02.05.2007 17:25
Taky si rikam, ze na radnici jsou nejak mimo. Architekt a spol, at si daji studenej obklad na hlavu. Naplanovat obchvat a vedle toho zastavbu rod. domu, je opravdu dilo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nebo snad zastánci tc snobárna hadr pište podvrhy nálepka 02.05.2007 14:46
Syn chodil na tenis 3 roky, mozna vic, uz nevim presne,nevzpomenu si. Pamatuju si, ale chovani lidi. Skoncili jsme, ne proto, ze by slo o penize, ale o zpusob jednani. Na pana Bilka si treba stezovat nemuzu, coz se o jinych rict neda.
Reagovat na tento příspěvek
 
Tenisový klub Chrudim - banda nemožných snobů Lajos 01.05.2007 20:35
Až doposud byla dle mého názoru obecná úroveň diskusních příspěvků v poměrně slušné rovině. S příchodem Aranky Nemožné do tohoto fóra se bohužel kvalita začala snižovat. Je to smutné, pokud má někdo v sobě tolik zlosti a zloby, že to musí ventilovat tímto způsobem. Je mi vás líto.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nebo snad zastánci tc snobárna hadr pište podvrhy tohos 01.05.2007 17:10
proc mam pocit ze to vypada jako by to psala MelicharovaHAHAHA! ))))))))))))))))))
Reagovat na tento příspěvek
 
Nebo snad zastánci tc snobárna hadr pište podvrhy Liesta 01.05.2007 15:47
Krásný den,Aranko. Nevím,jestli jsem dle Tebe chudší nebo bohatší chrudimák,ale plně souhlasím s Pepe. Člověk má dělat jen to,na co má. Jinak moje dcera za ty roky vystřídala spoustu kroužků,ted zrovna chodí do tanečního a výtvarného,myslím,že situace v Chrudimi je dobrá,kdo chce dělat něco,tak možnosti opravdu jsou a není to o penězích. Myslím,že hůře jsou na tom děti z vesnic,které tam nic nemají a také to přežijí. Tak jestli je pro Tebe ten tenis tak drahý,tak vymysli něco jiného. A baví to Tvoje dítě vůbec? Víš,myslím,že Ti tam třeba ten trenér říká,že Tvé dítě má talent,jen kvůli penězům.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nebo snad zastánci tc snobárna hadr pište podvrhy pepe 01.05.2007 14:21
Milá Aranko, bez peněz do hospody nelez, pokud na něco nemám, tak dělám něco na co mám. Kromě tenisu je snad v Chrudimi spousta jiných možností-fotbal, hokej, hokejbal, basket, volejbal.... a pokud nemám ani na toto tak mohu provozovat cyklistiku turistiku a nenervovat se s někým, kdo mě nesedí. Nejhorší smrt je z rozčilení, je krásné jaro a v přírodě daleko líp než na nějakém tenisovém kurtu. Takže trošku optimismu a koukejte se na svět z té lepší stránky a hlavně se nerozčilujte kravinama a snobákama. Přeji hezký slunečný a pohodový den Ok? .
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim a tenis tak pište snobáci probohoa no?? Aranka Nemožná 01.05.2007 14:20
Tak pište snobáci co tam chodíte at se zase zasmějeme a až vylezete na kurt, tak se natočte na kameru a možná se celý národ na neváhej a skoč nebo teda toč a pak vyskoč, když jde o prachy se zasejc natoč, zasmějeme se s Vámi proboha jak hraješ ten forhend a víš co je vůbec bekhend já nic já muzikant, ale táta má prachy a von to všechno poplatí a možná za pár slepičích roků a kroků poznám, co já netalentovaný na sport a uzřím, co je bekhanc nebo ten forvard či forhend nebo jak a bude nás to stát pár táců, ale děti z ulice, ti se mají já takovej talent nemám, tak to musím sakra podplatit, abych se do toho Ačka dostal, že, ale to už je jiná pohádka děti, brou noc.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nebo snad zastánci tc snobárna hadr pište podvrhy Aranka Nemožná 01.05.2007 14:10
tak a jaké máte zkušenosti vážení chudší chrudimáci z tc chrumim a umístěním Vašeho potomka na nějaký ten sportík, pokud němáte prašule na TK Bílek ani nechoďte tam se snad ani nechytátem, tak co vy na to, je Vám to fuk nebo s tím za ty roky již hodláte něco dělati. Pozdrav všem - pravé jméno neuvádím neboť Lomykare Lomykate, do roka a do dne sejdeme sa na Božém súdě, ale ji to je jedno, oni prachy mají , tak si tam snobsky hrají a nedá se na ně dívat je to směšně a netenisové jako vždy ahoj všem chrudimákům.
Reagovat na tento příspěvek
 
Tenisový klub Chrudim - banda nemožných snobů Aranka Nemožná 01.05.2007 13:53
Nabízím novou zprávu z teniového klubu Chrudim - banda podvodníků a snobů si za ty roky nakradla na tenisovou halu, naše děti z chudé čtvrti tam stejně nemohou chodit, protože na to nemáme finance a dívat se na ty zastaralé a nemožné s trenéry Wescka, Bílek, Marek, protože ostatní normální lidi byli vyhnáni ze závisti a paní Holasová - ta neznabožka je tam stále a hraje si na milostivou a shání trenéry - trénuj sama - jenže ty to neumíš jen pomlouvat a ostatní snobácí totéž no jsme z toho celý pryč to je borde la pořád stejný a staré struktury tam sedí pořád - chtělo by to konkurenční klub a levnější co Vy ba na to Chrudimáci a blbeček Kochů se tam určitě zase drží stále.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kostičky pepe 30.04.2007 19:02
...u muzea jezero s nepropustnou kostičkovou hrází mezi bankou a čajovnou....
Reagovat na tento příspěvek
 
Kostičky mischa 30.04.2007 16:03
A co se asi bude dít, až přijde opravdový slejvák?? To místo Široké ulice budeme mít vodopád a dole u muzea jezero HAHAHA! )? No a zima se sněhem bude taky zajímavá - jsem zvědavá, jak přes ty schody jezdí silničáři a vyhrnují sníh..
Reagovat na tento příspěvek
 
Slogan serveru www.Chrudim.cz MIREK 30.04.2007 08:59
Banální a bez nápadů? Tak já uvedu jeden konkrétní.Chrudim město-kde chcíp pes.A to nebudu jmenovat lavičky, Širokou a kulturní mrtvo.Ještě že jsou v Chrudimi obchodníci z jihu. Jinak by tady nikdo ani nenakupoval. A co se týká památek?O ty tady ale nejde.Tady jde hlavně o zakázky.Prostě o prachy.Jako všude v tomhle státě.Ten slogan je ale přesto pěkný.Ale nepravdivý. Hezký den.
Reagovat na tento příspěvek
 
Slogan serveru www.Chrudim.cz Kala 29.04.2007 13:04
A proč ne? Mě připadá slogan: Chrudim - město, ve kterém chce každý žít" pěkný. Ty ostatní jsou takový ... banální, bez nápadu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ty lavičky? TTB 29.04.2007 08:34
Podle mne se o konečný vzhled nejedná. Pokud ano tak se architekt dopustil velikeho cliché. Zatím sem neviděl nikoho kdo by si na zmíněné "lavičky" usednul. Asi si budeme nosit prkýnka:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Slogan serveru www.Chrudim.cz ANO 28.04.2007 22:44
Karle, když jsem tenhle slogan četl poprvé, okamžitě mi blesklo hlavou "kdo to asi vymyslel?". Jediná uspokojivá odpověď a tedy i můj závěr byl ten, že tenhle slogan musel vymyslet tvůj otec. Dodnes jsem se nedozvěděl, zda to byl opravdu on, ale protože jsi tady ten slogan připomněl právě ty, zdá se mi moje domněnka zase o kus blíže pravdě.... Obecně: nemyslím, že by bylo pro jakýkoliv server přínosem přivlastnit si slogan politické strany (pokud to není server právě oné strany). Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Slogan serveru www.Chrudim.cz Pavlíček Karel 28.04.2007 21:05
Mě se líbí to co už bylo napsáno... Chrudim- město kde chce každý žít.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ty lavičky? Pavlíček Karel 28.04.2007 21:01
Po měsíci jsem se vrátil zpět do Chrudimi. Bohužel jsem zsistil že se lavičky v Široké vůbec nezměnili. A tak už se začínám smiřovat že toto je jejich konečný vzhled. Nešlo by na ně alespoň namontovat nějakou vkusnou dřevěnou desku? Nebo se to takto snad opravdu někomu líbí a dobře se mu sedí? KP
Reagovat na tento příspěvek
 
likvidace neprohlášené kulturní památky unesko TTB 28.04.2007 09:20
Včera sem shlédnul projektovou dokumentaci OC Balustráda, avšak mohu tvrdit, že se jedná o zcela nemoderní slepenec. Dům č.p. 12 (bývalí katastrální úřad) se stává v této situaci obrovským chudákem. Být bratrem moderní budovy v jeho případě bude asi velice potupné. Nejsem odpůrcem moderní architektury ale měla by se přenést mimo historické centrum města. Nadstandardnost bytů je opravdu cenná. Obchody v centru města je také dobrá volba, ale schránka pro tyto věci by se měla nést v jiném než současném moderním stylu. Podívejme se na paneláky trčící se Na větrníku, je to chlouba socialistické předimenzované architektury, která jistě nepatří k obdivu. Historické náměstí a budovy v jeho okolí je však opakem. Já osobně bych byl pro výstavbu retro renesanční víceúčelové budovy. Souhlasím s Bobanem
Reagovat na tento příspěvek
 
Slogan serveru www.Chrudim.cz Lajos 26.04.2007 17:50
A co takhle "Chrudim sobě"?
Reagovat na tento příspěvek
 
Slogan serveru www.Chrudim.cz juhele 26.04.2007 12:39
tak z těhle sloganů se mě osobně teda nelíbí žádnej,ale když už by to mělo bejt,tak nejpřirozenější a nejnormálnější je snad : Tady jste doma! nebo něco podobnýho, ostatní stojí teda za pěkný h...
Reagovat na tento příspěvek
 
Slogan serveru www.Chrudim.cz Administrátor 26.04.2007 13:36
Příspěvek vložen na základě článku Slogan serveru www.Chrudim.cz: http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=405 Napadlo nás, že by bylo fajn, aby náš server www.Chrudim.cz měl také nějaký vlatní nápaditý slogan. Sešlo se již několik návrhů od zdařilejších až po, řekněme kontroverzní Ok? . Zajímal by nás Váš názor, který slogan se Vám nejvíce líbí a samozřejmě můžete sami přidat nějaký další. A tady jsou první návrhy:
 • Informační portál chrudimského regionu
 • Město Chrudim a okolí
 • Služby pro všechny chrudimáky
 • Celá Chrudim v kostce - "v kostce" přeškrtnuto "na webu" - provedeno v grafice
 • Vše pro chrudimáky
 • Server pro pravé chrudimáky
 • Chrudimský patriot
 • Služby šité na míru chrudimákům
 • Město Chrudim - tady jste doma!
 • Tady jste doma!
 • Město Chrudim na internetu
 • Znáte své město Chrudim?
 • Poznejte lépe své město Chrudim
 • Ať žije město Chrudim!
 • Čest a sláva městu Chrudim!
 • Vše o městě Chrudim!
 • Vše pro Chrudim!
Děkujeme za Vaše připomínky a tipy!
Reagovat na tento příspěvek
 
Kostičky Mexiko 26.04.2007 08:07
taktéž bych doporučoval návštěvu na očním, pokud se tam dohmatáte .... Opravovat začali kolem 9 hodiny ráno, když už v 8 hodin tam u toho stáli policisté. A kolem 16 hodiny tam stálo auto z VaKu a čistili kanály-pravděpodobně ucpané pískem. Toť postřehy z mých tří průjezdů Širokou ulicí. A poškození bylo nejpatrnější u vyústění ulice Lázeňská (doufám, že se tak jmenuje), tam to zvlnění a chybějící kostky byly na Babetě trochu nepříjemné.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kostičky ANO 25.04.2007 14:51
Drahý filku. Zaprvé já nejsem ten, kdo sem psal první příspěvek o vyskákaných kostkách. Za druhé v Široké teď klečí pánové z firmy Grano a opravují dláždění. Může dosvědčit každý, kdo tam dnes projížděl. Jestliže sis ničeho nevšiml, snad by mohl pomoci oftalmolog. Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Kostičky filek 25.04.2007 14:44
Tak nevím. Ráno jsem šel Širokou ulicí nahoru a žádný vyskákaný kostičky jsem neviděl, o písku jakby smet:) Ta trocha písku je na každé asfaltce ve městě po středním dešti. Asi to opravili už v noci, ale spíš mne napadá, že pro ANO je jakýkoliv problém se Širokou jen zbožné přání.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kostičky ANO 25.04.2007 14:03
Píseček je v ulici ČS. Partyzánů a kostičky už zase chlapci vracejí na svá místečka. Pokud se podobné opravy budou opakovat po každé přeháňce, budeme mít naší nejdražší ulici neustále jako novou - jak geniální! Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Kostičky pepe 24.04.2007 21:49
Tak nám po dnešní krásné dešťové přeháňce začaly nějak vyskakovat kostičky z naší tolik diskutované Široké ullice. A budou muset chlapci znovu zasypat spáry, písek jaksi odputoval kamsi pryč.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pozvánka na akci PetrZ. 18.04.2007 17:11
Pokud se nechcete jen hádat tady na fóru, tak si přijďte vyzkoušet, jak se jezdí na vodě. Určeno hlavně pro děti, ale i dospěláci jsou vítáni. http://www.kaceri-chrudim.info/2007/dubnove_cvachtani.png
Reagovat na tento příspěvek
 
Stalin ANO 15.04.2007 18:42
Dovolím si tvrdit, že tomu už je to úplně fuk.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stalin reason 15.04.2007 15:55
Jak se asi musí cítit Ressel, když má vedle sebe vrahy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beran vs. Beranek dvorak 14.04.2007 09:19
já znám pana berana od dětství.je to arogantní nesnášenlivej a namyšlenej- no teď nevím jaké slovo slušné použít.
Reagovat na tento příspěvek
 
A co říkáte na pouť? zu 11.04.2007 14:49
Tak zde je ta oprava o žádný únos se nejednalo,pan Spilka si k sobě vzal dva osiřelé mladé muže a byly úplně zdraví,a o útěk se také nejednalo,jednalo se o neschopnost mužů pohybovat se mezi námi v tomto oboru záleží na každé maličkosti,a každá maličkost závisí na další a další....a když 90% těchto maličkostí je jinak než má být zhroutí se vám celý systém a i všechno ostatní.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stalin janek 11.04.2007 13:11
Mohl by mě někdo sdělit, co je to za čest, být čestným občanem nějakého města? Kdyby alespoň platili odvoz komunálního odpadu!
Reagovat na tento příspěvek
 
Stalin filek 11.04.2007 09:54
 
Stalin shot 10.04.2007 21:09
Nevíte prosím, jak se uděluje v Chrudimi čestné občanství? Tedy, jak se navrhuje onen čestný občan, kdo jej schvaluje a zapisuje do knihy čestných občanů. Mám totiž jeden návrh. Námi všemi milovaný a oblíbený bývalý starosta, naše slunko jasné a nyní dokonce i poslanec, p. ing. Ladislav Libý by si to jistě zasloužil. Zcela chápu jeho skromnost, která mu brání, aby se nenavrhl sám a proto jej navrhuji já. Uznejte sami, jenom namátkou: průmyslová zóna, předláždění Široké (za tu kvalitu je oněch údajných 5 českých opravdu málo), nákup silnic v TRA, prodej bývalého katastru, připravovaný prodej kláštera (v s.r.o. bude sedět zřejmě jenom příbuzný), připravovaný prodej pozemků na Skřivánku (ti soukromí majitelé pozemků požadují vydřidušské ceny okolo 800 Kč/m2, zatímco dobrodinec město chce na developerovi jenom 200 Kč/m2). A co ještě nosí v hlavě! To vše jsou akce na nichž město výrazně vydělalo, nebo vydělá. Za to si skutečně námi všemi milovaný a oblíbený bývalý starosta, naše slunko jasné a nyní dokonce i poslanec, p. Ladislav Libý zaslouží být jmenován čestným občanem města Chrudimi. A pokud nikoho nebudeme škrtat, bude opravdu ve vynikající společnosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
nemocnice tea 09.04.2007 15:10
Nebuďte smutná Danielo,možná jsem svoji kritikou sesypala všechny sestřičky do jednoho pytle. Mám špatnou zkušenost s internou v souvislosti s mými rodiči. Chování doktorů a sester bylo tak příšerné,že se mamka psychicky zhroutila a podepsala revers- domů.Už to nechci zažít. Tak teď doufám,že potkám jenom Vás a další úžasný sestřičky a lékaře.Těším se HAHAHA! Tu služku neberte zas tak vážněHAHAHA! Achaia:To,že jsem soběstačná ženská a nepotřebuji rodinné příslušníky,aby mě obskakovali, to je politováníhodné?.. A i když na ambulanci požádám sestru nejen o vodu,ale o cokoliv,je to její povinnost.A mimochodem,co když člověk opravdu nikoho momentálně nemá,kdo by s ním absolvoval ten nemocniční "rituál"..?A je odkázán jen na sebe.Myslíte,že každý má kolem sebe početnou rodinu,co je nejen ochotna,ale také může odjet kdykoli do nemocnice?.. Já to musím všechno zvládnout sama, a tak očekávám alespoň minimální pomoc od nemocničního personálu. Chci být pacientem a ne věcí,která se odhazuje z kouta do kouta...HAHAHA! )Ahoj
Reagovat na tento příspěvek
 
Stalin Max 07.04.2007 11:01
Ac s clakny Steigerwalda skoro nikdy nesouhlasim, s timhle se ztotoznuju. Ta dve jmena jsou soucasti historie (mesta, statu...) at byla jakakoliv. A prepisovat/skrtat podle toho, jakou "historii" piseme zrovna ted, je posetileeeeee... Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Stalin filek 07.04.2007 10:37
Stalin je čestný občan, zjistila Chrudim Chrudim - V publikaci Čestní občané Chrudimě vydané před osmi lety ještě jeho jméno chybí. Lidé, kteří mají tento útlý svazek doma, si mohou na stranu šest dopsat: Josif Vissarionovič Stalin. Jeden z nejkrutějších diktátorů v dějinách se stal čestným občanem Chrudimi v červenci roku 1945. „Když jsem tehdy dával seznam čestných občanů dohromady, sestavoval jsem je z různých materiálů, ze zasedání zastupitelstva a rad, protože kniha čestných občanů, která údajně existovala, se ztratila. Informace o Stalinovi se objevila v dalších archivních materiálech až později,“ vysvětluje autor publikace historik Pavel Kobetič, který je nyní místostarostou Chrudimi. Jako politik tvrdí, že vyškrtávat ze seznamu jméno Stalina či Klementa Gottwalda, který tam figuruje také, nemá smysl. A vlastně v Chrudimi prý dodnes nenarazil na nikoho, kdo by něco takového chtěl. „Podle mne je to dnes už vyčpělé téma. U těchto kontroverzních zavrženíhodných osobností musíme přihlížet k tomu, za co tento titul dostaly. Gottwald získal čestné občanství jako předseda vlády, který obnovil republiku, Stalin byl v roce 1945 symbolem osvobození. Musíme to chápat v historickémkontextu,“ soudí Kobetič. Stalin jako čestný občan figuroval i v mnoha dalších městech či obcích, velká část z nich ho vyškrtla hned po revoluci. To ovšem Chrudim udělat nemohla, nevěděla o něm. Podobně o svých čestných občanech dodnes neví řada obcí. „Za poslední rok jsme narazili na dva Gottwaldy, v Čankovicích a v Luži. Na Chrudimsku nebyl ještě dodnes proveden žádný průzkum, který by to zjišťoval,“ uvedl ředitel Státního okresního archivu Ivo Šulc v Chrudimi. Zatímco Chrudim má svého Stalina, v Lanškrouně dodnes figuruje na seznamu čestných občanů Adolf Hitler. Tamní zastupitelé jej nevyškrtli, ale schválili prohlášení, ve kterém se od rozhodnutí svých předchůdců distancovali. _________________________________________________ 05.04.2007 - KAREL STEIGERWALD - str. 08 Pochvalte Chrudim, nejde s dobou Čestnými občany Chrudimi jsou Stalin s Gottwaldem. Pozoruhodné je, že město je škrtnout nezamýšlí. To je třeba pochválit – v době, kdy se každý už hodlá omluvit komukoliv za cokoliv, co se v dějinách stalo, je to postoj nezávislý. Obdobně odolní jsou v Lanškrouně – tam je čestným občanem sám Hitler – a město s tím nebude hýbat. Předělávání historie, vylučování, bourání soch, škrtání jmen, navracení či odnímání všelijakých pomíjivých titulů patří k největším pošetilostem dnešní doby. Rehabilitace milovali komunisté. Nejen jiným, ale i sami sobě ustavičně páchali v neobvyklém množství křivdy. Pak je odvolávali, napravovali a páchali další. Omluva za dějiny je velká moderní fikce, která má nahradit pochopení těch dějin. Omlouvají se lidé, kteří křivdy nespáchali, lidem, kterým se nestaly. V Chrudimi říkají, že oba zločinci, Stalin i Gottwald, jsou vyčpělé téma. Mají v tomto smyslu pravdu – jejich zápis mezi čestné občany je jev doby. Ten nezmizí, ať by kdokoliv škrtl cokoliv. Nechme fakta ze starých časů být, jak jsou, ať k nám i budoucím mohou mluvit jasnou řečí. Gauner byl čestným občanem. To je téma! V Chrudimi je mají. My je máme taky. Škrtnutím či zbořením je nezrušíme. O autorovi| KAREL STEIGERWALD, komentátor MF DNES
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek McGyver 06.04.2007 07:23
No hlavně: je to v podstatě mladý člověk, chlap jak hora, evidentně zdravý (fyzicky, duševně nevím a ačkoliv ho znám léta a velmi dobře, tak stále nechápu jeho počínání) a tak se domnívám, že by především měl někde hákovat. To co dělá, je v mých očích neomluvitelné. Dále stále nechápu, že na to, že je z nedalekých Zaječic si toto v Chrudimi, kde ho mnoho lidí může znát a určitě zná, vůbec dovolí.Není to tak dávno, co objížděl turnaje v mariáši, ale vzhledem k tomu, že podváděl, začali si ho na dalších turnajích všímat a v Chrudimsku dokonce kdysi proběhla informace, že z jakéhosi turnaje byl pan M.L. vyloučen (ještě před zahájením). Pořadatelé si to prostě mezi sebou řekli. Ale zřejmě mu to je jedno. Vždyť přímo v Zaječicích má také hodně rozpujčováno. Zajímalo by mne, zdali si někdo nechal od něho předložit občanský průkaz. Pochybuji, že by měl falešný na jméno Blažek. Ještě jednou všichni poškození: jméno: Milan Lupoměský, bydliště Zaječice (při vjezdu do Zaječic od Orle asi šestý barák na začátku po levé straně - ale toto berte s rezervou, info je pouze orientační, nevím zdali pátý, sedmý, devátý - pouze odhaduji od stolu....). Nedávno mi známý například vyprávěl, jak ho viděl s nějakou slečnou a kdyby nezasáhl, tak mu již vybrala z bankomatu 2000,- Kč a dala mu je. On na něho uhodil a snad je vrátil... Ale bylo to za minutu dvanáct...
Reagovat na tento příspěvek
 
Dr. Blažek pepe 05.04.2007 19:42
Můžeme se tomu sice zasmát a pobavit se, ale nejhorší na tom je, že pak člověk už neuvěří ani někomu, kdo potřebuje skutečně pomoct. Až ho uvidím příště, rovnou mu jednu střelím. Kdyby normálně žebral, tak aspoň nic nepředstírá a nikoho neobelhává, parchant jeden Tak to je fakt na ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Uz je to tady ANO 05.04.2007 18:51
To je v pořádku, koneckonců to tady všichni. Lidí tam chodí méně, než jindy, to je pravda. Ale nepřičítal bych to (ne)kouření. Tato restaurace je navštěvována zejména v létě právě kvůli tomu venkovnímu posezení. Předpokládám (a doufám), že i letos tam bude lidí dost.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172  171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.