Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Depozitář reg. muzea Rostislav Vondra 10.06.2007 22:24
V návaznosti na budoucí obchvat města se má v předstihu, myslím již příští rok, začít budovat nový vjezd do města ze směru od Pardubic a to právě Dašickou ulicí vedle sladoven. Na silnici má být napojen i nový supermarket společně s ( doufejme )depozitářem regionálního muzea. Takže problém by být neměl.
Reagovat na tento příspěvek

Depozitář reg. muzea Pepin 10.06.2007 16:55
Rozhodně nesouhlasím s demolicí budovy "Na kopečku". Prohlášení za kulturní památku ale nepovažuji za dobrý nápad, protože tím by se značně limitovalo její další využití a zvyšovaly náklady na případnou rekonstrukci a těžko by se pak hledal případný investor. Umístění depozitáře do areálu sladovny je nápadem p. Málka, který se zamiloval do představy, že v areálu sladovny bude hyparemarket s parkovištěm pro 450 aut. Trochu už ale zapomněl na to, že auta nemohou létat a jediný příjezd je Poděbradovou ulicí. Jaká ucpaná je tato silnice a celá Chrudim víme všichni - tedy kromě nadějného místostarosty Málka. Město má jistě spoustu vhodných pozemků, které může pro výstavbu onoho architektonického skvostu nabídnout. A p. Málek by měl méně mluvit a více přemýšlet o skutečných problémech lidí v tomhle městě.

Depozitář reg. muzea Rostislav Vondra 08.06.2007 17:29
Konečně se o tomto tématu začína pořádně diskutovat, i co se obecní úrovně týče. Co jsem slyšel, tak městská rada je zásadně proti a i historikové architektury s demolicí rozhodně nesouhlasí - poukazují na architektonické hodnoty celé stavby, která je špičkovým příkladem občanské stavby prvorepublikové éry s prvky kubismu ( podobně jako lázeňský dům Gočár v Lázních Bohdaneč a jiné známé stavby ). Definitivním řešením by bylo plánovaný depozitář přesunout do budoucího areálu bývalých sladoven "Soufflet", v současné době se o tom také uvažuje ,a nebo se pokusit podat návrh na zapsání do seznamu kulturních památek ( svou hodnotou na to budova jednoznačně má ), tak jak se o to pokusili v nedávné době občané ve Vysokém Mýtě s tamním pivovarem. Pokud se nemýlím tak snad i uspěli ? Poněvadž pokud by došlo k demolici, jednalo by se asi o nejvetší "barbarskou likvidační akci" od dob "asanace" Kateřinského a Jánského podměstí. A to by bylo více než trestuhodné !

Depozitář reg. muzea novacek 08.06.2007 13:10
pisete "A proto podejme návrh na zapsání do seznamu kulturních památek, ať zde není "druhá Přerovská Komuna". Muzete se mi prosim nejak ozvat na mejl, rada bych v teto veci nejak pomohla, protoze budova sice zastarala je, ale rozhodne to neni ruina, aby jeji oprava stala vic nez likvidace a stavba nejaky plastovy krabice..nechapu, prc to chtej resit, kdyz nemaj penize, ta budova je poctive udelana, vydrzi bez oprav jeste klidne dalsich 30let nez z ni bude opravdova ruina..

Depozitář reg. muzea Lajos 07.06.2007 18:59
No je to sice ruina, ale když jsem viděl návrh té truhly, co by tam měla vyrůst, no nic moc. V Chrudimi sice nemáme mnoho současné moderní architektury, ale místo bývalé LDN si zaslouší lepší architekturu. Bohužel obávám se, že demolice a následná nová budova bude z ekonomického hlediska levnější než nákladná rekonstrukce. I když, pokud by se stará budova opravila, rozhodně by Chrudimi ostudu nedělala.

Depozitář reg. muzea novacek 07.06.2007 13:28
to snad ne!!! bydlim hned v domku vedle - puvodne domek pro spravce, myslela jsem, ze v planu je oprava a umisteni depozitare muzea..vubec jste me nepotesil, je moznost nejakeho protestu - podepsani petice? paya_1@hotmail.com

pomozte, hledáme svědky vandalů Liesta 05.06.2007 18:04
Ahoj,asi před měsícem se mi stalo,když jsem šla z knihovny kolem letního kina,tak naproti - jsou tam ted vietnamci,tak tam partička asi šesti "opálených" mladíků (věk kolem 14let)se zkoušela dostat okýnkem do zaparkovaného auta a strašně se u toho smáli,jestli se jim to povede. Když jsem na ně zavolala,aby toho nechali,tak mě vynadali(doplnte si nejsprostčí slova) a poslali někam a odběhli s tím,že počkají na tmu. Mají výhodu,že je člověk nepozná,jsou všichni podobní. Asi to bude nový chrudimský adrenalinový sport. Podotýkám,že bylo asi šest hodin večer a světlo.

pomozte, hledáme svědky vandalů Mexiko 04.06.2007 22:00
není to tak dávno(dva tři týdny??), co jsem nedávno viděl skupinu malých "čmoudů" demolovat ten růžový vrak. Možná to má souvislost, možná nikoliv.

pomozte, hledáme svědky vandalů Anonym 04.06.2007 14:33
Zdravím (spolu)chrudimáky, obracím se na vás s prosbou, zda se mezi vámi nenajde svědek řádění idiotů, kteří zdemolovali mému kamarádovi Škodu Forman. Stála na parkovisti u letniho kina a někdo u auta rozbil okno, odmontoval kolo, vytrhl volant, apod. Předem díky za jakékoliv indicie, které by pomohly dopadnout pachatele. Obracejte se buď sem, nebo na e-mail: loewy.jiri@loewy.cz a díky Bohužel, škoda

Depozitář reg. muzea Rostislav Vondra 02.06.2007 14:35
Bijme na poplach ! Radní Pardubického kraje se nebrání likvidaci býválé LDN Chrudim. Tato architektonicky velmi cenná budova s jistou památkovou hodnotou je špičkovým příkladem kubistické architektury ve východních Čechách, ba dokonce celé republice. Je s podivem, že tato ,zatím nedoceněná, budova ještě není zapsána v registru kulturních památek i přes veškeré své kvality ! Zřejmě si jich doposud nikdo nevšiml. A proto podejme návrh na zapsání do seznamu kulturních památek, ať zde není "druhá Přerovská Komuna".

letní kino a zeleň v Chrudimi tea 01.06.2007 16:54
Mohu se zeptat,jak to vlastně dopadlo s " letním kinem",ale já bych to snad nazvala lépe " přírodním amfiteatrem?...Nemám žádné zprávy...Ale snad už je rozhodnuto.Tak nevím...

Internet Usir 30.05.2007 14:04
Tak jsem si tak pročetl diskusi a docela se divím. Též jsem se dostal do sporu s firmou hrochnet, ale kvůli něčemu jinému. Já nevím lidi, to si myslíte, že za 400Kč měsíčně budete mít nepřetržitou technickou kontrolu 24/7? Se trochu proberte, to že má pan Hudec právo na soukromí je prostě fakt. Že vám občas kolísá rychlost? Vzali jste si službu negarantovanou s agregací. Pokud chcete mít garantovanou rychlost a nepřetžitou technickou kontrolu tak to nebude za 400Kč ale minimálně za 4000Kč.

letní kino a zeleň v Chrudimi Magdalena 29.05.2007 22:36
V loňském roce jsem v letním kině byla dvakrát. Mám malé caparty, tudíž na večerním programu mám jiné záliby. Ty dvě návštěvy byly velice příjemné akce MC Mama klub pro chrudimskou veřejnost: jarní Vynášení Moreny a podzimní Ukládání broučků. Letos proběhla na jaře stejná akce, na podzim uvidíme. Kdyby i ostatní letní kino využívali k pořádání podobných akcí, rádi bychom zašli a prostory by byly využité. Tak přeji hodně nápadů a elánu.

Ty lavičky? babu 23.05.2007 15:06
je to fakt hruza me se taky nelibi

letní kino a zeleň v Chrudimi janek 21.05.2007 17:07
Milé 123, vy píšete o kinu a je zřejmé proč. Já zastávám názor, že rušení přírodního amfiteátru, kde se může, po investicích dít ledascos je neuvážený a neomluvitelný čin, hodný kulturního ignoranta. A to vy snad nejste!!! Bratři Čadíci jsou borci na týden na naměstí. Multifunkční amfiteátr by byl dar pro chrudimáky a chrudimskou kulturu. Ale vy to víte, jen zájmy máte jinné. Mějte se mile a myslete na lidi.

letní kino a zeleň v Chrudimi 123 21.05.2007 14:56
Milý Janku, obávám se, že v kauze chrudimského letního kina dochází k malému nepochopení. Dramaturgie chrudimského kina nemá co dělat se slovem Kultura. Filmy, které zde promítají se mají ke kultuře stejně tak jako bulvár Blesk k Bratrům Karamazovým. V této souvislosti je obzvlášť pikantní novinový postesk pana Peřiny z Filmového klubu, který ač promítá artové filmy, zastává se paradoxně "bohapusté" hollywoodské komerce promítané v kině Svět. Raději bych tedy v souvislosti s letním kinem mluvil o trávení volného času a zábavě než o kultuře. Byl bych s Vámi zajedno, kdyby letní kino nebylo posledních deset let ekonomický propadák. Chválím kulturní komisi, že tento stav vyhodnotila již před lety. Nechválím pana Řezníčka, že s tím nedokázal nic udělat - ať už pokusem o zatraktivnění nabídky, nebo jednoznačným uzavřením kina, které v posledních letech prodělávalo. Letní kino je fenomén a má nezaměnitelnou atmosféru. Těším se na poslední týden v srpnu, kdy opět přijede na Resslovo náměstí kino bratří Čadíků a celý týden bude dávat občanům města možnost užít si atmosféry o které zde mnozí přispěvovatelé mluví. Těším se, že se tam uvidíme. Nevím jestli Vás poznám (jsme anonymové:), ale doufám, že dva z píšících, kteří zde za kino bojují pod svými jmény, konečně přijdou. Minulý rok jsem je tam totiž neviděl:) Doufám, že do té doby bude hromada zamortizovaného železa v bývalém letním kině pryč a radní najdou rozumný způsob využití atraktivního místa.

Internet Gerog Black 21.05.2007 13:19
Dobrý den, shodou okolností jsem si na serveru hrochnet.cz přečetl odkaz na tuto diskuzi. Po jejím přečtení mi to nedalo a zaregistroval jsem se. Nuže mám Internet od Hrochnetu cca 1 - 2 roky. Rychlost se stále pohybuje na cca 90% zakoupené rychlosti. Občas se mi stává zejména večer, že to na 30 sec vyhučí, což přičítám, asi plánovým restartům zařízení na cestě. Možná opruz, ale osobně mi to život neztrpčuje(resp. dá se s tím žít). Zhruba po 1/2 roce používání Inetu jsem si zařizoval VoIP linku. Kdo trochu zná, ví, že je na ni potřeba poměrně kvalitní spojení s plynulou odezvou bez ztráty paketů apod. Všechna měření byla celkem na pohodu. Telefon funguje jak má s dobrou kvalitou(maximální). Měl jsem jeden čas problém. Poslal jsme email, či SMS, to už nevím. Asi po 2 dnech mi p.Hudec volal s omluvou prodlevy a s ochotou problém řešit. Domluvili jsme se a to prosím na 19 hodinu téhož dne, až já budu u PC a on mi zavolal domu a po telefonu jsme problém řešili zhruba 60min. Intenzivního měření testů z obou stran a dokonce někola změn tarifů jsme si docela užili. Výsledkem bylo zcela funkční VoIP volání a od té doby neřeším, ale vůbec nic. Možná bude problém i někde jinde, než je technika. Možná jsem méně konflikntí typ, možná mám větší toleranci k termínu vyřízení a začínám nervóznět až po několika dnech. Uznávám, ale že nejsem na I-netu životně/pracovně závislej. Nicméně během několika jednání s p. Hudcem jsem nezaznamenal žádný pokus o aroganci, či něco podobného. Osobně si myslím, že jen páce těchto a jemu podobných nadšenců může dovézt Telekomanče tam, kam patří. Můj příspěvek berte jen jako pokus o váhu k těm co tu píší. Je zřejmé, že spokojený uživatelé nemají touhu psát do takovýchto diskuzí a reagovat na výlevy p. piráta a dalších. Jen pro úplnost mám tarif LIGHT 700 set něco/128. GB PS. pro případně zájemce: nejsem s p. Hudceme v žádném pracovním asi příbuzenském vztahu a příspěvek jen jen pouhým pokusem kontrovat zdejší téma. Úsměv

letní kino a zeleň v Chrudimi janek 21.05.2007 11:57
Je pravda že pan Řezníček měl na starosti kulturu a měl se činit. Nyní ji má ve svém ranku pan Kobetič, jako místostarosta za ODS a nechal se slyšet, že už před lety jednali na Kulturní komisy o zrušení letního kina- ať žije Kulturní komise, která ruší kino- ať žije pan Kobetič, který z titulu své funkce má hájit kulturní zájmy města!!! A co pan Slejška, který má kulturu na starosti-hraje mrtvého brouka? Koho jsme si zvolili toho tam máme....

letní kino a zeleň v Chrudimi Pavlíček Karel 21.05.2007 00:55
Jsem jednoznačně za zachování letního kina a jeho alternativního využití k jiným akcím. Mám ale obavu že zastánci areálu budou ubiti čísly, a také že na radnici nejsou lidi kteří by byli schopní udržet kino na živu.

letní kino a zeleň v Chrudimi tea 18.05.2007 23:47
Já umím jen prosit Ty,kteří v tom umí něco udělat.Bohužel pan Řezníček již mnoho let přichází s těmi nejúžasnějšími nápady vždy 2 roky poté.A pořád tam sedí. Čím to asi je? ...Já fakt nevím....HAHAHA!

letní kino a zeleň v Chrudimi pavlicek 18.05.2007 23:15
Letní kino - zdá se, že Petr Řezníček má jasno, co by se tam mohlo provozovat tak, aby byl areál využitý jinak než na parkování. Jenomže na to měl pomalu dva roky, kdy se tam nic nedělo, aby prokázal životaschopnost svých nápadů - proč najednou právě nyní, když se rozhoduje co dál, má jasno? Také se přikláním se k tomu, aby tam bylo místo parkoviště něco pro kulturu - ale umí to někdo z kritiků?

Slogan serveru www.Chrudim.cz tea 18.05.2007 23:08
Kdo co vymyslel,je mi jedno.:) Tak to zkrátím: Chrudim-tady chci žít.

letní kino a zeleň v Chrudimi tea 18.05.2007 22:19
pedroso:Naprosto souhlasím se vším,co jste napsal. To "kino" berme jen jako pracovní název..Prostor, bohužel dnes bývalého letního kina je opravdu krásný a ukrytý amfiteátr.Kdyby každé město velikosti Chrudimě mělo tyto prostorové možnosti k využití ke kulturním akcím jednotlivců nebo v rámci festivalů a městských "slavností",kterými se naši "vyvolení" tak pyšní (no...ale ono ani není většinou o co stát)Úsměv ,tak by se zbláznilo,jen proto ,aby zachovalo to,co bylo vždy městu vlastní.Alespoň ten kousek zeleně mezi těmi příšernými kamióny (kolem Bídy se dusím).První fáze obchvatu prý až 2010. No nazdar....Úsměv Takže páni radní,nechte nám alespoň ten kousek prostoru,kde by se dalo nadechnout a vnímat také něco jiného,než hlučící a páchnoucí výfuky.Děkuji mockrát. Tea.

letní kino a zeleň v Chrudimi pedroso 17.05.2007 19:29
A co třeba trochu investic a opravit to sociální zařízení.Při akcích postavit stánek s občerstvením.A neprovozovat to jen jako KINO, ale i jako krásný, v centru ukrytý,amfiteár.Nějaké kulturní akce např. jamark na Obžinkách, včetně programu může být tam,proč stavět pódium u Kálese, když tu už jedno máte.Nebo nějaké koncerty,festivaly,koncerty při loutkářské Chrudimi,prostě co koliv,co by nalákalo? A to kino není taky špatný,vždyť třeba v Heř. Městci se promítají filmy tak do 3týdnů od premiéry a jde to. Chce to jen ZÁJEM O VĚC!! PS:to parkování? bez komentáře

letní kino a zeleň v Chrudimi Administrátor 17.05.2007 13:34
Souhlasíte se zrušením letního kina v Chrudimi? Hlasujte prostřednictvím ankety na toto téma

letní kino a zeleň v Chrudimi Administrátor 17.05.2007 09:14
iDnes http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=mfpardubice 16.5.2007 Letnímu kinu hrozí konec O chrudimský letní amfiteátr už lidé nemají zájem. O jeho osudu budou radní rozhodovat ve čtvrtek Chrudim - Poslednímu stálému letnímu kinu v kraji hrozí tento týden definitivní konec. Chrudimští radní mají ve čtvrtek rozhodnout, zda jej natrvalo uzavřou. Úředníci jim radí, aby to udělali. Prosazuje to i starosta Jan Čechlovský. Ne všichni s tím ale souhlasí. Už loni politici rozhodli o dočasném uzavření chrudimského letního kina Mír. Diváci o promítání pod širým nebem neměli zájem. Nyní jim úředníci navrhují, aby slovo dočasné nahradili slůvkem trvalé. Na místě kina by podle jedné z variant mohl stát parkovací dům. Důvody? Vysoké náklady a malý počet návštěvníků Důvody uzavření kina jsou podle vedoucího odboru školství Městského úřadu v Chrudimi Ivana Slejšky jasné. „Vysoké náklady a malý počet lidí. Chodilo jich tak málo, že to nezaplatí ani film,“ uvedl vedoucí odboru školství Městského úřadu v Chrudimi Ivan Slejška. Ještě v roce 2002 přišlo na jeden film v průměru 67 diváků, v roce 2005 už jen 33. „To je strašně málo. Navíc náklady na znovuobnovení kina by byly vysoké, areál není ani v dobrém technickém stavu, třeba sociální zázemí naprosto nevyhovuje,“ řekl starosta Chrudimi Jan Čechlovský. Podle něj by navíc letní kino muselo bojovat s multikiny, kam jezdí na filmy řada lidí z Chrudimi. Co by s přírodním areálem pod hradbami po zrušení kina bylo dál, není jasné. Mohl by tam být parkovací dům. „Je to jedna z variant,“ uvedl Čechlovský. Ovšem dosud není jisté, že letní kino bude na jednání městské rady popraveno. Na obranu areálu se postavil například místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. „Do této chvíle se nikdo zásadně a vážně nezabýval tím, jak dál areál využít. Pokud řekneme, že letní kino zrušíme, měli bychom zároveň říct, co v něm bude dál. A pokud někdo přichází s nápadem udělat z toho parkoviště, tak to se mi vůbec nelíbí,“ řekl Petr Řezníček. Areál by podle něj mohl spíše sloužit pro pořádání nejrůznějších kulturních akcí. Za letní kino se přimlouvá i Vlastimil Peřina z chrudimského filmového klubu. „Letní kino má u nás kulturní tradici, je to fenomén, který přispívá k identitě města a patří ke způsobu trávení voleného času v létě,“ říká. Myslí si, že vedle promítání filmů by tam lidé mohli chodit třeba na koncerty. A hlavně by podle něj neměla plochu zabrat auta. „Trend, kdy jsou poslední volné prostory v centrech měst využívány na komerční centra, kanceláře a parkoviště, považuji za naprosto zhoubný. Centra měst by měla zůstat lidem, dopravu je třeba řešit jinak,“ míní. Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj Autor: DAVID PŮLPÁN

Rekreační CHATY města Chrudim Lajos 15.05.2007 22:16
Abych řekl pravdu, do dnešního dne jsem ani netušil, že by naše město vlastnilo na Seči nějaké rekreační zařízení. Jedná se zřejmě o klasickou "podnikovou" záležitost, kterou využívají zaměstnanci města a jejich rodinní příslušníci - proti tomu by asi nikdo nemohl nic namítat, takto má svá rekreační zařízení spousta firem i úřadů. Jenom co nechápu, když jste tam měl tento problém už vloni, proč jste tam proboha jel zase, když jste tam byl tak nespokojený? Nevím, jak je to zařízeno v tomto objektu, ale obvykle na těchto chatách není nějaká stálá uklízečka, rekreanti většinou po sobě uklízejí v závěru pobytu. Pokud je tomu jinak, rád se o tomto zařízení dozvím více. Celý tento příspěvek na mě dělá dojem, že se příliš na pravdě nezakládá. Nechápu vaše tvrzení, že nemáte stále nikde dovolání - uplatnil jste požadavek na soudu? Byl jste se radit s právníkem? Uplatnil jste oficiální požadavek na vedení města? Ta TV Nova je zajisté "dobrý" nápad, denně se na ně obracejí tisíce podobných stěžovatelů, kteří se nejsou schopni obrátit na kompetentní instituce a jenom brblají. Ještě bych pro vás měl jedno doporučení. Když používáte velká písmena, což se obecně považuje na diskusních fórech za neslušné řvaní, snažte se zlepšit pravopis, s těmi velkými písmeny to opravdu bije do očí.Měl bych ještě dotaz - co to jsou "nehorázné peníze"? Rád si udělám obrázek o cenách ubytování v takovémto zařízení.

Rekreační CHATY města Chrudim pepe 15.05.2007 21:59
..a to se říká dvakrát do stejné řeky nevstoupíš HAHAHA! To je sranda :-D HAHAHA! To je sranda :-D HAHAHA! To je sranda :-D

Rekreační CHATY města Chrudim Max 15.05.2007 16:41
Jasne, zavolejte priblblou Novu, ta to urcite vyresi. Spis bych videl pisatele jako troubu, ze tam vubec tu dovolenou travil. Neni nic jednodussiho se sbalit a odjet. A pokud ten pobyt platil dopredu, tak je to arcijelito...! No, mam pocit, ze to zase psal mistni pisalek pod nickama pirat nebo kuna...a uz je tady dalsi nick. Uf!

Rekreační CHATY města Chrudim Max 15.05.2007 16:33
...nejspis jako uklizecka Úsměv

Rekreační CHATY města Chrudim jan. 15.05.2007 16:06
Jak se já, jako obyčejný smrtelník dostanu k podnikové chatě města Chrudimi ??

Široká ulice janek 15.05.2007 13:22
Maxi, nevím jak to napsat, aby jste mě pochopil. Zkusím znovu:Zakonzervovat střed města takzvanou pěší zónou, kde, ale nikdo nechodí - ať zjakéhokoliv důvodu, např. nic tam nekoupím, není tam hotel, je to na kopci- nebo vůbec provoz vozidel regulovat s tím, že tam ti chodci nejdou proto, že tam jsou ty auta je dle mého názoru omyl.Platí to obvzláště pro města charakteru Chrudimě-malý počet obyvatel, téměř žádný turistický ruch, nikdo tam nebydlí, je to daleko od sídlišť atd. Proto tam nejsou obchody, proto se tam z obchodníků mimo Ťawanů nikdo neuživý, proto vznikají centra pro nákupy jinde.Všechno souvisí se vším.Argument o sejmutí autem byste musel vyfutrovat statistikou dopravních nehod např v Široké ulici-dávám vám to za domácí úkol.Kulturní akce nepořádám, neb dělám jinné věci a fakt se snažím, abych byl ostatním prospěšnej. P. S. Spíš mě zajímala ta tolerantnost chodců a automobilistů- všim jsem si toho např v Hlandsku. A už dost, měj te se krásně. pa,pa.

Široká ulice Rostislav Vondra 15.05.2007 09:37
Jen pro upřesnění - na seznamu UNESCO je pouze zámek. Město má pak statut památkové rezervace. Co se týče hodnot Chrudimi, dovolil bych si nesouhlasit. Už jen hodnocení městské památkové zóny jako jedné z nejkvalitnější ve východních čechách mluví samo za sebe. Samozřejmě památek mohlo být dnes i více, ale to pak musíme "děkovat" někomu jinému- (rudým!). P.S: Ještě v šedesátých letech 20.století měla Chrudim jednoznačně rezervační charakter.

nemocnice tea 14.05.2007 23:30
Tak jsem slíbila,že pokud v nemocnici nebudu spokojena,udělám kolotočÚsměv Neměla jsem sebemenší důvod...Pár dnů jsem strávila na gynekologickém oddělení a děkuji všemu zdravotnickému personálu za péči,kterou jsem ještě nezažila. Opravdu jsem se cítila velmi dobře,no co dobře - skvěle!...Ale z jiného soudku dobrá rada: jídlo s sebou..to je tragédie.:)))Pokud si nezajistíte přísun potravin,stává se z nemocnice odtučňovací sanatoriumHAHAHA! A teď to ještě bude akciovka....no potěž pánbíčekHAHAHA!

Rekreační CHATY města Chrudim XXXO 14.05.2007 19:40
Dobrý den, minulý týden jsme byli na rekreaci,na chatě města Chrudimi,která jse nachází v Seči (na Ústupkách). Problém který jse nám tu vyskytl,jse nám objevil již minulý ROK - a stále NEMÁME ŽÁDNÉ DOVOLÁNÍ. Jde o tento problém: PO PŘÍJEZDU NA TUTO MĚSTSKOU CHATU JSME SE MÁLEM POZVRACELI (MASTNÉ SKLENIČKY,HRNÍČKY S OBROUČKAMI PO KAFI,ROZLITÝ KEČUP VE SKŘÍŇCE,ŠPINAVÉ A ZAMAŠTĚNÉ TALÍŘE,ŠPINAVÁ OKNA A MINIMÁLNÍ VYBAVENÍ CHATY NEŽ JE PSÁNO) ... A ZA TOTO VŠECHNO JSME PLATILI NEHORÁZNÉ PENÍZE !!! VŠE JSME MUSELI JIŽ PODRUHÉ UMÍT A DOUFALI ŽE ZA TUTO NEHORÁZNOST JIŽ DOSTANEME ASPOŇ SLEVU ... BOHUŽEL JSME SE PĚKNĚ ZMÍLILI !!! !!! PO NAHLÁŠENÍ VŠECH TĚCHTO ZKUŠENOSTÍ NÁM BYLO SDĚLENO NÁSLEDUJÍCÍ: MŮŽETE BÝT VŮBEC RÁDI,ŽE TU VŮBEC JSTE,TATO CHATA MĚLA BÝT JIŽ DÁVNO PRODÁNA ... MŮŽETE BÝT VŮBEC RÁDI,ŽE TO MÁTE ZA TYTO PENÍZE,JINAK BYSTE PLATILI JEŠTĚ VÍCE,PROTOŽE JSTE NEBYLI VŠICHNI RODINNÝ PŘÍSLUŠNÍCI ... PROSTĚ NIC S TÍM DĚLAT NEBUDEME !!! !!! NO TAK NAD TÍM ZŮSTÁVÁ ROZUM STÁT !!! A ješte ke všemu před naším nástupem - zde měla být ubytována jakásy Paní a den před ní TO TU ZDE MĚLA UKLIDIT - JAKÁSY UKLIDOVÁ ČETA ... ale skutek utek-sliby chyby !!! !!! Takže my jsme jim opět již PODRUHÉ CELOU CHATU UMYLI A DALI DOPOŘÁDKU ... NO A ONI PRÝ BUDOU POŽADOVAT OD ÚKLIDOVÉ ČETY PENÍZE - ZPĚT ... ale za CO ???PROBOHA VŽDYŤ JSME UKLÍZELI MY !!! A milá paní KLÁSKOVÁ (z města) - nám na oplátku ještě ke všemu sdělila,že jsi NAJEDNOU na nás před rokem NĚKDO STĚŽOVAL,ŽE JSME NECHALI NA CHATĚ BORDEL A NEPOŘÁDEK ... no tak je tohle NORMÁLNÍ??? ??? ??? ??? POKUD BY TOTO "NÁHODOU" ČETL PAN STAROSTA: ČECHLOVSKÝ - BYL BYCH RÁD ABY TO CELÉ DAL DO POŘÁDKU,PROTOŽE S TĚMI ÚŘEDNÍKY CO SEDÍ NA MĚSTĚ - NIKDO NEHNE. V OPAČNÉM PŘÍPADĚ MÁME VŠE NAFOCENO ... A ZKUSÍME TO PŘES TV NOVA ... JIŽ JSME SE S NIMI ZKONTAKTOVALI !!! !!! Myslím si,že nejsme jediní - komu se tento problém vyskytl ...

Široká ulice Max 14.05.2007 08:51
No, uvedme veci o Litomysli na pravou miru: -parkoviste na namesti v LTM je samozrejme placene, automat je umisten vzdy na konci namesti (aspon pred tejdnem tam jeste byly) -je tam zivo, no jasne ze jo, to mesto je na seznamu pamatek UNESCO (jo, tuhle hodnotu Chrudim nema a mit nebude) a je ja nevim kolikatym nejnavstevovanejsim mestem v CR... -Litomysl ma spolu se Svitavama jedno z nejdelsich namesti v CR a nase namesti spolu se Sirokou ulici se do nej vejdou asi tak 3x a chodci v Chrudimi ssi muzou chodit taky kde chtej´,jen musej davat pozor, aby je nekdo nesejmul Úsměv Pokud se ti spolecenske vyziti v Chrudimi nelibi, tak priprav a zorganizuj nejakou akci!

Široká ulice pavlicek 14.05.2007 07:37
Včerejší příspěvek pana Janka - doporučuji všem - ještě jednou přečíst! Přesně vystihuje to, jak bych to sam napsat neuměl! A podobné je to i s Vysokým Mýtem. V čem jsme tady jiní? pp

Široká ulice janek 13.05.2007 20:44
Často se Chrudim přirovnává k Litomyšli-není to tak daleko-doporučuji si tam udělat výlet. Na náměstí, které protíná silnice středem, se parkuje v celé délce po obou stranách a zadarmo!!!! Chodci přecházejí téměř všude, živo je tam jak na chrudimské pouti.Obchodníci po obou stranách- a že jich tam je-a nejsou to je Ťawani, jsou spokojení, zákazník přijel. Městského policistu jsem tam nezahlédl- nikdo nic nereguluje a věc funguje.Přívětivost navštíveného města je hodnota kterou Chrudim nemá. Tolerantnost chodců a těch kteří používají automobil se nevybuduje regulacemi.Chrudim začíná budit dojmem zakonzervovaného skanzenu-viz Potěmkinův mlýn s kolen u revitalizovaného náhonu. Město kde bydlí 25 tis. lidí má žít a radní se mají starat o to, aby k tomu měli podmínky.Omlouvám se, že je to tak dlouhé....tak pa,pa..

Široká ulice Rostislav Vondra 13.05.2007 10:54
Zřejmě jste nepochopil význam spisové zkratky P.S.! Autorem je použita vždy, když chce obsah hlavní zprávy doplnit myšlenkou, která na samotný obsah nikterak nenavazuje! Proto nechápu, kde jste přišel na to, že považuji názory druhých za "trapné" ? Vaši oponenturu plně respektuji, ale můj názor je takový - ůbytku aut jsem si všiml. A k té "trapnosti" - Opravdu si myslíte, že když se v této diskusi neustále dokola opakují, mnohdy stejnými lidmi, ty samé, často ničím nepodložené argumenty, že nejde o "trapnost" ? To je ale vážně "trapné" !

Ty lavičky? TomCR 12.05.2007 22:25
Ještě krásnější bude, až si v létě vytvoříš na zadku krásný buchejře od rozpálené lavičky.

Široká ulice TomCR 12.05.2007 22:20
To je pravda: "Kdo nechce, nikdy si nevšimne!" Jenže právě proto by se měl zastupitel města opírat o studii, která by porovnala provoz v Široké před a po "rekonstrukci" a né vydávat své dohady za fakta. Tom. P.S. Fakt si myslíte, že každý jiný názor něž ten Váš, je trapný. To je ale trapné. Úsměv .

Ty lavičky? pepe 11.05.2007 19:37
Lavičky jsou SUPER, vždyť co může být krásnějšího, než sedět uprosřed chodníku na kusu železa, naslouchat libému zvuku skákajících autíček a vdechovat čerstvé výfukové plyny Oh my God!

Ty lavičky? vanver 11.05.2007 16:18
Kam zmizely stojany na kola v Široké ulici?

Ty lavičky? Blix 11.05.2007 13:28
Myslím, že doba, kdy si na ně bude někdo s chutí sedat je v nedohlednu...i kdyby nakrásně byly dokončeny nějakým příjemnějším materiálem než je studené natřené železo a dále bych pominul fakt, že jsou (některé) dost nevhodně umístěné (mám na mysli například ty kolmo k zábradlí nacpané do cesty chodcům), tak jsou bohužel mezi námi stále hovada, která to jen svádí k procházení se po lavičkách zahumusenýma botama. A nevěřím, že by svoje počínání přehodnotili po doplnění laviček sedátky. Dnešní společnost holt asi ještě není zralá...Tak na nějaké pěkné čisté posezení můžeme zatím zapomenout...

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Mexiko 11.05.2007 00:29
Já mám zatím práce až nad hlavu, ale i přesto sleduju pracovní nabídky od úřadu práce a i v inzercích - a tak mne napadá, kdy nastane ta doba, kdy budou rodiče raději dávat své děti na obory, které sice možná nebudou až tak atraktivní, ale práce bude jistá, než na obory typu "soc-prc", kde se bude generovat množina adeptů na rekvalifikační kurzy nebo nezaměstnané. Vždyť mne totiž připadá, že nabídky na práce v oboru stavebnictví či strojírenství jsou mnohem lépe ohodnocené nežli třeba práce "ve státních službách". A to pochopitelně pomíjím takové ty "roboty" k výrobním pásům typu Foxconn.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Ludva 10.05.2007 22:08
Zdravím Norei. Vy i já máme jistě rozdílné zkušenosti s prací i v životě vůbec. Donedávna jsem pracovala v daleko horších podmínkách než jsou ve Foxconnu. Hrdost je sice hezká věc, ale děti z toho neuživíte. Takto na tom je většina lidí. Máte sice dobré návrhy na změny k lepšímu, ale chtělo by to spíš nějakou akci, než jen slova. Co takhle nakontaktovat lepšího zaměstnavatele než je Foxconn a přilákat ho, aby v Chrudimi investoval? Pokud se o to pokusíte a máte nějaké možnosti, ráda se přidám a pomohu. Mějte se hezky. Ludva

Široká ulice Rostislav Vondra 09.05.2007 16:42
Už jste všichni trapní... P.S: Kdo nechce, nikdy si nevšimne !

Museum zwaky 09.05.2007 15:58
Vinárna už nebude, místo ní bude jazz klub.

Široká ulice TomCR 09.05.2007 09:24
To, že bude Široká ulice zkolaudována v tichosti jsem psal už v listopadu!!! Já být člověkem, který o takovéto stavbě rozhodl, bych tan taky nešel. Ono se totíž není čím chlubit. A těch peněz co to stálo! Tom. P.S. Toho ohromného úbytku aut jsem si však nevšimnul.

Široká ulice Administrátor 07.05.2007 09:46
Chrudimský deník 7.5.2007 Široká ulice prošla kolaudací CHRUDIM - Široká ulice je od včerejšího dopoledne zkolaudována. Investiční akci, která ve svém zrodu vzbuzovala silné emoce mezi dodavatelskou firmou a autorem rekonstrukce Romanem Kouckým, ukončili městští úředníci v tichosti. http://chrudimsky.denik.cz/podnikani/chrudim_sirokaulice20070505.html

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173  172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.