Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
kvalifikace MP AIKO 26.08.2007 10:30
Jinak jako všude: psychotesty, fyzické testy,zdravotní
Reagovat na tento příspěvek

kvalifikace MP AIKO 26.08.2007 10:29
Domnívám se, že zákonné podmínky jednoznačně vystihuje Lajos. Někde chtějí úplné středoškolské s maturitou, ale v Chrudimi tuším stačí vyučen. Odbornou kvalifikaci získá až po nástupu. 2 měs.kurz zakončený zkouškou před komisí Min.vnitra, který se opakuje každé tři roky.

Radar v obci Kočí AIKO 26.08.2007 10:19
omluva: výpadovka Pce platí pro Glena

Radar v obci Kočí AIKO 26.08.2007 10:17
Pane Stříško,to že nechápete logičnost umístění radaru je váš problém. Jistě víte o nedávném usmrcení holčičky v obci Kočí. Auta zde často letí i okolo 100km/hod. Podobné je to i na výpadovce na Pardubice zde došlo rovněž k několika smrťákům. Jezděte v obci jak máte a nebudete mít problém. Nesvádějte svoji nezodpovědnost na "blbé policajty", jak je u nás zvykem.

Půjčovna šatů Kavalír - hrůza !!! jan. 25.08.2007 22:20
ba ba, taky jsem tam zažil něco podobněho...

Půjčovna šatů Kavalír - hrůza !!! sabina 25.08.2007 11:04
Chrudimáci prosím vás, pokud se vdáváte nebo ženíte, nepůjčujte si nic z půjčovny šatů Kavalír vedle Plusu u nemocnice!!!!Mám tak špatnou zkušenost s tímhle podnikem, že už mě tam opravdu nikdy neuvidí. Při zkoušení vám celou dobu stojí za zády,aby jste snad náhodou něco neukradli, začnou vám vnucovat svůj názor ( o vkusu se nedá v případě majitelky mluvit) a nakonec vyběhne majitel a začne vás přesvědčovat co vám sluší a co ne. O příjemném vystupování tihle lidi v životě neslyšeli, výběr šatů je opravdu chudý a obchodní přístup nulový.Takže za sebe : Kavalír už nikdy a všem doporučuji totéž. Jinak si tu svatbu zkazíte ještě než začne|!!!!!

Zastreseni skateparku nebo postaveni dirt parku b1ker 24.08.2007 22:24
Tento vas prispevek me moc potesil!!! Vim ze vsechno je o penezich na jednu stranu me to docela stve proc to uz neni ci nebylo driv zastresene nebo ten dirtpark postaven protoze je to sport a sport prece nezabiji naopak pomaha ke zdravi i kdyz to kolo je takovy hardcore: ))) ale co bud a nebo : ))) Nechci nic mestu vycitat ale kdyz bylo na kamery ktere jsou podle me na nejakych mistech vcelku zbytecne a nejen ty kamery tak by taky obcas mesto mohlo udelat nejakou tu radost klukum ba i holkam kteri jezdi na kolech ci na skejtu. Anrila znam pouze od videni vim o koho jde par bikeru tu v chrudimi znam jsem taky chrudimak. Ale myslim ze na ty schuzce to nic nemeni. Ted me bude koncit brigada tak po brigade bych se urcite v nejaky ten cas zastavil a mohly by sme pokecat live o tomto problemu. Rikam je to sport jako kazdy jiny a chtely bychom jezdit za kazdeho pocasi jak v zime tak i za deste pod tou striskou: ))) zastreseni dirtparku to je blbost...rikam stacilo by jedno bud zastresit skatepark nebo postavit dirtpark vim nic neni zadarmo nic nestoji par korun. Jo klidne bychom braly oboje ale o tom se nam myslim ze muze zatim zdaaaaat : )) Tak zatim diky a cus.

Zastreseni skateparku nebo postaveni dirt parku Leona 24.08.2007 14:11
Zdravím b1kera a děkuji za jeho zájem o prostor SK8parku. Tento prostor je v majetku města Chrudim a zřizuje ho o.s. Šance pro Tebe, který pravidelně navštěvují kontaktní pracovníci Tom (Tomáš Vaněk) nebo Anríl (Richard Alexa) a zcela určitě by si s tebou na toto téma rádi popovídali a dali ti bližší info. Ale jen v krátkosti: co se týká výstavby dirt parku hned vedle SK8parku, tak opravdu to v plánu je, je vypracovaný projekt, zajištěné stavební povolení a město Chrudim přislíbila finanční spoluúčast, ale není o to o tom, že se naveze pár kup hlíny, vše má svá pravidla a výstavba takového bikeparku může přijít až na 700.000,-. V tuto chvíli Richard Alexa je ve spojení s několika bikery a dávají dohromady projekt VPOHYBU pod Nadací Vodafone a tím žádají o finanční příspěvek k výstavbě tohoto dirtoviště a mohu tě informovat i o tom, že to není první projekt, který jsme podávali, ale neměli jsme štěstí. Stejně tak je to i s výstavbou zastřešení. Víme o tom, že by bylo super zastřešit SK8park, ale je to o penězích a taky o tom, že zastřešení musí splňovat spousty přísných kriterií, čili zase projekt člověka, který tomu rozumí a ví co si může při takové stavbě dovolit. Pokud by jsi měl nějaké nápady, budeme rádi, když se za námi stavíš, buď na SK8 nebo do Agory (PO,ST,ČT - 14-19hod po prázdninách 16-21hod) či ve výloze Agory jsou na nás telefony či maily, zavolej, napiš. Tomáš a Richard jsou "staří dobří" bikeři a ví o tom dost a dost, tak že ti odpoví erudovaně. Chápu, že jsi nadšený pro tento sport a snažíš se, aby jste měli co nejlepší podmínky a možnosti a věř, že se o to snažíme i my. Měj se hezky. Leona Hniličková - o.s. Šance pro Tebe

Radar v obci Kočí Lajos 23.08.2007 23:33
Trošku si protiřečíte, píšete, že jezdíte 50-55 v obci a přitom vám v obci naměřili víc a platil jste pokutu, obec je ve smyslu zákona o provozu na pozemních komunikacích úsek silnice mezi značka začátek - konec obce, tak to berte na vědomí a jezděte podle toho.

Radar v obci Kočí Lajos 23.08.2007 23:28
Dobře vám tak, aspoň tam příště pojedete podle předpisů.

Radar v obci Kočí Lajos 23.08.2007 23:27
No pokud radar není metr za cedulí obec, což asi není, tak tam problém nevidím. Prostě příště, pokud někde musíte být načas vyjeďte o chvíli dřív a zkuste dodržovat předpisy, ono by potom ubylo stresových situací pro ostatní. Proč by se měly dodržovat rychlosti v obci? Protože tam je radar nebo proto, aby při případné kolizi nebyly následky zbytečně tragické? zkuste se nad sebou zamyslet.

Radar v obci Kočí Lajos 23.08.2007 23:23
A co takhle dodržovat těch 50 km/h a žádné pokuty neplatit? Vždycky vám může vyjet nějaké dítě na tříkolce apod., a brzdné dráhy se při překročení prodlužují a nepříjemné následky na nechráněných účastnících provozu zvětšují.

Radar v obci Kočí Max 23.08.2007 10:01
Glene, na frekventovanych mistech v centru mesta se popojizdi 20 km/h, tady nemuzou "politicky pusobit." Silnice u Sklepu je hodne zradna, je tam "vchod" do parku (a zadnej prechod), vyjezd z DEPA a Marla a taky z ty novy "prumyslovy zony." Ta 50-ka je tam docela opravnene, i kdyz tam malokdo tech 50 jezdi. Jeste k tomu Kocimu, v tom kopci po pravy strane JE materska skola, to ze merej az nahore je asi jen vyreseni "techickyho problemu" KAM S NIM Úsměv Cetnictvu zdar!

Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 23.08.2007 09:24
Dnes jsem jel kolem. Místo, kde stálo policejní auto s radarem je cca 150 m od cedule konec vesnice.

Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 23.08.2007 09:23
Ano. V životě jsem platil 3 pokuty. Jedna nyní v Kočí, druhá přesně na tom místě, které uvádíte - na výpadovce na Chrudim (jel jsem 61 km/h !!!). Rovněž nesmyslně umístěný radar, kdyby tam dali aspon 70ku, silnice je naprosto bezpečná. Třetí pokuta byla za radar uprostřed obce, kterou jsem samozřejmě akceptoval (opět 61km/h). Ale pokud budou dávat radary takhle nesmyslně, kde je přehledný úsek, 2 pruhy, není chodník, žádná nebezpečná křižovatka atd., tak se není čemu divit, že budou lidé na policajti arogantní. Pravidla akceputuji, jezdím podle pravidel a svého svědomí, ale místa, které si PČR a MP vybírají na měření rychlosti mě dost překvapují.

Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 23.08.2007 09:18
Oprava: mělo být napsané "...ještě k tomu v kopci"

Radar v obci Kočí Glen 22.08.2007 22:11
Souhlasím s panem Stříškou, jsou to parchanti. Kdyby raději měřili tam kde to má opravdu smysl (školy, školky, frekvetované silnice v centru apod.). Dalším příkladem je časté měření na výpadovce na Pardubice - jsou schovaní mezi stromy hned před přejezdem vedle bývalé restaurace Na sklepích. Proč? K čemu tam jsou? Vždyť na té straně není ani chodník!

Zastreseni skateparku nebo postaveni dirt parku Max 22.08.2007 06:45
Pozor, to "neprofi" zastreseni by tobe a kamosum mohlo spadnout na hlavu nebo ho vitr odnest do Slatinan...Ok? Nebo jedine shanet sponzory, ale takovyho mecenase asi nesezenete. Nicmene, drzim palce.

Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 21.08.2007 21:32
Nezaměří, protože je to nereálné. Jejich auto je schované za dodávkou, které stojí v tom výklenku. Tudíž úhel zaměření musí být tak 45°, tedy Vás chytí přesně když stojíte vedle té červené dodávky.

Zastreseni skateparku nebo postaveni dirt parku b1ker 21.08.2007 20:55
Jo a to zastreseni nemyslim nejaky "profi" ale takovy aby se tam netvorily kaluze kdyz zaprsi a aby se tam dalo jezdit i kdyz bude snezit...dodatek : ))

Zastreseni skateparku nebo postaveni dirt parku b1ker 21.08.2007 20:48
Zdravim mesto Chrudim, ted budu mluvit za vsechny bikery z Chrudime a okoli. Mel bych par dotazu a otazek. V Chrudimi a okoli se najde velmi mnoho nadejnych bikeru jenze je problem kde jezdit v podzimnich ci zimnich obdobi nebo zrovna kdyz prsi nebo proste kdyz je hnusny pocasi? Kdyz skatepark v CR je odkryty :( neplanujete v nejaky dobe zastreseni skateparku? Urcite bychom vam byly moc vdecni jak bajkeri tak i skejtri. Snad chapete je to sport jako kazdej jinej jenze proto nemame zase nejlespi podminky zrovna treba kdyz ted prsi a za chvili bude snezit apod... to se proste neda jezdit! Smeka se to, vsude sama voda, blato hlina apod... A jeste druha otazka slysel sem ze by se melo stavet za zimnich stadionem jak je tam ten volnej flek prej bikepark. Co vy na to? Myslim si ze by to nebyla spatna volba, prosim berte na nas taky ohled sme lidi a tenhle sport mame radi!!! Moc radi!!! Par kopecku hliny : ))) nejaky ty upravy a je to.) to snad nebude zas tak velkej balik penez ne?: ))) Nejaka odpoved od mesta by neuskodila tak diky a vyhovete nam aspon v jednom z techto dvou problemu.) m.

Radar v obci Kočí Max 21.08.2007 19:49
Jestli Vas to uklidni, tak me by chytli takhle taky a asi kazdyho z nas... Ale stejne si myslim, ze auto zamerej uz vod ty dolni krizovatky.

Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 21.08.2007 18:26
Ano, ale o to mi přesně jde. Pokud měří v obci (u zastávky), tak je to jasné. Pokud někdo jede tady 80, tak je to dobytek, chodí tam děti atd. Postavit se na konec vesnice a ještě k tomu do kopce, kde to opravdu svádí každého již zrychlit, to se mi zdá prasečina. Já v obci dodržuju předepsanou rychlost, jezdím 50-55. Dnes jsem ovšem dostal pokutu právě z tohoto důvodu. Po projetí křižovatky jsem mírně zrychlil a když jsem viděl ceduli, tak jsem ještě přidal. Byli schovaní za dodávkou a měřili směrem na Tejnici.

Radar v obci Kočí Max 21.08.2007 18:21
Ve Vasem puvodnim prispevku se divite, ze je v obci...! Tak nevim. Pravdou je, ze pred koncem obce taky pravidlene zrychluju, natoz kdyz to je do kopce. Ale s tim se holt musi pocitat, ze tam budou stat. Jsem PRO radar ( v Kociiiiim) Ok?

Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 21.08.2007 17:47
Radar Vás sejme cca 100 metrů před cedulí konec vesnice, nikoli již u křižovatky na Orel, jak píšete. Já jsem také pro radar, v obci, nikoli na konci vesnice.

Radar v obci Kočí Max 21.08.2007 17:41
Vazeny pane Strisko, jsem tomu velmi rad, ze prave v Kocim (ac zde vubec nebydlim) ten rychloradar je! Tady se totiz bezne jezdi 80 a vice a smejdi jsou ti, co tady tak rychle jezdi, OK ! Ten radar vas sejme nikoliv na konci vesnice, ale uz od krizovatky na Orel. Par metru dal po prave strane (prave smerem na Hr.T) je materska skolka... Jo a kdyz tam pojedete 50, tak nebudete mit problem, ne?

Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 21.08.2007 15:43
Vážení, dávejte si pozor na radar v obci Kočí. Při výjezdu do kopce směrem na Hrochův Týnec mají docela šikovně zašitý radar. Je to téměř na konci vesnice a ještě k tomu v obci. Oni prostě vědí, kam to dát, aby naštvali lidi. Šmejdi.

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Guiltík 19.08.2007 21:57
Souhlas, to samé ovšem evidentně platí i pro Vás. Jinak beletrie (z francouzského belles-lettres) zahrnuje i (resp. především) prózu (pro Vaši informaci). Guiltík

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Guiltík 19.08.2007 18:15
Tak si, milá a hysterická Gavendo, přečti třeba články níže vložené. Až si je přečteš, tak zjistíš, že si zde nikdo nic nevymýšlí.Pouze nás zajímá, jak celá věc dopadla. A zda před námi náhodou pan Kušta (toho času též zastupitel - tedy osoba veřejně činná) netají výsledek trestního řízení zcela záměrně... 09.12.2000 - DAVID PŮLPÁN, david.pulpan@mfdnes.cz - str. 01 Město se bojí, že přeplatilo Podezírá firmu, jež sehnala pozemky C h r u d i m - Chrudim možná odradí investory, kteří by měli v budoucnu ve městě zájem postavit podnik. Představitelé města totiž podali trestní oznámení v souvislosti s tím, že Družstvo Agricol Eko pro radnici sehnalo pozemky pro průmyslovou zónu a v říjnu s městem uzavřelo smlouvu o jejich odprodeji za více než devadesát milionů korun. Radní družstvo podezírají, že mělo z celé transakce vyšší zisk, než tvrdilo. Jisti si tím nejsou. Zástupci družstva to kategoricky odmítají. Chrudim dosud odkoupila od družstva jen část pozemků průmyslové zóny za čtyřicet milionů korun. Obě strany sporu tvrdí, že uzavřené dohody budou i nadále plnit. "Zastupitelé ze Čtyřkoalice (opoziční strana v zastupitelstvu, pozn. redakce) mi předložili kopie smluv družstva s původními majiteli pozemků, které nějakým způsobem získali z katastrálního úřadu. Podle těchto smluv by družstvo pozemky koupilo za výrazně nižší cenu, než se uvádělo v auditu družstva, který jsem si před podpisem smlouvy vyžádal," řekl starosta Ladislav Libý. Smlouvy se týkaly jen první části transakce. Libý tvrdí, že bylo jeho povinností podat na družstvo trestní oznámení. "Existuje tu podezření z trestné činnosti. Domnívám se, že jsem mohl být uveden v omyl. Jak to bylo ve skutečnosti, musí zjistit policie, nechci si hrát na vyšetřovatele," řekl Libý. Člen Družstva Agrospol Eco Milan Kušta se postupu města diví. "Je velice nestandardní, když před ukončením transakce je na obchodního partnera podáno trestní oznámení. Jsem si však jistý tím, že všechno bylo v pořádku a pokud bude nějaké vyšetřování, rád si na jeho závěry počkám," tvrdí Kušta, který za trestním oznámením vidí politické spory. "Čtyřkoalice se snaží zastřít vlastní neschopnost vybudovat průmyslovou zónu v minulém volebním období," tvrdí. Město hledalo marně několik let vhodné pozemky pro průmyslovou zónu. Letos na jaře se nabídli představitelé Okresní hospodářské komory, že je seženou. Založili Družstvo Agricol Eco, které od lidí získávalo pozemky pod záminkou, že je využije pro ekologické zemědělství. Když měli v ruce písemný souhlas s prodejem všech vlastníků půdy, nabídli městu odprodej pozemků pro průmyslovou zónu za více než devadesát milionů korun. "Bez ohledu na toto nepříjemné podezření jsem přesvědčen, že pro město je celá transakce výhodná, projekt průmyslové zóny, s nímž družstvo přišlo, je ideální a nyní musíme pokračovat ve výkupu pozemků tak, aby průmyslová zóna mohla vzniknout," řekl Libý. "Obchod byl pro město cenově výhodný, rychlý a pokud neodradí investory těmito spory, mohl by první z nich přijít do průmyslové zóny už v polovině příštího roku. Jsme seriozní partner, vztah mezi námi a městem se nemění," řekl Kušta. Podle auditu si družstvo nechalo jako zisk za celou operaci půl milionu korun a necelé tři miliony korun jako úroky z vlastních peněz, které při nákupu pozemků muselo použít. ***************** 26.10.2006 - JAROSLAV POKORNÝ - str. 01 Kušta dostal podmínku Krajský soud odsoudil chrudimského podnikatele Milana Kuštu za krácení daně Hradec Králové - Podnikatel a zároveň budoucí zastupitel Chrudimi Milan Kušta dostal včera u Krajského soudu v Hradci Králové podmínečný trest. Soud ho odsoudil ke dvěma letům vězení s odkladem na tři roky. Kušta, který chce postavit vedle chrudimského kostela hotel, se na místě odvolal, a rozsudek tak zatím není pravomocný. Případ bude řešit Vrchní soud v Praze. „Rozsudek je pro mě naprosto nepřípustný, a proto jsem se na místě odvolal,“ řekl po skončení jednání Kušta. Z čeho jej soud viní? Podnikatel se podle soudu pokusil o daňový podvod. Firma Agrospol, jejímž byl členem, měla do účetnictví zařadit tři falešné smlouvy, které souvisely s prodejem pozemků pro průmyslovou zónu v Chrudimi. Společnost tak měla na daních připravit stát o dvanáct milionů korun. Účetnictví vedla družstvu Agrospol právě jedna z Kuštových firem. „Soud došel k závěru, že předmětné smlouvy byly fiktivní a vzhledem ke zmocnění Milana Kušty za ně nese obžalovaný odpovědnost,“ zdůvodnění rozsudek Anna Bímová, předsedkyně senátu...

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Gavenda 18.08.2007 22:28
Aby ste se z toho nepo..........Čeho jste Vy podílníkem?

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Gavenda 18.08.2007 22:26
Vážený pane,"Guilltíku"připadá mi to,vzhledem k tématům,že jste nějaký neuznaný novinář,který nedostává příležitosti psát,beletrie nevyšla,próza také ne,scénáře se neujali,ochotnický spolek nepracuje,na pěší zóně Vás nikdo neposlouchá,do časopisů Vás nechtějí,redakční rada o Vás nestojí,do toho ty podnikatelé,politici,v hospodě se probírají kraviny a tak se aspoň,když Vás neposlouchá manželka vykecáte v diskuzi.

Hledá se mladý muž :-)) Maybe 16.08.2007 20:19
ahojec, dneska na namesti v CR kolem pul 2 jsem potkala kluka (vychazel zrovna z balustrady s blondatou slecnou - ale tato slecna zrejme nebyla pritelkyne Ok? ), mel zelene tricko, modry 3/4 kalhoty a byl velmi fesny HAHAHA! vyhlasuji po nem patrani To je sranda :-D kde jsiiiii, kdo jsiiiii To je sranda :-D

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Guiltík 16.08.2007 17:08
Oni ty dvě věci spolu souvisí: 24.10.2006 - (pok) - str. 01 Podnikatel Kušta je u soudu Hradec Králové - Chrudimský podnikatel Milan Kušta, který byl ve víkendových volbách zvolen do městského zastupitelstva v Chrudimi, stanul včera před Krajským soudem v Hradci Králové. Žaloba ho obviňuje z přípravy krácení daně ve výši dvanáct milionů korun. Přestože stát nakonec o peníze nepřišel, hrozí podnikateli pět až dvanáct let vězení. „Za pokus trestného činu platí stejná sazba jako za dokonaný čin. Soud pak při výměře rozsudku může zohlednit, že se čin neudál,“ vysvětlil Milan Špriňar, místopředseda Krajského soudu v Hradci Králové pověřený řízením pobočky Krajského soudu v Pardubicích. Soudní senát v Hradci Králové začal kauzu projednávat už 11. září. Přečetl všechny předložené spisy a postupně předvolává svědky. Na dnešek si například pozval i dosluhujícího starostu Chrudimi Ladislava Libého. Ti však, jak se zdá, zatím do případu nic nového nevnesli. Rozhodující tak může být středeční závěrečná řeč státního zástupce a Kuštova obhájce, Tomáše Plavce. Milan Kušta byl před šesti lety členem společnosti Agrospol Eco. Ta nakoupila a později prodala pozemky, kde má v Chrudimi vzniknout nová průmyslová zóna. V účetnictví, které zpravovala jiná z Kuštových firem, se objevily tři doklady v celkové výši přes 30 milionů korun. Státní zástupce je přesvědčen, že tyto náklady jsou fiktivní. Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Guiltík 16.08.2007 16:49
Já neříkám chucpe, Lorde Johne, já říkám nehorázná drzost a nestoudnost:) Ale v našich zeměpisných šířkách se to toleruje. Pomalu "doháníme" Itálii, kde v zákonodárném sboru "sedí" 20 jedinců odsouzených za korupci. Ivan Hoffman to ve své Ranní poznámce na Radiožurnálu vystihl (http://www.rozhlas.cz/komentare/rannipoznamka/_zprava/369754): Do parlamentu dorazila žádost, aby byl poslanecké bývalý vězeňský dozorce zbaven imunity. Zda ho kolegové vydají k trestnímu stíhání za šikanování politických vězňů, ze kterého je důvodně podezřelý, se teprve ukáže. O koho se jedná, musí ostatní poslanci vědět nejpozději od února, kdy se dotyčný vyjadřoval ke své minulosti pro média. Připomeňme si, co všechno se poté stalo: strana, která dotyčného učinila lídrem krajské kandidátky, se neomluvila voličům. Poslanci tohoto člověka nevyzvali, aby z parlamentu odešel. Nikoho v Poslanecké sněmovně nenapadlo ani iniciovat jeho vyloučení z ústavně-právního výboru, jehož je dodnes členem. Neví se pak ani o tom, že by na protest proti jeho přítomnosti opustili zákonodárci třeba poslaneckou restauraci. Vypadá to zkrátka tak, že poslancům je minulost jejich kolegy lhostejná. Tím pádem je jim ale lhostejný i obraz politiků a politiky v očích veřejnosti. Dlouhé měsíce poslanci mlčí o něčem, na co je jejich povinností reagovat, chtějí-li být vnímáni jako sbor, který zasluhuje vážnost a autoritu. To mlčení potvrzuje podezření, že parlament jako celek nemá ambice prezentovat se jako garant slušnosti, vkusu a dobrých mravů. Jak si ale vysvětlit, že přítomnost poslance s tak odpornou minulostí není v zákonodárném sboru na obtíž ani jednotlivcům? Není přece pravděpodobné, že by mezi dvěma stovkami poslanců nebyl ani jeden, kterému by se v přítomnosti zmíněného bývalého bachaře udělalo nevolno! Asi to maskují, aby nevypadali neprofesionálně. Tím pádem ale vypadají jako cynici. Diskuse o zbavení imunity je poslední příležitostí něco s tou poslaneckou ostudou udělat. A totéž platí o chrudimském zastupitelstvu...

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Guiltík 16.08.2007 16:34
No jasně, proč se tady zabývat trestnou činností jednoho chrudimského zastupitele. Vždyt šlo jen o několik milionů (cca 12). To pro místní tisk (jestli to tak mohu vůbec nazvat) jsou zajímavější jinačí kauzy. Kauzy s velkým K:) Viz níže: http://chrudimsky.denik.cz/cerna_kronika/josef20070815.html Obžalovaný Josef H. měl podle chrudimského státního zastupitelství převzít v době od 20. září do 15. listopadu 2006 v Rabštejnské Lhotě čp. 101 do opravy vozidlo Volkswagen Golf. To však neměl opravit, rozebrat ho a část prodat jako železný šrot. Jeho majiteli tím měl způsobit škodu 10 453 Kč. Dále se mu klade za vinu, že si 1. prosince 2006 zapůjčil přívěsný vozík za osobní automobil v hodnotě čtyři tisíce korun, který ve smluvené době do 3. prosince téhož roku nevrátil. Dne 5. prosince 2006 Policii ČR přitom tvrdil, že už ho dávno odevzdal zpět. Přívěsný vozík byl však následně policisty nalezen ve Škroupově ulici v Chrudimi. Těmito skutky se měl Josef H. dopustit trestného činu zpronevěry...

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Lord John 16.08.2007 10:00
Milý Guiltíku, pro chování pana Kušty zná hebrejština celkem výstižný termín chucpe. A nebylo by to poprvé. Vzpomeňme na výkup pozemků pro průmyslovou zónu. Pan Kušta byl podílníkem firmy Agrospol Eco, která tamním vlastníkům pozemků namluvila, že bude pěstovat ekologickou zeleninu, čímž ty pozemky získala celkem levně a následně je o čtyřicet milionů dráže prodala městu. Nehledě na to, že se jedná o evidentní zneužití informací v obchodním styku, u nějž patrně nebyl zájem je vyšetřit, neboť by nebyl potrestán jenom pan Kušta, je taktéž zajímavá jiná věc: pan Kušta následně coby kandidát za Chrudimskou volbu do městského zastupitelstva tento způsob výkupu pozemků kritizoval a doslova řekl, že jemu jde především o prospěch města, a tudíž kdyby byl v jeho čele, toto by rozhodně nedopustil. Chucpe.

Internet OndraP 16.08.2007 09:53
Ahoj lidi u nas to skoncilo s Hrochnetem tak ze jsem se od nej vsici kolektivne odpojili. Vypadky nekolikrat za den to se opravdu nedalo pouzivat.

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Guiltík 15.08.2007 23:23
Ještě poznámka: Teď si ten článek v Deníku čtu pozorně a zjišťuji, že tam je navíc věcná chyba. Pan Kušta se nezdržel hlasování, nýbrž (až!) na upozornění pana Ročka zastupitelstvo rozhodlo, že pan Kušta je z důvodu střetu zájmů z hlasování vyloučen. Viz audio záznam z jednání zastupitelstva na http://www.muchrudim.cz/index.asp?p=20&s=232&id=1193 (cca posledních pět min. části 1 a prvních pět min. části 2).

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Guiltík 15.08.2007 23:13
No, Fildo, pravdou ale je, že někdo, kdo má takovou starost o městskou pokladnu (viz níže věta pana Kušty v Chrudimském deníku : "Jako zastupitele mne ale mrzí, že lidé, kteří by zde získali hezké bydlení, odcházejí a město přichází o jejich daně.“) asi pravomocně odsouzen pro přípravu trestného činu zkrácení daně být nemůže. V opačném případě by ovšem bylo nutno takový výrok ze strany osoby odsouzené považovat za provokaci. A pokud ne za provokaci, tak přinejmenším za neuvěřitelnou drzost. http://chrudimsky.denik.cz/podnikani/domky20070726.html Kušta: jdu investovat jinam! 27.7.2007 5:47 CHRUDIM - Výstavba padesáti rodinných domů u letiště v Chrudimi se kvůli neschválení změny územního plánu neuskuteční. Diskuse Investor Milan Kušta na svém pozemku u letiště nepostaví padesát rodinných domů, jak plánoval. Zastupitelstvo, jejímž je členem, změnu územního plánu na bytovou výstavbu neschválilo. Kušta proto tyto investice přesouvá do nedaleké Přelouče. Jako Chrudimák vypozoroval, že v jeho městě nejsou pozemky pro rodinné domy. „Lidé proto odcházejí do okolních vesnic a tento odliv obyvatet má negativní důsledky na městskou pokladnu,“ tvrdí Kušta, který začne koncem tohoto roku stavět 80 rodinných domů v Přelouči. „Z ekonomického hlediska je mi jedno, jestli na pozemcích budou výrobní haly nebo obchody. Jako zastupitele mne ale mrzí, že lidé, kteří by zde získali hezké bydlení, odcházejí a město přichází o jejich daně,“ dodává Kušta. Velmi ho překvapilo, že projekt nepodpořili místostarostové Petr Řezníček a Roman Málek. „Co ho překvapilo? Vždyť jsme na toto téma hovořili! Celou lokalitu musíme řešit v novém územním plánu včetně zahrádkářské kolonie a technických služeb,“ tvrdí Petr Řezníček. Podnikatel Milan Kušta koupil pozemky u letiště poté, co skončil téměř sedmiletý právní sport mezi původním vlastníkem, společností NTC Chrudim. Parcely mu prodal podnikatel Fošum z Rychnova nad Kněžnou, který je získal rozhodnutím vrchního soudu. Protože jsou pozemky určené pro výrobu a obchod, zůstanou ladem ještě několik let. Tvorba územního plánu totiž trvá asi čtyři roky. „Ptá–li se pan Kušta, proč jsem nehlasoval pro změnu územního plánu, má odpověď zní takto: neřeší se celá lokalita, ale jen část pole. Dalším důvodem, které mne k rozhodnutí vedly, je blízkost letiště a z něj vycházející hluk. Nemyslím, že by to byla dobrá kombinace s rodinnými domy,“ míní místostarosta Roman Málek. Milan Kušta si je vědom, že důvodem neodslouhlasení změny územního plánu byla obava některých zastupitelů z blízkosti sportovního letiště. „Údajně to byl i silný lobing členů aeroklubu,“ zdůrazňuje Kušta, který se kvůli podjatosti zdržel hlasování. Jeho investorské plány se z Chrudimě přesouvají do Přelouče, kde dostala výstavba osmdesáti rodinných domů zelenou. „Je o ni nebývalý zájem. Již dnes je třetina předběžně rezervována. Stavět se začne koncem tohoto roku,“ dodává. Ke změně územního plánu, jež by umožnila výstavbu pozemků naproti chrudimskému letišti, hlasování zastupitelů nedospělo. Tvorba nového dokumentu bude trvat nejméně čtyři roky. Výběrové řízení na jeho zpracovatele přitom rada města na svém zasedání 12. července zrušila. Přihlásily se do něj dvě firmy, jež nedoložily to, co po nich vypisovatel výběrového řízení požadoval. Nebylo to poprvé, co rada výběrové řízení zrušila. Poprvé to bylo proto, že nebyly podmínky výběru dvoukolové, což má při posuzování nabídek výhodu. Druhé výběrové řízení skončilo stížností jednoho z vyřazených adeptů, který proti vyškrtnutí ze seznamu protestoval. Jeho tvrzení se ukázalo být jako pravdivé, a tak bylo řízení opět zrušeno. Zajímavé je, že se tato firma už do dalšího výběrového řízení na zpracovatele územního plánu nepřihlásila. Romana Netolická

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Filda 15.08.2007 23:07
Vážení přátelé.Toto téma je již opravdu směšné.Mám pro Vás zcela nové?!Mistr Beran a jeho krásná Misska??Vypadá to na mstu za letiště?Komu asi právě teď vadí.Jinak-je to opravdu frajer a to se nedá říct opodobném odsouzeném.Nesahá mu ani pod kolena!!!!

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Agarwal 15.08.2007 13:56
Na a to je právě tvůj problém, že nedokážeš rozlišovat mezi vykřikováním a sdělováním názoru. Podle toho taky ty tvoje příspěvky vypadají. Ovšem to je jen můj názor s kterým ty samozřejmě nemusíš souhlasit Úsměv .

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Guiltík 14.08.2007 21:34
Fildo, já tvrdím, že ve věci pana Kušty již muselo být rozhodnuto, protože odvolání bylo podáno v říjnu minulého roku (viz reportáž ČT).Pokud nás pan Kušta jakožto zastupitel města nechce dobrovolně seznámit s výsledkem trestního řízení, navrhuji očasnům města, aby požádali KS HK o poskytnutí kopie pravomocného rozsudku. Pokud řízení nebylo pravomocně ukončeno, tak nic soud neposkytne, pokud ukončeno bylo, pak kopii pravomocného rozsudku poskytne - zákon o svobodném přístupu k informacím to umožňuje (§ 11 odst. 4 písm. b) zák. č. 106/1999 Sb.). Jak říkám, kdyby byl pan Kušta zproštěn obžaloby, jistě by se pochlubil. Ale on mlčí jako hrob. Proč nám neodpoví? Proč jenom nenapíše, "byl jsem zproštěn obžaloby", nebo "řízení ještě není ukončeno"?

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Filda 14.08.2007 21:17
Ale,Gultíku, jak by mohl tento Superman města-Libého nadále podnikat.Zákon.nemožné-odsouzen??Asi špatné info.Jinak přece by přišel o vše podnikatelské?+Senát-města.

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Guiltík 14.08.2007 18:42
No, pokud se podíváte na tu reportáž ČT (http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/25.10.2006/206411030911025-18:00-1-vecernik-z-cech.html - 33 min., 25 vteřina), tak zjistíte, že pan Kušta byl souzen - a vše nasvědčuje tomu, že už je touto dobou pravomocně odsouzen - pro trestný čin zkrácení daně ve stadiu přípravy. Celkem to mělo dělat nějakých 12 miliónků. Jo, podnikat se musí umět:)Jenom se stále divím, že pan Kušta před námi ten výsledek trestního řízení tají, když v reportáži ČT řekl, že do pravomocného rozsudku to pro něj "nic neznamená". Asi tím měl na mysli, že po pravomocném rozsudku to pro něj taky nebude "nic znamenta":)

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? shot 14.08.2007 18:10
Na vebových fórech naštěstí nikdo nemůže vykřikovat, pouze zveřejňovat své názory. Možná jiné, než máš ty. Ale skutečně, za názor uráží jenom lůza. A to urážení, to jde tobě velmi dobře, že ano?

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? shot 14.08.2007 18:05
Tak mi prosím sděl v čem byla podstata trestního stíhání p. Kušty. Nebo se snad žádného trestného činu nedopustil a byl stíhán neprávem?

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? filek 14.08.2007 10:18
Koukám shote, že ty jsi znalec na všechno. I na výklad práva a na to kdo má a nemá sedět. Chudák tvoje žena ...

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? Agarwal 14.08.2007 09:05
A v době kdy žádné společenské změny neprobíhají lůza alespoň vykřikuje na webových fórech. HAHAHA! )

letní kino a zeleň v Chrudimi shot 13.08.2007 22:05
Opravdu to nikdo neví?

Jak dopadla trestní věc pana Kušty? shot 13.08.2007 22:02
Ne, lůza nepopravuje. Pokud popravuje lůza, je to lynč. A p. Kušta dostal jenom podmínku. Ovšem jiní za podobný trestný čin sedí, nebo budou. Ale je pravdou, že v období různých společenských změn se lůza dostává do různých pozic státní správy, samosprávy i do podnikatelského prostředí. Proto zřejmě záleží ke kterému soudu a kterému soudci, který vyšetřovatel co předloží.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178  177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.