Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Radar v obci Kočí Ondřej Kopp 03.09.2007 08:42
Pletete páte přes deváté.... Tam kde je povoleno 90 přeci nepojedu 120 jenom proto, že je to mezi poli. A když je někde 50, tak je tam 50 a je třeba tam jet a ne jak si pane Stříška myslíte 61 a pak se divit, že platíte pokutu HAHAHA! Ono je to o tom, že když je někde nějaká maximalní rychlost, tak ti co ji dodržují tak předpokládají (já ne, jelikož vím, že kolem je spousta magorů), že ji všichni kolem dodržují. A co fyzika, říká Vám to něco? Máte za sebou alespoň základní školu a pochopil jste fyzikální zákony ?????
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 03.09.2007 08:34
Pane Kopp, a co takhle změnit dopravní předpisy? V obci max 30 km/h, mimo obec max 60 km/h. Co kdyby přecijenom za nějakým stromem vyběhlo dítě? Co takhle nějaká předvídavost? Kdo neumí jezdit, ať za volant neleze. Bohužel dnes dostane řidičský průkaz opravdu každý.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 03.09.2007 08:30
Děkuji za příspěvek, velice jste mně pobavil.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí Ondřej Kopp 03.09.2007 06:37
nemusíte je to přesně tak .... HAHAHA! "Ve vzdálenosti 50 metrů před kolejemi smí řidič automobilu jet rychlostí nejvýše 30 kilometrů v hodině. Pouze případě, kdy na výstražném zařízení svítí přerušované bílé světlo, smí 50 metrů před železničním přejezdem jet rychlostí až 50 km.h-1. " Pro pana Stříšku: Slova "nejvýše" a "až" zde znamenají, že pojede pomaleji než 30 resp. 50 HAHAHA! Toť praví zákon.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí rychlost 02.09.2007 22:49
Moc nejezdim, ale vypadovka Chrudim - Pardubice obsahuje zeleznicni prejezd bez bileho blikajiciho svetla a tudiz se tam ma jet 30 km/h nebo mam jit znovu do autoskoly ja?
Reagovat na tento příspěvek
 
VOLBA KRÁLOVNY 2007 - OMYL???!!!! DitaJicinska 02.09.2007 15:51
naprosto s vami souhlasim ja jsem si myslela ze ma kazdy jasno hned po tom co ty holky vsichni nastoupili hnedka nazacatku natoz co pak predvedla katka z cislem 2.nechapu jak se mohla porota rozhodnout takhle a myslim ze za divku ktera vyhrala byla rada mozna tak jeji rodina jinak nikdo.Jesli ma nekdo reprezentovat Chrudim tak to byla zajiste Katka ktera ma i profesionalni vystupovani a ne ta co vyhrala fakt des
Reagovat na tento příspěvek
 
VOLBA KRÁLOVNY 2007 - OMYL???!!!! Demová A. 02.09.2007 10:31
Když mne manžel vzal na kulturní zážitek v podobě volby královny věnného města byla jsem vcelku mile potěšena. Závěr večera mě ale dostal "do kolen", jelikož každému, kdo alespoň chvíli sledoval průběh celého večera bylo jasné, že královna by měla být dívka s číslem 2. Nepamatuji si teď její jméno,ale okouzlila nejen mne,ale všechny okolo svojí přirozeností a vtipem.Myslím, že kdyby poroto slyšela co si o ni ve chvíli verdiktu pomysleli chrudimáci trochu by se zastyděla. S pozdravem dívce č. 2 - byla jste úžasná a pro publikum jste královna VY!
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty Kapitán Nemo 01.09.2007 20:35
Myslím, že v tomto pregnantně provedeném rozboru některé informace ze živnostenského zákona chybí.A s nimi to vypadá úplně jinak. Guiltíkem uvedená citace zákona: "Podle § 6 odst. 2 písm. b) živnostenského zákona za bezúhonného se pro účely tohoto zákona nepovažuje ten, kdo byl pravomocně odsouzen pro trestný čin spáchaný úmyslně, jehož skutková podstata souvisí s podnikáním a na který se nevztahuje písmeno a)" .. a na co Guiltík zapomněl ? §1 živn. zákona říká: Tento zákon upravuje podmínky živnostenského podnikání (dále jen "živnost") a kontrolu nad jejich dodržováním. §2 živn. zákona říká: Živností je soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku atd. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že podnikáním podle tohoto zákona se rozumí provozování živnosti a úmyslný trestný čin by s touto živností tedy musel přímo souviset. Jestliže problémem pana Kušty byla údajná příprava krácení daně (což je samo o sobě dosti kuriózní a zcela ojedinělé - zatím neexistuje podobný judikát) a předmětem jeho podnikání není např. daňové poradenství, tak může klidně spát.
Reagovat na tento příspěvek
 
Půjčovna šatů Kavalír - hrůza !!! Andrea N. 01.09.2007 17:18
Mám naprosto stejnou zkušennost. Nikdy jsem se nesetkala s tak příšerným přístupem. Nejenže Vám paní, která postrádá jakýkoliv vkus stojí za zády a nenechá Vás vklidu vybrat, ale s klidem se v této půjčovně dozvíte, že v těch nebo onech šatech vypadáte příšerně a že Vám šaty nepůjčí,jelikož byste je zničili. NIKDY VÍCE MNE V TÉ PŮJČOVNĚ NEUVIDÍ!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí Ondřej Kopp 01.09.2007 12:51
ale omyl, i mezi poli muzou jit děti. Dodržování rychlosti je třeba vyžadovat všude
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí ANO 01.09.2007 12:07
Omyl! Měření rychlosti má tím větší smysl, čím vyšší je společenská nebezpečnost jejího překročení. Jinak řečeno: je rozdíl, pokud někdo pojede o 20km/h více mezi poli nebo kolem školy. ;)
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí Ondřej Kopp 01.09.2007 09:03
Měření rychlosti má smysl v místech kde ji Vám podobní nedodržují... takže měření ma smysl všude...
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí Ondřej Kopp 01.09.2007 08:59
Pane Stříško, snažíte se nam tu vnutit, že jste jen lehce překročil povolenou rychlost... Ovšem uvědomte si, že rychlost v obci je DO 50 km/k nikoliv něco kolem 50. Vy jste povolenou rychlost překročil o 11 km/h a to není málo. Vaše konstatování, že jezdíte podle pravidel je k smíchu.
Reagovat na tento příspěvek
 
prodej pozemku- Medlešice Ondřej Kopp 01.09.2007 08:29
Pokud schválí ... tak je v tom asi nějaký uplátek.... jinak takovou blbost nemůže rozumný člověk ani navrhnout natož schválit
Reagovat na tento příspěvek
 
silnice Chrudim - Pardubice Ondřej Kopp 01.09.2007 08:24
A co takle dat ve směru od Chrudimi stopku a ve směru od Pardubic taky, ať Chrudimáci a Pardubáci nejezdí jako prasata
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty Lajos 31.08.2007 23:27
Proti spekulacím nic nemám, souhlasím s tím, že jsou motorem ekonomiky, ale ona je spekulace a spekulace. Pokud nakoupím za určitou cenu úrodu kakaových bobů, které dosud nebyly sklizeny a spekuluji na dobrou úrodu, je to moje riziko a buďto byl můj odhad správný a já vydělám balík, nebo jsem něco ve svém odhadu podcenil a prodělám kalhoty. Rovněž tak obchody na burze. Jakou však měli míru rizika "družstevníci", kteří od původních majitelů vykoupili pozemky za účelem ekologického hospodaření a následně je prodali městu jako pozemky pro průmyslovou zónu? Nezpochybňuji, že cena byla +- obvyklá, a to za zemědělskou půdu i za průmyslovou zónu - samozřejmě mezi těmito částkami byl rozdíl. Potřebovala však Chrudim prostředníka? Je fakt, že asi nejvíc dotčení se musí cítit původní vlastníci. Ano, i družstevníci měli riziko - město odkup neschválí a jim zbudou pole. Jaká však byla pravděpodobnost tohoto scénáře? 1 procento?. Podíval jsem se na zápis ze zastupitelstva z října 2000 a máte pravdu, schváleno 24 hlasy, jeden se zdržel (pan Lacina). Nezpochybňuji právní čistotu nákupu pozemků pro PZ, ale rozhodně nebudu plácat po ramenou chlapíky družstevníky za to, jak dokázali pozemky zajistit a jakou má díky nim Chrudim průmyslovou zónu, ona neexistuje pouze rovina právní, ale i rovina morální, na kterou se bohužel často zapomíná.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty 123 31.08.2007 18:59
Milý Lájoši, se zájmem sleduji na diskuzním fóru pitvání stokrát přežvýkaného sousta. Souhlasím s tebou, že zřejmě nikdo neviděl spis pana Kušty, těžko tedy hodnotit. Souhlasím také s Filkem - přemet z navrhovaných 6-12 let na podmínku 2 měsíců mi připadá neuvěřitelný, ale u soudu je možné všechno, uvidíme jak se to časem vyvine. Musím se velmi ohradit proti Tvým formulacím "ojebávka" a "Chrudim nevydělala". Především. Družstvu se podařilo spojit pozemky, na což si město nikdy netrouflo. Chápu, že za něco nakoupilo a za jinou částku prodalo. Upozorňuji, že se prodalo za obvyklou cenu, kterou odsouhlasilo celé zastupitelstvo. Pokud tomu říkáš spekulace, jsem pro - už jen proto, že spekulace je motorem zdravého hospodářství:) Spekulace není trestná od roku 1990 a do roku 1948 trestná také nebyla. Vím, že jsme brali rozum a zkušenosti v mezidobí, ale neznamená to přeci, že se nemůžeme z toho socialistického marasmu a pseudoprávního systému už konečně odpoutat. Co ty na to?
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 31.08.2007 12:41
Omlouvám se za gramatické chyby, píšu to v rychlosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 31.08.2007 12:40
Já jsem pro měření rychlosti. Ale opravdu v místech, kde to má smysl.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 31.08.2007 12:36
A u Vás pochybuji, že nějaké auto, či řidičský průkaz máte. Nic ve zlém.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí Miroslav Stříška 31.08.2007 12:33
Vážení, pozastavoval jsem se nad umístěním radaru (v obci Kočí je daleko zajímavějších míst, kde by mohli stát - příklad zastávka, popř. přímo křižovatka - místo tam je!!). Nejsem proti měření rychlosti, to v žádném případě. Ročně najedu cca 70tis km, což dle mého názoru není málo. Pokut jsem platil minimum a vždy se jednalo jen o minimální překročení rychlosti (v obou případech 61km/h!). Jezdím bezpečně a dokáži odhadnout situaci. Co se týče kopce z Kočího na Hrochův Týnec - tak drtivá většina řidičů již od křižovatky pomalu přidá plyn. Neříkám, že hned pojedou 80 či 100., ale určitě nebudou míjet ceduli s rychlostí na tachometru 50km/h. Policie má radar umístěný cca 150 m před cedulí. NAVÍC!!! Sami porušují zákon. Při vybírání pokut stojí s policejním auto v křižovatce (dokonce již za cedulí STOP). Mám důkaz. Auta, které s této vedlejší silnice měli problém s výhledem. Toto je dle mého názoru větší přestupek než když někdo překročí na BEZPEČENÉM MÍSTĚ na výjezdu z vesnice maximální povolenou rychlost. Co se týče MP Skuteč, kteřá měří s přenosným radarem, tak jsem neshledal žádný problém. Měří uprostřed obce a pokuty vybírají na bezpečném místě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty hel 31.08.2007 08:36
tak šup šup do parlamentu nebo do senátu pro poslaneckou imunitu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Asistent poslance Libého Pinta v tisku po celé ČR Lajos 30.08.2007 23:42
No možná by stačilo k jedné věci založit pouze jedno téma ne?
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty Lajos 30.08.2007 23:39
No já o detailech trestního stíhání pana Kušty nic nevím, spis jsem neviděl, stejně jako asi nikdo ze zde diskutujících. Pouze můžeme konstatovat, že při spekulacích s pozemky pro průmyslovou zónu někdo hodně vydělal, a rozhodně to nebylo město Chrudim. A je otázka zda je tato ojebávka trestná nebo ne, obávám se, že po formální stránce bylo všechno v pořádku. Ale pokud se podíváme do historie, i Al Capone byl v Chicagu nakonec odstouzen za neplacení daní, i když všichni věděli, co je to za lumpa. Možná pan Kušta mlaskal až moc, čímž na sebe upozornil.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty Pepin 30.08.2007 21:51
Tady si nějaký vzdělaný magistr připravuje korejtko pro ohřátou polívčičku.
Reagovat na tento příspěvek
 
prodej pozemku- Medlešice jan. 30.08.2007 21:33
ano je to tak, je to ta ulička. Nemyslím si , že to někdo schválí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty filek 30.08.2007 20:35
Netuším co je všem jasné. Alespoň mě tedy není jasné proč pan Pulpán nadšeně v mfDNES před rokem hřímal, že obžaloba navrhuje trest v rozmezí 6-12 let a nakonec z toho soud uplichtil jenom podmínku na dva roky. Mám takový pocit, že by se měl pan Kušta odvolat a odhaduji, že se po pár letech dozvíme, že to bylo celé vycucané z prstu. Samozřejmě až zmíněného pána dostatečně zneuctíme a protáhneme stokou. Celé mi to zavání politikou a závistí v malém chrudimském rybníčku.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí kocourek 30.08.2007 16:54
Jsou to přeci policisté a ti musejí být odvážní.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí kocourek 30.08.2007 16:51
Píšete,že v obci dodržujete rychlost,ale ta je 50km/h max.A né 55km/h jak píšete.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí kocourek 30.08.2007 16:49
Jezděte tak jak máte a nebudete tolik překvapen.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí kocourek 30.08.2007 16:43
Z toho vyplívá,že když pojedete rychleji než 50 km/h tak se nic nestane?
Reagovat na tento příspěvek
 
Asistent poslance Libého Pinta v tisku po celé ČR Guiltík 30.08.2007 13:10
Koukám, že přihlouplý e-mail poslaneckého asistenta Luďka Pinty zaujal "Deníky" po celé ČR. Je i na str. 10 dnešního Chrudimského deníku. http://moravskoslezsky.denik.cz/z_domova/vadi_platy_poslancu20070829.html Vadí vám platy poslanců? Staňte se také poslancem! včera 18:25 NYMBURK - Mladého pedagoga z Nymburka Davida Michálka naštvalo zdražování energií i další novinky, které na nás politici chystají, tak se na ně zeptal dvou set poslanců. Odpovědělo 12. Jeden dost neomaleně. Diskuse Mladý učitel David Michálek se rozhodl napsat e-mail poslancům Parlamentu České republiky. Impulzem bylo plánované zdražení elektřiny. Začínající pedagog si toho s platem 11 tisíc měsíčně nemůže moc dovolit, a tak není divu, že se mu to nelíbí. A když už byl v ráži, požádal poslance i o vysvětlení, proč by měl platit u lékaře, když mu stát z platu strhává zdravotní pojištění, proč poslanci prosazují soukromé školství nad státním a proč si politici schvalují vysoké platy a k tomu ještě řadu výhod. Na mailování jsou úředníci Z dvou set poslanců se mu jich ozvalo jen 12. Z toho jedna odpověď stála za to. Luděk Pinta, asistent poslance Ladislava Libého (ODS), mu totiž mimo jiné odpověděl, že dobře pracující poslanec nemůže mít čas na osobní mailování a od toho mají strany a zákonodárci aparát. Přitom na webu mají politici výzvu, že je lidé mohou bez váhání kontaktovat. Reportáž o mailování s politiky v úterý odvysílala televize Nova. „Mrzelo mě, že mi odpovědí přišlo tak málo a z toho jedna, která mě opravdu naštvala,“ řekl Michálek. „Staňte se poslancem a pak si plat snižte sám, aby to tedy bylo spravedlivé,“ doporučil Pinta mladíkovi jako reakci na výtku vysokých poslaneckých platů. Sám Pinta by to prý nedělal ani za 200 tisíc korun. Politik a běžný člověk má ale možná jiné představy o výši odměn. „Já bych šel do politiky, ale za 20 tisíc. Nemusel bych mít takové výhody. Chtěl bych dělat hlavně pro lidi,“ uvažuje Michálek. Lidé si chodí k lékaři poklábosit... Doslova perličkou byla Pintova odpověď na otázku, proč by měli lidé platit u doktora. Podle Pinty si prý lidé chodí k lékaři hlavně poklábosit. A zavedení poplatků má jen ukázat, jakou péči obyvatelstvo skutečně vyžaduje. „To přece není pravda. Navíc logicky vzato, když budu platit 30 korun u doktora, za prvé to lékaře zdrží a za druhé, když lékař ošetří 50 pacientů denně, za 20 dní to dělá 30 tisíc navíc k jeho platu,“ myslí si Michálek. David Michálek se ovšem nevzdává a pokud se objeví nějaká další věc, která ho vytočí, podobně jako zdražování energií nebo reforma financí či zdravotnictví, poslance má v plánu opět kontaktovat. Doufá, že tato odpověď byla jen výjimka z pravidla.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty hel 30.08.2007 10:30
všem je jasné, jak by to mělo dopadnout a všem je i jasné , jak to nakonec dopadne....
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty Guiltík 30.08.2007 09:57
Teď je možné diskutovat o tom podnikání pana Kušty. Podle § 58 odst. 1 písm. a)živnostenského zákona živnostenský úřad příslušný podle § 45 odst. 1 nebo § 50 odst. 1 zruší živnostenské oprávnění, jestliže podnikatel již nesplňuje podmínky podle § 6 odst. 1 písm. b) nebo c), ledaže v případě § 6 odst. 1 písm. b) je živnost provozována se souhlasem soudu podle § 12. Podmínkou ve smyslu § 6 odst. 1 písm. c) živnostenského zákona je bezúhonnost. Podle § 6 odst. 2 písm. b) živnostenského zákona za bezúhonného se pro účely tohoto zákona nepovažuje ten, kdo byl pravomocně odsouzen pro trestný čin spáchaný úmyslně, jehož skutková podstata souvisí s podnikáním a na který se nevztahuje písmeno a). Trestný čin zkrácení daně nepochybně souvisí s podnikáním (v tomto případě zcela určitě - viz příspěvek výše) a nepochybně nebyl spáchán v nedbalosti:), tedy byl spáchán úmylsně. Pan Kušta podniká i jako fyzická osoba (obchodní firma Ing. Milan Kušta - OMEGA plus, IČ: 60922320, Místo podnikání: Koželužská 554, 537 01, Chrudim - Chrudim II). Tak vážně nevím...Je to na odbornících na městském úřadě v Chrudimi.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty Guiltík 30.08.2007 09:13
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=200&r=mfpardubice&c=809749 Zastupitel se pokusil o daňový podvod Chrudim - Podnikatel a zároveň zastupitel Chrudimi Milan Kušta byl pravomocně odsouzen za pokus o daňový podvod ke dvěma letům vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Loňský verdikt Krajského soudu v Hradci Králové v lednu potvrdil Vrchní soud v Praze a před několika dny Nejvyšší soud zamítl Kuštovo dovolání. „Obžalovaný podal dovolání, ale to bylo Nejvyšším soudem 8. srpna odmítnuto,“ uvedl tiskový mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové Michal Strnad. Milan Kušta se podle soudu pokusil o krácení daně. Firma Agrospol Eco, jejímž byl členem, do účetnictví zařadila tři falešné smlouvy, které souvisely s prodejem pozemků pro průmyslovou zónu v Chrudimi. Společnost tak podle soudu chtěla na daních připravit stát o dvanáct milionů korun. Účetnictví vedla družstvu Agrospol právě jedna z Kuštových firem. „Soud došel k závěru, že předmětné smlouvy byly fiktivní a vzhledem ke zmocnění Milana Kušty za ně nese obžalovaný odpovědnost,“ zdůvodnila loni v říjnu rozsudek královéhradecká soudkyně Anna Bímová. Teoreticky by se Kušta mohl ještě obrátit k Ústavnímu soudu. „Je ale otázka, jaký by mohl mít úspěch. Ukázalo se, že soudy jsou v tomto případě zajedno,“ uvedl Michal Strnad. Kušta, zastupitel sdružení Chrudimská volba, má ve městě pověst schopného podnikatele. Vybudoval už dvě obchodní pasáže, postavil bytový dům, staví obchodní centrum na náměstí, a dokonce to bude on, kdo rozhodne, jak bude vypadat nový hotel, který má vzniknout v těsném sousedství chrudimského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Máloco je přitom pro obyvatele města tak důležité. Křesla v chrudimském zastupitelstvu se Milan Kušta vzdát nehodlá. „Neuvažoval jsem o tom,“ uvedl včera. Podle zákona by o mandát přišel pouze v případě, že by ho soud poslal přímo do vězení. „Je to určitě nepříjemná věc, nechci mu radit přes noviny, co má dělat. Člověk, který zastupuje občany, by ale podle mě neměl být spojován s trestnými činy,“ řekl místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. Kuštovo odsouzení souvisí se sedm let starým případem, kdy družstvo Agrospol Eco vykoupilo od lidí v Chrudimi zemědělské pozemky pod záminkou, že je potřebuje na pěstování zeleniny. Pak je prodalo městu na průmyslovou zónu. Chrudim po nákupu pozemků v roce 2000 zjistila, že za ně zaplatila cenu o více než třicet milionů korun vyšší, než kolik dalo družstvo lidem za pozemky. Policie od té doby Kuštu stále vyšetřovala, ale bezvýsledně. Byl obviněn z nedovoleného podnikání a poté i z podvodu, ale pokaždé muselo být obvinění zrušeno. Nakonec ho policie usvědčila z toho, že chystal daňový únik. Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj Autor: DAVID PŮLPÁN http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=200&r=mfpardubice&c=809750&tisk=1 Pardubický (Kraj Pardubický) Kušta by neměl být zastupitel * K věci Je to na něm. Klidně může zůstat. Podnikatel Kušta, kterého všechny soudy země shledaly vinným z pokusu o daňový podvod, může dál zastupovat chrudimské voliče. Žádný zákon není proti. Nic nenařizuje podmínečně odsouzenému zastupiteli odstoupit. Ani když jeho společnost chtěla na daních připravit stát o dvanáct milionů. Je to na něm. Ale měl by odejít. O autorovi| Martin Biben, vedoucí redakor Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj Autor: Martin Biben -------------------------------------------------------------------------------- vytisknout e-mailem na mobil -------------------------------------------------------------------------------- copyright: MAFRA a.s. - MF DNES - iDNES
Reagovat na tento příspěvek
 
Asistent pana Libého + asistenti Pištora a Marčík Guiltík 30.08.2007 09:11
Není nad "bystrého" asistenta:) Ten vám udělá víc ostudy, než si stihnete absencemi v Poslanecké sněmovně udělat sám. A to má pan poslanec Libý asistenty tři: pana Pintu, dále místního podnikatale, lobbistu a zastupitele města Chrudim pana Pištoru (kterým se ovšem ze zcela pochopitelných důvodů na stránkách liby.cz nechlubí) a pana Marčíka (viz http://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=5479). http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Edomaci%7E&83e=DO18407&ex18407=asistent-poslance-ods-si-v-e-mailu-nebral-servitky Asistent poslance ODS si v e-mailu nebral servítky Napadlo vás, že napíšete dopis či e-mail poslancům a řeknete jim, co si myslíte o nich a o zákonech, které schvalují? To samé udělal také mladý pedagog z Nymburka. Stěžoval si na reformu a na to, jaké výhody požívají zákonodárci. Když dostat ze Sněmovny odpověď, nestačil se divit. David Michálek je začínající učitel. Podle svých slov si měsíčně vydělá jen něco málo přes 11 tisíc čistého. Nedávno schválené reformy veřejných financí se obává. Jednoho dne ho napadlo, že o svých pocitech a strastech napíše poslancům. Říkal si, proč ne, vždyť jako každý jiný si je platí ze svých daní. Rozeslal jim e-mail. "Máte tak obrovské platy a ještě k tomu příspěvek na dopravu, MHD zdarma, letadla zdarma... Tomu vy říkáte přiblížení lidem?" Ptal se učitel. Odpověď učitele zaskočila Začaly mu přicházet první odpovědi. Jednu z nich psal asistent poslance ODS Libého. "Kdybyste chtěl vědět, co obnáší práce poslance, jsem k dispozici a já bych to nedělal ani za 200 tisíc. O práci nevíte určitě vůbec nic a jen závistivě opakujete mediální bulvární výplody - podejte přihlášku do politické strany a začněte pracovat na tom, abyste se stal poslancem," odpověděl asistent. Poslanecký asistent mu navíc vmetl, že uvažuje socialisticky. "Proč spoléháte na to, že Vám laskavě někdo přidá - přidejte si sám - vyjednejte si vyšší plat u zaměstnavatele nebo když nejste spokojen, ukažte mu záda." "Jsem nepřestřelil, já jsem to psal takhle záměrně, abych vyprovokoval diskusi," uvedl asistent poslance Luděk Pinta. Svého asistenta se zastává i poslanec Libý, i když prý jeho e-mail nečetl. "Jak Luďka Pintu znám, tak věřím, že ta odpověď nebyla nějak vulgární nebo urážlivá," řekl poslanec Libý. Někteří poslanci jsou ale přesvědčeni, že by se tímhle stylem občanům odpovídat nemělo. Pan Michálek říká, že se mu dostalo zajímavé zkušenosti. Doufá ale, že další odpovědi od poslanců už budou v jiném duchu. zdroj: Televizní noviny, autor: Kamil Houska, Pavel Orálek zpět
Reagovat na tento příspěvek
 
prodej pozemku- Medlešice PetrZ. 29.08.2007 08:24
koukám že má někdo skoro stejnou přezdívku, jako já. Chtělo by se to kouknout na katastrální mapy, ale díky znalosti Medlešic asi tuším, co to bude za pozemek - taková úzká nudle podél Hyxova skladu.
Reagovat na tento příspěvek
 
silnice Chrudim - Pardubice Lajos 28.08.2007 23:31
Celá ta křižovatka je bohužel špatně řešená, autor projektu by měl vrátit diplom. Chybí připojovací pruhy, přitom místa tam na ně je dost, pokud by se realizovaly přímo při výstavbě, tak by se v celkových nákladech na celou silnici určitě ztratily. Rovněž pokud někdo jede od Pardubic a chce odbočit do Medlešic, je to docela ostrá zatáčka, musí si přibrzdit a protože tam každý jede jako prase, je tam riziko, že ten za ním si bude ladit radio a vletí do něj. Asi by pomohlo snížení rychlosti třeba na 70 km/h a důsledné vyžadování jejího dodržování. Když se chce od Medlešic napojit autobus, nejlíp kloubový, nemá v podstatě ve špičce šanci, aniž by neomezil ty, co jedou na hlavní.
Reagovat na tento příspěvek
 
silnice Chrudim - Pardubice milos 28.08.2007 21:17
Ono je tezke dat prednost, kdyz se ze zatacky auta vyriti rychleji nez devadesat. A od Chrudimi do Medlesic se ake odbocuje blbe (ze stejneho duvodu). Navic clovek nevidi pres auto, ktere chce jet zadem k plynarne - a tech je dost. Tvar krizovatky je dost jasny a vyrazny - tedy kde je hlavni. Nejlepsi by bylo dat z boku betonova svodidla a Medlesaci budou jezdit zadem okolo Transporty...
Reagovat na tento příspěvek
 
prodej pozemku- Medlešice petr z. 28.08.2007 20:15
No to koukám jako jelen, oni snad chtějí oprodat kus silnice.... http://www.chrudim-city.cz/public/file/586-07.JPG
Reagovat na tento příspěvek
 
silnice Chrudim - Pardubice wrewro 28.08.2007 14:45
Mladá fronta DNES Datum vydání: 22.8.2007 Nová silnice: více mrtvých Na silnici z Pardubic do Chrudimi zahynuli od začátku roku už tři lidé a dalších 18 se zranilo Chrudim - Na nové silnici z Pardubic do Chrudimi postavené za 750 milionů korun přibývají mrtví. Obchvat tří vesnic měl lidem zajistit větší bezpečnost, ve skutečnosti jsou na tom řidiči hůř než dřív. Zrádná je především křižovatka u Medlešic, kde od ledna zahynuli při devíti nehodách dva lidé a osmnáct jich utrpělo lehké zranění. Minulý týden navíc kousek za křižovatkou zahynul motocyklista. Policie uznala, že už musí proti tomu něco podniknout. „Je to nepříjemná křižovatka, vzbuzuje respekt. Řidiči by tudy měli jezdit velmi opatrně,“ řekl dopravní inženýr chrudimské policie Miroslav Pochobradský. Statistika hovoří jasně - na staré silnici bylo méně nehod a nebyly tak vážné. Křižovatka je jakýmsi provizoriem, v budoucnu by nová silnice měla u Medlešic pokračovat obchvatem Chrudimi, ale zatím není jasné, kdy to bude. Řidič, který jede od Pardubic, mine nejdříve světelnou křižovatku a pak se před ním za pravotočivou zatáčkou objeví křižovatka s odbočkami na Medlešice a Vestec. A zde se odehrává většina vážných nehod. Řidiči vyjíždějící od Medlešic buď přehlédnou auto na hlavní silnici, anebo neodhadnou jeho rychlost a vjedou do křižovatky. Pak následuje srážka. Přesně tak zahynul na křižovatce 15. července šestadvacetiletý Němec v automobilu Honda, do kterého narazil Volkswagen a převrátil ho. Při srážce bylo zraněno dalších pět lidí. „Hlavní příčinou nehod je nedání přednosti v jízdě,“ potvrdila mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková. „Pro toho, kdo jede z Medlešic, je to velmi nepřehledné. Křižovatka je hned za zatáčkou, je podle mne špatně postavená, navíc chybí odbočovací pruh na Medlešice. Samozřejmě za nehody mohou i řidiči, kteří na to nejsou zvyklí,“ řekl řidič Jiří Ležovič. Medlešicím obchvat pomohl, ale na křižovatku si tamní lidé stěžují. „Můj známý chtěl přejet hlavní silnici, ale než se překodrcal se starou škodovkou na druhou stranu, najelo do něj auto a on to nepřežil. Křižovatka je příliš velká a hlavní silnice zase moc rychlá. Měli by tady udělat kruhový objezd, anebo světelnou křižovatku,“ navrhuje Josef Bella z Medlešic. Tak radikální zásah do nové křižovatky se ale od úřadů a policie čekat nedá. „Třeba světelná křižovatka, to by byl podle mne krok zpátky,“ uvedl Pochobradský. Pátého září se sejdou zástupci chrudimské dopravní policie, krajského úřadu a Ředitelství silnic a dálnic, aby se dohodli, jak křižovatku upravit. V úvahu připadá výraznější označení křižovatky nebo omezení nejvyšší povolené rychlosti. „Jednou z možností je i dopravní značení úsek častých nehod,“ řekl Pochobradský. V Pardubickém kraji to není první případ, kdy po otevření nové silnice přibylo vážných nehod. V roce 2003 začali řidiči jezdit po nové silnici u obce Gajer u Litomyšle, rok poté se tam objevilo varování, že jde o úsek smrtelných nehod a na silnici přibyla z jedné strany plná čára. Při dvou haváriích tam tehdy zahynulo sedm lidí. Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak dopadla trestní věc pana Kušty? ANO 28.08.2007 12:03
Zastupitel se pokusil o daňový podvod Chrudim - Podnikatel a zároveň zastupitel Chrudimi Milan Kušta byl pravomocně odsouzen za pokus o daňový podvod ke dvěma letům vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Loňský verdikt Krajského soudu v Hradci Králové v lednu potvrdil Vrchní soud v Praze a před několika dny Nejvyšší soud zamítl Kuštovo dovolání. „Obžalovaný podal dovolání, ale to bylo Nejvyšším soudem 8. srpna odmítnuto,“ uvedl tiskový mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové Michal Strnad. Milan Kušta se podle soudu pokusil o krácení daně. Firma Agrospol Eco, jejímž byl členem, do účetnictví zařadila tři falešné smlouvy, které souvisely s prodejem pozemků pro průmyslovou zónu v Chrudimi. Společnost tak podle soudu chtěla na daních připravit stát o dvanáct milionů korun. Účetnictví vedla družstvu Agrospol právě jedna z Kuštových firem. „Soud došel k závěru, že předmětné smlouvy byly fiktivní a vzhledem ke zmocnění Milana Kušty za ně nese obžalovaný odpovědnost,“ zdůvodnila loni v říjnu rozsudek královéhradecká soudkyně Anna Bímová. Teoreticky by se Kušta mohl ještě obrátit k Ústavnímu soudu. „Je ale otázka, jaký by mohl mít úspěch. Ukázalo se, že soudy jsou v tomto případě zajedno,“ uvedl Michal Strnad. Kušta, zastupitel sdružení Chrudimská volba, má ve městě pověst schopného podnikatele. Vybudoval už dvě obchodní pasáže, postavil bytový dům, staví obchodní centrum na náměstí, a dokonce to bude on, kdo rozhodne, jak bude vypadat nový hotel, který má vzniknout v těsném sousedství chrudimského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Máloco je přitom pro obyvatele města tak důležité. Křesla v chrudimském zastupitelstvu se Milan Kušta vzdát nehodlá. „Neuvažoval jsem o tom,“ uvedl včera. Podle zákona by o mandát přišel pouze v případě, že by ho soud poslal přímo do vězení. „Je to určitě nepříjemná věc, nechci mu radit přes noviny, co má dělat. Člověk, který zastupuje občany, by ale podle mě neměl být spojován s trestnými činy,“ řekl místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. Kuštovo odsouzení souvisí se sedm let starým případem, kdy družstvo Agrospol Eco vykoupilo od lidí v Chrudimi zemědělské pozemky pod záminkou, že je potřebuje na pěstování zeleniny. Pak je prodalo městu na průmyslovou zónu. Chrudim po nákupu pozemků v roce 2000 zjistila, že za ně zaplatila cenu o více než třicet milionů korun vyšší, než kolik dalo družstvo lidem za pozemky. Policie od té doby Kuštu stále vyšetřovala, ale bezvýsledně. Byl obviněn z nedovoleného podnikání a poté i z podvodu, ale pokaždé muselo být obvinění zrušeno. Nakonec ho policie usvědčila z toho, že chystal daňový únik. Autor: DAVID PŮLPÁN http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=200&r=mfpardubice&c=809749
Reagovat na tento příspěvek
 
silnice Chrudim - Pardubice hel 28.08.2007 11:02
Nová silnice z Chrudimi do Pardubic je fajn, ale .... u Parama si ušetřený čas stejně odstojíte, pokud chcete pokračovat do HK. A u Medlešic na křižovatce mám vždycky nahnáno - když jedu po hlavní - nějak těm vozidlům z vedlejší nedůvěřuji, že mi dají přednost .... už několikrát jsem musela brzdit, když se mi tam od Medlešic někdo "vsunul" na poslední chvíli ....
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí hel 28.08.2007 10:48
Vím, jak se nehoda stala, ale byla to reakce na to, že někomu se jízda v obci 50 km rychlostí zdá málo a jak sám přiznává - jede 55 a více. A vidíte sám, že i v mnohem menší rychlosti se tragedie dějí. To, kam Policie ( a hlavně Městská policie ) staví radary, je věc jiná. Například - když se ve špičce konečně předrkotám přes prostor mezi třemi kruhovými objezdy vpodstatě krokem a pak u plynáren mohu jet konečně normálně ( tj. max. 50 km /h) - ejhle - v kopci mezi keři městská policistka s přenosným radarem. Docela obdivuju její (jejich) odvahu. Hrozí jim totiž reálné nebezpečí, že některý choleričtější řidič zastaví a ručně jim vysvětlí, že by byli užitečnější v dopravní zácpě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí ANO 27.08.2007 10:34
Máte pravdu. Stalo se to v jiném místě, z jiného důvodu. To se ale neřeší, místo toho plácneme radar na výjezd z obce. A pokud by se snad podobná tragedie měla opakovat, máme argument - udělali jsme co šlo, dokonce i rychlost měříme... Takhle je to ovšem všude, netýká se to jen našeho velko-city.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí atlet 27.08.2007 08:52
Jenomže tato tragická nehoda nebyla v souvislosti s rychlostí - ostatně řidič automobilu jel nižší rychlostí než 50/km za hodinu. Takže pro všechny eventuelní další přispěvatele dobrou radu - hovořte jen o tom, co znáte.
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí hel 27.08.2007 08:44
pokud to nevíte, tak přímo v obci u zastávky zahynula šestiletá holčička - cca před rokem. Pokud se Vám 50 zdá jako malá rychlost, tak já říkám, že je to naopak hodně. Děti jsou všude a jestli někam dorazím o pět minut později nebo jestli se někomu nevrátí mou vinou domů prvňáček, to je sakra snadná volba. Přemýšlejte.
Reagovat na tento příspěvek
 
Půjčovna šatů Kavalír - hrůza !!! Gabriela 26.08.2007 21:12
Taktéž mám jistou zkušenost s Kavalírem...ku prospěchu věci by bylo dát informaci do diskuse na beremese...tyto stránky navštěvuje dost nevěst... http://www.beremese.cz/forum/group.php?vGroupID=2 přímo odkaz, stačí se zaregistrovat a psát...
Reagovat na tento příspěvek
 
kvalifikace MP Kelly 26.08.2007 19:47
Je pravda že velitel MP Chrudim nemá ani maturitu?Mám tam známého a ten jí má ??
Reagovat na tento příspěvek
 
Radar v obci Kočí hermiona 26.08.2007 18:14
jo jsi fakt protiřečíte, nejdřív píšete že jezdíte okolo 70 ted nevim přesne a pak najednou 50 ty značky tam maj svůj důvod a radary kdyby nemeli tak tam nejsou, Vy zřejme mate asi nejaké rychlé auto a nobl co že vam vadí 50 a kde je 2 proudovka chcete vic než tam je.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179  178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.