Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
nemocnice done pepe 29.10.2007 12:44
Nebojte do dvou let nemocnice v Chrudimi končí. Bude z ní nejspíš LDN pro pardubický kraj. Budete moci jezdit za "lepším" do Pardubic.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vyjádření archeologa Frolíka reason 29.10.2007 11:07
Omlouvám se za tu hrubku, ale v rozhořčení se nekontroluji.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vyjádření archeologa Frolíka reason 29.10.2007 11:05
A já ti Dizzy z celého srdce přeji, abys neviděl věci jako filek, až tedy trochu dospěješ. Takto arogantní příspěvky už jsem dlouho nečetl. Filek je ale asi architekt, archeolog, právník, ekonom, literát, ... a určitě člen nějaké radniční koaliční strany. Nedává to smysl, aby normální člověk schvaloval a obhajoval nenormální kroky radnice. P. Frolík je jeden z nejvýznamějších českých archeologů a určitě mu patří uznání a na jeho názory by určitě měly brát ohled i architekti a insvestoři, kteří se rozhodnou postavit něco v historickém centru města. "Chudák pan Kušta" - to sedí - nevyšlo mu krácení daní, chudákovi.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vyjádření archeologa Frolíka filek 29.10.2007 09:20
Milý Dizzy, určitě si nech poradit, když už mluvíš o autorském právu. Anebo si příslušné ustanovení zákona najdi a přečti si pasáž o uvedení zdroje. Přemýšlím ale jestli na příspěvky této kvality by se autorský zákon měl vůbec vztahovat:) Ano, v této věci se pana Kušty zásadně zastávám. Pokud zvážím zastavění 40-ti letého rumiště, vznik 50 bytů a 10 obchodů a 90 parkovišť v centru města na jedné straně a zánik bezvýznamného 1 sklípku 4 x 2 m (!) z poloviny 17. století (v centru je kolem 40 sklepů ze století třináctého !!!) na straně druhé, pak nemohu než se nezodpovědnému archeologovi vysmát. Nesnižuji jeho kvality při hledání zmizelého, ale nemohu ho akceptovat v jeho sebestředném a úzce zaměřeném pohledu na svět. Vím, že se Ti můj názor nebude líbit, ale až trochu dospěješ a trochu se ve věcech zorientuješ, budeš věci vidět jinak:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Vyjádření archeologa Frolíka Pepin 29.10.2007 08:52
Myslím, že p. Frolík není architekt, ani urbanista. Jeho vyjádření mi přijde poměrně odvážné až arogantní - ale asi rozumí skoro všemu. Mě se stavba na náměstí líbí. Ale docela by mě zajímalo, jak by si ji představoval on. Píše, že architekture je průměrná. Tak nám pane Frolíku napište, jak by ta stavba vypadal, kdyby jste ji projektoval Vy? Byla by více moderní, nebo méně moderní, nebo historuzující .... Ono totiž tvořit je nepoměrně složitější než objevovat již vytvořené. Tak se těším na názor, jak má vypadat nadprůměrná architektura. A kdyby mohl bát obrázeček, aby další investoři věděli, co tady stavět.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vyjádření archeologa Frolíka Dizzy 29.10.2007 00:13
Vážený/a filku, kromě toho (avšak, není to tu první případ), že - alespoň podle mých informací (pokud se pletu, nechám si poradit) - jste porušil/a autorské právo zkopírováním příspěvku p. Frolíka do této diskuze, myslím, že se příliš zastáváte p. Kušty. Pozoruji to už delší dobu, avšak zde je to skutečně markantní a možná nešťastné. Respektuji vás, ale přesto bych se rád zeptal: 1) myslel/a jste ten první (vámi psaný) odstavec doopravdy vážně, 2) myslel/a jste to ironicky, nebo 3) jste "najat/a" p. Kuštou? Za odpověď předem děkuji.
Reagovat na tento příspěvek
 
MURPHYS BAR Blondýnka-sandra 28.10.2007 22:48
Ahojky.Japak se vám líbí ne moc dlouho otevřený MURPHYS BAR ve filištýnský ulici??Chodím tam docela ráda.kdyby ste někdo chtěl pokecat co se týká murphysu tak se ozvěte na icq 410-335-175.papa Blondýnka
Reagovat na tento příspěvek
 
Vyjádření archeologa Frolíka filek 28.10.2007 18:17
Na jinak legračním webu "ichrudim" se objevil zajímavý názor archeologa Frolíka. S téměř renesančním rozsahem se pan architekt vypořádává s archeologií, urbanismem, rozvojem města, architekturou, developmentem i stavebnictvím za 100 let. Chudák pan Kušta a zastupitelstvo města. Kdyby to byli bývali věděli, tak se s panem Frolíkem o Balustrádě poradí dopředu a mohlo být vše jasné. Napadá mne, jestli by pan archolog nemohl přidat nějaký názor ke Kaplického "Chobotnici" a těm klukům pražskejm pomoct:) Ale nebudu zdržovat, čtěte: "Vyjádření: OBC Balustráda Datum vložení: 26. října 2007 ve 20.12 V minulých desetiletích se objevila v našich historických městech řada proluk, a to v důsledku zanedbané péče nebo někde i záměrně (tzv. špatný podnikatelský záměr)... Takto vznikla i proluka v Chrudimi v Hradební ulici a podle mě je záměr jí opět zaplnit správný. Sporné je, zda to muselo být totálním využitím nabízejícího se objemu nadzemního a i podzemního. Tedy velikost celé věci. Je vysvětlitelné, že investor bude usilovat o maximální zisk. Pak jsou ovšem na řadě orgány státní správy a samosprávy, aby nějaký nadměrný projekt korigovaly. OBC Balustráda je příkladem takové maximalizace v rozměrech města jako je Chrudim. Jedná se o průměrně pojatou architekturu, která na uvedeném místě vcelku nijak nevyniká, ale ani nepřekáží. Problém bude nejspíš v detailech, ale to jistě ocení až ti, co tam budou bydlet (např. stísněná proluka mezi OBC a domem čp. 10). Nejkontroverznějším výsledkem jsou podzemní garáže, které do města pouze přitáhnou další dopravu. Představy, že to bude jinak, se NIKDE nepotvrdily (přes opačná tvrzení všech investorů). Nevím, zda nějak přijatelně vychází poplatek za jejich užívání, protože se může stát, že budou prázdné (a tudíž zbytečné). Tím se dostávám k tomu, co mě nejvíce mrzí, a to je likvidace historicky zajímavých a zejména pro Chrudim důležitých sklepů objeveného domu. Přes opačnou argumentaci investora a netečný postoj města se domnívám, že bylo možno nalézt řešení, kdy by garáže při nevelkém (do 10%) zmenšení kapacity mohly normálně fungovat a sklepy zůstaly zachované ve své nejhodnotnější části (Stále totiž platí, že další byly oželeny hned a ani se nepožadovala jejich ochrana). Náhradou je vybetonovaná jáma, která bude překážet, až objekt dožije (a to jistě nebudou staletí jako u domů, která tam původně stály). Stručně shrnuji - zástavba proluky v Hradební ulici je správným krokem, výsledný objekt neuráží, ale nejedná se o nic nadprůměrného. Zda se naplní očekávané záměry (oživení, zklidnění dopravy atd.) se uvidí, ovšem zkušenosti odjinud k velkému optimismu nevedou. Způsob řešení problémů okolo stavby povede k velkým komplikacím v další plánované výstavbě (hotel vedle kostela, uvažovaný tzv. špalíček atd.). Jan Frolík
Reagovat na tento příspěvek
 
Dům na Široké ulici Troufalý 26.10.2007 15:10
Byl jsem se na tu "zeleninu" na Široké ulici podívat. Opravdu je možné takhle změnit střechu? Nás na okraji památkové zóny vydusili za Veluxy, které nejsou odnikud vidět a tady uprostřed města tam klidně naperou takovej obrovskej budník. A ta barokní střecha vypadala jak?
Reagovat na tento příspěvek
 
Depozitář reg. muzea Pepin 26.10.2007 08:59
Co se týká zachování budovy Na kopečku v Chrudimi, tak myslím, že není dobré spoléhat se na paní ministrini Parkanovou a další osud depa. Tenhle případ není dobrou vizitkou ani krajských radních, ani představitelů našeho města. Docela by mě zajímalo, kdo toto zhovadilé řešení vymyslel. Ale vítr fouká z krajského úřadu. Demolice této stavby a to jak vše v tichosti probíhalo ukazuje nezájem minimálně místostarosty Řezníčka. Městu byla údajně budova nabídnuta. Třeba nám p. místostarosta řekne konečně nějaké stanovisko.
Reagovat na tento příspěvek
 
Protikuřácká petice Vaklaf 26.10.2007 07:17
Co na tom je úchylného?? Shot má v tomto ohledu naprostou pravdu. Chceš kouřit - no proč ne - kuř si, ale nes za to také následky - včetně těch finančních!
Reagovat na tento příspěvek
 
Dům na Široké ulici Rostislav Vondra 25.10.2007 16:12
Bohužel o památkářích si myslím něco podobného, nad jejich "odborností"? a pracovním nasazením mnohdy žasnu. Takovou zodpovědnou práci by měli vykonávat lidé, kteří mají k této problematice dlouholetý vztah a profesně jí rozumí. Domnívám se, že v tomto případě tomu tak není. Mimo to, komunikace s nimi je často dost obtížná. Kupř. asi před dvěma měsíci jsem zaslal dopis na NPÚ Pardubice, kde jsem se dotazoval, jakou šanci by měl pokus na zapsání Mydlářovského domu do seznamu NKP a stále mi žádná reakce nedošla. Takže pokud tam nezajdu osobně, asi se odpovědi již nedočkám - možná ani pak ne !
Reagovat na tento příspěvek
 
Dům na Široké ulici Pepin 25.10.2007 15:01
Myslím, že tahle akce jen ukazuje, jak to v našem městě nefunguje. Památkáři přihlíželi zničení domu ve Štěpánkově ulici - DROXI, kde byly vkusně umístěny výlohy z plastu, narušen pohled od divadla a nyní tohle. Velmi starý dům, necitlivá rekonstrukce a budnik. Patvar na střeše v nejexponocanější části Široké ulice. Nevěřím, že by to bylo se souhlasem památkářů a městského architekta. Možná by stálo vznést oficiální dotaz na městský úřad, jak to bylo a kdo se pod tuto akcičku skutečně podepsal.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dům na Široké ulici filek 25.10.2007 11:32
V úžasu hledím na rekonstrukci domu v zatáčce Široké ulice (zeleniny). Nejdřív stavebník zrušil barokní střechu (památkáři vždy velmi hlídanou), potom ji nahradil moderní vazbou a k dovršní všeho přidal novotvar vikýře, který na historických střechách nikdy neexistoval. A to vše za dohledu městských památkářů. O tolik by asi nešlo, kdyby tento dům nestál v nejexponovanějším pohledu na Širokou ulici, pohledu který najdete na stovkách fotografií. Vrtá mi hlavou, k čemu ty památkáře máme. Otravují s každou blbostí a zásadní věci jim unikají. Nebo, že by je někdo přesvědčil? A ještě by mě zajímalo. Co na to městský architekt? že by ho zničení historické střechy a atraktivního pohledu nezajímalo?
Reagovat na tento příspěvek
 
Depozitář reg. muzea Administrátor 25.10.2007 09:59
Chrudimský deník 25.10.2007 Demolici chrudimského Kopečku může zastavit ministryně Vlasta Parkanová! CHRUDIM - Ministryně obrany Vlasta Parkanová může zastavit demolici architektonicky cenné budovy Na Kopečku, na jejímž místě má být vybudováno detašované pracoviště Regionálního muzea. http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/kopecek20071024.html
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů Lebduška Josef 24.10.2007 15:47
Oněch 110 tun je uvedeno jako modelový přklad. Zatím vše co o bioplynových stanicích vím, je to, že pro ekonomiku provozu je nutný určitý výkon a logicky čím vyšší výkon, tím je nutno více odpadu. Nejlepší odpad je takový, který vydává nejvíce bioplynu - kejdy, zbytky potravin, jatečné odpady apod. Také po zpracování je nutno zbytky odpadu odvést a to se již nevozí v cisternách, protože se jedná o tuhý odpad, který lze přímo vyvést na pole. Takže v případě kejdy, plná cisterna tam, prázdná zpět, prázdný náklaďák - nebo traktor s vlekem - tam, plný zpět a to přes město. Určitě to stávající dopravní situaci v Chrudimi nezlepší. A ani to pravděpodobně nezlepší ovzduší v Chrudimi. Případný zápach smozřejmě ovlivňujě hodně věcí, zejména použitá technologie, způsob nakládky a vykládky, použitý odpad - tráva a listí nebo jatečné zbytky a v neposlední řadě i technologická kázeň obsluhy. Můj názor je takový, že tento provoz není vhodný v blízkosti obytné zástavby, zejména zde, kdy Chrudim je zhruba po směru převládajících větrů a navíc v dolíku proti PZ. A že nějaké problémy se zápachem vznikají, je možno zjistit v různách městech a obcích, ke jsou bioplynové stanice v provozu. Jistě si všichni chrudimáci vzpomenou na bývalé problémy se zápachem vznikající ze zpracování drůbežího trusu v drůbežárně u Vestce.
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů divokej bill 24.10.2007 09:33
Do jedné návěsové cisterny se vejde cca 30 m3, uveze bez problémů 24 tun. Pokud je potřeba 110 tun surovin deně, o jaké desítky cisteren se jedná??
Reagovat na tento příspěvek
 
Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 24.10.2007 08:38
Přátelé, jsem kuřák, ale nikdy jsem si nedovolil zapálit na zastávce (ani před zákazem) nebo při nečím jídle. V bytě nekouřím a radši se i v mrazu se radši vyženu na balkon. Jistě, ne každý je ohleduplný, ale VŠE je jen o lidech. Proto se mi nelíbí, jak už tu padlo, až „militantní“ zbrojení proti kuřákům. Pozor, nezastávám se! Ale před takovými názory poslušně sklopím uši jen od odnaučeného kuřáka a ne od člověka, který o tom nemá ani páru. Stejně tak se mi nelíbí názor člověka, který tady odsuzuje srovnání kouření například s nezdravým jídlem. S moderní dobou, která se nás neustále snaží zasadit do absolutně sterilního prostředí(což je nepřirozené) a s neustále se vyvíjející vědou se zjišťují stále nové skutečnosti o nezdravosti spousty věcí(když se nad tím zamyslíme, nesměli bysme už požívat téměř nic, protože na všem je něco a nic není stoprocentně prospěšné). Jenže zatímco třeba ve třicátých a čtyřicátých letech bylo moderní kouřit, dnes je moderní nadávat na ty „hajzlíky kuřáky, co nás furt jen obtěžujou, kam se hnem“, jako by se kouřilo na kždém čtverečním metru celé země a jakoby kuřák byl automaticky špatný a zkažený člověk. Chápu, lidé se zkrátka mají potřebu se družit a navíc malý český človíček potřebuje pořád na něco nadávat, ale nenávejte se strhávat davem. Před deseti lety se nikdo proti kouření nestavěl a za dalších deset let bude moderní bojovat zas proti něčemu jinému. A co se týče zdravotního pojištění, ročně do něj vložím přesně 16.320,- Kč a taky nenadávám na utrácení peněz na léčbu feťáků, alkoholiků či lidí nemocných ze špatné životosprávy. Moc dobře totiž vím, že naše peníze končí jinde než na lečbu například kouření a jeho následků. Co třeba paláce VZP? Ale to je jiná kapitola. Trošku si to v hlavách srovnejte a přestaňte nadávat na to, na co je zrovna IN. Mohli bysme taky nadávat na výfukové plyny z aut, i když se většina z nás dopravuje do práce právě s motorem pod prdelí. Anebo na elektrárny, i když počítač či světlo anebo teplou vodu a topení si doma taky rádi pustíme…
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů Lebduška Josef 23.10.2007 21:19
Zastávka čtvrtá – Velký Karlov Napřed cestou, později již spíše necestou a oraništěm, krytým za pohledovětrolamy proti rakouskému pozorování, tu a tam ještě protitankové zátarasy a ostnáče, no byla tu hranice do Rakouska. Velký Karlov je vesnice asi 5 km od hranic s Rakouskem v rovině pod první terénní vlnou moravského úvalu. V obci je výkrmna brojlerů 18800 tun ročně a výkrmna prasat 5200 tun ročně a dále se zde chovají na farmě na kůži krokodýli… zdrojů zemědělských pachů dostatek a přesto si místní čichově otrlí lidé stěžují „na smrad z bioplynky“ vzdálené od okraje obce více než 2,1 km po rovině a přes vzrostlý několikařadý větrolam s keřovým patrem. … Projíždíme předmětným větrolamem a v klimatizovaném busu západní provenience všichni čichají a zdá se, že nic necítí….po asi 20 vteřinách začínají první čichači zelenat nikoli z překysličení, ale již i přes klimatizaci vtrhl typický odeur bioplynky k jejich čuchometrům. Autobus zajíždí na návětrnou stranu objektu a účastníci exkurze vystupují a věnují se dokumentaci fotografické a konstatování, že 50 metrů proti větru to lze vydržet aspoň chvíli… Toto přesvědčení trvalo jen okamžik, než kolem projel nosič kontejnerů z kafilerie. … přijíždí pan ing.Havránek, který nás provede celou největší a nejmodernější bps u nás… denně zpracovává okolo 220–250 tun vsádky, což je vepřová kejda, drůbeží kejda, drůbeží podestýlka, vyslazané silážované řepné řízky, kukuřičná siláž, posekaná zeleň z údržby příkopů okolo silnic (placená služba pro OSSÚS), kafilerní produkty a jateční odpady i krev. ABPéčka (animal by products) se musí dle nařízení veteriny okamžitě po dodání zpracovat a hygienizovat. To se provádí v hale o cca 700 m čtverečních. Tento materiál se podrtí na částice o velikosti do 1,5 cm a pak se zahřeje na 145°C po dobu 40 minut… pak se odstřelí tj. prudkým snížením tlaku se materiál převede do dezintegrátoru, kde se nárazem na pancéřovou nerezovou desku roztříští a současně extruduje za destrukce zbylých buněk… poochlazení na teplotu vsádky se přidává do reaktoru… tuto halu jsme si mohli podrobně prohlédnout, neboť poslední příjem ABP byl v pátek, kdy byla celá dodaná vsázka ihned zpracována, zařízení očištěno a promyto a odstaveno. Jatky totiž poráží jen ve všední dny, my jsme zde byli v neděli krátce po poledni… přesto byly intenzita a charakter čichového vjemu takové, že někteří nejmenovaní účastníci do haly ani nevstoupili a uprchli do částí areálu s nižší intenzitou čichového vjemu… jeden sečtělý účastník se vyjádřil, že konečně pochopil, co měl na mysli autor románu Na západní frontě klid při popisu zápachu v zákopech plných rozstřílených nepochovaných mrtvol, ležících půl roku v zemi nikoho mezi frontovými liniemi při jejich opětovném dobytí… Pro ty, kdo chtějí plně pochopit tento čichový vjem a jsou ochotni podstoupit nebezpečí experimentu, následuje návod: Do vymyté PET lahve od čerstvého mléka (má širší uzávěr šroubovací a dobře těsní) vložte 150 g syrového rybího filé, přidejte 150 g vniřností drůbežích, rybích či králičích včetně obsahu střev, nemáme-li je, postačí dětská stolička nejlépe mírně průjmová, přisypte 100 g mražené sladké kukuřice a na kousky pokrájená 4 kolečka olomouckého tvarůžku. Důkladně uzavřete, protřepejte a vystavte na slunce. Získáte částečný vjem o produkci zápachu bioplynové stanice s touto výše uvedenou vsádkou. Jen na vlastní nebezpečí!!!!! Po odjezdu byl naplánován oběd ve 20 km vzdálené obci… nikdo na tuto nabídku nereflektoval. I za 2 hodiny v Moravských Budějovicích v hotelu na náměstí, kde jsme mimo svatby byli jedinými hosty, okolo nás personál otevíral okna a podivně krčil nosy… Cestou domů jsme sumarizovali naše poznatky a postupně nabývali normálního zbarvení. Do Úholiček jsme dorazili okolo 19.15… rozvezl jsem vzdálenější účastníky a zahájil civilizační kůru - oblečení šlo rovnou do pračky a tělo po dvojnásobné aplikaci sprchového gelu a tělového šamponu Fa ve spojení s dvojitým důkladným umytím vlasů nezanechávalo charakteristickou pachovou stopu osoby žijící poblíž BPS.
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů pavlicek 23.10.2007 21:05
Sekce Bioplyn asociace CZ Biom - Českého sdružení pro biomasu, která zastřešuje na národní úrovni obor bioplynu, vydává tímto odborné stanovisko k problémům se zápachem, které se vyskytly zejména na severní a jižní Moravě v několika specifických případech bioplynových stanic (http://biom.cz/index.shtml?x=2041681). To je titulek pojednání, které publikuje sekce Bioplyn - profesní organizace propagující zpracování např. zemědělského odpadu (zejm. fekálie) na bioplyn. Tvrdí, že za předpokladu použití vhodné technologie i za předpokladu technologické kázně, nevzniká nadměrný zápach. Nicméně fakt je ten, že podobný druh podnikatelské činnosti by neměl být umístěn v blízkosti bytové zástavby, a už vůbec ne na návětrné straně, kdy převládající směr větrů nutně zápach ponese nad město (resp. směrem na Rozhlednu, kde je právě nedávno postavena řada bytovek, vč. domu s pečovatelskou službou). Chci věřit, že jestliže právě nyní je těsně před podpisem prodeje městských pozemků, na kterých by výroba bioplynu měla započít, tak dotčené úřady budou velmi úzkostlivě dbát, aby se občanům města nezhoršila čistota prostředí. I když - už jen denním převážením desítek cisteren se zvířecí kejdou přes centrum města se životní prostředí v Chrudimi rozhodně nevylepší. pp
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů Lebduška Josef 23.10.2007 20:48
Petice proti zápachu z bioplynové stanice v Klokočově V únoru letošního roku byla MěÚ Vítkov doručena petice Žádost o sjednání nápravy ve věci zápachu z bioplynové stanice Klokočov. Tato petice vznikla dne 19.1.2007 z podnětu občanů, kteří požadovali následující: Zajištění výroby tak, aby nedocházelo k zamořování okolí zápachem V případě zamořování okolí zápachem neschválit provoz bioplynové stanice, která je prozatím ve zkušebním provozu Petice byla zároveň adresována ČIŽP Ostrava a Krajskému úřadu MSK, odboru ŽP. Za MěÚ Vítkov převzal petici k vyřízení odbor výstavby a ÚP. Dne 26.2.2007 se k odboru výstavby dostavila Ing. Hybnerová, referentka odboru životního prostředí Krajského úřadu, a na základě předávacího protokolu převzala petiční archy se sdělením, že KÚ MSK, odbor ŽP, vyřízení petice přejímá. Sdělení krajského úřadu k petici je následující (redakčně kráceno): Dne 8. 2. 2007 provedl krajský úřad místní šetření spojené s ústním jednáním v předmětné bioplynové stanici. S ohledem na skutečnosti zjištěné při tomto šetření, tj. komplikace při výrobě bioplynu a následnému vývozu hnojiva (digestátu) na pozemky v blízkosti Klokočova, Čermné ve Slezsku a Vítkova, vyzval krajský úřad při tomto ústním jednání společnost k předložení vyhodnocení dosavadního průběhu zkušebního provozu, seznamu všech surovin, včetně jejich množství, které byly při výrobě bioplynu použity, a provozního řádu z hlediska ochrany ovzduší. Jako první krok k nápravě krajský úřad po společnosti Vítkovská zemědělská s.r.o. požaduje do provozního řádu bioplynové stanice zapracování skladby vstupních surovin, odvozu hnojiva a všech dalších technicko - organizačních opatření k zamezení úniku zápachu. Krajský úřad hodnotí podnět občanů obsažený v petici jako oprávněný. Přijetí opatření k odstranění nedostatků v provozu této stanice je předmětem právě probíhajícího správního řízení podle zákona o ochraně ovzduší. O dalším postupu Vás budeme informovat.
Reagovat na tento příspěvek
 
nemocnice Katatonia 23.10.2007 13:11
Tak jak, pane řediteli, bojíte se přiznat počet důchodců ve Vaší nemocnici?
Reagovat na tento příspěvek
 
nemocnice hana 23.10.2007 09:02
Smutné,ale když se ty trosky ještě nedokáží domluvit na příčině úmrtí,jeden tvrdí v 17h večer,žě selhaly ledviny a druhý ráno v 8h,že to byla plicní embolie tak si vyber.
Reagovat na tento příspěvek
 
nemocnice Katatonia 23.10.2007 06:43
Tak pane řediteli, jak to v CR nemocnici skutečně funguje? Kolik důchodců je na místech vedoucích pracovníků? Nebojte se přiznat barvu, nebo se za ně stydíte? Na otázky VIP programu jste reagoval promptně, s tímhle máte nějaký problém? Určitě to z hlediska kvality poskytované zdravotní péče a především efektivní aplikace nových moderních postupů při léčení různých onemocnění bude zajímat širokou chrudimskou veřejnost! P.S. Nebo ředitel, který mlčí a na slušný dotaz nereaguje, uznává, že to v jeho instituci zrovna moc efektivně nefunguje????????????????????
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů Lebduška Josef 22.10.2007 15:41
Pro informaci - základní údaje od jednoho z výrobců bioplynových stanic VÍTKOVICE - ENVI, a.s. Z uvedeného vyplývá, že při výrobě bioplynu z kejdy je nutno dovést 100m3 kejdy - to je zcela jistě několik cisteren (od 5000 krav) a vyhnilá kejda - již netekutá hmota se musí odvést. Budeme-li uvažovat že 1dm3 kejdy má 1,1 kg pak 1m3 má 1,1 tuny a z toho vyplývá, že je denně nutné dovést 110 tun kejdy. Možná je lze navážet sušší a ředit na místě. Bude-li odvoz zbytků poloviční, pak je denně nutno odvést dalších 55 tun pryč. Domnívám se, že to znamená poměrně velké dopravní zatížení a také velké zatížení odpadními vodami, neznám kapacitu chrudimské čističky, také je to možný zdroj zápachu, což vzhledem k blízkosti obytné zástavbě by nebylo příliš vítané. Samozřejmě zde uvádím pro ilustraci jen jednu z možností, určitě existují i další, možná více šetrné k okolí. Bioplynová stanice se smaltovanými reaktory HYDROVIT® BIOGAS stabilizuje kejdu hospodářských zvířat prasata, skot, drůbež a současně využívá získaný bioplyn k výrobě elektrické energie. Pracuje na principu dvoustupňové anaerobní mezofilní fermentace kalu s vyhřívaným prvním stupněm. Reaktor prvního stupně má pevnou střechu, reaktor druhého stupně má nasedlaný plynojem. Reaktory obou stupňů i další nádrže jsou sestaveny ze smaltovaných plechů. Smalt představuje nejlepší protikorozní ochranu plynových prostorů. Míchání kalu bez pohyblivých dílů uvnitř reaktoru odstraňuje problémy s upevněním míchadel a zjednodušuje opravy. Zařízení potřebné k provozu reaktorů je umístěno ve strojovně mezi reaktory. Energetické hospodářství s kogeneračními jednotkami, které vyrábějí elektrickou energii, je v samostatné budově. Odpadní teplo je využíváno k udržování provozní teploty reaktorů na 35-40 °C. Plyn je před spotřebou odsiřován. Stabilizovaná kejda se odvodňuje na šnekovém separátoru. Tuhá fáze je použitelná k přímému hnojení jako běžný hnůj. Tekutá fáze se skladuje ve velkoobjemové smaltované nádrži s míchadly. Denní množství zpracované kejdy 100 m3/d denní produkce bioplynu (5000 krav) 2275 m3/d max. denní spotřeba plynu (2 motory 40 kW) 1080 m3/d min. disponibilní přebytek plynu (2 motory 40 kW) 1200 m3/d max disponibilní el. energie (2 motory 40 kW)1670 Wh/d výhřevnost bioplynu 21,5 MJ/m3
Reagovat na tento příspěvek
 
Vávra: Radní by měli mít odvahu k novým projektům 123 22.10.2007 13:38
..... Nekonvenční umělec a architekt je známým obhájcem některých odvážných projektů v nabídce současné autorské tvorby. „Myslím, že radním mnoha měst by slušelo více odvahy. To se zdaleka netýká jen Prahy v souvislosti s projektem Národní knihovny Jana Kaplického. Také v Chrudimi se mluví o novostavbách,“ říká Vávra. Jedním z nejdiskutovanějších témat se před časem stala zamýšlená dostavba hotelu v horní části Resselova náměstí. Návrhy, které otevřeně představil podnikatel a budoucí investor Milan Kušta, tehdy vzbudily velkou nelibost u části zdejších občanů. Mnoho jiných se ale vyjadřovalo vstřícně. A ke kterému táboru se hlásí architekt David Vávra? „Mně se vítězný návrh architektů Kuby a Pilaře docela zamlouval. Ale je jasné že rozhodnout se musíte vy, Chrudimáci. Mám ale celkově dojem, že některá města dnes kvůli příliš úzkoprsému pohledu lidí i některých radních promeškávají vynikající příležitosti k architektonickým změnám. Je tu řada výborných nápadů, které se nikdo neodvážil uskutečnit. Město žije, vyvíjí se ve své době. Ta doba by se měla na vzhledu také podepsat,“ domnívá se Vávra. ..... Chrudimský deník, 22.10. 2007
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů Pepin 22.10.2007 11:13
Shote mýlíš se. Já vůbec nehovořím o zóně za depem, ale o původní Transportě. Jinak ONIVON si pozemky kupuje, myslím, že za 360,- Kč/m2. A ty kanalizace, silnice atd. jsou zahrnuty v oněch 110 mil., neboť pozemky stály necelých 70 mil. Ještě by mě zajímalo, proč nekomentuješ třeba to, kolik stála PZ Pardubice. Chrudim mi z toho vychází lépe ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů shot 21.10.2007 21:41
Prachobyčejně lžeš. Ano jsou 2 zóny. Ta prvá za depem a ta druhá u bývalé Transporty. To, že v té druhé jsou náklady "spočítány" nějak, vůbec neodpovídá o ceně kterou město zaplatilo a zaplatí za PZ. K tomu musíš připočíst i další výdaje, které s zbudováním této zóny souvisí včetně dodací,kanalizace, trafostanice, a další. Také cena za kterou město koupilo od společnosti ONIVON silnice není 15. mil. Kč. To jsou jen peníze, které město této společnosti přímo převedlo na účet. K tomu je nutno připočíst dotaci, cenu pozemků které k tomu ONIVON obdržel v PZ. A pak jsme na ceně někde okolo 30 mil. Kč. Pokud to sečteš vše dohromady, 200 miliónu na to nestačí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů Pepin 19.10.2007 07:29
Docela by mě zajímalo, kdo tenhle blábol psal a hlavně pro koho. Tipuju si pana Pulpána. K objektivnímu informování to má velmi daleko. V článku se účelově mixují dvě věci dohromady. 1. Budovaná nová PZ - náklady jsou v tuto chvíli na 30ha asi 110 mil. Kč, tj. asi 360,- Kč/m2, takže o 130,- Kč/m2 lepší výsledek než v Pardubicích 2. revitalizace PZ Transporty - vinou špatně provedeného konkurzu, který odneslo asi 20 firem působících v tomto areálu tím, že nemají zabezpečený přístup se Město Chrudim rozhodlo pomoci tento problém řešit. Takže vykoupilo část komunikací od spol. ONIVON - asi 15 mil, rekonstrukce hlavní příjezdové komunikace do areálu 50 mil a náklady spojené s výkupem budov v areálu asi 10 mil. Celkově tedy asi 75 mil. Jistě, že silnice bude sloužit i pro novou PZ. Pro tu by ale bylo daleko jednodušší udělat 800 m silnice a byla by kvalitně napojená na Pardubickou ulici, za městem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty shot 18.10.2007 20:31
Klidně ta jména napiš tam, když ti to vyhovuje. Protože by bylo opravdu vhodné znát jména těch lidí z vedení města, kteří kalkulovali s tím, že někdo na PZ vydělá přes 30 melounů.
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů shot 18.10.2007 20:28
Ale oba zde citovní radní byli u toho, když průmyslová zóna pokoutně vznikla a oba hlasovali pro.
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů shot 18.10.2007 20:25
No, ale kdo by potom koupil, opravil a udržoval silnice v areálu bývalé Transporty? Cena 200 miliónů nebude konečá, odhaduji že bude minimálně o 50 a 70 miliónů vyšší. Navíc to co má být v zóně, výroba elektřiny z bioplynu to snad nikdo nemůže myslet vážně. To je vlastně ohromné smetiště (možná hnojiště) produkující bioplyn. Nebo ten bioplyn se bude dovážet? Jak, čím a odkud? Najde se zde někdo, kdo o tomto záměru a plánovaném získávání bioplynu něco ví? Takže příští volební slogan ODS a Chudimské volby bude "místo průmyslové zóny jsme vám udělali smetiště"? Opravdu se naši radní vytáhli.
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů hel 18.10.2007 08:54
ještě bych doplnila. že průmyslová zóna dosud má přístup pouze přes centrum města - přitom napojení od silnice na Pardubice se přímo nabízí. Ovšem na to radní peníze sehnat nedokážou a "do minulosti se již nechtějí vracet". To je od nich velice hezké a ohleduplné.
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů MF 17.10.2007 19:08
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=242&r=mfpardubice&c=840427 Cena zóny: 200 milionů Příběh chrudimské zóny, na které dvě soukromé firmy vydělaly miliony, končí Chrudim - Dvě soukromé firmy vydělaly na vzniku chrudimské průmyslové zóny desítky milionů korun. Chrudim a stát naopak zaplatí přes dvě stě milionů korun, které se vrátí jen zčásti. Příběh zóny, jejíž pozemky prodala městu skupina podnikatelů s velkým ziskem, ale bez vyřešené přístupové cesty, po sedmi letech skončil. Chrudimští zastupitelé kývli na poslední transakci s firmou Onivon, a vyřešili tak způsob, jakým se budou investoři dostávat do nového areálu. „Okolnosti, za kterých zóna vznikla, se mi samozřejmě nelíbí. Nechci se ale už vracet k minulosti, zóna potřebuje klid a trochu pozitivnější obraz,“ řekl místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. Město koupilo pozemky pro zónu v roce 2000 od firmy Agrospol Eco, jež při výkupech vlastníkům polí namluvila, že na pozemcích chce pěstovat zeleninu. Zástupci firmy pak radním tvrdili, že se spokojili se symbolickou odměnou, ve skutečnosti ale dosáhli zisku přes třicet milionů korun. Pak se ukázalo, že město nemá k dispozici ani vlastní cestu vedoucí do zóny, a po zdlouhavých jednáních koupilo komunikace v bývalé Transportě od společnosti Onivon. „Původně nám vedení města tvrdilo, že zóna je připravena a vyděláme na ní dvacet milionů korun. Od té doby, co jsme koupili zónu, jsme ve vleku událostí, aměsto jenom platí,“ řekl zastupitel ČSSD Jaroslav Trávníček. Poslední transakci s firmou Onivon schválili zastupitelé před několika dny s očividnou nechutí a až na druhý pokus. Při prvním hlasování to odmítli. Nelíbilo se jim, že společnost Onivon si pozemků pod rozbitými silnicemi cení na 350 korun za metr. „V době konkurzu Transporty pozemky firma získala řádově za 20 korun metr čtvereční, cena se mi zdá nepřiměřená,“ řekl zastupitel Jaroslav Moučka z KSČM. Jenže bez souhlasu firmy Onivon by se město do zóny nedostalo a přišlo by o slíbenou čtyřicetimilionovou dotaci od CzechInvestu, a tak vloni zaplatilo za pozemky čtrnáct milionů korun. Navíc firmě směnou za pozemky ve staré Transportě a částečně za peníze přenechalo přes čtyři hektary v nové průmyslové zóně. Vedení firmy se odmítá k obchodování s městem vyjadřovat. Pokračování na str. C2 Cena za zónu: 200 milionů Pokračování ze str. C1 Výsledkem je, že po odečtení státních dotací vloží město do dvaatřicetihektarové průmyslové zóny zhruba 175 milionů korun. Aby se Chrudimi vrátily náklady, musela by prodávat metr za více než pět set korun. Jenže to by nikdo nekoupil. „Nemyslím, že město na tom zase tak strašně prodělá. Když už ale zastupitelstvo jednou rozhodlo, tak už cesta zpátky nebyla,“ řekl Petr Řezníček. Díky vyřešení přístupové cesty se chystají do průmyslové zóny noví investoři. Společnost Onivon plánuje postavit v chrudimské průmyslové zóně velkou bioplynovou stanici, spalováním vzniklého plynu by na místě vyráběla elektřinu. Firma Brewer tam hodlá vybudovat pivovar. Část své výroby do zóny hodlá přesunout výrobce komponentů pro větrné elektrárny firma Siag CZ, která zatím působí v bývalé Transportě. Necelého půldruhého hektaru se našlo i pro chrudimskou firmu Jan Ficek Dřevovýroba. A kolik zaplatily za svou průmyslovou zónu Pardubice? Za vybudování sedmdesátihektarové průmyslové zóny město zaplatilo 354 milionů korun, ale většina peněz se jim vrátila díky prodeji pozemků a stomilionové pomoci státu. „Jestli budeme v minusu, tak kolem 20 milionů,“ uvedla Hana Svobodová z pardubického magistrátu. *** „Původně nám vedení města tvrdilo, že zóna je připravena a vyděláme na ní dvacet milionů korun.“ Jaroslav Trávníček, zastupitel Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty filek 16.10.2007 22:00
Čekám na tebe v kleci s názvem Shotova rubrika.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty shot 16.10.2007 21:34
Vím myslíš to upřímě, tak nějak jako Standa. Ale já jen na tobě chci maličkost a ne takovéto oběti. Jenom napiš ta jména lidí, kteří s tím jak obrat město o pár desítek miliónů počítali. Víš, jenom dopsat to, co jsi 2. 10 naznačil. Opravdu nic víc.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pořádek ve městě. ANO 16.10.2007 15:18
Inu, napsal bych, jen jsem nezjistil, na co se ptá - na množství firem, kvalitu firem, nebo na to, jestli je ve městě pořádek? Zkusím odpovědět na všechno: množství firem je dostačující, jejich úroveň kolísavá a pořádek ve městě není. Stačí? Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Pořádek ve městě. em 16.10.2007 14:53
nicmene - neskodilo by napsat neco k tematu a ne komentovat myslenkovou uroven pisatele - proto jsem se pridal
Reagovat na tento příspěvek
 
Pořádek ve městě. em 16.10.2007 14:52
Mas pravdu - vysinuti z vetne vazby jedna basen. Aspon ses pobavil.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chcete se naučit létat? Michal Tůma 16.10.2007 10:56
 
"Geniální" projev starosty Čechlovského filek 15.10.2007 22:20
Shote, přesuň se do SHOTOVY RUBRIKY, zřídil jsem ti ji, abys svými psychopatickými příspěvky a zvrácenou logikou neobtěžoval diskusi na tomto webu. Slibuji, že tam za tebou občas přijdu a pokusím se tě uklidnit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty filek 15.10.2007 22:19
Shote, přesuň se do SHOTOVY RUBRIKY, zřídil jsem ti ji, abys svými psychopatickými příspěvky a zvrácenou logikou neobtěžoval diskusi na tomto webu. Slibuji, že tam za tebou občas přijdu a pokusím se tě uklidnit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec diskusí o trestné činnosti pana Kušty shot 15.10.2007 21:35
Filku, čekám stále na odpověď. Skutečně by bylo zajímavé vědět, kteří lidé na radnici předpokládali takový výdělek pro ekodružstevníky.
Reagovat na tento příspěvek
 
"Geniální" projev starosty Čechlovského shot 15.10.2007 21:27
Filku, nauč se číst. V mém příspěvku není slovní spojení chudimská vinárna. Tak nepřekrucuj a nelži. Jinak ten projev zaznamenalo více lidí a jsou na to svědci.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pořádek ve městě. ANO 15.10.2007 11:38
Taky absolvent zvláštní, jako tazatel, že? Ta věta nedává smysl. Co firmy? Je dostatečný? Do mého svědomí ti nic není, psa nemám a sušenky nežeru.
Reagovat na tento příspěvek
 
plovárna Chrudim em 15.10.2007 11:18
Na druhou stranu - nas bazen se neopravuje, zatimco pardubicky uz davno tece. Je fakt, ze mohli pridat vodu a ne z toho udelat brouzdaliste. Taky si lidi hromadne delaji cakadlo doma u baraku - s plavanim to vyjde nastejno.
Reagovat na tento příspěvek
 
Oslavy 150. výročí úmrtí Josefa Ressela em 15.10.2007 11:16
"...chrudimský rodák a pravděpodobně ten nejvýznamější,...". Ty me neznas?
Reagovat na tento příspěvek
 
nesmysl em 15.10.2007 11:14
Mimochodem - kdyz napises vic informaci do nadpisu, lide budou vedet, jake je tema diskuse. Podle nadpisu tve diskuse jsem nepochopil, ze ses zaroven podepsal.
Reagovat na tento příspěvek
 
nesmysl em 15.10.2007 11:12
Je to o pocitu. Kdyz te neco udela happy, tak to budes delat cim dal casteji a vic, treba i z nudy nebo kvuli uniku. At jde o hrani, sex, drogy, alkohol, konicky, deviace ... No a pak to bude slabe nebo ti nekdo nabidne neco silnejsiho a uz to jede.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pořádek ve městě. em 15.10.2007 11:09
Krome chybejici carky na tom nic zleho nevidim. To se v tobe asi ozvalo svedomi, ze pohazujes obaly na ulici. Nechapu, jak muze nekdo dojist susenku a hodit obal na chodnik. Nebo nechat hovinka od psa ctyri metry od pytliku a kose. V tom to je. V Pardubicich zase trikrat tydne sprchuji ulice - je to sice drahe, ale tobe by se to libilo? Pak bys zase nadaval, ze seradaji s tvymi penezi.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184  183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.