Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Stávka učitelů Gordon 04.12.2007 12:50
Reaguji na ten Váš výrok o přípravách, o tom, že stávka i za rodiče je populismus atd. Na své kolegy se zásadně neodvolávám. Hodnotící systém by si zasloužil upravit, ale na tento Váš příspěvek jsem, jak je patrno ze stromové strukrury řazení příspěvků, nereagoval. Čtu výborně a dokonce narozdíl od Vás si to přečtu i po sobě. Celkový objem peněz neni o.k., systémové změny nejsou všespásné, jsou jen součástí komplikovaného procesu reformy školství. p.s. Já chápu Vaši námitku, jen mě pobouřilo, že děláte z učitelů bandu příživníků, kteří učí, protože nic jiného, a vlastně ani to učení, neumí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Koncepce turistického ruchu pro Chrudim. janek 04.12.2007 12:49
Místostarosta Málek předloží novou koncepci tur. ruchu pro město Chrudim. Z toho co prosáklo, usiluje k již schválené rozhledně na kometě postavit další za kopcem, ze které by sice nebylo nikam vidět, zato by byla romantická. V pořadí již třetí by postavil na ploché dráze v podobě kašpárka, s připomínkou na tradice festivalu Loutkářská Chrudim.Navrhuje i jinné obdobné atrakce.Které se budou objíždět autobusem. Já navrhuji, aby to už někdo konečně řekl nahlas- Místarosta Málek je mimozemšťan a jeho působení ve funkci, která nás opravdu stojí dost peněz je omyl. Aktivní mimozemšťan je nám platný, jako mrtvému zimák.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dá se radnici věřit? vutdream 04.12.2007 12:48
wow tak to je krasny překlep, teda myslím :D rozsvícení se mělo konat snad až v 17 hodin :) v radničáku bylo teda 16? no hukooooot :D
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Gordon 04.12.2007 12:38
Paní Novotná, učitelé mají standardní osmihodinovou pracovní dobu, kterou tvoří přímá a nepřímá vyučovací povinnost. Rozhodnutí o místě výkonu té nepřímé vyučovací povinnosti je na řediteli školy, a já mám díkybohu natolik rozumného ředitele, že mi umožňuje připravovat se doma, kde mám počítač, nahrávky, literaturu, atd. Rodiče všech mých studentů mají mé telefonní číslo a kdykoliv požádají a schůzku, zůstanu ve škole a sejdu se s nimi. Nechce se mi věřit, že se pedagog diskreditoval tím, že by nedorazil na smluvenou schůzku, spíš si myslím, že očekáváte, že pedagog bude dvě tři hodiny po vyučování sedět ve škole a ztrácet drahocený čas čekáním, zda ho náhodou někdo z rodičů netouží vidět. Proč jste si nedomluvila schůzku předem? Vy v práci čekáte na další klienty (nevím, kde jste zaměstnaná) i mimo smlouvou danou dobu, i když víte, že byste mohla dělat něco mnohem užitečnějšího? Co to je probůh za názor??
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů ANO 04.12.2007 12:19
Špatně především čtete. Opakovaně jsem zde psal, že problém je v hodnotícím systému - celkový objem peněz je OK, ale jsou špatně rozdělovány. Schválně - kolik máte kolegů, kteří dělají oproti vám méně, ale dostávají více? ;
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Gordon 04.12.2007 12:10
Příteli, mám 21 hodin úvazek kolektivní výuky, moje přípravy jsou z valné většiny jednorázové, protože při výuce reaguji jak na aktuální dění ve svém oboru, tak na danou skupinu žáků, konstantní je jen roční osnova. Učebnici k mému předmětu použít nelze, protože je naprosto zcestná, takže si vytvářím své vlastní materiály. Mimo to se věnuji umělecké činnosti, navštěvuji vzdělávací programy a angažuji se ve vědecké sféře. Mám čistý plat necelých 14000kč, hypotéka, energie, náklady na sebevzdělávání (víte kolik stojí jenom knihy?), atd. Dnes nestávkuji, ale jsem ve škole i mimo pracovní dobu, připravuji nové materiály pro studenty a normálně vyučuji. Vystudoval jsem vysokou školu, odbornou, nikoliv PdF a přesto, že jsem mohl pracovat ve vědě, dal jsem se na učitelské povolání, které vždy bylo mým snem a stále mě naplňuje. Můžete mi laskavě říct, co dělám špatně? Předem děkuji za odpověď.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ty lavičky? pedroso 04.12.2007 10:20
 
Stávka učitelů MIREK 04.12.2007 07:55
Dobrý den.Je to bohužel tak.Jen jste nanapsala to nejdůležitější.Učitelé už mnoho let neučí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dá se radnici věřit? pepe 04.12.2007 01:09
Dej si hadr na palici, trumbero.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů em 03.12.2007 13:18
Pokud nemas nazor k veci, ale jen MINDRAK ze skolnich let, radeji nepis.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů em 03.12.2007 13:16
A jak maji stavkovat - demonstrativne? Proc takhle nestavkuji zeleznicari?
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů em 03.12.2007 13:14
Mezi nami - jak ohodnotis ucitele? - podle nazoru zaku dneska? - podle nazoru rodicu? - auditem a naslouchanim v hodine clovekem, ktery v zivote neucil? - podle nazoru zaku po 10-15 letech? - podle toho, kolik propadne zaku? - specialnim testem znalosti zaku a ucitelu? Vzpomente si, jak jste nadavali na nektere ucitele, ale po letech jste priznali, ze ve vas neco zustalo. My jsme se napriklad pri matematice naucili diskutovat (coz za socialismu nebylo bezne), profesorka dovedla pracovat s ruzne nadanymi podle jejich schopnosti (blazni, vnimavi, chapajici, naucitelni, pouzivajici kucharku, matematicky nevzdelatelni). Skoda, ze to nebylo i v jinych predmetech, kde stacila jen a jen pamet.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů em 03.12.2007 13:09
Ale je to stavka i za vas. Vzdelany narod a podporovana veda znamena, ze muzeme zit z chytrosti a vynalezavosti nasich lidi. Za to si pak budeme moci dovolit nakoupit zelezo a ropu, abyste mel za co jezdit . Napad: treba uz ucitele na inovaci skolstvi rezignovali. Za sva leta jsem zazil nejake zmeny, vetsinou k horsimu. Od roku 1989 se neustale mluvi o koncepcich, ale jeste se zadna neobjevila. Nejen ve skolstvi.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dá se radnici věřit? quido. 03.12.2007 10:03
No mě to povídejte.Taky jsme tam přišli v 16:00 jak bylo ve zpravodaji.Radnici se věřit nedáÚsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Agarwal 03.12.2007 08:15
...........Čtenář glos J. V. mi napsal: Dovolil jsem si pro Vás opsat jeden článeček z Jihlavských listů: Učitelé se s vědci nesešli Třeštˇ(jv) - Bezplatný multioborový seminář pro středoškolské pedagogy, který připravila Akademie věd ČR na tento týden do Třeště, se nekoná. Podle manažerky akce Andrey Nové je na vině malý zájem učitelů. "Nepodařilo se nám bohužel naplnit požadovaný počet účastníků a byli jsme nuceni seminář zrušit." uvedla Nová. Seminář se měl konat v rámci projektu Otevřená věda regionům od 21. listopadu do neděle. Pro středoškolské učitele přírodovědných oborů to byla šance sejít se zdarma s vědeckými pracovníky z akademického a vysokoškolského prostředí, kteří jim přednesou novinky ze svých oborů, aby je mohli dále přenášet na studenty středních škol. Jihlavské listy, pátek 23. listopadu 2007, strana 3 Jsem hrdý na to, že máme natolik vzdělané pedagogy, kterým by takovýto seminář už nic nového nepřinesl. Nevím ale, proč ve svých finančních požadavcích nárokují i finance na vlastní vzdělávání. Už se těším, pane Macku, jak to v některém Vašem článku okomentujete. No, ono není moc co komentovat. Nemůžete přece dost dobře stávkovat za vyšší platy a vykřikovat, že je chcete na víc jídla a nebo na dražší dovolenou či lepší auto, to nezní příliš vzletně a ušlechtile. Ale takové vzdělávání, to přece zní.... Zdroj: http://www.viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Luboš Jeřábek 03.12.2007 07:09
Vlaďko, jistě máte svým způsobem pravdu, co se týče porovnání s prací v supermarketu (vím, o čem mluvíte). Ovšem z Vašeho příspěvku jde cítit, že jste zřejmě pedagog buď ještě malých dětí, anebo slušně vychovaných. Jenže ne všechny takové jsou. Učitel už nemá takové pravomoce, aby se "zlobivým" dítětem něco udělal. V tomto případě tedy případný špatný prospěch padá na hlavy rodičů, kteří především mají dítě vychovávat. A pokud budete před dítětem "kydat hnůj" na učitele, nepočítejte s tím, že se od něj ještě někdy něco naučí, když k němu takto ztratí respekt. Nic ve zlém.
Reagovat na tento příspěvek
 
Eduard beránek a mladí liberálové shot 02.12.2007 23:44
Alespoň to je slibný vánek v zatuchlém prostředí Chrudimské ODS. Dík za to letcům a oněm jedničkářům. A kteří, že to byli letci a jedničkáři? Abychom si ta jména mohli zapamatovat pro příští volby. A pro Chrudim? Možná raději nechodit nikam, než tam, kam nás vedou oni "rutinéři" se svým poněkud upraveným způsobem řešení koncepčních věcí. Způsobem, který sice vychází ze známého masarykovského hesla Nebát se a nekrást, ovšem vzhledem k tomu, co někteří lídři chrudimské ODS předvedli zřejmě v jejich pojetí zní poněkud zkráceně Nebát se nekrást.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dá se radnici věřit? shot 02.12.2007 23:30
V radničním Chrudimském zpravodaji bylo publikováno, že v neděli 2. prosince v 16 hodin se bude konat "rozsvícení vánočního stromu se starostou na Resslove náměstí". Takovou podívanou jsme si nemohli nechat ujít, šli jsme celá rodina a přibrali i známé, Všichni jsme se těšili a celou cestu dohadovali, zda starosta bude na stromě , či jen bude rozsvícen. Nejenom že to nebylo v 16 hosin, ale nakonec byl rozsvícen jen vánoční strom, ale bez starosty. Ten nebyl ani na stromě, ani nebyl rozsvícen. A pak věřte.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA paparak 02.12.2007 21:43
Nedávno jsem Vám slíbil,že Vám zde řeknu jméno,které srazilo p.Červenkovi vaz a poslalo ho do civilu.Byl to jeho bývalý zástupce p.KUDRNKA,který byl v sobotních novinách pověřen řízením MP.Tímto bych řekl,že p.Kudrnka je opravdu kovaný v tom jak odstranit svého šéfa a dostat se na jeho místo za pomocí nejšpinavějších rukou na radnici a to p.Čechlovského a p.Řezníčka.Kdo jinému hrob kopá sám do něj padá.Toto přísloví patří pro tyto tři jména.Když budete potřebovat poradit jak odstranit Vašeho šéfa,zavolejte na liku 156 a tam Vám rádi poradí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů qpc 02.12.2007 10:24
Co chtějí učitelé: Stát by měl podle nich investovat do školství více peněz Vláda chce z rozpočtu přidat školám miliardu, ony žádají o další dvě více Školy upozorňují, že nebudou mít dost peněz na pomůcky pro děti Učitelé chtějí takový růst platů, aby je nepostihlo zdražování. LUCIE FRYDECKÁ a zpravodajové MF DNES
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Vlaďka Laschová 01.12.2007 21:39
Otázka vzhledem k tomu" zkuste si stoupnou před třídu a zabavit ji". Vážení páni a dámy učitelé, Vy jste si svobodně vybrali své povolání,spíš bych řekla poslání. Protože předávat někomu vědomosti je poslání. Takže to bylo Vaše svobodné rozhodnutí stoupnout si před děti a učit je. Jakým způsobem? - zaujmout a přimět k tomu ,aby chtěli se učit a nebo máte možnost přeříkat učebnici a pak se nedivte, že je to nebaví a nevydrží sedět. Ptoto si prosím neustále nestěžujte a jděte dělat něco jiného. Chtěla bych Vás vidět jak bude sedět např. v supermarketu 8 hodin u kasy a poslouchat bzučení kasy a ne jedné, dojdete si na záchod jen když Vám to dovolí a budou Vás prudit zákazníci a nadřízení.Také dělám s dětmi a věřte je to radost. Jen mít tu chuť tuto práci prožít a nejenom odžít.A nebo spíš rada než začnete učit jděte do tohoi supermarketu, fabriky a nebo s nářadím do lesa. A pak přijdete na to, že si práce ve škole budete vážit. A o platu za tuto práci. Podívejte se na to kolik si za svou práci přinesou domů rodiče Vašich dětí a kdo z nich má ročně 8 týdnů dovolené, tzv. práce domů a jiných pro Vás samozřejmých výhod. S pozdravem Vlaďka - pedagog volného času
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Liesta 01.12.2007 13:21
Nemám nic proti stávce učitelů. Mohou si třeba o každém víkendu stávkovat a demonstrovat od rána do večera. Ale je od nich sprosté zavřít školu v týdnu,kdy spousta rodičů malých dětí nebude mít hlídání,bude mít zbytečné starosti a problémy v práci. Já osobně,kdyby tu byla soukromá základní škola,co by za to stála,tak si ráda připlatím. Stejně si už dávno platíme kroužky atd. Dala bych přednost mladým učitelům. Mám smíšené pocity,když učitelka,která nám zpívala a recitovala rusky - pamatujete na Puškinův památník - ted učí angličtinu...
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Bond 30.11.2007 18:45
A je to, byl jsem pasován na úchyla. Ač se tak necítím, nevadí. Ona totiž ta stávka asi kvůli něčemu má být. Nic se zde neděje jen tak samo o sobě a ta politika je prostě úplně u všeho. Vaše právo být nespokojený vám neupírám, právě naopak, když vás něco moc štve, tak konejte, ale v mezích zákona. Pouhým vynadáním Bondíkovi se vám sice uleví, ale moc si nepomůžete. Nepochopený odcházím. Zdar.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů janek 30.11.2007 16:50
Vaše logika je úchylná-"Lepší je chodit k volbám a zvolit si ty své....,pak si již nemá člověk co stěžovat". A už raději končím-Tvůj Janek. P.S. Tady je to o stávce učitelů. Pleteš si holinky a hodinky! I když je to vlastně taky politika-když si zvolíš ty svoje.Ale vyhrazuju si právo, být s něčím nespokojený. NAZDAR!
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Bond 30.11.2007 13:33
A co vám brání zkusit to taky. Pokud tedy máte s kým a pro co. Lepší je chodit k volbám a zvolit si ty své (jedno jaké - záleží na osobním pohledu), pak si již nemá člověk co stěžovat. Pokud tedy nebude přehlasován, pak se může jen utěšovat, že se pokusil něco ovlivnit. A už raději končím - jsem tady z toho všeho janek. Nazdááár.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů janek 30.11.2007 11:34
Dobrý den, závidím učitelům, závidím lékařům, lékárníkům a všem jiným prominentním skupinám, že mají tak dobře zorganisovaný lobing. My ostatní můžeme být rádi, že oni stávkují v našem ZÁJMU. Abysme měli na léky, na učebnice adt. Ale prachy schrábnou oni, my utřem nos.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Bond 29.11.2007 22:46
Nejsem odborník na školství, ale plat i jinde tvoří nějaký pevný základ + osobní ohodnocení + prémie + odměny + příplatky za vedení, riziko, atd. (bráno obecně). Leckdy se tento výčet podstatně tenčí, ale pevný základ se navyšuje ve státní sféře po jisté době. Možná je to výraz věrnosti, zkušenosti, nabytí větší jistoty a předpokládané rostoucí kvality. Toto navýšení není nijak obludné a nemorální, alespoň ne na řadových postech. Ten nadstandard je vyjádřen v nenárokových složkách a ty si musí příjemce nějakým způsobem vysloužit. Asi se shodneme na tom, že by to mělo být vhodným a morálním způsobem (aktivita, kvalita, ochota dělat něco navíc, atd.) Bohužel ve školství se to dost často smrsklo na to, že pokud došlo k navýšení tarifu, okamžitě byla snížena nenároková složka převážně tvořená osobním ohodnocení a to pouze s odůvodněním, že prostě nejsou prašulky. Vy sice hovoříte o změně v odměňování, ale nějak mi unikla konkrétní koncepce. Kantor přece nemůže být placen za jedničky a za to, že nedává poznámky, přičemž v tomto případě by byl velice oblíben a nikdo by si asi nikdy nestěžoval. A nezlobte se, ale provolání typu: "Zatímco vy nenabízíte řešení, já ano - kdybyste četl to, co píšu, pak by vám jistě neuniklo, že volám po změně současného systému odměňování - to, že učitelé jsou odměňováni podle odučených let je nespravedlivé. Zopakuji tedy to, co jsem zde již psal: jsem proti paušálnímu zvyšování učitelských platů, jsem pro změnu systému odměňování" považuji za předvolební tlachání politiků před televizními kamerami. Ne jako věcné argumenty. Váš názor vám samozřejmě neupírám jen se snažím o diskuzi. Oni ti učitelé třeba také chtějí změnu systému v odměňování, ale směrem nahoru. Tak jsem se vytlachal i já a nashle.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů ANO 29.11.2007 20:09
Zatímco vy nenabízíte řešení, já ano - kdybyste četl to, co píšu, pak by vám jistě neuniklo, že volám po změně současného systému odměňování - to, že učitelé jsou odměňováni podle odučených let je nespravedlivé. Zopakuji tedy to, co jsem zde již psal: jsem proti paušálnímu zvyšování učitelských platů, jsem pro změnu systému odměňování.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Bond 29.11.2007 19:22
V podstatě jste mě ani nepřekvapil. Takže podle vás mají učitelé - osoby v drtivé většině s vysokoškolským vděláním a důležitou funkci v rámci výchovy a vzdělávání národa, zůstat s platy někde přiměřeně dole, aby se vás to nedotklo. O demagogii jde, ale z vaší strany. A ani nevěřím, že byste dokázal odpovědět. Nashle. Jo, a učitel nejsem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů ANO 29.11.2007 14:07
Kde v mém příspěvku, na který reagujete, vidíte zmínku o tom, že bych chtěl "vysokoškoláky jako učitele vyházet" případně o tom, že "by se i za základní školství mělo platit keš"? Podsouváte mi něco, co si nemyslím a o čem nepíšu. Tomu se říká demagogie a na demagogické otázky neodpovídám. ;)
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Bond 29.11.2007 10:05
"Milé" ANO. Jak velký, podle vás spíš malý, by měl mít učitel plat, aby se vám líbil? Osobně proti snaze učitelů mít ten plat vyšší nic nemám. Když se neozvou, tak jim vláda sama o sobě nic nepřidá. Podle vašeho tvrdě liberálního přístupu by to asi mělo dopadnout tak, že by se i za základní školství mělo platit "keš" a pak budete spokojen. Nebo vysokoškoláky jako učitele vyházet, protože chtějí moc a nahradit absolventy "Chroustovické sorbóny" - těm by pravděpodobně stačilo méně (jinak proti té škole samozřejmě nic nemám, každý na to biflování prostě není a u všech profesí není nutné znát vyjmenovaná slova). Jak by to potom dopadlo se vzdělaností národa si ani nechci představit, nicméně by se ušetřilo, ale jen na chvíli. Je však málo lidiček, kterým to dochází. Jinak právo shromažďovací a právo na stávku je určitě v Listině práv a svobod, čiže učitelé nic neporušují. Jo a neviditelná ruka trhu ve školství asi fungovat nebude, zejména ne v tom základním. I když dnešní republikový top management nás třeba přesvědčí o opaku. Třeba budeme za každou zapsanou známku do žákajdy platit manipulační poplatek, viděl bych to na 30,- Kč, aby se jich tam tolik nepsalo. No teď jsem si asi pěkně naběhl. Tak zdar.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Luboš Jeřábek 29.11.2007 08:30
Jé, já úplně vypustil to podstatné, co jsem chtěl říct. Myslím, že jde víc o výchovu než o výuku. Osnovy jsou přece zhruba nalinkovány a musí se dodržovat, ač tam či onde trochu jinak. Ale co výchova? Učitelé už dnes nemají v rukou žádné páky, jak své žáky zkrotit, přimět k učení či ke slušnosti. Vlastně se divím, že ještě někdo chce učit. Nicméně se musím vrátit k tomu, že učitelský plat by se mi opravdu líbil. Ovšem můj názor na tuto záležitost není vyhraněný.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Luboš Jeřábek 29.11.2007 08:19
=o) Pravda je, že kdo nekřičí, nic nemá. A tomu se, myslím, ani nemůžeme divit. Děláme to vlastně všichni. Já jsem v práci taky měsíc křičel, než jsem si vykřičel vyšší plat. =o) Vím, každý má to své a chce si urvat pro sebe a takhle by jsme mohli stávkovat všichni...ale je správně, že ještě nestávkujeme...? Většina lidí v tomto státě žije v podmínkách, za kterých si nemůže dovolit ani vlastní malý panelákový byt pro rodinu. Přiznám se, že já měl obrovské štěstí, že jsem bydlení zdědil. Hypotéku by mi totiž nikdo nedal. Ve svém "zaměstnání" jsem totiž nucen pracovat na ŽL, takže vivat Schwarz systém! No vidíte, já začal u učitelů a skončil jsem pro změnu u své práce... =o)
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů ANO 29.11.2007 07:58
Luboši, máte samozřejmě pravdu v tom, že nic není tak černobílé. ALE: jsem opravdu hodně vysazený na to, když mi někdo tvrdí, že jeho stávka je i v mém zájmu. A je jedno, jestli je to doktor, učitel nebo odborář. Tak to prostě není! Je to jen boj - boj o moc, boj o prachy. Kdo nekřičí, nic nemá. Takže se tu předhánějí různé zájmové skupiny a překřikují se v naději, že se jim podaří něco vytřískat (nebo vyvřískat, chcete-li). Ve školství je podobný problém, jako ve zdravotnictví - alespoň co se týká platů. A to sice ten, že tam stále funguje jakýsi "solidární" (socialistický) model který platově nehodnotí kvalitu, ale kvantitu. A to je ten největší nesmysl. Učitel, který učí 10 let, má více, než jeho kolega s tříletou praxí. Proč? Copak délka praxe určuje její kvalitu? Mnohdy je to naopak - v prvních letech je člověk pln nadšení a energie, vyrábí si "přípravy", pomůcky a po deseti letech už nic, protože je má a čerpá z nich. Tohle ale vědí i sami učitelé, jenže to nemůžou říct nahlas, protože by tím dali na odiv vlastní nejednotnost - a to je momentálně nepřípustné, potřebují křičet unisono. ;) Takže řešením není paušální navýšení mezd, nýbrž změna způsobu odměňování. Do toho se ovšem nikomu nebude chtít už proto, že učitelů je pěkná řádka a popudit si je proti sobě je pro jakoukoliv vládu asi stejný problém, jako rozhněvat si "nádražáky". Tak. Začal jsem u "učitelskejch" a končím u "nádražáků". No co, můžou si za to sami - používají stejný způsob boje. :))
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Luboš Jeřábek 29.11.2007 06:34
Dovolte mi jen malou poznámku, jelikož do této problematiky příliš nevidím. Neviděl bych to ale tak černobíle, myslím, že pravda je někde uprostřed. Faktem je, že učitelé dlouhá léta studovali, aby nakonec dostali zaplaceno na vysokoškoláka (na světové poměry) směšný plat. Nehledě na to, jaké (s prominutím) zmetky mají na starost. Jen si každý vzpomeňme, jací jsme my a naši spolužáci byli. A je to horší a horší, kantoři jistě potvrdí. Na druhou stranu by si ale právě oni měli uvědomit, že většina lidí v tomto státě (vč. mne) si o takových platech, jaké mají už teď, může nechat jen zdát. Ale zdůrazňuju, že se nestavím na žádnou ze stran, pro to nejsem dostatečně zasvěcený. Ono odsoudit někoho jen tak je velice jednoduché.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů ANO 28.11.2007 20:24
"Zkuste si stoupnout před děti a hodinu je zaměstnat..." Tou "hodinou" myslíte 45 minut, že? Které z těch příprav jsou "jednorázové" - tzn. použijete a vyhodíte a které si uděláte jednou a potom je používáte opakovaně? Zapomeňte na to, že stávkujete za rodiče - stávkujete za svůj prospěch, své mzdy. Já vím, miliarda sem, miliarda tam, hlavně, když vám přidají, že?
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Káťa 28.11.2007 18:37
Učím první třídu. Vyučovací povinnost mám 21 hodin týdně. Zkuste si stoupnout před děti a hodinu je zaměstnat tak, aby výuka byla zajímavá, pokaždé jiná a aby se také něco naučily. Příprava na každou takovou hodinu zabere další půl hoinu, někdy i hodinu. Pomůcky si většinou vyrábím sama doma po večerech. Někdy zapojím i další členy rodiny. O psychickém vypětí nemluvě. A kde jsou dozory, různá školení, kroužky, školy v přírodě, besídky, nácviky na školní akademie, odpolední akce ve školách. Každý vidí jen ty 4 hodiny výuky, ale práce učitele jimi nekončí. Naopak. Začíná. Ty 4 hodiny výuky jsou výsledkem přípravy a další práce. Někdo se připravuje ve škole, někdo doma. Přestaňte vidět jen to, co chcete. Vystudujte vysokou školu, běžte učit a pak můžete srovnávat a kritizovat. Možná rodiče ani netuší, že se jedná i o jejich stávku. jde i o jejich peníze - na učebnice, pomůcky, výhodné obědy, školní družiny. Na to vše si totiž zřejmě od ledna připlatíte.
Reagovat na tento příspěvek
 
Eduard beránek a mladí liberálové Pepin 28.11.2007 18:12
Tak se nám p. Eduard Beránek stal předsedou ODS. Stalo se tak prý za podpory letců a jeho studentů, kteří asi dostávali na gymnáziu od pana učitele jedničky z tělocviku. Celý akt by nebyl ničím významný, kdyby se dále neprohloubily názorové rozdíly uvnitř ODS. Na jedné straně mladí, čístí a ambiciózní sice s ideály, ale bez konkrétních představ o směrování Chrudimi. Na straně druhé rutinéři, kteří svoji energii směřují k urovnávání sporů ve vlastní straně. A výsledek pro Chrudim ? Další přešlapování na místě a neřešení koncepčních věcí. A vyhlídky nic moc ....
Reagovat na tento příspěvek
 
Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 28.11.2007 15:20
Ale příteli, čert přece nikdy nespí. =o) A klid je tu, myslím, proto, že už zde bylo vše řečeno. Nově příchozí nechť si podle toho udělají úsudek.
Reagovat na tento příspěvek
 
Protikuřácká petice Luboš Jeřábek 28.11.2007 15:03
Nejste moje sousedka (díkybohu). Já svým ani jiným dětem pod nos nekouřím. Bydlím až nahoře, z jedné i druhé strany bydlí kuřáci, ale i tak si k sobě navzájem nekouříme, protože máme lodžie. Takže já mám svědomí čisté. Vy, Váš soused, ani Vaše argumenty mne přestaly zajímat. Vy víte proč a už by mi i bylo trapné to znovu opakovat. Na narážky typu diktátora a kataru básnického střeva ani nebudu reagovat, protože jsou absolutně od věci. A co se týče zmiňovaného Syndromu náhlého úmrtí kojenců, je hanba, že se pod toto podepíše odborník. Přesné příčiny totiž nikdo zatím (bohužel) nezná. Proto je zvíře ten, kdo se v zájmu tohoto urputného honu na kuřáky sníží k balamucení davu takovýmto smyšleným tvrzením. Mimochodem, už jste se aspoň zkusila zamyslet nad tím, proč někteří kuřáci rakovinu nedostanou, a naopak lidé, nikdy se ani nevyskytující v zakouřeném prostředí, na ni zemřou? Ne? Proč taky, že? "Do toho mi přece nic není"...jako malá holka... Nashledanou, přeji plno blažených a slastiplných chvil při hanění Vašich sousedů a mýcení všech jemu podobných. Na koho jiného taky nadávat, za kouřícími auty se přece nikdo honit nebude. Ostatně proč, to není tak pohodlné a hlavně to není ve společnosti na pořadu dne...
Reagovat na tento příspěvek
 
Protikuřácká petice Kwajdan 28.11.2007 13:38
Už ho nechte být,buďte ráda ,že spí a je tu klid.
Reagovat na tento příspěvek
 
Protikuřácká petice any 28.11.2007 10:38
Pane Jeřábku, ohrazuji se proti: cituji Váš příspěvek: "Ale tady nejde jen o kouření na balkoně. Any by nejradši všem nadiktovala, co smějí a co ne. I kdyby kouřili na druhém konci republiky, což by jeji nos vůbec nemuselo trápit." Zase lžete pane Jeřábku. Kouř v mém bytě způsobený kuřáky na balkoně se mne týká, a je na mě, zda mne trápí tolik, že o tom napíšu. Vy jste sám o sobě napsal, že chodíte OHLEDUPLNĚ kouřit na balkon. Proto jsem se o té Vaší ohleduplnosti bavila i s Vámi. Znovu opakuji, že o další diskuzi nestojím, a už vůbec Vám nechci vysvětlovat Vaše proč mi nevadí to a také toto? a jestli jsem si byla stěžovat tu a nebo onde? jenom proto, abych Vás přesvědčila o tom, že je můj způsob boje proti kouření správný nebo ne. Po tom Vám, pane diktátore s katarem básnického střeva, vůbec nic není. Vy nejste ten, který o tom způsobu rozhoduje, ale chováte jako byste byl. Co si o Vás mají lidé myslet, když je podle Vás ZVÍŘE ten, kdo napíše že umírají děti na následky způsobené kouřením, a sám jste ten, který klidně dětem kouří do pokoje z vedlejšího balkonu? Vy sám jste VĚTŠÍ ZVÍŘE. Ten člověk to jen napsal, Vy to vědomě děláte.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA kwaj 28.11.2007 08:41
Vskutku jsem se pobavil co umíš napsat za nesmysli. Zajímavé je, že každý si může stěžovat např. na práci policajta, úředníka, prodavačky atd., ale když si holt někdo stěžuje na svého nadřízeného tak to je hned zle. No jo, chudáčk nadřízený, oni jsou všichni proti němu, všichni mu ubližují :) Je to vděčné téma, ale i jiné téma se táhne pěknou dobu, třeba průmyslová zóna, p.Kušta, protikuřácká petice a jiné. Kdyby měl p.Červenka čisté svědomí, tak by neodešel, mohl se bránit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů MBorecky 27.11.2007 23:06
Nevím, kolik toho víte o práci učitele, ale ta může vypadat i takto. Všední den: 8:00-14:00 vyučování s přestávkou na oběd (během které stále hlídáte děti při obědě), 2x týdně sportovní kroužek 15:00-17:00, 19:00-23:00 příprava na další den, práce na tématických plánech a ŠVP, 1x měsíčně pátek-sobota studium v Praze. Ve svátky, o víkendech a během ředitelského volna školení ostatních zaměstnanců a tvorba ŠVP. Několik víkendů strávených vedlejšími aktivitami školy, výlety s dětmi apod. (neproplaceno, na vlastní riziko). Tedy v průměru práce cca 320 dnů v roce, 10 hodin denně s permanentní zodpovědností za svěřené děti, za krásných 18 tisíc hrubého. Znám lidi co pracují více než zmíněný učitel, ale taky berou o řád více peněz. P.S. Nepopírám existenci učitelů, kteří se vzdělávají minimálně a učí už 30 let podle stejných příprav, ale takových bychom se měli snažit zbavovat, ne je konzervovat na dalších 30 let.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dům č.p. 31, Široká ul. Chrudim II filek 27.11.2007 21:13
Je to svatá pravda. A kostel dostal darem Kalousek. To je lumpárna, co:(
Reagovat na tento příspěvek
 
Cena zóny: 200 milionů Lebduška Josef 27.11.2007 20:35
Je vůbec možné někde sehnat podklady, za kterých by bylo zřejmé, kolik již město včetně různých dotací, výkupu silnic a dalších vyvolaných nákladů za PZ u Transporty zaplatilo? Nebo je to prostě každý rok jen nějaká položka v rozpočtu a po uplynutí roku se začíná znovu? Na jednání zastupitelstva se občas k tomuto tématu vyjadřoval velmi zasvěceně p. ing. Moučka. Pokud mi to neuniko, ani on nikdy přesnou částku neřekl.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dům č.p. 31, Široká ul. Chrudim II Lebduška Josef 27.11.2007 20:26
To je pravda? Město Chrudim darovalo dům bývalému ministru pro životní prostředí za KDU ČSL Jiří Ambrozkovi? Nebo si Váš příspěvek jenom špatně vykládám?
Reagovat na tento příspěvek
 
Stávka učitelů Ema 27.11.2007 13:42
Tak proč učitelem nejsi,když jim tolik závidíš?
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA paparak 27.11.2007 11:04
Zdar strážníci a civilisti!Strážníci divím se Vám,že ještě pracujete u MP.To co jste udělali mluví jen o Vašem myšlení a vzdělání,které někteří máte.Zapachájící ruce p.Čehlovského a p.víceprezidenta Chrudimě p. Řezníčka Vám k tomu za přispění hada Kudrnky jen pomohli.Prý jste si stěžovali i před tím,vy si vlastně stěžujete všichni po celou dobu působení vrchního.Což bylo psáno i v našich novinách.Umouněnci nevzdělání je na čase s Váma pěkně zatočit.Myslím tím kompletně MP zrušit.Proč nehaníte sami sebe.Zameťte si sami před Vaší prohnilou služebnou.Mluvte strážníci já si osobně myslím,že jste už promluvili ve Vaší petici a to mluví o Vašem myšlení.To by se chrudimská veřejnost opravdu divila co nás v našem městě hlídá za lidi,ale podle mého názoru se Vás takto nazývat nedá.Věřím,že se mě podaří spojit s člověkem,který byl u toho,když měli sundat a odstranit p.Červenku.Pak jsem zvědav co nám tady budete psát za bludy.Je neuvěřitelné,že p. Červenka je takto populární a to máme už 27.11.2007.Skoro měsíc je pryč a lidi na ulici se stále o něm baví.Inu jeho odchod byl opravdu podezřele zajímavý.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA ANO 26.11.2007 17:58
Toníčku, klídek! :) Musím uznat, že tohle je jeden z mála rozumných názorů, který se tu v poslední době objevil. Díky za něj...
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190  189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.