Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Čeká to i Romana Málka? Pepin 15.04.2011 16:47
Já myslím, že Kočí je jenom blbá. Málek je ještě k tomu mstivý.
Reagovat na tento příspěvek

Frézování silnice po celé Chrudimi broskef 15.04.2011 07:53
Jak psal MIREK v jednom příspěvku, to mohl vymyslet opravdu jenom magor. Něco podobného jsem ještě nikde neviděl, to se může dít opravdu jenom v Chrudimi .... Jestli se předtím nedalo přes Chrudim projet autem, teď už to nepůjde vůbec. Gratuluji. Nechal bych to v tomto stavu alespoň 2 měsíce.

Čeká to i Romana Málka? PokornyJ 14.04.2011 22:39
Kočí se stala obětí své nezralosti, říká šokovaný politolog Pehe 14. dubna 2011, idnes Kristýna Kočí je podle politologa Jiřího Pehe odstrašující ukázkou toho, co se může stát mladému člověku, který se z ničeho nic dostane do vysoké funkce. "Jeví se mi velmi nevyzrálá, možná ani sama neví, kde končí realita a začínají fabulace," napsal Pehe čtenářům. Nahrávka bývalé poslankyně Kristýny Kočí, na které mluví o přípravách rozkolu Věcí veřejných za asistence ODS, je poslední novinkou nynější vládní krize. "Jsem z vyjadřování paní Kočí, jak na té nahrávce, tak v pořadu Události ČT, dosti šokován a konsternován. A to především proto, že tato slečna je jedním z dvou set zákonodárců, kteří spolurozhodují o mém životě i životech jiných," říká Pehe. Kočí je podle něj důkazem, že by měli mladí lidé před vstupem do politiky nejprve sbírat zkušenosti. "Myslím, že jim náhle získaná moc a vliv trochu zamotají hlavu. Záleží ale samozřejmě na tom, jak mentálně (ne)dospělí jsou. Slečna Kočí se mi jeví jako velmi nevyzrálá," podotkl. ::: Myslíte, že pan Málek je stejný případ?

Věci veřejné se začínají rozpadat Krmelec 14.04.2011 17:53
No teď už je taky jasný, proč jsou VV v Chrudimi spolek takových pitomů. Je to kvůli spiknutí kmotrů z ODS Úsměv

Das ist hrůza................. pepe 14.04.2011 11:59
A jak se krásně jezdí v noci za deště přes ty díry. Nobelovku za deb..itu bych zavedl. Copak socha, každý má jiný vkus, když se to někomu líbí, tak ať si jiný sochá co chce a když to není v Chrudimi nastálo, tak proč ne.

Pohřební služba poass 14.04.2011 10:14
já nevím jak kdo,ale já s firmou Vostrovský nejsem spokojená,ještě ,že v Chrudimi vznikla nová pohřební služba,je to tam důstojné a nikdo nikam nespěchá.

Das ist hrůza................. MIREK 14.04.2011 08:41
Hrůza jsou ty vyřezané díry na silnicích po celé Crudimi. To mohl nařídit pouze magor.Hezkou jízdu.M.

Das ist hrůza................. shot 13.04.2011 23:47
Tedy v názoru na umění se u této sochy vcelku shodujeme. Tím vůbec nechci snižovat pracnost se kterou byla stvořena.

Věci veřejné se začínají rozpadat shot 13.04.2011 23:44
Slečna Kočí byla v dnešní 24 přesvědčivá , ještě méně, než když pan Libý obhajoval navýšení vodného a stočného na zastupitelstvu. Čím dál tím víc z toho mám pocit, že se jedná o pěkně naaranžované divadélko.

Das ist hrůza................. Cenzura www.Chrudim.cz 13.04.2011 18:22
O cinkání klíčů víme každý svoje a každý z nás si slovo revoluce vyložil podle svého.Tím mám především na mysly 99% politiků na všech stupních dnešního aparátu. Druhá věc je ona ohavnost vytažená z nějakého šrotiště,kterou může jen pomatená mysl označit nebo pojmenovat umění.Pro mě je to jak už jsem psal v titulku "das ist hrůza" http://chrudimsky.denik.cz/kultura_region/klicova-socha-david-chrudimske-namesti20110413.html

Wiesnerova vila Agarwal 13.04.2011 07:52

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 Pepin 12.04.2011 21:48
Malá rekapitulace. Nejdříve byla vedle kostela fara, později tři domy. Poslední byl strže za bolševiků někdy po roce 1950. Jen k zamyšlení pro shota. Když naši předkové začali stavět novou faru, a budovu stávajíci zvláštní školy, založili tím uliční čáru. Tím jasně deklarovali, kudy má vést silnice ....

Věci veřejné se začínají rozpadat Pepin 12.04.2011 21:43
Nevím, jestli želatina Řezníček je ten pravdomluvný muž na Chrudimské radnici. Ale problém ani tak není v tom, že si radní ponechali teplá místečka v dozorčích a správních radách městských organizací. VV a TOP09 prohlašovali, že budou tuto činnost dělat zadarmo. A nějak se jim to nepovedlo.

Pareček u kina Johnny Depp 12.04.2011 15:55
Zdravím - jakmile Hnutí vznikne, dejte mi vědět, hned se přihlásím!! Jediný plus vidím v tom, že to má pan starosta blízko....

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 Agarwal 12.04.2011 06:00
Ale já se tady nikde nehádal kde vedla silnice (i když silnicí v dnešních měřítkách bych to nenazýval protože se dá odvodit že prostor mezi kostelem a domem mohl mít tak tři, čtyři metry), ani s vámi nechci vést polemiku, zda-li je pro současný urbanisticky vývoj lepší vycházet z uzavřeného náměstí před 400 nebo 170 lety (takto uvažovat je to samozřejmě blbost). Jen jsem zde chtěl umístit pár odkazů na literaturu, protože lidi kteří zde mají tendenci psát nejvíce příspěvků ji evidentně neznají a plácají tu pěkné kraviny, které nedokáží podložit ani zdrojem (což je tedy hlavně váš případ). Takto si může udělat každý účastník fóra, pokud bude chtít, svůj vlastní názor podložený prací skutečných historiků. Apropos, už víte kdo má být tím kurátorem MBS, když jste zde horlila o jeho špatných kvalitách? A už jste si vzpomněla jaký obraz byl na výstavě Karla Škréty z Chrudimi? http://chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=15023&pid=15022&lang=cz#focus

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 shot 11.04.2011 22:36
Hlavní problém je v tom, že jeden bere minulost před sto roky, jiný před 400 roky. Ale ze všech dokumentů, kteé byly mnou viděny, je zřejmé, že silnice(cesta) vždy vedla kolem kostela (pokud zde nějaká byla), zhruba tam, co je nyní a že nikdy nevedla v místech kam ji umístil známý pražský architekt. A nikdy nebyl na kostel nalepen dům. Navíc, jak se domnívám, většinou kolem kostela bývaly hrobky a nikdo by v minulosti nestavěl na takovém místě dům.

Věci veřejné se začínají rozpadat shot 11.04.2011 22:28
Problém je hlavně v tom, že takováto tvrzení, jaké předkládáš mají informační hodnotu "jedna paní povídala". Napiš: "mě Františku Novákovi říkal pan Řezníček..." a pak ti budu věřit. Jinak věřím lidem se kterými o tom mluvím a kteří u těch jednání byli. A rozhodně, mě nic takového starosta neříkal. Takže "známe a jsme zvyklí" na takovéto zaručené zprávy.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 Agarwal 11.04.2011 08:07
Jak už jsem zde psal někomu jinému, co se týče historické zástavby a urbanistického vývoje Chrudimi je zbytečné zde vést prázdné tlachy a spekulace. Stačí si vyhledat dobové fotografie, mapy a plány. Když ne přímo v archivu, tak přeci existuje celá řada publikací, kde to zvládne najít i školák. Určitě vám jako nadšenému patriotovi neunikla knížka Chrudim z edice "Zmizelé Čechy". Hned na obálce je k dispozici jeden vcelku pěkný snímek týkající se této diskuze. V knize samé pak naleznete další. http://zastarouprahu.shop4you.cz/webdata/0000001645_03.jpg Co se týče historie lze svá tvrzení vždy podepřít jasnými odkazy a zdroji. Pokud to nebudete dělat a místo toho si "vymýšlet" nikdo nebude brát vážně ani vaše podezření o korektnosti zde zpochybňovaného projektu, ani si nezískáte dostatečnou úctu, aby bral někdo v potaz vaše názory a vkus na architektonickou kvalitu navrhovaného řešení.

Věci veřejné se začínají rozpadat struz 10.04.2011 23:52
Problém je, že stejnej starosta týden před tím chodil po Chrudimi a vykládal, že noví radní si na první schůzce začali navrhovat měsíční odměny 20.000. Mám na to svědky. Ale na to jsme už zvyklí:)

Věci veřejné se začínají rozpadat shot 10.04.2011 23:13
Zase tady Bogan lže. Stačí si přečíst prohlášení starosty, který řekl, že nikdo si nezačal říkat o navýšení odměn, jak zde rádoby znalci psali. A pokud mé informace jsou správné, veškeré odměny zůstaly na stejné výši jako v minulém volebním období. Takže Bogan = někdo z lživé party bývalého vedení radnice. Ovšem jinak na celé věci je nejzajímavější výrok pana Schwarzenberga: "... ale něco vám řeknu, ještě v nedávné době bývalí poslanci a zastupitelé různých stran dostali k uspokojení svých materiálních potřeb místa ve správních radách státních, polostátních a městských podniků. To se bralo jako samozřejmost. Když tady nějaký podnikatel, který tu stranu považuje za svůj podnikatelský projekt, sáhl do vlastní šrajtofle a poslance odměnil, tak je z toho velký skandál. Celý systém je tak postavený, ale teď se na někoho pokřikuje, ale rozdíl je jen v tom, že jedno je ze soukromých peněz a druhé ze státních peněz"... Na čem je tedy celý systím postavený? Na korupci. To celé, podle mne, hovoří o tom, že politické strany, ODS, ČSSD a další z těch parlamentních, byly, alespoň částečně, odstaveny od svých penězovodů. Tak jako se to stalo po komunálních volbách v Chrudimi, že ano Bogane?

Věci veřejné se začínají rozpadat Bogan 10.04.2011 22:01
Tak to se u chrudimských Věcí veřejných stát nemůže. Ti žádné ideály nikdy neměli. Jeden vedle druhého šli do voleb se svými osobními "podnikatelskými projekty". Bylo to vidět hned na první radě města, kdy si začali říkat o peníze. Vsadím se, že se na radnici budou držet, dokud to posype.

Věci veřejné se začínají rozpadat Radan K. 10.04.2011 20:12
V Ostravě se kvůli krizi ve straně rozpadl první klub Věcí veřejných Překvapení i znechucení vyvolala u členů Věcí veřejných v Moravskoslezském kraji krize ve vedení strany, v níž jednu z hlavních rolí sehrála krajská šéfka VV Kristýna Kočí. Nejradikálněji zareagoval klub VV v Ostravě-Radvanicích - ukončil činnost. "Rozhodli jsme se, že náš klub rozpustíme," uvedl předseda VV v Ostravě-Radvanicích Milan Lukáš. Jako důvod uvedl gradující krizi ve vedení strany. "Nejsme ochotni akceptovat touhu vládnout za každou cenu," řekl. Ideály, s nimiž do politiky šel, byly podle něj zcela odlišné od současného chování čelních představitelů Věcí veřejných. "Nás politika neživí a já si nehodlám nechat na sebe od lidí ukazovat prstem s narážkou, co že jsem jim doporučoval, aby volili," dodal Lukáš.

Bárta šel do politiky kvůli zakázkám ... Krmelec 09.04.2011 11:37
No mě hlavně zajímá, jestli to v chrudimských VV taky funguje jako na nejyvšší úrovni - kdo má málo, dojde si říct o obálku k předsedovi. Bez smlouvy a bez úroku, samozřejmě... jsme přece mezi přáteli, kdo by to počítal? Úsměv

Bárta šel do politiky kvůli zakázkám ... Pepin 09.04.2011 10:08
Ten Bárta je ale hodný člověk. On jim dává peníze ze svého. Nebude to třeba proto, že díky své funkci získá od soukromých firem takové úplatky a přístup k zakázkám, které jeho výdaje násobně převýší ? Podívejte se na VV v Chrudimi. P. Pilný, jehož firmy za poslední roky prodělaly podle výpisu z OR mnoho milionů se výrazně angažuje. Že by potřeboval nějakou tu zakázku aby se uživil. Stejně tak p. Škorpík. Město v minulosti žádal o prodeje pozemků. Nebyl úspěšný. Že by se to podařilo nyní ? P. Kasal, který chtěl sedět v Opatovických elektrárnách. Proč ne, za 500tis ročně. Tak tohle jsou VV v Chrudimi....

Hledáme Maltézskýho psíka Aneta Tichá 08.04.2011 18:02
Dobrý den, ztratil se nám 7.4.2011 v 7h ráno pejsek, maltézský psík, slyší na jméno Miky. Ztratil se Na kopci v Chrudimi, byl zahlédnut i na Větrníku. Kdyby jste ho někdo někde viděl se potulova budu ráda za každou informaci. tel. 777117740. Aneta

Bárta šel do politiky kvůli zakázkám ... ANO 08.04.2011 17:58
Zajímavé. Mne ale mnohem více zaujal výrok Karla Schwarzenberga: Obyčejně lidé s tak kromobyčejnými výkony přežijí. To, co Bárta udělal, je zajímavý výkon, ale něco vám řeknu, ještě v nedávné době bývalí poslanci a zastupitelé různých stran dostali k uspokojení svých materiálních potřeb místa ve správních radách státních, polostátních a městských podniků. To se bralo jako samozřejmost. Když tady nějaký podnikatel, který tu stranu považuje za svůj podnikatelský projekt, sáhl do vlastní šrajtofle a poslance odměnil, tak je z toho velký skandál. Celý systém je tak postavený, ale teď se na někoho pokřikuje, ale rozdíl je jen v tom, že jedno je ze soukromých peněz a druhé ze státních peněz. Jaký je rozdíl mezi tím, že někomu dám peníze na prkno z vlastní peněženky a nebo, že mu dám zajímavý post, na který má minimální předpoklady? Zamyslete se nad tím.

Pareček u kina Georgina 08.04.2011 14:08
pokud budete kdokoliv mít cestu kolem MŠ Svatopluka Čecha, nahlédněte na nástěnku, která je hned za dveřmi. Je tam vyvěšený původní projekt, který MŠ předkládala v roce, tuším, 2007...

Bárta šel do politiky kvůli zakázkám ... vavra 07.04.2011 22:44
Obávám se, že stejně je tomu i u našich chrudimských VéVéček. Brzy se dozvíme víc. Bárta šel do politiky kvůli zakázkám, vyplývá z jeho tajného plánu iDNES, 7. dubna 2011 Neformální šéf Věcí veřejných Vít Bárta se rozhodl jít do politiky, aby získal ekonomickou moc. V roce 2008 sepsal pětiletou koncepci, jak svých cílů může dosáhnout. Interní dokument získala MF DNES. Ministr dopravy plánoval i koalici VV s ODS na pražském magistrátu.   Bárta si svoje spolupracovníky - nejbližší manažery z bezpečnostní agentury ABL - svolal na tajné jednání v říjnu 2008 do hotelu Chateau Mcely. Předložil jim strategii, podle které se měli řídit až do roku 2014. "Musíme směřovat k posilování ekonomické a sekundárně politické moci," uvedl Bárta, tehdy jako generální ředitel ABL. A vysvětlil, že velké zakázky získávají vždy ti "nejlepší" - tedy firmy s největším obratem a počtem zaměstnanců. "Propojení ekonomické a politické moci potvrzují statistiky, že 40 procent zakázek v EU pro soukromé bezpečnostní agentury je zadáváno veřejným sektorem," oznámil před třemi lety Bárta na tajné poradě. A dodal: "Z toho vyplývá, že nemůžeme oddělovat ekonomickou a politickou moc." Dva roky poté dostal svou stranu Věci veřejné do parlamentu a sám usedl do křesla ministra dopravy. A manažeři ABL, jimž plán předestřel, obsadili posty ve státní správě, i jako náměstci ministrů. Připomeňme si, že Bárta od samého začátku, kdy se objevil na politické scéně, naopak tvrdil, že mu nejde o byznys, a na důkaz toho prodal svůj podíl v ABL bratrovi.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 shot 07.04.2011 22:03
To ale zcela jsně ukazuje, že silnice, nebo cesta, vedla podél kostela NPM. Zhruba ve stejném místě, kde vede nyní. Takže návrh na její přeložení k bývalému katastru neodpovídá historické zástavbě, jak se snažil dokázat se svým projektem pan architekt. Na jejím místě tedy nestály žádné budovy, které tam byly plánovány.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 shot 07.04.2011 21:54
V klidu se směj. Na Titaniku, když se potápěl, taky tančili. Jinak, pokud jsi byl na posledním zastupitelstvu, tak tam to bylo ukázáno zcela jasně. A pro jistotu bez komentáře, aby nebyl nahrán na audio záznam.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 data5 07.04.2011 10:21
Pro shota, pana Baboráka a pana Pavlíčka - podívejte se na "císařský katastr" a přemýšlejte, co zde píšete o vodě v hradebním příkopě, o neexistujících domech na místě balustrády apod. - http://archivnimapy.cuzk.cz/cio/data/cio/2659-1/2659-1-003_index.html

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 candide 07.04.2011 10:02
To je legrace Informace o zamýšlené dostavbě proběhly mnohokrát v Chrudimském deníku i mfDNES, včetně fotografií a skic, byly uveřejněny na městském webu, proběhla výstava s návrhy, na tomto webu byly odkazy na studie alespoň stokrát diskutovány, v městské knihovně a muzeu jsou všechny zmiňované katastrální podklady ... a pan Baborák se probudil a žádá o zveřejnění studií a map aby se mohl vyjádřit. A vůbec mu nevadí, že zde mnohokrát diskutoval na dané jména (i jako Janek). Docela legrační, ne? Hmm … asi to moc velká sranda není. Něco to o nás říká.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 Agarwal 07.04.2011 09:15
Tak co se týká informací o tom jak to bylo urbanisticky v Chrudimi před bolševikem stačí vyrazit do okresního archívu. Naleznete tam mnoho map, plánů i dobových fotografií jak vypadal prostor mezi kostelem a farou za první republiky i za císaře pána. Pokud vám na badatelskou práci v archívu nedostačuje vzdělání můžete vyrazit alespoň do knihovny. Doporučuji vám například publikaci Kuča Karel - Města a městečka v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, kde je dostatečně podrobně popsán urbanistický vývoj Chrudimi od jejího počátku po dnešek. Nebo pokud si potrpíte na staré mapy tak Historický atlas měst ČR sv. 13 - Chrudim. A pokud nezvládáte ani knihovnu, tak se podívejte http://archivnimapy.cuzk.cz/ kde naleznete naskenované a už zmiňované císařské otisky map stabilního katastru. Potom se možná budete cítit alespoň co se týče historického vývoje Chrudimi více zasvěcen a vzdělán. (Možná vás to začne i rajcovat, jak sám píšete). Co se týče nových plánů a studií jsem na ně zvědavý stejně jako vy, protože mám Chrudim rád a opravdu bych nerad, aby mezi kostelem a farou vyrostlo nějaké monstrum. Na soudobou architekturu (na které se navíc developer snaží co nejvíce ušetřit, což je ovšem logické) mám svůj vcelku vyhraněný názor, ale nemám ve zvyku pindat (omlouvám se za ten výraz, ale myslím že dostatečně vystihuje úroveň některých příspěvků na tomto fóru) do věcí, které mají řešit odborníci. Což myslím zatím docela dobře zafungovalo a ten smrad o kterém mluvíte vyvětrali už za vás Úsměv .

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 pavlicek 07.04.2011 08:35
Máte pravdu pana PFICKU, s tou vodou jsem to přepísk, byl tam hliněný příkop - ale je to podstatné? Zástavba k čáře okapů kostela - podívejte se na návrh zástavby od arch. Koutského - některé prvky stavby skutečně dosahují této výšky. Cesty - silnice -dláždění, to je přece úplně nepodstatná terminologie, alespoň ve vztahu k nastíněnému tématu. Není vaše oponence jen snaha o snížení váhy pisatele, než snaha uvést věc na pravou míru? Zřetelně ano. I ta zmínka o kaktusech tomu dosvěčuje. I tak se mějte fajn - pp.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 Iv.Baborák 07.04.2011 06:13
Dobrý den, možná by všem diskuzím a nejen zde, pomohlo, kdyby ti zasvěcení a počítám i zainteresovaní-kteří jak vidno, ví vše. Zveřejnili studie i mapy a pojďme se bavit tedy o tom, co se v proluce skutečně navrhuje stavět a jak se navrhuje přeložka silnice. Nebo snad tato školící diskuze těch, kteří vědí s těmi, co vědí míň někoho z vás rajcuje? Toto dohadování trvá několik let a někomu smrdí, mě zapáchá. i.baborák

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 pficek 06.04.2011 21:46
Pane Pavlíčku, jestli jste stejný odborník na kaktusy jako na historii, tak potěš pánbůh:) Zapomeňte na vaši romantickou představu, že za děkanstvím byl vodní příkop. Tu vodu by tam muselo z řeky dostávat nějaké speciální čerpadlo, což by byla rarita v Evropě nevídaná. Asi se moc díváte na pohádky, tam ty vodní příkopy jsou:) Stejně tak je to se silnicemi okolo kostela. Tenkrát to byly spíše cesty, dláždění dostaly až v 19. století. Letmým pohledem do starých map zjistíte, že jedna z nich vedla do Dominikánského kláštera, který byl postaven již před pětisty lety. Krásně je situace vidět na Císařském otisku stabilního katastru z roku 1839, kde silnice (cesta) vede až ke kostelu sv. Josefa. Co se týče výšky zamýšlené dostavby, neviděl jsem jediný koncept, kde by výška budov byla ve výši okapů kostela. Naopak všechny studie byly ve hmotě a výšce domů na pravé straně kostela (dům s květinářstvím a bývalé foto Škop). Zkuste si občas nějaká fakta ověřit, možná by to diskuzi zde pomohlo.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 pavlicek 06.04.2011 17:30
Silnice nemohla 400 let před bolševikama vést ani kolem (dnešní) Balustrády, ani vedle kostela, neboť by se zarazila o vodní příkop za děkanstvím. Doprava z náměstí tehdy vedla Břetislavkou. Celá studie, jejíž realizaci se snažil prosadit městský architekt ve prospěch místních investorů, se vyznačuje zejména obrovskou neúctou k prostoru chrámu Nanebevzetí, kdy navrhované bytové a obchodní prostory zakrývají kostel po celé jeho délce a výšce až do úrovně okapů kostela. Historicky tam poblíž kostela stál jen jednopatrový dům, který pohledově nijak nevadil. Chvála památkářům, že se podařilo tento paskvil zarazit. pp.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 Krmelec 05.04.2011 21:20
Zadluženost města k objemu ročního rozpočtu je 17 %. To je jako by rodina s příjmem 30 tis. měsíčně, neboli 360 tis. ročně, dlužila 60 tis. Kč. Představě, že takový dluh nynější radnice dokonce musí skrývat, jsem se upřímně zasmál. Šotku, nezapomněla sis ráno vzít prášek? Úsměv

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 shot 04.04.2011 22:34
Tedy jenom dobře, že nesežene žádné evropské dotace. Zapomínáš, možná jenom z přirozené skromnosti, dodat, že k evropským dotacím se musí zhruba 1x tolik dodat ze svého. No jak to dopadá při čerpání takových dotací je vidět na Řecku, Portugalsku, Maďarsku a zřejmě brzy přibudou další. Je to také vidět na městské kase. Je prázdná a město dluží. Momentálně téměř polovinu svého ročního rozpočtu. To jenom díky zodpovědnému využívání dotací ze strany ODS a ChV a díky moudrému řízení města starosty p. Libým a Čechlovským. Krásně je to vidět na MBS (čert to byl Chrudimi dlužen). Původně plán okolo 60 miliónů, dnes skutečnost téměř sto. Dotace z EU něco kolem 30. Možná to byl záměr. Dovést město k dluhům a tím jej donutit prodat pozemky na Skřivánku pod cenou - 351 Kč za m2. A s těmi 17% se neoháněj. To není pravda, protože ještě minimálně 1 rok bude dobíhat financovaní toho, co zadalo bývalé vedení města.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 shot 04.04.2011 22:22
Jenom to, že v místě plánované silnice nebyl žádný dům. Ani před bolševikem, ani po něm. A doufám, že ani nikdy nebude. A hlavně je špatné to, že za peníze města se měla vytvořit stavební parcela pro místního developera. Kdyby si tu přeložku zaplatil ze svého, tak by na tom opravdu nic špatného nebylo.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 shot 04.04.2011 22:17
Ne, opravdu neexistoval. Neexistuje ani žádné náměstí , ba ani Chrudim. Prostě jenom lži a lži. Víš, na rozdíl od tebe rozlišuji to, zda se někdo snaží někoho ožulit, okrást. A celý smysl akce s přeložkou silnice byl jen ten, aby se někomu zhodnotily pozemky za peníze města. Pozemky koupené od města, které dodnes možná ještě nejsou zaplaceny. A jenom opravdu nějaká koza by mohla věřit tomu co píšeš.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 gmouse 04.04.2011 21:11
A co je na tom špatného, aby silnice vedla okolo Balustrády a vedle kostela byl dům s uličkou, tak jak tomu bylo 400 let před bolševikama?

Pohřební služba fonys 04.04.2011 17:44
Pe[ošklivé slovo]k Vostrovský je solidní firma a lepší v regionu není .

Cofee shop fonys 04.04.2011 17:41
V Rusku a v Americe mají školáci bouchačky a nic se neděje.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 koza2 03.04.2011 23:51
Problém je, že máš mezery ve informacích. Je rozdíl mezi projektem a koncpetem. Články, které odkazuješ hovoří jen a pouze o konceptu. Zde se mluvilo o projektu a takový žádný neexistuje a nikdy neexistoval. Ale to ty nerozlišuješ ...

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 koza2 03.04.2011 23:43
Myslím si shote, že opět lžeš. Radnice žádné dluhy nezatajuje, nemá důvod. A taky si myslím, že hospodaření radnice není otázka dluhů, pamatuji si že doporučená maximální dluhová služba MMR je 30% a Chrudim měla koncem minulého roku 17%. Problém je, že tato radnice není schopná hospodařit. Co domů na spadnutí by mohla prodat, pozemky na Skřivánku, pozemky v PZ atd. Existuje spousta dotačních titulů, není připraven, žádný projekt využívající evropské peníze. Na tyto projekty je tam specialista Málek a i toto období sežene úplné h.... tak jako minulé čtyři roky. Je to jen o neschopnosti současné radnice.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 shot 03.04.2011 22:40
Jinak máš zcela pravdu v tom, že současná radnice musí sehnat opravdu hodně peněz. Město je zadlužené až po uši a to hlavně díky megalomanským plánům na MBS, prošustrovaným penězům při oprave klášterních zahrad a podobně. Ale na to, za co se ty miloóny prošustrovaly, na to zeptej bývalých starostů. Pana Čechlovského a pana Libého. Dokonce je to s dluhy tak vážné, že se zatajuje jejich skutečná výše. No doufám, že město dostane v letošním roce alespoň prvou splátku za katastr.

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 shot 03.04.2011 22:31
Proč se raději nepodepíšeš?

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 shot 03.04.2011 22:30
Ach to se tedy mýlím. Se mnou byli pomýleni i památkáři, kteří předložený projekt zpracovný panem architektem Kouckým (možná mám pomýlené tohle jméno) zamítli. A tedy žádná studie, ani projekt o přemístění ulice neexisovaly. Inu o čem jsme to tady v květnu 2009 diskutovali? Náměstí a centrum Chrudimi - viz: http://www.tydenikpernstejn.cz/admin/admin_cont/upload/pages_files/24813_str_1.pdf http://www.tydenikpernstejn.cz/admin/admin_cont/upload/pages_files/16742_str_1.pdf http://www.tydenikpernstejn.cz/admin/admin_cont/upload/pages_files/15151_str_1.pdf http://www.tydenikpernstejn.cz/admin/admin_cont/upload/pages_files/4435_str_1.pdf Tedy, buď tvá paměť není nejlepší, nebo doufáš, že ostatní zapomínají, že ano?

PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ RADY MĚSTA CHRUDIM 2011 - 20 Krmelec 03.04.2011 00:14
Pak kopie dokumentu, který vlastním, a na kterém jsou za ODS podpisy Beránka, Čechlovského a Pištory, je samozřejmě rafinovaný padělek.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301  300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.