Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Blb roku Yuki 15.01.2008 22:27
Jéžiš, on je ochotnej zavolat do novin, že má podělaný kalhoty, jen aby se o něm psalo. A ještě ty články z bulváru zveřejňuje na svém webu. Nějak mi tenhle druh ambicioznich politiků, kteří jsou ochotni udělat cokoliv nesedí. Co nás to ještě potká ?
Reagovat na tento příspěvek

Blb roku Lajos 15.01.2008 21:01

Blb roku Yuki 15.01.2008 08:35
A to řekl kterej klasik shote? Vtipem a nápadama tedy neoplýváš :)

Blb roku Pepin 15.01.2008 07:38
Já myslím, že shot na Romana Málka nemá. A jestli ano, tak to pro Chrudimi není tak nebezpečné. Jak říkal můj otec " Nejhorší je ambiciózní blbec ". A na našeho místostarostu to sedí přesně. Ale třeba se mýlím a projeví se skrytá genialita pana Málka a Chrudim bude čerpat sto milióny na dotacích. Kéž by tomu tak bylo.

Blb roku Agarwal 15.01.2008 07:29
No a to jsi právě ty udělal svým příspěvkem Ok?

Blb roku shot 14.01.2008 23:12
Jenom blbec potřebuje ostatní přesvědčovat, že existují ještě větší blbci než on sám.

Podobnost čistě náhodná? shot 14.01.2008 23:03
Jiří Leschtina: Pokoj obecním zlatokopům? HN, názory Skupina senátorů požaduje imunitu pro komunální zastupitele. Nejde o recesi. Ale o vážný návrh na novelu ústavy, která má obecním i krajským politikům zajistit nedotknutelnost za jejich projevy a hlasování v zastupitelstvu. Pokud by něco takového prošlo, znamenalo by to jen další zahušťování tmy panující pod svícnem. Nikde totiž neprobíhá propojování politiků s podnikatelskou sférou tak hladce, bez zákonných omezení a kontroly, jako v komunální politice. Fata Morgana Zatímco ministrům i členům vedení vládních úřadů zakazuje zákon o střetu zájmů podnikat, jakož i zasedat v představenstvech a dozorčích radách firem, pro zastupitele to neplatí. Co je tedy střetem zájmu u ministra, nevadí u radních velkého města nebo kraje, kteří rozhodují o zakázkách v hodnotě desítek milionů. Ministerstva a veškeré státní úřady kontroluje Nejvyšší kontrolní úřad. Ale návrh rozšířit jeho působnost na hospodaření krajů a radnic, který připravil první prezident NKÚ Lubomír Voleník, poslanci úspěšně blokují od jeho smrti. S bukolickou bezstarostností pak skupinky politiků v zastupitelstvech běžně zvedají ruce pro zakázky zcela nevýhodné pro město. Jako třeba při stavbě pražského skleníku Fata Morgana: zastupitelé postupně odsouhlasili zvýšení nákladů z dvaceti na dvě stě milionů korun. Když se ukázalo, že jde o nejzfušovanější zakázku magistrátu, bylo propuštěno několik úředníků... V Dobříši zase vyšlo najevo, že někteří zastupitelé nebo radní jsou menšinovými majiteli městem vlastněných společností na zásobování vodou, teplem a odklízení odpadů. Nerušeně tak zadávají práci vlastním firmám a hlasují o tom, kolik radnice vydá za tyto služby. Pražští radní i řadoví zastupitelé, včetně těch opozičních, zase houfně zasedají (často rovnou jako předsedové) v představenstvech a dozorčích radách městských kolosů, jako jsou Dopravní podnik, Pražská energetika, Pražská teplárenská nebo Kongresové centrum. Čí zájmy potom hájí? Města, nebo podniku, který fakticky ovládají? Těžko byly ku prospěchu Prahy například miliardové dotace, které putovaly do beznadějně zadluženého Kongresového centra, v jehož představenstvu i dozorčí radě se vystřídaly desítky pražských zastupitelů. Zkorumpovaná města V knize Zkorumpovaná města popisuje Američan Lindsey Parris korupci jako součet monopolu moci a neprůhlednosti rozhodování. Jestliže v Praze i jinde politici řídí město i jeho firmy, pak jde o moc takřka absolutní. A ta vždycky a všude byla nejvýživnějším podhoubím pro nejrůznější úplatkářské pletky. Nic na tom nemění fakt, že poslanci nedávno zakázali radním, starostům a hejtmanům pobírat za členství v dozorčích radách a představenstvech peníze. Existují přece i "hmotné" odměny: nejrůznější výhody či přísliby do budoucna. U řadových zastupitelů například zákon dodnes toleruje vyplácení odměn z firemních účtů. Což v podstatě není nic jiného než legalizovaná korupce. Za palisádou imunity Stát dnes nemá žádnou účinnou zbraň, jak postihnout zastupitele, když odhlasují ekonomicky neobhajitelnou částku pro firmu, v jejímž statutárním orgánu působí. O to nesmyslněji působí myšlenka obehnat místní politiky navrch ještě palisádou imunity. Neměli by spíš zákonodárci zapovědět zastupitelům angažmá v městských podnicích a do jejich orgánů vysílat odborníky, placené výhradně radnicemi? Potíž je ovšem v tom, že shovívavým přístupem ke střetu zájmů si špičky parlamentních stran udržují loajalitu místních organizací. Ty pak na kandidátky do republikových voleb rády vyzdvihnou nevýbojné, tvárné členy, kteří dobře vědí, komu vděčí za "zlatý důl komunálu." Pak ovšem do říše chimér patří představy o komunální sféře jako o jakémsi rezervoáru nadějných osobností, neřku-li vůdců, kteří mohou obrodit vrcholnou politiku. Spíš je třeba mít se na pozoru před nevyzpytatelnými postavami, vynořujícími se z místních úplatkářských sítí. Koneckonců jedna taková zářivá politická kometa nám už dlouho a vytrvale kmitá před očima... Přilétla ze Vsetína. jiri.leschtina@economia.cz

Blb roku Yuki 14.01.2008 22:51
A bereš nominaci na Blba roku ?

Blb roku shot 14.01.2008 21:51
JE TO SPÍŠE VYJÍMKA, KDYŽ NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA NEJSEM.

Co se to děje? shotik 14.01.2008 12:58
Tak mi přistálo v emailu něco zajímavého: Ví někdo, proč byl odeji p. Štěpánek? Jaké, byl odejit? Prostě jsem mu ukázal cestu, nakopl a šikovně jej vyhodil! Já, Petr Pecina, vedoucí Odboru investic a správy majetku města Chrudim, z boží vůle král… Já, který byl také nedávno „odejit“ z Městského úřadu v Bělé pod Bezdězem… Dalo jim to sice hodně práce než vymysleli to, že mi jednoduše zruší funkci vedoucího) pro neschopnost a nadbytečnost. Řídil jsem tam jednoho podřízeného! No, ale nešetřili na mě. A rádi přidali i tučné odstupné. Pravda, nepracoval jsem dobře, vlastně skoro vůbec jsem neplnil úkoly, ale pomohl jsem si – to víte investičák s pravomocí. A nakonec jsem byl tak proslulý svou neschopností v práci, že ani ve výběrových řízeních v širém okolí mě nezaměstnali…ale to je jiná písnička. Až tady. V Chrudimi! No, nevěřili asi svým uším, když se na mě Libý informoval…Ale jsem tady a tady se mi opravdu líbí! Štěpánek byl jenom začátek. Další byla právnička ve funkci vedoucí odboru (16 let práce pro město), kterou jsem také nesnesl pod stejnou střechou, následovala ekonomka (7 let práce), odborná referentka po (5 let tamtéž)… Prostě všichni budou postupně odejiti. A další a další, které psychicky zdeptám. Co na tom, že jejich schopnosti a zkušenosti stály hodně státních peněz? Jsem neschopný, ale ambiciózní a nepřestanu, dokud kolem sebe neudělám tolik škody, až nebude náprava možná. Já pak budu odejit na místo těch, kteří mě to vše tolerují – kam jinam? A místo si vyberu já sám! Vzhůru tedy do vyšších pozic. Každý má přece svoji maršálskou hůl. A já jsem ji právě vztyčil! Tak z cesty. A jak jsem řekl: tady v Chrudimi se mi líbí… Co dodat?

Blb roku Max 14.01.2008 10:33
Co? Shot je blb roku? HAHAHA! Nebo aspon v nominaci???

Blb roku Agarwal 14.01.2008 09:17
Co? Ty tam budeš taky?

Co se to děje? Bublina 14.01.2008 08:59
Taky o tom něco málo vím a to něco je toto:Pan Štěpánek sám požádal o uvolnění z funkce a sám chtěl jít na dopravu a tam bohužel neudělal zkoušky na komisaře-což se může stát každému.Takže tak.Nevím,proč za tím pořád někdo vidí nějakou "radniční mafii".

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA shot 13.01.2008 23:53
V tom je problém. Toho dne ve službě byli pouze 4 MP a možná dva z nich zrovna odváželi zatoulaného psa do útulku. Zbylí drželi službu. To není problém jenom MP, ale i PČR. Vždyť se snad podobé problémy daly na Silvestra předvídat. Nepředvídat, být jinde než kde je třeba, a pokud již tím směrem mají zaměřenou kameru, tak zrovna není nic vidět. Momentálně zřejmě hlavní úkoly pro policisty jsou: sedět na služebně, být na výjezdu se zatoulaným psem, peskovat řidiče za drobné přestupky a těch velkých si nevšímat a pokud možno všude přijet s křížkem po funuse.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Bond 13.01.2008 21:37
Ale samozřejmě, že přeháním. Jenže si ani trochu nedovedu představit jak na Silvestra o půlnoci dávají čtyři strážníci MP a čtyři "plnotuční cajti" dýchat do trubiček asi dvěma stům mladých nedospělců a rozvážejí je domů rodičům, kteří si je ještě více rozdovádění přebírají. To je prostě utopie a kdo dá toto na papír je snílek a blázen. Doba prostě není tak skvělá, jak nás chce někdo přesvědčit. Ano, svobody si vážím, ale tady to někdy přerůstá v anarchii. Dokud se vyplatí sprostota a nepoctivost, tak není o čem přemýšlet (a to jde od vršku). No a mladí to vidí a jen podle toho jednají. Jinak bych nechtěl vidět tuto zemi po 3 měsících absence činnosti policie (městské i republikové). Možná bychom již na toto fórum již ani nepsali. A to si o jejich účinnosti nedělám příliš velké iluze. Jinak v tomto konkrétním případě to opravdu vidím spíše na rodičovstvu. A ruku na srdíčko, kdo z nás v dorosteneckém věku nepožil? Za mě tvrdý drogy k dostání nebyly, ale pivko, víno a startky byly k mání všude. No a vyrostli jsme (pít se snažím střídmě a jsem nekuřák). Chce to vidět mírně reálně.

Blb roku shot 13.01.2008 21:08
Přijď se někdy podívat na veřejné zasedání zastupitelů. Tam to uvidíš.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA shot 13.01.2008 21:05
Je to tak. Mohou za to hlavně rodiče. Co ovšem s tím, kam rodiče nedosáhnou, nebi někteří neuměí či nechtějí dosáhnout. Právě v takovém okamžiku musí nastoupit nějaká represe. Jinak si zkuste, jaký je problém člověku v pubertě vysvětlit, že nemá dělat to, co jiní jeho vrstevníci běžně dělají a okolí toleruje. Ale dovedeme-li tvou myšlenku do konce. Je tedy jasné, že MP (ale možná i PČR) vůbec nepotřebujeme. Za vše mohou rodiče a příbuzní, policie tím pádem nic řešit nebude, jen si bude za pěkného počasí špacírovat po městě. Přeci MP je zde za jinými účely, než stíhat porušení zákona. Je-li tohle tvůj výklad, pak bohatě postačí zaplatit pár mažoretek, určitě jejich pochod městem by byl hezčí, než spanilé jízdy MP. A bylo by to zcela jistě i levnější a dopad v oblasti kriminality stejný.

Blb roku kocourek 13.01.2008 10:22
Já ho blíže neznám,ale hlavně jsem byl šokován když jsem se dozvěděl kolik mu je let.Co na takovém místě dělá takové pískle?Co může mít za zkušenosti ten chlapec?

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA jojo 13.01.2008 00:19
Ty chytráku pokud něco měšťáci vidí tak by měli okamžitě zakročit a ne tomu přihlížet jak děti pijí alkohol.Na rodiče se tady nevymlouvej.Od čeho tady jsou,vlastně já vím jsou k ničemu v čele s vrchním strážníčkem p.Kudrnkou.Jak dlouho ještě budeme přihlížet tomu,že městská je v našem městě úplně k ničemu.Jenom si ty svoje zadky vozí v autě a chrápou za naše peníze.No ani se nedivím,když je vedou dva nevzdělanci.Starosto už oteři oči a zruš je nebo kompletně vyměň vedení.No vy asi nemůžete,když jste s panem místostarostou bravůrně zlikvidoval pana Červenku.Tleskám povedené bandě strážníků a všech,kteří pracují na městské policii.

Platby u lékařů - proč bez vyjímek Bond 12.01.2008 23:37
Přečtě si dnešní Právo. Praktičtí lékaři si za rok přijdou na statisíce a nemocnice na miliony. Bez daní a jiných omezení a to jim i ty pojišťovny platí víc než vloni. No prostě jsou to ti nejchudší. Pro mě systém zcela na ho.no. Šulínek i s tím jeho tlumočníkem nechť jdou do háje zelenýho. alespoň budou mít víc na ty svoje lahvinky a kávičky. O podvodech v rámci nemocnice ani nemluvím. Ale ať se mají hlavní akcionáři lépe, že?

Co se to děje? Bond 12.01.2008 23:29
Trochu toho vím, ale ani se mi to nechce komentovat. Nejdříve ho zlanařili jinam v rámci města a potom vyrazili. Jak snadné a nízké. Leč moderní.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Bond 12.01.2008 23:25
Rodiče a zákonní zástupci dělali co?! Ti chlastali někde jinde?! To za vše může městská policie? Pato - to je dost ubohé házet vše na policii, když ti nejbližší a nejzodpovědnější selhali. Leč pro všechny hodně pohodlné. Co si vychovali - to mají, tak se nepohoršuj.

Autobusové nádraží a okolí filek 12.01.2008 21:49

Co se to děje? shot 12.01.2008 21:36
Ví někdo, proč byl odeji p. Štěpánek?

Blb roku shot 12.01.2008 21:29
Je-li pravdou to, co tvrdíš, "že spousta našich vrstevníků ho opravdu volila, ale JENOM PRO TU SRANDU", pak by spíše na titul blb roku měli kandidovat oni a ne p. Málek. A je-li to vše pravdou, pak jenom prokázal, že je chytřeší než jeho voliči a že uživit se na lidské blbosti umí. Pana Málka osobně neznám, ale můj dojem na něj se v mnohém blíží tvému popisu jeho osobnosti.

Blb roku Eliška 12.01.2008 20:00
Dobrý den. Romana Málka znám od dětství. Byl to vždycky zakomplexovaný a nijak úspěšný kluk, nešikovný na sport a ne nějak výrazně chytrý na učení. Upřímně myslím, že na gympl by prostě neměl. Vždycky se domáhal pozornosti. Proto taky sám o sobě odjakživa psal do všech možných novin. Měli jsme z toho (a z něho)tenkrát legraci. Když jsme pak byli s kamarády na vysokých, on se začal nějak divně proflakovat životem a vlastně jsme ani nechápali, z čeho je živ. Připadalo nám, že si jen hraje a bere za to peníze. On to taky tak mnohokrát prezentoval a byl pyšný na to, za co bychom se my, jeho známí nebo kamarádi, spíše styděli. Shodovali jsme se na tom, že je spíše takovým příživníkem tam, kde jiní dělají ze zápalu, z koníčka, z potřeby ještě se nějak angažovat nad rámec své profese. Řečeno slovníkem předchozí generace, že to je takový "profesionální svazáček". Když kandidoval do komunálních voleb, museli jsme se smát, že je najednou věřící křesťan. A ze zkušenosti vím, že spousta našich vrstevníků ho opravdu volila, ale JENOM PRO TU SRANDU. Jako když ze srandy volíte obecního blázna. A hodně kamarádů z toho mělo nekonečnou bžundu, když se to nakonec semlelo tak, že se dostal až na radnici. Myslím si, že zkrátka jenom pokračuje v tom hraní si. Že si sám při své ne moc chytrosti ani neuvědomuje, na jakém je postu a proč tam vlastně je. Přimlouvám se za zřízení té ankety a zařazení jej do ní. Sama budu hlasovat pro. A určitě i ostatní jeho vrstevníci. Mladým připadá směšný a trapný. A starší generace (např. mí rodiče kolem padesátky) v něm vidí jen děcko, co dostalo sirky na hraní. P.S. K tomu úředníkovi. On prý není úředník. On je volený politik, to prý je rozdíl. ;=) Eliška

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA pata 12.01.2008 19:53
K tomu silvestru se musím také přidat na náměstí jsem byl také,ale nechápu postup strážníků.Vždyť tam popíjeli i děti základní školou povinné.To pan Kudrnka nemohl dát více strážníků nebo se jim nechtělo ven.Je to totální selhání celé městské policie,ale ptejme se kdo jí velí nebo co jí velí.Pane Kudrnko už se probuďte no,ale na druhou stranu,když čtu,že jste propadal na základní škole a měl na káhánku pomocnou tak co po Vás můžeme chtít.Snad si konečně někdo na radnici přečte tyto vzkazy a udělá rázný konec ve vedení městské policie.Dej te tam někoho od policie,vždyť tam odešlo spoustu dobrých lidí do civilu.Pokud nikoho nemáte tak jsem taky pro zrušení celé městské.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Eliška 12.01.2008 18:08
Dobrý den. Neznám osobně ani pana Červenku ani pana Kudrnku. Ale na tom nezáleží. Na čem záleží je skutečnost, že MP v Chrudimi funguje pouze a pouze na to, aby šikanovala lidi za nesprávné parkování. Naposled jsem se o tom přesvědčila o půlnočním ohňostroji na Resselově náměstí. Byla tam neuvěřitelná síla dětí opilých doslova "našrot", chlast měly docela nezaktytě v rukách, pily přímo na náměstí pod radnicí, ale i jinde. Prosím, neoperujte tím, že jsem se třeba spletla, že to byli čerství zletilci jen mladistvě vypadající, to ne, byli to opravdu mladiství. Neviděla jsem jediného strážníka, který by je legitimoval a třeba i hned exemplárně sebral a nechal na strážnici, dokud si pro ně nepřijdou rodiče. Mládež pod osmnáct let nasává snad ve všech chrudimských hospodách (nevím to přesně, protože ve všech jsem zase nebyla Ok? ). Zatímco jinde už dělají na opilé děti a hospodské razie, našim to je jedno, jediným jejich úkolem je naplnit obecní kasu penězi za pokuty. Já vím, je to jen jeden ze zanedbaných úkolů MP, ale mě to opravdu vadí. Promiňte, že jsem to vložila do debaty o velitelích MP, ale jiné podobné téma tu není založené. Eliška

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA jojo 12.01.2008 17:53
Tak se nám tady pěkně otevírá tvář současné městské policie,jestli se dá tento spolek chodících mumií vůbec nazvat a kauza odvolání pana Červenky.Zruště městskou policii nebo kompletně vyměńte vedení městské policie v Chrudimi.Tento šachový tah neurvalého starosty a měniče kůže p.Řezníčka nemůžeme podpořit v našem městě.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA keny 12.01.2008 16:30
Nerad na toto téma diskutuji,ale musím si přihodit.Pana Kudrnku znám dost dlouho,abych věděl co je to za člověka.Nazvu ho likvidátora všeho dobrého,ale zejména lidí.Ten člověk propadal ve škole a teď velí městské neuvěřitelné,ale ptejme se jak se tam dostal.Je to jasné pomohl si přes tupé strážníky petcí a zasadil p.Červenkovi tvrdý direkt přímo pod pás.Jinak naši strážníčci jsou bombastický,jenom se umí zašívat a chrápat v autě.Nedavno,když jsem šel domů a věřte nevěřte koho jsem vyděl spát no přece strážníky.Tak takto nás hlídají.Já bych je taky zrušil do jednoho bych tu sebranku rozpustil.Jsem pro zrušení celé městské policie.Co na to arogantní a sprostě se vyjadřující starosta p.Čehlovský.

Obědy, večeře kendy 12.01.2008 12:26
Začali jsme chodit do Krmelce ve Filištínský. Obědy super , ceny zajímavé obsluha 1**

Autobusové nádraží a okolí ANO 12.01.2008 12:14

Autobusové nádraží a okolí filek 12.01.2008 10:23
Zajeď si do Florencie Edwarde :)

Autobusové nádraží a okolí Edward 11.01.2008 18:41
Tady proboha nejde o spoje, ale o ten nepořádek kolem ...pište k věci ...

Autobusové nádraží a okolí filek 11.01.2008 18:36
Nevím, já mám zase pár známých z Pardubic a ti tvrdí, že Chrudim jim připadá jako město, ve kterém se dobře žije. Podotýkám, že to jsou movití lidé a akcentují klid, čistotu a bezpečnost. Do Pardubic z Chrudimi si prý klidně dojedou za třetinu času než jede pražák z Jižáku na Vinohrady.

Autobusové nádraží a okolí Edward 11.01.2008 07:00
A CO NÁDRAŽÍ, KDE KAŽDY DEN PŘIJÍŽDĚJÍ LIDI DO NAŠEHO MĚSTA.VŠUDE BORDEL OKOLO ..TO TAKY NIKOHO NEZAJÍMÁ??!!, NIKDE ŽÁDNEJ POLICAJT,NIKDO Z TECH.SLUŽEB.

Sídliště U Stadionu chrudimacka2 10.01.2008 17:33
Připadá mi to jako v diskuzích(nebo nedej Bože diskusích?) ,které probíhají na Centru k nejrůznějším problémům.Když někdo nemá co říci, tak začne pisatele škatulkovat na pravičáky ,nebo levičáky,ale názor na věc z něj nevypadne a nevypadne.......

Uklid chodniku Lajos 10.01.2008 17:21
No co jsem tak ze zvědavosti zapátral, tak nejdál jsem se k povinnosti uklízet sníh z chodníků pro majitele domů dostal k roku 1920, hledání rakousko-uherských předpisů už jde ztuha, ale vzhledem k tomu, že Československo tzv. "recepční normou" přejalo kompletní legislativu starého mocnářství, lze usuzovat, že to platilo už tenkrát. Jinak není to věc ve světě neobvyklá, podobná povinnost platí např. i v New Yorku, a rozhodně nelze zpochybňovat jejich demokracii. Pokud se týká návrhu na změnu, že by se o schůdnost staral vlastník chodníku, máte patrně namysli iniciativu senátora Kubery z Teplic, jako senátor má ale pozici docela stíženou, nemá sám zákonodárnou iniciativu, tu má pouze senát jako celek, není mi známo, že by senát novelu schválil a věc postoupil poslanecké sněmovně. Letošní zimu se tak změny rozhodně nedočkáme. Jinak abych nebyl chápán jako nějaký obhájce toho, že majitel domu má uklízet chodník za někoho jiného, pouze zde upozorňuji na platnou legislativu.

Sídliště U Stadionu Bublina 10.01.2008 13:37
Omlouvám se,mělo být "Milý pane...

Sídliště U Stadionu Bublina 10.01.2008 13:35
Milá paní,ptáte se na špatném místě.Možná by to chtělo na některou schůzi zastupitelstva a zeptat se tam a nebo přímo svého zástupce v zastupitelstvu.

Sídliště U Stadionu janek 10.01.2008 12:13
Tady se víc hodnotí pravopis než mišlenki a nápady. Bohužel.Tak klid a nohy v teple.

Sídliště U Stadionu ANO 10.01.2008 10:46
To byla faktická chyba, navíc opakovaně uváděná, takže nechápu, proč se rozčilujete nad tím, že na ní někdo upozornil. Nebo si chcete hrát na "chrudimačku" jenž neví, že Chrudim není statutárním městem?

Dobrý nový rok všem - a mám dva dotazy. :-) Jana Ch. 09.01.2008 23:03
Hejhola, giganti morální!, ještě tu knihovnici se základním vzděláním potřebuju vosvětlit, faktyš. A díkec. Ok?

Sídliště U Stadionu shot 09.01.2008 22:54
Hlavně nikdo z radice na sídlišti U stadionu nebydlí. Ale ten magistrát, to jsi nasadila starostovi zcela jistě brouka do hlavy. To by bylo o pěkných pár tistíc měsíčně víc. Asi na příštím zasedání Rady města bude bod: jak změnit městský úřad na magistrát.

Sídliště U Stadionu chrudimacka1 09.01.2008 22:45
Místo abyste reagoval na obsah mého příspěvku, vadí vám jen chybička, která se vloudila, ale jak to na sídlišti vypadá, , to vás nezajímá!Zajímavý přístup!! Ještě mi to zkontrolujte, jestli jsem se náhodou nepřepsala, nebo, nedej Bože neudělala nějakou hrubku!!!!

Uklid chodniku shot 09.01.2008 22:44
Sice všichni mluví o císaři pánu, ale z vyprávění je mi známo, že za císaře pána měl každý majitel domu povinnost uklízet pouze před vchodem. Ne podél celé nemovitosti (třeba zahrady). Povinnost úklidu chodníku podél nemovitosti byla zavedena v našich zemích až za německé okupace a přetrvává dosud. Ale nedávno někde ve zprávách bylo zveřejněno, že odpovědnost za chodník má majitel, tedy město. Jen nevím, jedná-li se o návrh, či o změnu zákona. Jinak každý poněkud uvažující majitel nemovitosti se pojistí a na úklid kašle (důvod si vždy najde, nebyl doma, byl nemocen a nebo je pár centimetrů pruh mezi chodníkem a jeho nemovitostí). Dále taková zajímavost, v sousedních Pardubicích mají TS na úklid chodníků dle městské vyhlášky 72 hodin. Platí-li to i pro majitele nemovitostí, pak to zatím všichni letos splnili.

Dobrý nový rok všem - a mám dva dotazy. :-) Jana Ch. 09.01.2008 22:37
(Jana Chalupová: se musím představit - zapomněla jsem bohužel minulé heslo a musela jsem se nalogovat inak.) Jednak bych se ráda otázala těch nicků, které mne považovaly za filka (shotíku, hulála?!), zda už jim došlo, že filek nejsem? Díky za reakci, kterou si tu snad nějak už vyhrabu. HAHAHA! Druhak, a vím, že se neřiká druhak ani třeťak ani čtvrťak, bych se ráda zeptala tý osoby, co mi minule (cca počátek listopadu?) napsala, zda se nestydím, že se nestydím a zda by mi to mohlo vysvětlit, zač se jako stydět mám, díky.

Uklid chodniku Zaba4 09.01.2008 22:26
No ona takova cesta z Chrudimi do Markovic taky neni super, kdyz uz se clovek nedostane od prijezdu vlaku z HB do Markovic, jde pesky a jeste pada na hubu...jit po krajnici nepripada v uvahu, protoze ridici nejezdi podle predpisu.

Sídliště U Stadionu Mexiko 09.01.2008 21:01
Probuď se!!!!!!! Tady jsi v Chrudimi a ikdyž občas některé věci vypadají velkoměstsky, tak pořád tu máme jen radnici, nikoliv magistrát.

Uklid chodniku Lajos 09.01.2008 19:29
Kouká, že se sešel rok s rokem, a je tu opět téma chodníky. Vím, že je to obehrané právnické klišé, ale "ignorantia iuris nec praesumitur nec toleratur", takže pro právní laiky si dovolím ocitovat ustanovení § 27 odst. 4 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, dle něhož "vlastník nemovitosti, která v zastavěném území obce hraničí se silnicí nebo s místní komunikací, odpovídá za škody, jejichž příčinou byla závada ve schůdnosti na přilehlém chodníku, která vznikla znečištěním, náledím nebo sněhem, pokud neprokáže, že nebylo v mezích jeho možností tuto závadu odstranit; u závady způsobené povětrnostními situacemi a jejich důsledky takovou závadu zmírnit." Tato formulace je nešťastná, neboť nehovoří o povinnosti uklidit chodník, nýbrž řeší až odpovědnost za škody. Z hlediska právní teorie však není odpovědnosti bez právní povinnosti, tudíž povinnost starat se stav chodníků - odpovědnost za škody - je stanovena primárně zákonem, nikoliv městskou vyhláškou. Pokud se Vám na tomto stavu něco nelíbí, čemuž docela rozumím, není k řešení tohoto problému příslušné město Chrudim, ale naši zákonodárci, kteří teď ale mají jiné starosti. Jinak, nejedná se o nějaké novoty, tato povinnost pro vlastníky přilehlých domů se táhne naším právním řádem už od císaře pána.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195  194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.