Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Omezení provozu v hernách Blondýnka-sandra 08.02.2008 20:04
no ja nevim terminali sou na nic...v hospode sme jich meli asi 5 a stejne je to na nic takhle mit omezenej cas na automaty..nevim kdo to zase vymyslel taovou kravinu
Reagovat na tento příspěvek

Omezení provozu v hernách Lajos 08.02.2008 16:44
Tak pro zájemce o četbu zákonů si dovolím ocitovat ustanovení loterijního zákona (202/1990 Sb.), které se týká výherních hracích automatů. Terminály pod definici zákona úplně nedopadají, protože "bedna" má jenom ovládací prvky, vlastní hra probíhá na vzdáleném serveru. (i když fyzicky vypadá prakticky stejně). § 17 1) Výherním hracím přístrojem se rozumí kompaktní, funkčně nedělitelné a programově řízené technické zařízení s ovládáním určeným pouze pro jednoho hráče. U výherního hracího přístroje s programovým vybavením umožňujícím současnou hru na více hracích místech více hráčům je každé takové hrací místo rovněž považováno za samostatný výherní hrací přístroj. Tato skutečnost musí být uvedena v osvědčení o provozuschopnosti vydaném podle § 19 odst. 2 písm. c), jakož i ve výpisu z tohoto osvědčení. (2) Výherní hrací přístroj musí být umístěn tak, aby neumožňoval hru osobám mladším 18 let, nebo provozovatel musí učinit taková opatření, aby tyto osoby se nemohly hry zúčastnit. K tomuto účelu je oprávněn požadovat předložení průkazu totožnosti. 3) Za jednu hru se považuje ukončený proces, při kterém se po jednom spuštění uvede výherní hrací přístroj do režimu hry a nejpozději před ukončením této hry se odečte z ukazatele vložených peněz sázka na jednu hru. V průběhu jedné hry není dovoleno uskutečňovat další sázky a jedna hra nesmí být kratší než jedna se[ošklivé slovo]. Každá hra musí hráči poskytnout možnost výhry a její výplaty, jakož i výplaty hráčem vložených finančních prostředků převyšujících hodnotu vsazených částek za odehrané hry. Způsob získání výhry a výplaty vložených finančních prostředků převyšujících hodnotu vsazených částek za odehrané hry popisuje herní plán a návod na hru. Nejvyšší výhrou se rozumí souhrn peněz, které hráč může získat z jedné hry. 4) Nejvyšší vsazená částka na jednu hru činí 2 Kč, 5 Kč u výherních hracích přístrojů umístěných v hernách a 50 Kč, jsou-li umístěny v kasinech. Nejvyšší výhra z jedné hry činí 300 Kč, u výherních hracích přístrojů umístěných v hernách 750 Kč a 50 000 Kč, jsou-li umístěny v kasinu. (5) Provozovány mohou být pouze výherní hrací přístroje, jejichž konstrukce neumožňuje nastavení výherního podílu nižšího než 75 % a vyššího než 100 %. (6) Nejvyšší hodinová prohra je 1000 Kč, u výherních hracích přístrojů umístěných v herně 2000 Kč a u výherních hracích přístrojů umístěných v kasinu 10 000 Kč. Hodinová prohra je objem prostředků, které může hráč prohrát při hře na jednom výherním hracím přístroji během jedné hodiny. Je součinem nejvyššího vkladu do jedné hry, nejvyššího počtu her za jednu hodinu a setiny rozdílu jednoho sta a nastaveným výherním podílem. Je-li výherní hrací přístroj provozován na cizí měnu, stanoví nejvýše vsazenou částku na jednu hru, nejvyšší výhru z jedné hry, výherní podíl a nejvyšší hodinovou prohru ministerstvo v povolení. (7) Výherní hrací přístroje na české koruny umístěné v hernách a kasinech mohou být propojeny se zařízením, které umožňuje kumulovanou výhru (jackpot), na níž se nevztahuje odstavec 4. Nejvyšší kumulovaná výhra v hernách činí 10 000 Kč a v kasinech 100 000 Kč. (8) Výherní hrací přístroje smějí být provozovány v kasinech a hernách. Dále smějí být provozovány v pohostinských zařízeních a dalších místech, která splňují podmínky zvláštního provozního režimu podle odstavce 10. Více než šest výherních hracích přístrojů smí být provozováno pouze v hernách a kasinech. (9) Hernou se rozumí místnost (soubor místností) určená zejména k provozování výherních hracích přístrojů. V herně musí být po celou dobu provozu zajištěn dozor. Do herny je zákaz vstupu osobám mladším 18 let. Provoz herny se řídí schváleným herním řádem. (10) Zvláštní provozní režim vyžaduje dohled osoby odpovědné za dodržování zákazu hry osob mladších 18 let, kterým je z důvodu zamezení jejich účasti na hře vstup zakázán a) do celého prostoru provozovny, nebo b) do místnosti v provozovně výhradně určené k provozování výherních hracích přístrojů, nebo c) do oddělené části provozovny určené k provozování výherních hracích přístrojů. (11) Provozování výherních hracích přístrojů nesmí být povoleno ve školách, školských zařízeních, v zařízeních sociální a zdravotní péče, v budovách státních orgánů a církví, jakož i v sousedství uvedených budov. Okruh vzdálenosti do 100 m od těchto budov může stanovit obec vyhláškou.

Omezení provozu v hernách Lajos 07.02.2008 22:46
Koukám, že nejsme ve sporu, pouze jsem popsal souvislosti. Pokud se týká nebezpečnosti, nemám zákony při sobě (prověřím a doplním), takže teď nejsem schopný dát konkrétní čísla, ale věc se má tak, že při hře na automatech lze maximálně jednorázově vsadit (vhodit do bedny) určitou částku (5 Kč?, 10 Kč?) a při hře na terminálu je to tuším o řád více. Do heren nechodím, takže nedokážu přesně specifikovat. Nebezpečnost tedy spočívá v tom, že během chvíle jste schopný prohrát mnohonásobně větší obnos peněz. Samozřejmě je zde i pravděpodobnost, že i mnohonásobně více vyhrajete, ale z hlediska dlouhodobé statistiky je samozřejmě herna v plusu. Máte pravdu, že snaha zakazovat automaty ze strany města je za daného stavu více než absurdní, a nejspíše i populistická. Já osobně hraji o peníze pouze mariáš, a to stále desetníkový, takže i pokud opravdu nejde list, a ještě člověk hraje jako idiot, prohraje za večer pár desetikorun, což se dá unést.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA pa3k 07.02.2008 22:35
Také si myslím, že "kocourek" není v inventáři pana Dolníčka. Jinak děkuji MAXovi za podporu.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA kocourek 07.02.2008 19:17
Kocourek jsem já.Vždy mě fascinuje když má někdo s někým stejný názor na věc tak hnedka každý píše,že je to jedna osoba pod více přezdívkami.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA jahoda 07.02.2008 18:59
Ani se nedivím,že jdete do p.Kudrny,také ho znám a vím co je to zač.Nechápu jak mu mohli svěřit městskou policii,tak důležitý orgán.Je nevzdělaný a hloupý jako někteří strážníci.Věřím,že se na jeho místě brzo objeví zkušený polista a přivede si sebou schopné lidi a ne to co tam teď je.

pizzerie balustrada Jan Polasek 07.02.2008 00:46
Tak takhle jsme se s manželkou dlouho nezasmáli!dobry

Omezení provozu v hernách TomCR 07.02.2008 00:01
Myslím, že jste mě vůbec nepochopil. Souhlasím s tím, že zákon není dokonalý, ale absurdní, až hloupé, se mi zdá vydávat vyhlášku, která má jako jediný důsledek to, že připraví město o nemalé peníze. Myslím, že se jenom chtěl někdo zviditelnit a jaksi si zapmněl přečíst příslušné zákony! P.S. Proč jsou terminály ještě nebezpečnější než automaty? Opíráte se o nějakou studii, nebo je to pouze Vaše idea?

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Max 06.02.2008 17:32
Na to, aby kazdej uhodnul, ze tady mas milion nicku nepotrebuje bejt agent 007 ani admin, troubo. Jeste bych k tem jmenum doplnil adelka, johhan, msoptik, kocourek, juhele a haafo dalsich...

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA pa3k 06.02.2008 17:22
Jeden nemusí být ani agent 007, stačí srolovat dolů: píšete stále stejně, používáte stejná spojení a stejné osočování (zkuste si svůj předchozí příspěvek po sobě přečíst). Myslím, že by se všem slušným návštěvníkům a přispívatelům dost ulevilo, kdybyste si našel nějakou jinou zábavu, pane Dolníčku.

pizzerie balustrada Katerina Patricie Maxova 06.02.2008 17:18
Mate pravdu v Balustrade je to cim dal tim horsi,pizza chuda testo nedobre.Za stejne ceny si koupim v Praze v jedne pizzerii pizzu a je uzasna a hlavne je toho na ni moc.Tady je proste pizza dobra v Armani

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Filda 06.02.2008 15:34
pako? ty musíš být Agent 007,je tě opravdu škoda.Podle sebe soudím tebe,že??Kolik máš vlastně jmen a to věříš tomu,že to pravé ještě neznají??Proč pořád ty strážníky napadáš,pomlouváš.Máš problém-zanáší ti ženská??To mě mrzí.Ale už konečně přestaň psát bláboly pod tolika jmény.Čau,hodně zdraví v novém roce.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA pa3k 06.02.2008 14:51
I kdepak, Filda alias Pirát alias MIREK alias beni alias bůhvícoještě je náš drahý multipřispívatel, co reaguje i na svoje příspěvky, což není nikdo jiný, než plážo-volejebalový prezident a mafián, to by byl teprve šéf městské policie...

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA adelka 06.02.2008 14:07
Samochvála smrdí a v tomto případě není na pravém místě.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA johhan 06.02.2008 13:39
Fildo nejsi náhodou Kudrnka,že se tak chválíš?Jinak podle mého názoru je městká na.......

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Filda 06.02.2008 10:03
Adelko, nejsi náhodou Lenka Červ.Už dejte konečně pokoj měst.strážníkům a hlavně Vrchnímu-J.Kudrnkovi.Pracují na 100% a plní pouze rozkazy mága města-Čechlovského a ten zase musí plnit příkazy nadřízeného.Je pravda,že příspěvky téma Nádraží-okolí jsou pravdivé.Větší bordel tam snad ani být nemůže. Jejich práce ale přináší do městské kasy velké peníze a to za předešlého-protekčního vrchního nebylo.Každý jen na vše nadáváte,to umí opravdu každý.To že se strážníci zašívají,dávají pouze pokuty-boty,buzerují,kamarádům odpouštějí,přehlíží potřebné?? Pouze pomluvy.Zeptejte se p.Čechlovského,Řezníčka jaká je spokojenost s prací Měšťáků.Buďme rádi,že je máme a dejte jim klid pro jejich náročnou práci.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA adelka 06.02.2008 09:07
Dobrý den, často procházím centrem města,nedávno jsem potkala strážníka nebo nevím zda se tato postava dá vůbec nějak nazvat.Ruce měl za zády jako,kdyby je měl svázané provazem a procházel od Břetislavovi směrem Štěpánkovou ulicí,kde byly zaparkované vozidla,která neměla rezidenční karty,vlastně ano měli za okénkem cedulku,že zásobují při tom tam parkují pravidelně a nic se s nima neděje.Patřím mezi část lidí,kteří si zaplatili nemalé peníze za možnost zde parkovat.Volat či nevolat nebo upozorňovat na městskou policii je málo platné.Ono Vás to za chvilku přestane bavit,když se to mijí účinkem.Když už tam někdo přijde tak je to jeho známý a strážník ho tam nechá parkovat klidně a vesele dál.Tento strážník tudy procházel a šel jako,když mu patří celá Chrudim,ale aby se podíval a nějak řešil vzniklou situaci ho ani nenapadlo.Nemluvím o tom,že jsou zde odpadkové koše a vedle nich byly pytle s nepořádkem a taky nic.Tak nevím na co vlastně jsou.Radši se na rohu vybavoval a přehlížel všechna auta,která zde špatně parkují nebo dokonce jen projíždějí.Nejsem sice profesionální řidička,ale vím,že před vjezdem na Resselovo náměstí je dopravní značka Pěší zóna.Městské policii teď velí nějaký pan Kudrnka,měl by svým strážníkům vysvětlit jak mají v centru města zakročovat,aby se zde podobné nešvary neděly.A pokud nato nestačí a nebo jim to nedokáže vysvětlit,tak by měl pan starosta zakročit a popohnat strážníka panáka,který se jen prochází a nic nedělá.No o panu Kudrnkovi se tady toho hodně napsalo a po přečtení se ani nedím tomu jak městská policie v našem městě funguje.Velice mě to mrzí a nepůsobí to ani dobře,když strážník nesjedná nápravu a projde bez povšimnutí.

Autobusové nádraží a okolí pedroso 05.02.2008 21:16
Je to tam pořád horší, stále nové tváře.Včera hořelo v jednom sklepě, asi si nějaký bezdomovec ohříval večeři. Zabedněné okna do sklepa zase ukazují, kde asi ti bezdomovci jsou. S odpadkama se to sice na jeden týden zlepšilo.To když tam technické služby byly dokonce 4krát a čistič ulice ve čtvrtek projel už po páté ráno, no a v pondělí přijel do CR pan senátor.Snad jen náhoda, ale né řešení celé situace v tomto ghétu. Bude se už konečně někdo zajímat o situaci a řešit už tak neudržitelný stav v této lokalitě? Stále zde žertovně popisujeme co se tam děje, ale už je čas přestat žertovat a začít konečně konat. Měla by to být klidná oblast, vzhledem ke své poloze, a né ostuda města.

Náš pan starosta shot 05.02.2008 20:23
Rozhodnutím VaK Chrudim již nebude do Hliska dodávána voda z Hamerské přehrady, ale podzemí voda z od H. Brodu. Tato voda je ovšem daleko tvrdší - obsahuje více minerálů a tak bude docházet k většímu usazování vodního kamene zejména v zařízeních na ohřev vody, ale i ve sprchách a splachovačích a dalších zařízeních. Stejná voda bude proudit zřejmě i do Chrudimi. Takže nejenom, že uživatelům voda zdražila, ale zvednou se jim náklady na údržbu. Opravdu na prodeji provozní části VaK jsme vydělali všichni.

Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA astor 05.02.2008 17:40
p.Kudrnku bych taky vyhodil.Je to blb,který nic neumí a ani nikdy neuměl.Nechápu jak mu mohli svěřit vedení městské policie.Ani se nedivím,když tam sedí lidé jako je p.Čechlovský nebo p.Řezníček.

Omezení provozu v hernách Lajos 05.02.2008 17:23
Tato situace je způsobena kreativním výkladem loterijního zákona ministerstvem financí a dobou vzniku tohoto zákona (1990). To způsobuje, že regulace výherních automatů je v působností obcí, zatímco regulace a povolování terminálů je v působnosti ministerstva financí. Už několik let se mluví o nápravě tohoto nesmyslného stavu, aby vše spadalo pod obce, nebo aby se obce aspoň staly účastníky řízení o povolení terminálu. Dochází tak k absurdním situacím, kdy obec zakáže na svém území automaty, a ministerstvo následně povolí provoz terminálů, které jsou ještě nebezpečnější. Obec se ve finále připraví o místní poplatek z automatů. Vyřešení tohoto problému je úkolem pro zákonodárce a silnou lobby starostů, aby je k tomuto donutili. Souhlasím s vámi, že stávající stav je absurdní.

Omezení provozu v hernách TomCR 05.02.2008 11:52
K čemu je omezení provozu výherních automatů v Chrudimi na dobu od 10:00 do 24:00 (resp. 02:00), když takzvané výherní terminály mají provoz neomezený? (například v Herně Malboro ve Štěpánkově ulici jich mají 5.

pizzerie balustrada TomCR 05.02.2008 11:42
Nevím, jak moc Vaší záruce věřit. Už je to téměř rok co jsem si u Vás koupil těstoviny "přez ulici". I když jsem si je odnesl ve vlastní nádobě, bylo mi účtováno i za obal. Do dnešního dne jsem od Vás neobdržel vysvětlení, jak je to možné!!! Že by nezájem? Horák.

pizzerie balustrada Administrátor 04.02.2008 19:32
Váš příspěvek mne inspiroval k vytvoření ankety .... Ve které chrudimské pizzerii Vám nejvíce chutná?

pizzerie balustrada Pavel N. 04.02.2008 18:37
Přidám taky trochu do mlýna, můj osobní názor na kvalitu pizzy v Chrudimi. Už jsem jí po Evropě jedl ledckde. Jestli dobře počítám, tak se pizza vyrábí na čtyřech místech - Balustráda, pod náměstím ve Štěpánkově ulici, Presto (u Václava) a na Masarykově nám. Hodně dělá těsto, komponenty i jestli je elektrická nebo klasická pec. Pro mě je jednoznačně nejlepší pizza pod náměstím, špatná není na Masyrykově náměstí, horší je Presto a nejhorší Balustráda (větší neznamená nutně lepší, kupte si rodinnou pizzu...). Můj subjektivní názor.

nemocnice CR shot 03.02.2008 23:22
Tak jsme po dlouhé době byli na návštěvě v chrudimské nemocnici. Nevím jaké má či nemá dluhy, ovšem co nás zarazilo, to bylo to, že pacienti nemají nárok na toaletní papír. Pravda, pacienti mají možnost nechat si zahrát v nemocničním rádiu, ale nárok na toaletní papír - to tedy ne. Nevím, ale toaletní papír je snad standardní vybavení každého WC, nebo se mýlím? Nebo vedení nemocnice žije ještě v době minulé, kdy se toaleťák stály fronty? Pro úplnost: pacient nemocnice, který nedávno ležel v Pardubicích si pochvaloval nemocniční stravu v Chrudimi. Měl jen výhrady k chování některých sester vůči bezmocým pacientům. Že by se v chrudimské nemocnici blýsklo na lepší časy?

pizzerie balustrada kocourek 03.02.2008 19:52
Tak jsem to po hledání našel.Tak nevím,proč to psal pod několik týdnů starý odkaz,když tam jsou daleko novější příspěvky s tématem jídla.Ale stejně je to pod nadpisem : pizzérie balustráda.Tak si to každý automaticky přiřadí k této pizzérii.Já jsem odepisoval na příspěvek,který mi chodí každý den poštou tak jsem to vidět ani nemohl.Jen jsem chtěl vysvětlit jak to vzniklo a beru to jako uzavřené.

pizzerie balustrada pavlicek 03.02.2008 11:34
U Vaclava je otevrena nova pizzerie - a tam maji radove lepsi pizzu, nes Na Balustrade - tam je vespod nekdy misto buchty skoro jen livanec, no - jen aby jim to vydrzelo dele, i pote co si tam lidi zvyknou chodit. No a obsluha se mi tam jevi take dobra. Cau - Filip

pizzerie balustrada ANO 02.02.2008 18:11
Nikoliv. Každý "logicky uvažující člověk" chápe stromovou strukturu diskuzního fora a tedy je mu zřejmé, že to byla reakce na služby pizzerie "Pod náměstím". Nedělejte z toho kovbojku, jhsoft to ve svém včerejším příspěvku vysvětlil dostatečně.

pizzerie balustrada jhsoft 02.02.2008 18:10
Tak ještě jednou...reagoval jsem na příspěvek týkající se reklamy od administrátora, kde inzeroval objednávky přes chrudim.cz/pizza , to, že příspěvek byl ve špatném topicu, za to já nemůžu a přiznám se, že jsem to také přehlédl..

pizzerie balustrada kocourek 02.02.2008 17:52
Jestli jsem si dobře všiml tak to bylo napsáno v tématu: pizzerie balustráda a ta je podle mého jenom jedna.Tak jaké vymlouvání,že jste to myslel na jinou pizzérii.Každý logicky uvažující člověk si automaticky bude myslet,že je to myšleno na tuto pizzerii když nad tím je její jméno.Příště psát přesně koho haníte.Zbytečně děláte špatnou pověst.Byla by na místě omluva a jestli jste opravdu charakter ta osobně v této pizzérii.

pizzerie balustrada jhsoft 01.02.2008 11:54
Zdravím, nemluvil jsem o Balustrádě...s dovozem z této pizzérie jsem nikdy problém nemělOk? J.

pizzerie balustrada Administrátor 01.02.2008 10:57
Já to chápu ... původní diskuse byla otevřena konkrétně na pizzerii Balustráda, postupem času se diskuse rozšířila, jak už tomu tak bývá. Pan Paluka reagoval tak, jak správný podnikatel reaguje, v příspěvku od JHSOFT není na první pohled poznat že se jedná o konkurenci.

pizzerie balustrada ANO 01.02.2008 10:36
Vzhledem k tomu, že reaguje na příspěvek páně administrátora, jenž doporučuje pizzerii "Pod náměstím", pak nechápu, proč jste se toho chytil. Ale jako propagace vašeho podniku dobré, že? Ok? No na adresu vaší pizzerie musím uvést, že jsem se opravdu vždy dočkal v domluveném čase, takže chválím!

pizzerie balustrada Balustrada 01.02.2008 09:53
Važený jhsofte. Zřejmě si pletete pizzerie do jaké voláte. Ona nám trochu přibývá konkurence tak chápu, že v tom máte zmatek. Pokud jde o včerejší večer, tak od nás byly všechny objednávky řádně odvezeny a splněny! Za to se mohu sám zaručit, jelikož jsem telefonické objednávky od 16.00 vyřizoval osobně. Pokud máte nějaký osobní problém, budu rád když se příště podepíšete. Za včerejší večer ručím! David Paluka

pizzerie balustrada Administrátor 01.02.2008 09:47
Osobně službu občas využívám, vždy bez problému. Každopádně děkuji za upozornění, budu kontaktovat majitele pizzerie. Zkusím zjistit, kde se stala chyba a dám vědět.

pizzerie balustrada jhsoft 31.01.2008 23:23
By mě zajímalo, jak tahle služba funguje...Poprvé jsem ji využil bez problémů...dnes jsem objednával cca v 20:45, s tím, že objednávky se přijímají do 21:00...Teď máme 23:22 a pizza nedorazila...čekat sms, volání...promiňte nestíháme to, pizza nebude., je asi nadlidské očekávání...

Obědy, večeře ANO 31.01.2008 17:34
Hele, tohle zase smrdí konkurencí. To je sranda :-D Nebo i tobě něco Péťa dluží? To bys zdaleka nebyl sám!

Obědy, večeře 124 31.01.2008 16:37
Ok. Beru zpět. Občas taky s holkama zajdeme.

Obědy, večeře jhsoft 31.01.2008 15:41
S touto restaurací nemám nic společného, takže reklama fakt nehrozí...jen jsem napsal, jak se mi tam líbilo..., pokud bereš "pochvalu" jako reklamu, tak sorry:)

Obědy, večeře 124 31.01.2008 15:29
Do Krmelce nebo to je jedno, hlavně ne k tobě Péťo! A buď slušnej.

Obědy, večeře ANO 31.01.2008 13:58
Nech si kecy na koledu a poraď, kam se jít nažrat. Copak je to tak složitý?

Obědy, večeře 124 31.01.2008 13:06
Tak tady trochu smrdí reklama na "restauraci U Slejšků". Doporučuji Chrudimský expres, tam je k tomu místo určené, no jo ono se tam vlastně platí.

Radar v obci Kočí cherokee 31.01.2008 11:20
To máš sice pravdu, ale zákon tuto problematiku neřeší, je to čistě na lidech, když budou chtít vybrat peníze stoupnou si na výjezd a auta jim tam padaj jak na běžícím pásu. Souhlasím s tím, že by se mělo měřit v místech uvnitř obce. S tou mluvčí musím souhlasit, nejsou lidi například v Chrudimi činí počet dopravních policistů (kteří mají na starosti měření rychlosti, kontroly třeba tech stavu vozidla atd.) 1 člověk, zbytek odešel na nehody nebo do civilu. Tolerance je nastavená snad všude, záleží na každám okresním řiditelství či mšěstě, jakou toleranci povolí, ale pokud by to člověk vzal do důsledku, tak čistě teoreticky pokud pojedu v obci 56km/h a policie mě nebude řešit za překročení rychlosti, protože jsem se vešel do tolerance, dopuští se policista zneužití pravomoci veřejného činitele, protože zákon hovoří jasně v obci 50 km/h jinak 1000 Kč a 2 body dolu. Státem není dána žádná tolerance. Jak říkám je to o lidech a o zákonech.

Je SPŠS dobrou volbou? Záhoř 30.01.2008 20:25

Je SPŠS dobrou volbou? Záhoř 30.01.2008 20:18
Vyloučení studentů 3.B ze studia na SPŠS za tzv. šikanu je chybný krok. Dříve bezproblémoví jedinci měli být potrestáni přiměřeným způsobem, nikoli vyloučením. Ve škole panuje velké znechucení.

Protikuřácká petice MIREK 30.01.2008 10:40

Radar v obci Kočí shot 29.01.2008 22:53
Aby bylo jasno. souhlasím s postihem řidičů za porušení pravidel silničního provozu. Ovšem zároveň si myslím, že by se mělo zvažovat o jaké porušení se jedná. Jede-li někdo v obci více jak povolených 50 je to zajisté přestupek. Ale má jinou závažnost, je-li spáchám 10 m před značkou konec obce a jinou někde u centru obce u školy. Krásný příklad je, když se policie postaví ve Slatiňanech na výjezdu na Chrudim za poslední křižovatkou, zhruba 80 m od značky konec obce, v místě, kde je jenom pole a měří. Přitom ve Slatiňanech u školy, kde bylo přejeto několik dětí nikdy snad neměřili. Takové měření v polích to je opravdu velký příspěvek bezpečnosti silničního provozu. Obvykle zaměstná 5 až 6 policajtů a pak mluvčí policie píše po novinách, že na prevenci nejsou lidi, protože na celý okres mají jenom jednu hlídku. Na známých místech, kde se předjíždí na plné, místech kde je spousta nehod policajta vidět není a tak je obce nahrazují plechovým. Protože já problémy s rychlostí nemám, tak nevím mají-li či nemají nastaveny nějaké tolerance, ovšem domnívám se, že by to bylo záhodno. A především mít jiné tolerance pár m před koncem obce a jiné v nebezpečných místech. A hlavně by policie měla být na silnicích vidět.

Radar v obci Kočí cherokee 29.01.2008 14:42

Radar v obci Kočí cherokee 29.01.2008 14:41
Nevím proč sem taháš nějaké Polsko, tam mají jiné předpisi, tady jsi v ČR takže obec je označena značkou začátek obce a ukončena konec obce, v tomto úseku máš jet padesátkou. A co se týče policajtů kde měří, nevím ajk ty ale já je v Kočim viděl vždy u autobusové zastávky(jsou to nějaký měš´táci ale nejsou chrudimský) a v Chrudimi potkávám státní třeba na okruhu u nemocnice, u stadionu, ale pravda i zapikaný v parku na Pardubický. Nehledě na to, že mají nastavenou nějakou toleranci, takže pokud jedeš v obci do šedesáti tak tě nezměřej.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197  196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.