Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Ema 01.04.2008 15:12
Myslím si také, že místo dohadování by bylo lepší předkládat konkrétní návrhy řešení. Je jasné, že když se stavělo sídliště U Stadionu a Na Šancích, architekti nebyli tak prozíraví, aby navrhli k domům ještě parkoviště s dostatečnou kapacitou pro současný stav. Nemohli tušit, že lidé, kteří si sice stále budou stěžovat na svou nuzotu, budou nakupovat auta ostošest. Ale faktem je, že sídliště nafukovací nejsou a svoje miláčky prostě postavit někam musíme. Možná nevadí, že bychom pro ně chodili 200m, ale spíš mám obavy, že bychom je tam ráno nemuseli najít nebo by nás tam někdo praštil po hlavě, když si pro něj přijdu.Jinak parkovací dům ano.Nebo něco podobného, jak mají u nemocnice ty dva paneláky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA shot 31.03.2008 21:31
Sneseš vůbec jiný náhled na problém, než ten tvůj? Nebo máš pocit, že každý majitel, který si pořídí auto má jít na úřad a tam mu bezplatně přidělí parkovací místo? Případně mu řeknou sorry , ale už vyjíždí buldozer rovnat plac? Je to problém města, nebo majitele auta? V některých zemích to řeší tak že nedají autu číslo (nepustí jej do provozu), pokud nemá parkovací místo, jinde nezkolaudují dům, není-li zbudováno alespoň jedno parkovací místo na každou bytovou jednotku, někde to neřeší vůbec. Primární starostí města je to, aby byl na sídlišti pořádek. A zajistit, aby se k domům v případě potřeby dostali hasiči, sanitky apod. A to v současnosti špatně parkující auta znemožňují, jejich řidiči by za to měli být potrestáni. Ano, situaci netřeba řešit. Něco by se rozhodně dalo vyřešit vhodnější úpravou, ale nemůžeš počítat s tím, že každý najde místo pod oknem. Jediné možné systémové řešení je, dle mého názoru, vybudovat parkovací dům, snad by mohl být i podzemní. Ten zabere nejméně místa, dá se vybudovat dále od obydlí, jen je otázkou, zda pro některé majitele by to nebylo příliš daleko. Ve středu organizuje MěÚ diskuzi s občany ohledně podobných témat. Zajímá mne, zda se účastníš a zad tam budeš prosazovat svůj názor na řešení.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice shot 31.03.2008 20:37
No, jsi s tím dumdlým duchem prvý.
Reagovat na tento příspěvek
 
GJR Doobby 31.03.2008 19:06
A co chceš přesně slyšet??? Přeci jen, ten tvůj dotaz je strašně obecnej...GJR je ideální škola, pokud nemáš v devítce ještě jasno a nebo pokud chceš na vejšku...třeba na VUT:)...ale to asi každej gympl.
Reagovat na tento příspěvek
 
GJR vutdream 31.03.2008 15:42
ahoj, mno co sem chodím tak jsem podobnou diskusi nezaregistroval...(snad jen ted co byla na SPŠS) je to mozny... Coze? zadny slovo k tomu? Tak snad pro tentokrat budou lidi sdilnejsi, ale kdo vi no....
Reagovat na tento příspěvek
 
GJR Katatonia 31.03.2008 15:27
Tenhle dotaz už tady jednou proběhl, ne? A žádná reakce, vute, viď? Že by strach lidí se GJR byť jen slovem dotknout?
Reagovat na tento příspěvek
 
GJR vutdream 31.03.2008 15:25
Zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s našim gymnáziem. Myslíte, že by to bylo dobrá volba? Jestli by se vyjádřili i samotní studenti bylo by asi taky moc fajn :) Děkuji
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice pavlicek 31.03.2008 08:17
Mily Shote, bylo to tak v mém příspěvku míněno, že ani za dobu Husitů se pyšnit nemůžeme, i když do nás hustili pravý opak... - pp
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Katatonia 31.03.2008 06:57
Ne, město nemá nic řešit, ty nejchytřejší z chytrých na celém diskusním fóru, ono je tady stejně jenom na dvě věci, že? Nejlepší je, když město nic neřeší a lidé parkují všude - hlavně po zeleni, na chodnících a nebo stojí částečně na chodníku a částečně v silnici, takže ohrožují bezpečnost silničního provozu, to je úplně nejlepší....Město tam může poslat MP a tak si přilepšit do rozpočtu, že? A co to vyřeší? Ti lidé tam další večer mají auta znovu a kolotoč se točí dál.... Je zvrácené chtít rušit dh? Kdo mluví o jejich kompletním rušení? Mohou se zmenšit, upravit, dát kolem nich sítě apod. To je jenom otázka kvalitního konceptu řešení. Ale nejchytřejší "střela" bude mít zase milion námitek, že?
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice Bond 30.03.2008 22:17
"Šotku", co to máš zase za demagogii?! Ty jsi za husitů žil nebo čerpáš info pouze od nových dezinformátorů? Ale sesmolený to máš dobře, možná někdo ducha mdlého ti na to hupsne. Neznáš se náhodou s autorem citátku:"Stokrát opakovaná lež se stává pravdou"? A polopravdy jsou ještě horší. Ty bys mohl do top managementu zdejší s.r.o. Nazdar.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA shot 30.03.2008 21:23
Ne, město přeci nemá řešit problémy s parkováním, tak jak si představuješ. Město má maximálně za poplatek vyhradit jedno místo na byt a potřebuješ další? Kup si garáž, zaplať si parkování v parkovacím domě, postav si dům s garáží. Anebo buď prvý na neplaceném parkovišti. Prostě máš jakoukoliv možnost. Zrovna tak, jako když přijedeš na náměstí. Buď zaplať, nebo si parkuj jinde. A Městská policie by naopak měla pokutovat a tvrdě, ty kteří parkují tam, kde se nemá, kteří blokují průjezd, stojí na vyhražených parkovištích. A rozhodně je zvrácené chtít zrušit dětské hřiště jen proto, že ty nemáš kde parkovat. Co je prospěšnější, dětské hřiště, klid a nebo parkoviště? Navíc dle tvé teorie to, že pokud město za vás vyřeší problém s parkováním výstavbou nových parkovišť znamená, že ta se naplní a opět nebude kde parkovat
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice shot 30.03.2008 21:22
Mám takový dojem, že minulá léta vám řádně vymyla mozky. Takže zkusme to popořádku. Husité nebyli žádní hrdinové, na které bychom měli být nějak moc hrdi. Husity zidealizoval spisovatel Jirásek v době romantického hledání něčeho, co by potvrdilo výjimečnost českého národa. Ve skutečnosti to byla jenom organizovaná velebanda lapků, kteří uměli jenom válčit, loupit, pálit a vraždit. Ostatně v tehdejší Evropě dost potřebné znalosti. Samozřejmě, jak jinak, než ve jménu víry. Proto se velmi hodili jako hrdinové i pro další režim – komunistický – i ten měl dost podobné metody i víru, kterou také násilím vnucoval ostatním. Jenom tak na okraj, můžete uvést něco, čím husitství podpořilo vývoj třebas kultury, vědy, vzdělanosti apod. v našich zemích? České historii lze zcela jistě najít světlejší okamžiky než husitství – dobu Přemysla Otakara, dobu Karla IV, rudolfínské období, rozvoj průmyslu v Čechách. Nebylo jistě jen náhodou, že přes 70% průmyslu Rakousko Uherska bylo v českých zemích. Mimochodem, v tomto období byla v Čechách větší svoboda, než za vlády komunistů. Co se týče období II světové války, tak mnoho lidí se domnívá, že jsme měli bojovat. Možná. Ovšem z pohledu na tehdejší reálie by to byl předem ztracený boj. Z jedné strany nás zabíralo hitlerovské Německo, z druhé potockigo Polsko, za zády zfašizované Slovensko, Zakarpatskou Rus zabíral Stalin a v pohraničí zfašizovanou německou menšinu. To znamená, že jsme byli ze všech stran obklíčeni. Spojenci se na nás vykašlali (jak západní, tak ti východní). A po válce nás na jaltské konferenci prodali znovu. Jinak mluvíme-li o hrdinství, jak to bylo s hrdinnými Francouzi, Němci Švýcaři a jinými národy? Také mezi nimi byli hrdinové i udavači, kolaboranti a vrazi. Postačí si jen zajít do knihovny a něco si o té době přečíst. A jen pro pořádek, v II. světové válce to nebyli jen piloti v Anglii, byly to i jednotky v Africe (např. bitva o Tobruk, kde proti fašistům bojovali i mí příbuzní), ale i mnoho těch, které tehdejší sovětské velení nechalo padnout u Sokolova a na Dukle.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Bublina 28.03.2008 15:25
No to je konečně slovo! Zrušte všechny trávníky a nastavte tam auta,aby chudinky řidiči nemuseli chodit třeba do "cihelny" do garáže!
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Katatonia 28.03.2008 13:39
Když se nad tím zamyslím, proč se sem pořád vnáší slova jako garáže a parkovací domy, když v rámci sídliště je plno volné plochy, která by za minimální náklad přinesla kýžený užitek? Prostě jenom vymezit plochu, udělat k ní asfalt přístup, na parkování pár kostek, a je hotovo, aha? Vážení přátelé, na soukromou iniciativu ohledně výstavby nějakých garáží v rámci sídliště nevěřím a také odmítám srovnání s rodinnými domy, to je absolutně irelevantní! Kdyby se někde za silnicí vystavěly garáže, vydělají na tom opět jenom ti, kteří si nic nezaplatí a jenom využijí uvolněných míst pro další navýšení počtu vozů, a opět se v krátké době bude řešit další problém!
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA qpc 28.03.2008 13:22
Hele, Katatonie, já tě nijak neurážím, takže klid. Jen hledám řešení. Ty jsi první srovnával s tím, že majitelé rodinných domů to mají jednoduché, a já říkám, že jednoduché to v žádném případě nemají.Když chtěli bydlet museli se postarat, když chtěli parkovat auto museli se postarat též. Majitel rod. domu a garáže k nim také nepřišel bez starostí, komplikací a nákladů. Kdyby se choval jako ty, a všude viděl a hledal jen překážky, které by musel překonat, myslím, že by do teď ani nebydlel, natož aby měl kde parkovat auto. Trochu víc sebedůvěry, odvahy, ale také vložení svých sil a investic - ne jenom čekat, až někdo vyřeší zdarma parkování pro vaše soukromá auta. Když se najde pozemek na obchoďáky, argumentoval bych tím, že na garáže a parkovací dům - třeba mírně mimo sídliště, by se měl přeci najít taky. To by ovšem sídlišťáci museli také chtít pro parkování svého auta něco investovat - jak peníze, tak starosti a práci a ne jen čekat s nataženou rukou a ještě si stěžovat, že to město nevyřešilo za ně.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Katatonia 28.03.2008 11:24
Pane Lebduško, Vaší odvahy, s jakou se Vám podařilo záležitost ohledně Colorobie dotáhnou do zdárného konce, si vážím,tedy toho, jak jste zmobilizoval občany pro společnou ideu, ale skutečně si myslíte, že se lidé na velkých sídlištích vzájemně domluví? Že se opravdu dohodnou na jednotném a pro všechny akceptovatelném řešení? Co když se zase objeví kontra petice proti využití pozemku potenciálně vymezeného městem pro stavbu garáží nebo nových parkovišť? Myslím, že tohle musí opravdu vyřešit město, a bez dlouhých diskusí s občany - prostě je to potřeba, tak se zmenší hřiště, upraví se zeleň (kostky, kterými může prorůst tráva), atd.....aby auta na sídlištích konečně parkovala řádným a bezpečným způsobem a ne, kde se dá.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Lebduška Josef 28.03.2008 10:46
Nemusí se tak chovat, postačí, když si založí např. družstvo a postaví společný vícepatrový garážový objekt. Možná se dá postavit i na hypotéku. A to by snad i mohlo být řešení, které by nalezlo podporu. Vždyť je s tím skutečně potřeba něco dělat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Katatonia 28.03.2008 10:36
To je nápad, jasně, ty chytrá hlavo plná rozumných názorů, a takto se zachovají všichni lidé na sídlištích a problém se vyřeší, viď?
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA qpc 28.03.2008 10:00
Možnost zakoupit pozemek mimo sídliště a postavit garáž má každý sídliťák. Každý kdo parkuje u rodinného domu to tak také musel udělat. Napřed musel sám investovat. Kdyby jenom čekal, asi by to za něj nikdo neřešil.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov vutdream 27.03.2008 13:20
taky se mi moc nelibi tato vystavba na "zelene louce" copak neni dost jinych mist v Chrudimi, ktere jsou nevyuzity? to se musi stavet v takto pekne oblasti dalsi betonova kostka? bude-li petice chci ji podepsat!!!!!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice z*klika 27.03.2008 11:57
Souhlas s Pavlíčkem, on je problém s čím, či kým to porovnávat. Myslím to hrdinství.Vemte si třeba Poláky, či Maďary-ostatně tam je ta hrdost znát i dnes. Jim jen tak někdo něco nenakuká, a když, jsou jich plné ulice..... V Chrudimi se učí, když je stávka učitelů-třeba.....
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice pavlicek 27.03.2008 11:04
Milý Shote, mluvíš o letcích - klobouk dolů. Jenže kolik jiných Čechů se podílelo na jejich následném utrpení? Máme tu jednoho hrdinu na stovku [ošklivé slovo]ů. To nejsou zrovna obdivuhodné dějiny. Únor 48 byl úspěšný díky nám - Čechům. Normalizace po 68 byla úspěšná díky nám Čechům. Sami si za ten marasmus můžeme. Myslím, že už od Husitů těch světlých okamžiků v českých dějinách není mnoho. S Mirkem nemůžu než souhlasit. pp
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov Lukáš Maier 27.03.2008 09:45
Takže do 21. dubna 2008 je načase proti plánu výstavby té dálší obludy něco udělat. Co takhle petice? Určitě se na veřejné jednání vydám. Zajímalo by mě kolik lidí bydlících v Píšťovech se stavbou souhlasí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Katatonia 27.03.2008 09:28
Já jsem to taky nechtěl srovnávat, jde o absolutně odlišný styl bydlení, ale oponenti v rámci diskuse pořád zdůrazňují, že pro majitele rodinných domů město nic neudělá (ohledně výstavby garáže a parkování), tak proč by mělo zvýhodňovat ty, kdo bydlí v panelácích??? Souhlasím, že srovnání není na místě, majitel rodinného domu je v odlišné situaci - nemusí zakládát sdružení pro garáže a hrát si na akce Z v soukromém duchu. Prostě buď si auto postaví na svůj pozemek za plot, nebo před dům na chodník (pochybuji, že by tam místo neměl - menší koncentrace lidí a vozů než na sídlištích) a nebo si postaví garáž. Jaké možnosti má člověk v paneláku, když je počet míst na parkování omezený, nová místa se nebudují a množství vozů narůstá? Nápad - možným řešením by třeba bylo to (tedy když se nevybudují nová místa), co mnohde funguje v USA - tam v rámci bytových komplexů má každý byt (z důvodu omezené parkovací kapacity kolem domů) jednu (či dvě např. pro návštěvu - krátkodobě) parkovací známku, kterou si nalepí za okno svého vozu a ta jej opravňuje k parkování ve vymezené lokalitě. Situaci pravidelně monitoruje odtahová služba a pokud v rámci vymezené lokality zjistí vůz, který známku nemá, bez milosti jej odtáhne a pokutuje. Tak je zabráněno možnosti, že někdo má na 1 byt více aut na limitovaném parkovišti a tím zabírá místo jinému bytu nebo tomu, že v rámci vymezeného prostoru parkují dlouhodobě vozy lidí, kteří v lokalitě nebydlí. Je to pouze nápad, ale pokud město nechce nic vybudovat, tak ať se alespoň inspiruje nějakým řešením!
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov jezevec 27.03.2008 07:44
Myslím si, že stavět Supermarket u Píšťov není dobrý nápad. Obchoďáků je dost, ale míst jako je cesta kolem řeky do Slatiňan ubývá. Tato lokalita slouží jako rekreační, supermarketem bude znehodnocena.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov pepe 26.03.2008 22:51
Jasně, že chceme. Pryč s odpornou zelení a čerstvým vzduchem, benzinek je v Chrudimi jen 5, a zácpy? V našem malebném, téměř venkovském městě přece nikdy nebyly.Plným nákupním košům a čerstvým výfukovým plynům třikrát hurá...
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov shot 26.03.2008 21:29
Ale chceme pane Ročku, zrovna tak jako jsme chěli slavnou PZ, předláždění Široké a jako chceme výstavbu biostanice v PZ. Nebojte, bude ještě hůř. Možná budeme jezdit na výlety do pardubické chemičky , nadýchat se čerstvého vzduchu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice shot 26.03.2008 21:26
Nevím kolik je ti let, nevím jak dalece se zajímáš historií a ani nevím co jsi se naučil ve škole. Ale zkus si alespoň přečíst něco o letcích v Anglii, zkus si zajít na Ležáky, dozvíš se něco o odboji a partyzánech a pak mluv o zbaběloasi. Zaplať si třebas zájezd na Maltu a běž do tamní katedrály, je tam letecká puma z 2. světové války vyrobená v Škodovce - nevybuchla, je totiž plná písku. A máš-li příbuzné, pmatující dobu okupace, pak se jich zeptej co za takový čin tenkrát hrozilo, potom mluv o zbabělosti. Něco dělat a nebát se znamená veřejně vystupovat proti všem špatnostem, které nám otravují život. odložit kecy jak nic neovlivníš a snažit se něco ovlivňovat, třebas se zapojit do některé z politických stran a řádným a demokratickým způsobem navrhovat vhodné kandidáty míto těch zkorumpovaných. Rozbít tu kliku všehoschopných. Bohužel jiná cesta v demokracii není. Navíc nezapojením se a nechozením k volbám vlastně tu kliku udržuješ při životě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov Ema 26.03.2008 18:23
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Ema 26.03.2008 18:21
S tím souhlasím.Jsou dokonce takoví,kteří si parkují se svými nepojízdnými vraky pod okny na parkovišti a ještě další dvě auta vedle. Jen si myslím,že srovnávat to s majiteli rodinných domků není dobré. To je jako srovnávat králíkárny s boudami pro psy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov Jan Roček 26.03.2008 17:18
Oznámení zahájení územního řízení a pozvání k veřejnému ústnímu jednání "Obchodní centrum Chrudim - Píšťovy" http://www.chrudim-city.cz/public/file/245-08.pdf Co získá Chrudim supermarketem "Píšťovy"? 1) výrazný nárůst dopravy, hluku a prachu v ulici M. Horákové. Další kamiony projíždějící městem (SNP, Palackého...) 2) zkolabování dopravy na křižovatkách "u Guláška" a u nemocnice 3) další nenávratnou likvidaci úrodné půdy 4) benzinovou čerpací stanici v záplavové zóně 5) romantické kouzlo klidné krajiny okolo řeky Chrudimky vybízející k odpočinku a relaxaci se změní na stresující beton, asfalt, puch a špínu. Opravdu to chcete?
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Bublina 26.03.2008 13:57
Nemůžu nereagovat!Proč by měli být obyvatelé sídlišť zvýhodněni oproti majitelům rodinných domků?!Když si nastavíte auta v sídlišti pod okny,tak zase sousedi mající míň aut než vy budou řvát,že je málo zeleně-podle mě toto asi nemá řešení.Znám aspoň 20 rodin v sídlišti,kde mají minimálně 3 auta-to jim mají stát všechny pod oknama?Další místo mě napadá-před dlouhým žlutým místo nevyužívaného hřiště.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Katatonia 26.03.2008 08:28
Koncepce? Město vyvolalo jednání s obyvateli sídliště U Stadionu na základě připraveného návrhu (koncepce), který měl např. sídlištěm protáhnout silnici.... Tedy město samo iniciovalo úpravy pro toto sídliště a k tomu následně svolalo občany.... To není koncepce, nebo alespoň její návrh? Shote, já nemám nic proti soukromé iniciativě a soukromému přístupu k řešení problémů s parkováním, ale jde o to, že na sídlištích v celé Chrudimi (pokud vím) patří pozemky kolem nich městu (zeleň, hřiště, atd) a tudíž je nutné, aby k tomu primárně město a jeho vedení zaujalo kladný postoj, nesypalo peníze např. do hřišť, když kolem těch hřišť všude, kde se dá, (na zeleni, chodnících, atd.)parkují auta bez ladu a skladu. Nejde jenom o to, že by lidé na sídlišti měli být nějak zvýhodněni oproti lidem v rodinných domech (tím, že jim město kolem domů zkvalitní a zvětší parkovací plochy), domnívám se, že jde především o bezpečnost a zkvalitnění života v rámci velkých bytových komunit!
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice ANO 26.03.2008 08:06
Jen se vybreč, Míro!
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice MIREK 26.03.2008 05:46
Kteru okupaci?Tu německou,ruskou,nebo současnou ekonomickou německo-americkou a šikmovokou.U prvních dvouch šli čecháčci s rukama nad hlavou.Až na pár bezmocných výkřiků.A dneska? Škoda slov.A co znamená něco dělat a nebát se.Psát blbosti o strážníkách nebo o tom,že není kde parkovat?A co se týká bohaté historie?Ano má.Ale za tu se můžeme jenom stydět. A demokracie?Tu z tohoto národa unese jenom někdo.Lidi se chovaj jako zvěř,která byla 40 let na řetězu a někdo se spletl a pustil je.A dneska maj plnou hubu demokracie.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice shot 25.03.2008 21:09
Inu každý soudí jiné podle sebe. Zkus něco dělat a nebát se a uvidíš, že to ani není taková hrůza. Můj názor je docela jiný, než ten tvůj. Český národ má velmi bohatou historii, český stát také. A čeští lidé nejsou o nic bázlivější, zkorumpovanější, závistivější a hloupější než jiné národy. Navíc mám pocit, že i přes okupaci a následnou vládu jedné strany stál na nohou a stojí docela pevně. Jediná chyba skutečně byla v tom, že došlo k přerušení vývoje po dlouhých 40 let. A tak máme generaci, která nechápe demokracii, která nechápe principy soukromého vlastnictví a podnikání. To se projevuje v zákonech (některé platí od r. 1956, v jejich výkladu, ve výkonu práce policie, místní smosprávy. Naši politici většinou neumí politiku a pletou si ji s podnikáním či samoděržavím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice shot 25.03.2008 20:51
Nevím, ale mám dojem, že současný starosta nikdy komunistou nebyl. Občas jeho manýry, ale nejen jeho, odpovídají tomu co komunisti předváděli. Pohrdání lidmi, kamarádíčkování, diletanství. Také to podle toho vypadá. Už i vlastní strana se mu bouří. Ovšem utéct a nebojovat? Z čeho ji podělaný? Nebo máš ve zvyku jen popichovat a nechat ostatní bojovat a sám přijít po bitvě a vykřikovat: to jsme jim to nandali? Jinak ti přeji, aby měl pravdu profesor Klaus. Že k žádnému oteplování nedochází - to aby ti nestoupla voda a nemusel jsi se vrátit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA shot 25.03.2008 20:41
A ta koncepce, prosím je k nahlédnutí kde? Zatím jediná koncepce, dle mého názoru, na radnici je taková: bez ohledu na lidi, bez ohledu na potřeby města, téměř bez jakýchkoliv ohledů , udělat pouze to z čeho má prospěch jen ten, kdo rozhoduje a jeho přátelé, případně přátelé přátel. Proto máme tolik koncepcí a z nich vyplývajících usnesení zastupitelstva, že se v nich již téměř nikdo nevyzná. Pan Jarkovský má pravdu. Buď butete čekat na kroky města (ty vyřeší nejvýše to, že soukromý investor postaví garážová stání, která bude pronajímat, případně prodávat), nebo vezmete iniciativu do svých rukou.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA mistr 25.03.2008 12:41
Kafe není tak silné,ale mohlo by ještě být.Chrudim je maloměsto tady má,každý uši.At´ je p.Kudrnka jaký je on sám musí vědět zda je to pravda co se o něm tady píše.Městská policie je stále na očích tak bych byl rád,kdyby se strážníci chovali podle toho.Zatím mě o tom nepřesvědčili.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Katatonia 25.03.2008 06:44
Někdo s tím začít musí? S čím? S odkupováním pozemků na sídlištích od města do soukromého vlastnictví? Tak jestli by tohle bylo opravdu možné (a navíc za účelem stavby garáží), tak to by nemělo chybu, ale domnívám se, že jde o science-fiction, milý pane Jarkovský, a my bohužel žijeme v realitě Chrudimě. Čekat, že někdo něco udělá za mě? Copak vy nevíte, že na chrudimské radnici jsou (alespoň pokud jde o sídl. U stadionu) koncepce na řešení problémů spojených s parkováním? Takže se jaksi počítá s tím, že na základě těchto koncepcí město (které samo iniciovalo debaty nad návrhy) začně něco realizovat? K čemu nějaké pokusy o soukromé iniciativy - jakési pokusy o akce Z ohledně řešení parkování na sídlištích? To musí a bude muset prostě vyřešit město, resp. vedení města, pseudonávrhy na soukromé iniciativy nemají šanci na úspěch!
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice frape 24.03.2008 11:07
Je to smutne ale je to tak..je to i jeden z duvodu proc jsem se premistil na maly klidny ostruvek obklopeny Atlantikem.Ty komunisticky bastardi mi vzali 28 let zivota..kdyz vidim ze maji v cesku stale moc, jsou legalni,lidi jim stale veri,oslavuji legalne 28.unor!!!UF-ztracim zajem byt residentem tehle zeme..dekuji pekne.To uz muzou klidne oslavovat Adolfa Hitlera...ten fungoval jen 6 let ale tyhle zrudy 40 let a zda se ze jeste nemaji dost..No mimo zakon je nikdo nepostavil- v ramci uzasne ceske demokracie ktera je sama o sobe takovym fenomenem ze mu nelze rozumet-tak proc by to balili..maji zelenou..rudy tvare
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice MIREK 24.03.2008 09:10
Bravo.Ale tenhle národ se už na nohy nikdy nepostaví. Proč?Je to zkorumpovaný,závistivý,hloupý komunistický odpad.Ale v něčem je přece jen schopný.Zaprodat se náckům,amíkům a třeba i ďábloj.A stěžovat si na toho,komu dají hlas u voleb.Tenhle národ si demokracii opravdu nezaslouží.On ji nezvládne.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice josef strakapoud 24.03.2008 08:44
bingo..konecne to nekdo rekl-vsici jste tam zodpovedni za to na co si ted narikate.Ale to je ryze ceske-vymyte mozky bolsevikem-temer nikdo nechce prijmout zodpovednost za nic, porad se ceka co TAM NAHORE udelaji..toho vyuzivaji prave ti co tam nahore prave jsou nebo se tam zrovna chystaji-a proc ne?Je to preci tak snadne ovladat narod ustrasenych paranoidnich loutek ktere se boji byt zodpovedne za svoje zivoty a za svoji budoucnost..proc taky ze?ONI to TAM nahore prece musi nejak vyresit..a kdo je voli ze jsou ted tam nahore?To uz se v cesku da volit sam sebe?Myslim ze ne-je to jen dusledek toho 40 leteho brain washingu co tam komunisti systematicky pachali.Davam tomu tak 50 let na vyleceni ale to uz nebude cesko-ceskem,bude rozprodany-rusum,nemcum a dalsim a dalsim kteri to tam v minulosti uz nekolikrat okupovali.Cesko skoncilo 1.republikou pak uz se nikdy nepostavilo na vlastni nohy.Drzim vam palce a verim ze to tam uchopite jednoho dne do svych rukou-kdyz ne tak Buh s vami...
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Ema 23.03.2008 08:38
Tak přesně tohle,až na zakoupení toho pozemku,jsme udělali.Navozili písek,zrekonstruovali prolézačky,vše dali do pořádku.Za pár let,nám to město srovnalo se zemí.Nevím,jak to je,ale pochybuji,že prostory mezi paneláky město odprodá soukromým osobám.Jestli by to bylo možné,zamlouvám si ten plac uprostřed sídliště.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA kocourek 22.03.2008 18:47
Souhlasím s Vámi.Velmi dobře nasané.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Marten Nový 21.03.2008 16:30
Tak se směj, to odráží aspoň tvoji úroveň. Nevím, kde si přišel na to,že každý kdo fandí strážníkům, musí být strážník. Upozorňuji tě, že nejsem strážníkem Městské policie v Chrudimi. Tebe přesvědčovat je však zbytečné, ale to je tvůj problém.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA beni 21.03.2008 12:06
Musím se Vašemu příspěvku zasmát,strážníci fandí sami sobě.hm,hm
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Marten Nový 20.03.2008 15:25
Tohle je silný kafe. Tento příspěvek je hrubý až vulgární a hlavně nepodložený. Mistře, kdyby byla známa tvoje identita, tak bys takový mistr nebyl. Urážet a napadat umí jenom primitiv. Pokuď máš důkazy o svém tvrzení, tak podej trestní oznámení. Pokuď ne tak radši mlč, neboť tvé jednání je obžalovatelné. Pepo Kudrnko v tomto městě žijí i slušný lidi, kteří ti fandí. Hlavu vzhůru. Pepo radím ti podej trestní oznámení na neznámého pachatele za pomluvu. Myslím si, že až se to začne vyšetřovat, tak se záhy zjistí totožnost toho místra, který zde vystupuje pod mnoha jmény. Možná někteří budou překvapeni, kdo to vlastně je. Myslím si, že strážníci překvapeni zas tak nebudou. Někteří dle jeho způsobu psání tušíme o koho jde. Tuto figurku všichni dobře známe. Mistře staré časy se nevrátí, nech spát minulost. Strážníci mají náročnou,zodpovědnou a pro nás občany potřebnou práci, tak je nechme jí v klidu dělat. Pořádek a bezpečnost na ulici je jedna ze základních lidských potřeb. Jinak zavládne anarchie. Přesto, že někteří nadáváte na strážníky, tak jejich práci potřebujeme všichni. Chlapy od MP, já vám fandím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Starosto, odejdi? Lucas 19.03.2008 02:09
Když je pan Beránek tak čestný, tak by mohl vysvětlit, jak byla zametena kontrola z kraje na hospodaření gymnázia. Nebo už zapomněl?
Reagovat na tento příspěvek
 
Starosto, odejdi? Georgina 18.03.2008 22:40
A kauza pokračuje...na tohle se dá snad říct jen jediné - Beránku, odejdi.... Starosto, odejdi Starosta Chrudimi má opustit dozorčí radu opatovické elektrárny Chrudim - Rozhádaná ODS v Chrudimi se zřejmě chystá spáchat harakiri. Starosta Chrudimi Jan Čechlovský dostal od rady místního sdružení ODS ultimátum, aby do třiceti dní opustil funkce ve dvou firmách, v nichž nemá město podíl. A protože pravděpodobně neodejde, bude mu hrozit stranický trest. Jednou z variant je i vyloučení. „Chceme, aby politika byla čistší,“ řekl Eduard Beránek, předseda Místního sdružení ODS Chrudim. Ten považuje starostovo působení ve firmách za střet zájmů. Čechlovský společně s primátory Hradce a Pardubic dostává ve společnosti International Power Opatovice ročně několik set tisíc korun za „řízení“ opatovické elektrárny, i když akcie města už před deseti lety Chrudim prodala britskému investorovi. Obyvatelé Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi jsou největšími odběrateli tepla z elektrárny a firma chce mít s radnicemi dobré vztahy. Čechlovský navíc sedí i ve Vodárenské společnosti Chrudim. „Měl by tam být odborník a ne politik, který sedí na dvou židlích a hájí zájmy města i té firmy,“ řekl Beránek. „Vedení místního sdružení definitivně zešílelo, na příštím jednání rada zřejmě vyhlásí válku Spojeným státům,“ glosuje to nejmenovaný člen ODS z Čechlovského frakce. Čechlovský nechce říct, jak s ultimátem naloží. „Mám na to přece třicet dní! Podle zákona nejde o střet zájmů, to v žádném případě, nechal jsem si udělat právní rozbor,“ uvedl. Otázka je, co se stane, až Čechlovský místní ODS neposlechne. A co udělá sdružení s dalšími neposlušnými chrudimskými politiky, které vyzvalo, aby za zastupování města ve firmách přestali brát peníze. „Je jasné, že by se s tím něco muselo dělat. Věřím ale, že dotyční výzvy uposlechnou,“ řekl Beránek. „Jedním z důvodů pro vyloučení je fakt, že člen nedodržuje usnesení orgánů strany. Ovšem to je řešení extrémní,“ řekl člen chrudimské ODS, který nechtěl být jmenován. „Jsem rád, že něco takového v ČSSD nemáme,“ řekl chrudimský zastupitel Jaroslav Trávníček. Nově zvolený předseda krajské ODS Daniel Petruška chce zasáhnout, hádky na veřejnosti se mu nelíbí. „Potřebuji se osobně sejít se zástupci obou stran a pokusím se je přimět, aby se domluvili na nějakém rozumném řešení, které nebude poškozovat ODS,“ uvedl. Dodal, že obecně nemá nic proti tomu, aby zástupci města seděli i ve firmách, kde město nemá žádný majetkový podíl. „Nevidím v tom žádný zásadní problém,“ uvedl Petruška. Spory v chrudimské ODS se objevily už před komunálními volbami v roce 1996. Čechlovský kandidoval jako lídr ODS, ale ředitel chrudimského gymnázia Eduard Beránek z ODS vedl vlastní kampaň a získal nejvíce preferenčních hlasů. Beránek se přes své úsilí nestal starostou, ba ani členem rady. Teď se zdá, že jeho příznivci to Čechlovskému vracejí. Nepodpořili ho v primárkách ODS před volbami do krajského zastupitelstva a nyní mu jdou po krku kvůli penězům, které bere za působení v opatovické elektrárně. Jde tedy o mstu? „To odmítám. Chci, aby věci byly průhlednější a jasnější, nechci rozkol ani konfrontaci, jsem velmi loajální člen městského zastupitelstva,“ uvedl Beránek. *** „Měl by tam být odborník a ne politik, který sedí na dvou židlích a hájí zájmy města i té firmy.“ Eduard Beránek Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203  202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.