Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Nový supermarket u Píšťov ABC 15.04.2008 08:50
podívejte se na : http://www.chrudim-city.cz/public/file/pard8-6.pdf je tam vidět, kde je obchoďák, kde RD, kde zeleň a zjistíte jak a co je rámcově. Jinak dnešní cesta do Píšťov bude po ukončení výstavby domů i obchoďáku jen pro cyklo a pěší.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov Bublina 15.04.2008 07:58
Dobrý den všem.Zajímalo by mě,kdo z diskutujících viděl plány a ví,proti čemu vlastně protestuje.Já je taky neviděla,ale domnívám se podle dlouho neobdělávaného kusu,že se jedná o ani ne půlku celého pole.Čili odhadem o 100m(?)délky a potom už zase bude klidná zóna jako teď.Nevím,jestli se kolem toho nedělá větší humbuk,než to zasluhuje.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov filek 14.04.2008 22:06
Napadlo tě někdy, že přemostění železniční trati u kasáren vyřeší v budoucnu (1. etapa obchvatu 2011) ucpanou křižovatku u Guláška ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov shot 14.04.2008 21:58
Ano, asi ty hyper a super markety patří k obrazu dnešní společnosti. Nic proti nim. Ale sám uvádíte, že lidé a zejména ti starší uvítají, že se nemusí plahočit do kopce či vozit půl dne MHD. No a zde jsme u problému. Lidé ze sídliště U Stadionu mají velku na výběr, nedaleko Plus, Peny, Kauflad, Hypernova. Obdobně obyvatelé sídliště u hasičárny. Ale co ti ostatní? Ti nejsou chrudimáci? Co Leguma, Rozhledna, Větrník. A co přilehlé obce, kam ani MHD nezajíždí a nebo velice sporadicky. Ti všichni musí nejen přes ulici, ale někteří navíc přes velmi frekventovaný průtah Chrudimí. Ti se již mohou někam plahočit či strávit příjemný půlden v MHD. A v tom je nekoncepčnost. Půlka chrudimáků bude chodit na nákupy na druhý konec města. Ať nikdo nevypravuje, že pokud v územním plánu bude místo pro občanskou vybavenost např. na Rozhledně, že investor odejde stavět svůj obchodní dům třebas do Lukavice, protože mu to U Stadionu město nedovolí. Navíc výstavba tohoto obchoďáku vyžaduje výstavbu nové silnice, přemostění žel. trati a to vše bude stavět a financovat město. A archeologové? Ti budou rádi bádat i jinde.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov Rostislav Vondra 14.04.2008 16:52
Dovolte mi, abych na tomto místě prezentoval také svůj názor. Osobně se domnívám, že zde, lidově řečeno, děláme z „komára velblouda“. Sám rozhodně nejsem zastáncem překotné a bezhlavé výstavby nejenom obchodních center, ale v tomto případě výstavbu obchodního domu i s dalšími objekty a infrastrukturou plně respektuji. Ano, někdo může říci, že v našem městě je již dostatek staveb podobného typu, ale pro nás občany jenom dobře. Vždyť jde o konkurenční boj a z toho může mít běžný člověk jedině užitek. Navíc tento druh výstavby k podobně velkému a důležitému městu určitě patří. Tyto stavby naprosto přirozeně a logicky dotváří funkční koncept větších sídlišť, U Stadionu nevyjímaje. Nevidím nic proti, když u jednoho z největších (ne-li největšího) sídliště ve městě vyroste hypermarket. Vždyť lidé (zejména ti starší) tuto věc uvítají. Proč mají nakupovat v „Samce“ (pohrobku socialismu), anebo chodit do kopce do Plusu a vzdálenějších nebo se vozit půl dne MHD, když „překročí“ silnici a mají hotovo. Pořád se ošíváme nějakým sociálním soucítěním apd. a když se tedy máme projevit… tak nic. A co životní prostředí a procházky ? Neznám samozřejmě detaily projektu, ale co jsem měl možnost si přečíst, tak téměř ¼ plochy má být nezpevněná a nemyslím si, že zhruba stometrové sousedství komerční plochy a obytné zóny je tak nepřekonatelným problémem, jak tu někteří líčí. Myslím si také, že nebude žádná těžkost případně tuto plochu od cesty do Píšťov nějakým způsobem odstínit. A pak je vše jak má bít – bezproblémová a příjemná procházka podél řeky. Kdyby se takto někteří urputně starali třeba o Wiesnerův parčík, daleko cennější místo ve středu města, které by vedle rušné komunikace bylo ideálním odpočinkovým místem a vytvářelo proti ní jakousi přirozenou bariéru (nemluvě o stavu zdejších historických iluzivních bran). Ne, musíme chránit plevelem zarostlou plochu vedle napůlvytížené radiální komunikace. Proč napůl ? Protože si myslím, že i kdyby počet automobilů s touto akcí narostl – a to je nepochybně jisté - tato komunikace rozhodně nevytvoří dopravní kolaps podobný oblasti Svatojánského předměstí, jelikož zde nejsou problémy s tranzitní dopravou. A nakonec, nebuďme též sobečtí vůči českým dějinám a dopřejme archeologům využít této výjimečné příležitosti doplnit možný střípek do tajů naší historie. V pondělí po osmé nashledanou.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov Lukáš Maier 14.04.2008 12:49
PETICE je na světě!!! Kdo bude chtít pomoct, tak ať pošle na mail Maier.L@seznam.cz kontakt, nejlépe mobil a domluvíme se. Dnes jdu hledat podpisky na fiťák, a to cca. od 14:00 hod. do 16:00 hod. a pak snad i navečer. Poznávací znamení : světlé vlasy na ježka, in-line brusle, tm. kraťasy, černé triko nebo zeleno-šedá bunda + batoh
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov Lukáš Maier 14.04.2008 12:39
Zdravím. Já jsem dopis nejprve adresoval na radnici a poté jsem jej překopíroval sem, do diskuze. Pokud se dočkám reakce, samozřejmě jí sem dodám. Jinak dnes jsem vytvořil PETICI. Odpoledne vás možná potkám na FIT-OKRUHU (od cedule s plánkem okruhu - až po most u Janderova), kde budu oslovovat kolemjdoucí a také navštívím lidičky bydlící přímo v Píšťovech.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov janek 14.04.2008 08:40
Lukáši udělal jste mi radost. Čím nás," svobodných bělochů" bude víc, tím hůř se bude vládnout všem těm, kteří v TOM už umějí chodit. Ovšem, pokud zde naleznu odpověď pana starosty-který se o vašem dotazu zde jistě dozví!!! půjdu se slavnostně zapsat do Sokola!! Na veřejném projednání 21.4. v 08.00 hod. by neměl chybět nikdo, komu jde o naší věc. Jde o nás...Náš názor-názor voličů-by měli slyšet...
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov ivulet 14.04.2008 08:22
Chtěla bych se zeptat, jestli tedy existuje již nějaká petice proti výstavbě obchodního centra u Píšťov nebo je již pozdě? Určitě bych ji podepsala a nemám strach, že by se nesehnalo dost dalších lidí, kteří by toto také podepsali. Úplně mě vyděsil názor někoho pod přezdívkou "Crosi" - tohle nemůže myslet vážně, prý je tu málo obchoďáků a už aby tu stál....???!!! Jestli tu má "Crosi" málo obchoďáků, tak se může přestěhovat někam, kde jich má vícÚsměv Můj názor je takový, že rozhodně Chrudim netrpí nedostatkem super-hyper-mega marketů - jen obyvatelé sídliště na Rozhledně jsou na tom poněkud hůř, těm bych tam nějaký market i přála, aby se nemuseli handrkovat pod kopec pro nákup a ti jedinci, kteří nevlastní auto, musí spoléhat na MHD anebo chodit do posilovnyÚsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov ivulet 14.04.2008 08:08
To si děláte legraci? V Chrudimi je supermarketů víc než dost, ale tam, kde by měly být, bohužel nejsou, např. na Rozhledně nebo na Větrníku - tam bych ten supermarket opravdu pochopila, ale u fitokruhu to nejsem schopná pochopit, tam se odjakživa chodilo na procházky s děckama, s pejskama a hlavně taky sportovat, potom nechápu, proč by tak klidné místo (myslím, že už bohužel jediné v Chrudimi) měl hyzdit další obchoďák - a ano, samozřejmě že chodíme taky do obchodu pro nákup, ale o tom se tu teď přeci nebavíme!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov Lukáš Maier 11.04.2008 19:01
Děkuji všem za reakce do diskuzního fóra. A to i ty pozitivní i negativní. Reakce -janka- mě navnadila k tomu, aby jsme oslovil našeho pana starostu a jsem zvědav, zda se zde objeví jeho názor na tento problém. 21.4.2008 v 08:00 hodin se na určitě půjdu podívat na veřejné zasedání na místě výstavby. Rád se zde setkám se všemi, kdo s výstavbou nesouhlasí a nebojí se vyjádřit svůj názor. Pokud se někdo myslí, že má smysl sepsat do 21.4. petici, ať se ozve, rád se připojím k sbírání podpisů. Znění e-mailu: Vážený pane starosto, nikdy jsem neměl potřebu psát na úřady, radnice apod., ale když jsem se dočetl o chystané stavbě supermarketu a benzínové stanice v Píšťovech, tak Vám musím říct, že jsem byl přímo šokován. Je to jediné místo, kde se dá v Chrudimi v klidu zajít na procházku, proběhnou se, vyrazit s kočárkem či s dětmi na bruslích. Rozpoutal jsem tak diskuzi na http://chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=10280#focus Byl jsem překvapen, kolik lidí je proti plánované výstavbě. Zkuste se, prosím, do fóra začíst a vyjádřit zde svůj názor a důvody, které Vás a ostatní radní k takové šílenosti vedou. Nás, normální občany Chrudimi, by velmi zajímalo, kdo z radních byl pro a proti stavbě. Pro mnohé občany by to byl signál, komu z radních na Chrudimi a jejím prostředí záleží a komu nikoliv. A hlavně koho v příštích volbách volit. Děkuji za Váš čas, který jste věnoval tomuto mailu. Lukáš Maier - Chrudim
Reagovat na tento příspěvek
 
Slečna z Větráku... cherokee 11.04.2008 18:50
je to začátek příjmení, na zvonku to najdeš
Reagovat na tento příspěvek
 
Online měření teploty v Chrudimi Administrátor 11.04.2008 15:36
 Ve spolupráci s firmou Omegaplus Chrudim s.r.o. jsme pro vás připravili online teploměr. Na stránce s předpovědí počasí naleznete také denní/týdenní/měsíční a roční průběhy teploty.
Reagovat na tento příspěvek
 
Slečna z Větráku... ANO 11.04.2008 13:18
 
Slečna z Větráku... sauber 11.04.2008 07:47
Cherokee děkuji moc, prosím co znamená to Ba.....?
Reagovat na tento příspěvek
 
Slečna z Větráku... cherokee 11.04.2008 07:05
Větrník 1206 a je to druhý nebo 3 patro, Ba......
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov janek 11.04.2008 06:24
Na otázku proč tomu přikyvují ostatní radní, jste si odpověděl sám. Psát o tom, koho zastupují, kdo je tam delegoval, čí zájmy mají hájit, je volovina stokrát omletá. Když my (voliči) budeme mlčet-budou si dělat, co chtějí oni. Ve svém zájmu. A to úspěšně dělají. Musíme od svých zastupitelú vyžadovat práci pro nás! Od toho tam jsou! Měla např.nějaká pol.strana ve volebním programu super obchod?,,,,,,,,,atd.... Radnice by měla na svých stránkách zveřejnit mejly zastupitelů)-kontakty na radní máme-NIC nám nebrání se JICH ptát na všechno co nás zajímá! Oni jsou naši zaměstnanci.Strach a bázeň stranou-nám jde o místo kde žijeme o náš domov.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov shot 10.04.2008 21:03
O tom ani tak nerozhoduje nikdo jiný, než pár úředníků ve spolupráci s některými radními. Protože jen a jenom územní plán určuje kde je co možné postavit. No a je-li jednou oblast schválena jako rekreační, pak se tam schválí bytová výstavba a nakonec něco superhypermulti, s přemostěním trati a vedením silnice k letišti a dále na Skřivánek, tak je nutno vždy změnit územní plán. A to se stalo docela nenápadně před nedávnou dobou. Směrem za Hypernovou k plánovanému obchvatu má být zase bytová výstavba. Takže vždy pár rodinných a obytných domů, průmyslová zóna, hypermarket a pak se hledá kudy k tomu cestička. To je územní plán Chrudimi. Dělaný ne podle plánu rozvoje města, ale zřejmě jediným kritériem je - kdo dá víc. Jenom stále nevím, proč tomu přikyvují ostatní radní. Zda z hlouposti, lenosti či za peníze. Jak si to jinak mohu vysvětlit?
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA shot 10.04.2008 20:44
A jak se to hezky rýmuje co? Červenka, Kudrnka, nebo Dolníček, Řezníček - inu pěkná skládanka. Nebo motanice?
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA moře 10.04.2008 20:10
parapaku,opravdu jsi to již přehnal!!To jsem od tebe nečekal,Vždy jsi tvrdil něco jiného,proč jsem nevěřil,co jsi zač.A tolik jsem slyšelKolik slušných kluků muselo odejít a toho-kamaráda který v tom s tebou jede a asi také jel??Je mě Vás obou,je vás víc?Líto a to moc.Brzy bude konec,nepomůže ani admin.,Operátor!Věř!Daří se pouze dočasně.Vše má začátek ale i konec.Kostky jsou vrženy.Hezký zbytek ubohého života!Na ty strážníky se opravdu vy...,také nech konečně toho, kdo za tebe musel vše dělat tvoji práci.Věřím,že se brzy setkáme a již ti nepomůžou ti o kterých jsi to vždy opíral.Od tvého kamaráda bych podobné, nikdy nečekal.Sám velice dobře ví ,jak to vše bylo,jak dopadl,a proč,má se v tom někdo hrabat? má rozum,vím ,hrabe ti nedivím se máš hodně času.Je mě vás obou strašně líto,o co vám jde??To opravdu je J.Kudrnka co píšeš.Máš tak krátkou paměť?Jistě ti ji někdo připomene.Brzo.Hezký večer a hodně štěstí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA paparak 10.04.2008 15:43
Važ slova tady když někdo něco řekne proti měšťákům tak je hned Červenka,Dolníček atd.Jinak s tím parkováním máte pravdu,je to katastrofa.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov Georgina 10.04.2008 13:44
No, myslím, že už je "vyhulíno"...Bohužel, škoda http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=085&r=mfpardubice&c=951204 Zajímalo by mě, jestli se dají někde zjistit názory všech radních na tuto problematiku. Myslím, že by to třeba mohlo pomoci lidem rozhodnout se před dalšími komunálkami, protože tohle bude velkým trnem v oku všech a jen tak se to pod stůl nezamete...
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov janek 10.04.2008 12:49
Chrudim má tu smůlu-či štěstí, že je to spádová oblast směrem Hlinsko, Hrochův Týnec, kde žije dost lidí na to, aby v Chrudimi uživili ještě několik supermarketů. O tom, zda ano, či ne, my nerozhodujeme-dokonce ani o tom, kde budou stát. O tom rozhoduje radnice, TRH a prachy....bohužel...Máme, co si zasloužíme.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov Eva Pol 10.04.2008 11:02
Dobrý den, souhlasím zcela s názorem pana Maiera. Je mi líto, že by se tato oblast měla tak zásadně změnit k horšímu a jsem proti výstavbě. Už i kvůli svým malým dětem! Vždyť to je opravdu jedno z hodně mála míst v Chrudimi, kde se dá s dětmi v klidu procházet nebo si zasportovat v přírodě, aniž bych musela odjíždět někam daleko za město. Nejsem také rodačka, ale Chrudim jsem si i s jejím okolím zamilovala a tato její změna- to snad né!
Reagovat na tento příspěvek
 
Aerobik LuckaO 09.04.2008 16:02
zkus na www.wellnesschrudim.cz do fitka nad lékárnou je nutné se objednat a je to celkem bez šancí tady to je v bývalém pivovaru a místa je dost.Cvičí se step aerobic,p-class,boubelky,fit ball,a bude i dance aerobic.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Katatonia 09.04.2008 08:55
Jak jinak, Pepíku? Defenestrací jako za krále Václava IV.....joke....
Reagovat na tento příspěvek
 
Slečna z Větráku... sauber 08.04.2008 23:47
Nezajímá mě ani městská policie, ani to zatracený parkování i supermarketů je už dost. Chtěl jsem se optat, jestli někdo náhodou neznáte jednu sličnou slečnu z Větráku, vysoká, tmavovlasá, věk tak cca 19-22,viděl jsem ji s rotwailerem a jezdí starším BMW, myslím že šedé barvy (typ E30). Pokud víte, dejte vědět, odměna jistá:)dík předem
Reagovat na tento příspěvek
 
Akce M.P. v Chrudimi shot 08.04.2008 22:27
 
Nový supermarket u Píšťov shot 08.04.2008 22:26
Ale pane Ročku, jakápak inspirace. To by bylo jen přidání práce a navíc o všimném ani zmínky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA shot 08.04.2008 22:23
To, že by MP v Chrudimi mohla podávat lepší výkony, o tom není pochyb. Např. nevím, jak je to možné, ale v Husově ulici (od Bohemie k Borzně) je obytná zóna. A v obytné zóně mají auta parkovat pouze na vyhrazených parkovištích. A tento prostor má MP pod neustálou kontrolou kamerou. Vždy, kdykoliv tudy procházím, parkují auta na ulici mimo parkoviště, téměř vždy stojí jedno v křižovatce, nebo alespoň na přechodu. MP si toho nikdy nevšímá - asi programově. No a pak pokutují ty, kteří si přijedou pro balíček či doporučený dopis na poštu. Inu máme v Chrudimi dvojí metr na přestupky. A platilo to za Červenky a platí za Kudrnky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Lebduška Josef 08.04.2008 18:35
To s tím zlodějem, to je pravda?
Reagovat na tento příspěvek
 
Akce M.P. v Chrudimi MIREK 08.04.2008 09:53
Tento týden si můžete popovídat s policajtama. Třeba o parkování nebo o p.Červinkovi.Třeba se toho dozvíte víc,než na tomto foru.Hezký týden.A parkujte podle předpisů.
Reagovat na tento příspěvek
 
Aerobik Bublina 07.04.2008 13:51
 
Aerobik S@rk@ 06.04.2008 20:26
Zdravím všechny sportovně založené chrudimáky, před půl rokem jsme se přistěhovala do Chrudimi a doposud jsem se nedopátrala, zda tu někde probíhají hodiny aerobiku. Můžete mi někdo poradit? Popřípadě doporučit jiné sportovní aktivity? Moc Vám všem děkuji za příspěvky!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA paparak 04.04.2008 22:20
Vidím,že když tady někdo něco napíše špatného o měšťákách tak je hned zle,že by nám opět napsal náš stálý dopisovatel strážník.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA Marten Nový 04.04.2008 20:26
Nevím teda, kdo jsi. Řekl bych, že jeden a tem samej. Prostě ukřivděnej a hlavně zamindrákovanej. Hlavně takovej primitivům jako ty asi nedochází kolik lidí ročně zemře v důsledku dopravních nehod, jak je rychlá jízda autem nebezpečná pro ostatní účastníky silničního provozu. Vražd je kolem cca 180, ale mrtvých na silnici cca 1400 lidí ročně. Pořád myslíš, že rychlá jízda není nebezpečná. Stačí si přečíst statistiky, jestli to vůbec umíš. Děláš chytrýho, ale jenom dokazuješ opak. Uč se, získej informace a pak teprve kecej paparaku nebo jak si říkaš. Samozřejmě pokaždé jinak. Tvé články jsou tak průhledné, že je hned poznat, že se jedná o jednu osobu.Jinak kecáš, že si čekal na MP, zkušenosti jsou takové, že jsou všude nejpozději do pěti minut a mnohem dříve než PČR. Jinak tady rozšiřuješ dezinformaci. Já vím a ty taky, že tu pohádku co tady vyprávíš, je lež.Víš proč to vím?. Šel jsem okolo a něco člověk viděl i slyšel, ale bylo to úplně všechno jinak. Mě by zajímalo, proč se tady od jisté doby jedna a tatáž osoba naváží do Josefa Kudrnky. Ptám se proč? Myslím, že všichni si všimli, že je to tak měsíc poté co odešel ze svého místa bývalý vrchní strážník. Slyšel jsem, že pan Červenka pracoval snad nějaké splátkové společnosti v Pardubicích. Tam záhy zjistili, jak je "kvalitní" pracovník a musel po měsíci odejít. Od té doby je "zaměstnance" největší firmy v ČR, která příbírá neustále pracovníky a pobočku v Chrudimi na Pardubický ul. a jmenuje se Úř.. pr... Jinak přestaň čeřit vodu, je to půl roku a jsou důležitější věci, než tvoje dotčená ješitnost. Hou - domluvil jsem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Lebduška Josef 04.04.2008 18:15
A znáte nějakou jinou cestu, jak dostat např. bod parkování do programu města, do rozpočtu atd? Jak jinak dát politikům, kteří zdávají práci úředníkům, najevo co by měli dělat? Jedině snad na takovýchto setkáních a na zasedání zastupitelů. Až bude pravidelně chodit skupina 50 občanů na zstupitelstvo a bude o tomm problému diskutovat, tak se možná ledy hnou.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Daniela 04.04.2008 16:50
Neodolám a musím se zastat "těch z baráku". Myslíte si snad, že se špatně parkuje jen na sídlišti? To jste na velkém omylu. V naší čtvrti na Novém městě také hledáte místo k parkování velice těžce, jelikož šíře vozovky Vám to mnohdy ani neumožní. Parkoviště tu totiž neexistují vůbec.... Stejně jako dětská hřiště. Ta se stavějí za spol. peníze také hlavně na sídlištích.Tak si tam hold musíme dojet.Ale čekat, že město Váš problém vyřeší za naše spol.peníze je velmi pohodlné.A svádět problém na minulý režim? Buďte rádi , že máte kde bydlet a aspoň nějaké parkoviště.Problémy se musí občané naučit řešit sami a ne zanadávat na internetu a sedět doma na zadku a čekat, jak to někdo zařídí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový supermarket u Píšťov Jan Roček 04.04.2008 07:46
Ale radním a městským úředníkům se asfalt, beton a výfuky aut líbí! Zastupitelům také. Oni navrhli a schválili územní plán, který výstavbu v této lokalitě umožňuje. Jak na to jdou v zahraničí? Inspirující nápady pro naše komunální politiky: http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/svetova-ekonomika/clanek.phtml?id=601451
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Katatonia 04.04.2008 06:29
Ale no tak Pepíku, oni to na radnici dobře ví, že na sídlištích není soulad mezi počtem vozů a počtem parkovacích míst, že by nevěděli o fungování městské policie a o informacích, které jim tato sděluje ohledně počtu výzev, které se týkají špatného parkování na sídlištích? Tento problém už není nutné někde nadnášet a pořád jej opakovat dokola lidem z radnice, teď už je to ve fázi, kdy lidé očekávají řešení - jak bylo napsáno dříve, třeba konkrétně na sídlišti U Stadionu - tam už se město dávno sešlo s občany, už se diskutovalo včetně návrhů na úpravy v rámci sídliště........ Pepčo, to není o tom radnici neustále opakovat problém, který zde pořád existuje a o kterém ona dobře ví, to je o tom, jestli radnice pro řešení parkování (a nejenom toho) na sídlištích udělat něco chce a nebo nechce!
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Lebduška Josef 03.04.2008 17:56
Shodou okolností včera proběhlo setkání obyvatel města v rámci programu Chrudim zdravé město - omlouvám se, ale přesný název programu nevím. Bylo organizováno městem a protože se zajímám o dění v našem městě, šel jsem tam hlavně ze zvědavosti. Setkání bylo kupodivu velmi zajímavé. Přítomí občané měli možnost vyjádřit se k problémům, které jim ztěžují život a které by, dle jejich názoru, město a volení zástupci měli řešit. Bylo vybráno 10 problémů, které se přítomným zdály nejpalčivější. Ačkoliv je zde veliká diskuze o parkování na sídlištích, kupodivu nikdo z přítomných na setkání tento problém nenadnesl. Je jenom škoda, že diskuze probíhá jenom zde. Nebo opravdu všichni čekají, až to za ně někdo vyřeší?
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA paparak 03.04.2008 16:30
1.Dneska jsem si přečetl rubriku,kterou napsal vrchní strážník městské policie p.Kudrnka a to pod názvem Zvlášť závažné případy.Zde se odráží Vaše absolutní neprofesionalita.Než jsem ji začal číst myslel jsem si,že tam najdu nějakou tretnou činnost.No bohužel místo toho bylo psáno o tom,že městská policie se zaměřila na měření rychlosti a kolik lidí chytla při překročení rychlosti.Pro mě jako řidiče je to urážka kdybych se do této rubriky měl dostat.Domnívám se,že ten kdo překročí rychlost tak není hned vagabund. 2.Pak mě ještě zaujalo těch 217 lístečků pro řidiče,kteří se něčeho dopustili,zajímalo by mě kolik z toho jste si jich dali sami sobě nebo úředníkům MěÚ. 3.Po Chrudimi se teď mluví o zákroku nebo nezákroku strážníků městské policie.Zkusím to popsat. V jedne z provozoven ve Filištínské ul.došlo ke krádeži. Zloděj byl chycen lidmi na Resselově náměstí a to přímo pod okny městské policie.Poté se obrátili telefonicky na městkou polici o pomoc.Strážníkem bylo sděleno,že nemá nikoho kdo by jim mohl pomoc a ať ho drží dokud nebudou moc přijet.To by tam mohli také čekat do zítřka.Když jim tedy nemohli pomoc strážníci museli se obrátit na Policii.Ta hned přijela poděkovala a zloděje si odvezla.K čemu máme městskou policii,když nám není schopna pomoci ve chvíli,kdy nám jde třeba o život.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA qpc 02.04.2008 20:17
Ano, předkládat konkrétní řešení je jistě vhodné. Je však třeba si uvědomit, že jsme na diskusním fóru - ne na místě, kde se věci skutečně vyřeší. Pokud na tomto fóru někdo očekával vyřešení problému parkování na sídlištích, čekal zřejmě něco nemožného.Zde můžeme maximálně napsat svůj názor, pokud má někdo potřebu řešit-musí se obrátit na patřičná místa a konat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA kareboro 02.04.2008 13:01
Dobrá, když konkrétní řešení tak tady uvádím emailovou adresu speciálně založenou jenom pro tuto záležitost. chrudim.parkoviste@seznam.cz Na tuto adresu se mohou hlásit lidé, kteří by rádi začali řešit problém s parkováním v chrudimi i když to bude něco stát. Docela se mě osobně dotýká, že se tady prezentují lidé z paneláků jako sociálové, že chtějí vše zadarmo a nic pro změnu nechtějí udělat. I člověk z paneláku může mít dost peněz, jako ty co se tady prezentují jako "já u baráku musím ,já,já,já ...........atd.
Reagovat na tento příspěvek
 
GJR Wendy 02.04.2008 10:55
Zkušenosti s GJR: většina učitelů jsou "jen" lidi a tak se může stát, že si s někým nepadnete do noty. Je pravda, že jsem zažila pár těch, kteří jednali se studenty podle toho jakou funkci či povolání mají jejich rodiče. Nicméně pokud jde o přípravu na VŠ, myslím, že nelze volit lépe.
Reagovat na tento příspěvek
 
GJR Katatonia 02.04.2008 06:52
Ahoj Vute, přikládám již jeden pokus o evokaci diskuse na téma GJR. Ani jedna reakce, kamaráde, holt lidi v CR mají asi z někoho strach a píchat do vosího hnízda se třeba nevyplácí, ono demokracie má několik tváří! Téma: A co gymnázium?! Odesílatel: Bond Datum: 23.01.2008 22:37 Zdravím lidičky. A jak jste spokojeni s výukou a přístupem pedagogů na chrudimském gymnáziu? A je jedno zda se jedná o rodiče či studenty.
Reagovat na tento příspěvek
 
Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA Katatonia 02.04.2008 06:50
Ano, souhlas, konkrétní řešení je lepší než debata, která nikam nevede, než reakce na lidi, kteří při náznaku řešení neustále opakují věty typu: to by se lidem z paneláků líbilo nebo proč by mělo město zvýhodňovat lidi na sídlištích, ať si postaví sami..... Je to přesně, jak Ema píše, komanči to neodhadli, hlavní bylo stavět byty za každou cenu bez ohledu na zázemí pro bytové domy, a tak tady nejen na CR sídlištích máme problémy nejenom s parkováním. Co se týká sídliště U Stadionu, na radnici mají od občanů mnoho konkrétních nápadů a námětů, jak situaci řešit (jako výstup ze setkání s občany sídliště, které se týkalo koncepce úpravy tohoto sídliště), tak proč jim to pořád opakovat na nových a nových setkáních? Nebo se to do nich musí natvrdo a nahlas prát všude, kde se setkají s občany, protože jinak nechají problémy vyhnít?
Reagovat na tento příspěvek
 
GJR vutdream 01.04.2008 23:31
Ano, tak to je obecne platnej fakt, ze predpokladamli studium na vejsce tak se budu hrabat na gympl. Jde mi spis o spokojenost jako takovou. Spokojenost studentu nebo rodicu, spokojenost s volbou teto konkretni skoly ;)
Reagovat na tento příspěvek
 
Vrchni stražník ČERVENKA,již civilem ČERVENKA paparak 01.04.2008 20:39
To,že na Resselově nám.parkují zadarmo strážníci s vrchním strážníkem p.Kudrnkou už není nic nového.Jen mě mrzí,že s tím nic p.Kudrnka neudělal.Jsem,ale zvědav co udělá p.starosta Čechlovský s uředníkama,kteří parkují nejen zadarmo na zmíněném parkovišti,ale do konce i za kostelem nebo před poštou,kde porušují dopravní značku pěší zóna.Ptám se tedy jak je možné,že strážníci tyto úředníky neřeřeší,nebo je slepě přehlíží jako svoje vozidla.Když si spočítám pracovní dobu úředníků a strážníků tak je nevěřitelné o jakou sumu peněz město přichází.Pane starosto stále brečíme,že v centru města je málo parkovacích míst,tak proč Vaše ovečky neplatí a my slušní lidé ano.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové vedení radnice Bond 01.04.2008 17:27
No čekal jsem trochu víc. Nyní jsem si ale uvědomil, že není od koho. Jak bylo řečeno v jednom starém filmu:"Osel zůstane oslem a pařez pařezem".
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204  203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.