Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT filek 23.07.2008 09:10
To je jedno. Je to docela zajímavý a jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet.
Reagovat na tento příspěvek

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Boban 22.07.2008 23:53
Selfpromo? Citace sebe sama? PR na objednávku? Platí Milan Kušta nebo Láďa Libý?

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Oponent 22.07.2008 18:46
Podnikatel Kušta: Družstvo neplnilo úlohu bílého koně! Týdeník Pernštejn 21. 7. 2008 Ve městě se poslední týdny nemluví o ničem jiném, než o reportáži České televize, jež obvinila bývalého starostu a nynějšího poslance Ladislava Libého, že napomohl družstvu Agrospol Eco a místnímu podnikateli Milanu Kuštovi podvést město a na jeho úkor se obohatit. „Na kauze Družstva Agrospol Eco se potvrzuje, že tisíckrát opakovaná lež se pomalu stává pravdou. Když řeknete účelově založené, automaticky tím vytváříte dojem něčeho nekalého, špatného,“ říká na úvod seriálu Týdeníku k rozvířené kauze prodeje pozemků na průmyslovou zónu podnikatel a jeden ze zakladatelů družstva Milan Kušta. Mohl byste být více konkrétní? „Každá společnost je přece zakládána účelově, a to za účelem podnikání a dosažení zisku. Družstvo Agrospol bylo založeno v létě roku 2000 a mělo šest členů. Každý držel 16,6 % podíl. Jednotliví členové rozhodně nebyli nějací bezdomovci nebo bílí koně, ale většinou ostřílení a zabezpečení podnikatelé. To dokládá i fakt, že všichni členové družstva se rovnou měrou podíleli na prvotních investicích, které byly několik desítek milionů korun. Často se vytváří dojem, že družstvo byla jen jakási zástěrka pro moje aktivity. To je naprostý nesmysl. V družstvu byli zapojeni podnikatelé, kteří mu měli co nabídnout a kteří disponovali potřebnými penězi. Já jsem navíc nebyl ani statutární zástupce. Byl jsem ale vidět více než jiní, protože moje firma zprostředkovala výkup části pozemků a zabezpečovala vedení účetnictví pro družstvo. To všechno na základě řádných smluv a finančního vyrovnání. Neplánovali jsme totiž zpočátku budování rozsáhlejší administrativy, proto jsme požadované práce, které zabezpečovaly chod družstva, objednávali.“ Nedávná reportáž ČT kritizovala, že sídlem družstva byla polorozbořená budova zkrachovalého podniku v Lukavici. Bylo tomu tak? „Pronajali jsme si v Lukavici kanceláře v administrativní budově tehdy prosperujícího podniku a využívali jsme některých jeho služeb.“ Za jakým konkrétním účelem bylo družstvo založeno? „Pozemkově zcelit lokalitu o velikosti asi 30 hektarů v blízkosti Chrudimi s možností budoucího využití pro průmyslovou výstavbu. Samozřejmě, že se muselo jednat o zemědělské, nebo ostatní plochy z důvodu dosažení dobré ceny. Předmětem činnosti družstva byla proto zemědělská výroba a obchodní činnost. Nabízelo se hned několik míst pro naplnění našeho plánu. Prověřovali jsme lokality směrem na Slatiňany, k Májovu a u Transporty. Písemně jsme oslovili spoustu majitelů pozemků v okolí Chrudimi a sondovali jejich majetkové vztahy a nároky na finanční vyrovnání. Prověřovali jsme i jednotlivá místa s ohledem na možné napojení na inženýrské sítě. Byla to mravenčí práce a využili jsme zkušeností dalších spolupracujících firem mimo náš region.“ Za týden o jednáních s původními vlastníky pozemků u Transporty. (rz)

Parkování v centru ANO 21.07.2008 11:31
Jak to souvisí s parkováním těch, kteří na náměstí bydlí?

Parkování v centru crosi 20.07.2008 13:49
Na náměstí neparkuji a radši vše kupuji v obchoďákách kde je parkování zadara!!!

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Filip 19.07.2008 11:17
pan Roman Zahrádka

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Boban 19.07.2008 00:21
K Oponentovi: Kdo je autorem článku? A další otázka: Jak jste přišel k tomuto textu? Zmiňovaný týdeník, snad se nemýlím, nevychází v internetové podobě.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lajos 18.07.2008 19:39
To co uvádíte ale nevylučuje tu možnost, že Kušta udělal s pozemky u Transporty na město šméčko.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Oponent 18.07.2008 11:49
Pohádky končí, Kušta konečně promluví - Týdeník Pernštejn z 14. 7. 2008 Kdysi po sametové revoluci se kdosi pokusil nastínit v tehdejším Našem Chrudimsku poměry ve městě formou pohádky. Sklidila úspěch. Uběhlo však 18 let a v Chrudimi to zase vře. Přišel totiž čas dalších pohádek. Jak by ne, byla tu televize, k tomu ještě veřejnoprávní, a udělala z řady veřejně činných lidí lumpy, ba co víc, organizovanou mafii. Měli se napakovat na průmyslové zóně, přesněji řečeno na pozemcích pod ní. Celé tohle spiklenecké hnízdo se podle reportáže redaktorky České televize (ČT) Markéty Dobiášové schází v místní restauraci Modrá hvězda. Grafik Jiří Sáva, který v téhle partě každý pátek zasedá, by se asi divil, do čeho že se zapletl. Jenže hovořit o práci je tu přísně zakázáno. Lidé sem chodí po celotýdenní šichtě spíše relaxovat a pobavit se. Ani parta není stále stejná. Jak čas ubíhal, lidí u stolu přibývalo. Před třemi lety se ke stolovníkům Sávovi a galeristovi Luboši Jelínkovi a dalším přidali i tehdejší starosta a současný poslanec za ODS Ladislav Libý či dnešní zastupitel z téže strany Ivan Pištora. Právě tuhle partu zde chtěla ve společnosti podnikatele Milana Kušty, který si přisedl loni, Dobiášová nachytat inflagranti. Proč? Protože zrovna Kušta byl před více než osmi lety iniciátorem založení družstva Agrospol Eco, které vykoupilo v sousedství bývalé Transporty od několika soukromých majitelů a subjektů pozemky, jež později od družstva koupilo na průmyslovou zónu město, jehož starostou byl tehdy Libý. Potíž je v tom, že se paní redaktorka spletla v letopočtu. Píše se totiž rok 2008, nikoliv 2000. Tehdy by si nikdo z chrudimské ODS ke stolu k této partě nepřisedl. Jejich favoritem v koalici byla ČSSD v čele s Jaroslavem Trávníčkem, který byl i místostarostou. Stolovníci u Modré hvězdy fandili spíš volebnímu sdružení Chrudimská volba, jež řadu kroků tehdejší radnice tvrdě kritizovala. No a právě tato nesourodá parta měla v Chrudimi v roce 2000 podle paní redaktorky upéct podvod století s pozemky. Celých osm let byl za to Milan Kušta na pranýři. Teď se televize najednou obula i do Libého, kterého nařkla z napomáhání k podvodu. Nebylo divu, že to otřáslo veřejným míněním ve městě. Řeč mezi stolovníky v Modré hvězdě se teď pochopitelně stočila k debatě, kdo dal k reportáži podnět, kdo na ní má zájem, proč se ČT držela předem daného scénáře, proč neodvysílala natočený materiál, který se jí nehodil do krámu, stejně jako dokumenty, jež vyvracely tvrzení paní redaktorky. Proč ČT udělala z oslovených lidí arogantní jedince, v horším případě neschopné a všehoschopné trotly? Z debaty u stolu vzešlo několik možností. Nejsou ale zatím podloženy fakty, a tak je můžete brát třeba jako na úvod avizovanou pohádku. Spouštěcím mechanismem aféry byla křivda. Možná křivd několik. V kombinaci s velkými penězi velmi nebezpečná třaskavina. Musela prostě jednoho dne bouchnout. V Chrudimi se koncem 90. let začalo hovořit o nutnosti zřídit průmyslovou zónu. Nezaměstnanost byla tehdy na vzestupu, Transporta v konkurzu. Práce se hledala těžko. Radnici chodily první nabídky pozemků na zónu v ceně přes 700 Kč za metr čtvereční. Město se ale nechtělo do rizika pustit. Cena byla vysoká. Milan Kušta, podnikající tehdy v počítačích, zavětřil spolu se společníky příležitost v novém oboru podnikání - v realitách. A rozhodně neudělal chybu. Měl správný odhad. Tomuto obchodu se všude kolem nebývale dařilo. Dařit se začalo i jemu. Dotáhl totiž do zdárného konce několik projektů, například obchodní domy Žralok na Resslově náměstí a Kateřina v Havlíčkově ulici. To v reportáži nezaznělo. V ní se hovořilo, že Kuštův start přišel až s prodejem pozemků v zóně. Opak je ale pravdou. Až potom přišla transakce s pozemky u Transporty, jimž předcházelo založení družstva Agrospol Eco se sídlem v Lukavici. Tehdy zde stálo prosperující zemědělské družstvo. Nikoliv jako nyní v reportáži zchátralá budova, jež měla naladit emoce televizních diváků na maximum. Ostatně jde o otřepaný trik hned několika televizí v Česku. „Tohle musel někdo vymyslet,“ zaznělo mezi stolovníky. Padlo jméno ukřivděného člověka, který dal tip na reportáž svému stranickému šéfovi, ten zaúkoloval produkční agenturu, a ta zařídila útok na politického rivala. Využila k tomu houf dalších ukřivděných ve městě. (pokračování za týden)

nemocnice CR S@rk@ 18.07.2008 11:05
Dobrý den, chtěla bych se setřiček zastat, jsou to opravdu andělé v bílém, kteří nám pomohou, když nám je ouvej a často pohladí úsměvem a myslím, že by měly být placeny zaltem, stejně jako lékaři. Mají velkou zodpovědnost, práce nad hlavu, chyby jsou v jejich profesy nepřípustné. Kromě své práce naslouchají pacientům a snažím se vyhovět jejich přáním a potřebám, samozřejmě v rámci jejich možností. Stejně jako jsou protivní pacienti, najdou se i méně příjemné sestřičky, ale troufám si tvrdit, že takových je málo. Vždyť ten, kdo se na tuhle trninou pracovní cestu vydá nemůže být nelida. A co se týká toaletního papír.... Není to zanedbatelná maličkost? V dnešní době si každý platí a zajišťuje vše, od plínek v porodnici až po toaletní papír, kapesníky, mýdla, pomůcky ... ve školce a škole. Mě by rozlobilo, kdybych si musela zajisti léky, ale toaletní papír?

nemocnice CR honza mrkvicka 18.07.2008 00:56
sestryjsou světice a čeholnice, tyd jsem ležel v Pcích 4měsíce a to je dost času si všímat věcí okolo sede.I když chrudimská porodnice nemá chybu...

nemocnice CR Lucia87 17.07.2008 23:08
Až dneska jsem se začetla do reakcí a názorů na chrudimskou nemocnici.Pracuji tam na chirurgickém oddělení a opravdu žasnu, co si někteří lidi myslí o náplni mé práce.Na začátku píšu, že vše je jen a jen o lidech.Srovnávání Pardubic s Chrudimí nemá cenu..je to úplně něco jinýho.Pardubice je krajská nemocnice a Chrudim okresní..rozdíl tam být musí.Nejen co se týká vybavení ale i úrovně..nikoliv ale péče.Reakce pacientů a jejich rodin jsou rozdílné, ale většinou každý přizná, že si nedovedli představit, jaká ta práce skutečně je.To, že vy jako návštěva příjdete na 1-2 na pokoj a vidíte jen zlomek naší práce, z toho nemůžete vyvozovat následky.Práce je nárazová, pacienti po operacích, příjmy nových pacientů, propouštění, plnění občas rozmarných přání pacientů...pochopte, že jsme jen lidi a já nemůžu ua to, že paciet při nástupu do nemocnice nedostane oběd.Kdybych mohla, tak mu ho dám..ale já jsem malý pán..to je ale už o něčem jiném.SESTRA NENÍ SLUŽKA..sestra se stará o základní potřeby pacienta a mezi to opravdu nepatří vyprání politých tkaniček u bot...Mám na starosr dokumentaci, což opravdu zabere nějaký ten čas.Je toho hodně, co nevidíte a nevíte..ale přesto soudíte a nadáváte a srovnáváte...Posldení dobou se tam každý ohání, že si bude stěžovat, že když nesplním požadavky klienta, hned slyším vyýhružky.A já musím mlčet, i když nerada.Návštěvní hodiny..jasně určené a to z nějakého důvodu.Že je návštěvy nedodržují, to je nekonečný problém..my potřebujeme pracovat a nestojíme o to, aby mi lidi koukali pod ruce a někteří měli připomínky, i když o tom nic neví..že o tom četli...Toto je teorie, ale praxe je vždy jiná.Ale jak říkám, vše je o lidech a o domluvě.I já jako zaměstnanec bych některé své kolegyně občas nakopala do pozadí..ale vy jako klienti či rodina taky nejste bez chyb.Hrají v tom emoce, strach, únava, problémy, které my nemáme zatahovat so své práce a vy, jako druhá strana, přenášet na nás.pokud budeme komunikovat jako NORMÁLNÍ LIDI, myslím, že se dá předejít spoustě nedorozumnění.S pozdravem Lucie

Vrchní strážník MP.-Chrudim? Honda 17.07.2008 20:04
R.Červenka,kde vlastně skončil?Byl super, Vrchní strážník.Řezníček,nemohl najít lepšího!Prý bude mít zase šanci?Je ho moc škoda!!Byl pohodář-plno kamarádů.Prý zase Vrchní strážník-Přelouč-Sezemice??Super reference z CR.Hodně štěstí Romane!Už opravdu neruš noční klid-pokuta?Asi tě už nemají tady rádi!Maloměsto??Ozvi se,čekáme.Moc štěstí!

Pavel Pavlíček ANO 15.07.2008 10:38
"tady vystupujete za Chrudimskou volbu" - to přece není pravda. Vystupuje tady jako jeden ze zakladatelů ChV a její bývalý člen. Jak se lze taktéž zde dočíst, nesouhlasil s tím, kam se v poslední době ChV ubírá a proto se ji rozhodl opustit a distancovat se od její další činnosti. Toť vše. Stačí číst písmena tak, jak jsou psána, a nevymýšlet fabulace.

Pavel Pavlíček Yuki 15.07.2008 09:16
No, no ... zeptat se snad můžu. Jen mi připadlo zvláštní, že tady vystupujete za Chrudimskou volbu a zároveň schůzujete se zelenými. Hlavně, že vás to schůzování baví a aby z toho něco káplo. Zelený jsou teď ve fóru:)

Pavel Pavlíček ANO 15.07.2008 08:16
Nezávisle zelený. Nechápu, s čím vám zrovna tohle interferuje, jako každý jiný občan má právo se svobodně rozhodovat, do kterého spolku se přihlásí a jaký názor bude zastávat, ne? Není tak čistý, jak se snaží vypadat, ale zase neřešte kraviny.

Pavel Pavlíček pavlicek 15.07.2008 06:55
Vážený pane Yuki, abyste se dobral pravdy, stačí napsat na můj mejl nebo mi zavolat - nijak se za nějakou přezdívkou neschovávám. Chrudimská volba je občanské sdružení, mohou v ní být tedy straníci z celého politického spektra. Dnes jsou to cirka 4 lidé a já jsem se před nedávnem od dění v CH.V. veřejně distancoval. Proti americkému radaru jsem nikdy nehlasoval - takže i zde jste úplně vedle. Závěr? Na Vaše hlouposti pane Yuki už nebudu reagovat, snad jen v případě, že se podepíšete svým vlastním jménem, pokud ovšem nějaké máte. pp.

parkování v topolské ulici Lebduška Josef 14.07.2008 16:47
Domnívám se, že Váš příspěvek má špatnou logiku. Ano město musí udržovat pozemky okolo paneláků. Ty pozemky jsou totiž majetkem města. Zrovna tak jako chodníky, různé komunikace a parky. A každý občan, který si koupí auto se tedy stává majitelem toho auta a je to především jeho problém, kam jej zaparkuje a vůbec to není problém města. Naopak, město zcela v poklidu může vybírat poplatky za parkování na sídlištích (to by přibylo parkovacích míst), tak jako se vybírají na náměstí a nebo jak je vybírají v jiných městech. No a pak by se setřel problém mezi těmí co si postavili garáž a těmi co parkují na sídlišti. Všichni by platili, jeden za garáž, druhý za parkování a neměli by si co závidět.

Pavel Pavlíček Yuki 14.07.2008 10:43
jedné věci nerozumím. Na tomto fóru mluví pan Pavlíček za Chrudimskou volbu, v Pardubicích zase hlasuje na krajské konferenci Strany zelených proti americkénu radaru ... http://pardubicko.zeleni.cz/9784/clanek/zapis-z-kk-strany-zelenych-chrudim-22-6-2008/ ... Vyzná se v něm někdo? Je zelený nebo nezávislý?

Ivan Baborák je Janek ! mrnous 13.07.2008 18:35
Prosím, prosím, odpověz ještě jednou. Stojíš si za tím co jsi napsal jako Baborák nebo jako Janek? :) Jinak není co závidět. A tak velká sranda to zase není. Spíš je mi z tebe smutno.

Ivan Baborák je Janek ! IVAN - B. 13.07.2008 12:51
Kudlo alias - Justino, Pecháčku, Kobliho, Kormane a Neroste. Vy kluci anonymní ušatí, kterým stojí za to se zaregistrovat a vypsat se ze své závisti a zloby. Za vším, co jsem napsal a podepsal, si stojím. Jste zábavní. Sranda je s váma. A bacha-je to naposledy- co odpovídám vám anonymům.... i.baborák

Ivan Baborák je Janek ! kudla 13.07.2008 11:16
Baboráka je mi docela líto. Dřív s ním bývala sranda, dnes je už jen pro legraci.

Ivan Baborák je Janek ! Pepin 12.07.2008 09:35
Že by se nám Baborá alias Janek proměnil v nevinnou pomněnku ?

školky v Chrudimi Josef Štěpánek 11.07.2008 09:47
Mateřská škola, Chrudim 4, Strojařů 846 Provoz mateřské školy je 6:00-17:00 h, v Medlešicích od 6:30-16:00 h. Mateřská škola, Chrudim 3, Sv. Čecha 345 Provoz mateřské školy je 6:30-18:00 h. Mateřská škola, Chrudim 2, Na Valech 693 Provoz mateřské školy byl 6:30-16:30 h. Mateřská škola, Chrudim 3, U Stadionu 755 Provoz mateřské školy byl 6:30-16:30 h. Mateřská škola, Chrudim 3, Víta Nejedlého 769 Provoz školy je 6:15-16:30 h. Mateřská škola, Chrudim 2, Dr. Jana Malíka 765 Provoz školy je v MŠ Dr. Malíka 6:30-16:45 h a v Topoli 6:15-16:00 h.

parkování v topolské ulici Katatonia 11.07.2008 09:35
Ale kamaráde, ono by to s tím zabíráním zelených ploch, betonováním a asfaltováním nebylo zase tak katastrofické, jak se tady snažíš prezentovat...zbylo by dost jak na hřiště, tak na další plochy..... jak napsáno dříve, jde o to udělat z ploch, kde již auta stejně stojí, standardní parkovací plochy, tak, aby takováto auta nestála na trávníku, ale na zatravňovací dlažbě nebo aby např. nestála na chodníku, který je tak pro chodce nevyužitelný, ale aby byl tento chodník např. o polovinu zmenšen se současným rozšířením silnice pro možnost stavět tam ta auta kolmo či podélně, atd......... Ta auta tam parkují a parkovat budou tak jako tak, jde jenom o to, aby stála na plochách pro parkování upravených a nedevastovala trávníky a nezabírala celé plochy chodníků (a tím nutila obyvatele chodit po silnici nebo přes trávníky).

parkování v topolské ulici S@rk@ 11.07.2008 09:34
Kdybych měla reagovat Vašimi slovy: "Dohodněte se se sousedy, založte družstvo, odkupte si pozemky a vysaďte si stromy, nečekejte, že to udělá město". A nebo by se se hodila také tato Vaše rada: "Kde je dáno, že musíte mít hřiště přímo u domu, můžete si dojet na vzdálenější a parků je v Chrudimi dost" a nebo si kupte dům se zahradou. Prostě každého pálí něco jiného.A místo rozumné diskuze a rozumných argumentů a řešení, se tu lidé pouze osočují a nadávají si. Když se nedohodnete tady, tak jak se chcete dohodnout s lidmi osobně, jak jste radil? Neříkám zabetonovat sídliště, stačí rozšířit silnici alespoň na jedné straně o metr. Auta budou parkovat stejně, ale průjezd bude bezpečnější. Co se týká Topolské ulice, auta neparkují na trávě ani v křižovatce, parkují maximálně na nepoužívaných chodnících, ostatní je bez problému průchozí a chodci se mohou bezpečně pohybovat. Kdyby navíc řidiči malých aut nezabírali místa na parkování jako náklaďáky, bylo by volných míst víc.

parkování v topolské ulici SKAska 10.07.2008 23:45
Jasný, chápu že kdo celý den pracuje a je pryč a jde mu jen o parkování, nezajímá jak to vypadá uprostřed sídlišť, jestli tráva nebo beton, protože to prostě nevidí, netráví tam ani chvilku... Ale proč vy nechápete nás? Kteří přijdeme z práce ve čtyři, v pět, a odpoledne si chceme s dětmi hrát a ne je vozit za město ukázat jak vypadá strom a tráva... Ano, jsou to krásná slova o elegantním koncepčním řešení, celkovém přehodnocení situace a využitelnosti ploch na sídolištích... Měl bych pro to vše dohromady jedno krátké synonymum : BETON. Myslím že už je ho až dost, zvlášť v sídlištích.

parkování v topolské ulici SKAska 10.07.2008 23:37
Kecy,kecy,kecy. Duchodce opravdu nejsem, a dokonce žiju zřejmě bohužel i ve stejném světě. Jo, bohaté rodiče míti - to byl můj sen už od mala...Nepatří zrovna mezi ty které se mi splnili. Když nechám stranou půlku žvástu - která je jen výmluvami a rádoby omluvami - shrnu to asi takto: Znovu už poněkolikáté - jdemi především o ty z vás kteří v zájmu parkování pod svým oknem stojí tak že překáží provozu, nebo ho přímo ohrožují. magoři, co sou schopní zaparkovat půlkou zadku v křižovatce. Magoři, co postavěj dodávku v tý samý křižovatce u výjezdu na druhou stranu takže místo toho abych viděl jestli můžu vyjet koukám na hektar plechu... Tyhle lidi si tu pak stěžují že dostali pokutu za "stání na chodníku...". V této debatě je k vidění názor "pokud nezaparkuju pod svým oknem protože na parkovišti není místo - zaparkuju tam kde nesmim, ale pod oknem" takto to bere většina z vás, takže pokud nebude po vašem prostě porušíte zákon, proč by se vám mělo pomáhat? Takže když se mi to nelíbí, změňte to? Tenhleten alibismus mi vadí... Koloik z vás co si na t parkování ztady stěžujete a chcete aby to město vyřešilo každý den parkujete tak jak nemáte? Upravit púarkování? Ano, ale udělejte pro to něco... Podejte návrh městu, sepište petici, pokračujte v této diskuzi, snad si jí někdo z vedení všimne a dojde mu že něco se asi řešit bude muset... Odpadky na zelených plochách jsou problém, stejně jako to jestli jsou hřiště alespoň částečně využívána těmi pro které jsou. To ano. Ale Krušné hory jsou taky zdevastované a nevzhledné, tak bychom je mohli taky zastavit, ne? Takhle uvažujete? I když... Je to v pořádku, čím víc názorů, tím živější diskuze a více podmětů, jsk jsem psal, třeba si někdo kompetentní všimne... Souhlasím, to parkování se bude muset řešit, nejspíš to stejně jednou (snad se dožiju) dopadne tak nějak jak navrhujete, ale štve mně to vymlouvání dostávám pokutu protože město se mi nepostaralo o parkovací místo pod oknem... "Jenže dle Vás nemám problémy chrudimáků a následné návrhy rozebírat na městských stránkách, ale u sousedů u kafe" to jsem nikde nikdy nenapsal, naopak, rozebírejme je tu, budou víc vidět Úsměv Ale nesvalujte vinu na jiné, a nežádejte řešení bez vaší účasti... "Jen se divím, že s Vašimi světobornými názory ještě nesedíte ve vládě!" Hned jak se tam dostanu, slibuju : Ozvu se, dám o sobě vědět a jako první věc vyřeším parkování před vaším domem! Věřte mi, myslím to upřímně Úsměv !!!

Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA reason 10.07.2008 21:08
Tak potom to město můžeme zrušit, že ano?

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lebduška Josef 10.07.2008 17:48
Ano, postavil jsem si domeček v Markovicích. Někde(pokud nechci pod mostem) bydlet musím. A ten domeček jsem si postavil před schválením PZ. Ale to není ten hlavní problém. Hlavní problém je v tom, co město - tedy naši zastupitelé - do PZ umisťují a jaký je do PZ příjezd. Umisťují zde podniky, které téměř nikoho nezaměstnávají, jsou náročné na dopravní zatížení a případně ještě poškozují životní prostředí či zapáchají. Příklad? Uvažovaná biostanice, Collorobia, aj. Proč se vůbec nikdo neozval např. proti dřevovýrobě, plánovanému pivovaru? protože to jsou výroby vytvářející pracovní příležitosti, mají minimální vliv na ŽP, nemají vysoké nároky na dopravní obslužnost a nezapáchají. A v tom vidím problém a proto má pravdu p. Pavlíček s protestem. Domnívám se že zřízení PZ má předcházet diskuze kde, jak a za co. Teprve poté má být zřízena. A všude, kde se postupovalo s PZ obdobně jako v Chrudimi, jsou s PZ problémy. A jinak samozřejmě, že pokud dám na město dotaz, pak se něco dozvím. Ale protože v rozpočtu města tato věci jsou schovány pod různými položkami, tak se vlastně nedozvím nic. Zkuste to. Nebo myslíte že do nákladů na PZ je např. zahrnut náklad na koupi a opravu silnic v Transportě, přeložka příjezdové komunikace "prodej pozemků" Onivonu, veškeré dotace od státu, práce úředníků, kteří se PZ zabývají aj?

školky v Chrudimi AIKO 10.07.2008 16:50
Měla jsem takovou radost, že jsem sehnala práci na ráno, která mě navíc baví a za přijatelné peníze, ale je v Pardubicích od 6:30hod. Nejsou tady nějaké maminky ze Šancí či Větrníku s podobným problémem?

školky v Chrudimi S@rk@ 10.07.2008 13:07
Dobrý den, my chodíme do školky na Valech a tam jsou od 6.30, končí v 16.30 a myslím, že je to všude stejné. Hodně zdaru při skloubení školky a práce, je to fuška.

parkování v topolské ulici Katatonia 10.07.2008 13:05
Pochybuji, že takto ta rovnice funguje: záběr dalších ploch na parkování = automaticky nárůst počtu vozů (dle teze další lidé si koupí auta) = další nároky na záběr nových zelených ploch. Lidé si nekupují auto dle toho, že je kolem domů volný prostor k parkování, hlavním důvod je především doprava někam. Spíše funguje rovnice: nová upravená parkovací místa kolem bytových domů na sídlištích na základě vhodně zvolené koncepce elegantní formou = řádné a bezproblémové parkování vozů kolem domů stojících = spokojenost tisíců domácností na sídlištích bydlících

školky v Chrudimi AIKO 10.07.2008 12:32
Můžete mě někdo napsat od kolika hodin fungují školky v Chrudimi? Na Malíka až od 6:45 hod. to všechny maminky v Chrudimi pracují až od 7:30 hod. aby to stíhaly?

parkování v topolské ulici qpc 10.07.2008 12:13
ty pozemky jsou města, ať je seká a udržuje. Auto je Vaše soukromé - tak se o něj starejte.

parkování v topolské ulici S@rk@ 10.07.2008 12:03
A co takhle město, koupil jsem si byt či dům, udržujte okolí paneláku či domu? Není to snad stejná situace? Nebo v tomto případě už Vám nevadí, že za Vás město seká trávu, zametá chodník od kamínku, zajišťuje posyp, vyhrnování sněhu, mytí silnic a zkrátka zajišťuje jiné služby? Není to stejná situace? Taky by jiní mohli prohlásit, v ulici je 10 domů, tak se se sousedy dohodněte na udržování okolí. Myslíte, že byste se s většinou svých sousedů dohodl? Prostě každý řeší to, co ho pálí. Ten, kdo má dům se zahradou a garáží neřeší to, co se děje za plotem, natož na sídlišti či ve městě. A tlačit na úřady.... už vidím, jak pracující člověk, který končí většinou okolo 17.00 běhá místo oběda po úřadech a dožaduje se změny nebo že bych tímto úkolem pověřila svého souseda důchodce či maminku na mateřské, která "jistě nemá co dělat"? Tlačit na úřady je jedna věc, ale hektická doba je věc druhá. Autor této diskuze chtěl prostě jen poukázat na panující problém a nejspíš nikdo z nás se nechtěl dočkat osočování a urážení v podobě: "nemáte mít děti", "garáž si kupte".Tato diskuze a posunula úplně jinam.

parkování v topolské ulici qpc 10.07.2008 11:20
Nikde netvrdím, že je vše v pořádku, tvrdím, že si ti, kteří nemají kde parkovat, mají dojít na město a ptát se po pozemcích, které jsou určeny na stavbu garáží a parkovacích domů. Schůdná je i cesta, že město postaví parkovací dům a bude prodávat nebo pronajímat parkovací místa. Ale pokud se má něco pohnout, je třeba na to město dojít a tlačit ho k tomu.Když se teď zabere část chodníků a zelených ploch kolem domů na parkoviště, další lidé si koupí auta a za chvíli budou požadovat zaasfaltování i toho zbytku co zůstane. Proč má jen město vynakládat prostředky a dávat pozemky na něčí bezplatné parkování? A ještě zaměstnávat policii hlídáním každého drahého auta zvlášť? Opravdu mi připadá divné jednání : Koupil jsem si auto, město postarej se mi o parkování.

parkování v topolské ulici Katatonia 10.07.2008 10:17
Ono diskutovat s někým, kdo má peníze a druhým předhazuje, že si k autu při bydlení na sídlišti v paneláku (kolem kterého žádné volné garáže nejsou) mají nebo měli pořídit ještě garáž, to je opravdu oříšek....když takové lidi člověk označí za "problematicky a obtížně uvažující", opřou se do něj, aby nebrečel, nenadával atd.... Dle takových lidí je vlastně na chrudimských sídlištích naprosto pohodová situace, to, že auta parkují bez ladu a skladu jim nevadí, hlavně, aby zastupitelé a vedení města náhodou nerozhodlo o uvolnění prostředků pro úpravu parkování na těchto sídlištích, kde žijí tisíce lidí tohoto města! To by se jim líbilo, když ti bohatí, kteří tam nežijí nebo už si ze svého koupili někde garáže, za to museli zaplatit ze svého!

Spinning S@rk@ 10.07.2008 09:03
Ahoj, zkus tyto stránky: www.fitcentrumchrudim.cz Je nutné se předem objednat, ikdyž o prázdninách je tam volněji.

parkování v topolské ulici S@rk@ 10.07.2008 08:56
Tak z Vás mám pocit, že žijete v jiném světě nebo jste zapšklý důchodce. Nebo Vám uniká, že aby lidi mohli bydlet, musí mít hypotéku? Pokud nemáte zazobané rodiče či bohaté předky, jiné řešení není. Nebo si snad myslíte, že si na bydlení mají mladí našetřit? Pak si koupit auto, garáž a teprve potom vzplodit potomka? Pokud by to tak mělo fungovat, do důchodu by to většina nestihla. A kdyby si lidé měli vyřešit parkování, hřiště..... a sdružovat se do různých spolků, k čemu by potom byli radní, odvody daní a poplatků. Dle Vašeho náhledu na svět by nemusela existovat ani vláda,ani městská rada.... Prostě, ať si každý pomůže sám, je to jeho blbost a jeho starost nebo ať zazvoní u souseda a společně pak obcházejí ostatní sousedy a vše si vyřeší sami. Nezlobte se, ale nejste normální! A na dotaz, zda nemáme na garáž...Ne, nemáme. Auto máme proto, abychom mohli dojíždět do práce a stíhali vyzvedávat dítě ze školky. Autobusem se to časově nedá zvládnout a skloubit. Řešíte zelené plochy, a že se na nich povalují odpadky, to už Vám nevadí? Navíc by stačilo rozšířit o kousek silnici, po příkladu jiných měst a hned vznikne plocha na parkování a průjezdnější silnice. Jenže dle Vás nemám problémy chrudimáků a následné návrhy rozebírat na městských stránkách, ale u sousedů u kafe. Super, díky za radu!!! Jen se divím, že s Vašimi světobornými názory ještě nesedíte ve vládě!

Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA SKAska 10.07.2008 01:06
Takovemu floutkovi bych bez pardonu dal přes držku řidičak zabavil a auto podpalil. Naprosto souhlasim s tim že si zasloužil i částečné poničení svého auta, a dokonce bych mu přál aby si ho opravdu zničil úplně. zajimalo by mně jak na to reagovala MP když jste jí to nahlásil?

Parkování na sídlišti Na Šancích - KATASTROFA kareboro 09.07.2008 16:32
Naprosto souhlasím s tím že za majetek nese odpovědnost majitel a ne město. Tak by mě zajímalo jak si majitel svého auta zajistí bezpečnost aby nepřišel k škodě. To má spát v autě aby případné vandaly chytl přímo za ruku? V pomdělí 7.7.2008 kolem 20:30 hod jsem byl svědkem, jak mladý floutek ještě s mokrým řidičákem v červeném eskortu se honil s ještě jedním po parkovišti Na šancích za jednotou až úspěšně nacouval zaparkovaného zeleného nissanu. Samozřejmně se snažil hned ujet, ale to by si přejel plastový nárazník, který si sám utrhl a patří mu hajzlovi, proto se ještě chvíli zdržel na místě než ujel. Ještě jsem zapomněl dodat, že ve voze měl dvě kamarádky a kamaráda před, kterými se asi potřeboval vytáhnout, jaký je machr. Jenom krátce závěrem i mně se stalo že, jsem přišel k autu a bylo nabourané samozřejmně bez nějakého kontaktu na viníka. Tak pořád nechápu proč lidi ze sídliště nemají nárok na klidné a bezpečné parkování, aby nemusel každý měsíc investovat tisíce do oprav auta.

Parkování v centru ANO 09.07.2008 12:05
Nařízení města CHRUDIM Č. 3/2005 Ok?

Parkování v centru Katatonia 09.07.2008 10:49
Ono je v Chrudimi možné si někde koupit parkovací místo za 4 tis ročně s označením jenom pro konkrétní auto?

Parkování v centru zuzka2 09.07.2008 10:41
Bydlím v centru, za parkování platím ročně 4.000,-, na mém označeném parkovací místě se mi podaří zaparkovat někdy i obden. Většinou parkuju ve městě 200 - 400 metrů od náměstí. O čem to na těch sídlištích vlastně mluvíte?

parkování v topolské ulici qpc 09.07.2008 10:36
O těch,co jste popsala, si myslete co chcete milá přítelkyně, já k nim nepatřím, jak jste si mohla přečíst. Jen mám na řešení jiný názor něž vy.

parkování v topolské ulici Katatonia 09.07.2008 10:19
Tak na svůj prospěch hledí dle mého soudu 99% lidí v naší zemi, o tom žádná, milý příteli..... A co se týká myšlení si o někom něco, to samé mohu já tvrdit o někom, komu nevadí, že auta na sídlištích parkují bez ladu a skladu všude, kde se dá, a to bez ohledu na MP (po perzekuci v den první jsou v den druhý auta na stejných místech zaparkovaná opět), a majitelům těch aut je jedno, zda je tam značka zákaz stání, zda je tam chodník, zda je tam trávník, apod.... hlavně, že jsou prázdná zdevastovaná hřiště, od psů pokálené trávníky, o které se město stará minimálně, atd. holt nejsou peníze na úpravy sídlišť, když se kupují pozemky pro PZ.....

parkování v topolské ulici qpc 09.07.2008 09:53
pro toho,kdo hledí jen na svůj prospěch a na to, aby nemusel investovat to vítězství je.Pokud je pro vás vítězství zaasfaltované město,kde mají auta přednost před lidmi, pak to je také vítězství. O takových lidech si já myslím své...

parkování v topolské ulici Katatonia 09.07.2008 09:46
Křik, nenažranost, nečinnost, zaslepenost???? Hmm, zajímavé termíny, jak je vidět, tak dle věty: "Bohužel u nás už to dopadlo tak,že JSOU zrušené chodníky, a JE zaasfaltováno hřiště ve prospěch parkoviště" se asi věci do pohybu dát mohou, ať proti tomu někdo křičí, jak chce...... Tak že by se konečně zadařilo i na dalších sídlištích v Chrudimi a dle slovníku některých by křik, nenažranost, nečinnost a zaslepenost zvítězily?????????

parkování v topolské ulici qpc 09.07.2008 09:25
Je to na odbornou diskusi.Bohužel u nás už to dopadlo tak,že JSOU zrušené chodníky, a JE zaasfaltováno hřiště ve prospěch parkoviště.Je to bohužel konkrétní případ.Svůj názor jsem jasně řekl-každý máme svůj názor a mohli bychom diskutovat do nekonečna,nehledě k tomu,že zde na diskuzním fóru tento problém nevyřešíme myslím,že nemá cenu diskutovat dál.Ale ta nečinnost, křik, nenažranost a zaslepenost těch,kteří chtějí řešení SVÉHO problému po městě se mi nelíbí.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212  211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.