Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 16.08.2008 12:40
Chudáček pan Kušta. Tak ona ho MF DNES vylíčila jako zloděje? To je tak smutné, taková zlotřilá kampaň regionálního média... A samozřejmě to celé je spiknutí, včetně rozhodnutí několika soudních instancí o tom, že pan Kušta chtěl stát okrást na daních. On chudáček nic, to všechno ti spiklenci, závistivci a vůbec. On má Chrudim rád. Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Oponent 15.08.2008 17:43
Mediální kampaň, která nemá na Chrudimsku obdoby (4. část) - Týdeník Pernštejn 33. týden Chrudim - Člen družstva Agrospol Eco a místní podnikatel Milan Kušta, který stál za prodejem pozemků pro velkou průmyslovou zónu městu, vzpomíná po nedávno odvysílané reportáži ČT i na mediální masáž, kterou mu uštědřila MfDnes. Připomínala mu prý svou tendenčností spíš hon na člověka, než seriózní zpravodajství. Zvláště zvolené prostředky, aby z obchodního případu vznikla senzace, byly nadstandardní a nikdy potom se už ze strany MfDnes v regionu neopakovaly. „Tehdy byla proti mně i bývalému starostovi města Ladislavu Libému vedena kampaň, která nemá v našem regionu obdoby. Schoval jsem si například leták, který MfDnes vydala jako upoutávku na vydání novin a který přišel do většiny schránek v Chrudimi. ´PODVOD S POZEMKY V CHRUDIMI...čtěte ve čtvrteční regionální příloze Pardubický kraj DNES´. Hned následující den nás v této příloze redaktor David Půlpán vykreslil jako zloděje a podvodníky. Možná z osobní zášti, možná z neznalosti, anebo ho někdo požádal. O tom dnes můžeme jen spekulovat. Důležité ale je, že se žádný podvod nestal. Na druhou stranu co je to platné, když si lidé pamatují právě takové titulky. Splnily svůj účel, kdy se tisíckrát opakovaná lež stává pravdou.“ Mohl mít někdo důvod kauzu zkreslovat? „Spíše je potřeba se zamyslet nad tím, proč se z toho vůbec kauza stala. Příliš se nemluví například o tom, že v zóně bylo ještě dalších 12 hektarů pozemků, které tehdy držel stát a připravoval se je vydat restituentům. U průmyslových zón byla však povinnost převést pozemky za symbolické ceny na obce. Kdyby se ale podařilo zájemcům o tyto pozemky revokovat usnesení tehdejšího zastupitelstva, situace by se změnila, protože by si zajistili jejich vydání. Měli by 12 hektarů půdy, kterou město nezbytně potřebovalo a při běžné prodejní ceně 500 Kč za metr čtvereční by utržili 60 milionů. Držitelé těchto restitučních nároků většinou už nebyli původní vlastníci, ale tvrdí obchodníci, kteří věděli, jak své zájmy prosadit. Tenhle proud byl podle mě nejsilnější.“ Myslíte si, že to byl jediný důvod? „Určitě ne, ale šlo o velké peníze a tudíž o dost silnou motivaci. Ti lidé byli velmi mocní a museli mít vliv na policii i státní zastupitelství.“ Dost odvážné tvrzení... „Určitě ano. Jestliže ale nesmyslně podávaná obvinění dozoruje nejvyšší státní zastupitelství, je to důvod k zamyšlení. Určitě nejde o běžný postup.“ A ty další důvody? „Politikaření na malém městě. Opozice chtěla manipulované situace využít a dostat se k moci. A také hlasitý křik dvou nespokojených prodávajících. Možná si řekli, že vydělali na prodeji pozemků dva miliony, ale mohli vydělat ještě víc. Měli tehdy příklad v paní Regecové, která dostala za hektar v Hranicích na Moravě 15 milionů jen proto, že ho investor potřeboval.“ Pokračování za týden. (rz)
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimská pouť? ANO 14.08.2008 21:43
No jo, tak chytrý jako vy zkrátka není každý. Naštěstí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimská pouť? Filip 14.08.2008 21:08
 
Chrudimská pouť? ANO 14.08.2008 14:02
Na všech třech odkazech jsou odpovědi z loňska, navíc, na otázku "Jak se vám libí a je to dobré místo" se snad netřeba rozepisovat stále znova, když je stále stejná a na stále stejném místě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimská pouť? em 14.08.2008 08:22
Nic si z toho nedelej - machr ti doporucuje diskuse nekolik let stare. Sice umi vyhledavat, ale prispevky z roku 2004 nebo brezna 2007 jsou asi pase.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimská pouť? Nos 14.08.2008 07:17
Omlouvám se. Nevšimnul jsem si....
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Korejtko 13.08.2008 16:15
Už jsem tady, nehledal mě nekdo?
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 13.08.2008 11:30
Obávám se, že nevyznám, neboť nejsem ani jeden z Korejtků. Zkoušejte to znovu, vy jeden mysliteli. Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT johansson 13.08.2008 02:05
Ano, to byl dost naivní pokus Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Gabriel 12.08.2008 17:49
Ale vyznáte, pane Korejtko :)
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 12.08.2008 15:24
Naučte se prosím číst, milý pepine. Netvrdil jsem, že byl pan Kušta odsouzen za pokus o daňový únik v souvislosti se škodou, která městu vznikla. Naopak, tvrdil jsem pouze, že tento "bezúhonný podnikatel", jak je dosti často svými příznivci (placenou klakou?) prezentován, je ve skutečnosti odsouzený podvodník, ve světle čehož je nutno posuzovat jeho "úspěšné" podnikání. Vaše poznámka, že nikomu nevznikla škoda, je v tomto případě irelevantní. Stejně tak náš právní řád zná pojem "pokus o vraždu" - také nikomu nemusela vzniknout škoda, dotyčný nicméně může býti po právu odsouzen. Nevyznám se tolik v právních věcech, proto nejsem schopen posoudit, nakolik "to bylo slabé", ale domnívám se, že pokud by to skutečně bylo tak "slabé", jak se snažíte sugerovat, pan Kušta by pro nedostatek důkazů vůbec nebyl odsouzen. To, že odsouzen byl, znamená, že se skutečně chystal okrást stát na daních. Tolik fakta. Zbytek jsou jen vaše spekulace.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT janathan 12.08.2008 05:24
Rozsudek to sice není, ten asi nikdo k volné publikaci nešežene, ale aspon připomínka, o co tehdy u toho soudu šlo... Odsouzený zastupitel rezignoval (čtk) Chrudim - Podnikatel Milan Kušta se vzdá své funkce v městském zastupitelstvu Chrudimi. Svůj záměr oznámil na pondělním jednání volených zástupců města. „Příčinou rezignace je nedávné pravomocné odsouzení za daňový únik,“ řekl Kušta. „Důvodem bylo to, že jsem byl v tuto chvíli odsouzen za daňový delikt. Ač mi to žádný zákon neukládá, neboť se jednalo o podmínečné odsouzení, rozhodl jsem se, že na funkci zastupitele rezignuji,“ uvedl podnikatel. Písemné rozhodnutí předá radnici. Podnikatel se podle soudu pokusil o krácení daně. Družstvo Agrospol Eco, jehož byl členem, do účetnictví zařadilo tři falešné smlouvy, které souvisely s prodejem pozemků pro průmyslovou zónu v Chrudimi. Společnost tak podle soudu chtěla na daních připravit stát o dvanáct milionů korun. Účetnictví vedla družstvu Agrospol právě jedna z Kuštových firem. Trest dvou let vězení s podmíněným odkladem na tři roky udělil Kuštovi vloni Krajský soud v Hradci Králové, verdikt v lednu potvrdil Vrchní soud v Praze. V srpnu Nejvyšší soud zamítl Kuštovo dovolání. Odsouzení souvisí se sedm let starým případem, kdy družstvo Agrospol Eco vykoupilo od lidí v Chrudimi zemědělské pozemky pod záminkou, že je potřebuje na pěstování zeleniny. Pak je prodalo městu na průmyslovou zónu. Chrudim po nákupu pozemků v roce 2000 zjistila, že za ně zaplatila cenu o více než třicet milionů korun vyšší, než kolik dalo družstvo lidem za pozemky. Policie od té doby Kuštu několikrát bezvýsledně vyšetřovala. Byl obviněn z nedovoleného podnikání a poté i z podvodu, ale pokaždé muselo být obvinění zrušeno. Nakonec byl odsouzen za chystaný daňový únik. Kušta, který kandidoval do městského zastupitelstva za sdružení Chrudimská volba, má ve městě pověst schopného podnikatele.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ivan Baborák je Janek ! Pepin 11.08.2008 21:11
Je to ten Baborák, co udělal design těchto stránek tak skvěle, že se jeho majitelé po pár dnech vrátili k tomu původnímu ?
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Pepin 11.08.2008 21:07
Ale Lorde, jakpak souvisí nějaký rozsudek o možném daňovém úniku (kde navíc nikomu nevznikla škoda, což jsou naše právní paradoxy) s rozpočtem města ? Jestli se děje něco špatného na úkor města, je vaší povinností to nahlásit polici a ať se to vyšetří. Jinak je to tlachání, házení špíny a obyčejná závist. A jestli máte jeho rozsudek, dejte ho na internet. Docela by mě to zajímalo. U takhle vysokých škod se zavírá na 12 let. Proč tedy dva roky a spodmínkou ? Asi to bylo dost slabý. Navíc podmínky se dávají obvykle za nedbalost a ne za úmysl. Nebo že by v tom s p. Kuštou jela i justice ?
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 11.08.2008 11:37
No jistě. Neschopný a zlotřilý pan Trávníček. Tehdy to tak ovšem pan Kušta neříkal. To je jeho nynější interpretace. Využívá toho, že už uplynulo příliš mnoho času a lidská paměť není dokonalá.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 11.08.2008 11:35
Na to by ti asi nejlépe měli odpovědět ti nejpovolanější: pan poslanec Libý, který coby starosta Chrudimě podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro podvod při výkupu pozemků pro průmyslovou zónu, případně pan Kušta, sice podílník toho družstva, který však výkup kritizoval jakožto nevýhodný. Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 11.08.2008 11:33
No jistě, aby se mu nedařilo, když bohatne částečně též na úkor městského rozpočtu, že? Vycházejme z rozsudku - pan Kušta se pokusil okrást stát o třicet milionů na daních. Je to tedy především podvodník. Nepovažuji ho za démona, který sám a sám manipuluje s nebohými osobami v Chrudimi veřejně činnými. Pohlížím na to spíš jako na bratrstvo - pan Kušta není jediný, je ale nejvýraznější (a kdo není slepý, vidí, že mu část radnice jde velmi na ruku). Stačí se navíc porozhlédnout jinde: rozhodně to není výjimka.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Nemo kpt 10.08.2008 16:19
Pan Kušta je podle Vás démon, který stojí za vším, všechno řídí, všemi manipuluje. Spíš mnoha lidem leží v žaludku, protože v tomhle městě podniká a daří se mu. Podle mých informací bylo v družstvu pět dalších významných lidí. Z Chrudimi třeba p. Pavlíček, Ing. Bulíček, příbuzný p. Chudoby atd. Nevím tedy, z čeho dovozujete, že za tím stál. Je to ale jeden z mála, který se nebojí o věci mluvit. Ale to je vlastně také špatně, protože lepší je vymýšlet báchorky. On jim třeba někdo uvěří.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Oponent 10.08.2008 14:29
Ano, ten prodej nebyl výhodný. Pokud dobře čtete, párplovský varhaníku, zjistíte, proč nebyl výhodný a kdo to na radnici způsobil.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimská pouť? ANO 09.08.2008 11:53
 
Chrudimská pouť? Nos 09.08.2008 11:31
Jak se vám líbí. Je to dobré místo?
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT J. Káles 09.08.2008 09:49
"Výsledkem bylo vyfocení fotografií z Modré hvězdy, za které jsme nebyli nijak finančně odměněni, jak slýchávám." - http://ichrudim.cz/chrudim/blogy/obcane/josef-kales/clanek-l-l/
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT johansson 09.08.2008 02:26
Pořád mi ještě nikdo neřekl, v čem spočívá ta "nevýhodnost", když se město dostalo s finální cenou někam na 320,- kč/m2. Osobně jsem rád, že se tady objevují informace i z druhé strany, protože dnes už snad nikdo nepochybuje, že paní redaktorka z ČT tady v Chrudimi předvedla pouze prvotřídní manipulaci. Tedy pardón... nikdo kromě pár modrých svazáků z okruhu Kálese jr., kteří si focením chtěli vydělat nějakou tisícovku a pomstít se svým stranickým konkurentům.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 08.08.2008 14:22
Milý Oponente, je hezké, že zde také lepíš názor z druhé strany, čili vyjádření podnikatele Milana Kušty, toho času odsouzeného za pokus o daňový podvod. Tomuto vyjádření však osobně nevěřím ani ň. Krátce po prodeji pozemků v průmyslové zóně městu, když už bylo zřejmé, že tento prodej není zase tak výhodný, jak se předpokládalo (neboť pan Kušta původně tvrdil, že na tom vlastně nemá vůbec žádný zisk, protože mu jde především o rozvoj města Chrudimě - takový to byl "patriot"), a tehdejší starosta Libý byl nucen podat trestní oznámení na neznámého pachatele, pan Kušta kandidoval za Chrudimskou volbu do městského zastupitelstva. Podotýkám, že tehdy ještě nebylo všeobecně známo, že právě on stojí za družstvem Agrospol Eco. Proto si dovolil celkem drze v předvolebním letáku Chrudimské volby tvrdit, že tento prodej nebyl pro město výhodný, a kdyby býval Chrudim řídil, tak by se to takhle nestalo. Takže zde nyní máme dvě zcela protichůdná vyjádření páně Kušty. Vzhledem ke kontextu bych spíše věřil tomu staršímu.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Oponent 07.08.2008 13:42
Týdeník Pernštejn Kušta: Místostarosta poškodil město o desítky milionů (3. část) Chrudim - Podnikatel a člen družstva Agrospol Eco Milan Kušta (na snímku) v minulém čísle Týdeníku odmítl, že by potřeboval k prodeji vykoupených pozemků u Transporty město nebo jeho zastupitelstvo. Družstvo podle něj netlačil čas ani peníze. Mohlo zasíťované pozemky prodat daleko lukrativněji jinému zájemci než Chrudimi za 351 Kč za metr čtverečný. Zájemců prý bylo hned několik. Chrudim ale od družstva pozemky vykoupila bez sítí. Družstvu bylo dáváno za vinu, že to byl další z podvodů na město. Jak to bylo? „Jde o další názorný příklad záměrného překrucování faktů. Od začátku se totiž zapomíná na jeden důležitý moment celé transakce. Smlouva o převodu pozemků na město nebyla dvoustranná, nýbrž třístranná. Abych to vysvětlil - družstvo neprodávalo pouze vykoupené a zcelené pozemky. Velký kus práce odvedlo také při vyjednávání o infrastruktuře bývalé Transporty. Její tehdejší správce Jiří Wimmer se písemně zavázal, že pozemky nabídnuté městu budou bezúplatně napojeny na silnice bývalé Transporty a stejně tak bude umožněno napojení na inženýrské sítě.“ O tom se po celou dobu medializace této kauzy nehovořilo. Kdo všechno tedy podepsal smlouvu o převodu pozemků na Chrudim? „Tyto dohody byly stvrzeny smlouvou mezi Městem Chrudim, družstvem Agrospol Eco a správcem konkurzní podstaty Transporty Jiřím Wimmerem. Z naší strany to byla ta nejvyšší přidaná hodnota, kterou družstvo zhodnotilo cáry dříve vykoupených pozemků.“ Proč nedošlo k naplnění této smlouvy a město kvůli tomu muselo záhy investovat desítky milionů do infrastruktury v průmyslové zóně? „Když tehdejší správce konkurzní podstaty Transporty Jiří Wimmer (toho času ve vyšetřovací vazbě za stamilionové podvody) prodával inženýrské sítě a komunikace novému vlastníkovi (firma Onivon), na závazky vůči Městu Chrudim zapomněl. Proč tak učinil, můžeme dnes jen spekulovat. Tehdy ale pochybilo i město, protože se neohradilo a nevynutilo si plnění uzavřených smluv.“ Můžete být více konkrétní? „Je velmi komické, že za tuto oblast byl v té době odpovědný dřívější místostarosta Jaroslav Trávníček, později jeden z nejhlasitějších kritiků nákupu pozemků na průmyslovou zónu. Jsem přesvědčen, že se tím snažil odvést pozornost od vlastní neschopnosti věci řešit a dotáhnout do konce. Možná i proto se v roce 2004 rozpadla koalice na chrudimské radnici.“ Myslíte to vážně? „To, že nebyla uzavřená smlouva dodržena, byla velká škoda. Šlo o jediné pochybení, ale velmi významné. Vrhlo špatné světlo na lidi, kteří svoji práci odvedli dobře a zároveň poškodilo město. Družstvo už poté nedokázalo naplnění smluv s Transportou nijak ovlivnit. To bylo pouze v možnostech města. Vzniklá situace tak dala odpůrcům výstavby zóny v Chrudimi do rukou argumenty a z věci se stala okamžitě politická záležitost.“ Pokračování za týden. (rz)
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT em 04.08.2008 15:49
Já věřím Kuštovi z reportáže: - družstvo navrhlo - zastupitelstvo odsouhlasilo - město koupilo já jen radím, v podstatě o tom nic nevím.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Oponent 01.08.2008 10:55
Milan Kušta: Město ani zastupitelstvo jsme nepotřebovali (2. část) - Týdeník Pernštejn Chrudim - Mediální bublina kolem prodeje pozemků městu na průmyslovou zónu neustává ani po osmi letech. Minule jsme se proto jednoho z aktérů transakce, podnikatele Milana Kušty, dotazovali na okolnosti založení družstva Agrospol Eco, a proč vykoupilo pozemky právě u Transporty. Možnost získat pozemky na zónu jste sondovali ve směru na Slatiňany a k Májovu, ale nakonec jste je vykupovali u Transporty, kde vás čekalo přesvědčit desítky vlastníků půdy. Proč tolik riskování? „Máte pravdu. Když se podíváte na obchodování s pozemky, není snadné se někdy dohodnout ani s jedním vlastníkem. O to složitější bylo rozmotat u Transporty propletenec vztahů na 30 hektarech a domluvit se se zhruba 50 vlastníky a spoluvlastníky. Některé realitky by tím trávily roky práce. Nám v družstvu se ale podařilo připravit lokalitu takového rozsahu za půl roku. Stačilo, aby nebyl dohodnut jediný pozemek a celý projekt to mohlo prodražit, anebo pro nerentabilitu zcela zhatit.“ Neodpověl jste mi ale na otázku. Proč družstvo riskovalo, když nevědělo, zda od něj město pozemky koupí? „Takhle je kauza prezentována od prvopočátku. Nepotřebovali jsme město, ani zastupitele. Myšlenka zcelit větší lokalitu nebyla nijak riskantní. V té době se blížil vstup ČR do EU a s tím předpoklad zvyšování cen nemovitostí. Veškeré výkupy pozemků byly tehdy kryty z vlastních zdrojů družstva, což na nás nevytvářelo tlak na jejich případný prodej. Byli jsme si dobře vědomi, že dříve nebo později se objeví vážný zájemce na takto připravené pozemky. V realitách totiž platí - čím déle prodáte, tím více vyděláte. Nemuseli jsme tedy pozemky křečovitě prodávat městu za každou cenu. Právě o tom lidé, kteří udělali z tohoto obchodu aféru, nemluví.“ Vyčítá se vám také, že jste původní vlastníky podvedli informací, že družstvo bude na pozemcích provádět zemědělskou výrobu a tím jste výkupní cenu výrazně snížili. Přitom družstvo zemědělství u Transporty nikdy neprovozovalo. Co mi na to řeknete? „Znovu lež, kterou někdo záměrně šíří. Postupně vykoupené pozemky u Transporty jsme dále pronajímali na zemědělskou výrobu a dělo se tak i několik dalších let po jejich prodeji. Teprve během posledních dvou let zde došlo k ukončení pěstování zemědělských produktů a využití pozemků pro průmysl. Družstvo tak přísně naplňovalo svůj podnikatelský záměr, který prezentovalo i při vlastním výkupu pozemků.“ Média vás ale nařkla ze spekulativního nákupu pozemků. Nebo ne? „Ano. Někteří redaktoři se tím vrátili před rok 1989. Tehdy bylo jako spekulace označeno obchodování za účelem dosažení zisku. Ta doba je naštěstí dávno pryč a dosažení zisku je podstatou svobodného podnikání.“ Často se hovořilo, že původní majitelé pozemků museli čelit vašemu nátlaku při výkupech. Opravdu? „Prodávající jako oběť? To snad nemyslíte vážně. Prodal jen ten, kdo prodat chtěl a za cenu, kterou vyjednal. A dostal zaplaceno v hotovosti při podpisu smlouvy. Kolik dnes znáte takových obchodů? Kuriózní je případ rodiny Mrázkových. Pan Mrázek prodal svoji polovinu za cenu, kterou požadoval. Jeho příbuzní prodat nechtěli a nabízeli je později městu přes prostředníky za 2000 Kč za metr.“ Příště o dohodě, o níž se veřejně nemluví. (rz)
Reagovat na tento příspěvek
 
Spinning MMagdik 31.07.2008 10:58
AHOJ,SPINNING JE V POSILOVNĚ NAD LÉKÁRNOU.FITKO:739037000 jE DOBRÉ SE PŘEDEM OBJEDNAT.fAJN JE INSTRUKTORKA MARKÉTA! SPORTU ZDAR!
Reagovat na tento příspěvek
 
Ivan Baborák je Janek ! ANO 29.07.2008 18:05
No on každej zdejší anonym, by po odhalení své identity nebyl ani poloviční. Ok? A Janek není výjimkou....
Reagovat na tento příspěvek
 
Ivan Baborák je Janek ! sefina 29.07.2008 13:44
Ale, že se ten Baborák, alias Janek už dlouho neozval, co? Že by svědomí:)
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 29.07.2008 08:35
Abych řekl pravdu, tak mi to je samozřejmě dávno jasné. To ovšem nic nemění na tom, že za nedůvěryhodný považuji i zbytek Chrudimské volby.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Koranda 28.07.2008 19:08
Lorde Johne, vy jste ještě nepochopil, že výroky pana Pavlíčka jsou zcela nekonzistentní s jeho činy? Dle mých informací na to přišla již před časem i Chrudimská volba a pan Pavlíček právě proto skončil jako její předseda. Jeho útoky na současnou CHV tomu přesně odpovídají.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 28.07.2008 13:04
Bohužel nemám čas ani chuť cokoli dohledávat a už vůbec si netvořím osobní archív vašich výroků. Pamatuji si však naši společnou diskuzi někdy před více než dvěma lety, krátce před komunálními volbami, kdy jsem já kritizoval machinace okolo průmyslové zóny a dával jsem je do souvislosti i s Chrudimskou volbou. Toto sdružení mi přišlo velice podezřelé, neboť jeho tehdejší čelní představitelé (včetně vás) byli současně podílníky družstva Agrospol Eco, a přece Chrudimská volba výkup pozemků v předvolební kampani kritizovala jakožto pro město vysoce nevýhodný (a někteří z Chrudimské volby dokonce naznačovali možnost korupce - což je pikantní, protože pak by upláceli právě čelní činitelé Chrudimské volby=podílníci družstva Agrospol Eco). Vy jste mi tehdy odpověděl, že s těmito machinacemi nesouhlasíte, a proto jste raději z družstva odešel. To však stále nevysvětluje, proč jste s lidmi z družstva Agrospol Eco i nadále spolupracoval v rámci Chrudimské volby. Že se od nich nyní, již jaksi dodatečně, distancujete a dokonce se chystáte založit konkurenční politické sdružení, je celkem bezpředmětné. Co se týče obsazení průmyslové zóny, patrně to není tak jednoduché, jak se domníváte - pokud by bylo, už dávno by tam nějaký investor byl (to by ovšem nesměli působit "patrioti" typu pana Lebdušky). Možná tedy ještě budeme rádi za skladiště.
Reagovat na tento příspěvek
 
poděkování petr svoboda 28.07.2008 10:52
ano ,ale o pravopis v mém článku nešlo
Reagovat na tento příspěvek
 
Lékárna Kaufland marry 27.07.2008 22:07
Mám stejnou zkošenost, jsou tam pěkně protivný.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nová stavba ANO 26.07.2008 11:06
Mýlit se je lidské. Ok? Family centrum tady asi chybělo málokomu, ale už tady máme skoro všechno, takže nepřekvapí. Jen ta IKEA tady asi nikdy nebude, ani v okolí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nová stavba Rostislav Vondra 26.07.2008 10:41
Urychlená oprava - ...nemýlím...! Omlouvám se...
Reagovat na tento příspěvek
 
Nová stavba Rostislav Vondra 26.07.2008 10:37
Pokud se nemílím, mělo by jít o tzv. Family Centrum - totožnou stavbu, jaká je v Pardubicích vedle Inter Sparu. Zřejmě i stejné druhy obchodů...
Reagovat na tento příspěvek
 
Nová stavba pepe 25.07.2008 20:02
Někdy v březnu byl v MF dnes článek o jakémsi novém obchodním centru mezi nemocnicí a kauflandem, měla by zde být i úplně nová kruhová křižovatka, tak nevím, ale blbost našich radních je úžasná, tak bych se nedivil ničemu....
Reagovat na tento příspěvek
 
Nová stavba Pavel No 25.07.2008 19:09
Nevíte někdo, co se staví mezi Kauflandem a nemocnicí?
Reagovat na tento příspěvek
 
Lékárna Kaufland milen 25.07.2008 16:59
Proč jste tam tedy chodila tak často?
Reagovat na tento příspěvek
 
Lékárna Kaufland Maxim 25.07.2008 15:49
V kauflandu je nejlepší lékárna!
Reagovat na tento příspěvek
 
Lékárna Kaufland tomí 25.07.2008 15:38
Já jsem tam chodila asi tak 1 až 2 týdně mám dvě malé děti z toho jedno je ještě opravdu malinký miminko a nestalo se mi ani jednou abych od nich odcházela spokojená.
Reagovat na tento příspěvek
 
Lékárna Kaufland milen 25.07.2008 14:14
Dobrý den. Mám přesně opačnou zkušenost, se současným personálem jsem velmi spokojena. Neochotné mi teda nepřijdou ani zdaleka a rozhodně vědí, co chci nebo potřebuji.
Reagovat na tento příspěvek
 
Lékárna Kaufland tomí 25.07.2008 14:05
Chtěla jsem se zeptat jaký máte názor na lékárnu v Kauflandu?Já tam několikrát byla a příjdou mi tam hrozně neochotný, kolikrát ani nevěděli co po nich chci a když jsem chtěla poradit tak se vůbec nechytli.Vždy jsem tam chtěla spojit nákup s návštěvou lékárny ( je to celkem dobrý když jsou děti nemocné)ale bohužel tam to nejde,už několikrát jsem byla světkem jak si tam lidi stěžují a i mé kamarádky radši přesedlali na jinou lékárnu.Teďka sme začali chodit do lékárny k nemocnici, kde nám vždy poradí,jsou tam ochotný a vůbec se netváří jako že je hrozně otravujem.Chodíme tam radi a nakupujeme hold v plusu.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT pavlicek 25.07.2008 09:00
Milý Lorde, najděte mi jedniné slovo, kterým jsem kritizoval výkup pozemků! Naopak, stále trvám na tom, že město tyto (nebo podobné) pozemky potřebovalo. Mělo to být dokonce i dříve, nestihl se onen boom, kdy byla největší poptávka mezi investory, i nejvyšší nezaměstnanost. Zóna měla jediný cíl. Měla přinést pracovní místa, nezaměstnanost byla nad 10%. Tyto pozemky jsou cenné (nejen penězi měřeno) a město by s nimi mělo nakládat jen velmi rozvážně. Proto by lidé v samosprávě měli hlídat, aby pozemky byly dobře využity (viz např. už i rozestavěný areál pana Ficka). Jsou určeny pro firmy se sofistikovanou výrobou, zaměstnávající na malé ploše mnoho lidí (obec má podíl z daní z mezd!). Tendence je opačná - zbavit se pozemků v PZ, viz. např. nyní připravovaný prodej pro umístění PŘEKLADIŠTĚ! Pár lidí s ještěrkama na veliké ploše - co tahle transakce městu přinese? Jen se zbaví pozemku, se kterým si momentálně neví rady, ale který v budoucnu bude určitě hodně chybět. No - a získá také pár milionů, aby je mohlo utratit za nesmyslnou zástavbu silnice mezi kostelem a růžovkou, na přeložení všech sítí o dvacet metrů doleva a vybudování nové silnice těsně u fary a bývalé průmyslovky. Opět se vyházejí městské stamiliony, aby se zakryl ošuntělý kostel a vyhovělo se ekonomickým zájmům jednotlivců. Chcete se pod podobný záměr podepsat i vy, milý Lorde? Práce na studii už probíhají! pp
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 24.07.2008 10:08
Pane Pavlíčku, zajímala by mě jedna věc. Nyní zde kritizujete výkup pozemků v průmyslové zóně. Jak tak sleduji vaše vyjádření, jeví se mi, že dle vás šlo o nějaký komplot mezi panem Kuštou a panem Libým. To však nyní ponechme stranou. I kdyby to totiž byla pravda - jak je možné, že tento výkup kritizujete, jestliže jste sám byl podílníkem onoho družstva? Vím, vyjádřil jste se, že jste z družstva Agrospol Eco včas odešel, takže jste s pozdějšími machinacemi neměl nic společného. Dobrá - ale proč jste s lidmi z družstva (pan Jelínek, pan Kušta, atd.) i nadále spolupracoval v rámci Chrudimské volby a dokonce jste je v rámci předvolebního boje nechal tento výkup pozemků, na němž se sami podíleli, kritizovat? Velmi dobře si vzpomínám např. na článek pana Kušty v předvolebních listech Chrudimské volby, kde prohlašuje, že město řídí ekonomičtí diletanti a že si zasloužilo spíše schopné manažery - např. pana Kuštu. A doložil to právě extrémně nevýhodným výkupem pozemků v průmyslové zóně, který by se prý byl neodehrál, kdyby naše město býval řídil pan Kušta. Ve mně to hned vzbudilo otázku - jestli to pan Kušta s městem myslí takto dobře, proč tedy umožnil družstvu, aby se na městě tak obohatilo? Od pana Kušty to tedy bylo hezké chucpe. A rovněž tak vaše nynější kritika mi přijde jako chucpe. Sám máte máslo na hlavě, proto raději mlčte.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT qpc 24.07.2008 09:36
Ale nejste snad tak naivní, že čekáte, že pan Kušta řekne: Ano založili jsme družstvo, protože jsme, ač už jsme byli majetní před jeho založením, chtěli nějaký ty milionky, co se daly na průmyslové zóně trhnout. Vždyť město by je stejně zaplatilo, tak proč ne zrovna nám.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Nemo kpt 23.07.2008 20:29
Mě se ta reportáž zdála neobjektivní a rád si počkám na jiný pohled. Ono nic není jenom černé, nebo bílé.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213  212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.