Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Čarodějnice Gargulina 03.05.2011 10:36
Já nemám pocit, že píšu blbosti. Naopak se vyjadřuju srozumitelně a dokonce si myslím, že kultivivaně. Pokud považujete pálení čarodějnic za činnost opozice proti radnici, tak je mi vás líto. Ale protože při nepovolení téhle akce zřejmě podobným způsobem uvažovalo víc lidí, budiž vám útěchou, že v tom nejste sám
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Agarwal 03.05.2011 09:53
Podle toho co tu píšete za blbosti vám o děti zcela evidentně vůbec nejde. Pokud to je jen vaší neschopností se správně vyjádřit, tak se vám omlouvám, ale zároveň vám doporučuji abyste se pak raději nevyjadřoval vůbec.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Gargulina 03.05.2011 09:44
Aha, tak ty si myslíš, že pálení čarodějnic je opoziční činnost? Vidíš, a já myslela, že jde o hry pro děti, muziku a opékání buřtů... Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Agarwal 03.05.2011 07:59
Tak koukám že jste stejný demagog jako shot. Vy byste si mohli podat ruku a vyrazit letos spolu na dovolenou, protože jedete na stejné vlně. Jenom shot by ke všemu dodal, že za to může ještě Libý Úsměv Jestli si myslíte, že jakékoliv vedení nebude omezovat opozici pokud k tomu bude mít možnost, tak jste pěkný Jeliman a pokud si myslíte, že psaním příspěvků ve stylu shota na tohle fórum něco změníte tak jste Jeliman na n-tou.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Krmelec 02.05.2011 19:02
Dne 1.května 2012 vydal tiskový odbor chrudimské radnice následující prohlášení: Městská policie byla nucena rázně zakročit proti nelegálnímu shromáždění na tzv. Koniášově potlachu. Organizátoři z okruhu Chrudimské volby a jejich satelitu ODS svolali tuto opoziční akci, ačkoli věděli, že nebyla povolena. Přesto se vedení města zachovalo nebývale konstruktivně a nabídlo organizátorům náhradní místo konání Konišova potlachu v Třibřichách, což organizátoři odmítli. Z toho je patrné, komu jde o dialog a komu pouze o konfrontaci. Chrudimský místostarosta Roman Málek k tomu řekl: "Akce nemohla být povolena v zájmu dětí, protože jsme věděli, že bude pršet. Koniášův potlach by navíc rušil zasedání Meziplanetární asociace Bambiriád, jemuž jsem měl tu čest v divadle předsedat. Tento termín zasedání nebyl žádný naschvál, ale musíte si uvědomit, že v divadle se konají 4 představení a 2 opery do roka, z čehož je patrné, jak je těžké najít nějaký vhodný termín pro tak významnou akci"
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Gargulina 02.05.2011 14:00
Zdá se, že zdejší diskutující se jaksi rozdělili do dvou skupin. Ti, kteří mají evidentní radost že akce byla překažena a mluví o ukřivděncích, nenávistných výlevech a žlučovitosti a doporučují organizátorům letňák, plochou dráhu a dokonce průmyslovou zónu. A druzí jsou ti, kteří by sami a za své peníze pro rodiny s dětmi něco uspořádali tam, kde proběhlo v naprostém klidu 5 nebo 6 ročníků, kdyby jim ovšem někdo neházel klacky pod nohy. Jinak jsem pochopila, že liberecká opera je takový umělecký fičák, že příště budeme muset zřejmě vzít zavděk nabídkou na jejich vystoupení na Štědrý den nebo na Silvestra.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice j.pel. 02.05.2011 13:37
Ale tragédie to není. Jenom bych vám přála to vysvětlování dceři a synovi, kteří se týden na čarodějnice těšili. Byli jsme se v podvečer u divadla podívat, bylo krásně, pršelo až večer a to už všechny děti bývají doma. Přemýšlím, proč to ta rada města udělala a nakolik mám věřit panu starostovi Řezníčkovi. Jeho Zdravé město mi připadá jako výsměch Chrudimákům.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice shot 02.05.2011 13:15
Tedy jenom zírám. Pokud někdo hodlá uspořádat veřejný táborák, nazvaný čarodejnice, tak má několik možností. Požádat o povolení město jako majitele pozemku, pronajmout si pozemek od soukromníka, využít pozemek vlastní. V okolí Chrudimě je dostatek volných pozemků a jeden z nich je i slavné Průmyslové zóně, kde by bylo možno táborák pálit. Pokud se nemýlím, tak se čarodejnice pálily na více místech v Chrudimi i blízkém okolí. Každý si mohl vybrat a většina stejně nikam nešla kvůli počasí. To, že v jenom místě neproběhly je někým vnímáno jako celochrudimská tragédie. Přitom se vlastně vůbec nic nestalo. Takže o co jde? Zřejmě jenom o to, někoho očernit. A pro ta trdicionalisty: poslední čarodějnický proces spojený s upalováním se konal v Čechách v 17. století. Od té doby nic.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Gargulina 02.05.2011 12:59
Ano, Bohemunde... ani před listopadem nebyla prostistátní shromáždění vlastně přímo zakázána. Nebylo pouze vyhověno žádosti o zábor veřejného prostranství, případně tam shodou okolností vodovody a kanalizace den před tím rozkopaly půlku náměstí Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Bohemund 02.05.2011 12:44
Milý pane, především bych vás chtěl požádat, abyste mi netykal. Krávy jsme spolu opravdu nepásli. Pokud se jedná o mou údajnou lež, pak si dovolím tvrdit, že se nejedná o lež, ale vaši tupost. Nepíšu totiž nic, než pravdu. Pokud byste zauvažoval nad formulací rady města, možná, ale opravdu jen možná by vám došlo, že ona zmiňovaná vyjímka je právě možnost uzavřít silnici a dělat kravál do dvou nad ránem. Stačí logicky uvažovat. Docela mne těší, že, ač jsem tuto zprávu neznal, přesně jsem se do ní trefil. Takže, pro jistotu znovu opakuji, že Čarodějnice nikdo nezakázal. Jen nedostaly to, co žádaly - uzavření silnice a možnost provozovat zábavu pro potěchu dětí a jejich rodičů, hudbu do 02:00. A pokud jde o představování, PR, pak slušností je, že první se představí ten, kdo o představení žádá. Tudíž, ručník je na vaší straně ringu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice PR 02.05.2011 10:21
Zkuste se zamyslet, o čem tu mluvíme. Čarodějnice jsou tradiční akce a jejich termín je daný od roku 638 nebo 526 př.n.l :) vždy na 30. dubna. Chrudimské divadlo zeje povětšinu roku prázdnotou a opera z Liberce sem ráda přijede kdykoliv (zavolejte si panu řediteli divadla Otavovi do Liberce). Nemlátíme tu prázdnou slámu? Podstatou problému je dle mého hloupost či malost Rady města, která nepodpořila pálení ohně, které za vlastní peníze pořádá skupina občanů pro rodiny s dětmi našeho města.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice markett 02.05.2011 10:05
Toto je opravdu můj poslední příspěvek, ale přijde mi to nefér - to, že většina Chrudimáků do divadla nechodí, neznamená, že by divadlo jednou nemohlo dostat přednost. Ono je jednodušší říkat, že ve městě se nic nedělá. Uznávám, že divadlo není levná záležitost. Ale když se někoho zeptám, kdy byl naposledy v divadle, tak neslyším argument, že to je drahé. A věřte, že v divadle potkávám lidi, kteří si zaplatili (a většinou ne poprvé)dost drahé předplatné (mezi nimi i spoustu důchodců) a kteří jsou rádi, že to divadlo sem někdo dostal. Takže tak Úsměv ještě jednou přeji všem hezké dny!
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice PR 02.05.2011 10:01
Bohužel, to co tu píšeš je zneverohodněno tvojí lží, že Čarodějnice byly povoleny. Posílám formulaci z usnesení rady města: „Neschválení uděleni výjimky při konání veřejného podniku Rada města chrudim neschválila usnesenim d. R/188/20II ze dne 27.04.2011 vyjimku při konani veřejndho podniku pro akci ,,Pálení ohňů pro potěchu dětí a jejich rodičů s hudebním doprovodem a doprovodnymi akcemi pro děti, ktery se měl konat na prostranstvi vedle Divadla K. Pippicha“ Je zajímavé, že jsi použil přesné formulace uvedené na žádosti. Ty zná jenom pan architekt Thér, jeden pracovník odboru kultury a místostarosta Málek. Kdopak asi jsi? :)
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Bohemund 02.05.2011 09:39
A co přsunout vás do Filištínské?
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Bohemund 02.05.2011 09:38
Já bych byl pro. Bydlím v centru a ten kravál každý rok mi moc dobře nedělá. Mimochodem, ty slavné čarodějnice nebyly zrušeny, zakázány, potřeny, jak se nám tu pár uřvánkou snaží naznačit. Byly normálně povoleny, s tím, že nebude uzavřena silnice (kvůlivá těm kamiónům navážejícím "kulisy") a veškerá trachtace se ukončí do 22:00 (svolávač pálení ohně požadoval do 02:00 - což je vzhledem k jeho pozdější argumentaci - akce pro rodiny s dětmi, poněkud podivné:). Takže je to zase tak, jak se dalo čekat. Nejde o akci samotnou, ale podělanou politiku. Hezký den všem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice PR 02.05.2011 09:36
Obávám se, že ten pán měl pravdu:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice markett 02.05.2011 09:12
Já ty plakátky taky viděla, ale protože už od ledna vím, že je v ten termín divadlo, tak jsem se nad tím pozastavila s tím, že asi nebude možné mít ty dvě akce vedle sebe a že nejspíš čarodejnice budou někde jinde -ono přesunout operu jde dost těžko. A pokud vím - radnice neschvaluje program divadla. Když jsem šla do divadla, tak jsem ty řeči taky slyšela - a přišlo mi dost populistické vyvěsit jména radních.. Nechci se stavět na ničí stranu, jen jsem chtěla říct svůj názor, protože mě naštvalo prohlášení jednoho pána: No jo, oni si udělají divadlo pro sebe a děti nemají čarodějnice! Přeji všem hezké dny!
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice PR 02.05.2011 08:47
Mýlíte se. Nikdo nic "mohutně nesvolával". Pořadatelé pouze vylepili připravený plakát s programem a dali na něj přelepku, že Čarodějnice byly Radou města zakázané. Plakát byl vylepen především proto, aby stovky občanů s malými dětmi nechodily zbytečně k ohni, který nebude. Přesto jich tam desítky přišly, měl jste slyšet, co tam ti lidé o radnici povídali. Předvídat nebylo třeba, akce má šestiletou (tisíciletou:) tradici. Stejně tak není třeba předvídat, že budou Vánoce, Velikonoce, Loutkářská Chrudim ... To je vše.
Reagovat na tento příspěvek
 
Novou ředitelkou muzea je Dana Krouželová bene 02.05.2011 08:36
Novou ředitelkou chrudimského muzea bude od srpna Dana Krouželová Regionální muzeum v Chrudimi povede od srpna nová ředitelka. Na základě doporučení výběrové komise do funkce jmenovala Rada Pardubického kraje ve středu Danu Krouželovou jako vítězku výběrového řízení. Krouželová vystřídá ve funkci Milenu Burdychovou, která po 20 letech ředitelování odchází do důchodu. Do výběrového řízení se přihlásilo pět kandidátů. “Komise složená ze zástupců Pardubického kraje, města Chrudim a odborníků z oblasti muzejnictví se poměrně jednoznačně shodla. Paní Krouželovou označilo za nejvhodnější pět ze šesti členů této komise, jen jednou byla druhá,” zhodnotila výsledek krajská radní zodpovědná za oblast školství, kultury a památkové péče Jana Pernicová (ČSSD). Nová ředitelka je absolventkou Univerzity Jana Amose Komenského v Praze, obor Mediální a komunikační studia. Dosud pracuje jako supervizorka a hlavní metodička projektu Koalice nevládek Pardubicka. Dříve působila například na pozici koordinátorky pro neziskový sektor na Krajském úřadu Pardubického kraje, i v řadě vedoucích funkcí v soukromých společnostech. Nosnou myšlenkou koncepce, se kterou ve výběrovém řízení uspěla, je zaměření muzea na prezentaci zejména uměleckoprůmyslových sbírek. Zdroj: Mediafax Komentář: 1. Paní Krouželová nikdy nepracovala v oblasti muzejnictví 2. Paní Krouželová nemá v oblasti muzejnictví žádné vzdělání 3. Paní Krouželová pracovala především v oblasti neziskové sektoru jako supervizorka a hlavní metodička projektu Koalice nevládek Pardubicka. 4. Paní Krouželová nemá zkušenosti v oblasti řídící práce 5. Za Chrudim byl ve výběrové komisi místostarosta Málek. 6. Paní Krouželová je kamarádka Romana Málka. Spolupracovali spolu v oblasti mediální výchovy a komunikace. Co nás ještě čeká?
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice markett 02.05.2011 08:01
Promiňte, ale pořád mi uniká pointa - nejdřív něco mohutně svolám a zorganizuji a až pak se zeptám, jestli to jde? Opravdu se nechci nikoho zastávat a nemám žádné iluze o úřednících všeobecně, ale to, že by někdo měl předvídat, že někdo bude chtít něco povolit, mi přijde fakt zcestné...
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice PR 02.05.2011 07:50
Což o to, jsou mezi námi tací, kteří to prý věděli už na podzim. Problém ale je, že nikdo nesdělil organizátorům, že Čarodějnice budou zakázané. Dozvídali se to nepřímo od některých úředníků na městě a až teprve 2 dny před konáním táboráku Rada města akci zakázala. Prostě komunikace s občany jak podle zásad Zdravého města :(
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice markett 02.05.2011 06:43
Schválně jsem se dnes podívala na diskusi na téma Čarodějnice u divadla - já v tom divadle byla taky. A o tom, že se bude konat představení 30. dubna jsem věděla od ledna. Radost jsem z toho neměla, protože jsem o tomto datu měla taky jiné představy. Ale ono asi není moc lehký dostat do chrudimského divadla kvalitní představení. Možná si to stačilo včas zjistit a včas se dohodnout na jiném místě. Ale je vždycky lehčí řvát a obviňovat všechny okolo. A věřte - neznám nikoho z chrudimské radnice osobně a akce jako čarodějnice nebo rockové festivaly navštěvuji častěji než operu Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice mysa 01.05.2011 20:45
Ano, je to vhodný záměr odpovídající představám pana Herbsta. Ale musíte si rychle zamluvit termín, pan Herbst tam už má téměř plno. Několik divadel, punkové kapely, moc se těším na bakchanálie a saturnálie, to tam budeme všichni svlečený a pan Herbst bude všem holkám dávat pusinky na kozičky tak jak to dělal na výstavě s uměleckým aktem v Divadle Karla Pippicha. A příští rok tam bude dělat místo Koniášova potlachu „Oheň pravé lásky“, kapela bude hrát na podiu, Kořínkovi kanci tam budou vypadat jako AC/DC na obřím turné. Oheň se bude pálit mezi lavičkami, nakonec budou i dobře hořet. Už se na to všechno moc těším.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Krmelec 01.05.2011 20:12
A co přesunout radnici do Bylan? Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice ANO 01.05.2011 19:21
Plochá dráha je pro kulturní akce dobré místo - co tam přesunout pouť?
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Krmelec 01.05.2011 18:48
Ale jinak chápu, Zuzano, pokud patříte k radničnímu establishmentu, že se pokoušíte hájit neobhajitelné. Mimochodem, byl jsem se podívat před šestou u divadla. Procházela řada rodin s dětma, aby se ujitily, že se akce skutečně nekoná. Možná byste měla slyšet ty komentáře....
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Krmelec 01.05.2011 18:45
A co jiného než zákaz to bylo, když rada usnesením tuto akci nepovolila? Ubohý hlavně bylo, jak pak radnice ze zbabělosti zkoušela tvrdit, že pan Thér tu žádost stáhl, což byla obyčejná lež. Politika zase jednou zvítězila nad buřtama pro děti Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Zuzana 01.05.2011 18:22
To je ale hodně ubohý,a ty Čarodějnice v Letňáku klidně mohly být, pan Thér ten návrh dostal,ale to by se samozřejmě nehodilo do krámu. Takže asi tak nejde o to udělat dětem radost, jako spíš prezentovat celou věc jako zákaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Do Duc Trang 01.05.2011 17:03
Ja četl na ceduli od Herbst, že Leťák místo kde veselit se a setkávat na slavnosti a koncerty a kde s evšichni mít rádi. A radnice taky říkala, že dobré místo na všechno. Já chtěl se zeptat, jestlii v Leťak možné uspořádat festival psiho masa? Vhodné místo na to?
Reagovat na tento příspěvek
 
provoz MHD v Chrudimi trojanek 01.05.2011 16:09
Úplně s Vámi nesouhlasím, ale popořadě: 1. Městská doprava zcela jistě nenaplňuje naše očekávání. Dle mého částečně z důvodu nezájmu občanů o hromadnou dopravu - auto je jistě pohodlnější a benzín je zřejmě stále levný:) Velkou zásluhu na její kvalitě má nekoncepční přístup radnice k provozu a využívání. Připomínám, že několik let vyjednává s Connexem za město Chrudim Mgr. Řezníček. 2. Nesouhlasím, že střed města je polomrtvý. Za posledních deset let je centrum zcela zrekonstruované, přibyly nové obchody (i když díky krizi v posledním půl roce 2-3 zavřely). Restaurací, kaváren a barů je v centru 14. Ve Vámi zmiňované době před rokem 1989 byly tyto podniky 4 (Muzeum, Růžek, U Slejšků a U Korečků). 3. Auta dle mého na Široké ulici sice poskakují, ale za to se nemusím bát přejít v kterémkoliv místě a babičku mi tam nikdo neporazí, jak se jí to stalo Na Bídě. 4. Místa na parkování není v centru opravdu moc, ale je to pochopitelné. Mimo Resselovo a Školní náměstí žádné jiné parkoviště není. Plánovalo se v letním kině, na Moravově zahradě a za Sokolovnou. Jak jistě víte, současná radnice tyto plány zrušila, takže budeme stále parkovat na náměstí. 5. Je pravda, že po šesté na náměstí vidíte přejít jen pár lidí, ale od osmi večer to v centru díky spoustě hospod dost žije. Ti co tam bydlí, by Vám o tom mohli vyprávět. Tak smutný ten obrázek v centru není, zkuste se na vše podívat i z jiné strany:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Bohemund 01.05.2011 13:58
Škoda, že radnice zrušila "tradiční" čarodky. Bylo na ně včera ideální počasí, takže by se právě rodiče s dětmi dostavili jistě v hojném počtu :) Takový kravál kvůli takové kravině. Osobně se domnívám, že vatra by se měla dělat někde mimo jádro města, ale chápu, že ukřivděncům, kteří jsou vdšční za každý podnět k útoku na kohokoliv, jen těžko něco takového vysvětlovat. Kupříkladu Plochá dráha?
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice salif 01.05.2011 12:15
Co se sem cpete. Zde je řeč o zrušených čarodějnicích pro děti a ne o nějakým nýmandovy, kterej se dostane do rady města. Koukám, že jste z toho uplně hotovej, taková kariéra:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice J. Káles 01.05.2011 11:42
 
Čarodějnice J. Káles 01.05.2011 11:40
Pan Beránek rezignoval 1. 4. 2011. Poté se konaly dvě zasedání Rady města Chrudim. Nerad bych se mýlil, ale pravděpodobně na nich se měla záležitost projednávat. Takže nerozhodoval. Jinak člen městské rady je funkcí volenou, neboť zastupitelstvu obce je vyhrazeno volit z řad členů zastupitelstva obce starostu, místostarosty a další členy rady obce (radní) a odvolávat je z funkce, stanovit počet členů rady obce, jakož i počet dlouhodobě uvolněných členů tohoto zastupitelstva, zřizovat a zrušovat výbory, volit jejich předsedy a další členy a odvolávat je z funkce. (§84 zákona č. 128/2000 Sb.)
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Pepin 01.05.2011 11:02
Omlouvám se, vycházel jsem z informací, že Beránek odstoupil a že tam budete vy. Takže rozhodoval radní Eduard Beránek. Pan Lichtenberg bude patrně do rady jmenován až zítra. Je to škoda, jistě by se za tradiční akci postavil a čarodějnice by se pořádaly na stejném místě jako již 6x před tím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Petr Lichtenberg 30.04.2011 20:49
Ačkoliv se mi nechce na "odvážné" anonymy příliš reagovat, tak tentokráte musím: nejsem členem Rady města a tudíž jsem se na tomto rozhodnutí Rady města nepodílel. Nejdříve si,Pepine, ověř skutečnosti, nežli s nimi, byť jako anonym, vyrukuješ. Osobně mi je líto, že se již tradiční čarodějnice u divadla nekonaly, ale myslím si, že při troše vůle a úsilí pořadatelů se tato akce mohla přesunout do cca 300 metrů vzdáleného areálu letního kina, kde by tato akce byla ideální. A to myslím i do budoucna. Ale zdá se mi, že toto se komusi moc nehodí. Je z toho přeci třeba udělat zejména politické téma! Zdravý rozum mizí celosvětově, celoevropsky, celorepublikově a bohužel i celochrudimsky... Petr Lichtenberg
Reagovat na tento příspěvek
 
provoz MHD v Chrudimi visit.cz 30.04.2011 20:34
Díky za slova uznání. No pravda je ta, že trochu naivní asi jsem, ale i přes tu moji naivitu jsem v životě přeci jen něco dokázal. Člověk musí v něco věřit, doufat a hlavně něco taky udělat, když si myslí, že něco není tak jak, by to mělo asi správně být. A protože vše samozřejmě beru tak trochu podle sebe, tak nemohu uvěřit tomu, že by vedení radnice nechalo opravdu zajít provoz MHD až do takového mrtvolného stádia. MHD vždy do Chrudimi patřila a pevně doufám, že patřit nadále bude - ale jen v takové formě, aby maximálně splňovala a naplňovala požadavky obyvatel města a jejich návštěvníků a oni se ji naučili zase maximálně využívat - tak, aby to bylo zase živé, akční město, kde se dobře žije, baví, dají se tu vydělat i nějaké peníze a je tu občas i nějaká sranda a ne že v 6h večer na náměstí potkáte už maximálně tak svůj stín. Vím moc dobře, že v dubnu 2011 je naprosto jiná doba a situace, než v dubnu 1990, ale to ještě neznamená, že ten provoz MHD musí někdo takto úplně amatérsky zlikvidovat a to ještě za 5,5 miliónu ročně. Střed města chtěli zklidnit - a výsledek? Polomrtvé centrum, občas někde někdo projde a všude jsou vidět jen a jen osobní auta - skákající po Široké ulici a hledající místo k zaparkování. Hodně smutný obrázek - s porovnáním s tím co si pamatuji ještě v roce 1989 kdy jsem z Chrudimi odešel. Tím, ale samozřejmě neteskním po vzniku OV KSČ a jeho všemocného okresního tajemníka a té šílenosti v čem jsme tu před rokem 1989 žili. Hezký večer.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Krmelec 30.04.2011 20:28
Pane Kálesi, pro osvěžení paměti jsem si vyhledal na ichrudim.cz váš nenávistný článek o Koniášově potlachu z před dvou let. Vy jste pojali vládnu na radnici jako příležitost likvidovat vše, co je spojené s minulým vedením a dokonce jste se kvůli tomu i spojili s komunisty. Jestli naschvál s přesunem opery na 30. dubna vznikl před několika měsíci, jak dnes tisková mluvčí tvrdí, pak se na něm podílel i váš radní Beránek. Leda že by na radnici nevěděli, že 30. dubna jsou čarodějnice, 24. prosince Vánoce a 31. prosince Silvestr. Což nevylučuju, ale pak to znamená, že nám vladnou pěkní pitomci.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Nemo kpt 30.04.2011 18:43
Tady asi platí pro tiskovou mluvčí ono známé Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti Úsměv . A jen pro zajímavost jsem se tam byl teď podívat. Žádná kolizní situace - kamiony stály u divadla, prostor u ohniště byl volný a hudba mohla být v pohodě za divadlem. To jen potvrzuje, že se jednalo jen o záminku našich radních oblíbenou akci pro děti neopovolit !!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
provoz MHD v Chrudimi pilnyk 30.04.2011 16:13
Pane kolego, obdivuji Vaši energii a zápal, ale chci Vás upozornit na jistou naivitu Vašeho jednání. Pokud diskutujete s panem Petrem Řezníčkem a on Vám něco slíbí, můžu Vám dopředu prozradit, jak to dopadne. S panem Řezníčkem totiž nevyšlo nikdy nic, jenom sliby a pak občas nějaký podraz. Přeji Vám i sobě, aby se chrudimská doprava zlepšila, ale obávám se, že to bude až s někým jiným:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice pilnyk 30.04.2011 16:05
Vyjádření paní tiskové mluvčí radnice mi radost neudělalo. Je v přímém protikladu ke stanovisku arch. Karla Théra v dnešním Chrudimském deníku: "Zároveň jsem byl žádán, abych žádost stáhl. Namítl jsem, že se pokusím eventuelně vytipovat jiné místo a proto nechci žádost stahovat. Vhodné místo jsem nenašel. Před středečním jednáním Rady města Chrudimě jsem byl vyzván mladíkem z úřadu (jméno jsem v telefonu přeslechl), abych žádost stáhnul. Dohodli jsme se, že než chodit po úřadě a stahovat žádost, je časově úspornější žádat Radu o řešení. Stále jsem doufal v to, že třeba bude rozhodnuto o koordinaci nakládání kamionů v místě naší hudby a stánku s občerstvením do druhého dne a stanovení podmínek pro zachování naší večerní hudební produkce. Nic takové z Rady nevzešlo." ... Je to velmi smutné. Pan architekt, žádnou žádost nestáhl, i když ho k tomu opakovaně vyzývali. A navíc naučili lhát i tiskovou mluvčí. Kam to spějeme:(
Reagovat na tento příspěvek
 
provoz MHD v Chrudimi visit.cz 30.04.2011 13:39
Těch spojů je ve denně od nemocnice ve směru k nádraží dokonce 35 - linky 3+4. Pokud se tam opravdu i po rekonstrukci Fibichovy ulice, autobusy MHD zpět nedostanou, tak je to přesně jak zde již někdo píše. Zajíždění na křižovatku u Románie zůstatne už na vždy a nikdo už pak s tím nic neudělá a výsledek provozu MHD bude tam kde skončil už ve středu města - tedy katastrofální - a pokud je roční dotace města provozu MHD cca 5 500 500,-Kč a výsledek by byl jen převoz vzduchu - tak je to snad už jen na pořádně sepsané trestní oznámení. Včera jsem zaslal ve stejném duchu ještě email panu Klimkovi.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Georgina 30.04.2011 12:39
Tak odpověď je tady: Dobrý den. Rada města skutečně na svém středečním jednání neschválila udělení výjimky pro konání veřejného podniku Pálení ohně pro potěchu dětí a jejich rodičů dne 30. dubna 2011 v čase od 12 do 24 hodin a 1. května do 2 hodin na prostranství vedle Divadla Karla Pippicha. Na základě nepovolení výjimky vzal žadatel zpět i svoji žádost o uzavírku a zvláštní užívání komunikace u divadla. Jediným důvodem neschválení výjimky je skutečnost, že v tomto termínu bude v divadle uvedena opera Vincenza Belliniho Náměsíčná. Představení v rámci 11. ročníku festivalu Athény východních Čech 2011, který probíhá v Chrudimi od pátku 29. dubna do neděle 1. května, je v plánu již od loňského roku. V rámci organizace představení budou během odpoledne k bočnímu vchodu divadla najíždět nákladní vozy s kulisami a rekvizitami, stejná situace bude po skončení představení přibližně ve 22 hodin. Za tohoto stavu není ani při nejlepší vůli možné uzavřít komunikaci a pořádat obě akce současně. Žadatel byl obratem informován s tím, že bude hledat náhradní prostor pro uspořádání akce. S pozdravem Sylva Drašnarová, odd. vnějších vztahů
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice J. Káles 30.04.2011 12:15
Pletete se, nikdo ze Strany svobodných občanů nyní není členem Rady města Chrudim a ani se jednání neúčastní. Zastupitel a krajský místopředseda Svobodných Petr Lichtenberg se bude o post městského radního ucházet na pondělním zasedání zastupitelstva. Přeji hezký víkend Josef Káles ml.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Pepin 30.04.2011 11:55
To nebyli žádní troubové, ale radní tohoto města, tedy Řezníček, Tejkl, Málek, Kasal, Michalová, Vondráček, Ždímalová, Císař a Lichtenberg. A samozřejmě je to naschvál. Argument, že by se akce rušily je opravdu k smíchu. Ale třeba příště až bude naplánovaná zase nějaká opera, rada města zakáže užívání aut v blízkosti divadla. Mohlo by to rušit Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice chrudimák 29.04.2011 19:54
stačí se podívat na staré fotky kdo potlach dělal a je to jasný - pomsta a ješitnost mocipánů
Reagovat na tento příspěvek
 
provoz MHD v Chrudimi cech 29.04.2011 15:45
Pan Klímek v lednu 2011 na stánkách města připustil průjezd MHD Fibichovou ulicí na úkor parkovacích míst. Konkrétně je to 11 míst nově vyprojektovaných na levé straně komunikace. Ve vnitrobloku jich vznikne nově mnohem víc. Proti 11 parkovacím místům stojí 23 busů, které denně absolvují nesmyslně 2 x za sebou zácpu k Bohemii. V Chrudimském zpravodaji dnes čtu, že Fibichova se má do konce roku předělat. Na rozdíl od nevratně uzavřené Široké ulice je ve Fibichově tedy ještě šance. Je to na městě opradu všem jedno ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Bublina 29.04.2011 15:10
No ty stovky dětí bych chtěka vidět.Ale proč neudělat čarodějky v leťáku??? Nebo jaké akce se tam vlastně plánují,nevíte někdo?
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice Krmelec 29.04.2011 09:45
Nevím, pane Pavlíčku, o jaký penězovod by mohlo v souvislosti s čarodejnicemi jít. Zrovna tak obdivuju, kde v sobě berete tu suverenitu rozhodovat, že čarodějnice patří za humna a ne do města. Že jde o naschvál a o zákaz, je evidentní. A protože se v tomto případě rukojmími staly maminky s dětma, tak to máte pravdu - v tomto případě jsem skutečně plný žluče, znechucení a nenávisti.
Reagovat na tento příspěvek
 
Čarodějnice luka 29.04.2011 08:25
Ale pane Pavlíčku, ono to tak opravdu je. Tahle radnice nedělá nic jiného, než likviduje věci po minulé radnici a teď se zrušením čarodějnic šlápli hodně vedle. Zakázali nevinný táborák pro chrudimské děti. To je už opravdu jak za komančů. A něco k místu konání. Chápal jsem vždy čarodějnice u divadla jako akci pro malé děti a jejich rodiče, kteří žijí ve městě. Nevím proč honit čtyřleté děti někam za humna. A možná jste si nevšiml. Tam na tom plácku je už deset let udělané velké ohniště z kamenů. Potok na hašení je 4 metry, hydrant 6 metrů. Takže vaše argumenty nemohu vzít, i když chápu, že i vy nenávidíte vše, co vymyslela bývalá radnice. Tu žluč a nenávist čtu ve vašich příspěvcích už hodně dlouho, já se dnes jenom zastávám obyčejného táboráku, který roky dělal dětem radost.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303  302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.