Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
ODS a aféra Morava Kwajdan 09.09.2008 21:21
Máte pravdu ,ale mě stačí,že toho je plná televize a denní tisk.U počítače se chci od té politiky odreagovat a né to mít všude na očích.
Reagovat na tento příspěvek

ODS a aféra Morava shot 09.09.2008 20:58
Ale ta špinavá politika má dopad i na nás v Chrudimi. Nebo zde se dělá jiná, čistší?

Hrozná rána nad městem...? pepe 09.09.2008 13:05
To nejspíš některý z Čáslavských Gripenů překonal rychlost zvuku, občas se stává, že sešlápnou trošku víc "plynový pedál" Úsměv

ODS a aféra Morava Kwajdan 09.09.2008 07:34
Vážený shote já si myslím,že nemá cenu do chrudimské diskuse zatahovat špinavou politiku,stačí,že se tady furt propírá průmyslová zóna.

Hrozná rána nad městem...? VVV 08.09.2008 22:03
Nevím, ale souhlasím s tím, že ta rána byla. Tedy alespoň jsem ji slyšel na Staré Transportě v ten samý čas.

ODS a aféra Morava shot 08.09.2008 21:47
Vím, je to již vyčpělé, ale to jak se Topolánek postavil na sjezdu zelených k celé aféře, dle mé úvahy,svědčí o jediném. Moc dobře věděl co poslanec Morava dělá a pro koho to dělá. A tak byl, a to mu věřím, opravdu rozhořčen co si ti novináři dovolují. U mne opět o stupínek preference ODS klesly. A zase máme za rohem volby. Což se nenajde strana, nebo sdružení, které by bylo možno volit bez pocitu "snad vyberu to menší zlo"?

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT shot 08.09.2008 21:39
Jasně. Kdo nejde s námi jde proti nám. A určitě jej platí nějací štváči. My pravověrní, my se nedáme. A navíc šlechtické tituly zrušil již tatíček Masaryk. Ono mu nestačí, že ho vyhodili ze strny. Zavřít ho lumpa jednoho, až zčerná.

Provoz na sídlišti u Stadionu shot 08.09.2008 21:16
K umravnění neukázněných řidičů máme MP. Za časů Červiky nejvýš jezdili se zatoulanými psy do útulku, za časů Kudrnky pouze sedí u monitorů a pozorují jak se porušují zákony, možné ani to ne, jinak by museli alespoň rozdat pár botiček. Kdy MP naposledy dohlédla na parkování U Stadionu, v Malecku, v Husovce?

Hrozná rána nad městem...? Zdenda_ 08.09.2008 20:56
Dobrý večer, neví někdo co to bylo dnes dopoledne(8.9.2008) asi v 11,15 za ránu která se šířila po celý Chrudimi?Zaklepalo nám to s celým barákem a kamarádům co bydlí v jiné časti taky.

Provoz na sídlišti u Stadionu quido. 08.09.2008 16:38
Tak myslím , že nemůžeš srovnávat Orel a sídliště, myslím že i největší v Chrudimi, kde je hned vedle silnice pro stovky dětí škola a školka. Jsou zde i sportovní areály, takže přechod přes silnici je dost frekventovaný. Mě by až tak nevadilo, že tu ty auta jezdí ve větší míře a že si to každej rád zkrátí, ale ať dodržej předepsanou 30ku. Placený parkoviště na sídlišti je blbost podle mě.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT cona 08.09.2008 13:19
Lord John a nezaujatej?! K smíchu. Odhaduji, že je to jeden z vyhozenejch ODSáků. Ale nakonec, čtěte sami http://chrudim.info/forum/authormsgs.php3?author=1115&lang=cz

Chrudim roku 1989 tohos 08.09.2008 10:30
dobra reakce po trech letech HAHAHA! )

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Nos 08.09.2008 10:04
Lord, tleskám - jste jeden z mála, který komentuje nezaujatě dění ve městě. Padni, komu padni. Vaše postřehy a myšlenky jsou protiváhou politickoekonomické lobby, která dnes ovládá město, lokální media a koneckonců i toto dis. forum. Polopravdy a manipulace s fakty i lidmi. Jak si to my, voliči ještě dlouho necháme líbit?

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 07.09.2008 23:10
Ta pokračující kampaň proti vyloučeným členům ODS Chrudim není příliš překvapivá. V ODS je vše podřízeno vítězství ve volbách, k tomu je nutná jednota strany navenek a tomuto principu se též musejí podřídit všichni členové (pozn.: podobnost s Leninovým demokratickým centralismem uplatňovaným v bolševických stranách není náhodná). Zrušení MS ODS Chrudim bylo v příkrém rozporu s demokratickými principy, k nimž se ODS hlásí. Proto je nyní nutné vyloučené členy maximálně dehonestovat, aby ODS v očích veřejnosti neutrpěla - krajské volby se blíží, proto ta hysterie i důkladnost. Dehonestace je celkem nečestným, avšak hojně rozšířeným způsobem politického boje, zvlášť když čistou argumentaci nelze použít, jelikož by bylo nutno diskutovat o obsahu toho, co oponenti říkají (viz např. kampaň proti "ztroskotancům a samozvancům" v roce 1977). Cílem kampaně proti vyloučeným členům ODS Chrudim je vylíčit je jakožto nezkušené děti, které vlastně ničemu nerozumějí, ale které do všeho chtějí mluvit - tomu nasvědčuje i zmínka o mladých konzervativcích, v době inkriminovaných událostí školou povinných, ale nikoli již o Josefu Kálesovi starším, Eduardu Beránkovi či Aleši Korejtkovi, kteří do tohoto schématu nezapadají (podobnost např. s projevem M. Štěpána v roce 1989 opět není náhodná - viz http://www.youtube.com/watch?v=YZuCECah6-w). Ta kampaň bude ještě nějakou dobu pokračovat, ale jinak už je vymalováno. ODS Chrudim se obrodila, očistila od podvratných živlů a nyní bude situace postupně normalizována.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 07.09.2008 22:50
Je to samozřejmě též šedá eminence chrudimské ODS, lobbista a předseda Oblastního sdružení ODS Chrudim pan Pištora.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT shot 07.09.2008 21:23
Tak nevím. Ale nyní po dalším přihlášení se příspěvek z 7. 9. 08 objevil celý. Nadpoví miněkdo jak je možné, že při prvém přihlášení chyběl konec příspěvku? A to přesně poslední věta?

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT shot 07.09.2008 21:06
Kteří to jsou? Já vím jen o jednom, členovi celozávodního výboru SSM a solupracovníkovi okresního výboru SSM. Dnes to dotáhl až na poslance . Jinak nevím, kdo zde rediguje mé příspěvky. V příspěvku z 7. 9. 2008 bylo mnou psáno, mimo jiné, také o p. Libém. A bylo použito spojení "náš milovaný poslanec, bývalý starosta, naše slunko jasné". Nevím proč byl konec mého příspěvku vymazán, Jinak si opravdu myslím, že p. poslanec Libý si toto velice slušné oslovení zaslouží. Vždyť je toho tolik, co toho on a jeho přátelé ve městě udělali. To si zaslouží opravdu alespoň zvláštní oslovení.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Boban 07.09.2008 20:48
Bude to trochu mimo téma, ale reaguji na to, že L. Libý odmítl vaši pomoc při volební kampani. Nepotřeboval ji. Jak jsem zjistil, když jsem se zajímal, "što takóje" Roman Málek, panu Libému při jeho parlamentní kampani pomáhal tento nadějný mladík (jak sám sobě s potěšením říká). Pomáhal mu poté, co spolupracoval s unionistou Kopeckým (který v duchu programu své strany chtěl legalizovat prodej měkkých drog) a předtím, než se stal zbožným představitelen KDÚ-ČSL. To jenom k té Libého kampani.

Provoz na sídlišti u Stadionu shot 07.09.2008 20:42
Takže ten, kdo bydlí na náměstí bude jednou platit tam, podruhé U Stadionu, potřetí... A nebude tam ani smět projet kolem. A ten co bydlí U Stadinu, ten smí jet všude a pod okny parkovat zadara. Představte si, že např. v Orli zakáží průjezd těm, co zde nebydlí. Vždyť Orlel lze objet jinudy. Ne,buď platí všicni, nebo nikdo. Ale dokud nebude platit nikdo, nebudou místa. Určitě lze dát výhodnější cenu na 1. auto a byt těm co zde bydlí a vlastní auto. Stejný problém řešili v Pardubicích, sídliště Poseidon. A nyní, po zavedení placení je tam volných míst plno.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Boban 07.09.2008 20:34
Osobně pana Romana Zahrádku, bývalého fízla profesí a navždycky povahou, znám mnoho let. A dávám ruku do ohně za to, že neplatí hypotéza dělání si prdele. To není v jeho silách. Stoprocentně platí varianta tři, na dvě stě padesát procent varianta dvě.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 07.09.2008 18:52
Nedivte se. Bývalí svazáci v čele chrudimské ODS se stále řídí demokratickým centralismem v duchu nejlepších leninských tradic.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 07.09.2008 18:51
Hezké, hezké. Chrudimský Pulitzer Zahrádka válí. Pokud chtěl pracovat tímto stylem, nedivím se, že v Chrudimském deníku musel skončit, anžto se prý cítil příliš brzděn ve svém tvůrčím rozletu. Aby také ne, když mu objektivita nic neříká. Jeho návodné otázky jsou legrační, Kuštovy budovatelské odpovědi ještě legračnější. Ten rozhovor budí dojem, že si snad oba pánové dělají prdel. Další možnost je, že je pan Zahrádka zaplacen. A ta poslední je - že je prostě blbej jako štoky. Úsměv

onlinehry stepankorbel 07.09.2008 13:03
mno tak řeknu že hraju online hry ale jen jednu gladiatus

Chrudim roku 1989 stepankorbel 07.09.2008 13:01

pizzerie balustrada kif 07.09.2008 12:45
Tak právě jsem s Balustrádou nadobro skončil. Objednal jsem si Havaj. Ačkoliv nebydlím moc blízko, pizza tu byla asi za 15 minut (krajně podezřelé). Už při pohledu na ní jsem se zarazil. Pamatuju si, že dřív byla pizza celá pokrytá šunkou a teprve na ní ananas. Tady na té bylo jen pár malých plátků, takže jsem většinu času kousal jen do těsta. Ananas jsem okamžitě vybral, protože chutnal nahnile (asi stál dlouho někde v teple). Navíc byla pizza tak hořká, že se sotva dala pozřít. I moje sestra, která pizzu odjinud nejí, po jednom kousku prohlásila, že už nechce. V Balustrádě jsem pizzu jedl už před několika lety a byla dobrá, ale to co tam vyrábí teď je opravdu docela hardcore.

Provoz na sídlišti u Stadionu quido. 07.09.2008 09:41
Zacouvat se dá, ale viditelnost to moc nezlepší. Placený stání jen pro ty co tu nebydlí a průjezd ulicí jen pro majitele vozidel co tu bydlíÚsměv

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT shot 07.09.2008 00:23
Samozřejmě, já nikdy nic, nikde a nevím. Docela vyčerpávající odpovědi účelového rozhovoru ve kterém chybí vyjádření těch druhých. A ODS? V Chrudimi je to asi tak 10 lidí, kteří vlastné rozhodují co v Chrudimi bude a co ne. A když mělo více chrudimáků zájem ovlivňovat dění v Chrudimi a vstoupili do ODS, tak byli nejprve pomluveni, poté rozpouštěni a vypuštěni. A oněch původních 10 lidí s ryzými charaktery založilo "novou" ODS. Klasická ukázka demokracie v praxi. A Kálese pomlouvají dále, protože přeci na dění v době, kdy běhal se školní brašnou, nesmí mít vlastní názor. A navíc zcela odlišný od názoru milovaného poslance a bývalého starosty, našeho slunka jasného. Fuj pane Kálesi syďte se.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT J. Káles 07.09.2008 00:18
Články vycházející v Týdeníku Pernštejn psané panem Zahrádkou a podnikatelem Kuštou jsou velmi zajímavé a je třeba se jim sem tam bránit. A to bych rád učinil. Podle pana Kušty nemůžu nic vědět o kauze průmyslová zóna, protože jsem v té době chodil na základní školu. Snad každý umí číst a kdo má zájem, informace si může zjistit. A nevím, proč by člověk nemohl vědět něco o době v které nežil, či vyrůstal. Celá transakce mi příjde velmi zvláštní a vzhledem k tomu, že byl později pan Kušta odsouzen a poznal jsem chování pana Libého, nemám jediný důvod jim věřit. K tomu, že kauzu využívají mladí konzervativci (byli zde v Chrudimi zrušeni) k boji proti Lad. Libému uvnitř ODS: Před parlamentními volbami jsem panu Libému posílal e-mail, v kterém jsem mu nabízel pomoc při předvolební kampani. Pan Libý se neozval, a tak jsem tentokráte svou pomoc (nikoli pomoc MK) nabídnul pí. Páralové, protože jsem si o ní myslel (a dodnes myslím), že je to poctivá a pracovitá poslankyně, která se nebojí říct svůj názor a prosadit ho. Panu Libému jsme mimochodem při Dni dětí ODS v Chrudimi také pomáhali. Dnes nevím proč. V ODS mladí konzervativci nikdy proti panu Libému nevystoupili. Já osobně jsem v ODS rok a vždy jsem podporoval pana Beránka a jeho příznivce, protože panu Beránkovi věřím a dal bych za něj ruku do ohně. Po zvolení nové rady chrudimské ODS jsem se domníval, že jsou v ODS přece jen poctiví lidé a že se vše obrátí k lepšímu. Ale opak byl pravdou - ODS byla bezdůvodně zrušena a já ztratil veškeré iluze o tom, že by chrudimští přední ODSáci byli demokraté. Zbavit se svých diskusních oponentů tímto způsobem mi připomíná stránky učebnic popisující dobu v Československu v letech 48-89 a totalitní praktiky. Dle mého názoru k tomu výrazně přispěl i pan Zahrádka - tehdy šéfredaktor Chrudimského deníku - který pomohl rozpoutat nesmyslnou mediální kampaň, v které se objevily lži a neověřené informace. Myslím si, že své počínání konzultoval s představiteli ODS. Chápu i veřejné prohlášení některých představitelů Chrudimské volby. Asi také s nelibostí sledují skupinu ovládající radnici stejně tak, jako jí sledovali s nelibostí někteří členové chrudimské ODS. Říkal jsem si, že už sem nikdy nenapíšu. Nevyšlo to. Káles junior

Provoz na sídlišti u Stadionu shot 07.09.2008 00:08
Ale k chodníku lze i zacouvat a pak při výjezdu je lépe vidět. Jinak máte pravdu v tom, že zde parkuje spousta dodávek. Domnívám se, že jiným způsobem, než placeným stáním se problém nevyřeší.

Provoz na sídlišti u Stadionu quido. 06.09.2008 22:04
Dobrý den. Bydlím na sídlišti U Stadionu a parkování je zde hrozné, samozřejmě jako na více sídlištích v Chrudimi. Teď ani nejde o parkování, ale výjezdu z něho a to konkrétně při parkování kolmo k řece Chrudimce. Při vyjíždění na silnici musí několik aut vycouvávat ze svého místa, avšak není moc dobrá viditelnost, kvůli vedle stojících aut. Provoz na této ulici (Na Ostrově) je velice hustý a odpoledne je zde velice těžké vyjet ze svého místa. Je zde sice daná třicítka ale skoro nikdo ji nedodržuje ba naopak zrychlí když před sebou vidí rovinku. Několikrát se mi již stalo, že jsem prostě neviděl zda něco jede nebo ne a v podstatě na náhodu pomalinku jsem vyjížděl. Někdo sice zastaví a pustí vás ale je to jen pár lidí. Jezdí zde spousta aut, protože si zkracují cestu do centra ,aby nemuseli jet po obchvatu. Mělo by se to řešit tím, že by do dané ulice mohli pouze lidé co zde bydlí nebo zásobování apod. Samozřejmě je do této ulice dán i zákaz vozidel nad 3,5 t. ale za den zde projede několik autobusů.Ještě k tomu vyjíždění, jsem si vědom, že pokud nemám dostatečný výhled mám si povolat pověřenou osobu aby mi ukázala zda nic nejede, ovšem ráno, když jedu sám do práce to udělám těžko. A když stojím mezi dvěma dodávkami a nevidím ani doleva ani doprava, tak jak to jinak vyřešit než pomalu vycouvávat a doufat že ostatní auta zastaví.

Chrudimská pouť? Boban 06.09.2008 21:27
Z chrudim-city.cz (dotazy) Dobrý den, v souvilosti s každoročním humbukem, který se dělá kolem kočovných atrakcí při chrudimské pouti bych ráda věděla, proč město pouští všechny ty kolotoče a stánky na náměstí a nevymezí jiné místo, kde ty tento hlučný a ne příliš vkusný druh zábavy nikomu nevadil? V jiných městěch se takovéhle atrakce schovávají, Chrudim si je umístí přímo na náměstí, což paralyzuje a komplikuje chod běžného života v centru. Domnívám se, že minimálně stejné procento lidí jako je atrakcemi nadšeno, je má za za nevkus, komerci, konzum a pokleslost. Umístěním (třeba do některého z parků) by určitě nikomu nevadilo a značná část lidí by si oddychla. Tedy proč jsou vytrvale na náměstí? Vždyˇ´t ruší i bohoslužby Text odpovědi Dobrý den, jsem ve vedení města relativně krátce, ale pokud se nemýlím, tak se charakter pouti včetně jejího umístění v centru města hodně dlouho nemění. Neříkám tím, že je to ideální místo a ideální akce, pouze to konstatuji. Řekne-li se jiné místo, obecně řeknu, že jsem klidně pro, ale samozřejmě je nutné říci, jaké konkrétní místo. Mimochodem - já sám jsem proti umístění do některého z parků nebo na zeleň vůbec, protože stačí propršený víkend a je po trávě a všichni se brodí blátem (viz například loňská pouť v Heřmanově Městci). Jinak s Vámi samozřejmě souhlasím v tom, že část obyvatel města hodnotí pouť jako atrakci a oživení, jiná část se pouti vyhýbá, ať už z důvodu velkého hluku, zmatku nebo i nevkusu a přílišné komerce. V každém případě v současné době sbírám podněty k průběhu letošní pouti (pořádek, doprava, hluk, atd.) a budeme se touto záležitostí zabývat nejpozději začátkem září. Lépe Vám v této chvíli neumím odpovědět. V každém případě děkuji za Vaše dotazy a podněty. Jan Čechlovský, starosta města

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Oponent 06.09.2008 15:43
Týdeník Pernštejn 1. 9. - 7. 9. 2008 Kušta: Mladí konzervativci mlátí stále prázdnou slámu (7. část) Chrudim - Nedávná televizní reportáž ČT, zpochybňující prodej pozemků městu na průmyslovou zónu, zatáhla do děje některé aktéry této transakce, ale i mladíky, kteří v té době běhali po Chrudimi se školními aktovkami na zádech. Následně se ozvali veřejně i bývalí členové Chrudimské volby. Byl to záměr? Podnikatel Milan Kušta, nařčený reportáží z nekalých praktik, to vidí následovně. Bývalý starosta a zastupitel města Jiří Nový, který pro nákup pozemků hlasoval, vyslovil v reportáži nad způsobem prodeje řadu pochybností. Čím si to vysvětlujete? „Osobně si pana Nového velmi vážím, ale jeho reakci v reportáži jsem dost dobře neporozumněl. Je to velmi zkušený člověk, dlouho pracoval ve stavebnictví, poté byl mnoho let ve vedení města a o vybudování průmyslové zóny se pokoušel. On byl nejvíce v obraze, jaké ceny pozemků jsou pro město výhodné a které nikoliv. Jsou přece velmi dobře porovnatelné. Říkat po osmi letech, že pro věc hlasoval na základě vystoupení starosty Libého, mi přijde trochu prostoduché. Na druhou stranu si nejsem jist, co skutečně řekl a jak jeho vystoupení nakonec paní redaktorka ´zkrátila´ do požadovaného formátu. Mnohdy se tak dost podstatně mění význam původně vyřčených myšlenek.“ Další, kdo prodej pozemků zpochybnil, byl bývalý místostarosta Jaroslav Trávníček. Jak jste uvedl, byl právě on zodpovědný za to, že svou nedůsledností připravil Chrudim o inženýrské sítě v průmyslové zóně, které pak město muselo draze vykoupit. Proč se neustále pouští do konfrontace s vámi? „Nejprve je třeba si připomenout, že v roce 2004 vystřídala Chrudimská volba, jejímž jsem členem, v koalici na chrudimské radnici ČSSD, kterou reprezentuje tehdy odvolaný pan Trávníček. Zde vidím prvotní příčinu. Další faktem je, že máme s panem Trávníčkem naprosto rozdílné názory na spoustu regionálních témat. A v neposlední řadě se snaží neustálým poukazováním na tuto kauzu zviditelnit především sám sebe.“ Reportáž ČT využila ke zvýraznění konfrontačního tónu fotografii z restaurace Modrá hvězda, kde se spolu s ostatními nařčenými jednou týdně scházíte. Pořídili ji mladí konzervativci v čele s Kálesem, juniorem. Co oni mohou vědět o této kauze? V době prodeje pozemků navštěvovali všichni bez rozdílu ještě základní školu. „To je právě to. Nemohou o ní vědět nic. Myslím, že si to vybrali jako svoje nosné téma v boji uvnitř ODS proti Ladislavu Libému. Je to z jejich strany neustálé mlácení prázdné slámy a tříštění sil v době, kdy by měli Chrudimáci jednotně pracovat třeba ve prospěch zásadního zlepšení dopravy ve městě.“ V internetových diskuzích se k prodeji pozemků začal hojně po odvysílání reportáže ČT vyjadřovat váš bývalý družstevník Pavel Pavlíček. Proč vlastně z družstva vystoupil? Měl z prodeje pozemků nějaký zisk? „Myslím, že to bylo jeho rozhodnutí vystoupit. O motivu jsme se nikdy nebavili. Mám za to, že z prodeje pozemků žádný velký zisk neměl. Bylo mu proplaceno zajištění nákupu několika pozemků a úhrada běžných úroků z vložených peněz do družstva. Celkem asi půl milionu korun. Proč má potřebu se k družstvu vyjadřovat, ale netuším.“ Po odvysílání reportáže se ozvala skupina bývalých členů a sympatizantů Chrudimské volby, která se od sdružení, mimo jiné i kvůli průmyslové zóně, veřejně distancovala. Proč? „To nevím. Musíte se zeptat přímo této skupiny lidí. Jejich prohlášení jsem četl a nevím, co bylo jeho smyslem. Osobně mu nepřikládám valný význam. Pro mě je důležité, že Chrudimská volba normálně pracuje a vlastně poprvé po dlouhých letech se jí daří prosazovat svůj volební program.“

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT shot 05.09.2008 22:20
Možná se mýlým, ale není v platných zákonech, že všichni družstevníci ručí za družstvo? Pak by zřejmě nebyl problém dlužnou daň získat. Najde se někdo s lepším právním povědomím?

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Uživatel 05.09.2008 10:59
Soud nebyl jen kvuli pokusu o krácení daní. Soud byl také kvůli prostému podvodu. Ten podvod je popsán už v auditu, který vypracoval zastupitel za ODS Steiner. Audit byl čten při jednání zastupitelstva, které koupi pozemků schvalovalo. Audit měl prokazat, že družstvo na prodeji pozemku mělo jen nepatrný zisk, a to mělo ovlivnit (a také ovlivnilo) zastupitele k souhlasu. Jestliže družstvo vydělalo na rozdílu mezi nákupem a prodejem kolem 35 mega, hrozilo, že zaplatí 15 milionů na daních. A zbytek by byl stále v družstvu a pokud by se z účetnictví vydal členům družstva (třeba při likvidaci), znovu by byly podrobeny dani z příjmu fyzických osob. Z auditu lze tedy vyčíst (jedná se o veřejnou listinu, která je uložena v dokladech města), že družstvo zaplatilo „za spolupráci při nákupu pozemků“ dvě faktury po 16 milionech, člověku, který neumí do pěti počítat a tudíž si ani nemohl domyslet, že na něm berňák bude chtít zaplatit daň z peněz, které nikdy nedostal. Nezdaněných 32 milionů si logicky rozdělili členové družstva, dost zbylo i na nutné výdaje pro zainteresované lidi v okolí. Na konci zbylo chudé družstvo, bez majetku, které dodnes dluží berňáku více než 28 mega. A pozor! Ze záznamu z jednání zastupitelstva v době, kdy se koupě schvalovala, může každý na vlastní uši slyšet starostova slova, že s lidmi z hospodářské komory, a tedy zakladateli družstva, byl ve spojení od počátku záměru. Z logiky věci plyne, že byl na projektu zainteresován a jestliže se mluví o skoro dvou milionech pro něj, pak to opravdu nepůsobí nepravděpodobně. Možná, že bývalý policista pan Zahrádka, aby prokázal svou nezaujatost a nezkorumpovanost otiskne ve svých novinách Steinerův audit a přepis magnetonového pásku ze zastupitelstva. Pokud ovšem tyto doklady dodnes existují, ony se totiž rády ztrácejí i z trezorů města.

Obchvat Chrudimi shot 04.09.2008 20:57
No, byla to tak trochu nadsázka, ovšem je pravdou, že pouť stagnuje a při těch cenách se tam asi budeme jenom chodit koukat.

Obchvat Chrudimi ANO 04.09.2008 20:25
Á, náš vždy skvěle informovaný informátor. No, jestli tyhle informace budou ze stejného soudku jako třeba ty, co jsi tu vypouštěl v roce 2007 na adresu pouti: http://chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=8917#focus ("byla to poslední pouť na náměstí, možná i v Chrudimi") tak se budeme muset naučit být trpěliví. Ok?

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT shot 03.09.2008 22:21
Ale ten soud přeci nebyl proto, že nebylo podáno daňové přiznání. Ten byl pro pokus o krácení daně - zde byly nějaké záhadné faktury. Faktury, které výrazně navýšily účetní hodnotu pozemků prodaných městu a které byly dle rozsudku neprávněně zahrnuty do účetnictví. Bylo vlastně štěstím, možná plánovaným, že policie tak dlouho "zadržovala" účetnictví. Ale pokud je mi známo, něco se popět prověřuje a jak poznamenal někdo v diskuzi, ne v Chrudimi.

Obchvat Chrudimi shot 03.09.2008 22:10
Tak tomu klidně věř. Náš milovaný poslanec a bývalý starosta, naše slunko zlaté, by do toho jinak nešel. A předem moc dobře věděl, že přitečou "nečekné" peníze a tudíž, že obchvat je na pořadu dne.

skloňování quido. 03.09.2008 17:07
Já osobně slovo "Chrudimě" používám dost často. Je ovšem pravdou, že několik lidí např. z Pardubic mi už říkalo co to říkám, že to nikdy neslyšeli. Hloupě si samozřejmě nepřipadám, protože vím, kde je pravdaÚsměv

skloňování Uživatel 03.09.2008 09:27
To se vám řekne!

skloňování Zemanová 03.09.2008 09:11
Milí Chrudimáci, bojujte o původní skloňování! Nedejte se a neupusťte od Chrudimě!

pizzerie balustrada Boban 02.09.2008 13:53
Mám návrh pro admina: Nebyl by už čas ukončit neplodnou anketu na téma pizza v Chrudimi? Myslím, že to je problém tížící nejmenší procento obyvatel a co na téma mělo být řečeno, už se řeklo. Určitě se najde oblast k hlasování, která je doopravdy důležitá. ;=)

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT johansson 01.09.2008 20:26
Nepsával jsi pod nickem Pirát? Ale ten tik ti zůstal... Úsměv

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT bandita 01.09.2008 18:39
Co super pozemky Sobětuchy??Prý zlatý důl p.Klimka,místostarosty.Kolik tam už staví+bude!!Věřím,že konečně někdo bude řešit!!Chodník Sobětuchy-Markovice / Chrudim kolik a pro koho?Plynofikace+kanal,.?Kupujte pozemky-Sobětuchy,super místo.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT bandita 01.09.2008 18:25
Ty dva si musí dobře rozumět a to co,předvádějí v tomto městě?Zlatý důl.Ládík měl vždy záda OK?Co VAK??Pce-Frizona??další+další.Prý už konečně někdo vše monitoruje .Ale ne Chrudim,ale Praha.Hodně štěstí.Jak je možné,že kamarád kamaráda,Milan.K.tak rychle přestal-nezačal stavět domy-Chrudim u Letiště,ale Přelouč??Vše bylo prý OK!!Kdo se bude zajímat o další pozemky.Jek může mít na starosti investice města-ne malé! Jen učitel-mistr Řezníček.To se ženil jen proto-volby do kraje??Není to opravdu směšné??

Hyxovy děti medlešák1 01.09.2008 18:23
budou se dít věci 22.09. je zastupitelstvo.

doprava kif 01.09.2008 18:06
Já se dokonce i rozhlídnul (dělám to běžně). A ten řidič stál. Rozjel se až ve chvíli kdy sem vešel na přechod. Prostě mě nezahlíd, protože koukal na auta na kruháku. Tak tak sem uskočil. Myslím, že by bylo lepší udělat maximum pro obchvat místo hledání, kam by se ještě vešel nějakej kruhák.

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT bandita 01.09.2008 17:59
Kamaráde,buď konečně na zemi,nejsi Beran?Přestaň tahat Libého kolem pozemků+VAK.Dá se dokázat.Ani imunita by nebyla platná.U něho doma-neděle-fotky+zvuk?Jen asi škodíš Kuštovi,že.On+Libý? na ně nikdo nemá-snad Policie ČR-Útvar.PHA.Bude super info. Láďo, ještě jezdíš ze Sportu domu Taxíkem??Prý víc nejsi než jsi-Posl.sněmovna.??

průmyslová zona chrudim - reportáž ČT Lord John 01.09.2008 17:04
Ale no tak - opravdu věříte tomu, že by se pan Kušta přiznal k tomu, že je v tom víc nežli jen účetnictví, které mu zabavila policie? Představa, jak pan Kušta náhle prohlásí: "Máte pravdu, celou dobu jsem vám lhal. Nejsem tak čestný člověk, jak se snažím předstírat. Ano, soud rozhodl zcela oprávněně a já se vám všem omlouvám...", je celkem úsměvná. Kolik odsouzených podnikatelů to takhle udělalo a kolik jich naopak svou vinu i nadále popírá? Úroveň soudnictví v naší zemi není valná, nicméně se zdráhám uvěřit, že by se Nejvyšší soud nechal zmanipulovat kvůli kauze nějakého podnikatele okresního formátu.

doprava em 01.09.2008 14:20
Taky to je dost sledovani, zda muzu jet, zda pojede rovne nebo jen neblika a do toho jestli mi tam vlitne mlades bez rozhlednuti. Tech par tun se fakt tezko brzdi. Ale my ridici nakladaku STRASNE NERADI BRZDIME. Pak se to tezko rozdupava na tech 60, co jedu po meste.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215  214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.