Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Byla jedna ředitelka ... Cenzura www.Chrudim.cz 27.05.2011 17:37
Nevím čím to je,ale pokaždé,když jdu kolem radnice,tak se mi zvedá žaludek.Bohužel, škoda Po přečtení článku se člověku otevírá kudla v kapse,ale jak je tu už psáno:Boží mlýny melou pomalu,ale jistě,aneb jak říkala moje babička:Na každou svini se v pekle vaří voda.Jenže pro tu chrudimskou radnici,aby měli čerti extra kotelnu.
Reagovat na tento příspěvek

Byla jedna ředitelka ... mamča1 27.05.2011 16:48
Dobrý den, už několikrát jsem pročítala diskuzi o zrušení zdejší speciálky a vlastně abych se přiznala, tak jsem tomu nedávala žádnou váhu, protože mě to přišlo jako ,,Kachna" a vlastně ani teď tomu nemohu uvěřit. Já jsem jedna z těch mamin která naměla takové štěstí a bohužel i mě se narodilo postižené dítě, holčička. Nic méně jí strašně miluju a nikdy bych jí nikam do žádnýho ústavu nedala! Nechápu jak radní, nebo vůbec ti co tu speciálku chtějí zavřít si to mohou vůbec dovolit, vždyť to je naprostý nesmysl. Já za sebe mohu říct, že jsem ráda když mohu holčičku na chvilku někam dátpohlídat a jen tak na chvilku si odpočinout, abych měla sílu do dalšího boje, a vůbec vždyť i proto dítě je to určitě dobré když je chvilinku z domu a má tu možnost být mezi svými vrstevníky. Také bych chtěla vidět, jak si to mají rodiče platit z příspěvku na dítě, když např. náš příspěvek je ve výši 3000Kč a narovinu říkám že my tento příspěvek nestačí ani na měsíc na benzín když dojíždím s holčinou v podstatě denně na různá vyšetření. Ještě uvést že mé dítě tuto školku nenavštěvuje ( abyste si nemysleli že kopu za svoje To je sranda :-D ) ale s paní ředitelkou jsem se asi 2x viděla a pokud by to bylo v mé síle tak bych jí strašně ráda nějako pomohla, protože podle mě je to jeden z nejlepších človíčku, které jsem měla možnost poznat. Pak pokud by nešla sepsat nějaká petice nebo sbírka, nebo já nevím prostě něco vymyslet... Koukám že jsem toho napsal už víc než dost, nezlob te se na mě, ale jsem opravdu rozčilená. Paní ředitelce přeju hlavně hodně sil a nervů, protože je to opravdu člověk na svém místě a podle mě by to neměla tak lehce vzát, protože my stojíme za ní.

školka Svatoplkuka Čecha - zánik speciálky Georgina 27.05.2011 14:10
Jen doufám, že ta příbuzná nebude přímo sestra...pak Bůh ochraňuj všechny děti ve školce, nejen ty handicapované!

Byla jedna ředitelka ... shot 26.05.2011 22:28
Ano, je to hrůza. Podpora profesionálních sportovců, na to má město peněz dost. Málkovci a řezníčkovci to opět v Radě města protlačili. Ovšem podpořit ty, kteří to opravdu potřebují, na to město nemá ani kačku. Ale jedná-li se o výlet kamsi za polární kruh, na pitomosti nazývané Zdravé město, jenom proto, že pan Řezníček je v jakémsi celostátním vedení této organizace, na to se peníze najdou vždy.

školka Svatoplkuka Čecha - zánik speciálky shot 26.05.2011 22:22
Netvrdím, jen sděluji, co jsem slyšela, může to být pomluva, ale také nemusí, v té šeptandě to má docela reálné základy.

Byla jedna ředitelka ... janječmínek 26.05.2011 17:22
Nepřeju sice nikomu nic zlého ale jak by se tvářil onen mladý skvělý manžel skvělé učitelky, kdyby řešil problém jak začlenit své postižené dítě do normálního života? Zatím to mladý pan manžel řeší Cyklonem B.jen houšť-Bůch to vidí a bude řešit.brzy!

Byla jedna ředitelka ... Gargulina 26.05.2011 13:51
Když tohle člověk čte, tak mu je z toho zatraceně úzko a smutno. Nicméně taková je přece mediální politka nových mocipánů na radnici - neustále naznačovat, jak někdo se snaží něco rozkrást, zašantročit a tunelovat. Důkazy žádné, jen vždycky vypuštěná jedovatá slina překroucených polopravd a čtvrtpravd. Zastání od nikoho nečekejte, pan starosta Řezníček se od vždycky rád nechává vidět jen tam, kde to je líbivé a nekonfliktní, nic to nestojí a nejlépe tehdy, když se o to ani nijak nezasloužil. Držím vám palce.

Byla jedna ředitelka ... heleno 26.05.2011 08:02
... a pro tu ředitelku znamenaly děti celý život a „její“ školka střed vesmíru. Třicet let pracovala pro dobré jméno školky a svého města, třicet let to byl smysl jejího života. Měla i to výjimečné štěstí, že měla možnost otvírat dveře školky i dětem, které neměly to štěstí narodit se zdravé. Čtrnáct let mohly desítky dětí s postižením prožívat dětství stejně radostně jako jejich vrstevníci. Ve školce si podávali dveře televize, rozhlas, tisk, poslanci a špičkoví umělci a všichni obdivovali, jak se Chrudim stará o své malé spoluobčany i děti ze širokého okolí. A ředitelka se dmula pýchou na své město. Byla to krásná práce, nejkrásnější. Pak přišel březen 2011, s ním rozpočet na mzdy a z něj bylo přehledně jasné, že prostředky na platy pedagogických pracovníků budou letos výrazně chybět. Začalo malé peklíčko, okamžitě se vědělo, kdo za to může – děti s postižením a jejich asistenti. Kdyby ty děti byly v ústavu, nemusela by ředitelka vytvářet „teplá místečka“ pro lidi, kteří se o ně starají. Racionální základ to paradoxně mělo – kdyby totiž ředitelka naplnila školku jen zdravými dětmi, nepotřebovala by žádné pedagogy navíc, v pohodě by vyšla s prostředky na mzdy a bylo by i na odměny učitelkám. Ale ředitelka vyhlásila, že „dokud tu bude ona, budou tu i děti s postižením“. Z kraje zaznělo: „Sežeňte si na ně peníze“, místostarosta zodpovědný za školství poradil, ať to zaplatí rodiče, vždyť na to peníze dostávají, (rodiče samozřejmě přispívají, ale na platy s odvody to nemůže stačit). Z mnoha oslovených nadací odpověděla jediná – financováním asistentů se nezabývají… A ředitelka byla stále ta slušná, nikomu si nestěžovala, neoslovila bulvár ani investigativní novináře, nebude přece skandalizovat své milované město a ještě milovanější školku! Kdo nabídl pomoc okamžitě, byli opět báječní rodiče – současní i bývalí, firmy, z nichž ředitelka osobně neznala ani jednoho vedoucího pracovníka, rezerva se našla i na odboru školství, pedagogičtí pracovníci podepsali dohodu o snížení úvazků o 0,1, už to začínalo vypadat, že to zvládneme, že kvalitní výchovu a vzdělání zajistíme pro všechny naše děti – ty zdravé i ty s postižením. Ale omyl. Teď teprve začalo to pravé peklo. 15. dubna navštívil ředitelku manžel jedné z učitelek a oznámil jí, že je stará a neschopná, že manažersky selhala, když si nabrala do školky tolik postižených dětí a kvůli tomu teď mají učitelky snížené úvazky. 17. dubna poslal stejný člověk mail ředitelce a učitelkám, z něhož doslova cituji: „…krátkodobé plány mohou, ale nemusí vyjít. Ty dlouhodobé bohužel neexistují, protože nevíš, zda na příští rok dostaneš víc peněz na pedagogické asistentky, resp. na postižené děti... A protože by pro tebe bylo velmi složité se s někým rozloučit… v rámci loajality ke svým učitelkám bys mohla, když už to nemůže udělat tvůj chlebodárce, ze svého platu doplácet jejich mzdu – samozřejmě ne v plné výši, stačilo by 500,- Kč, poněvadž v tomto případě by učitelky určitě byly loajální k tobě. A pokud se to nestane, tak postižené děti, resp. jejich asistentky, budou všechny učitelky sponzorovat 10% svého platu, a to do doby, dokud se nezmění přístup státu k nim, nebo v tom horším případě do doby, dokud budeš ředitelovat“. Konec citátu, 20. dubna nastoupila do školky mimořádná veřejnosprávní kontrola, 27. dubna se rozběhla internetová diskuze o „ohrožení speciální třídy“. Nikdo nepopírá, že kontrola přišla na velmi detailní a „poučené“ udání, ředitelka po zjištění, že ono udání pochází od jejích vlastních lidí, 17. května podává rezignaci. Ježíš byl zrazen za třicet stříbrných, na ni stačilo 1 710,- Kč hrubého... Kontrola konstatuje nedostatky v řídící kontrole, připouští, že nedošlo k použití peněz školy k osobnímu prospěchu, nedošlo k žádnému úniku financí, ale některé skutečnosti je třeba prověřit, takže se pozve další kontrola. Pěkně se to rozmázne v médiích – mimochodem: ředitelka nelituje, ale mrzí ji skandalizace školy kvůli jejímu metodickému a organizačnímu pochybení. Článek v novinách vyšel 20. května. Výborně, diskutuje se o tom, co ředitelka udělala špatně, co neudělala, co měla udělat, ale už se nediskutuje o tom, že není dostatek peněz na zajištění výchovy a vzdělání těch, kteří se opravdu nijak neprovinili. Cože, vy se ještě divíte, že ta ředitelka už tady nechce být? Děkuji všem kamarádům, známým i neznámým za vyjádření podpory a důvěry. Je to pro mě malá náplast na obrovskou bolest, kterou prožívám. Iva Malinová, 26.5. 2011

školka Svatoplkuka Čecha - zánik speciálky heleno 26.05.2011 08:00
Shote, to jsem neslyšela, o kterém politikovi to tvrdíš?

školka Svatoplkuka Čecha - zánik speciálky shot 25.05.2011 23:36
Podle šeptaného chrudimského zpravodaje, se nejedná o nic jiného, než hledání vhodného místa pro jednu příbuznou nejmenovaného dinosaura místní politiky. Takže se momentálně hledá hůl.

šikovná švadlena Uchťa 24.05.2011 13:13

šikovná švadlena Bublina 24.05.2011 10:36
Nevíte někdo o šikovné švadleně,která by ušila netradiční svatební šaty?

školka Svatoplkuka Čecha - zánik speciálky chrudimák 20.05.2011 23:20
tak nám uběhl měsíc a situace nabrala rychlý spád - bohužel cestou do pekla. Udání, kontrola a odchod ředitelky. viz noviny Chrudimska.

Věci veřejné se začínají rozpadat Krmelec 18.05.2011 20:19
Být členem VV znamená v posledních týdnech nejspíš chodit kanálama, takže necítím potřebu do nich zas tak moc kopat. Ale stejně by mě ve světle posledních informací o téhle partaji (nebo spíš firmě) zajímalo, kdo z nich je v chrudimských podmínkách guru? Že plní stranické direktivy svého malého napoleona Bárty o uplatňování ekonomického vlivu VV je jasné na první pohled. Stačí se podívat, s jakou vervou se pustili do obsazování postů v městských firmách - v tom s nimi můžou směle soutěžit jen Beránkovci.

Hokej MIREK 15.05.2011 14:05
Co chcete po Chrudimákách.Tohle jsou češi.Nejdřív jezděj v autech s vlajkama a pak takové názory.Skoro stejné jako na tomhle chatu.Ubohej národ. http://hokej.sport.cz/diskuse?id=184329&articleId=/clanek/186434-cesko-rusko-a-dil-druhy-aneb-opet-tu-je-artuchin-dvoumetrovy-kolos.html&sectionId=967&page=55#c28270156

Euroturisti Řezníček a Málek shot 14.05.2011 22:04
Pepine, tvé informace jsou řádně zastaralé. Je to řádný občan Chrudimě a tedy chrudimák. Probuď se.

Euroturisti Řezníček a Málek shot 14.05.2011 22:02
No, nemám tak přesné informace jako ty, ale co vím, tak pobírají naprosto stejnou odměnu jako jejich přdchůdci z ODS, kteří n tam neudělali také nic, proto dávám za sebe dobu hájení. Pokud ti předchozí tedy brali stejně, zkus si násobit kolik to stálo za celé období vlády ODS a ChV. Zcela jistě to byla daleko vyšší suma. Jinak mám silný, ale opravdu silný pocit, že jsi jedním z nich. A to že jsi přišla o pěkné místečko, to tě mrzí,viď? Já zase velice dobře rozumím tomu, co ty píšeš jako nezávislý občan, ale pro jistotu pod anonymem.

provoz MHD v Chrudimi cech 13.05.2011 16:38
Máte pravdu, Široká ulice a Resselovo náměstí je klidnější a bezpečnější a to i díky nepromyšlenému zrušení průjezdu MHD, podobně je to na Velkém náměstí v Hradci Králové. Tam je ale centum města jinde (široké centrum protkané MHD je adekvátní většímu městu) a Velké náměstí má být oázou klidu. Tím směrem se ubírá i Resselovo náměstí, obchodníci se postupně přesouvají na lépe dostupná místa a centrum se paradoxně postupně tvoří podél dopravního okruhu. Odpovědět kde je dnes chrudimské centrum je tedy poměrně složité. Nebo někdo zná jasnou odpověď ?

Euroturisti Řezníček a Málek Pepin 12.05.2011 20:14
Je to ten Káles, který není občanem Chrudimi a bydlí někde za Rabštejnskjou Lhotou ? Jestli ano, tak ten má jistě co hovořit do chodu Chrudimi.

Euroturisti Řezníček a Málek Gargulina 12.05.2011 11:39
To je zajímavá teorie o době hájení. Jistě ovšem není kasa zplundrovaná natolik, aby tam nepobírali měíčně odhadem 5 tis. kč ... to máme do zimy 2012/2013 přibližně 18 měsíců, tzn. 90 tis. Kč na osobu za to, že nebudou rok a půl nic dělat a vše budou svalovat na své předchůdce. Konečně začínám pomalu rozumět tomu, co je to ta nová a průhledná politika radnice vstřícná k občanům Úsměv

Euroturisti Řezníček a Málek Nemo kpt 11.05.2011 16:39
A protože je - jako Shot píše městská kasa prázdná, je potřeba pokud možno nic nedělat, ale taky si trochu užít. A k tomu přece to cestování za městké peníze neodmyslitelně patří.

Novou ředitelkou muzea je Dana Krouželová shot 10.05.2011 22:06
Po pravdě řečeno, do chrudimského muzea se moc nechodilo. Domnívám se, že ani nová ředitelka nic nezmění.

Euroturisti Řezníček a Málek shot 10.05.2011 22:04
No, pokud je mi známo, tak všichni kromě Kálese, tam jsou asi čtrnáct dní i s cestou. Pan Káles tam není, šeptá se,že má být. Běžnš se dává 100 dní hájení. Vzhledem k stavu městské pokladny, která byla vyplundrována ODS a ChV, jim dávám hájení do zimy 2012/13.

Euroturisti Řezníček a Málek Gargulina 10.05.2011 12:49
Určitě s tebou souhlasím, shote. Ve věci pořádku ve městě se můžeš obracet například na pány Kálese, Lichtenberga či Pilného, kteří zastupují město v technických službách.

Novou ředitelkou muzea je Dana Krouželová Pan Kaligula 10.05.2011 11:22
Tak to se těším na uměleckoprůmyslové výstavy! Bude návštěva zase jako hrom a zábava nad pohledem na zrezivělou trubku bude taky nevídaná. Už se nemůžu dočkat, že si užiju klid v muzeu jako v kostele. A teď vážně, v kostele se klid očekává i za přítomsti lidí. V muzeu bych přivítal alespoň lehký šum diskutujících. V Ostravě už přistupují k uměleckoprůmyslovým výstavám tak, že přestavují bývalé vysoké pece. Plánují studovny, kavárny a podobné věci. Bude to jistě zajímavé. Tak doufám, že s výstavami v našem regionálním muzeu se s Ostravou budeme přetahovat o návštěvníky. Třeba projekt v Ostravě nevyjde, ale rozhodně je to zajímavá myšlenka. S myšlenkou uměleckoprůmyslových výstav se však podle mne nedá uspět v regionálním muzeu současné doby. Je to takové nicneříkající plácnutí do vody, nuda. Taky bych chtěl s tak jednoduchou a povrchní myšlenkou typu - uměleckoprůmyslové výstavy v regionálním muzeu - zabodovat někde jinde než ve státním nebo veřejném sektoru.

Euroturisti Řezníček a Málek shot 09.05.2011 22:28
Pokud je mi známo, jezdilo se dříve do Ede a jinam. Tedy jezdilo, dokonce létalo. Přineslo to naprosto stejě jako cesta do Švédska. Jinak také opravdu nechápu proč musí starosta s místostarostou jezdit kamsi za polární kruh aby poznali, jak bídně bylo tohle město spravováno. Míto toho by mohli něco udělat pro zlepšení, docela by postačilo opravit chodníky a ulice, udržovat čistotu a pořádek. Na to nemusí nikam jezdit, stačí se projít po Chrudimi a podívat se jak pracují organizace města a jeho úředníci za tuhle oblast zodpovědní.

Letňák shot 09.05.2011 22:21
Tak, tak. Jedná se o takzvanou pakovištní kulturu, kdy prázdné sáčky, vysypané popelníky a další odpadky zdobí plochy přilehlé parkovišti. Vzniká tak opravdu vkusné zákoutí, hodné 21. století.

Letňák shot 09.05.2011 22:18
Jakou odpověď očekáváš na přiblou otázku, hodnou žáka páté třídy pomocné školy?

Letňák shot 09.05.2011 22:17
Já se také těším. Na ty zástupy a fronty před muzeem barokních soch. Japonština se míchá s angličtinou do toho zní mongolština a sem tam i finština. Konec srandy. Za sebe, děkuji panu Herstovi, že něco dělá, že se pokuší vzkřísit letňák. Rozhodně to bude lacinější, než žrout peněz a likvidátor městské kasy MBS i v případě nějaké dotace ze strany města. Jen naivka si může myslet, že promítání filmů na prostěradle, probíhající na náměstí a jiné koncerty tamtéž, jsou zadarmo. Nevím bude-li na do letňáku chodit jen 13 lidí, ale to bude především otázka toho, jaké akce se tam budou konat, nemyslíš?

Letňák J. Káles 09.05.2011 16:48
Kdybyste si pořádně prohlédl studii, tak byste zjistil, že v ní amfiteátr není.

Letňák chrudimák 09.05.2011 15:22
Kdyby jste si prohlédl pořádně studii na toto území tak by jste viděl jak je zhodnoceno toho místo. Architekti zvedli ve studii toto místo o další úroveň kulturního centra s víceúčelovým amfiteátrem a možností časově regulovaného denního parkování (které je žalostné). A jak jsem několikrát již opakoval otevřelo by se nádherné vstupní schodiště (i soutok dvou ramen řeky). a ještě jedna věc (znovu se opakuji) letní kino jednou svůj provoz ukončilo a muselo by proběhnout úředně jeho znovusprovoznění. Částka na celou rekonstrukci je sice obrovská, ale rozdělena do etap a nikde není psáno, že by se všechny etapy musely dělat. Toť můj názor.

Čarodějnice chrudimák 09.05.2011 15:10
Tak tam udělejte koncert nyní a uvidíme kdo má pravdu. Jednou tam byl ukončen provoz a nevěřím, že legitimní znovuprovoznění by bylo bez problémů (vedle za vodou vznikl bytový dům a penzion).

Euroturisti Řezníček a Málek Pepin 08.05.2011 20:15
Třeba oblasti podnikání jietě rozumí. Málek jako bývalý ředitel bambiriád a Řezníček 22let v komunální politice, to je přece slušná zkušenost. A žvanit se přece nechá i o podnikání. To bylo do nedávna výsadou zejména Řezníčka. Ale Málek se rychle učí - aby nám taky dlouho vydržel. Navíc jsou oba dva skvěle jazykově vybaveni. Oba mluvcí plynně česky - i když jim není často rozumět ...

Euroturisti Řezníček a Málek ronyy 06.05.2011 20:16
Je to z prostého důvodu. Pan starosta Řezníček tam mlží, mlátí prázdnou slámu, neodpovídá na otázky a vede pouze monolog ... hanba číst. Zde je alespoň jakási zpětná vazba a na jeho polopravdy se dá odpovědět.

Euroturisti Řezníček a Málek Bohemund 06.05.2011 20:01
Proč dělat hrdinu tady, když se na otázky, které vás tak trápí, můžete zeptat přímo u zdroje? http://chrudimsky.denik.cz/online_rozhovory/reznicek_online_rozhovor.html

Euroturisti Řezníček a Málek svarc 06.05.2011 16:57
A je to tady zase. Nadšený cestovatel „kamkoliv za erární peníze“ Petr Řezníček přibral do spolku stejně nadšeného cestovatele taktéž za erár Romana Málka, jehož dálkovým rekordem je setkání se svatým otcem v Austrálii. Tentokrát vyrazili za městské peníze do švédského Partile aby tam jednali o spolupráci podnikatelských subjektů (oba zkušení podnikatelé:), výměnách v oblasti kultury (oba schopní pracovníci v kultuře) a sociálních služeb. Pokud vzpomínám, tato cesta do Švédska byla realizována už několikrát a nikdy se z ní nic neurodilo. Euroturismus je na chrudimské radnici velmi oblíben. Naši zástupci na radnici si odpočali po náročné práci pro naše město a mohou tak plnit další náročné úkoly. Otázkou zůstává, kde je ta práce vidět? (ČTK) Deset let spolupráce mezi Chrudimí a švédským Partille Chrudim (6. května 2011) - Ve dnech 3. až 5. května navštívili starosta Petr Řezníček a místostarosta Roman Málek švédské město Partille. Tato cesta se uskutečnila na pozvání starosty Stefana Svenssona při příležitosti desátého výročí spolupráce mezi našimi městy. Pozvání přijali rovněž velvyslanec České republiky ve Švédsku RNDr. Jan Kára, CSc. a honorární generální konzul ČR Ing. Antonín Petr. Během dopoledního středečního programu se hovořilo o další spolupráci mezi Chrudimí a Partille, možnostech společného využití dotačních titulů EU, spolupráci podnikatelských subjektů, výměnách v oblasti kultury, sociálních služeb a dalších. Odpoledne byla v místním kulturním domě zahájena výstava s prezentací našeho města. Součástí programu bylo loutkové představení paní Blanky Kaplanové, chrudimské rodačky a každoroční účastnice Loutkářské Chrudimi, která se svojí švédskou kolegyní odehrála scénku s loutkami Kašpárek a Kasper. Ve středu si zástupci Chrudimi prohlédli spalovnu komunálního odpadu RENOVA, navštívili separační dvůr a několik hodin strávili v Domově seniorů ve Furulundu. P.S. Bojím se jestli to paní loutkářka s tou hrou Kašpárek a Kasper nepřehnala. A už vůbec není jasné kdo byl vlastně míněn tím Kašpárkem a kdo Kasperem. Taky by spolupráce mohl hodně rychle skončit :)

Letňák Nemo kpt 04.05.2011 09:42
Je dobře, že se pan Herbst pustil do práce na obnově "krásného" areálu vybudovaného našimi předky. Má to al jeden problém. Jak ho známe, tak to nedotáhne do konce a tenhle podnik buď zkrachuje, nebo ho bude muset masivně dotovat městská kasa. Druhá věc je ta, že kdyby byla radnice alespoň trochu schopná, sežene prostředky z dotací na komplexní revitalizaci prostoru kina a celé plochy za ním na multifunkční plochu s parkem. Ale to by jsme po naší radnici chtěli příliš. Vždyť kdo nic nedělá nic nezkazí Úsměv

Letňák Krmelec 04.05.2011 00:40
Pane Lebduško, už se těším na ty akce pro 13 lidí, kteří dorazí

Letňák Ma Ming 03.05.2011 21:48
Takže Leťák může být festival psiho masa? Místostarosta říkala, že vezme záštitu, protože pes přítel člověka. Takže kolaudace na to?

Letňák Lebduška Josef 03.05.2011 20:51
Areál za muzeem byl využíván jak k promítání filmů, tak i k pořádání různých kulturních akcí. A protože nedošlo k žádné změně užívání, je jej možno bez problému užívat ke stejnému účelu i nadále. Děkuji panu Herbstovi a lidem kolem něj, že chce pro chrudimáky něco udělat a tento nádherný areál, vybudovaný našimi předky a který nám může mnoho jiných měst jen závidět, zachovat a znovu oživit. Rozhodně si tenhle kout Chrudimi zaslouží větší pozornost města a investice do jeho úpravy.

Novou ředitelkou muzea je Dana Krouželová janječmínek 03.05.2011 20:26
Bože čemu se---. Nejméně 50% právníků v ČR jsou absolventi Plzeňského typu- 85% novodobých vysokoškoláků nebo titulářů-viz zákon z 90 let- je totéž. Do politiky si choděj lidi vydělat/nakrást/- To má bejt CR radnice vyjímkou? Málka jste si zvolili a tak máte co jste chtěli... Už 20 let nejsem chrudimák, ale jelikož jsem srdcař,tak mne dění v Chrudimi s.... Ríša Herbst si hraje na akci "Z", Řezňa chce vydržet do důchodu za peníze, Tejkl je bohužel právník řádně vystudovaný a Málek je blb puštěný ze řetězu a tím pádem může vše. Řešte Klause a vládu a nebudou ani Málci a Řez.

Čarodějnice pitlik 03.05.2011 18:30
Není třeba bušit. Svoji troškou do mlýna přispěl ve své odpovědně i starosta Řezníček: Pane starosto, proč Rada města nepovolila tradiční Koniášův potlach? Koho napadlo dát do divadla místo něho operu? Není v tom nějaký naschvál? J. Mrázková, 28.4.2011 18:51 Dobrý den paní Mrázková, Rada města nerozhodovala o povolení či nepovolení akce, pouze nebyl dán souhlas s konáním akce po 22. hodině. Opera v divadle byla Chrudimskou besedou plánována v rámci hudebního festivalu Athény Východních Čech již na podzim roku 2010. Úvahy o naschválech zásadně odmítám. Tyto spekulace, že rada něco zakázala, běhaly po městě již 26.4.2011, ještě před zasedáním rady 27.4.2011. A teď babo raď. Starosta tvrdí, že se vědělo o 2 dny dřív, že Rada něco zakáže a věděl to přesně na den. CIA a Mosad hadr. I když je to starosta a ten musí vědět všechno:) .

Čarodějnice Gargulina 03.05.2011 15:33
Skoro bych jako pozorovatel z vnějšku řekla, že téma čarodějnic už bylo dost. Ale najak mě začíná fascinovat, jak popuzeně bzučí zdejší radniční fanclub. Tak co ještě trochu zabušit na úl? Úsměv

Čarodějnice Bublina 03.05.2011 15:20

Čarodějnice Bublina 03.05.2011 15:14
O představení v divadle se vědělo od konce loňského roku.Ti,co pořádají čarodky měli dost času najít si jiné místo (to by zase nemohli nadávat na radnici,že).A ten člověk,který psal k ubohému plakátu seznam radních asi neví,že pan Beránek se kvůli těžké nemoci dávno vzdal funkce.Pokud je mi známo,tento prostor není žádné veřejné ohniště a podívejte se na ty ohořelé větve.

Čarodějnice pavlicek 03.05.2011 14:00
Chrudimák není asi moc dlouho chrudimák, jelikož by věděl, že koncerty už se v letáku konaly, přesto, že je kolaudován jako kino. Navíc - možná, že o kolaudaci ví více, než na stavebním odboru, neboť termín kolaudace, stejně jako kolaudační rozhodnutí, tak nějak neexistuje. Čarodějnice se do areálu leťáku klidně přesunout mohly, když už všem jde tolik o děti a maminky. Možná, že by se to rodičům lépe svým potomkům vysvětlovalo. Jenže pak by nebylo tolik co kritizovat. Zatímco současný stav se docela hodí do krámu - docela bezpracně získali kluci munici k nadávkám na novou radnici. Však je dobré vrátit se do historie příspěvků v této diskuzi, kolikrát za sebou omílají stejné a stejné argumenty...

Čarodějnice MIREK 03.05.2011 13:02
Jestli máte problém něco dětem vysvětlit,tak navštivte psychologa.A co se týká čarodějnic?Běžte s tím už do háje.Vemte děti raději do zoo. Hezký den.Mirek

Čarodějnice chrudimák 03.05.2011 10:56
NENÍ, jelikož kino bylo zkolaudováno jako letní kino, tudíž není povoleno realizovat koncerty (to by si pan Herbst a jiní měli uvědomit). Nehledě na to, že činnost kina byla ukončena, tudíž nové stavební povolení, dle v současnoti platných norem a předpisů (hygiena, hasiči, ......., sousedi), popř. změna účelu užívání.

Novou ředitelkou muzea je Dana Krouželová iba 03.05.2011 10:46
Koukám, že Málek si dosazuje na místa v kultuře své lidi. Zajímavé je, že mají společný znak. V oblasti kultury nemají žádnou kvalifikaci. Tentokrát je to paní, která pracovala v neziskovkách a její zaměření je mediaální manipulace.

Čarodějnice Agarwal 03.05.2011 10:45
No tak to mi je jasné, že vy si nemyslíte že píšete blbosti, stejně jako je shot přesvědčen kolik odhalil korupčníků a tunelů Úsměv

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304  303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.