Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského??? Samík 26.12.2008 09:07
Moje obě děti také navštěvují tuto školu.Jsem s ní naprosto spokojená.Nároky jsou sice větší,ale děti budou určitě připraveny pro další studium.ZŠ Malíka má jiný systém výuky,věřím ,že by se dětem líbila.Ale já jsem naprosto spokojená se ZŠ Sladkovského.
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského??? BohdanaJin 25.12.2008 19:12
Dobrý večer, mám dvě děti a obě navštěvovaly školu ZŠ Sladkovského. Jsem s touto školou naprosto spokojena, děti jsou perfektně připraveny na střední školu,přístup kantorů je perfektní. Děti mají dost kamarádů ze ZŠ Dr. Malíka a můžu říct, že mají na střední škole značné problémy a v některých předmětech nemají znalosti, které by po absolvování ZŠ měly mít a nyní na SŠ musí učivo pracně dohánět. Nelituji, že mé děti navštěvovaly právě tuto školu a kdybych se měla znovu rozhodovat, opět bych zvolila "Slaďák".
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského??? filek 24.12.2008 14:52
Záleží na tom, co své ratolesti chcete nadělit do života. Jestli klid v duši, vyrovnanost a nadhled, nebo úspěch za každou cenu, výkonnost a frustraci. Přeji vám též šťastnou volbu.
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského??? tohos 24.12.2008 12:37
Je to presne tak, jak pisete. ZS Dr. Malika je skola hrou, ale dite prosle touto instituci neni tak dokonale pripraveno na dalsi etapu studia jako napr. stredni skola, ci gymnazium, jak by melo byt. Pisu z vlastni zkusenosti a sve dite bych tam urcite nedal. Ma volba by padla na ZS U Stadionu. Ovsem rozhodnuti je pouze na Vas. Preji stastnou volbu.
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Dr.Malíka nebo ZŠ Sladkovského??? AIKO 24.12.2008 10:18
Prosím podělte se o své zkušenosti se Zákl.školou Dr.Malíka a Sladkovského. Rozhodujeme se kam dát syna do první třídy.V uvahu připadají tyto dvě školy. Dr.Malíka je hezčí,mají prý pěkný přístup k dětem, ale slyšel jsem že mají nízké nároky na žáky a ti potom mají problémy při přestupu na jinou ZŠ nebo SŠ. Slyšel jsem to z více zdrojů, přesto bych se chtěl ujistit jestli to nejsou drby.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vánoční přání Administrátor 24.12.2008 08:54
 Příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku všem návštěvníkům a přispěvovatelům diskuse na našem serveru přeje tým Chrudim.cz Vánoční přání v původní velikosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec letního kina? shot 22.12.2008 20:46
Tobě nepomůže ani lecitin. To máš zřejmě od narození, takže nic jiného, než státního úředníka dělat nemůžeš.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně shot 22.12.2008 20:44
Ano, dokud ho nevyšoupli z postu místostarosty nebyl soudný. Dnes už snad mnohé pochopil a věřím, že má i nějaké důkazy. Jenomže asi nic nemůže, jel v tom taky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta shot 22.12.2008 20:41
V Chrudimi budeme mít jednu z nejdražších vod v ČR. 1 kubík bude stát 67,50. No a zkuste tedy znovu, po třech letech, hádat kdo zaplatí a prodej VAKu? Nevíte náhodou někdo, kde jsou ony krásné řečičky našeho milovaného poslance, tehdy ještě starosty, našeho slunka jasného o tom, jak je ošetřeno, že vodné a stočné nezdraží? Kecy různých "ekonomických znalců" na tomto fóru o výhodných nákupech surovin a tím nemožnosti zdražení vody? Vysvětlí mi to jako vždy johansson, beng, pepin a jíní?
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a p. starosta Libý shot 22.12.2008 20:17
Stát dotuje golfovou školu, kam je vstup jen pro bohaté. Sportovní klub Lesopark Kunětická hora dostal letos nečekaně štědrý dárek. Na jeho účet přijde devět milionů korun. Klub za ně postaví golfovou školu pro děti. Zatím na ni ale budou mít jen potomci bohatých. Dobrá zpráva pro rodiče? Ano, ale má to háček. Školu golfu totiž zaplatí lidé ze svých daní a sloužit bude jen bohatým rodičům. Peníze klubu sehnal zřejmě poslanec Ladislav Libý z ODS při takzvaném porcování medvěda – rozdělování peněz z rozpočtu do regionů – otevřeně to však přiznat odmítá. "Podpořil jsem celý ten balíček navržený rozpočtovým výborem, několik stovek žádostí. K jednotlivým položkám se vyjadřovat nechci a nebudu. Podpořili jsme, co jsme podpořili," řekl neochotně Libý. Ostatních devět poslanců z Pardubického kraje jasně odmítlo, že by miliony na golf byl jejich návrh. Poslanec Libý golf hraje rád. A shodou okolností pod Kunětickou horou. Podle startovací listiny se tady v dubnu účastnil klubového golfového turnaje. Libý to nechce komentovat. "Víc vám k tomu neřeknu," řekl pouze, rychle se rozloučil a zavěsil. Prezident klubu Petr Kaněra podle svých slov neví, kdo k dotaci pomohl. A Libého prý příliš nezná. "S panem Libým jsem se viděl jednou v životě. To se kamarádím spíše s jinými lidmi," řekl Kaněra. Podle prezidenta klubu pomohou peníze rozvíjet sportovní školu zaměřenou na děti. "Chceme to pojmout jako sportovní školu a děti učit pohybu, aby se nám netoulaly po ulicích," říká Kaněra. Sportovní klub Lesopark Kunětická hora prý postaví a bude provozovat sportovní areál, který se má stát novodobou líhní sportovců. Podle Kaněry golf klub už nyní pracuje se sedmdesátkou dětí. Prezident klubu zdůrazňuje, že golfovou školu tady vede třeba golfista Simon Holmes. Děti, které se běžně toulají po ulici, však na jeho kurzy asi nechodí. Čtyřdenní golfový kemp, který letos Holmes pod Kunětickou horou vedl, byl otevřený pro deset účastníků a každého stál 19 900 korun. Kaněra říká, že sportovní škola, která má vzniknout se státní podporou, nebude vychovávat jen děti bohatých. Ale až potom, kdy si vydělá. "Nejdříve to bude pro ty, kteří na to mají. Moje filozofie je taková, že když chcete dělat něco pro ty děti, které na to nemají, tak si na to musíte nejprve vydělat," říká Kaněra. Golfová škola je jen jedním z mnoha projektů, kterým pomůže "porcování medvěda". Peníze půjdou také na opravy škol, školek, hřišť, hasičských zbrojnic, památek či silnic. O devíti milionech, které získá golfový klub, si však většina ostatních projektů může nechat jenom zdát. Školy či památky se budou muset většinou spokojit s nanejvýš dvou- až třímilionovou dotací. MF Dnes 22. 12. 2008
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec letního kina? shot 22.12.2008 19:27
Vido, nauč se číst. Nejenom písmenka a sem tam i slova. Nauč se číst celé věty a jejich význam. Ty si pak vlož do kontextu sdělení. Pak pochopíš i to, co ti dnes uniká.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec letního kina? vilda 22.12.2008 18:40
Ty shote ty seš taky mimo mísu, vůbec nemáš ponětí jak se přidělují do distribuce filmy a blábolíš nesmysly. Jaký spiknutí!? Tobě fakt hrabe...
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně vilda 22.12.2008 18:38
Trávníček není soudnej - v roce 1996 zvedl ruku pro zastavění zelené plochy na Rozhledně a teď proti výstavbě prudí - snaží se vytlouct politickej kapitál. Půlpán taky asi na zastupitelstvu spí. Nechápu co to do televize nablábolili. Jsou to od obou podpásovky
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec letního kina? Pepin 19.12.2008 17:24
Pokračuj v konspiracích, ať víme, proč jsme tak blbí.
Reagovat na tento příspěvek
 
CHrudim @lias Kuštov shot 18.12.2008 18:52
Je vidět, že jsi kapitáne Nemo byl dlouho pod vodou. Totiž ona ty auta se do Poděbradovy ulice nevejdou a obcházet kolem muzea a KB je nepohodlné. Proto most.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi shot 18.12.2008 18:49
Ale to pak platí i na tebe. Mentální průjem, jaký krásný argument. Jinak ve většině tvých příspěvků lze jen nalézt jen pokroucené polopravdy a zostuzování těch, kteří si dovolí mít jiný názor. Že by nákaza z parlamentu?
Reagovat na tento příspěvek
 
CHrudim @lias Kuštov Nemo kpt 18.12.2008 18:00
Co tady blábolíte. Na co potřebuje most ? Nejsem zrovna expert na bydlení, ale když se stávající zeleň a klid letního kina vymění za most, kde budou jezdit auta na parkoviště, tak mi z toho žádný zájem nekouká. Spíš myslím, že jste mimo a tupí, tedy tupý jste tady vy.
Reagovat na tento příspěvek
 
CHrudim @lias Kuštov Katatonia 18.12.2008 13:05
A čemu se pořád divíš? Když si lidé v Chrudimi zvolili do čela zástupce jako jsou Čechlovský (alias Libý), Řezníček, Pištora, atd., tedy hlavně ODS a jí spřízněné strany, tak co jiného mohou čekat? To, že Kušta seděl v jedné restauraci za jedním stolem se dvěma výše uvedenými fešáky, přeci není jen tak náhodou! Já na bráchu, brácha na mě, zn. kamarádšoft kvete v každé době a ODS na jiné bázi ani fungovat neumí!
Reagovat na tento příspěvek
 
CHrudim @lias Kuštov Uživatel 18.12.2008 12:25
Je k neuvěření, jak si pan Velkostavitel dělá z města dojnou krávu. Zase mu z rozpočtu město postaví most a parkoviště za muzeem pro majitele bytů nebo nájemníky z jeho dvou baráků za řekou. To nestačil tunel v družstvu Eko, už je tu i tunel na město – a lidi mu to žerou a jsou úplně tupí. Asi si to všici zasloužíme.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi Agarwal 18.12.2008 09:57
Zdá se, že jste zde nový. Jinak by jste věděl, že shot evidentně trpí mentálním průjmem a počtem příspěvků mnohonásobně převyšuje všechny ostatní. Bohužel kvalita jeho argumentů je nepřímo úměrná jejich kvantitě. Ach jo, proč ty nejhloupější lidé mají vždy největší potřebu všem ostatním sdělovat svoje moudra?
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec letního kina? shot 17.12.2008 22:52
Ano. Multiplexy si to hlídají, Praha nedá film Chrudimi, Pardubice také ne. Inu spiknutí jako hrom. Vlastně tedy není jiné využití, než udělat most a parkoviště. Na něj se nikdo nedostane - příjezd přes most a u vjezdu se dokonce možná časem objeví dopravní značka vjezd povolen je obyvatelům č.p.... Inu, je vidět, že různí poradci radí jen ku prospěchu města a jeho obyvatel. Bohužel, jen některých. Inu lidi jsou blbí a nevidí onen skvělý nápad.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi shot 17.12.2008 22:42
Mnou byla vznešena otázka kolik lidí se nakazilo zakašláním "pracovitého mongola" tuberou, což jsi tak sugestivně vylíčil ve svém příspěvku z 4. 12. A protože se samozřejmě nikdo nenakazil, tak nyníodvádíš pozornost tím, že řešit zda nakazil či nikoliv je irelevantní a co si vůbec dovoliji chtít vysvětlení. Ano požaduji vysvětlení. Protože z celé diskuze je zřejmé, že celým smyslem tvého líčení o získání nákazy v MHD bylo napadnutí jiné národnosti, jiné barvy pleti, jiného vyznání. Jinak kterýkoliv občan "starousedlík", dle tvé terminologie, může vycestovat kamkoliv a přivést daleko horší nákazy a nakazit mne jimi v MHD a nejenom mne. Takže riziko je zhruba stejné. K těm smyšlenkám o biologických kriminogenetických teoriích. Ano, existují. Zrovna tak jako existují teorie o dutosvětosti (mimochodem velmi rozšířené mezi pohlaváry třetí říše), teorie o tom kolik andělů se vejde na špičku jehly a pod. Ve výčtu teoretiků jsi zapomněl jednoho, Jaroslava Haška. Ten již v r. 1911 otiskl v časopise Karikatury povídku v níž představil využití teorie Lombrosa. Povídka má název Spravedlnost zvítězí. Jinak pokud skutečně věříš v to, že antropologické měření lebky dokáže odhalit sklon k páchání trestné činnosti, pak jenom doufám, že nepracuješ u policie či v justici. Jem ještě připomínka. Všechny ty teorie mají jednu vadu, zkoumají závadovou skupinu a z výsledků odvozují teorii, která nemá srovnatelné zkoumání nezávadové skupiny. Přání je zde otcem teorie. Je logické, budu-li zkoumat skupinu např. milionářů v Francii, pak zjistím, že mají dědičný sklon jíst ústřice proti např. skupině horníků z Ostravy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně tohos 17.12.2008 20:39
 
Otřesný provoz v ulici Svatopluka Čecha!!!! Bublina 17.12.2008 14:29
Chtěla bych upozornit pisatele,že most přes Chrudimku v místě sídliště U Stadionu byl bohudík smeten ze stolu právě obyvateli sídliště,neboť provoz aut by protínal celé sídliště ....takže byste auta jen odsunul k jiným lidem pod okna
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi Astra 17.12.2008 13:21
Nemohla jsem odolat a nepřipojit i svou poznámku - je jasné, že takto závadové jednání je způsobeno sociální situací a jejich blízkým okolím, ale tyto děti, které jsou již tak "poškozené", musí být z běžných dětských domovů vyňaty a umístěny do ústavu, ve kterých jim snad mohou pomoci. Nestane-li se to, pak zde máme začarovaný kruh - jedinec s poruchou chování se uspokojuje na ostatních dětech, kterým může nenávratně zničit či změnit život.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec letního kina? vilda 16.12.2008 20:54
Znovu zcestnej argument, atraktivní filmy a novinky mají jen velký multiplexy, který si to hlídaj. Chrudim bude vždycky co se týká výběru filmů druhá na tapetě. Není to tedy chyba těch, který ho provozujou. Je to jen další argument kterej má za cíl škodit, žvanit, špinit a donekonečna tlachat maloměstský bláboly.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně Kwajdan 16.12.2008 20:05
Lidem na Rozhledně se nelíbí výstavba nových domů.Za nemocnicí se začíná se stavbou dvou bytových domů.Nešlo,by tam postavit domy čtyři?Nevím jak to tam s pozemky,a dalším rozvojem výstavby města.Situace by byla částečně vyřešena,ale zase na úkor přírody.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi Civis Habitator 16.12.2008 10:24
Obávám se, že diskuse s Vámi se začíná vyvíjet směrem, který přestává připomínat diskusi, ale začíná se blížit k demagogickému monologu, který vedete Vy a jen tak mimochodem požadujete různá "vysvětlení". Tak tedy dobrá. Co se tuberkulózy týče, tak řešit zde skutečnost s čím kdo přijel, či kdo se od koho a čím nakazil, je irelevantní. Víte moc dobře, že tyto informace jsou neveřejné a víc než číslo reprezentující počet nakažených za období nezjistíte. Ideální bude, pokud si např. přečtete následující text, který ve srozumitelné formě pojednává o tuberkulóze. http://www.zdrav.cz/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2255 Zejména se zaměřte na část popisující způsob přenosu. Vám možná nevadí jezdit MHD s nosičema nákazy. Mě to ale vadí. A to tak, že velmi. A nepochybně nejsem sám. Co se týče pasťáku z Hrochova Týnce, tak Vás musím bohužel opět opravit. Rozhodně nemáte pravdu, že neexistuje jediná vědecká studie, která by prokázala dědičný vliv k násilnostem. Nikdy se pouze neprokázal jeden konkrétní gen, který by toto zásadně ovlivňoval. Jinak Vám doporučuji prostudovat vhodnou literaturu z oblasti kriminologie, zejména se zaměřit na biologické kriminogenetické teorie. Zejména bych vyzdvihl teorie Lombrosa, Goddarda, Kretsmera či teorii o úzkém vztahu abnormální chromozomální struktury jedince s jeho kriminálním jednáním atd. Vaše narážky na "rasistické teoretiky",jejich "následovníky" nebo "árijské rodiny" jsou v této souvislosti jen další ubohou berličkou, kterou podpíráte své nepodložené názory, které ovšem formuluje jako dogmata či dokonce generální pravdu. A nesnažte se strhnout tuto diskusi na rasovou rovinu. Není mým problémem, že imigranti z výše zmíněných lokalit vykazují výrazně nižší hygienické návyky, trpí výrazně více nalažlivými chorobami než zdejší majorita a mají pro střední evropu mnohdy nepřijatelné kulturní vzorce. To je prostě fakt, který se Vám líbit nemusí, ale bohužel to tak je. A o tom, jak může dopadnout "velkorysá" imigrační politika by Vám jistě rádi povyprávěli třeba obyvatelé pařížských předměstí. Soudě dle Vašeho filantropického a fanatického zájmu o osud mladistvých z Hrochova Týnce, nejste náhodou bývalý hlavní vychovatel tohoto zařízení Pavel Tvrdík, o kterém se bývalý chovanec pro časopis Respekt č.19/2003 vyjádřil takto, cituji "„Byl úplně nejhorší ze všech, které jsem za léta v ústavech potkal. Mlátil každého, pořád,“ ? Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi ANO 15.12.2008 19:06
Otázka nesměřuje na mne, přesto si dovolím za sebe odpovědět: ÚPLNĚ každý je potenciální vrah, na barvě pleti nezáleží.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi shot 15.12.2008 18:48
Ale otázka nezněla kolik lidí se léčí na tuberkolózu. Otázka zněla kolik lidí se od těch "přivadnrovalců", či jak jsi je nazval, tuberkolózou skutečně nakazilo. Takže prosím nemixuj polopravdy se lží a odpověz přesně. To, že někdo přijel s nějakou chorobou, to je chyba něčeho jiného. Jak např. probíhaly vstupní zdravotnické prohlídky? A k druhé části: mnohokrát jsme vezli stopující "delikventy" z H. T. do Chrudimi. Vždy bez problémů. A pokud si myslíš, že nějaký člověk se rodí jako vrah, pak se skutečně mýlíš. Člověk se může narodit jenom a pouze jako člověk jehož sociální cítění se vytváří výchovou (tedy pokud se nenarodí dementní, ale i tam u lehčích forem je vliv výchovy patrný) a nezanedbatelný je pochopitelně vliv okolí. Neexistuje žádná skutečně vědecká studie, která by prokázala dědičný vliv k násilnosten, k nějakému vzorci chování děděnému určitou skupinou lidí - dle rasy, náboženství a pod. Samozřejmě, pokud nepovažujeme za "vědecké práce", práce některých nacistických teoretiků a jejich následovníků. Jak mi vysvětlíš skutečnost, že zloději a vrazi se rekrutují i z těch pravých "árijských" rodin? Že na celém světě, ve všech národech i rasách jsou nejen zloději a vrazi, ale i lidé naprosto podctiví a čestní? Je tedy dle tvé teorie, každý, kdo má tmavší pleť potenciální zloděj a vrah?
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně hel 14.12.2008 23:23
jediné, čím se dá operovat z technického hlediska, pokud Vám vadí blízkost výstavby u vašeho domu, je požárně technické řešení stavby a diagram oslunění. To první obsahuje půdorys domu se zakreslením požárně nebezpečného prostoru kolem něj, tento prostor nesmí zasahovat na sousední pozemky nebo se nesmí dotýkat sousedních nemovitostí. doporučuji si tuto část projektu na stavebním úřadě prohlédnout, případně ofotit a dát k posouzení nějakému specialistovi. To druhé - diagram oslunění - zjednodušeně řešeno ukazuje, jak nová výstavba zastíní stávající domy a především jejich obytné místnosti. a to se týká i obou domů nových - nesmí si vzájemně stínit obytné místnosti od přímého slunce víc, než udává norma a nesmí se také vzájemně ohrožovat z požárně tech. hlediska. To ostatní - jestli tam prostor kolem domů nebude příliš malý a obyvatelům nepříjemný, je otázkou jakési elementární slušnosti investora a architekta stavby. Možná by bylo dobré obrátit se i na architekta města ing.arch. Théra, který každou novostavbu v městě posuzuje a měl by k ní dávat i závazné vyjádření z hlediska jejího začlenění do okolí. snad Vám to malinko pomůže.
Reagovat na tento příspěvek
 
CHrudim @lias Kuštov Gregg 14.12.2008 19:43
Chci jen říci, že veškeré informace k tomu, co jsem zde napsal pod jménem Gregg Fleismann jsem čerpal z internetu a ze svých procházek po městě. To mají k dispozici všichni. Nejsem pan A.Korejtko. Ale mohu potvrdit, že se zabývám právem, architekturou, etc. Lidé pohybující se v podobných oblastech, používají i podobná či stejná slova. A nakonec něco pro Vildu, Vaše poznámka o židech je nemístná. Ukazujete pouze na hysterické poruchy osobnosti (Freud). Těším se zase, až opět přijedu do CR, a budu reagovat na dění.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně Gregg 14.12.2008 19:32
Já naopak tu petici podporuji. Včera jsem se tam byl podívat. Mimochodem, udělali to zastupitelé, když o tomto území hlasovali? Jak může město prodat takový pozemek? Navíc přístupová komunikace k plánované výstavbě je s udělením stavebního povolení neslučitelná. Leda že by ,.... Sehnal jsem i plánovanou výstavbu. Ty domy tak blízko u sebe, to si soudný člověk nekoupí. A při odhadované ceně za 1m2 cca 27-30000 Kč? Krásné králíkárny !!! Ale naše generace již umí přemýšlet!
Reagovat na tento příspěvek
 
Kadiaľ vedie cesta k Pravde? milan šupa 14.12.2008 13:03
 
Výstavba Na Rozhledně Nemo kpt 11.12.2008 20:10
Dobrý den, já Vás nepodporuji a soufám, že ani zastupitelstvo nepodlehne tomuhle křiku. Byl by to totiž velmi nebezpečný precedens pro dsalší rozvoj Chrudimi. Vždycky se totiž najde skupinka lidí, která z čistě osobních zájmů bude proti výstavbě čehokoli a kdekoli. Jsou to minimálně sousedé nově plánovaných staveb. A v tomhle případě je zajímavé, že p. Pulpán, který tam bydlí a žádá zastupitele , aby změnili svoje stanovisko byl před mnoha lety pro územní plán, kde byly byty na tomto místě jasně deklarovány. Buď materiály do zastupitelstva nečte, nebo neví co čte. Nevím co je horší. Ale teď se pustil do boje.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně Jana Velicková 11.12.2008 14:04
Dobrý dne, děkujeme za podporu, naše petice byla přijata na jednání zastupitelstva města jako 15. bod programu a to dne l5.12.2008 od 16 hodin v budově MěU na Pardubické ulici 67 ve velké zasedací síni ve druhém patře.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi ANO 10.12.2008 22:53
Uznávám, že jsem příspěvek uživatele "masa" neuchopil právě nejpřesněji. Stačí? Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi Civis Habitator 10.12.2008 19:44
Jen pro Vaši informaci, cituji: " Pardubice - V pardubickém a kutnohorském závodě společnosti Foxconn přibyli další lidé s tuberkulózou. Vážným plicním onemocněním, které se léčí několik měsíců, trpí 13 lidí. Jedenáct případů se vyskytlo v pardubické továrně. Řekla to pardubická hygienička Jana Daňková"." To, že nemoc byla prokázána právě u pracovitých Mongolů asi nemusím dodávat. Konečně více informací máte třeba zde: http://www.ceskenoviny.cz/tema/index_view.php?id=334911&id_seznam=8870 a mimochodem, v archivu MF DNES, je například článek, který začíná tímto, cituji: "Lidé, kteří každodenně chodí okolo zámku plného dětí, jej vnímají jako jiný svět. "Je to zvláštní místo. Podvědomě vím, že tam bydlí děti, ale málokdy je slyšet smích nebo křik. Jako by tam všichni žili za nějakou hradbou,"krčí rameny jeden z obyvatel Hrochova Týnce. Občas děti potkává u silnice směrem na Chrudim. "Chtějí si stopnout nějakého řidiče a svézt se. Ti, kdo vědí, odkud děti jsou, ale nezastaví. Bojí se,"dodává rozpačitě muž." To zrovna nevypadá jako bůhvíjaké nadšení, že? Takže pokud něco nevíte, klidně se kdykoliv zeptejte, hlavu Vám nikdo neutrhne.Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi Civis Habitator 10.12.2008 19:31
Děkuji za upozornění. Bohužel pro mě jsem se v této přehledné struktuře poněkud ztratil. Tudíž se omlouvám. Nicméně to nic nemění na faktu, že "antropofobií" tady zjevně netrpí žádný z diskutérů.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi Civis Habitator 10.12.2008 19:25
Dovolím si podotknout, že do chování se výrazně a významně promítá též genetická predispozice, nikoliv jen a pouze sociální učení jak tu uvádíte, tudíž to rozhodně není tak černobílé jak by jste si možná přál. Určitá kriminalita v Chrudimi vždy byla, je a bude.O tom není sporu. Ale opravdu nevidím důvod proč riskovat zvýšení této hladiny "náplavou" mladistvých delikventů. Já prostě nesouhlasím, aby zrovna tohle či jiná podobná zařízení v Chrudimi byla. Možnost nesouhlasit a mít svůj názor je zkrátka "daň z demokracie". Pro někoho bohužel. Takže budu-li mít možnost to nějak ovlivnit udělám proto vše. Někomu se nelíbí potenciální stavba bytového domu Na Rozhledně, mě se zas nelíbí "pasťák" v Chrudimi. A argumentovat v této záležitosti kojeneckým ústavem se mi zdá poněkud irelevantní...
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec letního kina? Max 10.12.2008 08:03
Je to presne tak, jak pises. Skoda leťáku je to pro ty, kteri tam chodili, bohuzel jich bylo cim dal min. Ted je sance, ze do nove vybudovavanyho parku/vc. parkingu bude chodit vic lidi a tenhle t.c. sedivej kout mesta trochu ozivne. Navic na studiich to vypada velmi slibne Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně Nemo kpt 08.12.2008 20:56
Tak něco p. Lebduško založte a staňte se předsedou. Všechny ty debily co dělají místní politiku jednoduše porazíte, tomuto městu budete vládnout a všichni občani se budou mít skvěle.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ceny bytů v Chrudimi karpatia 08.12.2008 20:01
Za 3+1 na Větráku chtít 1,6 mio? K smíchu, takový byt nemá větší cenu než 1,4 mio, kamaráde....a možná, že ani tolik za něj v dnešní době nedostaneš....
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně karpatia 08.12.2008 19:44
A co by se dalo čekat od poslance ODS???? Přesně to aktuálně vystihl Klaus na kongresu, a jako zadní část těla to sedí na chrudimskou ODS, jeho zhodnocení Topolánkovy ODS jako strany spíše lobbistických zájmů, než idejí přesně vystihuje situaci, ve které se nejsilnější vládní strana nachází. Ani se mu nedivím, že tuto stranu, postavenou primárně na plnění partikulárních zájmů, stranu kamarádšoftu, opustil.....pryč s ODS z chrudimské radnice!
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi shot 08.12.2008 19:31
Jenom malá připomínka. Statistikou se opravdu může v tomto případě ohánět jen hlupák. Je logické, že provedu-li statistické šetření ve věznici, budu mít výsledek 100% kriminálníků. Provedu-li rozbor v nějaké závadové skupině, pak tato závada bude mít s velikou pravděpodobností, hraničící s jistotou, výraznou dominanci. Ano, chovanci různých pasťáků mají větší výskyt závadového chování. Ale uvědomte si prosím, že to není jejich chyba. Je to chyba jejich okolí, protože všechny děti na světě se chovají tak, jak je "život" - tj. dospělí a jejich sociální skupina naučí. A proto je třeba je naučit něčemu jinému. Nebo mi hodláte namluvit, že jiní náctiletí a starší, nekradou, nic neničí a že desetiletí "bojovníci" se samopaly v Africe se tak narodili? Jak by to bylo jednoduché. Zkakázt pobyt chovancům ústavu v Chrudimi a pak by se zde nekradlo, nebyli by zde vadalové. Doporučuji jít se podívat do kojeňáku v Pardubicích. Jak ty děti tam hledají někoho, kdo by je měl rád. A jak se z nich nakonec stávají chovanci různých ústavů - vlastně vyděděnci společnosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně shot 08.12.2008 19:16
Hele, alespoň město něco dostalo. Jinak souhlas s tím, že to bylo ukvapené. Ovšem to co předvedl náš milovaný poslanec a bývalý starosta, naše slunko jasné s VAK, to byla jiná káva. Vodu díky tomu máme pomalu nejdražší v ČR a on se ještě nedávno vycinával na zastupitelstvu, jak je ta smlouva výhodná, protože nedovolí neúměrně zdražovat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně shot 08.12.2008 19:10
No jestli to bude jako s prodejem katastru, pak to tedy znamená, že něco schválí zastupitelstvo a něco změní úřednictvo. Nevíte náhodou někdo, kolik, že to mělo být parkovacích míst pod katastrem?
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec letního kina? shot 08.12.2008 19:06
Jistě, mnoho lidí do letního kina nepřišlo. Ale jen proto, že filmy tam promítané za mnoho nestály. To je ten hlavní důvod nízké návštěvnosti. A proč se tam promítaly neatraktivní filmy? Docela jednoduchá otázka, jen složitá odpověď a to zejména od těch, kteří za to mohou.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi shot 08.12.2008 19:01
Ano. riziko zde existuje. Je zhruba stejné, nebo i menší než to, že mne napadne příslušník bílé "arijské" rasy, který bude mít vyholenou a prázdnou makovici. Naapadne mne třebas jen proto, že neplivnu na cikána, nebo si prostě bude chtít jen vyzkoušet bojové umění. A jsi-li tak dobře informován, pak nám jistě dokážeš sdělit, kolik takových přepadení od chovanců se ročně odehraje v H. Týnci? Ale prosím ne těch vymyšlených. Otrhaná jablka na zahrádce neberu, to je klukovina. A kolik lidí se nakazilo tuberou od zahraničních pracovníků za letošek třebas v Pardubicích .
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba Na Rozhledně shot 08.12.2008 18:49
Ano, zapoměl. Zapoměl ji jich více, než jsi vyjmenoval. Jen pro upomínku. Firma p. Kušty bude stavět jeden nebo dva domy za nemocnicí. Protože to nikomu nevadí, není žádná petice. Takže jako vždy od tebe. Část pravdy a ještě značně překroucené.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224  223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.