Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Chrudim pavlicek 27.02.2009 13:45
Někdo Vám to určitě vysvětlit může. Třeba pan Pavlíček osobně. Má jednoduchou adresu - pavlicekzavinacchrudimteckacz. Každé náměstí má být logicky uzavřené, tedy obestavěné. Nikdo nemá námitky proti tomu, aby se postavil dříve zbouraný dům, kde je nyní ten zvýšený parčík, kterému se dříve říkalo balustráda. Další domek vedle balustrády směrem ke kostelu se strhnul mnohem dříve, kvůli umožnění (rozšíření) průtahu dopravy ze Široké ulice na Nové město a zpět, tak, jako je tomu nyní. O dostavbě balustrády na místě doposud stojících základů nikdo neprotestuje. Protest směřuje proti řadě domů na místě dnešní silnice, a to po celé délce kostela, po celé délce parku, až k Růžovce (díve dívčí škola -tuším). Protest směřuje proti zakrytí celé levé strany kostela řadou domů (stojím-li proti vchodu), jen proto, že se někomu jeví, že to místo je lukrativní, a tedy přinášející peníze. Ale pozor, to místo má, nejen pro duchovní prostor města, svůj velmi nezanedbatelný význam. Chtěl bych to umět říci ta krásně a přesně, jako to řekl pan Dr. Tomáš Pavlík na své přednášce. Já to neumím, a tak to řeknu po svém. Bolševikovi se zdálo, že kostel je pro JEHO NOVOU DOBU příliš dominantní v pohledu na siluetu města. Tak to přetrumfnul dominantními třemi údy na Větrníku. Ti noví plánovači mají pocit, že kostel je příliš bezvýznamný, aby překážel jejich obchodům. A tak jim může být ukraden fakt, že z dalších mnoha míst bude pohled na chrudimskou katedrálu zničen. Každá doba nese své priority. Dnešní prioritou jsou prachy. Teď jde už jen o to, jestli si to nechají lidé z města vzít. Ty pohledy a průhledy - jsou totiž jejich. pp.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ceny bytů v Chrudimi Civis Habitator 27.02.2009 13:33
No já nevím, ale dle mého názoru se skutečně nezměnilo nic, když situaci nazíráme globálně. Byty teď sice jsou a lidi na ně nemají nebo je nechtějí. Dříve tedy byty dle vás nebyly a lidi na ně měli nebo je aspoň chtěli. Tak co se tedy změnilo? Stále tedy platí, že nemovitost si může pořídit jen někdo. A to platilo i dříve a bude platit navždy. Čekat, že na vlastní bydlení dosáhne automaticky skoro každý je utopie a sci-fi. Navíc, kdo nemusí nutně prodávat tak prodávat nebude. I developeři zastavují prodeje a byty radši pronajímají. Takže až "krize" vyšumí, bude vše zase tam, kde to již bylo. Na aktuálním snížení ceny tak skutečně "vydělá" jen zlomek lidí. Pokud jste byt chtěl a nechtěl jste ho přeplácet, tak hurá, běžte nakupovat. Ale realitní trh není jen o bytech. Například atraktivní pozemky jsou stále minimálně tam kde byly před "krizí". Ale to je daný cílovou skupinou zákazníků. Pro vás je třeba 1.5mio za 3+1 nehorázně moc, mě se stejná cena za stavební pozemek zdála více než lukrativní a jsem moc rád, že ho mám.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ceny bytů v Chrudimi cordell 27.02.2009 11:39
Tomu nerozumím, ceny sice padají, ale situace se ve skutečnosti vůbec nezměnila? Nebo že vývoj ceny bytů je věc jedna a reálné možnosti financování koupě bytu věc druhá? Dle mého soudu se situace změnila, a to dost výrazně, kupující výrazně přehodnotili svá očekávání ohledně cen pořizovaných nemovitostí, a to především kvůli fin. a ekonomické krizi. Vývoj ceny bytů více než úzce souvisí s poptávkou, která je v naší zemi limitována především možnostmi financování, jež jsou závislé na hypotéčních úvěrech. Dalším faktorem je současný strach kupujících se dlouhodobě zadlužit - nejistota ohledně budoucnosti zaměstnání, atd. A ke konstatování, že fronty na byty se nestojí, v nedávné době (1 rok zpět) se ještě stály, mám osobní zkušenost, takže opět výrazná změna stavu. Ještě před rokem či dvěma poptávka výrazně převyšovala nabídku, dnes je tomu naopak. Souhlasím, že dnes má obrovskou výhodu ten, kdo má vyřešné finance, ideálně nepotřebuje úvěr a je schopen platit hotově. Takový kupující si může vybírat a diktovat, jakou cenu dnes zaplatí. A je faktem, že prodávající budou ještě vděční, že se jim byt podaří prodat i s výraznou slevou oproti původně nabízené ceně.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim Blba sila 27.02.2009 09:51
Dekuji, ze tak krasne ilustrujete co jsem psal. Nemohu si vzpomenout, jak je to prislovi o te potrefene huse.
Reagovat na tento příspěvek
 
Family centrum Chrudim Pilař Michal 26.02.2009 21:14
Dobrý den, chci se zeptat, zda někdo nevíte jaké obchody mají být v budoucím Family centru? V Chrudimském deníku bylo psáno, že zde bude nějaká prodejna elektro. Nevíte o kterou síť prodejen se rozšíří mistní elektrotrh? Děkuji za odpověď
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim J. Káles 26.02.2009 19:59
 
Chrudim cona 26.02.2009 17:17
Konečně baboráku! Kdyby jsi si odpustil ty patetický řeči a šel přímo na věc, mohli jsme být dávno dál. Takže ty říkáš: "Nelíbí se mě záměr postavit řadu domů od balustrády, po školu Růžovku." To beru. A mohl bys také říct, co tě k tomu vede? Nějaký důvod. Třeba historický, urbanistický, architektonický ... Zkus to:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim pepe 26.02.2009 16:46
Teda tady je čím dál větší srandaÚsměv Banda anonymů se tu štěká jak smečka divokejch psů. Docent Chocholoušek by se zaradoval.Docela by mě zajímalo,kolik z vás zamindrákovanejch "patriotů" dělá něco proto, aby se to v Chrudimi zlepšilo. Já se přiznám, že nic nedělám a to proto, že se mi Chrudim líbí taková jaká je,občas se pobavím čtením příspěvků zde na fóru,ale jinak si jdu raději povídat do lesa s veverkama a srnkama,to je zdravějšíHAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim IVAN - B. 26.02.2009 15:03
Cono po půlnoci jste ztratil falešnou identitu a nyní i zbytek dústojnosti. Vilmo a Cono, pište stejně jako já pod svým jménem a bude jasno. Vaše konstrukce jsou legrační, nemohu za každou kritiku. Mě jde o to. Nelíbí se mě záměr postavit řadu domů od balustrády, po školu Růžovku. Důvody popsal přesně pan Pavlíček. O co jde Vám nevím...Snad jen o to, mě urážet. ivan baborák
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim kc 26.02.2009 14:56
Moc tomu nerozumím. Pan Pavlíček tady bojuje proti zastavění prostoru vedle kostela a když jsem si prohlédl fotku na kterou upozorňuje Gerus (stojí tam 3 staré domy mezi kostelem a katastrálním úřadem) a navíc jsem si přečetl, že tuto fotku dal do Zpravodaje sám pan Pavlíček ... Můžete mi to někdo vysvětlit?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim vilma 26.02.2009 14:24
Tady už někdo zešílel. Co tohle může být za cvoka? Navštívil 3 kontinenty, na dvou žil, ale v Chrudimi už nežije, ale miluje ji, má toho mnoho na jazyku a rve mu srdce jak pár samovládců ničí, co desítky generací budovalo, jak nase krasne mesto, cihlicku po cihlicce rozkrada banda ... kdo jen tady takhle už psal? Janek? Baborák? Čert ví :)
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim Blba sila 26.02.2009 11:58
Precetl jsem si tu snusku nadavek. V uvodu, bych rad poznamenal, ze se citim jako chrudimsky patriot ackoliv v Cr neziju. Navstivil jsem 3 kontinenty, na dvou jsem zil, ale najit lepsi synonymum pro malomesto a malomestskost, nez Chrudim se mi nepodarilo. Vsichni, jejichz inteligence umoznuje zavazat si tkanicky, vi, ze nejvetsi SVINE, ktere skodi Chrudimi je “Jelinek&his boys”. Doplnte si jmena sami, netroufam krome, odsouzeneho zlocince Kusty, jmenovat dalsi (ztratil jsem kontakt). A to, ze nekteri tuhle bandu hajzlu a novodobych desperadu tady na foru brani, je pro me signal, ze bud jsou na jejich “vyplatni pasce” nebo patri do zminene “particky”. Mam toho mnoho na jzyku, prevazne zlost. Zlost na to, ze klientelismus rozklada, kdysi krasne a kulturni mesto. Je mi zle z toho, ze anonym napada cloveka jez da najevo svoji identitu. Je mi smutno, vzdy kdyz prijedu do Chrudimi a projdu se po krasnem namesti. Z kazde spary vyzaruje neco vyjimecneho, snad stovky let a tisice vzpominek. Pak muj zrak spocine na radnice a smutek vystrida vztek. Jak dlouho budeme slepe prihlizet, jak nase krasne mesto, cihlicku po cihlicce rozkrada banda …( sprostych slov uz bylo dost) ? Ateny vychodnich Cech? Uz davno ne, Loutkarska Chrudim rok od roku upada. Co dale, dozinky atd? Nic co prekracuje okresni format. Zpetne jsem si precetl co jsem napsal. Zni to horce, ale takovy je presne muj pocit z Prudimi. Miluju ji a rve mi srdce, kdyz vidim jak par samozvanych vladcu nici co desitky generaci pred nami tezce budovalo. Chce se mi zarvat: “Vyzivam k obanske neposlusnosti!Vyhod te je z radnice, zmlatte ty psy!” Anebo jen otevrete oci!
Reagovat na tento příspěvek
 
Ceny bytů v Chrudimi Civis Habitator 26.02.2009 11:39
...aktuální a předpokládaný cenový vývoj bytů je jedna věc, a aktuální reálná možnosti financování věc druhá. Jak to tak sleduji, tak ceny sice padají, ale fronty na byty ať už nové či staré se rozhodně nikde nestojí...z toho vyplývá, že situace se ve skutečnosti vůbec nezměnila a výrazně se měnit ani nebude. Na tomto stavu ve skutečnosti vydělá nejspíš jen ten, kdo může zaplatit na dřevo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim Lenka T. 26.02.2009 11:32
Já bych teda z občanů blbce nedělala:)
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim cona 26.02.2009 10:36
To bych se tedy chtěl ohradit spojovat mě s Jelínkem, Kuštou nebo s kýmkoliv dalším. Píšu tady za conu, argumentuji, že město své plány zveřejňuje, připomínám, že Kouckého idea respektuje historickou stopu v lokalitě, upozorňuji, že špičkoví architekti s dostavbou nemají problém a pak se mi dostane jenom nadávek do sprostého anonyma:) Tak to mám baboráku za to, že jsme si tak pěkně podiskutovali :(
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim lukass 26.02.2009 10:12
Ach CONO,CONO nebo raději pane Jelínku,je úžasný pozorovat tu vaši nenávist vůči PANU Baborákovi.Lidi jako vy by měli chodit na hodiny slušného chování,což vám se nedostává.Vy,že jste Chrudimský patriot?Tím bych se snad ani nechlubil.Doufán,že se Vám a vašim kamarádům projekt zástavby dlouhým blokem domů od Balustrády k růžové škole nepodaří.Jen tak dál
Reagovat na tento příspěvek
 
Ceny bytů v Chrudimi cordell 26.02.2009 08:26
Tak máme konec února a aktuálně je již možné v Chrudimi pořídit byt 3+1 pod 1,5 mio (75m2, částečně předělaný) s tím, že o ceně je možno jednat, takže min o 50tis by to šlo určitě ještě sundat. Před 3-5 měsíci by ten samý byt byl v nabídce za 1,8-1,9 mio. Dle mého názoru se nůžky mezi cenami starých a nových bytů budou ještě dále rozevírat, stačí vydržet max. půl rok a byty dnes nabízené např. za 2 mio či víc budou na 1,7. Souhlas s tím, že takovou dobu je lepší překlenout v pronajatém bytě, pár desítek tisíc za nájem jako náklad vs. několik set tisíc korun jako úspora na budoucí koupené nemovitosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim Gerus 26.02.2009 07:38
Chrudimský zpravodaj, únor 2009, strana 5 dole. Krásná historická fotografie pro osvětlení, jak to bylo...
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim Uživatel 26.02.2009 00:18
Vážený Luboši CONO Jelínku, resp. milý Milane FILKU či PEPINE Kušto, to, co předvádíte v zoufalé snaze ubránit svou byznys-variantu zástavby u kostela, ty sprostoty, kterými chcete urazit kritiky projektu, to vše svědčí o tom, jak mnoho vám finančně záleží na tom, abyste si za městské peníze napakovali kapsy. Občané města pendrek vědí o tom, co se chystá. Když se to dozvědí, obvykle žasnou, co už si to ta radnice dovoluje. Už vás slyším, jak říkáte, že o podobných záležitostech rozhoduje elita, lůza tomu nerozumí. Jenže to, co připravujete vy, to je tak obrovská řada změn, že se to týká všech lidí ve městě. A podle toho by město také mělo s veřejností jednat dříve, než vydá miliony na zadanou změnu ÚP. Tuhle diskuzi sledují stovky Chrudimáků. O podobě chystaných změn má slušné informace možná 30 z nich. A to vám také umožňuje lhát o tom, že chystaná zástavba je jen návrat k historické podobě. Historicky únosná je maximálně snaha náměstí u Balustrády uzavřít. Toť vše. Bylo by dobré, kdyby se čtenáři této diskuze k věci vyjádřili. A ne jenom, aby se nechali masírovat CONOU, FILKEM, PEPINEM nebo VILDOU.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim amaranta 25.02.2009 12:24
To je ono!Takhle se diskutuje:co nejvic urazek,zvastu a lzi.Nejak ztracim prehled o tom kolik vas je v diskuzi-dva,tri nebo vic?Nekteri se mi zdaji az moc podobni jinym...Hlavne ze se diskuze nedostane k tomu hlavnimu!Kam by se to dotahlo kdyby lide zacali myslet?Nebo nedej pane kdyby chteli o necem rozhodnout???Hruzy pokracuji,nekdo si plni kapsy baliky penez,jini nemaji na nic a plati za deti u lekaru...Mam novy navrh pro vyznamne pany:kdyz uz vam prislo na mysl stavet za namestim,zastavte i cele namesti,co s nim...Postavime byty,nejlip bez zelene,bez mista mezi domy,bez mista kde zaparkovat,bez mista pro deti,ty at sedi doma nebo si muzou hrat na astaltu,to je jedno,beztak je lepsi kdyz vyrostou hloupe alespon se budou snadno ovladat.Tak jako tak zda se,ze je vsem fuk,kdyz z celeho mesta jako Chrudim do diskuze pise tolik lidi.Mimochodem-kdo posledni dobou videl NOVY MODERNI a zaroven KRASNY dum at zverejni jeho fotku.Kde si budeme moct ukazovat co se nam libi a co ne?Ma nekdo dobry napad?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim vilda 24.02.2009 16:50
Janku, Ivane nebo jak si teď říkáš - ty už v Chrudimi ničemu bránit nebudeš - jelikož už nejseš několik let Chrudimákem. Měl by ses živě zajímat o Přestavlky a zapojit se tam do národního výboru.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim vilda 24.02.2009 16:44
Nejsem na nikom závislej příjmy, neb nejsem nikoho zaměstnancem. Ale shote ruku na srdce - ty tu plácáš nesmysly imrvére nebo seš navočkovanej. To bude myslím ta správnější varianta.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim cona 24.02.2009 14:24
baboráku, no tak se hned neurážej. Ty nemáš co dělat, já nemám co dělat, všichni makaj, popovídáme si ... A kde jsi viděl projekt zástavby dlouhým blokem domů od Balustrády k růžové škole? Jsem Chrudimský patriot a takové věci mě zajímají ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim IVAN - B. 24.02.2009 13:59
Cono, ztratil jsi hlavu. Každý už ví, co jsi zač a o co ti jde. Končím diskuzi s tvým zbytnělým a sprostým egem. PS Doufám, že se nepodaří záměr zastavět dlouhým blokem domů prostor od balustrády- mezi kostelem a domem zvaný Balustráda- v délce až ke škole zvané Růžovka....Jsem připraven tomu bránit........ ivan baborák
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim cona 24.02.2009 13:26
baboráku, baboráku! ještě před dvěmi měsíci jste se zde proháněl jako anonym JANEK, pomlouval nalevo napravo a dnes vystupujete jako vzor odvahy a ctnosti. Na můj vkus trochu rychlý obrat. Ale to je u vás prý normální. Váš názor na oživení centra a zpětné postavení zbořených domů vám neberu. Nakonec odpovídá vašemu rozhledu a vzdělanosti. Chápu, že pro vás špičkový architekt Koucký nic neznamená, neznamená pro vás nic ani názor nejuznávanějšího českého historika architektury profesora. Kotalíka, architektů Brychty či Davida Vávry. Chápu, že vás nezajímá ani názor zastupitelů města. Je známým projevem buranů, že nevnímají či neakceptují autority v oboru. I když nic nevědí, o to hlasitě vykřikují svá moudra. Možná byste se mohl víc zajímat a také trochu dovzdělat a zjistit si základní informace, než zase něco napíšete. Máte na to právo. Doufám, že to uděláte, než zase na toto fórum přijdete s nějakou Myšlenkou. A jen tak naokraj. Kdeže v Chrudimi právě bydlíte?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim IVAN - B. 24.02.2009 11:19
Mám trvalé bydliště v Chrudimi a žiju tam déle než ty. A není mi lhostejné to o čem píše pan Pavlíček. Záměr zastavět proluku mezi kostelem a farou až k Růžovce se mi jeví jako zhovadilost o které, nemůže rozhodnout jeden-buď světoznámí arch. A také si myslím, že je to k diskuzi pro veřejnost-voliče a obyvatele města. A na otázku -proč jsi sprostý anonym -dáváš odpověděď sám...nemáš argumenty tak urážíš- a děláš s diskuse, tebou kritizovanou STOKU. Seber odvahu a podepiš se....CONO.....
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim cona 24.02.2009 09:57
Vlamujete se do otevřených dveří baboráku. Studii si může každý prohlédnout na stavebním úřadu, prezentovaná byla jak v mfDNES tak i v Chrudimském deníku. Že jste to nezaregistroval je pochopitelné, když žijete v Přestavlkách. A vůbec, proč tak vyvádíte, když máte jinou domovskou obec? Neměl byste se zapojit u vás? Nebo vás tam už taky prokoukli|?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim IVAN - B. 23.02.2009 23:52
Směšná a anonymní CONO, studie jsem viděl. Ale` Otevřená radnice`se obává je ukázat? Proč, když všichni tleskali? Zbytek jsou jen coniny a žvásty. Kdo se podepíše pod svůj názor CONA, je u mě frajer-ty jseš jenom anonym, co rychle ztrácí glanc...
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim cona 23.02.2009 17:03
Proč sprostý anonym baboráku? Anonym určitě, protože chodit do téhle stoky bez pécháčka je sebevražda. Některý magoři to teda dělaj, ale o nich je známý i beztak, že to jsou exhibicionisti či provolatéři. O vás si myslím, že jste oboje. A taky si stojím za tím, že studii občani viděli již před čtyřmi roky. Alespoň ti, kteří byli na zastupitelstvu. Ale vás se to netýká, vy jste tam nebyl. Což je opět příznačné. Nejvíc žvaněj ti, kteří nic nevědí ... a chtějí jenom exhibovat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim Pepin 23.02.2009 17:00
Ale shote, za kostelem je park, ten zůstává. Na místě staré fary máme socialistickou asfaltku a vedle - tam kde pamětníci ještě pamatují dům je díra, která hyzdí naše náměstí. Zastavění místa, kde nyní stojí Balustráda chtěli také mnozí bránit tělem. Naštěstí neubránili. Moderní dům oživil tuhle část náměstí, krásně tam zapadá a je důkazem, že se nechá stavět citlivě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim IVAN - B. 23.02.2009 14:16
Píšu zde s podpisem směšná CONO-neb ty nemáš tu odvahu se ani podepsat-tak že ostudný jsi ty. Tykám ti proto, že jsi sprostý anonym. A stojím si za svým-ukažte studie obyvatelům města.... i.baborák
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim cona 23.02.2009 13:44
... a k tomu jsem založil spolek Chrudimský patriot:( Ach jo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim cona 23.02.2009 13:40
Baboráku, proč to patetické vyzívání radnice :) Studie arch. Kouckého byla zveřejněna před 4 roky přímo na chrudimském zastupitelstvu. Tam návrhu pana architekta o zastavění proluky mezi kostelem a Balustrádou zastupitelé tleskali. Symptomatické pro vás a další podobné Pavlíčky je zásadní neinformovanost a z toho pocházející blábolení o všem možném. Nebylo lepší když jste psal pod pseudonymem Janek? Alespoň jste tu svoji ostudu tak nedával všem na odiv.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim IVAN - B. 23.02.2009 12:38
Myslím, že dozrál čas zveřejnit studie pana arch.Kouckého, aby se měli možnost vyjádřit voliči a obyvatelé města. V opačném případě by kroky radnice budily dojem manipulace a pohrdání. Osobně jsem viděl studii řešení prostoru vedle kostela-tak jak píše pan Pavlíček a dávám mu za pravdu a souhlasím s jeho názorem. Vyzívám radnici ať odkryje karty... i.baborák
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim pavlicek 23.02.2009 10:59
Ale ale Cono. Už ta Vaše záměna slova "říkat" za slovo "plácat" naznačuje, že ztrácíte nervy. A když už chcete mluvit o tom, jak to za kostelem vypadalo před 400 lety, pak vězte, že tam byl 15 m široký příkop. Na náměstí (tj. do obchodního centra) se jezdilo jen odspodu a stejnou cestou se vracelo. Takové řešení - a tím i úplné zrušení průjezdu by se mi docela líbilo, jakkoliv vím, že je to neprosaditelné. pp
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim pavlicek 23.02.2009 10:52
Světoznámý architekt zpracoval studii na 4 části. 1) prostor před Muzeem, 2) Široká k náměstí vč. geniálních laviček a "nadčasového" osvětlení (obě ty věci potvrzují genialitu tvůrce... 3) přestavba náměstí s kašnou před lékárnou a 4) dvě varianty úpravy prostoru nad náměstím - až ke křižovatce "Na Růžku". Široká je hotová. Ostatní 3 etapy jsou v Brněnské arch. kanceláři zpracovávány na obj. Cr. radnice, ve fázi návrhu na změnu územního plánu. Radnicí je preferován (!!!) záměr zastavění prostoru vedle kostela řadou domů (v místě současné silnice od konce náměstí až po Růžovku) s tím, že mezi kostelem a domy by byl jen chodník pro pěší, a s přeložkou stávající silnice (a sítí) k levé straně prostoru. To jest (zhruba): k Sokolovně by vedla vozovka podél staré radnice a podél obch. centra Balustráda, okolo bývalé průmyslovky až na křižovatku "Na Růžku". Dle mého názoru, odhlédneme-li od neuvěřitelného plýtvání pěnězi (lhostejno, zda by byla část prostředků od EU) je tato varianta spojena s úžasnou neúctou navrhovatelů k prostoru chrudimské katedrály. Tato varianta s neuvěřitelnou arogancí respektuje pouze lačnost investorů po dalších využitelných stavebních pozemcích uvnitř města. Ještě je čas se této zhovadilosti postavit. Osobně jsem ochoten až do krajnosti udělat vše proti takovému zhanobení prostoru okolo kostela, vč. vyprovokování a účasti na organizaci místního referenda. pp
Reagovat na tento příspěvek
 
Kríza materializmu Kwajdan 23.02.2009 08:56
 
Chrudim Agarwal 23.02.2009 08:36
To je samozřejmě další blbost vážená dámo. Záleží na tom s jakou motivací ten názor říkáš. Pak se dá mluvit u manipulaci či pouhém vyměňování názorů na diskuzním fóru.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim Jalovec 23.02.2009 07:09
Proboha, kdo vám to zas nakukal. dámo? Vy jste vážně vadná
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim cona 22.02.2009 22:11
Dej se prohlédnout ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim shot 22.02.2009 21:26
Ale já mluvím o plánované výstavbě bytovek za kostelem. A ta je schována v projektu zkrášlení okolí Komerční banky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kríza materializmu tohos 22.02.2009 20:25
Jeee, dalsi vyplach mozku. Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Kríza materializmu milan šupa 22.02.2009 15:22
 
Chrudim cona 22.02.2009 13:28
Stále tvrdím, že plácáš. Žádný projekt na Špalíček totiž neexistuje, ani zadání. Opakuji, ře dostavba je ve fázi diskuze. Navíc plácáš, že před 400 sty lety tam nic nebylo. Pohled na jakoukoliv starší mapu říká opak. Škoda slov.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Řezníček - proti zrušení poplatků shot 22.02.2009 11:31
Mluvím o ěčem jiném. Mluvím o tom, že by mělo být jasně řečeno za co si platím. Buď jen za základní péči a k jídlu brambory na loupačku, nebo za nějaký nadstandard a jaký. Domnívám se, že funguje-li to v okolních státech, např. v Rakousku, tak proč by to nemohlo fungovat u nás. Proč, když má exprezident problémy, tak se scházejí špičkoví odborníci a konzília a stalo-li by se to někomu z zde diskutujících bylo by to zřejmě úplně jinak. Proč, si nemůže ten, kdo na to má připlatit a mít lepší péči, lepší pokoj a pod. Vždyť pak z takovýchto peněz by měla nemocnice zisk, lékaři by měli možnost vyšších výdělků a v nemocnicích by měli více peněz pro zlepšení podmínek i pro ostatní pacienty.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim shot 22.02.2009 11:13
To, že je někdo mezihárodně uznávaný, to není zárukou toho, že vše co udělá, je správné. Otevři si noviny a přečti si o uznávaných politicích, i o mezinárodně uznávaných investorech. Kdybychom postupovali dle tvého návodu, tak je Země dodnes placatá, protože to tehdy tvrdili všichni mezinárodně uznávaní učenci. A k té manipulaci: já nem říkám svůj názor, to není manipulace. To jenom tobě se můj názor nelíbí, nebo snad dokonce ohrožuje té příjmy a proto takhle vyvádíš.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim shot 22.02.2009 11:03
Och milá cono. Podívekj se nejprve na projekt a na zadání, které bylo dáno architektovi. A pak lehce zjistíš, kdo z nás má pravdu. Jedná se o novou výstavbu, na místě, kde před 400 lety nic nebylo. Právě proto, aby se tam něco vešlo, je nutno přemístit silnici a všechny sítě vpod ní vedoucí. Jen proto, aby bylo možno za kostelem, v částečně místě nynější silnice, stavět. Už to jednou bylo předvedeno p. architektem. A to vše je nyní schováno do onoho projektu za 10 miliónů, který má být předložen zastupitelstvu pro schválení. K těm cenám: je něco jiného projekt architektonického ztvárnění, jako podklad pro změnu územního plánu a něco jiného vlastní projekt nějaké budovy. Kolik bude stát stavba Špalíčku, to opradu nevím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim vilda 17.02.2009 16:54
Shot nám hodně dlouho ukazuje že je to mizernej manipulátor. Asi je z tý podivný party co si hrajou na intelektuály, co bez patřičnýho vzdělání hloupě žvaněj a blbnou lidem hlavy, že tomu rozuměj víc než mezinárodně uznávanej architekt Koucký.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Řezníček - proti zrušení poplatků MIREK 17.02.2009 10:25
Jediný v čem máš pravdu,je ten odborník.Ale když je někdo tak pohodlnej,tak ať si pohodlně čeká.Jak jednoduché.Já se objednám právě proto,abych nemusel nikde dlouho čekat.A někde to opravdu funguje.Někde ale ne.A komunikace s lékařem pomoci telefonu,je už dávno normální i v ČR.Hezký den.
Reagovat na tento příspěvek
 
Místostarosta Řezníček - proti zrušení poplatků Daniela 17.02.2009 09:27
Zmatek v tom máš leda tak ty, odborníku přes všechno.Neobjednaným je stejně tak špatně, jako objednaným. Ošetřit se musí.Akorát , že někdo dopředu zvedne telefon a objedná se a někomu je líto peněz , nebo z pohodlnosti a pak nadává v čekárně, že se tam čeká. A toto rozhodně poplatky nevyřeší!!!! Leda, že by sis zaplatil osobního lékaře. Ale tady jsme v ČR.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228  227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.