Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Nepřijaté dítě do MŠ ador 02.05.2009 08:38
tak to bude za pár let hodně zajímavé - až půjdou tyto děti do prvních tříd.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nepřijaté dítě do MŠ kocourek 01.05.2009 19:47
S MŠ je to už delší dobu problém.Před pár lety bylo málo dětí a rušily se místa,ale teď se rodí celkem dost dětí a školky nejsou na to nikde připravené.Ředitelka nemá právo dávat informace o rodičích dětí tam určitě narazíte.Ono to je už všude dané pokuď je maminka na MD a nebo nezaměstnaná tak jí dítě do MŠ nevemou.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nepřijaté dítě do MŠ ador 30.04.2009 16:43
Pokud tam chcete dávat dítě jen na pár hodin týdně při MD, tak máte prostě smůlu. Pokud jdete do zaměstnání, zjistěte si u ředitelek MŠ, jestli tam nemají děti matek na MD a trvejte na tom, aby místo nich přijali to Vaše.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nepřijaté dítě do MŠ maminka 30.04.2009 14:43
Nepřijali mi dítě do MŠ, co dělat???
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé ANO 30.04.2009 09:53
Trochu vám nerozumím. Komu vadí parkování před restaurací U Slejšků? Hádám, že nikomu. Pokud míříte na provozovatele, ten má pronajatou část chodníku, nikoliv parkoviště. A dost bych se divil, kdyby on byl proti tomu, aby mu před restaurací někdo parkoval - nezřídka tam totiž parkují právě hosté jeho restaurace. Navíc vlastně nechápu, co kdo měl začít - začít konečně vyhánět ty, kteří zaparkují v samém města, ale nestojí jim to za pětikorunu hozenou do automatu na parkování? Proti tomu snad rozumný člověk nemůže nic namítat. nebo ano?
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé Honzza 30.04.2009 09:32
Je asi potřeba si ukázat na toho, kdo to všechno začal.Komu asi vadí parkování před restsaurací "u slejšků"??
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé Hynek Baňouch 29.04.2009 22:07
Dobrý večer, děkuji Vám za Vaši reakci, i když podle nicku nevím přesně komu děkuji a odpusťte, že nebudu nadále na anonymní příspěvky reagovat). Souhlasím s tím, že každý si má zamést před vlastním prahem. Podstatou problému zde je, že ani soudci ani pracovníci soudu předpisy o parkování neporušují a neporušovali. Vrcholní představitelé města popřeli, že by podali informaci o tom, že pracovníci okresního soudu chovají způsobem, který popsal Týdneník Pernštejn . Proto by bylo velmi záslužné osvětlit, kdo předpisy porušil (více informací naleznete zde: http://portal.justice.cz/justice2/soud/soud.aspx?o=127&j=137&k=1342&d=307295).
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé shot 29.04.2009 21:47
A bude ještě lépe, jen co se postaví bytovky za kostelem. To přibude parkovacích míst.
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice j70 29.04.2009 21:46
tak jo, já blbá si chtěla koupit koště
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice shot 29.04.2009 21:43
Jak to? Cožpak všichni - tedy celá poslanecká sněmovna - neschválili, v potu tváře, dotaci na golfové hřiště a podobné akce? Dokonce ani nebylo zaznamenáno, že by náš pan bývalý starosta, nyní poslanec již téměř ve výslužbě, Naše slunko jasné hlasoval proti. Takže odložte kola, kupte si golfové hole a hurá na golf. Jistě bude vstup zdarma, vždyť jsme si jej zaplatili z daní.
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice j70 29.04.2009 21:36
omlouvám se, měla tam být mezera na shledanou
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice j70 29.04.2009 21:32
Ono tak ani nejde o kalitu, není valná, ale o to, že tady vůbec něco je. Největší problém je, že zde není starosta, vlastně ani nikdo kdo by o to stál , to dělat.Boužel je jiná doba na budování společných věcí, kdy všichni, jak říkáte v potu tváře pracovali na kurtech a hřišti, ale taky na rybníku, kam se chodilo koupat a bylo to fajn.Tak zítra na hřišti nashle
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice Civis Habitator 29.04.2009 20:55
...možná by jste tu měl odcitovat ten příspěvek z 22.10.2008 celý. Nikoliv z něj a z kontextu vytrhnout jednu a kousek věty. Jenže to by potom asi tak nevyznělo, že? Zvláště když se v onom textu nevyskytuje žádná averze ani proti stezce, a ani proti hřišti. A o kurtech se tam dokonce už vůbec nehovoří. Ironickým konstatováním o celkové úrovni tohoto sportoviště prezentuji můj osobní názor. A prezentovat názor je nepochybně zcela něco odlišného než proti něčemu být. Nevzpomínám si, že bych někdy a někde aktivně či jinak protestoval proti existenci tohoto sportoviště. Ale jinak máte samozřejmě pravdu. Můj vztah k tomuto sportovišti je již dlouhodobě pragmatický a ambivalentní zároveň, což bude zcela jistě a nade vší pochybnost způsobeno tím, že jsem ho v potu tváře nestavěl, a tudíž zjevně nedokáži docenit jeho nesporné kvality, pojetí a celkovou nadčasovost ...Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice j70 29.04.2009 19:52
škvárovém Maracaná. Čož je zde doposud asi tak jediné (a ubohé) místo, kde lze relativně bezpečně provozovat nějakou sportovní aktivitu.... to jsou Vaše slova.
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé Civis Habitator 29.04.2009 19:26
...pane asistente soudce. Někdy je daleko jednodušší než "podrobně rozvádět informace" prostě a jednoduše zkusit najít parkování jinde. Váš příspěvek mi tak trošku zavání onou kejhající potrefenou husí. Ale třeba se mýlím. Ovšem pouhá skutečnost, že Vy a Vaši kolegové jste osoby pověřené autoritativně rozhodovat ve sporných záležitostech, zejména pak záležitostech právních z Vás a Vašich kolegů automaticky nedělá nejčistší bytosti v tomto špinavém světě....Někdy je vážně fajn zkusit si zamést před vlastním prahem....Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice Civis Habitator 29.04.2009 19:07
Nevím, zda jste se nepomýlil v reakci na příspěvek či máte nějaký kognitivní problém. Ale nejsem si vědom, že bych zde měl cokoliv proti cykloztezce a už vůbec nevím o jakém hřišti či kurtech to tu hovoříte. V souvislosti s cyklostezkou jsem si dovolil pouze podotknout, že stávající, na nic nenavazující úsek odnikud do Medlešic a zpět situaci cyklistů aktuálně nijak neřeší. Z tohoto důvodu nechápu a nerozumím Vašim invektivám týkající se mé osoby v souvislosti s budováním nějakých kurtů či hříšť. Osobně se domnívám, že doba akcí "Z" pro velebu města je defitivně a dávno pryč a tudíž nechápu, proč bych měl ve svém volném čase suplovat činnosti příslušející obci a budovat nějaká hřiště či kurty.Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé ador 29.04.2009 14:27
opravdu jsme se od mé původní otázky dostali někam jinam. já se ptám, jestli máte dojem, že postavením podzemních garáží pod budovou Balustráda se vyřešila situace s parkováním na náměstí. podle mně ne, protože toto parkoviště nevyužívají ani Ti, pro které je určeno, tj. obyvatelé tohoto domu. ti pak zákonitě parkují v okolí a situace s parkováním je ještě horší, než byla. toť vše.
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé Hynek Baňouch 29.04.2009 07:48
Dobrý den, mohli byste mi prosím sdělit, oč se opírá informace, že pracovníci Okresního soudu v Chrudimi porušují předpisy o parkování? Jedná se o vážnou věc, protože soud, jako autorita rozhodující o porušení práv by významně snižoval svou rozhodovací schopnost, pokud by jeho pracovníci nerespektovali zákon, či podzákonné předpisy, nebo pokud by porušovali princip rovnosti před zákonem. Děkuji za podrobnější rozvedení informace, kterou ve stávající podobě nelze považovat za úplnou. Přeji všem pěkné Jaro. Hynek Baňouch, Okresní soud v Chrudimi
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice j70 28.04.2009 21:06
Nevím,kdy se stezka začne stavět, asi co nejdříve, doufám. Rádi jezdíme na kole i na in-linech . Jak čtu Vaše poznámky, hřiště se Vám nelíbí, stezka je blbá, tak jste se měl nastěhovat jinam. Bohužel asi určitě nejste člověk, který by pomáhal budovat kurty a hřiště a máte k tomu asi trochu jiný vztah než my.
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé Bohemund 28.04.2009 19:00
Pokud pracujete šest dní v týdnu, od sedmi do šesti, máte mou upřímnou soustrast :) Já chodím do práce někdy i o víkendu a přesto mi nedělá problém ve čtyři hodiny si vyzvednout zásilku. A netrvá to ani dvacet minut. Přesunovat poštu pro Chrudim 1 a přilehlé jinam, je fantasmagorie. Parkovat se v centru dá. Ale jasně že ne zadarmiko.
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! chrpatrioti 28.04.2009 10:51
2009-2010 - investiční akce ve městě ! Informace přinesou: Mgr. Petr Řezníček (místostarosta) Vladimír Bálek (vedoucí odd. výstavby) Ing. Arch. Karel Thér (městský architekt) Občanské sdružení „Chrudimští patrioti“ zve chrudimskou veřejnost na přednášku, která se koná ve středu dne 29. dubna 2009, od 17.00 hod., v přednáškovém sále Sůva, v budově muzea. Vstup zdarma Chrudimští patrioti – volné sdružení lidí, které zajímá minulost, přítomnost i budoucnost našeho města. (chrpat@email.cz) PS: webová stránka sdružení je ve výstavbě
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice Civis Habitator 27.04.2009 14:51
.. nejsem ani cyklista a ani odborník na problematiku cyklostezek, nicméně se domnívám, že vybudovaný úsek "pole u Chrudimi - Medlešice" nic nevyřeší. Minimálně do doby, než bude vyřešena návaznost na nějakou stezku stejné úrovně vedoucí přímo do Chrudimi. A to se obávám, že hned tak nebude. Pokud se i nadále budou cyklisté muset plahočit po tříproudové výpadovce až k vyústění této stezky nic se z hlediska bezpečnosti nezmění. Naopak. Pokud cyklistů bude více, což lze očekávat, bude jízda po výpadovce nebezpečnější než dosud a to pro všechny zúčastněné. Na druhou stranu, i v tomto případě platí, že cokoliv je lepší než nic. A třeba existence tohoto bizarního úseku v polích donutí radnici k rychlejšímu tempu realizace opravdové cyklostezky do Chrudimi a přes Chrudim dále.
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice David K 25.04.2009 13:38
Všem cyklistům Jezdím na kole do práce už pár let, než se námi zvolení komunální politikové konečně rozhodnou a něco pro nás cyklisty udělají, musí asi dojít k neštěstí, které bude někoho stát život. Pak se všichni začnou předhánět s argumenty, jak moc se snažili prosadit cyklostesku co nejdřív. A možná se i vybuduje!
Reagovat na tento příspěvek
 
Kam s dětmi o víkendu Ema 24.04.2009 15:15
Zkuste mrknout na http://www.navstevnik.cz/tipy-na-vylety/ .Určitě si něco vyberete. Hezký pobyt.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kam s dětmi o víkendu leeloo111 24.04.2009 13:35
Dobrý den, prosím o radu. Příští víkend tj. 1.-3.5. jedeme s dětmi do k Vám do Chrudimi, poradí mi někdo jak lze v Chrudimi s dětmi trávit volný čas? Nemáte na tento víkend naplánované nějaké akce? Jsou možné projížďky na kole (kolečkových bruslích)? Projížďky na koních, příp. aquapark v blízkosti? Dětské hřiště... Děkuji za radu a přeji příjemný víken Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice ador 24.04.2009 08:04
no, dojet z města jen do Markovic je taky síla. obávám se, že cyklostezky v pojetí Města Chrudimi jsou především žluté tabulky u silnic .
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé Oponent 23.04.2009 14:03
Týdeník Pernštejn - 20. 4. 2009 Vyžene město soudce a policisty? Chrudim - Plánovaný odchod firmy Taco z Resslova náměstí se stal pro radnici signálem, že tu není něco v pořádku. Majitele zavedené firmy totiž odsud vyhání neukázněnost motoristů a doslova „zasekané“ centrum parkujícími auty. Nebaví ho kvůli tomu, že nemá kde zaparkovat, tahat těžké kopírky a další zboží z parkoviště ve vzdálené Moravově zahradě. Rozhodl se proto obchod po téměř 15 letech přestěhovat jinam. A to je přesně opak dlouhodobého záměru radnice, udělat z centra pulsující část města s četnými obchody, restauracemi a kavárnami. „Stále častěji se množí stížnosti obchodníků, že nemají kde parkovat, anebo že jsou jejich předplacená rezidenční místa obsazena jinými motoristy. Budeme proto muset prakticky okamžitě upustit od benevolentního přístupu a přestaneme takové přestupky tolerovat,“ říká nekompromisně starosta Jan Čechlovský. Město si už situaci vyhodnotilo a zjistilo překvapující viníky - jsou jimi nejčastěji úředníci, policisté a pracovníci okresního soudu, kteří náměstí a okolní uličky blokují svými auty, aniž by za to platili. „Stačí si vzpomenout na bývalé parkoviště, na němž nedávno vyrostla Balustráda, a které přetékalo automobily. Komu asi patřily?“ označuje otázkou viníky místostarosta Petr Řezníček. Podle něj se teď město nebude rozpakovat tato vozidla odtáhnout. (pokračování na str. 6)
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! Bublina 23.04.2009 10:37
Mám dojem,že žádné OS Chrudimští patrioti v Chrudimi neexistuje,protože poslední zápis na svých stránkách mají 15.12.08 a na můj dotaz tamtéž ze dne 15.4. nikdo nezareagoval.
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice Hoorys 23.04.2009 08:58
Ono se bezpečně nedá jet na kole z Chrudimi směr Pardubice prakticky nikudy - zadem přes Ostřešany se jízda na kole prakticky rovná sebevraždě a po hlavní silnici Chrudim - Pardubice to je obdobné v úseku po křižovatku " smrti " u Medlešic. Já se jen bojím toho, že se začne stavět tak, aby to bylo výhodné pro zadavatele, investora a " dohazovače " - cyklostezku otevřou na podzim, kdy budeme kola, brusle a jiná náčiní ukládat k zimnímu spánku . Chjo ...
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice Civis Habitator 22.04.2009 16:39
Jako účastník stavebního řízení týkající se cykloztezky vím asi toto: 1) Stavební povolení bylo vydáno již koncem roku 2008 3) Stavbu bude provádět tuším firma STRABAG 4) Cyklostezka má být uvedena do provozu v roce 2009 5) Co se vyústění v Chrudimi týče tak zatím snad jen nějakým provizoriem po kraji průmyslové zóny Sever a po stávajících komunikacích. Po dobudování obchvatu Chrudimi by měl jeden ze stávajících jízdních pruhů zcela ustoupit cyklostezce....
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé ador 22.04.2009 08:21
Milý Bohemunde, nevím, čím se živíte, ale já opravdu nemůžu trávit cca hodinu tím, že si půjdu vyzvednout zásilku na poštu, zaparkuju u Kaufu nebo Billy a celkově tímto úkonem strávím hodinu. Nemohu a ani nechci. ale to jsme odbočili. Opravdu by mně zajímalo, jak je využitu parkoviště pod Balustrádou a jestli tam parkují všichni obyvatelé tohoto domu, protože při novostavbě bytových jednotek musí vzniknout určitý počet parkovacích míst. to je jedna věc. jestli jsou tato místa využívána , to už asi nikdo nekontroluje.
Reagovat na tento příspěvek
 
cyklostezka Chrudim - Pardubice Martin Hájek 21.04.2009 20:31
Jaká je aktuální situace s výstavbou té cyklostezky? Nová cyklosezona začala a stále nic. Ten úsek z Chrudimi do Medlešic je opravdu nutný, protože jet po silnici I. třídy je hazard se zdravím a životem ... Jinak mi tolik nevadí, že v úseku Medlešice - Dražkovice bude zachován provoz cyklistů po silnici, přece jenom po otevření obchvatu zde provoz není kdovíjak silný, navíc vzhledem k převažujícímu vedení této silnice obcemi zde ani auta nejezdí příliš vysokou rychlostí. Taky mi není moc jasné, jak bude řešen nájezd na stezku z Chrudimi, tj. úsek cca od kruháče u Muzea k polňačce, po které bude cyklostezka vedena.
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé ANO 21.04.2009 20:10
Máte pravdu. Problém je jen v tom, že ne každý je takový masochista jako vy, aby táhl balík z pošty až k nejbližšímu Hyper či Super (Hyper asi nejblíže od náměstí je Billa, že?).
Reagovat na tento příspěvek
 
Stiznost na mestskou policii ANO 21.04.2009 20:04
Mno jo, neshodneme se - to se stává. Mimochodem, to souběžné téma je o parkování pracovníků PČR, nikoliv MP. Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé Bohemund 21.04.2009 16:49
Pošta na náměstí je na dobrém místě. Kdyby si všichni ti masňáci, co jsou líní udělat pár kroků pěšky zaparkovali kdekoliv jinde(parkovišť u Hyper, super marketů jsou tři kopy), tak nebude problém. Ale to je každý lenost sama a radši si vozí pozadí v auťáku.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stiznost na mestskou policii tohos 21.04.2009 16:27
Pro vas to sem zkopiruju jeste jednou. To je sranda :-D "Co se týká návrhu přímo kontaktovat linku 158 - to vychází z dlouhodobé praxe, kdy jsme v minulosti podobný podnět tlumočili PČR, a kdy nám ze strany PČR bylo sděleno, že je lepší a účinnější, když oznamovatelé volají na PČR přímo". Ja proto vychazim, ze tim pan starosta myslel vzdy, v kazdem pripade volat PCR. Ale asi je to jedno. Nejspis sme se nepochopili. Ja chtel reagovat na interpretaci starosty. Podle me sou urcite pripady, kdy staci volat MP a ne PCR, jak bylo napsano v jeho vyjadreni. Ale mame na to odlisny nazor a nema cenu v tom dal stourat. Ostatne sem koukal, ze je soubezne dalsi tema na bezplatne parkovani pracujicich u MP. Trochu je mi jich lito, protoze kdyz nema pracujici u sveho zamestnani kde zaparkovat auto, kterym do ty prace prijel, je docela blby. Tim neomlouvam, ze maji zabirat vyhrazena placena mista na parkovisti na namesti. Ale urcite by jim stacilo, kdyby jim mesto udale vahrazeny mista na auto treba v ulici Filistinska nebo Fortenska.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stiznost na mestskou policii ANO 21.04.2009 14:55
Zřejmě tedy čteme každý jiný článek, resp. jiné starostovo vyjádření. V tom, co čtu já, žádné VŽDY není. Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Stiznost na mestskou policii tohos 21.04.2009 09:38
Ach jo. Je tezky pochopit jinyho cloveka jeho vlastni nazor? Úsměv Jestli vam to velevazene ANO dela problem, tak je to jen vase vec. Ja se pouze vyjadril k citaci v reakci na stiznost, ze je lepsi volat VZDY policii CR. Ale jak vidno, kdo ma jiny nazor nez vy, tak nema pravdu. Kazdopadne sem rad, ze ste se vyjadril a vas reakci beru. No a komunikace z ucha do ucha to asi nebude. Protoze kdybych teda v Chrudimi nahlasil na PCR zabehnutyho psa, tak ta bude volat MP a to asi vase "z ucha do ucha" moc neni. To je sranda :-D Ta starenka byla priklad, jeste sem to tam psal. Jo a na Seci sluzebna neni cca 4 toky To je sranda :-D
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! ANO 20.04.2009 22:52
Pod obchvatem, který je státní? Ale ne. Pod obchvatem, který není. Ok? Umím si představit, že město pomůže s výkupem pozemků (ostatně tak to dělali např. v HK) a pokud by to jen trochu urychlilo výstavbu, tak by klidně těch krav mohlo vykřikovat celé stádo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! johansson 20.04.2009 22:33
Jasně, a kdyby město vykupovalo pozemky pod obchvatem, který je státní, ta by samá kráva vykřikovala, že to je nějaká šmelina...
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé ANO 20.04.2009 21:49
Nevím, dnes jsem na náměstí po 20. hodině nebyl, ale odpoledne tam opravdu volněji bylo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! shot 20.04.2009 21:38
Jen blbec si může myslet, že měto nemůže vykoupit za svoje peníze nějaké pozemky, k tomu postačí usnesení zastupitelstva. Ovšem to bychom museli mít poněkud inteligentnější Radu města, jejíž kreativita se zřejmě vyčerpala na rozhledně Bára. A jen blbec si může myslet, že Libý něco pro obchvat udělal. Jen ho využil ke svému volebnímu tažení. Pouze o tom ševelil a ševelil - citát z Poláčka. Navíc prvé vládní usnesení o obchvatu Chrudimi, jak mám dojem, se datuje z roku 1977, či tak nějak. A jen blbec si může myslet, že město pro obchvat nemusí nic dělat a že když je vláda v demisi, tak přestává život. A jen blbec si může myslet, že výkup potřebných pozemků nesouvisí s výstavbou obchvatu. Navíc já nežertuji, pouze komentuji holá fakta. Libý pro Chrudim neudělal nic. Pokud něco udělal, tak jen pro sebe a přátele svých přátel - citát z Maria Putziho.
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé ador 20.04.2009 21:31
a ještě něco - pokud zmizí z náměstí pošta, tak už tam nebude moc důvodů chodit ....
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé ador 20.04.2009 21:30
bohužel já jsem úbytek aut na parkovišti na náměstí nezaznamenala - ba naopak. zatímco dříve bylo parkoviště alespoň po 16-té hodině prázdnější, dnes je tomu naopak a aut zde stojí hodně i po osmé hodině - proto si myslím, že zde parkují i obyvatelé Balustrády. také jsem měla za to, že pod Balustrádou bude moct zaparkovat kdokoli, třeba i na hodinu, ne že to bude tzv. rezidentní stání. takže situace s parkovacími místy se nám jaksi nevyřešila.
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé ANO 20.04.2009 19:57
To, že je pošta na náměstí není tak trochu problém města. Ok? Myslím, že už dávno mohla být jinde, prostor v Chrudimi je dost, zejména po odchodu či přesunu některých firem. K parkování - ano, auta stojí všude možně, v Chrudimi je míst málo a v centru tomu není jinak. Podzemní parkoviště je nevyužité nepochybně kvůli ceně, o tom není třeba diskutovat. Odlehčení parkoviště na náměstí už se začíná projevovat, po letech ignorace stavu, kdy auta stojí bez lístku nebo s lístkem, ale zato celodenně s jedním platným na hodinu, se konečně začalo něco dít a na náměstí je místo na zaparkování pro ty, kteří právě potřebují tak jako vy na poštu. Čím více ubude těch "stálých" na parkovišti, tím více míst bude pro ty, kteří jedou na náměstí řešit své úřední záležitosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé ador 20.04.2009 18:55
Proč neparkují policisté v podzemním parkovišti pana Kušty, a vůbec - kde je to odlehčení parkoviště na náměstí? mám pocit, že obyvatelé Balustrády nevyužívají podzemního parkoviště, ale parkují před zvláštní školou na obou ostrůvcích zbylých po zastávkách MHD a různě po náměstí. Kdo tedy využívá podzemní parkoviště? Kdy bude na náměstí volněji? nebo je to normální, že zaparkuji u divadla a k poště nebo na MÚ dojdu? bohužel se v pracovní době nemám čas procházet.
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé broskef 20.04.2009 18:24
Policisté v Chrudimi parkují, ale platit se jim nechce Chrudim má potíže, o kterých se radní neodvažují mluvit nahlas a jen je naznačují. V centru města na placeném parkovišti zabírají místo soukromá auta policistů, kteří neplatí. Připouštějí to i městští strážníci s tím, že už policisty upozorňovali, aby parkovali jinde. "Řešili jsme to s policisty a upozorňovali je, že tu nesmějí stát. Byli poučeni, že vůči nim budeme postupovat stejně jako vůči komukoliv jinému. Nemůžeme je sice pokutovat, ale předáme to jejich nadřízeným," uvedl vrchní strážník městské policie v Chrudimi Josef Kudrnka. Zatím zůstalo jen u varování. "Pokud vím, tak jsme dosud žádnou stížnost kvůli parkování policistů v centru města neřešili," uvedla mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková. Ta potvrdila, že policisté mají s parkováním velké potíže. "V centru Chrudimi prakticky nejsou žádná parkovací místa." Strážníci: Budeme důslední Policisté byli v Chrudimi zvyklí parkovat před svým ředitelstvím zadarmo na provizorním parkovišti. O to kvůli novostavbě v centru přišli a na náměstí se od té doby pravidelně objevují auta, kde chybí lístek z parkovacího automatu. Město už dostalo od lidí stížnost na to, že městští strážníci nechávají v centru stát auta zadarmo. "Máme na kontroly málo lidí. Odmítám, že někomu nadržujeme. Nemohu ale samozřejmě dát za všechny chlapy ruku do ohně. Každopádně nyní budeme maximálně důslední," řekl Kudrnka. "Policista, který nezaplatí za parkování, nepáchá závažný přestupek, ale městský strážník, který to toleruje, se podle mě pohybuje na hranici trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele," řekl dopravní expert a soudní znalec Petr Pospíšil. Chrudimští radní o neplatících policistech nechtějí mluvit. "Jakpak poznáte auto policisty od auta galeristy? Je to těžko prokazatelné. Na druhou stranu jsem si jist, že pokud nyní strážníci začnou důsledně kontrolovat parkovací lístky, tato auta zmizí," uvedl radní Luboš Jelínek. zdroj: p. David Půlpán, MF DNES <a> http://zpravy.idnes.cz/policiste-v-chrudimi-parkuji-ale-platit-se-jim-nechce-pcx-/domaci.asp?c=A090419_225921_domaci_dp </a>
Reagovat na tento příspěvek
 
Stiznost na mestskou policii ANO 20.04.2009 18:14
Ach jo. MP zajišťuje pořádek v katastru obce. Tedy měří rychlost, chytá toulavé psy, dohlíží na dodržování pořádku.... ale vždy, zásadně a jedině v katastru obce. To je ten rozdíl oproti PČR. Takže pokud vaše ošklivá stařenka bude mít tu návštěvu v Chrudimi, nechť volá MP CR. Pokud však bude mít návštěvu v Mikulovicích, ať volá PČR. Tečka. Starostovo vyjádření chápu tak, že je lépe komunikovat z ucha do ucha, než to předávat mezi x-úředníky. Jediné, co ta pracovnice na lince mohla udělat navíc je pánovi dát číslo na služebnu PČR Seč. Mohla, nemusela.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stiznost na mestskou policii tohos 20.04.2009 16:38
Ale to sem preci psal, ze je hloupost, aby MP jela na Sec. Me se jen nezamlouva nazor, ze je "lepsi a ucinejsi" vzdy volat PCR. Sou totiz pripady, ktere by mela delat MP a ne PCR.
Reagovat na tento příspěvek
 
Stiznost na mestskou policii tohos 20.04.2009 16:33
Tezky to neni. Ja sem reagoval na vyjadreni pana starosty: "Co se týká návrhu přímo kontaktovat linku 158 - to vychází z dlouhodobé praxe, kdy jsme v minulosti podobný podnět tlumočili PČR, a kdy nám ze strany PČR bylo sděleno, že je lepší a účinnější, když oznamovatelé volají na PČR přímo, protože mohou lépe určit konkrétní polohu a v tomto případě třeba pohyb psa atd". Tudiz me z toho vypliva, ze kdyz bude 100-leta starenka mit na maceskach osklivyho ciziha psa (pouze priklad), tak zavolam PCR? Ta mi ale rekne, ze je to vec MP. To sem tim myslel. Samozrejme jak pise prispevek vyse, ma pravdu, ze pan ridic z hlavniho mesta byl tak trochu neodbytnej a zrejme tak uplne nechape co to znamena MESTSKA POLICIE. Nechtel sem nikoho hanit, ale podle myho nazoru je interpretace pana starosty trochu zjednosena. Proste si myslim, ze ne u vsech pripadu se ma volat PCR, kvuli tomu je prece MP a jestli to neni pravda, tak nevim proc MP existuje. Tod muj nazor Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233  232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.