Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
yanderov kocourek 27.05.2009 16:40
To zas bude podél řeky nablito.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Lebduška Josef 27.05.2009 16:38
Bohužel, termín podání připomínek už vypršel. Jediné co zbývá, je věřit, že naši zastupitelé budou mít rozum a neschválí likvidaci historické části Chrudimi a další zbytečné vyhazování peněz z městské kasy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! Lebduška Josef 27.05.2009 16:27
Nepřišel jsem z pohádky a není mi jedno jakou cestou a za jakou cenu. Jedno příslové říká, po peří poznáš ptáka, po činech člověka. A šoupat někomu něco bokem, to není zrovna záslužný čin, je to spíše trestný čin. A takový člověk se pak logicky dostává do jiné společnosti. Do společnosti, do které já patřit nechci. Šoupat někomu něco bokem, to není pohádka. To je něco co znamená, že bez ohledu na okolí, bez ohledu na zákony, chcete něco na úkor jiných a je vám lhostejný dopad takového činu. To není demokracie, to je banánová republika. A tou, jak doufám, nechceme být. Nejsem z pohádky, jen doufám, že veřejné zakázky nejsou jen o tom jak šoupnout někomu něco bokem. A že celá politika je také o ochotě udělat něco, co zpříjemní život i ostatním. Že i mezi politiky se najdou lidé, kteří mají vizi o něčem lepším než jen šoupat někomu něco bokem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Ema 27.05.2009 15:36
No jakpak je to asi se slavným Tescem u Píšťov. Tady si prostě vlivní dělají, co chtějí, hlavně, že potom z toho něco mají.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi Ema 27.05.2009 15:34
Toto už v městě máme,jen stále žijí v rodinách. Na tyhle se ještě prstem neukázalo, tak děláme, že je nevidíme. Také kradou, také napadají jiné, chodí za školu. Ale pozor, nepatří jen do té jedné skupiny obyvatel, jak by si mohl někdo myslet.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi Ema 27.05.2009 15:24
Měla jsem 15-ti letou sousedku z celkem slušné rodiny. Chytla se party a začala vykrádat byty, sklepy....A to chovancem žádného ústavu nebyla, tím se stala až potom. Obětí trestného činu se můžete stát kdykoli a kdekoli a to zrovna nemusíte bydlet v místě, kde je dětský domov se školou ( to je to DDŠ - oficiální název, pokud se Vám to nezdá, podejte žádost na Ministerstvo školství o změnu názvu).
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi ANO 27.05.2009 13:40
Zřizovatelem DDŠ je MŠMT (platí jej tedy stát). Majitelem Zámku je obec Hrochův Týnec (platí jej tedy obec). Co je na tom k nepochopení? Stát nechce financovat obecní majetek.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Léna 27.05.2009 13:20
Čtěte!!!iChrudim.cz - Chrudim čeká změna regulačního plánu památkové zóny. Zajímavé čtení, na oficiálním webu města se dočtete o postřiku trávy, novém piánu v ZUŠce a podobné blbosti, ale tohle schovali tak nějak bokem. To si vážně necháme přestavět město na Kuštland?
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi ador 27.05.2009 11:48
takže tím, že se DD odstěhuje a HT se bude starat o prázdnou budovu, se její náklady sníží? Pokud je DD státní instituce, tak náklady taky hradil stát. nějak jsem Vaši reakci nepochopila. a celou akci také ne.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi kokotek 27.05.2009 10:46
protože budova patří obci HT. Copak bude stát dávat peníze do majetku, který ji nepatří? To by HT musel budovu státu prodat. Takže DD v Chrudimi bude. A je to asi levnější varianta než se starat o budovu, ve které každá úprava musí projít schválením pamatkářů - třeba topit v místnostech, kde je strop ve výši 4 m není přece sranda.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba "dětského domova" v Chrudimi ador 27.05.2009 10:04
http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/hrochuv_tynec_zamek_dds_20090527.html tak teď nechápu, proč se DD stěhuje z Hr. Týnce do Chrudimi, když budovy zůstanou bez využití. mně bylo řečeno, že DD MUSÍ !!! ze zámku odejít. 140 milionu by na opravu stačilo, teď tam zůstane chátrající budova a Chrudim oblaží noví obyvatelé. vyhazování peněz - opět.
Reagovat na tento příspěvek
 
Hotelová škola Bohemia koukal 26.05.2009 19:51
Tak,doufám že si tento článek přečte pan řiditel a bude na tento článek reagovat. Přece jenom jde o prestýž školy a hlavně o studenty.
Reagovat na tento příspěvek
 
yanderov quido. 26.05.2009 17:18
Tahle blbost tu bude zas jo?
Reagovat na tento příspěvek
 
yanderov piece 26.05.2009 09:41
... a je to tady, super 14. ROČNÍK FESTIVALU YANDEROV 2. - 5. ČERVENCE 2009 VSTUP ZDARMA 02.07.09 – čtvrtek - od 18.00 hod. ROMEO.S BLEEDING FUNKTHOMASS DUB.O.NET MATTHEW.S WORKSHOP DISCOMFORT 03.07.09 – pátek - od 18.00 hod. FADE TO GREY NIKOLA BRASKO ČOKOVOKO ALEF ZERO KOBLÍŽCI 04.07.09 – sobota - od 16.45 hod. BURNOUT SYSTÉM ALL REGRETS THE COOLERS DISCOBALLS FUNDAMENTALISTA V PÁSMU GAZY PERSONAL REVOLUTION 05.07.09 – neděle - od 16.45 hod. EROR EXPANDEER MENTÁLNĚ NARUŠENÁ MOUCHA JOLLY JOKER & THE PBU U.S.P. NAIVNÍ NADĚJE
Reagovat na tento příspěvek
 
Hotelová škola Bohemia StudentHš 24.05.2009 10:45
Na předchozí příspěvek musím reagovat kladně. Vše co dotyčný napsal je pravda, tato škola, ačkoliv je soukromá a mnozí by si mysleli jak se k nám personál chová pěkně je opravdu hrozná. Cílem není vzdělávat studenty, ale tahat z nich peníze. Pan Pecina slibuje jak můžeme chodit na různé kroužky, jezdit na zahraniční praxe a mnoho dalších slibů. Realita? nemáš peníze nechoď na kroužky, nemáš peníze nepojedeš na praxi, toto by se dalo pochopit, ale i když student peníze má, musí projít "výběrovým řízením" jednoduše řečeno nejsi hezký, nemůžeš reprezentovat školu. Za celé 4 roky na této škole jsem platil úplně vše (školné, učebnice, exkurze...) Člověk by řekl, že když si školu zaplatí tak bude mít i kvalitní vzdělání, ale paní učitelka na odborný předmět učí věci tak, jak se používali před 10-20-ti lety a po výkladu studentům řekne, že to stejně nebudou používat tak na co platíme? Na praxích říkají, že naše škola posílá čím dál horší studenty, bylo by toho ještě víc. Prostě jednoduše řečeno nedávejte na tuto školu své děti, jinak vám tato škola "vyrabuje" peněženky a děti budou téměř bez vědomostí a bez praxe. Jsou to vyhozené peníze!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! ador 22.05.2009 12:48
pane Lebduško, při vší úctě - z jaké pohádky jste k nám zavítal ? Úsměv za svou osobu Vám klidně řeknu - napíšu, že kdyby někdo dokázal, aby se se stavbou obchvatu začalo teď hned, bude mi jedno, jakou šel cestou. zvlášť ve chvíli, kdy stojíme v řadě s desítkami dalších měst se stejným problémem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! Lebduška Josef 21.05.2009 19:00
Šoupat něco bokem? To bychom byli zřejmě opět u kauzy PZ, Široká ulice, městský park a podobně. Ne, stokrát ne, v žádném případě nikomu nic nedávat. Za co? Ale musíme sami něco dělat. Začíná to protestem na Bídě a mělo by to pokračovat. Měřením hluku a emisí. Pokud jsou tyto limity překračovány, podat jménem občanů Chrudimi žalobu na správce komunikace, obdobně jako v případě magistrály v Praze. V tom, nebo něčem podobném, bych viděl angažovanost našich volených zástupců. Protě jen někomu něco nešoupat a předvést, že něco umí, že mají zájem o město a ne o šoupání obálek do kapes. Jakékoliv šoupání bokem je cesta do pekel.
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! ador 21.05.2009 17:17
musím zcela otevřeně přiznat, že ač se mi tato akce nějak nezdá, lepší nápad nemám -proto "něco" je lepší než "nic". i když - v době, kdy je ohroženo cca 300 dopravních staveb v celé republice a mnohé z nich jsou rozestavěné a bude nutno je zakonzervovat, moc šancí na řešení v dohlednu nevidím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! pepe 21.05.2009 07:56
Možná jen naši radní nemají ty správné známé na pravých místech, kterým by něco šoupli bokem.Otázkou je,zda to nazývat neschopností...Pak našim představitelům nezbývá skutečně nic jiného než podpořit protestní akce.A pan Libý?Ten už žije ve světě golfových hřišť a Chrudim ho bude zajímat zase jen před volbami,ale v jeho případě je to pro Chrudim možná i lepší...
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! pavlicek 21.05.2009 07:51
15 minut v první fázi. Řidiči většinou o akci budou vědět dopředu a zařídí se. Důležitá je přítomnost medií - o problému se bude mluvit. Problém, o kterém se nemluví, se obvykle řeší až jako poslední. Co vy na to? pp
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! ador 20.05.2009 17:52
vyjádřit podporu akci, která se koná kvůli vlastní neschopnosti, může opravdu jen ichtyl.
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! Civis Habitator 20.05.2009 17:42
Ta "akce" by hlavně neměla vůbec být. Nic se na ničem nezmění, pouze dojde k další eskalaci již tak neudržitelného stavu na průjezdu městem. A pokud tato "akce" má skutečně podporu radnice tak je to jenom další důkaz o idiocii a demenci představitelů města, což je bohužel pro představitele Chrudimi role již dlouhodobě tradiční....
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! Jan Víšek 20.05.2009 15:12
Ta akce nesmí být symbolická - 15ti minutová. Musí být alespoň půldenní a musí zkrátka BOLET! Jen tak bude určitá naděje, že se problémem bude někdo zajímat. Po 15ti minutách si řidiči pouze zanadávají a až se to rozjede, všichni na to rychle zapomenou. Hlavně se této iniciativy nesmí zmocnit radnice. Nechápu Čechlovského, jak může pokrytecky tvrdit, že akce bude mít podporu radnice! Co radnice pod vedením ODS tady posledních cca 15 let dělala?! Starostové - Nový, Libý, Čechlovský - všechno ODS! A kam to s obchvatem dotáhli? Ve městě jsou překračovány hlukové limity a ovzduší kolem průtahu městem je nedýchatelné. Proto je potřeba razantního postupu bez toho, aby se do toho radní vměšovali. Měli na to spoustu let, aby stavbu obchvatu zařídili. Dokázali tak akorát vytunelovat promyslovou zónu ( viz reportáž ČT o panu Libém, Kuštovi a spol. )
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! ador 20.05.2009 13:33
nějak nechápu, co má být výsledkem této akce. za 15 minut bude lajna až do Nasavrk. ale bohužel v ní patrně nebude sedět žádný státní úředník a poslanec či senátor už vůbec ne. budou tam sedět lidé, co se potřebují někam dostat pracovně a vzniklý stres , zpoždění a zhuštění dopravy je může dostat do docela zapeklitých situací. možná přece něco - poukáže se na neschopnost kompetentních - od starosty přes krajské zastupitele až k poslancům a senátorům za tento region - že si vedou tak "dobře", že musí lidé opět do ulic. takže by pan Řezníček a pan Čechlovský vlastně neměli mít pro akci pochopení, ale měli by se docela dost stydět.
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! Jan Víšek 20.05.2009 10:45
15 minut zablokování dopravy je málo!!!! To chce alespoň na půl dne!
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! pavlicek 20.05.2009 09:06
15 minutové omezení dopravy na kruhovém objezdu Na Bídě : 12. června v 8.30 min viz www.obchvat.estranky.cz Prosíme o pomoc! pp.
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi ador 17.05.2009 17:51
pokud chce někdo přestoupit u nemocnice, zcela jistě tak může učinit i na autobusovém nádraží, kam zajíždí (logicky Úsměv ) všechny autobusy - u nemocnice skutečně není žádný autobusový přestupní uzel Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi ador 17.05.2009 17:49
tak například ve směru na Markovice už nikdo nikam přesedat nemůže Úsměv . A pokud jede autobus kolem nemocnice, zcela jistě zabrousil i na aut. nádraží, takže proč si nepřestoupit tam????? Úsměv Autobus MHD nečeká ani tři minuty a u některých vlaků ujíždí o pár minut , ale dle jízního řádu. pokud MHD funguje tak, že jet s ní mohu jen v případě, že mám v záloze někoho, kdo pro mně případně přijede autem, tak ji používat nemůžu. bylo by dobré, kdyby se někdo zabýval úpravami, které zde celkem podrobně navrhli někteří diskutující.
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi Oskarák 16.05.2009 17:19
Právě jsem uváděl, že projetí Fibichovou ulicí je za současné podoby parkování nereálné, a proto by bylo řešením jezdit Škroupovou ulicí spolu s vybudováním zastávkového zálivu. Co se týče toho čekání na vlak, tak by mě docela zajímal poměr cestujících, kteří chtějí přestoupit z vlaku na autobus vůči počtu cestujících, kteří chtějí přestupovat u nemocnice z autobusu na nějaký jiný autobus. To jsem teda nevěděl, že tam jsou nějaké přestupní vazby, ale rád se nechám poučit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi Bublina 15.05.2009 14:58
Moc se mi "líbí",že řidič by měl čekat na zpožděný vlak.A co když v autobuse je někdo,kdo potřebuje chytit další autobus třeba u nemocnice?To vás nenapadlo?A zeptejte se nějakého řidiče autobusu,jestli by šlo projet Fibichovou ulicí-dost by mě zajímala odpověď.Možná by to chtělo trochu myslet,než něco napíšete.
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi visit.cz 14.05.2009 21:49
díky moc za Váš kladný ohlas, docela mě potěšil..abych to trošku vysvětlil..jsem trochu do té dopravy fanda, ale všechny zde mé uvedené nápady či návrhy jsou jen bleskové tak jak mě zrovna v tu chvíli napadli..jinak dvacet let jsem v Chrudimi docela intenzivně žil a po dalších více už jak dvaceti letech..pokud mi to situace jen trochu umožní, bych se i rád zase do Chrudimi vrátil..ale nechce se mi moc vracet do mrtvého města, kde navečer či v sobotu dopoledne potkám v Široké ulici maximálně vytřešněnou řidičku osobního auta, která nesehnala pro manžela lahváče v hypernově za 3.70Káčé)) viz níže příspěvek jiného občana..)) a která jak z toho byla ve stresu, že ji manžel za to doma seřve, tam kvůli tomu zapoměla vnuka..nechci se vracet tam kde se lidé potkávají jen v kolonách aut od autoservisu až po výpadovku na Pardubice..nechce se mi tam kde na jedné straně Široké ulice jsou málem né gotické lampy a na druhé straně chodníku lampy nadčasové a moderní..)) chtěl bych se vrátit tam, kde to úměrně k velikosti Chrudimi žije a kde se lidé mají rádi..mají k sobě úctu, maji k sobě blízko a váží se jeden druhého..a kde většina lidí moc dobře ví..že plně platí to..že abych se měl dobře já..tak se také hlavně musejí mít nejdřív dobře lidé okolo mě..)) chci se vrátit tam kde se dá třeba i v sobotu dopoledne zajít na náměstí..koupit tam na trhu kilo voňavých rajčat či paprik, kus domácí klobásy či sýra..kde se potkám po 20ceti letech s Frantou či s Máňou a dáme si na stojáka u nějakého pěkného venkovního baru skleničku dobrého červeného a příjemně se pobavíme...a když se vrátím zase k té mé oblíbené dopravě..napadlo by třeba někoho na radnici oslovit pár lidí a vymyslet třeba projekt víkendové linky MHD např. v trase Na Větrníku - Resslovo nám. - nádraží - Kalábrie - nemocnice - Presy - Slatiňany, rest. Pod zámkem - zámec. park - restaurace Monaco..cca květen - září ?? s tím, že kdo, by se např. prokázal jízdenkou z autobusu MHD (a zvláště rodiny s dětmi) by měl zvýhodněné vstupné do muzea loutek, Okresního muzea, letní plovárny v Chrudimi, slatiňanského zámku či po dohodě se soukromníky i v okolních restauracích..?? či spoustu jiných věcí tak, aby to Chrudim oživilo..zviditelnilo a přitáhlo tak k nám i cizí návštěvníky a turisty..tak, aby u nás nějakou korunu nejen utratili, ale ještě se k nám zase rádi vraceli..tak, aby město nežilo jen Hypernovou a chystaným Tescem a mezitím se duch a atmosféra Chrudimi úplně vytratila..)))
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi ANO 13.05.2009 21:22
Nechtěl jsem se do této diskuze zapojovat - přecejen naposledy jsem jel sockou před lety a odnesl jsem si nepěknou kapénkovou infekci - ale musím ocenit vaše úsilí. Opravdu by nebylo špatné, kdyby se alespoň část z toho, co navrhujete, podařilo zrealizovat (např. méně kapacitní vozy). Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi visit.cz 13.05.2009 21:18
děkuji za Vaši reakci pane Němec, mé návrhy byly samozřejmě jen naprosto orientační a spíše šlo jen o pár všeobecných věcí či vyvolat nějakou diskuzi..což se povedlo..chápu např.že přepravce do zítřka nepřelakuje všechny busy na červeno..ale co se týče např.jízdní doby jsou v ní 100% rezervy..zvláště u linek 1 a 3...jízdní doba Markovice - Na Větrníku je 40min.!! a dále 15min!! Na Větrníku - nádraží.. v prvním úseku se dá určitě uspořit min.8min a dále pak zcela určitě 5min. a to i ve špičkách...úspora by byla i tím..že by se trasa narovnala ze současného výletního objíždění z Tyrš.náměstí přes ulici Na Valech a zase zpět do ul.V Tejnecku či v opačném směru ještě větší nesmyslný okruh z ul. V Tejencku až na Tyrš.nám..když by šlo zobousměrnit linku 1 + 3 a to z ul. V Tejnecku hned vpravo do ul. Opletalovy kde by byla zřízena také zastávka Mysl.Dům a opačně by zase ze zastávky Mysl.dům pokračoval autobus rovně Opletalou ulici do ul.V Tejnecku kde by také byla zřízena zastávka i ve směru Stromovka..co se týče zastávek..jasně že to je otázka diskuze a dalších povolení..ale např.zastávka na aut.nádr. v současné výstupní stanici busů je realizovatelná během dne..jen upravit režim zastávky tak aby autobusy meziměstských linek na ni nezůstávaly stát..natřít ji na červeno a vylepit jízdní řád linky č.1,2,8 či 9 a hned by ji určitě využili cestující od meziměstkých linek např.od Pardubic či pěší od podchodu ze čtvrti Skřivánek..kteří by pak všichni nemuseli běhat přes celé aut.nádr.na zastávky současné MHD či samozřejmě i obráceně..vystupující lidé z autobusu MHD...dále centrální stanici MHD na nádraží by určitě více slušel záliv přímo před budouvou ČD, kde by takto centrál.zastávka určitě přitáhla daleko více cestujících než v současnosti rozdělené zastávky po nást.ostrůvcích..kde se člověk neznalý dobře místních poměru určitě dobře neorientuje či ani nepochopí že se ve městě i MHD nachází..zřízení zastávky ve Škroupově ul. u Dukly je rozhodně hodně dobrý nápad..objíždění až na křižovatku u Románie či Bohémie je neskutečná blbost..cestují od nemocnice směřující do Markovic absolvují tak naprosto zbytečnou a nesmyslnou city tour..a co přepravce a nafta..??..jinak na Masaryk.nám. zastávka vždy bývala - Nový byt..a zaliv tam nikdy nebyl..co se týče Široké ul. a trasy přes Resslovo nám. ..tak schody jsou sice děsivé..ale pokud by měl dopravce nějaký koncept v nákupu autobusů..což mi tedy příjde že teď nemá žádný..tak by se v Chrudimi kromě těch velkých autobusů SOR určitě uživil jeden menší např. šikovný a pěkný IVECO bus v městském nízkopodl.provedení,který je určitě schopen pojmout min. 30-40 cestujících, který by naprosto pohodlně tuto trasu přes Širokou ul. mohl absolvovat..a určitě lepší jeden hezký bus než 20 osobních aut..nehledě že by se kapacitně uplatnil zcela určitě i o víkendovém provozu..ale to je samozřejmě věcí přepravce..a pokud je živ i z dotací tak chápu, že ho provoz busu pro skoro 100 cestujících..kde o víkendech až na pár vyjímek cestuje 10-15 cestujících vůbec netrápí či že ho netrápí to..že aby si v současné době našla MHD více cestujících musí proto udělat mnohem a mnohem více..než jen jednou za rok vylepit nové jízdní řády..a poslat na uvedené linky "nějaký autobus" s nějakým "řidičem"...)))) hezký večer
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta Oponent 12.05.2009 15:38
Týdeník Pernštejn 11. 5. 2009: Stop ceně vody v Chrudimi? Prý pohádková hra Zastupitel sociální demokracie Jaroslav Trávníček předložil návrh usnesení, aby zastupitelé města a jeho zástupci v orgánech firem VaK Chrudim a Vodárenská společnost Chrudim zarazili zdražování vody. „Obě tyto společnosti tvoří zisk a naši zástupci mohou vstupovat do jednání o výši vodného a stočného,“ říká Trávníček. Argumentuje, že loni zažilo Chrudimsko i město nejvyšší nárůst ceny vody v ČR, a to o 16 procent. „Za posledních pět let o 49 procent. Je čtvrtá nejdražší v zemi,“ dokládá zastupitel. „Je to pohádková hra, kterou rozehráli sociální demokraté a odpadlíci z ODS. Jestliže skončili dva obrovští odběratelé - cukrovar v Hrochově Týnci a chrudimský lihovar, a nikdo je nenahradil, došlo logicky ke skokovému nárůstu ceny. Nelze ale tento výpadek dotovat a nevytvářet základ pro nutné opravy, nebo se zbavovat výnosů z pronájmu našeho majetku, z něhož jsou dotovány rekonstrukce sítí, jako naposledy v Erbenově či Smetanově ulici. Cena vody, která bude vždy citlivou záležitostí, není totiž o laciných politických slibech před komunálními volbami, nýbrž o ekonomickém řešení. Modelů, jak situaci řešit, je několik,“ namítá člen dozorčí rady VaKu a místostarosta Petr Řezníček. Vodárny se snaží nahradit chybějící velké odběratele prodejem vody na Pardubicku a budují teď proto rozšířené vodní potrubí.
Reagovat na tento příspěvek
 
nová hra u Aholdů kokotek 12.05.2009 09:58
Ahold, který vlůastní Hypernovu a Albert zavádí nové hry. Albert - ,,Český sen II" Zboží z letáku neseženete - jogurt za 4,40 ve čtvrtek..ale jděte,,Budou až v úterý". Pivo za 3,70...jen blázen by si myslel, že mají zásoby...už v poledne nebylo. Takže míň napálených jako jsem byl já Hypernova - ,,Matematická soutěž pro chytré hlavcičky" Trik - druhý výrobek za poloviční cenu. Tedy v reálu cena na letáku jak kráva 5,90 - když koupíš dva výrobky tak tě přijdou v průměru na ....9 Kč. takže děkuji nechci a hrát nebudu
Reagovat na tento příspěvek
 
www.petice.eu kokotek 12.05.2009 09:53
a co jako. propagace nový strany, názorů vašíka K. ???
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi Němec 12.05.2009 09:37
K visit.cz: Vaše nápady jsou zajímavé, obávám se však, že z velké části nerealizovatelné. ad - zastávky: Každou novou zastávku musí povolit příslušný dopravní úřad podle toho, o jakou se jedná komunikaci, a k tomu existuje řada předpisů. Např. na silnicích I. tř. ( Palackého, Masarykovo nám. ... atd. ) musejí být vybudovány zastávkové zálivy a velmi pochybuji, že by město na to vyčlenilo peníze. - ad jízdní doba: zkrácení jízdních dob u linek 2 a 4 dle mého názoru nepřipadá v úvahu, protože již nyní na některých spojích nelze dodržet současnou jízdní dobu dle jízdního řádu. Obzvlášť v úseku nemocnice-nádraží je někdy problém dojet za deset minut, jak je uvedeno v jízdním řádu. Podobně je tomu i u linek 1 a 3. Jediná možnost zkrácení jízdní doby by bylo vybudování nové zastávky u Dukly ve Škroupově ulici s tím, že by odtud jezdily autobusy přímo ulicí ČS. armády na aut. nádraží. - ad linka 5: nedokážu si představit, že by autobusy MHD projížděly z Masarykova nám. na Resselovo a Tyršovo nám. přes ty hrůzné schody, které jsou v Široké ulici. To zkátka nejde - ad označení busů a nástup všemi dveřmi: je v kompetenci dopravce a pochybuji, že by v tomto směru chtěl dopravce něco změnit - nástup všemi dveřmi by určitě přinesl propad tržeb, protože by část cestujících jezdila bez jízdenky - ad jízdní řády městského provedení, plánky sítě, sjednocení trasy linky 1 a 3 - dobré nápady - kontaktujte dopravce Veolia Transport nebo odbor dopravy Městského úřadu. Můžete k tomu přidat i žádost o vybudování nové zastávky u Dukly ( viz výše ). Nebo dejte dotaz na stránky Městského úřadu: http://www.chrudim.eu/qa/
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi visit.cz 11.05.2009 21:51
přesně tak...přesto, že je Chrudim relat.malé město tak si dobře fungující MHD zaslouží..některé zastávky byly zrušeny naprosto zbytečně či nevhodně přemístěny viz.nádraží..a jsou od sebe - i přes to jak je Chrudim malá - hodně daleko..viz.chybějící zastávka Masaryk.náměstí ve směru Stromovka linka č.4,5,7 - přestup od busů od Pardubic..zastávka v Poděbradově ul. může být klidně zachována a zřízena i ve směru nádraží..dále by se určitě uplatnila zastávka v Palac.ul - kde již kdysi také bývala - zast.Elite naproti Domů dětí...pro linky č.3 a 4,7...či na aut.nádraží..v současné výstup.zastávce meziměstských busů...dále je nutno zkrátit jízdní doby autobusů..i přes špatnou dopravní situaci se dá u linek č.2 a 4 určitě zkrátit celková jízdní doba min.o 5 min. a u linky č 1 a 3 min o 8-12min v celé trase..sjednotit trasu u linek 1 + 3 a značit je zase jednotně jako č.3 obousměrně..linka č.5 je velice krátká..co trasa..nádraží - Masar.náměstí - Resslovo nám. - Tyrš. nám. - Na Valech - Václavská - nemocnice - Topolská - Na Větrníku - Topol a zpět?? dále označení busů MHD zase červenou barvou na které je spousta lidí pořád zvyklá a v Praze funguje velice dobře..?? nástup všemi dveřmi třeba od 05h - 18h pro cestující s předplatními kartami..?? jízdní řády MHD v městské podobě..?? orientační plánky města a tras linek MHD i na zastávkách jako např.nádraží, nemocnice či Na Větrníku..?? to vše by určitě přitáhlo daleko více spokojených cestujících..))
Reagovat na tento příspěvek
 
Chcete pas? Pokud máte malé dítě ,vemte izolepu! petkas 11.05.2009 15:43
Po dnešní zkušenosti na pasech,prostě musím napsat.Dnes jsem byla dát dceři udělat pas,vzala jsem s sebou i malého ročního syna (krásně žvatlá a ještě lépe křičí,prostě živé a hlavně zdravé dítko). S kočárkem jsem vjela za dveře a to jsem si dala (pokud máte živé dítě,nechte kočár s dítětem venku,nebo ho vezměte s sebou a zalepte mu pusu izolepou). Paní za přepážkou byla tak nepříjemná že mi z toho bylo až mdlo,nejen že dceru stále ,,peskovala,, při focení,při otisku prstů a když došlo na podpis (dcera se normálně podepisuje) tak ho z nervozity prostě spletla,nepřejte si vidět ten výraz v obličeji. No a pak začal můj synek křičet,vyjadřoval se tak jak umí a to bylo na paní za přepážkou něco (paní musíte nás pochopit my tady pracujeme a další slova),tak jsem se optala jestli mu mám ústa zalepit izolepou a pak i druhá paní za přepážkou volala jak je to hrozné kde má to dítě maminku že oni tam pracují. Jsem na mateřské mám 3 děti,starám se o úklid,vaření a ještě pracuji a nikdy mi dětský křik při práci nevadil tak jako nevadil paní na pokladně a krásně se na nás usmívala a vůbec ji nevadil křik. Hezký den všem
Reagovat na tento příspěvek
 
www.petice.eu J. Káles 11.05.2009 14:35
 
Family centrum Chrudim fido 10.05.2009 18:21
 
Noční doprava v Chrudimi Kamil 08.05.2009 15:39
Bude údajně probíhat přestavba území pod nádražím - od Dukly po Bronx - viz.: http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/chrudim-ziska-od-unie-devadesat-milionu-korun-na-o.html Tak by se mohl udělat záliv jak navrhuje Oskarák. To by se ale muselo dát městu na vědomí. Pochybuju, že někdo z radních přijde s touto iniciativou. Jim je to jedno. Protože se obchvat bude stavět kdovíkdy a na Palackého zůstanou zácpy, tak by to městské dopravě pomohlo, kdyby se vyhnula těm zácpám a nemusela zajíždět až na kruhák k Bohemii.
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi Oskarák 08.05.2009 14:47
Díky za názory. To že autobusy ujíždějí přípojným vlakům je samozřejmě chyba. Problém zřejmě je, že řidičovi je jedno, kolik utrží a raději ujede, než aby se došel podívat, kolik minut má vlak zpoždění a třeba pár minut počkal. Ohledně denního provozu souhlasím, že určité drobné úpravy by se provést daly. Přesně tak, objíždění z Borzny přes kruhák u hotelu Bohemia na nádraží je při častých zácpách velice zdržující. Výhodnější by bylo, kdyby autobusy jezdily buď Fibichovou ulicí (tam je ale problém s parkujícími auty) nebo Škroupovou, přičemž by bylo možné před prodejnou Coop (tam kde je nyní trávník) vybudovat záliv pro zastávku (místo zastavení u Borzny). Děkuji všem za názory a těším se na další podněty a připomínky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta shot 06.05.2009 21:34
Chrudim neví, jak zastavit cenu vody MFD 6. května 2009 ČSSD se pokusila vodárnám zakázat zdražování Chrudim - V Chrudimi mezi politiky roste nervozita kvůli drahé vodě. Opoziční sociální demokraté se dokonce pokusili přikázat vodárnám, aby zastavily zdražování vody, která už teď je na Chrudimsku jedna z nejvyšších v zemi. Zatím to byl výstřel do prázdna, ČSSD na posledním jednání zastupitelstva svůj návrh stáhla. Určitě to však není poslední pokus jak zastavit rostoucí účty za vodné a stočné. Od ledna vinou šestnáctiprocentního zdražení stojí kubík vody na Chrudimsku 67,50 korun, nejvíc v kraji. Od roku 2005 vodárny provozuje soukromá rakouská firma Energie AG, jejíž příchod provázely sliby, že cena vody poroste maximálně o inflaci. Ty se nenaplnily. Zastupitelé ČSSD požadovali stop ceny Sociální demokraté navrhli, aby zástupci města ve vodárnách dostali jasný pokyn - nepřipustit příští rok další zdražení. „Chceme stop ceny,“ uvedl zastupitel Miroslav Tejkl. „Představa, že jde administrativně nadekretovat, že rok a tři čtvrtě se nezvedne cena vody, to je úvaha z říše pohádek,“ uvedl zastupitel z ODS Ivan Pištora. Sociální demokraté svůj návrh nakonec stáhli a smířili se s tím, že se v červnu v Chrudimi uskuteční konference o zdražování vody. „Další skokové zdražování vody odmítáme,“ uvedl zastupitel ČSSD Jaroslav Trávníček. Hlavní viník zdražování vody je jasný. Vodu přestal odebírat chrudimský lihovar a některé další podniky. Protože náklady na „výrobu“ vody zůstávají víceméně stejné, vystřelilo to ceny nahoru. Jak ale zabránit dalšímu zdražování? Možností je několik. Politici by se mohli dohodnout, že budou dávat stranou méně peněz na opravu potrubí a čističek. „To nepovažuji za šťastné řešení,“ uvedl místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. Druhou možností je přinutit rakouského investora Energii AG, která provozuje vodárny, aby snížila náklady i na úkor svých zisků. „Najali jsme si je proto, aby zefektivnili provoz. Chápu, že nemohli tušit, že budou takovýmto tempem ubývat zákazníci, ale toto riziko jsme přenesli i na ně. Byl bych nerad, aby tuto zátěž nesli jen lidé. Nějaký další pětinový nárůst ceny vody nepřichází v úvahu,“ uvedl zastupitel Miloslav Macela. Firma se snaží prodávat vodu na Pardubicku Rakouský investor může ceny zastavit i jinak. Nyní se snaží ušetřit prodejem vody na Pardubicko. „Jestliže nejsme schopni prodat vodu na Chrudimsku, tak to musíme zkusit někde jinde,“ řekl před časem ředitel provozní společnosti Roman Pešek. A je tu ještě jedna možnost. V Chrudimi začínají vodohospodáři a politici uvažovat o tom, že cena za vodu bude takzvaně dvousložková, jako je tomu u elektřiny. Lidé by platili za samotnou přípojku pevnou cenu za měsíc a dále pak za spotřebovanou vodu. Doplatili by na to zřejmě lidé, kteří mají vlastní studnu a pitné vody spotřebují minimum, protože by místo pár korun za vodu museli platit ještě za přípojku. „I kvůli nim ale klesá odběr vody a roste její cena,“ uvedl místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. Naopak domácnosti s vysokou spotřebou vody by mohly teoreticky ušetřit. Tak kdo měl pravdu?
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi visit.cz 06.05.2009 19:41
no hlavně bych upravil denní provoz..a pak se bavil o nočním..-nesmyslné objíždění ze zastávky Borzna na nádraží přes křižovatku u Bohemie..linky 3 a 4,7..když je možnost odbočit rovnou vlevo jako dříve do ul.Fibichova a rovnou na nádraží..úspora určitě 4-5min..-to samé objíždění z Tyrš.nám přes ulici na Valech a dále směr Stromovka či obráceně..z Tyrš.nám rovnou Opletalovou do ul. V Tejnecku kde může být zřízena taky zastávka ve směru Stromovka to vše by jistě zkrátilo jízdní dobu o 6-8 minut..a spoustu dalších úprav..zřídit zase zastávku MHD centrálně přímo před budovou žel.stanice..zřídit zastávku MHD ve výstupní stanici na aut.nádraží..atd..
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi tohos 04.05.2009 15:00
V autobuse pres den sedi prumerne 5 lidi, kolik by asi jezdilo v nocnich vikendovych?? A za takovou cenu jak pisete, se na to lidi vykaslou, je to pro ne moc drahy. A ze je Chrudim rozlehla??? Tak to si delate srandu ne, dyt je to vsude cca 30 minut pesky. A uz vidim ty ridice autobusu, jak se do rizeni v noci pohrnou Úsměv A kde je v Chrudimi to mnozstvi zabavnych podniku jak pisete ve svem prispevku??? To je sranda :-D To je muj nazor.
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi ador 04.05.2009 13:23
můj milý oskaráku, jak jsi přišel na to, že autobusy MHD mají zájem navazovat na vlakové spoje????? moje maminka nechce, abychom pro ni jezdili na vlakové nádraží, že jí jede MHD. A pravidelně volá : ujel mi bus o tři minuty. takže už MHD ani neobtěžujeme a jezdíme si pro babi autem rovnou. takže tvůj návrh se mi zdá čistá utopie. ale špatný není, to fakt ne.
Reagovat na tento příspěvek
 
Noční doprava v Chrudimi ANO 04.05.2009 12:21
 
Noční doprava v Chrudimi Oskarák 04.05.2009 11:49
Uvítali byste zavedení noční víkendové dopravy po Chrudimi? Můj návrh vypadá následovně: - noční autobus mohl jezdit v trase víkendové linky č. 7, popř. 8 - provoz v noci z pátka na sobotu a ze soboty na neděli - odjezdy od nádraží so 22.30 (přípoj od osobního vlaku z Pardubic), pá 23.05 (přípoj od osobního vlaku z Pardubic), 0.00, 2.00 (přípoj od osobního vlaku z Pardubic), 3.00 - jízdné 20 - 25 Kč Vzhledem k rozlehlosti Chrudimi, množství hospod a různých zábavních podniků si myslím, že by o dopravu mohl být zájem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nepřijaté dítě do MŠ Civis Habitator 03.05.2009 12:13
...bude zkrátka zase 30 a více dětí ve třídě. To už tady bylo....
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234  233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.