Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Chrudimské náměstí Jan Víšek 02.06.2009 22:35
Svatá pravda! Architekt Koucký chtěl zklidnit dopravu v Široké ulici a tak vymyslel ty hrozné schody. Ještě než byly postaveny, tak proběhla tiskem informace, že je předpoklad, že se tímto opatřením sníží tranzitní doprava přes historické centrum o cca 60-70%. Po dostavbě schodů se tranzit skutečně snížil, ale tak asi o 30 až 40%. Po několika týdnech, když si řidiči zvykli, tak se intenzita dopravy vrátila téměř na původní stav před vybudováním schodů. Takže pan architekt se jaksi zmýlil. Nyní chce provést další pokus. Je téměř jisté, že se opět bude mýlit, protože pokud si pan architekt neuvědomí, že historické centrum Chrudimi zkrátka není dimenzované na takový provoz vozidel, tak veškeré další pokusy se minou účinkem. Před výstavbou schodů jsem zjišťoval, kolik vozidel náměstím jenom projíždí a kolik vozidel jede do centra za nějakým účelem. Plných 85% aut pouze náměstím projíždělo. Takže by skutečně bylo nejlepší učinit takové dopravní opatření, aby bylo možné pouze Širokou ulicí projet od muzea na náměstí a zpět, ale nikoliv dál nad náměstí. Podobně z druhé strany, aby bylo možné dojet od Václavské ulice pouze nad náměstí a zpět. Bylo by to velmi jednoduché a účinné opatření. Kdyby chtěl někdo z radnice vědět, jak to udělat, rád poradím. A nebo Širokou ulici zavřít jako třídu Míru v Pcích, jako se to navrhuje v předchozím příspěvku.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí tyrrelll 02.06.2009 20:43
Také jsem přečetl všechny čtyři články takřka totožného obsahu, ve kterých p. Zahrádka obhajuje podle něho skvělý návrh arch. Kouckého. Ten má údajně vyřešit dvě protichůdné věci: zklidnění městského centra (přes náměstí projíždí moc aut) a zároveň zvýšit příliv lidí do centra a donutit je v centru zastavit a nakoupit (aby odsud přestaly mizet tradiční obchody a náměstí nebylo jen pouhým parkovištěm jak je v článcích uvedeno). Jestliže radnice chce zklidnit provoz přes náměstí stačí dát zákaz vjezdu u Růžku a dole u Muzea (stejné řešení jako v Pardubicích třída Míru). Jestliže radnice chce aby lidé centrum více navštěvovali a zde nakupovali musí nechat postavit uprostřed náměstí „chrudimský AFIpalace“ stejně jako v Pardubicích na Masarykově náměstí. Silně pochybuji, že přeložka silnice k okraji náměstí a vybudování dalších zpomalovacích schodů bude někoho motivovat k častější návštěvě našeho náměstí nebo k nákupu v tamních prodejnách.
Reagovat na tento příspěvek
 
MP dnes podruhé Cenzura www.Chrudim.cz 02.06.2009 20:23
90% lidí tvrdí,že právě oni jsou tak ukrutně vytížení,že opravdu,ale opravdu třeba na tu poštu musí jet autem a nejradějí až k přepážce.Lidi jsou líny jako h---da.Do centra města bych vůbec zakázal vjezd a bylo by po problému s parkováním.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Léna 02.06.2009 20:10
Milý Vildo, nenechám se vaším útočným tónem vyprovokovat, jen si dovolím poznámku, že do vámi kritizované exhibice jste svým výkřikem úspěšně přispěl. Gratuluji. Nemůžu si pomoct, abych na tendenční články v Pernštejnu nereagovala. Argument uváděný v článku, že přeložením silnice,(za ukrutné peníze) o pár metrů dál pod okna budov na severní straně náměstí dojde ke zklidnění dopravy prostě nějak logicky neobstojí. A že skrz náměstí vede asfaltka? Tak proč ji jen nepředláždit jako Širokou ulici! Historií bych se moc neoháněla, naši předci většinou projevovali víc vkusu a rozumu, nehnáni pouze diktátem peněz. Ano, náměstí bylo uzavřené v místě balustrády dvěma domy, jenže jednopatrovými. Směrem ke kostelu byla jen úzká ulička, pro rozšíření cesty byl později jeden z domů zbourán. Takže ospravedlnit obestavění kostela a parčíku třípatrovými domy historickým kontextem, když se tam krčily dva domečky a za nima fara?
Reagovat na tento příspěvek
 
NEZAMĚSTNANOST visit.cz 02.06.2009 19:41
tak pokuď jsi byl ještě před 20ceti lety...všemocný a upocený okresní tajemník strany...tak tvému pesimismu a skepsy plně rozumím a chápu je...)))pokud né...tak už je to, ale zralé na psychiatrickou kliniku dr.Chocholouška...)))
Reagovat na tento příspěvek
 
NEZAMĚSTNANOST Edward 02.06.2009 18:54
Čeho jsme se to dočkali ...a co Nás ještě čeká ...!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Cyklostezka Civis Habitator 02.06.2009 15:54
...no jestli tomu dobře rozumím, tak celý manévr na překonání I/37 si projektant představuje asi takto: 1)zastavím na konci jedné či druhé části cyklostezky u oněch bezpečnostních retardérů 2) vyčkávám u kraje vozovky, rozhlížím se a ve vhodný okamžik zdolám oněch cca 8 metrů napříč vozovkou k dalšímu úseku samostatně vedené cyklostezky. Pokud hodláte tak jak píšete nějak manévrovat uprostřed silnice, skutečně lze předpokládat, že tu už brzy bude o jednoho diskutéra méně..To je sranda :-D Chápu, že provoz na I/37 není rozhodně řídký, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že tento provoz ještě nedávno proudil ve své plné síle skrze Medlešice. A normální lidé včetně malých dětí byli i přes to všechno schopni tuto silnici denně bez problémů zdolávat. K smrtelné nehodě tam za uplynulých 30let došlo, řekl bych, že jen jednou. Takže já bych asi nejdříve vyčkal na konkrétní řešení dopravní úpravy v místě křížení. Přecijenom stahovat kalhoty, když k brodu dojdeme nejdříve koncem měsíce října je poněkud předčasné, nebo ne?Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí vilda 02.06.2009 15:32
Vážená dámo tak jsem to taky na Pernštejnu přelousk a musím říct, že tak podrobnej seriál o náměstí jsem si jinde s chutí nepřečet. Nevím kde jste přišla na schválenou obludu, možná ve vaši fantazii - ale vysmívat se autorově poznámce o kriminalitě v parčíku je od vás hrubá neznalost. Říkám delší čas, že tahle diskuze slouží exhibici několika narcisů, kteří lidem pletou hlavy proto, protože maj neukojený ambice. A že jich v Chrudimi je - hlavně v důchodovým a předdůchodovým věku. Pokud má někdo parčík pod okny jistě tam nebude trpět nepořádek, hulákající ožralce, vandaly apod. jako dneska. To dá rozum!! Tak jestli vás to dostalo, to je mi vás opravdu líto...ale chápu že i tací lidé jsou...a bohužel musíme se s nimi naučit žít v jednom městě
Reagovat na tento příspěvek
 
Cyklostezka MV 02.06.2009 13:48
Obchvat není a pár let ještě nebude .. Když už se mi povede při odbočování najet na střed silice, aniž by mně někdo zezadu sestřeli autem, mám pramalou šanci že se při hustotě provozu směrem do Chrudimi dostanu na druhou stranu silnice.A to nemluvím o tom že bych jel se synem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Cyklostezka Civis Habitator 02.06.2009 13:23
Křížení hlavní silnice bude bohužel asi jediná možnost jak cyklostezky používat, respektive někam dojet. Na obou koncích stezky před hlavní silnicí by měly být retardéry, znemožňující přímý výjezd pod kola aut jedoucích po silnici I/37. Domnívám se, že v místě křížení pravděpodobně bude dopravním značením nějak upravena rychlost. Na semafor či jiné řešení bych se příliš nespoléhal, to bychom chtěli po radních už asi moc. Na druhou stranu je třeba na tuto stavbu nahlížet v kontextu s neexistujícím obchvatem. Poté co bude doprava svedena na obchvat bude se jednat o přejezd jen málo frekventované silnice nižší třídy, proto na první pohled poněkud nelogické řešení...
Reagovat na tento příspěvek
 
Barbarství v Píšťovech tohos 02.06.2009 11:01
Jo jo, urcite sou i jiny mista, ale je to u velkyho sidliste a na kraji mesta Ok? Mozna by vyhovovalo i misto nekde u sidliste Na Rozledne.
Reagovat na tento příspěvek
 
Cyklostezka MV 01.06.2009 18:02
Nevíte jak se bude řešit příjezd ke cyklostezce do Medlešic ? Něco už se tam děje ale pokud pojedu po pravé straně směr Pardubice tak odbočit doleva na cyklostezku bude sebevražda Bohužel, škoda A jet vlevo okolo pumpy asi taky nepůjde.
Reagovat na tento příspěvek
 
Barbarství v Píšťovech quido. 01.06.2009 16:42
Mně by to Tesco ani tak moc nevadilo jen kdyby stálo někde jinde v Chrudimi.
Reagovat na tento příspěvek
 
Barbarství v Píšťovech tohos 01.06.2009 16:30
Tesco v Pardubicich je trapny, hnusny, ale dalsi tesca v republice sou stejny jako treba hypernova, billa, ... Proste super a hypermarket. Ja tam urcite pudu a tesim se na vas, az se tam potkame To je sranda :-D
Reagovat na tento příspěvek
 
Hotelová škola Bohemia Cenzura www.Chrudim.cz 01.06.2009 16:24
Prestiž ano,oto horší je procitnutí do skutečné reality.
Reagovat na tento příspěvek
 
Hotelová škola Bohemia Cenzura www.Chrudim.cz 01.06.2009 16:22
Rád bych se pana Kropáčka zeptal na jednu podstatnou věc.Jak je možné,že na "prestižní"škole mají studenti třetího ročníku čtvrtého třídního učitele a třetího učitele mateřského jazyka.Poslední střídání stráží probíhá před posledním maturitním ročníkem,kdy každý kantor má jiné požadavky,jiný přístup ke studentům,a jinak látku studentům vykládá.Předesílám,že všichni kantoři,kteří dělali třídní učitele i češtináře školu opouštějí z důvodů finančního podhodnocení.Dále bych byl rád,zda by mi(nám) mohl objasnit,podle jakého klíče se studenti posílají na praxe.Dodnes mi to není jasné a osobně se zeptat nemohu,protože na třídní schůzky nechodím od té doby co předemnou paní kantorka němčiny řešila 40 minut problémového žáka z "lepší rodiny".Pokud by tolik času věnovala individuálně každému rodiči,můžeme si na to vzít 14 dnů dovolené.A i můj čas je dost vzácný na to,abych ho promrhal poslechem tlachání o nevhodném chování protekčního nehodného synka.
Reagovat na tento příspěvek
 
Barbarství v Píšťovech Cenzura www.Chrudim.cz 01.06.2009 16:05
Tesco = pajzl páté cenové skupiny.Jen jednou jsem zvítal do Tesca v Pardubicích a týden mi bylo nevolno.Děs a hrůza,čelo zalité potem z naprostého chaosu a neorganizovaného bordelu.Do žádného Tesca mě nedostane nikdy ani při použití násilí.Oh my God! Oh my God!
Reagovat na tento příspěvek
 
Barbarství v Píšťovech Oponent 01.06.2009 14:49
 
Hotelová škola Bohemia Eduard Kropáček 01.06.2009 12:33
Rád bych se vyjádřil k údajné nespokojenosti s našimi žáky na praxích v hotelích. Níže najdete aktulání vyjádření 2 hotelů: 1) Hotel Horal ¨Vážený pane řediteli, Děkuji za Vaše pozitivní hodnocení spolupráce a potvrzuji zájem o její úspěšné pokračování v příštím školním roce a nejenom v něm. Velice si vážím Vašeho milého pozvání na tradiční zahradní party studentů 3. ročníků, ale bohužel se nemohu zúčastnit. Věřím, že akce dopadne jako vždy úspěšně a těším se na setkání na půdě OREA hotelu Horal při sestavování plánu spolupráce na příští období. S úctou Ing. Rudolf Hamrle General Manager OREA Hotel Arnika**** OREA Hotel Horal**** 2) Lázně Luhačovice Vážený pane řediteli, děkujeme za příznivé hodnocení naší spolupráce v oblasti praxe studentů Vaší školy v zařízeních sploečnosti Lázně Luhačovice, a.s. Praxi studentů Hotelové školy Bohemia s.r.o. v letošním školním roce podobně jako v letech minulých hodnotíme jako vemi prospěšnou. Přijměte prosím naši omluvu, že se z důvodů pracovní zaneprázdněnosti nemůžeme zúčastnit zahradní party pořádanou studenty 3.ročníků. S pozdravem Ludvík Pavlištík personální manažer Lázně Luhačovice, a.s. Lázeňské náměstí 436 763 26 Luhačovice
Reagovat na tento příspěvek
 
Obchvat se opět odkládá!!! Civis Habitator 01.06.2009 11:19
...pokud se nestal zázrak, tak mi není moc jasné, kde a co hodlá ŘSD stavět. Ještě nedávno nebylo vykoupeno více než 50% pozemků pod trasou obchvatu...
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Nemo kpt 01.06.2009 10:59
Jestli píšete o části náměstí mezi kostelem a Balustrádou, tak Vám chci jen připomenout, že tam historicky byly tři domy a za nimi stará fara. Poslední dům byl zbořen někdy v padesátých letech. Pořád se všichni tváříme, jak krásné je naše město a vůbec nám nevadí, že dva metry od kašny vede asfaltka a vedle kostela je nesmyslná pláň, která zde nikdy v minulosti nebyla. Koucký vlastně nic nevymyslel, jenom se vrátil do historie a využívá našimi poředky založenou uliční frontu: Balustráda, Nová fara, Škola ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Léna 31.05.2009 21:21
Tak z těch novinových článků je především cítit, za koho kope Zahrádka. Animace s použitím obrázků stávajících domů mi připadá dost zavádějící, když tam má stát ta schválená obluda. A obhajoba nové zástavby o 2 až 3 podlažích (tedy jistě 3) ve smyslu historického kontextu? Domečky stojící vedle kostela byly jednopatrové! A jak obyvatelé nových domů za kostelem vytlačují kriminální živly z parčíku, to mě vážně dostalo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Barbarství v Píšťovech Ema 31.05.2009 19:49
Tesco je zbytečné.
Reagovat na tento příspěvek
 
Barbarství v Píšťovech Ema 31.05.2009 19:48
 
Chrudimské náměstí Oponent 31.05.2009 11:42
 
Obchvat se opět odkládá!!! Oponent 31.05.2009 11:32
 
Barbarství v Píšťovech pepe 29.05.2009 11:59
Zastávka by byla super.Tesco je hnus.
Reagovat na tento příspěvek
 
Barbarství v Píšťovech Jan Roček 29.05.2009 11:25
Vkládám do diskuze: V brzké době by měla započít výstavba obchodního domu Tesco Chrudim, v oblasti ohraničené železniční tratí 238, Chrudimkou a sídlištěm U stadionu. Optimistické předpovědi říkají, že otevírat se bude ještě letos, pravděpodobně hned po prázdninách.Vzhledem k blízkosti zmiňované tratě se přímo nabízí vybudování nové železniční zastávky, která by mohla sloužit nejen cestujícím, jedoucím za nákupy do Tesca, ale i jeho zaměstnancům, dále obyvatelům přilehlého sídliště U stadionu a rozvíjející se oblasti Píšťovy. V docházkové vzdálenosti cca 10-15 minut je rovněž chrudimská nemocnice, jejiž pacienti či návštěvníci by rovněž této zastávky mohli využít. Předpokládám, že na zastávce by zastavovaly všechny osobní vlaky, pouze spěšné vlaky a rychlíky by ji projížděly. Díky kvalitní dopravě Českých drah a rozsahu dopravní obslužnosti objednávané Pardubickým krajem by se zcela jistě naskytla nezanedbatelnému počtu obyvatel možnost pohodlné a rychlé dopravy (vlak je zcela jistě časově přijatelný jak na cesty do Pardubic či sousedního Hradce Králové, tak do Prahy a dalších měst). Vlaky jezdí zhruba jednou za hodinu, ve špičce ještě častěji. Nyní trvá cesta "od stadionu" na nádraží autobusem MHD cca 10 minut, dále je nutno uvažovat s dobou na přestup na vlak či autobus. Takto by z nové zastávky cesta trvala do Pardubic o cca 3 min déle než z hlavního chrudimského nádraží, tedy zpravidla pod půl hodiny (Hradec Králové cca 45 min, atp.). Chrudimáci i návštěvníci našeho královského města by tak měli další možnost a důvod k využití veřejné dopravy. Co na to chrudimská radnice? Možná by to byl docela dobrý záměr v oblasti investičních akcí. Každopádně, když se v dané oblasti bude stavět a budovat, bylo by dobré veškerou stavební činnost zkumulovat, aby těžká nákladní auta nemusela zase po pár měsících ničit přilehlé komunikace, které se určitě v přilehlé oblasti postaví anebo stávající opraví. Na trati by neměl být problém žádný, protože trať v tomto úseku je rovná, přehledná a přímá, takže ani s výstavbou bezbariérového nástupiště by neměl být žádný problém. Martin Hájek, Pardubice zdroj: http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/nova-chrudimska-zastavka-ceske-drahy-nejsou-proti.html Podle mě výborný nápad. Pomůže dopravní obslužnosti v dané lokalitě a částečně uleví obyvatelům od automobilové dopravy, bude-li část zákazníků Tesca preferovat dopravu vlakovou.
Reagovat na tento příspěvek
 
Barbarství v Píšťovech Lukáš Maier 29.05.2009 09:19
....naši radní by asi zaloužili pár plat vajíček, aby se probudili
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí pavlicek 29.05.2009 06:13
Pravdou je, že v 36 změnách regul plánu jsou obsaženy naprosté banality typu "půdní vestavby" až po obrovské změny typu "přeložka silnice a sítí, a výstavby pásu domů na místě současné silnice vedle kostela. Musíme doufat, že zastupitelé ze všech stran si uvědomí tu nesmírnou zodpovědnost, kdy svým hlasováním mohou na další století nevratně a radikálně změnit historické centrum nikoliv ve prospěch města, ale ve prospěch komerčních snah jednotlivců. Tak zásadní změna si zaslouží rozhodnutí referendem!
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí ANO 28.05.2009 22:07
 
Noční doprava v Chrudimi Oskarák 28.05.2009 20:35
Dovoluji si vložit odkaz na chrudimské stránky s odpovědi na některé zde uvedené dotazy: http://www.chrudim.eu/qa/DetailDotazu.aspx
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Léna 28.05.2009 20:20
Omlouvám se, prvni odkaz nejde otevřít, najít se dá na iChrudim.cz, za článkem "Chrudim čeká změna regulačního plánu památkové zóny". Takhle nazvali odzelenění a zabetonování města. Naši radní.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Léna 28.05.2009 18:33
Pro srovnání - z oficiálních stránek města nicneříkající- http://www.chrudim-city.cz/public/file/UPR_RPMPZ_Chrudim_vyk3_limity.png. A zde předpokládaný budoucí stav za kostelem, který pochopitelně na ofic.webu nebyl - http://kcchrudim.rajce.idnes.cz/Chrudim-fotky_a_mapy_namesti/#009d-koucky_hmotova_analyza_02.jpg. Silnice přeložená za neskutečné peníze pod okna Zvláštní školy, zeleň před Růžovkou zmizí za Kuštovými domy a kdoví, jestli nebude potřeba udělat z parčíku parkoviště.Zelený pás před farou taky pryč, samozřejmě ho nahradí - nějakými novými stromečky-chudáčky, zasazenýmí do betonu, z nichž většina zpravidla nepřežije první zimu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Mach a Kuras v Chrudimi quido. 28.05.2009 18:28
 
Barbarství v Píšťovech quido. 28.05.2009 18:27
Přesně tak. To světlo na konci silnice mě taky zaskočilo. Zcela se ztotožňuji s tímto příspěvkěm, ale dělat proti tomu neco těď již nemá smysl, protože je už pozdě:(
Reagovat na tento příspěvek
 
Hotelová škola Bohemia StudentHš 28.05.2009 16:31
Na jednu starnu by bylo dobré, aby si tyto články pan ředitel přečetl, jen přece není moc fér aby lákal nové studenty na něco, co není pravda. Školá má svou prestiž, to nepopírám, ale chudáci studenti...
Reagovat na tento příspěvek
 
Stavba obchvatu Chrudimi Gerus 28.05.2009 16:12
Na základě intenzivních jednání vedení města Chrudim, poslance Ladislava Libého a Ředitelství silnic a dálnic Pardubice se podařilo dosáhnout dalšího úspěchu v přípravě stavby obchvatu Chrudimi. Ve středu 27. května 2009 bylo na centrální adrese zveřejněno výběrové řízení na dodavatele stavby obchvatu – části vedoucí od Medlešic k silnici I/17 vedoucí na Hrochův Týnec. Aktuální odhadovaná cena této části obchvatu je 1,7 miliardy Kč.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí ador 28.05.2009 14:37
také bych se ráda připojila - abychom se probrali z letargie dřív, než někoho napdne zbourat i kostel.Bohužel, škoda
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Léna 28.05.2009 13:42
Protože jsem začátečník v "občanské neposlušnosti", nevím vlastně, co se v tuto chvíli dá proti etablismentu dělat. A myslím, že nejsem sama. Můžete poradit? Nechce se mi jen sedět a koukat, jak začíná být v Chrudimi nedýchatelno díky pár solventním a arogatním panákům, kteří svými penězi tvoří politiku a teď už i zásadně chtějí měnit vzhled města.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí ador 28.05.2009 12:08
ono se občas něco v tom slavném zpravodaji i objeví . jenže se mazaně (vlk se nažere a koza zůstane celá) většinou neuvádá lokalita, ale jen číslo parcelní - a přirozeně málokoho napadane zajít pro snímek na katastrál nebo vyhledat na netu, kdeže se udaná parcela nachází - no a pak se divíme. prostě prachsprosté tutlání, nic víc.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Korbel 28.05.2009 08:44
Tak tak je potreba zastavovat "proluky", aby bylo z ceho uzdibovat. Ze se tim nenavratne meni tvar mesta - koho to zajima. Hlavne to pekne zaklicovat, aby verejnost nepochopila o co se jedna a pak prijit z argumentem - meli jste dost casu se prihlasit s pripominkami. Ja se ptam opravdu je nutne takto masivne stavet? Proc nemuze byt na nekterych mistech proste jen zelen?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí pavlicek 28.05.2009 08:33
Chrudimští patrioti považují podobnou změnu historického centra města za natolik závažnou a nevratnou, za natolik na další století měnící vzhled historicky cenného centra, že požadují na radnici, aby: 1) o věci velmi důkladně a samostatně informovala občany města v radničním zpravodaji 2) aby ponechala stejně velký prostor v radničním zpravodaji i odpůrcům přeložky a zástavby stávající ulice 3) aby po ukončení diskuze o budoucí podobě centra rozhodli občané v místním referendu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Mach a Kuras v Chrudimi Jan Víšek 27.05.2009 21:29
Výborně! Hned zítra jdu koupit plato vajec
Reagovat na tento příspěvek
 
Mach a Kuras v Chrudimi J. Káles 27.05.2009 21:01
Ve čtvrtek 28. května přijede do Chrudimi spisovatel, žurnalista a kandidát do Evropského parlamentu Benjamin Kuras a předseda Strany svobodných občanů Petr Mach. Od rána bude na Resselově náměstí informační stan s předvolebními materiály Strany svobodných občanů. Ve 14.00 zde bude přítomen B. Kuras a P. Mach.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Léna 27.05.2009 20:21
A až to všechno bude stát, budeme lkát jak Pardubáci nad Afipalácem a ČSOB. A až to bude stát, holt si zase zvyknem? Nepřipomíná vám ta bezmoc dobu asi tak dvacet let minulou?
Reagovat na tento příspěvek
 
Barbarství v Píšťovech Kamil 27.05.2009 20:18
Tak jsem vyrazil na svoji oblíbenou projížďku na kole a když jsem jel kolem garáží bývalého ČSAD, tak vidím vpředu, kde končí ulice Na ostrově a ústí do městského okruhu něco nezvyklého. Nevím, jak bych to popsal. Bylo tam na konci té ulice hrozně moc prázdna a zároveň světla... Přijel jsem blíž a pak jsem spatřil tu hrůzu. Desítky zdravých stromů byly pokáceny ve jménu zabetonování krajiny. Ornice, která vznikala tisice let byla shrabována, aby zde mohla vyrůst další škaredá krabice, kde se bude v akci prodávat naše barbarství. Ve jménu konzumu budou procházky kolem Chrudimky zpestřeny stovkami aut a "nádhernou" benzinovou pumpou. Až jednou zmoudříme - stane-li se to vůbec, budou se naši potomci divit, jak nelidsky se tato konzumní generace chovala k přírodě. Zatímco po našich předcích zůstaly nádherné stavby - kostely, chrámy, zámky, hrady .... po nás tu zůstanou jen ohyzdné betonové příšery. Stydím se za naše představitele města, že se dopouštějí takového barbarství.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské náměstí Léna 27.05.2009 20:14
Bojím se, že rozum nehraje žádnou roli, když jde o peníze. Kéž by alespoň kontext se současnou krizí nahrál nějakému racionálnímu řešení. Bolševik dominantu kostela převýšil trojčaty, Kušta ho rovnou obestaví svými domy.
Reagovat na tento příspěvek
 
pizzerie balustrada quido. 27.05.2009 18:11
A japak to vypadá s Tescem a u toho kauflandu??
Reagovat na tento příspěvek
 
yanderov ANO 27.05.2009 17:28
"MENTÁLNĚ NARUŠENÁ MOUCHA " - to vypadá na tradičně hluboký kulturní zážitek. To je sranda :-D Že bych se zase po letech zastavil?
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235  234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.