Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
patrioti Konrad 19.08.2009 20:04
Taky koukám. Jestli je kvalita informací pana Pavlíčka stejná jako jeho znalost cizích jazyků (par excellence)tak není o čem dál diskutovat:)
Reagovat na tento příspěvek

uzavírka u Muzea Cenzura www.Chrudim.cz 19.08.2009 17:44
[color=purple]Mrtvá zóna - jak pro koho.Historická část města není žádná autostráda a pokud se už podařilo zmrvit část historického města zástavbou betonového humusu v ulicích Husova a k ní přilehlých,nechal bych alespoň část města jako pěší zónu.Vím,že hodně lidí má vrozený odpor k pohybu a autem by nejradějí vjeli až do obchodu,ale centrum města by mělo zůstat zachováno i dalším generacím a co na tom,že se prodlouží historická část,když musíte kolem sebe neustále akceptovat hromady smradlavého plechu s mnoha šilenci za jejich volanty. [/color] http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/z-chrudimi-je-past-na-ridice-plna-uzavirek20090819.html

uzavírka u Muzea ador 19.08.2009 11:09
mně se ten nápad s "dolním náměstíčkem" taky velice líbí, prodlouží se tím historická část a bude to určitě pěkné, minimálně hezčí, než asfaltová plocha. s uzavírkou Široké ulice už souhlasit nemohu -stačila jednosměrka a z náměstí byla mrtvá zona. je to prostě tak - kam se dnes zamezí přístupu aut, tam to umírá. nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale je to tak. jinak k dopravní situaci v chrudimi - jak se to sešlo, je to katastrofa, ale buďme rádi, že aspoň na něco jsou peníze a buduje se.i když obchvat to prostě ne a ne a nenahradí.

uzavírka u Muzea alena.nemcova 19.08.2009 09:55
To je trochu přitažené za vlasy nemyslíš? Pěšky se od kruháku do široké ul. dostaneš stejně dobře jako od divadla, hold jen ujdeš o pár metrů víc pokud nelze teď využít lávku u bohemky. S kočárem to není problém, možná s kočárem pro dvojčata ano. Vidím tam lidi dnes a denně chodit, takže možné to je. Jinak co se týče firmy co upravuje ulici, tak se dělníci moc nepředřou, dva něco kopou v díře a pět lidí nahoře na ně čumí a pak že to nemá trvat až do poloviny listopadu, to zase někdo na radnici vybral šikovnou stavební firmu.

patrioti Agarwal 19.08.2009 07:41
Hmmm, tak to jste mi moc nepomohl.

patrioti pavlicek 19.08.2009 07:07
Hodnověrným pramenem je pro mne přednáška pana Tomáše Pavlíka. To je zdroj Par exelans. Zdravím - PP.

DOPRAVA V CHRUDIMI - VIDEO kodlcr 18.08.2009 22:44

patrioti Konrad 18.08.2009 18:50
To mě teda vrtá hlavou. Řád ukončil činnost v padesátých letech minulého století. Již sto let před tím ve sklepení sv. Josefa provozovali kapucíni Boží hrob s alegorickými sochami, který si mnozí z nás ještě pamatují. Žádné krypty ani hrobky tam nebyly. Kde tedy byli ti kapucíni pohřbeni?

uzavírka u Muzea Jan Víšek 18.08.2009 18:34
Ta kašna by se mi tam docela líbila. A ještě bych udělal pěší zónu ze Široké ulice. Jsme jedním z mála měst, kde historickým centrem je vedena tranzitní doprava, Je to ostuda.

uzavírka u Muzea Cenzura www.Chrudim.cz 18.08.2009 18:17
No a Střelecká je taky rozkopaná.Teď už zbýva jen vyhodit do povětří most u divadla a o zábavu je postaráno.Pokud chcete znát viníka,hledal bych ho na radnici.Obávám se,že si tuhle věc taky strohým konstatováním obhájí.Zajímalo by mě,jestli u toho muzea bude opravdu ta kašna,a pokud ano,tak komu se jí podaří jako prvnímu sestřelit.HAHAHA!

patrioti Agarwal 18.08.2009 14:24
A můžete uvést a ocitovat konkrétní prameny? (Jen pro jistotu: to není útok, opravdu mě to zajímá.)

patrioti pavlicek 18.08.2009 10:19
Kde jsou ostatky v současné době, to nevím. Ovšem existupí přesné písemné informace o existenci a skonu (vč. o případném následném uložení těla v kryptě) každého z mnichů do doby ukočení činnosti řádu kapucínů v Chrudimi. pp

uzavírka u nemocnice ANO 17.08.2009 18:09
Skoro se stydím, že mne to nenapadlo samotného! Ovšem projekt Tesco má zjevnou podporu (dokonce místostarosta Málek, známý to propagátor trvale udržitelného rozvoje, jej podporuje - zřejmě z lásky k bližnímu) takže předpokládám, že ona značka bude až za odbočkou k Tescu, tedy o cca 500m dále, než u Guláška.

uzavírka u Muzea ador 17.08.2009 13:54
Může mi někdo kompetentní (pokud sem vůbec chodí) odpovědět, kterou chytrou hlavu napadl ten hovězí nápad uzavřít lávku přes Chrudimku u hotelu Bohemia a SOUČASNĚ vstup na Širokou ulici u Muzea totálně rozbourat? Zkusili jste se dostat od Masarykova náměstí do Široké ulice pěšky? Přes lávku nelze, u Muzea se motáte chvályhodně pracujícím dělníkům, kteří pochopitelně nemají čas vás sledovat. Všude písek. Pěšky náročné, s kočárkem nelze.

uzavírka u nemocnice Max 17.08.2009 13:08
Ale panove, urednik si dycky vi rady: U Gulaska noblesne umisti znacku "Zakaz > 3.5 t" a je po problemu... Úsměv

uzavírka u nemocnice ANO 17.08.2009 11:49
A co teprve, jak se před ty plně naložené kamiony budou dostávat vozy RZP se zapnutými majáčky. Ok?

uzavírka u nemocnice Cenzura www.Chrudim.cz 17.08.2009 11:46
Kruhový objezd bude celkem dobrá věc.Jsem zvědavý jen na jednu věc,jak do toho namrzlého kopečka k nemocnici budou popojíždět plně naložené kamiony.Ale to všechno mají určitě chytré hlavy z radnice domyšlené.

patrioti Konrad 17.08.2009 03:43
No jo, ale kde jsou jejich ostatky? Archeologové po půl roce průzkumu neobjevili nic jiného, než pár promíchaných kostí, které tam byly dle jejich slov přeneseny.

patrioti pavlicek 16.08.2009 18:46
Ale ano, pane Konráde, v klášteru se pohřbívalo. A to, pokud si to ze slov pana Tomáše Pavlíka dobře pamatuju, někdy do roku 1783, kdy bylo pohřbívání do krypty zakázáno.

CLUB SIX U SLEJŠKŮ.. ??? myisa 16.08.2009 01:41
ono to změnilo majitele? :)

pouť 2009 tomaš marny 12.08.2009 22:42
souhlasím.pamatuju jako malej kluk když jsme ještě bydlely u stadionu a to je už asi 30let tak byla pout ve stromovce dole pod jatkama na louce bláta až hamba a nikdo neříkal je to daleko a je to špatný.

patrioti občan chrudimě 12.08.2009 22:22
Dohledal jsem si Vámi zmiňovanou výstavbu (přesněji vizi dostavby) a nevidím problém v oživení centra zahuštěním urbanismu (o tom urbanismus s ohledem na ochranu přírody je - hledat rezervy a né se roztahovat do širých polí), ale samozřejmě by tomu měla předcházet diskuse a hmotové studie. Měl by být zachován tvar parku. Dům na místě stávající silnice - kdyby někdy prošla přeložka silnice směrem k faře, tak v tom nevidím problém - ale je to můj názor a jak vidím Váš je opačný a o tom je demokracie - ale osobně bych to nezavrhoval když se to objevilo jen na papíře jako vize.

patrioti IVAN - B. 11.08.2009 10:11
Konrade příště zajdi na přednášku a vezmi sebou občana chrudimě.. Mějte se kluci fain. i.b.

Obchvat se opět odkládá!!! shot 11.08.2009 09:47
Východní varianta je plánována již velmi dlouhou dobu. Mám dojem, že západní byla zavržena z důvodu problematického průchodu přes Vrcha a kolem Slatiňan, kde by se pak stejně stavěl most. Navíc připojení od Pardubic by bylo komplikovanější. Nevím, který most máte na mysli, ale "most" bude při mimoúrovňovém křížení obchvatu se silnicí na Orel. Předpokládám, že Vámi odhadovaných 10 let je velmi, ale skutečně velmi optimistický odhad. A našim radním a jejich stranám budete mít možnost poděkovat při příštích volbách.

Obchvat se opět odkládá!!! shot 11.08.2009 09:34
Zcela jistě máte kus pravdy. Ovšem, nemýlím-li se je v plánu mimoúrovňové křížení železniční trati a pokračování obchvatu ke kasárnám a tom propojení se stávající silnicí. To by odklonilo dopravu od Guláška. Mimochodem skutečně velmi drahá a ne zcela optimální varianta o které nevím zda nebyla vyvolána výstavbou Tesca (vešerý průjezd koem OD). Určitě se dá také řešit průjezd kamiónů přes město zákazem a změnou přednosti v jízdě. Skutečně jediné korektní řešení je urychleně pokračovat ve výstavbě celého obchvatu. Ideální by bylo začít stavět z obou konců najednou. V takovém případě, při nejhorší variantě, by kolem Chrudimi možná vedla čtyřproudá silnice.

patrioti Konrad 11.08.2009 09:22
Pane Pavlíčku, nevím kde jste na to přišel, ale v kostele sv. Josefa se mniši nepohřbívali. Náhodný nález promíchaných kostí v jedné jámě o tom určitě nevypovídá.

patrioti shot 11.08.2009 09:19
Co pořád máš s dostavbou balustrády. Tady se celou dobu mluví o výstavbě zcela nových bytovek za kostelem NPM. Zhruba v místě dnešní silnice. Jinak na rozdíl od tebe nevidím nic negativistického na činnosti Chrudimských patriotů. Naopak.

patrioti občan chrudimě 10.08.2009 18:28
já jo, ale osobně vás neznám, tak nebudu, jak někdo jiný, jestli vy jo. Ale jak bylo jiným přispěvovatelem napsáno vy ne, tak mě zaráží, že píšete tak, že jste tam byl. Ale to je vaše věc. Odpověd k tématu je u příspěvku shota. Patrioty neodsuzuji, jen mám připomínky a pokud bude dělat přednášku nebo jinou akci organizovat karel od guláška nebo na jiné téma lojza od naproti - pokud se mi něco nepozdá vznesu připomínku rovněž.

Obchvat se opět odkládá!!! občan chrudimě 10.08.2009 18:19
Pouze první část bude průšvih, ale ten by mohl urychlit druhou část. - nechtěl bych po první části bydlet u guláška. Škoda, že české dráhy nepovolí urovňové křížení trati kolem tesca ke kasárnám - že by se polema jelo pryč a nevracelo se to zpět ke guláškovi. Ale opět by to byl zásah do státní silnice, s kterým město moc nenadělá.

Obchvat se opět odkládá!!! občan chrudimě 10.08.2009 18:14
V čem by bylo západní levnější ??? a jestli se nepletu v územním plánu západní řeší pouze silnici od čáslavy na slatiňany - pardubice by šly stále přes palackého. Nejví aut proudí ze severu na jih a né západu na jih. Západním směren na jih by to bylo dvakrát přes trať, pak složitě mezi markovicemi a chrudimí (nebo ještě složitějc kolem markovic), kolem šmoulýho města u markovic, kolem letiště a kasárnama zpátky. Máte pravdu, že to trvá dlouho, ale co se týká obchvatů jsme jen další pouze 25tis město v pořadí. Koukněte na nejbližší - pardubice, kolín, vysoké Mýto - ty všichni čekají v řadě až ukápne z rozpočtu.

patrioti občan chrudimě 10.08.2009 18:03
Já jo a ty ??? Jestli jo, tak si zkus přečíst ještě jednou nebo dvakrát můj vysvětlující příspěvek a jestli jsi se dočkal odpovědí ( neřeším jestli pozitivních nebo negativních a rozhodně tím nemyslím zástavbu balustrády - kterou zřejmě míníš ty ) tak jsi byl asi jinde - já totiž ne. (třeba námět na příště)

Obchvat se opět odkládá!!! Jan Víšek 10.08.2009 12:28
Máte pochopitelně ve všem pravdu. Dokud nebude dostavěn úsek až kolem Slatiňan, nemá obchvat Chrudimi absolutně žádný smysl. Jaké je ale pozadí rozhodnutí vést obchvat Chrudimi po východní straně? Léta zde byl projekt, který počítal se západní variantou. Byl ale zavržen jako nevhodný a byla prosazena východní varianta. Položme si otázku proč: 1) východní varianta je výrazně dražší než západní, což vyhovuje mnoha lidem, institucím a firmám 2) bude se muset vybudovat silniční napojení k průmyslové zóně, zatímco u západní varianty by to nebylo nutné, resp. napojení by bylo několikanásobně kratší a tedy levnější 3) bude muset být vybudován obludný most přes údolí Chrudimky, který bude "nádherně" dokreslovat panorama Chrudimě - při západní variantě by to nebylo nutné - důvod - viz výše Takže můžeme očekávat, že po dobu minimálně deseti let se dopravní situace v Chrudimi nezlepší a bude se postupně zhoršovat. Těch deset let je slutečně reálných. Počítejte se mnou: letos ani příští rok se obchvat určitě nebude stavět z důvodu nedostatku financí ve státním rozpočtu. Pokud to velmi dobře půjde, odhaduji, že by se mohlo začít stavět někdy kolem roku 2011. K tomu připočítejte další tři roky na realizaci. Podobný odhad můžeme použít i u stavby obchvatu Slatiňan. Takže dohromady cca 10 let, než z Chrudimi zmizí kolony kamionů a dalších vozidel, které městem pouze projíždějí. A komu za to můžeme poděkovat? Pochopitelně našim moudrým radním, kteří zde v téměř nězměněné podobě vládnou skoro dvacet let.

Obchvat se opět odkládá!!! Jirka 10.08.2009 11:16
Tak mě tak napadlo, jak se vlastně bude po budoucím obchvatu jezdit. Obchvat je rozdělěn na dvě části s tím, že první čast (samotný obchvat Chrudimě by se měl stavět jako první), na něj navazuje druhá část - obchvat Slatiňan. Pokud tedy bude postavena první část, co čeká Chrudim? Auta, která pojedou od Pardubic směrem na Slatiňany (tedy tak 70-80% tranzitní dopravy) objedou Chrudim, na výpadovce na Vysoké Mýto se vrátí zpět do Chrudimě, na kruhovém objezdu u Kauflandu směrem k nemocnici, další kruhový objezd, poté kruhový objezd u Tesca a nakonec křižovatka u Guláška, kde (pokud tam do té doby nevznikne kruhový objezd) budou na vedlejší silnici několik minut čekat na odbočení směrem do Slatiňan. Kdo tuto trasu absolovuje jednou, pochybuju, že se odváží ji absolovovat víckrát, radši bude jezdit přes po "staré trase", časová úspora nulová, trasa jednou tak delší. Pouze se doprava přesune z jedné části Chrudimě do druhé. Z tohoto pohledu mi přijde logičtější, kdyby stavba začala druhou částí obchvatu (slatiňanskou). Bez ní totiž obchvat Chrudimě nemá velký smysl. Obávám se, aby po stavbě první části obchvatu nebyla druhá část odsouvána na neurčito.

patrioti shot 10.08.2009 10:43
Ne diletanta, ale blba ze sebe děláš sám. A to tím, že tvrdíš cosi o negativistické kampani Patriotů. Zorganizovali přednášku o Chrudimi, naprosto korektní a bezpolitickou, zřejmě tím pro tebe negativisickou. Podle tebe tedy ten negativizmus spočíval v tom, že se vůbec nezabývali chystaným zohyzděním středu města, natož aby jej chválili? Navíc v dalším příspěvku otáčíš. Již shledáváš cosi pozitivního. Takže pro mne jasný závěr. Hledáš jen jak napadnut, zostudit. Nevím proč. Snad jen z pouhé závisti, že někdo něco zadarmo pro chrudimáky udělal. A byl jsi na té přednášce vůbec?

pouť 2009 Patrik 09.08.2009 15:42
abych to upřesnil..jelikož vám tam letos letos dělají nějaké posezení k odpočinku a jiné kravinky...navíc lidé si stěžují na hluk(nevím proč,vždyť je to pouze jednou za rok),tak to je nějak rozdělený a navíc Vaše pouť roste každým rokem :)..A vůbec,buďte rádi,že Vám to dopadlo jenom takhle,například Sázavská pouť,která byla taky hodně navštěvovaná a velikostě podobná Vaší,je teďka 3x menší a 3x míň navštěvovan ?! Důvod? Město to nezajímá,bývalý majitel ostrova(kácku kde dřív pouť bývala) plac prodal..mimochodem tam byl i slavný Sázava Fest..:)

pouť 2009 Patrik 09.08.2009 15:30
pouť byla přesunuta hlavně kvůli atrakci Kamikaze a Move It..odkaď to vím se mě neptejte :)

Chrudimska pouť 2009 - video Cenzura www.Chrudim.cz 07.08.2009 18:21
Dnešní pouť je jen komerční fraška.Nic jiného.

patrioti Gerus 07.08.2009 14:34
Ivane, prosím tě, ty jsi tam byl? Nějak si tě nevybavuji, promiň.

patrioti IVAN - B. 07.08.2009 13:08
Mohl bys nán občane prozradit, zda jsi se zúčastnil na přednášce Josef a jeho zahrady? Přednáška totiž byla o rekonstrukci kostela sv. Josefa, rekonstrukci klášterních zahrad, rekonstrukci zlaté stezky v Chrudimi a o muzeu barokních soch. O tom všem se tam přednášelo fundovaně a nevšiml jsem si jediného nespokujeného návštěvníka. A že jich tam na prázdninovou dobu bylo. Pokud ti jde ---o návaznost celků na centrum a turistickou hodnotu pro další generace---uspořádej na toto téma přednášku a můžeš přednášet jistě zasvěceně sám-jistě to zvládneš. A já přijdu. Z tvých příspěvků až moc vykukuje-že ty patrioty nemusíš a že jak můžeš, jim škodíš. A myslím, že je známo proč..... Měj se krasopisně a piš! Tvůj ivan baborák

patrioti občan chrudimě 07.08.2009 09:13
A co podoba a fungování muzea barokních soch, jinak osobně si myslím, že by více řekl pan místostarosta Kobetič než Řezníček. Jinak k historické části nemám jediného špatného slova - ale chyběla mi ta budoucnost a vize do budoucnosti i v podrobnější návaznosti všech celků na centrum a turistickou hodnotu pro další generace. Jo a vzkaz pro shota - opět jsi nezklamal - někdo má jiný názor, tak z něj hned uděláme diletanta.

Obchvat se opět odkládá!!! pavlicek 07.08.2009 07:32
Chceme blokádu pojmout jako veselý happening. Už nám přislíbilúčast kamarád na dvoumetrových chůdách... To ale neznamená, že si sám nemůžete zorganizovat i jiný termín a pojmout ho jako smutnou akci. I to by bylo origo.

Obchvat se opět odkládá!!! shot 06.08.2009 18:54
Skutečně se připravují některé projekty ke spuštění. Ale díky tomu, že chrudimský obchvat je žalostně připraven, asi se mezi obnovené stavby nedostane. Proto musíme zřejmě více křičet. K probuzení zástupců města, kraje a úředníků MD. Jinak to zřemě nepůjde.

patrioti shot 06.08.2009 18:50
Inu, to víš. Na takovýchto přednáškách se nepodává párek a pivo, jako na předvolebních mýtincích. Takže tě plně chápu. Pro tebe nic zajímavého.

Obchvat se opět odkládá!!! shot 06.08.2009 18:48
Jistě. Kolik bereš na hodinu, nebo vystupuješ zdarma jako zde?

Obchvat se opět odkládá!!! Agarwal 06.08.2009 13:05
Klaunské vystoupení? Jak to tady čtu, tak to si hravě zařídíte sami Ok?

patrioti J. Káles 06.08.2009 10:34
Účastnil jsem se pouze první části přednášky o kostelu sv. Josefa. Pan Pavlík nemá v Chrudimi konkurenci, jeho přednášky jsou vždy poutavé. J.K. ml.

patrioti pavlicek 06.08.2009 08:16
Milý občane Chrudimě, hodně rádi si necháme poradit. O historii kláštera krásně mluvil pan Tomáš Pavlík. Je někdo lepší? O investici promluvil ten, kdo ji má na starosti - místostarosta Řezníček. Je někdo povolanější? Akci rekonstrukce kostela pro tento bohalibý účel všichni berou jak nekonfliktní, pro město velmi vhodnou a přínosnou. Snad jenom nápad postavit restauraci v místech, kde byli pohřbení mniši a vybudován Boží hrob, je proti regulím a zvyklostem o použití církevní stavby. Ale tento nápad se jistě neuskuteční, v projektu se o využití opraveného sklepení nemluví.

Cyklostezka MV 06.08.2009 07:32
A taky hezká věta - " Cyklisté... budou mít cestu o něco bezpečnější" ..

Cyklostezka Kwajdan 05.08.2009 16:19
V dnešní pardubické sedmičce je fotografie cyklostezky směrem na perdubice,a v popředí je pomník s křížkem.Vzhledem k hloupému řešení křižování cyklostezky se silnicí l třídy tam bude v budoucnu křížků a pomníčků asi více.

patrioti občan chrudimě 05.08.2009 16:03
Je pěkné, že Patrioti udělali přednášku o akcích jako je Muzeu barokních soch, ale to si nemohli pozvat někoho, kdo by k tomu měl co říci zajímavého - historicky či umělecky (né jen plkat). Byl to ztracený čas a důkaz negativisticky pojaté kampaně Patriotů proti všemu, co se ve městě děje. Škoda.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244  243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.