Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 KocmanP 12.11.2009 20:18
Stavební pozemky ve městě: 1. ul. Slovenského nár. povstání (mezi nemocnicí a Kauflandem) 2. Píšťovy 3. Skřivánek 4. Za gymplem 5. Rozhledna 6. Elitka :) 7. VCES 8. Sladovny 9. Moravova zahrada 10. V prdeli 11. Náměstí - vedle fary Cca 500 bytů. Všechny napojené na stávající infrastrukturu, po dokončení západního okruhu města, pohodleně dostupné a nezatěžující město. Stačí?
Reagovat na tento příspěvek

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 zvedavec 12.11.2009 11:56
Co navrhujete stavět, resp. kde? Logické další zahušťovaní města za účelem nové bytové výstavby (ca rok zpátky Rozhledna, od léta diskuse o prostoru za náměstím) provází až "vášnivé" protesty. Tím se však kruh uzavírá, urychlení odblokování dopravy ve městě by paradoxně přinesl chybějící trh s realitami. Bydleni není stále pro naprostou většinu tržní komoditou. Chybí při rozhodování o jeho volbě parametry: jako podle školy dětí (bezpečná dostupnost pěšky), u starší generace hl. jeho velikost dle akt. životní potřeby a fin. možností. Situace zatím nápadně připomíná slavné "zalehnutí na matrace". Kritizované satelitní čtvrti jsou cestou nejmenšího odporu, nejsou pozemky a navíc reklama hyp. bank je mocná, "každý přece touží bydlet ve svém". Určujícím faktorem je však cena, tím o bydlení v centru s vámi zmiňovanou infrastrukturou není zájem.

Stuna Mil. 12.11.2009 10:57

Stuna tyrrelll 12.11.2009 10:56
Ze životopisu: Osobní údaje Jméno a příjmení: Jiří Stuna Datum narození: květen 1976 Stav: ženatý, 2 děti Adresa: 537 05 Chrudim Tel.: 731 557 489 E-mail: jiri.stuna@skutec.cz Vzdělání 12.září 2008- imatrikulace Vysoká škola obchodu a sportu Collegium Glacense Nowa Ruda, katedra řízení, bakalářské studium v oboru Řízení sociálních pracovišť Z idnes: Zřizovatelé soukromých vysokých škol našli několik metod, jak za peníze nabízet studium lidem, kteří chtějí mít diplom, ale neradi by tomu obětovali mnoho času či námahy. Pobočka zahraniční univerzity v ČR nebo občasná docházka do konzultačního střediska na malém městě je způsob, jak uniknout kontrole akreditační komise. Modelovým příkladem je Vysoká škola obchodu a sportu, na kterou se jezdí do městečka Sezemice u Pardubic. Brněnská firma IMPS ji zřídila jako pobočku vysoké školy z polské Nové Rudy. A populární je třeba mezi pardubickými politiky. Kdo by v Sezemicích hledal budovu vysoké školy s knihovnou či dalším zázemím, neuspěl by. "Studenti se učili podle toho, kolik jich bylo – někdy na zdejší základní škole, když jich bylo víc, tak v radniční hale," popsal Milan Bažant z firmy IMPS.

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 alena.nemcova 12.11.2009 09:46
Pane Víšku, ano příspívám k tomu každý den, cestují do práce vzdálené 15km a používání autobusů do našich končin je prakticky nevyužitelné aspoň pro nás podnikající osoby. hybridní vozem zatím nejezdím ale aspon moje auto splnuje skupinu EURO 4 . Problém města je tranzit, který tvoří víc než polovinu provozu. A ke zmiňovanému stěžování si na provoz, mě ani tak nevadí to cukání v kolonách, občas jo když spěchám ale spíš mě štve, že město není pak pro lidi ale pro auta, ten smrad venku od aut, nebezpečí na přechodech pro chodce atd.. nechápu, že naše město získalo titul zdravé město, to asi ti co nás ocenili v Chrudimi nikdy nebyli anebo nás navštívili jen v neděli.

Spalovna v Rybitvi tyrrelll 12.11.2009 09:25
Úryvek z "Oznámení záměru" přestavět bývalou spalovnu v areálu Synthesie: Stávající spalovna průmyslových odpadů jako součást biologické čistírny odpadních vod byla uvedena do provozu v roce 1995. Spalovna ukončila činnost počátkem roku 2004. Jak ukazuje analýza provozu závodu a jeho odstávek dle registrace společnosti Synthesia, a.s., je zcela jasné, že provozuschopnost závodu byla nedostačující. Četné odstávky měly rovněž negativní vliv na životnost zařízení na jedné straně a na vlastní spalovací proces na straně druhé. V průměru byla provozuschopnost (definovaná jako závod v provozu) v letech 1996 až 2000 podstatně nižší než 50%, v některých případech dokonce pod 30%. Podle analýzy příčin odstávek zařízení bylo 30% odstávek způsobeno problémy s kotlem, dalších 30% problémy v oblasti ohniště a dohořívací komory, přibližně 20% problémy s elektrofiltrem a zbytek jinými důvody. Kdo zaručí, že nebudou s novou spalovnou podobné problémy?

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 alena.nemcova 12.11.2009 09:23
Milý kocourku, právě proto, že namají na auta mladší 10 let a jezdí starýma nevyhovujícíma autama a životní prostředí zatěžují enormě, když nemají tak at využívají MHD a meziměstské autobusy (kéž by byly v Chr. a všude jinde už jen hybridní autobusy). Ale to je vše o legislativě a moci chtít něco změnit, stejně tak by mělo být podnikání v autobus. přepravě upraveno na používání hybridních at.busů. Nemyslím si, že by to byla utopie ale pro některé z vás asi ano.

Spalovna v Rybitvi tyrrelll 12.11.2009 09:19
Tak bývalé a nejspíš i současné vedení kraje je pro výstavbu viz. výňatek z "Oznámení záměru" přestavby bývalé spalovny v areálu Synthesie: Záměr „Modernizace spalovny průmyslových odpadů, provozovna Pardubice“ je v souladu se schváleným Plánem odpadového hospodářství Pardubického kraje. Kdežto Pardubický magistrát vedený p. Demlem je proti, viz. úryvek z e-mailu, který jsem obdržel: Náš pan primátor Deml s dalšími zástupci i právníky bojovali nahlas za životní prostředí našeho města čímž i za nás jako lvi....

Spalovna v Rybitvi tyrrelll 12.11.2009 09:17
Tak bývalé a nejspíš i současné vedení kraje je pro výstavbu- výňatek z "Oznámení záměru" přestavby bývalé spalovny v areálu Synthesie: Záměr „Modernizace spalovny průmyslových odpadů, provozovna Pardubice“ je v souladu se schváleným Plánem odpadového hospodářství Pardubického kraje. Kdežto Pardubický magistrát vedený p. Demlem je proti, viz úryvek z e-mailu, který jsem obdržel: Náš pan primátor Deml s dalšími zástupci i právníky bojovali nahlas za životní prostředí našeho města čímž i za nás jako lvi....

Spalovna v Rybitvi tyrrelll 12.11.2009 08:39
Ahoj všem přátelům. PROSÍM, PŘEČTÉTE SI VŠE POZORNĚ než se rozhodnete smazat... je to důležité sdělení. Omluvte mne, že vás hltím mejlíky s touto tématikou. Neposílám teď hloupé přílohy, ale faktický záznam dění.... dění, které ohrožuje nás všechny. Na jednání "STOP SPALOVNĚ" v ABC klubu na Olšinkách jsem 10.11.2009 skutečně byla osobně a viděla atmosféru kolem spuštění spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. Je nás fakticky hodně, kterým není osud nás i našich dětí či vnoučat lhostejný! Byla tam spousta známých osobností (Lejhancovi apod.).Věřte mi, že to nejen uvnitř klubu vřelo, ale kvantum lidí se těsnalo v předsálí i venku před klubem, protože se tam všichni nevešli. Náš pan primátor Deml s dalšími zástupci i právníky bojovali nahlas za životní prostředí našeho města čímž i za nás jako lvi a dá se říci, že zástupkyni ministerstva životního prostředí naprosto odrovnali jasnými argumenty. Napadli skutečnost, že Ministerstvo životního prostředí nebylo připraveno na reakci pardubáků (jednají tam od stolu o nás bez nás....), nezajistilo vhodné (větší) prostory k jednání a navíc nezvolilo ani vhodný čas k účasti pro všechny naše obyvatele. Když zástupkyně ministerstva pravila, že se domnívá, že čas byl zvolený správně a hlavně s ohledem na jejich nejzašší možný časový termín pro schůzku, sál běsnil... Je vidět, že holt mají "padla" v 15:30 a přes to zřejmě vlak nejede! Jenomže spousta obyvatel chodí do práce nejen do 15:30, takže ne každý se zúčastnit mohl! Nakonec bylo dosaženo odložení akce z důvodu nevyhovujících prostor i času a bude zvolen jiný čas i den, kdy se bude jednání znovu konat. Pan primátor Deml nás všechny opravdu žádá, abychom se v maximálním možném počtu této další akce zúčastnili a přišli podpořit "zákaz spuštění spalovny" na zimní stadión (ČEZ ARÉNA), kde bude prostor pro pardubáky dostatečný. Jestliže tento návrh na prostor dal, věří v náš zájem o prostředí, ve kterém žijeme a ne v naší lhostejnost! Přijedou nás podpořit i zástupci (a spoluobčané) z Chrudimi, HK a další.... Lidi, přeci nedopustíme, aby nás tady odrovnávali kvůli tzv.vyšším zájmům a my jsme umírali dříve než je zdrávo nebo viděli umírat naše potomky! Však jsme na tom s životním prostředím pomalu nejhůře v republice! To se přeci ví, ale přesto se "nahoře" domnívají, že budeme "hodní" a necháme si s.... na hlavu jedy! Copak jim nestačí Paramo, Synthesia, kalamitní situace v dopravě (smog i zatížení) atd.? My přeci nechceme "kapat" jako krysy kvůli nenasycenosti vlády a jejich zástupců... Ať si takové spalovny staví v Rakousku (to však nehrozí...)! Už jsem měla tu čest slyšet názory některých lidí " stejně s tím nic nezmůžeme.... , kdyby mi někdo nabídl nějaký ten milión, tak také budu pro!" Ano, bohužel, i takoví jsou mezi námi... ale já osobně věřím, že je to menšina, protože všichni máme děti a chceme, aby směli žít v čistém prostředí. Nepřejeme jim nic špatného a už vůbec ne smrtelné nemoci. Je snad málo rakoviny ledvin, plic, štítné žlázy, ženských či mužských orgánů, laukemie? Proč ji na pardubicku má být nejvíce? Kdo jiný se má ozvat než my? Nás se to prostě týká!!! Pod textem najdete adresy, kam posílat svůj nesouhlas i vyjádření ke spuštění vypouštění arzénu a podobných jedů na naše hlavy. Napište jim, najděte si tu chvilku. A pak vás sama za sebe ještě žádám, prosím, sledujte na internetových stránkách termín, kdy se bude nové jednání konat a ještě jednu prosbu mám.,.. ...přijďte tam a bojujme společně! Není nás málo a máme sílu zažehnat nebezpečí, které nám hrozí! Prosím, nebuďte hlavně lhostejní!!!! Opravdu se dá něco dělat..... nesmíme jen přihlížet u televizí a reptat doma, kde nás nikdo neuslyší! Přijďte vyjádřit svůj názor a zařvat si proti hlouposti + bezohlednosti! Transparenty, cedule jsou vítány. Ať je vidět, že pardubákům není všechno jedno! Pošlete informace svým přátelům a známým, ať ČEZ Aréna prožije naši volbu! http://www.stop-spalovne.cz/ mailto:info@stop-spalovne.cz Nesouhlas se spalovnou můžete zaslat na ministerstvo životního prostředí. Pokud se nechcete smířit se spalovnou nebezpečného odpadu v Rybitví, zašlete své názory k posudku na Ministerstvo životního prostředí České republiky. Své názory zasílejte poštou na adresu: Ministerstvo životního prostředí, Vršovická 65, 100 00 Praha 10 - Vršovice, odbor posuzování vlivů na životní prostředí. Nebo elektronicky na Ing. Jaroslavu Honovou (Jaroslava.Honova@mzp.cz), Evu Lerstovou (Eva.Lerstova@mzp.cz) a Evu Smolíkovou (Eva.Smolikova@mzp.cz). Informace ze systému EIA ke spalovně v Rybitví http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_cr&id=MZP186.

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 ANO 11.11.2009 22:09
Když oni se nám všichni ti obyvatelé do centra ne a ne vejít. Hmmm

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 KocmanP 11.11.2009 20:59
No a to je právě ten důvod, proč se nemají stavět satelitní čtvrti. Jsou to přesně nablblý části města, ve kterých se nevyplatí dělat infrastruktura a všichni odtud jezdí autem do centra pro obálku od Neckermanna :)

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 Lebduška Josef 11.11.2009 20:03
Pane Víšku, bydlím v Markovicích. Přijde-li mi nějaký doporučený dopis, nebo balíček a pod., musím do města na poštu. Ačkoliv bydlím v Markovicích patřím pod poštu na náměstí a tudíž musím tam. Autem. HMD je to na půl dne a pěšky totéž. Obdobné je to s nákupy, kulturou a jinými aktivitami. Jiné řešení pro mne není a asi ani nebude. A podobné je to s dalšími obyvateli okrajových částí Chrudimi. Není to lenosti, je to o nutnosti.

Lisabonská smlouva Lebduška Josef 11.11.2009 19:28
Co tím autor chtěl říci a jaký to má vztah k Lisabonské smlouvě?

Stuna Tedd 11.11.2009 18:00

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 kocourek 11.11.2009 17:52
Autem?To je jednoznačně nejnebezpečnější doprava.Když už jste u ty statistiky tak letecky je to bezpečnější než třeba autem i přes ty letecké neštěstí.

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 kocourek 11.11.2009 17:45
Alenko,Alenko. Jsi jak v říši divů.Když si to řekne každý tak se pak nedivím,že je takový provoz.Kde mají lidi vzít peníze na nová auta?Práve ty,kteří mají stará auta je mají proto,že většinou na nová nemají.

Stuna Hanz Rozhledna 11.11.2009 14:40
Jirku znám řadu let. Dělal v Chrudimi preventistu a byl dost aktivní myslím, že pro chrudimáky neudělal zrovna málo. Je s ním sranda, ale je hodnej až je blbej. A že dělá měšťáka? No a co někdo to dělat musí.

Stuna Bleer Tonny 11.11.2009 13:20
Tak jsem v našem "deníku" zase četl podivný blog: http://chrudimsky.denik.cz/nazory_region/jiri-stuna-chybi-mi-pry-plato-vajec20091110.html Nějaký měšťák ze Skutče? Co je nám do něj?

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 pavlicek 11.11.2009 08:53
Asi největší důvodem stavu dopravy je fakt, že Chrudim je křižovatkou ze 4 zatížených směrů. Proto je dnes situace více než kritická, neboť aut stále přibývá. Navíc brambory nejdou do Chrudimi z Tuněchod, ale z Portugalska do Prahy, odtud do Brna, pak do Hradce a odtud..., a tak dále. To vše díky řetězcům, do kterých se zaváží zboží zdaleka, i když se vyrábí blízko. Ale to jsem odbočil. To, že doprava v Chrudimi při sebemenším problému kolabuje, to by si měli uvědomit zejména politici, a pokud jde některému z nich (?) o lidi a jejich zdraví, tak dají chrudimskému obchvatu jasnou prioritu před stavbami, které z hlediska zdraví lidí tak důležité nejsou. A to byl také účel oněch několikaminutových blokád dopravy. Aby se o věci mluvilo a aby si ti nahoře palčivost problému uvědomili. A ti kteří křičeli, že blokáda je jen pruzení lidí? co je to 15 minut proti dnešním kolonám díky uzávěrce u nemocnice?? A jak píše pan Víšek - něco na tom je. Lidi se spoléhají na vrchnost, ale obávám se, že ta je ještě línější než průměrný vzorek obyvatelstva.

Tragedie v Cejrove 10.11.2009 kodlcr 11.11.2009 08:13

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 kodlcr 11.11.2009 08:11
Nove video kruhac u nemocnice - doplneno dnes rano ... http://www.youtube.com/watch?v=wuuJgBAgJzE

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 ANO 10.11.2009 14:29
Á, pán je pedant! HAHAHA! Máte to naprosto přesně. Ok?

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 ANO 10.11.2009 14:28
Jak jsme se shodli v názoru na Širokou a situaci v centru, tak tady se naše názory liší. Ani ne tak na to, co jste (značně expresivně) napsal o občanech Chrudimě - to je vlastně pravda, na druhou stranu - nejde jen o Chrudim, hádám, že obyvatelé Pardubic, HK, Svitav, Havlíčkova Brodu,.... na tom budou obdobně. V čem se ale neshodneme je to, že 50% aut jede zbytečně. Projděte (nebo projeďte na kole) se kolem té kolony a zjistíte, že téměř polovinu tvoří kamiony, které Chrudimí jen projíždí, dále různé dodávky a náklaďáky, osobních aut je menšina. Problém není v tom, že obyvatelé Chrudimi jsou líní, ale v tom, že přes město projíždí obrovské množství tranzitní dopravy, která městu nic nepřináší, ale není ji kudy odklonit. Samozřejmě všichni víme, jak to vyřešit, ale stejně tak víme, že to řešení hned tak nebude. Tenhle měsíc je lepší v Chrudimi vůbec nebýt, ten výčet uzavírek, které nás čekají, je hodně smutné počtení. Mimochodem - ta doba, kdy v Transportě dělalo 4500 lidí, kteří začínali v jeden čas, stejně tak jako vyučování všech žáků na školách v Chrudimi a tak je stačilo všechny naložit do "kloubáků" a odvézt do práce nebo do školy jsou dávno pryč.

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 Jan Víšek 10.11.2009 10:08
Stěžujete si na smog a sama k němu přispíváte tím, že jezdíte autem. Pokud by lidé jezdili auty pouze v případě přepravy nákladu nebo do míst, kde se nelze dostat veřejnou dopravou, potom by ubylo smogu, zácp a dalších problémů, které s sebou automobilismus přináší. Mám dvě malé děti a ani ve snu mě nenapadlo, že bych je měl vozit autem do školy. Chodí přes kus města pěšky. V případě, že je skutečně mizerné počasí, tak jedou MHD. Takže každý by měl začít u sebe a teprve potom si stěžovat na to, jaká je dopravní situace v Chrudimi.

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 alena.nemcova 10.11.2009 09:23
přijde Vám pane Víšku zdravé chodit v ulicích plné smogu??? mě tedy ne, stačí mi když jedu přes město autem a hned uzavírám ventilaci natož abych v tom korzovala. Začala bych jinde, auta stará deseti let bych natolik zdanila, že se lidem nevyplatí kupovat. A dokud tady nebude obchvat, tak to město musí vydržet protože se s tím nedá nic dělat a možná zpoplatnit průjezd městem aspoň pro kamiony po dobu absence obchvatu ale to by zase zdražilo ty jogurty a další zboží, no a to by náš občan nepřežil.

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 ador 10.11.2009 08:55
Pane Víšku, vadí Vám opravdu hodně, že rodiče se snaží děti do školy a ze školy dopravit tím nejbezpečnějším způsobem, jakým to dovedou?

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 ador 10.11.2009 08:53
psal, že většina, takže u jeho čtyřčlenné rodiny jsou to 3 prasata ze 4 členů.

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 tohos 10.11.2009 08:20
Statisticky receno, pokud mate napr. 4-clenou rodinu, tak tam taky mate 2 liny prasata.

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 MV 10.11.2009 07:52
Spíš by mně zajímalo kolik aut v koloně je tranzit co musí projet přes Chrudim... A kdo jste pane Víšek, že si dovolujete titulovat několik tisíc lidí názvem - líné prase..

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 Jan Víšek 10.11.2009 07:46
Ono je to těžké z těmi zácpami. Dle mého odhadu minimálně 50% aut jede zbytečně. Vždyť Chrudim není zase tak velké město, aby se ho nedalo přejít pěšky. Jenomže většina Chrudimáků jsou líná prasata, která nedokážou udělat krok pěšky. Takže potom to vypadá tak, jak to vypadá. Dětičky se vozí do škol a ze škol místo toho, aby děti chodily pěšky a učily se tak zdravému pohybu. Před takovými dvaceti lety měla Chrudim ještě více obyvatel, než dnes a zácpy nebyly. To proto, že lidi nebyli líní chodit pěšky. Takže pokud si někdo stěžuje, tak ať začne u sebe.

DOPRAVNI SITUACE CHRUDIM 091109 kodlcr 10.11.2009 05:44

Lisabonská smlouva shot 09.11.2009 12:49
Snapper: Jenže já do politiky nemířím, protože si na práci radnice nestěžuju. Volím lidi, o kterých si myslím, že to v rámci možností dělají jakž takž dobře. Není tady všechno ideální, ale různé výzvy k defenestracím a blokádám radnice považuju skutečně za hojení si bebíček lídí, kteří mají spíš potíže sami se sebou. Mimochodem pan PP je myslím už tak v pátem spolku, když se v předchozích čtyřech vždycky pohádal- a v komunálních volbách nejmíň dvakrát neuspěl. Pana Lebdušku zas pro změnu nevzali do ODS. Pánové, pro mě asi nejste verozvěsti lepších zítřků. A pokud vás rozrušuje můj slovník, vemte si prášek. Lebduška: Ano nevzali. A celou chrudimskou organizaci rozpustili a znovu založili, dokonce ODS kvůli tomu vyložila jinak stanovy. Jen aby se mezi "elitu" nedostlali ti nepraví a aby se zbavili se těch co chtěli slušné ODS. Proč? Snapper: Protže jste byl komouš, pane Lebduško, Úsměv Lebduška: Ano, byl jsem u komoušů a nijak to na rozdíl od jiných neskrývám. Nikomu jsem nijak neublížil, nikoho neudal. Jinak si každý tehdy mohl vybrat, být u komoušů a moci vykonávat to k čemu studoval a nebo jít dělat něco jiného, k čemu ta studia nepotřeboval. I mezi komouši byli slušní lidé. Znám lidi, kteří u komoušu byli, jsou to slušní lidé a je možno si jich vážit, a znám i člověka, který se ke komoušům hlásil málem každý půlrok a komouši ho nechtěli. Dnes je to význačný člen chrudimské ODS. Takže zcela jistě to není o tom kde kdo byl. MIREK: Teda soudruhu Lebduško to je vrchol.Slušný člověk a u komoušů?Slušný podle Vás.To je přestě to,čím se vy soudruzi oháníte.Nikomu jsem nic neudělal.Už jenom členství v této straně je jasný zločin proti lidskosti. Asi máme na slušnost každý jiný názor.On kažný někdy něco studoval a studuje.A takový lidé kteří šli ke komoušum pro vlastní prospěch?To je prostě odpad společnosti. Hezký den. Mirek Lebduška: Předpokládím, že jste byl v Pionýru, v SSM, chodil na oslavy 1. Máje, v zaměstnání byl členem ROH, případně jste alespoň chodil na jiné akce organizované těmito organizacemi - např, taneční zábavy a diskotéky. Pak jste na tom stejně jako já. Případně jste se narodil později, pak v obdobné situaci byli Vaši rodiče a pokud nebyli v profesi popelář či podobné, pak nutně byli v alespoň v ROH. To znamená, že nejsou slušní lidé? A neargumentujte, že ROH bylo něco jiného. Nebylo. Jinak v životě nic není naprosto bílé, nebo černé. Jenom malý příklad. Můj bratranec se svou ženou emigrovali v r. 69. Když za nimi měla vycestovat jejich tříletá dcerka, dostal krajský náčelník StB na stůl k rozhodnutí, zda jí vycestování povolí či nikoliv. Vzal si mimořádnou dovolenou, aby nemusel rozhodnout a rodina byla pohromadě. Byl to slušný člověk? Pro mne ano. Ale domnívám se, že téma chrudimské náměstí je o něčem jiném. Proto pokuď chcete diskutovat na téma účast v KSČ, pak prosím založte jiný příspěvek. Agarwal: Tak KSČ byla na rozdíl od vyjmenovaných organizací zločinecká organizace. Právě že nic není černobílé, proto vidím rozdíl mezi tím kdo z pohodlnosti vstoupil do ROH a kdo do KSČ, která fyzicky likvidovala lidi. ROH byl samozřejmě jeden z nástrojů KSČ, ale historikové v tom vidí rozdíl opravdu velký. Doporučuji knihu Strach ze svobody od Ericha Fromma. To samé co vy totiž po druhé světové válce tvrdili členové NSDAP: "Byla taková doba". Tím nechci tvrdit, že každý kdo byl v KSČ byl zločinec nebo morální odpad. Pohnutky byly opravdu různé. Lidé se také vyvíjí a podle skutku v minulosti se nedá usuzovat na morální integritu člověka v současnosti. A už vůbec nechci hodnotit vás, protože vás neznám. Jenom se ohrazuji proti tvrzení, že být v KSČ bylo vlastně v pořádku, protože v tu dobu byl každý nějak zapojen do systému a jinak to nešlo. Lebduška: Ano, KSČ byla zločinecká organizace. Vy vidíte rozdíl mezi tím kdo z pohodlnosti vstoupil do ROH a kdo do KSČ. Podle mne v tom až tak velký rozdíl nebyl. Ono to ani nebylo o pohodlnosti, ono to bylo o něčem jiném. Bylo to o možnosti pracovního uplatnění, o možnosti studia dětí, o možnosti postavit si družstevní byt a podobně. Bylo to totiž i tak trochu o existenci. Ke všemu se vyžadoval posudek a to jak pracovního kolektivu, tak KSČ. Odmítnout vstup do KSČ znamenalo jít pracovat k popelářům, do dolů, ztratit šanci získat bydlení, zkazit život dětem. Proto se to neodmítalo, proto se chodilo na 1. Máje a na akce Z, proto se podepisovala různá prohlášení a petice. Ti co nebyli v KSČ byli, až na vyjímky, alespoň v ROH, téměř všichni posílali děti do Pionýra a chtěl-li někdo na střední školu, tak o tom rozhodovalo hlavně to, zda byl v Pionýru, ČSM, později v SSM. Končil jsem základní školu v r. 1966. Pro ty, co tu dobu nepamatují, o tom zda po základní škole můžete jít na střední či nikoliv nerozhodoval prospěch, ale výše uvedené atributy. Mohl jste mít samé jedničky, ovšem jakýsi "výbor" vás nedoporučil a prostě jste přihlášku do ruky nedostal. A bez přihlášky jste nemohl udělat přijímačky a ... Zkrátka již při nástupu do 1. třídy bylo rozhodnuto. Podle angažovanosti rodičů, podle třídního původu, podle posudku uličního výboru. Ano v 80 letech to již bylo jiné, zejména po nástupu Gorbačova. Proto tvrdím, že členy KSČ byli i slušní lidé. Nikoho neudali, nikoho nepoškodili, nikomu nedali špatný posudek. Jen měli tu smůlu, že se narodili v zemi, kde to bez "řidičáku" nešlo. V zemi, kde k volbám chodilo 99% obyvatel a všichni volili KSČ. Mezi nimi jste možná byl i Vy a nebo Vaši rodiče. A proto každého člověka suďte prosím, pouze dle jeho činů. shot: .......Bylo to o možnosti pracovního uplatnění, o možnosti studia dětí, o možnosti postavit si družstevní byt a podobně. Bylo to totiž i tak trochu o existenci...... Tak doufám, že svoje děti vychovám lépe a nebudou vstupovat do žádné strany jen kvůli tomu aby si postavily byt nebo se dostaly na lepší školu. Zvlášť ne pokud se bude jednat o stranu totalitní. To by se z nich jinak mohl stát poslanec Libý naše slunko jasné. MIREK: Pane-Soudruhu Lebduško.Já jsem nikdy nepodepsal přihlášku a nikdy jsem nepracoval u popelářů.Ale nevím co máte proti popelářům.Ale všichni komunisti včetně kandidátů jsou prospěchářská pakáž.Jak můžete mluvit o komunistech že to jsou slušní lidé?To dokážou říkat-psát jenom soudruzi a jejich přitakavači-voliči. A na 1.Máje jsem taky nechodil a ještě jsem neplatil tak zvanou SOLIDARITU.To bylo pane zákazů a vyhrůžek. Ale neměli jste žádnou šanci.Bohužel nás bylo jen pár. Přeji hezký den. Lebduška Josef: Pane Mirku, neznám Váš věk, Vaše vzdělání, neznám ani Vaši profesi. Jenom vám opakuji, když jsem v r. 1966 končil základní školu, mohl jsem si vybrat. Na horníka, nebo do zemědělství. Vyučil jsem se kovářem, přišel rok 1968 a já mohl podat přihlášku na střední školu. Tu jsem dokončil a nastala doba normalizace. V r. 1973 byla zrušena organizace TIS, obdoba dnešních zelených, jejíž jsem byl členem a začal jsem mít z toho důvodu trochu problémy. Mezi tím jsem začal dálkově studovat vysokou školu. Tak jsem si mohl vybrat, vzdělání a uplatnění, nebo jít do „dolů“. Můj otec si v 50 letech vybral doly, a skutečně fáral, takže na rozdíl od Vás vím, o čem mluvím. Já jsem si doly nevybral. A věřte mi, za svůj život jsem poznal hodně lidí, někteří byli u komunistů a byli to slušní lidé, někteří u nich nebyli a ostatní udávali. Já jsem nikoho neudal a nyní k tomu mám i lustrační osvědčení toto potvrzující. Nevím, kolika lidem jste Vy pomohl utéci na západ, kolik jste po Chrudimi roznesl letáků třebas Dětí Země, já jsem byl kvůli tomu vyslýchán STB (a vím, kdo mi výslech zajistil), za to vše v té době byl kriminál. Moje žena nesměla v období kolem 21. srpna do práce, měla nucenou dovolenou. Už vidím, jak se ozývají různí nickové. Já to vše mohu dokázat. A pro zastánce morálky a čistoty a si dovolím připomenout ono biblické: kdo jsi bez viny, hoď první kamenem. Do ODS jsem se hlásil jen jednou, nejprve jsem byl přijat a následně mé členství bylo odmítnuto. Takže nevadilo ani tak mé členství v KSČ, spíše mé kritické vystupování na jednání zastupitelstva. Ano jsem to já na kandidátce SSO, líbí se mi program této strany a jsou v ní lidé, kteří dle mého názoru, jsou schopni vést tuto zemi lépe, než dosavadní politici. Nestydím se, nemám za co. Především mám čité svědomí. A pokud někdo chce tvrdit něco jiného, pak ať to dokáže, nemá totiž co. pavlicek: Vážený pane Lebduško. Oni ti lidé, co se pořád o Vás otírají, svá slova nesměřují k Vám, ale k ostatním. A jsou rádi za každou vaši odpověď, za každou snahu o vysvětlení postoje..., neboť jim zároveň dáváte možnost znovu si nenávistně plivnout. Nechte je na pokoji, ať se ráchají ve své zlosti. Ono jim musí být dost špatně, třeba si těmi výlevy uleví. pp Krmelec: Popravdě řečeno, jedinou zlost ve mě vzbuzuje, když se pár politických turistů a exbolševiků tady neustále dokola zašťituje blahem, morálkou a roní krokodýlí slzy o svém neposkvrněném, leč těžkém životě. A potom, místo aby šli za obchvat demonstrovat před ministerstvo dopravy, nás otravují a omezují svýma blokádama, což jsou jen a jen jejich předvolební akce. Tak to skutečně může pocuchat mou nervovou Úsměv

Co rikate na Sirokou ulici? pavlicek 08.11.2009 20:52
Parkování? Je to bída, když pěší zóna ve Štěpánkově slouží jako parkoviště. Nevím, jestli je nebo není to v souladu s předpisem, ale pěší zóna a parkoviště - to jsou pojmy, které mi k sobě moc nesedí. A pokud se to nesmí, co dělá naše MP? Kolik místa by bylo na parkovišti na náměstí, kdyby tam celodenně neparkovali zaměstnanci blízkých institucí? Stejně tak se mi nelíbí přeplněné parkoviště při městském úřadu na Pardubické. Kolik aut tam parkují úředníci, přesto že klienti nemají kde? pp

Co rikate na Sirokou ulici? pavlicek 08.11.2009 20:34
Jak tak čtu všechny ty příspěvky o Široké, tak mne opět napadá myšlenka (není moje, slyšel jsem ji z úst Gandyho Hájka, který minulý týden odešel!) o návratu k historii, resp. do doby, kdy se doprava dostala jen na náměstí, ev. kousek za něj. Tehdy bylo náměstí tržištěm, centrem obchodu. Dnes se obchod odstěhoval za město (spočítal vůbec někdo ty desítky úrodných hektarů, které obsadilo oněch několik hypermarketů?). Jestliže většinovým přáním by bylo zrušit tranzit přes centrum, jetliže si myslíme, že by bylo dobré, aby na náměstí jezdili jen ti, kteří tam něco potřebují, tak asi není jiné cesty. pp.

100 CHRUDIMSKE KOM. FILHARMONIE kodlcr 08.11.2009 11:23

Chrudimské náměstí Pepin 08.11.2009 09:32
Dobrý den, mluvíte o p. architektu Kopečném, který v Chrudimi proslul návrhem fitcentra na Palackého třídě ? To je opravdu odborník, protože se jedná o skvost Chrudimské architektury posledních let. Takže bude asi lepší, když bude dál hlasitě křičet, než kdyby se tady podle jeho návrhu mělko ještě něco stavět.

Co rikate na Sirokou ulici? ANO 07.11.2009 20:46
S tím souhlasím. Soukromě autem až na náměstí jezdím jednou do roka - pro vánoční stromeček. Ok? Hezký večer!

Co rikate na Sirokou ulici? visit.cz 07.11.2009 19:56
tak to je krásné.. noo já jsem tím chtěl jen naznačit, že by si měl každý z nás zamést nejdřív hlavně před svým vlastním prahem...a pokud, by to tak konečně někdy bylo..tak, by se tu žilo určitě ještě daleko více..radostněji, šťastněji a veseleji..hezký večerÚsměv

Co rikate na Sirokou ulici? ANO 07.11.2009 19:11
Není v tom rozpor. Já jezdím NA náměstí, neprojíždím přes něj. Mám tam nějaké pracovní povinnosti a občas tam zkrátka musím. Stejně tak musím občas například na náměstí v Pardubicích. To má oproti tomu zdejšímu tu výhodu, že přes něj nejezdí transit - tedy například ty Tatry s pískem (ty u nás opravdu náměstím projíždějí, možná jste to neviděl, ale to neznamená, že se to neděje). Občas je možné tam potkat i větší obludu, než je Tatra. Ok? Osobně bych tam raději nejezdil, ale znáte to - když musíš, tak musíš. V Pardubicích se mi líbí i ten režim vjezdu - parkování je na kraji náměstí a dál může jen zásobování a to maximálně na 20 minut. V Chrudimi jezdí do pěší zony auta jak se jim zlíbí, parkují tam libovolně dlouho a nikdo to neřeší - naopak, jsou tam dokonce vyhrazená místa pro parkování. To je v pěší zoně věc skutečně nezvyklá. Nevím, jak často se dostanete na náměstí (mám takový dojem, že nepříliš často) ale až tam budete - projděte si podloubí, stačí třeba od kašny k Myší díře - na tom úseku obejdete minimálně 10 aut, byť je tam pěší zona. Ale to nikdo neřeší, místo toho máme rekonstruovanou Širokou. Proč by ti vaši belgičtí turisté museli projíždět na Tyršovo náměstí přes náměstí Resselovo? Existuje přeci jiné alternativa, jak se na "Tyršák" dostat autobusem. A právě ta by měla být využívána - samotné schody v Široké to nezařídí. Pokud by to bylo na mém rozhodnutí, odstěhoval bych z náměstí také poštu - kvůli ní na náměstí jezdí často také ti, kteří tam jinak nemusejí. Případně alespoň rozdělit spádovost pošt jinak - na náměstí jezdí pro zásilky i ti, kteří to mají blíže na jinou poštu (např. na tu u Stadionu). Pokud si někdo myslí, že tohle jsou právě ti, kteří "oživují" centrum, pak je to omyl. Jezdí tam proto, že musí. Ne proto, že chtějí. V praxi je to tak, že obkrouží několikrát parkoviště na náměstí, vhodí pětikačku do automatu, dojdou na poštu pro balík, vystojí tam 20 minutovou frontu a pak to mají jen tak tak, aby stihli odjet v zaplacené půlhodině z parkoviště. A podobných záležitostí je mnohem víc. Nelze vyřešit vše, ale něco ano. A ani to se dnes neřeší. Místo toho se pokládají kostky (nic proti nic, lepší než asfaltka) a vydává se to za řešení dopravní situace v centru.

Co rikate na Sirokou ulici? visit.cz 07.11.2009 18:29
tak restauraci či obchod tam bohužel nevlastním..a určitě si také nepřeji, aby tam projížděly Tatry s pískem..čemuž nevěřím, že se děje, či někdy v minulosti i dělo..jak se tady snažíte naznačit..ale proč, proboha by tam třeba na Tyršově náměstí nemohl zastavit a zaparkovat třeba autobus s 50ti belgickými turisty, kteří si prohlednou krásné - i když vymírající historické centrum - najedí se tam a něco utratí i v místních obchodech..a třeba se za rok zase k nám vrátí?? jo a jinak..je to samozřejmě Vaše věc..ale když už tady tak bojujete proti dopravě přes náměstí..a sám tu píše jak tam vesele autem jezdíte..není v tom tak trochu maličký rozpor??

Co rikate na Sirokou ulici? Jan Víšek 07.11.2009 16:45
A jak to dělají v jiných městech, kde jsou v centru pěší zóny? To jenom v Chrudimi si pouštíme přes historické centrum tranzitní dopravu, která tam nepatří. Vždyť cca 90% vozidel náměstím pouze projíždí. A teď, když byla Široká uzavřená, tak se ve městě žádný kolaps nekonal. To je pouze mýtus, že jsou podnikatelé závislí na tom, aby v centru jezdila auta. Pokud mají problémy s odbytem výrobků nebo služeb, tak na vině je pouze to, že město dalo souhlas k tomu, aby zde byla postavena předimenzovaná síť hyper a super marketů na okraji města. Tím se stalo to, že obchody z centrální části města zmizely. Jak to dělají obchodníci v jiných městech, kde je historické centrum města pro dopravu uzavřeno? Jeďte se podívat do Šumperka, do Jindřichova Hradce, do Kolína ... atd. Zde všude je vjezd do historického centra omezen. A obchodníci tam fungují a centrum je hezké a klidné. Jen radní v Chrudimi se drží scestné myšlenky, že historické centrum musí být zaplněno auty.

Co rikate na Sirokou ulici? ANO 07.11.2009 16:02
Vy jste nějaký místní provozovatel restaurace na náměstí, ne? Tyhle názory tu totiž prezentujete opakovaně. Pravda je taková, že kdykoliv jsem jel v době uzávěrky Široké na náměstí, měl jsem problém zaparkovat. Takže tak mrtvé centrum, jak se snažíte naznačit, zase není. Pravdou také je, že ta doprava, která tam nyní začne proudit, tam nepatří a je velmi nedůstojné nechat přes náměstí projíždět mj. dálkové autobusy či nákladní auta.

Co rikate na Sirokou ulici? visit.cz 07.11.2009 15:43
..to zcela určitě..ale ještě většího pocitu krásy a štěst - bez aut..musely mít všichni ti..kdo vlastní v centru Chrudimi sebemenší obchod, restauraci či bar...ti všichni se musely nad pustoprázdnou Širokou ulicí a náměstím přímo blahem rozplývat..HAHAHA!

Co rikate na Sirokou ulici? Jan Víšek 07.11.2009 15:02
Je to hnus, když se do Široké opět vrátí auta. Jak to bylo krásné, když byla Široká ulice uzavřena. Tak nějak bych si představoval centrum historického města. Bez hluku a bez smradu pomalu popojíždějících aut, která se kodrcají po nesmyslných schodech.

Co rikate na Sirokou ulici? kodlcr 07.11.2009 12:55

Chrudimské HYPERMARKETY - videa pepe 06.11.2009 18:05
A už si téměř nikdo nevzpomene, že pro povolení nové hyperkrabice bylo původně požadováno dostat pod zem horkovod, který krášlí břeh Chrudimky, inu prachy jsou prachy...

Obchvat se opět odkládá!!! divokej bill 06.11.2009 17:21
To je dost, že vás (je) to napadlo. Prudit nebohý chrudimáky blokádama není žádnej tlak na politiky a úředníky ministerstva, ale je to jenom pruzení. Na ministerstvu se tomu můžou leda smát u internetu a postavit si na další kafe. Jestli chcete dělat tlak, tak jeďte blokovat ministerstvo dopravy, krajskej úřad, radnici, nebo co já vím. Až se nebudou ouřadové moct dostat o půl pátý domů, tak pocejtěj tlak. Chození po přechodu je jen šaškárna, která má možná pomoct některým regionálním politikům k hlasům, ale rozhodně nepomůže k obchvatu

Pasťák v Chrudimi ANO 06.11.2009 17:07
Nebylo to myšleno tak útočně, jak to vyznělo, ale budiž. Dostal jsem z vás názor na "pasťák" v CR a o to mi šlo.

Chrudimské HYPERMARKETY - videa ANO 06.11.2009 17:06
Nezapomínejte, že dnes se spousta lidí rekreuje právě v Tescu. Ok?

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253  252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.