Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Zajímavá přednáška shot 01.03.2010 22:00
Pozornému čtenáři jistě neujde rozdíl: Citace z Agrawalova příspěvku:....Ono to ani nebylo o pohodlnosti, ono to bylo o necem jinem. Bylo to o moznosti pracovního uplatneni, o moznosti studia deti, o moznosti postavit si druzstevni byt a podobne. Bylo to totiz i tak trochu o existenci.... A jak bylo uvedeno v přispěvku p. Lebdušky:Ano, KSČ byla zločinecká organizace. Vy vidíte rozdíl mezi tím kdo z pohodlnosti vstoupil do ROH a kdo do KSČ. Podle mne v tom až tak velký rozdíl nebyl. Ono to ani nebylo o pohodlnosti, ono to bylo o něčem jiném. Bylo to o možnosti pracovního uplatnění, o možnosti studia dětí, o možnosti postavit si družstevní byt a podobně. Bylo to totiž i tak trochu o existenci. Ke všemu se vyžadoval posudek a to jak pracovního kolektivu, tak KSČ. Odmítnout vstup do KSČ znamenalo jít pracovat k popelářům, do dolů, ztratit šanci získat bydlení, zkazit život dětem. Proto se to neodmítalo, proto se chodilo na 1. Máje a na akce Z, proto se podepisovala různá prohlášení a petice..... Kdo překrucuje a lže je jasné.
Reagovat na tento příspěvek
 
Poděkování pejskařům aneb šílený stav chodníků Pavel Rich 01.03.2010 18:29
Maxime, vzpomeň na jeden vtip z pekla. Nebudu rozvádět pointu, ale představ si všude krásně teploučko, pokuřuje se a najednou přijde rozkaz - dokouřit a potopit se .... do sra..ček. Aby jsi tam také jednou neskončil !!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Poděkování pejskařům aneb šílený stav chodníků Pavel Rich 01.03.2010 18:21
Máš kliku,že tě ještě nikdo neodhodil. Ovšem nevíš, že se Ti to může klidně stát. Uklouzneš, upadneš, natlučeš si a naše milé zdravotnictví Tě přes to,že si necháš vrátit poplatek klidně odhodí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Poděkování pejskařům aneb šílený stav chodníků Pavel Rich 01.03.2010 18:14
To by bylo ideální, ale kdo to bude kontrolovat a dokazovat? Na kolech autíčka se psí hovínko jen trochu rozmázne.Jó, kdyby milý strážník šel pěšky, nebo třeba na kole, uklouz, upad, ústa si vymáchal v h....., možná,pak, bychom se mohli těšiti na nápravu. Ale teď ??? Nemyslím, že je nějaká šance naše nažehlené strážníky přesvědčit, že mají kromě buzerace za snad špatné parkování dělat pro město něco smysluplného.
Reagovat na tento příspěvek
 
HC Chrudim B - Světlá nad Sázavou - video kodlcr 01.03.2010 15:30
HC Chrudim B - Světlá nad Sázavou - video: http://www.youtube.com/watch?v=Rl1bj7uD6ek
Reagovat na tento příspěvek
 
Zajímavá přednáška Agarwal 01.03.2010 11:25
....Ono to ani nebylo o pohodlnosti, ono to bylo o necem jinem. Bylo to o moznosti pracovního uplatneni, o moznosti studia deti, o moznosti postavit si druzstevni byt a podobne. Bylo to totiz i tak trochu o existenci....
Reagovat na tento příspěvek
 
Zajímavá přednáška Lebduška Josef 01.03.2010 10:33
Opět nemáte pravdu, ostatně jako vždy, když o mně píšete. Najděte prosím ono mé prohlášení, kde bych např. řekl, že jsem byl u komoušů, abych si postavil dům (ten jsem si postavil až v r. 1999, nebo prohlášení o tom,aby mé děti šli na lepší školu. Dokažte to, jinak se jedná pouze a jen o naprostou lež a váš výmysl, případně překroucení jiného výroku.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zajímavá přednáška Agarwal 01.03.2010 08:07
Nevidim problem v tom, ze byl u komousu az po tricitce, ale v tom (jak tady sam napsal), ze tam byl kvuli tomu, aby si mohl postavit barak a jeho deti udelat lepsí skolu. Takove lidi bychom nemeli do politiky vubec poustet, protoze takovych prizivniku tam uz je plno. (O nejakem Churchillovskem srdci samozrejme nemuze byt ani rec).
Reagovat na tento příspěvek
 
Poděkování pejskařům aneb šílený stav chodníků hejhulka 01.03.2010 07:16
Tak s tím já teda nesouhlasím.Tím páníčka nenaučíš sebrat hovínko,ale právě naopak si bude říkat,že to za něj někdo uklidí.Ať je začnou pokutovat.V Anglii hrozí za to pokuta 1000 liber a to myslím si lidi rozmyslí,jestli to seberou nebo ne.Klidně ať chodí policajti v civilu a to by si na sebe vydělali pěkný prachy
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot 28.02.2010 22:55
„Socani“ na mě tlačili, ať se přiznám k jednání se Steyrem, říká Kožnar 28. února 2010 21:55 V kauze podezřelého nákupu obrněných transportérů Pandur se objevila další pochybnost. Bývalý místopředseda sociální demokracie v Praze 1 Miloslav Kožnar přiznal, že na něj poradci špiček jeho ČSSD tlačili, aby se přihlásil k roli "místostarosty Prahy" a "naděje sociální demokracie", o které mluví Wolfgang Habitzl jako o "dobrém kontaktu" zbrojovky Steyr. "To oni na mě tlačili – socani," řekl Kožnar v rozhovoru pro MF DNES. Na mysli měl bývalého šéfa úřadu vlády Jiřího Paroubka Ivana Přikryla a šéfa marketingu ČSSD Petra Dimunu. "To jsou takový praktiky ne zrovna správný. Pan Dimun říkal: Hajte svého předsedu a já na to – vlezte mi na záda," popsal Kožnar jednání s poradcem Jiřího Paroubka. Petr Dimun přitom ve svém týden starém prohlášení napsal: "Pana Kožnara jsme k vyjádření v žádném případě nenutili, pouze jsme chtěli pomoci MF DNES v úsilí odhalit pravý stav věcí." Dosadit Kožnara do role Habitzlova "nadějného sociálního demokrata" považovala ČSSD za klíčové. Habitzlův popis místostarosty Prahy, který měl před sebou politickou budoucnost a pro Steyr byl dobrým politickým kontaktem, totiž seděl na předsedu Jiřího Paroubka. Herwig Jedlaucnik navíc potvrdil, že s Paroubkem jednali o dodávkách pandurů. Kožnar sice se zástupci zbrojovky také jednal, popisu ale neodpovídá. Ze smlouvy, kterou má MF DNES k dispozici, a z výpovědí exmanažerů Steyru vyplynulo, že nákup obrněných transportérů provázely podezřelé okolnosti. Zástupci Steyru se setkávali s vrcholnými politiky v době, kdy se o obchodu rozhodovalo. Zároveň byli připraveni vyplatit z úspěšného kontraktu provizi v řádu více než miliardy korun.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zajímavá přednáška shot 28.02.2010 21:06
Jenom se zde vznáší otázka, zda tobě nechybí obého, o čem mluvil Winston Churchil. Jak rozumu, tak srdce. Přednáška to byla zcela jistě zajímavá a je mi jedno, kdo mne o ní informuje. Je to zcela odlišná informace než jakou nam dávají pánové Paroubek s Filipem a Topolánek, Kalousek Svoboda a Liška. Pokud si přečtu názory i dalších ekonomů, např. Švejnara, Kohouta pak mám pocit, že pan Mach má hodně pravdy. A rozhodně to bylo poučnější než fotka hříběte ze Slatiňan a podobná další horká zpravodajství kodlcra.
Reagovat na tento příspěvek
 
Poslední domácí zápas HC Chrudim A - video kodlcr 28.02.2010 11:51
 
Jaro Pavel Rich 28.02.2010 11:37
Vážení spolubydlící, včera jsem byl se svou drahou ženou na jarní procházce a byl jsem jednak nadšen krásným počasím,ale zároveň zděšen a zhnusen. Naše krásné město je zgruntu po..sra..né od psů. V mnoha místech se vůbec nedá projít, aniž by jste si nezadali se psím exkrementem. Jestli jsou čoklaři ochránci přírody je opravdu s podivem. Navrhuju zvýšit poplatek za psy na 10 - ti násobek a zakoupit stroj na čištění chodníků od tohoto sajrajtu, když milovníci zvířat a přírody nejsou ochotni pořádek po svých miláčcích udržovat sami.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zajímavá přednáška i356 27.02.2010 21:17
Svatá pravda. Tuším, že pan Lebduška byl bolševik i po třicítce ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Zajímavá přednáška shot 27.02.2010 15:28
Velice konzervativní politik Winston Churchill, tvrdil: kdo nebyl v mládí komunistou, ten nemá srdce, kdo jím je po třicítce, ten nemá rozum.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zajímavá přednáška Knotek 26.02.2010 23:40
To jsou paradoxy. Komunista kolportuje názory liberálního ekonoma. Ach jo ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Poděkování pejskařům aneb šílený stav chodníků pepe 26.02.2010 23:15
Mě naštěstí nikdo neodhodilTo je sranda :-D ....zatímTo je sranda :-D .....
Reagovat na tento příspěvek
 
Poděkování pejskařům aneb šílený stav chodníků Maxim 26.02.2010 22:25
a za tebe trest smrti
Reagovat na tento příspěvek
 
Zajímavá přednáška em 26.02.2010 22:01
Dik, Josef. Je fajn, ze se tady nekdo stara. Tve nazory jsou tady k necemu. Tykam ti, protoze se zname.
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? Lebduška Josef 26.02.2010 20:59
Nadhodnocené měny a dušení nízkou konkurenceschopností. Tato situace povede k rozpadu eurozóny, prognózuje Albert Edwards, vrcholný ekonomický stratég francouzské banky Société Générale, jež je mateřskou společností tuzemské Komerční banky. Problém zemí, jako je Portugalsko, Španělsko či Řecko spočívá dle Edwardse v tom, že léta nízkých úrokových sazeb přivodila přehřátí jejich ekonomik a rapidní inflaci. I pokud by vlády dokázaly snížit rozpočtové schodky, nedostatek konkurenceschopnosti v rámci eurozóny vyústí v dlouhé období relativní (a pravděpodobně i absolutní) deflace, míní též stratég. "Jakékoli pomoc Řecku jen oddaluje nezbytný rozpad eurozóny," doplňuje Edwards, jehož cituje agentura Bloomberg. Jednotná měna eurozóny oslabila od listopadu vůči dolaru o 9,9 procenta. Za znehodnocením měny stojí právě obava investorů, že Řecko bude jen obtížně vyrovnávat své schodky. Edwards byl v loňském ročníku ankety Thomson Extel zvolen druhým nejlepším z evropských finančních stratégů. V roce 1996 správně předpověděl asijskou měnou krizi, která propukla o rok později. Stejná anketa rovněž přisoudila strategickému výzkumnému oddělení banky Société Générale evropské prvenství hned tři roky po sobě. Autor: Lukáš Kovanda
Reagovat na tento příspěvek
 
Zajímavá přednáška Lebduška Josef 26.02.2010 20:53
Jak vyrovnat státní rozpočet bez zvyšování daní (extrakt přednášky na VŠE 24.2.2010) Zdá se, že vládnoucí politici nejsou ochotni navrhnout na rok 2011 vyrovnaný rozpočet a chtějí nás vést řeckou cestou, valením dluhu před sebou. Jen tápají a nejsou schopni navrhnout konkrétní kroky k odstranění deficitu. Já naopak považuji za nezbytné vyrovnat státní rozpočet od roku 2011. Politikům, kteří tuto odpovědnost ponesou, podávám tímto návod, jak na to. 1) STÁTNÍ DLUH PRUDCE ROSTE Hospodařit dlouhodobě na dluh není normální. Stát nyní dluží 1,2 bilionu korun, to je 120 tisíc na obyvatele a tento dluh prudce roste, přičemž v r. 2000 byl lehce přes 200 miliard Kč. 2) NÁKLADY DLUHU: ÚROKY Tento dluh má své obrovské náklady. Banky už kupují prakticky jen státní dluhopisy, nebo ukládají volné peníze u ČNB. Mají tak bezpracné zisky a podnikatelům nepůjčují (crowding out effect). Nejviditelnějším nákladem jsou ale úroky. Stát musí z dluhů platit stále vyšší úroky, v současnosti 60 miliard korun ročně, v r. 2005 to bylo 30 miliard. 3) JAK DLUH VZNIKL Dluh je součtem deficitů z minulosti. Stát od roku 1998 hospodaří s vyššími výdaji než příjmy. Od roku 1998 jsme na úrocích z dluhu zaplatili ze státního rozpočtu bankám již 400 miliard korun. Kdybychom měli od roku 1998 vyrovnané rozpočty, mohli jsme tyto peníze daňovým poplatníkům ušetřit, resp. neměli bychom dnes problémy s deficitem. Úroky jsou podstatným zdrojem deficitu. 4) VLÁDNOUCÍ POLITICI NEMAJÍ VŮLI DLUH ŘEŠIT ČSSD, ODS i TOP09 hovoří nanejvýš o vůli plnit tzv. maastrichtské kritérium, tedy deficit ve výši 3% HDP. To je stále nepřijatelné. Deficit 3% HDP stále znamená růst dluhu o více než 100 miliard korun ročně, znamená další růst úrokových nákladů. Kdybychom měli v letech 2011-2014 deficit 163 miliard ročně, jak navrhuje např. ČSSD, zaplatili bychom jen za tyto čtyři roky na úrocích 323 miliard korun, o 82 miliard více než kdyby se od roku 2011 sestavoval vyrovnaný rozpočet. Když vládnoucí politici nejsou schopni vyrovnat rozpočet nyní, když úrokové břemeno je 60 miliard, tím spíše jej nebudou schopni vyrovnat za čtyři roky, až úrokové břemeno bude 93 miliard korun. 5) CO DĚLAT S DEFICITEM? Deficit můžeme buď A) vyrovnat seškrtáním výdajů B) vyrovnat zvyšováním daní C) nechat být Politici už léta částečně - byť neúspěšně - volí variantu B). Topolánkova vláda zvýšila DPH z 5 na 10% a zavedla nové daně z elektřiny, uhlí a plynu. Fischerova vláda (tvořená ODS a ČSSD) zvýšila o korunu zdanění benzínu, nafty a piva. Neustále roste zdanění cigaret. Deficit ale stále zůstává obrovský. Varianta C) („nedělat nic“) je nejhorší ze všech. Pokud politici neumí vyrovnat rozpočet seškrtáním výdajů, měli by čestně zvýšit daně tak, aby příjmy přizpůsobili výdajům. To by ale znamenalo zvýšit daně o 160 miliard korun – tedy zvýšit daně tak, že by to odpovídalo např. celé jedné další dani z příjmu, stejně vysoké, jako je ta dosavadní. Je evidentní, že to by nefungovalo. Dvojnásobné zvýšení daní nikdy nezajistí dvojnásobný výnos. Je nezbytné vyrovnat rozpočet seškrtáním výdajů, a to ihned od roku 2011. Protože vládnoucí politici v tom tápou, následuje návod. 6) JAK VYROVNAT ROZPOČET NA ROK 2011 Ministerstvo financí upravilo odhad růstu ekonomiky pro letošní rok a ministr Janota dodal, že nemíní navrhovat změnu rozpočtu, tedy že případné dodatečné příjmy použije na snížení deficitu. Pokud v letošním roce ekonomika poroste o 1,3% oproti původně předpokládanému poklesu o 0,8%, pak deficit pravděpodobně nebude 163 ale „jen“ 142 miliard. Jako základní východisko pro vyrovnání rozpočtu na rok 2011 tedy považuji nezvyšování mezd státních zaměstnanců a nevalorizování důchodů pro rok 2011. Pak vyrovnání rozpočtu bude vyžadovat najít úspory ve výši 94 miliard korun. 7) NEZBYTNÉ MINIMUM Existuje několik evidentně zbytných výdajů státu. Pokud vládnoucí politici nejsou ochotni seškrtat ani ty, pak je to s nimi opravdu marné. A) Je potřeba zrušit Sčítání lidu za 2,5 miliardy korun. Je zbytečné, je to jen další z mnoha výdajů, které svádí ke korupci při zakázkách s nimi spojených. Stačí navrhnout zákon, který sčítání zruší a který stanoví úkol jednomu úředníkovi na sesbírání požadavků EU z dostupných zdrojů (rejstřík nemovitostí, registr obyvatel). B) Zrušit dotace k stavebnímu spoření ve výši 15 miliard korun. Ne omezit nebo upravit – ale zrušit. Není pravda, že dotace nelze zrušit u již uzavřených smluv. Smlouvy nedávají klientům spořitelen nárok na předem daný příspěvek - kdo tomu nevěří, ať si přečte svoji smlouvu o stavebním spoření. Stát také musí přestat záplatovat běžné výdaje snižováním svého kapitálového majetku – příkladem tohoto záplatování je ukrajování ze státního podílu v ČEZu. Běžné výdaje mají být kryty běžnými příjmy. ČEZu by naopak mělo být umožněno rychle dostavět JE Temelín, protože prodejem jaderné elektřiny v zahraničí může vydělávat miliardy. 8) SNÍŽIT SOCIÁLNÍ VÝDAJE V roce 2006 politici schválili nesmyslné (nad rámec možností českých veřejných financí jdoucí) zvýšení sociálních výdajů a udělali z ČR welfare state par excellence. Rodičovské přídavky byly tehdy zvýšeny na trojnásobek na úroveň 40 % průměrné mzdy a byly zavedeny nad rámec možností českých veřejných financí jdoucí „příspěvky na péči“. Stát platí 11 tisíc měsíčně lidem, aby se starali o své děti a 11 tisíc měsíčně, aby se starali o své staré rodiče. Neplatí jim to ale z daňových výnosů, zadlužuje jejich děti. Výdaje kapitoly Ministerstva práce a sociálních věcí poskočily v roce 2007 – a to společnými hlasy Topolánka, Paroubka, Nečase, Kalouska a ostatních. Ministrům navíc tehdy chyběla jakákoliv fiskální obezřetnost, naprosto v návrzích zákonů podcenili fiskální dopad těchto zákonů – skutečné výdaje předčily několikanásobně očekávání prezentované poslancům v důvodové zprávě. Tyto dávky udělaly z České republiky nezodpovědný zaopatřovatelský stát, který sype lidem peníze bez rozmyšlení od kolébky do hrobu, na dluh. Tyto dávky pobírají všichni lidé bez ohledu na svoji sociální situaci a politici, kteří tyto dávky v roce 2006 zavedli, by měli přiznat, že udělali chybu, že jejich populismus přivádí Českou republiku ke státnímu bankrotu. „Rodičovský příspěvek“ a „příspěvek na péči“ je potřeba vrátit na úroveň roku 2006 – dát do souladu s možnostmi státního rozpočtu, ušetříme 24 miliard korun. Do správy veřejných financí je třeba vrátit elementární obezřetnost a výdaje plánovat s konzervativním očekáváním, ne s optimistickým očekáváním (tedy ne jako pan Kalousek, který v době recese plánoval růst příjmů státního rozpočtu v roce 2009 o 7,5% a ne jako pan Škromach, která podhodnotil růst sociálních výdajů o 70 %). KOMPENZACE: Zrušení dotací ke stavebnímu spoření a snížení sociálních dávek lze lidem snadno kompenzovat zrušením povinného přimíchávání biopaliv do benzínu a nafty. Zlevní tak paliva i potraviny, daňoví poplatníci ušetří miliardy. 9) BEZBOLESTNÉ NAVÝŠENÍ PŘÍJMŮ STÁTU Je několik daní, které se nejmenují daně a které končí bůhvíkde. Existuje zdanění hazardu ve výši 6-20%, které provozovatelé automatů a loterií odvádějí povinně na „veřejně prospěšné účely“ – většinou svým vlastním „nadačním fondům“. Existují daně z vína, které se jmenují poplatky a putují do „Vinařského fondu“ a z něj bůhvíkam. Přejmenujme tyto odvody na daně a stanovme, že půjdou přímo do státního rozpočtu – získáme tak výnos, který nezatíží poplatníky navíc a přitom vynese státu 5 miliard korun. Když zrušíme povinné přimíchávání biopaliva do benzínu a nafty, paliva zlevní o korunu na litr. Častěji budou pak tankovat v České republice benzín Němci, Poláci, Slováci, Rakušané. Daňový výnos se zvýší o cca 5 miliard korun, aniž by čeští daňoví poplatníci zaplatili cokoliv navíc. 10) DŮCHODY Jednou z příčin deficitu jsou důchody. Naštěstí existuje zákon o postupném prodlužování věku odchodu do důchodu. Letos muži odchází v 62 letech příští rok v 62 letech a dvou měsících, atd. Tento posun věku odchodu do důchodu pomáhá udržovat v rovnováze odvody na důchody a vyplácené důchody, tím že zvyšuje okruh plátců. Okruh plátců lze bezbolestně zvýšit nejen „shora“ (umožnit pracovat starším), ale i „zdola“ (umožnit pracovat mladším): Zrušme 9. ročník základní školy. Lidé tak o rok dříve – v 18 letech – vystudují střední školu a o rok dříve (v 23) i vysokou školu. Celý jeden ročník populace tak začne opět pracovat o rok dříve a stát získá bezbolestně 12 miliard korun na daních navíc. (Také mám vychozeno jen 8 tříd základní školy a necítím se ochuzen na vědomostech.) Dnešní systém, kdy lidé studují základní školu téměř do 16 let, je absurdní, vede k tomu, že se učitelé k takřka dospělým lidem chovají jako k dětem. 11) ÚŘADY NA ZRUŠENÍ Stát má stovky úřadů, v nichž zaměstnává na půl milionu lidí. Jeden úředník stojí ročně na platu, pojištění, topení, osvětlení a papírech milion korun. Na rušení zbytečných úřadů lze snadno ušetřit 20 miliard korun. Stačí rušit úřady nebo propustit zbytečné úředníky v objemu 20 tisíc lidí. Musí mít Úřad vlády 509 lidí – nestačilo by sto jako v době, kdy byl premiérem Klaus? Musí mít Český statistický úřad 1500 zaměstnanců? Nač má Správa státních hmotných rezerv 420 zaměstnanců? Potřebujeme úřady práce s 8250 zaměstnanci? Musí mít Generální ředitelství cel 6690 zaměstnanců? Potřebuje Pozemkový fond 895 zaměstnanců? Potřebujeme Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond s 248 zaměstnanci a Státní zemědělský intervenční fond s 900 zaměstnanci? K tomu Ministerstvo zemědělství 2074 lidmi? K čemu je Výzkumný ústav rostlinné výroby s 321 lidmi a Výzkumný ústav pro okrasné zahradnictví s 215 lidmi? Potřebujeme Výzkumný ústav myslivosti se 159 lidmi? Co asi dělá každý den 8 hodin 487 lidí na Státní rostlinolékařské správě? A co zapomenutých 950 úředníků Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského? Mohl bych pokračovat do nekonečna. 12) HLAVNÍ PŘÍČINA DEFICITU: DLUH Nadělaný dluh – tedy roční úroky z něj – jsou vlastně hlavní příčinou deficitu. Úroky tvoří téměř polovinu celého deficitu. Poděkujme politikům (spravedlivě rovným dílem – ČSSD, ODS, KDU-ČSL i jejich pohrobkům z TOP09,) že sekali od roku 1998 dluhy a musíme splácet jen na úrocích 60 miliard korun ročně. Jak snížit úrokové břemeno? Dílem dražbou některých majetků státu, dílem „dluhovým swapem“. Oboje vysvětlím. 13) DRAŽBA ZBYTNÉHO MAJEKU Netlačím vládnoucí politiky do privatizace lesů, letiště, ropovodů, ČEZu, ani dálnic. Na to by museli mít nějakou politickou filosofii, nějakou představu o roli státu v ekonomice. Navrhuji jim, ať hlavně nechají zbankrotovat ČSA. Je lepší utržit nula korun, než doplácet tři miliardy ročně. Stát loni pomocí neférových triků nalil do ČSA 3 miliardy korun. Nejprve poskytl ČSA půjčku 2,5 miliardy korun od státní společnosti Osinek. Za ni ručily ČSA budovou svého sídla v Praze Ruzyni. Pak stát zástavu odblokoval, aby ČSA mohly budovu za smyšlenou takřka miliardovou cenu prodat státnímu letišti výměnou za dohodu o zpětném pronájmu. Mezitím státní Osinek svoji pohledávku u ČSA „kapitalizoval“ – neboli vyměnil pohledávku 2,5 miliardy korun – u níž se zřekl zástavy – za bezcenné akcie firmy. Jinými slovy, stát loni poskytl státní společnosti neférovou veřejnou podporu kamuflovanou do série účetních triků. Hrozí žaloby ostatních soukromých leteckých společností pro porušení pravidel férové konkurence. Když ČSA zkrachují, nestane se vůbec nic. Jejich linky rády ze dne na den obsadí ostatní letecké společnosti, které dovedou leteckou dopravu provozovat efektivněji. Ať stát prodá Korado. Proč by stát měl vyrábět a prodávat radiátory? Ať stát prodá síť čerpacích stanic Eurooil. Ať stát prodá hotel Thermal v Karlových Varech. Ať stát prodá pivovar Vyškov. Proč by měl stát vyrábět a prodávat pivo Březňák? Nač potřebuje stát vlastnit papírnu Krško ve Slovinsku? Jinými slovy, doporučuji politikům, aby prodali alespoň tyto státní podniky, u nichž je privatizace absolutně bez komplikací. Stát by mohl utržit prodejem těchto zbytných firem 10 miliard korun a snížit o tuto částku státní dluh. Roční úrokové náklady by se tak snížily o 0,5 miliardy korun. 14) DLUHOVÝ SWAP Stát na jedné straně dluží bilion korun a platí z tohoto dluhu 6% úrok. Na druhé straně vlastní dluhopisy cizích států (v úschově u ČNB v podobě tzv. devizových rezerv) a inkasuje z nich 3% úrok. To je stejná hloupost, jako kdyby člověk chtěl koupit byt za milion, dal milion korun do banky za 3 % a vzal si hypotéku za 6 %. Navrhuji tedy udělat „dluhový swap“. Konkrétně - české dluhopisy ve výši 180 miliard korun denominované v cizí měně splatit výnosem z prodeje cizích dluhopisů držených Českou republikou ve výši 180 miliard korun. Protože by šlo o obchod v cizích měnách, neměla by tato operace žádný vliv na kurz koruny. Stát by snížil státní dluh o 180 miliard korun a ušetřil by na úrocích ročně 10 miliard korun. Podotýkám, že tyto cizí dluhopisy, které stát drží, nakoupila ČNB za nově vytištěné peníze v uplynulých dvaceti letech a zaplatili jsme je my všichni formou klesající kupní síly peněz. 15) DEFICIT VE SVĚTĚ A PONAUČENÍ Řecko mělo loni deficit 13 % HDP, Česká republika 6,5%, Francie 8%. Deficit NULA mělo Švýcarsko. Proč? Protože Švýcarská ústava ukládá politikům schvalovat pouze rozpočet, který je vyrovnaný. Protože si volíme politiky, kteří nejsou schopni vyrovnat rozpočet sami od sebe, měli bychom také chtít do ústavy zakotvit povinnost schvalovat vyrovnaný rozpočet. Třeba by politici mohli sami rádi takové omezení přijmout, stejně jako narkoman, který se dobrovolně podrobí kontrolované abstinenci. Dokud takový zákon nemáme, měl by jej prezident suplovat tak, že by měl vracet sněmovně všechny zákony, které vytváří deficit. Tím by po politicích chtěl alespoň absolutní většinu všech (101 hlasů z 200) místo měkčí většiny přítomných. Pak by se nemohla ODS alibisticky před voliči skrývat před odpovědností tím, že umožní partnerské ČSSD schválit rozpočet na rok 2010 tím, že se zdrží hlasování. 16) ZÁVĚR Určitě existuje mnoho dalších cest, jak vyrovnat státní rozpočet. Pokud vládnoucím politikům mé nápady připadají hloupé, ať přijdou s jinými. Ať ale s nějakými přijdou. Ať aspoň naznačí špetku vůle, že by mohli chtít schválit na rok 2011 vyrovnaný rozpočet. Jestli to neudělají, říkají nám tím, že se chtějí vydat řeckou cestou – cestou odsouvání současných problémů do budoucnosti, cestou ke státnímu bankrotu. Autor Petr Mach, je ekonom a předseda Strany svobodných občanů.
Reagovat na tento příspěvek
 
Poděkování pejskařům aneb šílený stav chodníků vutdream 26.02.2010 20:39
Ano je to strasny hnus!!! Bydlim na vetrniku a snad co krok to psi hovno!!! PEJSKARI JSOU PRASATA!!!!! - ale cest vyjimkam co to seberou :) Nejak ale trosku nerozumim narazce, ze proc s tim MP neco nedela... To by prece museli chodit za zadnici kazdyho psa, nebo jak si to predstavujete? Ja bych jim zvedl poplatek od psa. Vim ze se to dotkne i slusnych pejskaru, ale bohuzel at se zaplati naklady na uklid po tech exkrementech...
Reagovat na tento příspěvek
 
Rozhovor s duchovním otcem FILMYIÁDY kodlcr 26.02.2010 05:59
 
Poděkování pejskařům aneb šílený stav chodníků pepe 25.02.2010 22:02
Naprostý souhlas, lidi jsou prasata, krom psích výkalů všude hromady vajglů,když vydím ty hromady pod balkony a okny paneláků, tak je mi zle snad ještě víc než z těch výkalů, copak to ti kuřáci musí házet na zem...?Dále PET lahve a spousta dalšího humusu. S pokutami bych souhlasil a přidal bych i kuřáky co odhazují vajgly po zemi, ty se na rozdíl od psích výkalů jen tak nerozloží. Takže za psí bobek 500, za vajgla 1000, za PETku 1500. To by bylo v našem městě čiso.
Reagovat na tento příspěvek
 
měření rychlosti kodlcr 25.02.2010 17:18
Fakt tam bude cyklostezka, fakt jsem tam fotil a točil. Až pojedete kolem, tak se u garáží zastavte a je tam vyvěšen plán a upozornění na stavební řízení.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimská FILMYIÁDA - nové video FONA kodlcr 25.02.2010 17:16
 
měření rychlosti pracant 25.02.2010 12:49
taky jsem jel kolem a u garáží někdo něco fotil, ale doufám, že to nebyla policie a neměřila rychlost?
Reagovat na tento příspěvek
 
měření rychlosti ANO 25.02.2010 12:37
Jasně, on je kodlcr taková veselá kopa. Ok? Ale ta cyklostezka prý bude - říkal to starosta To je sranda :-D .
Reagovat na tento příspěvek
 
měření rychlosti pracant 25.02.2010 12:24
to je pravda, že se chystá další etapa výstavby cyklostezky? nebo legrace? taky jsem tam viděl někoho, jak to u garáží fotí, ale nenapadlo mě, že je to kvůli stavbě nedělá si pan kodlcr jen legraci???
Reagovat na tento příspěvek
 
Poděkování pejskařům aneb šílený stav chodníků hejhulka 25.02.2010 11:33
Já s vámi naprosto souhlasím.Je to šílený,nechutný a já nevím co ještě.Každý den vysvětluji své dceři,že jsou prostě lidé prasata,že ty bobky nesbírají.Koukali jsme na pána se psem Na Větrníku.Šel před námi,pes se mu vy... a pán to v klidu zahrabal do sněhu a šel dál.I když viděl,že na něj koukáme a máme narážky.Je to humus a divím se,že ta městská policie s tím nic nedělá.Kdyby dali každýmu pokutu,třeba jen 500Kč,ono by je to snad přešlo.Bohužel to tak hází špatný světlo i na ty slušný pejskaře.Však vždy když vidíme pejska,tak se koukáme jestli hovínko seberou nebo ne
Reagovat na tento příspěvek
 
Poděkování pejskařům aneb šílený stav chodníků kareboro 25.02.2010 10:34
Chtěl bych poděkovat pejskařům v Chrudimi, za to, že každé ráno cestou do práce musím být ve střehu hned co vyjdu z domu, abych si nevylepšil nechtěně desing obuvi. Od nového roku se ukázala bezohlednost a lhostejnost pejskařů, jelikož sníh zasypal město zhruba na 2 měsíce tak se psí výkaly úspěšně schovávaly pod další vrstvou nového sněhu, ale bohužel Chrudim není někde na horách kde se sních drží skoro celý rok. Tady je jasné teda asi jenom někomu, že sníh roztaje a ty hromady psích výkalů zůstanou na chodníku. Proto nechápu myšlení lidí, že v zimě se psí výkaly nemusí uklízet !!! Chtěl bych vidět , když váš psí miláček udělá potřebu doma tak to taky uklidíte a nebo snad na to jenom něco hodíte a necháte to být? Když to už není vidět? Tak to nevadí?
Reagovat na tento příspěvek
 
měření rychlosti kodlcr 25.02.2010 06:12
Ano, byl jsem to opravdu já. V těchto místech se připravuje stavba 2. etapy cyklostezky.
Reagovat na tento příspěvek
 
měření rychlosti Krmelec 24.02.2010 15:05
Ne, to byl nejspíš jen kodlcr na investigativní výpravě Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
měření rychlosti veruna 24.02.2010 08:41
nemá někdo čerstvou zkušenost z pondělka - 22.2.2010 (13hod), zdali se měřila rychlost z Chrudimi směrem na Pardubice, za přejezdem stál kdosi s foťákem???
Reagovat na tento příspěvek
 
NEJŽHAVĚJŠÍ NOVINKA Z HC CHRUDIM kodlcr 23.02.2010 19:36
NEJŽHAVĚJŠÍ NOVINKA Z HC CHRUDIM - VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=yQDU4ocm0UI
Reagovat na tento příspěvek
 
1. liga zůstává v Chrudimi kodlcr 23.02.2010 07:50
 
picerie kodlcr 21.02.2010 22:18
Z nich mám opravdu strach. Je jenom otázkou času, kdy způsobí nějakou TRÁGU.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pár fotek z fotbalu na chrudimsku kodlcr 21.02.2010 22:16
Album č.1 - neni to moc dokonale - ale třeba někoho potěší: http://kodlcr.rajce.idnes.cz/Foto_SK_Chrudim/
Reagovat na tento příspěvek
 
picerie em 21.02.2010 22:11
Kdy uz hosi z picerie prestanou jezdit jako hovada? Je rozdil jezdit svizne nebo rychle nebo nerozumne. A je zhovadilost jet dva metry za nekym, kdo rychleji nepojede, protoze pred nim jedou 45.
Reagovat na tento příspěvek
 
Mlékomat alva 21.02.2010 20:20
Asi nejbližší mlékomat je v Pardubicích v Polabinách - pekárna Průšek, ulice Tomana nebo Tomanova, cena 15Kč/litr (Po - Pá 6.00 - 18.00, So - 8.00-10.00).
Reagovat na tento příspěvek
 
SK Chrudim - po valné hromadě - video kodlcr 21.02.2010 19:30
SK Chrudim - ptali jsme se za Vás - po valné hromadě - video: http://www.youtube.com/watch?v=5KAyzq3JRzw
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot 21.02.2010 17:25
Inu, proti gustu žádný dišputát. Tak to nečti a pokračuj ve svých oblíbených činnostech. Mne jenom irituje, když platím daně, stát i město na nic nemá peníze, na chodníku si málem polámu nohy, silnice je samá díra, obchvat v nedohlednu. Také v Chrudimi budeme opravovat Michalák. Altánek, cestičky a prořez stromů za 20 milionů, taky žádná láce, jiní by to udělali za polovinu. K tomu se dočtu, jak si politici užívají za mé daně, milon sem milion tam, miliarda žádná cifra. Navíc slavná věta o tom kdo na to má. Tak se v klidu dívej na OH,vol Paroubka, Topolánka a Kalouska s Filipem. Na příští OH už asi koukat nebudeš, nebudeš na to mít a až pak nebudeš moci z hladu spát, snad si vzpomeneš.
Reagovat na tento příspěvek
 
2. díl rozhovoru s MUDr. Motyčkou kodlcr 21.02.2010 09:42
Životní pouť známého pediatra a chrudimského rodáka: http://www.chrudimhraje.cz/2010-02-21-unorova-filmyiada
Reagovat na tento příspěvek
 
kodlcr, videa a nové forum Přádná 20.02.2010 16:58
Na druhou stranu s myslím, že ta videa jsou přínosnější než kydy šota či ventilování mindráků dalších tzv. diskutujícícm. Mě kodl nevadí, alespoň se něco dozvím.
Reagovat na tento příspěvek
 
3. CHRUDIMSKÁ FILMYIÁDA - NOVÉ VIDEO: Pilka 20.02.2010 13:37
Co takhle prudit jinam?
Reagovat na tento příspěvek
 
kodlcr, videa a nové forum Pilka 20.02.2010 13:35
Taky bych se přomlouval, aby Kodrc měl svou sekci. Docala prudí.
Reagovat na tento příspěvek
 
3. CHRUDIMSKÁ FILMYIÁDA - NOVÉ VIDEO: kodlcr 20.02.2010 08:52
 
A tyhle máme volit? duchodce 19.02.2010 15:32
Zase strašný blábol.Když nemohu spát-dívám se na OH-Kanada nebo s někým šukám.Kdo to má číst.
Reagovat na tento příspěvek
 
Letní kino v Chrudimi Jiří Čáslavský 19.02.2010 15:11
Přátelé, nabízím Vašemu městu jednu štaci (4 až 8 večerů) svého Putovního letního kina. Máte-li zájem-ozvěte se. Zdravím. Čáslavský-602 582 026
Reagovat na tento příspěvek
 
kodlcr, videa a nové forum alena.nemcova 19.02.2010 11:09
Naprosto souhlasím. Diskuze je od toho aby se na ní vedla konverzace na různá témata a ne prohlížeč videí. Kodlcr tady solidně zahltil diskuzi a pokud si projedete jeho příspěvky, prakticky nikdo na ně nereaguje, tudíž by si zasloužil nějaký koutek pro videa, kde si je může vesele vkládat třeba do aleluja, tady by to nemělo co dělat.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262  261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.