Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Fórum shot2 25.03.2010 20:19
Nevím jestli Mosad, ale ta úvaha je správná. Někdo začal podepisovat své pžíspěvky jménem shot, viz ty o sexualitě. Jak se dostal k heslu nevím. Proto používám shot2, zde je heslo bes součinnosti administrátora neprolomitelné. S krmelcem tehdy diskutoval i nepravý shot. Tedy i má úvaha je buď je tp krmelec, a nebo někdo, kdo vystupoval jako krmelec. A protože krmelec žádný přípěvek nerozporoval, pak zřejmě krmelec se rovná nepravý shot.
Reagovat na tento příspěvek
 
Fórum Krmelec 25.03.2010 14:51
Ale Josef, ty snad vidíš Mossad za každým rohem. Tohle jsem si dopisoval se shotem... a ten snad nepopřel, že tenhle dialog vedl autenticky on Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Fórum Lebduška Josef 25.03.2010 13:21
Tohle napsal Krmelec: Tak shote už kušušj, dnes už toho bylo dost! Omlouvám se všem, ale kdo neví,, jaké to je být Jekyll a Hyde, tak to nepochopí. Už toho dnes snad nechám Já tomu rozumím, že Krmelec se ydával za Shota. A nebo někdo za Shota i Krmelce?
Reagovat na tento příspěvek
 
Fórum Lebduška Josef 25.03.2010 13:08
Ještě prosba na administrátora. Protože jsem si chtěl po úvaze o prolomení hesla, heslo změnit, kliknul jsem na změnu, ovšem otevřela se mi jen prázdná stránka. Jaký je správný postup a lze heslo změnit?
Reagovat na tento příspěvek
 
Fórum Lebduška Josef 25.03.2010 13:05
Po přečtení posledních příspěvků mám dojem, že došlo k prolomení hesel, či nalezení nějaké slabiny systému, která umožnila přihlášení jiného uživatele pod jménem shot. A protože se to již v minulosti stalo a tehdy si shot založil přispěvovatele shot2, jak je možno zjistit. Heslo shota2 se asi prolomit nepodařilo a tak si dodyčný založil shot3, 4, apod. Založil si zřejmě i další přihlašovací jména Krmelec s tečkou a tím jenom mate. Myslím, že administrátor by měl povolit jen taková jména, která se liší. Jak to provést nevím. A hlavně by měl zrušit různé shoty a kmelce s tečkami a číslicemi, ponechat jen ty, kteří se přihlásili první.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nové téma janika411 25.03.2010 12:36
Ahoj, chcete si přivydělat stačí se jen zaregistrovat na http://cz.iq-test.eu/#548819 a přečíst si podmínky je to jednoduché a zadarmo já nejsem zas takovej abych propagoval něco co je nesmysl a nefunguje to je to ověřené záleží jen na snaze toho jednotlivého člověka jak se tomu bude věnovat a podle toho bude i vydělávat. Je to pravda
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? tohos 25.03.2010 11:35
Bud shot nebo nekdo jiny, zkratka pisu pod jmenem tohos bez tecky. Tot vse na vysvetlenou. A kdyz neco napisu, urcite nebudu jako prvni reagovat na svuj prispevek a uz vubec ne tak, jak psal nekdo pod mym nickem s TECKOU!!!!!!!!!!!! Urcite by se dalo zjistit pres IP adresu, ze prispevky tohos. a dalsi budou ze stejnyho mista. Ja vsak takovy moznosti nemam, to by zjistil nakej IT Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? ANO 25.03.2010 08:26
Honzíku, ruku na srdce - opravdu si myslíš, že by tohle dlouhodobý přispěvatel, kterým shot je, měl zapotřebí? Proč by to dělal?
Reagovat na tento příspěvek
 
Iva Janžurová - videorozhovor kodlcr 25.03.2010 08:24
 
A tyhle máme volit? tohos 25.03.2010 07:29
Ale shot, vlastni SHITe, kazdy vidi, ze ja sem tohos a ty si to psala pod nickem tohos.!!!!! Ta tecka tam proste je a tudiz zkousis psat misto me. To je tak trochu proti zakonum disk. fora. Nevim, co te k tomu vede, ale fakt si slabomyslna!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Co bude s porodnicí a gynekologií v Chrudimi?? Krmelec 24.03.2010 21:46
Milý příznivče, podle tebe zbývá už jen dodat, že kdyby členové ODS nebo Chrudimské volby mohli, tak by nepohodlné diskutující zřejmě nejraději vraždili. Jenže já bych řrekl, že to je spíš opačně- například když je pod nesmyslným příspěvkem k porodnici podepsán Krmelec, ovšem s tečkou na konci. Zřejmě někomu nejsou po vůli příspvky, které odmítají zdejší lži shotů a jemu podobných, obvykle ze 3/4 vycucané z prstu, takže diskuzi tímto způsobem zřejmě diskredituje někdo z ČSSD nebo Strany svobodných občanů, že?
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot2 24.03.2010 21:32
Řecký premiér Jorgos Papandreu varoval, že jeho země je už jen krok od okamžiku, kdy nebude schopna si dál půjčovat. Vyzval proto zástupce odborů, aby s vládou spolupracovali, jinak hrozí, že Řecko se z dluhové krize nedostane. Informovala o tom agentura Reuters. Euro po jeho slovech prohloubilo pokles a vůči dolaru se propadlo nejníže za více než dva týdny. Papandreu hovořil k členům tamní největší odborové organizace GSEE, která proti vládním úsporným opatřením vytrvale organizuje mohutné protesty. Premiér řekl, že bojuje proti "zvláštním zájmům", a to jak doma, tak v zahraničí. Je prý odhodlán skoncovat v Řecku s korupcí, plýtváním i s beztrestností. "Jsme ve válečném stavu, bojujeme proti zvláštním zájmům, jak doma, tak mimo Řecko. Je to boj se spekulanty a za transparentnost. Za to, aby trhy sloužily lidem, ne obráceně," řekl premiér na výročním sjezdu odborářů. Vylíčil tam chmurný stav řecké ekonomiky a přiznal, že Řecko kvůli vážným nedostatkům ztratilo na trzích důvěryhodnost. Papandreu řekl, že o situaci Řecka jednal se zástupci řady zemí. "Musíme zabránit tomu, abychom celá desetiletí platili lichvářské úroky, čímž bychom tuto zemi odsoudili k hluboké recesi," řekl premiér. Řecko si už nyní půjčuje peníze za nesrovnatelně vyšší úrok než jiní členové eurozóny, například proti Německu Řecko platí až dvojnásobné úroky. Co myslíte, vyhraje-li Paroubek se svým expertem na finance, nedopadneme brzy stejně?
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot2 24.03.2010 20:50
Také když oslavujete narozeniny, tak zaberete ulici, postavíte si na ní stan a opékáte prase? Případně, když k vám do kanceláře přijde návštěva, třebas i dámská, tak hodíte nohy na stůl v ústech cigáro a mluvíte k ní vulgárně? Ne? tak se běžte zeptat na chrudimskou radnici, nškteří tamní představitelé tohle považují za normální. Zřejmě to je velmi chlapácké a vůbec co je plebsu po tom, že ano?
Reagovat na tento příspěvek
 
Co bude s porodnicí a gynekologií v Chrudimi?? příznivec 24.03.2010 20:44
To se jen nějaký ODSák nebo člen Chrudimské volby snaží znepříjemnit diskutujícím příspěvky, Tak se přihlašuje pod cizími, nebo cizím nickům podobnými jmény a kazí a kazí. Jenom chce aby se přestalo diskutovat a diskutovalo se o tom jak ODS je nejlepší a jak to krásně vede. Jinak to s daným tématem nesouvisí.
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? tohos. 24.03.2010 15:57
Omlouvám se, ale popletly mne tak překrásná videa z tohoto fóra.
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? tohos 24.03.2010 13:30
Co te vede reagovat na svoje prispevky? Poslednich 8 prispevku v tyhle vetvi je od tebe. Bud mas pul mozku nebo navstevujes Chocholouska a pousti te - bohuzel - kazdy den k pocitaci. Uz se zbal se svyma nickama shot - shot5428964224 a di zvracet pismena do jinyho mestaHAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
Co bude s porodnicí a gynekologií v Chrudimi?? alena.nemcova 24.03.2010 11:58
jak Vaše téma souvisí s porodnicí v Chrudimi? to mi vysvětlete.
Reagovat na tento příspěvek
 
Co bude s porodnicí a gynekologií v Chrudimi?? alena.nemcova 24.03.2010 11:58
jak Vaše téma souvisí s porodnicí v Chrudimi? to mi vysvětlete.
Reagovat na tento příspěvek
 
Co bude s porodnicí a gynekologií v Chrudimi?? Krmelec. 24.03.2010 10:42
Domácí analytici mají jasno. Česko je na tom v současné době dobře a k Řecku má daleko. Pokud ale zavčas nevyléčí své veřejné finance, zažije řecké problémy na vlastní kůži. K bankrotu stačí podle analytiků jediné. Hospodařit dál jako dosud. Vládní dluh Česka dosahuje 37 procent HDP. To je zhruba třikrát méně než v Řecku. Potopit nás však může zhoršující se deficit státního rozpočtu. Vyroste-li schodek příliš vysoko, nepomůže ani relativně nízká zadluženost. "Příkladem je Španělsko, o němž se také mluví jako o problémové zemi, i když jeho dluh na konci loňského roku činil 54 procent HDP," komentuje to David Marek z Patria Finance. Výhodu nízkého dluhu navíc nemusí mít Česko navždy. Pokud země nezmění směr rozpočtové politiky, bude se dluh zvyšovat. Podle analytiků by se mohl během několika let vyšplhat až k 60 procentům HDP. Kombinace s rostoucím deficitem státního rozpočtu by pak byla smrtelná. Zprávy o zadlužování vnímají zahraniční investoři velmi citlivě. Region střední Evropy navíc považují v době krize za rizikový a chovají se k němu s jistou ostražitostí. V případě rostoucího dluhu tedy hrozí, že pohár přeteče a Česko se dostane do pozice Maďarska nebo Lotyšska. Podle Markéty Šichtařové, ředitelky společnosti Next Finance, se může Česko propracovat k bankrotu poměrně snadno. "Stačí k tomu jedno. Hospodařit dál beze změny jako dosud," komentuje. Jak se hrozícímu scénáři vyhnout? V první řadě musí Česko zabránit tomu, aby byly výdaje veřejných rozpočtů o několik desítek miliard vyšší než příjmy. Ekonom Jaromír Drábek i ekonom Petr Mach navrhují omezit vládní spotřebu a zpřísnit podmínky pro čerpání sociálních dávek. "Je třeba seškrtat výdajovou stránku a postavit se nátlakovým skupinám, jako jsou odbory a zemědělci, které uměle udržují vysoké výdaje z rozpočtu a tím potápí celou ekonomiku," předkládá své řešení Markéta Šichtařová. Podle Jana Bureše z Poštovní spořitelny má Česko stále ještě dostatek prostoru na to, aby provedlo relativně šetrná opatření. "Naše reformy sice budou bolet, ale nemusí při nich téct krev," tvrdí Bureš. Skončíme jako Řecko? Eduard Janota ve svých varovných prognózách nijak nepřehání. "Většina lidí ani netuší, v jak špatném stavu naše veřejné finance opravdu jsou a jak se budou v dalších letech dále zhoršovat," tvrdí Davida Marek. "Česko má k řeckému scénáři zatím hodně daleko," věří Jan Bureš. Vzápětí však zdůrazňuje, že máme závažné problémy s veřejnými financemi a varování ministra financí nejsou nijak přehnaná. "Zděšení ministra Janoty pocházející z konfrontace s nápady ČSSD chápu a sdílím," říká ekonomický expert ODS Michal Doktor. Sociální demokraté podle něj úsporný balíček znehodnotili a namísto toho navrhují nové a nové výdaje.
Reagovat na tento příspěvek
 
9.MATEŘINKA - NOVÉ VIDEO - druhé kodlcr 24.03.2010 05:54
 
Co bude s porodnicí a gynekologií v Chrudimi?? shot4 23.03.2010 22:54
Martin Roman vs. domácnosti 2:0 - pirátský přílepek ČEZ žije dál V předešlém blogu jsem rekapitoloval vznik kontroverzního přílepku o emisních povolenkách a nabízel zcela jiné využití zisku z emisních povolenek. Ve středu bez většího zájmu médií sociální demokraté, občanští demokraté a komunisté opět zamítli návrh, aby 68 miliard korun za znečišťování dostaly české rodiny na zateplování domů a nikoli elektrárenská společnost ČEZ. Povolenky zdarma – výhoda jen pro pár vyvolených Stále tedy hrozí, že ČEZ a několik dalších velkých znečišťovatelů bude po roce 2013 dostávat část povolenek bez aukcí. Stát se zřeknutím aukcí připraví o desítky miliard korun. Původci znečištění se nemusí bát, že by musely výrazně modernizovat své provozy. Dražba emisních povolenek Prodej povolenek v aukci přináší zisk pro veřejné rozpočty. Aukce celý systém obchodování výrazně zjednodušují, odpadají problémy s metodou alokace pro nová zařízení a způsobem zvýhodnění tzv. včasných opatření. Po roce 2020 by si měly všechny sektory nakupovat povolenky ve veřejné dražbě. Pro hospodářská odvětví s velkou emisní náročností (jako je třeba právě energetika), by měla být k dispozici opatření, která zmenší pravděpodobnost úniku kapitálu (a také emisí) do zahraničí. Jedná se o snižování daní, dotační programy na modernizaci technologií či podpora zavedení globální sektorové regulace uhlíkových emisí. Cenu elektřiny povolenky nezvyšují Často opakovaným argumentem ze strany průmyslu je, že prodej v aukci (namísto rozdávání zdarma) zdraží elektřinu. Není to pravda. Cena povolenek je součástí ceny elektřiny už nyní, kdy energetické společnosti dostaly veškeré povolenky zdarma. Proto by ani start dražeb po roce 2013 neměl cenu elektřiny ovlinit. Jedná se standardní ekonomické kalkulace počítající s takzvanými náklady ušlé příležitosti. Největší znečišťovatelé tak získávají multimiliardové zisky prakticky za nic. Alan Svoboda, obchodní ředitel ČEZ, přiznal, že hlavní příčinou výkyvů cen elektřiny během roku 2007 byla cena povolenek – za které jeho společnost tehdy nemusela zaplatit ani korunu. Tímto energetické firmy získávají tzv. nezasloužené zisky. ČEZ je dokonce jedinou velikou energetickou společností v EU, která měla v roce 2008 přebytek povolenek. Ostatní velké evropské energetické společnosti měly povolenek nedostatek. V případě bezplatného přidělení povolenek zůstává zisk v podobě uspořených nákladů výrobcům energie. Navíc mohou přidělené nevyužité povolenky dál prodat a celý zisk jim zůstane. ČEZ tak hned během prvního roku obchodování utržil asi 900 milionů korun. Problémem je, že nic provozovatele nenutí zisk z povolenek za znečištění investovat do snižování emisí (více zde). Původní návrh nové směrnice o emisním obchodování navrhoval právě prodej všech povolenek v aukci. Jedním z důvodů byla právě snaha zamezit těmto nezaslouženým ziskům, které vznikají přidělováním povolenek zadarmo. Stát ve státě: povolenky, Prunéřov, oddíly NTZ - prostě ČEZko.. Asi se není co divit. Ve státě, kde si firmy diktují podmínky procesů posuzování vlivu na životní prostředí (EIA). Kde ministra životního prostředí de facto odvolává ČEZ, je asi možné cokoliv..
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot4 23.03.2010 22:47
Faráři se ve vlaku dělalo špatně z plakátu ČSSD. Odstraňte je, žádá PRAHA - Odstraňte předvolební plakáty z vlaků, vyzývá ministra dopravy a České dráhy Michal Šimek. Faráře sboru Českobratrské církve evangelické dopálil plakát lákající ke zvolení ČSSD. "Udělalo se mi nevolno," píše ve stížnosti ministerstvu farář Šimek. Když farář Šimek v neděli cestoval vlakem ze Mšena u Mělníka do Katusic, seděl naproti reklamnímu plakátu sociální demokracie. "Konstatuji, že se mi udělalo fyzicky nevolno, takže jsem se nemohl soustředit na čtení a nepociťoval jsem pohodu," popisuje farář své pocity při pohledu na vagon plný hesel "za poklidné stáří". "Domnívám se, že tímto činem České dráhy porušily zákon, protože umístily předvolební reklamu uvnitř vlaku, čímž obtěžují soukromí cestujících," zdůraznil Šimek v otevřeném dopise, který zaslal ministerstvu dopravy i novinářům. Šimek nechtěl zaplatit jízdné, dokud průvodčí plakáty neodstraní. Ta to ovšem odmítla s tím, že na to nemá právo. Poradila mu, aby poslal stížnost rovnou na ministerstvo. Šimek nakonec zaplatil a hned dnes kontaktoval Slamečkův resort. Vadila by i ODS Šimek nebojuje pouze proti předvolební agitaci ČSSD, vadila by mu jakákoliv politická reklama. "I kdyby to byla odéeska, tak by mi to vadilo," řekl serveru Lidovky.cz Šimek. Ministerstvo dopravy stížnost projednalo společně s Českými drahami. Podle ministerstva však vyvěšováním plakátů dráhy zákon neporušily. "Každopádně ale musím konstatovat, že České dráhy jsou obchodní společnost jako každá jiná a že jejich státní vlastnictví na tom nic nemění," vysvětlil ministr Slamečka. "V takové situaci firma může poskytovat plochy vyčleněné pro reklamu komukoli, pokud tím nedojde k porušení nějakého zákonného ustanovení – a to se v tomto případě neděje," dodal. Podle ministra byl prostor pro reklamu poskytnut za běžnou tržní cenu. Podle mluvčího drah Petra Šťáhlavského se podobné stížnosti opakují před každými volbami. "Tohle je téma, které se řeší každé volby," říká Šťáhlavský. "České dráhy ale nejsou žádná státní instituce," dodává.
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot2 23.03.2010 22:12
Prezident Václav Klaus dnes podepsal zákony umožňující vydat dluhopisy za 167 miliard korun na pokrytí rozpočtového deficitu. O podpisu informoval tiskový odbor prezidentské kanceláře. Za minulý rok tak budou vydány dluhopisy v hodnotě 14 miliard korun, za letošní rok bude objem dluhopisů ve výši 153 miliard korun. Dostupné budou prostřednictvím takzvaných primárních aukcí. Splaceny by měly být za 55 let, jen ve výjimečných případech je stát zpětně odkoupí dříve. Občané s nimi ovšem mohou volně obchodovat na trzích. Dluhopisy budou vydány na základě schválení komplexního balíčku zákonu. V rámci nich si ministr financí Janota vyžádal také formální souhlas senátorů se změnou rozpočtu ještě za minulý rok. Pokud by se dluhopisy nevydaly, neměl by stát na konci roku dostatek financí například na vyplácení důchodových dávek nebo výplatu pro státní úředníky. Kvůli finanční krizi a menšímu objemu prostředků, který byl vybrán z daní podnikajících osob a odvodu pojistného, vypadlo ze státního rozpočtu nejméně 160 miliard korun a ty je potřeba právě prostřednictvím dluhopisů dorovnat. Státní dluh České republiky dosáhne na konci tohoto roku podle Janoty více než jednoho bilionu a 300 miliard korun.
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot2 23.03.2010 22:05
Praha - Občanští demokraté mají kromě výroků svého šéfa Mirka Topolánka další problém. Druhý muž ODS a někdejší ministr vnitra Ivan Langer podle svědectví bývalého elitního detektiva v minulosti skutečně pomáhal zločinecké organizaci zavražděného bosse Františka Mrázka. Expolicista Karel Tichý nadto tvrdí, že Langer musel vědět, komu jde ve skutečnosti na ruku. Tichý, který léta pracoval na legendárním spisu o Mrázkovi nazvaném Krakatice, to podle zjištění Aktuálně.cz prohlásil na úterním uzavřeném zasedání výboru pro obranu a bezpečnost, které se uskutečnilo po několika měsících odkladů. Langer se k tvrzení Tichého nejdříve nevyjádřil, ještě před koncem úterního zasedání výboru odjel zpět na grémium ODS řešit osud Mirka Topolánka. ČSSD pak protlačila usnesení, v němž Langera na základě výpovědi Tichého vyzývá k rezignaci na všechny veřejné funkce. Vědomou spolupráci s Mrázkovou skupinou nicméně Langer popřel už na jaře 2008, kdy o tom poprvé informoval deník Aktuálně.cz. Dnes večer pak ve své reakci napadl důvěryhodnost Tichého: "O věrohodnosti a serióznosti celého jednání jasně vypovída fakt, že pan Tichý se na jednání výboru připravoval s panem Dimunem, šéfem tiskového oddělení ČSSD a že jednání probíhalo před torzem výboru pro bezpečnost, přičemž to usnesení bylo přijato hlasy socialistů a komunistů," řekl Langer večer po jednání grémia ODS. "O věrohodnosti vyjádření pana Tichého také vypovídá fakt, že trestnímu stíhání unikl vlastně jen díky tomu že včas opustil řady policie," dodal Langer. Langer byl před deseti lety v těsném kontaktu s developerem Luďkem Sekyrou, kterého detektivové zařadili do Mrázkovy skupiny. Sekyra podporovaný Mrázkem měli zájem ovládnout stavební společnost IPS a Langer jim pomáhal vylobbovat u Investiční a poštovní banky finanční krytí celé transakce. Politik to později přiznal, trval ale na tom, že pomáhal Sekyrovi coby zástupci české firmy a o angažmá Mrázka neměl tušení. Bývalý detektiv Karel Tichý, který ve spisu Krakatice roky mapoval aktivity Mrázkovy skupiny a měl k dispozici desítky hodin odposlechů, nyní poslancům sdělil opak. Podle něj to Langer o Sekyrovi musel všechno vědět. "Detektiv řekl, že vychází zejména z výpovědí několika policejních informátorů - například Rudolfa Javornického a Jakuba Konečného - a také z odposlechů," uvedl vysoce důvěryhodný zdroj detailně obeznámený s průběhem slyšení. Langer je posledním z politiků, který se s Mrázkovou skupinou zapletl a zůstal ve vysoké politice. František Mrázek měl přitom kontakty prakticky do všech politických stran a na vlivné úřady. Kromě Langera byla jeho skupina napojená na Vlastimila Tlustého, Zemanova poradce Miroslava Šloufa, exministra financí Iva Svobodu či šéfa NBÚ Tomáše Kadlece. "Tichý vyjmenoval několik lidí, kteří podle něj propojovali Langera a další politiky s podsvětím. Byli to podle něj bývalý šéf ČSA Lašák, ředitelé významných bank, lobbisté, advokáti i policisté," dodal již citovaný zdroj. Dle serveru Aktuálně.cz Upraveno
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? kocourek 23.03.2010 19:40
Můžete mi prosím napsat o jaké nemoci se jedná?Myslím,že to bude zajímat i ostatní čtenáře. Nikde to nemohu najít.A ani v odborných knihách se o těchto nemocech nezminují.
Reagovat na tento příspěvek
 
9.MATEŘINKA - NOVÉ VIDEO kodlcr 23.03.2010 17:05
 
Další důkaz zkorumpované ODS Krmelec 23.03.2010 16:10
Já myslím, šotku, že tobě definitivně přeskočilo Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot2 23.03.2010 12:52
Mám volební trhák: Slibuji, že propustím 100 tisíc zaměstnanců Politici se mohou přetrhnout, aby v rámci boje s nezaměstnaností řekli velké číslo. Naposledy slíbila KDU-ČSL 150 tis nových míst. Mám protinávrh. Když uspěji já, slibuji, že budu konečně propouštět. Tak nám už i KDU-ČSL slíbila vytvoření nových pracovních míst. Návrhy, jak zatočit s nezaměstnaností, nám už předložili Jiří Paroubek (stovky tisíc míst), Mirek Topolánek (170 tis) i Cyril Svoboda (150 tis). Nevím, zda se jejich navrhovaná místa překrývají, nebo si to máme všechno sečíst a začít snad dokonce i hledat nějaké nezaměstnané z jiných zemí, abychom tolik nových volných míst vůbec zvládli obsadit. Základem jejich návrhů však v každém případě není nic jiného, než další zadlužení státu. A jelikož jsem přesvědčen o tom, že stát by se na umělém vytváření pozic pro nové zaměstnance podílet neměl, rád bych Vám dnes představil plán jiný. Plán na úspory, nikoli další státní dluhy. Položme si otázku: Je pro nás skutečně efektivnější umělé vytvoření pracovních míst, nebo je naopak na místě propouštění státních úředníků? Žádný předvolební populismus, ale velmi vážná úvaha, jakkoli jistě nepopulární pro jistou část voličů. Prostě jen tvrdá realita. Na rozdíl od výše uvedených pánů se totiž domnívám, že počátkem řešení žádoucí přirozené zaměstnanosti z hlediska dlouhodobého, založeného na přirozené nabídce a poptávce, je (pro mnohé jistě paradoxně) propouštění. Vyjděme totiž z toho, že jistá míra nezaměstnanosti je v konkurenčním prostředí zdravá, a že primárním problémem České republiky není nezaměstnanost, jak se nám snaží politici vnutit a následně zalíbit svými návrhy "řešení". Primárním problémem našeho státu jsou státní dluh a jeho prohlubování, výše daní, obrovská míra uměle a zbytečně vytvořeného přerozdělování, z toho vyplývající umělá přezaměstnanost ve státním sektoru a kontraproduktivně složitá legislativa na pracovním trhu v sektoru soukromém. Když toto napravíme, vznikne následně přirozená poptávka po vzniku nových pracovních míst. Jsem přesvědčen, že nebude činit žádný problém během prvního roku dalšího volebního období propustit desítky tisíc státních úředníků a v tomto trendu pak pokračovat i v následujících letech současně s rušením zbytečných ministerstev a úřadů. To vše až do okamžiku, kdy zůstanou jen taková ministerstva a takové úřady, které jsou nezbytně nutné k chodu státu a plnění jeho funkcí, nikoli k ukládání loajálních členů stran. Při aplikaci navrhovaného postupu bychom výrazně ušetřili. Dočasné zařazení těchto státních zaměstnanců do registru úřadu práce a vyplácení podpory v nezaměstnanosti nás totiž vyjde ve finále na daleko menší peníze, než to, když svou činnost v zaměstnání vykonávají. Celkové náklady ze státního rozpočtu na každé takové aktivní místo, k tomu náklady občanů za důsledky úředních buzerací, ve spojení s náhradami případných škod, vzniklých nesprávným úředním postupem, nebo arbitráží, případně zbytečně utracené peníze za špatná výběrová řízení, nebo jejich umělé nadhodnocování a korupce, to vše nás totiž vyjde na víc peněz, než když je budeme nějakou dobu platit za to, že nedělají nic. Ve finále si pak mohou projít nějakou to pěknou rekvalifikací, co si vymysleli pro nás ostatní, aby mohli místo "zaměstnání" od státu jednou dostat třeba konečně "práci" ze soukromého sektoru. Jsem si vědom skutečnosti, že úředníci za tento stav nemohou, protože pouze logicky využili příležitosti, kterou jim dali parlamentní politici. Jenže někdy s tím začít musíme. Čím dřív to bude, tím lépe i pro ně samotné. Z blogu Františka Matějky
Reagovat na tento příspěvek
 
Další důkaz zkorumpované ODS tohos 23.03.2010 12:51
Nebo shota 2548936758211 HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
Další důkaz zkorumpované ODS shot2 23.03.2010 12:43
To se musíš zeptat Krmelce.
Reagovat na tento příspěvek
 
Další důkaz zkorumpované ODS shot2 23.03.2010 12:42
Klidně si podej třes 10 žalob Krmelče. Prostě shot neexistue a místo něj shot2. Je jenom s podivem jak dokážeš obejít hesla.To znaná, že máš blízko k tvůrci stránek?
Reagovat na tento příspěvek
 
Co bude s porodnicí a gynekologií v Chrudimi?? sizz 23.03.2010 08:54
Máte pravdu, já jsem byla také spokojena s péčí lékařů a sester, ale pana primáře jsme na oddělení viděly opravdu zřídka...A od sester je to opravdu hezké, že se postavily za své doktory, aby je podpořily a konečně si této situace také někdo všiml. Také doufám, že ten skvělý tým na Gyn-por zůstane a najde se řešení, ať třeba v novém vedení těchto oddělení...
Reagovat na tento příspěvek
 
Další důkaz zkorumpované ODS shot 22.03.2010 23:05
Prohlašuji, že shot je můj pravý nick a protože mi někdo obsadil nick shot2 a shot3, tak další pravý nick je shot4. Všechno ostatní jsou podvrhy a pokud se za mě bude někdo vydávat, podám žalobu za zneužití anonymního jména.
Reagovat na tento příspěvek
 
Další důkaz zkorumpované ODS Krmelec 22.03.2010 22:25
No, to on šotek často už ani neví HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
Další důkaz zkorumpované ODS Lajos 22.03.2010 21:59
Co tím chtěl básník říci???
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? Krmelec 22.03.2010 20:44
Tak to pardon.. původně to vypadalo jako paranoia qerulans, ale budeš jen grafomanská pizda Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot2 22.03.2010 20:30
MMF varuje před problémy veřejných financí Rozvinuté tržní ekonomiky čelí akutním výzvám ohledně nebezpečného růstu deficitu veřejných financí. Vyplývá to z vyjádření zástupce výkonného ředitele MMF, Johna Lipskyho. Pět zemí ze současné G7 (kromě Kanady a Německa) se podle něj do roku 2014 bude potýkat se zadlužením blížícím se hranici 100 % HDP. Problémy veřejných financí nejsou v dnešním světě žádnou novinkou. Vlivem nákladných protikrizových opatření či růstu výdajů spojených s rostoucí nezaměstnaností se deficity státního rozpočtu mnoha zemí během krize značně prohloubily. Pro příklad, rozpočtový schodek Spojených států již dosahuje 10 % HDP. V Evropě se ve spojení s veřejnými financemi nejčastěji mluví o skupině tzv. evropských ''prasat'' (PIGS – Portugalsko, Itálie, Řecko, Španělsko). Zejména situace Řecka je v poslední době silně medializována, nad svými konkurenty však výrazněji nevyčnívá. Pro porovnání, řecký deficit dosahuje zhruba 13 % HDP, španělský v loňském roce přesáhl hranici 11 %. Limit EU představuje 3 % HDP. Právě Španělsko však pro Evropu může představovat závažnější problém než Řecko, neboť zatímco Řecko i před krizí patřilo do průměru EU, Španělsko se zařazuje mezi její elitu, když představuje 12. největší ekonomiku světa. Zemi, která má v současné době trochu paradoxně jako předsedající stát Evropské unie vyvést evropskou ekonomiku z krize, sužuje rovněž vysoká nezaměstnanost blížící se 20 %, v poslední době navíc bojuje se ztrátou konkurenceschopnosti na světovém trhu, která způsobuje hluboké deficity obchodní bilance. Přitom ještě v roce 2007 Španělsko zaznamenávalo historicky nízkou nezaměstnanost okolo 8 %, státní rozpočet skončil dokonce v přebytku. Pro zajímavost, nynější španělský premiér José Luis Zapatero tehdy v rámci předvolebního boje přislíbil z tohoto přebytku pro všechny daňové poplatníky vyplatit bonus 400 EUR. Tento slib státní kasu po jeho volebním úspěchu nakonec přišel na 10 miliard EUR. Jak by se teď tyto peníze hodily. Nepřipomíná to něčí sliby i u nás? A to, že peníze prostě nejsou, to přitom víme až moc dobře.
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot2 22.03.2010 20:16
To by jsi s tím měl něco urychleně dělat, než ti to přeroste v něco horšího. Dá se to léčit? Já naštěstí žádnou psychickou poruchu nemám.
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? Krmelec 22.03.2010 16:06
Moje diagnóza je Paranoia querulans - projewvuje se vzdorem a nenávistí vůči všem, kdo nesdílejí stejné názory.
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot2 22.03.2010 15:32
Pro voliče to není dobrá zpráva. Pokud se budou mezi stranami rozhodovat podle toho, která partaj nabídne nejvíce nové práce, narazí po volbách na tvrdou realitu. Šéfové českých firem, tedy ti, kteří skutečně nová místa vytvářejí, totiž tvrdí, že stranické sliby jsou úplně mimo reálný byznys a ke slibovanému boomu zaměstnávání nepovedou. "Tatře teď žádná kouzla nepomohou. Prostě potřebujeme více zakázek a trhů. A na obojím sami pracujeme," nechal se slyšet šéf kopřivnické automobilky Ronald Adams. Podobně to vidí majitel jabloneckého výrobce zabezpečovací techniky Jablotron Dalibor Dědek. "Nebudu dělat nové místo proto, že na ně dostanu dotaci, stejně jako nebudu zaměstnance vydírat smlouvou na dobu určitou. Buď je prostě člověk dobrý a potřebuji ho, nebo ho nezaměstnávám," uvedl Dědek. Obecně se lídři průmyslových podniků i obchodních firem shodují na tom, že nová místa musí vytvořit růst ekonomiky a ze státních zásahů by mohl pomoci jen pružnější zákoník práce. Ten slibují ODS, TOP 09, Věci veřejné a částečně také KDU-ČSL. Firmy se bojí po krizi nabírat kvůli odstupnému. Byznysmeni tvrdí, že by se po jeho liberalizaci přestali obávat brát nové lidi, protože by je nestrašilo vyplácení odstupného v případě, že se růst ekonomiky znovu zadrhne. "Dnes když chci někoho nabrat, čtyřikrát si to rozmyslím, protože zbavit se pak toho člověka je velmi těžké," vysvětluje Pavel Janeček, šéf společnosti Karma Český Brod. Ostatní na první pohled lákavá předvolební sousta, jako je například vytváření nových pracovních míst pro ohrožené skupiny lidí přes slevu na sociálním pojištění, by podle podnikatelů pomohla jen kosmeticky. A to hlavně u profesí s minimální mzdou. "Oceňuji každou motivaci zaměstnávat více lidí. Ale sleva na sociálním pojištění 7 200 korun ročně za vytvoření nového místa je ve firemních nákladech úplně zanedbatelná," říká Kvido Štěpánek, majitel plastikářské firmy Isolit Bravo. Jinak řečeno – firma platící ročně desítky tisíc korun na sociálním pojištění za jednoho zaměstnance nebude kvůli sedmitisícové slevě brát člověka, pro něhož jinak nemá práci. A stejně tak slibovaná výhoda neuchrání nevytíženého zaměstnance před propuštěním. Stát na vyšší úlevy nemá Zdeněk Černý, majitel společnosti Biomac na výrobu dřevěných briket, sice upozorňuje, že díky dotacím několik míst vytvořil, ale šlo o nejhůře placenou práci. ODS na to namítá, že nabízí jen taková zvýhodnění, která státní rozpočet nahlodaný krizí může unést. Na to jsou byznysmeni ochotni slyšet, ale mnozí by šli v úsporách ještě dál než politické strany. "Předvolební sliby jsou sice fajn, ale ze špatné firmy dobrou neudělají. Co opravdu potřebujeme, je silný politický lídr, který bude schopen prosadit tvrdé škrty a přimět stát šetřit," říká Karel Havlíček, generální ředitel obchodní skupiny Sindat. Podle něj teď ekonomiku čeká postkrizová doba, v níž půjde hlavně o přístup k penězům. A to jak u státu, tak u domácností a podniků. A předlužený stát, jenž by si musel půjčovat draze, tak může ovlivnit financování v celém hospodářství. Proto je nutné šetřit veřejné finance. Tvrdé ěetření státních financí má ve svém volebním programu jen jedimá strana, Strana svobodných občanů.
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot2 22.03.2010 15:23
Praha - Byty v okolí Prahy a na severu Čech za 80, nebo i za 60 tisíc korun. Nemožné? Naopak, i za takovouto cenu získala loni soukromá firma Murom byty od polostátní energetické firmy ČEZ. Ze smlouvy, kterou má Aktuálně.cz k dispozici, vyplývá, že ČEZ prodal na 2077 bytů v osmi lokalitách za celkovou cenu 146 milionů. V ceně jsou zahrnuty také stavební pozemky, garáže, čtyři další bytové domy či kotelna. A několikamilionové pohledávky. Murom je vázána tím, že musí podle smlouvy byty nabídnout nájemníkům ke koupi s maximálním navýšením ceny o 10 procent. Současně však získala desítky bytů s dlužníky, s nájemníky, kteří mají smlouvu na dobu určitou, či prázdné, na které se podmínka o odprodeji přímo nevztahuje a firma je může prodat za tržní ceny. Obchod tak může soukromé firmě vynést desítky až stovky milionů korun. Za tolik ČEZ prodal byty: Chomutov - 516 bytů - 36,5 milionu Jirkov - 83 bytů - 5,9 milionu Kadaň - 1 137 bytů - 74,6 milionu Klášterec nad Ohří - 215 bytů - 12,9 milionu Loučná nad Desnou - 4 bytové domy + 22 bytů + plynová kotelna - 6,7 milionu Solenice - 54 bytů - 3,3 milionu Štěchovice - 42 bytů + 17 garáží + 8,7 tisíc m2 stavebních parcel - 5,2 milionu Vrané nad Vltavou - 8 bytů + 1,5 tisíc m2 stavební parcela - 1,3 milionuČEZ v prodeji bytů zastupovala právní kancelář bývalého děkana plzeňské právnické fakulty Milana Kindla. Podklady pro poptávkové řízení a smlouvy měl na starosti Kindlův společník a kolega z plzeňských práv Ondřej David. Ten také dosud dohlíží na průběh obchodu. Cena za byty prodávané polostátní firmou nevzešla z nezávislého ocenění daných bytů, nýbrž z nabídky vítězné firmy Murom. ČEZ jimi navrženou částku - údajně nejvyšší z poptaných firem - akceptoval. Mluvčí společnosti Eva Nováková ale odmítla zveřejnit jména dalších firem, které se o zakázku ucházely, i jejich nabídky. Stejně tak tají částku, na kterou byly byty ohodnoceny - žádost o tuto informaci označila za "irelevantní". Majitelem vítězné firmy Murom je Jiří Drábek, který má blízko k právní kanceláři exděkana plzeňských práv. Už před popisovaným obchodem s ČEZem Kindlovi advokáti Murom zastupovali - minimálně dvakrát při nákupu bytů v Mostě a v Chomutově Kindl zároveň podle informací Lidových novin coby zástupce Ústavu státu a práva zpracoval posudek, v němž doporučil ČEZu právě variantu odprodeje bytového fondu soukromé firmě. V pořádku, řekl gigant Krátce po uzavření smlouvy na prodej bytů mezi ČEZ a Muromem se pak aktivity aktérů transakce znovu propojily. Týden po koupi bytů převzali podle zjištění Aktuálně.cz tři zástupci Muromu (včetně majitele Drábka) posty ve vedení firmy Iuris vlastnící Vysokou školu Karlovy Vary, která byla úzce provázána s plzeňskými právy. Bytovku i s pozemkem ve Vraném nad Vltavou prodal ČEZ za 1,3 milionu korun Před podpisem smlouvy o bytech ty samé posty zastávali advokáti Kindlovy kanceláře - včetně zmíněného Ondřeje Davida. ČEZ navzdory odhaleným spojením advokátů s vítěznou firmou trvá na tom, že výběr kupce bytů byl transparentní. "Organizace prodeje byla vždy zcela v rukou ČEZ správa majetku, která za tímto účelem jmenovala hodnotící komisi," uvedla mluvčí Nováková. "Přísná organizační opatření" podle ní "nedávala prostor pro možné ovlivnění soutěže". Firma Murom získala kontraktem s ČEZ podepsaným loni v červnu 2077 bytů v osmi lokalitách, nejvíc na severu Čech - v Kadani, Chomutově, Jirkově a Klášterci nad Ohří. Jak vyplývá ze smlouvy, kterou má Aktuálně.cz k dispozici, jeden byt v Chomutově včetně pozemků získala firma v průměru za 70,6 tisíce korun. Za nejnižší částku - 60 tisíc korun - jí připadly byty v Klášterci. Kromě toho získal Murom také bytové domy v okolí Prahy. Například za byt ve Štěchovicích u přehrady, vzdálených půl hodiny jízdy od Prahy, včetně 3 tisíc metrů2 stavebních pozemků, zaplatil v průměru 88 tisíc korun. Byt 2+1 (64m2) ve stejné ulici ve Štěchovicích dnes nabízí realitní kanceláře za 2,18 milionů korun. Pokud by firma byt prodala na volném trhu, jen z jednoho bytu by měla téměř dvoumilionový zisk. Vedení společnosti ČEZ zdůvodňuje tento obchod "nejvyšší cenovou nabídkou", kterou Murom podal, a zavázáním se ke stanoveným podmínkám - například povinnost zaplatit kupní cenu do 5 dnů (právní dokumenty pro poptávkové řízení připravoval přitom podle vyjádření ČEZ Kindlův advokát Ondřej David). Další dva klíčoví aktéři transakce mlčí. Advokát David odmítl odpovědět jak na dotazy týkající se role Kindlovy právní kanceláře, tak na ty, které se týkaly předání postů ve firmě Iuris. "Bohužel nemohu na vaše dotazy odpovědět," uvedl v emailové reakci s odkazem na závazek mlčenlivosti. Za stejný důvod se schoval také v případě otázky, odkud se s majitelem Muromu zná. Majitel Muromu Drábek na zaslané otázky nereagoval vůbec, navzdory zanechaným vzkazům jak ve firmě Murom, tak u jeho asistenta se za celý týden neozval. I v Chrudimi probíhají výběrová žízení a také se nabízí nejvyšší nabídce. Metr čtvereční pozemku k výstavbě za 350 Kč.
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot2 22.03.2010 15:14
To ale nesmíš hledat ve svých příspěvcích.
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shot2 22.03.2010 15:13
Bohužel mám, a jak se domnívám také většina obyvatel ČR tím trpí, nemoc ze šílené ODS. A ta se projevuje tím, že budu volit kohokoliv jiného jen ne ODS, KSČM, ČSSD, TOP09 a zelené.
Reagovat na tento příspěvek
 
Další důkaz zkorumpované ODS shot2 22.03.2010 15:08
Bohužel shote4 alias krmelče. KocmaneP, argawale, Kláro. Sladká, důchodče a nevím kolik máš dalších nicků. Tohle není příspěvek shota. Určitě to vypovídá o tvých prioritách. Jinak si samozřejmě piš dál o svých sexuálních představách, ovšem daleko vhodnější by to na jiném diskuzním fóru. Tohle čtou i děti a mohl by jsi mít potíže s mravnostní policií.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zajímavá přednáška zvedavec 22.03.2010 11:42
Tady diskuse není možná. Radím zcela jednoznačně a hlasitě odmítnout. Zatímco s některými příspěvky lze alespoň polemizovat, u výše uvedeného textu plného nepravd a neuvěřitelných srovnání něco podobného možné není.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zajímavá přednáška Agarwal 22.03.2010 09:21
HAHAHA! No tak to samozřejmě ano. Pokud by pan Lebduška (nebo kdokoliv jiný) žil ve středověku, byl členem svaté inkvizice a později tvrdil že nikomu neublížil a že to vlastně nevadí, protože taková byla doba a byl tam každý nebo alespoň každý věřil, že země je placatá, takže je to vlastně všechno jedno, pak bych to sem určitě napsal.
Reagovat na tento příspěvek
 
Romové tohos 22.03.2010 08:01
Jeste, ze nenapise tvoje jmeno, to by bylo po okoli ostudy HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? shotano 21.03.2010 23:48
Jsem tady a začínám diskutovat. Beru si to lepší z obou a jdem na to ...
Reagovat na tento příspěvek
 
A tyhle máme volit? Krmelec 21.03.2010 21:24
Půvabné... jen pořád přemýšlím, jestli jsi v přechodu nebo máš nemoc šílených krav Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Další důkaz zkorumpované ODS shot4 21.03.2010 19:16
Masturbace je sexuální aktivita, při které se žena, dívka nebo muž, chlapec sám sexuálně dráždí, obvykle až k orgasmu (autoerotika). Původ slova není zcela jasný. V úvahu přicházejí tyto možnosti: (1) z lat. manus (ruka) a stupro (zhanobit, zprznit, znásilnit) - tedy hanobit, prznit (se) rukou mas (samec, muž) a turbare (vzrušit nebo rušit, porušovat) - tedy v možných významech rušit, porušovat mužství nebo vzrušovat mužství. Další označení jsou ipsace (z latinského slova ipso - sám), dříve také samohana. Kromě toho se běžně používá též termín onanie podle biblické postavy Ónana. Ónan však nemasturboval, ale praktikoval přerušovanou soulož. Soutěže v maratonské masturbaci mužů jsou relativně mladým odvětvím, kde mladíci veřejně poměřují své síly. Držitelem českého rekordu v masturbaci je František Klimeš s časem 8 hodin a 5 minut, se kterým vybojoval druhé místo na světovém masturbačním maratónu v Kodani.[11] V roce 2006 český reprezentant Martin Rimmel vybojoval rovněž druhé místo na mezinárodním finále v Londýně. Současný světový rekord v maratonské masturbaci je 9 hodin 33 minut.[12] Na konci 18. století švýcarský lékař Samuel Tissot prohlásil masturbaci za příčinu nespočtu fyzických i duševních chorob a zahájil snahu o její léčení, která pokračovala až do padesátých let 20. století.[13] Dalšími významnými spisy o léčbě masturbace jsou anonymní Onania: or the Heinous Sin of Self-Pollution, and AU Its Frightful (1730), a de Bienvillova Nymphomania (1771) líčící potíže s furorem uterinus (běsem děložním).[14] Metody léčby zahrnovaly celou škálu různých postupů od prostého svazování penisu chlapcům, nasazování nejrůznějších pásů cudnosti (včetně ostnatých, které měly chlapci způsobit bolest při erekci), až po ústavní léčbu, skotské střiky, elektrošoky či kastraci. V roce 1859 zkonstruoval E. T. Cramer mechanismus nazvaný aidousoter, který si chlapci museli povinně nasazovat na noc.[15] U dívek se za prevenci či léčbu onanismu považovala klitoridektomie, chirurgická amputace klitorisu. Užívaly se svěrací kazajky, pouta a v extrémních případech pálení genitálií žhavým železem. [zdroj?] Onanií zmalátní i ochabne člověk dospělý, úplně už vyvinulý. Tím spíše uškodí neřestí tělu mladistvému, jež dosud nedosáhlo svého rozvoje. Prostopášnému dítěti ani nelze dospěti v muže. Špatně roste, svaly nesílí, anebo, jestli byly již silnější, ztrácejí se, hlas pozbývá zvučnosti a později nedostává se ani síly ke vzrůstu vousů. Oči bývají hluboko zapadlé, pod nimi objevují se temné kruhy, pleť obličeje bývá bledá, ruce vlhké a studené, paměť ochabuje, každá větší námaha tělo jeho velice vysílí, tělo se hrbí, chůze stává se plouživou, nic takového mladíka netěší, stává se nevrlým, popudlivým, ba i za dne velice ospalým, vyhýbá se lidem a mluví-li s někým, upírá zrak k zemi, jakoby se obával, aby mu z očí nevyčetl jeho nectnost. Kdo nebyl již od narození příliš bystrého rozumu, stává se politováníhodným blbcem, ten, kdo nadán byl vlohami, těžko pak chápe a nedbá o učení. Onanista bývá velmi choulostivým, snadno se nachladí a hned dostane rýmy. Kromě toho trpívá tlučením srdce, které zvláště v noční době se dostavuje. Vyšetřující lékař shledá skoro vždy u onanistů rozšířené srdce. Nezřídka onanista trpí též obtížemi žaludečními, špatným trávením a někdy silnými průjmy. Ipsace (onanie, masturbace, sebeprznění, samohana) je vůbec veškeré nepřirozené dráždění pohlavních ústrojů bez přímé součinnosti jednotníka druhého pohlaví, zneužívání přirozených sil tělesných i duševních, zločin proti zákonům přírody a morálky, jehož následky - byť nebyly tak hrozné, jak se strašívá, nevedly např. k vysychání míchy, k neschopnosti pohlavní ap. - přece jen tam, kde se ipsace provádí nezřízeně, vedou k otřesení celé soustavy tělesné a podkopání zdraví, třeba se to nejevilo vždy ihned a dostavovaly se následky někdy teprve snížením inteligence (oslabení vůle, změna povahy vlivem výčitek, jež si postižený činí, v plachou, bojácnou) a zdraví v potomstvu. Souhrnné poučení o onanii Onanie (sebeukájení, sebeuspokojování, sebeprznění - odborně masturbace, ipsace) je dráždění pohlavních orgánů, které si chlapci (méně často i děvčata) provádějí sami, nejčastěji třením pomocí ruky. Onanie u chlapců Může se objevit již dávno před pubertou. Příčinou je buď svedení nesprávnými kamarády, nebo bezděčné hraní a manipulace s pohlavním údem, nebo i špatná hygiena pohlavního údu. Špatná hygiena vede k lehkému podráždění předkožky žaludu, které svědí. To nutí chlapce, aby si předkožku i žalud třeli rukou. Tak si vybavují příjemný pocit a k tomuto počínání se vracejí sami, i když podráždění předkožky pominulo. Již v časném dětství se onanie může stát návykem - učitelky v mateřské škole s tím mají zkušenosti … - zkušená učitelka pozná z tváře děcka, že prožívá určitou slast. … Onanie u dívek V dětství, když onanie ještě není výrazně spojena se sexualitou, je onanie u děvčátek jen řídká, stejně jako u chlapců. Děvčátka mohou onanovat již v předškoním věku. Mnohdy k tomu přispívá nedostatečná hygiena. Jejím následkem je lehký zánět v oblasti zevních pohlavních orgánů (především malých stydkých pysků), který působí svědivě a vynucuje si tření rukou. Podobně působí drobná cizí tělíska, …. Předškolní děti začnou také onanovat, když při ležení v posteli náhodně objeví, že doteky zevních pohlavních orgánů jsou příjemné. … dívka, která onanuje, si může zavléci do krajiny pod velkými stydkými pysky infekci … Zlozvyk onanie, pokud přetrvává až do dospělosti, může být příčinou nesnází při hledání souladu při pohlavních stycích manželů. Příčina je v tom, že žena si zvykla na určitý způsob sexuálního vydražďování, kterého nelze docílit při přirozeném spojení pohlavních orgánů muže a ženy. Podle některých křesťanských autorů je masturbace symptomem poruchy mezilidských vztahů.[19] Někteří autoři tvrdí, že masturbace vyskytuje především u dětí vystavených krutému zacházení a stresu a při častější frekvenci masturbace hovoří o „masturbační krizi“, která musí být léčena; základní metodou pomoci je dát poznat mladému člověku jeho základní životní problémy, které se stávají „hlubšími principiálními příčinami“ autoerotického chování.[20] Gerard J. M. van den Aardweg, počítaný ke křesťansko-konzervativnímu hnutí, soudí, že masturbační krize dospívajících může způsobovat homosexualitu. Jako účinnou prevenci a léčbu této poruchy doporučuje modlitbu k Panně Marii.[zdroj?] Oficiální Katechismus katolické církve uvádí o masturbaci v paragrafu 2352 toto (a tento názor je možno považovat za oficiální postoj katolické církve): "Výrazem sebeukájení (masturbace) se míní úmyslné vydráždění pohlavních orgánů s cílem zakoušet pohlavní rozkoš. „Jak učitelský úřad církve, v linii stálé tradice, tak i mravní smysl věřících bez váhání tvrdily, že sebeukájení je skutek vnitřně a těžce nezřízený.“ „Vědomé užívání pohlavních schopností z jakýchkoliv důvodů mimo normálních manželských vztahů podstatně odporuje jejich účelu (zaměření).“ Vyhledává se v něm pohlavní rozkoš mimo „pohlavní vztah požadovaný mravním řádem, totiž takový, který v souvislosti pravé lásky uskutečňuje plný smysl vzájemného sebedarování a lidského plození“. K vytvoření správného úsudku o mravní odpovědnosti jednotlivců a ke správné orientaci pastorální činnosti je třeba brát v úvahu citovou nezralost, sílu získaných návyků, stavů úzkosti nebo jiných psychických či sociálních činitelů, které mohou vinu zmenšovat, případně i na nejmenší míru." [21] Podle hadísu Hasana ibn Arfaha Prorok Mohamed pravil: "Sedm jest lidí tak odpudivých, že Bůh nepohlédne na ně v Soudný den: - onanista, - sodomita, - ten, na němž byla sodomie čininěna, - alkoholik, - člověk, jenž bije své děti, až křičí o pomoc, - člověk, jenž ubližuje svým sousedům, až mu zlořečí, - člověk, který má poměr se ženou svého souseda - shot
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267  266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.