Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
ZTRATIL SE NÁM PES Lucie 19.12.2001 19:52
Zaběhl se v neděli 16.12.2001 ve večerních hodinách v ul. Družstevní před domem 1200, srnčí plemeno, slyšící na jméno Bára.
Finanční odměna.
Prosíme, pomozte.
Kontakt: 0608012019, 0608256228
Reagovat na tento příspěvek
 
Košumberk Admin 19.12.2001 13:23
Dobry den,o lecebne je na nasem portalku take odkaz v sekci "Instituce".
Tady je vice informaci, doufam ze to bude dostacujici.
Hamzova dětská léčebna HDL Luže-Košumberk - Léčba onemocnění pohybové soustavy, rehabilitace,výroba ortopedických pomůcek.
Adresa firmy:Hamzova 80,Luže 538 54 E-mail: svt@hdl.chrudim.cz WWW: http://www.hdl.chrudim.cz Preji hezky den,Lukas Nemec
Reagovat na tento příspěvek
 
Košumberk K.H. 19.12.2001 13:23
Chybí mi tady zmínka o městě Košumberk,jelikož tam mají léčebnu pro dětijako jsem například já .
Mám skoliozu a budu mít korzet a ráda bych se o té léčebně něco dozvěděla.
byla bych ráda ,kdyby se zde časem něco o Košumberku objevilo.
PS:pokud byste měli nějakou adresu na Košumberkprosím pošlete ,všechny informace jsou pro mě důležitéDěkujiK.H.

Reagovat na tento příspěvek
 
Plesy Václava Paclíková 19.12.2001 13:06
Dobrý den, prosila bych o informaci, kde bych mohla nalézt přehled plesů, které se budou konat v Chrudimi v Muzeu v letošní sezoně, případně také kde je možno zakoupit vstupenky.
DěkujiV. Paclíková
Reagovat na tento příspěvek
 
Kauza Penny Market v areálu TRAMO Zdeněk Pilař 12.12.2001 10:30
Pozorně sleduji tzv.kauzu "Penny Market" v Chrudimi, kterou vyvolala část občanů, nyní sdružených v hnutí Nesehnuti. Když jsou vzneseny výhrady k rozhodnutí chrudimských radních, tak musí být také jasné co s opuštěným areálem!!!Viděl někdo z nás, obyčejných občanů, studii ekologického zatížení po dostavbě supermarketu? Od oponentů postrádám, jako běžný občan tohoto města, konkrétní návrh, popřípadě studii smysluplného využití daného prostoru, podloženou finanční rozvahou a též formu financování. Ono je pěkné nesouhlasit s rozhodnutím volených orgánů, ale co potom dál. Chceme mít z této části území města "chrudimský bronx"? Všichni dobře víme, že delší dobu chátrající objekty se stanou postupně semeništěm nepravostí a prostorem k páchání mnohdy závažné trestné činnosti (o drogách ani nemluvě).
Celý ten "humbuk" však na mě působí dojmem, že ve hře je více než "starostlivost" o zdraví místních občanů.
Nejde tady o zneužití občanů(kterým se to petřičně podá), ke skrytému politickému boji? Není to tak dávno, kdy místní občany sužovaly a doslova otravovaly zplodiny věčně startovaných a v chodu ponechaných, nákladních vozů jak ČSAD, tak i Tramontáže? Kde jste byli v té době "nesehnutí"?
Reagovat na tento příspěvek
 
penny Pavel Pavlíček 12.12.2001 09:56
Nesouhlasím se stavbou Penny Marketu proto, 1) že se jedná o stavbu uvnitř města. Tato společnost (stejně jako jiné jí podobné) stavějí teletníky, popřípadě sklady, pro umístění uvnitř města nevhodné.
Mám za to, že politici svými rozhodnutími už v Chrudimi nadělali hrozné škody. Od stavby Borzny na Kateřině až po 3 věžáky nad Chrudimí, mám-li zůstat v historickém nedávnu. To také souvisí s nevyhnutelností zřízení funkce městského architekta – zatím se zdá, že tuto funkci momentálně supluje pan Trávníček, což je zjištění přímo otřesné!2) že jsem spolu s architekty (arch. Thér a arch.
Kopečný) přesvědčen, že toto území si zasluhuje mnohem důstojnější „městské“ řešení. Že se jedná – jak oni to presentují – o architektonicky cenné území. Stavbou uvažované chalupy ve velké variantě bude toto území zasekáno na 100 let! Pozor – pan Trávníček (a další prosazovatelé) svými zrůdnými myšlenkami jsou schopni negativně ovlivnit vzhled města na mnoho generací dopředu!3) že líbivé líčení toho, co vše ti hodní investoři na volné ploše zařídí pro občany i naše děti, je na první pohled účelová demagogie. Už schází jenom tvrzení o tom, že Penny market neprodává tím nejméně kulturním způsobem „z palet“ proto, aby dosáhl co největších zisků, ale proto, že jediné, co mu leží na srdci, je štěstí chrudimských dětiček.
4) že skrz Palackého ulici už dnes projede více než 20 tisíc aut za den. S Penny... v této frekventované ulici vznikne dopravní uzel, který v místě zpomalí a zkomplikuje dopravní situaci. Tím se zcela přirozeně zvýší zátěž na životní prostředí v místě. Příští rok se průjezd v Palackého možná zvýší na 30 tisíc aut.
A tak bych chtěl místním občanům vzkázat, chceš-li přejít Palackého ulici – učiň tak občane raději ještě letos!5) že pravda – jako obvykle – zůstává někde stranou.
Pravda o tom, že město rozházelo stamiliony a nyní zoufale hledá, co by komu prodalo.
Pravda o tom, že přirozeně do doby, než se pro daný prostor najde smysluplné využití, bude se o něj město muset starat – i to stojí peníze, proto je lépe se ho zbavit.
Pravda o tom, že město častěji dává přednost řešení krátkodobě málo výhodnému před řešením výhodným dlouhodobě.
A konečně je pravda, že naši nejvyšší vůbec nevědí, jak by se Chrudim měla používat. Možná proto, že nejsou patrioty. Možná proto, že nejsou ani manažeři.
To neukazuje jenom křečovitá snaha o pomoc Penny..., o tom svědčí i další rozhodnutí v minulosti (např.zcela nedávno milionový dar pro Hypernovu).
Pavel Pavlíček, Gorkého 886, 537 01 Chrudim
Reagovat na tento příspěvek
 
Kauza Penny Market v areálu TRAMO Petr Pospíšil 11.12.2001 08:30
Ja mam podobne supermarkety rad, dobre se mi v nich nakupuje. Drive jsem zavidel Pernikarum jejich GLOBUS, BAUMARKT, INTERSPAR, KAUFLAND, ... dnes zde mame alespon HYPERNOVU (PLUS, ALBERT, UNIPO, ... jsou pro mne prilis "male" a clovek v nich nesezene vsechno).
Pokud to shrnu, cim vice techto SUPER.., HYPER.., SPECIAL.. ... MARKETU, tim lepe, clovek si muze alespon vybrat a nemusi litat po obchodech jak ....
To je muj nazor.
S pozdravem Petr POSPISIL
Reagovat na tento příspěvek
 
Kauza Penny Market v areálu TRAMO Ales Roztocil 10.12.2001 20:47
uprimne receno, cela tato vasniva diskuse postrada byt jen male zrno vecnosti. Nikde jsem se nedozvedel, co konkretne stezovatelum vadi (uznavam, ze Penny Market neni zadna uzasna vec, na kterou by se clovek trasl, ale na druhou stranu, je to snad dokonce lepsi, nez soucasny stav, kdy se na danem pozemku nachazeji chatrajici stavby zkrachovale tovarny). Vecna diskuse vypada tak, ze se misto trestnich oznameni, petici za odvolani rady a demonstraci shrnou vecne duvody a vyvine se snaha presvedcit o techto argumentech okoli: kdyz uz ne mestskou radu, tak alespon obyvatele: vzdyt je zde moznost vyhlaseni mestskeho referenda (ktere v pripade petice s urcitym poctem podpisu musi byt povinne vypsano a jehoz vysledek je zavazny).
Osobne se nedomnivam, ze by pozemek vedle nejrusnejsi chrudimske ulice a arealu CSAD byl kdovijak cenny, nerkuli zivotne dulezity, jak prohlasuji odpurci Penny Marketu. Faktem je, ze podobne supermarkety jiz v Chrudimi existuji (Hypernova, Plus aj.) a nikomu vyrazne nevadi. Dalsi podobny podnik muze prispet ke konkurencnimu prostredi a muze chrudimske spotrebitele uchranit pred vysokymi cenami, nekvalitnimi sluzbami.
Na druhou stranu se vecnost vyhyba i radnici: kde bylo prehledne vysvetleno, co tato varianta mestu prinese, jake by mohly byt podminky pro prodej pozemku (vysadba zelene, uprava okoli, atp.), na co mohou byt vyuzity strzene penize. Take by me zajimalo, jake jsou alternativy Penny Marketu, resp. co by na tomto miste mohlo byt jineho.
Ve skutecnosti se obavam nejhorsi varianty: nestane se vubec nic a na bezutesnem miste v neudrzovanem krovi bude dal chatrat spinava ruina.
Adalbert
Reagovat na tento příspěvek
 
Kauza Penny Market v areálu TRAMO Lukáš NĚMEC 10.12.2001 17:43
Je celkem pochopitelné, že výstavba dalšího hypermarketu přinese městu peníze, ekonomické oživení,pracovní příležitosti, dětské hřiště a jistě spoustu dalších výhod ....
Na druhou stranu, když teď občas projíždím Palackého třídou tak si myslím, že dopravní situace je přímo katastrofální.
Celkem hodně cestuji, ale ty kolony aut v Chrudimi, to se vidí snad jen v Praze. (Pozn. Už aby byl hotov ten obchvat přes Vestec, sorry Vestečtí)A co drobní podnikatelé a živnostníci? Ekonomické zhoršení, více nezaměstnaných, .... Globalizace se asi nedá zastavit.
Vybudovaní takovéhoto objektu přímo v centru města je velice závažný krok a nebude již téměř cesty zpět.
Možná, že "obyčejný, řadový" člověk nikdy nemůže vidět celé pozadí problému objektivně.
A to jak politické, finanční tak možná i skryté soukromé zájmy některých jedinců.
Tento článek není myšlen jako protest proti výstavbě.
Spíše chce upozornit na tuto problematiku a přimět Vás čtenáře k zamyšlení.
Lukáš NĚMEC
Reagovat na tento příspěvek
 
Sylvester Martin 17.11.2001 01:43
Ahoj.
Jesli budete vedet kde bude vyborny Sylvester v Chridimi, prosim poslijte mi emeilu kde a kolik to budu stat. Doufam ze budeme videt jse tam. Tak zdravim a budu cekat na info.( maralumi@idea.net.pl_ ( maralumi@go2.pl)Cau
Reagovat na tento příspěvek
 
R-club Bobíno 16.11.2001 16:55
Nazdarek Vando! Posli mejla a pozdravuj Kacenu. Bobino.
Reagovat na tento příspěvek
 
Letní plovárna Drahomíra 31.08.2001 22:32
Myslím, že nazvat to dětským brouzdalištěm, by bylo vhodnější. Vypravila jsem se na plovárnu, zaplavat si.
Vstoupila jsem okolo 15.hodiny a odešla znechucená asi v 17.00. Poprvé, za celou dobu nově otevřené a zrekonstruované plovárny. Ty dvě hodiny mě stály 65,-Kč a raději, než si zaplavat jsem se šla jen osprchovat. Dětem bylo hej. Já jim to neberu, ale asi by to chtělo ještě alespoň jeden "velký" bazén pro dospělé, když už. To snad i ta Skuteč má větší a lepší bazén, přitom má asi tak 4x nižší počet obyvatel. DM
Reagovat na tento příspěvek
 
R-club vanda 26.08.2001 08:47
R-club rocks.Nazdarek z Alabamy vam vsem posila V+K.
Reagovat na tento příspěvek
 
R-club vanda 26.08.2001 08:46
R-club rocks.Nazdarek z Alabamy vam vsem posila V+K.
Reagovat na tento příspěvek
 
dotaz Petr Pospíšil 13.08.2001 14:23
Dobrý den,v tomto měsíci došlo ke zpoždění zadávání aktualizace kultury, které bylo zapříčiněno zejména:1. Úpravou systému zadávání kultury na serveru (doufáme, že k lepšímu).
2. Nedostatečnou informovaností o kulturním vyžití zapříčiněnou dovolenými, prázdninami, ...
Vše se budeme snažit vyřešit v nejbližší době k plné spokojenosti.
Děkujeme za pochopení.
Reagovat na tento příspěvek
 
dotaz pavlicek 10.08.2001 20:07
nenasel jsem program letniho kina na srpen - proc?
Reagovat na tento příspěvek
 
Strašilky Pavel 10.08.2001 12:06
Do you know Veronica
Reagovat na tento příspěvek
 
Strašilky Zajda 07.08.2001 13:34
Ná stránkách www.harpagon.cz/strasilky se můžete dozvědět více informací o tomto hmyzu včetně velmi kvalitních fotografií.
Mohu též nabídnout výměnu či prodej některých druhů v různých stádiích vývoje.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nová internetová galerie výtvarníka z Prachovic Roman Málek 21.07.2001 22:38
S radostí oznamujeme, že byla spuštěna internetová galerie Petra Fišara z Prachovic. K dispozici je na adrese http://fisar.unas.cz
Reagovat na tento příspěvek
 
Diskusní fórum Zavřelová 20.07.2001 12:46
V Chrudimi bydlím svých celých 32 let. Líbí se mi, jak město skvétá do krásy. Co se mi ale vůbec nelíbí, že se neopravují takové zastrčený cesty jako např. cesta mezi Fortenskou a Podforténskou ulicí. Je tam krásná brána, ale cesta né a né aby se opravila, kostky jsou už nějaký čas pryč, všude papírky a jiné věci, roste tam všude tráva apod. Myslím si, že tudy projde dost lidí, já osobně tam chodím dvakrát denně a vždy tam potkám dost lidí včetně pošťaček. A ten domeček u Telecomu nám tady je taky jenom pro ostudu. Myslím si, že tudy nechodí nikdo z vedení z města Chrudimě a tak se na to prostě kašle. Všichni totiž jezdí autama.
S pozdravem a přáním krásných dnůZavřelová Jaroslava
Reagovat na tento příspěvek
 
go to seć Maciej 18.07.2001 20:35
How can I go to Sec from Chrudim between 4.30 am - 7am ?? Please help me. Can I use some kind on bus or train. And how ? What time ? Thank you very much.
Reagovat na tento příspěvek
 
jak město informuje Petr Krejčík 18.06.2001 16:09
co se mi na jejich webu nelíbí jsem samozřejmě zdělil nejdříve jim. V této diskusi jsem viděl prostor ,jak se toto může dostat pod určitou veřejnou kontrolu.
Nejde zde pouze o technickou záležitost ze strany města.Ale jde o určitou rychlejší formu jak ,kdy a co se projednávalo mezi radními.. A k tomu jsem využil této diskuse. Na radnici si to přečte administrátorka jejich webu a musí mně odpovědět.K té odpovědi by si měla získat stanovisko odpovědných. Vždyť i vy jste občan tohoto města a chcete být rychle a podle mně i věcně informován o správě věcí veřejných.
Reagovat na tento příspěvek
 
jak město informuje Administrator 18.06.2001 10:21
Zdravim vsechny,Mozna, ze jsem prilis velky pesimista, ale obavam se ze tuto diskusi na radnici prilis lidi mnoho necte.
No kazdopadne jsem na reakce velice zvedav.
Lukas Nemec
Reagovat na tento příspěvek
 
jak město informuje Petr Krejčík 17.06.2001 12:41
Prostřednictvím Vašeho Webu jsem měl možnost shlédnou novou grafickou úpravu webových stránek města chrudimwww.chrudim-city.cz . Mohu s potěšením říci že již je to podstatně lepší než s čím nás město prezentovalo v elektronickém světě v loňském roce.
Co se mi na městské stránce jsem jim napsal a zde bych to rád uvedl pod veřejnou kontrolu.
Každa komise rady poctvivě zveřejňuje zápis ze svého jednání "bez velkých prodlev". Avšak proč své zápisy nezveřejní i přímo rada města, jde o nejvyšší orgán města mezi zasedánim zastupitelstva. Komise město neřídí, ale rada ano. Nebo mám počkat až mi příjde domů tištěný zpravodaj. Já jsem dlouhodobě v Chrudimi ,ale co naši občané města , kteří jsou dlouhodobě mimo území republiky.
Daný web by měl i obsahovat i všechny dokumenty které jsou zveřejňovány na úřední desce, ale prosím o aktuálnost.
Využil jsem Vaš prostror na diskusi a společně budeme svědky jak město se k těmto věcem vyjádří.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jsem s Polska a zboznovam Chrudim Marcin 19.04.2001 19:34
Cau lide.
V Chrudimi byl sem 2 razy v Sylvestra a v Breznu. Uz prvi raz v prosincu setkal sem zazracnych lidi.
Doufam, ja budu v C hrudimi v cervenu anebo v cervenecu. Chci poznat vice lidi s Chrudimi.
maralumi@idea.net.plNe znam mocno cestiny. Budu ucit se.
Reagovat na tento příspěvek
 
Diskusní fórum Administrator 19.02.2001 08:36
Diskusní fórum slouží k tomu, abyste do celého světa vykřičeli vše co Vás trápí nebo štve.
Vaše problémy by se měly samozřejmě týkat života v našem okrese Chrudim.
Tak se nestyďte a nebuďte ZTICHA !!Váš Admin
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1  

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.