Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
OMEGA PLUS Teta Kateřina 15.10.2002 19:22
slyšela jsem krásné přísloví: pod každým prasetem sejednou voda uvaří :-)
Reagovat na tento příspěvek

reakce na ohlas pana Řezníčka Brouk Pytlík 15.10.2002 19:19
Zdravím,to už je skoro na referendum chrudimáků, co si myslí ořezníčkovi :-)Nevím nic moc o p. Dubském, ale o p. Řezníčkovi vímdost na to, abych souhlasil s nálepkou "okravatovanýpředlistopadový tzv. politik, deroucí se na jakékolivpódium" a bylo by toho víc negativního, co o něm lzezcela objektivně říci.
Proto hlasuji. Řezníček NE!

OMEGA PLUS nespokojený zákazník 15.10.2002 12:39
Tato frima mě snad připravý o nervy-arogantní jednání toho člověka co má tak dlouhé nehty-děs a hrůza s ním jednat, ještě,že je o kus dál firma MIRONET.Něco s tím dělejte pane Kušta

pane Dubský stín radnice 13.10.2002 22:59
To není paranoa, ale kdyby lidi chodili na zasedání zastupitelstva, tak by se asi hodně divili, jak jejich vyvolení pracují. A mimochodem, většina těch příspěvků byla založena na lehce doložitelných a zjistitelných faktech a dost mně mrzí, že chrudimský tisk se chová jak radniční plátek.

pane Dubský stín radnice 13.10.2002 22:58
To není paranoa, ale kdyby lidi chodili na zasedání zastupitelstva, tak by se asi hodně divili, jak jejich vyvolení pracují. A mimochodem, většina těch příspěvků byla založena na lehce doložitelných a zjistitelných faktech a dost mně mrzí, že chrudimský tisk se chová jak radniční plátek.

pane Dubský stín stínu 12.10.2002 22:13
Pokud se nechceš podepisovat, tak se nepodepisuj, stejně na Tebe není nikdo zvědavej, ale ta Tvoje paranoia, která je vidět ze všech tvejch příspěvků Tě bude trápit ať budou všichni znát Tvoje jméno, nebo ne. Takže Ti přeju hodně štěstí v odhalování spiknutí na radnici a agentů za domem

pane Dubský stín radnice 02.10.2002 19:57
Pane Dubský, je vidět že jako novinář nestojíte za nic - pokud nesnesete kritiku nebo jiný názor a jako člověk taky nic moc - pokud nechápete, že občas člověk pro svoji obranu potřebuje anonimitu a rozhodně Vám nebudu vysvětlovat proč, ať se třeba stavíte na hlavu a píšete si co chcete.

reakce na ohlas pana Řezníčka to je jedno 02.10.2002 01:48
Pane Dubskýdo teď jsem Vás bral za sice podivného, ale vcelku objektivního novináře. Po přečtení vašeho příspevku, musím usoudit, že patříte pouze k té novinářské špíně, která v tomto státě prohnívá skrz a akorát nabuzuje dusnou atmosféru ve společnosti. Nechci se v žádném případě zastávat pana Řezníčka, skoro ho neznám, jen jsem ho párkrát viděl na veřejnosti a možná občas při nějaké svatbě. Jen je mi jasné, že ho nemáte rád, on se totiž dotknul Vaší "skvělé" novinařiny... Co si to jen dovolil, napsat negativní názor... Zachoval jste se přesně jako tipický český novinář, prostě jste mu to nandal, co se do něj vešlo. No je jasné, že před volbami se měl raději zdržet nějakých názorů , protože naše společnost na novináře opravdu hodně dá, takže kdo není s novináři jedna ruka, je prostě odepsaný.. Mám opravdu velice rád lidi, kteří nikdy nic nedokázali a jen rejpou. Je jasné, že na politiky musí být vytvářen určitý tlak, ale mělo by to být fair - play, myslím, že politiky by jste neměli brát jako nepřátele, ale pro Vás pan Řezníček nepřítel je!!! Možná, že v tom opravdu bude něco jiného, než jen ty vojáci... Sáhněte si do svědomí, pane novináři...

reakce na ohlas pana Řezníčka Kamil Dubský 30.09.2002 23:25
Dobrý den, pane Řezníček! Stejně jako Vám, ani mně nakonec, ačkoliv až po čtrnácti dnech, nedá, abych nereagoval na váš dopis, odeslaný do redakční e-mailové pošty a určený do mých rukou. Ten reagoval na mé dvě reportáže v Novinách Chrudimska ze dne 16. září o ceremoniálu chrudimských výsadkářů, loučících se před odletem do Kosova.
Váš dopis jsem si se zaujetím několikrát přečetl, líbil se mi. Říkám to bez ironie. Jenom škoda, že jste nedokázal věci, které vás v mých článcích nejvíce rozhořčily, pojmenovat jednoduše, pregnantně a jednoslovně, ačkoliv náš krásný mateřský jazyk k tomu jenom nabádá. Nuž, podle Vás jsem, pokud dobře čtu mezi Vašimi řádky:1) ZNEVÁŽIL čest české mise v mezinárodním kontingentu K-FOR2) Mé články byly ubohým a trapným VÝSMĚCHEM chrudimským výsadkářům a vůbec celé české armádě3) Z textů čpěla bohapustá a neznalá IRONIE, SARKASMUS a NAPROSTÉ NEPOCHOPENÍ akce, jíž jsme si zároveň připomněli 60.výročí atentátu na Heydricha, 15. výročí založení 43. Výsadkového praporu Chrudim a 55. výročí činnosti českých výsadkářů.
4) Otištěnými materiály jsem dal najevo mou zásadní neznalost problému, kvůli čemuž jsem se uchýlil k POVRCHNÍM soudům a VULGARIZACI události, která je především příležitostí si připomenout kořeny moderní české státnosti, příležitosti, kdy můžeme být hrdí na českou vlajku či hymnu…Jak jsem již podotkl, měl jsem dostatek času na přemýšlení o Vašem dopise jako o dalším ze zajímavých postojů, navíc vycházejícím z úst městského politika.
Mrzí mně o to víc, pane Řezníček, že jste oba články takto četl, asi jste hodně povrchní čtenář. Pozornému by totiž nemohlo uniknout několik zásadních faktů.
1) Články nebyly o chrudimských výsadkářích, o jejich misi či dokonce o české armádě nebo principech míru a demokracie, o kterých tak hrdě píšete, ale výlučně o rozlučkovém ceremoniálu na náměstí Josefa Ressela. A ten byl opravdu nudný, mimo jiné i Vaší zásluhou.
V materiálu, nazvaném “Ochuzená ceremonie výsadkářů“ jsem přitom vůbec nezapochyboval o významu události, jakou účast chrudimských vojáků v mezinárodním kontingentu mírových sil, zaštítěných OSN, je. Poukázal jsem jen na to, jak se Chrudim jako domovské město jednoho z nejprestižnějších praporů české armády oslav špatně zhostila. Ironií je, že smysl článku byl přesně opačný, než jste Vy usoudil.
2) Jsem redaktor, nikoliv soudce. Píši o tom, co vidím a slyším, píši pro lidi a o lidech. S lidmi, kteří právě tvoří Vámi tak vzývaný český národ či státnost. Naopak nepíši o politických elitách a nechválím městské celebrity, které mají starost o podobné akce přece v popisu práce.
Pokud mi běžní diváci, tento „plebs“ řeknou, že jim chybí trochu větší show, občerstvení, pivo, párky či cokoliv jiného, je mou povinností tyto postřehy zaznamenat. Nemůžu se tvářit, že jejich výhrady nevnímám a psát budovatelským, pseudoseriózním stylem, „jak to bylo skvělé“, když podle mnou oslovených lidí prostě jenom nebylo. Možná se budete smát, ale: opravdu ve své práci nechci lhát a realitu konstruovat ideálnější, než je. Naší povinností je na nešvary naopak upozorňovat. To samé se týká i přímých řečí dotázaných slečen a jedné mladé dámy v článku „Kosovo? Vydělá nám na dům“. Na náměstí jsem tehdy v sobotu šel s cílem udělat dobrou reportáž – příběh o ženách, kterým jejich partneři odjíždějí v uniformách do Kosova. Výsledné motto článku, které jsem dosadil i do titulku, pouze publikuje odpovědi mých respondentek. Nechcete snad, abych předstíral, že jsem jejich (překvapující?) a nekonvenční výpovědi neslyšel? Napsal jsem právě to, ač Vám to asi zní nelibě, co mi samy řekly. Výsledné vyznění článku jsem si promýšlel až po rozhovorech s nimi, nikoliv a-priori s cílem „oddělat armádu“, jak si asi myslíte.
Píšeme zpravodajské noviny, nikoliv názorové sloupky, pane Řezníček! 3) Proč při reportážích jen nerad pracuji s oficiálními zdroji, jsem vám vysvětlil už výše. Z mé vlastní zkušenosti bývají vystoupení politiků při podobných příležitostech velmi formální, obecně proklamativní, nicneříkající a dva měsíce před komunálkami dokonce lacině populistická. Což přesně vystihl jeden z na akci přítomných TV reportérů a já to v materiálu – ano, s gustem - použil. Jestli úroveň slavnostního rozloučení výsadkářů někdo shazoval, byla to právě naškrobená a duchapustá vystoupení většiny řečníků, která velkou většinu přihlížejících jen znavovala. Někdy je zlato mlčeti a nebýt viděn, pane místostarosto. Zatímco Vy mně jen neustále potvrzujete, že Vám chybí cit pro věc. Umění rozlišovat, kdy je lepší tichá, ale o to více hlubší spoluúčast. Umění rozlišovat, kdy se jedná o politické a kdy naopak o společenské setkání, kde politickým špičkám Vašeho kalibru až příliš často nedochází, že by jim mnohem víc slušela přítomnost právě na té druhé straně pódia. 4) Ano, ani já se nedokážu úplně ve své práci střežit svých názorových a subjektivních zaujetí, které možná podvědomě propašovávám do redakčních materiálů. Hoďte ale kamenem, pane Řezníček! Ad acta: ceremoniál byl opravdu „suchý“, nudný a oficiózní i podle mého názoru, a když mi přisvědčili i dotázaní z publika, neměl jsem důvod to nenapsat. V jiném případě bych si to dovolil pouze v připojeném komentáři.
5) Nepopírám, že Vás, pane Řezníček, nemám jako politika ani trochu rád. Po Vašem dopise jsem ale musel názor přece jen trochu poopravit. Možná nebudete tak „vyčůraným“ a populistickým politikem, jehož práce spočívá jenom v ukazování se všude, kde je to jen možné, slibování „horů a dolů“ komukoliv a ve stříhání slavnostních pásek, jak jsem si myslel. Dal jste mně dopisem najevo, že politice, kterou na Městě děláte, možná opravdu upřímně věříte a vedete ji při starostech o „blaho lidu“ s poctivými úmysly. Preferuji ale jiný, progresivnější a modernější způsob politické práce, spojený s větší otevřeností. Mám pocit, že Vy reprezentujete spíše klasický, předrevoluční typ „okravatovaného“, suchého úředníka. Zkuste sejít z radničních výšin a poslechnout si, co si lidé doopravdy myslí, možná byste se potom mnoho věcí hodnotil jinak, než jak si ve Vaší reakci na mé články zoufáte. Mrzí mě, že jste oba materiály (které jsou o národních barvách a hrdosti na naše vojáky víc, než si myslíte) bez hlubší reflexe šmahem odsoudil.
P.S. Zkuste si z archívu vytáhnout páteční Mladou frontu Dnes. Na názorové dvoustraně je „sváteční“ komentář Karla Steigerwalda, nazvaný příznačně „Svatý Václav se zelím“. Zajímalo by mě, jak jej budete číst, když je k státnímu svátku 28. září nejen neporovnatelně profesionálně fundovanější, ale i mnohem kritičtější, než já byl k přetřásané ceremonii.
Steigerwald dokáže být vrchovatě ironický a břitce sarkastický, bohužel ale naprosto přesný. Přesto, nebo vlastně právě proto, je z jeho komentáře cítit vlastencovo mnohem větší zaujetí a vztah k jednomu z největších symbolů české státnosti než z pera nějakého - jenom tiskové zprávy přepisujícího - pisálka. Musíte jeho sloupek ale pozorně číst a nenechat se zmást kritickými větami a slovy ostrými jako břitva, poukazujících na mediálně nepříliš propírané aspekty svátku české státnosti.
Těším se na viděnou, s pozdravemKamil Dubský, Noviny Chrudimska

ohlas na článek v Novinách Chrudimska Petr Řezníček 30.09.2002 23:24
Vážený pane Dubský,Nedá mi, abych nezareagoval na dva Vaše články v pondělním vydání Novin Chrudimska před čtrnácti dny . Články „Ochuzená ceremonie výsadkářů“ a „Kosovo? Vydělá nám na dům“ mě, občanovi Chrudimi i České republiky vážně vadí.
Vím co znamená svoboda projevu a uznávám ji, jako svaté právo každého seriozního novináře. Myslím si ale, že by neměla směřovat k povrchnímu a někdy až nesprávnému hodnocení popisovaného jevu či skutku. Je opravdu škoda, že jste nevyužil možnosti získat více informací o průběhu příprav celých oslav a hlavně jejich významu. Potom by Vám možná na náměstí nechyběly párky a „kolotoče“.
To že 43.výsadkový prapor z Chrudimi je pojmem v AČR , ale i v silách NATO, je myslím dostatečně známý fakt.
To, že dislokace tohoto útvaru v Chrudimi má význam nejen ekonomický, ale i sociální, to si určitě dnes uvědomuje již řada občanů města. A to že práce profesionálního vojáka není jenom o penězích, to může potvrdit především těch více jak 600 rodin, které naši vojáci už po druhé ve krátké historii opouští.
Ale i ten, kdo si dokáže uvědomit nebezpečnost tohoto světa. Dvě hodiny padesát minut letem letadla se dostanete do míst, kde v roce 1992 prošla Evropou válka. Válka se všemi důsledky své hrůznosti a mír na Balkáně je velmi křehkou skutečností. Bez přítomností mírových sil by to vůbec nemusela být pravda.
Škoda, že jste nepostřehl přítomnost vojenských přidělenců v Chrudimi. Stejně tak i účast výsadkových veteránů z celé České republiky, kteří své hodnocení měli pravda diametrálně odlišné od Vašeho. Věřím, že i ostatní účastníci páteční a sobotní akce viděli celý průběh jinak. Pozitivněji. Stejně tak věřím , že si Chrudim svých vojáků váží a přeje si šťastný návrat všech žen a mužů v zeleném, kteří do Kosova odlétají, do posádky Chrudim a vojáků ze Slovenské republiky do posádky Martin.
S přátelským pozdravemmístostarosta a občan města ChrudiměPetr Řezníček

radnice x manž. Víškovi Kamil Dubský 29.09.2002 15:53
jenze milej zlatej, ty vase bozi mlyny nezajimaj vase anonymni rejpacky do radnice. stydte se, neumite se ani podepsat. kamil dubsky

cifra podzim 28.09.2002 10:07
cifra vole,Mocnej Říjen! -3 PVC 02

radnice x manž. Víškovi stín radnice 20.09.2002 15:40
bodejď by jste netvrdil že to byla, myslím tí průmyslovou zónu, nejlepší investice radnice, když jste na ni tolik vyrejžovali. Zapamatujte si ale jednu věc - boží mlýny melou pomalu, ale přeci.

Diskusní fórum cechomor 14.09.2002 01:25
najdete si cas a opravte algoritmus fora, prispevky sezobrazuji opakovane...
btw: na linuxu v mozille 1.0.1 to vypada celkem v pohode

radnice x manž. Víškovi Milan Kušta 01.09.2002 14:38
Tohle je můj vzkaz pro "stín radnice". Už jsem pochopil proč není ochoten se podepsat. Má totiž chuť něco řešit, v tomto případě výstavbu silnice ke třem rodinným domům, ale není schopen si dojít na stavební úřad a podívat se na územní rozhodnutí k této lokalitě. A nebo tam třeba byl a cestou domů se mu to vykouřilo z hlavy. Jinak by totiž věděl, že součástí řešení území je i zabezpečení průchodu mezi ul. K ploché dráze a ul. Jiráskovou a to z velké části po pozemcích oněch stavebníků tří rodinných domů. Ti si komunikaci, kterou budou pro průchod užívat všichni, navíc postaví za svoje peníze. A ona smlouva na užívání cca 200m2 hovoří jasně o tom, že pozemek je určen pro výstavnu komunikace. Tato smlouva je nájemní !!!, tudíž vypověditelná. Proto byla kdysi také v zástavbě vytvořena proluka v ose se stávající odbočkou.
Asi bude dobré nehledat politiku tam, kde není.
K průmyslové zóně píšu jen tolik, že to byla nejlepší investice radnice v Chrudimi za posledních XX let. Je pravda, že jsme místo toho mohli mít třeba hezké sedačky na zimním stadionu, nebo něco stejně významného. Potom bychom ale ztratili naději na oživení našeho regionu o průmysl, který jedině může přinést ekonomickou prosperitu třeba i Vám.

povodne? bububu! stín radnice 18.08.2002 13:12
Připadá mně to jako by jste četl jen úryvky z toho co jsem psal. A rozhodně by jste siměl pozorně prostudovat stávají záplavové zóny pro stoletou vodu a zjistit si na kolik vycházejí protipovodňová opatření.

re: kryty bazen Kamil Dubský 16.08.2002 22:44
ulice V pruhonech. ale c.p. nevim

KRYTY BAZEN Lukáš 16.08.2002 11:54
Dobry den,stranky kryteho bazenu naleznete na adrese:http://www.sportovistechrudim.cz/bazen.aspA tady je odkaz na mapu - ul. U Valchy:http://www.chrudim.info/turistika/mapy/chrudim/index.php3?rozl=1&level=1&x=6&y=6&lang=Preji hezky den,Lukas Nemec

KRYTY BAZEN Alena Srbova 16.08.2002 11:45
Prosim, prosim, napiste mi nekdo, v jake ulici se nachazi v Chrudimi kryty plavecky bazen. Nutne shanim adresu. Diky moc.

povodne? bububu! Lukáš 16.08.2002 00:39
>>>>> .... dobre, prestehujme si ten projekt rodinne zastavby na vetrnik. uz dneska tam nechce nikdo bydlet. .....
No teda, já na Větrníku bydlím a docela se mi tam líbí.
Občas skoro stále fouká, ale jinak to jde :-))).
Lukáš

povodne? bububu! Kamil Dubský 15.08.2002 23:37
ano, doposud si nemyslim, ze obavy z pripadnych zaplav u pistov, ackoliv na brehu chrudimky, musi nutne znamenat zavrhnuti celeho projektu rodinné zástavby.
Jeste jednou opakuji, jsou i jine zpusoby, jak se proti temto rizikum zabezpecit - poldery, prohloubeni koryta, hraze atd.
to bychom taky mohli z fleku zlikvidovat sidliste u stadionu, to je na tom z bezpecnostniho hlediska skoro stejne, jen s tim rozdilem, ze tam uz ty hraze postavene jsou. je to jenom o ekonomice - kdyz se ty bezpecnostni pojistky v projektu zaplati... pokud si radnice dokaze spravne spocitat jedna a jedna, coz bych od ni rad ocekaval, tak by, jak ostatne tvrdi a ja ji nebudu predem podezrivat ze lzi, mela obratem ruky vydelat dva miliony. tak o cem je rec? rec je mozna o tom, ze zatimco pred lety jsme si samolibe mysleli, ze porucuime vetru, desti, ted na nas dvakrat za pet let udelala priroda bububu a my najednou, totalne vystraseni z toho, co vidime v televizi, obratime svuj postoj o sto osmdesat stupnu? to je detinske a hystericke.
proto jsem za tim, jak rikate, hledal politiku.
protoze nemam rad, kdyz se lidi takhle rychle nechaj necim unest a prestavaji pouzivat, jak jste spravne pouzil, selsky rozum. a z toho vas obvinovat nechci, proto jsem se priklonil spis k tomu, ze zaplavy jsou z vasi strany jen zastupny duvod.
p.s. zminkou o selskem rozumu jsem vam ale nahral, je pravdou, ze selsky rozum rika, ze neradno jest budovati dum na brehu reky, ale o kus dal na vyvysenine. pravda. bohuzel vsak nezijeme v dobach knizete borivoje a dalsich bajnych hrdinu a jsme dnes socioekonomicky svazani spoustou jinych, civilizacnich omezeni, respektive - zalezi na uhlu pohledu - vymozenosti: dobre, prestehujme si ten projekt rodinne zastavby na vetrnik. uz dneska tam nechce nikdo bydlet. a tak bychom v diskusi mohli pokracovat...
tesim se v postpovodnovych casech, rada mesta by to mozna mela predlozit znovu az na poslednim predkomunalnim zastupitelstvu, az zastupitelum v case skoropredvanocnim zjihne, zapomenou na srpnovou charitu a utopeny karluv most a na svem poslednim, rozluckovem dychanku to s vidinou na bujary vecerni mejdan rychle odmavaji...
s pozdravem kamil dubsky

Pane Dubský-výstavba pod vodou stín radnice 13.08.2002 19:30
Tak co pane Dubský, ještě si myslíte, že by člověk neměl brát řeku ( jako vodní živel ) na zřetel. Mrzí mně, že novinář nedokáže z článku vycítit selský rozum a hledá za tím politiku !!!

hluk@pout Lukáš 12.08.2002 13:21
Chrudim je skutečně celkem mrtvé město.
Díky alespoň za tu pouť. Komu se to opravdu hodně nelíbí, tak ať raději na tu chvíli z města zmizí.
Vždyť to jsou jen tři blbí dny, tak o co jde ??Lukáš

re: vystavba pod vodou stín radnice 12.08.2002 12:38
1. Existují opatření jak předejít povodním, ale podívejme se jaké jsou komplikace s protipovodňovým valem v Pardubicích u novostaveb v lokalitě "závodu Míru".
2. Myslíte, že by dál měl investor o tuto lokalitu zájem, kdyby musel vybudovat protipovodňový val nebo provádět jiná opatření ???3. Uznávám, že je lukrativní pozemek nebo lokalita, ale neměly by se opomíjet případná rizika a osobně se mně nezdá pokud podle původních vyjádření se jedná o zátopovou lokalitu a posleze to vypadá, že je vše jinak.
4. Nedej bože aby rupla Seč, to bychom se pak divili všichni.
5. Myslíte si , že to, co se děje kolem, je normální ??? Nechci nijak strašit, ale myslím si, že příroda, díky lidským zásahum, pěkně blbne.
6. Osobně bych si nepořizoval pozemek v místě, kde může hrozit nějaký problém.
7. Myslíte si, že příslušné instituce a obyvatelé ( žijíci vedle těch potůčků, které se dali přeskočit a jednoho večera jim sebraly dům ) s takovou situací počítali ???8. A předešlý článek byl zároveň podivení se nad tím, že radnice chtěla rozhodovat o prodeji bez všech vyjádření ( povodí Labe ) a konečného kompletního územního plánu.
9. A už konečně - nechme plavat listopadové komunální volby. Berte to tak, že jsou věci o kterých by se mohlo psát a nepíše, tak se snažím na ně upozornit aspoň touto formou ( nebo říci svůj názor ).
Jinak Vám přeji pěkný den bez deště a pohrom.

re: vystavba pod vodou Kamil Dubský 11.08.2002 22:38
to chcete rict, ze mottem vasich vyhrad proti vystavbe nove ctvrti u pistov jsou "cerne vzpominky" na Moravu 97 a Budejice 02? to snad ne!snad se nenechame strasit tim, co z reportazi ze zaplav napisou v novinach. Bylo to prece "cerne na bilem", respektive "zadokumentovano" televizni kamerou, ze?! ne, takto bychom pri racionalnim rozvazovani vystavby ve strategicky zajimave zone premyslet nemeli. zamitnout stavebni lokalitu jenom kvuli jednomu jedinemu - dnes tak "horkemu" - duvodu z desitek dalsich, nemene dulezitych hledisek? to neni nic jeneho, nez lacina hra na city, pripadne (tri mesice pred komunalkami) divadlo na volice. je prece spousta logictejsich, levnejsich a mene krkolomych moznosti, jak se zabezpeceni pistov proti povodnim pokusit zajistit, nez cely projekt jsn tak shodit ze stolu.
v dobe dnesnich vymozenosti jimi jsou napr. poldery, protipovodnove hraze, uprava koryt rek apod.
navic - Povodi labe, ktere je v techto otazkach - domnivam se - tim jedinym kompetentnim, zatim, pokud se nepletu, jeste nerozhodlo, jestli lokalita je nebo neni zatopova. nechme to prosim na nem a unahlene nestrasme divokou vodou.
s pozdravem kamil dubsky

výstavba pod vodou Kamil Dubský 11.08.2002 22:22
to mam chapat jako hlavni motto vaseho clanku jenom argument obavy ze zaplav? proc to straseni Moravou 97 a Budejicema 02? snad ne! uz jenom proto, ze pokud vim, Povodi labe stale jeste nereklo sve definitivni ano ci ne - koho jineho mam brat za kompetentniho odbornika, kdyz ne je?!za druhe - to se nechame ve svych obavach a nazorech fakt slepe manipulovat tim, co napisou v novinach? jenom proto, ze to bylo "cerny na bilym", pripadne "zadokumentovano" televizni kamerou? dokazu si predstavit logictejsi, levnejsi a mene krkolomějsi cesty, jak vzit v potaz rizika prirodnich katastrof, nez kvuli jednomu z nekolika desitek predmetnych hledisek zamitnout jinak velice strategickou stavebni lokalitu. dnes kuprikladu existuji vymozenosti, jako protipovodnove hraze, poldery, uprava koryt rek apod.
s pozdravem kamil dubsky

výstavba pod vodou stín radnice 10.08.2002 19:45
Před nedávnem zastupitelstvem neprošel návrh na prodej pozemků mezi Píšťovi a sídlištěm U Stadiónu pro výstavbu kompletní infrastruktury ( komunikace, sítě, .... ) a rodiných domků. Copak si lidi nedají říct a nadále budou stavět v zátopových oblastech.
Stačí se koukat kolem sebe, jak příroda blbne čím dál tím víc. Je fajn, že by město dostalo nemalé peníze, ale stačí aby to co postihlo České Budějovice se stalo tady a všechno bude v prd... a copak, kdo bude opravovat silnice, kdo bude opravovat co voda sebere - pojišťovna, stát ?!?? Nenechme se vysmát. Doufám, že do dalšího projednávání této záležitosti se naši zastupitelé proberou a začnou přemýšlet a né zvedat ruce jak cvičené ovce.

hluk@pout Lojza 10.08.2002 17:33
Ne mylis se ty. Noviny zde v chrudimi pisi pouze o tom co se jim hodi a absolutne se nesnazi dobrym vecem pomoci. Za jedno jsou hlavne s neschopnou mestskou policii. Neschopna mestska policie velice rada vyjizdi do mestskych lokalu za jiz zminenym rusenim nocniho klidu. Aniz by tyto pripady nejak resila, kdyz uz tak pouze smesnym napomenutim, ktere se opravdu od tak neschopnych lidi neda brat snad ani vazne, tak druhy den v novinach cteme jak a kde byl rusen nocni klid.
Nejradeji mam clanky, ze v noci bylo volano na policii, ohledne ruseni nocniho klidu. Policie prijela na misto a ruseni nocniho klidu zjisteno nebylo! Ovsem nase skvele noviny nezapomenou dodat nazev podniku...
Nikoho ani nenapadne, ze by to mohl byt treba boj konkurence, nebo treba zavist nekterych lidi...
Policie samozrejme nepodnikne zadne kroky k tomu, aby zjistila, kdo to volal, protoze je to anonym. To same jsou clanky v novinach, jake jsou velke problemy s jiz zminovanou pouti. proc v novinach nenapisou, jak je pout skvela, ze policie vse urcite perfektne zvladne a lidi by pak na tu pout koukali i jinak a mozna by byly hrdi, ze treba bydli na tom namesti, kde je ta perfektni pout... Ale to nase noviny nenapisou, to by jim z toho totiz muselo neco kapnout! Kdo nevi o cem pisu, at se podiva, jake clanky nase noviny pisou o discotece na Seci. Ta diza je uplne fantasticka /podle novin/, kazdy tyden se zde docteme jaky zde bude skvely program, ale co se uz nedozvime, kolik lidi nachyta policie pri odjezdu posilnenych alkoholem, nikdo se nedozvi, proc vyhazovac brutalmne zmlatil toho kluka co jen vynesl ven sklenicku, atd.... No to by jsme se dozvedeli, poue za predpokladu, kdyby noviny psali objektivne, ale zde jde asi opravdu o neco jineho...

hluk@pout Bill.cz 10.08.2002 00:02
Na hluk nebo nehluk můžeš mít, příteli, jakej chceš názor. O tom, že Chrudim opravdu opravdu příliš nežije, je pravda. Ale nevim, proč se navážíš do novin. Pravděpodobně máš na mysli místní regionální deník, ale ten píše jen o tom, co se stalo. A pokud píše o tématu "hluk" a já nevim co jinýho, tak je to na základě toho, že důchodci či neurotický jedinci prostě choděj spát po skončení "zábavného" pořadu na Nově. Ke štěstí jim asi stačí, když jim Novotný poví pár historek o svých dietách, ledničce, manželce a banžídžampingu (pro neanglofily). Pak si stěžujou na obci a já nevim kde jinde. No a noviny o tom napíšou, protože se to stalo. Takže bys měl svoji kritiku namířit na ty JEDINCE co si stěžujou a ne na ty, kteří o těch jedincích, co si stěžují, píšou.
Čest polistopadové práci!

hluk@pout Lojza 09.08.2002 14:03
Najednou vsem vadi hluk z pouti. Driv jim to nevadilo, jenze ted ma kazdy velky naroky a kazdy si mysli, ze muze o vsem rozhodovat. Je to blamaz!!! To je jako kdyby v Riu na karnevale lidi remcali a chteli ho snad dokonce zakazat. Mohu jmenovat dalsi pravidelne akce, ktere se jednou do roka opakuji a lidi jsou spis radi, ze je to jejich mesto necim vyjimecne! Uz se sakra lidi proberte! V novinach ctu, jaky velky problem jsou uzavirky a prave ten hluk, ale nikde se nedoctu, jak je vlastne skvele, ze jinak mrtve mesto Chrudim aspon jednou do roka ozije! Proc pisu, ze mrtve? Staci se projit v deset vecer po namesti. Ani zivacka.
Restaurace prazdne, hudebni bary nejedou, protoze by holt byl velkej hluk a to by se to v novinach zase psalo. Clovek se uz stydi nekde rict, ze je z Chrudimi....Takze lidi, jestli zde nechceme jen prezivat, ale zit, tak se uz proberte! Zijeme opravdu jen jednou.

Vivat Hrochová na starostku! stín radnice 07.08.2002 15:38
Nádherná řeč - není co dodat. Opravdu vystupování paní Hrochové na zastupitelstvu by se spíš hodilo do seriálu Simpsnovi. A co se týká dalších projevů kolem kandidátek nezávislých a komunálních volbách??? Co si budem povídat - Chrudimská volba by si měla šáhnout za ty čtyři roky hodně do svědomí ( průmyslová zóna ) a Řezníčkovci ??? Pokud je někdo 12let v komunální politice, tak si myslím, že je nejvyšší čas odejít a nedávat ( slepovat ) do kupy kandidátku, aby se tam dál udržel a nepřišel o místo. Co se týká třetích nezávislých - podle mých informacích se jedná o ( v politice ) čisté a nové tváře, takže těžko před bojem hodnotit. A naši ODSáci a ČSSĎáci - za ty čtyři roky - ubohý projev urvat co nejvíc a udržet se i přes absolutně nesmyslné rozhodnutí ( kterých předvedli za ty čtyři roky ) hodně. Jen je škoda, že tak málo lidí chodí na zastupitelstvo - udělali by si jiný obrázek o tom koho volili.

Vivat Hrochová na starostku! Kamil Dubský 04.08.2002 21:49
Ahoj Luboši Jelinku! Nevěřím vlastním očím. Luboši, ty jsi se snad dočista zbláznil? Jak Chrudimskou volbu (potažmo Tebe) mohlo napadnout nominovat na leadera kandidátky do komunálek Ivanu Hrochovou? Když jsem to viděl v novinách, myslel jsem si, že mě šálí zrak.
Nechci namítat nic proti osobnostním kvalitám paní Hrochové, kterou jako člověka vůbec neznám a o jejích nepolitických aktivitách vím jen to, že se významně zasazuje o rozvoj chrudimské kultury, respektive tanečního sportu. Ale její dosavadní roli zastupitelky hodnotím jako fatální omyl.
Rád bych se pletl, ale ze svých několika návštěv chrudimských zastupitelstev a povrchni znalosti jejích dřívějších poznámek ve zpravodaji Chrudimské volby na mě coby veřejná osoba udělala dojem naprosto nekompetentního diletanta a v záležitostech veřejné správy nevzdělaného demagoga.
Děsí mě, že mezi 27 zastupiteli okresního města jsou lidé, kteří nebyli za celé čtyři roky volebního období s to se seznámit s normou pro práci zastupitele neodmyslitelnou – zákonem o obcích., který je slabikářem komunální politiky. Paní Hrochová mezi ně patří, na zastupitelstvech se již x-krát – alespoň v mých očích - znemožnila jeho totální neznalostí. Je chvályhodné, že jako jedna z mála vystupuje aktivně, problém je, že její interpelace bývají většinou takříkajíc „mimo mísu“. Jinými slovy – jako Správný Opoziční Zastupitel (SOZ) velmi často interpeluje městskou radu, ale bohužel o problému často ví zbla nic a pokládá rádoby rýpavé, ve skutečnosti však naprosto přihlouplé otázky, na které by si přitom našla – kdyby chtěla – odpověď ve sbírce zákonů. Jedná se většinou o záležitosti procedurální, ve kterých je komunální politika výrazně svazována zákonem, spíše než jejími místními specifiky. V důsledku má její vystupování v zastupitelstvu spíše podobu nicneříkajících obstrukcí.
Ale ta naše SOZ Hrochová je aktivní, viď, Luboši? A na to volič slyší… Navíc se nemohu ubránit dojmu, že ve svých interpelacích nepoužívá ani tak svou hlavu, ale spíše je tvým mluvčím, nemám-li použít ještě srdnatější slovo. A propos, Luboši, není Tvoje role v zastupitelstvu náhodou o tom, že proč si špinit ruce, když to za Tebe pod tvou taktovkou odříká někdo jiný? Politické bodíky sbírá velký stratég v podpalubí, tahající za nitky kormidelníky na palubě? Luboši, některá Tvá hlasování v kontroverzních kauzách mě v posledních měsících překvapila. V rozpravě ostře proti (hlas lidu – hlas boží), ale při hlasování – ani ryba, ani rak. Přijde poté veřejná kritika? Nevadí, ty jsi nehlasoval pro (případně proti) a jsi přece z obliga, že? To je ale od tebe velmi alibistické.
Ale to jsem od problému paní Hrochové poněkud odbočil. Jenom tolik - Tvoje(?) Chrudimská volba se mi její nominací na leadera do komunálek výrazně znedůvěryhodnila a postavila se v mých očích do nelichotivé pozice velmi schopné, leč politicky nezodpovědné a populistické lobby.
Buď zdráv Kamil Dubský

Diskusní fórum Robert 24.07.2002 10:06
Klasicky "Chrudimské" jednání! Proto Chrudim je tam kde je. Plná lidí, kteří se znaji, vidí každému do talíře...Mě by opravdu zajímalo, co Vám pan Řezníček udělal. Pro mě je to člověk, který pro spoustu věcí ve městě udělal opravdu mnoho. Měl by jste být hrdý na to, že Chrudim má aspoň nějaké sportovce, kteří toto město občas zviditelní. A to, že na ně pan místostarosta upozorňuje je jen dobře a myslím, že to přispěje i jejich dalšímu spotovnímu rozkvětu. Možná to i inspiruje dalsší, aby nebyli laxní a snažili se něčeho dosáhnout, což se zřejmě nedá říct o Vásm vy raději budete kritizovat. Přeji Chrudimi méně lidí jako jste VY!

Ještě k "Loutkárně" a k výročí Husa Bolek Vořech 08.07.2002 22:01
Loutkářská Chrudim se letos opravdu vyvedla. Z mnoha úst se dozvídám, že letos to byl zatím asi nevydařenější ročník.
Škoda jen za jistým nejmenovaným místostarostou Chrudimě zpackaný závěrečný ceremoniál, jehož úroveň dokázal shodit vystavenými hokejbalistickými trofejemi. Nemám nic proti úspěšné sportovní reprezentaci našeho města, ale ptám se: pane mistostarosto, to opravdu postrádáte více soudnosti? Nedochází vám, že na slavnostním zakončení veskrze umělecké akce působila prezentace (vaší sportovní duší vysoce ceněných) hokejbalových trofejí jako pěst na oko? Korunu pátečnímu svátku pan místostarosta nasadil vpodvečer vystoupením na vzpomínkovém shromáždění u Husova památníku. Jak má ve zvyku, i zde se se ujal slova, aby lkal o poctivosti, pokoře a odkazu našeho Mistra Jana Husa. Pane místostarosto, nemyslíte, že alespoň na církevním slavnosti byste mohl držet své zviditelňovací touhy na uzdě a v případě, že vás uctění památky upřímně zajímá, se zařadil mezi přihlížející diváky a vyposlechl si slova z úst člověka povolanějšího - vikáře? Jak často se mluví o neustálém vměšování světské moci do církevních záležitostí, že? Pane místostarosto, nelíbí se mi styl vaší politické práce, podle mého založený (rád bych se mýlil) na permanentní předvolební kampani. Když už se tak rád často ukazujete a u každé příležitosti stříháte pásky, měl byste alespoň držet formu a nepřestupovat jisté meze, které by pro představitele města měly platit obzvlášť. Hokejbal na Loutkářské Chrudimi a kázání před Husovým pomníkem se podle mého názoru do těchto limitů nevejdou.
Chápu toto diskusní fórum jako platformu k veřejné komunikaci, které se v našem městě obecně nedostává.
Nerad bych, aby si čtenář nebo dotyčný místostarosta můj názor interpretoval příliš konfrontačně či jako definitivní odsouzení jeho osoby. Rád bych, aby si jej vyložil jako upřímně míněnou kritiku a pokus o otevřenější dialog. Můj postoj bohužel koresponduje i se zkušeností řady dalších obyvatel - nezávisle na sobě - z celé Chrudimě. Mně, pane místostarosto, při Vašich pátečních politických aktivitách pouze přetekl pohár trpělivosti.
Budu potěšen, když pochopíte mou zbabělost, že nejsem ochoten se pod tyto své řádky podepsat a místo svého pravého jména volím pseudonym.
S pozdravem Bolek Vořech

Čau Kamile! divokej bill 06.07.2002 14:32
Tak koukam, že bez tebe by tady ta diskuse zašla na úbytě. Ale ti puberťáci co sem píšou pod tvým jménem, ti by se měli zamezit! Neboj se toho a piš víc. A moh bys taky upozornit na to, že je tady možnost disuse v novinách, ať to tady trochu vře, zatím je to docela nuda. Měj se. Pavel

re: libeho esemeska Bill 05.07.2002 20:34
Zdar kolego!Tady sporťák Martin z prestižního plátku N. CH. Málem jsem tu brigádu u vás neměl...lanařil mě německej Kicker, ale mě o prachy nešlo, takže jsem šel k někomu známějšímu...Noviny Chrudimska maj větší záběr událostí!:-) Čest naší polistopadové práci

pozdrav z nemec M.Fürbach 19.06.2002 11:15
pro zacátek prosim kazdého aby se neleknul mojí gramatiky.
jak to tady ctu a vydim, tak to asy je vsude stejné.
teda co se tyká politice a vsemu co ktomu patrí.
samozremne, ze se kazdej rozciluje víc pres ti vjezy které se dejou pred dverma. ale neny to nahodou vazne stenjý??? u nás v nemcích se bude za 3 1/2 mesicú volit bundestag. tady taky politici jenom hanej jiní strany, ze nemûzou delat tady a támhle. ale samy to nedelaj o moc líp. dobrej politik se mezitim nerozlisuje od spatného v tom co umí líp, ale v tom jak umí líp lhát!!! a ze mizej peníze, keteré kazdému z nás chibjej v kapse, v neakém tunelu, nojo gdo teprv ted na to prisel, ten je chudák!tak nebo tak, je to moc zajímavé ze se na nás malejch lidicek vsude stejne hraje jedno jestly v postkomunizmu nebo ne. princip zustane stejnej, más málo nemás nic, más hodne budes mít víc.

re: libeho esemeska Jindřich Václavík 16.06.2002 13:04
Vážený pane Dubský, již delší dobu sleduji toto diskuzní fórum a již se musím ozvat. Jestli se nepletu, tak Vy pracujete jako redaktor v Chrudimských novinách, ale Váš pravopisný sloh poněkud vybočuje z řady, což jste potvrdil v posledním příspěvku. Je to jako výplod chorého maniaka, který ani vlastně neví co chce napsat. Vyznívá to že to psal nějaký puberťák pod Vaším jménem.
Pokud Chrudimské noviny zaměstnávají takovéto jedince, tak jsem zklamán

re: libeho esemeska kamil dubský 13.06.2002 23:28
tak jo. cesani letos zazarili s matejskou pouti, odeeska s talkingmonoshow a koalice s medvidkama pu a hranim si na pravdomluvnou a spasnou silou. co se tyce spotu ostatnich pidi stran, nejsou na tom o moc lip.
nedelaj z nas tupce a hlupce, jenom tak trochu jima jsme. utoci na nasi - podvedomou - prvosignalni nervovou soustavu. a funguje to. u nas vsech. lide chteji byt klamani a jako pro zivocisny druh jsou pro ne stravitelnejsi jednoducha vudcovska hesla, nez spektakularni filozoficko-politicky slinty. to potvrdi jkazdej renomovabnej reklamni manazer.
jo, vsichni se shodujou, ze je to hloupej zpusob predvolebniho boje. jenze je urcenej jenom na nerozhodnutyho volice, a u nej sladky kecy, stroboskopy a cukrova vata s kolotocem pusobi rozhodne vic, nez rcionalni studovani politicky reality, ktery stejne poradne - osobni zkusenost - nerozumej ani jeji akteri.
vsichni vime, jak perfektne fungujou idiotsky a vsema nenavideny reklamy na vlozky always nebo jary s vuni citronu (je mamiiii, ty mas tak hebke ruce). mame ho taky doma. televize nova je taky stupidni, hloupa a lziva. a vsichni na ni cumime. a nejradsi na poradny krvaky a hlavne na tu slaboduchou jilkovou s tim jejim kotlem. ale mezi nami, je to nejsledovatelnejsi a nejzabavnejsi politicka publicistika. sam jsem se chtel dneska divat na tohle posledni volebni piarko - opravdu jen cistou shodou nahod panu klausovi - bohuzel jsem ho ale nestihnul.
jen houst a vetsi kapky! p.s. tesim se na klausovy esemesky. cirkus lepsi nez humberto. volte s rozumem, ahoj

jak umí starosta chrudimi nastvat obcana?! mischa 13.06.2002 22:43
Je čtvrteční podvečer, asi 20 hodin do otevření volebních místností.Před chvílí jsem se vrátila z práce a utahaná se svalím do křesla.Když tu se ozve píppíp -přišla mi SMS na mobilní telefon.Znechuceně se po něm natáhnu a čtu:DOBRY DEN. VOLITE PRAVICI A JSTE Z CHRUDIMSKA? VOLTE ODS A PREFERUJTE KANDIDATA C.4 LADISLAVA LIBEHO!POSLETE PROSIM TUTO SMS SVYM ZNAMYM.
Musím říci, že v ten okamžik pro mne ¨večerní pohoda skončila.To že se mi ODS cpe už i do mého obýváku na moje soukromé tel. číslo a ještě je zjevně pan starosta přesvědčen, že jsem takový tupec, že bez jeho rady koho mám volit bych zjevně tento akt nezvládla mi tak nadzvihlo adrenalin, že mohu prohlásit pouze toto: Vážený pane Libý, pokud jsem měla v úmyslu volit ODS, tak jste mi to opravdu rozmluvil.Děkuji.
PS:pokud se nemýlím, tak 24 hodin před volbami nemáte už právo na předvolební kampaň.Nebo pro Vás zákony neplatí?????

Městská policie jezek 13.06.2002 13:16
Tak me pripada, ze mestaci maji stanoviste na Aralu.
Kdykoliv tam v noci prijedu, tak tam jsou....Neni je potreba jinde?

beseda, Zdenek Pilař 10.06.2002 17:05
Vážený anonyme,nic Ti nebrání získat takovéto informace. Jenom je třeba abys využíl zákonných norem a informace získáš jednoduše, jako já. A potom až tyto informace získáš, podstatně změníš názor. Mám však dojem, že jsme již "soukromé" podnikání v restauračních prostorách Muzea zažili a všichni víme jak dopadlo.
S úctou ten, který se nebojí zveřejnit jméno.
Z.Pilař Chrudim

none stín radnice 09.06.2002 21:15
Docela mně šokujete. To co jsem psal bylo zaměřeno jako podnět pro vaší práci "novinařinu", ale z toho co píšete mně to připadá, že asi něco bude pravdy na tom, že noviny Chrudimska peče s radnicí. Nezávislý novinář by se toho chytil, protože informací je na patřičných místech dostatek. Stačí mít jen zájem.

beseda, Láďa 07.06.2002 11:28
O Chrudimské radnici se opravdu dá říct, že podporuje podnikatele. Co se týče pohostinství, je opravdu vyníkajícím příkladem podpory, ikdyž jako přes nějakou organizaci s názvem "BESEDA", provoz Restaurace Muzeum, Vinárny Muzeum, nebo toho venkovního sezení u Divadla. Než by město raději tyto prostory nabídlo k pronájmu soukromému podnikateli, který by platil nájem, mohlo by z toho aspoň nějaké prostředky mít.
Ale takhle? Takthle se prostě pakují všichni co v těchto provozech pracují, protože je jasné, že město je prostě špatný majitel, který nikdy nemůže nic uhlídat. Mě by zajímalo, kolik čistý zisk vyprodukuje restaurace, vinarna.. Za pronájem těchto prostor by město muselo mít minimálně 60000 měsíčne, což za rok je 720 000. Má je? Jsou v rozpočtu města? Spíš bych řekl, že město "BESEDU" ještě dotuje, aby tu byla...A ty penízky mizí v tunelu!!!

none kamil dubský 07.06.2002 00:32
vedete na radnici predvolebni boj? chcete me k nemu vasi stinohrou vyprovokovat? ale ne, takhle ne, prosim. jsem zvedeavej, jestli vas to bude stejne tak palit po volbach a konecne se odtajnite. nejste sam, koho tady spousta veci sere. s panem bohem ve svetlych zitrkach

re:re:kamil stín radnice 07.06.2002 00:23
Já Vám naznačil kde hledat a docela mně mrzí, že jsem zatím žádný článek v novinách na téma starostových řečí ( ohledně nové výstavby Na Rozhledně nebo vašeho pátrání v kauze Víškovi ) nenašel. A co takhle spravedlivé nájmy na plovárně??? To je taky k smíchu, aby rozdíl mezi pronajimateli činil za sezonu 50000Kč.
na řadě by mohl být i prodej, pronájem, přestavba bývalého Malibu. Jak jistý pan Dol.... chtěl prosadit své zájmy tlakem na starostu...............................................
.......................................................
.....................................

re: kamile kamil dubský 06.06.2002 00:09
ahoj STINE RADNICE! myslet si muzu, co chci, ty sam nejsi ochotny jit s kuzi na trh. zkus jednat vic na ferovku, vis kde ci jak me najdes. kakamil dubskyp.s. myslet znamena hovno vedet. dej mi prut a treba se naucim rybarit.

Kamile ??? stín radnice 05.06.2002 22:17
Co si Kamile myslíte o chodu radnice ( některá rozhodnutí radních - vykoupení pozemků na prům. zónu, řeči ohledně výstavby bytů, manžele Víškovi, ..... )???

proc? kamil dubský 04.06.2002 23:39
protoze se nam tady libi, svetaku. kakamil dudubsky

PROC? GYZI 04.06.2002 17:39
PRoboha,provc nezijete v Praze?

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3  2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.