Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Reakce na dubka vochru Bill.cz 03.02.2003 21:54
S pravděpodobností hraničící s jistotou si dovoluju tvrdit, že vím, kdo se skrývá pod nickem dubka vochru (potkáváme se téměř každý pátek odpoledne, že...:-)).
Ale to je vedlejší. Nemám sebemenší důvod hájit to či ono na Obchodní akademii. Ovšem zároveň musím vyvrátit evidentní nesmysl...vyhýbám se slovu lež! "Neznámý" autor příspěvku říká, že studenti jsou v akádě jako v kleci - resp. jako ve vězení a že pokud se někdo chce dostat z budovy, tak musí potupně zvonit do kanceláře a vysvětlovat důvody. Je to NESMYSL! Zvonit na kancelář se musí pouze, pokud se někdo chce dostat DO budovy. Odchod Z (opakuju Z) budovy není NIJAK omezen. To jen pro vysvětlenou, protože jinak to vypadá, že studenti jsou jen tupé stádo, které vedení školy musí držet pod zámkem, aby se nerozuteklo po místních hospodách!Pokud však v hlášce a určitých přežívajících manýrech bolševických škol, tak to je jistě nepochybně pravda. Ale ne v režimu, jaký panuje ve škole, ale spíše obecně v celém českém školství, které je založené na "drcení" pouček, vzorců a vůbec všeho, co v životě neupotřebíte. Ale jak říkám - to je problém celého školství a řešení je v nedohlednu. K zásadní reformě studijních osnov se v této zemi asi jen tak nikdo nepustí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Byty s dotací???!!! Pavel Pavlíček 03.02.2003 10:19
Nedá mi to, abych nereagoval příspěvek Stína radnice.
Je to trochu dlouhý, tak se omlouvám.
Ale pozor! To je hodně a navýsost zajímavé téma! Zejména podkud je něco pravdy na tom, co jsem slyšel - ale po pravdě řečeno neověřoval jsem si to, i když se jedná o velmi důvěryhodný zdroj, některé mé interpretace mohou být mírně nepřesné. Ale je to krásné téma i pro noviny, které si přesné informnace mohou obstarat snadněji.
Mohly by se radnice ptát na:1/Jaká je strategie radnice - stavět byty pro bohaté, nebo zajišťovat bydlení pro sociálně potřebné (staví se byty v hodnotě okolo 2 miliony?)2/ Mimo peněz od zájemců bytu a mimo státní dotace do akce jdou další drobné peníze za různé související služby, vlastně i peníze, kterými jsou placeni úředníci. Je radnice přesvědčena, že občané města chtějí tyto (obecní, a tedy de fakto společné) peníze ve prospěch 50 vybraných občanů investovat?3/ Údajně se vybírá z 500 uchazečů. Nevybírá se podle potřebnosti (kdo by to taky uměl - u dvoumilionových bytů?), ale losováním, za předpokladu ochoty zájemce složit několik desítek tisíc peněz. Za účasti notáře, který za svou účast vyúčtuje opět (nám všem) pár pětitisícovek. Je to skutečně tak? Vyčíslí někdo, kolik peněz a kolik pracovních hodin svých úředníků do akce investuje? (Radnice prohlásí, že něco takového neumí, soukromý podnikatel to musí dělat denně)Na radnici je pravolevá koalice - už pátý rok. Dobrá, hraje-li při vedení města roli ideologie, což je samo o sobě hovadina, pak by se zejména od sociální demokracie očekávalo, že bude prosazovat stavění malých startovacích bytů pro mladé rodiny, event.
malých dotovaných bytů pro sociálně slabé rodiny, osamělé matky atd. atd. Solidaritě - byť jsem velmi pravicově založen - dobře rozumím, a jsem ochoten se podílet. Nerozumím ale solidaritě s dobře zajištěnými občany, kterým město rozdává plnou hrstí - jen připomínám milionové dary stavebníkům rodinných domků na cestě k Markovicům, stavebníkům u Skřivánku a podobně. Resp. rozumněl bych tomu, pokud by město vyhlásilo doktrínu "máme zájem, aby lidé na našem území stavěli rodinné bydlení, každému stavebníkovi přispějeme takovou a takovou částkou, nebo každému zaplatíme tolik a tolik procent z ceny inženýrských sítí - prostě vydat jasná kritéria. Ale to by zase omezilo korupční prostředí - chce se do toho někomu?pp
Reagovat na tento příspěvek
 
to:p.Pavlíček - ekologické plodiny !!!! Pavel Pavlíček 03.02.2003 09:45
A jak víte, že jsem nereagoval? Vysvětlil jsem, že v době prodeje pozemků jsem už nebyl členem družstva - to je myslím jasné. Dále je jasné, že jen blázen by se dělil zisk s někým, kdo stojí mimo podnikatelský subjekt.
Pro Vaši informaci - usnesení o vznesení obvinění bylo na popud vrchního státního zastupitelství zrušeno, neboť - jak je v odůvodnění psáno "policejní rada o zahájení stíhání rozhodl na základě neúplně zjištěného skutkového stavu".
zdraví - PP.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dokážeme být svobodní? Pavel Pavlíček 03.02.2003 09:26
Dobrý den, je zajímavé, jaká diskuze se vytvořila okolo "naší swobody". Já si nemyslím, že je nutné se podepisovat.
Má to více důvodů. Zejména na tomto médiu (myslím internet, nikoliv tento titul), ale určitě i v jiných mediích se při kritice často více mluví o autorovi kritiky, než o tématu samotném. To je prostě fakt, i když nepříjemný. Nejde prostě o to co se říká, ale kdo to říká. Při nepodpisu se pak více mluví o věci - což je přínos, nikoliv o autorovi, což je vlastně zbytečnost, jakkoliv jsou tato sdělení pikantní.
Problematické je, když se někdo nepodepíše, protože chce někoho k smrti urazit, případně pomluvit a potažmo očernit. To je potom zbabělost, anonymní udání a ten, kdo tak činí je sráč.
A tak se mějte - pp.
Reagovat na tento příspěvek
 
kasa-peníze-silnice-prům.zóna Stín radnice 02.02.2003 23:12
Víte co by mně opravdu zajímalo - kde chce radnice na letošní rok vzít peníze na základní věci týkajících se investic - hlavně pro tak ideální zimě, kde vezme peníze na opravu silnic a investic do průmyslové zóny.
A jinak neřešte jestli se někdo podepisuje nebo ne - je to věc každého a každý může mít svůj důvod, proč se nepodepsat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dokážeme být svobodní , podepsat ? a CHVolba 2 občan 02.02.2003 21:39
Svým způsobem reaguji( i když to nebylo záměrem ) na příspěvek p. Luboše Jelínka. Ale tento článek tak trochu rozvířil diskusi a tak bych chtěl reagovat a nejen na tento článek.
Byl jsem rád, že v tomto diskusním fóru se začali přetřásat různé témata týkající se Chrudimi.
Protože volby dopadly jak dopadly, a dopadly vlastně nejhůře jak mohly, tak jsem se snažil dostat odpověď na určité otázky. Je pravdou, že strany se tady kromě Chrudimské volby neprezentují( nebo nechtějí ).
Ale i to jsem uvítal, protože jsem mněl na Chrudimskou volbu právě pár otázek, protože mně po volbách zklamala svým jednáním, a v návaznosti na to jsem se dozvěděl určité informace, které jsem chtěl od představitelů Chrudimské volby vyvrátit. Bohužel jsem musel dát zapravdu svým odpůrcům, že přesnou odpověď se nedovím.
Namísto toho, se dozvídám, že Chrudimská volba je jedinná správná volba, že představitelé tohoto sdružení platí ze zisku řádné daně, ale nikdo neřekne, že zisk byl nezákonný. To ale nechme na soud.
A teď k podpisu. Necítil jsem potřebu uvést své jméno, které bystejně nikomu nic neřeklo. Nejsem veřejně činný, ale jsem občan tohoto města, kterého zajímala reakce na pomluvy či nepomluvy. Občan, který chtěl objasnit nejasnosti u některých sporných bodů. A to se vpodstatě ukázalo. Anebo mi chcete říct, že když se podepíši( stejně nemůžete vědět, jestli uvádím správné jméno ) tak MI BUDETE ODPOVÍDAT JINAK. Tak to doufám ne? A za druhé - nejsme u žádného soudu, jednání apod. a já, tak jako spousta občanů jsem chtěl znát Vaše stanovisko. Vždyť na nějakém volebním mítinku, či při distribuci volebních letáků , také neznáte jméno tázajícího a odpovídáte na otázky z davu, a posíláte Vaše tiskoviny do poštovních schránek bez udání adresy.
Jiná situace by samozřejmně nastala, kdych Vás nařkl z krádeže či ublížení na zdraví a pod.
Bohužel, chtěl jsem znát jen stanovisko a vyvrátit svůj zkreslený názor občana, žel se to nepodařilo. Kdybych se podepsal, tak se Vám to určitě podaří.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dokážeme být svobodní? divokej bill 02.02.2003 15:16
Nemám žádnej problém, ulevuju si jinak a za žádný sukně ani nic jinýho se neskovávám. Když jsem vlezl na tenhle web, nikde jsem si nepřečetl "podepiš se, jinak tady nemáš co pohledávat!". Když někdo stojí o podpisy, tak se tady zavede registrace a budou přispívat jenom ti, co jsou registrovaní. Jak už jsem řekl, nemám problém se podepsat, ale nemám ani důvod to dělat, ale nechápu, proč se tady někdo rozčiluje, že se na anonymním fóru návštěvníci nepodepisujou. Já se taky nebudu rozčilovat, že nosíš plavky, až tě potkám na pláži i když plavky na pláži k ničemu nepotřebuješ.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dokážeme být svobodní? Dubka Vochru 01.02.2003 22:05
Pochopitelně že pseudonym. Odvozeny od mého pravého jména. složenna není nic originalniho, na nápad vytvářet parajména podle výsledného vzorce přišla nějaká mytická, nebo pohádková postava, bohužel jsem se s tím setkal před několika lety a už si nepamatuju, ve kterém filmu nebo (elfí) knížce to bylo. Takže vzorec je jednoduchý: první jméno - dubka: první tři písmena mého příjmení (Dubský), plus první dvě písmena křestního jména (Kamil).
druhé jméno - vochru: první dvě písmena příjmení mé matky za svobodna plus první tři písmena města, ve kterém žiju.
moc se mi to tenkrát líbilo a k prostoduchému, pro místně znalé přispěvovatele, protože jako nepříliš sofistikované a na právě tajuplné mi to proto přišla jako fajn přezdívka: kdo to píše doopravdy, pochopí jen ten, kdo na fórum taky přispívá.
s pozdravem do Přelouče!
Reagovat na tento příspěvek
 
Dokážeme být svobodní? Milena V. 01.02.2003 19:47
Pro pana Dubku: Jmenuji se Milena Vostárková, pocházím z Chrudimi, nyní žiju v Přelouči. Když jsem v tom představování - Dubka je Vaše pravé jméno nebo pseudonym?
Reagovat na tento příspěvek
 
Dokážeme být svobodní? dubka vochru 01.02.2003 16:45
Milena V. ? A kdo jsi, Mileno V. ? Nemel by kazdy sam zacinbat sam u sebe?
Reagovat na tento příspěvek
 
Dokážeme být svobodní? Milena V. 01.02.2003 15:44
Ty seš dobrej - internetový diskuse nebyly vymyšlený proto, aby se zamindrákovaný chlapečci schovávali za máminýma sukněma, ale kvůli tomu aby lidi mohli víc komunikovat.
Když ti o nic nejde, tak raději nic neříkej – schovávat se za názory, který má soused, to to máš opravdu v hlavě popletený.
Až budeš chtít něco říct, tak se klidně podepiš, uleví se ti :)Nic ve zlém, Milena
Reagovat na tento příspěvek
 
Dokážeme být svobodní? divokej bill 01.02.2003 13:45
Internetové diskuze byly vymyšleny za účelem být anonymní, tak proč se durdíte? Až mi o něco půjde, budu ostře nesouhlasit, budu chtět něco změnit, tak to řeknu veřejně. Co když názory mnou uveřejněné nejsou moje názory, ale mého souseda a chci vědět, jak na jeho názory někdo zareaguje? Mám se podepsat, i když s tím názorem nechci mít nic společného? Mám podepsat souseda? radši použiju přezdívku. Ale nebojte se. Za sebe prohlašuju, že až tady budu chtět někoho urazit, nebo si s nekým něco vyřídit, tak se podepíšu. Nejsem žádný stín
Reagovat na tento příspěvek
 
na obchodce jako v kleci dubka vochru 01.02.2003 04:09
Před několika dny jsem musel zajít do chrudimské obchodní akademie. Co mě tam nemile zaujalo - ne snad překvapilo, protože si uvědomuju, že je to na českých školách naprostý standard, jenom mně to moje hlava opět nedokázala zpracovat - byly zamčené hlavní vchodové dveře. Nevadilo mně, že si já jako cizí návštěvník jako vetřelec, pokud chci jít dál, musím zazvonit. Vadí mně to z té druhé strany.
Studenti "akády", kteří už jsou skorem dospělí, jsou podle mého takto zavření v normálním vězení. Nebavím se o tom, že "kam by taky o vyučování chodili", jistě, veškeré praktické důvody mluví proti mně. Škola se zamyká právě kvůli zlodějíčkům, kteří by jinak mohli jako myšky proklouznout do šaten a vybrakovat kapsy studentů. Nemluvě o syndromu "americké školy", ze které se tu a tam v hlavních zprávách na Nově objeví v černé kronice něco z vylejvání si zlosti na celej svět postřílením učitelů a bývalých spolužáků. Ano, ještě jednou, praktické důvody hovoří proti mně.
Podle mého by ale mnohem více mělo být brán na zřetel cosi, čemu se prý říká princip. Jde přece o étos svobodné skoroakademické půdy, o princip svobody člověka a neomezování osobní svobody. Kor když těm lidem v lavicích je skoro osmnáct, ne-li víc. Takže jsou nesvéprávní a je třeba za ně nést "odpovědnost" - aspoň tak se tomu prý říká - do té míry, že je budeme ponižovat tím způsobem, že když prostě budou chtít jít ven - a neřešme, z jakého důvodu, i kdyby šli místo na hodinu deskriptivy raděj do hospody, tak si holt musí milostivě zazvonit na kancelář školy, vysvětlit důvod odchodu a poníženě požádat o otevření. To je ale trapné!Opatření, že se zamykají hlavní vchodové dveře na základních školách, kde tedy opravdu nevím, jak mají otevření dveří zajištěno v případě akutního ohrožení, chápu. Ale na středních, kde ze studentů máme především vychovávat dospělé lidi, znající svou cenu, to děláme stejně?Když to jde třeba na přes den stále otrevřeném gymplu, kde se třídy prostě střídají ve dvoučlenných službách na improvizované vrátnici, proč by to nešlo na obchodní akademii? No proč přece: možná právě proto, že uvažovat tímto způsobem není v Čechách právě obvyklé.
Malý detail, na kterém se opět odráží naše výchova a zotročení bolševikem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dokážeme být svobodní? Náctiletý 01.02.2003 04:08
Jojo je to tady od Nového roku sranda :o). Lepší než Trnky Brnky. Jen tak dál v boji o koryta :o).
Reagovat na tento příspěvek
 
Dokážeme být svobodní? Luboš Jelínek 30.01.2003 13:21
Dokážeme být svobodní?Odjakživa mám rád diskuzi, podle mne jednu z mála možností jak se dobrat konsensu. Vím ale, že většina z nás si toto umění nedokázala osvojit, nakonec za bolševika to bylo dost těžké.
Pár let prožíváme svobodu a je pro mne těžko pochopitelné, že ani za deset let se mnozí z nás nedokázali osvobodit.
Stín radnice, Peter van Hofen, Zvědavec a různí Občané diskusi na chrudim.cz milují. V jejich fundovaných příspěvcích cítím zájem se dobrat pravdy. Netuším ale, proč schovávají svá pravá jména za přezdívky. Nestojí za svými názory? Bojí se? Vzpomínám, že nejstrašnější pocity jsem zažíval v dobách, kdy jsme si svoje říct nemohl. Třeba ze strachu, abych nepřišel o práci. Vždy, když si vzpomenu, co to se mnou dělalo, nemám dobré pocity, to mi věřte.
Jedny z nejkrásnějších pocitů, které jsem kdy zažil byly naopak chvíle, kdy jsem mohl říci sám za sebe, co si myslím. Občas sice přišla rána - no a co?Chápu, že někdy je třeba se za anonymní tvář schovat.
To když má člověk obavu, že například přijde o práci.
Nebo když má prostě strach. Rozumím tomu a nekárám.
Jenom je mi toho člověka líto. Není prostě svobodný.
Luboš JelínekP.S. Můj příspěvek nemyslím jako inspiraci pro diskusi, nakonec o čem v tomto případě diskutovat, že? :) Myslím spíše, že diskuse s anonymy nemůže mít konce a tím zcela ztrácí smysl.
Reagovat na tento příspěvek
 
Re: p. Kusta: Nestacim se divit! zvedavec 30.01.2003 12:37
Priznavam, ze jsem zil v ocekavani nejake odpovedi od Ch.volby. Zel text na ktery reagujete, pise byrokrat "strihem" pred 17.11.1989. Jinymi slovy, tak trochu vasimi "waste of time". Asi by bylo skutecne lepe uvazovat o prejmenovani CH. volby na starou, tradicni .... Mozna vice napovi o jejich ambicich take prispek pane Pavlicka s velmi detailnim poucenim pro nepoucene laiky o podstate spekulaci. Text: no comments. Z nej mi vsak vyplynulo, ze usiluji o: cituji "simbiozu". Dlouho jsem dumal, zda je to novotvar materstiny (viz lvicek Simba); znam je mi z toho ranku pojem hopsinkova stava. Obavam se, ze jde o ucelove sdruzeni nespokojencu, jimz demokracie takto umoznuje vstupovat do hry. Otazkou je zda je to dobre, ci ne? Myslim, ze ano a verim, ze jako na republikove urovni podobne ucelova sdruzeni pro "neukojene" napr.
Republikani ci US patri minulosti, bude identicky osud inkompetentni Ch.volby. Nicmene, nevylucuji prechod ke kompetentnosti!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
re: Peter van Hofen Peter van Hofen 30.01.2003 11:05
Vazeny pane Pavlicku, je celkem ocividne, ze vam jiz dochazeji argumenty, tak se uchylujete k takovym, ktere vas ani nejsou hodny ( snad vas neprecenuji ... ). Me jmeno je zcela irelevantni,jelikoz ma tvrzeni nejsou lziva ani difamujici, lze je overit. Jsou tez radne argumentacne podlozena, pripadne je uveden odkaz na zdroj informaci! Faktem ovsem zustava, ze pokud o necem nic nic nevim, nepisi o tom!To plati predevsim pro p. Kustu. Ale i pro vas. Plest si koncepci rozvoje se SWOT, vymyslet nexistujici zakony? Skutecne vtipne! Je videt, ze bezbrehe tlachani a nicnerikani zapustilo koreny i na mistni politicke scene.
Pokud se jedna o vasi neschopnost pochopit podstatu trestneho cinu podvodu ( § 250 TrZ ), rad vam pomohu.
Tak tedy:Trestneho cinu podvodu se pachatel dopusti tim, ze ke skode ciziho majetku sebe nebo jineho obohati tim, ze uvede nekoho v omyl nebo vyuzije neciho omylu.
Objektem trestneho cinu podvodu je cizi majetek.
Objektivni stranku tvori:- jednani pachatele, kterym nekoho uvede v omyl nebo vyuzije neciho omylu;- tato osoba v dusledku sveho omylu provede majetkovou dispozici;- touto dispozici vznikne na cizim majetku skoda nikoliv nepatrna a- soucasne se tim pachatel nebo nekdo jiny obohati.
Omyl je rozpor mezi predstavou a skutecnosti. Muze se tykat jak skutecnosti minule, tak budouci ci pritomne.
Uvedeni v omyl se deje lstivym jednanim, napr.
poskytnutim nepravdive informace!!! Je to jednani, kterym pachatel predstira okolnosti, kterou nejsou v souladu se skutecnym stavem veci. Toto jednani muze mit konkludentni povahu nebo muze byt i opominutim ( napr. umyslnym nesdelenim dulezitych udaju!! ). Pri vyuziti omylu nekoho pachatel sam k vyvolani omylu neprispel, ale po poznani omylu jineho jednal tak, aby ke skode ciziho majetku sebe nebo jineho jineho obohatil.
Dispozice majtkove povahy, kterou provede oklamany, je clankem pricinneho retezu, ktery spojuje omyl a skodu na majetku. Mezi omylem a majetkovou dispozici, jakoz i mezi ni a skodou musi byt byt pricinna souvislost ( kauzalni nexus ). Rozdil mezi kradezi a podvodem je v tom, ze pri kradezi si pachatel vezme vec sam, kdezto pri podvodu mu ji oklamany vyda.
Skodou na majetku je jednak jeho zmenseni, jednak usly zisk.
O skodu jde i tehdy, kdyz vec nema smluvene vlastnosti. Musi jit o skodu nikoliv nepatrnou, nutne je i zavineni ve forme umyslu.
Pri podvodu mohou vystupovat ctyri osoby: pachatel, osoba jednajici v omylu, poskozeny a ten, kdo se obohatil.
Ted se spolecne zamysleme! Skutecne se domnivate, ze clenove druzstva Agrospol Eco chteli pestovat na vykoupenych pozemcich technicky len ci jinou absurdni plodinu? Skutecne meli ostrileni businessmeni z OHK tak diletantsky podnikatelsky zamer? Tomu mohli uverit pouze naivni jedinci, kteri jim dotycne pozemky za smesnou cenu prodali.
Zopakujme si nyni fakta. Bylo zalozeno druzstvo. To vykoupilo pozemky pod zasterkou pestovani jistych zemedelskych plodin. Pozdeji vsak byly pozemky prodany za nekolikanasobek městu Chrudim.
Mame tu tedy poskozene, kteri verili, ze pozemky prodavaji druzstvu, ktere zde chce pestovat nejmenovanou zemedelskou plodinu. Proto je prodali za minimalni cenu.
Pak tu mame druzstvo, ktere pozemky pod falesnou zaminkou vykoupilo za minimalni cenu a nasledne prodalo mestu Chrudim za nekolikanasobek..
Objektivni stranku trestneho cinu bychom tedy meli.
Je zde subjekt, ktery jiny subject uvedl v omyl, a tim se obohatil, zaroven prvnimu subjektu zpusobil skodu nikoliv nepatrnou.
Problemem zustava subjektivni stranka trestneho cinu- zavineni. Ato se vzdy prokazuje velmi tezko.
Ale ruku na srdce, rozumne uvazujici spoluobcane. Kdo by veril pohadce o pestovani technickeho lnu? Necht kazdy posoudi tato fakta sam. Dofam, ze i soud bude rozhodovat, haec aquitas suggerit!!Kez by tomu tak bylo..................
S pozdravem vsem chrudimskym obcanum dobre vule Peter van Hofen
Reagovat na tento příspěvek
 
Skatepark Stín radnice 28.01.2003 00:16
Proč jste neuvažovali o lokalitě kolem stromovky a větrníku !!! Zde není skoro nic - jedno větší hřiště pro 3tis. obyvatel!!!. Plochy pro takovou výstavbu jsou a mimochodem zastupitelé mohou upravit i územní plán ( prostor u restaurace Na kopci nebo dole u poloprázdného parkoviště - poslední křižovatka směr topol). protože pokud s tím přijdou zastupitelé - snadno to projde přes stavební komisi a radu. Rád bych si třeba i s Vámi o tom promluvil, ale to bych musel vystoupit z anonimity a to bohužel nemůžu, ale možnost je formou emailu - stinradnice@centrum.cz
Reagovat na tento příspěvek
 
Byty s dotací ???!!!!! Stín radnice 27.01.2003 23:57
Je s podivem, že náš pan starosta v jedněch novinách (MF DNES) připouští, že se u nás kupují byty se státní dotací na kšeft a v druhých (Chrudimsku), že takového není nic není možné - čemu máme věřit ????? Vám pane starosto asi ne !!!Stačí se podívat na poslední Čtvrté Chrudimské družstvo a všem musí být vše jasné. Skoro půlka bytů koupená na kšeft ( pronájem ) a přitom by pravidla mohla být jasná - sice tvrdá, ale jasná - vlastníš nemovitost, bytovou jednotku - máš smůlu.
Pro město by nebyl problém zjistit za spolupráce katastrálního úřadu podrobnosti o uchazečích. Myslím si, že by to bylo fér vůči všem mladým, kteří chtějí sehnat byt a dál bydlet v Chrudimi.
Že by radnice měla strach z překupníků a šmelinářů, copak tady nejsou i pro mladé. styďte se páni radní !!! Vy jste za vodou, ale co ty, kteří by měli být nastupující plnohodnotnou generací !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
to:p.Pavlíček - ekologické plodiny !!!! Stín radnice 27.01.2003 23:45
pro osvěžení paměti ............... ...................... .........
........... ................. .................... ....


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

19.09.2002 - DAVID PŮLPÁN - str. 01Podvod s pozemky pro zónu asi skončí u souduVydělali čtyřicet milionů, tvrdí o obviněných policieChrudim, Hradec Králové - Policie obvinila z podvodu pět lidí, kteří před dvěma lety vykoupili v Chrudimi pozemky pro průmyslovou zónu od soukromých vlastníků pod záminkou, že na nich budou pěstovat ekologickou zeleninu, ale poté je za mnohonásobně vyšší cenu prodali městu. Podle odhadu policie na tom vydělali zhruba čtyřicet milionů korun. Nyní jim hrozí pět až dvanáct let vězení. „Trestného činu podvodu se dopustili tím, že jako členové družstva Agrospol Eco se sídlem v Lukavici v průběhu druhého pololetí 2000 vykoupili od vlastníků pozemky v katastrálním území Chrudim a jako důvod výkupu uváděli pěstování ekologických rostlin, díky čemuž pozemky vykupovali za nízké částky od 12 korun do 280 korun za metr čtverečný. Skutečný důvod výkupu, tedy následný prodej městu Chrudim pro vybudování průmyslové zóny, vlastníkům nesdělili,“ uvedl královéhradecký policejní rada Jiří Bartoš. Dodal, že město od členů družstva pozemky nakonec koupilo za 351 korun metr čtvereční. „Kdyby jako důvod výkupu vlastníkům sdělili, že tam bude průmyslová zóna, tak by žádali vlastníci za pozemky víc peněz, anebo by tyto pozemky neprodali vůbec. Vlastníci byli tedy poškozeni,“ uvedl Bartoš. Členové družstva ale obvinění odmítají a podali proti němu ke státnímu zástupci stížnost. Ten během několika týdnů rozhodne, zda je odůvodněná, anebo zda policie může ve vyšetřování případu pokračovat. „Necítím se vinen. Věřím, že podvod prokázán nebude,“ uvedl jeden z obviněných Pavel Pavlíček, který kandiduje do chrudimského zastupitelstva.
Pokračování na str. D2Pokračování ze str. D1„Bojím se jen toho, že je celá záležitost nešťastně načasovaná na dobu před komunálními volbami a že toho bude zneužito,“ uvedl kandidát za sdružení Chrudimská volba. „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekl předseda představenstva družstva Agrospol Eco Jaroslav Čížek.
Policie z podvodu obvinila také Martinu Vaňourkovou, a dva místopředsedy Okresní hospodářské komory v Chrudimi Milana Kuštu a Zdeňka Bulíčka. Členům družstva hrozí vysoké tresty dlouholetého vězení vzhledem k tomu, že podle obvinění způsobili vlastníkům pozemků v Chrudimi škodu velkého rozsahu, což znamená, že přesáhla pět milionů korun. „Rozdíl mezi tím, za kolik pozemky prodali Chrudimi, a kolik za ně zaplatili soukromým vlastníkům, činil 46 milionů korun. Od toho je nutné odečíst náklady na tuto akci a samozřejmě i daň z převodu nemovitostí. Jejich čistý zisk tak dosáhl přibližně čtyřiceti milionů korun,“ uvedl policejní rada Bartoš. Kontroverzní nákup pozemků pro průmyslovou zónu v Chrudimi byl odstartován na jaře v roce 2000 během schůzky starosty Chrudimi Ladislava Libého s představiteli Okresní hospodářské komory. „Kromě jiného jsme jednali i o tom, že by bylo dobré, kdyby Chrudim měla průmyslovou zónu. Vysvětloval jsem jim, že se o to snažíme, ale nedaří se nám to, protože vlastníci vhodných pozemků za ně požadují přemrštěné částky. Načež z jejich strany padla nezávazná nabídka, že se městu pokusí nějakým způsobem pomoci. To je vše. Nic jiného v tom nebylo. Později přišli s konkrétním návrhem, ten byl předložen zastupitelstvu a schválen,“ popsal nedávno své jednání s podnikateli Libý. Ten tvrdí, že o způsobu, jakým byly pozemky od soukromníků vykupovány, nic nevěděl. Vedle oklamaných vlastníků pozemků se považují za podvedené i někteří zastupitelé a radní Chrudimi. Zástupci družstva jim totiž tvrdili, že nákup pozemků provedli v zájmu budoucího rozvoje Chrudimi a jejich zisk z celé akce byl symbolický.
Proč policii trvalo dva roky, než obvinila členy družstva z podvodu? Čtěte v zítřejším vydání MF DNES...................................................
.......................................................
ještě si nevzpomínáte ??? a pokud to nebyla pravda - proč jste na to nereagoval ???
Reagovat na tento příspěvek
 
Kdy bude skatepark v Chrudimi??? Pavel Pavlíček 27.01.2003 22:19
Dobrý den, pane Čechlovský. Skutečně jsem se dopustil chyby, Libý nepropadl na poslední, ale jen na předposlední místo mezi zvolenými zastupiteli. Rozdíl ovšem není fatální, nějakých 60 hlasů...
Na meritu věci to ovšem nic nemění, a že jste si do čela zvolili darebáka, na tom trvám. Že od počátku a ještě před založením družstva postupoval s družstvem ve shodě a jednal tak, aby k obchodu s pozemky došlo, na tom trvám také. Mějte se hezky - Pavel Pavlíček
Reagovat na tento příspěvek
 
to:p.Pavlíček - ekologické plodiny !!!! Pavel Pavlíček 26.01.2003 19:12
Milý stíne. Těžko se mi na vaši otázku odpovídá. S panem radou Bartošem (ani se žádným jiným vyšetřovatelem) jsem si totiž nikdy na toto téma nepovídal. Možná vycházíme každý z jiných informací.
Pokud jde o mne - jenom bych opakoval to, co už jsem jednou řekl. Jestli jste přesvědčen o tom, pak si s pánem Bohem své přesvědčení ponechte.
Zdraví - PP.

Reagovat na tento příspěvek
 
to:p.Pavlíček - ekologické plodiny !!!! Stín radnice 25.01.2003 20:46
Tak by mně zajímalo zda lžete vy nebo policejní rada p. Bartoš - viz článek MF DNES 19.9.2002 "Podvod s pozemky pro zónu asi skončí u soudu" - ...jako důvod výkupu uváděli pěstování ekologických rostlin...
Reagovat na tento příspěvek
 
Skatepark Stín radnice 25.01.2003 20:34
Tak si zjistěte o čem zejména rozhodují zastupitelé a pod koho spadá nemocnice. Je supr když doktoři jednají o otázkách územního plánu, památkové zóny, výstavby, ....
Některé Vaše otázky dokážu jen těžko pochopit - Vy že jste novinář ?????
Reagovat na tento příspěvek
 
Spekulativní prodej... Dubka Vochru 24.01.2003 21:01
Ano, je pravdou, že pan Pavlíček opravdu ve stylu trance tluče prázdnou stranickou slámu takovým způsobem, že by se za něj nemusel stydět renomovaný tvůrce reklamních spotů na prací prášky s vůní citrónu. Jako volebního promotéra Chrudimské volby je ho prostě škoda...
Ale je taky škoda, že mnohé diskuse na tomto fóru končí dřív, než pořádně začnou. Protiargumentace přispěvovatelů se často, jako právě u odpovědí na tento Pavlíčkův příspěvek, zvrhává v osočování protivníka z chyb, které s tématem ani nesouvisí.
Pavlíček napsal "simbióza" s měkkým "i". Ztrestejte ho!!! No a co!?!To se toho tedy opravdu hodně stalo, že udělal hrubku.
Možná mu na škole prostě jenom nešla nešla čeština.
Zase se třeba naučil jiné věci. Třeba zalévat kaktusy (bez ironie).
Znevažování protivníka argumentací, že ani neumí česky mi totiž spíš říká cosi o autorovi. Napadá mě pak vždycky, že si oponent asi musí léčit nějaké vlastní rány a argumentační slabost. Vždyť je to přece to nejjednodušší, shodit protivníka rýpavou, s diskusí nijak nesouvisející invektivou, pro kterou nechodí dál, než do pravidel pravopisu v knihovně. Já sám jsme na svou mateřštinu hrdý. Je ale špatné, pokud upřednostňujeme formu (jazyk) nad obsahem. V tom případě se totiž nikam nedostaneme. Viz poslední příspěvky na fóru, které bezděčně shazují samy sebe právě důrazem na ponižování oponentů hlavně za překlepy, názorné zkratky a gramatické chyby. Takže co se týče samotných tématů, ty v posledku zůstávají přešlapovat na místě. Kde chybí ostré pero (klávesnice), holt nastupuje ukazování soupeřových podvlíkaček. Ty jsou přece nejvíce vidět, pro ránu bičem není zvykem chodit příliš daleko. Otázka však zní, kdo z obou přes fórum si korespondujících pisatelů je v posledku hloupější a ve své neschopnosti být nad věcí obnaženější...král je nahý...?
Reagovat na tento příspěvek
 
Skatepark Jan Čechlovský 23.01.2003 22:31
Vážený chytrý, leč strachující se podepsat! Jestli Vás to zajímá, tak naposledy jsem se skejťáky seděl a o té ploše hovořil včera. Vy kdy? Ono místo, o němž jsem mluvil, je jedno z mála, které ve městě připadá v úvahu. Když jste tak informován, řekněte mi prosím lepší lokalitu a já udělám vše pro to, aby se věc realizovala tam. Vybraná lokalita lidem, s nimiž jsem mluvil, vyhovuje. Vědí totiž sami, že podobné místo ve městě nenajdou. Protože totiž - navíc - kdyby se rozhodli využívat plochu organizovanějším zůsobem, třeba k závodům, tak místo u sportovišť je docela dobré - aspoň mi připadá.
A ještě něco. Můj telefon je 777 621 036. Jestli máte fakt něco, čím můžete věci prospět, tak mi zavolejte.
Jinak se klidně schovávejte za svou přezdívku a dál kalte vodu. A dokonce ještě jednu poznámku k Vám.
Možná bych vzal argument, že nechcete přiznat jméno, abyste mohl získávat informace z radnice. Možná... V takovém případě si ale odpusťte urážky a osočování některých lidí, protože potom to není argument, ale Vaše zbabělost.
S uctivým pozdravemJan Čechlovskýalias"ten, který se zapomněl zeptat mladých a nejchytřejšího stínu ve městě"
Reagovat na tento příspěvek
 
to: p. Pavlíček Pavel Pavlíček 23.01.2003 21:44
Nikdy jsem nikomu netvrdil, že chci pěstovat ekologické plodiny. Dokonce jsem nikomu netvrdil ani to, že bych chtěl pěstovat neekologické plodiny. pp.
Reagovat na tento příspěvek
 
Re: p. Kusta: Nestacim se divit! Pavel Pavlíček 23.01.2003 21:41
Nevím sice, do jaké míry jsou členové Chrudimské volby vybaveni správnými informacemi, ale dám krk za to, že se dokážou podepsat svým pravým jménem.
Také vím, proč se SWOT analýza tak dlouho - a podle mého názoru zbytečně zpracovávala - na konci měla být koncepce rozvoje města. Jinými slovy - ...
Reagovat na tento příspěvek
 
odpověď pro "občana a Petra ..." Dubka Vochru 23.01.2003 21:26
ale pane Kušta, obávám se, že to, co tvrdíte ohledně zobousměrnění Široké ulice nebo alespoň otočení směru průjezdu, je poloviční lež čili bohapustý výmysl. S laskavým svolením jsem jen přelétl alibistickou propagaci Chrudimské volby, která plácá prázdnou slámu stejně jako ostatní strany a ještě o chlup víc, protože doposud nemusela nést žádnou politickou odpovědnost. Zastavil jsem se až právě u závěru Vašeho příspěvku. Nepletete si Vy takhle náhodou na jedné straně úvahy, nápady a možnosti řešení průjezdu městem a na druhé straně deklarované cíle a jasná rozhodnutí? Nevím o jediné v komunálkách kandidující straně kromě Chrudimské volby, která by zobousměrnění Široké ulice požadovala. Ano, řada jejich představitelů se zamýšlela a připouštěla co by, kdyby... Ale nic víc! Je mi jasné, že lobby na zobousměrnění náměstí je velmi silná a soudě podle témat veřejné komunikace by se možná až zdálo, že tento názor je dominantní. Ano, nepopírám, sám bydlím v centru a jsem odpůrcem zobousměrnění, to nebudu zastírat, ale přesto si myslím, že mám natolik čistou hlavu, že dokážu alespoň trochu nezaujatě reflektovat mínění Chrudimáků. A nedomnívám se, že by břitký sarkasmus ve formě "Chrudim - město, do kterého se jezdí zadkem" oslovoval většinu obyvatel (a to i necentrálních částí města) víc, než jako opravdu dobrý, upřímně povedený vtip. Na pouti při pěkné opici bych si takový trikot možná taky koupil. Ano, lobby za zobousměrnění Široké ulice je hodně viditelná a cílevědomá, ale jak to vidí mlčící většina? Doufám, že žádného městského politika nenapadne dát na tyto tlaky a nepodpoří zobousměrnění ulice bez hlubší sondáže mínění obyvatel, pochopitelně především z centra. Jsem si hodně přesvědčený o tom, že by se ti, kteří čtou novinové titulky a ukazují na to, jaký je velký tlak na zobousměrnění, výsledkům takové miniankety asi hodně divili.
s pozdravem
Reagovat na tento příspěvek
 
Skatepark Dubka Vochru 23.01.2003 20:58
technicka, prosim. mohl byste mi vysvetlit, co maji delat stavari na zastupitelskych zidlich? fakultni nemocnici prece v chrudimi taky nemame a v zastupitelstvu doktori dominuji...
nepletete si odpovednost politickou a odbornou? dekuji za odpoved, s pozdravem
Reagovat na tento příspěvek
 
Re: p. Kusta: Nestacim se divit! zvedavec 23.01.2003 20:27
Ano, oni totiz povetsinou ziji v "simbioze", viz fundovany prispevek pane Pavlicka k "podnikani". Jinak Vam dekuji za zcela jasnou reakci k prispevku pane Kusty a tim i k roli a kompetentnosti Ch.V.
Reagovat na tento příspěvek
 
Spekulativní prodej... zvedavec 23.01.2003 20:21
To je fakt moc prima, ze nas detailne poucujete a zasvecujete do zakladu obchodu. Taky je moc prima, ze vsichni vime, za koho "kopete". Nicmene, doporucil bych predtim, nez vstoupite na toto forum, trochu detailneji oprasit materstinu. Odpustte, v mych ocich prispevek autora, jez pise "simbioza", radikalne snizuje jeho kredibilitu. Pokud ovsem nemini autor pohadkoveho lvicka Simbu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ulice "U vápenky" Jiří Drašnar 23.01.2003 03:00
Zdravím!Nevíte někdo kde je nebo byla v Chrudimi ulice "U vápenky"? Nemá někdo k dispozici její fotografii?Případnou odpověď pošlete laskavě na moji mailovou adresu: drasnar@mineral.cz. Díky
Reagovat na tento příspěvek
 
Re: p. Kusta: Nestacim se divit! Peter van Hofen 22.01.2003 23:28
Vazeny p. Kusto, nejak mi neni jasne, zda jste svou odpoved myslel vazne, nebo byla koncipovana jako jeden velky vtip...Rad bych Vam alespon objasnil skutecny vyznam slov, kterymi operujete.....
1. SWOT - neni koncepce rozvoje mesta! Jedna se o analyzu vnejsich a vnitrich faktoru a jejich kategorizaci na - SW - strenth and weaknesses OT - opportunities and threats...Zpravidla byva soucasti takovychto rozvojovych koncepci, nelze ji vsak s koncepci rozvoje ztotoznovat !!!! PS: Nevim, jak jste se mohli podilet na vytvoreni necoho, o cem ani nevite, co to je:)2. Zakon o verejnych informacich neexistuje a ani neexistoval... minite zrejme zakon o svobodnem pristupu k informacim, ze?:)3. O vasi roli pri " budovani" prumyslove zony bych byt vami radeji nehovoril....
4. Muzete mi sdelit, co znamena v kontextu vaseho prispevku vyraz pozice? Dekuji.
Zbytek no comment.....
S pozdravem Peter van HofenPS:Namet pro diskusi: Jsou vsichni clenove CHV vybaveni vedomostmi stejne jako p. Kusta?
Reagovat na tento příspěvek
 
Skatepark Stín radnice 22.01.2003 21:21
když tak stín radnice a né rozesírací stín :o))) Je fajn, že vybíráte lokalitu, ale tak nějak jste se zapoměli zeptat mladých. To jako vždy o tom jak radnice poslouchá chrudimáky. Víte v jaký lokalitě bydlí nejvíc mladých lidí ??? Ty Vám nepůjdou přes celý město. Zapomínáte na základy urbanismu. To se učí v druhém semestru, ale jak by jste to mohli vědět, když se stavaři sedící na zastupitelských židlích dají pomalu spočítat na prstech jedné ruky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skatepark Jan Čechlovský 21.01.2003 11:30
Dobrý den, myslel jsem si že mne nic nepřinutí účastnit se diskusí prostřednictvím diskusního fóra, ale chtěl bych odpovědět na dotaz týkající se skateparku, a protože by to možná zajímalo víc lidí, tak odpovím tady - tedy alespoň co vím já.
Město skutečně dostane od státu 1,5 miliónu, které jsou účelově poskytovány na skateboard a in-line.
Poskytnuté peníze budou rozděleny asi v poměru 800 tisíc na in-line a 700 na skatepark.Plocha na in-line bude na zimním stadionu (to už se zdá být definitivní rozhodnutí), místo na skatepark bylo vybráno v prostoru vedle zimního stadiónu a silnicí (když stojíte před zimákem zády k řece, tak napravo od něho). O této ploše se pořád diskutuje, ale z toho, co je ve městě k dispozici, se zdá být nejlepší: není úplně na okraji města a je docela dostupná, je tam dost místa, je to u sportovišť .. Vím o tom, že se vhodné místo hledalo už vloni nebo předloni po celém městě, ale tohle vypadá fakt na nejlepší variantu.
Co se týká doby realizace: podaří-li se dosáhnout shody v místě vzniku skateparku, tak nic nebrání tomu, aby se začalo. Peníze - jak je Vám asi jasné - je nutné proinvestovat letos. V případě, že město k těmto prostředkům přidá i nějaké svoje, tak by mohla vzniknout kvalitní plocha s rampou a překážkami. V případě, že město nic nepřidá, tak se udělá alespoň pořádná plocha. (Snad). To ale budeme definitivně vědět až na konci února, jestli zastupitelstvo schválí rozpočet.
Konečně proč o tom píšu já a jak o tom vím. Do konce roku jsem byl vedoucím oddělení sociální prevence okresního úřadu, takže o tom vím a tyto věci mne zajímaly z titulu funkce, a jsem členem chrudimského zastupitelstva, kterého kvůli mému předchozímu působení zajímají nejen záležitosti týkající se dětí a mladých lidí ve městě.
V případě, že by měl někdo něco ke skateparku anebo klidně i úplně něčemu jinému, budu rád za všechny dotazy, připomínky anebo podněty. Moji emailovou adresu máte k dispozici, nestydím se přiznat ani ji ani své jméno, jako například některé rozesírací stíny ...
Přeji všem hezký den!PS: Mimochodem - kvůli čtenářům tohoto fóra bych rád opravil jedno malé zmýlení pana Pavlíčka z jednoho z předchozích textů. Jako poslední se z kandidátky občanských demokratů nedostal do zastupitelstva pan starosta Libý, ale já. Tak snad méně vášní a střelby naslepo.
Díky.

Reagovat na tento příspěvek
 
to: p. Pavlíček Stín radnice 20.01.2003 21:05
to je troch mimo mísu - co jste napsal - já se jen zeptal na to, co se na místě průmyslové zóny mělo realizovat - a to pokud se nepletu mělo být ekologické zemědělstvíekologické zemědělství vedle průmyslové zóny ( Transporty ) - to prostě nechápu ???
Reagovat na tento příspěvek
 
Soutěž s Music barem Finlandia no já 20.01.2003 20:04
Jelikož jsou v chrudimi tupci tak to chápu, finská je jedinej kloudnej podnik a nevážej si toho
Reagovat na tento příspěvek
 
to: p. Pavlíček Milan Kušta 20.01.2003 11:09
Myslíte si, že je možné, aby spousta vlastníků prodávalo svoje pozemky za mnohonásobky odhadů s vědomím, že se tam v delším časovém horizontu bude provádět zem. výroba? To vše v době, kdy se v jejich sousedství prodává bývalá TRANSPORTA, u Chrudimi se buduje infrastruktura pro RD a v Markovicích se budují RD. Prodávající bych nestavěl do role hloupých a napálených. Křik možná pramení z toho, že si někteří říkají, že mohli vydělat více. Nevím u kolika jednání o prodeji jste byl, že víte jak probíhala a jak byli prodávající informováni. Myslím, že u žádného, protože by jste psal jinak.
A jestli stojíte za svými jasnými výroky, tak se třeba příště i podepíšete.
Reagovat na tento příspěvek
 
to: p. Pavlíček Stín radnice 19.01.2003 23:36
Chci se optat na jednu jedinou věc - to ,že jste chtěl pěstovat ekologické plodiny vedle průmyslové oblasti, to jste myslel opravdu vážně ???!!?
Reagovat na tento příspěvek
 
stín radnice a dubka vochru Stín radnice 19.01.2003 23:27
Zcela s Vámi souhlasím a docela mně šokuje, když novinář řekne, že tady není od toho, aby šťoural a pátral po informacích, které by informovali o tom, že na radnici není vše čisté, jak by se zasloužilo. Jsem zvedav, zda se budou zajímat o to, co jsem napsal v předešlém článku a nebo to přehlídnou jako většinou vše spojené s radnicí.
Reagovat na tento příspěvek
 
poděkování p.Pavlíčkovi - spek.prodej Pavel Pavlíček 19.01.2003 16:47
... myslím, že jsem nenapsal ani slovo o zimním stadionu...
... myslím, že jsem nenapsal ani slovo o tom, že daně které platím - resp. které jsem v minulosti platil pocházejí z příjmů za prodej pozemků - a to jakýchkoli..., prostě proto, že tyto příjmy neexistují...
... nerozumím tomu, o čem píšete, možná jsem hlupák, ale podepsat se umím.
Zdraví - PP.
Reagovat na tento příspěvek
 
Kdy bude skatepark v Chrudimi??? Cani 19.01.2003 11:04
Mel dotaz ohledne skateparku v Chrudimi.Cetl jsem clanek v MF Dnes ve kterem psali ze Chrudim dostala 1,5 milionu korun na skatepark a inline hriste. Tak bych se chtel zeptat kdy bude a kde. Predem dekuji za odpoved.
P.S. Dnes uz kazde vetsi mesto ma skate park ale Chrudim porad nic. Pak se nedivte ze vam skejtaci jezdej pred barakama, na silnicich a vsude kde nechcete. Ale dokud nebude skatepark tak se jich nezbavite!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
poděkování p.Pavlíčkovi - spek.prodej občan 18.01.2003 22:37
Děkuji za velmi vyčerpávající odpověď a poučení.Jsem rád , že na to nahlížete takto a ukazujete Váš enormní zájem o rozvoj města.
Musím se omluvit, za svou neznalost právních pojmů a použítí nepřiměřených slov.
pod pojmem spekulativní jsem mněl namysli vykoupení pozemků od soukromých osob za cenu v desítkách korun za metr ( pod slibem vybudování něčeho ) ale už s vědomím prodeje těchto pozemků městu za stovky korun za metr ( protože v radě už to prosadíme ), vždyť za to městu vlastně odvedeme daně , tak přece neděláme nic špatného.
takže ještě jednou přijměte omluvu, protože mé názory na pomoc městu jsou trochu odlišnější a mé představy taky.
Pokud jde o zastřešení zimního stadionu, myslím si že z hlediska mládeže a sportu a sportovního vyžití široké veřejnosti se podstatně prodloužila zimní sezona, podstatně se ušetřily sportovnímu klubu finanční částky vynakládané na pronájem krytých ploch v okolních městech při přípravě na nové sezony, a v neposlední řadě se značně ulevilo občanům v sousedství zimního stadionu. Jistě můžete namítnout, naco se v Chrudimi hraje liga, stačil by přece kraj, nebo okres.
Anebo proč se vůbec hraje v Chrudimi hokej. Ale to snad neuděláte.
Reagovat na tento příspěvek
 
Spekulativní prodej... Pavel Pavlíček 17.01.2003 12:45
Doslechl jsem se o jistém spekulativním nákupu ..., občanVážený pane občane,abych pravdu řekl, ve volebním programu CH.V.není o nákupech pozemků ani zmínka. Takže je mi líto - ale nebylo co plnit ani na 50, ale ani na 100% To jen na okraj.
Zajímavější je ale slovo "spekulativní". Já se přiznám, že ve svém obchodu se pokouším spekulovat co nejvíce. Snažím se co nejlaciněji nakoupit a co nejdráže prodat. Dělám to tak už přes 20 let. Jak je vidět, zatím mi tyto spekulativní nákupy i prodeje vycházejí, a protože jsem na daních tomuto městu odvedl už několik milionů, řekl bych, že moje spekulativní nákupy jsou dobré i pro občany tohoto města. A protože tyto spekulace zřejmě dobře už 20 let přijímají moji odběratelé i dodavatelé, zdá se. že tato simbioza je pro všechny příjemná.
Ale vy možná nahlížíte na slovo spekulace pohledem do socialistického - potažmo komunistického zákoníku.
Ano - zde je termín spekulace hodnocen jako trestný čin, kterého se dopustí každý, kdo nakoupí zboží za účelem dalšího zisku. V té souvislosti je dokonce zajímavé i to, že trestným činem to zůstává i v případě, že při prodeji dojde k prodělku. Důležité tedy je prokázat, že ke koupi vedla kupujícího hamižná snaha dosáhnout zisku...
Jinak zcela samozřejmě Chrudimská volba prosazovalo (a společně s jinými stranami prosadila)pořízení průmyslové zóny. Město ji pořídilo za cenu velmi přívětivou, průměrně asi za něco víc, než 200,- Kč, další pozemky pořídilo mnohem dráže (Markovice 500,- Kč/m2...). Družstvo na ní vydělalo tolik, kolik znalec (i policejní znalec) prokázal v posudku - ale i kdyby vydělalo řádově více, je to jeho věc. Nejhorší na celé věci je fakt, že od té doby, co pozemky přešly do majetku města vše postupovalo nesmírně pomalu a obávám se, že město propáslo tu nejvhodnější dobu k obsazení zóny svou liknavostí, nekompetentností a nečinností.
Na druhé straně je to velmi validní úložka pro město.
Takto zcelené pozemky v celkem atraktivní části města, v době vstupu do Evropské unie, jsou zlatým pokladem, který bude nabývat na své hodnotě i v případě, že o zónu po celých 10 let žádný investor nezavadí.

Reagovat na tento příspěvek
 
spekulativní prodej pozemků - volební bod CHV ? Pavel Pavlíček 17.01.2003 12:43
Doslechl jsem se o jistém spekulativním nákupu ...
Vážený pane občane,abych pravdu řekl, ve volebním programu CH.V.není o nákupech pozemků ani zmínka. Takže je mi líto - ale nebylo co plnit ani na 50, ale ani na 100% To jen na okraj.
Zajímavější je ale slovo "spekulativní". Já se přiznám, že ve svém obchodu se pokouším spekulovat co nejvíce. Snažím se co nejlaciněji nakoupit a co nejdráže prodat. Dělám to tak už přes 20 let. Jak je vidět, zatím mi tyto spekulativní nákupy i prodeje vycházejí, a protože jsem na daních tomuto městu odvedl už několik milionů, řekl bych, že moje spekulativní nákupy jsou dobré i pro občany tohoto města. A protože tyto spekulace zřejmě dobře už 20 let přijímají moji odběratelé i dodavatelé, zdá se. že tato simbioza je pro všechny příjemná.
Ale vy možná nahlížíte na slovo spekulace pohledem do socialistického - potažmo komunistického zákoníku.
Ano - zde je termín spekulace hodnocen jako trestný čin, kterého se dopustí každý, kdo nakoupí zboží za účelem dalšího zisku. V té souvislosti je dokonce zajímavé i to, že trestným činem to zůstává i v případě, že při prodeji dojde k prodělku. Důležité tedy je prokázat, že ke koupi vedla kupujícího hamižná snaha dosáhnout zisku...
Jinak zcela samozřejmě Chrudimská volba prosazovalo (a společně s jinými stranami prosadila)pořízení průmyslové zóny. Město ji pořídilo za cenu velmi přívětivou, průměrně asi za něco víc, než 200,- Kč, další pozemky pořídilo mnohem dráže (Markovice 500,- Kč/m2...). Družstvo na ní vydělalo tolik, kolik znalec (i policejní znalec) prokázal v posudku - ale i kdyby vydělalo řádově více, je to jeho věc. Nejhorší na celé věci je fakt, že od té doby, co pozemky přešly do majetku města vše postupovalo nesmírně pomalu a obávám se, že město propáslo tu nejvhodnější dobu k obsazení zóny svou liknavostí, nekompetentností a nečinností.
Na druhé straně je to velmi validní úložka pro město.
Takto zcelené pozemky v celkem atraktivní části města, v době vstupu do Evropské unie, jsou zlatým pokladem, který bude nabývat na své hodnotě i v případě, že o zónu po celých 10 let žádný investor nezavadí.

Reagovat na tento příspěvek
 
odpověď pro "občana a Petra ..." Milan Kušta 17.01.2003 09:09
samozřejmě, že odpověď je i pro zvědavce
Reagovat na tento příspěvek
 
odpověď pro "občana a Petra ..." Milan Kušta 17.01.2003 09:07
Konkrétně k volebnímu programu CHV. Jistě chápete, že v opozici je těžko možné přehlasovat pozici. Takže Vás zklamu, protože žádný bod, který nebyl podporován pozicí projít nemohl. Budu ale citovat volební body našeho minulého volebního programu, které byly uvedeny v život :- vhodným způsobem zveřejňovat dokumenty města (bylo to před platností zákona o veřejných informacích)- vytvoření koncepce rozvoje města - SWOT- přehodnocení velkých investičních akcí (po drahé adaptaci koupaliště se podařilo zabránit další nesmyslné akci, t.j. rekonstrukci zimního stadionu za cca 100 mil.- podpořili jsme stávající variantu- vytvoření podmínek pro příliv nových investic (vznik PZ)- rozvoj místní infrastruktury (infrastruktura pro RD Markovice)Na závěr jedna kuriozita. Delší dobu se snažíme o obnovení možnosti příjezdu do města ve směru od Pardubic. Minimálně průjezd křižovatkou na Bídě před Kálesův dům a dále k divadlu, možná i Širokou ulicí na nám. Ressela - to je ale na diskusi. Ty strany, které před časem dopravu do centra města zablokovaly, dnes slavnostně ve volebních programech požadují změnu.
Reagovat na tento příspěvek
 
spekulativní prodej pozemků - volební bod CHV ? občan 17.01.2003 00:22
Doslechl jsem se o jistém spekulativním nákupu soukromých pozemků na pěstování ekologicky čistých potrvin a hned v zápětí jejich prodeje městu na výstavbu průmyslové zóny. To byl také jeden z volebních bodů chrudimské volby v minulém volebním období. Jestli ano, máte stoprocentně splněno.
Reagovat na tento příspěvek
 
stín radnice a dubka vochru Peter van Hofen 15.01.2003 21:53
Neni treba ovladat procedury podavani trestniho oznameni, staci jen zajit na polici a oznameni ucinit.
Policie jiz vse ostatni zajisti. Jsem zvedav, kdy se o nejakem tom trestnim oznameni dozvim.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6  5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.