Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
hřiště www.chrudimka.cz 21.04.2003 21:22
Dobry den,vybudovani skateparku by melo byt behem letosniho roku. Je na nej castka cca 1,5 milionu korun snad z dotace(celkove naklady 2,15 mil). U rampa by mela mit velikost 10x15 metru. Hriste se bude nachazet pod svahem u nemocnice (jakoby za zimnim stadionem, kde je ted takova volna plocha). Informace je ale z nasich poznamek. Mozna, ze nejaky zastupitel, nebo spise radni odpovi presneji.
Roman Malekwww.chrudimka.czPS: zkuste se obratit na manazerku prevence kriminality Radku Pochobradskou, tel. 469 622 666 (Mestska policie, nechte se prepojit). Poskytne Vam jiste dalsi informace.
Reagovat na tento příspěvek

Nejvýhodnější připojení k internetu ? Roman Málek 21.04.2003 21:12
Vetrnik.NET je asi nejvyhodnjsi, ale zalezi na tom, kde bydlis. Ja ho pouzivam pro provoz serveru www.chrudimka.cz a jsem spokojen. Jsou zde i dalsi firmy (Omega Plus, Coprosys), ale ty se orientuji spise pro vetsi subjekty (firmy, urady) nebo proste pro vice uzivatelu. Asi bych mohl psat vice, kdyztak se zkus obratit primo na muj mail.

Nejvýhodnější připojení k internetu ? TROY 15.04.2003 21:39
www.erkor.czpan Kušta a jeho Omegapan Hrstka-inet kavárna u Bramacu atdJá sám jedu na větrník.net

hřiště Jan Čechlovský 15.04.2003 07:00
Dobrý den, kdybyste si pročetla celé diskusní fórum, zjistila byste, že se na toto téma již letos diskutovalo. Ano, v rozpočtu jsou skutečně vyčleněny prostředky na vznik plochy pro skateboarding. Mělo by vzniknout ještě letos a to na ploše vedle zimního stadiónu (směrem k silnici). Pokud bude dostatek finančních prostředků, dojde vedle vytvoření kvalitní plochy i na pořízení překážek. Kromě zmiňovaného skate hřiště vznikne - také letos, protože na to jsou také peníze - i plocha pro in-line, která vznikne na samotném zimním stadiónu. V případě dalších dotazů se můžete zkusit obrátit na mne nebo přímo na manažera prevence kriminality na MěÚ.
S díky a pozdravemJan Čechlovský, člen zastupitelstva Města Chrudim

?????????????????????????????????? Dubka Vochru 13.04.2003 22:52
vy jste mi ale predlozil tri flusance, nikoliv namety.
nejsem publicista, na to si zavolejte televizi. nebo konecne podejte na ty vami nenavidene "podvodniky" to donekonecna avizovane trestni oznameni. to je obcanska povinnost, nikoliv novinarska!

Nejvýhodnější připojení k internetu ? Millan 12.04.2003 19:05
Nevíte jaké je nejvýhodnější připojení k internetu v chtrudimi - zatím sem našel jen VETRNIK.NET

hřiště Vomočilová Jana 11.04.2003 11:45
Zajímalo by mne co město dělá nebo v blízké budoucnosti udělá pro vybudování hřiště pro skateboarding. Většina měst a i podstatně menších nějakou vyhrazenou plochu s překážkami již má. Mohli bychom si vzít příklad např. z Vysokého Mýta. V našem městě se tato mládež stává "štvanou zvěří", kterou občané a měští strážníci vyhánějí z jednoho místa na druhé. Jsou v rozpočtu města na tento rok vyčleněny fimnanční prostředky na nějaké řešení? Děkuji za odpověď. Vomočilová Jana

?????????????????????????????????? stín radnice 10.04.2003 23:12
To je docela smutný, že jeden člověk si všímá věcí, co se týkají občanů, přitom v Chrudimi toho je stále dost k psaní a k zamyšlení.

?????????????????????????????????? stín radnice 10.04.2003 23:10
k tomu prvnímu odstavci - to mně docela dost zaráží, proboha, kdo by o tom měl psát jiný než novináří - to Vám musí člověk nosit věci až pod nos, i když u Vás mně to nepřekvapuje. Vloni jste mně napdl, že mluvím v otázkách a do větru a když jsem Vám tři věci popsal a tím předhodil pod nos, tak jsem si nikde nevšiml, že by něktrý z Vás novinářů na to v novinách reagoval.

?????????????????????????????????? Administrátor 08.04.2003 18:10
To je tím, že jste přestal přispívat :-) Občas to bylo docela zajímavé.

?????????????????????????????????? dubka vochru 08.04.2003 17:47
ne, jenom mam pocit, ze stejne jako me, tak i ostatni prihlasovatele prestalo bavit resit nevyresitelne a drbat o nekonecne drbatelnem - pavlickovinach, nedokazatelnych skandalech kolem prumyslovych zon, kustovinach a podobne. holt nezbyva, nez se drzet v komentarich vice pri zemi. tedy oficialnich a verejnych dokumentu, tykajicich se veci, ktery pali mnohem hmatatelneji a jejichz naprava by nemusela byt az tzak v risi snu. tesim se. a pekne zdravimp.s. treba jako ulice vita nejedlůeho, kde to auta huli sedmdesat a vedle je pritom nove detske hriste, jehoz blizkost hrozi hodne brzkou tragedii. chtelo bvy to s tim neco delat, napadlo me uidelat ulici - ne znackama, ale fyzicky - neprujezdnou, aby sem jezdili jenom mistni a nezkracovali si to tudyma prespolnaci jedouci od nadrazi nebo od bramacu na okruh ci do slatanin. to, ze to tady cio nevidet smrdi pruserem, k jehoiz riziku pridava uzka silnice zacpana pri krajnici parkujicima autama, me reklo uz dost lidi.

?????????????????????????????????? stín radnice 06.04.2003 16:10
Dřív tu bývala živější diskuse - že by lidi neměli zájem o to co se děje v Chrudimi ???

Soutěž s Máša agency a Chrudim.cz Administrátor 28.03.2003 15:48
Pojďte si zasoutěžit a vyhrát jeden ze tří dárkových balíčků od náchodského pivovaru Primátor.
Uzavření, slosování a slavnostní vyhlášení vítězů soutěže dne 23.4.2003 (středa).
http://www.chrudim.info/soutez/masa.php3

starosta proti levným bytům ?!?!?! Administrátor 27.03.2003 09:10
A jak že to bylo s tím administrativním zabezpečením ?Nevratných 500,-Kč jako poplatek za účast v losování ?Tohle že má odradit spekulanty a nevážné zájemce ?To je tedy skutečně směšné !!!

starosta proti levným bytům ?!?!?! Milan 25.03.2003 23:10
S názorem, že dotované byty jsou problémem souhlasím.
Není to o bydlení pro mladé, ale dobrá investice pro zaopatřené. Proto ten 10-ti násobný převis poptávky a srandovní losování. To administrativní zabezpečení, aby tomu tak nebylo je směšné.
Je to ale věc legislativy a neschopné ČSSD vymyslet jiný způsob podpory bydlení, než tento. A městu nezbývá, než se do toho zapojit.
Kdyby se uvolnilo nájemné, což by motivovalo investory k výstavbě ale hlavně rekonstrukci stávajících bytů, mohli by se "dotační" peníze použít na úhradu tržního nájmu skutečně chudým rodinám.
Má to ale jeden problém. Na fondu by několik strejců nerozdávalo miliardy. A asi by přišli o provize.

starosta proti levným bytům ?!?!?! Stín radnice 25.03.2003 22:21
Je to cca týden co v televizi promluvil náš starosta a dost mně z jeho řeči zamrazilo. Jednalo se o,že stát hodlá zpřísnit podmínky pro přidělování bytů se státní dotací. Pan starosta na to reagoval ve smyslu, že by se jednalo o návrat ke komunismu - že ho pusa nebolí, copak si neuvědomuje, že díky stávající legislativě se s novobyty kšeftuje. Místo aby město zadalo soutěž na projekt levných domů, tak stavějí na Rozhledně domy, které svým projektem jsou předurčeny, že budou cenově dražší. Losování na tuto stavbu byla taky fraška bez logiky a náš tisk jen mlčí a mlčí jako vždy. Mladí co začínají pracovat a tudíž se pohybují kolem podmínek připravovaných státem by byli rádi, kdyby se měli kam nastěhovat, ale místní radní jsou zřejmě proti tomu- - podle toho co dokáže říct nejvyšší představitel města.
Pane starosto styďte se !!!!!

Špína a hnus v ulicích města Občan 25.03.2003 16:30
Je to fakt síla!Nejvíce nepořádku je kolen nákupních center. Hlavněu vrat do Dukly kolem elektrického rozvaděče a pod živými ploty všeobecně.
Na druhou stranu však musím pochválit pracovníky Správy hřbitovů za perfektní stav hřbitova U sv.kříže a Urnového háje. Takovýto stav fakt nepamatuju.

Špína a hnus v ulicích města Zdeněk Pilař 25.03.2003 16:07
Již dlouho je v diskusním fóru podezřelý klídek. A tak tedy předkládám aktuální téma:"Co říkáte na ten humus, který je v chrudimských ulicích, na trvnatých plochách a v parcích? Kdypak se asi začne s úklidem po zimě?"

Špína a hnus v ulicích města Zdeněk Pilař 25.03.2003 16:07
Již dlouho je v diskusním fóru podezřelý klídek. A tak tedy předkládám aktuální téma:"Co říkáte na ten humus, který je v chrudimských ulicích, na trvnatých plochách a v parcích? Kdypak se asi začne s úklidem po zimě?"

Podavani alkoholu zletilym. Nyack 17.03.2003 21:54
K sudu jsme rádi chodívali v začátcích. V lednu jsme tam asi po třech letech opět zavítali a zdálo se nám, že to tam poněkud upadá - víno sice pořád dobrý, ale úroveň za tu dobu poněkud poklesla. Nejsme sice žádný cimprlíni, ale museli jsme si utřít papírovým kapesníkem stůl a lavici, než jsme si sedli a vůbec to tam celkově působilo ušmudlaně a olepeně. Ale tip to byl dobrý :-)

Podávání alkoholu nezletilým2 Millan 17.03.2003 18:34

Střelecký klub Roman Málek 15.03.2003 11:42
Jeste e-mail: malek@chrudimka.cz

Střelecký klub Roman Málek 14.03.2003 21:47
Hmmmmm,nevim, jestli mohu odpovedet presne, ale neco takoveho je. Znam jednoho cloveka, ktery se tomu venuje a je i majitelem sbirky vzduchovek, ktera je vystavena v Regionalnim muzeu v Chrudimi. Kdyztak se ozvete primo na muj e-mail, cislo a jmeno nebudu tady v diskusnim foru zverejnovat.
Roman Malek

Podávání alkoholu nezletilým Roman Málek 14.03.2003 21:42
Kamile,dnes jsem se dozvedel, ze byla od Tebe nejaka reakce (a ted jsem si ji precetl).
Ja to zase tak z ostra nemyslel a chapu, ze dotycna nemusela server znat, ale chtel jsem radeji udelat jasno - zejmena pro nezasvecene, kteri z tohoto diskusniho fora mohou delat nespravne nazory. Takze se omlouvam autorce clanku.

Podavani alkoholu zletilym. navy 14.03.2003 13:44
Ja sice na vinko moc nejsem, ale kdyz na nej dostanu chut, tak za prijemnym posezenim nad sklenkou dobreho vinka chodime k Sudu na namesti.

Ulice "U vápenky" Vaklaf 12.03.2003 14:47
http://www.mapy.cz/mapy3.fcgi?IDA=Cr0&POS=im_92783_24655&RPOS=&R=640x400&ZL=8&LDF=&AOB=&PNT=&ICO=&Ulb=&ACT=seek&Sval=U+V%E1penky&Styp=ulice

Podavani alkoholu zletilym. Nyack 11.03.2003 21:10
A co červené víno - můžete doporučit nějaké příjemné posezení s dobrým červeným vínkem za příjemnou cenu?

Podavani alkoholu zletilym. Dubka Vochru 08.03.2003 01:34
kdepak, nejlepsi na festunku - jestli ji teda jeste stale toci - je desitka gambac. bezkonkurencne!

Podavani alkoholu zletilym. Administrátor 07.03.2003 13:24
Nejlepší je plzeňský na Festuňku !!!! Vážně naprosto dokonalý.

Podavani alkoholu zletilym. navy 07.03.2003 13:19
Souhlasim s Dubkou Vochru, cim castejc se lidi sejdou nad pivem si pokecat, tim budou vic v pohode. V jaky hospudce tocej podle vas nejlepsi pivo v Chrudimi? Ja mam rad Budvarek za 16,50 na hradbach. A vy?

Podávání alkoholu nezletilým2 Dubka Vochru 05.03.2003 01:25
Von na nás alkohol chystá pandemickou razii, hrozící vymřením lidstva, či co? Děje se v Agoře, Muzeu nebo ve Vegáči něco, o čem by měli zapřísáhlí abstitenti vědět? Hoď první kamenem. Chlastalo se, chlastá a chlastat bude. Zaplaťbánbůh za to, je to jednak slast, a snad bys nechtěl ztrestat devadesátosm procent národa? Komu se zamane zakázaného ovoce, stejně si ho i třeba z vysokého stromu sezobne, moralisto!

Podávání alkoholu nezletilým2 Dubka Vochru 05.03.2003 01:15
to ti povím, to sis teda vybral pro svý kratochvíle a srovnávání podnik!!! Jen tak dál, hlavně aby ses nedopracoval k tomu, že bys na Aralce koupil tvaroh.

Podávání alkoholu nezletilým Dubka Vochru 05.03.2003 01:02
Romane, ty jsi se normálně zbláznil. Aby ses náhodou neupejpal, že se někdo dovolil nazvat Chrudimka. To si vážně myslíš, že ti chtěl ukrást tvoji značku nebo nedejbože pošpinit tvůj - pochopitelně, jistě pane - SKVĚLEJ server? Dyť ho třeba ani v životě nenaklikal...?Příště trochu nad věcí, Romane, prosím.
čau, kamil

Podávání alkoholu nezletilým2 Honza 03.03.2003 20:42
Omyl Kamile!V tom žádná reklama nebyla, protože Vegáč považuji za pěknej pajzl!Já jsem jen napsal s čím jsem se kde setkal, takže pokud to bereš jako reklamu tak to je čistě tvůj problém!

Podávání alkoholu nezletilým2 Honza 03.03.2003 20:38
Pakliže jsi tím personálem v Agoře,Divokej Bille, tak se ti omlouvám pakliže to vyznělo jako narážka na Vás.Tak to myšleno nebylo!Mě jen prostě příjde divný,když se každou chvíli objeví v novinách článek, že Agora X drogám, či Agora=prevence proti drogám apod.Pakliže říkáš, že bych měl nahlásit, pakliže uvidím nějaký přestupek, tak bych tě chtěl upozornit, že totéž bys měl udělat ty!Neboť já tuto skutečnost alespoň vidím a "tiše" proti ní vystupuji, zatímco ty děláš, že jí nevidíš a zatloukáš =>přestupek!A jak jsem na tom byl já, když mě bylo 16?Tak to ti klidně povím: V 16-ti jsem alkohol nepil a proto jsem jako hrouda nikdy nebyl!Nejsem proti alkoholu, pakliže se se pije v přiměřené míře, ovšem jsem tvrdě proti alkoholové sebelikvidaci nezletilých, protože čím dřív se s něčím takovým začne tak se s tím velmi těžko v budoucnosti končí!Mimochodem to bys měl jako preventista z Agory vědět, ne?A u nich je to navíc jen spojeno s tím, že když budou pít tak budou větší tvrďáci,budou dospělejší(protože dospělí taky pijou)!Takže na závěr: Když budeme my dospělí chlastat(hulit, apod.)a budeme v tom nezletilý podporovat pak se tenhle kolotoč nezastaví ani kdyby bylo tisíckrát víc Agor,zákonů a řada dalších opatření!...........Teda pakliže to vlastně někdo chce zastavit?......

Podávání alkoholu nezletilým2 Kamil 25.02.2003 22:48
Honzo, trochu průhledná reklama na Vegáč a trapnej útok na Agoru. K.

Podávání alkoholu nezletilým2 divokej bill 24.02.2003 23:22
Když ti tak vadí, že se nalejvá nezletilým (a seš si tím tak jistej), tak učiň zadost své občanské povinnosti a nahlaš to! Neoznámení trestného činu je, mám takový pocit, také trestným činem! (s přestupky je to stejné). A jak jsi na tom vlastně byl ty sám, když ti bylo 16? Já jsem v tom věku párkrát také byl nehybná hrouda a nepotřeboval jsem k tomu, aby mi někde nalili. Prostě jsem si chlast s kamarády obstaral jinak. A nemyslím si, že by to na mě zanechalo nějaké následky, stejně jako mladická konzumace nelegálních veselých cigaret. A ještě k Agoře: Má ta tvoje narážka znamenat, že personál Agory distribuuje trávu? Nebo tím jenom upozorňuješ na skutečnost, že mládež, co chodí Agory hulí? Pokud tvrdíš to druhé, tak to je samozřejmě pravda. Hulí skoro polovina mladých, tak proč by neměli hulit zrovna ti, co chodí do Agory? A pokud tvrdíš to první, tak se seber a běž jim to říct do očí a nebo se alespoň podepiš, protože to je dost závažný obvinění.
Jinak si laskavě nech takový kecy od cesty.

Podávání alkoholu nezletilým2 Honza 23.02.2003 17:52
Naprosto s "Chrudimkou" souhlasím!Noční život v Chrudimi mám také velmi dobře zmapovaný a mohu potvrdit, že až na vyjímky se alkohol prodává komukoliv!Situace na plesech je tomu nejlepším příkladem!Myslím, že jen málokterého z pravidelných návštěvníků chrudimských plesů překvapí nehybná hrouda sedící na schodech, ale je potřeba se zamyslet nad tím jestli je potřeba, aby tou hroudou byl 16-ti letý kluk!A když se podíváme na místo stojící nedaleko muzea, na všemi opěvovaný klub Agora, pak zjistíme, že ani tam to není vyjímkou-mimochodem Agora proti drogám?.....Ten kdo tohle tvrdí tak by se měl rovnou nechat vyšetřit, anebo neví, že drogou je zatím i "Tráva"!Ale abych jen nekritizoval, tak bych chtěl pochválit jedno místo, kde alkohol nezletilím opravdu nedají(nebo tomu alespoň před časem jestě tak bylo) a tím místem je Vegáč!

Podávání alkoholu nezletilým Honza 23.02.2003 17:34
Ačkoliv se mi chce věřit, že si dáš jen jedno pivo, tak mi to nějak nejde. A i kdyby to tvuj připad teda byl tak jsi asi jeden zmála a navíc ti prostě a jednoduše není 18 takže je jedno kolik si jich dáš, jelikož zákon platí pro všechny a není v něm stanovena žádná vyjímka, která by se týkala množství. Takže smůla!p.s. Je opravdu nechutný potkat kluky jako ty uplně-lidově řečeno-"na sračky"!

Podávání alkoholu nezletilým chrudimka 23.02.2003 15:48
Uvedla jsem se Chrudimka ( nikoli www.chrudimka.cz),protože jsem z Chrudimi a s tvým serverem nemám nic společného. Nashle.

Střelecký klub Millan 19.02.2003 21:13
Existuje v Chrudimi nějaký střelecký sportovní klub ???

Podávání alkoholu nezletilým Millan 19.02.2003 21:00
Je mi 16 let a podle mého názoru mě jedno pivo nezabije. Když by přestaly nalejvat, tak by jim tam taky asi nikdo nechodil, nebo prostě ty co jim bylo 18 by koupily alkohol mladším.

Podávání alkoholu nezletilým Roman Málek 18.02.2003 23:23
Hezky den,clanek nijak nekomentuji, jen jednu vec. Odesilatel je uveden chrudimka, nevim proc. Clanek nema nic spolecneho se serverem www.chrudimka.cz!!!Takze prosim, mily anonyme, kdyz chces vystupovat pod prezdivkou, zvol si jinou. Diky moc. Diky za pochopeni.
Roman Malek

Podávání alkoholu nezletilým chrudimka 17.02.2003 17:38
Jelikož jsem noční pták Chrudimi, tak velice rád navštěvuji různá kulturní zařízení. Je plesová sezona, takže teď chodím na plesy do Muzea. Jsem v šoku co mé oči nevidí, podávání alkoholu mladistvím je zde na dením pořádku. Zaráží mě to o to více, že Muzeum, jak všichni moc dobře víme, patří městu. Je snad snahou města naučit mladistvé pít alkohol? Rád zajdu na disco dolů do Vinárny, nebo do Finlandie a tam jsou kontroly Městskou policíí jasně zřetelné. Myslím si, že by se s tím mělo něco začít dělat. Nebudí to dobrý dojem, když se po noční Chrudimi motají opilí 16ti letí kluci v kvádrech.

Rozpočet - úvěr Stín radnice 06.02.2003 19:20
Tak máme půl roku po volbách a co nevidím - všichni, kteří ( zejména ODS ) se kasali, jak toho postavili a nezadlužovali se začínají dělat pravý opak ????? Kdepak jsou předvolební sliby ???

Rad bych upozornil na prispevek Petra van Hofena Krafl Jakub 06.02.2003 11:41
Vazeny pane Pavlicku, je celkem ocividne, ze vam jiz dochazeji argumenty, tak se uchylujete k takovym, ktere vas ani nejsou hodny ( snad vas neprecenuji ... ). Me jmeno je zcela irelevantni,jelikoz ma tvrzeni nejsou lziva ani difamujici, lze je overit. Jsou tez radne argumentacne podlozena, pripadne je uveden odkaz na zdroj informaci! Faktem ovsem zustava, ze pokud o necem nic nic nevim, nepisi o tom!To plati predevsim pro p. Kustu. Ale i pro vas. Plest si koncepci rozvoje se SWOT, vymyslet nexistujici zakony? Skutecne vtipne! Je videt, ze bezbrehe tlachani a nicnerikani zapustilo koreny i na mistni politicke scene.
Pokud se jedna o vasi neschopnost pochopit podstatu trestneho cinu podvodu ( § 250 TrZ ), rad vam pomohu.
Tak tedy:Trestneho cinu podvodu se pachatel dopusti tim, ze ke skode ciziho majetku sebe nebo jineho obohati tim, ze uvede nekoho v omyl nebo vyuzije neciho omylu.
Objektem trestneho cinu podvodu je cizi majetek.
Objektivni stranku tvori:- jednani pachatele, kterym nekoho uvede v omyl nebo vyuzije neciho omylu;- tato osoba v dusledku sveho omylu provede majetkovou dispozici;- touto dispozici vznikne na cizim majetku skoda nikoliv nepatrna a- soucasne se tim pachatel nebo nekdo jiny obohati.
Omyl je rozpor mezi predstavou a skutecnosti. Muze se tykat jak skutecnosti minule, tak budouci ci pritomne.
Uvedeni v omyl se deje lstivym jednanim, napr.
poskytnutim nepravdive informace!!! Je to jednani, kterym pachatel predstira okolnosti, kterou nejsou v souladu se skutecnym stavem veci. Toto jednani muze mit konkludentni povahu nebo muze byt i opominutim ( napr. umyslnym nesdelenim dulezitych udaju!! ). Pri vyuziti omylu nekoho pachatel sam k vyvolani omylu neprispel, ale po poznani omylu jineho jednal tak, aby ke skode ciziho majetku sebe nebo jineho jineho obohatil.
Dispozice majtkove povahy, kterou provede oklamany, je clankem pricinneho retezu, ktery spojuje omyl a skodu na majetku. Mezi omylem a majetkovou dispozici, jakoz i mezi ni a skodou musi byt byt pricinna souvislost ( kauzalni nexus ). Rozdil mezi kradezi a podvodem je v tom, ze pri kradezi si pachatel vezme vec sam, kdezto pri podvodu mu ji oklamany vyda.
Skodou na majetku je jednak jeho zmenseni, jednak usly zisk.
O skodu jde i tehdy, kdyz vec nema smluvene vlastnosti. Musi jit o skodu nikoliv nepatrnou, nutne je i zavineni ve forme umyslu.
Pri podvodu mohou vystupovat ctyri osoby: pachatel, osoba jednajici v omylu, poskozeny a ten, kdo se obohatil.
Ted se spolecne zamysleme! Skutecne se domnivate, ze clenove druzstva Agrospol Eco chteli pestovat na vykoupenych pozemcich technicky len ci jinou absurdni plodinu? Skutecne meli ostrileni businessmeni z OHK tak diletantsky podnikatelsky zamer? Tomu mohli uverit pouze naivni jedinci, kteri jim dotycne pozemky za smesnou cenu prodali.
Zopakujme si nyni fakta. Bylo zalozeno druzstvo. To vykoupilo pozemky pod zasterkou pestovani jistych zemedelskych plodin. Pozdeji vsak byly pozemky prodany za nekolikanasobek městu Chrudim.
Mame tu tedy poskozene, kteri verili, ze pozemky prodavaji druzstvu, ktere zde chce pestovat nejmenovanou zemedelskou plodinu. Proto je prodali za minimalni cenu.
Pak tu mame druzstvo, ktere pozemky pod falesnou zaminkou vykoupilo za minimalni cenu a nasledne prodalo mestu Chrudim za nekolikanasobek..
Objektivni stranku trestneho cinu bychom tedy meli.
Je zde subjekt, ktery jiny subject uvedl v omyl, a tim se obohatil, zaroven prvnimu subjektu zpusobil skodu nikoliv nepatrnou.
Problemem zustava subjektivni stranka trestneho cinu- zavineni. Ato se vzdy prokazuje velmi tezko.
Ale ruku na srdce, rozumne uvazujici spoluobcane. Kdo by veril pohadce o pestovani technickeho lnu? Necht kazdy posoudi tato fakta sam. Dofam, ze i soud bude rozhodovat, haec aquitas suggerit!!Kez by tomu tak bylo..................
S pozdravem vsem chrudimskym obcanum dobre vule Peter van Hofen

Re:Dokážeme být svobodní? Pavel Pavlíček 05.02.2003 02:27
I když - popravdě řečeno - právě internetové diskuze jsou právě o pseudonymech, prostě je to tak, ať se to líbí nebo nelíbí. Navíc - pseudonym nemusí být zrovna synonymem pro anonyma, se vším zlým a sprostým, co slovo anonym evokuje. Myslím, že i pseudonym dokáže být v pohodě svobodným. pp.

Re:Dokážeme být svobodní? Luboš Jelínek 04.02.2003 17:26
Milý pane Zvědavče, vyčítáte mi, že nechci s Vámi občany (!) diskutovat ... Chci si povídat (a povídám) s kýmkliv.
Pouze nechci dikutovat s anonymy.
Už jste někdy viděl občana bez jména? Já ještě ne.
Jenom jsem o nich slyšel. Bylo to ve starověku a byli tak ubozí, že ani jméno nepotřebovali:) Nic ve zlém, ale trochu mi diskuse s Vašimi argumenty připadá mimo.
Pěkný denLuboš Jelínek

Re:Dokážeme být svobodní? zvedavec 04.02.2003 16:48
Rad bych zduraznil, ze ctu obcas prispevky diskusniho fora a zapojil jsem se do nej pouze jednou. Motivaci tohoto cinu bylo udelat si nezavisly pohled na "roli" Ch.v. ve meste. Prispevky "holadskeho" kolegy anonyma vykazuji, krome slusne znalosti anglictiny, take po certech dobrou znalost materstiny. Navic se obavam, ze jsou skutecne dost fundovane a k veci a netenduji operovat s obecne nadcasovymi tematy. U uskupeni jako Ch.v. bych proto ocekaval, ze bude vitat prispevatele tohoto typu a na jeho otazky bude poskytovat odpovedi.
Proto jsem jej podporil.
Na druhe strane rozumim Vasim rozpakum bavit se s "anonymem" a hadam, ze za anonymitou prispevku vetsiny z nas neni strach, o nemz Vy spekulujete.
Souhlasim vsak s Vami, ze Stin radnice je kapitola trochu odlisna a proto jeho prispevky nectu (jako napr. Blesk a taky Pravo).
Dovolte mi malou vsuvku o demokracii: komunalni politika je zakladnim stupinkem pro karieru politika.
Zde se testuje hlavne jeho schopnost komunikovat se stoupenci a "protivniky", s kterymi bydli na jednom miste povetsinou uz leta. Prave na diskusi s nami (CR volici), Vy jako politik ziskate ostruhy. Proto me je naopak lito Vas, ze nechcete s NAMI obcany svobodne diskutovat. Dat nam fakticke odpovedi na zretelne a naprosto neosobne polozne dotazy.
Jinymi slovy mame povazovat vskutku prispevek pana Kusty ze 17.1. za to povazovat. Ja stale verim, ze ma Ch.v. navic nebo se mylim??? Let me know.

Dokážeme být svobodní? zvedavec 04.02.2003 16:47
Rad bych zduraznil, ze ctu obcas prispevky diskusniho fora a zapojil jsem se do nej pouze jednou. Motivaci tohoto cinu bylo udelat si nezavisly pohled na "roli" Ch.v. ve meste. Prispevky "holadskeho" kolegy anonyma vykazuji, krome slusne znalosti anglictiny, take po certech dobrou znalost materstiny. Navic se obavam, ze jsou skutecne dost fundovane a k veci a netenduji operovat s obecne nadcasovymi tematy. U uskupeni jako Ch.v. bych proto ocekaval, ze bude vitat prispevatele tohoto typu a na jeho otazky bude poskytovat odpovedi.
Proto jsem jej podporil.
Na druhe strane rozumim Vasim rozpakum bavit se s "anonymem" a hadam, ze za anonymitou prispevku vetsiny z nas neni strach, o nemz Vy spekulujete.
Souhlasim vsak s Vami, ze Stin radnice je kapitola trochu odlisna a proto jeho prispevky nectu (jako napr. Blesk a taky Pravo).
Dovolte mi malou vsuvku o demokracii: komunalni politika je zakladnim stupinkem pro karieru politika.
Zde se testuje hlavne jeho schopnost komunikovat se stoupenci a "protivniky", s kterymi bydli na jednom miste povetsinou uz leta. Prave na diskusi s nami (CR volici), Vy jako politik ziskate ostruhy. Proto me je naopak lito Vas, ze nechcete s NAMI obcany svobodne diskutovat. Dat nam fakticke odpovedi na zretelne a naprosto neosobne polozne dotazy.
Jinymi slovy mame povazovat vskutku prispevek pana Kusty ze 17.1. za to povazovat. Ja stale verim, ze ma Ch.v. navic nebo se mylim??? Let me know.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7  6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.