Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
setkani OHK se Sobotkou a jednim pisklounem Nemo 07.10.2003 08:27
Setkání ministra financí jsem se zúčastnil. Myslím, že onen muž byl pouhou atrakcí, která nikoho nevyvedla z míry a to díky dobré práci moderátora. Já sám si myslím, že soc. demokracie a její vláda škodí nám všem. P. Sobotku ovšem vnímám jako jednoho z mála rozumných. Má to těžké - pop boku Součkové, Buzkové, Škromacha ....
S tou likvidací živnostníků ale nesouhlasím. Princip je ten, že po třech letech podnikání je každá povinen zaplatit minimální daň, jejíž vyměřovací základ je vypočten z poloviny průměrné mzdy. Je dot nemyslitelné, aby živnostník nebyl schopen za rok vyprodukovat zisk ve výši cca 8.500,- Kč/měs. Potom nevím z čeho žije a bude lepší aby se nechal zaměstnat. Nebude tak upocený, jako onen rebelující mužík a vydělá si větší peníze.
Reagovat na tento příspěvek
 
městská policie Lomikar 07.10.2003 07:52
A kolik myslíte, že má policie státní? Proč by měli "měšťáci" brát víc? Z jakého důvodu? Vždyť "kluci ze státní" museli absolvovat min. Střední Policejní akademii buď v Brně nebo Praze-Vyškově.
Všichni sloužili zpočátku v Praze, v nejvyhlášenějších ulicích Prahy - a to v noci, pouze v hlídkách ve dvou a pěkně pěšky. Když byla v Praze akce "Kongres" (jistě si vzpomenete), i státní policisté z Chrudimi tam byli přivoláni na pomoc. Běžte se jich zeptat, jak se jim chtělo a jak se jim to líbilo - postavit se napospas hladovému a šílenému davu.
A co "Městská"? Několik Městských policistů si museli i dodělávat maturitu, protože ji neměli. Kde dneska vidíte pěšky Městskou Policii? Pouze v autě, pomalu projíždí po okruhu, zdržují provoz, popíjejí kávičku u benzinových stanic, vypisují bločky na parkovišti na náměstí a hlídají Obytnou zónu v sídlišti U Stadionu.
Vlastně jen jedna hlídka a jen určitou část Obytné zóny. Tedy spíše okolí jednoho domu, abych byl přesnější. Myslíte, že by to mohlo být tím, že zde jeden z policistů této hlídky bydlí.....(???)
Reagovat na tento příspěvek
 
Rozvoz pizzy až do domu !! Carrera 07.10.2003 00:26
Jo, musím dát za pravdu předchzím lidem,Zkoušel jsem si pizzu objednat domů, ale bylo mi řečeno že nemají auto, pak, že nestíhají.Tak to nemusí inzerovat, objednám si pizzu po netu, budu se těšit a ouha chyba se vloudí, něco nemají ale já pak mám hlad.Jejich pizza je dobrá, ale ty služby by mohli být lepší.
Zkuste s tím něco udělat.

Reagovat na tento příspěvek
 
setkani OHK se Sobotkou a jednim pisklounem somewhere man 06.10.2003 21:29
Dobry vecer!Dnesni setkani prednich podnikatelu a starostu z Chrudimska s ministrem financi Bohuslavem Sobotkou v salonku Suva v Muzeu bylo navysost zajimave.
Jeho prubeh by za normalnich okolnosti odpovidal ceske nature: na ekonomiku a neschopny government si zanadavame s prateli a kolegy u sklenky campari, ale kdyz prijede velevazeny pan ministr, tak se musime prezentovat a chovame se, mno, jak se slusi a patri.
Kritiku si nechame pro sebe, nanejvys dame velmi opatrne najevo "dilci vyhrady k nekterym bodum planovane reformy verejnych financi", jak se to ostane i tentokrat delo.
Takze kdyz se na jednani vetrel, pravdepodobne bez pozvani, protoze pry chybel na guestlistu, brunatny muzik, pravdepodobne maly zivnostnik, s lehce buranskym projevem, bylo o trapnou zabavu postarano.
Ten nezvany, zavality a evidentne hodne NASRANY muz prisel panu ministrovi rict, ze ho vubec, ale vubec nema rad a ze mu cela vladnouci garnitura tohoto statu leze krkem. Protoze jsme vsak takovi jaci jsme, nebrali jsme v sale zretel na podstatu vytek muze, jehoz nazory pritom sdili velka cast malych podnikatelu, ale na formu jeho vystupu. Kolegy si muz nemohl ziskat uz kvuli svemu nezpusobnemu vystupovani.
Pikantni ale je, ze v zasade se ale nemylil v nicem.
Ale jak je znamo, forma se ceni nad obsah.
"Komuniste v roce 1948 zlikvidovali zivnostniky a vy dnes delate to same," ozval se agresivne a bez nejmensiho prihlaseni se o slovo jeste pred tim, nez vubec byl vydan pokyn k diskusi. "Nechali jste stat vytunelovat a dneska honite jenom male ryby. Ale velci tunelari se vam v bavoracich prohaneji drze po svobode a stavi si honosne vily. Delate vsechno proto, abyste nas zlikvidovali", pokracoval a obsirne vyjadril prostou a vseobecne znamou vec: tu, ze stat dre OSVC vyslovene z kuze. "Ministre, nemate argumenty, proto jste prestal mluvit," okomentoval situaci vzapeti pote, co mu moderator vzal slovo. Ve svych samozvanych vystupech muz za trpnych usklebku celeho salu dal pokracoval a nebral elementarni spolecenske ohledy na nikoho a na nic. "Neslusne" utoky korunoval prohlasenim, ze stat by mel registracni pokladny prikazat prostitutkam na E 55 a ne jimi obtezovat male zivnostniky. "Tam jsou nejvetsi danove uniky," prohlasil.
Jedno si myslim. Ten muz mel proste jenom pravdu.
Jenom skoda, ze se choval tak nevycvalane. Jenze to, ze je NASRANEJ a ze mu po deseti letech marneho boje s bernimi uredniky uz pretekla trpelivost, tomu se lze na druhou stranu jen tezko divit.
Ovsem jeho kultivovanejsi kolegove v sale byli spokojeni. Meli za sebou navysost kulturni, primo divadelni zazitek. Tragikomedii s hvezdnym obsazenim (vedlejsich) roli. Do konce zivota budou mit o cem vypravet. Ten muz pritom za ne jenom projevil veci, ktere se sami neodvazuji rict nahlas. Mozna nemel vychovani, ale mel odvahu. A toho si na nem cenim. Stav veci verejnych perfektne vyjadrila ilustrace v poslednim cile Reflexu k clanku, ve kterem si komentator Pecinka bere na velmi kriticky paskal akcenty reformy verejnych financi, kterou podle neho nejvetsim dilem zaplati prave OSVC. U baru se klati nad cigratou a nad poslednim panakem klati dva opilci, kdyz tui jeden rika tomu druhemu: "Tak na tu nasi skvelou parlamentni demokracii!"
Reagovat na tento příspěvek
 
Rozvoz pizzy až do domu !! Jarda 06.10.2003 18:47
Mam podobne zkusenosti, je to fakt trapny. Myslim, ze majitel o tom nema ani potuchy.Je pravda, ze konkurence je jedine dobra vec a az zde nejaka bude tak budou litovat, ze si zakazniku nevazi. Myslim, ze na konkurenci nemusime dlouho cekat, kde je totiz poptavka, brzy se vytvori i nabidka!
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště Daniela Kosinová 06.10.2003 14:51
Pevně doufám,že jako všude za hranicemi nejen našeho státu,ale i našeho města, zvitězí tradice,která zrovna v případě chrudimského létání je skutečně významná!!Petici schvaluji a samozřejmě podepisuji.
Daniela Kosinová
Reagovat na tento příspěvek
 
Rozvoz pizzy až do domu !! eli 05.10.2003 22:18
Ahoj, s podobnou zkusenosti jsem se po tomto vikednu setkala i já. Sice vyvěšený telefon neměli, ale "prý" jim došly krabice na pizzu, nezvládají další objednávky a to jsem si chtěla pro pizzu osobně dojít. Nevím, bud by meli přibrat do kolektivu pracovní sílu navíc a nebo neslibovat něco, co daná pizzerie nezvládne.Chápu, že mají plno..ale vždyt byla sobota, to je plno všude..a tato pizzerie funguje již delší dobu, tak by neměl být problém. Jejich velké štěstí je, že zde nemají žádnou konkureci a tudíž by se měli více přispůsobit zákazníkům. Doporučuji si vzít příklad z pardubické pizzerie Gallera. Jinak pizzu zde v chrudim. pizzrii mají skvělou.

Reagovat na tento příspěvek
 
AGORA a její problémy Jarda 04.10.2003 11:35
Tak to je asi Agora nejpohodovější klub v kraji. Ale jo, chápu, že svůj účel má, ale já spíš psal o diskotéce ve zdejším muzeu. Tam se za peníze města děje to co se tam děje. Nejvíce se musím zasmát, když vidím kolik přišlo do městské pokladny z tohoto podniku. V této kolonce je totiž záporné číslo v řádu sta tisíců!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Rozvoz pizzy až do domu !! Čenda 02.10.2003 22:01
Za pravdu Ti nedám, objednávám si tam sice občas, ale ještě se mi nikdy nestalo, že by měli vyvěšený telefon. Naopak PIZZA je vždycky výborná. Tu jejich službu beru ...
Reagovat na tento příspěvek
 
AGORA a její problémy Jiří Kozel 02.10.2003 16:41
a navíc se pán nemusí bát že tam na něj budou koukat jako na vola, protože tam nejde o to jestli jseš starej, mladej, jestli máš na hlavě pěšinku nebo číro lidi se tam zajímaj o sebe a ne o tyhle lidi...jediní kteří byy tam mohly mít problémy jsou fašouni ale to snad nebudeme tady řešit...jinak už se na Vás v Agoře těšíme....nebojte svůj biorytmus si nenarušíte Agora musí začínat s koncertama už v 19:00 protože jí byla zrušena vyjímka a tak můžete jít ve 22:00 pěkně do hajan...
Reagovat na tento příspěvek
 
AGORA a její problémy Jiří Kozel 02.10.2003 16:34
to by mě zajimalo jestli jsi v těch Pardubkách byl a jestli to tam tak funguje....ono dělat jako že tam je vstup od 18 a dělat jinak je pokaždý jiná věc....ale to tuším že víš...
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště OLGOJ 02.10.2003 11:42
 
AGORA a její problémy Nyack 01.10.2003 22:48
Pane Jardo,byl jste někdy v Agoře? Nebo jen soudíte podle informací z doslechu, jako to dělá většina Chrudimáků? Jirka, který tam chodí, sám napsal, že ho tam mnohdy kontrolují (a to mohou dosvědčit spousty dalších lidí, kterým kontrolují občanky, i když už jim 18 nějaký ten pátek je). Navíc má pravdu v tom, že ti mladí (ve věku např. dcery Vašeho kamaráda) tam chodí už pod vlivem, protože vědí, že v Agoře si ani neškrtnou. Prostě si - v lepším případě - koupí láhev nejlacinějšího vína, co nejrychleji ji vypijou (nejčastěji na náměstí a v přilehlém okolí; taky to mohou dosvědčit desítky lidí) a pak vyrazí za zábavou. A je jim jedno, kde dělají bordel, hlavně, že si frčí...
Ono není těžké plivat špínu podle toho, jak ji plivou ostatní, mnohem těžší je odhodlat se, vstoupit do jámy lvové, udělat si svůj vlastní názor a za ním si stát.
Reagovat na tento příspěvek
 
Rozvoz pizzy až do domu !! MILANO 01.10.2003 20:48
No to je sice hezke, ale kdo si jiz nekdy pizzu objednaval tak mi da jiste za pravdu, ze napriklad v teto pizzerii je casto vyveseny telefon, nebo neni ridic, nebo je auto v servisu, nebo je moc prace atd.... Pan majitel by si mel nejdrive dat vse toto do kupy a pak zacit inzerovat rozvoz pizzy i na internetu, aby kdyz si ji nekdo bude chtit objednat, aby mel take jistotu ze ji dostane. Jinak je vase pizza skvela a lepsi jsem nikdy nejedl!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
AGORA a její problémy Jarda 01.10.2003 20:43
ono v chrudimi je to vsechno pekne vykutaleny, agora klub zrizen za penize danovych poplatniku kvuli tomu, aby se mladez mela kde slucovat a nemela tak hloupe zajmy napriklad pozivat drogy atd... trochu se toto mestu vymstilo a je videt, ze do tohoto by se mesto asi poustet nemelo. to same je diskoteka muzeum - vinarna. kazdy patek i sobotu je zde tento podnik nabyty mladezi, kde nejstarsim muze byt tak maximalne 16 let. opet se zde za penize mesta naleva mladistvim, asi aby nedelali kseft jinejm podobnejm podnikum, kde by za to provozovatele platili asi pekne pokuty.
nechapu jak je vubec mozne, ze tyto deti do takovychto podniku muzou. podivam-li se do sousednich pardubic, tam do vsech disko-klubu snad poustej od 18-let a tak by to melo byt snad i tady. jak je sakra vubec mozne, ze jsem ve zdejsi vinarne muzeum potkal dceru meho kamarada, ktere je 14 let a byla zlita jak zakon kaze!!! u dveri mocny vyhazovac, ktery vas pri prichodu zabiji pohledem a pak pri krvavych bitkach prizabiji lidi i pestmi s timto nic nedela. A TO VSE ZA PENIZE DANOVYCH POPLATNIKU!!!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Rozvoz pizzy až do domu !! Administrátor 01.10.2003 00:54
Ve spolupráci se známou chrudimskou pizzerií Holiday, sídlicí ve Štěpánkově ulici, jsme pro Vás připravili novou službu.
Na adrese http://www.chrudim.info/pizza/ máte možnost objednat si pizzu dle Vašeho přání až do domu!Stačí si z pohodlí domova vybrat v internetové objednávce požadované druhy pizz, určit místo doručení a těšit se na propečené občerstvení.
Objednávky přijímáme každý den v době od 11:00 do 21:00, v neděli od 14:30 do 21:00.
Za rozvoz po Chrudimi je učtován manipulační poplatek 20,-Kč, mimo Chrudim 40,-Kč.
Příprava pizzy a její rozvoz je časově náročná akce, prosíme Vás tedy o její včasné objednání a o trpělivost.
Průměrný čas vyřízení zakázky se pohybuje okolo jedné hodiny.
Na strankách také můžete rezervovat místa v pizzerii.
Přejeme Vám dobrou chuť!Admin
Reagovat na tento příspěvek
 
AGORA a její problémy Vrtiška 30.09.2003 21:20
Když už toho o Agoře tolik víte, tak jste zajisté informován o koncepci klubu. Mohl byste alespoň nastínit, jak si představujete účelné vynaložení prostředků v zařízení tohoto typu? Velmi mě zajímá Váš úhel pohledu a třeba se poučí i Agoráci...
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště Lukáš Němec 30.09.2003 20:44
Proč ? Protože jsem chtěl vědět jestli mi někdo moji informaci potvrdí a nebo vyvrátí !
Reagovat na tento příspěvek
 
AGORA a její problémy Peter van Hofen 30.09.2003 17:52
Mozna by se tim, co se v Agore deje, nikdo moc nestresoval, kdyby nebyla prave Agora pravidelnym konzumentem financnich podpor ze strany mesta,granty na kulturni cinnosti pocinaje, krytim 80% provoznich nakladu konce. Herny mesto rozhodne nefinancuje, tam at si kazdy cini, v mezich zakona samozrejme, co chce. Naopak za legitimni povazuji zajem obcanu mesta na tom,aby prostredky, ktere pochazeji take z jejich dani,byly vynalozeny ucelne, ne jako neprima podpora pestitelum konopi.
S pozdravem Peter van Hofen
Reagovat na tento příspěvek
 
AGORA a její problémy Jiří Kozel 30.09.2003 15:06
No jestli si viděl ty kinderpunkáče tam někdy přijít tak voni už přijdou zrušený tam...takže to asi problém agory není...a je celkem normální že se ptaj i mě (23 let) jestli mi už bylo 18, takže to asi přeci jen trošku hlídaj....
Co se týká toho příspěvku níž tak to jsou ty správný příklady Vegáč to je věcička...no ale tam asi policajti nesměj...
Reagovat na tento příspěvek
 
AGORA a její problémy Vrtiška 29.09.2003 21:24
Hmm, a co takhle Vegáč a Nevada na Borzně nebo podniky ve Filištínský? Bohužel Agora je trnem v oku spousty lidí a policejní hlídky jsou tam vždycky rychlejc než u ostatních podniků...
Reagovat na tento příspěvek
 
AGORA a její problémy cartmen 29.09.2003 18:11
Jo Agora a problémy kolem ní. Tak jednou do měsíce tento klub navštívím, je pravda jak uvádíš, že vevnitř drogy ne, taky je pravda, že venku když projdeš, tak je běžně cítit "vůně"trávy. Ale vevnitř to někdy stojí taky za to, podnapilá mládež, která bez větších problémů zde alkohol zakoupí. A pak když jdou domů, tak začíná ten noční život, řev na náměstí, rozkopané koše atd. Proti klubu nic nemám, jsou tom občas dobré skupiny, ale to okolo, to fakt stojí za to.
Reagovat na tento příspěvek
 
Palučiny Radim Kadlec 29.09.2003 17:08
Rád bych se připojil do této dikuse, i když nejsem z Chrudimi, ale na Paluciny jezdím už 10 let.
Poprvé jem byl na Indiánském táboře, když mi bylo skoro 10. Nejdříve jsem jezdíval pravidelně jen na tábory. Když jsem byl starší, začal jsem jezdit i na víkendové akce. Dnes již nevynechám žádnou příležitost, i když bydlím asi 70 kilometrů od Palučin. Nikdy nezapomenu na ty krásné dny, které jsem prožil v Palučinách se svým kmenem (oddílem). Úžasné celotáborové hry, táboráky, noční hry a dovádění v rybníce.
Nyní jako vedoucí se snažíme, aby si dědi užily tábory a víkendy jako my. Myslím, že se nám to daří, i když už nemáme rybník. Večerní táboráky a noční hry už jsou časově omezeny kvůli "starostovi".
Stále více času nám zabírá zajištění zázemí, ale přeto se snažíme, aby děti nic nepocítily.
Paní Málková sice tvrdí, že Rada Pardubického kraje si je vědoma důležitosti existence takového zařízení jako jsou Palučiny a chce je zachovat.
To je sice možné, ale zřejmě musí existovat ještě nějaký důležitější důvod, kvůli kterému chce Palučiny zničit!!Nechápu proč byl vypsán konkurz na reditelku DDM, když podle koncepčního materiálu Rady Pardubického kraje v oblasti zemědělského a speciálního školství, základních uměleckých škol, domů dětí a mládeže a v činnosti služeb škole prošly schvalovacím procesem návrhy koncepcí ZUŠ a DDM, kde RPk doporučila převod zřizovatelských funkcí těchto zařízení na obce.
Proč bude volit nové vedení DDM Chrudim Rada Pardubického kraje, když bude zřizování DDM převedeno na obec Chrudim?Možná si kraj chce udržet DDM, dokud Palučiny nezruší, ale myslim si, ze to se nikdy nikomu nepovede!
Reagovat na tento příspěvek
 
AGORA a její problémy Jiří Kozel 29.09.2003 17:06
Docela jsem se pobavil při pátečním navštívení zdejšího klubu Agora...tyhle problémy kolem ní se snad vrací periodicky...o nějakých problémech jsem se již dozvěděl ze zdejšího Chrudimska, ale že to bude až tak krutý, že Agora nemůže po desáté hodině hrát mi přijde prostě ujetý. Jestli někdo oponuje tím že Agora je doupě drog a já nevím ještě čeho tak ať konečně sebere všechnu odvahu a ten klub navštíví...nejspíš se bude divit oni se tam vážně neprodávaj drogy jen tak na baru, nebo jak si to vlastně představujou. Nebudu zastírat, že někteří nehulí trávu to bych lhal. Ale uvnitř Agory je to zakázáno!! A jestli má někdo tuhle výtku tak ať si zajde do všech hospod, discoték, kam chodí mladší generace. Taky mě zaráží když jdu do práce a potkávám hloučky lidí kde hulej trávu a pak jdou do školy ale konečně to nespojujte s rockovejma klubama, protože to není problém jejich ale celý týhle společnosti. Budete se možná všichni divit ale já mám názor takovej že daleko nejhůř jsou na tom prááávě ty discotéky, kde choděj vykulení hošánci a vykulený děvčata a tam to je nejvíc rozjetý...to jen pro rodiče co si říkaj naše děti choděj na dýdžinu tam drogy nejsou tak máte peška a velikýho protože tam jich je nejvíc.

Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště OLGOJ 29.09.2003 16:39
Tak proč to sem cpeš, když to nevíš jistě?
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště OLGOJ 29.09.2003 16:37
Doufám, že to stím golfem dopadne, je to fajn hra.
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Rampa 29.09.2003 07:29
Jenom pár informací a reakcí, na schůzku ze dne 23.9.2003 účastníci Úřad pro civilní letectví,Ministerstvo dopravy,Ing.Libý,Ing.Trávníček,p.Bálek Aeroklub Chrudim,Odpůrci letiště.
Došlo k následujícím konstatováním:1)Územní plán Chrudimi zahrnuje letiště2)Ochranná pásma letiště jsou v něm obsažena3)Stavby letiště Chrudim jsou řádně zkolaudovány a zapsány v katastru nemovitostí4)Veřejné vnitrostátní letiště je schválené ode dne 10.12.1993 na vazbu s voj. letištěm nelze poukazovat5)Kolaudace z roku 1959 je platnáJinak pozemky jsou v jednání, strana brojící proti letišti je však movitá a boj je strašně těžký, patrně se někde penízky utrousili.Jinak nechápu postoj nejmenovaneho zástupce města který se jednání účastnil, zná a viděl všechny potřebné dokumenty a pak napíše do novim co napsal.Dál bez komentáře.

Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště Lukáš Němec 27.09.2003 21:19
Opět ještě jeden článeček z Novin Chrudimska:Letištní plocha dál jablkem sváru:Letiště k Chrudimi patří, říkají příznivci aeroplánů.
Ale nesmí nás obtěžovat svým hlukem, oponují lidé žijící v jeho okolí. Obě strany argumentují slovním termínem "dopad na život Chrudimáků" - ovšem každá v jiném smyslu.
Text článku odstraněn administrátorem serveru.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště Lukáš Němec 27.09.2003 21:16
Ještě jeden článeček z Novin Chrudimska:Ne, ne! Kolaudace je platná, říkají vojáci:Text článku odstraněn administrátorem serveru.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště Lukáš Němec 25.09.2003 20:24
Dovolím si přiložit článek týkající se problematiky letiště:

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

25.9.2003 - Radní: Letiště v Chrudimi přežijeAeroklub Chrudim, který se obával svého zániku a zrušení letiště, je nejspíš z nejhoršího venku. Stovky lidí si v létě stěžovaly na hluk letadel a tvrdily, že letiště není zkolaudované, armáda nevěděla, zda vůbec může aeroklubu letiště pronajmout a vypověděla mu smlouvu. „Ukázalo se, že pokud se aeroklubu podaří do konce listopadu uzavřít s armádou nájemní smlouvu na využívání vzletové a přistávací dráhy, tak dalšímu provozu nic nebrání,“ řekl místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček.
Námitky, že letiště není zkolaudované, se podle něj nepotvrdily. „V úterý se za účasti vedení města sešli odpůrci letiště se zástupci aeroklubu a úřadem pro civilní letectví. Z jednání vyplývá, že podle doložených materiálů je letiště v Chrudimi legální a státní správa v minulosti neudělala nic, co by bylo v rozporu se zákonem. Z hlediska města si myslím, že by letiště mělo v Chrudimi zůstat,“ řekl Trávníček.
Jiří Studnička z chrudimského aeroklubu věří, že se s armádou dohodnou. „Očekávám sice komplikace jako při každém jednání, ale věřím, že smlouvu s armádou uzavřeme. Potom bychom mohli využívat letiště i nadále ve stejné míře jako dosud,“ uvedl Studnička. I kdyby se smlouvu nepovedlo uzavřít, existuje podle něj i další možnost, jak letiště v Chrudimi zachovat. „Musel by se obnovit celý proces vzniku letiště podle platných zákonů,“ dodal.
Proti dosavadnímu působení aeroklubu se před časem ozvali lidé z okolí letiště, kterým vadí hluk a bojí se pádu letadel do zástavby. Pod jejich petici se podepsaly řádově stovky lidí. „Od aeroklubu jsme obdrželi další petici, kde okolo dvou tisíc čtyři sta lidí, vyjádřilo podporu letišti,“ uvedl Trávníček.

Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Nyack 24.09.2003 20:26
Myslím, že byste si měl znova přečíst příspěvek, na který reagujete. V té otázce se jasně mluví o petici PROTI zrušení letiště...Samozřejmě, že nechci, aby se rušilo, od malinka jsme s bratrem nadšeně pozorovali padáky a akrobatické kousky Chrudimské čtyřky a pevně doufám, že tomu tak bude i nadále.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zóna X lidi jara 24.09.2003 07:32
Mas nejakej problem ?Soudruhu?
Reagovat na tento příspěvek
 
RPG hra na hrdiny Jeff 23.09.2003 15:56
Ja jsem spoluautor nove RPG hry na hrdiny, ktera vysla minuly tyden na internetu pres chrudimsky portal, jelikos na nej zde neni odkaz, tak bych ho touto cestou uvedl. Hra se jmenuje se Genesis Excogitatus. Odehrava na jine planete jmenem Gaia, kde ovsem ziji lide, kteri se sem dostali vesmirnou anomalii ze Zeme. Tato hra ma originalni system strelby a zraneni, ktery se blizi skutecnemu svetu.
Nejsou zde zkusenostni body, na jake muzete narazit ve vetsine podobnych her (AD&D, Draci doupe), a ani povolani. Kazdou dovednost a vlastnost si trenujete zvlast, proto zde nejsou tak silne rozdily mezi hraci, kteri hraji pravidelne, a kteri ne. Ale preci se zvysuje optiznost hry, kdyz hraci postupuji technologickymi obdobimi, kde se zlepsuji zbrane a vybaveni. Pokud se o teto uzasne hre chcete dozvedet vice, prosim navstivte tento web:http://www.chrudim2000.cz/genesis
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Rostislav Vonda 22.09.2003 21:52
Lidi neblázněte,zpamatujte se,prosím vás!Mnoholetá tradice a světová úspěšnost,nikdy to nikomu nevadilo,tak co blázníte?Proč tak překrásnému a známému městu musí i v dnešní době škodit především lidé?Dříve komunisté a dnes?Jednoznačně udělejte vše možné pro záchranu zdejšího skvělého letiště!P.S.-Letiště zde bylo mnohem dříve než vy jste se sem nastěhoval/a!
Reagovat na tento příspěvek
 
kopou do mne Kurt 22.09.2003 07:13
Tak si zajdi na jídlo do Sportu - taky tam chodím! :)))
Reagovat na tento příspěvek
 
kopou do mne Štefan 21.09.2003 15:27
Kurte nebuď hustej a něco uvař kloudnýho Na Růžku,posledně to bylo studený!
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště ještěrka 19.09.2003 09:23
Díky, Nemo a bille - konečně soudnější hlas. Správně: přestaňte ječet na radnici, která situaci kolem letiště nezavinila a ani nic neplánuje, a zeptejte se pana Ročně, co PF s pozemky zamýšlí. Pak můžeme debatovat dál a pak můžeme směrovat petici třeba na ministerstvo zemědělství nebo financí nebo kam kruci PF spadá.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště Roman Mazánek 18.09.2003 22:39
Vážení,rád bych se ještě vrátil k problematice chrudimského letiště. Předesílám,že jsem žákem pilotní školy plachtařského odboru a proto stojím - zcelapochopitelně - na straně letiště. Ale zároveň jsem také trochu vnikl dojeho zákulisí a na druhou stranu tam nejsem ještě tak dlouho, takže můjpohled je do jisté míry pohledem člověka "zvenčí".
Já tam vidím množství lidí, kteří věnují svůj čas a svoji energii nejenkoníčku a sportu, ale především také výchově nováčků! A to je pohled, zekterého bych se chtěl na "kauzu letiště" podívat. Ti nováčci, to jsoupředevším velmi mladí chlapci i děvčata. A v aeroklubu se schází nemalémnožství lidí o víkendech, ve všedních odpolednech jen proto, aby jimpředali svoje zkušenosti, poradili jim a naučili je nejen létat.
Zdůrazňuji nejen! Výcvik pilotů, byť "jen" sportovních a amatérských jepředevším kurzem sebekázně, sebeovládání a disciplíny! Kurzem týmovépráce a kolektivního myšlení, pomáhání jeden druhému.
Tito lidé beznároku na odměnu, dobrovolně a rádi vychovávají mladé lidi nejen kesportu, ale pěstují v nich, probouzejí a kultivují ty lepší z lidskýchvlastností. Nabízejí jim lepší a zdravější perspektivy než jim nabídneulice. Naučit se létat znamená se i hluboce vzdělávat, znamená to najítvztah k přírodě a snahu porozumět jí. Takto probuzení a vychovaní lidépak obvykle nesahají po drogách, nepropadají alkoholismu ani nepáchajípouliční násilí. A toto je úhel záběru, který jsem vám všem chtělnabídnout. Vám, kteří budete rozhodovat, vám, kteří podepisujete petice,i Vám, kteří jste třeba o tomto problému nikdy nepřemýšleli. Noviny itelevizní obrazovky jsou plné diskuzí na téma mládež a kriminalita,využití volného času mládeže, co nabídnout mladým jako alternativu krůzným pochybným podnikům a podobně. Tady tu alternativu máte! Tady jsoulidé, kteří zdarma a nezištně vychovávají vaše děti k vůli, sebekázni alásce ke sportu a přírodě. Chcete-li jim to vzít, co nabízíte místo toho?Zamyslete se tedy prosím nad letištěm i z tohoto pohledu.
P.S.
A na závěr poznámka k bezpečnosti. Jsem zdravotník a pracuji v chrudimskénemocnici.
Od roku 1989, kdy jsem do nemocnice nastoupil nepamatuji jediného pilota,kterého bychom vyšetřovali. Zato však každým rokem vzrůstající početopilých řidičů a rváčů. Kteří ubližují nejen sobě, ale i jiným. Ubližujía zabíjejí. Možná i proto, že jim krom alkoholu naše společnost nenabídlanic jiného.
Roman Mazánek
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště Lukáš Němec 18.09.2003 22:17
Přidám si také pár drbů:* Zájem o pozemky letiště má jistý člověk bydlící s miss v sousedství bývalé restaurace Kometa (proslýchá se, že ji odkoupil, aby ho nerušil hluk z restaurace).
* Cílem by pak mělo být pozemky rozparcelovat, změnit územní rozhodnutí a následně je se ziskem prodat na výstavbu RD (nebo případně bytových domů (třeba městu?)).
Ale je to jen jedna paní povídala, tak ať si to každý přebere jak chce.
L.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště Nemo 18.09.2003 20:35
Ne proto, že prodá někomu, kdo má peníze. Problém je v tom, že existuje mnoho mechanismů převodů pozemků.
Jedna z možností je např. to, že bezúplatně převede pozemky(v tomto případě letiště) na město. Musí k tomu být splněno mnoho ohebných kritérií a ty posuzují úředníci. Tak si myslím, že to spíš nedopadne.
A ještě k té korupci. Myslíte si, že je náhoda, že vydávají pozemky pod sjezdovkama kamarádům lidí z představenstava PF, že je náhoda, že roditě p. Fencla vydali zemědělské pozemky zrovna tam, kde povede dálnice .....
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště divokej bill 18.09.2003 18:17
Pozemkový fond je zkorumpovaný?! Snad ne proto, že prodá letiště někomu, kdo má peníze? (jak vyplynulo z tvé další věty). Jestli obyvazelům Chrudimě tak vadí představa, že místo letiště bude golfové hřiště (mě ani ne), tak ať někdo uspořádá sbírku jako na Národní divadlo, nebo můžou rozzlobení Chrudimáci založí nějaký spolek, pumpnou stát o dotaci na skvělý projekt a letiště zakoupí k bohulibějším účelům.
Nebo chcete, aby město koupilo letště ze svého?
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště Nemo 18.09.2003 15:35
Myslím, že problém letiště je složitější. Jestli odejde armáda, bude se řešit co s ním. Proti letišti nic nemám, je ale otázkou, jestli se dokáže uživit bez peněz, které tam plynou nyní z armádního rozpočtu.
Navíc pozemky jsou pozemkového fondu a ten je patrně prodá. O tom komu a za jakých podmínek si nedělám iluze. Myslím, že je to velmi zkorumpovaná organiace.
A koupí to ten, kdo bude mít peníze. Město s tím nic nenadělá. A co tam dotyčný bude dělat je věc další.
Jestli se pustí do golfu - jak se říká, je to blázen.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště stín radnice 17.09.2003 09:21
Petice je k dispozici na letišti.
Jinak dle mých informací prý pan starosta je přikloněn milionářům ?!?!? Takže bych řekl, že místo petice by pomohla sbírka. Osobně jsem zvědav, zda vyhrajou peníze nebo tradice chrudimského létání ??? Přestaňte hrabat do kapsy a začněnte myslet na lidi !!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Investment Martina 14.09.2003 14:19
Rumours about investors to visit this week and decide about large scale investment in industry ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Hledám fotografie vápenek ... Jiří Drašnar 12.09.2003 17:36
Hledám staré fotografie vápenky v Crudimi. Platí i pro vápenky v oblasti Železných hor. Fotografie budou použity na dobrou věc (:-)) http:\\www.museum.mineral.cz
Reagovat na tento příspěvek
 
KRUHÁK L.Novák 11.09.2003 15:18
Kruhák u Bohemie ještě ujde - i když směr od Evony k Bídě mohl jít stranou kruháku (viz. kruhový objezd za H.K u ČKD směrem na Trutnov), ale na Bídě byla původní světelná křižovatka bezpečnější a rychlejší. Dokonce i když semafory nešly, bylo zde alespoň průměrnému nebo přespolnímu řidiči jasné, kdo má přednost. Jedinou vadou bylo, že odbočovací pruh ze směru od Pardubic doleva k zemědělské škole měl začínat mnohem dříve, alespoň u zastávky autobusu a ne až u vrat do dvora DI. Auta by tak stála vedle sebe a případná fronta by nebyla dlouhá. Nové řešení je mnohem horší. I když pomineme to, že třeba blikat se zde ani podle vyhlášky nedá - zkuste si zatočit vpravo a při vjezdu na kruhák ani na něm neblikat a až pak zapnout pravý blinkr při opouštění kruháku! To prostě nejde, zkrátka se musí blikat pravým blinkrem už při vjezdu na kruhák. Mnohem nebezpečnější je to, že zde byly ponechány původní přechody pro chodce. Jsou totiž umístěné ve vzdálenosti od kruháku tak sotva na jedno malé auto.
Takže se často stane, že auta stojí kvůli chodcům i na kruháku - princip kruhového objezdu je ale v tom, že v žádném případě by se na něm nemělo stát! - nebo dokonce do sebe auta nezřídka bouchají díky chodci kaskadérovy vedeného utkvělou myšlenkou o přednosti na přechodu za každé situace. Proto volám : "Vraťte nám naš semafór, měli jsme ho rádi. Nic nám neudělal a i když třeba jen mrkal, bylo to s ním lepší!" PS: ano, v Evropě jsou kruhové objezdy časté, jsou i v malých městech a vesnicích, jezdí se na nich jedním i druhým směrem (to podle země vlevo nebo vpravo), ale na hlavním tahu s kamionovou dopravou takový "puntík" s vymlácenými kanály, srandovními retardérky a s chodci dohromady, je tato rarita hodná Chrudimě? Nebo snad právě proto ?!
Reagovat na tento příspěvek
 
kopou do mne Kurt 10.09.2003 19:26
No, můžu Tě ujistit o jediném: až Tě potkám, kopnu si taky. :)
Reagovat na tento příspěvek
 
Městská policie - část první Kurt 09.09.2003 18:30
Docela magor, že jo? NERVAL jsem se ;). No a ti, co se rvali, se taky nervali v noci - takže jak jsi přišel na ten noční klid fakt nevím...
Reagovat na tento příspěvek
 
Ještě Palučiny M.Slejšková 09.09.2003 12:59
Ať už jsou důvody Krajského úřadu k odvolání paní Hlaváčové jakékoliv,nic to nemění na faktu,že způsob a forma jejího odvolání byla naprosto nehorázná a neslušná. Za pět let i dříve si povíme,kdo měl mylné informace a představy a čí zájem vlastně vyhraje.
Reagovat na tento příspěvek
 
Palučiny Jana Slejšková 09.09.2003 12:24
Jako malá jsem navštěvovala spoustu kroužků-klavírem počínaje a třeba angličtinou konče.Ale jen DDM a v něm paní Hlaváčová mi nabídli program v Palučinách i o víkendech a o prázdninách.Díky této dobré duši jsem získala velmi mnoho a nejen já.Jsem vděčná všem vedoucím,kteří se o nás vždy s láskou starali a obdivuji nasazení všech,kteří v tom ve více než složitých podmínkách pokračují.Nemůžu proto pochopit,jak je možné jen tak nechat zaniknout fungující zařízení sloužící dětem,které je plně využíváno a za kterými stojí spousta dobrovolníků ochotných obětovat svůj volný čas a pomáhat při jeho údržbě.A nejenom to.O čem svědčí fakt,že děti,které překročí 15 let,zůstávají a pomáhají vedoucím s mladšími dětmi a s přípravou programu pro ně???To ať si každý přebere sám.Je smutné a pro mě naprosto nepochopitelné,že v dnešní době,kdy mají námi zvolení zastupitelé plná ústa primární prevence,hází klacky pod nohy těm,kteří myšlenku primární prevence naplňují v praxi a beze zbytku.Nebo jsou prevence a zájmy dětí pro naše zastupitele jen efektním předvolebním sloganem???
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12  11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.