Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Dinosaurus - to je mazec shot 30.09.2010 23:08
Jeden kandidát v zadních pozících jejich kandidátky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu Krmelec 30.09.2010 23:07
A o té uražené ješitnosti není pochyb. Pan řídící dodneška nevydýchal, že se v posledních volbách nestal starostou. Já se ale nepamatuju, že by ho tehdy nějaká strana navrhovala na starostu, protože jeho osobní kampaň byla partyzánština a podpásovka na kolegy z ODS. Takže na starostu se maximálně navrhoval on sám.
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu shot 30.09.2010 23:05
Nu předpokládám, že p. Štěpánek, velice "výrazná" osobnost i další kandidáti na starostu panu Beránkovi podporu vyjádří velmi těžko.
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu shot 30.09.2010 23:02
A četl jste ho? Naopak, nic negativistického ani chaotického v něm nevidím a má i koncepci. Zcela jistě ukazuje na problémy tohoto města a chce je řešit. Jsou v něm také body, které mají v programu i jiné strany v Chrudimi. Je to pochopitelné, Chrudim je jen jedna a stran hodně. A protože, pokud se nemýlím, Strana svobodných občanů pana Beránka přišla se svým programem jako první, nelze ji obviňovat, že by opisovala. Tím nechci nijak shazovat programy jiných stran. A jestli dobře chápu je velmi zajímavá pohádka v jejich novinách. Hodně naznačuje.
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu Krmelec 30.09.2010 23:02
No já jsem se při čtění letáku svobodných docela pobavil. Tři osobnosti, které podporují Beránka na starostu - dr. Bednář, který je místopředsedou strany a je z Prahy a pochybuju, že v Chrudimi někdy byl (takže to je takové povinné stranické rétorické cvičení). Paní Jelínková, která bývala na škole Beránkovou zástupkyní a nakonec pan MUDr. Bartoš, který bydlí v Pardubicích... ten v Chrudimi sice určitě někdy byl, ale starostu tady jako pardubák rozhodně volit nebude Úsměv Nějaká věrohodnější doporučení tam nemáte? Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec Krmelec 30.09.2010 22:57
Já chci znát jména, ne kecy, pomluvy a náznaky. Kdo seděl? Kdo byl odsouzený?
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec shot 30.09.2010 22:54
Buď nejste z Chrudimi, nebo se stavíte do role hlupáka. Ne při každém odsouzení se sedí (i když jeden z kandidátů Chrudimské volby zcela jistě seděl),ale pro mne je důležitější zda to spáchal a co spáchal. Dokážu pocopit, že někdo byl odsouzený za dopravní nehodu a kandiduje, ovšem nějak mi to nebere, když kandidují lidé odsouzení za podvody a krádeže. A dokonce za daňové podvody související s oškubáním města Chrudim při nákupu pozemků pro průmyslovou zónu.Zeptejte se kandidátů CHV. Domnívám se, že by tací lidé měli odstoupit sami z kandidátky. A možná proto je v Chrudimi najednou kampaň ve stylu velkého Jirky P.
Reagovat na tento příspěvek
 
Šedé eminence v Chrudimi kocourek 30.09.2010 21:48
Co sem pleteš 70 leta?Pořád se staví svépomoci.To bylo je a bude.Když to neumíš tak si to sama stavět nemůžeš.Jo nech si to postavit od nějakého developera a uvidíš.Většina tě okrade jak to jde.Na použitých materialech a na kvalitě provedení.I když často jezdíš na stavbu tak to stejně všechno neuhlidáš.A bude to minimálně o třetinu až polovinu dražší než když si to děláš svépomocí.A ta kvalita?Ta kolikrát taky hodně pokulhává.Tak kdo je tady osel,co to mu nerozumí???
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu JPazout 30.09.2010 21:30
To mě velmi zaujalo. Vám připadá program pana Beránka zajímavý? Mě moc ne. Spíš je to chaotické, bez koncepce a dost negativistické. Až na ty floskule o slušnosti. Ale tomu jsem se už odnaučil věřit. Spíš mám zkušenost, že kdo příliš mluví o slušnosti a morálce, sám má máslo na hlavě. Pár lidí v Chrudimi by mohlo vyprávět.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec karin pospíšilová 30.09.2010 21:17
jestli je někdo odsouzený, tak snad sedí za mřížema a nemůže kandidovat za Chrudim, nebo snad ne??? opět se ptám na konkrétní jméno (ať spoň víme, kdo je ten odsouzený)????
Reagovat na tento příspěvek
 
Růžovka shot 30.09.2010 21:08
Máte pravdu pane starosto, je růžová. Jak jsme mohli tak oslepnout. Asi to zastínila vaše záře, je to jako když se díváte do slunce.
Reagovat na tento příspěvek
 
Růžovka shot 30.09.2010 21:06
 
Dinosaurus - to je mazec shot 30.09.2010 21:05
Což o to, Řezníček se tím živí. Tak se vůbec nedivím, že znovu kandiduje. Ale proč leze znovu do politiky odsouzený daňový podvodník, to tedy opravdu nevím. Nebo, že by měl v Chrudimi také hodně nedoděláno?
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu shot 30.09.2010 21:01
Ty noviny jsme měli ve schránce, dnes jsme také dostali leták s kandidáty. Nikde nic takového napsáno není, asi špatně čtu. Nebo máme každý jiné noviny. Že ty jsi si to vše vymyslel? Jakoliv čtu tak vidím novou stranu, která má zajímavý volební program a che slušnost v Chrudimi. No, s tím opravdu bude mít hodně práce, jak čtu tvůj příspěvek.
Reagovat na tento příspěvek
 
Růžovka karlík 30.09.2010 20:54
Co je to vůbec za firmu co rekonstrukci Růžovky provádí.Nikdy jsem o ní neslyšel.A při hledání vlastníků jsem narazil na velké záhady.
Reagovat na tento příspěvek
 
Růžovka karlík 30.09.2010 20:41
Opravdu nevím o co se přete? Ale ta barva růžová není. Barvoslepej ještě nejsem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec karin pospíšilová 30.09.2010 20:16
super komentář, naprosto souhlasím...čekala jsem, kdy to tu pan Řezníček bude komentovat, ale že se podepíše jako budoucí starosta, tak to mě docela dostalo....vysoké sebevědomí to ano, ale kdyby aspoň takhle byla vidět nějaká jeho práce pro město, to bych ocenila více....
Reagovat na tento příspěvek
 
Růžovka Pepin 30.09.2010 20:11
Já teda nevím, jestli mluvíme o stejném domě, ale škola růžovka je růžová až dost. Jenom natěrači nepřetřeli pískovcové portály a sloupy, tak možná proto se vám zdá té růžové málo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec Pepin 30.09.2010 20:07
Úplně mi zvlhlo oko, co všechno musí p. Řezníček snášet. A to všechno kvůli jednomu bilboardu, který používá heslo strany, za kterou on sám kandidoval v létě - totiž boj proti politickým dinosaurům. Potom následuje soupis politických stran a uskupení za něž kdy kandidoval a to do městského zastupitelstva, krajského zastupitelstva i parlamentu ČR. Takže v čem je urážlivý ? Jen měl někdo odvahu nazvat věci pravými jmény. A o tom, že je pan Řezníček pracovitý nikdo nepochybuje. Jenom to všechno za těch 20 let nestihl a chtěl by svoji rozdělanou práci dokončit ....
Reagovat na tento příspěvek
 
Růžovka šišule 30.09.2010 20:07
Proč se natírá RŮŽOVKA na béžovo? To opravdu pan architekt Tér nezná jinou barvu? Ono se říká- hnědá- béžová- barva lenochů. Ono se s ní nic nezkazí, ale také neudělá moc parády. Je mi to moc líto!
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec muzejník 30.09.2010 15:46
Kampaň v Chrudimi sjela do suterénu »Ad Konec předvolební idyly Volební kampaň některých volebních stran v Chrudimi sjela z horních pater politické etiky až do jejího suterénu. Co k tomu může vést? Zpravidla se v anonymních útocích na politické konkurenty odráží nedostatek sebedůvěry, konkrétních témat, které potřebuje město k řešení pro spokojený život jeho občanů, nebo strach z volebního neúspěchu. Právě, kdy chybí upřímná snaha sloužit v politice široké vrstvě obyvatel, dochází i k takovémuto způsobu vedení volební kampaně, která dosahuje i do určité míry známky zbabělosti. Vždy jsem si myslel a myslím, v kantořině i politice, že hodnocení žáka i politika by mělo vycházet z výsledků jeho práce. Nikdy mě nezajímalo, kdo je tatínek mého žáka. Také hodnocení politika v komunálním prostoru by mělo vycházet z toho, co skutečně dokázal udělat pro město a jeho obyvatele a jak se v něm chová. A zda se mu dá věřit. Také chápu, proč se v této době před volbami tak manipuluje s údaji a fakty, které mají jediný cíl. Poškodit, odvést pozornost jiným směrem od svých nedostatků a pravých úmyslů při získání vlivu a moci ve svůj prospěch. V komunálním prostředí pracuji dvacet let a nikdy jsem nepotřeboval silnou politickou stranu jako výtah k moci. Ani pomluvy či nepravdy do mého rejstříku agitace nikdy nepatřily. Ve své práci vždy vycházím z významu slova zastupitel. To je ten, který lidi zastupuje při řešení jejich problémů. Také vývoj našeho sdružení probíhal naprosto přirozeně a bez výrazné podpory silné strany. Začínalo s titulem Sdružení pro Chrudim s většinovým podílem lidí bez stranické příslušnosti, kteří chtěli pracovat pro město Chrudim, přes SNK k SNK ED. Já jsem se stal členem SNK ED v roce 2005. Naše sdružení nezávislých kandidátů SNK ED si vždy dokázalo získat přízeň chrudimských občanů bez finančních prostředků stranických pokladen či z privátního sektoru. Naše volební kampaň se vždy opírala o výsledky naší práce. Možná právě z těchto důvodů plynou obavy těch, kteří potřebují získat vliv na radnici pro uspokojení svých individuálních zájmů, nebo těch, kdo kampaně platí. Možná právě proto je chrudimský občan vystaven masáži smyšlenek, nepravd z novin, které se svým vzhledem tváří jako městské noviny. Petr Řezníček, budoucí starosta města Chrudim Tak jsem si pěkně poplakal a můžu kolaborovat dál. Váš Petr
Reagovat na tento příspěvek
 
VE VESTCI SE BUDE ZÁVODIT kodlcr 30.09.2010 15:30
 
NOVÉ VIDEO - TOP 09 Chrudim sulkus 30.09.2010 15:15
Je to TIP-TOP. Díky Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu muzejník 30.09.2010 14:51
Komu nebylo doposud jasné proč kandiduje Eduard Beránek na starostu, může si to jasně a jeho vlastními slovy přečíst v jeho volebních novinách. Je to jednoznačně ješitnost neúspěšného ředitele chátrající střední školy těsně před důchodem. A bohužel jeho jediným motivem je jen hluboce zakořeněná nenávist k mladému akčnímu „frackovi“, který si ho dovolil přeskočit a stal se starostou.
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka gambaccr 30.09.2010 12:54
To nemá cenu sledovat, do 3 měsíců bude zase v jinačí straně :D
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka Nemo kpt 30.09.2010 11:07
Já jsem se na jeho stránky díval a je to nářez. Tak trochu zaspal dobu a ještě si nestačil vyměnit kandidátku. Volební program je pořád stejný, ale co by jsme taky čekali nového. Na svých vlastních stránkách má Brontosaura, sám se k němu vyjadřuje a potom blábolí něco o fotbale a dobrých zprávách po celý rok. Nechce se náhodou stavět do role oběti meziplanetrárních spiknutí ?
Reagovat na tento příspěvek
 
PhDr. Jolan Matějková - další lídr kodlcr 30.09.2010 04:58
ZA TUTO STRANU KANDIDUJE TAKÉ ING. LUBOMÍR MOTYČKA: http://www.youtube.com/watch?v=ZKEdsS5ZdgE
Reagovat na tento příspěvek
 
PhDr. Jolan Matějková - další lídr kodlcr 30.09.2010 04:54
LÍDREM Strany Práv Občanů ZEMANOVCI pro volby do zastupitelstva města Chrudim je další žena - PhDr. Jolan Matějková: http://pardubickykraj.spoz.cz/?page=chrudim I s touto ženou se pokusíme udělat VIDEO. Miloš Zeman byl jeden z politiků, který navštívil tento rok Chrudim. http://www.youtube.com/watch?v=8udCIBTc5Rc
Reagovat na tento příspěvek
 
Malá změna - VIDEO KAREL THÉR kodlcr 30.09.2010 04:28
Po natočení včerejšího videa s ing. arch. Josefem Kopečným k dopravě v Chrudimi, kde hovoří o navrhovaném řešení dopravy v Chrudimi ing. arch. Karlem Thérem, jsme architekta Théra oslovili. Ptali jsme se ho na jeho návrh řešení. VIDEO BUDE PRAVDĚPODOBNĚ KOMPLETNÍ BĚHEM DOPOLEDNE. POTÉ BUDE NÁSLEDOVAT LETNÍ KINO A NÁMĚSTÍ S ING. ARCH. JOSEFEM KOPEČNÝM - TO JE NATOČENÉ.
Reagovat na tento příspěvek
 
NOVÉ VIDEO - TOP 09 Chrudim kodlcr 30.09.2010 02:24
 
NOVÉ VIDEO - TOP 09 Chrudim kodlcr 30.09.2010 02:24
VIDEO - LÍDREM CHRUDIMSKÉ TIP 09 JE VLADISLAVA MICHALOVÁ: http://www.youtube.com/watch?v=hejF7MBC-Zg
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka trunec 30.09.2010 00:23
Pozor, aktualizace na stránkách Petra Řezníčka! Ovšem k mému velkému zklámání nevyhodil billboard Dinosaurus, ale připsal pod něj tento text: "Petr Řezníček, datum a čas 27.09.2010 22:12 Tento bilbord není z naší dílny. Strach a málo témat pro voliče vede naše oponenty k takovéto kampani. Fotbalový brankař se bojí penalty (po staru "10".) Já ne. Naše "7" přináší sedm dobrých zpráv pro každý den v týdnu po celý rok" ...... Čert aby se v tom vyznal. Je Petr Řezníček masochista, že si nechává ten billboard na svých stránkách? Nebo je v tom něco horšího? Sleduje nějakou nám neznámou strategii? Pojďme vývoj jeho stránek sledovat každý den v týdnu po celý rok :) ...
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka Krmelec 30.09.2010 00:11
Chrudimská volba? Já tipuju, že je to spiknutí je ještě horší... vytvořila je třetí inteligence Alfa Tauris, neboli Aldebaranu. nechci tě strašit, shote, ale přiletěli sem pro tebe Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
VIDEO 1. DÍL ING. ARCH. KOPEČNÝ shot 29.09.2010 23:57
Dík a těším se na další. Panu architektovi hodně zdraví a pevné nervy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec shot 29.09.2010 23:55
Mě zase tvůj život nevadí. Žij a užij si ho jak nejlépe umíš, víckrát se ti to už nepodaří.
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka shot 29.09.2010 23:46
Ty stránky ale vytvořila a provozuje Chrudimská volba, že ano?
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec shot 29.09.2010 23:42
 
Šedé eminence v Chrudimi shot 29.09.2010 23:41
Ale to je věc těch soukromých ivestorů. Nechápu proč má město budovat k něčímu pozemku silnice, kanalizaci a pod. Snad jen proto, aby soukromému investorovi stoupl pozemek na ceně? Ani na Skřivánku není nic hotové. Město mělo podmínku, že to investor vybuduje a ono mu prodá pozemky. Investor, který vlastní další pozemky si představoval, že když bude 10 let budovat silnice a přípojky, tak to bude v pořádku a městu zaplatí až vše vybuduje a rozprodá. A pokud se mu to nepovede, tak splátky městu prodlouží o dalších x let. Navíc neměl řádně vyřešeno napojení. Uvažuje, že se tam bude jezdit stávající silnicí kolem nádraží od letiště, nebo kolem gymnázia. Ty silnice stačí s bídou pro současný provoz a nelze je ani rozšířit. Postačí tam 2 náklaďáky proti sobě a je problém.
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka trunec 29.09.2010 22:12
Při studiu volebních programů chrudimských stran jsem se docela pobavil při prohlížení web prezentace SNK-ED pana Řezníčka. Nejenom že je 4 roky (!) stará, ale jako jediná aktualizace je na stránkách v Diskuzi slavný billboard Dinosaurus. Jestli pan Řezníček chce vést město tak, jako svoje stránky, tak panbůh s námi :) Podívejte se sem: http://chrudim-snked.wz.cz/index.php?kam=gb
Reagovat na tento příspěvek
 
Šedé eminence v Chrudimi shot 29.09.2010 21:09
Připadá mi velice velice divné, že někdo píše účelově o jediné konkrétní akci, která ztroskotala na tom, že případný investor nechtěl dodržet podmínky města. Navíc tento investor vlastí dost pozemků v dané lokalitě, aby je mohl zainvestovat a prodat případným zájemcům na stavbu RD. Jinak v Chrudimi je, dle návrhu p. Théra, městského architekta, dostatek pozemků k výstavbě rodinných domků. Mělo by to být mezi Kauflandem a sídlištěm, směr Kočí, Topol a změna ÚP odsouhlasila výstavbu v Pištovech, k tomu jsou ještě další lokality. Takže v tomhle nemáte pravdu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Šedé eminence v Chrudimi shot 29.09.2010 21:00
 
Letní kino 2 shot 29.09.2010 21:00
Těch plesů tam není zase tolik, přejít kousek od ulice není tak hrozné. Nehledě na to, že hodně aut tam zajelo a opět odjelo. Navíc pokud jedete vlastním autem, tak si manžel nedá ani sklenku vína. Takže tohle hodně účelové a průhledné.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec ANO 29.09.2010 19:38
To není Řezníčkovo minus. Naopak - je to ostuda těch stran, že i po tomhle politickém turistovi jsou ochotny sáhnout s vidinou pár hlasů pro svou partaj.
Reagovat na tento příspěvek
 
Komupak patří tento web????? ANO 29.09.2010 19:37
Ty jsi fakt moula. Když ti to tak vadí a když ti přijde tak neobjektivní, tak jdi jinam.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec baby 29.09.2010 18:53
Tak to vám můžu říct úplně přesně. Pan Řezníček před každými volbami pečlivě vyhodnotí, která strana "jede", k té se přihlásí a výsledek se ukáže v jeho vylepšených preferencích. Jak snadné!
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec Nemo kpt 29.09.2010 16:48
Kázat na anonymním fóru proti anonymnímu bilboardu mi přijde opravdu velmi morální. Ten bilboard je vtipný a podle všeho naprosto pravdivý. Jenom nerozumím, proč p. Řezníček kandiduje v létě za Věci Veřejné a na podzim zase kandiduje za Evropské demokraty. Takovýhle kotrmelce mi hlava fakt nebere.
Reagovat na tento příspěvek
 
Komupak patří tento web????? Nemo kpt 29.09.2010 16:37
To si zase objevil Ameriku. Já se mu jenom divím, že ty plky už dávno nezrušil. A vlastně by mohl tuto diskuzi proměnit na oslavu všeho, čeho by chtěl a nikdo by to ani nepoznal, natož aby s tím mohl něco dělat. Tak by třeba tvůj příspěvek vymazal a bylo by po skandálních odhaleních. Ale zase by jsme se neměli čím bavit. Takže za mě velké díky, fakt se skvěle bavím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Šedé eminence v Chrudimi Nemo kpt 29.09.2010 16:28
Kdepak, že se nechají stavět v Chrudimi rodinné domy ? Nechám se poučit. A znám hodně lidí, kteří chtěli stavět v Chrudimi a staví na vesnicích kolem, protože v Chrudimi nejsou pozemky s vybudovanou infrastrukturou. To není jenom o papíře, ale musí tam být zavedená voda, kanalizace, plyn, elektřina a taky se tam musí nechat dojet, pokud možno po silnici. Ale jistě je to jen propaganda ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Funny poldr 29.09.2010 15:25
Dopis pro prezidenta. Pane Prezidente, musím Vás oslovit a vyslovit se k akutnímu problému. Za minulého režimu nebyla nejen svoboda slova, ale i ostatních lidských práv. Nyní se však naše země honosí přívlastkem demokratická a ani dnes si lidé zatím nezvykli na to, že odpor proti zvůli mocných je jejich základním legitimním právem. Dovoluji si ověřit toto právo demokratické společnosti otevřeným dopisem. Je určen nejen Vám, ale i vládě a poslancům obou komor. Můj selský rozum po vyslechnutí novoročního projevu, kdy jste poukazoval na to, jak to ti naši politici dělají špatně, mne zaskočil. Nějak mi Vaše slova nešla dohromady s Vaší politickou kariérou a působením ve vládě. Rychle jste zapomenul na to, že nejen oni, dnešní politici, ale i Vy jste byl spolutvůrcem všeho politického dění a vývoje po sametové revoluci. A tak jsem trošku zapřemýšlel jako sedlák nebo poslední návštěvník restaurace. Jako obyčejný občan tohoto státu. Už pan Werich složil písničku, kde se pělo: ,,Hej, pane králi, nebuď líný, vem hadry a běž mezi lid…“ Ne vezmi lyže a jeď mezi ty bohaté do hor. Je dvacet let po revoluci. A země, která byla po roce 1990 téměř bez dluhů, ve mnoha výrobách téměř soběstačná, je dnes zadlužená tak, že nad tím zůstává rozum stát. Ale není se čemu divit, když pan Kalousek hovořil výhledově v roce 2009 asi o 37 miliardách plánovaného schodku rozpočtu a ono nám to trošku sklouzlo pomalu na 170 miliard na letošní rok. To se povedlo vám, páni politici. 20 let vaší vlády je snad srovnatelných jen s dobou pobělohorskou, kdy Habsburkové tuto zemičku doslova vydrancovali. Stále slyšíme, že si musíme utahovat opasky a je nutné šetřit. Víte, páni politici, nějak se mi zdá, že vidím pořád stejné obličeje v tom našem politickém akváriu. Jednou jsem v té straně, podruhé v jiné, tudle změníme politickou tvář za jinou škrabošku. Případně, je- li to účelné, vystoupím a budu se tvářit nadstranicky a jede se dál. Případně se do politiky dostane nějaký politický klaun jako Kateřina Jacques, to je patrně pro oživení. Občan u televize není hloupý a vidí, když si někdo plete pojem s průjmem a biomasu patrně považuje za produkt masného průmyslu. Jenže ono to tak nejde dělat dál, jinak bude vláda muset zakázat vývoz dřeva, aby zbylo na deset milionů žebráckých holí. Myslím, že když mi média dokola opakují, že jsem zadlužen a každý z nás neseme podíl na tomto dluhu, nějak se mi pění krev v žilách. Vy, páni politici, jste dělali rozhodnutí, kde se peníze vyhazovaly za prohrané arbitráže. Konsolidační banka, jako obří bezedná žumpa na peníze státu… Vaše politická rozhodnutí vedla k demilitarizaci našeho průmyslu a svět skočil po takovém tučném soustu. Náš, na tuto výrobu zařízený průmysl, šel ke dnu. Dnes kupujeme předražené Gripeny, nefunkční Pandury, armáda je moloch, který nedovede hospodařit s pořádným krajícem peněz. Už jen to, že má generální štáb a ministerstvo obrany tolik vojenských úředníků, že by se za to nemusel stydět ani Pentagon, je do nebe volající plýtvání penězi. Na tak malou zemičku jsme grandi, kteří mají neomezené prostředky. Kdybych jako občan hospodařil stejně jako vy, tak budu pro svoji rodinu zaměstnávat 50 nic nedělajících bodyguardů, 10 poradců pro dovolenou, 10 daňových poradců, 10 kadeřníků, 10 sekretářek, 10 šoférů, 10 zahradníků, budu si kupovat Ferrari, Bentleye, Porsche Cayen… Nemám na to, a proto jezdím ve Fiatu. Ale stát se chová jako neuvěřitelný boháč. Chce-li někdo v této zemi šetřit, musí začít nahoře, politiků, ministrů, poslanců a senátorů a u našich úředníky přebujelých ministerstev, tam to začíná. Neskutečně velká poslanecká základna jak dolní, tak horní komory. Máme tolik úředníků, jako kdybychom byli minimálně desetkrát větší zemí. Zbytečně opětovně vytvořené krajské úřady, které jsou svojí prací spíše kontraproduktivní. Silná byrokracie je sice základem státu, ale nesmí ten stát doslova vyčerpávat a vysávat jako pijavice. Nerad bych se tady dotknul poctivě pracujících úředníků, kteří jsou nutnou součástí fungujícího státu, ale v daleko menším počtu. Hovořím o zbytečně vytvořených úřadech. Neboť když už se na jednom pracovišti vytvoří dostatek teplých místeček, tak si útulné státní zařízení začíná žít vlastním životem. Sami sobě dokáží vytvářet práci pro práci. Ale co je dále důležité, když dělník udělá zmetek, tak ho zaplatí a je pohnán k zodpovědnosti. Nějak si nemohu vzpomenout, že by některý vládní úředník, či poslanci, kteří mnohdy s fakultním vzděláním z Plzně dělali kvalifikovaná rozhodnutí vedoucí k milionovým a miliardovým ztrátám, byli pohnáni k odpovědnosti. Vzpomenu jen na drobek z toho obrovského krajíce. Příkladem třeba 65 milionů vyhozených za nepoužitelné testy autoškoly. Kde je vaše odpovědnost? Jak je možné, že ve státním podniku ČEZ, který byl prvně údajně ve ztrátě, potom byl dotován a najednou, když po finanční injekci je v plusu, dostane ředitel 650 milionů odměn? Je tento člověk tak enormně výkonným mozkem, že má nárok ve státním podniku na takovou odměnu? Ostatně nevěřím, že tyto finance zůstaly v jeho ,,kapse“. Tomu mecenáši, který byl tak štědrý, bylo určitě nějakou drobnou desítkou milionů přispěno na předvolební kampaň, ale to je jen taková úvaha o kolotoči ,,drobnejch“ v naší zemičce. Když prostý člověk vidí, jak jeho nadřízený bezostyšně krade, tak je to přece vzor jednání. Vždyť takové zprávy v tisku doslova rozvracejí republiku a obyčejný člověk ztrácí zábrany. Promiňte, jestli se mýlím, ale já si nehodlám stále utahovat opasek, aby zbylo dost na zlaté padáky vysokých funkcionářů. Poslední kapkou, do nebe volající, jsou České aerolinie, vedeme je ke krachu, do ztráty, ale zlatej padák bude asi vyplacen. Místo toho, aby byli špičkoví manageři hnáni k zodpovědnosti za špatně vedený podnik. A co ty miliardy vyhozené do nenávratna, kterými plýtváme na našich nesmyslných vojenských misích v Afganistánu, Iráku apod. Pan Bém prodrbe 800 milionů a je to v pohodě. Jiný pan moudrý udělá chybu a obce chtějí své peníze vrátit a je to logické, protože když občan udělá chybu, tak platí. Přichází na něj exekutor, soudy. Ale nahoře vládne klid a bezvětří. Tedy, když se dostanu na nějaký ředitelský post ve státním podniku, je jedno, jak ho povedu, je důležité vydržet nějakou dobu, potom odejít se zlatým padákem a je rodina zajištěna. Různé správní rady a podobné podvody na lidi, kde utíkají peníze, které si obyčejný člověk rád utrhne od úst. Utáhneme si opasek. Víte, za minulého režimu jsme šli za sovětským vzorem. Upravená zlidovělá slova kněžny Libuše byla: „Vidím zemi velikou, nad ní hvězda pěticípá a pod ní český národ chcípá.“ Dnes přebíráme různé ekonomické vzory z USA a odjinud. Jen chci připomenout, že úředník, i kdyby byl sebe výkonnější, není ten, kdo tvoří národní důchod a hodnoty. Každý úředník je jen podpůrný prostředek fungujících správních a nebo výrobních celků. Je to výroba a vývoz zboží, že si jeden druhému posekáme trávník nebo vypereme košili, to nás neuživí. To, že někoho za majetkovou trestnou činnost zavřeme do kriminálu, nic neřeší, dokud ten, kdo majetkovou škodu spáchal, nebude nucen tuto škodu uhradit, tak je to pořád o ničem. Je vždy dost řešení, zabavení majetku třeba i manželce a dětem, kam byl onen majetek ulit před soudním jednáním. Další věcí, která se mi moc líbí je, že jste nechali vzniknout víc jak deset zdravotních pojišťoven. Ty si vybudovaly paláce plné zbytečných úředníků a nám najednou nezůstávají peníze na léčení . Za to jste také odpovědni vy, páni politici a poslanci. Lidé odvádějí peníze na své zdravotní pojištění a tyto peníze jsou pojídány ústy zbytečných úředníků a spotřebovávány na jejich paláce. Výborný nápad je také školné. Ti, kteří vystudovali bezplatně, dnes chtějí zpoplatnit školství. Utáhněte si opasky vy, páni politici a poslanci, aby zbylo dost na studenty. Protože když nám mladí lidé budou utíkat do zahraničí, tak zde nezůstane nikdo, komu to bude myslet a dá tu morálně politicko ekonomicko sociální žumpu jménem Čechy po vás do pořádku. Jsem řádným občanem této země a nechci platit za takové věci jako je vaše špatná sociální politika státu, kde je systém nastaven tak, že je tu veliká skupina lidí, která nikdy nepracovala, ani pracovat nechce. Často nejsou ani občany naší země. Ani vzdělávat se nechtějí, jestli něco dělají, tak děti a jinak jen nepořádek. A to je další věc, pořád máme plná ústa demokracie, ale nejsme schopni nazývat věci pravým jménem. Jsme vaším jednáním a mediální masáží tak pokrouceni, že zlodějnám se říká tunel a dotknout se nepřizpůsobivých občanů pravým jménem, tak to je najednou rasismus. Na této myšlenkové deformaci krachuje předem každé řešení tohoto více jak sociálního problému. Stačí si vzít příklad třeba ze Slovenska. Nechci platit obří zásahy policie na fotbalových utkáních, jde o soukromé podnikání klubů a pokud tam někdo přijíždí ne za sportem, ale rvát se, tak ať si kluby najmou a zaplatí ochranu nebo ať nehrají vůbec. Stejně už je to jen o penězích a zase špinavých. Naše silnice jsou třikrát dráž stavěny než v zahraničí, nekvalitně, začínáte vymýšlet silniční daň, no to je do nebe volající. Já to nechci platit, dejte to k úhradě politikům, poslancům, úředníkům, kteří tyto smlouvy uzavírají. Následně ani nezajistí kontrolu kvality, silnice se klidně opravují už druhým rokem znovu a přitom byly zaplaceny ve vysoké kvalitě. Vy jste na vině, páni politici! Ale to by byl nekonečný výčet toho, co je v této tak krásné zemičce v nepořádku, že by to snad ani nikdo nečetl. Závěrem chci jen znovu připomenout, že nedlužím nic. Já jsem ty obří dluhy nenadělal a naopak zvažuji žalobu na stát o náhradu těch rozkradených peněz. Páni politici, páni poslanci, vy jste našimi zaměstnanci. Jenže vy znáte lidi jen před volbami, když potřebujete jejich hlasy. Slíbíte plešatým, že jim narostou vlasy. Slíbíte těm, co mají ploché nohy, že jim zvednete klenbu, notorikovi rum za dvě kačky, prostě cokoli. A když je to nutné, zapomeneme na zásady a vyměníme církevní restituce za úspěch prosazení vlastního zájmu, to bylo tak trapné, jako když paní Parkanová pěla ódu na amerického prezidenta. Jak jsem se já v těch chvílích styděl za to, že jsem Čech. Takto rovnou do zadnice a bez trychtýře s vazelínou, no to byla pecka, „Ukázka“ naší národní hrdosti. Vše má jeden háček, bude nutné v této zemičce změnit ústavu a změnit zákony, aby ani poslanec nebyl nedotknutelný. Pokud neplní své sliby, nechá se korumpovat nebo spáchá trestný čin, musí být postižitelný, jako každý občan této země. O okamžitém odvolání z funkce ani nemluvím, to by mělo být samozřejmé, jako jinde v civilizovaném světě. Ono by bývalo stačilo po revoluci převzít zákony z některé země, ve které to funguje, a okopírovat je. Jenže to by se potom nepodařilo tuto zemi rozkrást. Zrovna tak trestní právo má ve světě své výborné formy, které stačilo převzít. Občanský zákoník, staré římské právo jsou vzorem pro demokratické země, jen páni Češi vymyslí něco dokonalejšího. Jenže to by se na tvorbě zákonů a jejich dodatcích taková léta nemohlo živit tolik lidí, to jsou také vyhozené prostředky. Co se týká „toho mého dluhu“, ten by měli zaplatit podílově všichni, kteří tomuto státu vládli v době od vzniku státního dluhu. Lidé si musí uvědomit, že z jejich vydělaných peněz si stát na daních bere 55-64 % formou různých typů zdanění. Další peníze odvede občan formou daně z nemovitosti a dalších daní. Vše, co si za peníze, které lidem zůstanou, kupujeme, je již také x-krát zdaněno. Závěrem podotýkám, že nejsem přívržencem žádné politické strany bez rozdílu barvy a ovoce. Rozlišuji politiky jen na ty špatné mlčící pěstující si svá koryta a na ty, kteří to myslí poctivě ( ale těch je v současné politice velmi, velmi málo). Z některých obličejů by se mohl klidně složit orloj. Vždy o volbách ukáží tvář a potom se schovají, aby v dalších volbách učinili to samé. Většinou ta první jmenovaná skupina vykouše ty slušné nebo si je mezi sebe vůbec nepustí. Začnu věřit v obrat k lepšímu, až začnou páni politici a vlastenci jezdit ve škodovkách a ne v Audi a BMW. Až v této zemi bude přímá volba prezidenta, aby se neopakovala ta ponižující fraška, jaké jsme několikrát byli svědky, a až občan této země bude moci přijít do parlamentu a navrhnout třeba změnu zákona, podobně jako je tomu v Nizozemsku. Až budeme přidělovat občanství podle vzoru třeba Švýcarska, Holandska. Až budou Vietnamci prodávat řádně celně odbavené zboží… A co hlavně, až někdo konkrétně začne šetřit ty nekonečné „národní tunely“, viníci budou pozváni k odpovědnosti a ponesou následky svých činů úhradou „napáchaných škod“.…………… Pane prezidente, vy znáte odpověď na každou otázku a já mám v něčem velmi nejasnou představu. Proto se Vás takto z pozice obyčejného člověka ptám, myslíte, že lidé budou opět zvonit klíči nebo vezmou do rukou vidle a baseballové hole? Skoro mne děsí zeptat se: „Nebo budou cvakat závěry zbraní?“ Říká se mezi lidmi vtip: Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista střílet. Jirka Nekovář ze Žďáru nad Sázavou
Reagovat na tento příspěvek
 
VIDEO 1. DÍL ING. ARCH. KOPEČNÝ kodlcr 29.09.2010 14:43
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283  282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.