Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Silvestr bez ohňostroje na náměstí Bublina 30.12.2011 10:21
Ohňostroj se 31.12.nedělá,protože zanikal v hluku a mezi opilými spoluobčany na náměstí.A teď se jím oslavuje začátek dalšího tématického roku.Tak to vidím já.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silvestr bez ohňostroje na náměstí MIREK 29.12.2011 17:59
Je to tak.Konečně normální názor.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silvestr bez ohňostroje na náměstí pepe 28.12.2011 22:08
Ještě než vypukne celosvětové běsnění, tak se prosím trošku zamysleme: http://www.svobodazvirat.cz/novinky/budme-ohleduplni-ke-zviratum-oslavme-silvestra-v-tichosti.htm A zkusme peníze využít jinak, než je spálit a vyhodit do vzduchu a navíc tím vystresovat spoustu zvířat. Co třeba těch pár korun, stokorun, tísíc... věnovat potřebnějším.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silvestr bez ohňostroje na náměstí pepe 25.12.2011 17:50
Ticho léčí a ohňostroj jsou vyhozené peníze a pokud se má šetřit, tak toto je první rozumný krok. Jen kdyby ještě ubylo těch co střílejí svoje prskavky, je to otravné. Takže já jsem všemi deseti pro Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 22.12.2011 23:05
http://chrudimsky.denik.cz/podnikani/objet-chrudim-za-minut-mhd-stezi20111222.html Podrobnější odpověď než je tato v dnešním Chrudimském deníku na "stížnosti - a la - jedna paní povídala" o nové MHD snad už není ani možná. Přesto, ale musím uznat, že jednu velkou vadu na kráse nový JŘ má. A to je odsunutí, v letě již jednou scháleného průjezdu linek MHD od Borzny Fibichovou ulicí k žel.stanici. Rada města Chrudimi se zalekla pár stížností na to, že někdo nebude mít možnost zaparkovat svého plechového miláčka přímo pod okny svého domu a musel, by potom třeba zaparkovat i o pár desítek metrů dál, než je zvyklý. A díky tomu si musí cestující i nadále vytrpět jízdu, často i v zácpách, až na křižovatku u hotelu Bohémia. Tímto jsou samozřejmě pak mnohdy narušeny dobré přestupní možnosti a vazby u železniční stanice. Snad se proti tomuto nesmylu ozvou i Ti, kdo tento nesmyslný úsek musí každý den naprosto zbytečně absolovovat. A na na nový system linek městské dopravy si nebudou stěžovat jen Ti, co přišli o své výletní a okružní jízdy po Chrudimi. Hezké a pohodové Vánoce.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silvestr bez ohňostroje na náměstí mmilos 20.12.2011 10:12
A není lepší, aby ohňostroj vidělo víc lidí a např. děti než pár zpitých lidí? Pravda, atmosféra na náměstí a o půlnoci je zcela jiná než na nějaké umělé akci druhý den. Na druhou stranu jsem se na náměstí bál, který opilý magor vystřelí raketu rovnou na mě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silvestr bez ohňostroje na náměstí stisko 20.12.2011 07:54
Věřím, že to tam je skvělé. Štve mě, že z rozhodnutí několika lidí z radnice musí ta stovka lidí změnit svoje zvyky. Ty peníze za ohňostroj stejně utratí...druhý den odpoledne. Znáte jiné město, které má datum pro oslavy nového roku, kdy vypukne ohňostroj a má se bouchat šampaňské stanoveno na 1. ledna někdy odpoledne?
Reagovat na tento příspěvek
 
Silvestr bez ohňostroje na náměstí shot 19.12.2011 11:41
Inu ohňostroj nebude. Nejsou na něj peníze. Za to můžete poděkovat bývalemu vedení města, které jej zadlužilo na mnoho let dopředu projekty jako MBS, dotace sportovcům a podobně. No a ani nové vedení města v čele s panem Řezníčkem, který sám v minulosti úspěšně pomáhal město zadlužit, mnoho nešetří. Pan starosta se chce stát senátorem a tak slibuje na všechny strany, prosazuje další dotace sportovcům, chce nabrat další úvěry jen aby ho všichni volili. Nehodlá ani nijak šetřit na MěÚ. Protě má zřejmě heslo: po mě potopa. Důsledkem je zvyšování daně z nemovitostí, navýšení všech občany placených poplatků a daní, které jsou v kompetenci města.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silvestr bez ohňostroje na náměstí Tomáš Kopecký 19.12.2011 09:20
Už vloni se sešlo docela dost lidí u ohňostroje před hotelem Bohemia. Letos to bude myslím podobné.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silvestr bez ohňostroje na náměstí stisko 18.12.2011 19:19
Zdá se mi trochu smutné, že opět nepotkám své známé a nezakříčíme si to odpočítávání do nového roku na chrudimském náměstí. Mělo to úžasnou atmosféru a lidi měli k sobě alespoň na okamžik trochu blíž. Je škoda, že Chrudim tak musím mít tuhle nesmyslnou raritu.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD mmilos 16.12.2011 23:39
Ranní spoj jsem si tehdy našel, protože jsem ho v pondělí potřeboval znát. Takže jsem na sebe hrdý, i když mě to inteligenčně zcela vyřídilo. Na ostatní studování nebyl čas. Ale povzbuzen vašim naivním nadšením pro návaznosti jsem zkoušel nějaké najít. K vlakům +1 až +2 minuty, popř. +20 minut. K autobusům -2 až pár minuty nebo +20 až 30 minut. Vynechané ranní autobusy a absence Pytlíka na trase Chrudim-Pardubice by mohla trknout i vás (fakt, nemyslím jen na sebe, ale to se možná přemáhám?!). Odpoledne je to veselejší, i když autobusy mají zpoždění (řidič jede na další linku ihned), takže dopravy pak navazují, nemusíte čekat celou půlhodinu, ale jen 10-15 minut. Kdyby se přijelo včas, tak zdravě pěšky (prosím nekomentovat!). Všeobecně jsem pitomec, který se stará víc o druhé než o sebe, omezuje se a nechce nikoho otravovat. Nebudu tedy ani vám kazit radost. Kdybych nebyl optimista, asi bych měl depku (ne z dopravy, ale všeobecně). Zkuste si vy a někdo z těch vytěžovacích agentů od stolu projet trasu s řidičem. Pak budete v realitě. Někdy se stačí jen zamyslet nebo podívat z okna. Nechtěl jsem vás rozlítostnit, když máte nové hobby, takže na další vaše (hledám výraz) řeči nebudu reagovat. Váš přítel Karel
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 16.12.2011 23:06
To jsem moc rád, že i v dnešní době jsou lidé co dokáži takto uvažovat, co dokáží nevidět jen sami sebe a dokaží i něco pochválit. Snad se ještě hlavně v těch všech změnách zadaří něco udělat s tou slavnou Fibichovou ulicí a zadaří se také zřídit ještě alespoň jednu, dvě nové zastávky městské dopravy.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD hele 16.12.2011 09:12
vidím letošní nový jízdní řád jako začátek správného směru vývoje MHD v našem městě - konečně, po 20-ti letech !!! jen by bylo fajn, kdyby lidé psali své námitky, připomínky a návrhy na kompetentní místa . po Vaší intervenci je vidět, že příslušní pracovníci "slyší". prostě se musíme ozývat, smysl to má a ne že ne. právě to mávání rukou, vlastní pohodlnost a neřešení problémů kolem nás nás dovedlo tam, kde jsme ... ale to už je jiná diskuse.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 15.12.2011 22:55
Tak ta změna k lepšímu už je jen ta, že autobusy nově zastavují nejen u aut. nádraží (u podchodu), ale i přímo před železniční stanicí. A cestující tak nemusí přebíhat ke třem nástupním ostrůvkům u aut.nádraží a hledat spoj který by eventuálně i jel. Další výrazná změna je ta, že je podstatně návyšen počet spojů rychlých linek z nádraží na Topolskou a Větrník tak, že celý den jezdí od nádraží nové linky č. 1 a 2 a to po 30minutách a ve špičce už dokonce po 15minutách. A do toho ještě jezdí ve stejných intervalech linka 3 a linka 4 má ranní interval z nádraží taky 30min. Takže i když ve špičce cestující od vlaku nestihne díky případnému zpoždění vlaku navazující autobus, za pár minut jede další. Jinak doposud kdo chtěl cestovat od nádraží na Družstevní/Topolskou musel abslovovat nejdřív buď výletní trasu linky č. 1 přes Tyrš.náměstí, nebo výletní trasu linky č.3 která jela od nádraží nejdřív na Stromovku a Větrník a pak teprve pokračovala zpět v trase na Družstevní. Což teď není vůbec nutné, takto dlouho a zbytečně cestovat.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD hele 15.12.2011 16:30
tak na návaznost MHD a vlaků jsem opravdu zvědavá. jezdí k nám moje maminka z Moravy a dosud pravidelně viděla MHD akorát zadní světla - řidič prostě nepočkal 3 minuty na vlak od Pardubic. to není jen o jízdním řádu, ale malinko i o řidičích, jestli striktně odjedou nebo jestli počkají, až lidé vyjdou z nádraží a pohodlně nasednou. dosud to v chrudimi u vlakového nádraží vypadalo ta, že k vlakům si pro příbuzné jezdili lidé auty - dělám to také tak. myslím, že změn k dobrému je v novém jízdním řádu spousta, ale bude nějakou dobu trvat, než si lidé zvyknou nebo zjistí, že MHD se dá opět jezdit. záleží i na firmě samotné a jejich zaměstnancích.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 14.12.2011 20:49
Tak zase úplně nejmenší město to není..ale ok..Valašské Mezíříčí - 28 000 obyvatel - a větší docházkové vzdálenosti než v Chrudimi, hlavní trať Praha - Žilina - Košice - každé 2h Eurocity nebo alespoň rychlík na Prahu či opačně na Slovensko. Dále je tam více a to podstatně větších firem, než jaké jsou v Chrudimi. Ale o nějakých 15min. intervalech autobusů jako jsou teď nyní v Chrudimi ve špičkách a 30min mimo špičky, např.na Větrníku, u nemocnice či na nádraží - tak o něčem takovém se jim tam může jen zdát. Tam jsou myslím rádi už jen za to, že tam v jízdním řádu ještě zatím není vysvětlivka, že spoj jede jen v sudý či v lichý týden a díky tomu, tam může párkrát denně projet Karosa z roku 1997.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD ANO 14.12.2011 19:12
Městský autobus v Náchodě. Úsměv Stejný oxymoron, jako vegetariánský steak. V Náchodě MHD nejezdí, protože tam každý ví, že z jednoho konce města na druhý rychleji přejde pěšky. Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 14.12.2011 18:16
Co se týče toho ranní spoje linky č.2. Pokud vím, JŘ se letos zpracovávaly do poslední možné chvíle - jak vlakové tak autobusové. Jen u toho chrudimského nebylo do poslední chvíle jasné kudy autobus pojede od Borzny k žel.stanici. Rychlý průjezd k nádraží Fibichovou ulicí byl nakonec nesmyslně smeten ze stolu. Je možné, že na poslední chvíli došlu ještě k posunum čas. odjezdů a tak se u toho spoje v 5.02 na to nestačilo již zareagovat. Zaslal jsem dotaz na město, zda by bylo možné, aby autobusy do Pardubic počkaly na příjezd linky 2 v 5.17, než dojde k jejímu posunu. Co se týče toho druhého pána, nikomu nic nedoporučuji a už vůbec ne ranní cigárko. Pokud bych si něco přál - ne doporučoval, tak snad více lidské soudnosti. Chrudim má teď takovou četnost spojů městských linek a takové návaznosti jaké má jen málokteré stejně velké město. A to se nebavím o 6ti nových moderních autobusech. Tak prosím, než začnete zase něco kritizovat, tak se projeďte městským autobusem třeba v Náchodě - pokud ho tam tedy najdete.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD mmilos 13.12.2011 22:45
Podle toho pána vše skvěle navazuje. Příjezd 5.35, odjezd na Pardubice 5.33. My máme -2 minuty, vy máte aspoň jednu minutu. Pán vám určitě doporučí si ještě zapálit cigáro. Cestou z Pardubic jsou všechny autobusy zpožděné, protože řidič přijede z linky (v záspách), naloží lidi a jede rovnou na další trasu. Dopravě v Chrudimi jsme samozřejmě jen zamávali. Následující autobus, i kdyby jel na čas, by ji také minul. Takže to vlastně navazuje. Můžete druhému autobusu občas zamávat.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD bob7 13.12.2011 18:07
Vážený pane. Asi jste pravděpodobně toho moc nenacestoval HROMADNOU dopravou. Tvrdíte: "zast.Stromovka: linka č.2: 5.02 - žel.stanice 5.17 - ale to je spoj spíše ještě k odjezdům 5.18 a 5.19 k TMS a na UMU." To se prostě nestíhá. 1 minuta až 5 min. sem - tam, to moc nikoho nezajímá. 12. a 13. 12. přijela MHD v době, kdy už autobus odjížděl. Je pravda, že je možno jet v 4.37. Pak se čeká cca 20 min. na nádraží, ale tam vlastně nemáme co dělat. Nebo mrznout venku. On nikdy nebyl moc spoj na autobusy odjíždějící kolem 5.15 z aut. nádraží. Pokud to jen trochu jde, tak to řeším jízdou na kole. To zase riskuju zdraví mezi piráty za volantem.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 13.12.2011 16:05
Vážený pane, po přečtení toho co jste napsal mi na půl minuty stuhl úsměv na tváři. Mohu se Vás tedy zeptat - jaká návaznost by Vám tedy konkrétně vyhovovala? Když ne ta jakou jsem Vám zde vypsal + ty další návaznosti na ranní spoj linky č.4 ze Stromovky? Možná to nevíte - ale ono se to totiž jmenuje městská HROMADNÁ doprava - a ne městská INDIVIDUÁLNÍ doprava. Takže ten ranní spoj na který jste se ptal jede nejen kvůli Vám, Vážený pane a kvůli Vaší cestě do Pardubic - ale i kvůli těm, kteří chtějí cestovat dále např. vlakem do Hlinska a do Pardubic, dále kvůli těm kteří se chtějí dostat dále na Transportu či opačně k nemocnici. Ale to by člověk nesměl vidět jen a jen sám sebe. Což je v dnešní době dost velký problém. Z Vašeho původního příspěvku jsem myslel, že jste cestující který se chce dostat ze Stromovky na autobus do Pardubic. Teď už to, ale vypadá, že jste nejen nespokojený cestující - ale i nespokojený řidič autobusu - co musí jezdit 12-14h denně v 16h směnách - a podle všeho jak píšete dokonce ke všemu i zadarmo. Pokud tomu tak je - tak to je mi tedy moc líto. Nebo je tu ještě jedna možnost, že jste celkově nespokojený a to se vším - i kdyby to byla sebelepší věc. A pokud berete jako drzost a úchylku to, že jsem Vám zde vypsal spojení v trase Stromovka - Masaryk.nám., které jste nemohl najít, tak to je mi Vás moc a moc líto. Až budete vědět co vlastně chcete a jestli vůbec vlastně něco chcete - tak se klidně zase ozvěte. Protože když má někdo nepřekonatelný problém už jen s tím že v 5.23 může nastoupit na Stromovce do autobusu v 5.30h vystoupit na Bídě a v 5.37 nastoupit do autobusu do Pardubic, tak to už opravdu není něco v pořádku. A určitě to nebude ten jízdní řád. Přeji Vám - bez veškeré ironie a jizlivosti - všechno dobré a hlavně mnohem a mnohem více optimističtějšího pohledu na svět v kterém žijeme - a dokážeme si ho takto naprosto bezdůvodně kazit sami sobě a druhým.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD mmilos 13.12.2011 15:16
Jste sice vtipný, řekněme i trochu jízlivý. Po ledě nebo v dešti je ovšem príma se hnát z Bídy na Legumu. Vy zřejmě jezdíte do práce autem (a po Chrudimi). Ale vydávat návaznost na Pardubice je opravdu drzost. Vaše zalíbení ve vyhledávání návazností je lehounce zvrhlé. V zimě nebo když nás někdo zablokuje, nestíháme ani překlusnout. Cestou zpátky má nedělní linka ve tři stejný dojezdový čas jako ve všední den. Řidiči budou jezdit 12-14 hodin v 16tihodinových směnách. To bude úžas. Mohl byste mi ještě najít, zda bych nemohl jet na náměstí a odtamud doběhnout k sadům? Díky.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 13.12.2011 09:20
Tak to je určitě dobře, že to tak bude. Ještě upřesním, že četnost spojů MHD je nyní taková, že od žel.stanice se dá vlastně po celý den cestovat rychlými spoji linek č.1+2 přímo na Topolskou a Větrník vždy po 30minutách (xx.17 a xx47 přičemž spoje v xx.17 navazují na všechny spěšné vlaky od Pardubic přestup a spoje xx.47 navazují na všechny spěšné vlaky od Hlinska - přestupy cca 4-6minut). A ve špičkách je interval těchto linek v proložení dokonce už jen 15minut. Do toho ještě jezdí od žel.stanice linka č.3 směrem k nemocnici,Tyrš.náměstí a na Větrník a linka č.4 směrem k Tovární ulici a na Větrník. Linka č.1 od Větrníku a linka č.3 od Markovic zastavuje i u aut.nádr.(zastávka u podchodu),takže na této zastávce se dá nejen vystupovat, ale i nastupovat ve směru jízdy k nemocnici a na Větrník a tím se tak výrazně zkracuje docházková vzdálenost z oblasti Skřivánku a z přestupů z meziměstských linek.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD hele 06.12.2011 13:20
informovala jsem Městskou policii o skutečnosti, že děti budou v 7.57 přecházet přechod u Family centra a byla mi přislíbena přítomnost strážníka na tomto přechodu, tak jak je tomu na jiných potencionálně nebezpečných místech. požádala jsem o intervenci i ředitele školy.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 05.12.2011 22:46
Nikdo nejsme dokonalý ani já ani Vy - tak už to prostě je. Co je, ale daleko smutnější, je to, že se najdou i lidé kteří budou nespokojeni v podstatě vždy a se vším. A to i v tom případě, když ta je věc je dobrá. Ráno jsem Vám uvedl 5 (pět) návazností - včetně té Vaší - na které tento ranní spoj linky č.4 ze Stromovky navazuje (1x na bus do Pardubic, 2x na vlak, 2x na spoj MHD linky č.3 od a k nemocnici. Nevím už, jak a ještě více a na co, by mohl tento spoj navazovat. Ještě pro upřesnění - možná jste si to nevšiml - ale na tento spoj - pokud by se Vám ranní cestou z toho všeho udělalo nedej bože špatně - navazuje hned u žel.stanice linka č.3 a to přímo k nemocnici - až tak je ten nový systém JŘ propracovaný. Tak to je samozřejmě vtip jen na malé odlehčení. Moc Vám přeji ať od Bídy na Legumu přecházíte co nejvíce ve dnech kdy nebude pršet. A pokud by už někdy zapršelo, tak ať to stíháte i z aut.nádraží.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD mmilos 05.12.2011 21:36
Máte pravdu. Je to dokonalé. Buď přeběhnu v dešti z Bídy k sadům na zastávku nebo budu riskovat, že při snad přijedeme na nádraží dříve než nenavazující čas příjezdu a přejdu pod střechou na pardubický autobus, který možná počká a který je nevím proč přesunut dříve. Nicméně děkuji za péči, kterou věnujete objahobě. Jdu prozkoumat, jestli se dostanu do Pardubic i domů.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 05.12.2011 13:17
Dobrý den, Vaše chvála mě těší a děkuji za ni, ale musím Vás ubezpečit, že já opravdu nejsem ten který nové trasy a JŘ linek MHD sestavoval. Jsem maximálně ten, co tu diskuzi o možných změnách trošku rozpoutal a proto jsem moc rád za to, že Vám změna vyhovuje. Co se týče Vašeho dotazu - je to přesně tak jak píšete - spoj linky č.3 v 7.32 z Markovic pokračuje ze žel.stanice jako spoj linky č.2 v 7.47 (kde zároveň, ale i navazuje na spěšný vlak od Hlinska (přij.7.42) a zaroveň i navazuje tento vlak do Pardubic (odj.7.47), dále je tam možnost přestupu od linky MHD č.1 od Větrníku, Stromovky, Kapličky (příj.7.43) a dále tak pokračovat v jízdě linkou č.2 ke stadiónu, nemocnici, Fam.centra.. Co se týče Vašich obav při přechodu křižovatky Vašeho syna - chápu ho. Ale člověk musí být pořád optimista a věřit tomu, že ať je to jak chce - drtivá většina z nás, je ještě normálních, soudných a normálně uvažujících lidí - a podle toho se taky na vše dívat - i na ten přechod Vašeho syna do školy.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD hele 05.12.2011 10:09
ještě chci dodat, že díky těmto změnám bude moct syn vstávat do školy každý den o půl hodiny později Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD hele 05.12.2011 10:04
Předně Vám děkuji za energii a čas, kterou jste jednáním kolem rozumnějšího uspořádání MHD věnoval. Je to jistě velký posun k lepšímu. Mám dotaz. Syn jezdí z Markovic do školy Dr.Malíka. Škola jim začíná v 8.15. Pojede tedy autobusem 7.32 z Čáslavké ul., na ž.st. (pokud dobře chápu poznámku "z") bez přestupu se linka 3 změní na linku 2 a syn bude pokračovat v 7.47 až k Family centru, kde v 7.57 vystoupí ? Časově by to bylo fajn, jen mně děsí, že děti, které pojedou do školy z našeho směru, budou vystupovat u Family centra a přecházet tu rušnou silnici, kde i dospělý má problémy. Doufám, že by toto mohla vyřešit přítomnost MP. Jinak opravdu děkuji za čas, který jste celé záležitosti věnoval, okružních jízd už bylo dost, teď se snad už člověk po Chrudimi dostane tam, kam potřebuje a v přijatelném čase.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 05.12.2011 07:49
Zdravím Vás po ránu. Nejsem ten kdo je zainteresovaný na chvále a už vůbec nejsem autor JŘ. Jsem ten, komu když se něco nelíbí tak se dokáže ozvat a jsem ten když se mu něco líbí tak to dokáže také i pochválit (teď samozřejmě nemám na mysli jen chrudimskou MHD). Vy jste svůj spoj nenašel - a už si myslíte, že to je celé na nic - tedy zase na draka - není tomu tak. Vypíši Vám i spoj navíc - odjezdy jsou ze zast.Stromovka: linka č.2: 5.02 - žel.stanice 5.17 - ale to je spoj spíše ještě k odjezdům 5.18 a 5.19 k TMS a na UMU Na Váš spoj navazuje linka č.4: Stromovka 5.23 Masaryk.nám. 5.30 (z Legumy Vám to odjíždí v 5.37) aut.nádr. 5.32 (i zde by jste to měl stíhat) (u podchodu) žel.stanice 5.34 na tento spoj linky č.4 zde navazují dále vlaky do Hlinska (5.37) a do Pardubic (5.37) a navazuje na příjezd linky MHD č.3 od Tyrš. nám, nemocnice a stadiónu (5.32) protože v 5.35 dále pokručuje po své trase do průmysl.zóny na Transportě. Dále na tento spoj navazuje u žel. st. spoj linky MHD č.3 (5.37) od Markovic, který pokračuje dále ke stadiónu, nemocnici, Tyrš. nám. a Větrník. Kdyby cokoliv - klidně se ptejte. Přeji Vám hezký den.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD mmilos 04.12.2011 23:57
Vy jste autor nebo nějak zainteresovaný na chvále? Ještě jsem nezkoumal inteligenci tras a číslování, ale nemohu najít autobus Stromovka<->autobus-na-Pardubice-5:33-ponovu-ackoli-nechapu-proc. Nebude návaznost spočívat v tom, že oficiální příjezd na nádraží bude x:yy a odjezd přípoje bude x:yy. To fakt navazuje.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 03.12.2011 19:17
Mělo by to být přesně tak jak píšete - 8Kč/20Kč. Co se týče té motivace - na to je jednoduchá rada - cestujte více Úsměv Ale už jen na tomto příkladu je to rozdíl 12Kč. Takže ta návratnost, by neměla být tak dlouhá jak píšete. Ty přestupní vazby a možnosti cestování jsou u nových JŘ opravdu velice dobré, sám jsem je po zveřejnění JŘ na webu chvíli studoval - asi bude chvíli trvat, než si na ně cestujíci zvyknou, je to opravdu radikální změna, ale je to změna k hodně a hodně lepšímu. To vše v součtu s novými, moderními autobusy, jaké teď už Chrudim má, pousává provoz MHD na velmi vysokou úroveň.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD ANO 03.12.2011 18:34
Při platbě elektronickou předplatní kartou tedy cena bude 8kč a při platbě hotově 20? Úsměv To je vcelku slušná motivace si tu kartu pořídit, jenže pro nás příležitostné cestovatele je těch 169kč, co stojí vydání, poměrně dost a návratnost je dlouhá.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 03.12.2011 18:06
Podle ceníku přepravce je přestup možný při platbě elektronickou předplatní kartou a u časových kupónu - a to v rámci 20ti minut - při takovém přestupu zůstává cena jízdného stejná jako, by to byla jedna jízda. Podle mých informací vlastní většina cestujích tyto předplatní kupóny a karty. Co se týče cestování a přestupů ještě upřesním, že k jízdě ve směru žel.stanice - Poděbradova - Tovární - U kapličky - Větrník a pak dále do centra města a k nemocnici lze využít i linku č.4 která v ranní špičce jezdí také v tomto směru ve 30min. intervalu a dále pak její spoje pokračují z Větrníku jako spoje linky č.3. O sobotách a nedělích je situace obdobná. Spoj z linky č.4 Na Větrníku ihned pokračuje dále po lince č.3 a to sáme je i v opačném směru. Zde je v podstatě zachován současný systém, ale víkendový provoz na silnicích zase umožňuje kratší jízdní doby autobusů. A jen pro malou představu jak je dobře nastaven na všech linkách taktový interval, který nejen zabezpečuje přetupy u žel.stanice mezi linkami MHD, ale také navazuje na příjezdy odjezdy vlaků, zde uvedu jen ukázkově odjezdy všech 4 linek ráno z Větrníku ve směrů k žel.stanici v jedné hodině: 6.00 6.12 6.20 6.30 6.42 6.50 přičemž kromě spojů 6.20 a 6.50 které jsou spoje linky č.3,která jezdí přes Tyršovo nám., jsou to vše rychlé spoje z Větrníku přímo k železniční stanici(linky č.1,2) kde linka č.1 bude i nově bude zastavovat i u aut.nádraží (u podchodu). Takto stejně je nastaven v podstatě celý ranní a odpolední interval z Větrníku. To znamená rychlé spojení Větrník - železniční stanice je ve špičkách cca 15min a všechno spojení - tedy i s linkou č.3 je již na cca pouhých 10minutách. A to je na Chrudim více než dobré - klidně srovnatelné s takovým městem jako jsou i Pardubice.
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD ANO 03.12.2011 12:02
Díky za shrnutí. Jen by mne zajímalo - při cestě z Masarykova nám. k Nemocnici a přestupu na nádraží bude v případě nákupu jízdenky hotově v autobuse stát těch 5 zastávek 20kč?
Reagovat na tento příspěvek
 
nové jízdní řády MHD visit.cz 02.12.2011 16:46
Na web.stránkách se objevily nové jízdní řády MHD. Lze z nich vyčíst jedno jediné. Dochází v nich k velice dobrým a velice pozitvním změnám a to i přesto, že jak je patrno z tisku zatím nedojede k umožnění průjezdu autobusů přes Fibichovou ulicí. Dochází k redukci z nepřehledných 9 linek MHD na pouhé 4 linky. Z toho linka č. 1 je polookružní a linky č.2,3 a 4 jsou obousměrné. Je zřízena centrální zastávka přímo před budovou ČD - a je umožněn tak velmi rychlý přestup z vlaku na bus či opačně v rámci 1-2minut. Je zřízena zastávka MHD aut.nádraží u podchodu - opět rychlý přestup z/na meziměstské linky + lepší obslužnost pro oblast Skřivánku a gymnázia. Z JŘ MHD a ČD je vidět, že je v drtivé většině zajištěna návaznost od vlaků na bus a opačně v rámci 4-7minut. Intervaly linek jsou většinou 30ti minutové ve špičce a 60min mimo špičku, což např. u souběhu linek ve stejné trase vytváří potom dokonce interval 15min. ve špičce a 30minut mimo špičku (např.v trase nádraží - nemocnice) Z Větrníku je ve špičce interval všech 4 linek dokonce v průměru pouhopouhých 8-12minut - což je na Chrudim velice dobré. Dále novým trasováním dochází např. u linky č.1 k rychlému spojení v trase žel.stanice - Poděbradova - Topolská - Větrník - a dále pak ve směru U Kapličky - Tovární - Masar.nám. - nádraží (jízdní doba žel.stanice - Topolská 10minut) Linka č.2 je výrazně oproti současnému stavu posílena a zajišťuje také tak rychlé spojení v trase žel.stanice - nemocnice - Větrník a opačně. Linka č.3 je v trase Větrník - Tyrš.nám. - nemocnice - žel.stanice - Rozhledna - Markovice a zpět. Linka č.4 je v trase Větrník - Stromovka - Tovární - Masaryk.nám. - žel.stanice - Prům.zóna a zpět. Tímto dochází i k odstranění současné pateřní - ale spíše by se to dalo nazvat výletní, či vyhlídkové linky z aut.st přes Tovární na Větrník a pak přes Tyrš.náměstí k nemocnici a dále zase k aut.st a do Markovic. Nově může cestujicí pro cestu např. z Tovarní či z Masarykova náměstí k nemocnici využít linku č.1 ve směru k žel.stanici kde je umožněn přestup v rámci cca 2-3minut a dále tak pokračovat k nemocnici linkou č.2 nebo č.3 což i s přestupem je skoro o 15 minut rychlejší než současný výletní stav. Tím samým způsobem se bude moci cestovat např.i v opačném směru. Zbývá jen doufat, že se podaří co nejrychleji odstranit ještě zajíždění autobusu na křižovatku u Bohémie, aby se tak docílilo co nejkratší přepravní doby od Borzny k žel.stanici.
Reagovat na tento příspěvek
 
osouzení pistolníků Jan Mikuláš 01.12.2011 20:10
Všichni známe psychopata Vacka údajného majitele hospody u Vočka. Jeho odsouzení je výsměch všem lidem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Útulek, Sečská ul. shot 18.11.2011 15:18
Omluva za to ů, pochopitelně patří tam ú.
Reagovat na tento příspěvek
 
Útulek, Sečská ul. shot 18.11.2011 15:17
Ovšem to, jaké vzdělání má mít konkrétní človék na konkrétní pracovní pozici, to si snad určuje zaměstnavatel, případně je to dáno nějakým zákonem, nařízením, či vyhláškou. Má-li např. požadavek na vzdělání pouze střední odborné s maturitou může se o místo ucházet kdokoliv, kdo tento požadevek splňuje. Bez ohledu je-li absolventem v oboru potravinářství, chemie, strojírenství a pod. Proto považuji tvou poznámku zesměšňující vzdělání za velice nevhodnou. Znám spoustu lidí, kteří mají vzdělání v nějakém oboru a pracují v ůplně jiném oboru a velmi dobře. Platí to i naopak. Jinak je mi opravdu srdečně jedno, kdo bude či nebude vedoucí psího útulku. Jenom by mne potěšilo, kdyby se někdo s podobnou vehemencí zajímal i o jiné živočisné druhy, třebas o lidi a jejich mláďata.
Reagovat na tento příspěvek
 
Mám odepřeno adoptovat psa v Útulku Chrudim Sečská Agarwal 18.11.2011 09:08
Bohužel je to tak. I po 22 letech po pádu komunistů tu jsou stále lidi, kterým chybí regulace a i když tvrdí opak, rádi by se vrátili do doby, kdy mohli vydávat nařízení ubírající lidem svobodu a nebo alespoň posílat anonymní udání na lidi, kteří se nechovají podle jejich představ. I když nyní tvrdí něco jiného poznáte to například z nápadů sebrat hospodským volbu zda-li jejich podnik bude kuřácký nebo ne atp. Strašně rádi by ovlivňovali co kdo bude dělat na svém soukromém majetku a pokud to není podle jejich představ tak začnou dotyčného alespoň pomlouvat. Tato jejich povaha se potom přenáší i do snah hovořit do veřejných věcí, řízení města atp. Toto právo jim samozřejmě neupírám, ale díky jejich touze po regulacích, neřízeních a omezování druhých k řešení skutečných problémů nijak nepřispějí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Útulek, Sečská ul. IvanaP 16.11.2011 08:51
Myslím, že vím, o kom se bavíme. Ano zmíněný pán je hodný. Bohužel stále studuje, nemá odchytový kurz a nemá řidičák... To pravděpodobně byly okolnosti, proč nebyl přijat, protože by to prostě nestíhal...
Reagovat na tento příspěvek
 
Útulek, Sečská ul. IvanaP 16.11.2011 08:45
Je na první pohled patrné, že jste vysokoškolák. Protože jen člověk bez zkušeností si myslí, že jen člověk se zemědělkou může dělat v útulku a člověk z hotelové školy je tam omylem - případně protekcíÚsměv Bohužel Vás zklamu, mám za posledních pár let docela velké množství odchycených psů, které jsem předávala Městské policii a vztah ke zvířatům odjakživa a kolem sebe lidi, kteří tomu hodně rozumí a člověk hodně pochytí. Když ostatní obrátili hlavu, já jsem třeba hodinu chytala psa... Třeba i díky tomu, se Vaše manželka nebo Vaše děti (máte-li někoho z nich) nestali třeba účastníkem dopravní nehody, či nebyli pokousáni. To nikdo nevíme... Jinak co se hotelovky týká. Plete se Vám to s integrovkou... To by se Vám s vaší vysokou školou nemělo stávat.. Vy byste měl mít všeobecný přehled na vyšší úrovniÚsměv Když jste tedy ten vysokoškolák, jak jste vlastně nechtěl vnucovat, ale vnutil jsteÚsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Útulek, Sečská ul. IvanaP 16.11.2011 08:36
Víte, ale já se aspoň nemusím stydět za práci, kterou jsem tam odvedla. A když vezmete člověka, který dělá na 1000%, je to super pro všechny a nemáte takového člověka moc důvod napadat vy ze své pozice. Konec konců myslím, že VY sám nemáte ani tušení, co je práce v útulku. Možná si též pouze představujete pracovní náplň takovou, že seberete pár exkrementů, dáte psovi nažrat no a hotovo.. To fakt neÚsměv Tak to tady fungovalo možná doteď, já to chtěla dělat jinak.. A špatně jsem to nedělala a myslete si o mě co chcete.. Mně nevadilo, že je tam paní Kolářová, ale že nedělá, neumí a nepřemýšlí. To je velký rozdíl. Protože VÍM, že jiný blb (místo mě)by tam toho tolik neudělal + práce ve volném čase (bohužel je zbytečné to zrovna Vám vysvětlovat, že jsem pro útulek doma zkraje pracovala 8 hodin denně po pracovní době), Vy radši poslouchejte ty vrabce na střeše... A co se týká Hotelové školy. Předpokládám, že Vy jste ji nestudoval a ani nemáte ponětí o tom, co jsme museli umět, konkrétně já měla tuto poměrně náročnou SŠ zaměřenou na studium jazyků (anglický jazyk, německý jazyk, ruský jazyk, španělský jazyk). Chápu, že když řeknete hotelová škola, hloupý člověk v tom vidí pouze roznášení talířů plných svíčkové s 6ti knedlíky ve 4.cenové... Ale třeba vrabci na TS štěbetají něco jiného, tak tomu zase věřteÚsměv Asi Vás zklamu, umíme z Hotelovky víc, než kdejaký absolvent Gymnázia. Ono není potřeba odříkat naučené fyzikální zákony do života, ale uživit se a nenechat si na zádech štípat dříví, pokud jste v právu. Toť vše. Myslím, že konverzace nás dvou je nadále o ničem. Vy totiž bohužel vůbec nevíte....
Reagovat na tento příspěvek
 
Útulek, Sečská ul. michaela7 16.11.2011 07:07
Dobrý den, v posledních dnech s velkou lítostí sleduji události v útulku. Neznám jednotlivé účastníky, jejich vazby. I když dosazování členů rodiny a kamarádů se mi moc nelíbí, myslím, že v tomto případě by nemuselo být tak školdlivé. Tedy pokud pí.Kolářová opravdu chce pomáhat zvířatům a má na manžela vliv, mohlo by být nakonec ku prospěchu věci. Pokud by se jí jednalo jen o dobře placené zaměstnání, nevím, osobně bych si totiž vybrala pohodlnější trafiku než útulek. Sl. Palečková v každém případě měla velký dar komunikace s lidmi a dokázala je vtáhnout, lidé se snažili pomoci a měli z toho dobrý pocit. To vše bylo dobré pro svěřence útulku. V útulku by zvířata netrávila zbytečně celý svůj život, lidé byli ochotni na charitu více připspívat, městu by mělo nižší náklady. A to se mi zdá podstatné. Veřejné pranýřování pí.Kolářové se mi zdá trapné a zbytečné. Ovšem při pohledu na FB je mi smutno,chybí zde jakékoliv nové info. Do útulku byli dovezeni pejsci z útulku z Podlíšťan, ale chybí k nim informace, fotky atd. Komunikace s lidmi žádná. Žádné zprávy nejsou ani na útulkových stránkách, na dotazy v návštěvní knize nikdo neodpovídá. Zajímalo by mě, mají současní pracovníci útulku přístup k aktualizacím stránek a FB? Jen doufám,že péče o zvířátka v útulku je na lepší úrovni než jejich prezentace (v dnešní době klíčová)na netu. Děkuji Michaela
Reagovat na tento příspěvek
 
Útulek, Sečská ul. Osmička 15.11.2011 21:55
Milý Shote, střední hotelová škola je naprosto plnohodnotné středoškolské vzdělání v případě ucházení se o zaměstnání např.v restauraci. Pokud vím, výběrového řízení se účastnil i hoch se VOŠ Chrudim. Tento hoch má i praxi v útulku, chcete mi snad tvrdit, že člověk se střední hotelovou školou má bližší vzdělání než člověk se zemědělkou? Tím jsem jen chtěl upozornit na napadání rodinného příslušníka zaměstnaného v útulku, když lidem, kteří ví o záležitostech kolem útulku více je zřejmé, že sl. Palečková se do útulku nedostala zcela korektním způsobem. V jejím případě má výhodu, že se nejmenuje právě Kolářová a pro ty, co nepochopili třeba starostová. Jen pro informaci já mám vzdělání vysokoškolské, ovšem nemám potřebu v této diskuzi to někomu vnucovat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Útulek, Sečská ul. shot 15.11.2011 21:34
Slečna Palečková se možná mýlí, ale alespoň se podepsala. Opravdu nevím, zda je někde ředitelkou paní Kolářová, Řezníčková, nebo jiná paní. Co ale vím určitě, hotelová škola je řádné vzdělání a opravdu jen tupec to může používat ve výsměšném tónu, osmičko. Nu, pochlub se jaké máš ty vzdělání, nebo tvé vzdělání opravdu končí osmičkou?
Reagovat na tento příspěvek
 
Útulek, Sečská ul. Osmička 15.11.2011 21:09
Dobrý den slečno Palečková, když jsme tedy u toho, že pan Kolář zaměstnal svoji manželku a nejste zastáncem rodinkaření. Sice se nejmenujete Kolářová ani Řezníčková, ale i vrabci v TS si štěbetají jakým způsobem byly vybrány osoby do nového útulku a nemluvím jen o paní Kolářové...zkuste o tom, o čem hovoříte v černých barvách popřemýšlet, když jsou všichni kolem Vás takoví tupci a zlí lidé na jednu jedinou snaživou mladou dívku s hotelovou školou.
Reagovat na tento příspěvek
 
Útulek, Sečská ul. IvanaP 15.11.2011 10:52
Některé věci je nutné řešit veřejně, aby na ně bylo upozorněno, protože myslím, že ''rodinkaření'' není věc, která by se měla nechat bez povšimnutí. Ne pokud něčemu škodí. A na útulek je opravdu potřeba mít větší osobní sílu, než jen být manželkou ředitele. Pokud máte děti, a takové osobě z útulku může třeba utéct pes, mluvil byste jinak, kdyby tento pes Vaše dítě pokousal. Co se týká kuřího oka, žádné nemám. Pouze se v Chrudimi asi nenosí říci něco prostě jen tak, jak to doopravdy je. Víte, ono vždy ten, kdo se ozve je nenáviděn... Zkuste se někdy prát svým skutečným jménem. Ono tady dokáže být každý hrdina. Já přeji útulku hodně štěstí (resp. zvířatům), dělala jsem pro ně maximum, ale dělat blbce rodině Kolářů nebudu. Přeci jen pan Kolář - ředitel TS, paní Kolářová - zaměstnaná v útulku pod vedením TS, patron útulku Vláďa Hron - budoucí zeť pana a paní Kolářových. I.
Reagovat na tento příspěvek
 
obchvat broskef 15.11.2011 06:13
 
Útulek, Sečská ul. Bohemund 13.11.2011 19:39
Se vší úctou, mohu být mistr světa v péči o zvířata, ale pokud se lidsky chovám jako hovado - což slečna Palečková předvádí třeba právě v diskusích na FB (není náhodou součástí pracovní smlouvy slib jakési mlčenlivosti - a i kdyby nebyl, slušný člověk si veřejně své bolístky s bývalým zaměstanavatelem řešit nebude), musím očkávat, že se ke mně jako k hovadu budou chovat. Ani mně se nelíbí podivné výběrové řízení, kde uspěla, náhodička, manželka pana ředitele. Ale jen proto nebudu vynášet do nebes slečnu, s níž, dle přímých účastníků celé kauzy (dětí venčících psy), nebylo zrovna snadné vyjít. Pravda bude někde uprostřed, ale mučeníček se nekoná. Spíš kuří očičko - ředitelovo i Palečkové.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310  309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.