Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
městská policie David z Chrudimě 06.11.2003 11:08
On asi bude jenom jeden,nebo že by byli dva?
Reagovat na tento příspěvek

městská policie David z Chrudimě 06.11.2003 11:07
Moc pěkné.......

městská policie David z Chrudimě 06.11.2003 10:59
A jakpak tohle všechno víš ???

městská policie David z Chrudimě 06.11.2003 10:58
Oblíbené téma? A na jaké téma by sis chtěl dopisovat, když to tu má název "městská policie" ???Tobě také hodně zdaru !!!

městská policie David z Chrudimě 06.11.2003 10:56
Taky to zřejmě neděláš.

Zaverem.... Schoolboy 06.11.2003 10:54
Hmmmm, tak ted tady umreme nudou...
A jestli je tohle vsechno pravda (o cemz stejne silne pochybuju), tak vam aspon P.R. muze "podekovat" za ztratu hlasu v pristich volbach...

Zaverem.... Peter van Hofen 06.11.2003 10:21
Musim priznat, ze ma ocekavani nebyla zklamana.
Reakce vynikajici.Presvedcil jsem se, kolik nenavisti se da vyprodukovat jen proto, ze ma nekdo odlisny, byt v nekterych aspektech absurdni - v nekterych, podtrhuji, nazor(viz kampan proti p. Reznickovi). Ale to byl zamer. Dikci svych prispevku jsem postupne menil a cilene gradoval mentorsky ton. Nemile jsem byl ovsem prekvapen agresivitou (ve smyslu verbalnim) nekterych jedincu, se kterou jsem se setkal jen na otevrenych chatech celorepublikovych deniku. U takto lokalne omezene komunity, jsem s ni nepocital. Mozna je to duvod k zamysleni. Alespon pro Geoginu, Tomase(Ten me ze zcela nepochopitelnych duvodu neustale povazuje za p. Reznicka,ktereho timto uprime lituji.
Zrejme se jedna o fetis sui generis.), J. Kozla, Divokeho Billa a dalsi. Budiz plusem teto diskuse, ze se alespon vyhyba vulgarismum. Vsem timto dekuji za ucast, byt nevedomou, v mem pokusu. Zavrem bych si ale dovoli tvrdit, mozna trochu samolibe(ale to je pro van Hofena typicke, ne?:), ze jsem obcas rozviril zdejsi stojate vody a poskytl Vam moznost vybit se.
Timto svou ucast zde koncim, jelikoz jeji pokracovani by pro me nebylo zdaleka tak zabavne, jak tomu bylo doposud.
S pozdravem Vas Peter van Hofen PS: Vsechna fakta mnou uvedena byla pravdiva. Jejich zarazeni do kontextu je jiz otazkou jinou, o ktere jsem hovoril vyse. To jen pro ujasneni.

Když politikp řísahá na smrt svých dětí karla 06.11.2003 10:21
Politik, který přísahá na smrt svých dětí?! Velmi nechutný a zoufalý pokus jak obhajit svou pravdu. Tím vice, když je členem rady vítání občánků života a stává se symbolicky "otcem" chrudimských dětí.
Jako matku mě děsí a odpuzuje takovýto politik, který přísahá na smrt svých dětí.

Neco k zamysleni.... Tomas 06.11.2003 09:18
Není co dodat. Opravdu nechutné!! Pane Místostarosto styďte se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nebo lépe - odstupte. Cožpak teď po takovém prohlášení je možné Vás brát vážně?

zprávy od jinud Jiří Kozel 06.11.2003 08:50
Opět jsem se zasmál s těma automatama to je celkem pravda....fakt trefa do černýho

zprávy od jinud Jiří Kozel 06.11.2003 08:47

když politik přísahá na smrt svých dětí Tomas 06.11.2003 08:17
"Nejsem Peter van Hofen, přísahám na smrt svých dětí.
A to je skutečně nejtvrdší přísaha, které jsem schopen." - Citát oblíbeného chrudimského místostarosty pana Petra Řezníčka.

když politik přísahá na smrt svých dětí Tomas 06.11.2003 08:07
Je to celé dost nechutné. Ano ta politika je určitej boj, ale tohle je už asi moc!!! Náš oblíbený politik to tentokrát trochu přehnal! Myslím, že není moc chlapské přísahat na smrt někoho , natož svých vlastních dětí. Podívejme se koho to vlastně volíme!!! Já ve volbách rozhodně nezvednu ruko pro někoho kdo je tohle ochoten prohlásit natož napsat do novin! To nelze považovat ani za určitý druch humoru.

zprávy od jinud Farat 05.11.2003 22:25
Podívej se do zákonu, co máš psaný o podávání alkoholu podnapilým osobám, takže hospodský, tak trochu za to taky můžou.

Neco k zamysleni.... Georgina 05.11.2003 22:14
Myslím, že ta nechutná přísaha není důsledkem tlaku tisku jako takového. Je to jen chladná vypočítavost.
Ta přísaha přece mohla být jakákoliv. Nestačila by vlastní čest? To by ale zřejmě nebylo tak působivé...
A ztratit image hodného slušňáka a tím i přízeň voličů přece stojí za trochu takové nechutnosti

Palučiny Lukáš Němec 05.11.2003 21:33
Dodatek ke kauze Palučiny, aneb jak to pokračuje ...
Noviny Chrudimska 5.11.2003http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20031105000007.htmlKdo bude velet domu dětí?Dům dětí a mládeže (DDM) sídlící v chrudimské Palackého ulici se nyní nachází ve stádiu oficiálního "bezvládí". Bývalá ředitelka Jitka Hlaváčová byla ze své funkce zřizovatelem odvolána, takže její křeslo je v současné době prázdné.
Pro celý text článku klikněte na odkaz.

Neco k zamysleni.... Lukáš Němec 05.11.2003 20:54
Rád bych podotknul, že ten kdo přísahal na "smrt vlastních dětí" byl přímo p. místostarosta Řezníček (alespoň tak je to prezentováno v článku z Novin Chrudimska) a ne náš tajemný van Hofen.
Každopádně když jsem si to přečetl, trochu mi přeběhl mráz po zádech, k jaké nechutné přísaze se až člověk nechá zatlačit pod tlakem tisku. Fuj, nechutné.

zprávy od jinud Blb 05.11.2003 20:47
Neděláš náhodou v TAxx ? ;-)

Neco k zamysleni.... Kony 05.11.2003 18:43
Už je tu zase. Demagog, manipulátor s fakty a mentorující kazatel. Začínám věřit tomu že Hofen je opravdu nějakej politik. Kdo jinej může v takovýhle diskuzi pustit z huby slovo "municipalita" ? Kdo jinej může takhle školit (shrnovat, rekapitulovat) než nějakej bývalej učitel? Co to je za kecy, že: "kdyby ve vetsine statu USA, prisel za zastupci municipality, zda by nebyli ochotni prispet financnimi prostredky na provoz zarizeni tohoto typu, nestaci za sebou ani zavrit dvere". ? Opět slušná demagogie. Naopak, v nám bližší západní Evropě jsou takový kluby úplně normal.
A nejvíc jsou podporovaný spíš ty, který jenom neprosej, ale dokážou si na svůj provoz vydělat taky trochu sami.
Myslím si, že Hofen je úplnej vůl. Kdo jinej může přísahat na smrt vlastních dětí?

Neco k zamysleni.... Vrtiška 05.11.2003 18:11
Mr van Hofen,jestli je tohle Vaše odpověď na "účelné vynaložení prostředků" v klubu Agora, pak tedy klobouk dolů, smekám!Myslím, že stejně tak, jako se dá poznat oslavný sloh Městské policie (viz příspěvek někdy před 2 měsíci), tak se dá stejně dobře poznat i styl politika - ti většinou mluví, mluví, mluví, ale v podstatě melou dokola jedno a to samé.
Kdo se prosil o to zobecnění v úvodu? Nepřipravoval jste se náhodou na zasedání zastupitelstva a omylem to vložil sem?Kdo tady kdy trdil, že chodit do Agory je "in"???A jaké klima, proboha?!?!?!Ať žije Zelený Raoul!!!

městská policie Dim 05.11.2003 15:30
Nevím, jestli jsem tvoji odpověď pochopila správně, ale vyznělo mi to tak, jako že to všechno vlastně dostáváš příkazem........????? Ty dostáváš příkazem dodržovat Obytnou zónu U Stadionu, konkrétně u tohoto domu a jinde ne? To mi prosím blíže vysvětli, asi tomu dobře nerozumím.
Parkovací místa označená pro invalidy tu myslím řešit nebudem, dozvěděla jsem se, že "vítr vane úplně odjinud". Ty víš moc dobře, že U Stadionu jsi to auto nikdy na těchto místech neviděl. Tebe asi štve něco jiného, viď, možná tušíš, na co narážím, ale já u toho nebyla a tak to řešit nebudu.
Jinak jsem fakt psala pravdu, že to auto tam v týdnu přes den není, určitě sis toho všiml také a dobře víš, že stojí na druhém konci Chrudimě. Ale také ti nevyvracím, že tam občas nestojí, a to chvílemi o víkendu a přes noc (většinou se totiž snažíme vypadnout z bytovky) Jenom mi vrtá hlavou, proč jsi se zaměřil zrovna na nás. Tuhle jsem tam tak před tím domem stála, a napočítala celkem 5 aut, která tam neměla co dělat. Fakt narváno, celé odpoledne, večer, v noci, ale to naše chybělo. Neparkovalo tam.
TAK PROČ "TO" VŠECHNO ???Už mě to tady nebaví, navrhuji zajít na kafčo a všechno probrat......????????Takže hezký zbytek dne všem i Tobě, Dim

...reakce na P.van Hofena Richard 05.11.2003 13:08
S pan P.van Hofenem v některých směrech musím souhlasit-protože je to v této zemi takto zařízeno(zákony,nařízení,aj.)S tím, že mládež neví co dělat a tak chodí zevlovat do Agory. Dále, že tam třeba okusí "měkkou-lehkou drogu". Nebo zakouřené prostředí, atd.= slovo mládež je relativní! V Agoře se schází lidé, kteří podle mého jsou velmi tvůrčí a jejich zábava není jenom! hulení, nebo alkopařba. Jak dlouho Agora funguje-ano!, samozřejmě s podporou naše města, ale... Nevím, sám jsem rád, že mám možnost retropohledu-do Agory na ruzné akce zavítám i s vlastním otcem!Myslím, že většina lidí spojená s Agorou vytváří veškeré činnosti na základě chtění! Bylo by prospěšné tu mládež(třeba právě z diskoték-příklad!)vzít a ukázat jim rozhledy do více věcí.
Nejsme omezeni, jen na školu, machrování a čekání na víkend. Sám mám mnoho zájmů, včetně sportu, mnohostr.kultury. Jsme sice jedna velká společnost, ale vždy záleží na jednotlivcích-vlastní originalitě!Byl jsem se několikrát podívat odpol.v Agoře a nikdy jsem zatím neviděl, co by ohrožovalo mládež! Věřím, že OBĚ strany udělají maximum pro vytvoření podmínek dalšího provozu klubu Agora a měl bych přání pro ost.
lidi:zdravou toleranci a stop něvědomosti! S pozdravem Richard - Anríl

Neco k zamysleni.... Jiří Kozel 05.11.2003 11:51
Jo ještě jednu věc...hrozně se mi líbí jak každej politik říká tohleto je Švédskej model a tohle je Belgickej a tohle maj nevim kde....Vy jste vytáhl USA super.....voni to stejně ty amíci maj dobře vymyšlený dupou do nás všechny ty jejich jaloviny a my se je snažíme napodobovat....pak budeme tak zblblý že odkejvem jakoukoliv krávovinu....jooo už se moc těším...snad by jsme se měli chovat jako Češi...

zprávy od jinud Tomas 05.11.2003 10:13
Děkuji ti převelice Farate, že jsi zmínil ulici Filištýnskou jako tu, která nemá (ačkoliv je plná hospod a diskotéky) žádné problémy se stížnostmi. Co já vím, v zápisech zasedání zastupitelů je na tuto ulici a na podnik ZAZI BAR stížnost pokládaná nejméně na dvou z těchto schůzkách. A co je nejvíce zábavné a nepochopitelné je, že tento podnik je otevřen velice často do čtyř hodin do rána a nejméně do tří hodin do rána vykřikuje DJ za pultíkem a hecuje lidi k tanci!!(Jsem občasným hostem). TENTO PODNIK NEŹÁDÁ VYJÍMKU A MĚSTO JI NEVYŽADUJE!!!!!!!!!! (Překvapující)

Neco k zamysleni.... divokej bill 05.11.2003 10:04
Divokej jsem já, ne hoffen.
Ten je jenom ukázkovej demagog, protože to, jak shrnul předchozí diskuzi je nic jinýho než demagogie není. Jeho závěry typu: "Naopak se domnivaji, ze v podstate neexistuje kvalitnejsi napln volneho casu mladych lidi, nez navstivit zarizeni tohoto typu" jsou toho učebnicovým příkladem.
Z nepřítele Agory se změnil v někoho, kdo se zastává normálních lidi před agresivními agoráky. Je vidět, že hofen je politik, tohle je klasickej trik všech manipulátorů.
Nebudu to tady hoffenův poslední příspěvek rozebírat po větách, nemám čas a každej to asi podvědomě cejtí, Jenom bych rád ještě upozornil na to, že v této zemi se ctí presumce neviny, a proto vinu (překročení hluku) by měl dokazovat žalobce (stežovatel) a sám si měření zařídit a ne to hodit na obviněného.

zatržení přečtených příspěvků Bo 05.11.2003 09:52
Zčistajasna mi přestalo mizet zátržení ("fajfky")u již přečtených příspěvků. Je to jen u mne, nebo máte i jiní stejné problémy? Nevím o ničem co bych u sebe měnil a tím to způsobil. Skoro to vypadá, že to souvisí nějak - nevím jak - s přechodem na zimní čas (?), nevím. Za vysvětlení (radu) předem děkuji a sem s pozdravem.
Bo

zprávy od jinud divokej bill 05.11.2003 09:43
Chvilku se sleduj: Veškerý tvý argumenty,proti Agoře jsou jeden a totiž, že návštěvníci Agory dělají větší bordel, než návštěvníci jiných podniků.
Dovolím si o tom pochybovat, ale budiž. Má snad ale podle tebe hospodsej odpovídat za svý návštěvníky? To by pak třeba znamenalo, že když třeba seberou někomu papíry za jízdu v opilosti; maj je sebrat i hospodskýmu? Nebo maj hospodkýho zavřít, protože jeho napitej host přepad benzínku? Podle mě je to blbost stejně tak, jako argumentovat proti agoře bordelem, kterej dělaj údajný hosti.
Bordel je na ulici a ta, se o pořádek má starat policie a městská policie, tak ať se stará. Ať jsou tam klidně každej pátek a sobotu 3x za večer, ať dělají 5x tejdně kontrolu, jestli se v Agoře nenalejvá mladistvím, ať dělají pořádně svojí práci a bude pokoj, každýho přejde chuť dělat bordel někde, kde jsou policajti stejně často, jako na aralce.
Brajgl před Agorou je problém líné a neschopné městské a státní policie, ne provozovatelů Agory.
P.S. Možná, že kdyby se do podoubí nainstaloval automat na kafe (pro uniformy zdarma) a televize, problém by se vyřešil sám...

zprávy od jinud Jiří Kozel 05.11.2003 09:19
Tak se zase dozvídám že jsem odpad společnosti a nezasloužím si asi žít...ááách joo ještě že málo kdo ví kde pracuju protože by to tu pak mohly zavřít protože jsem děsnej vyvrhel...

Neco k zamysleni.... Jiří Kozel 05.11.2003 09:14
Tak to mě zase dostalo....
Vy jste asi vážně divokej....když tady všechny napomínáte jak můžou Vaše ctěné jméno takhle komolit a špatně překládat tak zároveň si ověřujte i svoje informace...protože pokud napíšete, že skejťáci nemají v Agoře místo a chodějí se bavit jinam tak jste úplně mimo. Chodějí tam na normální akce a až tam budou teď Indy a Wich tak jich tam bude hooodně moc....budete se divit já dokonce sportuji...bohužel už né nějak valně....jsem po 6 operacích kolene....ale sportuju....ale to jak se bavím večer je snad jedno....já jsem třeba v divadle i v kině byl....kolikrát jste navštívil Agoru? Mě to prostě nezaujalo...a tak tam nechodím....ale je mi úplně šuma fuk jestli tam chodíte vy....já uznávám, že každému se líbí něco jiného....ale netvrdím, že zrovna to moje je ideální...
bohužel musím pracovat a tak nestíhám odepsat něco víc....tak zatím...

Kdo je van Hofen? Řezníček? Nemo 04.11.2003 20:00
Poprvé jsem se tady opravdu zasmál

Neco k zamysleni.... Peter van Hofen 04.11.2003 18:49
Myslim, ze prispevku na tema Agora se jiz seslo relativne dost, a proto je cas na kratkou rekapitulaci(se znacnou mirou zobecneni). Mame tu dva nazorove proudy. Prvni, podstatne pocetnejsi, reprezentovany prevazne priznivci klubu, hlasa, ze klub je prospesny a hraje vyznamnou ulohu socialne preventivni. Tvrdi tez, ze negativni jevy, na ktere je poukazovano(hluk, vandalismus apod.), nemusi s klubem nutne souviset a klub nemusi, rozumej neni, jejich puvodcem. Naopak se domnivaji, ze v podstate neexistuje kvalitnejsi napln volneho casu mladych lidi, nez navstivit zarizeni tohoto typu. Kdo tak necini, zrejme si po vecerech hraje loutkove divadlo nebo jde o "diskofila", "skejtaka" atd.. Dale pak, ze je vzajmu nas vsech, aby byl klub zachovan.
Druha nazorova skupina (evidentne minoritni) tvrdi, ze existuji i jine alternativy, ve smyslu volnocasovych aktivit (hnusny neologismu, ale budiz), napr. sport, zajmova sdruzeni, jine kulturni akce(divadlo, kino atd.)- k te patrim i ja. Zaroven vsak pripousti, ze vzdy bude existovat mnozina(treba i vyznamna) jedincu, kteri budou odmitat navstevovat jazykovou skolu a sachovy krouzek(dovedeno ad absurdum). Pro tyto jedince, at tu kluby jako Agora zustavaji! ALE PROC NAPOMAHAME TVORBE KLIMATU, VE KTEREM NAVSTEVOVAT AGORU JE "IN" A SACHOVY KROUZEK "OUT" (OPET NADSAZKA)!!! Je zcela nepochybne, ze sportovni a jine, vyse zminovane aktivity, maji podstatne blahodarnejsi vliv na lidskou osobnost(a zdravi jedince), nez vysedavat kazdy vikend do noci v klubech.
Ja osobne musim rici, ze mi doposud neni jasne, jak pozitivne ovlivnuje vyvoj nasich teenageru (nemluvim zde jiz o jedincich dospelych, u kterych, alespon ve vetsine pripadu,je mentalni a fyzicky vyvoj dokoncen- ti at cini, co uznaji za vhodne). Snad tim, ze mohou pobyvat v zakourenem prostredi? Snad tim, ze se pohybuji v prostredi, kde mohou velmi snadno prijit do kontaktu s "lehkou" drogou, a tim jsou de facto chraneni pred temi tvrdsimi, "horsimi", jez jsou k mani jinde? To snad ne....
Zaverem bych jen uvedl, ze pokud by nekdo, alespon ve vetsine statu USA, prisel za zastupci municipality, zda by nebyli ochotni prispet financnimi prostredky na provoz zarizeni tohoto typu, nestaci za sebou ani zavrit dvere. V tomto ohledu je nase zastupitelstvo vice jak vstricne.
Jiz jen okrajove bych rad pripomenul, ze dodrzovani nocniho klidu a verejneho poradku patri k zajmum verejnym. A kazdy obcan ma pravo domahat se napravy, je- li nocni klid nebo verejny poradek narusovan. To nelze zpochybnit a zakon bude stat vzdy na strane legitimnich stezovatelu. Rada pro zastance Agory tedy zni: necht si objednaji merici vuz a hladinu hluku nechaji pri beznem vytoupeni premerit.
Nebudou-li prekroceny hygienicke limity, maji vyhrano. V opacnem pripade pouze potvrdi argumenty stezovatelu.
Vas Peter van HofenPS: Vzkaz pro Petr Cardinale:Nemecke sloveso hoffen se pise s dvema ff!Tudiz opet chybny preklad.
PS2: Proc pouzivate nemecky jazyk? Jsem snad Nemec?

zprávy od jinud Farat 04.11.2003 16:59
Přirozeně, vím, že ve Štěpánkově ulici je mnoho restaurací a obdobných zařízení, s tím jen souhlasím.Jenže silně pochybuji, že osazenstvo ostatních hospod, jejichž věk je většinou kolem 30, by dělali v této ulici velký bordel.Jasně že si občas každý někdy zařve, ale zajímavé je, že již několkrát jsem viděl stát několik policejních aut(i měšťáky) okolo Agory.Že by náhoda?K tomu kontejneru, klidně se na něj někdy podívej, ještě je stále ohořelý, nebo se zeptej obsluhy pizzerie.
Vem si třeba ulici Filištýnskou, je tam taky dost nalejváren, ale málokdy se tam něco děje, čím to bude?Že by tam chodili rozumnější lidé?Možná.

zprávy od jinud schoolboy 04.11.2003 14:13
K tomu se neda nic dodat - naprosto souhlasim. A k tomu Faratovi a ostatnim brojicim proti klubu - kdo chce psa bit, hul si vzdycky najde. Tady se totiz nejedna o hluk, ten je az na druhem nebo kolikatem miste. Cela tahle kauza pekne smrdi tou nasi malomestackou politikou....

zprávy od jinud Tomas 04.11.2003 10:22
Farate, to co tvrdíš mi příjde jako ukvapený diskriminační blábol!!! To , že ve zmíněné ulici (Štěpánkova)dochází k projevům vandalizmu nebo nějakým jiným nepřístojnostem je možná (a to v uvozovkách) dáno tím, ža tato ulice je jedna z nejfrekventovatějších v našem tak milém městě! Z tohoto důvodu je také v této ulici poměrně dost putik (sedma, krušovice, pizzerie, staví se další), naléváren(sedma non-stop, malboro)!!! Tato kumulace hospod (problémů) je místně největší v měřítku Chrudimi právě zde. A je to logické!!!!! Centrum města je většinou nalajnováno díky hospodám, kavárnám, klubům. Protože bez těchto faktorů je centrum vylidněné a prázdné! Tímto nicméně odbíhám od reakce na Farata! Jen jsem chtěl naznačit, kde je mnoho hospod, je mnoho hostů. A zapálená popelnice (toho jsem si nikdy nevšiml, ale budiž) nemusí být dílem jednoho zmíněného podniku! To dá rozum. Ostatně, když je ulice přirozenou spojnicí města (což štěpánkova je) může se v ní objevit i procházejí neposedný opilec, který opilou rukou škrtne zápalkou.

Kdo je van Hofen? Řezníček? Zelený Raoul 03.11.2003 21:41
Nejnovější zprávy z okresu Chrudim očima ufona:Včera ve večerních hodinách byla nalezena těla 2 mladých lidí. Podle svědků se jedná o potomky jednoho nejmenovaného místního politika. Nikdo však netuší, jak k takové nešťastné události mohlo dojít....
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

...místo Agory...?! Vrtiška 03.11.2003 21:31
Farate, a kam ty chodíš za kulturou? Do loutkového divadélka Mír? Nebo že by do Mama klubu? Tam všude se dá totiž očekávat konec akcí do 22 hodin. Zkus si udělat anketku mezi náctiletejma (nevím teda, co považuješ za "mladý", ale náctiletí by se snad do tvé kategorie vejít mohli - a tzn. i třeba sedm-, osm- i devatenáctiletí...) a uvidíš, kolik z nich se ti vysměje, když jim řekneš, že o víkendu by měli být doma do 22h. Jsem zvědavá na výsledky. A mimochodem - nevím, kolik ti je, ale podle názorů na "náct" nevypadáš - mohl by ses nám svěřit, jak ses bavil ty, když ti "náct" bylo? Asi jsi to měl doma dost vostrý, co?

zprávy od jinud Farat 03.11.2003 20:24
No pominelme-li zapálený kontejner u pizzerie a rozkopaná popelnice v široké ulicii, nějáké to sprejerství v Myší díře, tak ani snad ne, hluk z Agory není slyšet, jen ta omladina před ní je hlučná občas až dost.Mimichodem to není tak dávno co tam dva maníci z Agory(byli to hosté) napadli venku jednoho týpka a ukradli mu nějaké věci.

...místo Agory...?! Farat 03.11.2003 20:18
Tvůj názor akceptuji, ale jen tak pro zajímavost, byl jsi někdy v poslední době v bývalé Finlandii?potkáš tam tak 10 lidí, je to tam propadák

...místo Agory...?! Petr Cardinale 02.11.2003 16:39
for Farat - možná, že se po městě ve večerních hodinách pohybuješ ale já tam bydlím a nepříjde mě, že by tam byl největší bordel. Lidu tam je hodně, protože je to ve středu města.
Osobně si myslím, že je tam mnohem bezpečněji než před před bývalou Finladií.¨Petr

zprávy od jinud Petr Cardinale 02.11.2003 16:31
Bavil jsem se s pár lidmi tady v Plzni a ty mě řekli zajímavou věc, že místní hudební klub Pod Lampou měl v roce svého založení stejné problémy. Občané (3 rodiny z 8 osmi), kteří tam v té ulici bydleli si stěžovali na hluk z klubu, na neukázněné návštěvníky.
Město jednalo rázně, nechalo udělat zvukovou izolaci a řekla nespokojeným rodinám, že kdyby je hluk obtěžoval i nadále tak je na městské náklady může nechat přestěhovat.
Myslím si, že to byl zajímavý návrh. Proč stěhovat klub, který je tam do dnes když se dají odstěhovat nespokojené rodiny.
Já osobně si myslím, že v Agoře by stačila jen zvuková izolace i když si myslím, že to stejně venku není slyšet, ale kvůli bezprostředním sousedům.
A co se týče návštěvníků tak by mě zajímalo jesti už udělali nějakou škodu, protože za ty léta co vedle bydlím jsem si ničeho nevšiml. A to, že se občas někdo potácí posilněn alkoholem je myslím běžně k vidění i u jiných hudebních domů.
toť asi všePetr

...místo Agory...?! Farat 02.11.2003 14:55
Agora do 22 hodin, v pořádku, jedině souhlasím.Dost často se v Chrudimi pohybuji ve večerních hodinách, a musím říci, že největší bordel je ve Štěpánkově ulici shodou okolností v místě, kde je Agora.Zajímavé, že?Když projdeš podloubím, vždy ucítíš známý zápach trávy,hlouček mlaďochů si podává špeka a dělají u toho neskutečný hluk,baví se, to je jasné.Nejsem proti Agoře, jen bych tento klub přestěhoval pryč z centra města.Třeba na rozhlednu, kde pan Kadlec slavil své narozeniny, kde se vybíralo vstupné podle ksichtu, po někom vstupné nechtěli po někom ano.A navíc, Agora je klub pro mladé, tak do 22 hodin, jim to musí stačit.

městská policie Kim 02.11.2003 14:10
Milá Hanko, nepotřebuji si sundávat uniformu, abych mohl přemýšlet jako spoluobčan.
Už skoro rok pracuji na dokumentaci pro MěÚ Chrudim, aby nám u baráku udělali parkoviště. Třeba taková petici pro vybudování parkoviště stojí také nějakou námahu, ale tu nepočítám, spíš mi vadí to, že je některé spoluobčany téžké přemluvit k tomu, aby tuto petici vůbec podepsali a pokud se nedokáží dohodnout lidé z jednoho baráku, tak nemá zatím cenu tuto dokumentaci na město posílat. Bydlím v tomto domě krátce, ale z doslechu vím, že parkoviště mohlo dávno stát z vlasní iniciativi města, ale díky některým spoluobčanům nestojí, protože se přeci z okna nebudou dívat na parkoviště.
Takže to, že nepřemýšlím o tom jak tento problém řešit není zas taková pravda. Jak už jsem psal tak se členy samosprávy připravujeme dokumentaci. Jako prozatimní řešení řeším tento problém "bločkami", protože si myslím, že je opravdu kde zaparkovat, ale to je pouze o lenivosti některých spoluobčanů a nebo další argument je ten, že si auto u baráku pohlídají.
Divil bych se tomu, protože auto celou dobu nehlídají z okna nebo u něho nestojí, takže když auto zaparkují na parkovišti vyjde na stejno. Životní skušenost o tom, že vozidlo u baráku neuhlídáte mám. Nejednalo se sice o automobil, ale o motorku (což je jedno), kterou jsem měl zaparkovanou u baráku u nájezdu přes noc a ráno už jsem ji neměl. Naštěstí to dopadlo dobře.
Motorka se s "drobnými" šrámy našla. Což se nechá opravit, hlavně že byla. Na parkování si také dosti stěžují lidé z baráku, někteří došli i tak daleko, že mi volají výhružné telefonáty do prace nadřízeným. Jak už to dnes bývá lidé si nechodí stěžovat tomu kdo něco dělá, ale tomu, kdo to má nastarosti. Tyto stížnosti ti dotyční nemusí poslouchat, ale snad se najde některý odvážlivec a řekne to, aby to nevypadalo, že "buzeruju" pouze já. A věřte mi, že bych taky chtěl mít klid od těchto problémů a neposlouchat jak si každý stěžuje.
Je lehké na někoho nadávat a na uniformy se nadávalo, nadává a nadávat bude. Co se týče vzdělání, tak si myslím, že je uplně jedno jaké má člověk vzdělání, protože ten, kdo má učňák může být schopnější a tom oboru vzdělanější než nějaký vysokoškolák. Tímto samozřejmě nechci urážet vysokoškoláky. Myslím, že nezáleží na vzdělání, ale je to spíš jaký ten člověk je. Lidé spoustu věcí nevědí o tom co je náplňí MP nebo co vše musí dělat (je to samozřejmě škoda), protože to někdy není nic hezkého a nikomu bych to nepřál. Prosím věřte tomu, že náplní MP není jen vození zadku v autě, ikdyž to tak někdy bohužel vypadá. Když jse vrátím hodně zpět, k tomu kafi, myslím, že nám nikdo nemůže zazlívat, když si dáme kelímek kafe, který nás osvěží, protže zůstat celou noc čilý není lehké, což mi potvrdí kdo směnuje.
Ale samozřejmě je to vše o lidech, jak k tomu přistupijí. Přál bych si, aby ti co MP nejvíce kritizují se mohli stát na týdem strážníkem MP a museli dělat všechnu tu práci (i tu nehezkou), pak by možná změnili názor.
Podle mých informací, které se ke mě nedávno dostali, by LOMIKAR neměl být ten koho jsem uváděl, pro jestli to opravdu nebyl on, tak jse mu moc omlouvám, ale podle textu mě to na něj pasovalo a nejenom mě. Promiň. Další řešení našich vztahů s majiteli vozidla bych rád řešil osobně a v klidu pokud budou chtít i oni, protože si máme co vysvětlovat.
K řešení dopravní situace v jiných částech se také zajímám, ale přiznávám, že né tak důsledně jako u nás, ale to jen proto, že je tu v baráku taková situace jaká je. Problém je i něčem jiném, ale nejsem oprávněn toto řešit přes tyto stránky.
Hanko parkování u baráku řeším, když tam přijedu a nemůžu vědět proč tam to auto stojí a jak dlouho, proto tam máte Výzvy pro nepřítomného řidiče s kterými se poté dostavite na MP a vysvětlíte, proč jste tam parkovala. Výzva neznamená pokutu. Takža to neřeším, tak, že bych byl schovaný za stromen a jakmile se objeví u baráku auto, už běžím, abych mu dal lístek.
Tak to opravdu nedělám, ikdyž si to někteří myslí.
Myslím, že jsem toho napsal až až, snad jsem tím něco vysvětlil, nebo třeba někoho ještě více naštval, ale to už nechám na Vás.
Přeju příjemné prožití zbytku neděle, doporučuji procházku je tám krásně.
KimPS:Hanko nejsem si vědom, že bych někomu vyhrožoval?

...místo Agory...?! Richard 02.11.2003 13:31
Hudební produkce do 22hod. v hudebním klubu?To trochu popírá jeho význam NE!?V pá i v so se také konají v CR diskošky, které jsou avšak vhodné, zaběhlé a nevadí nebo platí líp? Lidi před nima dělají, né-li větší bordel, ale tam se bere asi jinak? Vím, že majitelé klubů, diskošek nezodpovídají za případný bordel venku před jejich podnikem..A tak by městská policie měla tyto prokalovaná místa v CR dobře znát a pokutovat viníky rušení noč.klidu, výtržnictví atd...a NÉ! jen čekat na horký telefonát (píp)důchodce(sorry, jen příklad osoby!), který si zastěžuje!Pak jen stačí dojed do klubu a vytrhnout šnůru ze zdi! To je řešení!? Jasně, že NE! Řešením by měl být dialog a oboustranný kompromis! je to smutný, cítím z toho politiku a možná třeba i nějaký tlak! Co by na místě Agory mělo být hospoda, sexshop, kavárna nabo klub pro seniory:-)Doufám, že maluju jen ty čerty a hraju řešiče a celé té události přeju brzké pro obě strany kladné vyřešení!!!S pozdravem Richard - Anríl

AGORA pp 01.11.2003 16:18
Klub Agora je jedinečná ukázka, jak lze spojit komerci i neziskovou činnost - jak lze nabídnout mladym možnost, aby si sami plánovali i vytvářeli náplň svého volného času, bez rušivé účasti těch starších a moudřejších.
Je třeba, aby se sečetly pozitiva a negativa, na součtu bude zcela jistě číslo v plusu. Klub asi nejde až tak úplně odhlučnit, zcela jistě však lze odhlučnit prostor, kde sídlí někdo, komu tento způsob zábavy vadí - a možná že vadí více sama existence Agory, než zvuk, který Agora vydává.
Agora, sama její existence, její historie i její současné a budoucí aktivity - to jsou pro naše město nesmírně důležitá a nezastupitelná pozitiva. Ani si neumíme představit, jak by na mladou obec zapůsobilo, kdyby Agora díky zpupnosti posuzovatelů nakonec zanikla.
K problému by se měly vyslovit zcela jasně i samy politické strany, ještě před projednáváním v zastupitelstvu - i když je mi předem jasné, jak se například vysloví starci ze sociální demokracie...
pp.

Rozvoz pizzy až do domu !! baron von Richthofen 31.10.2003 19:52
No, ono to bude asi opravdu tím, že se v pizzerii střídají dvě směny, sám jsem již vychytal, že tam má smysl chodit nebo volat, jen pokud je tam směna pana Musila. A k tomu rozvozu, taková šunka by vůbec neměla být v provozu, divím se majiteli, že nepořídí něco lepšího. A že se na pizzu někdy čeká déle? Viděli jste velikost pece? Objektivně vzato se v ní dá uvařit určité množství, u pizzy nejde navařit dopředu, to se pak nedá jíst. Ale je fakt, že když mají frmol, mají řict rovnou, že nestíhají, soudný člověk to pochopí a zařídí si večeři jinak. (taky by mi vadilo sedět v hospodě a čekat hodinu na pizzu jenom proto, že se momentálně vaří pro rozvoz). Pokud mi na pizzerii něco opravdu vadí, je to jediná mísa na sociálním zařízení.
Každopádně lepší pizzu jsem jinde nejedl.

AGORA a její problémy Administrátor 31.10.2003 16:51
Opět doplním o jeden článeček z Novin Chrudimska:http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20031031000001.htmlChrudim - Téma Agora hýbe Chrudimí. Příznivci tohoto vyhlášeného klubu volají po prodloužení provozních hodin, radnice argumentuje právem občanů na noční klid. Může dialog skončit kompromisem? Pro celý text článku klikněte na odkaz.

městská policie Kim 30.10.2003 09:45
Na invalidech stojíte, parkujete u baráku i přes den(někdy celý den(, auto používám skoro každý den a vím co je to parkoviště, proto nemám problémy. Pozdrav s úsměvem? Možná dříve. Musím poslouchat své nadřízené - odpověď k parkování v jiných ulicích.
Jirko ty víš co mě štve, ale taky víš jako já, že s tím nic neudělám.

AGORA Loukota 29.10.2003 20:26
Ujasnete mi prosim v cem ja s tou agorou problem.
Podle me: je-li problem s hlukem z klubu, musi se odhlucnit, nebo nema v centru mesta co pohledavat.
Je-li problem v lidech,kteri jdou z klubu a hluci pripada mi absurdni, aby za toto nesl nasledky klub.
To je jako kdyz pujdu nalamnej z hospody na ruzku a rozbiju na bide vylohu. Potrestate majitele hospody na ruzku? Toto vse by mela resit mestska policie, ale to by tam museli byt jini lide!!!!!

AGORA Šance pro Tebe 29.10.2003 19:48
Vážení návštěvníci diskusního fóra. Nechceme se zúčastňovat diskuse kolem situace v našem klubu, zároveň ale chceme vyjádřit náš názor na vzniklou situaci. Uveřejňujeme proto naši tiskovou zprávu k této situaci, kterou reagujeme na to, co se děje.
Děkujeme všem našim příznivcům za jejich podporu a doufáme, že se nám podaří město i další přesvědčit, že klub Agora už do Chrudimi patří.
TISKOVÁ ZPRÁVAk situaci kolem hudebního klubu Agora v Chrudimi.
Hudební klub Agora je v současné době ve velmi obtížné situaci.
V polovině září došlo ke stížnostem na rušení nočního klidu ve Štěpánkově ulici. Tyto stížnosti a následné šetření městské policie v klubu Agora a zejména jeho okolí přispěly k tomu, že nebyla provozovateli klubu, občanskému sdružení Šance pro Tebe Chrudim, radou města na jednání dne 15. 10. schválena výjimka v konání hudebních produkcí konaných v tomto klubu.
Jinými slovy - všechny koncerty a další hudební produkce musí končit do 22 hodin.
Tato skutečnost v praktickém provedení znamená, že: - přestávají chodit návštěvníci, protože pro ně nejsou produkce v tomto čase atraktivní, takže je klub ztrátový- hudební skupiny začínají odmítat do klubu jezdit, protože nechtějí hrát před prázdným sálem (navíc některé ani nestihnou v tak krátkém časovém úseku nazvučit a odehrát), takže přestává být dramaturgie pro návštěvníky zajímavá, a navíc dochází na hudební scéně k rychlému poškozování klubového jména Agora, které bylo pracně budováno od roku 1997- v průběhu večera může vystupovat vždy pouze jedna hudební skupina, takže nezbývá prostor pro žádné začínající nebo neznámé „předkapely“, pro které byly hudební produkce v Agoře možností sbírat zkušenosti před publikem a ukázat své uměníDochází tak k popírání základní filozofie, s níž byl klub Agora od roku 1994 budován, a navíc začíná hrozit, že z prostého důvodu malé návštěvnosti a kvůli tomu narůstající finanční nerentability bude nutné klub Agora zavřít.
Občanské sdružení Šance pro Tebe jako provozovatel Agory, která je v současnosti jediným hudebním klubem ve městě, má zájem situaci řešit. Nechceme dopustit, abychom klub, který byl budován téměř deset let, a jehož činnost je zajišťována výhradně dobrovolníky, museli zavřít.
Chceme předložit radě města novou žádost o výjimku v konání hudebních produkcí, v níž chceme navrhnout i vlastní opatření, která by měla rušení nočního klidu předcházet a situaci v noční době zlepšit. Tato opatření se týkají například odhlučnění dveří, omezení vycházení návštěvníků na ulici, zejména po 22 hodině, atd.
Velmi nás mrzí současné rozhodnutí radnice, která odsoudila klub Agora k pomalé záhubě. Na druhé straně si velmi vážíme zájmu pana starosty Ladislava Libého, který se představiteli sdružení sešel a projevil zájem na tom, aby mohl klub dále fungovat.
Věříme, že námi navržená a připravovaná opatření pomohou situaci zlepšit a budou dostatečnou zárukou pro radní, aby na svém dalším zasedání vyhověli naší žádosti o udělení výjimky.
V opačném případě je totiž možné, že se klub Agora nedožije nového roku.
V Chrudimi dne 29. října 2003.
Za občanské sdružení Šance pro Tebe: Jan Čechlovský Bára Jindrová Míra Pavlík

městská policie Dim 29.10.2003 17:00
Milý Kime,na vyhrazeném místě pro invalidy jsme nestáli ani jednou. Když už, tak vedle něj, ale nikdy neblokujeme tato parkovací místa.
Do práce se ti nikdo neplete, pouze chci vědět, z jakého důvodu se Obytná zóna řeší pouze U Stadionu a to zejména u domu č.p. (a teď nevím, jestli se trefím) 742 ? A přestaň se ohánět vedlejším věžákem. Nevím sice, který máš na mysli, ale u věžáku po pravé straně se parkuje i z boku domu a také tam není žádné dopravní značení opravňující obyvatele nechat tam svá auta stát (teď nemám zrovna na mysli invalidy). Pokud se mýlím, klidně mi toto parkování objasni, zřejmě tedy stávající situaci neznám. Na parkovišti u silnice stojí auta i v řadě za popelnicemi, kde také podle mě nemají co dělat - těžko se tam vyjíždí. To je podle tebe také v pořádku? A to nemluvím o sitaci co se týče parkování jinde (viz již zde zmíněná Husova ulice apod.) A nezkoušej tvrdit, že tam se parkování řeší pokutami - bydleli jsme tam přes 2 roky......
Ptám se: proč něco pokutujete a něco přehlížíte?Asi mně to "vážně mozek nebere". Mimochodem - je skutečně tak hrozná tragédie nechat auto stát před domem (v čase od 23.00 hod do 6.45)? Kdyby to nějakým způsobem překáželo dopravě, budiž, ale uprostřed sídliště? PS: zkusil jsi někdy parkovat v Pardubicích? A co v Praze? Jestliže ovšem používáte auto pouze o víkendu, nedivím se, že nemáte problémy s parkováním.
A k tomu slušnému chování. Pokud vím, známe se již zhruba od patnácti let. S tebou, milý Kime, bydlíme v jednom domě od srpna. Vždy, když jsem tě potkala, jsem tě s úsměvem zdravila, tak, jako všechny obyvatele a sousedy v domě. Tak proč ty nepozdravíš? Jinak přeji hezký den Kime, podepsán Dim.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15  14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.