Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
ddm pp 10.12.2003 20:01
Paní Hlaváčová mohla odejít s hlavou nahoru. Tolik kolik toho udělala ona - tolik toho pro děti v Chrudimi udělal málokdo, pokud se vůbec někdo takový najde. Paní Hlaváčovou obdivují a mají ji rádi generace chrudimských dětí a dnes už i dospělých.
Odvolali ji lidé, kteří v životě nedosáhli ničeho, a nebýt toho že je vynesly křídla politické strany, zůstali by bezvýznamní do smrti. Paní Hlaváčovou žádná strana nevynesla. Ona jen dětem věnovala každou volnou chvilku. Ale těch chvilek bylo tolik, že jí to vyneslo daleko výše, než stojí všichni regionální politici dohromady.
Chrudim každoročně vyhlašuje a odměňuje své zasloužilé občany. Myslím, že je ta správná chvíle, aby tím občanem byla vyhlášena právě tato dáma.
pp.
Reagovat na tento příspěvek

Balustráda pp 10.12.2003 19:48
Náměstí - podle mého soudu by mělo splňovat určité podmínky. Dům na balustrádě zbourali komunisti, kteří nikdy nepreferovali přehnaný cit pro architekturu. Ten dům tam zákonitě patří, náměstí musí být uzavřené, vždycky bylo, a nejen v Chrudimi. Je to jako když vypadne zub.
Zeleň - na náměstí - vždycky byla, dokonce prý i na tomto novém náměstí byla v projektu. Někdo zasáhl a z náměstí je appellplac. pp.

Chrudim chce změnit tvář náměstí pp 10.12.2003 19:40
Téma Katastrální úřad - a co takhle spolkový dům, sál pro výstavy, přednáškový sál, zasedačka, možnost pro spolky uložit mobiliář (např. Spolek kaktusářů v Chrudimi vlastní odbornou knihovnu jejíž hodnota už sahá ke 100 tisícům - a je uložena po garážích) - přednášky (i pro veřejnost) se konají po hospodských sálkách a za nájem, kam se musí přinést a často složitě instalovat plátno, promítačka ..., kolik spolků s podobnými starostmi tu ještě je? Na území města funguje skoro stovka spolků!pp.

ddm Jana Slejšková 10.12.2003 15:12
Ano, to co se děje v DDM Chrudim je opravdu do nebe volající. Jenomže to si bohužel myslí jen ti, kterých se to bezprostředně týká. Ostatní si pohodlně lebedí ve svých křeslech a jejich jedinou starostí je, jak o ně nepřijít. Je pro mě šokujícím zjištěním, že když někoho zvolíme, jako svého zástupce do komunální politiky, dáváme mu nad sebou absolutní moc - a to doslova. Když si totiž někdo ve své funkci něco umane - věřte tomu, že to dokáže jakýmkoli způsobem. Způsob odvolání ředitelky DDM Jitky Hlaváčové je šokující a naprosto nedůstojný (o jeho bezdůvodnosti nemá cenu hovořit). Jenomže jak jinak se zbavit někoho, kdo pořád trvá na svém a nehodlá se vzdát práce s dětmi pro choromyslné nápady p. Ševčíka??? Všechno se vším souvisí. Paní Málková mě v dopise ujišťovala, že bude za Palučiny bojovat, zapomněla ale dodat (jak vtipně poznamenal jeden můj kamarád) "za jaký tým bude kopat". To že je Pardubiký kraj za Palučiny bojuje jsou jenom slova - nebo mi někdo může ukázat konkrétní činy pro jejich záchranu??? Osobně je mi velmi líto, že paní Hlaváčová, která udělala tolik nejen pro mnoho chrudimských dětí, nemá nikde zastání a že se jí za její tolikaletou práci dostává takové odměny. No tak už se konečně zamyslete a používejte zdravý rozum. Přijde vám normální, že každý dobrý čin musí být po zásluze potrestán???????

agora bla 10.12.2003 13:32
Fouňo zkus si bydlet ve Flištýně a nechat tam zaparkovaný auto přes noc z pátka na sobotu a ze soboty na neděli. Ne jen, že tam dělají bordel, ale i ti nablijou na domovní dveře, ukopnou ti zrcátko, běhaj po autech atd. A že se Zazibaru přezdívalo perníková chaloupka to je docela známý ne? A drog je více ve školách než v samotný agoře, kde ty lidi hulej jenom tu svoji marihuanu. A nebylo by rozumný ty lidi vyseparovat někam na kraj města, kde by dělali daleko větší bordel než tady ve městě, kde maximálně křičej.
Nechápu proč do ulice, kde je Agora chce MP v budoucnu umístit kameru. Proč ji nedaj do daleko problémovějších částí našeho města? Toť otázka pro naše zastupitelstvo a toho mladýho uličníka, kterej nikdy nebyl v Agoře a nejvíc si vyskakuje na zastupitelstvu, zrovna jsem zapomněl jeho jméno. Lidi otevřete oči a začněte konečně přemýšlet. A hlavně zástupci námi zvolení!!!!!!

INVESTOŘI MIREK 10.12.2003 05:58
MĚSTO POTŘEBUJE SERIOZNÍ ZAHRANIČNÍ FIRMY.
CHLEBODÁRCI JAKO TRANSPORTA A ELITE PROSTĚ NEJSOU!MOŽNÁ ŽE TU PETICI PSAL NĚKDO KDO SEDÍ DOMA A MÁ NAPSANOU NESCHOPENKU A OBČAS SI DOJDE VEČER NA PIVKO.
TAKOVÝCH ..... JE BOHUŽEL HODNĚ.
KVŮLI TĚMKO MARODŮM SE KNÁM VŠICHNI INVESTOŘI OTOČÍ ZÁDY.TAK NAPŘÍKLAD JAPONCI.
TO JE VELKÝ PROBLÉM.

PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE Nemo 09.12.2003 10:02
Italská Colorobia by vyráběla komponenty pro výrobu keramiky (což je zpracování převážně přírodních mat.).
Investory do průmyslové zóny potřebujeme. Jedině tak můžeme mluvit o dalším rozvoji města. Petice zavání demagogií a odporem za každou cenu. Jsou přece instituce, které posuzují vliv na životní prostředí a naše normy jsou velmi přísné a posuzují se při stavebním řízení. Radní a zastupitelé musí razantně postupovat při obsazování zóny (už nás totiž stála 100 mil.). Zároveň musí dohlídnout na to, aby investor dodržel podmínky stavebního povolení (hluk, prašnost atd.).
Ti největší odpůrci si možná neuvědomují, že právě někdo z jejich rodiny tam může pracovat. Jestli ale nejsou na pracáku a ten stav jim nevyhovuje.

Chrudim chce změnit tvář náměstí Nemo 09.12.2003 09:53
Je dobře, že se bývalý katastr začal řešit dohromady s místem proti policii. Jediný příjezd na chrudimské náměstí je totiž otřesný, protože první co je vidět jsou zdi, které podpírají budovu katastru, aby nespadla. Se zastavěním balustrády si ale nejsem jist.
Dům tam sice dříve stál, ale např. fara je už postavená ve frontě domů se starou radnicí, takže dřívější urbanisté asi počítali s rozšířením náměstí a tím stavba na balustrádě nekoresponduje.
Hotel na náměstí je hezká představa, ale nevím kdo by ho tam stavěl a provozoval. Dopravní dostupnost je mizerná a parkování v místě ještě horší. Navíc vedle Bohemie, která je neustále poloprázdná (asi to je tím, jak to tam vypadá) vzniká spousta i luxusnějších penzionů a poptávka po ubytování je omezená.

ddm fred 09.12.2003 08:40
Tak by mě zajímalo jestli se někdy někdo zastaví nad tím co se děje v ddm. V tom našem chrudimském domečku, kde vyrostlo tolik báječných lidí, kteří nyní sedí v různých radách zastupitelstvech a vůbec jim není líto, že tak báječné zařízení zaniká z vůle pardubického kraje,a jiných mafiánských praktik (viz. r.pofil a td.) kterému je úplně jedno zda bude existovat dál či nikoli.Ba i chování crudimských občánků je mi velkou záhadou.!!!!!!!!! Vždyť to funguje pro nás a naší mládeš!!!!!! A je pouze mým špatným pocitem, že člověk "z venčí" něco vyřeší? To dost těško. Vždyť člověk, který není ani z Chrudimi, nemůže znát tolik chrudimských lidí, kteří jsou potřeba k zajišiění spravného chodu takového zařízení. A vůbec je to k pláči je mě smutno. A přeju všem kdo s praktikama gagsterů a lidí kteří hrabou jen pro sebe stotožnují a není jim lhostejnost cizí kapří kost zaskočí. Má úcta!!!!!!!!!!ZAMYSLETE SE PROSÍM NAD TÍM A MUŽETE-LI ČIŇTE SPRÁVNÉ VĚCI A ZAHODTE JEŠITNOST A LENOST!!!!!!!!!!!!!!!

Chrudim chce změnit tvář náměstí Lukáš Němec 09.12.2003 08:26
Já jsem pro to, aby se nic nového nestavělo. Kdysi na místě dnešní balustrády stával Modestinův dům a na mě to vše působí hrozně stísněně, namačkané a uzavřené.
Viz. snímky:http://www.chrudim.info/fotogalerie/chrudim/velke163.jpghttp://www.chrudim.info/fotogalerie/chrudim/velke165.jpghttp://www.chrudim.info/fotogalerie/chrudim/pavlicek00_velke.jpga další, viz. fotogalerie:http://www.chrudim.info/fotogalerie/chrudim/stara.php3?lang=czZměnit Katastrální úřad na hotel, je ale jistě zajímavý nápad.

PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE Lukáš Němec 09.12.2003 08:14
O nějaké chemické továrně jsem nic neslyšel. Zato jsem slyšel něco o petici proti plánovanému prvnímu významějšímu investorovi - italské firmě Colorobbia (výrobce komponentů pro sklářský a keramický průmysl), viz. článek z Chrudimského zpravodaje - http://www.chrudim-city.cz/zpravod/1203/7.htmJak se píše i v článku, lidé se obávají nadměrné prašnosti, hlučnosti, dopadu na životní prostředí apod.
Já osobně budu doufat, že se vedení našeho města postaví k posouzení těchto aspektů zodpovědně a nevznikne tu, jak říkáte, další smetiště Evropy.
Každopádně si myslím, že je opravdu nejvyšší čas, aby se průmyslová zóna rozjela.

Psi v Chrudimi Kurt 09.12.2003 07:25
Stíne, po městě už nějaký čas jezdí cosi jako Babetta a ten, co na ní sedí, má s sebou vysavač na exkrementy...

PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE MIREK 09.12.2003 05:30
ČIROU NÁHODOU JSEM ČETL LETÁK, JAKÉHO- SI PETIČNÍHO VÝBORU (ANONIM), O STAVBĚ JAKÉ- SI CHEMICKÉ TOVÁRNYU MARKOVIC.JESTLI JE TO PRAVDA,TAK SE ANI MOC NEDIVÍM.
CO K TOMU DODAT.
NA TOM LETÁKU NEBYL PODPIS ANI KONTAKTNÍ ADRESA PETIČNÍHO VÝBORU.KDO TO NAPSAL?JE LI TO O TÉ TOVÁRNĚ PRAVDA,TAK JE POTŘEBA OPRAVDU NĚCO PODNIKNOUT.UŽ TAKHLE SE Z NÁS STÁVÁ SMETIŠTĚ EVROPY.TAK JAK TO JE DOOPRAVDY?

Psi v Chrudimi stín radnice 08.12.2003 19:02
Nemluvilo se vloni o tom, že radnice pořídí čistící čtyřkolku s vysavačem ?????

Chrudim chce změnit tvář náměstí stín radnice 08.12.2003 19:00
Můj názor je, že se s danou lokalitou moc dělat nedá, tak aby objekt zachoval vzhled a využila se lokalita před ním. Osobně si myslím, že klidová část náměstí v létě sloužící pro letní kavárnu, je zajímavé řešení.
Změnu by to mohlo doznat, pokud by se měl objekt zbourat a postavit nový, ale pak je tu zádrhel s dostatečnou parkovací plochou pro novostavbu ???? Osobně jsem zvědav, jak tento roh náměstí dopadne.

Chrudim chce změnit tvář náměstí Cukle 08.12.2003 13:42
Jsem docela zvědavá co tedy nakonec na místě bývalého katastrálního úřadu vznikne. Souhlasím se zastavěním i přilehlého pozemku, na kterém je nyní parkoviště. Jsem ovšem zásadně proti co se týče zastavění balustrády.
Je to už jediný kousek zeleně na náměstí a neměl by se dle mého názoru rušit. Trochu bych tento parčík pouze upravila a nechala ho dále fungovat jako letní kavárnu, v jiných ročních obdobích jednoduše jako odpočinkovou zahradu při unavné cestě po nákupech. Je podle mě škoda tenhle zelený koutek na našem náměstí zrušit a plácnout místo něho další barák.
Budovu bývalého katastrálního úřadu bych možná využila jako hotel. Je to v centru města a pro případné turisty by to byla možná lákavá možnost k ubytování. Přeci jenom není tolik měst, kde se můžete ubytovat na takhle krásném náměstí jaké má právě Chrudim.

agora Cukle 08.12.2003 09:34
Chceš říct, že lidé chodí do Agory ne za muzikou ale jen pít a fetovat? Nezdá se ti to jako trochu křivé obvinění návštěvníků klubu?A mimochodem ve svém předchozím příspěvku jsem psala o tom, že by návštěvníci neměli postávat před klubem, ale jít buď dovnitř nebo prostě pryč pokud je už program uvnitř nebaví.

V tomhle příspěvku jsem psala o nedostatku hudebních klubů v Chrudimi celkem.
Takže možná že bys neměl/a napadat hned konkrétní příspěvek někoho jiného pokud nevíš co mu předcházelo.
- Toť pouze můj názor. Přeber si to po svém.

Psi v Chrudimi Bububu 07.12.2003 23:20
Ty, můžeš mi ukázat někoho, kdo po pejskařích uklízí? A co kromě pytlíků na lampách dělá město pro majitele psů? Jediné, za co město pravidelně utrácí peníze vybrané na poplatcích za psy, jsou právě ty pytlíky! Poplatky se mi zdají (snad) přiměřené, ale jejich zdražení rozhodně nepodporuji! Souhlasím s tím, že by po sobě měli majitele psů zodpovědně uklízet, ale s Tvým názorem, že pes v paneláku je týraný, nemohu souhlasit!!!! Asi o psech (nebo možná vůbec o zvířatech) mnoho nevíš, co? Pravděpodobně jsi typické panelákové dítě, kterému byl tento názor od malička vštěpován a nemá na to, aby nad problematikou psů v bytech sám trošku popřemýšlel. Zkus se zamyslet nad tím, jak by na tom byl třeba .... Kokršpaněl na vesnici uvázaný u boudy a pes v bytě!!! V mnoha případěch je pes v bytě podstatně spokojenější než na venkově na dvoře, kde se mu třeba ani nikdo nevěnuje a pak ve své podstatě jediný kontakt s člověkem je, když dostáva nažrat (pokud je vůbec pravidleně krmen).... Všechno je to pouze o přístupu ke psovi samotnému ... těším se na Tvou reakci.

Psi v Chrudimi ja 07.12.2003 22:00
- majitelu psu pribyva - moda? - pejskar uklizet hovinka nebude, dokud nebude pravdepodobnost 90 %, ze ho chytne mestsky straznik a nebude to resit domluvou.
- pejskari nechteji platit vic. Jen at plati, protoze to za ne nekdo musi uklidit.
- psy mam rad, chtel bych ho, ale bydlim v panelaku a nechci psa tyrat nebo mit nejakeho zmetka.

Ještě jednou kruháky ja 07.12.2003 21:52
- vahavci zaruci vetsi bezpecnost nez janci- kdyby lidi blikali, ze vyjizdeji, vedeli by i nevahavci, ze muzou jet, - kdyby byl vyjezd do me ulice dost daleko od meho najezdu, mel bych dost casu vyjet nebo pockat.

Chrudim chce změnit tvář náměstí ja 07.12.2003 21:47
Smrk je taky nakrivo, spadne

Chrudim chce změnit tvář náměstí Georgina 07.12.2003 20:25
No, osobně si myslím, že by se "ti nahoře" měli zamyslet nad celkovým vzhledem náměstí a snažit se tam začlenit trochu více zeleně. Nevím jak vám, ale mně se moc líbí náměstí teď, když tam v rohu stojí ten vánoční smrk. Myslím, že je škoda, že za horkého slunečného dne se na náměstí nelze schovat do stínu (když vynechám stín kostela...).Těch pár ubohých stromků po obvodu to moc nezachrání.

agora java 07.12.2003 20:10
Muzika asi lidem nevadí, ale opilí nebo zfetovaní před Agorou , kteří si venku řeší své problémy !Zkus si tam bydlet .

Ještě jednou kruháky Michal Tereska 06.12.2003 00:21
Kruháky jsou dobrá věc, ale měli by mít určité parametry a osobně si myslím, že ten na Bídě je s nimi trochu na štíru. Dle mého názoru se měl nějaký ten měsíc po zrealizování kruháku u Bohemky vyzkoušet provoz se světly na Bídě a další dobu s instalovaným kruhákem a vzájemně pak obě situace vyhodnotit, ale jak říkám je to můj názor a rozhodně ho nikomu nenutím.

Ještě jednou kruháky Blb 04.12.2003 18:11
Jak 25 minutové popojíždění ke kruháku. Teď si zrovna čtu "Vánoční zamyšlení starosty města" z Chrudimského zpravodaje (http://www.chrudim-city.cz/zpravod/1203/1.htm) a ten říká:"Stejně tak v životě našeho města se objevily příznivé, ale i méně příznivé momenty. Křižovatka u hotelu Bohemia byla například změněna na kruhový objezd. Další z objezdů ve zkušební podobě vyrostl na Bídě. Obě nově řešené křižovatky tak napomáhají plynulejšímu průjezdu městem."Tak už si lidi nevymýšlejte!Bye

Chrudim chce změnit tvář náměstí Lukáš Němec 04.12.2003 17:44
Tohle by mohlo být docela zajímavé témátko:

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

4.12.2003 Pardubický - strana 2Vedení Chrudimi zvažuje, že nabídne investorům ke koupi budovu bývalého katastrálního úřadu i se sousedním parkovištěm a pozemkem, kde bývá v létě zahradní restaurace. Případní zájemci mají na začátku příštího roku podle plánů radních zaslat městu návrhy, co by na horním rohu náměstí chtěli vybudovat. O konečné podobě centra města budou ale rozhodovat architekti. "Nyní předložíme zastupitelům návrh na prodej rohového domu a vedlejšího pozemku. Zřejmě k nim ještě připojíme i nedaleký nezastavěný pozemek, kterému se říká balustráda," řekl starosta Chrudimi Ladislav Libý.
Město pak bude čekat, s jakými plány přijdou investoři. "Už nyní víme o třech nebo čtyřech zájemcích, z nichž jeden je ze zahraničí. Ti ale vyjádřili jen přání ucházet se o tento prostor, ale nepředložili konkrétní nabídky," uvedl starosta.
Pokud by si na jaře zastupitelé jeden nebo více návrhů vybrali, město vyhlásí architektonickou soutěž.
"Jednou ze zadávacích podmínek by pak byl i účel, pro který se mají prostory upravit. Zda na náměstí vyroste například hotel nebo bytový dům a podobně," řekl Libý.
Město podle něj také nevylučuje možnost, že by část oprav samo investovalo.
Odhadní cena bývalého katastrálního úřadu je patnáct milionů korun, další desítky milionů bude muset investor zaplatit za jeho opravu. Podle odborníků město kupce zřejmě najde. "Zvlášť, když zájemci získají i další pozemky v těsné blízkosti, na kterých se dá také stavět," řekla pracovnice chrudimské realitní kanceláře, která si nepřála být jmenována.
Starosta Libý tvrdí, že město rovněž provede průzkum názorů obyvatel, jaké úpravy by si přáli. Například v prostoru balustrády nyní v létě funguje oblíbená zahradní restaurace.
"Myslím, že tam by se stavět nemělo, náměstí by bylo moc uzavřené. Místo katastrálního úřadu bych si představovala třeba byty, hlavně ne kanceláře, aby se ještě víc nevylidnilo centrum, " řekla Jana Malá.
Foto: MÍSTO ÚŘADU HOTEL? Náměstí v Chrudimi možná dozná změny. Chrudimská radnice nabídla budovu katastrálního úřadu i okolní pozemky investorům a vypsala architektonickou soutěž o nejlepší nápad, co by mohlo na jejich místě vzniknout. V úvahu připadají například byty nebo hotel.
Autor: JIŘÍ TŮMA

agora Cukle 04.12.2003 13:07
No, vypadá to, že vedení našeho města si konečně uvědomilo, že demokracie žije v našem státě přeci jenom už nějaký ten rok a tudíž i město Chrudim a jeho obyvatelé by měli mít svá práva. Nezdálo se mi jako příliš dobrý nápad omezit hudební produkci jediného kvalitního hudebního klubu ve městě do 22.00 hodin. To je také důvod, proč jsem s nadšením uvítala novou vyhlášku naší městské rady.
Přesto mám ale stále pocit, že zábavě mladých lidí naše město příliš nakloněno není. Ono je super, že nám aspoň tu Agoru nakonec nechali. Za to můžeme pouze děkovat. Ale fakt, že ne každý víkend je zrovna v tomto klubu program, který nás zajímá, nás donutí přemýšlet, kam půjdeme místo toho. A co zbývá? No co jiného než nějaká z tisíce chrudimských hospod. A pak nám vy dospěláci nadávejte, že moc pijem. A co máme dělat? Proč okresní město, jehož kultura je jinak na poměrně dost vysoké úrovni (dle mého názoru) má jeden jediný hudební klub s pravidelnou produkcí? Samozřejmě nepočítám bývalý R-klub, který je pro mě od změny majitele tabu. (omlouvám se za upřímnost, ale změny v klubu provedené se mi skutečně nelíbí a také místní hudební produkci nepovažuji za příliš pravidelnou.)No a co tedy s tím? Toť otázka. Možná místo té spousty dalších hospod by se měl zřídit zase nějaký klubík .
To by si ovšem nesměl někdo stále stěžovat na hluk.
Bohužel, pokud nemá část obyvatel ráda muziku, nebude ji v Chrudimi poslouchat nikdo. Alespoň tak to tady v poslední době vypadá....

Ještě jednou kruháky Administrátor 03.12.2003 09:18
Noviny Chrudimska - 3.12.2003Chrudim - Řidiči to v posledních týdnech znají až příliš dobře. Adrenalin v krvi jim vždycky pořádně stoupne.
Text článku odstraněn administrátorem serveru.

agora Administrátor 02.12.2003 11:37
Dobrá zpráva - viz článek MF DNES:2.12.2003 Pardubický - strana 2Chrudim nebude kontrolovat akce v klubechChrudim Chrudim už nebude udělovat výjimky na různé hudební a společenské akce, které se odehrávají v uzavřených prostorách a končí po dvaadvacáté hodině.
Dosud byla výjimka od města jedinou šancí, jak uspořádat koncert nebo ples. Podle nové vyhlášky o veřejném pořádku musí o souhlas města požádat jen organizátoři akcí, které se konají pod širým nebem. O platnosti nové vyhlášky musí ještě rozhodnout zastupitelé.
Vyhláška je podle starosty města Ladislava Libého mnohem liberálnější než ta, která platí dosud.
"Rada města bude nadále schvalovat všechny produkce na veřejných prostranstvích, nejen ty, které končí po desáté hodině večer. Město ale nebude regulovat hudební akce v uzavřených prostorách. V platnosti ovšem zůstává ohlašovací povinnost," řekl Libý.
Nová pravidla vítají organizátoři různých koncertů. "Je to pro nás lepší. Budeme se dál snažit dodržovat stanovené podmínky, aby nebyly například stížnosti na hluk. Je to ale lepší pro plánování koncertů," řekl Jan Čechlovský, předseda sdružení Šance pro tebe, které provozuje rockový klub Agora.
Právě kvůli neudělení výjimky musely před měsícem všechny koncerty v klubu končit do deseti hodin večer.
Pokud si lidé budou stěžovat, že je hluk z restaurace s živou hudbou ruší, nezbývá jim nic jiného, než se obrátit na hygienickou stanici.
"Pokud naměří překročení limitů, čekalo by pak provozovatele správní řízení," uvedl Libý.
Znění nové vyhlášky musí za čtrnáct dní schválit zastupitelé. "Lze chápat, že některé akce lidem vadí, ale musíme zaručit svobodu podnikání. Nemůžeme si dovolit někomu výjimku dát a jiného odmítnout. Takový spor je otázka pro Ústavní soud," dodal Libý.
Foto: BEZ DOZORU. Spor města a provozovatelů klubů v Chrudimi skončil. Nyní budou o výjimku žádat jen ti, kteří budou akce pořádat pod otevřeným nebem.

Kauza Penny Market v areálu TRAMO schoolboy 01.12.2003 13:43
slyšel jsem, že kaufland by tu mohl být do roka, prý snad vedle hypernovy, ale nemám to podložený, třeba to je jen kec. Ale šiknul by se....hypernova by musela razantně změnit ceny, jinak by šla do prčic

Kauza Penny Market v areálu TRAMO Blix 01.12.2003 10:54
Souhlasím - opravdu nějaký velký Hypermarket by se hodil. Ať má Hypernova konkurenci, zatím mi to připadá, že cenově situaci v Chrudimi zneužívá.
Prodejny jako je Plus, Kubík apod. nemůže za konkurenci považovat. Kaufland na ně! :-)))

agora anonym 01.12.2003 10:38
Ačkoliv sem jedna z návštěvníků agory chtěla bych prostřednictvím této diskuze sem propašovat i svůj názor. Podle mě pokud by nadále měly být koncerty v agoře pouze do deseti hodin, tak nejenom mě ale i ostatním se pochopitelně nevyplatí chodit do agory kolem osmý kdy teprv nějakej koncert začíná zaplatit třeba osm pětek vstup a bejt tam jenom na dvě hodiny, o už tam radši nepudu a agora tím bude mít i míň návštěvníků. Nakonec je to i poslední dobrej klub kerej tady zůstal, když R-klub má ňákej motorkář a fakt to tam teď stojí za h...! Kdyby měla i agora skončit tak to snad ne, myslete taky na nás ty mladý a nejenom na starý, protože sedět celej večer v hospodě nikdo nevydrží a bejt doma o víkendu taky není nejlepší. Tak moc díky za pochopení a prosím NERUŠTE NÁM TADY POSLEDNÍ KLUB!!! anonym

Chrudim nepodporuje kulturu mfDNES 01.12.2003 10:28

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

1.12.2003 Pardubický kraj - strana 4Chrudim nepodporuje kulturu, tvrdil MaredaText jedné z písní většinou na koncertech Vypsané fixy zpěvák Michal Mareda mění, aby mohl pochválit město, kde zrovna kapela hraje, za to, že podporuje kulturu.
Při sobotním koncertu v chrudimském klubu Agora však nenásledoval obvyklý nástup muzikantů, aby píseň posunuli k divokému refrénu. Tentokrát Vypsaná fixa zvolnila a Mareda si neodpustil několik kritických slov k vedení města.
"Vaše město podporuje kulturu tak, že musel skončit festival Independent a chtěli to zrušit i tady.
Chápete to? Ještě, že nakonec všechno skončilo jinak," postěžoval si v sobotu večer Mareda. Jinak si ale výborně naložený frontman Vypsaně fixy zaimprovizoval v písních ještě několikrát, a vždy se mu povedlo rozdmýchat atmosféru v klubu.
"Je tady takové dusno, že mi to připomíná jednu brigádu, kdy jsem pracoval ve skleníku," řekl s úsměvem ke konci koncertu. To už měla za sebou kapela téměř všechny svoje hity včetně písně 1982, kterou Mareda jako tradičně začal hrát sám. Tentokrát ho ale zbytek kapely nechal na jevišišti samotného poměrně dlouho, protože ostatní muzikanti si v klidu stihli vykouřit cigaretu. Povedený koncert pak Vypsaná fixa zakončila písní o černoších a eskymácích s názvem Uganda.

Ještě jednou kruháky Pavel 01.12.2003 07:27
Pan starosta Libý nepracuje v Pardubicích, takže mu nevadí, že kvůli kruháku Na bídě desítky lidí jezdí pravidelně z práce o půl hodiny později.Semafory, zvláště pak s indukční smyčkou ve vozovce, by situaci v dopravní špičce podle mne zvládly mnohem lépe.
Kruhák u Bohemie je určitě lepší a myslím, že se osvědčil. Bylo víc místa.....ale:Projektant obou kruháků bezpochyby přehlédl, že z areálu bývalé Transporty jezdí mnoho nadrozměrných nákladů, které vozí návěsy nestandardních délek. Tyto dlouhé návěsy se skutečně na pětníku - tedy Na bídě- neotočí, i kdyby řidič byl sebelepší.Pokud se Vám nelíbí už teď vyvrácené nové obrubníky v zatáčce v Čáslavské ulici nebo na kruháku u Bohemie, nemluvě o rozježděných trávnících, pak se obraťte na řidiče tahačů vozících pravidelně obří tubusy z areálu Transporty. Asi vám řeknou své (německy). Ale jinudy se bohužel skutečně jet nedá.
Závěrem - bez obchvatu je to všechno jen napůl. Když to jde např. v Čáslavi.....

Ještě jednou kruháky Leoš 30.11.2003 22:41
Je pravda, že kruhák na Bídě ja malý a ve špičce se tvoří kolony, ale vzpomeňte si, když tam byly semafory, tak tam ty kolony byly taky, zvlášť odbočit od Pardubice do leva ke Sladovně trvalo dost dlouho, zelená tam byla dost krátká, dokud nebude obchvat bude Chrudim ucpaná se semafory i s kruháky. Bohužel dost se to ucpává kvůli nezkušenosti řidičů, opravdu váhavci ničemu neprospívají, vždyť se kruhákem neprojíždí žádnou závratnou rychlostí.
Leoš

Ještě jednou kruháky Honza 30.11.2003 12:18
Plne souhlasim s timto nazorem. Dum se stavi vzdy od zakladu... Dopravni generel je zaklad a nic ho nenahradi. Stejne nesmyslne je reseni dopravni situace napr v prijezdu ke KB, nebo k muzeu. Pokud jede ridic ze smeru od Pardubic je nucen bud k projeti obytnou zonou - Husova ulice, nebo jet po obchvatu a projet centrum Chrudime. Autor tohoto dopravniho opatreni a jeho schvalovatele museli byt but dusevne chori, slepi, nebo ke svymu dychani potrebuji uplne jine plyny nez je kyslik.

letiště Michal Tereska 29.11.2003 17:14
Je zajímavé, že podle informacích v tisku letiště neexistuje, ale pokud chcete stavět v lokalitě 1km od středu letiště, potřebujete podle vyjádření státní letecké inspekce z roku 1965 ke stavebnímu povolení jejich souhlas. ???????????????

Kauza Penny Market v areálu TRAMO Karel 29.11.2003 12:26
Je na čase aby se zde v Chrudimi postavil ne jen "obchůdek" ale i pořádný HYPERMARKET a nebo lépe ještě dva.Vznikne tu několik desítek pracovních míst a lidé tu budou utrácet peníze.Za této situace většina z nás jezdí do Pardubic a utrácí je tam.

Ještě jednou kruháky Radek 29.11.2003 11:27
Vážení přátelé, vážené odpovědné instituce!Pročítám příspěvky ohledně "kruháčů" v Chrudimi a tak trochu kroutím nevěřícně hlavou... Proč? Docela by mne zajímalo, jakým oficiálním způsobem byla odůvodněna takováto zásadní úprava vysoce frekventovaných křižovatek. Zvýšení bezpečnosti? Toto je plnohodnotný argument, týkající se především křižovatky u Bohemie, kde došlo k několika smrtelným nehodám při střetu vozidla s chodcem - plnohodnotný, ale jediný. Plně doufám, že někoho zodpovědného snad ani ve snu nenapadlo, že by tyto dva kruhové objezdy mohly nahradit před mnoho lety vyprojektovaný OBCHVAT Chrudimi. Je nutné si uvědomit, že i přes různé argumenty jako jsou samozřejmně peníze, pozemky atd.
nemá Chrudim v žádném případě šanci na vyřešení dopravní situace, pokud se nazačne chovat jako HK, PCE, HAVL. BROD, JIHLAVA aj.
Proto to se ptám, kde usnula diskuze o Chrudimském obchvatu, proč před lety jeho stavba začala a krátce na to ustala, jaká je budoucnost této stavby, je-li nějaká a co pro to dělají naše odpovědné instituce????Tzn. : oba kruhové objezdy určtě zachovat, ale bez obchvatu budou i nadále působit jako výkřik do tmy...

Ještě jednou kruháky JaDos 28.11.2003 21:39
no já nevím co je na tom plynulého, když jedu přes ty dva kruháky ve špičce jako šnek. Navrhuji, aby ve špičce řidiči svá vozidla tlačila, bude to stejně rychlé, plynulé, a dokonce s menším znečištěním ovzduší :-DAle teď vážně. On by se průjezd přes naše kruhové objezdy zrychlil, kdyby byly větší. Zde jsou totiž tak malé, že pokud tam vjede vozidlo, tak to že odbočuje, člověk pozná na poslední chvíli (chvála těm co blikají) Na Bídě to půjde asi těžko, ale nechápu proč je před Bohemií tak malý??? Místa bylo dost, a dokonce i původní křižovatka zabírala více místa.
Když už kruhový objezd, tak pořádný. Ale zde někdo zase šetřil (jen aby) na nepravém místě. Podívejte se na ukázkový kruhový objezd u HK (na Jaroměř). A i v HB jsem dnes viděl podstatně větší, na "menším" místě...

Novinky v diskusním fóru Bo 28.11.2003 14:35
Ještě sem to příliš neprověřil v praxi, ale vypadá to dobře. Dík za radu jak na cookies, zkusím to a snad uspěju. Zatím s pozdravem Bo :-)

Rozvoz pizzy až do domu !! petr 28.11.2003 13:28
to neni zadana nehoraznost, je to jeste levne !!

zatržení přečtených příspěvků Administrátor 28.11.2003 10:22
Tak dnes můj kolega zjistil stejný problém na svém počítači - nefungovalo mu ukládání cookie, když byl na doméně www.Chrudim.czVyzkoušeli jsme prohlížení příspěvků přes doménu www.Chrudim.info a označování příspěvků začalo fungovat bez problémů.
Pak jsme smazali ručně soubor s cookie pro doménu www.Chrudim.cz na kolegově počítači a již to funguje i na této doméně.
Nevím v čem je problém, ale rozhodně to lze vyřešit tímto způsobem.

Kauza Penny Market v areálu TRAMO Administrátor 28.11.2003 10:13
Noviny Chrudimska - 28.11.2003Penny market vyroste zřejmě v záříText článku odstraněn administrátorem serveru.

agora Administrátor 28.11.2003 10:10
Noviny Chrudimska - 28.11.2003Článek týkající se Agory:Zpíváte na ulici? Dejte vědět městu!Text článku odstraněn administrátorem serveru.

petice letiště Administrátor 28.11.2003 10:07
Noviny Chrudimska - 28.11.2003Aeroklub nemá licenci, odvolá seChrudimští radní a zastupitelé budou posuzovat petice odpůrců a zastánců letiště. Proti sobě stojí dva tábory, které jsou přesvědčeny o své pravdě.
Pro celý text článku klikněte na odkaz.

Novinky v diskusním fóru Administrátor 28.11.2003 09:08
Na četné žádosti, prosby a stížnosti jsme se rozhodli opět trochu vylepšit naše diskusní fórum.
1. Na titulní straně našeho serveru naleznete témata posledních 14 dní, řazeno dle data posledního příspěvku k danému téma.
2. Přímo na stránce diskusního fóra si nyní můžete vybrat, zda chcete řadit příspěvky jako dosud, tj. ve stromové struktuře nebo řadit dle data, od nejčerstvějších příspěvků až po ty nejstarší.
Věříme, že Vám tyto změny zjednodušší orientaci v našem diskusním fóru.
Admin

Ještě jednou kruháky Administrátor 27.11.2003 20:00
MF DNES - 26.11.2003článeček:Chrudimské kruhové objezdy jsou užitečné, ale zdržujíKruhové objezdy v Chrudimi mají řadu příznivců i odpůrců. Podle řidičů vyřeší problémy s dopravou nejspíš až obchvat města.
Filip Dian, kapelník skupiny Daen and the Groove Company:Kruhové objezdy pomohly k plynulosti dopravy, ale obzvláště ten na Bídě bude za chvíli rozbitý, už teď jsou tam vyježděné koleje a cyklistům se tam špatně jezdí.
David Suchý, Chrudim, zaměstnanec soukromé firmy:Vybudování kruhových objezdů zlepšilo průjezdnost z vedlejších silnic i celkovou průjezdnost křižovatkami.
Ale nevyřešilo problém dopravních kolapsů ve špičkách způsobených vedením hlavního tahu mezi Pardubicemi a Žďírcem přes město. To by vyřešil pouze celkový obchvat Chrudimě.
Ladislav Libý, starosta Chrudimě:Jako řidič jsem s kruhovými objezdy spokojen. Fronty se sice tvoří, ale pomalu postupují dopředu, což je podle mě lepší, než čekat na semaforech. Kruhový objezd u hotelu Bohemie má zcela jistě své oprávnění, ale jako starosta vím, že bychom měli zvětšit ten na křižovatce na Bídě, aby měl ještě lepší parametry.
Luboš Jelínek, galerista a zastupitel:Myslím, že objezdy Chrudimi prospěly. Jsou přehlednější a bezpečnější než normální křižovatka.
Pokud provoz není plynulý, tak je to malou pohotovostí řidičů, nebo tím, že neznají za hranicemi běžný systém zipu. Ale věřím, že i to se časem spraví. Jen objezd na Bídě nenutí při příjezdu od nádraží ke zpomalení, protože se dá projet rovně.

Ještě jednou kruháky Administrátor 27.11.2003 19:58
MF DNES 26.11.2003článek:Část řidičů kritizuje nové objezdyChrudim, kterou zatěžuje hustý provoz aut na hlavní silnici spojující Pardubice a Havlíčkův Brod, má již šest měsíců dva kruhové objezdy těsně za sebou. Řidiči se však nemohou shodnout, do jaké míry městu prospěly.
Zcela jistě ubylo dopravních nehod, fronty aut v dopravních špičkách jsou však nyní větší, než v dobách, kdy křižovatku na Bídě řídily semafory a u hotelu Bohemia byla jasně vyznačená hlavní silnice. "Nyní je těžké projet městem ve špičce z jakékoliv strany. Vždy se totiž na jednom z kruhových objezdů stane, že v místě, které bylo dříve hlavní silnicí, musí řidiči čekat, až projedou auta z ostatních směrů. Od Pardubic jsou proto kolony až od benzínové pumpy a od Slatiňan se táhnou od obchodního střediska Borzna," řekl Filip Mencl. Když předminulý pátek projížděl redaktor MF Dnes s fotografem před půl třetí Chrudimí ze směru od Slatiňan, trvala jim jízda více než dvacet pět minut.
Obyvatelé města upozorňují, že kvůli kruhovým objezdům se ve městě nejspíš zhorší i kvalita ovzduší. "Semafory nutily vozidla, aby čekala na další zelenou s motory běžícími na volnoběh. Dnes automobily popojíždějí po několika metrech. Je tedy potřeba neustále přidávat plyn, a životnímu prostředí to asi mnoho neprospěje," uvedl jeden z řidičů.
Kruhový objezd na Bídě má průměr dvacet šest metrů. Na křižovatce je jen provizorně vyznačen na zkušební dobu dvou let. "Už teď se ale kanály na silnici propadly o dobrého čtvrt metru a je pomalu o strach tam projíždět, aby si člověk neutrhl kolo," řekl Roman Jeníček.
Policisté i řada řidičů oceňují, že na kruhových objezdech se stává méně nebezpečných nehod, než na obyčejných křižovatkách.
"Kruháky jsou bezpečnější, a to i pro chodce, plynulejší a bezpečnější. Jen řidiči, kteří nejsou z města, by se měli naučit na nich jezdit podle pravidel silničního provozu," uvedl instruktor chrudimské autoškoly, který si nepřál být jmenován.
Foto: POMÁHAJÍ NEBO ZDRŽUJÍ? V Chrudimi nedávno postavili dva nové kruhové objezdy, které měly pomoci město zprůjezdnit. Řidiči si však na ně nezvykli, a ačkoliv uznávají, že bezpečnost se zvýšila, stěžují si na zácpy, které ve špičkách způsobují.

Lezecká stěna? pp 26.11.2003 19:29
Bylo by dobré vědět, jak to s tou stěnou bude - je to asi záležitost majitele a možná i financí. Rozhodně by bylo dobře, kdyby se provozovatel obrátil na zdejší machry, například na Marcela Tomana ze Slatinan (byl dvakrát oceněn cenou "Cesta roku" za výstupy v obtížnostním lezení. Jsou tu také instruktoři, kteří jezdí cvičit děti až za Pardubice - je tu určitě šance pro chrudimské děti - Filip Šimunek a Kuba Pavlíček (13 let) získali na posledním silně obsazeném turnaji někde u Prahy shodně 3 místo! Stěna v Agoře - to je jen nástin toho, jak by stěna měla vypadat. A na skále to v zimě (ve vlhku) častěji nejde, než naopak - pp.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17  16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.