Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
petice prům. zóna Pepin 31.12.2003 14:04
Průměrný plat v ČR je za loňský rok cca 17.000,- Kč, v okrese Chrudim něco přes 15.000,- Kč. Průměrná mzda u zahraničních zaměstnavatelů je vyšší než u domácích a to asi o 1.200,- Kč. Z čeho tedy usuzuješ že tam budou dělat lidi za 6.000,- ? A další důležitý aspekt je sekundární zaměstnanost. Pro tu firmu budou provádět dodávky další desítky firem z regionu (vše od úklidu, ostrahu, výstavbu objektů ....)
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna jara 31.12.2003 13:54
Kocourkov-Prelouc- Chrudim. Je velice lehke nekoho odsoudit.Mozna to soudruzi radni nemysli zas tak zle.Postavime kolem cele chrudimi smradlave tovarny ktere nam ani nebudou patrit jen v nich budem za minimalni mzdu otrocit.Vsichni po kratkem case zacnem marodit a tim se utvori mnoho dalsich pracovnich prilezitosti.Bude potreba nova nemocnice -krematorium a krchov.Toto muzeme zacit budovat jiz v malem predstihu.Jsme prece pani radni a myslime za vsechny a dopredu. a nebo KUPREDU? LEVA?
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna Lebduška 31.12.2003 10:34
Domnívám se, že jste velice blízko pravdě.
Přijdě prosím zna veřejné zasedání zastupitelů Chrudimi v únoru, dy se bude projednávat petice. A zde snad zazní názory pro i proti. Jsou zastupitelé, kteří mají zájem na rozvoji města a jsou bohužel zastupitelé, kteří hlasují, tak jak mají zřejmě nařízeno. Je to krásně vidět, když se rozlíží před hlasováním, aby se mohli připojit k tomu jak hlasuje jejich vůdce. Opravdu již jen toto stojí za viděnou.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zóna Lebduška 31.12.2003 10:27
Plně s Vámi souhlasím v tom, co říkáte o stávající průmyslové zóně v areálu bývalé Transporty. Ačkoliv bydlím dále, v letních nocích, kdy mám otevřené okno slyším totéž. Co se týče hluku trafostanic nevím kolik db vyluzují, ale znovu opakuji - záleží na frekvenci (výšce tónu) - a zde, v uvažovaném závodě, hluk má vyluzovat především pneumatická doprava a ventilátory. To jsou z hlediska frekvencí ty nejhorší zdroje a jsou to zdroje nejhůře odhlučnitelné. Je skutečně rozdíl 40 db uvnitř trafostanice (kdy venku je hluk značně snížen) a hluk 40 db na hranici pozemku. Protože hluk klesá se vzdáleností logaritmickou křivkou, po jednoduchém výpočtu zjistíte, že nerychleji klesá do 100 až 200 m od zdroje a poté již velmi pomalu. Takže bude-li na hranici 40 db, po cca 200 m klesne o 1 až 2 db.
Spočtěte si jak daleko jste od hranice pozemku a jaký hluk vás bude obtěžovat. Záleží samozřemě na případných úpravách terénu ap. Ale sila mají být vysoká přes 20 m, těžko se budou budovat protihlukové stěny cca 30 m vysoké.
Světová zdravotnická organizace doporučuje pro zdravý a klidný spánek prostředí s max. 30 db. Otevřete-li si v létě až bude horko okno, kolik db. butete mít v ložnici? Kdo Vám bude hradit speciální protihluková okna protihlukovou úpravu stěn a klimatizaci? Kdo Vám bude v případě úletů hradit filtraci vzduchu v bytě? Dále se obáváme, že může dojít k úletu prachu obsahujícího těžké kovy. Je pravdu, že řadu z nich náš organizmus potřebuje ve formě stopových prvků.
Ale při při zvýšeném obsahu se tyto kovy ukládají ve všech organizmech (jak rostlin tak živočichů). A z těchto organizmů se nevylučují, haopak se v nich kumulují. A protože vyšší organimy ( my lidé) se živí nižšími organizmy (rostliny a živočichové) nejvíce se jakékoliv zamoření kumuluje v vyšších organizmech (lidech). Proto jsou stanoveny různé expoziční doby u pracovníků pracujících v takovémto prostředí, proto se musí podrobovat různým vyšetřením. Ale my zde bydlíme, my nemůžeme přestat do zamořeného prostředí chodit.
Jednotlivé úlety přepočtené na nějaké období možná budou splňovat normy, ale těžké kovy se ukládají a kumulují. V případě zamoření těžkýni kovy se delší dobu nic neděje, poté se začnou projevovat alergie (zejména u dětí) u žen poruchy v těhotenství a při většín zamoření i poruchy plodu (prostě se ve zvětšené míře rodí děti s genetickými vadami). Víte jak dlouho takový vývoj může trvat? Zde nejde o jednorázové zamoření, zde jde o postupné, plíživé a dlouhou dobu téměř nezjistitelné zamořování. Kdo a jak to bude monitorovat? A v případě zamoření jak provést odstranění? Je to téměř nemožné a trvá to velmi dlouhou dobu a ta je vždy delší než doby zamoření. Vodárny mají vrty v Markovicích ze kterých zásobují vodou celou Chrudim. V případě zamoření spodních vod to opět budeme my, kdo tu vodu bude pít, případně my, kdo bude hradit úpravu vody, aby neobsahovala tyto prvky.
Proto chceme studii, která určí max. hlukovou, prachovou a jiné zátěže které musí podnik vstupující do zóny splňovat a ne se odvolávat na to že tam již hluk ap. je. Studii která určí jaké úpravy se musí učinit aby provoz zóny nenarušoval život obyvatel.
Městu chybí koncepce rozvoje města, která jednoznačně určí kde bude klidová zóna, kde bude obytná zóna a jaká bude dopravní obslužnost. Přeci nelze dopouštět to co se stalo. Vedle klidové zóny se vytvoří zóna obytná v ní se rozprodají parcely na výstavbu domů a poté se z klidové zóny vytvoří zóna průmyslová a začne se hledat jak do průmyslové zóny zajistit dopravní obslužnost. Navíc do průmyslové zóny se bere jakýkoliv investor, bez ohledu na okolní obytnou výstavbu, bez ohledu na ekologii, bez ohledu na to jaká je profesní struktura nezaměstnaných v Chrudimi, bez ohledu na případný počet nově vytvořených pracovních míst ap.. To svědčí o naprosté nekoncepčnosti a snad i neschopnosti městských úředníků majících toto na starosti. Doporučuji Vám jít na veřejné zasedání městského zastupitelstva a tam uvidíte jak jsou navrženy podklady pro jednání, jak kteří zastupitelé hlasují a jak a čí zájmy prosazují pod rouškou rozvoje Chrudimi.

Reagovat na tento příspěvek
 
Zastupitelstvo - Balustráda jara 31.12.2003 06:56
vystavbou sklenene koncertni haly uspokojite vsechny.Dum po mnoha stoletich zbourali komunisti.Bude vic nez simbolicke ho znovu nahradit.Narodi divadlo se take zbudovalo po druhe.Vsichni jsme fascinevani Chrudimskym namnestim (podle mne nejhezcim na svete)tak proc nerespektovat design jako celek? Mozna ``panu`` Kudrnacoj soudruzka Matka promine?
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zóna jara 31.12.2003 06:24
Pepine! delam to nerad ale musim ti neco prozradit. ses BLB!
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna jara 31.12.2003 06:16
je jasny ze si z nas nekdo dela levnou pracovni silu.Par chudaku dostane praci za 6 000Kc a cele mesto to bude inhalovat.Zatim to vidi jen par lidi.Az na to prijdou i ti pomalejsi bude pozde!
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudim chce změnit tvář náměstí jara 31.12.2003 05:54
kvartyry za mestem hotel misto kasaren a na balustrade koncertni sin. Celou ze skla.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ještě jednou kruháky žbl 30.12.2003 22:00
tam je docela dost místa tak snad bude průjezdnej i pro rozměrnější povozy...
P.S. NEVÍM JESTLI SE TO ZDÁ JENOM MĚ?, ALE OD DOBY FUNGOVÁNÍ KRUHÁKŮ SE NĚJAK VYHÝBAJ CHRUDIMI TY VELKÝ TAHAČE S NÁVĚSEM,...... :-)))
Reagovat na tento příspěvek
 
Ještě jednou kruháky žbl 30.12.2003 21:56
myslím že tohle řešení je v souladu s vyhláškama a měli by ho mít všichni normální řidiči už zažitý...
jinak 2 kruháky jsou lepší než světla, ale bez svátečních řidičů a těch co na kruhácích neumí jezdit... (zastaví, čekají co se bude dít, blikají doleva, atd...) Na Bídě ještě trochu vadí přechod od Bídy k Legumě....
možná kdyby se posunul dál k Romanii (vlastně Bohemii...) ..
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zóna Vaklaf 30.12.2003 15:25
Mám jeden jediný poznatek ze široké diskuze ohledně hluku budoucí průmysliové zóny :Všichni se pozastavují nad hlukem, který snad bude "vyluzovat" nová průmyslová činnost mezi stávajícím areálem Transporty a Markovicemi. Ne že bych byl příznivcem dlouhotrvajícího nočního hluku na nižších frekvencích, ale hluk o síle 40 Db je hluk klasické trafostanice, kterých po sídlištích stojí plno. Už vůbec je pak zarážející, že se všichni zarážejí nad hlukem, který by snad měl nastat s novou výrobou.
A co takhle si někdy poslechnout hluk, který "vyluzuje" stávající výroba umístěná ve stávajícím areálu Transporty. Bylím na Rozhledně už hodně dlouho - vlastně celý život - ale ten rachot co v létě v noci produkuje výroba tubusů pro větrné elektrárny bych přál zažít každému obyvateli Chrudimě.
Přál bych si tedy celistvou diskuzi o průmyslové zóně - o té projektované ale i o té stávající.
Reagovat na tento příspěvek
 
Balustráda Vaklaf 30.12.2003 15:07
Sousední dům u balustrády byl odstraněm až kolem roku 1900. U kostela stála věž, ktetrá byla odstraněna už podstatně dříve.
Dům vedle balustrády figuruje na snímcích náměstí i po rekonstrukci obou věží salvátorského kostela.
Reagovat na tento příspěvek
 
PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE Vaklaf 30.12.2003 14:58
Markovice mají zdroj vody o velikosti cca 40 itrů za vteřinu - stačí to ?
Reagovat na tento příspěvek
 
VŠEOBECNÝ jara 30.12.2003 00:53
co se stalo s narodni hrdosti? proc musi vsechny obchody nest nemecka a anglicka jmena? kampak asi vsechny penize odchazeji?proc nikomu nevadi ze si cizak namasti kapsu? jak je mozne ze cech kterej zacne trochu vycnivat nemuze zavisti a pomluvam ujiti?proc se dodnes bojime komousu?proc je mame ve vlade? to je jenom par otaze. znate nekdo odpovedi?vsichni na neco stale nadavaji, ale nikdo nic nepodnikne. nedavno jsem se o tom bavil se synem a rekl jsem mu , ze kazdej narod ma takovou vladu jakou si zaslouzi a on se me zeptal jestli si myslim ze ceskej narod je lepsi nez caska vlada.
Reagovat na tento příspěvek
 
ples v bílém v muzeu vs. agora Jana Slejšková 29.12.2003 20:05
Tak tohle opravdu nechapu!!! Byl(a) jste se v Agore vubec nekdy podivat. Proc by Agora proboha mela hrat komercni hudbu, tim by prece uplne ztratila svuj vyznam!!! Mam to chapat tak, ze mesto by nemelo podporovat nic, co se lisi od komercniho proudu??????To je prece uplnej nesmysl. Kazdy ma pravo si vybrat svoji hudbu a tim i klub nebo diskoteku, kam bude chodit. Desim se doby, kdy by vsude znelo to same a clovek proste nemel moznost vyberu. Ja osobne v Chrudimi postradam nejakou hospudku, kde by se schazeli lidi s kytarama a delali se ruzne folkove akce, ale to uz jina...
S timhle prispevkem ale musim zasadne nesouhlasit - kam bychom se dostali - jako za komunismu - vsem stejne a vsichni v jednom stadu?????????
Reagovat na tento příspěvek
 
Když ne Agora tak Opera MIREK 29.12.2003 18:54
JE TO ZAJÍMAVÉ,ALE KULTURNÍ AKCE V CHRUDIMI JSOU OPRAVDU K ZAMYŠLENÍ.NEZAJÍMÁ MĚ ANI AGORA,ANI OPERA.
JAKO MUZIKANT ALE POSTRÁDÁM OBYČEJNÉ ZÁBAVY,KTERÝCH TADY BÝVALO DOST.AGORA A OPERA , TO JE TROCHU MÁLO.
HOTEL U KRUHÁKU, KDE SE POŘÁDAJÍ TANEČKY,TAK TO JE OPRAVDU HAMBA.
JENOM V SOUSEDNÍCH PARDUBICÍCH JE ŽIVÁ HUDBA ČTYŘIKRÁT TÝDNĚ.JSOU TAM SAMOZŘEJMĚ KLUBY A JINÉ KULTURNÍ AKCE.
JE TO VŠECHNO O PENĚZÍCH.PROČ NEPODPOŘIT A NEDAT ŠANCI MLADÝM KAPELÁM I JINDE.PROSTORY NA TO JSOU.POKUD SE TAM NEUDĚLÁ ZASE TRŽNICE S TEPLÁKAMA.DO SPORTU SE INVESTUJE.I KDYŽ TO SE SPORTEM NEMÁ NIC SPOLEČNÝHO.
LIDI PROSTĚ NEMAJ KAM CHODIT TANČIT.DO AGORY A OPERY SE VŠICHNI NEVEJDOU.
TĚCH PÁR PŘIBLBLEJCH PLESŮ.......
TO RADŠI SNAD AGORA,NEBO TA PRAHA A NEBO.. ......
HEZKÝ ROK 2004
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna Lebduška 29.12.2003 17:15
Nazdar divoký Bile,Pokud se týče průmyslu a případné zaměstnanosti tak pro tvou informaci tato výroby má zaměstnat max. 100 lidí na 15 ha. Tolik informace investora. Dále pri výrobě má používat např. oxidy chromu - opět informace příno od investora. Zkus si najít něco o podobné výrobě a možná pochopíš onu skupinu křiklounů - dnes jich je něco okolo 2000.
Jinak ti skutečně nepřeji, aby došlo k tomu, čeho se obáváme.
Myslím si,že by bylo vhodné vystoupit pod svým skutečným jménem - nebo se za svůj názor stydíš? Já ne, protože mám celu řadu podkladů, které jej podporují a věřím, že mám pravdu. A tomu také věří řada lidí, kteří pracují v příbuzných oborech a dodali mi odborné výpočty a podklady.

Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zóna Lebduška 29.12.2003 17:03
evím, zda organizátorům petice chybí elementární slušnost. Jaká je však slušnost představitelů radnice, když vytvoří průmyslovou zónu stávajícím obyvatelům přímo "přes ulici" a ani se nenamáhají to občanům nějak vysvětlit. Jaká je to slušnost když rozprodávají pozemky na stavbu rodinných domků s uvedením "v klidové oblasti Chrudimi", kde dle územního plánu má být pouze zemědělská výroba a poté vedle vytvoří průmyslovou zónu?Nevím co víte o výrobě firmy Colorobia. Jedná se o provoz vyrábějící komponenty pro keramický průmysl.
Výroba je hlučná a dle zástupců má být na hranici jejich pozemku hluk 40 db. Hranice průmyslové zóny končí cca 50 m od stávající zástavby rodinými domky.Firma požaduje cca 15 ha pozemků tj. asi 1/2 průmyslové zóny. Dle výpočtů odborníků na hluk není možné snížit v tak krátké vzdálenosti hluk na požadovanou úroveň, (pro klidný spánek je dle světové zdravotnické organizace doporučeno 30db). Navíc velmi záleží na tónové frekvenci hluku.
Obdobný provoz existuje v Roudnici n. Labem.
Ubezpečuji Vás, že jsme si sehnali všechny nám dostupné informace a máme jich (dle mého názoru) v současné době více, jak úředníci radnice.
V této výrobě se kromě křemičitého písku zpracovávají i těžké kovy. Do skelné hmoty se přidává olovo (olovnaté frity) a k zabarvení se používají oxidy chromátu (potvrzeno zástupci firmy), kobaltu ap. K odlučování se používají látkové filtry (potvrzeno zástupci firmy), a ty zachycují uletující částice pouze do určité velikosti. Převážný směr větrů je z průmyslové zóny na Chrudim. Výroba v Rudnici n. L. je omezována a to právě z důvodů ekologických. Proč se máme nechat otravovat a zamořovat Chrudim těžkými kovy?Pokud se týká "rozdělení města" je tím míněno rozdělení dopravou, kdy doprava místo aby byla vytěsnována z města ven je vedena kolem hotelu Bohemia. Ve svém důsledku to znamená, že obyvatelé Markovic, Rozhledny a Legumy budou mít problémy s přejitím ulice do města (díky kruhovým objezdům byl semafor na Bídě zrušen). Navíc obyvatelé přilehlých ulic budou trpět nadměrným hlukem, prachem a zplodinami. Nebylo by lepší napojit průmyslovou zónu někde na příjezdu od Pardubic? A umožnit tak jednoduché propojení s plánovaným obchvatem Chrudimi? Oněch zmiňovaných 500 obyvatel - je to skutečně dáno naivností organizátorů petice neboť za každou rodinu se podepisoval většinou jen jeden dospělý občan. Při caa 20 tis. obyvatelích Chrudimi to po přepočtu představuje rozhodně více jak 2%.
Radnice tvrdí, že uvažovaný závod zaměstná cca 250 lidí. Na jednání se zástupci Colorobbie nám bylo sděleno, že to bude max. 100 lidí. A to je skutečně velmi málo, problémy zaměstnanosti v Chrudimi to neřeší (kolik z toho bude chrudimáků). Domnívám se, že daleko lepší by bylo více menších investorů zaměstnávajících méně zaměstnanců a využívajících tradičních řemeslných oborů v Chrudimi. Má to i ten význam, že padne-li malá firma zaměstnanost to mnoho neovlivní.
Závěrem: Pokuď se máte skutečně zájem seznámit se, proč je takovýto odpor proti firmě Colorobbia rád Vás seznámím se všemi materiály, ze kterých vyplývá - Colorobbia ne.
PS: zkuste vystoupit svým jménem a ne pod nic neříkajícím Pepinem.

Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zóna Lebduška 29.12.2003 17:01
Dobrý den Pepine,Je pravdou, že by měla být zpracována studie vlivu na životní prostředí. Kde je však studie vlivu průmyslové zóny na životní prostředí? Jakým způsobem bude narušovat průmyslová zóna život stávajících obyvatel a obyvatel v uvažované výstavbě (např. nové obytné domy na Rozhledně)? Jaké druhy výrob by zde měly být a jaké ukazatele by měly splňovat, respektive co by zde nemělo být? Kde je koncepce rozvoje průmyslové zóny s dopady na životní prostředí města a jaké úpravy se musí udělat a čeho je nutno dosáhnout? Jaké jsou cíle rozvoje města? Na tyto otázky od představitelů města a bohužel i od zastupitelů nedostáváme žádné odpovědi, koncepce rozvoje města a z ní vyplývající dopady není zřejmě zpracována a pokud je, tak pouze velmi povrchně a velmi často se mění. Je zřejmě ražena koncepce rozvoje "hodí-li se to někomu, schválíme to a ono to nějak dopadne".
Z toho důvodu se může petice jevit jako naivní, vyvolaná na základě nepřesných údajů a vyvolaná pouze pocity. Ovšem čím více pronikám do problematiky, tím více zjišťuji, že petice je oprávněná a že má ve své podstatě pravdu. Tato výroba je pro Chrudim naprosto nevýhodná, v celém světě a i u nás se zjišťuje, že je neekologická a tak se domnívám není žádného důvodu, proč by měla být zde a zamořovat Chrudim.
Autorům petice a lidem, kteří se pod ni podepsali a mě také, nejde o nic jiného než dosáhnout toho, aby v průmyslová zóna byla využita ku prospěchu Chrudimi a jejich občanů, aby její provoz co nejméně obtěžoval občany a co nejméně zatěžoval životní prostředí.
Předpokládám, že jste občanem Chrudimi (a zřejmě máte vztah k vedení města, neboť pod tímto jménem a z této adresy se sešlo více příspěvků a některé - vzhledem k znalostem podrobností - musely být od obeznámených lidí) a tak jistě nemáte zájem dýchat vzduch který by byl znečištěn, určitě nemáte zájem zanechat Vašim dětem znečistěné životní prostředí, určitě nemáte zájem, aby Vy či Vaši blízcí po nějaké době trpěli alergiemi ap. Věřím tomu, že Váš zájem je shodný s zájmy obyvatel podepsaných pod peticí. Proto Vám znovu navrhuji setkání (a může to být neformální setkání i s více lidmi, případně úředníky či zastupiteli v úzkém kruhu) na kterém Vám jsem schopen já a případně i další občané doložit, proč tuto výrobu zde nechceme a nejsou to jenom pocity a domněnky, jsou to odborné výklady, výpočty a zkušenosti lidí zabývajících se podobnou problematikou.
Já sám nejsem takový odborník, abych rozuměl všemu a ani nejsem autorem petice. Jenom doufám, že to vše vyprovokuje skutečně to co říkáte - nezávislou studii, která poukáže na případná rizika a možnosti jak jim předcházet a způsoby jak je také kontrolovat a zvládat nenadálé situace. A pak nebude moci dojít k situaci, která se odehrála v letošním roce, kdy při požáru chemikálií nikdo včas nevaroval obyvatele Chrudimi a tak místo aby nikdo nevycházel, naopak si řada dětí hrála venku a celé školky byly na vycházkách.
Pro přestaňte se schovávat a pojďme si slušně a na úrovni objasnit stanoviska a pokusit se o vzájemné pochopení.

Reagovat na tento příspěvek
 
Když ne Agora tak Opera Petr Cardinale 28.12.2003 22:27
Jelikož jsou zde tací, kteří mají řečí o Agoře dost, zřejmě proto, že tam nikdy nepáchly, tak se budeme zabývat jiným programem a to v našem kulturním svatostánku.
Po shlédnutí programu jsem zjistil, že je to horší nežli loni. Dává se sice Rusalka, ale je to nějaký moderní shitt až ti si o tom divadle, které to pořádá myslíte co chcete, a to druhé je Aida od Verdiho.
Nevím proč se v Chrudimi nemůže provozovat něco pořádného, třeba Haendel nebo Mozart. Loni dávali myslím taky něco od Verdiho a pak něco ruského buď Oněgin nebo něco podobného, tak proč ne změnu. Nevím proč se nemůže dávat něco zábavného nějakou buffu ta seria je už ohraná jako loňský výprodej kaprů.
Krom toho mě napadá, že se stejně na ten jeden kousek nedostanu protože je tradičně vyprodaný, takže si budu muset zajet do Prahy, jelikož tam se dostanu častěji než do Chrudimský opery, což je myslím velká škoda.
Takže než na Verdiho Aidu do divadla tak radši do Agory na pořádnej PUNK.
PC
Reagovat na tento příspěvek
 
agora newim 28.12.2003 22:10
presne tak, gdo se chce poradne pobavit a nesedet doma u TV tag tam de, a ty kery radsi sedej celej den u bedny a sledujou nudny porady at se k tomu ani radsi newyjadrujou, i pres to, ze agora je trochu mensi klubik je dost v poho a to nepocitam lidi kery tam chodej a tu ochotnou a negdy az moc ochotnou obsluhu, sem fakt rada za takovejle klub kerej jen tak ve vychodnich cechach nenajdes, proste na pohodicku
Reagovat na tento příspěvek
 
agora newim 28.12.2003 22:06
nechapu o co ti tady ku*wa de! kazdej si zije po svym a nikoho nezajimaj tyhle nazory kery fsechno odsuzujou! tak si negdo zahuli dobre, a gdo po tom dela bordel a neumi se bavit to je jeho vec tak nevim proc sem pletes tohle dyz tady de hlavne o to ze chcem aby tady agorka zustala a jestli se to tobe nelibi tak tam chodit vubec nemusis nigdo te do toho rozhodne nutit nebude!!!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
agora Ondřej 26.12.2003 14:01
Já si myslim že je Agora fakt dobrá, nikdy sem s ní problémy a nikdy taky ani z obsluhou, jsou tak ochotní a výborní lidičky ...a je to rozhodně lepší místečko než nějaká BARAKA kde se to furt rve...
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna divokej bill 25.12.2003 15:46
Naprosto souhlasím.
Navíc mám pocit, že průmyslová zona se v dané lokalitě rodí už spoustu let a vážení protestující, pokud mají mozek, museli tušit, že průmyslová zóna se nebuduje kvůli objektům občanské vybavenosti, ale kvůli průmyslu.
Takže doporučuji městu i investorovi skupinu křiklounů ignorovat, oni si po čase najdou něco jiného, roti čemu budou protestovat.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zóna pp 24.12.2003 12:35
Dobrý den,mám pocit, že na každý nový provoz, na každé nové umístění podnikatelského subjektu, musí být zpracována odborná studie i co se jedná zatížení životního prostředí, vlivů na okolní zástavbu a pod.
Každá iniciativa při ochraně ž.p. je a musí být vítána. Je totiž logické, že silné ekonomické lobby je často mocnější resp. vlivnější, než úřad, který v různém zájmu umí některá fakta potlačit a jiná zdůraznit. Nicméně - každá iniciativa by se měla umět rozhodovat na základě přesných informací, nikoliv jen na pocitech, jako je tomu právě nyní, ve zmíněné petici, která mj. obsahuje i řadu nepřesností, nebo údajů, kterým nerozumím ("rozdělení města"?).
Jsem přesvědčen, že rada města musí ctít zájem občanů.
Proto nevidím důvod, proč by město nemohlo zaplatit (třeba i další)nezávislou studii u firmy, kterou navrhnou zástupci iniciativy. Na základě této nezávislé studie pak mohou občané dobře rozpoznat co je pro ně dobré, resp. zvážit klady a zápory podnikatelského záměru. Intuice či pocity nasraných občanů by neměly být vodítkem pro rozhodování a tvorbu postojů dalších občanů či institucí.
pp
Reagovat na tento příspěvek
 
PF 2004 stín radnice 24.12.2003 10:25
Přidávám se k Blixovi a všem přispěvovatelům diskuse, ale i všem ostatním co na stránky diskuse zabloudí přeji vše nej- do nového roku a poklidné prožití vánočních svátků.
Reagovat na tento příspěvek
 
ples v bílém v muzeu vs. agora benq 24.12.2003 00:36
O každém dobrém klubu se musí mluvit, protže když se o něm nemluví není něco v pořádku. Nechodím tam, ale spousta mých kamarádů ano a tak držím palce, aby dále Agora fungovala.
Reagovat na tento příspěvek
 
PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE info na www.colorobbia.com 24.12.2003 00:32
 
PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE benq 24.12.2003 00:31
Dobrý den, koukám že za dobu co jsem byl pryč se pěkně rozjela diskuze o zóně a investorovi. Jsem rád že se zapojil i pan Lebduška, jakožto jeden z hlavních šiřitelů desinformací a účelových lží či polopravd (např. není to ani sklářský průmysl, ale firma dodává pro keramický průmysls). Na sněmu v Markovicích jsem slyšel že se jedná o max, cca 20 kamionů denně, prach není produkován a ke škodlivé chemii je při výrobě dost daleko. Pokud někdo chce ať se podívá na www.colorobbia.com (kdo chtěl již to provedl) a uvidíte co je firma zač. na toto téma již nehodlám dále diskutovat, protože přístup lidí co organizovali petici nebyl zrovna pokud použii slybý výraz v souladu s dobrými mravy a pokud je pravda že ne jednání předali petici, tak to jen dokazuje co si o tom lze myslet.
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zóna Pepin 23.12.2003 14:18
Vážený pane,být na místě starosty, podám na Vás žalobu pro šíření poplašné zprávy. Nevím, jak jste na ty bludy přišel a proč strašíte lidi. Asi jste chemik, pracujete v dopravě, rozumíte normám hluku ..... - takže otevřená hlava, skoro génius. Mám za to, že možnost umístit továrnu posuzují odborníci. Tak by bylo lepší, nechat to na nich.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna Pepin 23.12.2003 14:07
Na projevení názoru má každá nárok. Organizátorům této petice však chybí elementární slušnost. Byli přizváni radnicí k jednáním s investorem. To první prý probíhalo tak, že po hodinové diskusi předali připravenou petici zástupci investora. Tím z něho udělali trochu blbce - nemusel se namáhat s vysvětlováním. Na petici je okolo 500 podpisů, to jsou asi 2% obyvatel Chrudimi, tak proč tolik křiku.
Myslím, že by vedení města mělo po této zkušenosti vyloučit zástupce oné petiční akce z jednání. Ukázalo se, že s tím neumí naložit a projevují se trochu jako burani.
K těm důvodům snad jen to, že nejsem přesvědčen o tom, že tito lidé jsou schopni posoudit vliv stavby na životní prostředí. Od toho jsou úřady, které rozhodují na základě splnění našich velmi přísných ekologických norem.
Ustoupit tlaku malé skupiny lidí by byla prohra pro město a jeho obyvatele. Při příchodu jiného investora by se odpůrci Colorobie těžko chovali jinak.
Reagovat na tento příspěvek
 
petice prům. zóna Lebduška 23.12.2003 11:02
Komu: Zastupitelstvo města CHRUDIM Rada města CHRUDIM Starosta města CHRUDIMVěc: PETICE dle zákona č. 85/1990 Sb. v platném zněníMy, občané Chrudimi na základě informací, které nám byly sděleny zástupci Městského úřadu Chrudim ve věci výstavby nového výrobního závodu fi. Ceramic Services s.r.o., se sídlem Podbořany Partizánská 164/93, IČO 25446479, popřípadě fi. Colorobbia ESPANA S.A., Carretera Comarcal 814, Km. 16´3, 12192 Villafamés (Castellón), Stát: Španělské království či. firmy B.M. s.r.l., Vinci (FI) Via Pietramarina 53, 50059 Sovigliana, Stát: Italská republikazásadně protestujemeproti výstavbě tohoto závodu a proti výrobě glazur a frit v lokalitě průmyslové zóny Chrudim-západ.
Technologie výroby uvedených materiálů neekologická a to vzhledem k příliš velké a trvalé hlukové zátěži na okolní zástavbu rodinných domů. Zároveň hrozí reálné nebezpečí úniku prachu z výrobního závodu a ze zásobníků surovin, který ve svém důsledku opět poškozuje kvalitu životního prostředí v lokalitě Chrudim – Markovice a v závislosti na převládajícím směru větru i v ostatních částech Chrudimě. Všechny tyto aspekty jsou v přímém rozporu s přijatými materiály Městského úřadu týkající se průmyslové zóny a to hlavně v otázce ekologického zatížení okolí města Chrudim.
Zároveň protestujeme proti výstavbě dopravního napojení průmyslové zóny Chrudim - západ ze směru Chrudim – Markovice, kde se dá očekávat příliš silný kamionový provoz. Obě předložená řešení nerespektují základní požadavky na zkvalitňování životního prostředí jak v místech kde vznikají nová obydlí, tak i v dalších částech města Chrudim. V případě, že by docházelo k rozrůstání počtu firem v průmyslové zóně, intenzita provozu by v budoucnu ještě více narůstala a opět by občané dotčených městských částí trpěli nadměrným hlukem a spodinami pocházejícími z dopravní zátěže. Domníváme se, že celá koncepce řešení umístění průmyslové zóny a její dopravní obslužnost neodpovídá požadavkům občanů na spokojené a klidné bydlení v této části města. Navrhované koncepce nebyly vůbec s občany města a speciálně s těmi, jichž se nejvíce dotýkají vůbec projednány, navíc procházejí přímo částmi města a město tak dělí.
Proto navrhujeme:Ukončit jednání s výše uvedeným investorem o možnosti výstavby výrobního závodu v lokalitě průmyslové zóny Chrudim – západ.
Přehodnotit koncepci umístění průmyslové zóny a její dopravní obslužnosti, v této lokalitě umístit pouze objekty občanské vybavenosti popřípadě průmysl, který žádným zásadním způsobem neohrozí životní prostředí v okolních městských částech.
Umožnit zástupcům petičního výboru zúčastnit se všech jednání týkajících se prodeje pozemků v lokalitě průmyslové zóny Chrudim – západ, vyjma jednání o cenách.
Projednávat veškeré otázky týkající se průmyslové zóny Chrudim - západ se zástupci tamního osadního výboru.
Projednat veškeré otázky týkající propojení silnic č.17 a 37 s plánovaným obchvatem Chrudimi a napojení průmyslové zóny Chrudim - západ na tyto silnice s co nejširší veřejností města Chrudim a před schválením územního rozhodnutí respektovat oprávněné zájmy všech občanů Chrudimi, jichž se tato výstavby týká.
V Chrudimi dne 28.11.2003Za petiční výbor: Ing. Josef Paulů MUDr. Ludmila PaulůMUDr. Marcel PekárekIlona PekárkováIng. Radek ŠlajsIng. Josef Lebduška TUTO PETICI JIŽ PODEPSALA ŘADA OBČANŮ MĚSTA ZEJMÉNA OBČANÉ MARKOVIC, ROZHLEDNY A LEGUMY
Reagovat na tento příspěvek
 
průmyslová zóna Lebduška 23.12.2003 10:58
Chrudimští občané protestují proti záměrům radnicePracovníci radnice v Chrudimi připravili za podivných okolností průmyslovou zónu. Nyní pro ni hledají uplatnění. Do průmyslové zóny, která je vklíněna do okolní bytové zástavby, ze které větry vanou na Chrudim a kolem které má vyrůst další obytná zástavba, lákají jakéhokoliv investora.
A tak bez řádného uvážení výhodnosti pro město a jeho obyvatele, bez projednání s obyvateli, přislíbili pozemky pro výstavbu závodu společnosti Colorobbia.
Společnost zde má na 15 ha zaměstnat 100 pracovníků a vyrábět olovnaté frity a barviva pro keramický průmysl. Pracovníky radnice ale i zastupitele vůbec nezajímá, že závod bude zdrojem hluku a že při zpracování se používají oxidy těžkých kovů (chrom, kobalt, olovo) a to, že uvažovaných 100 pracovních míst neřeší situaci v zaměstnanosti. To, že místní občané poukazují na možný úlet prachu obsahujícího těžké kovy a tak postupné zamořování celé Chrudimi, považují za šíření poplašné zprávy. Vrcholem všeho je to, že dle schváleného záměru má veškerá doprava do průmyslové zóny má vést středem města kolem hotelu Bohemia. Vůbec tak nerespektují přání obyvatel a možnost budoucího dopravního napojení na uvažovaný obchvat Chrudimi.
Rozhodnutím o dopravním napojení rozhodli zastupitelé o zhoršení dopravních podmínek v Chrudimi a o zvýšení hluku, exhalací a počtu kamionů projíždějících Chrudimí. Dali tak najevo svým voličům, že je problémy obyvatel s hlukem a obavy ze zamoření pozemků vůbec nezajímají, neboť již mnoho občanů podepsalo petici proti schválenému napojení a proti výstavbě závodu firmy Colorobbia ve svém městě.

Reagovat na tento příspěvek
 
PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE Lebduška 23.12.2003 10:52
Jedná se skutečně o výstavbu továrny na výrobu komponentů pro sklářský průmysl. kromě křemičitého písku mají zpracovávat i oxsidy těžkých kovů (chromáty, kobalty aj.).
zaměstnají pouze 100 lidí (z toho min. 1/3 vlastních) ostatní nějací chemici a tak zbyde pár míst pro občany Chrudimi. Případný úlet prachu bude zamořovat Chrudim (převládající větry jdou od průmyslové zóna na město) zhorší dopravní situaci (kamiony) a bude obtěžovat hlukem (Markovice a Rozhledna).
Koncepce dopravy je schválena tak, že veškerá doprava bude od hotelu Bohemia nahoru k vańkovým školkám a odtud do zóny. Je to nekoncepční řešení, které odřízne Markovice, Rozhlednu a Legumu od zbývající části města, pocítí to i obyvatelé dopravních tepen od Slatiňan a Vysokého Mýta.
Ing. Josef Lebduška
Reagovat na tento příspěvek
 
PF2004 Blix 23.12.2003 10:14
Všem "diskuzníkům" krásné prožití vánočních svátků, pohodu a klid, a v Novém roce 2004 hodně zdraví, osobních i pracovních úspěchů přeje Blix :-)PS.: ...a aby diskuze tady vedené byly i v tom příštím roce alespoň na takové výši a úrovni, ne-li vyšší (v drtivé většině), jako tomu bylo v tomto končícím roce 2003...:-)
Reagovat na tento příspěvek
 
petice letiště Tom 22.12.2003 18:00
Milý stíne, plně s Vámi souhlasím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ještě jednou kruháky Blix 22.12.2003 11:23
Velmi souhlasím s předchozím příspěvkem (vzhledem k předchozím vlastním příspěvkům asi nepřekvapuji...:-)) Blix :-)
Reagovat na tento příspěvek
 
Kauza Penny Market v areálu TRAMO Petr 22.12.2003 09:07
Když se vám hypermarkety nelíbí Tak proč tam chodíte?????!!!!!!!!!Můžete si v nich v klidu vybrat a nakoupit.A proč tam je tolik aut a lidí?Protože jim to vyhovuje a chtějí tam jezdit.
A když se to vám a podobným nelíbí,tak si dál choďte do obchůdků kde vám prodavač dýchá za krk a snaží se vám prodat jen to jedno zboží které má.

Reagovat na tento příspěvek
 
Zastupitelstvo - Balustráda Pepin 21.12.2003 17:00
Na místě balustrády by měl stát dům. Viděl jsem fotky a náměstí s ním vypadalo docela hezky. A nikomu nezakrýval pohled na kostel. Naopak dnešní pohled od staré radnice je dost hrozný. Připadá mi to jak špatná autostráda zakončená socialistickou výstavbou (sportovní hala, a to sídliště), se kterou se asi nepyšníme. K řešení je Tyršovo náměstí, Kapucíňák a prostor nad balustrádou. Část by mohla být ozeleněna a sloužila by jako parčík.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ještě jednou kruháky T. 20.12.2003 19:25
Jezdím KAŽDÝ den do Pardubice do práce. V 6:30 a 15:30.
Přijde mi lepší hlemejždit se přes dva kruháky nežčučet do semaforu. A taky si myslím, že nejvíc času sepromrhá díky neblikačům, u kterých člověk netuší, co vpříští vteřině udělají. Nejhorší na tom je, že mezinumi jsou i šoféři jak městské, tak státní policie!Nemluvě o ostatních "profesionálech". Navrhujunásledující: pokud vyjíždím na prvním výjezdu, blikámhned před vjetím na kruháč, jinak blikám až předvýjezdem (a vždy jen doprava). Tuším že tohle kopírujeněmeckou vyhlášku, aspoň na školení řidičů nám to taktvrdili.
Reagovat na tento příspěvek
 
ddm Kurt 20.12.2003 12:55
 
PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE mafio 19.12.2003 23:32
názora jsou různé, ale fakt je že pokud se zde nic nepostaví (vyjma supermarketů, kde se dělá odnevidim do nevidim za 8,000,-) tak se nic nezlepší. S tím že ten kdo chtěl byt v té nové výstavbě věděl přesně kam jde a to samé věděli ti v Markovicích (myslím tím ty co naní nejvíce vyvádějí)
Reagovat na tento příspěvek
 
Zastupitelstvo - Balustráda stín radnice 19.12.2003 19:50
Souhlasím s tím, že diskuse mohla být dříve, ale myslím si, že by se představitelé města měli zamyslet nad tím, jestli místo placení pronájmu za původní okres by nebylo lepší sehnat způsob financování rekonstrukce budovy býv. katastru a přestěhování některých částí do svého domu ( nebo je to již jinak s bývalým okresem ???? ) a pokud opravdu prodávat katastr, tak po ujasněné koncepci lokality a přihlédnout k názoru občanů ( z těch s kterými jsem se o zastavění balustrády bavil, měli všichni schodný názor - nezastavovat ) a osobně dodávám podívejte se do mapy Chrudimě, tím domem by vznikl zub mezi náměstím Resselovým a Školním. Jak by bylo pěkné sloučení těchto náměstí bulvárem s dominantou kostela a kašny. Máme jeden z nejkrásnějších kostelů regionu a my budem znemožňovat pohled na něj.
Reagovat na tento příspěvek
 
ddm Lukáš Němec 19.12.2003 16:52
Ale návrhy měly být podány do 30. listopadu!
Reagovat na tento příspěvek
 
PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE Nemo 18.12.2003 21:52
Jany, mrkni na mapu. Uvidíš ža nová průmyslová zóna je trochu jinde, než se staví bytovky. Ty jsou umístěny v jižním sousedství staré Transporty. To není podle mě moc dobré místo, ale podle toho, že zájem o ty byty byl asi 5x větší, tak to lidem nevadí. A jestli v nové fabrice budou dělat slováci, co nechtějí dělat naši lidi mě vůbec nemrzí. I u nás přijde doba, kdy stát přestane dotovat ty co nechtějí pracovat a těm nezbyde, než se zapojit do procesu. A s těma 5.000,- nejsi moc v obraze.
Reagovat na tento příspěvek
 
PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE jany 18.12.2003 19:19
Ať postavěj co chtěj , ale na druhou stranu , tam je místa jak nasrano a žádný baráky . Nejlepší je postavit nové bytovky a k nim Továrnu!!! opravdu stupidní nápad , to si zas někdo namastí kapsu , že pane Libý. A mimochodem , nic to nevyřeší bude tam dělat pár Chrudimáků za 5000 měsíčne a zbytek budou slováci , poláci jako v Tranze a Miwekonu v areálu transporty , nic to neřeší , akorat to znepříjemní život spoustě lidí .
Reagovat na tento příspěvek
 
Zastupitelstvo - Balustráda Nemo 18.12.2003 17:20
Myslím, že radnice a zastupitelé ukázali, že jsou amatéři. Nevím, jaké je to štěstí, že se rozhodnutí stále odkládají. Tato diskuse je v pořádku, ale měla proběhnout tak před rokem. To mám zazlé starostovi a jeho zástupcům. Ti věděli asi dva roky dopředu, že se katastr uvolní. Zatímco moudří s nejmoudřejším Kudrnáčem budou přemýšlet, budova bude chátrat (myslím, že Kudrnáč mohl tuhle debatu vyvolat dřív - ale pak by se tolik nezviditelnil)Jinak si také nemyslím, že zastavět balustrádu je ideální varianta. Ale dům tam stál mnoho století. Teď tam není asi 50 let a na tu díru jsme si prostě zvykli. Názor architektů a urbanistů je však jasný.
Náměstí má být uzavřené.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zastupitelstvo - Balustráda stín radnice 18.12.2003 14:23
Jsem rád, jak dopadlo jednání zastupitelstva o prodeji bývalého katastru. Cením si rozumného postoje pana Kudrnáče a myslím si, že by se opravdu prvně měl ujasnit komplexní náhled na část od parkoviště k hale.
Docela mně rovněž zaráží, jaké řeči běží po Chrudimi ohledně případného kupce a jaký byl postoj pana starosty. Osobně bych balustrádu nezastavoval.
Reagovat na tento příspěvek
 
VŠEOBECNÝ fred 18.12.2003 12:11
To je fakt vysokou politiku neovlivníme ta se řídí sama, bez nas.Ale co se děje v našem městečku bychom měli ovlivnit a snad i dokážem. Protože se skoro všichni známe. A nevím jak to že se pořát nic neďeje.
Kolem DDM. To snad nemyslí naši páni konšelé vážně že příchodem nové řiditelky všechny trable, či starosti končí??? Je hromada lidí kteří se s tímhle řešením nespokojí a dají do toho vše. Protože jim není lhostejné co se děje s volnočasovými aktivitami v našem měsrě. A mrzí mě že si páni radní nechají od kraje mluvit do toho co je důležité pro mládež v našem městě.I když DDM je krajem zřizované, zatím!!!!Ja nevěřím že hlas starosty či místostarosty či hlas kohokoliv z městské rady nemá na kraji váhu.
JE TO NEÚNOSNÁ SITUACE A JÁ JSEM PŘECVĚDČEN O TOM ŽE JESTLI NĚKDO NAHOŘE NEHNE BRVOU TAK ZÁNIK DDM NEDÁ NA SEBE DLOUHO ČEKAT???
Reagovat na tento příspěvek
 
ples v bílém v muzeu vs. agora fred 18.12.2003 12:00
Protože Agora je rokový klub a né žádné disko. A možností k poslouchání diska je v chrudimi dostatek.
Ale rokovou a alternativní hudbu hrají pouze v agoře a nevidím nic dobrého na změně programu.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19  18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.