Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej Lebduška 14.01.2004 11:11
Pane Němec, další článek vyšel také v Právu, shodou okolností ve stejný den a já nejsem jeho autorem.
Protože se domnívám, že máte co do činění s těmito stránkami, zkuste jej zde také otisknout.
Ať se zde objeví také jiný názor. Děkuji.
Reagovat na tento příspěvek

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej Lebduška 14.01.2004 11:03
Pane Pavlíček, od Vás jsem očekával přeci jenom něco lepšího.

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej Lebduška 14.01.2004 11:00
Určtě je lepší vypadat jak někdo, než nemít podobu vůbec žádnou.
A pokud z této ankety vyjde vítěz - prosím administrátora zda je možné nějakého určit - rád mu osobně předám odměnu 500 Kč třeba v redakci těchto stránek. Alespoň konečně budu vědět, komu jsem podobný.

Dnešek v novinách o PZ Lebduška 14.01.2004 10:47
Tak už se nauč mluvit rovně a vystupovat pod svým jménem.

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej Lukáš Němec 14.01.2004 10:24
Fotografii jsem bohužel neviděl, ale stejně je celkem jedno jak p. Lebduška vypadá. O to tu přeci nejde.
Je to jeho právo vyjádřit se k průmyslové zóně.
Naopak, docela jsem rád, že se v tom někdo šťourá, už jen kvůli tlaku na vedení města, aby se problematikou ekologie a dalších věcí souvisejících se zónou vážně zabývalo. Zřejmě není úplně nejjednodušší nalézt vůbec nějakého investora (dneska má kdejaké město svoji vlastní prům. zónu) a tak by se mohlo snadno stát, že město kývne každému zájemci, jen aby už konečně zónu zaplnilo.
Vytvoření prům. zóny stálo město desítky milionů korun a kdyby zůstala nevyužita, jistě by vedení města ovace a potlesk nezískalo. A čas běží ...
PS. Pokud tu fotografii ale někdo máte, pošlete mi ji na email lukas.nemec@chrudim2000.cz ;-)

PZ - diskuse Zdenek 14.01.2004 10:01
Je vidět že manipulace lidí funguje všude.O vzniku a vytváření peticí vím své,ono když Vám někdo vyhrožuje a neustále otravuje tak to podepíšete a máte klid.Je vidět že se o věc vůbec nezajímáte a děláte jen výstřely do tmy.Všichni kdo stavějí v Markovicích věděli o průmyslové zoně a šli do toho.Je vidět že by se město mělo na lidi vys... a né dát jim pozemky za hubičku s kompletní infrastrukturou a ty se odvděčí takto.Jinak nejde o jednu firmu,ale o celou průmyslovou zonu.

Balustráda Mafio 13.01.2004 22:54
Na Moravovu zahradu ba ty garáže pasovaly a bylo by centrum s parkováním vyřešené. Jinak je podle mně třeba vzít Balustrábu a to pravděpodobně zastavět včetně toho parkoviště nad sportem Pelikán, ale řešit i celé území od Růžku a park u Růžovky jako jednu etapu a mít k tomu zpracované také ty zahrady o nich se zde mluví a možná i náměstí u sportovní haly.
Jinak garáže pod zem u Balustrády také, proč ne ???

Dnešek v novinách o PZ Mafio 13.01.2004 22:48
Dneska byly noviny plné názorů na PZ, je tam spousta věcí kdy se někdo něco domnívá atd. Novináři napíší cokoliv, kdo co plácne, ať je to odpůrce či zastánce zóny, jen se tam autoři článků nikterak neobírali jak pomoci té straně co má pravdu, že by bylo dobré nechat tu fitmu a zónu také posoudit odborníkům, ale tím nemyslím pana SAMOUKA Lebdušku a jeho company či fan club. jestli si myslí že ten kdo chce do PZ jít stavět firmu se neseznámí s územním plánem co tam bude moci postavit a co ne, tak ho musím upozornit že tuto chybu udělal ON a pár lidí dalších a koupili nemovitost kde neměli a nyní kolem sebe kopou.
Takových diletantů je jen pár a investoři co chtějí utratit jen za pozemky více jak 25 mil. Kč (či dokonce více) si to prověří, takže že jde o něco zakázaného co se tam stavět nesmí je holá blbost.

ZÓNA - VŠEM Mafio 13.01.2004 22:34
a proč je i zde s. před jménem ???? nerozumím

ZÓNA - VŠEM Mafio 13.01.2004 22:32
co znamená to s. před jménem ??????

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej Mafio 13.01.2004 22:29
Podle mně je podobný i někomu jinému, ale nechám to ještě uležet, jestli to napadne dříve někoho jiného.
:-)

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej pp 13.01.2004 19:56
On ten Charli byl taky v prvních snímcích bezva, ale pak brkal a padal čím dál tím stejně. A taky nevěděl, že 40 decibelů šustotu vydá i galuska na asfaltce. I to, že vlastně neexistuje nechemická výroba, neboť každou surovinu nebo materiál je možné přepsat do chemického vzorce. Jistá podobnost by tu tedy být mohla. Ale Charli byl prý čestný..., a pravdomluvný..., nebo ne?pp

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej Alex 13.01.2004 19:13
Mně se jeví jako Chaplin a ostatním ???

PZ - noviny - foto - ANKETA Alex 13.01.2004 19:12
Ahoj všem občas sem zajdu, diskuze je dlouhá a únavná a mnohdy se opakující, nejsem ani z Chrudimi, jen jsem u vás občas rodičů manželky (kteří mimochodem bydlí v Markovicích a líčili mi jak za nimi přišli kůli podpisu na petici a proč podepsali), takže můj příspěvek berte jen na odlehčení: kdo to zde čte ví že kdosi přirovnal Lebdušku ke Goebelsovi, myslím si že proto by moje anketa na téma FOTO V NOVINÁCH mohla zaujmout je tam foto zmíněné osoby a podle mně vypadá jako :Charlie Chaplin Kdo chce ať e vajádří kdo ne ať se neunavuje míněním že jsem mimo či dokonce blb, pitomec atd, jedná se o recesi na dané téma.
Navrhuji následující kdo chce halsovat ať to udělá jajko je můj následující příspěvek .

ZÓNA - VŠEM Noviny 13.01.2004 18:04
Továrna bude hlučná, uvádí se v peticiRozhovorChrudim - Velká část obyvatel Markovic, místní části Chrudimi, chce zabránit tomu, aby do chrudimské průmyslové zóny přišla jako první investor firma Colorobbia, italský výrobce komponentů pro keramický průmysl. Bojí se hluku, prachu, emisí a velkého počtu kamionů. Podle člena petičního výboru Josefa Lebdušky město lidi neinformovalo, že průmyslová zóna bude přímo vedle jejich domovů.
Proč jste se neozvali v roce 2000, kdy město nákup pozemků pro průmyslovou zónu ve vašem sousedství schvalovalo? Lidé v Markovicích o tom vůbec nevěděli. Město pouze vyvěsilo informaci na úřední desku. Nebylo schopné lidi svolat a říct jim, co se připravuje. Mezitím prodalo pozemky pro stavbu rodinných domů u Vaňkových školek, údajně v klidové zóně. Nikdo ale lidem neřekl, že přes ulici bude průmyslová zóna. Ti se nyní bouří také.
Firma Colorobbia se vám nelíbí. Vedení města vám vyčítá, že vás přizvalo na jednání se zástupci investora a vy jste mu po vyslechnutí jeho informací dali již připravenou petici.
Pokračování na str. C2 Pokračování ze str. C1 Na předání petice nevidím nic zlého. Je možná lepší říct investorovi hned, že lidé jsou proti, než ho nechat zpracovávat studie a dávat do toho peníze.
Investor nám při jednání jen potvrdil naše obavy, a tak jsme mu petici předali. Informoval nás, že tam bude vyrábět frity a pigmenty, což je výroba, při níž se používají těžké kovy. A dále že tam bude mít pneumatickou dopravu, na hranicích pozemku čtyřicet decibelů hlučnost, nicméně že bude splňovat všechny normy Evropské unie.
Tím právě město argumentuje. Současné přísné normy přece nedopustí žádné velké znečištění. Proč se na to nespolehnete? Převedu to na auta. Jedno nové auto vyprodukuje nějaké emise, ale splňuje normy. Když mi bude ale čudit pod nosem tisíc aut, je to něco jiného. Jedna pec bude splňovat normy, ale pokud těch pecí bude více, tak to bude o něčem jiném. Normy uvádějí, že hluk na hranicích pozemku nesmí být více než čtyřicet decibelů. Tady to ale bude přes ulici, zkuste si při takovém hluku spát! Světová zdravotnická organizace doporučuje pro zdravý spánek maximální hluk 30 decibelů.
Zástupci města říkají, že nemáte pravdu. Emise nebudou, vibrace nebudou, hluk bude minimální.
Nedokážu posoudit vibrace, ale co se týče hluku a emisí, tak zástupci města zřejmě nevědí, o čem mluví.
Navštívil jsem podobné provozy - výrobce keramiky, výrobce fritů, pigmentů a glazur, byl jsem na silikátovém svazu, navštívil jsem pracoviště, kde se měří hluk. Jsme si jisti, že rizika, o kterých mluvíme, hrozí.
Petice je jasná, říkáte, že Colorobii nechcete. Proč nehodláte jednat o kompromisech? Jsme ochotni jednat o kompromisech. Navrhovali jsme, aby někdo změřil, jak to vypadá v okolí průmyslové zóny a stanovil limity. Ale ne na jednotlivé výrobní zařízení, ale na celou průmyslovou zónu - do jaké míry smí produkovat hluk, prach a emise. Kdyby se tam postavil provoz, který nebude hlučný a nebude produkovat emise, tak by nikdo neprotestoval.
Foto: Josef Lebduška FOTO: MAFA - MICHAL KLÍMA

ZÓNA - VŠEM KS 13.01.2004 16:30
Jenom blafujete. Jak můžete srovnávat učebnice pro keramické školy, které se píšou rok až dva, schvalují rok, a vydávají další rok - tedy jsou staré min. 4 roky s úplně čerstvými normami EU.(tedy i s informacemi o povolených ekologických zátěžích).
Obdivuji Vaši energii, ale celá jde nadarmo díky množství demagogie a polopravd, které na všechny strany chrlíte (viz logický nonsens s jedním autem a více auty v dnešní MF).
Jinak jenom trouba si postaví vedle fabriky a její rozvojové zóny. Kde to je, věděl v tomto městě každý.

PZ- je mozne usporadat referendum? Lebduška 13.01.2004 15:58
Naprosto souhlasím

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna Lebduška 13.01.2004 15:55
Ale rozuměl - cituji z tvého minolého příspěvku:"Každého chrudimáka něco štve, každý bydlí na místě, kde mu něco vadí, tak se nesnažte být vyjímka a zkuste obětovat ten malinký kousek svého pohodlí ve prospěch ostaních, jako to dělají všichni."Tím jsem chtěl říci, že kdyby plzeňáci obětovalimalinký kousek svého pohodlí, tak dodnes nemají obchvat. A co se týče ceny za pokrok, právě tím, že se naše znalosi vyvíjí, tak lépe víme co nám škodí. Před 60 lety, tj. do doby ve které jsi mne srovnal s fašizmem (ale nauč se lépe počítat) pokud komín továrny nečudil, nebyla to továrna. Dnes jsme o kus dál a nechceme, aby něco kouřilo. Víme jak škodí trvalá hluková zátěž, jak škodí různé zplodiny, výfukové plyny. Tak proč ve jménu pokroku nepostavit fabriku co nejblíže k obydlí lidí. Nejsi trochu pozadu?Postavte ji alespoň 3 km od obydlí a nikdo se neozve.
Jaké máš ty údaje o bezodpadovosti, bezhlučnosti a celkové vhodnosti táto fabriky do obytné zóny? Pokud řádně čteš tato stránky, já jsem údaje mluvící proti uvedl (ne všechny, byl by to příliš dlouhý příspěvek) a uvedl jsem i zdroje.
Takže opět střílíš velkými kalibry ale opět vedle.
A nevymlouvej se a jako čestný člověk zveřejni své příspěvky pod svým jménem, protože jenom křiklouni zbaběle řvou z davu, kde se cítí bezpeční. Mají-li ovšem vystoupit sami za sebe, to je jiná.

ZÓNA - VŠEM Lebduška 13.01.2004 15:33
Proboha a co to je, vyrábí-li se pigmenty. Vždyť to je čistě chemie. A ony frity - těžká sklářská výroba do které se používají v hojné míře výrobky anorganické chemie. Kam půdou např. zplodiny z pecí? To není bezodpadová výroba! A případný investor na bionaftu, nemáme zatím informace, ale pokud zde bude celá komplexní výroba tak je to opět část chemie a ohromné množství nafty (výrobku rafinerie) která se mísí s metylesterem. Je fakt, že výroba bionafty určitě tolik nehlučí a asi neprodukuje nějaké úlety. Ale je to těchto míst vhodné? Nenašlo by se s ohledem na dopravu a možnost případného znečistění spodních vod vhodnější místo? Po železnici toho asi mnoho nepůde. Nebylo by na místě dát lidem informaci co to vše obnáší?To opravdu není vhodnější investor, nebo ho město Chrudim špatně hledá?

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna tambor 13.01.2004 14:55
Díky jste rychlej a zřejmě to již bylo na cestě když jsem to psal, naní je článek z Práva a ty vydařené fotky co k tomu byly. Díky a pěkný den

ZÓNA - VŠEM tambor 13.01.2004 14:53
Tohle vše co pan Lebduška chce diskutovat (myslím tím) : 1. Je vhodné umisťovat průmyslovou zónu v takové blízkosti zóny obytné?2. Jaké jsou maximální limity hluku, prašnosti ap.
které může zóna jako celkem produkovat, aby to nezhoršilo životní prostředí?3. Jaké látky s ohledem na rizika zamoření se zde nesmí zpracovávat? 3. Jak bude řešena dopravní obslužnost s ohledem na zvyšování počtu firem a i jejich produkce v zóně a z toho vyplývající zvyšování negativních dopadů?4. Jaká je nutno učinit základní opatření k potlačení hluku, prašnosti? Tím nebude dotčena povinnost jakéhokoliv investora učinit opatření vlastní.
5. Jak to vše bude monitorováno a kontrolováno dodržováníJe již mimo, je platný územní plán a ten říká : zóna ANO, napojejí je také schválené a ostatní věci by byly popsány v ekologickém posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) a dále ošetřeny dalšími normami ČR a EU, pak samotnou výrobu jistě minitorují a kontrolují určitě také nějaké úřady a instituce. Navíc v PZ se nesmí lokalizovat i výroby (to není ze mně, ale z www. stránek MěÚ): Území lze využít pro jakoukoli průmyslovou výrobu kromě:1) staveb s jaderně energetickým zařízením a staveb na skladování, zpracování,zneškodnění jaderného paliva2) chemické výroby, tj.:a) tepelné nebo chemické zpracování uhlíb) rafinériec) zařízení k výrobě organických a anorganických chemikáliíd) zařízení k výrobě pesticidů a průmyslových hnojive) zařízení k výrobě výbušnin a pro regeneraci a zneškodňování výbušných látekf) zařízení na skladování ropy, ropných a chemických produktůg) výroba nebo chemické zpracování polymerů a syntetických kaučukůh) výroba a zpracování výrobků na bázi elastomerů3) skladů jedů, pesticidů, hospodářských hnojiv, toxických látek a ostatních nebezpečných odpadů v množství nad 0,5 t pohotovostní zásobyPředpokládám že to investoři vědí a zachovají se dle toho. Takže vážení nechtějme nikdo nic jiného než aby toto bylo vše dodrženo a dohlédněme na proces schvalování. To co jsem uvedl není ani PRO a ani PROTI, jsou to jen informace, které jsem si našel a které jsou dané a musí být (a jsitě budou) splněny.

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna tambor 13.01.2004 14:36
Dodat ještě prosím článek z další str. MF a dále ještě Právo, navrhuji tam umístit vše celé včetně fotek hihihihhihihihihihihih

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna Administrátor 13.01.2004 14:35
Opět článek na dané téma:

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

Továrna bude hlučná, uvádí se v peticiVelká část obyvatel Markovic, místní části Chrudimi, chce zabránit tomu, aby do chrudimské průmyslové zóny přišla jako první investor firma Colorobbia, italský výrobce komponentů pro keramický průmysl. Bojí se hluku, prachu, emisí a velkého počtu kamionů. Podle člena petičního výboru Josefa Lebdušky město lidi neinformovalo, že průmyslová zóna bude přímo vedle jejich domovů.
Proč jste se neozvali v roce 2000, kdy město nákup pozemků pro průmyslovou zónu ve vašem sousedství schvalovalo?Lidé v Markovicích o tom vůbec nevěděli. Město pouze vyvěsilo informaci na úřední desku. Nebylo schopné lidi svolat a říct jim, co se připravuje. Mezitím prodalo pozemky pro stavbu rodinných domů u Vaňkových školek, údajně v klidové zóně. Nikdo ale lidem neřekl, že přes ulici bude průmyslová zóna. Ti se nyní bouří také.
Firma Colorobbia se vám nelíbí. Vedení města vám vyčítá, že vás přizvalo na jednání se zástupci investora a vy jste mu po vyslechnutí jeho informací dali již připravenou petici.
Pokračování na str. C2Pokračování ze str. C1Na předání petice nevidím nic zlého. Je možná lepší říct investorovi hned, že lidé jsou proti, než ho nechat zpracovávat studie a dávat do toho peníze.
Investor nám při jednání jen potvrdil naše obavy, a tak jsme mu petici předali. Informoval nás, že tam bude vyrábět frity a pigmenty, což je výroba, při níž se používají těžké kovy. A dále že tam bude mít pneumatickou dopravu, na hranicích pozemku čtyřicet decibelů hlučnost, nicméně že bude splňovat všechny normy Evropské unie.
Tím právě město argumentuje. Současné přísné normy přece nedopustí žádné velké znečištění. Proč se na to nespolehnete?Převedu to na auta. Jedno nové auto vyprodukuje nějaké emise, ale splňuje normy. Když mi bude ale čudit pod nosem tisíc aut, je to něco jiného. Jedna pec bude splňovat normy, ale pokud těch pecí bude více, tak to bude o něčem jiném. Normy uvádějí, že hluk na hranicích pozemku nesmí být více než čtyřicet decibelů. Tady to ale bude přes ulici, zkuste si při takovém hluku spát! Světová zdravotnická organizace doporučuje pro zdravý spánek maximální hluk 30 decibelů.
Zástupci města říkají, že nemáte pravdu. Emise nebudou, vibrace nebudou, hluk bude minimální.
Nedokážu posoudit vibrace, ale co se týče hluku a emisí, tak zástupci města zřejmě nevědí, o čem mluví.
Navštívil jsem podobné provozy - výrobce keramiky, výrobce fritů, pigmentů a glazur, byl jsem na silikátovém svazu, navštívil jsem pracoviště, kde se měří hluk. Jsme si jisti, že rizika, o kterých mluvíme, hrozí.
Petice je jasná, říkáte, že Colorobii nechcete. Proč nehodláte jednat o kompromisech?Jsme ochotni jednat o kompromisech. Navrhovali jsme, aby někdo změřil, jak to vypadá v okolí průmyslové zóny a stanovil limity. Ale ne na jednotlivé výrobní zařízení, ale na celou průmyslovou zónu - do jaké míry smí produkovat hluk, prach a emise. Kdyby se tam postavil provoz, který nebude hlučný a nebude produkovat emise, tak by nikdo neprotestoval.

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna Administrátor 13.01.2004 14:08
Zajímavý článek na dané téma:

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

Chrudim má strach, že firma Colorobbia zruší investiciChrudim se bojí, že přijde o investora. Proti příchodu firmy Colorobbia, italského výrobce komponentů pro keramický průmysl, protestuje peticí už několik set lidí z Markovic a okolí chrudimské průmyslové zóny.
Bojí se zejména hluku a emisí z nové továrny.
Zástupcům petičního výboru se dokonce podařilo představitelům investora petici předat. Chrudimští radní mají nyní strach, jak na to italská firma zareaguje. Obavy lidí z továrny považují za neodůvodněné. "Snažili jsme se vyjít vstříc obyvatelům Markovic, kteří se obávají příchodu investora, a pozvali jsme dva jejich zástupce na naše jednání s ním. Vyzpovídali ho a pak mu předali již připravenou petici. Byl z toho skutečně velmi rozpačitý.
Nepovažuji to za korektní jednání," uvedl místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček.
"Nechceme mít za domy něco, co bude škodit. Nechceme žít tak, že si v noci kvůli hluku nebudeme moci otevřít okno," uvedl člen petičního výboru Josef Lebduška. Podle něj investor při jednání jen potvrdil jejich obavy, a tak mu petici předali.
Chrudim potřebuje do zóny investora nutně sehnat, protože do jejího rozvoje už dala přes sto milionů korun. Jak se zachová italská firma? Nikdo neví.
Zástupci města to nedokážou odhadnout. "Těžko říct.
Když jsme se byli podívat na závod této firmy ve Španělsku, její zástupci nám řekli, že nechtějí mít problémy s okolním obyvatelstvem a uvítají, budou-li přijati bez problémů," uvedl chrudimský zastupitel Tomáš Kopecký. Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že průmyslová zóna vyroste v sousedství obytné čtvrti.
"Hlučnost tam určitá bude, ale zase si nemyslím, že bude tak velká, jak tvrdí organizátoři petice. Lze to vyřešit protihlukovými opatřeními. Jinak je to výroba bezodpadová, takže argumenty organizátorů petice nejsou mnohdy aktuální a relevantní," tvrdí Kopecký.
"Chemické látky nepoužívá, prašnost je minimální, vibrace žádné," vypočítává starosta Chrudimě Ladislav Libý. Neodůvodněné jsou podle starosty i obavy z toho, že přes Markovice budou jezdit kolony kamionů. Při plném provozu nového závodu by jich mělo být podle něj maximálně dvacet za den.
Organizátoři petice tomu ale nevěří a bojí se, že zatížení silnice bude větší. Mělo město zvát stěžovatele na jednání? Udělalo taktickou chybu, když na schůzku s investorem přizvalo dva zástupce obyvatel Markovic? "Myslím si, že to chyba byla. Lidé si měli stěžovat městu, zastupitelům. Je tristní, že se obrátili přímo na investora. Mrzí mne to tím víc, že jsem se dosud nesetkal s investorem, který by byl serióznější," řekl místostarosta Trávníček.
Naopak opoziční zastupitel z US-DEU Tomáš Kopecký postup radních schvaluje. "Chyba to nebyla v žádném případě, zástupci obyvatel, kterých se to týká, při jednání s investorem být měli. Jiná je už otázka, jak se zástupci Markovic zachovali," uvedl Trávníček.

PZ- je mozne usporadat referendum? Tuz 13.01.2004 07:43
otazka referenda- je XXXXX vhodny investor do takto umistene PZ? Predpokladam, ze probehne prezentace firem XXXXX treba ve Zpravodaji s informaci o usporadani diskuze s sirokou verejnosti. Pote bude mit obcan, jez ma zajem o PZ a jeji dopady, moznost posoudit vhodnost investora a pote prislusne hlasovat.

PZ - diskuse Lebduška 12.01.2004 19:12
Lze těžko doložit jiný argument,PZ je stále blízko obydlí, ony frity se vyrábí za stále stejných technologických postupů a pigmenty ze stále stejných chemikálií. A to vše ve výrobním procesu, který je hlučný, moc lidí nezaměstná (velmi automatizovaná výroba) a aby byla výroba ekonomická musí vyrábět velké množství (asi více jak oněch 25 tis tun/rok) a z toho vyplývá velký zdroj hluku a možného zamoření (a asi více jak oněch 20 kamionů denně).
Argumenty již zde byly podány, jenom nezazněly protiargumenty (proč by jinak španělé zavírali stejnou výrobu v Kolíně n. Rýnem? - SRN).

PZ- je mozne usporadat referendum? Lebduška 12.01.2004 19:01
Nerozumím zžejmě úplně, ale zcela jistě by byla zajímavá otázka referenda. Ale PZ již je, takže referendum by muselo mít zřejmě otázku buď PZ nebo ??? Ale není to špatný námět do diskuse.

ZÓNA - VŠEM Lebduška 12.01.2004 18:58
Takže okruhy otázek které by bylo vhodné prodiskutovat:1. Je vhodné umisťovat průmyslovou zónu v takové blízkosti zóny obytné?2. Jaké jsou maximální limity hluku, prašnosti ap.
které může zóna jako celkem produkovat, aby to nezhoršilo životní prostředí?3. Jaké látky s ohledem na rizika zamoření se zde nesmí zpracovávat? 3. Jak bude řešena dopravní obslužnost s ohledem na zvyšování počtu firem a i jejich produkce v zóně a z toho vyplývající zvyšování negativních dopadů?4. Jaká je nutno učinit základní opatření k potlačení hluku, prašnosti? Tím nebude dotčena povinnost jakéhokoliv investora učinit opatření vlastní.
5. Jak to vše bude monitorováno a kontrolováno dodržování?

SNIH OPADL MIREK 12.01.2004 18:51
TAK SE ZASE BAVTE O . . . . .

PZ- je mozne usporadat referendum? Tuz 12.01.2004 16:28
Podobny problem v jine lokalite, doufam, ze reseni naseho problemu nedopadne stejne.
http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A031211_124604_domaci_jan

PZ - diskuse mafio 11.01.2004 09:29
Neházet do pytle s úředníky, stačí že musím neustále číst jedno a to samé od Lebdušky do kola, ale rozhodně to budu sledovat i nadále. Navíc si zde dopisuje cca 10 lidí k PZ takže dopad diskuze je 0.
Věřím že Lebduška nemá klidné spaní z PZ a nechci mu vůbec bránit v tom aby svoje připomínky někam dal, ale ať je použije, když bude třeba a nedělá vlny nyní, když to je o ničem a navíc to negativně ovlivní podnikatelské prostředí v Chrudimi.

ZÓNA - VŠEM mafio 11.01.2004 09:24
Vím, že se může zdát moje přirovnání tvé osoby ke Goebelsovi jako špatné, ale byl to velice chytrý člověk a mistr (dokonce i ministr) propagandy (v jeho podání spíše manipulace a lží). To že zde pořád dokola opakuječ 2-3 věci (které by se měli buď vyvrátit a nebo potvrdit před vydáním satvebního povolení, což ty jako jasnovidec předvídáš předem) mi to prostě připomělo až velice nápadně. Podívej se na své články já zde o G píši podruhé, ale tvoje """"odborné"""" připomínky jsou jedna jako druhá , jediné kde se neopakuješ jsou narážky na zpochybnění odpůrců tvého názoru a to ještě ne pokaždé.

PZ - diskuse Pinďa 11.01.2004 00:22
Myslím, že dech nikomu nedochází, jenom argumenty se stále opakují a nepřinášejí nic nového ...

PZ - diskuse Larry 10.01.2004 21:40
Koukám pánům úředníkům z města dochází dech. Lebduško nebojte se jich. A KDE STE VY OSTATNÍ?

Oslava Silvestra na náměstí Administrátor 10.01.2004 17:23
Další fotografie ze Silvestra jsou k nalezení na stránkách Chrudimka.cz, adresa:http://www.chrudimka.cz/servery/index.php?page=fotogalerie&id=1046Admin

Oslava Silvestra na náměstí favorit 10.01.2004 16:25
Oslava příchodu roku 2004 mě moc nenadchla, laserová show, byla vcelku nudná, ohňostroj je ohňostroj, na náměstí jsem zaslechl spoustu názorů, někomu se to líbylo, někomu ne.Ale myslím, že město si mohlo dovolit daleko hezčí rozloučení s rokem 2003, ne trapnou show za 70 tisíc.

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna divokej bill 10.01.2004 14:02
Asi jsem vám dobře nerozuměl.
Obchvat kolem Plzně není blbost. Kvůli takovým, jako jste vy trvalo ale 10 let, než mohl být postaven.
Všichni ho chtěli (obchvat), ale nikdo ho nechtěl mít u domu.
Mimochodem, docela by mě zajímalo, jak by dopadlo případné referendum o nové fabrice tady v Chrudimi...
Nevím nic o technologiích výroby v keramickém průmyslu, ale vím něco o metodice EIA a vím, že pokud je posudek kladný, tak to znamená, že dopad ma životní prostředí bude minimální; samozřejmě za předpokladu, že je udělán řádně. A to mi stačí.
Ve vaší petici nikdo nezpochybnil kvalitu provedení posudku. Z toho mi vyplývá, že vám posudek EIA nestačí.
Proč? Jste snad chytřejší a fundovanější, než ti, co posudek dělali? Požadujete něco víc, než co je v této zemi standartem? A nebo byl posudek udělán špatně? Jestli ano, tak to mělo být předmětem kritiky.
Zatím se jen snažíte budit dojem, že šéf Cordobie má rohy a v levé botě kopyto, mluvíte o rizicích, o technologiích, ale ještě jste neuvedl, která norma (myslím tím normu pro domkaře, ne pro průmyslovou zónu) bude překročena, jak velká jsou rizika a proč jsou tak neodstarnitelná, že je nemůžou odstranit případné změny v projektu.
Dokud neuvedete nic konkrétního, budete jen křikloun. A neodpovídejte prosím, že to předáte městským úředníkům. Stěžujete si tady, tak svoje KONKRÉTNÍ důvody uveďte tady.

VŠUDE SNIH MIREK 10.01.2004 12:43
CO NA CHVILKU ZMĚNIT TÉMA.
CO ŘÍKÁTE TOMU, ŽE SE NEDÁ CHODIT PO CHODNÍKÁCH?A TOMU,ŽE STOUPÁ NEZAMĚSTNANOST?TO JSOU AKTUÁLNÍ TÉMATA,KTERÁ SE NESPORNĚ TÝKAJÍ TĚCHTO DNŮ.MĚSTO NEMÁ PENÍZE NA ÚKLID?CO TAKHLE ZAMĚSTNAT NEZAMĚSTNANÉ.STAČÍ SEHNAT LOPATY.
V NĚKTERÝCH MĚSTECH TO FUNGUJE.
ŽÁDÁM TÍMTO PRACOVNÍ ÚŘAD.DEJTE LIDEM PRÁCI.
DÍK.

ZÓNA - VŠEM Lebduška 10.01.2004 10:12
Chemička nebo sklárna? dle informací zástupců fy. Colorobbia zde hodlají vyrábět frity a pigmenty pro sklářskou výrobu.
Frity s vyrábí z takzv. kmene - tj vsázka do sklářské pece. Kmen s skládá zhruba z 50% mletého křemičitého písku a zbytek tvoří přísady. Tyto přísady obsahují dle typu frity určité množství oxidů kovů a to jak těžkých - např. olovo, tak i lehkých např. hliník, či zinkovou bělobu apod.. Speciální frity obsahují až 70% oxidu olova. Jedná se o těžkou sklářskou výrobu.
Pigmenty jsou výrobky anorganické chemie a vyrábí se čistě z chemických surovin např. oxidy kobaltu, železa, chromu aj., s přídavkem dalších surovin.
Vznikají tak barviva např. kobaltová modř.
Svým usnesením schválilo zastupitelstvo, že do průmyslové zóny nepatří žádná chemická výroba.
Tak proč cudně zamlčujete že s z části jedná o klasickou chemickou výrobu?

PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE Lebduška 10.01.2004 10:06
dle informací zástupců fy. Colorobbia zde hodlají vyrábět frity a pigmenty pro sklářskou výrobu.
Frity s vyrábí z takzv. kmene - tj vsázka do sklářské pece. Kmen s skládá zhruba z 50% mletého křemičitého písku a zbytek tvoří přísady. Tyto přísady obsahují dle typu frity určité množství oxidů kovů a to jak těžkých - např. olovo, tak i lehkých např. hliník, či zinkovou bělobu apod.. Speciální frity obsahují až 70% oxidu olova. Jedná se o těžkou sklářskou výrobu.
Pigmenty jsou výrobky anorganické chemie a vyrábí se čistě z chemických surovin např. oxidy kobaltu, železa, chromu aj., s přídavkem dalších surovin.
Vznikají tak barviva např. kobaltová modř.
Svým usnesením schválilo zastupitelstvo, že do průmyslové zóny nepatří žádná chemická výroba.
Tak proč cudně zamlčujete že s z části jedná o klasickou chemickou výrobu?

ZÓNA - VŠEM Lebduška 09.01.2004 14:32
Zase píšeš o něčem čemu zřejmě vůbec nerozumíš. Já předkládám fakta a ty je zpochybňuješ, ještě chybí, abys napsal, že v ČR se žádné frity nevyrábí. Myslíš, že ti, co psali učebnice pro keramické školy to psali proto, abych údaje mohl použít, nebo proto, že to tak je? A co se týče toho odkazu na naplaveniny a srovnávání s fašisty - na to snad rozumný člověk ani nemůže odpovídat. Vymýšlej si v klidu dál.

ZÓNA - VŠEM mafio 09.01.2004 14:07
Nevím proč se tak štětíš, vždyť i ty zpochybňuješ cokoliv co zde někdo napíše (pokud se to ovšem nehodí do krámu). Prostě jsem přesvědčenej že by se nemělo ustupovat lidem co si postavili domy u PZ, ale nejsem proti, aby se ozvali starousedlíci z Markovic a ne naplaveniny jako jsi ty. To kde jste si postavili kolonii domků (u hlavního tahu) a chcete si otvírat okna a lokat v noci čerstvý vzduch dokazuje jak jsi asi nad tím přemýšlel než jsi začal stavět či ten domek koupil. Tvoje bezkrupulozní lhaní a překrucování všeho co si někde přečteš a nebo ti to poví někdo do ouška je fantastické. Kdyby jsi se narodil o cca 60 let dříve, mohl jsi s Goebelsem působit v médiích, protože se držíš pravidla že 10x opakovaná polopravda či 100x opakovaná lež se tak pravdou. Pokud ti něco takového co jsi psal řekl sám ředitel té firmy (čemuž bych se divil) tak tam nemá co dělat. Demagogii zdar. PS: nedivím se, že se ti nehodí mé názory do krámu, ale nedá se nic dělat, doporučuji schromáždi vše co máš a uplatni to pak v EIA a nebo to dej starostovi či kam to chceš dát, ale udělej to rychle ať se to vše pohne

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna Lebduška 09.01.2004 12:18
Tím chcete říct, že např. obchvat kolem Plzně je blbost a plzeňáci se měli vzdát svého pohodlí?Nejde o ten malinký kousek pohodlí, jde o životní podmínky a je to trochu rozdíl. Já nevím, kdo byl dříve dráha či jste tam bydleli dříve vy. V každém případě v Markovicích obytná výstavba již je, ale žádná fabrika tam nestojí. Proto by se podmínky měly stanovit takové, aby jakákoliv tam postavená fabrika nenarušovala životní podmínky. Každá doba přináší nové poznatky a tak proč podle nich nepostupovat, proč cpát průmysl k bytové zástavbě a dopravu do centra města? Proč si zadělávat na nové problémy? Zeptejte s radních v Hradci K. jak řešili podobný problém.
A k těm normám:např. každé nové auto splňuje předepsané normy. Projede-li jich pod okny 10 za den nic se neděje, bude-li jich 500 bude to horší, bude-li jich 5000 tak si už to okno nikdo neotevře. A v případě této fabriky je to podobné:Je-li stanoven normou limit nějakých látek v 1m3 vypouštěného vzduchu (vody apod.) pak záleží na celkovém vypouštěném množství. Vypustí-li jedna pec X m3, které se rozptýlí na nějaké ploše P, pak z 10 pecí se rozptýlí 10X na stejné poše P. Tj. 10x větší zatížení, ale normy pro vypouštění jsou splněny.
My dobře víme co proti této výrobě máme, ale vy nemáte žádný argument o údajné bezproblémovosti.
Tak příště posím poněkud více konkrétních údajů z vaší strany např.z jakých surovin se zde bude vyrábět, kolik zde bude pecí, jak budou čistěny zplodiny a co budou po vyčistění ještě obsahovat, jaký a kolik bude odpadu a jak bude likvidován, jak budou vyské komíny a na jaké ploše se bude co rozptylovat a kterým směrem to převážně půjde. Ale to je to, co nechcete aby veřejnost věděla. Takže střílíte sice hodně, ale mimo terč.

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna divokej bill 09.01.2004 09:30
Pořád se točíte dokola. Tvrdíte, že fabrika je špatná, ale nevíte pořádně proč. Sice splňuje všechny normy, ale to vám evidentně nestačí. Co by podle vás teda měla splňovat??? Pkud je mi známo, posouzení vlivu na životní prostředí se dělá právě s ohledem na konkrétní lokalitu a pokud je posudek kladný, znamená to, že by se životní prostředí v dané lokalitě nemělo zhoršit.
Pokud se vám nelíbí pravidla, podle kterých je stavba posuzována, měl by jste se s peticí obrátit tam, kde pravidla vznikalí a ne tam, kde se podle nich hraje.
To samé s propojením silnic 17 a 37. Zkuste nám navrhnout, kudy by měl obchvat tedy vést, aby plnil účel a vám nepřekážel.

Rád bych vám něco řekl. Bydlím u trati, pokaždé když projede nákladní vlak, tak mi poskakujou hrnky na kredenci, když na dráze ve 3 ráno šibujou, tahají s tím nejstarším a nejhlučnějším krumplem a pravidelně mě vzbudí. Všichni, kdo bydlí u dráhy, tak to znají.
Podepíšete mi petici za zrušení železnice? Vsadím se, že vás fabrika ani obchvat budit nebudou...
Nepodepíšete a já samozřejmě ani žádnou takovou petitici nikdy nezorganizuju. Dobře totiž vím, že to je cena kterou platím za pokrok, cena, kterou musíme platit všichni, kdo si chceme užívat civilizace a chceme se mit dobře.
Nikdo po vás nechce, aby jste se obětoval pro blaho světa, ale nemůžete mít všechno zadarmo, buď budete bydlet v zapadákově, kde vám bude leda tal smrdět prasečák, nebo ve vyspělém městě, kde se holt budete dívat na auta a výrobní haly.
Každého chrudimáka něco štve, každý bydlí na místě, kde mu něco vadí, tak se nesnažte být vyjímka a zkuste obětovat ten malinký kousek svého pohodlí ve prospěch ostaních, jako to dělají všichni.

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna Lebduška 09.01.2004 08:34
Zkuste dát obrázek, je li to možné, ze slovního popisu není vše úplně zřejmé. Nemusí být úpně přesné , ale alespoň pro představu. Nebo alespoň jej otisknout v informačním zpravodaji.

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna Pepin 09.01.2004 07:24
Tak teď jsme se shodli. To si přejeme všichni, protože na tom kruháku může stát každý, stejně jako vy. A jsme u toho napojení PZ (té nové i bývalé Transporty).
Napojení je plánované z propojky jedniček na Čáslav a Pardubice (asi 12 let). Tuto trasu by mohli využívat všichni, kteří jsou v areálu Transporty i nové PZ a nyní jezdí přez město. Protože tam jsou ale problémy s vlastníky pozemků, je navržena varianta II.. Ta zabezpečuje, aby se doprava vyhnula městu a je majetkově vyřešena.
Potom ale nechápu, proč je toto řešení odmítáno.

petice prům. zóna Lebduška 09.01.2004 00:05
Panu Kopeckému předáme naše podklady v průběhu příštího týdne. Ja s nimi úředníci naloží to nevím.
Ale jsme schopni zorganizovat pro zastupitele případnou prohlídku podobného závodu v Čechách i se zasvěceným výkladem odborníků z čeho a jak se vyrábí frity, glazury a pigmenty.

ZÓNA - VŠEM Lebduška 09.01.2004 00:00
Mafio pokud si myslíš, že každý jedná na tvé úrovni, tak se velmi mýlíš. Jendnal jsem tam s p. ředitelem ing. Pečeným, mám jeho souhlas tyto údaje zveřejnit, tak už prosím předveď tu tvoji ekologickou, bezprašnou a bezhlučnou výrobu. A nevěříš-li, ověř si moje údaje, třeba v té učebnici o které se zmiňuji, či jinde a i my jseme ti schopni doložit celou řadu údajů. Jinak se starej tak alespoň jako my, pokud chceš něco dokázat, něco předveď a nezpochybňuj práci druhých. Tvá přezdívka je opravdu vypovídající.

ZÓNA - VŠEM mafio 08.01.2004 23:37
pokud je to v roudnici jak píše Lebduška, divím se že firma vyrábí a nezavřeli jí. Kdo asi mohl poskytnout informace jinak ta firma kde jste byl je na www.glazura.cz a píše se tam jak se napoak o ekologiii prý starají. Pokud Vám někdo řekl to co píšete musel jste se bavit zřejmě s vrátným co dostal výpověď, protože ten člověk (co Vám údajně dal ty informace) tu firmu vyloženě poškodil a nebo že by jste zase lhal ???? ale ne to už neděláte jen zase mlžíte.

petice prům. zóna mafio 08.01.2004 23:23
Mně by jen zajímalo co jste dodal teda tomu úřadovi co sem tuhle psal tu výzvu na Vás. Pokud jste byl někde něco porovnávat s něčím o čem sám ani přesně nevíte jak má vypadat a fungovat je to sice pěkné, ale zavádějící. Mlžíte a uvádíte věci sice z učebnic atp., ale demagogicky pořád prostě lžete. jestli sjet mu ještě nic nedal je to jen důkaz toho že prostě a prach sprostě lžete a pokud jste jim to tam dal a birokrati s tim nic neudělaj je to na jejich vykopání na dlažbu náměstí.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21  20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.