Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Dnešek v novinách o PZ Lebduška 21.01.2004 16:22
My pouze říkáme,co tato výroba obnáší, jaká mohou vzniknout rizika, že přínos pro zaměstnanost v Chrudimi bude nepatrný, a že klady této výroby jsou hluboce zastíněny jejími negativy. Proto, se domníváme, že pro Chrudim by byl daleko vhodnější jiný investor, který by přinesl více pracovních míst pro chrudimáky a zároveň podstatně méně zatěžoval životní prostředí.
Je otázkou, kde jej vzít. Proto by bylo vhodné hledat i alternativní řešení tak, aby investované peníze do prům. zóny nepřišly nazmar.
Teď jenom úvaha - prosím nestavět na ní.
Pokud se 33 ha rozdělí na stavební parcely (vím, že s ohledem na areál bývalé Transporty není plně možné, z toho 3 ha zaberou komunikace a parcely se rozprodají na výstavbu rodinných domků (1 parcela 1000m2)je cca 240 mil Kč. To je to co asi stálo vybudování PZ.
Navíc lze předpokládat, že v každém domku budou žít 3 osoby. Tj. jistých 7 mil ročního příjmu do městského rozpočtu a další příjmy z odvedených daní, poplatků apod.. Tito lidé a budou mít poptávku po dalších službách v Chrudimi a tím vytvoří požadavky na nová pracovní místa a to možná v rozsahu jako celá Colorobbia, ale hlavně - zátěž na životní prostředí bude minimální.
Reagovat na tento příspěvek

Naposledy Palučiny Noe 21.01.2004 10:31
Myslím, že nemůžu nic jiného, než souhlasit. Teď už vážně není co ztratit a to je nejhorší. Celá situace se mne dotýká, protože Palučiny znám a můžu hrdě říct, že jsem tam vyrostla. Když si představím, že přijede bagr a Palučiny srovná se zemí, je mi z toho úzko.

Dnešek v novinách o PZ Pepin 21.01.2004 07:14
Ale to říkáte vy.

prům. zóna kontakt Lebduška 20.01.2004 14:39
Pro všechny ty, kteří se chtějí dozvědět něco více o tom, proč občané protestují TEL: 721 080 943můžete telefonovat své dotazy, případně si sjednat schůzku a shlédnout materiály, či poslat SMS.
Pokusíme se na každý slušný dotaz odpovědět.
Provoz od 8,30 hod do 19,00, pro SMS celých 24 hod.

Naposledy Palučiny Administrátor 20.01.2004 13:44
Chceme aby náš server www.Chrudim.cz byl pokud možno objektivní, ale v tomto případě jsme mohli vyjímečně petici udělat alespoň menší mediální podporu.
Že nějaká petice se vůbec podepisovala jsem se dočetl až z předcházejícího příspěvku.

a ještě Palučiny? Lukáš Němec 20.01.2004 13:39
Mě osobně by udělení ceny nějak nenadchlo - osobně bych to cítil skoro jako udělení "in memoriam", ve stylu "Dáme Vám cenu a Vy buďte zticha".
Navíc vyšel článek ohledně udělování cen, který jistě pobaví:

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

15.01.2004 - (dp) - str. 05Vymysleli si ceny města, teď je nemají komu dátChrudim - Žijí v Chrudimi vůbec nějací lidé, kteří by si zasloužili dostat výroční cenu města? Radní čtyřiadvacetitisícového města trápí tato otázka každý rok.
Doufali totiž, že založí novou tradici a na přelomu každého roku vyberou nejvýraznější osobnosti mezi desítkami nominovaných, jako to dělají v jiných městech. Jenže obyvatelé Chrudimi nikoho nenavrhují.
"Mohu s politováním konstatovat, že se nám už poněkolikáté sešlo úplně tristní množství nominací, dají se spočítat na prstech jedné ruky," řekl starosta Chrudimi Ladislav Libý. Na radnici se totiž sešly jen dvě nominace.
Zvláštností Chrudimi také je, že se objevily případy, kdy lidé telefonovali na úřad, zda mohou na cenu navrhnout sami sebe. "Nikdo nemůže navrhnout sám sebe, návrh by měl vycházet z toho, že jde o osobnost, která něco dokázala," uvedl vedoucí odboru školství a kultury Ivan Slejška.
Radní však ještě nad cenami města nezlomili hůl.
Vhodné kandidáty pro ocenění za kulturu, vědu, podnikání, sport, studium a celoživotní přínos mají navrhnout městské komise.

Naposledy Palučiny Jana Slejšková 20.01.2004 11:25
Samozřejmě, že napadlo. Jenomže jsme nechtěli "dráždit kobru bosou nohou". Paní Hlaváčová prosazovala myšlenku, že pokud budeme jednat ve vší slušnosti my, bude nám stejnou mincí opláceno. Že se tak nestalo v případě Ing. Ševčíka mě vůbec nepřekvapuje. Za to jednání Krajského úřadu uzemnilo všechny. Myslím, že poskytnout tuto kauzu sdělovacím prostředkům ve chvíli, kdy už opravdu nemáme co ztratit není vůbec špatný nápad. Ať se do toho vloží nestranní reportéři a ukážou, kde je pravda. Bude to myslím zajímavé...

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna Lebduška 20.01.2004 08:54
Pan Lebduška nezfalšoval podpisy na petici obyvatel okolí zóny, pan Lebduška se jen zapojil do diskuse o vhodnosti umístění takovéto výroby do této průmyslové zóny. Pan Lebduška je pouze napadán lidmi jako ty, a to naprosto nepodloženými výmysly. Předpokládám, že žiješ v Chrudimi a tak bys měl snad mít zájem na tom, aby nic neohrožovalo tebe a tvé bliží.
Zkus najít něco, co by vyvažovalo negativa této výroby. Dolož to nějakými fakty, ale ne výmysly.

Dnešek v novinách o PZ Lebduška 20.01.2004 08:47
Takže všichni, kdo mají poukáží na nevhodnost umístění výroby která je nejen hlučná a může výrazně poškodit životní prostředí a zdraví okolích obyvatel, jsou vlastně jen omezenci a podporují je nezodpovědní novináři. Ovšem ti, co jsou pro, jsou ti jediní se správným názorem.
Toto jsi chtěl říci?

Naposledy Palučiny Blix 20.01.2004 08:01
Možná už je na to pozdě, ale nenapadlo někoho provětrat tuto malinko "zahnívající" kauzu v nějaké TV? Blix :-)

a ještě Palučiny? Jana Slejšková 19.01.2004 22:22
S tímto nápadem nemůžu než souhlasit, bohužel pro tento rok jsme lhůtu pro nominaci propásli. Nic ale nebrání tomu, uskutečnit nominaci paní Hlaváčové v roce příštím. I když jak já znám paní Hlaváčovou, největší odměnou pro ni nejspíš bude, když jí bude umožněno pokračovat v její dlouholeté činnosti s dětmi za důstojnějších podmínek.

a ještě Palučiny? pp 19.01.2004 22:10
K Palučinám i paní Hlaváčové jsem se vyjádřil už několikrát. Můj nekritický obdiv je znásoben tím, že tím táborem prošly moje děti a i vnuci - myslím, že dokážu posoudit co je pro ně dobré a kdo za tím dobrým stojí.
Asi se už nic z těch rozhodnutí nezvrátí. Tupá politická moc zase bodovala. Ale řekl bych, že my občané můžeme dát velmi dobře najevo svůj názor a vlastně i výtku a postoj k laxnosti lidí na chrudimské radnici.
Jano Slejšková, zjistěte jaká je procedura k udělování výroční chrudimské ceny. Pokuste se (pokusme se třeba i společně) sepsat návrh na vyjádření úcty chrudimáků k práci paní Hlaváčové prostřednictvím slavnostního udělení této ceny. Pomocí palučinských "dětí" shromážděme pod tento návrh tolik podpisů, že to radnice nebude moci ignorovat. Já i moji vnuci s roznášením archů určitě pomůžeme. A jistě nebudeme sami..., co vy na to - vy ostatní? - pp.

Naposledy Palučiny Jana Slejšková 19.01.2004 21:45
Nekřičím jenom zpoza počítače, to mi věřte. Ze své pozice toho ale sama moc nezmůžu. Proto jsme se s ostatními Palučiňáky snažili zajistit dětem víkendy i jinde, když nám shora na Palučiny jezdit zakázali.
Podepsali jsme několik peticí, na které bohužel nebyl brán na těch správných místech žádný zřetel. A slovy probuďte se a začnetěte něco dělat, myslí rodiče, zastupitelstvo Města Chrudim atd. pořád mi totiž připadá, že se stávající situací jsou pobouřeni jenom skalní Palučiňáci. Ostatní řeknou, že hold je to politika a s tou my obyčejní nic nenaděláme. S tím já se ale prostě nesmířím.

Naposledy Palučiny Georgina 19.01.2004 20:43
Je mi líto toho, co se stalo, protože i já jsem strávila v Palučinách několik skvělých lét. Politika je svinstvo.
Nechtěla bych být nijak hnusná, ale docela mě zarazila Vaše výzva: "Začněte něco dělat, než bude pozdě!" a "Copak je vám to vážně jedno?". Můžu se zeptat, co jste pro to udělala Vy? Čtu Vaše komentáře už od začátku a vždy jsem s nimi souhlasila. Tohle mi k Vám však nesedí. Ono je velice lehké křičet zpoza počítače a někdo jiný ať odvede tu špinavou práci...

Naposledy Palučiny Jana Slejšková 19.01.2004 13:20
souhlasím, kdyby se tahle kauza prostě zametla jen tak pod stůl, bylo by to jakoby nám naplivali do tváře. A to ani já nedovolím!!! Nechápu, jak je možné, že tak skandální pochybení úředníků a zvolených zástupců nechává ostatní ledově klidnými.
Tolik lidí paní Hlaváčovou litovalo a říkali, jak je hrozné, co se děje. Tím ale bohužel jejich iniciativa skončila. Je nejvyšší čas, začněte něco dělat, než bude pozdě????? COPAK JE VÁM TO VÁŽNĚ JEDNO?????????

Naposledy Palučiny fred 19.01.2004 13:09
Důvody odvolání paní Hlaváčové byly imaginarní snužka bezdůvodných úřednických řečí, které nebyly založené na pravdě.Prostě se úředníci rozhodly řešit problém palučiny tím že zrušej človčka který něco dělá a za něčím jde.Proto když nebude paní Hlaváčová tak nebude žádnej problém. Nápad nasadit bílího koně viz nová paní ředitelka, který o problému nic neví a ba podle názoru mého její způsobilost vykonávat tuto funkci není až tak jasná.Tato paní nasazená a dobře insteruovaná od kraje dokázala během týdne smést palučiny ze stolu. Tím že stáhla soudní spor a že se v týdnu domluví s panem ing. Ševčikem kurakem o vyklizení poalučin. A jen mě pořád zaráží lhostejnost chrudimských radních a lídí. Vždyť jde o naše lidi a o naší mládeš. A nechápu a nevěřím že neexistuje moc která by se rozhodnutí krajkého úadu postavila.A ja nevěřím že to vyhasne v pokoji a v tichodti. Todle bude mít velkého trvání a vlnu protestů a shromáždění rozpoutám klidně sám ale to bude ještě velky.O NÁS CO NÁM NA NĚČEM ZÁLEŽÍ A CO DOKÁŽEM OBĚTOVAT VŠE PRO DRUHÉ JEŠTĚ USLYŠÍTE.

Naposledy Palučiny jana Slejšková 19.01.2004 13:03
A je konec, veškerý náš boj byl proti domluvám mocných k ničemu. Dělali jsme, co jsme mohli, ale já si nikdy nepřestanu vyčítat, že jsme neudělali ještě víc. Je mi hrozně líto, že už ani jedno dítě neprožije na tak úžasném místě v přírodě tolik krásných věcí jako já. A kvůli komu??? Doufám, že s nikým z nich už nebudu mít nikdy v životě nic společného.

Balustráda Michal Tereska 19.01.2004 00:18
To by museli ale zastupitelé při prodeji na toto myslet a vyspecifikovat co vše by případná koupě pro investora znamenala. Nikomu se nebude chtít vyhodit miliony navíc. Ty podzemní garáže by byl hodně drahý špás a tím se vracíme na úplný začátek, že by se prvně měla vytvořit ucelená studie tohoto území i s ohledem na stanovisko památkového ústavu a pak to nabídnout k prodeji. Nic to ovšem nemění na tom, že město chce prodávat kancelářský objekt, byť jeho úředníci sedí v pronajatých prostorech, za které platí státu.

Balustráda Michal Tereska 18.01.2004 10:00
To by museli ale zastupitelé při prodeji na toto myslet a vyspecifikovat co vše by případná koupě pro investora znamenala. Nikomu se nebude chtít vyhodit miliony navíc. Ty podzemní garáže by byl hodně drahý špás a tím se vracíme na úplný začátek, že by se prvně měla vytvořit ucelená studie tohoto území i s ohledem na stanovisko památkového ústavu a pak to nabídnout k prodeji. Nic to ovšem nemění na tom, že město chce prodávat kancelářský objekt, byť jeho úředníci sedí v pronajatých prostorech, za které platí státu.

Balustráda JK 17.01.2004 12:53
Nevím co víte o zakládání staveb, ale podzemní garáže se dají postavit kdekoliv. Jenom to stojí peníze.
Abych s příkladem nechodil daleko. 100 m od balustrády stojí archiv, se složitejším podložím, se 14 m zakládacími piloty a podzemními garážemi.

Balustráda ja 16.01.2004 20:51
Neblaznete, videl jste sklepy a stabilitu zeme pod namestim? Tam se asi podzemni garaze delat nedaji

Balustráda ja 16.01.2004 20:49
krome toho bulvaru s vami souhlasim

Dnešek v novinách o PZ ja 16.01.2004 20:42
Priste napiste, co to je PZ, abych netapal.

Naposledy Palučiny ja 16.01.2004 20:39

Naposledy Palučiny Georgina 16.01.2004 19:16
Nevíte náhodou někdo, jaké jsou oficiální důvody odvolání paní Hlaváčové? Leccos se po Chrudimi šušká... že prý na jedné chrudimské škole měli nějaké, snad administrativní, problémy, které byly mnohem vážnější než ty údajné problémy v DDM a na té škole hlavy nepadaly. Čím to asi může být?

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna Markus 16.01.2004 18:03
Jde o to, že pan podnikatel Lebduška se bude muset koukat ze svého nově postaveného domu v Markovicích né na rozoraná pole, ale na fabriku.....schrnuto a podtrženo.

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej Lebduška 16.01.2004 15:43
Pane Lukáš já to beru jako docela bezva nápad. Tak ať se u toho taky trochu zasmějem. Neurážím se a byl bch skutečně rád, kdyby někdo dokázal vyhodnotit vítěze a já mu těch 500 skutečně dám. Aby nebylo pochyb, složím je u Vás v redakci, jenom nevím kde.

ZÓNA - VŠEM Michal K. 16.01.2004 13:15
Dobrý denJe vidět že se tato diskuze strhla pouze v souboj dvou lidí pana Ing.Lebdušky a Mafia dle mého názoru člověka ,kterému ani tak nejde o to co se vůbec děje v průmyslové zoně ,ale spíše ,aby mohl po internetu zcela v anonimitě někoho urážet zřejmně mu to dělá dobře na duši. Osobně si myslím ,že v tomto případě nejde ani tak o politickou minulost každého z nás ,ale spíše o to co se snaží pro Chrudim a své okolí udělat.
Tomu ,že továrna by byla zcela bez dopadu na okolní prostředí nevěřím ani slovo.To ,že sice zaměstná určitý počet lidí je věc druhá. Zřejmě pan Mafio tam má zamluvené dobře placené místo a bydlí asi nejblíže tak na Seči to odhaduji.
Takže se ho vlastně dopad továrny na okolí netýká.

VŠEOBECNÝ Administrátor 16.01.2004 10:38
Internet, ať chceme nebo nechceme, je anonymní médium.
Pisatel příspěvku se může i nemusí podepsat, případně se může podepsat falešným jménem, v nejhorším případě se může podepsat pod jménem někoho cizího.
Je to potřeba takhle vnímat a mít to stále na paměti.
Rubrika "zpráva pro naše zastupitele" je celkem zajímavý nápad, ale vyžaduje alespoň minimální spolupráci ze strany vedení města. V ideálním případě by mělo město i na komentáře reagovat.
A jejich zájmem si nejsem bohužel příliš jist.
Kauzička Peter Van Hofen x p. Řezníček tomu navíc jistě nepřidala:http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=116Mimochodem, kdysi mě to již také napadlo něco podobného - na základě toho vznikla alespoň rubrika Emailový adresář - http://www.chrudim.info/adresar.php3 - příspěvky ale nejsou nikde zaznamenány a veřejně zprístupněny.

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej Administrátor 16.01.2004 10:10
Jak jsem již psal, když mi ji někdo pošlete na email lukas.nemec@chrudim2000.cz, tak ji tam mohu vložit.
Doufám, že se p. Lebduška neurazí a bude to brát s nadhledem a rezervou.
Není naším cílem někoho zesměšňovat.

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej Lebduška 16.01.2004 08:50
Ty rány po pás jsou od Vás. Doporučuji Vám dojít si na stavební odbor, podívat se kdy bylo vydáno stavební povolení na náš dům a kdy vůbec vzniklo usnesení, že vznikla průmyslová zóna. Tak nebalamuťe.
A s ostaními údaji je to podobné. Vydáváte svoje domněnky za pravdy. Prosím, ověřte si nejprve fakta a pak je teprve pouštějte do etéru. Pokud si myslíte, že v některém údaji nemluvím pravdu napište v čem se mýlím a uveďte zdroj (normu, materiálový list, učebnici apod.), aby bylo možno Vaše tvrzní ověřit.
A znovu opakuji: Jsme proti jakékoliv továrně v průmyslové zóne která svou výrobou bude výrazně narušovat životní prostředí. Již dnes slyšíme hluk z areálu bývalé Transporty (zejména ojedinělé údery) a nedovedu si představit jak by to vypadalo při hlukové zátěži vyluzované uvažovaným investorem každou hodinu, 24 hodin denně, po celý rok. To by se již nejedná o zhoršení životního prostředí, to by se pak již jednalo o útok na zdravní okolních obyvatel. A to pomíjím další negativní vlivy. Vždyť i Vy žijete v Chrudimi a i Vy a Vaši blízcí budete zde dýchat vzduch se smogem a prachem, i Vy budte potřebovat občas přejít silnici a přepravit se z jednoho míta do druhého. Myslím, že některé naše argumenty opravdu stojí za přemýšlení.

Naposledy Palučiny Marie Slejšková 15.01.2004 19:03
Krajský úřad nařídil vyklidit dětský tábor Palučiny a stáhl žalobu.Pan Chládek se v hrobě obrací, modří ptáci a pan Ševčík bouchají šampaňské a spousta dětí a mladých mají "po ptákách".Kdeže jsou ty sliby paní Málkové a dalších "našich" zástupců? A netrvalo to ani tak dlouho,že?

BUDE ZASE CHUMELIT MIREK 15.01.2004 18:20
NEMÁM SLOV.............

ddm Georgina 15.01.2004 17:46
Dnešní MF DNES:Žijí v Chrudimi vůbec nějací lidé, kteří by si zasloužili dostat výroční cenu města? Radní čtyřiadvacetitisícové Chrudimě trápí tato otázka každý rok. Doufali, že založí novou tradici a na přelomu každého roku vyberou nejvýraznější osobnosti v šesti kategoriích mezi desítkami nominovaných jako to dělají v jiných městech. Jenže obyvatelé Chrudimi nikoho nenavrhují.
"Snažili jsme se zaktivizovat občany města, aby podávali návrhy a nominace na své spoluobčany, kteří by mohli být tímto titulem poctěni. Mohu s politováním konstatovat, že se nám už poněkolikáté sešlo úplně tristní množství nominací, dají se spočítat na prstech jedné ruky," řekl starosta Chrudimě Ladislav Libý.
Lidé navrhli na ocenění jen dvě osobnosti. "Nevím, čím to je. Inzeruji ceny města už od května. Chrudim je atypická, ve všech ostatních městech vyhlašují z dostatečného počtu lidí a mají problém je naopak do nominace zařadit, Vysoké Mýto uděluje dokonce čtrnáct cen," uvedl vedoucí odboru školství a kultury Ivan Slejška.
Zvláštností Chrudimi také je, že se objevily případy, kdy lidé telefonovali na úřad, zda mohou na cenu navrhnout sami sebe. "Nikdo nemůže navrhnout sám sebe, návrh by měl vycházet z toho, že jde o osobnost, která něco dokázala," uvedl Slejška.
Chrudimští radní se letos rozhodli, že na základě tak chabého počtu nominací ceny město neudělí. "Jako rada jsme usoudili, že udělovat ceny osobnost města na základě jedné nominace by bylo skoro až nedůstojné," řekl starosta Libý.
Radní ale ještě nad cenami města nezlomili hůl. Vhodné kandidáty pro ocenění za kulturu, vědu, podnikání, sport, studium a celoživotní přínos mají navrhnout městské komise. "Když se nám nepodařilo vyvolat iniciativu od občanů, zkusíme to jinak. Uvidíme, co se nám sejde," říká starosta.
Tak mě docela zamrzelo, že jsme to nikdo s tou uzavírkou nezjistil dřív...věřím tomu, že by nás bylo víc, kdo by dal paní Hlaváčové hlas. Kdo ví, co z toho vzejde příští rok, když to budou volit ti nahoře...
>Georgina<

Dnešek v novinách o PZ Pepin 15.01.2004 16:17
Mnoho novinářů nezajímá, kde je podstata problému, ale jak bude jejich článek atraktivní a jaký bude náklad vydání a jak budou hodnoceni u svých nadřízených.
Proto otiskují názory a doměnky, spekulace a polopravdy. Čím extrémnější, tím lepší. Alespoň to zaujme hodně čtenářů a o to přece jde.

PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE Michal Čapek 15.01.2004 13:43
Když nehodláte dále diskutovat, přoč se do diskuze zapojujete? Není nejlepší nápad posuzovat přístup firmy k ekologii z intenetových stránek, tam se dá napsat cokoliv. Na to pravděpodobně vsází také město, informace typu ekologická bezprašná výroba - samé nej. Už jste někdy viděl v tomto odvětví bezprašnou nehlučnou výrobu?Myslím si, že šířitelem desinformací a účelových lží či polopravd jste tady Vy (např.: prach není produkován a ke škodlivé chemii je při výrobě dost daleko) .
Každá firma má velmi často jako primární cíl maximalizovat zisk, tím chci říct, že se bude snažit snižovat náklady a zvyšovat výnosy.
Colorobbia vsází na technologie, které nahradí spoustu pracovních pozic, v dlouhodobém hledisku jistě i ty slibované. Výnosy se zvýší také růstem produkce, tj.
může nám tu jezdit i více než slibovaných max. 20 kamionů denně.
Je velmi snadné se schovávat za nickname, např.'benq'.
Na městě byste měli respektovat veřejný zájem, výstavbu nepovolit a orientovat se na hledání nového investora, který pokryje proinvestované peníze a bude vhodnější pro umístění do blízkosti rezidentní zóny.
Rozhodně by to vyšlo levněji.

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna mila 15.01.2004 10:54
Nevím, ve které části Markovic pan Lebduška bydlí. Ale pravděpodobně si tam svůj dům postavil v době, kdy nedaleko fungoval plně provoz bývalé Transporty. A ten mu tam nevadil? Myslím si, že v minulosti byla ekologická hlediska v řadě případů přehlížena, otázka životního prostředí nebyla vůbec komplexně řešena, důsledkem jsou např. odpady bývalé galvanizovny, které kontaminovaly zdroje vody v oblasti městské části Medlešice. Tuto záležitost město neřeší, protože Medlešice nejsou městkou částí vyvolených.
A pokud by pan Lebduška bydlel v nové markovické zástavbě, tak si nemá v současnosti na co stěžovat, protože tamější noví osadníci si nakoupili své parcely až poté, co bylo jasné, že je v sousedství průmyslová zóna.
Jestliže je cílem pana Lebdušky a ostatních petičníků prázdná průmyslová zóna, za kterou město zaplatilo v minulosti milióny na úkor kapes daňových poplatníků, tak mu doporučím se odstěhovat. Vždyť město plánuje další parcely v Pišťovech (i když nedaleko je zase betonárka).
Já osobně zájem konečně prvního investora vítám. A jako pro ekologického laika, ne však ignoranta, jsou pro mě, jako chrudimského občana, prioritní ekonomická kritéria.

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej pp 14.01.2004 23:22
Víte pane Lebduško, jestli někdo operuje tím, že je-li na hranici zóny garantováno 40 decibelů ale ke zdravému spánku je povoleno jen 30 decibelů, pak mi to připadá, jako argumentace za každou cenu. A trochu taky balamutění lidí, které je potřeba ovlivňovat.
A ještě něco - začal jste stavět vedle průmyslové zóny a nikoliv vedle národního parku. Věděl jste, že průmyslová zóna obvykle neprodukuje jen šepot květin.
A také to rušení výroby někde v Německu - samozřejmě, že se ta firma neruší kvůli ekologickým limitům ale kvůli ekonomickým limitům - až u nás bude plat 3000 euro, tak to taky zavřou a posunou někam do pryč... - prostě argumenty vítám, ale férový - tyhlety jsou pod pás.
Zdraví - PP.

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej Mafio 14.01.2004 22:23
Sorry ale takhle to bude lépe k najití a co tu fotku tu tam nejde dát ??? Ta nabídka na cenu á 500,- pro typy na Lebdušku je velice lákavá hahahah. Co na to Administrátor ??

Článek PZ Právo včera Mafio 14.01.2004 22:21
Spor s Markovicemi neskončilSpor chrudimských radních s obyvateli Markovic, okrajové části města zastavěné rodinnými domky, o to, zda v nedaleké zóně chystaná výstavba keramického závodu italské firmy Colorobbia je z hlediska vlivu na životní prostředí přijatelná nebo neúnosná, rozhodně neskončil. Petiční výbor stále odmítá všechny uklidňující argumenty vedení města, které sdělil v polovině loňského prosince i starosta Chrudimi Ladislav Libý (ODS) Právu. "Obavy, které byly vzneseny pro údajnou hlučnost, prašnost, emise, dopravní zatížení kamióny a tak dále, považuji za vymyšlené.
Údaje udávané takzvanými znalci Markovických hodnotím jako zcela nevěrohodné a ničím neodůvodněné. Všechny hygienické parametry vyžadované v Evropské unii míní investor dodržet," řekl v prosinci Právu Libý. "Hodnotí-li náš pan starosta vznesené obavy jako vymyšlené a zcela nevěrohodné, má příliš krátkou paměť nebo nemluví pravdu stejně, jako když uvádí, že vznik petice proti firmě Colorobbia nebyl před investorem zamlčen. Zástupci firmy se o petici dověděli až od nás," obrátil se na Právo za petiční výbor markovických občanů František Korytář.
Obavy jsou podloženy fakty "Colorobbia vyrábí a následně zpracovává skleněnou fritu na bázi olovnatého skla. Dalším výrobkem investora jsou pigmenty, vyráběné z oxidů těžkých kovů a sloužící k barvení glazur. Veškeré vstupní suroviny jsou dodávány v sypké formě. Finální výrobek je rovněž sypký materiál velice nízké zrnitosti. Výroba skleněné frity je vysoce hlučný provoz dosahující hodnot 70 až 80 dB, probíhající z technologických důvodů v nepřetržitém provozu 24 hodin denně včetně sobot a nedělí. Plnění základních surovin do sil se provádí pneumatickou dopravou a vznikající hluk vně budov má hodnotu 60 až 70 dB," upřesnil do technologických detailů obavy Markovických Korytář. "S ohledem na umístění průmyslové zóny Chrudim-západ do těsné blízkosti obytné části, kdy k nejbližším rodinným domům je od hranice zóny sotva 50 metrů, považují obyvatelé přilehlých částí města firmu Colorobbia pro chrudimskou průmyslovou zónu za nepřijatelnou," zaujali jednoznačně odmítavé stanovisko k investici ve své petici markovičtí obyvatelé. Podepsali ji prakticky všichni.
Nezaměstnanost argumentem Vedení města Chrudimi upozorňuje na vyšší zájmy, na to, že umístění průmyslové zóny je v souladu s územním plánem a v minulosti obří Transporta ovlivňovala životní prostředí podstatně více. Především by Colorobbia byla prvním významným zahraničním investorem v zóně, který by mohl otevřít cestu pro další a poklesla by dnes desetiprocentní nezaměstnanost. "Přínos firmy Colorobbia ke snížení nezaměstnanosti v Chrudimi je mizivý, protože vůbec nevyužívá tradiční profese našeho regionu a zaměstná podle investora 100, výhledově 200 lidí," oponuje Korytář.
Zdeněk Seiner

PZ- ANKETA CHarli jako vyšitej Administrátor 14.01.2004 21:29
Kupodivu se mi včerejší článek z Práva podařilo nalézt:http://pravo.novinky.cz/minule/p010e10b.htmlSpor s Markovicemi neskončilSpor chrudimských radních s obyvateli Markovic, okrajové části města zastavěné rodinnými domky, o to, zda v nedaleké zóně chystaná výstavba keramického závodu italské firmy Colorobbia je z hlediska vlivu na životní prostředí přijatelná nebo neúnosná, rozhodně neskončil. Petiční výbor stále odmítá všechny uklidňující argumenty vedení města, které sdělil v polovině loňského prosince i starosta Chrudimi Ladislav Libý (ODS) Právu. "Obavy, které byly vzneseny pro údajnou hlučnost, prašnost, emise, dopravní zatížení kamióny a tak dále, považuji za vymyšlené.
Údaje udávané takzvanými znalci Markovických hodnotím jako zcela nevěrohodné a ničím neodůvodněné. Všechny hygienické parametry vyžadované v Evropské unii míní investor dodržet," řekl v prosinci Právu Libý. "Hodnotí-li náš pan starosta vznesené obavy jako vymyšlené a zcela nevěrohodné, má příliš krátkou paměť nebo nemluví pravdu stejně, jako když uvádí, že vznik petice proti firmě Colorobbia nebyl před investorem zamlčen. Zástupci firmy se o petici dověděli až od nás," obrátil se na Právo za petiční výbor markovických občanů František Korytář.
Obavy jsou podloženy fakty "Colorobbia vyrábí a následně zpracovává skleněnou fritu na bázi olovnatého skla. Dalším výrobkem investora jsou pigmenty, vyráběné z oxidů těžkých kovů a sloužící k barvení glazur. Veškeré vstupní suroviny jsou dodávány v sypké formě. Finální výrobek je rovněž sypký materiál velice nízké zrnitosti. Výroba skleněné frity je vysoce hlučný provoz dosahující hodnot 70 až 80 dB, probíhající z technologických důvodů v nepřetržitém provozu 24 hodin denně včetně sobot a nedělí. Plnění základních surovin do sil se provádí pneumatickou dopravou a vznikající hluk vně budov má hodnotu 60 až 70 dB," upřesnil do technologických detailů obavy Markovických Korytář. "S ohledem na umístění průmyslové zóny Chrudim-západ do těsné blízkosti obytné části, kdy k nejbližším rodinným domům je od hranice zóny sotva 50 metrů, považují obyvatelé přilehlých částí města firmu Colorobbia pro chrudimskou průmyslovou zónu za nepřijatelnou," zaujali jednoznačně odmítavé stanovisko k investici ve své petici markovičtí obyvatelé. Podepsali ji prakticky všichni.
Nezaměstnanost argumentem Vedení města Chrudimi upozorňuje na vyšší zájmy, na to, že umístění průmyslové zóny je v souladu s územním plánem a v minulosti obří Transporta ovlivňovala životní prostředí podstatně více. Především by Colorobbia byla prvním významným zahraničním investorem v zóně, který by mohl otevřít cestu pro další a poklesla by dnes desetiprocentní nezaměstnanost. "Přínos firmy Colorobbia ke snížení nezaměstnanosti v Chrudimi je mizivý, protože vůbec nevyužívá tradiční profese našeho regionu a zaměstná podle investora 100, výhledově 200 lidí," oponuje Korytář.
Zdeněk Seiner

INVESTOŘI KS 14.01.2004 20:52
MYSLÍŠ ARKOV PANA lEBDUŠKY?

ZÓNA - VŠEM KS 14.01.2004 20:40
... fabrika je tam od padesátých let a studie o rozvojovém území byla připravována od let sedmdesátých.

INVESTOŘI Lebduška 14.01.2004 15:43
ám pocit, že mluvíš o něčem čemu nerozumíš. Výše mzdy není dána dohodou firem, ale především produktivitou práce a přidanou hodnotou v ní - tj. tím co za ten, který výrobek jsi ty jako spotřebitel ochoten dát. A proto by mělo být snahou dostat sem nějakou takovou firmu. Věř tomu, že každá solidní firma by ráda zaměstnance zaplatila co nejvíce (má dát mzdu zaměstnancům či státu na daně), avšak musely by platit trochu jiné zákony, a ne stav, kdy dlužníci se vysmívají věřitelům a věřitelé z toho co jim dlužník nezaplatí ještě musí státu odvést daně.
A jestli si myslíš, že nějaká firma zde bude stavět závod proto aby platila co nejvíce zaměstnancům, no je to tvůj názor.
A co se táče oné výstavby a zainvestování, buď plácáš z neznalosti či úmyslně, ale v každém případě jsi vedle.

INVESTOŘI Lebduška 14.01.2004 15:32
Tuto petici psali všichni ti,kteří pracují a platí daně. A pod ní se podepsala většina podobných. Ti nemačenkové o kterých mluvíš, sedí většinou v hospodách a nemají na jakékoliv petice a diskuse čas.

INVESTOŘI Lebduška 14.01.2004 15:28
S tou podporou zaměstnanosti jsi to snad přehnal.
Oněch 100 lidí a to ve většině přípdů nějací chemici, na 10 až 15 ha to asi Chrudim nevytrhne.

VŠEOBECNÝ Lebduška 14.01.2004 14:28
Souhlasím s tím, že by bylo vynikající snažit se vyříkat si problémy nyšeho města na jeho stránkách.
Bohužel, buď je sledují pouze ti skalní, nebo ostatní o nich ani neví a třeba ani neví že je zde možno se svobodně vyjádřit.
Kdyby možná přibyla nějaká rubrika "zpráva pro naše zastupitele" kde by ale každý měl vystupovat neanonymně (na stránkách by mohl být anonymní), možná by zastupitelé, ale i úředníci lépe znali naše tužby, přání a věci které nás bolí a možná by řada věcí šla lépe. Je jenom důležité, aby to byl nějaký reprezentativní vzorek.
Za sebe přiznávám, že jsem na tyto stránky vstoupil až když jsem se začal zajímat o to co mi má vyrůst za domem.

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna Lebduška 14.01.2004 14:14
1. co se týče obchvatu - pokud se pamatuji nebyl blokován ne domkaři , ale kvůli výskytu motýlů či rostlin, nevím přesně, nerozumím tomu. Ale kdyby plzeňáci byli spokojeni, pak by jistě nebyl důvod něco dělat s dopravou úřes Plzeň.
2. Nesrovnal ji mne s fašizmem, ale s fašistou a s jeho metodami. Je to jenom jemná niance.
3.Nevím jak myslíš dostupné z Chrudimi, ale třeba mezi Chrudimí a Medlešicemi je propojení směrem na Vestec, nebo za technickými službami směrem na Seč apod. Určitě by se nějaké místo, kde je dostatečná vzdálenost od nejbližšího obydlí našla.
4. Cituji učebnice jenom proto, že ty sám si řekl, že je vše vymyšleno. Já i členové petičního výboru se nejprve seznámili s teorií a pak byly provedeny exkurse do podobných provozů. Samozřejmě ne do závodů Colorobbie. A teprve poté jsme sepisovali petice a vyzvali k diskusi o jiném investorovi, o nějké vhodné výrobě do této zóny. Určitě jsou v okolí místa, kde by závod typu Colorobbie mohl stát.
5.Já beru, že se můj názor někomu nelíbí, ale ty se jednou vyjsdřuješ velice rozumně, podruhé vytváříš "podpásovky" a potřetí se vyjadřuješ stylem křiklouna v davu. Proto říkám zkus to pod svým pravým jménem. A zkus vyvrátit naše názory, dokaž to nějakými argumenty, které lze ověřit, jako např.
citace z učebnic.
6. Dík za radu - již je provedeno.
Závěrem: Pokud si chceš promluvit rozumě můžeš mi poslat e mail a můžeme se sejít. Můj e mail zjistíš snadno (já tvůj znám taky), případně zkus poslat SMS na telefon 721 080 943, je to telefon určený pro diskusi o PZ, zatím ale není plně v provozu.

Petiční výbor, p Lebduška x průmyslová zóna divokej bill 14.01.2004 12:19
1. Obchvat kolem plzně si nevymohli nespokojení plzeňáci na úkor zabedněných úředníků, obchvat plzně blokovali (mimo jiné) domkaři z okolí, za použití podobných argumentů, jako ty se snažíš blokovat stavby ve svém okolí.
2. Nesrovnal jsem tě s fašismem.
3. Ukaž mi na mapě místo 3 km od nejbližšího obydlí.
Určitě nebude dostupné z Chrudimě.
4. Citoval jsi tady nějakou učebnici, ty údaje nemají žádný vztah k tomu, jak to bude vypadat v konkrétní lokalitě. Třeba by se problém vyřešil vysázení živého plotu nebo nějakého zeleného pásu. Třeba se dá problém vyřešit přímo ve výrobě. Třeba žádný problém není, ještě jsi neřekl, co je špatně na EIA?5. Jsem na diskusním fóru. Pokud vím, nejsem s tebou ve sporu, nepomlouvám tě, nedělám nic proti tobě, jenom se mi nelíbí jak se projevuje petiční výbor.
Nehájím keramičku, mě se nedotkne ani to, jestli tam bude, ani jestli tam nebude. Nemám tudíž důvod, se podepisovat.
6. Dobrá rada na závěr: Pokud chceš něčeho dosáhnout, založ občanské sdružení, zabere to pár týdnů a zákon ti pak dává více možností, jak do řízení zasáhnout.

ZÓNA - VŠEM Lebduška 14.01.2004 11:18
Problém je v tom, že já a nejenom já, že jsme začali stavět v r. 1999 a to zóna neexistovala.
Zkuste se také zajímat blíže o tu výrobu a možná uvěříte.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22  21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.