Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Konec investorů v Chrudimi Michal Tereska 05.02.2004 12:30
To co se vrazilo do průmyslové zóny se Vám při jejím zrušení a změně na RD nikdy nevrátí !!! - vemte si kolik by m2 stál teď a to tam nejsou sítě, komunikace, prostě nic !!!
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ konec Michal Tereska 05.02.2004 12:22
Vzhledem k tomu jak to v našem státě chodí - vidím Váš názor utopický - ale byla by to nádhera, kdyby to tak fungovalo.
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ konec Jana Slejšková 04.02.2004 22:50
Otázkou však stále zůstává, jestli jste ochotni nechat vubec nejakou firmu vstoupit do chrudimské průmyslové zóny??? Myslim, ze odvysílanou reportáží na ČT1 si Chrudim udělala parádní ostudu v celé republice. Argumenty vystupujících Markovických občanů byly skutečně úsměvné, pro obyvatela Chrudimi ale spíše k pláči.
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ konec cvk 04.02.2004 17:21
konec? nemá to být počátek pro aktivitu domácích a pro pokus o vytvoření a) centra pro malé živnostníky = služby administrativní, parkoviště, opravny atd..
b) domácí průmyslovou fy, stavějící na programu bývalé TRA s centrem vývoje? I dříve chrudimáci měli své akciovky, proč ne teď? navíc by na firmu viděli a lépe sledovali stav svých financí, samozřejmě, že by museli pochopit, že finance vložené kamkoliv je třeba sledovat
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ konec Administrátor 04.02.2004 14:11
http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040204000014.htmlMarkovičtí zaplnili sál MuzeaNa zasedání zastupitelstva Chrudimě nebylo už dlouho tak plno. Židle totiž v drtivé většině zaplnili lidé z Markovic, kteří se zajímají o obsazení nedaleké průmyslové zóny.
Noviny Chrudimska - 4.2.2004Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ konec Lukáš Němec 04.02.2004 14:08
Fy Colorobbia odstoupila od svého záměru investovat v naší prům. zóně.
Osobně jsem neměl dostatek informací k tomu abych posoudil vhodnost tohoto investora pro naše město.
Takže se neraduji, netleskám a ani nebrečím.
Osobně si myslím, že vedení města se opět předvedlo jako velice neschopné.
Nikde žádná výrazná snaha informovat a hlavně přesvědčit obyvatele Markovic a spol.
A na závěr, dobrovolně si nechat odradit investora peticí. Jednoznačné selhání na jejich straně.
Pan Lebduška si může gratulovat. Nedá se mu upřít vytrvalost a odhodlání.
Třeba nás všechny dokonce i zachránil (to už ale nezjistíme).
Ať si ho kdokoliv přirovnává k Charliemu nebo jiným postavičkám, rozbil hlavou zeď a dokončil co začal.
Je to jeho vítězství a zbytku, kteří se příliš nezviditelnili.
Gratuluji.
V článcích se píše jak bude pomáhat s hledáním nového investora.
Je to vůbec pravda ? Beru to s nadhledem a upřímně se tomu směji.
Třeba se ale mýlím a pan Lebduška se zapíše navždy do dějin našeho regionu.
No, možná se již zapsal :-).
Co Vy na to pane Lebduška ?
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ konec Jackie 04.02.2004 13:56
Gratuluji Vám, pane inženýre, a to k tomu, že se podařilo prosadit záměr petičního výboru a zamýšlená investice se neuskuteční.
Výborná práce, je vidět, že když se lidé domluví a dokáží se ozvat, je možné věci měnit.
Tak hlavně si to uvědomit při volbách....nastal čas, aby na chrudimské radnici zavál nový svěží vítr, který Chrudim konečně bude brát za město vhodné pro relaxaci, bydlení, odpočinek a ne pro průmysl devastujícího charakteru!!!!!Vypsal bych novou petici, a to za zrušení průmyslové zóny a vyvození přímé personální zodpovědnosti vedení města za bezcílně vyplýtvané prostředky do této.
Mohly být mnohem lépe využity pro podporu bytové výstavby, zkvalitnění infrastruktury ve městě apod.

Reagovat na tento příspěvek
 
PZ konec Lebduška 04.02.2004 13:35
Protože je vyřešena otázka vstupu nevhodného investora do PZ přestávám přispívat do této disuse.
To ovšem neznamená, že se přestávám zajímat o dění kolem PZ. Musím, mám ji za humny.
Chtěl bych poděkovat všem těm, kteří udělali tu práci kolem zajištění různých materiálů, jejich rozmnožení, zajištění a zorganizování různých schůzek a setkání s občany. Chtěl bych poděkovat členům petičního výboru za jejich práci, a také poděkovat občanům Markovic, Rozhledny a Skřivánku, kteří mnoho petičnímu výboru pomohli. Úmysně nikoho nejmenuji - užil jsem si té "slávy" až dost (přečtěte si některé příspěvky na těchto stránkách)a to jenom proto, že jsem vystoupil pod svým plným jménem. A tím jsem se stal jakýmsi představitelem petičního výboru čirou náhodou, tu veškerou práci vykonali jiní a obyvatelé Markovic vědí kdo.
Nehodlám dále vést diskuse na téma zda někdo koupil pozemek za 300kč/m2 nebo více, zda byla dříve PZ či Markovice atd. Domnívám se, že diskuse o PZ a jejím obsazení se musí přesunout mezi zastupitele, občany přilehlých městských částí a mezi vzniklé občanské sdružení Zdravý život Chrudimi.
Vážím si práce všech těch představitelů města a zastupitelů, kteří hájili razantně, ale slušně svůj názor ačkoliv byl jiný, než náš. Domnívám se, že ti zastupitelé, kteří byli rozhodnuti hlasovat proti petici a pro vstup Colorobbie byli vedeni pouze zájmem o rozvoj města. Lituji, že ne všechny zastupitele se nám podařilo přesvědčit o nevhodnosti tohoto investora a investorů jemu podobných. Oceňuji odvahu těch zastupitelů, kteří se nebáli přijít do "jámy lvové" a jednat s občany Markovic.
Ačkoliv občas někdo tvrdí, že naše argumety byly vymyšlené, není tomu tak a jsem přesvědčen zrovna tak, jako všichni členové petičního výboru a naprostá většina obyvatel Markovic o nevhodnosti této PZ v blízkosti zóny obytné a naprosté nevhodnosti investora typu Colorobbia. Chci také poděkovat všem těm, kteří přispěli na tyto stránky k problematice PZ.
Ing. Josef Lebduška
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Lebduška 04.02.2004 11:31
A co kdyby ten, kdo rozhodl umístění PZ do těsné blízkosti obytné výstavby pak ten jetel byl nucen sníst? Rád bych mu jej k tomuto účelu posekal. A na rozdíl od mnohých, kteří o tom píší to skutečně umím.
Ty představy o Colorobbii nebyly mlhavé a o výrobě fritů a pigmentů a tím i o výrobě firmy Colorobbia máme zcela konkrétní znalosti. Opět na rozdíl od těch, kteří umístění její výroby do Chrudimi obhajují.
Chápu, že mnozí úředníci a zastupitelé úmyslně zatajují co a z čeho zde mělo být vyráběno. Co však nepochopím je to, že ti, kteří o tom rozhodují si potřebné informace nezískají. Rozhodují-li takhle vždy bez jakýchkoliv znalostí o problematice, pak se nedivím, že ona PZ byla umístěna do takové blízkosti obytné zóny a že zde jsou schvalovány další výstavby obytných a rodinných domů.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Lebduška 04.02.2004 11:12
Zato vám voní vše.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec investorů v Chrudimi Lebduška 04.02.2004 11:10
Jaká je profesní skladba chrudimských nezaměstnaných? Kolik lidí žijících ze sociálních dávek a z řad nezaměstnaných by tento investor zaměstnal? Jaký dopad na životní prostředía život okolních obyvatel bude mít jeho výroba? Co tento investor přinese Chrudimi?Tyto a nebo velice podobné otázky, by měly být zodpovězeny před příslibem pozemků jakémukoliv investorovi. A potom projednat s občany (minimálně s těmi, kteří bydlí poblíž) co to pro ně bude obnášet, jaká omezení jim to přinese a co naopak od vstupu konkrétního investora mohou očekávat. Projednat s občany jaká opatření se provedou, aby byli obtěžování co nejméně.
Občané nejsou ovce určené k ostříhání a porážce a proto se jako ovce chovat nebudou. A pokud přijde někdo do této zóny s novým investorem typu hlučné chemičky, určitě vznikne nový odpor. Prostě někdo udělal chybu, že navrhl a schválil průmyslovou zónu v takové blízkosti stávající obytné zástavby a navíc kolem ještě přidává další obytnou zástavbu. Proč za to mají pykat občané bydlící poblíž? Město nyní musí jakéhokoliv investora vybírat citlivě právě s ohledem na lidi žijící v okolí. Proč nebyla prům. zóna vybudována dále od obytné výstavby? Kdo a proč zpackal její umístění? Ale to jsme opět na začátku.
Takže ideální řešení by bylo skutečně revokovat usnesení o průmyslové zóně, vybudovat zde občanskou vybavenost, která by odstínila stávající provozy v areálu Transporty a zbytek rozprodat na obytnou výstavbu. Utržené peníze použít na vybudování nové průmyslové zóny v místech, kde by nikomu nevadila (bude-li o PZ vůbec zájem - V ČR je více prům. zón než potenciálních investorů).
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška 04.02.2004 10:22
T, ak proč jim nevyhovět? Proč ale stavět domy tam, kde je hluk, vede kolem silnice, železnice, plánuje se průmyslová zóna atd? Proč lidem za jejich peníze nedat příjemné bydlení a místo k žití?Vždyť skutečně není nutné bydlet vedle zdtoje znečistění a hluku.
Proč Chrudim nevyužije potenciálu, tak jak to navrhl příspěvek pod zn pp, tj. relativně malé znečistění vhodná poloha pro rekreaci (chráněná krajinná oblast začíná již ve Slatiňanech), blízkost prům. center Pardubic a H. Králové a proč nenabídnout kvalitní bydlení. K tomu ovšem veškeré služby pro občany. A základy zde jsou: školy, učiliště, stadióny vč.
zimního, letiště, plovárna. Lidé mohou pracovat jinde a v Chrudimi žít, utrácet zde peníze a tak vyvolat poptávku po službách, tím zvýšit zaměstnanost.
To ale chce jasnou koncepci rozvoje města, která chybí. Chce jasně říci kudy povedou hlavní dopravní trasy, kde budou klidové zóny, kde budou prostory pro sportovní vyžití apod. Hlavně jasný plán rozvoje, který bude stabilní nekolik let a ne na každém jednání zastuoitelstva schvalovat novou variantu, nový dodatek a starý nechat v platnosti. Co vlastně platí a co kde bude pak nikdo neví. A proto se vedle průmyslové zóny budují nové obytné domy, stěhují se tam lidé. A co si myslíte, že vznikne pokud někdo navrhne do zóny nového investora s hlučným nebo prašným provozem? Jen přibylo pár nových "křiklounů" kteří bydlí u zóny a bude o to větší rozruch.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Jackie 04.02.2004 09:34
100% souhlas, pro Chrudim neexistuje lepší varianta než příjemné bydlení s prací v Pardubicích.
Vzhledem k nekvalitní infrastruktuře z průmyslového hlediska, neefektivnímu řízení města a především k celkové industriální neatraktivnosti (špatná struktura pracovní síly, negativní lobby úzkých zájmových skupin, atd.) je tento region k této roli předurčen.
Ptejme se - copak dělá např. senátor Pithart pro zviditelnění našeho regionu v očích investorů? (o chrudimských zastupitelích, kteří působí jenom na místní úrovni vůbec neuvažujme - to, co předvádí, hovoří samo za sebe).
Odpověď - pomohl Chrudimi k tomu, aby zde fungovalo jedno prima call centrum.
Ptejme se - jak dlouho ještě? V době, kdy se v oblasti telekomunikací již nedá hovořit o expanzi, ale spíše o stagnaci a upevňování pozic, je zřejmé, že každá společnost racionalizuje náklady, a to např. mzdy, počet pracovníků, HPP na VPP, nájemné, náklady na dopravu...... takže, co asi bude s OSKAREM, jehož centrum je v Praze?????A co jiného pan senátor Pithart pro region udělal????Prosím o Vaše názory.
Dle mého soudu jde čistě jen o hlasy, které mu stádo poslušných voličů poctivě odevzdá a pan senátor si zase 6 let bude báječně žít.
A nějaká Chrudim? Až budou volby.....ne?Nothing is forgotten....!!!Jackie
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Michal Tereska 04.02.2004 08:28
Lidí dychtících po bydlení v CR je tolik, že i kdyby měli bydlet podél železnice, tak si ten byt koupí - viz třetí byt. dům u PZ - a to už zdaleka není tak levné bydlení, jako když se stavělo na Větrníku.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec investorů v Chrudimi Michal Tereska 04.02.2004 08:22
Tak, tak a už zase máme nejdražší ladem ležící pole v kraji.
Bude zajímavé až Oskar skončí a těch třista vesměs Chrudimáků se nažene na pracák.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Michal Tereska 04.02.2004 08:17
Pak je to ale o tom, že neměli na bydlení v Chrudimi a zároveň také o tom přemýšlet, jak se dostávat do práce, školy, úřady, nákupy, doktorovi ....
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Michal Čapek 04.02.2004 01:29
Vazena 'milo', vubec nerozumim, jak by peticnici mohli svoji pritomnosti pri verejnem zasedani zastupitelstva diskriminovat ostatni chrudimske obcany, myslim si, ze Vas laicky soud je mylny.
Souhlasim s Vami, ze jsme si zastupitelstvo zvolili rovnym volebnim pravem, tim jim ale neni sverena neomezena moc, a stejne rovne volebni pravo muze zapricinit, ze jiz nebudou nasim zastupitelstvem a pokud jsou mezi nimi take horolezci smerujici do Parlamentu, meli by si hledat misto v soukromem sektoru.
Nase zastupitelstvo ma sice pravomoc jednat, ale s pravomoci je spojena take odpovednost, kterou za sva rozhodnuti ponesou.
Jak vidite, patrne pri schvalovani mestskeho uzemniho planu evidentne nebyly zohledneny vsechny faktory a nepadla spravna rozhodnuti. Kde tedy berete tu jistotu?
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills walter 03.02.2004 22:33
Seš nějakej moc chytrej,
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec investorů v Chrudimi MIREK 03.02.2004 19:40
SOUHLASIM.
MUSÍME SE VRÁTIT SPÁTKY.JESTLI CHCEME DO TOHOTO MĚSTA PŘILÁKAT INVESTORY,TAK SE NESMÍME DÍVAT RUDÝMA OČIMA.
SOUDRUZI, UŽ JSTE TOHO TADY POKAZILI DOST.BĚŽTE RADŠI NA PIVO,NEŽ NÁM HO ZASE ZDRAŽÍTE. R V H P, UŽ ASI NEBUDE.
PRO PŘESOLNÍ.TA ZASKLENÁ KOMUNISTICKÁ NÁSTĚNKA NA ROZHLEDNĚ ,(proti obchodu :Potraviny Netušil),HOVOŘÍ ZA VŠE.
PRO VOLIČE:PŘÍŠTÍ VOLBY POUŽÍVEJTE SVŮJ MOZEK.
LIDE, BDI.

Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? DRBOUT 03.02.2004 18:05
.... a nehledá Chrudim do PZ investora už nějak dlouho? Po odstoupení Collorobie se zde sice otevřel prostor pro nové investory, ale pro jaké? Stojí snad ve frontě a čekají na to až se uvolní místo?
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Administrátor 03.02.2004 17:18


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

3.2.2004 Pardubický - strana 1Chrudim přišla o italského investoravytisknoute-mailemna mobil--------------------------------------------------------------------------------reklama

--------------------------------------------------------------------------------Chrudim Chrudim přišla o svého prvního zahraničního investora. Firma Colorobbia, italský výrobce komponentů pro keramický průmysl, oznámila, že podnik pro sto zaměstnanců v Chrudimi oproti svým původním plánům nepostaví. Část obyvatel místní části Markovice, která z obav z emisí a hluku sepsala proti příchodu Italů do průmyslové zóny petici, tak slavila úspěch. V opačné pozici se ocitli radní, kteří se už tři roky marně snaží najít investora pro průmyslovou zónu, která městskou pokladnu stála přes sto milionů korun.
Italská firma vzdala podle radních investici v Chrudimi právě kvůli protestům lidí z Markovic a okolí. Jejich obavy přitom byly podle radních bezpředmětné. "V pátek Colorobbia oznámila, že nechce investovat peníze do prostředí pro ni tak nejistého," uvedl starosta Chrudimě Ladislav Libý (ODS). Radní se nyní zlobí na organizátory petice. Mimo jiné proto, že při první schůzce s investorem sice vyslechli jeho argumenty, ale vzápětí mu předali petici, podle níž si Colorobbii v Chrudimi nepřejí. Navíc kritizují, že operovali s údaji o zatížení životního prostředí, které jim poskytla konkurenční firma.
"Jistě ne vše jsme udělali dobře, ale organizátoři petice získali informace od firmy Glazura z Roudnice nad Labem, pro kterou by byla Colorobbia největším konkurentem. Ani předání petice nebylo férové. Navíc petice jako taková zpochybňuje celé fungování posouzení vlivu na životní prostředí. Musíme si rozmyslet, zda Chrudim bude místem rozvoje průmyslu, nebo jen místem k přespávání," uvedl zástupce starosty Chrudimě Jaroslav Trávníček (ČSSD).
Člen petičního výboru Josef Lebduška výhrady odmítá. "Rozhodně není pravda, že jsme pracovali s nepravdivými údaji," uvedl.
Chrudim je nyní ve velmi nepříjemné situaci. Dala do průmyslové zóny ze svého rozpočtu bez pomoci státu jednu z největších částek v zemi, ale zatím to městu nic nepřineslo.
"Škoda, že se ve městě neumíme domluvit, co vlastně chceme. Investory totiž skutečně potřebujeme, jenže petice byla vlastně správná, protože poodhalila nedostatky v územním plánu, naopříklad napojení do zóny," uvedl zastupitel Jaroslav Moučka (KSČM).
I když radní hovořili o tom, že Colorobbia byla první seriózním zahraničním investorem, stále věří, že zónu dříve či později zaplní.
"Stále existují další zájemci o vstup do průmyslové zóny a budeme s nimi jednat," uvedla starosta Ladislav Libý.
Autor: (tum, dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Administrátor 03.02.2004 17:14
Ještě jeden k dobru:http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040203000003.htmlZůstane zóna definitivně osiřelá?Výroba komponentů ke sklářskému a keramickému průmyslu se obyvatelům místní části Chrudimě Markovic nezamlouvala. Jejich odpor v petici a médiích nakonec dokázal své.
Noviny Chrudimska - 3.2.2004Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Administrátor 03.02.2004 17:11
Pro úplnost přikládám článek.
http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040203000001.htmlItalové: pryč od hazardérů s pověstí!Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Nemo 03.02.2004 14:38
Ale zase by Vám tam smrděla řepka. Tak nevím, jak by to dopadlo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Schoolboy 03.02.2004 14:11
No přece město spolu s petičníky. Přečtěte si článek na stránkách Novin Chrudimska.
Takže pane Lebduško, kdy můžeme očekávat Vaše návrhy? Dávate si nějakou lhůtu, než se Vám podaří něco najít anebo budete dělat vše pro to, aby se fungování PZ co nejvíce oddálilo?
Reagovat na tento příspěvek
 
Konec investorů v Chrudimi Jackie 03.02.2004 12:54
S potěšením kvituji zprávu, že Chrudim přišla o dlouhodobě jediného potenciálního investora do své průmyslové zóny. Jedná se o výsledek nedostatečné vůle a schopností zástupců města (včetně senátora Pitharta) na straně jedné a úspěšného aktivního odporu nejen obyvatel Markovic na straně druhé.
Co z výše uvedeného pro občany vyplývá? Zřejmý fakt, že vždy stačí udělat podobnou atmosféru odporu a negativních reakcí a jakýkoliv investor si vklad částky v řádu milionů razantně rozmyslí. A samozřejmě pověsti regionu to rozhodně nepřidá, spíše naopak.
Nedivil bych se, kdyby italská firma našla vhodné teritorium na Pardubicku.
Ptám se - čeho je to výsledek?Jednoznačně neschopnosti vedení města domluvit se se všemi občany o perspektivě vývoje. K čemu jsou miliony neefektivně vložené do průmyslové zóny, když po investorovi tolik let ani památky? K čemu jsou zde investice do plováren, zimních stadionů, apod., když toto město není perspektivní pro zaměstnání? Pro lidi žijící ze sociálních dávek????Další otázka, proč došlo k zasíťování pozemků v Markovicích a jejich levnému (kolem 300,-/m2) prodeji občanům bez smluvního ošetření, že nebudou protestovat proti rozvoji průmyslové zóny (a to jakémukoliv)???To se opravdu radnice domnívala, že když si někdo levně (díky radnici) pořídí bydlení, nechá si vedle sebe pulsovat průmyslovou zónu??????A copak všemi "opěvovaný" OSKAR, kterého není možné považovat za investora, ale pouze za "opravdu kvalitního" zaměstnavatele? Je jenom otázkou času, kdy celý provoz přesune kompletně do Čáslavi, resp. blíže Praze.
Copak nám z toho vyplývá? Že z Chrudimi bude krásné klidné město vhodně pro výchovu dětí a hezké dožití ve stáří bez možnosti sehnat kvalitní a dlouhodobé zaměstnání. A z krásné pohádky o průmyslové zóně bude hořký konec.
Docela dobrá perspektiva, ne?Jackie
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Lebduška 03.02.2004 12:49
To je skutečně problém. Měsští úředníci budou muset vzvinout větší úsilí než dosud a možná přemýšlet i o jiných variantách v návaznosti na pardubikou PZ, pardubické letiště apod.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška 03.02.2004 12:43
A ptali se kdysi dávno Chrudimští radní svých obyvalel co chtějí? A ptají se dnes? Opravdu se asi historie opakuje. Ale jenom proto, že úzká a asi vlivná skupina lidí chtěla vydělat na průmyslové zóně, radní jim na to naletěli a nyní nají všichni máslo na hlavě. Proto nechtějí přiznat nevhodnost výběru lokality (vždyť k ní není ani řádný příjezd) a už vůbec nevhodnost investora typu Colorobbia.
Ale všem kteří zde anonymě píšou o vhodnosti takovýchto investorů: Proč jste nešli přesvědčit občany přilehlých čístí Chrudimi o vhodnosti tohoto investora? Zřejmě proto, že nemáte nic pro podporu tvrzení o bezhlučnosti a bezodpadovosti této výroby.
A musela by pravda vyjít ven - že se jedná o ekologicky nebezpečnou a hlučnou výrobu, která pro nezaměstnanost v Chrudimi nic neznamená. Že dlouhodobě do městské pokladny nic nepřinese, jen vrátí část vynaložených nákladů. A to za cenu podstatného zhoršení životních podmínek celého širého okolí.
Je vidět, že tento investor má rozum, neboť ví, že jeho výroba není vhodná do hustě obydlených míst.
Naopak málo rozumu projevují ti, kteří křičí, jak jehoodchodem Chrudim zchudne, jak bude noclehárnou Pardubic a jak nás Pardubice budou živit.
Budou nás živit asi jako dosud a noclehárnou? Co to je?Ti kteří bydlí, ale nepracují v Chrudimi mají být nějakými méněcennými občany? Chrudim za každého občana bydlícího v Chrudimi (trvale hlášeného) dostává ze státního rozpočtu okolo 7800Kč/rok. Kdo ji tedy živí?
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Trix 03.02.2004 12:35
A kdo toho investora bude shánět ? Tihle lidi na radnici, který už odehnali svojí leností a neschopností rozhodovat tři zájemce ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška 03.02.2004 12:17
Jánošíku, já a řada dalších jsme si nepostavili dům u průmyslové zóny. Tu průmyslovou zónu stavějí vedla našch domů. Naše domy zde stály daleko dříve, než se o zóně vůbec rozhodlo. Na základě územního rozhodnutí v době, kdy jsme začali stavět byla nynější PZ určena pro zemědělskou výrobu. Údajně se zde měla pěstovat ekologická zelenina. Kdo koho tedy podvedl (nebo alespoň uvedl v omyl)? Takže co kdybychom se bavili o tom, že blbě zainvestovalo město? A že někdo na tom městě by se za to měl zodpovídat? Toho se ty a tobě podobní, kteří sem anonymě píší nejvíc bojí, že?
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška 03.02.2004 12:07
Já zase znám mladé rodiny, které se odstěhovali z Chrudimi např. do Žumberka, Kunčí apod. Jenom proto, že v Chrudimi nesehnali byt a za stejné peníze v těchto obcích mají rodinný domek a klid.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Lebduška 03.02.2004 12:04
Firmy jako Colorobbia zaměstnanost v Chrudimi nijak nespasí. Nejvýše mohou Chrudimi přnést ekologické problémy. Tím, že Colorobia vzdala záměr stavět v Chrudimi, se otevřela možnost sehnat kvalitního investora, který dokáže zaměstnat více lidí bez ekologických rizik a být tak skutečným přínosem pro Chrudim. A i ti zmiňovaní zemědělci by zaměstnali možná víc lidí, než Colorobbia
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? abraxas 03.02.2004 10:38
Mno - teď už si tam, hoši petičníci, můžete vysázet ty svoje ekologický kapusty. Popřípadě opuncie. A abychom Vám my nezaměstnaní nechodili na zeleň, zadejte si u pracáku, že přijmete pár gaučů a nějakého toho koně.
Voly nechtějte, mohlo by se jich totiž přihnat stádo, není-liž?
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Michal Tereska 03.02.2004 09:53
Znám pár mladých lidí, kteří bydleli ve Vámi zmiňovaných městech a nezbylo jim nic jiného, než se za prací odstěhovat do Havl. Brodu, Žďáru a nebo Chrudimě, protože jednak v místě bydliště nesehnali práci a rovněž neměli na to platit dojíždění. Ty města jsou kulturně mrtvá.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Jánošík 03.02.2004 09:02
Hele Lebduško neotravuj, prostě sis blbě vybral místona svůj barák a blbě jsi zainvestoval. Je to tvůjproblém, že nejsi chytřejší a nepostavil sis dům někdejinde jako třeba já. To že se někdo nastěhuje doprůmyslové zony (každýmu, alespoň troch inteligentnímučlověku muselo být jasný, že pokud v CR bude průmyslovázona bude právě tam kde je) a pak píše petice, aby setam nestavělo nic průmyslového je pěkně ujetý. A teď setím ještě chlubíš v tomto fóru :-)
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Administrátor 02.02.2004 20:40
Článek v původním znění beze změn.
Přečtěte si článek až do konce, je tam zajímavá poznámka ohledně fy. Colorobbia.
Ransdorf: Transporty bylo škodahttp://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040202000016.htmlPro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Beruška 02.02.2004 20:04
Nezdá se vám, že je tu poněkud přelebduškováno?Chce to změnu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills mila 02.02.2004 17:03
Pokud už porovnáváte Chrudim s H. Týncem apod., ačkoli proti těmto městečkům vůbec nic osobně nemám, pak nemá asi význam s Vámi o tomto dále diskutovat. Jste v tomhle směru zaujatý demagog, když dokážete srovnávat hrušky s jablky.
Jestliže již italská firma vzdala svůj záměr, je to bohužel příklad i pro případné další zájemce, kteří si rozhodně pro své další investice nezvolí město, kde nejsou jednoznačně vítáni(ačkoli jen úzkou, zato hlasitě se projevující a vlivnou, zájmovou skupinou).
A tak se vlastně historie opakuje. Už kdysi dávno si chrudimští radní nechtěli kazit své maloměsto kouřem z parních lokomotiv. Od té doby je Chrudim vždy na okraji veškerého dění a jak se zdá, ze spánku se asi ještě dlouho neprobudí.
Zahajte kampaň za Národní park Chrudim, doporučuji návrat ke koňským povozům :).

Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Lebduška 02.02.2004 14:11
Bohudík na podpoře nejsem. Ale jakmile jednou postaví fabriku "jedy a chemie" tak se nám všem v jejím okolí může stát, že budeme ne na podpoře, ale chvíli na nemocenské a potom už vůbec.
Neznám Vaši profesi, vím jenom tolik, že když jsme v loňském roce nabírali pracovníky a nebylo jich málo, nikdo z Markovic se nehlásil. Požadavky byly předány i na ÚP v Chrudimi. A byl problém sehnat lidi, kteří něco umí a chtějí pracovat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška 02.02.2004 14:05
Pane já jsem si ten dům u "lesa" postavil. Ale nyní v tom "lese" chce někdo stavět fabriku. Víte o někom, kdo ten dům vedle fabriky koupí?A co se týče nodlehárny - dle Vaší úvahy městečka a vesnice nemající prům. zónu jsou jenom noclehárnami?Uvádím H. Týnec, H. Městec, Ždírec a můžete se podívat na mapu. Je takových míst dost. Přesto se nepovažují za noclehárnu. V dnešní době je již opuštěno od trendu 20 let minulého století stavět domy kolem fabrik, aby jejich zaměstnanci měli co nejblíže do práce a z práce domů. Dnes se již pracuje 8 hod. denně a tak zbývá čas na rodinu, kulturní vyžití, nákupy, koníčky apod. Proto je trendem stavět domy v příjemném prostředí, kde je možnost si odpočinout. A je jen na Chrudimi, jaké možnosti nabídne aby její občné nemuseli jezdit za nákupy, kulturním a sportovním vyžitím jinam.
Proč naši zástupci neřeší problém zaměstnanosti v Chrudimi tím, že budou hledat investora, který by zaměstnal chrudimské nezaměstnané. Jděte se podívat jaká je skladba nezaměstnaných profesí v Chrudimi.
Firma Colorobbia by byla vhodná především na zvýšení zaměstnanosti v chrudimské nemocnici.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? Lebduška 02.02.2004 13:49
Tuto zprávu jsem nepsal a prosím, aby nikdo pod mým jménem nepsal. Já to nikomu také nedělám.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills mila Míla C. 02.02.2004 13:36
Jsem ráda, že se najdou v našem městě další příznivci jejího "znovuoživení". Většího a silného zaměstnavatele tu potřebujeme jako sůl. Netvrdím, že probíraná italská firma by byla pro chudnoucí město (se skoro nejnižší hrubou mzdou v republice a stále se zvyšující nezaměstnanoctí) spása, ale přeci jen první vlaštovkou.

Reagovat na tento příspěvek
 
Skladiště? James Bond 02.02.2004 08:22
Když to nebude firma Colorobbia, bude to jiná.......
Tak jako tak tam nějaká firma být prostě musí a také bude.
Nebylo by škoda takový areál nevyužít? I kdyby zaměstnali jen 50 lidí - i ti budou za práci šťastni.
Nebo si myslíte, že je něco úžasného žít z podpory? Sám jsem nezaměstnaný a bydlím přímo v Markovicích. Na petici podepsaný nejsem. Proč? Protože je jedno, která firma bude v areálu - Colorobbia tu může být rok, dva, pak se klidně může přejmenovat na "Jedy-chemie" a bude vesele podnikat dál. Nikdo firmu odtud nevyhodí.
A Markovice? Vedle závodu jako byla Transporta prostě Markovice stojí a holt si budou muset zvyknout.
Tím chci říct, že nejsem našený ani z firmy Colorobbia, ale ani z toho, aby zde nebylo nic. A jestli to bude Colorobbia, nebo "Jedy-chemie", na tom už nesejde.......
Co myslíte Vy ?????????
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Michal Tereska 02.02.2004 08:05
Souhlasím s Váma, není co dodat, už teď Chrudim skoro nežije a všichni jezdí do HK a Pardubic
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Michal Tereska 02.02.2004 08:00
Pane Lebduška, to mně připadá, že už nevíte čím argumentovat proti PZ. O spojení PC+HK+CR se už mluvilo za komančů ( tehdá v podobě trolejbusu - Větrník měl byt noslehárnou Semtína ) a po revoluci dráhy tuto vizi měly také, ale pokud se nepletu, tak to vše ztroskotalo na tom, že z CR není přímá trasa na nádraží v Pardubicích. Mluvilo se dokonce o nové trati mezi CR a Pardubice, ale to mně už připadá v dnešní době ( kšeftování s pozemky a zadluženost drah ) jako sci-fi. Jinak osobně si myslím, že PZ měla být jinde ( převládající SZ větry a stáv. špatné napojení ), ale je to už moc rozjetý vlak, který by se neměl zastavovat. Na to už naši zastupitelé utratili moc peněz, aby se dala zpátečka.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Nemo 01.02.2004 22:10
Škoda jen, že se toho nedožijí možná ani naše děti.
Tak bych šetřil síly
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills mila 01.02.2004 21:36
Vážený pane Lebduško,při schvalování a tvorbě městského územního plánu bylo jistě v otázce průmyslové zóny zohledněno řádně mnoho kritérií, mimo jiné i její vzdálenost od obytných zón, které jsou jím samozřejmě také navrhnuty. Myslím si, že mnohá ohrožení, kterými strašíte obyvatele našeho města, jsou současnými ekologickými normami již předem téměř vyloučena.
Rozhodně nesouhlasím s návrhem petičníků na jejich spoluúčast při jednáních představitelů města o obsazení průmyslové zóny, resp. i o dalších detailech smluv s případnými investory. Toto opatření by dle mého laického soudu diskriminovalo ostatní chrudimské občany. Pokud vím, proběhly v Chrudimi již několikrát komunální volby. V nich i markovičtí uplatnili své rovné volební právo. Z voleb vzešlé zastupitelstvo, tedy i městská rada, jsou tudíž vzorkem obyvatel Chrudimi, obyvatele Markovic nevyjímaje. I markovičtí dali zastupitelům důvěru a pravomoce za město jednat.
Pokud si dobře vzpomínám, kanditáti podepsaní pod Vaší peticí v posledních volbách neuspěli.
Pane Lebduško, svým příspěvkem a návrhem o rozprodeji průmyslové zóny jste fakticky konečně přiznal svůj opravdový zájem - zájem na její NEEXISTENCI.
Jestliže je Vaším cílem vytvořit z Chrudimi opravdu jen noclehárnu pro Pardubice a Hradec Králově, a tak jednoduše mrtvé město , prodejte prosím raději svůj dům a odstěhujte se na samotu někam k lesu. Tam Vás snad kamióny rušit nebudou, jen možná jeleni v říji.

Reagovat na tento příspěvek
 
Naposledy Palučiny Jana Slejšková 01.02.2004 16:58
Je nás víc, koho likvidace Palučin velmi mrzí. Možná nebude dlouho trvat a nebudeme se stačit divit, co místo nich vznikne. Až pan starosta Ševčík opravdu vyloží karty na stůl a začne budovat to, kvůli čemu musely Palučiny zmizet, bude už pozdě na to, aby se mocipáni chytili za nos.
Reagovat na tento příspěvek
 
Naposledy Palučiny Zajda 01.02.2004 15:03
I po třiceti letech si alespoň každý rok jednou udělám cestu do Palučin, třeba jen na kole s dětmi.
Ale že už nebudou žádné Palučiny ... to mě opravdu mrzí a je to velká škoda.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška 01.02.2004 08:49
Velice s Vámi souhlasím. A domnívám se, že nápad s tím kvalitním bydlením v Chrudimi a dojíždění za prací do Pardubic vůbec není špatný. Za peníze, které by se utržily za rozprodej prům. zóny by se jistě pořídilo kvalitní dopravní spojení s Pardubicemi.
Nehledě na to, že České dráhy mají v úmyslu vybudovat rychlodráhu pro propojení Pardubic a Chrudimi, snad i H. Králové.
Nestálo by za to, bojovat?
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24  23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.