Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Vzdyt je to tak jednoduche... Larry 16.03.2004 22:12
Opravdu nádherné: Takže 15 lidí se vydává za chrudimskou veřejnost a ostatním vnucuje a skutečně provádí své vize.
Zkuste sestoupit ze svých výšin, zkuste hledat jiné metody jak by obyčejní lidé mohli ovlivňovat vaše rozhodnutí. Nejprve se jich ale musíte zeptat. Jak? To právě musíte vědět vy. Jak má normální občan možnost vyjádřit svůj názor? Ví o vás vůbec někdo? Jak sháníte nové členy? Co děláte zajímavého, aby se lidé do vaší strany hlásili?Určitě se slušný člověk nepřihlásí do strany (a ke konkrétním politikům) na níž lpí stopy nějaké aféry.
Strany, která se neumí zbavit zprofanovaných a neschopných lidí. Bohužel, těch neschopných (a také těch všeho schopných) je v zastupitelstvu dost a jsou tam i lidé slušní a schopní.
Ti prví již byli v tomto fóru jmenováni, ti druzí a je jich také dost se zřejmě díky své slušnosti nechají překřičet velkohubým Libým, Kudrnáčem a geniusem Moučkou. Ti neschopní, kteří snad ani nevědí o čem je jednání a chodí jen na párek a kafe jsou vyzýváni k odstoupení.
Proč dokázali lidé v Markovicích zburcovat celé Markovice a části Rozhledny se Skřivánkem proti PZ? Protože se šli lidí zeptat, vysvětlit jim svůj mázor a nevyvěsili jej pouze někde na vývěsce.

Reagovat na tento příspěvek
 
Vzdyt je to tak jednoduche... Oblomov 16.03.2004 20:25
Proc ednoduse vsichni, kteri zde projevujete hlasity nesouhlas s kvalitou komunalnich politiku( ci komunalni politiky), a i vy, kdoz mate nazory vselijake, nevstoupite do nektere z politickych stran?Proc neovlivnit slozeni kandidatek, poradi jedincu atd.? Mohu vsechny ujistit(se znalosti fungovani vsech stran pusobicich na celorepublikove urovni), ze tento krok vas bude stat minimalni usili a ztratu casu. Mistni organizace se schazeji 1 za dva mesice, oblastni jeste mene, volby jednou za 4 roky, administrativne zajistuje chod mistnich sdruzeni(ci organizaci) lokalni kancelar s placenym pracovnikem. Zbyva jen zaplatit clensky prispevek (do 500 Kc/rok) a mohu mluvit do tvorby komunalni politiky. Je vcelku jednoznacne, ze ma-li mistni sdruzeni ci organizace pouze 15 clenu(18 duchodcu, 7 jedincu v produktivnim veku), neni prilis moznosti, koho vybrat. Zmente to, stante se radnim, stante se starostou, mistostarostou, stante se politikem! Vzdyt je to tak jednoduche...
Reagovat na tento příspěvek
 
volby - ZM - příspěvky "Broďák ,Pulpán,..." deklen 16.03.2004 20:18
Jen to malinko upřesním i volby jsou jako sport : obecně totiž platí to že soupeř hraje to co mu dovolíš :-))))jinak s tím kušněním souhla :-)
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov Elena 16.03.2004 19:09
Vzhledem k tomu, že se školou nemám žádné zkušenosti, nehodlám ji ani obhajovat ani očerňovat. Vcelku mě ale udivuje, že se k tématu vyjadřují téměř výhradně ti, kteří se školou nemají vůbec nic společného. Očerňovat cokoli pouze argumenty "jedna paní povídala" mi připadá docela chabé. A navíc - neznám téměř nikoho, kdo by nekritizoval školu a učitelský sbor, kam chodí jeho vlastní děti - ať je to škola ve velkém městě, nebo na malé vesnici.
Reagovat na tento příspěvek
 
volby - ZM - příspěvky "Broďák ,Pulpán,..." MIREK 16.03.2004 18:28
JE TO O TOM, ŽĚ ČEŠI PROSTĚ UMĚJÍ ŘVÁT NA HOKEJOVÝCH STADIONECH.ALE STEJNĚ NEVĚDÍ,O CO VLASTNĚ JDE.
A U VOLEB?TO UŽ VŮBEC NE .A PROTO TO TAK VYPADÁ.
NA STADIONECH. JDE JENOM O PRACHY.SPORT JDE STRANOU.
U VOLEB JE TO TO SAMÉ.NEJVÍC ŽVANĚJ TI,CO RADŠI PŘI VOLBÁCH,ZŮSTALI DOMA.A TEĎ JENOM REJPOU.
JAKO STREJDA NA HOKEJI, KTERÝ MÁ PROBLÉM SI ZAVÁZAT BOTU.ALE PŘESNĚ VÍ,JAK TO MAJÍ ZAHRÁT.ALE POZOR!VOLBY NEJSOU HOKEJ.
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov mara 16.03.2004 09:26
pochybujei že toto někdo ze školy vůbec čte ... a i kdby rozhodně to tanm zase taková hlína nebude .....
pokud má někdo problém ať dítě vezme a dá jinam ....
mít jakékoliv pochybnosti udělám to ihned a nemluvím o tom s lidmi po chatu :-)))
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov D. Kollo 16.03.2004 09:23
D.Erro, Vaše dítě v současné době navštěvuje bojanovskou školu a Vy jste jen využil způsob, jak veřejně, leč anonymně kritizovat školu. K tomu jste nepotřebovat ani velkou odvahu.
D. Kollo
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov D. Kollo 16.03.2004 09:23
D.Erro, Vaše dítě v současné době navštěvuje bojanovskou školu a Vy jste jen využil způsob, jak veřejně, leč anonymně kritizovat školu. K tomu jste nepotřebovat ani velkou odvahu.
D. Kollo
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov D.Erra 16.03.2004 08:13
Omlouvám se, že jsem se opozdil s poděkováním za Vaše příspěvky. Děkuji za všechny. Občanu Bojanova bych chtěl vysvětlit, že to, co jsem napsal nebyl můj názor, ale pouhý dotaz. Tak jak uvedl Anonym, Občan Bojanova svojí negativní reakcí vše vlastně potvrdil (i za to mu děkuji). Po rozhovoru s rodiči několika dětí navštěvujících bojanovskou školu mé obavy neopadly, tak Vás prosím o další příspěvky.
Děkuji D.Erra
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ ještě jednou divokej bill 16.03.2004 00:04
To, že se něco tuší o nějaké ekologické zátěži, ještě neznamená, že se automaticky jedná o havárii.
Tvoje argumenty mají stejnou logiku, jako kdybych po tobě chtěl peníze za to, že mě nabouralo auto, které jsi před rokem prodal.
Boužel, pokud nejsou zpracované jasné posudky, nejde v dané věci nic dělat. Posudky stojí peníze a sotva kdo si je nechá vypracovat jen tak, pokud ho k tomu netlačí nějaké nařízení. Město k tomu nikdo nenutil a u sotva by si mohlo dovolit zadat posudek jen tak.

Představte si, že by město utratilo za nějaké posouzení zbytečně půl milionu, kdo by asi první řval???
Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky divokej bill 15.03.2004 23:46
Řazení vedle sebe není proti předpisům, pokud nepřejedeš plnou čáru. Souběžná jízda je v jednom pruhu povolená. Dva pruhy by tam ale klidně dát mohli, aby se tam vešly dva náklaďáky a aby to neblokovali nějací joudové.
Zdraví divokej bill
Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky divokej bill 15.03.2004 23:38
Obchvat kolem města by byl rozhodně lepší, o tom asi není pochyb. Bohužel 1 500 000 000 je dost peněz a ty nejsou v rozpočtu ředitelstva silnic a dálnic, ale někde na ministerstvu (pokudf tam jsou) a záleží, kdo si je vylobbuje. Doufejme, že se to našim zástupcům povedlo.
Kruháky jsou podle mě dobré i když bude obchvat; ještě jśem neviděl na kruháku vážnější nehodu, zato na semaforech jsem jich viděl celkem dost.
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte deklen 15.03.2004 22:25
ZASTUPITELSTVO MĚSTA V CHRUDIMI -seznam napiš KDO je OK a když napíšeš koho jsi volil tak ještě lépe :-)

Volební strana : Chrudimská volbaPhDr. Ivana HrochováMUDr. Hana Ženková Ing. arch. Karel Thér Mgr. Jana Malá Luboš Jelínek Volební strana: KDU – ČSL, US - DEU Ing. Ondřej Kudrnáč Mgr Tomáš Kopecký Bc. Miloslav Macela Mgr. Tamara Volejníková

Volební strana: KSČMIng. Jaroslav Moučka PaedDr. Ivan Bělohlávek Mgr. Pavel Žampach František Balcar Volební strana: ČSSDIng. Jaroslav Trávníček MUDr. Jaroslav Půlpán MUDr. Tomáš Vondráček Miroslav Joska Volební strana: ODSMgr. Pavel Kobetič Petr Vojtěchovský Eduard Beránek Petr Židek Ing. Ladislav Libý Bc. Jan Čechlovský Volební strana: NezávislíMgr. Petr Řezníček MUDr. Miloš Broďák MUDr. Věra Ždímalová Tomáš Židek
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte deklen 15.03.2004 21:53
NO dobře a kdo podle tebe je ten kreativní a aktivní zastuiúpitel který má zůstat ??? Napiš jméno a co udělal. Díky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Larry 15.03.2004 21:13
Ano odstupte. Je pravdou, že jste nic dobrého pro město neudělali.
Obdobně se to týká Libého a Kudrnáče. Jenom pletichaří a vy dva je v tom podporujete.
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Larry 15.03.2004 21:09
 
Znovu kruhaky Larry 15.03.2004 21:03
Přesto vše si myslím, že daleko lepší by byl obchvat kolem Chrudimi a ty kruháky by pak byly úplně zbytečné.
A pokuď kruhák tak skutečně kruhák a ne ono "Trávníčkovo kolečko" na Bídě. Nechápu proč u Bohemky nemohl být větší, místa je tam dost. A u plynáren to taky vypadá na kolečko a ne kruhák. Vždyť navazují-li jednotlivé vjezdy 3 až 5 m od sebe, to pak při hustčím provozu méně otrlý řidič do kruháku nevjede. Onehdy jsem stál za jedním, zřejmě vesnickým strejdou - zlaté semafory.
Ale tato poznámky pro pány odborníky jsou asi zbytečné. Ti již rozhodli.
Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky deklen 15.03.2004 20:34
a u kauflandu na křižovatce na VM bude taky kruhám a mimochodem u Guláška by taky bal fajn :-))
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ ještě jednou Homo 15.03.2004 20:28
Ano, prověřujte fakta. Máme nejdokonalejší právní řád, nejdokonalejší zákony na ochranu přírody, nejlepší úředníky.....
Ale faktem zůstává, že došlo k zamoření, kterému šlo zabránit. A kdo je vinen? Určitě i ten, kdo o tom věděl a nezabránil. (Znovu: Hejduk, Libý, Moučka) To jsou fakta.
Opravdu, nenechte se opít rohlíkem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky T. 15.03.2004 20:11
No já jen že se někdo dovolával semaforu. Miluju čučetdo prázdný křižovatky. Problém kruháku je problémneschopnosti obecného šoférstva pochopit, k čemu jsoublinkry. Vlastní, a hlavně toho zleva. Podstatně se topak zrychlí. Ale to je problém i naší drahé policie, anejen městské. Jejich šoféři to taky netušej. A nebejtpřipitomělej ostrůvek na rohu u okresu, tak je tamvolnej pruh na přímý odbočení ku Pardubicím jakvyšitej. Na dva osobáky místa habaděj. A ještě něco:super místo na kruhák je i u nemocnice, tam taky někdystojí za to čučet do halelujá, než se někdo odvážípřejet dva pruhy...
Blixi, máme stejnou trasu. Ráno i večer. Jen já to asimám trochu dál...
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ ještě jednou deklen 15.03.2004 20:04
Díky, ale tady tohle nechce většina lidí ani slyšet takže se bohužel namáháš zbytečně, počkej si na odpovědi, něco podobného jsme psla i já, a ........
co ??????? no NIC NIC NIC :-)))))
Reagovat na tento příspěvek
 
Plánované rušení základních škol v Chrudimi mila 15.03.2004 19:56
V pátek 12/3/04 uveřenily Noviny Chrudimska informaci o plánovaném rušení dvou základních škol v Chrudimi.
Toto "optimalizační" opatření se má dle městských úředníků týkat bohužel dvou jistě tradičních chrudimských škol - ZŠ Sladkovského a ZŠ Husova. Jaká byla hlavní kritéria při výběru těchto dvou "černých Petrů"? Vzhledem k neustále ubývajícímu počtu dětí nastupujích do školy muselo k této redukci jistě dojít. Nejsem si však jista, že byly zvoleny správné školy. Jaká je vůbec situace na chrudimských školách, kam doporučujete či naopak děti zapsat? Doufám, že přínosem rušení škol, pokud se dá o přínosu vůbec hovořit, bude zkvalitnění výuky skutečně kvalifikovanými odborníky.

Reagovat na tento příspěvek
 
PZ ještě jednou Oblomov 15.03.2004 19:27
Jiz jsem tu nedavno zadal prispevatele, aby vazili sva slova pri obvinovani jednotlivcu.Dale,jak vidim, mame tu zdatne manipulatory, kteri se snazi vyuzit situace pro hajeni sveho, nikoliv verejneho zajmu.
Homo se zrejme domniva, ze se tu vsichni nechame opijet rohlikem. Jenom pro informaci, nas "nedokonaly pravni rad" obsahuje vsechny instituty moderniho uzemniho planovani a ochrany prirody, jake si jen dovede civilizovany svet predstavit. A ty zabranuji vzniku ekologickych skod(samozrejme vychazime ze stavu poznatku v dobe rozhodovani). Jsou to ptedevsim:1) Ochrana ZP v uzemnim planovani2) Posuzovani vlivu na zivotni prostredi( EIA a SEA)3)Integrovane povolovani a dalsi..
Nenechte sebou manipulovat, budte ostraziti, proverujte fakta....
Reagovat na tento příspěvek
 
Ekologická havárie v Chrudimi Katka 15.03.2004 13:15
Takže za všechno může vlastně stát a ministerští úředníci. Pánové Hejduk, Libý a Moučka o tom jenom věděli a nenašli peníze na audit. Hlavně, že se našly peníze na jiné věci. Budeme mít krásnou plovárnu, zimák, vydlážděné náměstí, jenom nebudeme moci pít vodu z našich studní. O čempak ještě tito pánové vědí?Nemá Svědek pravdu?
Reagovat na tento příspěvek
 
Pokrytci a lháři Katka 15.03.2004 12:44
Srovnej si vedle sebe příspěvky na téma Broďáku a Půlpáne - odstupte, Ekologická havárie v Chrudimi,Beverly Hills a zcela jasně ti vyjde kdo a jak řídí město. Asi by měli odstoupit všichni. Jak ti jmenovaní, tak ti kteří jim v tom pomáhají.
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte mara 15.03.2004 12:20
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHHAAHAHHAAHHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH :-)))))
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Jiri 15.03.2004 09:40
Bude zase veřejné zasedání, snad tam už konečnně odstoupí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ekologická havárie v Chrudimi Hana 15.03.2004 08:11
Tak docela žasnu. Někdo svou nečinností nebo snad hloupostí? či leností? zaviní zamoření spodních vod.
V novinách se ještě vytahuje, že on o tom věděl. A nic se neděje. Jaké to máme zákony? Koho jsme si to zvolili?
Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky Blix 15.03.2004 08:07
Pro divokýho billa:ad1 - souhlasad2 - souhlas, mimo špičku se nečeká vůbec nebo téměř vůbec, semafory by mimo špičku brzdilyad3 - nedokážu posoudit, ale ten kdo navrhuje kruháky určitě dokáže místo najítad5 - plný souhlasS pozdravem Blix :-)
Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky Blix 15.03.2004 07:59
Pro T.:Není to přímo Chrudimsaká záležitost, přesto poznamenám. Semafor u závodiště znám moc dobře denně.
Občas se trefím do super fronty. Holt je křižovatka velmi přetížená, i když je vybavena smyčkami ve vozovce (původně byly obyč. semafory, zas byl ale menší provoz, takže to vyjde téměř nastejno). Částečně to řeší sami řidiči rovnáním se do dvou pruhů (riskují - proti předpisům), tím se to trochu v přímém směru od Parama rozhýbe (pokud se tam neroztáhne po celém pruhu nějaký moula co odbočuje a zablokuje všechny jedoucí rovně) - proč není samostatný oficiální pruh rovně? Už to trvá dost dlouho a nic nenaznačuje, že by se mělo něco změnit. Místo by určitě bylo.
S pozdravem Blix :-)
Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky Blix 15.03.2004 07:45
Pro F.Z.:Myslím, že situaci zbytečně zveličuješ. Jezdím každý den a není to tak zlé jak popisuješ. Možná to tak bylo v úplném počátku než se lidé zorientovali trochu.
Třeba se nedostávám při projíždění vždy přesně do špičky, ale popsané fronty jsem už dlouho nezaznamenal. Menší fronta (když už vznikne, menší myšleno cca po přejezd) se dá při dobrém odhadu projet s 2-3 zastavením - nemusím být přece stále na kufru auta přede mnou.
S pozdravem Blix :-)
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ ještě jednou Karel N. 14.03.2004 22:01
Je to tak. V Chrudimi se někdo probudil a aby měl nějaký program, tak jej sprostě opsal odjinud a opsal PZ. Souhas s tím že diletantsky,jak jinak, když se opisuje. Místo toho, aby využil předností Chrudimě, tak je potlačuje. Na PZ se totiž někdo mohl napakakovat. Na odstranění eklogické havárie asi nikoliv, nebo by se napakoval ten nepravý.
Proto souhasím se STOP PZ, jinak máme na krku další havárie a pánové Libý, Moučka a Hejduk budou zase tvrdit: my nic, my jen bereme peníza za to,že vás zastupujeme. Vždyť my jsme to předvídali a proto - volte nás znova. Takové zastupitele a úředníky? Děkuji, nechci.
Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky F.Z. 14.03.2004 21:15
To je možné. V Chrudimi je teď fronta od Bohemky až do poloviny cesty k Medlešicím a na druhou stranu až ke Guláškovi. Takže ty kruháky??????
Reagovat na tento příspěvek
 
pomůžete? pp 14.03.2004 11:16
Hi, my name is Sara Chrudimsky and I am from Wisconsin, USA. I have recently found out that there is such a town called Chrudim which was once called Chrudimsky??? I have been looking at every website possible because I am so curious to learn more. If you could help me with any information that would be greatly appreciated! Thank you for your time!

Sincerely,

Sara Chrudimsky: angel_runner21@hotmail.com
Reagovat na tento příspěvek
 
volby - ZM - příspěvky "Broďák ,Pulpán,..." Michal Tereska 14.03.2004 09:56
V příspěvcích na téma Pulpáne Broďáku odstupte jich je hodně záporných, a tak se ptám - upřímně - jak jste volili a co jste udělali před volbami proto, aby vše bylo jinak ????
Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky T. 13.03.2004 20:25
Zajisté myslíš semafor u závodiště, že? No to je hlína- v pátek ve tři byla fronta omotaná až skoro k tomukruháku...
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Georgina 13.03.2004 17:30
Nereagovala jsem na žádný dotaz, ale na Haninu poznámku...přepni si někdy na "stromovou strukturu" a pak komentuj... :-ppppp
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte deklen 13.03.2004 09:56
Jasně šoupněte tam kohokoliv, ale dotaz spíše zněl ne kritiku, ale najít v ZM lidi kteří podel názorů lidí co sem píší do ZM patří na 100%.
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Georgina 13.03.2004 08:36
A co pan Řezníček - toho do seznamu nezahrneme? Já bych byla pro. Jeho popularita je založená na svatbách, vítání občánků, kdejakou babičku s úsměvem pozdraví...takhle se získávají hlasy ve volbách...
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte deklen 12.03.2004 22:30
kalsická ukázka dozvěděl jsi se co jsi chtěl ???? nevím ...... možná jsi se ptal tady na to ....
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Honza F. 12.03.2004 22:19
Ale sleduje, např. v nemocnici všechny tyto příspěvky někdo vytiskl a kolují tam. Rovněž tak i na MěÚ Chrudim. Takže celé okolí těch, o nichž se zde píše o tom ví a jen se směje tomu jak dělají mrtvé brouky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte deklen 12.03.2004 21:03
Snad si neděláš iluze že to někdo sleduje a že ti odpoví .... a když jo tak to zade bude takové na 1/2 jako vše včetně odpovědí ode mně :-))) naivo
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte mara 12.03.2004 12:23
DOTAZ a nejen na tuto pisatelku : je podle vás někdo v ZM kdo dělá pořádně ??? Pokud ano napište kdo a co dělá a jak. Díky
Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky mara 12.03.2004 12:18
Tak teď mluvíš o koze a ne voze, v PCE je to naprosto jiná křižovatka (do T a bez chordů !!!!!!!!!!!!!) a je prostě pravda že dynamické řízení dopravy pomůže o cca 25-40 % dopravě, ale kruhák pomůže 30-50% . To jen tak na okraj.
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Hana 12.03.2004 11:58
Ano, je to pravda. Broďáku, Půlpáne, Libý a Moučko - odstupte. Škody jste už nadělali dost a pro Chrudim dobrého nic.
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ ještě jednou Homo 12.03.2004 11:39
Ve světle nových zpráv o znečistění podzemních vod a informací o tom, že naši zastupitelé (minimálně dva)o tomto nebezpečí věděli a nic proti odvrácení nepodnikli, si dovoluji předložit následující úvahu.
Lze předpokládat, že tak jako se stavěli k problematice znečistění spodních vod, stejně se staví k problematice případného ekologického zamoření v nové PZ. Ukazuje se, že se jim nedá v této oblasti vůbec věřit. Jejich tvrzení, že vše bude odpovídat normám EU je směšné. Cožpak denně nečteme a neslyšíme zprávy jak v oné EU dochází k ekologickým haváriím, katastrofám a to nejenom selháním techniky, ale především selháním kontrolního mechanizmu úřadů, které mají ekologické kontroly a audity provádět? Přitom tam tyto normy platí také. Proto je v celé Evropě řada různých nevládních a ekologických organizací a proto je ohromný odpor k výrobám, které by mohly poškodit životní prostředí. Firmy, při jejichž výrobní činnosti vzniká riziko ekologických havárií z těchto důvodů nemohou ve vyspělých zemích své provozy stavět a tak průmyslové zóny typu oné chrudimské jsou pro ně přímo rájem na zemi. Levná pracovní síla, nedokonalé zákony o ochraně životního prostředí, úředníci spoléhající se na to, že vše je podle norm, absence jakékoliv kontroly , případně kontroly pouze papírové a k tomu, nedostatečné uvědomění v oblasti ochrany životního prostředí, absence jakékoliv odpovědnosti úřadů a jednotlivých úředníků, to vše způsobuje, že se o místa v takovýchto PZ ucházejí firmy s velkou energetickou náročností výroby a velkým znečisťováním přírody.
Proto se obávám, že tito naši úředníci do PZ vezmou kohokoli, je pokud slíbí zaplatit, bez ohledu na ekologická rizika vyplývající z jeho činnosti. Tomu ostatně nasvědčuje i to, že dosavadní jednání o vstupu do PZ již s takovýmito firmami byla vedena (ona Colorobia a výrobce bionafty). Všechny skutečnosti ukazují na to, že PZ byla vytvořena naprosto diletantsky, její obsazování je prováděno bez jakéhokoliv posouzení vhodnosti či nevhodnosti daného výrobního procesu vzhledem k umístění PZ.
Proto jsem zásadně proti této PZ a podpořím jakékoliv legální akce vedoucí k jejímu zrušení.

Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky Honza F. 12.03.2004 10:44
Tak až někdy budeš mít čas zajeď si do Pardubic k Paramu a podívej se. A potom povídej.
Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky divokej bill 12.03.2004 10:38
1. Silnici nerozbil kruhák, ale dlouhá zima a těžkej provoz, stejně by dopadle i kdyby tam byly semafory.
2. Přestože se dělají dlouhé fronty, není ani čekání ve špičce horší, než bylo v době kdy na bídě semafory byly.
3. Místo na větší kruhák tam samozřejmě je, stačí ho posunout jenom kousek směrem k Masarykovi.
4. O tom, jestli na mistě bude nebo nebude kruhák nerozhoduje město, ale správce silnice.
5. Inteligentní semafory nenahradí inteigentní řidiče, až se lidé naučí trochu po kruhákách jezdit, situace se zlepší (a pomalu se zlepšuje)6. Od kruháků se nikde neupouští, zatím je to nejbezpečnější a nejpropustnější způsob křížení silnic (kromě mimoúrovňového)
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Juza 12.03.2004 09:59
To snad nemyslíš vážně, že ten "čtrnáctiletej" lídr, tedy místostarosta Řezníček je nezávislej. Pokud vím, tak byl za ta léta už v několika stranách. Pro příští volby do krajského zastuúitelstva je opět lídr nového seskupení. Jemu nejde o nezávislost ani o práci pro město. Jemu jde o zaměstnání.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ekologická havárie v Chrudimi Larry 12.03.2004 08:33
Za komančů se různá svinstva lila či zakopávala z blbosti. Dnes se to děje z ekonomických důvodů a z důvodů které uvedli v podtextu pánové Moučka a Hejduk. Zodpovědní úředníci jenom papírují a zpracovávají podklady, ale nikdo z nich ve skutečnosti za nic nezodpovídá, nic nedělá k nápravě a je mu to šumafuk. v případě jakékoliv ekologicky nebezpečné výroby v nové PZ, by to dopadlo úplně stejně. Po čase bychom se dozvěděli, že doško k nějakému zamoření, podnik který to způsobil krachuje a nemá finance, město také ne a opět nějací Hejdukové, Libí a Moučkové by do novin vykecávali jak oni to vše věděli a byli nepochopeni. Jak se ukazuje on ten Lebduška v těch svých příspěvcích měl hodně pravdy.
A já budu raději žít v Bevelly Hills než uprostřed skládky.
Za co vlasně byl Hejduk na bývalém okrese placen a za co zodpovídal? A za co je placen a za co zodpovídá nyní?
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31  30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.